ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΡΟΜΟΥ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 28
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2007, 13:34:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
καταρακτωδης

να τον διορθωσω αν και νεος κι αμαθος ή θα φανεί προσβλητικό;!

γενικά ναι, τελευταίες προβολές rule, γιατί αποφέυγεις τα emo και τα νευρικά γέλια όλων των ηλίθιων που έχουν τρομάξει [καλά, π΄σο στόκος πρέπει να είσαι για να τρομάξεις; όταν χαμηλώνει η μουσική θα ακουσεις μπαμ, δεν είναι επιστήμη...]

αλλά τώρα που ξέρω ότι έρχουμε τις ίδιες ανυσηχίες, μη σας πετύχω πουθενά σε κανα σινεμά! θα πάρω τρεις σακούλες πατατάκια, και θα κάτσω πίσω σας να μασάω! κρτς κρτς κρτς κρτς!!!

σπάσιμοοοο

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2007, 13:48:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το καλύτερο είναι να πας καθημερινή στην τελευταία προβολή.
Έχει και λιγότερο κόσμο κι είναι και καλύτερα λόγω ώρας

Συμφωνώ και εγώ προσπαθώ να πηγαίνω ώρες που έχει λίγο κόσμο
Και μεσημέρι είναι καλά αλλα λόγω ατμοσφαίρας η λύση που
Προτείνεις είναι καλύτερη.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2007, 14:49:57  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
καταρακτωδης

να τον διορθωσω αν και νεος κι αμαθος ή θα φανεί προσβλητικό;!

γενικά ναι, τελευταίες προβολές rule, γιατί αποφέυγεις τα emo και τα νευρικά γέλια όλων των ηλίθιων που έχουν τρομάξει [καλά, π΄σο στόκος πρέπει να είσαι για να τρομάξεις; όταν χαμηλώνει η μουσική θα ακουσεις μπαμ, δεν είναι επιστήμη...]

αλλά τώρα που ξέρω ότι έρχουμε τις ίδιες ανυσηχίες, μη σας πετύχω πουθενά σε κανα σινεμά! θα πάρω τρεις σακούλες πατατάκια, και θα κάτσω πίσω σας να μασάω! κρτς κρτς κρτς κρτς!!!

σπάσιμοοοο

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...



γιατι να θεωρηθει προσβλητικο το να θες να με διορθωσεις? δεν παρεξηγω για ατο το λογο εγω...


αυτο με τα πατατακια δεν ειναι τιποτα... ετυχε να βρεθω σε ενα σκηνικο "απειρου καλους"...

να καθονται 2 "μαντραχαλαδες" στην πισω σειρα, και να εχουν προμηθευτει με 2 γιγας κουτια ποπ-κορν... αφου φαγανε απο λιγο απο το καθενα, επειδη βαρεθηκαν... πηραν και τα 2 κουτια και τα πεταξανε μπροστα!!!! καταλαβαινεις το σκηνικο που ακολουθησε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2007, 08:52:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Open Mind και το μεσημέρι έχει λίγο κόσμο αλλά λόγω ατμόσφαιρας - όπως είπες - δεν θα μπορούσα να πάω.
Προτιμώ να πηγαίνω στην τελευταία προβολή και καθημερινή όταν θέλω να δω μια ταινία που έχω "βάλει στο μάτι".
Όταν είναι πολύς ο κόσμος αυξάνονται οι πιθανότητες να παρατηρηθούν φαινόμενα όπως αυτά που περιέγραψε ο PREDATOR.

quote:
να καθονται 2 "μαντραχαλαδες" στην πισω σειρα, και να εχουν προμηθευτει με 2 γιγας κουτια ποπ-κορν... αφου φαγανε απο λιγο απο το καθενα, επειδη βαρεθηκαν... πηραν και τα 2 κουτια και τα πεταξανε μπροστα!!!! καταλαβαινεις το σκηνικο που ακολουθησε...

Δεν θα ήθελαν να είμαι ανάμεσα στους θεατές που τους κατέβηκαν ουρανοκατέβατα τα ποπ κορν...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2007, 12:26:31  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ουτε εγω θα το ηθελα, και επισης δεν θα ηθελα να ειμουν στην θεση "αυτων" που το κανανε... γιατι την "πληρωσανε"...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2007, 16:39:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γιατι να θεωρηθει προσβλητικο το να θες να με διορθωσεις? δεν παρεξηγω για ατο το λογο εγω...

της καταρακτώδους ρε παππού! εγώ δικαιολογούμαι που είμαι ανορθογραφος γιατι είμαι νέος! εσύ είσαι μεσήληξ!

quote:
να καθονται 2 "μαντραχαλαδες" στην πισω σειρα, και να εχουν προμηθευτει με 2 γιγας κουτια ποπ-κορν... αφου φαγανε απο λιγο απο το καθενα, επειδη βαρεθηκαν... πηραν και τα 2 κουτια και τα πεταξανε μπροστα!!!! καταλαβαινεις το σκηνικο που ακολουθησε...

αχεμ... γουχ γουχ, δε μου λες, σε ποιό σινεμά πηγαίνεις; εχμ, πάντως να ξέρεις ότι δεν ήμουν εγώ ένας απ'τους δύο, αν ήμουν τα ποπ κορν δεν ήταν γίγας, κι αν ήταν γίγας δεν τα πέταξα εγώ, αλλά απογειωθήκανε από μόνα τους... κι εγώ προσπάθησα να τα σταματήσω!

quote:
Δεν θα ήθελαν να είμαι ανάμεσα στους θεατές που τους κατέβηκαν ουρανοκατέβατα τα ποπ κορν...

αν ήσουν θα τα άφηνα να απογειωθουν! όχι ότι κατάφερα τελικά να τα εμποδίσω, αλλά δε θα προσπαθούσα! γειά σου ωρέ D_I !

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2007, 18:15:38  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
γιατι να θεωρηθει προσβλητικο το να θες να με διορθωσεις? δεν παρεξηγω για ατο το λογο εγω...

της καταρακτώδους ρε παππού! εγώ δικαιολογούμαι που είμαι ανορθογραφος γιατι είμαι νέος! εσύ είσαι μεσήληξ!

quote:
να καθονται 2 "μαντραχαλαδες" στην πισω σειρα, και να εχουν προμηθευτει με 2 γιγας κουτια ποπ-κορν... αφου φαγανε απο λιγο απο το καθενα, επειδη βαρεθηκαν... πηραν και τα 2 κουτια και τα πεταξανε μπροστα!!!! καταλαβαινεις το σκηνικο που ακολουθησε...

αχεμ... γουχ γουχ, δε μου λες, σε ποιό σινεμά πηγαίνεις; εχμ, πάντως να ξέρεις ότι δεν ήμουν εγώ ένας απ'τους δύο, αν ήμουν τα ποπ κορν δεν ήταν γίγας, κι αν ήταν γίγας δεν τα πέταξα εγώ, αλλά απογειωθήκανε από μόνα τους... κι εγώ προσπάθησα να τα σταματήσω!

quote:
Δεν θα ήθελαν να είμαι ανάμεσα στους θεατές που τους κατέβηκαν ουρανοκατέβατα τα ποπ κορν...

αν ήσουν θα τα άφηνα να απογειωθουν! όχι ότι κατάφερα τελικά να τα εμποδίσω, αλλά δε θα προσπαθούσα! γειά σου ωρέ D_I !

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...



Σιγε ρε "σπορε" να μην ειμαι και ο Μαθουσαλιξη... 4 χρονια διαφορα εχουμε


... παντως αποκλειεται να εισουν εσυ ο "δολοφονος" με τα ποπ-κορν... αυτο εγινε πριν μια 3ετια, και τοτε οι δραστες ηταν 30χρονοι !

Το "ξυλο" ομως το εφαγαν απο 25χρονους!

ΔΡΑΜΑ ΔΡΑΜΑ ε? ουτε σε ταινια τρομου ετσι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2007, 08:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
της καταρακτώδους ρε παππού! εγώ δικαιολογούμαι που είμαι ανορθογραφος γιατι είμαι νέος! εσύ είσαι μεσήληξ!

Της "καταρρακτώδους" εννοείς.
Αφού θέλεις να διορθώσεις, κάντο χωρίς να αφήνεις περιθώρια να σε διορθώσουν...
Άσε που ως νεότερος θα έπρεπε να τα θυμάσαι καλύτερα...

Φίλε PREDATOR, δεν έχει νόημα η ηλικία κάποιου.
Μπορεί κάποιος να κοντεύει τα 60 και να έχει μυαλό παιδιού.
Μπορεί πάλι κάποιος 30άρης να έχει μυαλό 40άρη.
Τα ράσα δεν κάνουν τον παπά...

Για να θυμηθούμε και το θέμα μας, έχει δει κανείς το White noise 2;
Κυκλοφορεί σε dvd;


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2007, 11:11:54  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα μπορουσε να μοιαζει με το Εκτη Αισθηση...


εγω ειδα μονο την πρωτη ταινια και οχι το siquel... η πρωτη μου ειχε αρεσει... εσυ την ειδες φιλε Incubus?

Kατα γενικη ομολογια, και συνηθες, τα siquels δεν ειναι παντα τοσο επιτυχημενα...

το συγκεκριμενο, ακολουθει σχεδον την ιδια πλοκη με την πρωτη ταινια... αρα ισως δεν διακριθει απο την "αλλαγη" σεναριου ή πρωτοτυπιας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2007, 13:02:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
4 χρονια διαφορα εχουμε

όχι, δεν έχω πατήσει τα -άντα ακόμα...

quote:
παντως αποκλειεται να εισουν εσυ ο "δολοφονος" με τα ποπ-κορν... αυτο εγινε πριν μια 3ετια, και τοτε οι δραστες ηταν 30χρονοι !

α, ok! λες και είμαι εγώ τέτοιος κάφρος!

quote:
Της "καταρρακτώδους" εννοείς.

εγώ είμαι νέος ακόμα!

quote:
Άσε που ως νεότερος θα έπρεπε να τα θυμάσαι καλύτερα...

ντεν ξέρει ελληνικά!

quote:
Μπορεί κάποιος να κοντεύει τα 60 και να έχει μυαλό παιδιού.

σαν τον D_I...

quote:
Μπορεί πάλι κάποιος 30άρης να έχει μυαλό 40άρη.

σαν τον pred! αφήστε τις ηλικίες δε σας παίρνει!

quote:
Για να θυμηθούμε και το θέμα μας, έχει δει κανείς το White noise 2;
Κυκλοφορεί σε dvd;

τσου...

quote:
siquel

sequel

quote:
το συγκεκριμενο, ακολουθει σχεδον την ιδια πλοκη με την πρωτη ταινια... αρα ισως δεν διακριθει απο την "αλλαγη" σεναριου ή πρωτοτυπιας!

if the recipe works, why change it?

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2007, 17:24:06  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
4 χρονια διαφορα εχουμε

όχι, δεν έχω πατήσει τα -άντα ακόμα...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...



Ποιος σου ειπε οτι ειμαι "-αντα" ??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2007, 10:31:14  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο τις ταινιες τρομου που ερχονται το 2008, και ισως κανεις δεν περιμενε:

Anaconda 3: The Offspring

Anaconda 3: The Offspring is an upcoming 2008 horror thriller film, and sequel to the 1997 film Anaconda and 2004 Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid. It will be directed by Don E. FauntLeRoy and it will be released in the SciFi Channel in 2008

David Hasselhoff plays a mercenary-for-hire who accepts a mission from a billionaire to capture a dangerous snake that could possibly help cure a terminal illness...

ετοιμαζεται "φυσικα"(!!!) και 4η ταινια! αλλα συμφωνα με το wikipedia η ταινιες δεν θα βγουν στο "πανι"...


επεται η συνεχεια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2007, 12:17:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε PREDATOR, είχα δει κι εγώ την πρώτη ταινία και την βρήκα σε γενικές γραμμές καλή.
Το sequel δεν το έχω δει ακόμα.
Συνήθως τα sequels δεν είναι καλά όντως, αν το συγκεκριμένο κινείται στα ίδια πλαίσια ίσως να μην δούμε κάτι πρωτότυπο.
Θα πρέπει να έχουμε κατά νου ότι η ταινία αυτή ήταν η αφορμή για να μαθευτεί στο ευρύ κοινό το EVP.

Όσο για το Anaconda, δεν μου άρεσαν τα άλλα 2.
Γενικά δε μου αρέσουν πολύ ταινίες αυτού του είδους!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2007, 12:25:11  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oυτε εμενα μου αρεσουν... απλα το εβαλα για ενημερωση για τους λατρεις του ειδους... ή για οποιον αλλο ενδιαφερεται

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2007, 14:16:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για να θυμηθούμε και το θέμα μας, έχει δει κανείς το White noise 2;
Κυκλοφορεί σε dvd;


Το εχω δει εγω κυκλοφόρησε σε dvd αυτή την εβδομάδα ενδιαφέρον είναι
Τώρα ο πρωταγωνιστής μπορεί να δει αυτούς που θα πεθάνουν τις επόμενες ώρες .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2007, 11:42:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το εχω δει εγω κυκλοφόρησε σε dvd αυτή την εβδομάδα ενδιαφέρον είναι
Τώρα ο πρωταγωνιστής μπορεί να δει αυτούς που θα πεθάνουν τις επόμενες ώρες .

Αφού κυκλοφόρησε αυτή την εβδομάδα σε dvd μάλλον στο videoclub δεν θα το βρω εύκολα...
Όσον αφορά την ικανότητα αυτή του πρωταγωνιστή, μου θυμίζει λίγο το The ring, αν κι εκεί το "θύμα" πέθαινε μετά από μια εβδομάδα.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2007, 13:17:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πήγαινε σήμερα που είναι δευτερα είναι πεσμένη μέρα στις ενοικιάσεις
Μπορεί να το βρεις .
Ο πρωταγωνιστής αφού καταλάβει τι χάρισμα διαθέτει προσπαθεί μετά να
Σώσει τους υποψηφίους μακαρίτες δε λέω τίποτα άλλο γιατι θα χαλάσει
Το σασπένς δες τη και πες μας Αν σου άρεσε .
.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2007, 18:11:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάλι λέω να σας(μας) ταξιδέψω πάλι πίσω στα 80's την δεκαετία που ξεπετάγονταν σαν μανιτάρια ένα σωρό horror-slasher μερικά από τις οποίες αποτέλεσαν και πρότυπο νεώτερων ταινιών τρόμου που φτάνουν μέχρι τις μέρες μας. Αν και μέσα στο σωρό εμφανιζόταν και αρκετή σαβούρα, σίγουρα υπήρχαν μερικά κρυφά διαμαντάκια τα οποία προκαλούσαν ποικίλες εντυπώσεις στους θεατές.

Τέτοια ταινία τρόμου είναι και το Hell Night -ελληνιστί Κολασμένη Νύχτα, που ξεπήδησε από το σωρό αρκετά πρώιμα(1981).
Πρωταγωνιστεί η κακάσχημη Linda Blair που είχε παίξει παλιότερα στον Εξορκιστή.

Η ταινία παρουσιάζει μια νεαρή παρεά φοιτητών οι οποίοι προκειμένου να εισχωρήσουν στην "αδελφότητα" της σχολής, πρέπει να περάσουν μια νύχτα σε μια εγκαταλελειμένη, σκοτεινή και ανατριχιαστική έπαυλη όπου στο παρελθόν ένας ψυχάκιας πατέρας, σκότωσε τα παραμορφωμένα παιδιά του και τη γυναίκα του. Ο θρύλος λέει ότι κάποιο ή κάποια από τα παραμορφωμένα παιδιά ζει ακόμα και κινείται στους σκοτεινούς διαδρόμους της έπαυλης...

Ετσι λοιπόν, η παρέα των φοιτητών κλίνεται στο σπίτι το βράδυ, την ώρα που μερικά μέλη από την αδελφότητα προετοιμάζουν διάφορα πονηρά κόλπα για να τρομάξουν τους μη μυημένους...
Ελα όμως που ξαφνικά μια τρομακτική και μυστηριώδης μορφή εμφανίζεται στο σπίτι και αρχίζει να καθαρίζει ότι ζωντανό κινείται.... Είναι όντως κάποιο απ'τα νεκρά παιδιά που είχε σκοτώσει ο παρανοϊκός πατέρας ή κάποιος νεότερος ψυχάκιας εμπνέεται από τα "κατορθώματα" του παλιού ψυχάκια και τα επαναλαμβάνει?

Οπως και να'χει το Hell Night αν και περιέχει τα γνωστά κλισέ τέτοιων ταινιών, στέκεται σε καλά standards. Δεν είναι πρωτότυπη σεναριακά, αλλά διαθέτει σκοτεινή ατμόσφαιρα, έχει 3-4 απρόβλεπτες τρομακτικές σκηνές και αρκετά δυνατό φινάλε. Οι φόνοι δεν είναι λίγοι αλλά σίγουρα υπάρχει μέτρο στο gore. Ξεχωρίζουν απ'ότι θυμάμαι 1-2 απολαυστικοί αποκεφαλισμοί. Με λίγα λόγια η ταινία προσφέρεται να την δείτε με την παρέα σας τα βράδια του Σαββάτου και ακριβώς επειδή δεν περιέχει πλήθος ακραίων σκηνών καθίσταται συμπαθητική και στους πιο "light" θεατές που δεν μπορούν τα αίματα και τα εντόσθια. Ενδεχεται σε άλλους να αφήσει γλυκόπικρη γεύση αλλά σ'εμένα άφησε γεύση περισσότερο προς το γλυκό χωρίς όμως να με ξετρελάνει.

Περνάει τη βάση, είναι καλή, αλλά μέχρι εκεί. To βρίσκετε εύκολα στα video clubs.

http://aklafton.blogspot.com/

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2007, 10:52:36  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Forthcoming Horror Movie, 2008:


Day of the Dead

Day of the Dead is a horror film remake of George A. Romero's classic zombie film of the same name, the third in Romero's Dead series. The film is directed by Steve Miner (who also directed Friday the 13th Part 2, Friday the 13th Part 3 and Halloween H20: 20 Years Later) and written by Jeffrey Reddick. It is set to be released in the United States in February 2008

Plot
Bloody-disgusting.com states:

“ the film is a typical zombie film, virus infects town, people start biting each other, virus spreads by the bites, and a handful of survivors try to make it out of town alive. In this one the military is brought in to enforce a quarantine on the small town of Leadville, CO because of the mysterious virus. Once they realize the virus eventually makes people start ravenously attacking each other, it's too late... EXCEPT for a few. ”

According to Reddick, this film does not have any connection to Zack Snyder's 2004 remake Dawn of the Dead. Reddick told ComingSoon.net:

“ It's going to be a separate movie, he told us. We wanted to pay homage to the original with the military and the scientists and the socially relevant stuff that George Romero always does, but we wanted to put a fresh spin on it. There will be similarities, but there'll be differences as well that I think fans will hopefully dig. Steve Miner (Friday the 13th Part 2) is directing, which I'm really excited about.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2007, 13:09:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδα εχτές το 30 μέρες νύχτα πολύ καλο πρότυπο για τέτοιου είδους
Ταινία έχει αρκετή δράση γενικά ήταν ωραίο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2007, 19:31:26  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σου αρεσε ε? βεβαια... λιγο το τελος "ξενιζει" (εννοωντας, "ξενερωνει")

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2007, 19:43:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπα δεν με ξένισε γιατι σε ξενέρωσε ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2007, 09:34:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ ακόμη να δω την ταινία αυτή κι έχω ακούσει γενικά καλές κριτικές!
Αναρωτιέμαι ακόμα αν πρέπει να πάω και να δω τον El Greco ή να δω το 30 μέρες νύχτα...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2007, 11:13:14  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μπα δεν με ξένισε γιατι σε ξενέρωσε ?

ελαχιστα... εμοιαζε αρκετα με το τελος μιας αλλης ταινιας... το BLADE 2...(αν θυμασε πως τελειωνε)

κατα τα αλλα, ηταν αρκετα καλη ταινια, με καλες ερμηνειες... ιδιαιτερα του αρχηγου των βρυκολακων

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2007, 08:19:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αναρωτιέμαι ακόμα αν πρέπει να πάω και να δω τον El Greco ή να δω το 30 μέρες νύχτα...
Να πας και στα δύο.Ο Ελ Γκρέκο είναι πολύ καλό,αλλά ακόμα καλύτερο για ένα φαν του είδους,είναι το 30 Μέρες Νύχτα.Το είδα από την πρώτη εβδομάδα που βγήκε και μου άρεσε πάρα πολύ.Το τέλος όντως με ξένισε αλλά οκ,τι να γίνει,με αποζημίωσε το υπόλοιπο της ταινίας.
Το "Ορφανοτροφείο" το έχει δεί κανένας;


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2007, 10:35:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή μου maraki8 - καιρό είχα να σε δω εσένα - εάν πάω μια φορά στον κινηματογράφο θα πρέπει να επιλέξω!
Για να δω το ένα θα θυσιάσω το άλλο.

Το "Ορφανοτροφείο" δεν το έχω ακούσει.
Εάν το έχεις δει, γράψε καμία κριτική.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2007, 10:57:10  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EL ORFANATO

The Orphanage (Spanish title: El Orfanato) is an upcoming 2007 film. It stars Belén Rueda as Laura, a woman who returns to the orphanage where she stayed for a period as a child. She purchases the house, with plans to turn it into a home for sick children. Everything seems to going well for Laura, her husband Carlos (Cayo) and their son Simón (Príncep). However, the parents soon realize their son has an imaginary friend and horror begins to unfold.

The film is directed by Juan Antonio Bayona and produced by Guillermo del Toro. The film opened at the Cannes Film Festival in May 20, 2007. It opened Spain's Sitges Film Festival on October 4, 2007. The film is set to open in the U.S. on December 28, 2007. It will be a limited release.

The Orphanage has been chosen by the Spanish Academy of Films as Spain's nominee for the 2007 Academy Award for Best Foreign Film.


Principal cast:

Belén Rueda as Laura
Fernando Cayo as Carlos
Geraldine Chaplin as Aurora
Montserrat Carulla as Benigna
Mabel Rivera as Pilar
Andrés Gertrúdix as Andrés
Roger Príncep as Simón

Box office

The Orphanage (El Orfanato) ruled Spain with an $8.3 million four-day launch from 350 screens. The supernatural mystery picture was the second highest-grossing debut ever for a local movie, the biggest opening of the year and 168 percent larger than the worldwide success Pan's Labyrinth.[1]
Actual gross (2/12/2007): $33,201,483/ 22,677,896.87€


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2007, 07:33:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η περιγραφή του "El orfanato" στην αρχή θυμίζει το "Άσυλο" και στην συνέχεια το "Κρυφτό".


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2007, 08:17:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εάν πάω μια φορά στον κινηματογράφο θα πρέπει να επιλέξω!
Για να δω το ένα θα θυσιάσω το άλλο.
Γιατί καλέ μου;μόνο μια φορά θα πας σινεμά;την εβδομάδα που μας πέρασε,πήγα τρείς.Έχει τύχει να δω και 5 ταινίες,ίσως και παραπάνω,σε μια εβδομάδα...

Το Ορφανοτροφείο δεν το εχω δεί,έχω δεί τρέηλερ όμως και μου άρεσε.


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2007, 10:28:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατί καλέ μου;μόνο μια φορά θα πας σινεμά;την εβδομάδα που μας πέρασε,πήγα τρείς.Έχει τύχει να δω και 5 ταινίες,ίσως και παραπάνω,σε μια εβδομάδα...

maraki8 μου, εδώ κάνω αμάν να κανονίσω να πάω κινηματογράφο έστω και μια φορά, θα κανονίσω να πάω τρεις;

Έχω στα υπόψιν τις ταινίες El Greco, Beowulf (αυτή προέκυψε εχθές σε συζήτηση με ένα φίλο μου), 30 μέρες νύχτα, Ορφανοτροφείο.
Θα δούμε τι γίνεται.
Όποιαν δω πάντως θα προσπαθήσω να κάνω παρουσίαση σε ξεχωριστό θέμα.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 28 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy