ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΝΕΟ ΚΑΡΑΒΙ -SOS-
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 31
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kostas12
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2012, 10:17:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-agelos- Απεστάλη: 10/02/2012, 09:40:05

Βρε σεις ,που σας γρεμίζει το λιποψύχισμα του Ιησού,

Εξηγήστε τα λόγια-- ΕΓΏ ΕΊΜΑΙ ΤΟ Φως ΤΟΥ ΚΌΣΜΟΥ--
Ή --ΕΓΏ ΕΙΜΑΙ Η ΑΝΆΣΤΑΣΗ ΚΑΙ Η ΖΩΉ--
____________________________________________
Και η ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ εχει το ιδιο αποτελαισμα, γιατι να το κανω με δεκανηκια και οχι μετα δικαμου ποδια πεσ εναν λογο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2012, 10:42:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

<<Ο κυκεών ήταν ένα ποτό της αρχαιότητας, από κριθάλευρο, με πρόσμειξη άλλων συστατικών, όπως κρασί, μέλι κλπ.>>.

Ποιος μίλησε για τον κυκεών ποιος μίλησε για κύκλους ποιος μίλησε για τη διαρκή ροή των πάντων για αρμονική συνύπαρξη των αντιθέτων,
και αντίρροπων δυνάμεων, μίλησε και μας είπε για κίνηση κυκλική-σφαιρική, ποιος είπε,

<Και κυκεών διίσταται μη κινούμενος>>. Όταν διαχωρίζεται στα συστατικά του ο κυκεών (κόβει ) αν δεν κινείται.
Εδώ, προσπαθεί να μας περιγράψει την αέναη κίνηση των πάντων ο Ηράκλειτος και να μας υποδηλώσει την ανάγκη αυτής της κίνησης, αυτή διατηρεί την ισορροπία των αντιθέτων δυνάμεων σε ένα αρμονικό σύνολο..(έτσι είναι και μέσα μας..)

Μας την περιγράφει σαν κίνηση του κυκεώνα, κίνηση που διατηρεί τα διαφορετικά στοιχεία του, ενεργά μέσα στην αντίθεση τους η οποία τα σπρώχνει στη διάσταση, ενώ ο Θεός Λόγος τα σπρώχνει σε διαρκή κίνηση και αρμονική συνύπαρξη μέσα στο χρόνο, μέσα στην αέναο ροή...

(ΕΧΕΙς δει ποτέ έναν κλασικό μπάρμαν να ανακατεύει κοκτέιλ; αν είδες θα κατάλαβες ότι διαγράφει κυκλικές κινήσεις πολλών τροχιών, σαν να χαράσσει ιδεατά μια σφαίρα, αυτή είναι για τον Ηράκλειτο η αναγκαία κίνηση για να μην κόψει ο κυκεώνας... (δες τώρα μέσα σου..

διαγράφεις κυκλικές κινήσεις πολλών τροχιών;...)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2012, 10:49:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
-agelos- Απεστάλη: 10/02/2012, 09:40:05

Βρε σεις ,που σας γρεμίζει το λιποψύχισμα του Ιησού,

Εξηγήστε τα λόγια-- ΕΓΏ ΕΊΜΑΙ ΤΟ Φως ΤΟΥ ΚΌΣΜΟΥ--
Ή --ΕΓΏ ΕΙΜΑΙ Η ΑΝΆΣΤΑΣΗ ΚΑΙ Η ΖΩΉ--
____________________________________________
Και η ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ εχει το ιδιο αποτελαισμα, γιατι να το κανω με δεκανηκια και οχι μετα δικαμου ποδια πεσ εναν λογο


[/quote
ΠΌΤΕ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΗΣΕς και δεν το ξερω; Δεκανίκια ΕΝΝΟΕΊς την Χριστική Δύναμη;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2012, 11:04:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
YUGI-OH
Ναι φίλτατε,έτσι είναι όπως το λες για τις παρελθούσες ενσαρκώσεις, ουδεμία αντίρρησις.
Για τη τρέχουσα τωρινή ενσάρκωση μιλάμε.
Για το ένδυμα[σωματικό,συναισθηματικό,νοητικό] που η ψυχή φορά στην ενσάρκωση που είναι[και όχι ήταν] εν ζωή εδώ στη Γή.
Εντάξει ισχύει αναντίρρητα αυτό που λες,για να ξανάρχονται εδώ και οι δύο[άνδρας,γυναίκα], χρειάζεται και οι δύο να κάνουν δουλειά.
Μόνο που οι γυναίκες έχουν απ'τη φύση τους αυτό που λέμε θηλυκό μυαλό.
Έχουν ανεπτυγμένες θηλυκές ποιότητες όπως η διαίσθηση και η παράδοση σ'αυτό που λέμε "εδώ και τώρα".
Βέβαια και οι γυναίκες χρειάζεται να κάνουν δουλειά, αλλιώς π.χ.και μια ανεπτυγμένη διαίσθηση παραμένει απλώς διαίσθηση.
Οι άνδρες απ'τη φύση τους έχουν ανεπτυγμένη διανόηση, όχι πως δεν έχουν κι οι γυναίκες. Αλλά οι άνδρες είναι διανοητικοί στη ζωή, βλέπουν προβλήματα και ψάχνουν λύσεις. Ακούνε λιγότερο τη διαίσθηση τους,και συνήθως δε βλέπουν τα πράγματα στο "εδώ και τώρα" αλλά προσπαθούν να δράσουν κάνοντας του κεφαλιού τους.
Λένε κάποιοι άνδρες <<θαλασσοπόροι>> πνευματικών μονοπατιών,ότι έχουν παρατηρήσει πολλές φορές σε διαλογισμό τις γυναίκες τους να ταξιδεύουν έχοντας ήδη μπεί στο τρίτο μάτι και εκείνοι να προσπαθούν ακόμη να συγκεντρωθούν. Αυτές οι περιπτώσεις δείχνουν δηλαδή ότι το θέμα δεν είναι ποιός κάνει καλύτερα κάποια πνευματική άσκηση διαλογισμού και αν είναι ο άνδρας ή η γυναίκα,αλλά το θέμα είναι ποιός αφήνεται σε κατάσταση παράδοσης,συντονισμού της στιγμής στο εδώ και τώρα
Οκ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2012, 11:17:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για το ένδυμα[σωματικό,συναισθηματικό,νοητικό] που η ψυχή φορά στην ενσάρκωση που είναι[και όχι ήταν] εν ζωή εδώ στη Γή.
Εντάξει ισχύει αναντίρρητα αυτό που λες,για να ξανάρχονται εδώ και οι δύο[άνδρας,γυναίκα], χρειάζεται και οι δύο να κάνουν δουλειά.
Στην πραγματικότητα "εμείς" (ποιοι εμείς;) δεν επανασαρκωνόμαστε, το Εγώ επανασαρκώνεται, η λεγεώνα, αυτό είναι μνήμη και αυτό είναι χρόνος. Οι αναμνήσεις περασμένων ζωών βρίσκονται στο Εγώ. Γιατί το Εγώ είναι αυτό που επιστρέφει στη γη για να ικανοποιήσει τις επιθυμίες του και να τραφεί. Αυτό βέβαια είναι ένα σύνθετο ζήτημα που καλύτερα να μην ανοίξουμε.
Ο άνθρωπος που έχει εγώ δεν έχει ένα μόνιμο κέντρο συνείδησης.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 10/02/2012 11:26:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2012, 11:21:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα να πω στους φίλτατους συμφορουμίστες που μιλάνε για το σεξ, ότι μάλλον το αντιλαμβάνονται λάθος.
Με το κάνεις απλά σεξ, όπως το κάνουμε όλοι στο σύγχρονο κόσμο, δεν κάνεις τίποτα. Δεν πετυχαίνεις τίποτα. Δεν κερδίζεις τίποτα ουσιαστικό. Οπότε συγκρατήστε τη χαρά σας... και διαλογιστείτε πάνω στο γεγονός του σεξ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2012, 12:05:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
agelos
Βρε σεις ,που σας γρεμίζει το λιποψύχισμα του Ιησού,

Εξηγήστε τα λόγια-- ΕΓΏ ΕΊΜΑΙ ΤΟ Φως ΤΟΥ ΚΌΣΜΟΥ--
Ή --ΕΓΏ ΕΙΜΑΙ Η ΑΝΆΣΤΑΣΗ ΚΑΙ Η ΖΩΉ--


Τι εξήγηση να δώσει κανείς σε αυτά τα λόγια φίλε?
Είσαι σοβαρός?

Αν κάνεις μια επίσκεψη σε οποιοδήποτε ψυχιατρικό ίδρυμα,θα τα ακούς σε καθημερινή βάση.Θα προσπαθήσεις να τα ερμηνεύσεις?

Βγαίνει κάποιος και λέει ότι είναι το φώς του κόσμου και πρέπει εγω να κάτσω να αναλύσω τι λέει?Μπούρδες λέει,άνευ ανάλυσης!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2012, 12:38:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
agelos
Βρε σεις ,που σας γρεμίζει το λιποψύχισμα του Ιησού,

Εξηγήστε τα λόγια-- ΕΓΏ ΕΊΜΑΙ ΤΟ Φως ΤΟΥ ΚΌΣΜΟΥ--
Ή --ΕΓΏ ΕΙΜΑΙ Η ΑΝΆΣΤΑΣΗ ΚΑΙ Η ΖΩΉ--


Τι εξήγηση να δώσει κανείς σε αυτά τα λόγια φίλε?
Είσαι σοβαρός?

Αν κάνεις μια επίσκεψη σε οποιοδήποτε ψυχιατρικό ίδρυμα,θα τα ακούς σε καθημερινή βάση.Θα προσπαθήσεις να τα ερμηνεύσεις?

Βγαίνει κάποιος και λέει ότι είναι το φώς του κόσμου και πρέπει εγω να κάτσω να αναλύσω τι λέει?Μπούρδες λέει,άνευ ανάλυσης!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Ας πούμε, ότι είσαι ο Πέτρος, Nik, και πήρες ιδιαιτέρως τον Ιησού και τον μαλώνεις..

Κι ο Ιησούς στράφηκε κοίταξε τους μαθητές και μάλωσε τον Πέτρο μ' αυτά τα λόγια:

<<Φύγε από μπροστά μου σατανά ! δεν σκέφτεσαι όπως θέλει ο Θεός αλλά όπως θέλουν οι άνθρωποι >>.

.....ΑΠΆΝΤΗΣΕ ΝΙΚ,.... ΠΩς ΈΝΙΩΣΕ Ο ΠΈΤΡΟς;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostas12
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2012, 12:48:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν αναφερθηκα πουθενα στο αν εχω συνειδητοποιηση,ειπα απλος οτι εχει τα ιδια αποτελαισματα και αναφερθηκα στα δεκανικια σαν εξωτερικα βοηθειματα.
Τιποτα δεν ειναι τυχαιο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostas12
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2012, 12:55:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θεμα δεν ειναι να εισαι-ΣΑΝ-
Η προσπαθεια γινεται για να-ΕΙΣΑΙ-

Τιποτα δεν ειναι τυχαιοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2012, 13:01:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Tέλος πάντων Κώστα. ακόμα και σήμερα μπορείς να βρεις μια Γραφή απλή, στη δημοτική δεν είναι εξωτερικό βοήθημα, αλλά γράφει απέραντες εσωτερικές Αλήθειες ..δοκίμασε δεν χάνεις τίποτα... ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2012, 13:51:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

<<Φύγε από μπροστά μου σατανά ! δεν σκέφτεσαι όπως θέλει ο Θεός αλλά όπως θέλουν οι άνθρωποι >>.

.....ΑΠΆΝΤΗΣΕ ΝΙΚ,.... ΠΩς ΈΝΙΩΣΕ Ο ΠΈΤΡΟς;;;


Δεν ξέρω τι ένοιωσε ο Πέτρος agelos.Ούτε εσυ ξέρεις!

Ξέρω όμως τι θα ένοιωθα εγώ.
Θα καλούσα το 166!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2012, 22:08:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

H Ψυχή ασθενεί

Επειδή η ψυχή του ανθρώπου είναι ενιαία και πολυδύναμη γι αυτό το λόγο όταν αρρωστήσει μια δύναμη της ψυχής, αμέσως αρρωσταίνουν και οι υπόλοιπες δυνάμεις.
Το κακό υπάρχει όταν διαστρεβλώνωνται οι δυνάμεις από μας, δεν είναι τα βρώματα αλλά η γαστριμαργία, ούτε τα χρήματα αλλά η φιλαργυρία, ούτε η δόξα αλλά η κενοδοξία.

Μιλάμε για ασθένεια που πρέπει να θεραπευθεί. Ακάθαρτη ψυχή είναι το να μην ενεργεί κατά φύση κι από αυτή την κατάσταση γεννιούνται στο νου εμπαθείς λόγισμοί.
Όπως η παράχρηση της γνώσεως δημιουργεί την <<μεμωραμένη σοφία>>, έτσι και η παράχρηση των δυνάμεων της ψυχής είναι η κατά των παθών αποτρόπαια φύση.

Τα πάθη της σαρκός είναι οι διεστραμμένες ενέργειες της ψυχής. Όταν η ψυχή κινείται έξω από την αγάπη και την εγκράτεια τότε διαστρέφονται τα πάθη του θυμικού και του επιθυμητικού μέρους της ψυχής. Αυτά τα πάθη κινούνται δια των αισθήσεων.
Τα πάθη της σαρκικής ζωής είναι η πάρα φύση κίνηση της ψυχής, γι αυτό είναι νέκρωση θάνατος και αρρώστια της ψυχής. (απουσία Πνεύματος).

Τα ψυχικά πάθη, η λήθη –η ραθυμία και η άγνοια, σκοτεινιάζουν τα μάτια της ψυχής και κυριεύεται στη συνέχεια από όλα τα άλλα πάθη, που είναι ασέβεια, κακοδοξία (δηλ. αίρεση,) βλασφημία,θυμός οργή, πικρία, οξυχολία, μισανθρωπιά, μνησικακία, καταλαλιά, κατάκριση, άλογος λύπη, φόβος δειλία, έρις, ζήλος, κενοδοξία, υπερηφάνια, υπόκριση, ψεύδος, απιστία, πλεονεξία, φίλος της ύλης, προσπάθεια, σχέση γήινων πραγμάτων, ακηδία, μικροψυχία, αχαριστία,γογγυσμός, τύφος, οίηση, σοβαρότης, αλαζονία, φιλαρχία, ανθρωπαρέσκεια, δολιότης, αναίδεια, αναισθησία, κολακεία, υπουλότης, ειρωνία, δυψυχία.

Επίσης υπάρχει η πλάνη των λογισμών η φιλαυτία, και η γεννήτρια όλων των κακών που είναι η φιλαργυρία, η κακοήθεια και η πονηριά. Όλα αυτά είναι ψυχικά πάθη.

Σωματικά παθη, γαστριμαργία, λαιμαργία τρυφή, μέθη, λαθροφαγία, φιληδονία ποικίλη, πορνεία, μοιχεία ασέλγεια, ακαθαρσία, αιμομιξία, παιδοφθορία, κτηνοβασία, κακές επιθυμίες και όλα τα παρά φύσιν αισχρά πάθη- κλεψιά, ιεροσυλία, ληστεία, φόνος, κάθε σωματική άνεση, κι απόλαυση των θελημάτων της σαρκός.

Επίσης σωματικά πάθη είναι μαντείες, μαγείες, αιωνισμοί, κληδονισμοί, φιλοκοσμίες, περπερίες, βλακείες, καλοπισμοί, μετεωρισμοί, κυβείες, ή φιλοσώματος ζωή, ήτις παχύνουσα τον νου, γεώδη, και κτηνώδη τα σωματικά πάθη υποδιαιρούνται εις αλγεινά αμαρτητικά, τα αλγεινα υποδιαιρούνται εις νοσηρά και παιδευτικά.

Τα ψυχικά διαιρούνται εις θυμικά, λογιστικά κι επιθυμητικά. Τα λογιστικά υποδιαιρούνται εις φανταστικά και διανοητικά, τούτων τα μεν κατά παράχρηση θελητικά, τα δε, κατ΄ ανάγκη εκούσια, ως αδιάβλητα πάθη λεγόμενα.

Άλλα τα σωματικά, άλλα τα ψυχικά, τα της επιθυμίας και άλλα του θυμού, άλλα του λογιστικού άλλα του νοός και της διάνοιας.
Τα σωματικά προς τις επιθυμίες, τα δε ψυχικά προς τα του θυμικού, και τα λογιστικά προς τα νοερά. Τα νοερά προς τα της διανοίας και μνήμης τα παθήματα.

Παρατηρούμε ότι τα πάθη δεν χωρίζονται στεγανά μεταξύ τους, ότι το ένα συνδέεται στενότατα με κάποιο άλλο, και κατ΄αυτόν τον τρόπο άνθρωπος είναι ολοκλήρωτικά μολυσμένος και νεκρωμένος. Με τα πάθη αρρωσταίνειη ψυχή και νεκρώνεται ο νους, κι ο άνθρωπος γίνεται ειδολολάτρης και δεν μπορεί να κληρονομήσει το Βασίλειο. (Εφεσίους ε’ 5.)

Παράχρηση είναι η αγνωσία καιη αφροσύνη της θυμοειδούς κι επιθυμητικής, το μίσος, η ακολασία.
Τα αντίθετα τους είναι η γνώση, η φρόνηση, η αγάπη και η σωφροσύνη.
(Καλό είναι όλα αυτά, όχι μόνο να διαβάζονται, αλλά να μελετούνται).


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2012, 22:52:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Στο χριστο να πείτε πως λυπάμαι που συκωνει τόσο βάρος. Κάτι λάθος θα έκανε, με το να λέει πως είναι γιος του θεού, μιας και στο όνομα του και στο όνομα του πατέρα του, σκοτώθηκαν σκοτώνονται και θα σκοτώνονται εκατομμύρια ανθρώπων.
Ο Χριστός δεν είναι έξω απο εμάς. Μη τα βλέπεις εξωτερικά τα πράγματα. Εσωτερικά, τι έχεις μέσα σου; Είσαι ευτυχισμένος; Απο πού πηγάζει η ευδαιμονία σου;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 03:33:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Στο χριστο να πείτε πως λυπάμαι που συκωνει τόσο βάρος. Κάτι λάθος θα έκανε, με το να λέει πως είναι γιος του θεού, μιας και στο όνομα του και στο όνομα του πατέρα του, σκοτώθηκαν σκοτώνονται και θα σκοτώνονται εκατομμύρια ανθρώπων.
Ο Χριστός δεν είναι έξω απο εμάς. Μη τα βλέπεις εξωτερικά τα πράγματα. Εσωτερικά, τι έχεις μέσα σου; Είσαι ευτυχισμένος; Απο πού πηγάζει η ευδαιμονία σου;

Δοκτορ είναι μερικές φορές που δεν σε καταλαβαίνω. Και δεν καταλαβαίνω πως συνδεεις ένα όνομα, και όποιον αυτο παρουσιάζει, με την ευτυχία, την ευδαιμονία  κλπ, λες και προ Χριστού αυτές οι καταστασεις δεν υπήρχαν.

Αυτο που βλέπεις εσυ είναι πάντα στη γνωστή μερια που σου έγραψα. Είναι οι μνήμες και οι ψυχολογικές ανασφαλιες που έχεις επενδύσει (με ΣΚΈΨΗ και συναίσθημα) για τον Ιησού.

Σου το ξανά γράφω, αν θέλεις να πας σε βάθος σε κάθε τι, χρειάζεται να ξεπέρασεις και να αφήσεις ότιδηποτε έμαθες στην απ εδω όχθη.

 Το πέρασμα σου, είναι το τέλος τους. Η εγκαθίδρυση  αυτου του αγνώστου, αναιτιου, προπάντων αγνώστου μέσα σου, είναι η ομορφια το ζήσημο σε κάθε τι, σαν ΝΕΟ. Ακόμα και του παλιού, της απο δώ όχθης. Τότε μόνο μπορείς να διαβάσεις η να κανείς οτιδήποτε, χωρίς να σε επηρεάζει η και κανονίζει το γνωστο. 

Αν δεν περάσεις, αν δεν ριζώσεις για καλα στο ΑΝΑΊΤΙΟ, το αιτίατο(ο ΧΡΌΝΟΣ) ο ευατος μας, θα ειναι η εκδήλωση του, διλαδη οι σκέψεις και η ΣΥΝΗΔΕΙΣΗ, θα είναι μια διακύμανση  απο το καλο στο κακο, απο το όμορφο στο άσχημο, απο το μικρο στο μεγαλο, απο το σωστο και στο λαθος, και γενικότερα στην αντίθεση και την αναπόφευκτη σύγκρουση, που είμαστε και βιώνουμε όλοι σαν ανθρωπότητα.

Αυτο λοιπόν που σου γράφω τόσο καιρο, είναι πως το πέρασμα (να βγει κάποιος απο το γνωστο) είναι στις δυνατότητες του ανθρώπου, μα όταν ο άνθρωπος σκέφτεται, μα ΕΓΏ έχω το χριστο...αυτη η ελπίδα, είναι η Άγκυρα και ο περιορισμός του (στη μνήμη, στο συναίσθημα στο γνωστο πάντα εαυτο), που έχει επενδύσει ενεργια καπου, για να αισθάνεται ασφάλεια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 03:38:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άγγελος.

H Ψυχή ασθενεί
..............

Μουσική, η τίποτα....και θα γίνει καλα, Αγγέλε μου!

Και τα δάση...δεν την χαλάνε, μόνο όταν περπατάς εκει, να μην σκέφτεσαι τίποτα άλλο.

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 11/02/2012 03:41:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 09:02:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

E λ ε υ θ ε ρ ο φ ρ ο σ ύ ν η !

Μεσ' του βίου των αστοχιών τη ζάλη
και την μέθη των χαρών
στις οδούς της πρώτης Εύας και τα βάρη του Αδάμ
τόπος βρέθηκε γαλήνης, στη θυσία του Αβραάμ.

Ποια ελευθερία είναι αυτή που μπορεί να οδηγήσει
στην μακαριότητα της Ιστορίας; Ποιος φωτισμός
είναι ικανός να σβήσει και το πιο πυκνό σκοτάδι;
Ποια φορεσιά θα ζεστάνει το πιο βαρύ ψύχος
στην καρδιά και ποια βήματα στους καύσωνες
της ερημιάς σε όαση θα μας βγάλουν;

Ω! Ελευθεροφροσύνη! Εσύ που πηγάζεις από την
συνέπεια του Προσωπικού Δόγματος στη σύγκλιση
με το Δόγμα του Υιού του Ανθρώπου!

Πάροικος εγώ σε δουλικό αέναο παρόν
την πύλη της Ελευθερίας που Μετάνοια τη λένε
δεν ετόλμησα με πείσμα να διαβώ,
παντοτινά εξόριστος απ' την Πατρίδα πια,
που χώρα της Αγάπης ονομάζουν.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 10:43:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Agelos

Πρέπει να παραθέσεις και το όνομα του ποιητή,σύμφωνα με τους κανόνες της πνευματικής ιδιοκτησίας!

μη μου πείς πώς είναι δικό σου!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 11:10:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Λαέ να η μελοντική δόξα σου!

"Σηκώθητι φωτίζου. Διότι το φως σου ήρθε, και η δόξα του Κυρίου ανέτειλε επί σε".

Σήκω φωτίζου και γίνε Φως! Γιατί έρχεται το Φως σου επάνω σου η δόξα μου φεγγοβολεί!
Σκοτάδι θα σκεπάσει όλη τη γη, κι ομίχλη τους λαούς μα εσένα το δικό μου φως θα σε φωτίζει, θα σε σκεπάζει η δόξα μου.
Έθνη θα πάρουνε το δρόμο προς το φως σου και βασιλιάδες προς την λάμψη της δικής σου ανατολής.

Φέρε γύρω τα μάτια σου και κοίταξε, όλοι αυτοί έχουν μαζευτεί και έρχονται προς εσένα.
Οι γιοί σου θα έρθουν από μακριά και θα κρατούν τις κόρες σου στους ώμους.
Τότε θα δεις και θα χαρείς, και θα λαχταρά και θα σκιρτά η καρδιά σου, γιατί της θάλασσας ο πλούτος σε σένα θα στραφεί, και των εθνών η δύναμη σε σένα θα 'ρθει.

Καμήλες καραβάνια θα σε σκεπάσουν, νεαρές δρομάδες της Μαδιάμ και της Γεφά. Απ’ τη Σεβά θα ρθούν όλοι οι κάτοικοι με χρυσάφι και λιβάνι και θα διηγούνται τα έργα μου τα θαυμάστά.
Τα πρόβατα όλα του Κηδάρ θα μαζευτούν για σένα και τα κριάρια του Νεβαιώθ για τις θυσίες σου, θυσία ευπρόσδεκτη θ΄ανάβουν στο θυσιαστήριό μου κι εγώ το ναό μου θα τον δοξάσω με την παρουσία μου.

Ποιοι είναι αυτοί που σαν το σύννεφο πετούν και σαν τα περιστέρια στη φωλιά τους; Ναι, ναι, πλοία συγκεντρώνονται από μακρινούς γιαλούς. Πάνε μπροστά τα πλοία τα μεγάλα και φέρνουν τα παιδιά σου από μακριά, με το ασήμι τους μαζί και το χρυσάφι, για να τιμήσουνε εμένα τον κύριο το Θεό σου, γιατί εγώ σε δόξασα....


...."Τα πεύκα,οι κέδροι και τα κύπαρίσια, όλη η μεγαλοπρέπεια του όρους του Λιβάνου σ’ εσένα θα ρθουνε, τον τόπο μου τον αγιο θα λαμπρύνουν. Τον τόπο θα δοξάσω όπου πατούν τα πόδια μου. Σ’ εσένα θα 'ρθουνε σκυφτά τα παιδιά εκείνων που σε καταπίεζαν, όλοι όσοι σε περιφρονούσαν θα πέσουνε στα πόδια σου και θα σε ονομάζουνε "η Πόλη του Κυρίου!"

"Εγκαταλείφθηκες, πόλη, μισήθηκες κι έμεινες έρημη και μόνη. Γι αυτό κι εγώ σε κάνω την αιώνια περηφάνια, να σαι το καύχημα μέσα σε όλες τις γενιές. Το γάλα θα θηλάσεις των εθνών, τους θησαυρούς θα φας των βασιλιάδων.
θα μάθεις πως σωτήρας σου και λυτρωτής σου εγώ είμαι, Κύριος, ο ισχυρός του Ιακώβ.".

"Χρυσάφι θα σου φέρω αντί για μπρούνζο, ασήμι αντί για σίδερο, χαλκό αντι για ξύλο, κι αντί για πέτρα σίδερο. Και θα εγκαταστήσω διοικητή σου την ειρήνη κι απόλυτο αρχοντα την δικαιοσύνη. Στη χώρα σου δεν θα ακούει πια κανείς για βία, ούτε μέσα στα όρια σου για ερήμωση και για καταστροφή, αλλά τα τείχη σου θα σε προστατεύουν και οι πύλες σου θα πληθαίνουν το μεγαλείο σου. Τον ήλιο πια δεν θα τον χρειάζεσαι για φως σου την ημέρα, ούτε την νύχτα την σελήνη να σε φωτίζει με την λάμψη της.

" Γιατί εγώ ο Κύριος θα είμαι για σένα Φως παντοτινό και θα ‘μαι εγώ ο Θεός σου, το μεγαλείο σου.
Ο ήλιος σου δεν θα βασιλεύσει πια ούτε θα σβήσει η σελήνη σου, γιατί εγώ ο Κύριος θα ΄μαι το φως σου το παντοτινό, οι μέρες του πένθους σου θα τελειώσουν".

"Μονάχα δίκαιοι, θα αποτελούνε το λαό σου, κι αυτοί για πάντα θα κατέχουνε τη γη, αυτοί, βλαστάρι της φυτείας μου, το δημιούργημά μου, θα φανερώσουνε την δόξα μου".
"Η πιο μικρή σου οικογένεια χίλια θα έχει μέλη κι η πιο αδύναμη θα γίνει έθνος ισχυρό.
Όταν θα έρθει ο καιρός του, εγώ ο Κύριος θα το κάνω γρήγορα να συμβεί".
Ησαΐας ξ'.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 11:33:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Στον αδελφό Νικ..

Στο βλογημένο στρατί,
σ' αντάμωσα στην δύσκολη στενή του περασιά
τραχύς ο Κάματος της Μοναξιάς
μα ο δρόμος τούτος μας ανήκει
οι πληγές δεν ματώνουν, κι αν φέρουν
πελώριου βράχου βάρος πόνου δυνατού
αστέρινη φορεσιά θα γίνουν του 'ρανού,
φωτιστικά χαμόγελα' στις πιο στενές μας περασιές
το λείαιμα δεν θα πάψουμε,
να φτάσουμε το Αιώνιο Ποθητό.

Μάγων Αστέρα ¨"κόσμησε, πιστό ΄ρανοδηγό
το ταξίδι μας κοπιαστικό" χωρίς σταματημό
έρημης αιωνιότητος διάρκεια η των Δώρων προσφορά
ας προσφέρουμε μαζί με τους ποιμένες κι εμείς ευλαβικά
των Αγγέλων το τραγούδι' το ουράνιο Ωσαννά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 12:18:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λαέ να η μελοντική δόξα σου!

"Σηκώθητι φωτίζου. Διότι το φως σου ήρθε, και η δόξα του Κυρίου ανέτειλε επί σε".

Σήκω φωτίζου και γίνε Φως! Γιατί έρχεται το Φως σου επάνω σου η δόξα μου φεγγοβολεί!


Φίλε μας καλέ,καλέ μας φίλε agelos και αρχagelos της κάθαρσης, κάπτεν τούτου του καραβιού, όσα λες καλά και άγια, και δόξα τρανή μεγάλη,αλλά να μια λεπτομέρεια για να τη καταλαβαίνει[τη δόξα] κι ο λαός:
Το θέμα δεν είναι να γίνουμε λάμπες!
Δηλαδή απλώς να σηκωνόμαστε να φωτίζουμε έχοντας γίνει λαμπτήρες πυρακτώσεως.
Το θέμα είναι να δούμε το φορέα του φωτός, το ρεύμα.
Έχοντας γίνει ένα με το ρεύμα, αφού στη πραγματικότητα είμαστε ρεύμα.
Το ρεύμα να δεί τον ίδιο του τον εαυτό,ότι είναι ένα και το αυτό ρεύμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 13:19:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτο που βλέπεις εσυ είναι πάντα στη γνωστή μερια που σου έγραψα. Είναι οι μνήμες και οι ψυχολογικές ανασφαλιες που έχεις επενδύσει (με ΣΚΈΨΗ και συναίσθημα) για τον Ιησού.

Πάμε ξανά... θα στο πω αλλιώς:
ΆΛΛΟ ο Ιησούς-Ιεσουά, ΑΛΛΟ ο Χριστός. Ο Χριστός υπήρχε πριν τον Ιεσουά και μετά τον Ιεσουά. Ο Ιεσουά είχε μια ζωή, ένα φυσικό σώμα, μια προσωπικότητα κλπ. Ο ΧΡΙΣΤΟΣ είναι μέσα μας, σε όλους μας, και υπήρξε ΠΡΟ ΧΡΙΣΤΟΥ ως Κρίσνα, Οσίρις κοκ.. (δηλαδή με διαφορετικά ΣΥΜΒΟΛΑ)
Θες να στο πω αλλιώς; Ο Χριστός είναι μια ΕΝΕΡΓΕΙΑ. Ο Ιεσουα, ΕΝΣΑΡΚΩΣΕ αυτή την ενέργεια (πλήρως δηλαδή).

Μου λες να ριζώσω στο αναίτιο, αλλά με το που σου πω κάτι το μυαλό σου πάει αμέσως στον χρόνο. Σου λέω ο Χριστός είναι ΠΑΡΩΝ και αντί το μυαλό σου να πάει στο παρόν, πάει στο παρελθόν, πάει σε ένα πρόσωπο που υπήρξε κάποτε με μια χρονολογική αρχή και ένα χρονολογικό τέλος.. εγώ δηλαδή δεν αναφέρομαι καν σε κάποιο πρόσωπο, αλλά εσύ λες ότι είμαι κολλημένος με κάποιο πρόσωπο. Με κουράζεις καμιά φορά

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 11/02/2012 13:32:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 13:35:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλάτωνα
Ο ΙΗΣΟΥΣ λοιπόν, είναι ένα πρόσωπο. Ο ΧΡΙΣΤΟΣ είναι άλλο πράγμα. Οι ορθόδοξοι τα 'χουν κάνει κουλοβάχατα, αυτό είναι όλο. Ο Ιεσουά που είναι πρόσωπο, εσύ που είσαι και ριζωμένος στο αναίτιο και άρα όποτε γουστάρεις βγαίνεις στο αστρικό, στο αιτιατό, στο νοητικό και δε συμμαζεύτεται, τράβα και μίλα του, να σου εξηγήσει ο ίδιοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 13:36:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αγγελος

Βρε σεις ,που σας γρεμίζει το λιποψύχισμα του Ιησού,
Εξηγήστε τα λόγια-- ΕΓΏ ΕΊΜΑΙ ΤΟ Φως ΤΟΥ ΚΌΣΜΟΥ--
Ή --ΕΓΏ ΕΙΜΑΙ Η ΑΝΆΣΤΑΣΗ ΚΑΙ Η ΖΩΉ--


Γιατί εσύ δεν κάνεις τον κόπο να εξηγήσεις (μπαλώσεις) την λιποψυχία του Ιησού?

Με αυτό που θα συμβεί στο τέλος, φίλε μου, μετριούνται τα προηγούμενα.

Τα λόγια που λες εσύ είναι τα προηγούμενα.
Τον Ιησού, πήρε στο λαιμό του ο Πέτρος που ήταν μαλαγάνας, και τον έκανε να πιστέψει πως ήταν θεός.

Θυμάσαι την περίπτωση έτσι?

Μιλώ για τότε που ρώτησε ο Ιησούς όλο αγωνία τους μαθητές του, να του πούν τι ακούν να λέει ο κόσμος για τον ίδιο.
Κάποιος του είπε πως είναι ο Ηλίας, κάποιος κάτι άλλο, και πάει λέγοντας.

Κανείς όμως δεν του ανέφερε αυτό που με λαχτάρα περίμενε να ακούσει ο Ιησούς.

Έτσι ρωτά τον Πέτρο να του πει ο ίδιος την δική του γνώμη.
Και ο Πέτρος του είπε “εσύ είσαι ο υιός του θεού”.

Με αυτή την δήλωση του Πέτρου, έγινε πέτρα της εκκλησίας, και πήρε την πρωτοκαθεδρία και .... το αλάθητο ο Πάπας της Ρώμης

Αυτά να σχολιάσεις και όχι να κάνεις κήρυγμα από Άβρωνος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 13:56:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι ζητάτε αναλύσεις κι εξηγησεις από τον άνθρωπο ?
Αφού σας έχει πει και ξανά πει !

ΔΕΝ τα γράφει αυτός !!!

του τα υποδεικνύει ο Μεγάλος λαμπτήρας μέσω αυτόματης γραφής
ο αγγελος απλα κάνει login στο esoterica και πληκτρολογεί αντί ΕΚΕΙΝΟΥ

Ειναι δηλαδή άλλο ενα παράδειγμα ΕΝΑΝΘΡΩΠΙΣΗΣ Του
(μεσω του εκλεκτού άγγελου βέβαια)

Αν έχετε προβλήματα, τα παράπονα σας στον Μεγάλο !!!

ε μα πια σας βαρέθηκα, άγγελε το ενα άγγελε το άλλο
που να ξέρει ο άνθρωπος ? δακτυλογράφος είναι !


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 14:00:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δοκτορ

Θες να στο πω αλλιώς; Ο Χριστός είναι μια ΕΝΕΡΓΕΙΑ. Ο Ιεσουα, ΕΝΣΑΡΚΩΣΕ αυτή την ενέργεια (πλήρως δηλαδή).
..............

Αν μου λες κάτι τέτοιο δοκτορ, τότε δεν είναι ιός θεού, απλα είναι μια ανώτερη ενέργεια, σωστα?

Άντε να το πεις πρώτα στον Άγγελο αυτο, που λέει πως είναι τρίαδικος.

Μετα έλα απο τους θείους μου να σε συστήσω διλαδη, Και πες τους πως πρώτα ήταν κρισνα και τέτοια...αν δεν σε κάψουν ζωντανό, τυχερός θα είσαι.

Μετα πέρασε απο ζιπ, γιαπετ και Μακεδόνα, να το ξύγεισεις και σε αυτούς καλύτερα...

Μετα μεταλλάξετο και στο Νικομαχο, μην κρύβεται πίσω τίποτα άλλο...

Αφου γίνει κατανοητό τι είναι και τι όχι, πες μου να πάω στο χριστο να του το πω...

Αν και την απάντηση την ξέρω...

Αγάπη πάλι θα μου πει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 14:05:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ε μα πια σας βαρέθηκα, άγγελε το ενα άγγελε το άλλο
που να ξέρει ο άνθρωπος ? δακτυλογράφος είναι !
...........
Αμάν βρε αιθεροβαμωνα, αμάν!

Τον αρτον υμων τον επιουσιον, ποιος θα τον δείνει μετα?

Ε?

Άντε έρχεται και κρίση!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 14:12:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο εδώ και πέρα φίλτατε ΠΛΑΤΩΝ
απο άρτον και θεάματα όσα θες !
θα κάνουμε και εξαγωγή !


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 14:18:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Απο εδώ και πέρα φίλτατε ΠΛΑΤΩΝ
απο άρτον και θεάματα όσα θες !
θα κάνουμε και εξαγωγή !


Γιατι το λές αυτό?
Είδες κι εσυ τον Φοίβο?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 14:21:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι εστι Φοιβος ?


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 31 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy