ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΝΕΟ ΚΑΡΑΒΙ -SOS-
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 31
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2012, 14:51:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν λέω πως κακώς υπάρχει. Γράφω πως εμείς που γεννηθήκαμε και ζούμε μέσα σε εμπειρία και ελπίδα, μπορούμε να πάμε παραπέρα. Είναι στις δυνατότητες του ανθρώπου αυτο.

Για το δεύτερο θάνατο...απλα ήθελα να σου γράψω πως δεν υπάρχει δεύτερος τρίτος και τέτοια πράγματα.

Υπάρχει ΘΑΝΑΤΟΣ.


Υπάρχει ο θάνατος του φυσικού σώματος και υπάρχει και ο θάνατος του Εγώ μετά από την κάθοδο του ανθρώπου στις υποδιαστάσεις, όπου εκεί η θεϊκή ουσία-συνείδηση καθαρίζεται πλήρως (και βασανιστικά) από το ζωωδες Εγώ. Αυτό, λέγεται δεύτερος θάνατος
(εννοιολογικά τουλάχιστον υπάρχει)


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 03/02/2012 14:52:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2012, 18:14:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν λέω πως κακώς υπάρχει. Γράφω πως εμείς που γεννηθήκαμε και ζούμε μέσα σε εμπειρία και ελπίδα, μπορούμε να πάμε παραπέρα. Είναι στις δυνατότητες του ανθρώπου αυτο.
Έχεις δίκαιοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2012, 18:36:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Για όποιον θυμάται έστω και αμυδρά το λόγο το Ιησού, "ακολουθείστε με".
καταλαβαίνει ότι αυτό απαιτεί ένα γκρέμισμα της διαλεκτικής της ύπαρξής του.

Όταν αρχίζει τη διαδικασία του γρεμίσματος ανακαλύπτεις ότι λαμβάνει μια μεγάλη βοήθεια
από την ιδια τη διαλεκτική .Αν βαλεις τον εαυτό σου έξω από τη συνηθισμένη ζωή,
αρχίζεις να ανυψώνεσαι πάνω από αυτή, και η συνηθισμένη ζωή γίνεται αυτόματα εχθρική για σένα,
τότε αυτή η ζωή θα σε πετάξει έξω και με τη βοήθεια αυτής της εχθρότητας,
θα καρφωθείς στο σταυρό της απολύτρωσης.

Έτσι βλέπεις πως, επίσης σ’ αυτά τα πράγματα, όλα γίνονται
προς όφελος εκείνων που επιθυμούν να γυρίσουν πίσω στην πραγματική ή ζωή.
Μένοντας μακριά από αυτό που κάνουν οι πολλοί, αυτό γίνεται μια ευσπλαχνία για σένα.

Όταν το διακρίνεις αυτό λες, "Συγχώρησε τους δεν ξέρουν τι κάνουν",
απο τη στιγμή αυτή η σταύρωση για σένα έχει γίνει γεγονός, το φως ανυψώνεται γύρω σου
τόσο έντονο που οι άλλοι δεν το καταλαβαίνουν και το βιώνουν σαν σκοτάδι.

Βίωσε τώρα τη δική σου σταύρωση, είσαι στο σταυρό με απλωμένα μπράτσα, σε ακούμε να λες,
"Γυναίκα κοίτα το Υιό σου", μια κλήση στην Κοσμική – Μητέρα σ’ αυτή που φυλάσσει το στερέωμα.
Εσύ Άγια Θετή Μητέρα όλων των παιδιών του Θεού, κοίτα πως ο αγωνιζόμενος γιός σου αυξάνει σε δύναμη και ισχύ.

Όταν προφέρεις αυτό το λόγο θα το καταλάβεις ότι έρχεται η απάντηση, "Υιέ κοίτα τη μητέρα σου".
εσύ Θετή Μητέρα της Ζωής, εμφανίσου και ανοίξε το δρόμο στον οδοιπόρο.
Κι ο οδηπόρος που ακολουθεί ακούει την Κοσμική Μητέρα ακούει και την απάντηση, "Σήμερα σου λέω, θα είσαι μαζί μου στον παράδεισο".

Η δόνηση κλειδί ερμηνεύεται με εκείνη τη μοναδική λέξη ¨"διψώ... διψώ", στέκεσαι στην ατραπό,
με όλο και πιο έντονη λαχτάρα για το τέλος, για την εκπλήρωση.
Συνεπώς μια όλο και πιο έντονη δυναμική και αυξανόμενη ένταση να φτάσεις στο στόχο.

Και υπάρχει στην ύπαρξή σου μια ανέκφραστη ευγνωμοσύνη που μορφοποιήται σ’ εκείνη την μοναδική
περιεκτική ευχαριστήρια προσευχή, "Ελωί, Ελωί, λαμά σαβαχθανί" έχεις δοξαστεί σε μια θριαμβευτική ημέρα
στην ανάπαυση της αιωνιότητας στην απέραντη γαλήνη.

αγάπη ειρήνη χαρά


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2012, 18:56:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι να τα κάνουμε αυτά βρε Άγγελε. Ποιος σου είπε να κάνεις αυτό που κάνεις; Ποιος σου είπε να αντιγράφεις λόγια άλλων και τα σφετερίζεσαι ή να τα διαστρεβλώνεις; Αυτό σου είπε ο Θεός να κάνεις;
Μήμπως είναι άλλος ο θεός σου;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2012, 19:21:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
*[ Πάντως αν ήταν να επικαλεστώ πνεύματα κρεμασμένος από ένα σχοινί, θα καλούσα το πνεύμα του Τεντωμένου Σχοινιού καλύτερα. Το πνεύμα του αγαπημένου προγόνου μου, τι να μου κάνει ; ]

Όμως φίλε Ζιπ, δεν υπάρχουν "θεότητες" που αφορούν τον καθένα μας προσωπικά, και οι οποίες έχουνε μια δύναμη (που κατα κάποιο τρόπο είναι και δικιά μας) η οποία μπορεί να μας σώσει;(σε μια δύσκολη στιγμή) ή όχι;


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 03/02/2012 19:27:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2012, 20:30:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτο είναι περισσοτερο για σένα δοκτορ και για τον Άγγελο, και έχει να κάνει με δυνάμεις και τον ρόλο τους.

Μια παρένθεση στα όσα θα γράφω. Αυτα που θα πω ίσως είναι και γέννημα της στιγμής, μην τα πάρετε κατα γράμμα. Έχουν να κάνουν με εκείνα τα ανεξήγητα που συμβαίνουν, όχι μια κατάθεση πως έτσι είναι, η συμβαίνουν.

Πριν αρκετα χρόνια, πειρα την απόφαση να ζήσω λόγο στο Άγιον όρος, να δώ απο κοντα και μέσα σε ορισμένα πράγματα. Είχα μεγαλώσει απο μικρο παιδι σε χριστιανική οικογένεια, ιδιαίτερα θείοι μου ήσαν ιεράρχες και Αρκετα ξαδερφια μου εγιναν καθηγητές θεολογοι.

Παρόλη την κατηχηση που δέχθηκα, υποχρεωτική εκκλησία κάθε Κυριακή, (προπάντων τους θερινούς μήνες, όταν ζούσα με τη γιαγιά και τους θείους,), είχα μια όχι ευλαβικη στάση προς τα θεία.

Έτσι η επίσκεψη μου στο όρος δεν ήταν επίσκεψη κάποιου πιστού που χρειαζεται ευλογία, η διαβεβαίωση των πίστευων του, μα ήθελα να γνωρίσω απο κοντα ένα Άγιο άνθρωπο, να δώ την ποιότητα του, την αγάπη και ενέργεια που μπορούσε να εχει κάποιος (Άγιος)

Κέρδιζα απο τη εργασία μου αρκετα χρήματα, και μπορούσα να έχω γρήγορα και πολυτελή αυτοκίνητα. Κάπου στα τεμπη, άρχισε ένα παιχνίδι με ένα άλλο γρήγορο αυτοκίνητο, και το ελαφρύ μυαλο μου, τσίμπησε αρχίζοντας ένα παιχνίδι ταχύτητας και δεξιοτεχνίας. Λόγο κυβικών τον άφηνα και πλησίαζε μα έφθανε μια γκαζια και τα 100 άλογα διαφοράς είχαν παντα το προβάδισμα.

Έτσι σε μια ευθεία και κατηφόρα, έχοντας όλο το οπτικό πεδίο ελεύθερο, είπα τώρα θα πάω 200 και θα με χάσει...

Έτσι και έγινε, μόνο που στη μέση του δρόμου, έγινε κάτι παράξενο.

Άλλαξε η ατμόσφαιρα, ένοιωσα κάτι να μπαίνει μέσα μου, κάτι σαν ζέστη πνοή, αναρωτήθηκα....τι συμβαίνει...τι κάνω.....και το πόδι μου, σηκώθηκε απο το γκάζι.

Έβλεπα την άλλη BMW να πλησιάζει και να προσπερνά μα ΕΓΏ δεν μπορούσα να αντίδρασω....ούτε κάνω να πάτησω...το γκάζι!

Το αυτοκίνητο έκοβε συνεχώς ταχύτητα, φθάνοντας στη στροφή με 30...οπότε στα 50 μέτρα είδα το ατύχημα. Ένα φορτηγό είχε τρακαρει με ένα άλλο μεταφορικό, ο δρόμος ήταν κλειστός...και αλλα αυτοκίνητα και η BMW που κινηγιπμασταν, είχαν γίνει....ένα ματσο σίδερα με σοβαρούς τραυματισμούς.

Έχει γίνει άλλες δυο φορές κάτι ανάλογο,

μια φορα φοιτητής, εμένα με μια γιαγιά και ξέχασε το γκάζι της κουζίνας...εκει κάτι σαν δυο χέρια με σήκωσαν απο τις πλάτες και με εσπροξαν τρέχοντας μέχρι την κουζίνα....

Άλλη μια φορα πήγαινα στη δουλεια μου, μα τη νύχτα έπεσε ένα βιβλίο απο την βιβλιοθήκη....και ήταν ανοιχτό σε μια σελίδα. Ήταν υπογεγραμισμενη μια διεύθυνση. Ενω το είχα ξεχασμένο, φθάνοντας στο σημείο για να πάρω το δρόμο για τη δουλεια μου, το τιμόνι δεν πήγαινε δεξιά! (στη δουλεια μου) η μεγαλύτερη έντυπωση ήταν πως το μέρος που έπρεπε να πάω, ήταν 100 χιλ μακρυά, και στο δρόμο χρειάσθηκα να βάλω βενζίνη. Ρώτησα τον βενζινά πως πανε σε εκείνο το μέρος, με ρώτησε που θέλω να πάω....και με έκπληξη τον βλέπω να βγάζει ένα μπλοκ και να σχεδιάζει όλη την διαδρομή, γιατι ο άνθρωπος που θα συναντούσα είχε μετακομίσει σε άλλη περιοχή, και δεν το γνωριζε κανείς! (ο άνθρωπος αυτός ήταν μια δασκάλα γιογκι, 97 ετών,) που μου είπε ορισμένα εμπιστεύτηκα και μου έδωσε ασκήσεις ώστε να μην κάνω εγχείρηση για την ερνια μου!

Αυτα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2012, 20:45:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτούς που εξελίσσονται ΠΛΑΤΩΝΑ τους προσέχουν οι ιεραρχίες. Αυτούς που πετάνε τις ευκαιρίες τους πάλι, δεν τους προσέχουν και τόσο.
Αλλά μας δίνουν πολλές ευκαιρίεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2012, 08:35:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...σήμερα θα πω κι εγώ τη -λέξη- που λες εσύ στους άλλους.. αδελφέ μου mr xyde.. βρε ουστ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2012, 10:41:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπράβο, άρχισες και εσύ να λες αυτό που σκέφτεσαι, καιρός ήταν.
Φυσικά δεν μπορείς να αναγκάσεις και τους άλλους να ΜΗΝ λένε αυτό που σκέφτονται. Και ως προς τις σκέψεις που κάνουν οι άλλοι για αυτά που γράφεις, τις προκαλείς ο ίδιος. Λες ότι κάνεις ένα έργο, αλλά πριν ο άνθρωπος ξεκινήσει να κάνει έργο, πρέπει να ξέρει τον τρόπο που θα το κάνει. Δεν το κάνει όπως να 'ναι, ούτε με τη λογική ότι ο σκοπός αγιάζει τα μέσα (αν μιλάμε για ένα άγιο έργο τουλάχιστον). Αν πάλι δεν μπορεί να κάνει αυτό το έργο, δεν το κάνει καθόλου, ή το κάνει αποκλειστικά στο βαθμό και το μέτρο της κατανόησής του. Μη νομίζεις, και εγώ με το σκληρό τρόπο το έμαθα αυτό (και ακόμα μαθαίνω)

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 04/02/2012 10:45:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2012, 18:14:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ήταν ωραία όλα όσα έγραψες Πλάτωνα, για τα ανεξήγητα, μου θύμησες τα δικά μου, θα πω λίγα απ' αυτά, που εσύ τα λες Δυνάμεις κι εγώ τα λέω, Κύριος.

Αν και τα ανθρώπινα πνεύματα είναι τόσο σκληρά Πλάτωνα, όταν η χθεσινή νύχτα μου φάνηκε σαν μισή ώρα, γιατί η Παρουσία Του εξαλείφει κάθε αίσθηση χρόνου, Μαζί Του όλα είναι αιωνιότητα είναι αιώνια ζωή, Αυτός δεν γνωρίζει χρόνο, που είναι ένα στοιχείο χαμένο στον ουρανό, αυτό είναι το μυστικό το χρόνου που φαίνεται να κυλάει τόσο γρήγορα, και όλες τις νύχτες της αληθινής προσευχής ο χρόνος ξεπερνιέται, το στοιχείο της αιωνιότητας είναι εκεί.

Όταν το νιώθω αυτό, για μέρες μετά, εκείνη η εκπληκτική Παρουσία φαίνεται να περπατάει δίπλα μου, τόσο Αληθινός Είναι, με δυσκολία μπορώ να μπω σε ανθρώπινη συζήτηση, ας με καταλάβουν όλοι, μου φαίνεται τόσο άδεια και βαρειά, η γήινη κοινωνία, ένα βασανιστήριο, πόσο μακριά είμαστε στη φυσική σφαίρα να ξερες από το ευγενικό και λεπτό Πνεύμα Του! (να αναγκάζομαι να μιλώ στη γλώσσα του άλλου.. (έφαγα τα ψωμιά μου, σείς είστε παιδιά!) να του λεω –βρε ουστ!,είναι --μαρτύριο-).

Πέρασα πείνα σαν παιδί εκεί να έβλεπες θαύματα , κάποιος μας έφερε ένα δεμάτι ξύλα, ποσό Αληθινός ήταν! κάποια Χρυσούλα έβαζε το χέρι της από το σύρμα της αυλής κι έδινε στη μάνα συχνά πυκνά ψάρια κ.α.. μπροστά στην πόρτα βρίσκαμε ρούχα και τροφή...

Όμως, κι αργότερα δια-σώθηκα κι απορώ ακόμα, στη νεότητα ο φίλος, ο κολλητός, έβαλε το κεφάλι μου σ΄ ένα μεγάλο κουβά με νερό να με πνίξει..όμως τράβηξε τα χέρια του και φώναζε: "ω, συγχωράμε, η κακιά ώρα φταίει,ένιωσα σαν εκκένωση ηλεκτρικού ρεύματος να διαπερνά όλο μου το σώμα", τραβώντας τα χέρια του διατηρήθηκα στη ζωή.

Κάποια Πρωτομαγιά γυρνούσαμε μια παρέα παιδιά από την εκδρομή μας με το τρένο, κάποια στιγμή ακούω (ήμουν 18 ετών) μια απαλή φωνή από την καρδιά μου να λέει: "θα σώσω το τρένο και τους επιβαίνοντας μετά σου".
Μετά από λίγη ώρα, το τρένο παρ όλιγο να εκτροχιαστεί έλεγαν οι μηχανοδηγοί , πέντε ώρες ακινητοποιημένο το τρένο..κι όλοι εμείς τηλεφωνούσαμε στους δικους μας που ζούσαν στιγμές αγωνίας..

Όμως και μια άλλη φορά, ήμουν στο τιμόνι και σε μια στροφή, καθώς οδηγούσα σε μεγάλο υψόμετρο, το αμάξι έφυγε από την πορεία του και με ένα τράνταγμα επανήλθε στο δρόμο, ενώ θα έπρεπέ να είχε εξαφανιστεί, αφού για κλάσματα δευτερολέπτου οδηγούσα στο κενό.

Τι να πρωτοπώ, θα έγραφα ως αύριο, μα μια φορά υπέρ διπλασίασε ο Κύριος και την μηλόπιτα, όταν τα άτομα σε μια γιορτή ήταν πολλά και η μηλόπιτα δεν έφτανε, είδαμε στο τέλος, ότι τα περισσεύματα μόνο, υπερκάλυπταν το ταψί, αυτά για τώρα..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2012, 18:41:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
-agelos-

Τι να πρωτοπώ, θα έγραφα ως αύριο, μα μια φορά υπέρ διπλασίασε ο Κύριος και την μηλόπιτα, όταν τα άτομα σε μια γιορτή ήταν πολλά και η μηλόπιτα δεν έφτανε, είδαμε στο τέλος, ότι τα περισσεύματα μόνο, υπερκάλυπταν το ταψί, αυτά για τώρα..


Όλε, όλε!

[ -agelos-, το μήλο που φτιάχτηκε η μηλόπιτα, μήπως ήταν του Αδάμ ; ]

Edited by - zip on 04/02/2012 18:47:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2012, 18:56:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
-agelos-

Κάποια Πρωτομαγιά γυρνούσαμε μια παρέα παιδιά από την εκδρομή μας με το τρένο, κάποια στιγμή ακούω (ήμουν 18 ετών) μια απαλή φωνή από την καρδιά μου να λέει: "θα σώσω το τρένο και τους επιβαίνοντας μετά σου". Μετά από λίγη ώρα, το τρένο παρ όλιγο να εκτροχιαστεί έλεγαν οι μηχανοδηγοί , πέντε ώρες ακινητοποιημένο το τρένο..κι όλοι εμείς τηλεφωνούσαμε στους δικους μας που ζούσαν στιγμές αγωνίας..


Θα πέσατε μάλλον σε στάση εργασίας της ΤΡΑΙΝΟΣΕ ...

Άσε -agelos-, μη λες άλλα ... plz δηλ ... στο ζητάω για χάρη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2012, 18:58:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

....τι να κάνω για σένα άπιστε Θωμά!...............................................................................................

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2012, 19:01:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2012, 19:12:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
-agelos-

τι να κάνω για σένα άπιστε Θωμά!


1ο. Πλήρωσέ μου τα κοινόχρηστα και το πετρέλαιο (242,71 ευρώ) την 14/2

2ο. Πλήρωσέ μου το χαράτσι (201,00 ευρώ - 2η δόση, την 1η την πλήρωσα) μέχρι την 9/2

3ο. Πλήρωσε το κινητό μου (63,54 ευρώ) μέχρι την 16/2 και το κινητό της γυναίκας μου (41,53 ευρώ) <- Προσοχή! αυτό έχει λήξει!

4ο. Δώσε μου πίσω τα 200,00 ευρώ που έδωσα σήμερα στον μηχανικό του αυτοκινήτου μου για δυο μπιλιαδόρους (αριστερό - δεξί μπροστά) και

5ο. Δώσε μου και κα'να φράγκο παραπάνω να κάνω και κάτι ψώνια.

Αυτά τα ολίγα ... κα'να χιλιαρικάκι δηλ. θα σου κοστίσω ... τρίχες δηλ. για σένα!

Edited by - zip on 04/02/2012 19:15:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2012, 19:17:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να το σκεφτώ λίγο; ... επιτρέπεις;.. θα πάω λίγο απέναντι για ψώνια...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2012, 19:31:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να το σκεφτείς ; Όσο γουστάρεις αδελφέ μου!

*[ θες να σου στείλω λογαριασμό τράπεζας να μου βάλεις εκεί τα χρήματα ; ]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2012, 20:10:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ο Θωμάς σου έμοιαζε, όταν λοιπόν έβαλε τα χέρια του στην πλευρά και ακούμπησε τα τρυπημένα χέρια από τα καρφιά, ένα ήταν το μότο του και μόνο αυτό έλεγε, "ο Κύριός Μου κι ο Θεός Μου" ..τίποτ' άλλο.. λες να το πάθεις..;

..ΓΙΑ ΌΛΑ Τ΄ΑΛΛΑ..,ΔΕΝ ΗΞΕΡΕς;.. ΔΕΝ ΡΏΤΑΓΕς;..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2012, 21:13:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
λες να το πάθεις..;

Ε να δω κι αυτό, και τι στον κόσμο !!!



Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2012, 21:22:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
-agelos-

όταν λοιπόν έβαλε τα χέρια του στην πλευρά και ακούμπησε τα τρυπημένα χέρια από τα καρφιά, ένα ήταν το μότο του και μόνο αυτό έλεγε, "ο Κύριός Μου κι ο Θεός Μου"


Ναι ; Αυτό δεν το ξέρω, αλλά και δεν είναι θέμα δικό μου να το ξέρω ... Είναι του macedon.

quote:
-agelos-

..τίποτ' άλλο.. λες να το πάθεις..;


Αν πέσει το χιλιαρικάκι ... κανένα πρόβλημα. Κι "ο Κύριος μου ο Θεός μου" λέω και τσιφτετέλι χορεύω άμα γουστάρεις και το λέω και τραγουδιστά.

*[ Λοιπόν, θα μου τα στείλεις τα μπικικίνια ; ]

Edited by - zip on 04/02/2012 21:25:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2012, 21:26:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά παίδες

Αυτο το καράβι έχει εκπέμψει SOS κάτι σελίδες τώρα.

Δεν βυθίσθηκε ακόμη?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2012, 21:28:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτσε ρε ΝΙΚΟΜΑΧΕ να βγάλουμε και κα'να φράγκο δηλαδής. Τζάμπα ανεβήκαμε ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2012, 21:29:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν βασίζεσαι στον agelos...σώθηκες!!!

Γάματα με μεγάλα γράμματα είναι τα οικονομικά όλων μας.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2012, 21:50:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
..πάλι μπροστά μου εσύ, όλο μπροστά μου θα σε βλέπω, δεν βαρέθηκες να ζεματάς τα χείλη σου μεσ' τη δική μου "σούπα;"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2012, 21:55:38  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
agelos,δεν εισαι σωστος τωρα .Ο Νικομαχος ειναι απο τους πρωτους που ανεβηκε στο καραβι της διαδρομης,πηρε και καμπινα.Το ξεχασες!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2012, 21:59:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικόμαχέ μου... σε σένα μιλώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2012, 22:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Stiv ακόμα δεν έμαθα τους πιστούς του φόρουμ .. ντουβάρι σου λέω..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2012, 22:04:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πες του τα ρε αγγελε !
τι κακό με αυτόν , μη δει σούπα ! μέσα !!!

(αμα περισσέψει κανενα €υροπουλο απο τον zip μη ξεχάσεις και τους αμαρτωλούς ε ! )


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2012, 22:18:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.. εσένα χρυσό σ' έκανα στην προσευχή, μου μοιάζεις! Άγγελος κι εσύ, ζηλεύω τα φτερά σου Αιθεροβάμον,.... που ψωνίζεις φτερά;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2012, 22:48:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΥΚΟΝΟ βασικά
αλλα μπορεί να βρω και ποιο φθηνά απο eBay
(αν καταφέρω και ξεγελάσω τον Zip και δεν τα εκτελωνίσει βέβαια)

Αλλα τι τα θες ... έξοδα αγγελε , πολλά έξοδα !



Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 31 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy