ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΝΕΟ ΚΑΡΑΒΙ -SOS-
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 31
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2012, 23:40:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διερευνάμε τα ακραία όρια του φυσικού σύμπαντος

Δείτε και τα σχετικά άρθρα
Το Χρονικό του Big Bang
Η επαναστατική θεωρία της βαρύτητας
Ποιες ανάγκες γέννησαν την Ειδική Θεωρία της Σχετικότητας
Ποιός ο λόγος να συμπληρωθεί το καθιερωμένο μοντέλο του Big Bang
Τι συνέβη πριν από το Big Bang;
80 χρόνια από το κοσμολογικό μοντέλο του Friedman-Lemaitre
Τι είναι ο Χρόνος;
Ενδιαφέρουσες ιστοσελίδες
Για τo Big Bang Από μια σελίδα της NASA
Cosmology: The Birth & Fate of the Universe
Home
TI ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2012, 23:54:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το "home"


Axxx δε το γλυτώνει το delete ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ .....


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 00:44:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
TI ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ;
THE FABRIC OF THE COSMOS

Μεγάλη φάμπρικα αυτή της φάμπρικας του κόσμος!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 03:26:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΡΕ ΑΓΓΕΛΕ γμώ το κέρατό μου,γμώ!!!

Τι είναι όλα αυτα που αράδιασες?
καταλαβαίνεις τίποτα,απο ότι έγραψες [αντέγραψες]???

Οποια πηγή σου κάθεται την ακολουθείς και ας μην καταλαβαίνεις τι λέει?


quote:

TI ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ;

Να μην ανεβάσεις τίποτα.
Να πας να σπουδάσεις 8 χρόνια φυσική και μετά να έρθεις να αραδιάσεις τις μ@λ@κ@@ς...περί "πνευματικής διάσπασης" του πνευματικού σου ατόμου!!!
Και συνεπεία της πνευματικής σου αλυσιδωτής αντίδρασης,να έρθεις σε επαφή με Εκείνον,να ησυχάσεις κι εσυ και η..."οικογένειά" μας!!!

lol lol lol

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 30/01/2012 03:27:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 03:36:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εξυπνάκια Αλεξ

Τι γνώμη θα σχηματίσεις εσυ,αν μπείς για πρώτη φορά σε ενα φόρουμ και δεις κάποιον σαν τον Αγγελο,να αραδιάζει τις μακακίες με το τσουβάλι και να μην έχει αντίλογο?

ποιά θα είναι η πρώτη σου αντίδραση,μετα απο την γνωστή..[ τι μαλακίες λένε εδώ]?

Θα ξαναμπείς στο φόρουμ?

Θα αντιδράσεις όπως αντιδρώ και εγω όταν μπαίνω σε σελίδες τύπου ΟΟΔΕ.
Δεν ξαναπατάω!!!!

Κατάλαβες τώρα τι εννοώ,ότι προστατεύουμε το φόρουμ?
Ο αναγνώστης θα δει τον αντίλογο και θα κρίνει τον χρήστη και όχι τον ιστότοπο!!!!!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 30/01/2012 03:38:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 12:57:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας,

παρακολουθώ τους "διαλόγους" σας και ειλικρινά απορώ, όχι τόσο με τον -agelos-, όσο με τους υπολοίπους [ Αναφέρομαι ιδιαίτερα σε σένα ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ ].

Από την στιγμή που υπάρχει ένας άνθρωπος ρε NIKOMAXE ο οποίος δηλώνει τα εξης :

quote:
-agelos-, σελ.2

Θα απαντήσω πότε ξεκίνησε αυτό, κάποτε έβλεπα τα πρόσωπα των συνεπιβατών μου σ' ένα ταξίδι για το νησί Ρ. εκεί υπήρξε μια πολύ πλούσια εσωτερική Αποκάλυψη. Προσπαθούσα να εισδύσω στον ενδόκοσμό τους και να εντοπίσω την περιοχή στην οποία διαβιούσε ο καθένας τους. Στα μάτια τους διέκρινα τη σφραγίδα της ομοιομορφίας, σαν να είχαν ενδυθεί την ίδια στολή εσωτερικά, σαν να ανήκαν στον ίδιο απρόσωπο φορέα. Για σκέψου, συλλογίστηκα,αυτό σημαίνει ότι αν τους υποβάλω μια ουσιαστική ερώτηση, δεν θα πάρω μια ατομική απάντηση από τον καθένα τους, αλλά μια απάντηση συλλογική, η ομοιόμορφη ,όσο κι αν αυτή θα καλύπτεται κάτω από τον επενδύτη κάποιου είδους ατομικότητας.

Τότε προσέλαβα τις πρώτες νύξεις από κάποιαν υπερνοητή Γνώση, κάποιες νύξεις που δανείστηκαν τη μορφή σκέψεων ή συλλογισμών. Ήξερα ότι δεν ήταν δικές μου, εισέδυαν στον εγκέφαλο μου από κάπου αλλού. Αυτό το "κάπου αλλού" θα μπορούσε να είναι ή ένα άλλο μέρος του εγκεφάλου με εγγενή Γνώση ή μια έξω- εγκεφαλική Πηγή Γνώσης.

Ωστόσο είχα την έντονη αντιληπτική αίσθηση ότι, ακριβώς όπως οι πνεύμονες προσλαμβάνουν τον αέρα από μιαν έξω-πνευμονική, έξω-σωματική Πηγή, έτσι και ο εγκέφαλος δεν διαθέτει εγγενή Γνώση, αλλά μόνο υποδοχείς που προσλαμβάνουν τη Γνώση ή οποία εισρέει σ' αυτούς από έξω-ανθρώπινες Πηγές. Έχει και συνέχεια..


είναι δυνατόν να πιστεύεις πως μπορείς ή πως υπάρχει ένα ενδεχόμενο να κουβεντιάσεις και να κάνεις διάλογο μαζί του ;

Από την στιγμή που τόσο εγώ, όσο και άλλα μέλη, του έχουν κάνει συγκεκριμένες ερωτήσεις και δεν έχει απαντήσει, είναι δυνατόν να υπάρξει μια λογική κουβέντα και μια λογική συζήτηση μαζί του;

Αν υποθέσουμε πως ο -agelos- έχει κάποιο πρόβλημα [ ψυχολογικό ή στην έκφραση ή στην αντίληψη ή οτιδήποτε άλλο ] άλλο τόσο πρόβλημα έχεις κι εσύ που περιμένεις να πάρεις μια απάντηση απ' αυτόν. Και θυμώνεις επί πλέον κιόλας δηλ. μαζί του. Δηλ. έχω εγώ κάποιον που έχει πρόβλημα αντίληψης και ... εμ περιμένω να κουβεντιάσει λογικά μαζί μου, εμ θυμώνω κιόλας που δεν κουβεντιάζει.

Ο -agelos- [ δεν τον ξέρω τον άνθρωπο και ούτε μπορώ να πω αν συμπεριφέρεται κατ' αυτόν τον τρόπο και γενικότερα δηλ. στη ζωή του ] στο συγκεκριμένο θέμα, δεν κουβεντιάζει και δεν κάνει διάλογο. Δεν ξέρω τι κάνει κι ούτε με ενδιαφέρει τι κάνει [ εφ' όσον η διαχείριση του επιτρέπει να το κάνει, εμένα δεν με νοιάζει τι κάνει ], πάντως διάλογο δεν κάνει [ και του έχουν γίνει και συστάσεις από την amalia γι' αυτό που κάνει, ότι τέλος πάντων κάνει ή νομίζει πως κάνει], για τον απλούστατο λόγο πως διάλογος [ και κατά συνέπεια ανάπτυξη ενός θέματος σε ένα δημόσιο φόρουμ ] γίνεται όταν μεταξύ των μελών υπάρχουν ερωτήσεις, απαντήσεις στις ερωτήσεις που γίνονται, ανταλλαγή απόψεων, κατάλληλη επιχειρηματολογία [ σε σχέση με κάποιες ερωτήσεις που έγιναν ] κτλ. Όταν εσύ ή ο AitheroVamon τον ρωτάτε π.χ "τι καιρό έχει σήμερα ;" κι αυτός απαντάει "ελάτε στον δρόμο του σωτήρα Ιησού", πως είναι δυνατόν να υπάρξει διάλογος ;

Όσον αφορά το άλλο που λες σχετικά με την Επιστήμη, στο έχω ξαναπεί : Αν περίμενε κάποιος να ενημερωθεί και να εμπλουτίσει τις γνώσεις του σχετικά με οποιονδήποτε τομέα μιας επιστήμης μέσα από τον -agelos- [ και τον κάθε -agelos- δηλ. ] τότε "ζήτω που καήκαμε!".

Δεν καταλαβαίνω γιατί χαλιέσαι ... Και να σου πω και κάτι άλλο ; Παλιότερα εκνευριζόμουν κι εγώ. Διαπίστωσα όμως πως δεν έχει νόημα ρε παιδί μου. Από την στιγμή που η διαχείριση του επιτρέπει να εκφράζεται όπως εκφράζεται και να γράφει κατ' αυτόν τον τρόπο σε ένα "θέμα" που το άνοιξε αυτός, ποιο είναι το δικό σου πρόβλημα ; Νομίζω πως δεν θα έπρεπε να υπάρχει. Σκέψου το λίγο ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 13:08:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αγγελος

Έλεγα στην προηγούμενη δημοσίευση
πως το ορατό Σύμπαν με τους εκατομμύρια γαλαξίες είναι επίπεδο οργάνωσης της ύλης μέσα σε ένα άλλο επίπεδο οργάνωσης της ύλης "έξω" από αυτό, ή μάλλον μέσα σε αυτό, όπως το επίπεδο των μικροστοιχείων βρίσκεται μέσα στο επίπεδο της ύλης η οποία πέφτει στις αισθήσεις μας.
Βέβαια είναι αδύνατον εκείνο το έξω από το σύμπαν μας επίπεδο οργάνωσης της ύλης να γίνει κάποτε αντικείμενο μελέτης από την επιστήμη διότι υφειστάμεθα από τον φυσικό περιορισμό.
Για να το καταλάβουμε ας κάνουμε ένα νοητικό πείραμα.
Ας υποθέσουμε πως έχουμε την δυνατότητα να τοποθετήσουμε Αισθήσεις και Συνείδηση σε ένα μικροστοιχείο του κβαντικού επιπέδου.
Το μικροσοιχείο αυτό, λοιπόν, εφοδιασμένο με τούτες τις αντιληπτικές ικανότητες, από φυσικό περιορισμό θα έχει την δυνατότητα να αντιλαμβάνεται και ερμηνεύει μόνο τις μορφές οργάνωσης της ύλης του χώρου του, και ποτέ δεν θα είναι σε θέση να αντιληφθεί ένα δέντρο ή μία πέτρα ή έναν άνθρωπο.
Με τον ίδιο τρόπο αναλογικά ουδέποτε ο άνθρωπος θα αντιληφθεί το επίπεδο οργάνωσης της ύλης έξω από το αισθητό του σύμπαν μέσα στο οποίο βρίσκεται ο ίδιος ως "κβάντο" Εκείνου.



Άγγελε ρίξε και καμιά άγκυρα κάπου, γιατί θα χάσω και τα λιγοστά (μαύρα) μαλλιά μου με τέτοιες .... “επιστημονικές” προσεγγίσεις που μας μεταφέρεις.

Απορία!!!!

Καταλαβαίνεις ο ίδιος τι λές?.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 13:10:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πλατωνας

Όλα ωραία Γιάννης, μα εδω μιλάμε για ένα σύμπαν που προσπαθεί....
δεχομαστε και το τυχαία, μα διακατέχεται απο εξυπνάδα/νοημοσύνη. (άνθρωποι,ζώα,φυτά)
Υπάρχει μια κινηση μηχανική και κατι που...κατα-νοει, και δημιουργεί...(η αλλάζει)
Η φύση δεν ενδιαφέρεται για το άτομο, μα για το σύνολο...
Αντίθετα, ο άνθρωπος δεν αλλάζει απο το σύνολο, μα απο το άτομο!
το σύνολο επηρεάζει...


Πλάτωνα μιλάμε για ένα σύμπαν που “υπάρχει”, και όχι που “προσπαθεί”.

Και αυτό είναι, το μόνο πραγματικό στοιχείο που γνωρίζουμε.
Δηλαδή γνωρίζουμε πως το σύμπαν υπάρχει
ΔΕΝ ξέρουμε πως έγινε, και που οδηγείται, μόνο θεωρίες έχουμε πολλές.

Υποστηρίζεις πως το σύμπαν διακατέχεται από “εξυπνάδα / νοημοσύνη”.

Δεν θα διαφωνούσα ως προς το τελικό παρατηρήσιμο αποτέλεσμα, ότι ο κόσμος μας μοιάζει σοφός.
Θα μπορούσαν όμως κάλλιστα πολλαπλάσιες άλλες λύσεις, να μην οδηγούν σε νοήμονα όντα, και να είναι στείρες.
Η εξέλιξη του σύμπαντος το οδήγησε στην διαμόρφωση κάποιων σταθερών τιμών που παρατηρούμε σήμερα, και μέχρι πριν λίγα χρόνια θεωρούσαμε απόλυτα ακριβής, άρα σοφά προσδιορισμένες.
Μία από αυτές είναι για παράδειγμα και η “σταθερά άλφα”, που είναι μέτρο της ισχύος της ηλεκτρομαγνητικής αλληλεπίδρασης, με την οποία τα ηλεκτρόνια δεσμεύονται μέσα στα άτομα και τα μόρια.
Αν η τιμή της ήταν διαφορετική, το σύμπαν μας θα ήταν στείρο νοημοσύνης, μια και δεν θα μπορούσαν να υπάρχουν χημικές μοριακές ενώσεις, δηλαδή οποιαδήποτε μορφή ζωής, νοήμον η μή..

Τα τελευταία χρόνια, προέκυψαν στοιχεία που μας οδηγούν στο συμπέρασμα πως αυτή η σταθερά διαφέρει χωρικά και χρονικά στο σύμπαν μας.


Επανερχόμενος στο θέμα της εξέλιξης και στο πρόγραμμα (DNA) που κουβαλάμε, και που καθορίζει απόλυτα τα γενικά και ιδικά χαρακτηριστικά όχι μόνο του κάθε είδους, αλλά και τον ιδικό χαρακτήρα του κάθε μεμονωμένου ατόμου, είτε αυτό είναι κάποιο ζώο τετράποδο ή δίποδο.

Δική μου άποψη είναι πως στο DNA μας (το ατομικό μας πρόγραμμα), περιλαμβάνεται ΟΛΗ η ιστορία της εξέλιξη μας από μονοκύτταρους οργανισμούς έως σήμερα.
Είμαι βέβαιος πως με μια συστηματική ανάλυση του περιεχομένου του DNA μας, και την μεθοδική σύγκριση με το DNA κατώτερων μορφών ζωής, θα μπορούσαμε να εντοπίσουμε όλη την εξελικτική μας διαδρομή (ή σχεδόν όλη)

Εκεί που τελικά θέλω να καταλήξω είναι πως οι πληροφορίες που περιέχονται στο DNA και που ορίζουν τα χαρακτηριστικά του κάθε μεμονωμένου είδους, είναι το σύνολο των δοκιμασμένων επιτυχών μεταλλάξεων που οδήγησαν στην τελική διαμόρφωσή του.

Ως εκ τούτου – επιστρέφοντας στην αρχική μου αντίρρηση – υποστηρίζω πως στο DNA δεν υπάρχουν στοιχεία που ορίζουν μελλοντική εξέλιξη, αλλά ΜΟΝΟ δοκιμασμένα στοιχεία επιτυχών μεταλλάξεων.

ΔΕΝ ακολουθούμε δηλαδή κάποιο πρόγραμμα που κάποια ανώτερη ουσία, έχει καθορίσει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 13:10:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα, το να λες NIKOMAXE πως "προστατεύω το φόρουμ", για μένα καλά κάνεις αλλά δεν πρέπει να ξεχνάς πως υπάρχουν άλλοι που μπορούν αυτό να το κάνουν καλύτερα από σένα. Έχουν δηλ. τους τρόπους τους, οι οποίοι αν θες είναι και πιο ... άμεσοι ας πούμε. Και αυτοί είναι η διαχείριση, οι συντονιστές, ο Admin, οι κατ' εξοχήν δηλ. υπεύθυνοι των φόρουμς του esoterica.gr.

Έπειτα, από τι, από ποιον προστατεύεις το φόρουμ ; Από τον -agelos- ; Ο -agelos- είναι ακίνδυνος ρε ΝΙΚΟΜΑΧΕ. Θεωρείς πως υπάρχει αναγνώστης ο οποίος παίρνει στα σοβαρά αυτά που λέει ; Μέχρι στιγμής, μονάχα εσύ και ο AitheroVamon φαίνεται ότι παίρνετε σοβαρά τις κουβέντες του, αφού προσπαθείτε κιόλας να τον ρωτήσετε κάποια πράγματα πάνω σ' αυτά που γράφει. Ε, μην ασχολείστε ρε παιδιά, αφήστε τον να γράφει ότι θέλει. Εφ' όσον δεν προσβάλλει κανέναν, δεν βρίζει κανέναν, ας γράφει ότι θέλει.

Τώρα, το γεγονός ότι δεν κάνει διάλογο, ε, 'ντάξει, αυτό είναι ένα θέμα. Ας το δουν οι υπεύθυνοι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 13:13:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άλλος απο 'κει ...

gianipseftis,


quote:
Άγγελε ρίξε και καμιά άγκυρα κάπου, γιατί θα χάσω και τα λιγοστά (μαύρα) μαλλιά μου με τέτοιες .... “επιστημονικές” προσεγγίσεις που μας μεταφέρεις.

Απορία!!!!

Καταλαβαίνεις ο ίδιος τι λές?


Και τώρα εσύ, περιμένεις απάντηση ; Ειλικρινά δηλ. περιμένεις απάντηση ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 13:16:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ντοκτορ

Έλα τώρα βρε Άλεξ, ψιλά γράμματα είνα αυτά, τι σημασία έχει ποιον κοροϊδεύεις άμα περνάς καλά; Δεν βλέπεις πόσο καλά περνάμε με τον Νικόμαχο και τον Γιάννη; Θα θελες να σταματήσουμε; Βρε οοουστ


Ντοκτορ, αυτά τα λες σαν .... Βούδας ή σαν Κούδας?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 13:24:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ,

Αν και οι ερωτήσεις δεν αφορούν εμένα προσωπικά, θα σου απαντήσω ως ένας απλός χρήστης του διαδικτύου.

quote:
Τι γνώμη θα σχηματίσεις εσυ,αν μπείς για πρώτη φορά σε ενα φόρουμ και δεις κάποιον σαν τον Αγγελο,να αραδιάζει τις μακακίες με το τσουβάλι και να μην έχει αντίλογο?

Για το φόρουμ, δεν θα σχηματίσω καμία γνώμη, γιατί το φόρουμ δεν έχει μόνο ένα θέμα (το θέμα του -agelos-). Έχει χιλιάδες άλλα θέματα που είναι ενδιαφέροντα.

Για τον -agelo-, το πολύ πολύ να διαβάσω από περιέργεια αυτά που γράφει κι αν δεν καταλαβαίνω αυτά που γράφει, ίσως και να τον ρωτήσω κάτι. Αν δω πως δεν απαντάει ή απαντάει ότι να' ναι, δεν θα ασχοληθώ περισσότερο.

quote:
ποιά θα είναι η πρώτη σου αντίδραση,μετα απο την γνωστή..[ τι μαλακίες λένε εδώ]?

Αν όντως θεωρήσω πως λέγονται μαλακίες στο συγκεκριμένο θέμα, τότε θα πάω να διαβάσω κάποιο άλλο θέμα.

quote:
Θα ξαναμπείς στο φόρουμ?

Γιατί όχι ; Φυσικά και θα ξαναμπώ. Δεν θα ξαναμπώ στο συγκεκριμένο θέμα, αλλά στο φόρουμ γιατί να μην ξαναμπώ ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 13:34:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zip

Εχεις δίκιο.

Απόλυτο δίκιο.

Γιατί να χαλιέμαι?

Οσο για την προστασία,έ, εντάξει τρόπος του λέγειν...εξήγησα στον Αλεξ τι εννοούσα.Ισως τραβηγμένο.

Ελα όμως που δεν φθάνει ο aggelos,έρχεται και ο Αλεξ και συνηγορεί υπέρ του!!

Πόσο μάλλον ενα 16χρονο που θα μπεί και θα διαβάσει αρλούμπες και θα πάει κάπου να τις μεταφέρει και θα ερωτηθεί,που τα είδε αυτά!!
Θα μπεί ο ερωτών στο φόρουμ και αν δει εναν agelo με μονόλογο και ντοκτορά στην μπουρδολογία,καταλαβαίνεις τι γνώμη θα σχηματίσει για τα χιλιάδες μέλη του.

Αν όμως υπάρχει αντίλογος,τότε...αλλάζει η κρίση!!

Η διαχείρηση Ζιπ,μπορεί να επιτρέπει στον κάθε agelo,να γράφει ελεύθερα ότι του κατέβει και δίνει κίτρινες κάρτες σε σένα και σε μένα.Εσυ σαν μέλος αυτης της Κοινότητας,που λέει κι ο Admin,δεν έχεις λόγο στην προστασία της?Σαφώς και έχεις.

Και ο μόνος τρόπος να την εκφράσεις είναι δια λόγου,δια γραπτού καλύτερα.Και αυτό έκανες,το είδα αρκετές σελίδες πίσω.Και ο Aitherovamon κι εγώ.Ομως ο aggelos συνεχίζει ακάθεκτος.Αφήσαμε αρκετές σελίδες να δούμε που θα καταλήξει και πάει απο το δυσνόητο στο ακατανόητο με ολίγη...τρέλα ενδιάμεσα!

Κάποιος πρέπει να πατήσει λίγο το...φρένο,δεν νομίζεις?

Υπό αυτο το πρίσμα επενέβην και αντιπαρατέθηκα στην αρλουμπολογία.
Πάντως θα σταματήσω,σεβόμενος τις σωστές παρατηρήσεις σου!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 13:39:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Άλλος απο 'κει ...

gianipseftis,


quote:
Άγγελε ρίξε και καμιά άγκυρα κάπου, γιατί θα χάσω και τα λιγοστά (μαύρα) μαλλιά μου με τέτοιες .... “επιστημονικές” προσεγγίσεις που μας μεταφέρεις.

Απορία!!!!

Καταλαβαίνεις ο ίδιος τι λές?


Και τώρα εσύ, περιμένεις απάντηση ; Ειλικρινά δηλ. περιμένεις απάντηση ;




Και βεβαίως όχι.
Η ερώτηση ήταν ρητορική,
Και ταυτόχρονα υπήρξε και μια πρόταση/προτροπή.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 13:54:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Doctor
quote:
Τώρα μιλάς σωστά. Χαίρομαι που έβαλες μυαλό επιτέλους. Η αποδοχή της μηδανομινότητάς σου ενώπιον των μεγάλων σωτήρων του φόρουμ είναι ένα σοβαρό βήμα ταπείνωσης (δικαιολογημένης βεβαίως) και σύνεσης από τη μεριά σου.

Σου εύχομαι κάποτε να μας φτάσεις, αν και είναι ακόμα μακρύς ο δρόμος για σένα.
Να ξέρεις όμως ότι ακόμα και το ασήμαντο σκουλίκι της λάσπης (εσύ) έχει δικαίωμα στη γνώση. Έστω και αν ακόμα δεν έχει μεταμορφωθεί σε μια υπέροχη αλογόμυγα. Κάποτε θα ακούσεις και εσύ το κάλεσμα της κοπριάς.

Adios Amigos


Υποκύπτω ταπεινά στην ανωτεροτητά σου( να σε καλά για το γέλιο που μου πρόσφερες).

AitheroVamon

quote:
Μιας και μιλάς για λογαριασμό του άγγελου alex
δε μου εξηγείς τι εννοεί παραπάνω
(μιας κι εσυ τον καταλαβαίνεις)
όταν τον ρωτάω:

quote: Γιατί ολόκληρη αμμουδιά , για να τελεστεί αυτό το θαύμα στον έναν και μόνο κόκκο άμμου ?

και μου απαντάει:

quote: εσύ άρχισες την αυτογνωσία,
όταν αρχίζουμε την αυτογνωσία τότε γίνεται
"η πνευματική διάσπαση" του ατόμου μας,
έτσι απελευθερώνεται η ενέργεια
και ξεπερνάμε την βαρύτητα της φύσης μας
και διαγράφουμε πνευματική τροχιά.

ξέρεις ,
λίγο κρασί λίγο θάλασσα (λιγο φυσική λιγο χημεία) και το αγόρι μου ....
δε βγάζει πάντα σε συμπερασματικό διάλογο
(λέω εγώ ... ο είρων)


Προφανώς τα γραπτά του θέλουν μια κάποια σκέψη για να τα καταλάβει κάποιος.Η απάντηση του στην ερώτηση σου,απο την πρώτη όψη δέν βγάζει νόημα.Η δική μου εξήγηση είναι οτι σου δείχνει, οτι για να καταλάβεις κάτι τέτοιο(Γιατί ολόκληρη αμμουδιά , για να τελεστεί αυτό το θαύμα στον έναν και μόνο κόκκο άμμου ?) θα πρέπει να εισχωρήσεις στο μονοπάτι της αυτογνωσίας.Βέβαια,αυτό θα έστεκε περισσότερο αν αντί για "άρχισες",έγραφε "άρχισε".Εν πάση περιπτώση,αυτή είναι η δική μου φιλότιμη προσπάθεια να τον αποκρυπτογραφήσω,δεν ξέρω τι πραγματικά εννοεί,μόνο ο ίδιος το ξέρει.Δεν είμαι σίγουρος δηλαδή.Για αυτό όμως που είμαι σίγουρος,είναι η ειλικρινή του πρόθεση και η καθαρή του συμπεριφορά.

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

quote:
Εξυπνάκια Αλεξ

Τι γνώμη θα σχηματίσεις εσυ,αν μπείς για πρώτη φορά σε ενα φόρουμ και δεις κάποιον σαν τον Αγγελο,να αραδιάζει τις μακακίες με το τσουβάλι και να μην έχει αντίλογο?

ποιά θα είναι η πρώτη σου αντίδραση,μετα απο την γνωστή..[ τι μαλακίες λένε εδώ]?

Θα ξαναμπείς στο φόρουμ?

Θα αντιδράσεις όπως αντιδρώ και εγω όταν μπαίνω σε σελίδες τύπου ΟΟΔΕ.
Δεν ξαναπατάω!!!!

Κατάλαβες τώρα τι εννοώ,ότι προστατεύουμε το φόρουμ?
Ο αναγνώστης θα δει τον αντίλογο και θα κρίνει τον χρήστη και όχι τον ιστότοπο!!!!!!!


Πρώτα απ'όλα ΝΙΚΟΜΑΧΕ,αυτά που λέει ο aggelos, ΔΕΝ είναι "μαλακίες".Εσύ το λές αυτό και μερικοί άλλοι,επειδή το λέτε όμως εσείς δεν σημαίνουν οτι ισχύουν κιόλας.Είναι "μαλακίες" για εσάς μόνο,αφενός γιατι δεν έχετε την όρεξη να μπείτε στον κόπο να καταλάβετε,να ψάξετε το νόημα (κατανοητό αυτό),και αφετέρου γιατί έτσι σας λέει το ΕΓΩ σας.Οτι δεν συμβαδίζει με τα δικά σας πιστεύω και ότι φένεται ξένο απο την λογική σας,το κατακρίνετε αμέσως.Δεν είναι σωστό όμως αυτό,και δεν το λέω αυτό για να κρίνω,αλλα για να προστατεύσω το φόρουμ(χαχαχα).

Εξάλου ΝΙΚΟΜΑΧΕ,ξέρεις καλά οτι το φόρουμ δεν προστατεύεται με αυτόν τον τρόπο,με την ειρωνία και την επίθεση δηλαδή.Αντιθέτως έτσι το φόρουμ χάνει την υποληψή του,γιατί ο άλλος που μπαίνει και θα δεί πρώτη φορά,αμέσως θα σχηματίσει άσχημη άποψη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 13:54:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αγαπητέ Νικόμαχε, ίσως βγάλω συναίσθημα,... έτσι θα πεις..
όμως φίλε μου είστε η μόνη ξυπνητή ομάδα στη χώρα, το καταλαβαίνεις...
που να πήγαινα να γράψω..αν όμως κάποτε ενώσουμε τις δυνάμεις μας...
..βέβαια είμαστε όλοι διαφορετικοί,
αν είμασταν όλοι όμοιοι, καρμπόν δηλ.
πως θα εννοούσες το ποίημα ...

"μη ζεματάς τα χείλη σου στης άλλη-νης (ψυχής)
τη "σούπα"...

..αφιερωμένο εξαιρετικά σε όλα τα παιδιά,
...που έμαθαν από την κούνια τους πέντε πράγματα..

"Παραπονεμένα λόγια"
Μουσική: Γιάννης Μαρκόπουλος
Στίχοι: Μάνος Ελευθερίου
Πρώτη εκτέλεση: Γιώργος Νταλάρας / Δίσκος: "Σεργιάνι στον κόσμο", 1979
Άλλες ερμηνείες: Χορωδία, Χαράλαμπος Γαργανουράκης, Κώστας Σμοκοβίτης

Στης ανάγκης τα θρανία
και στης φτώχειας το σχολειό
μάθαμε την κοινωνία
και τον πόνο τον παλιό

Παραπονεμένα λόγια
έχουν τα τραγούδια μας
γιατί τ' άδικο το ζούμε
μέσα από την κούνια μας

Το σεργιάνι μας στον κόσμο
ήταν δέκα μέτρα γης
όσο πιάνει ένα σπίτι
και ο τοίχος μιας αυλής

Παραπονεμένα λόγια
έχουν τα τραγούδια μας
γιατί τ' άδικο το ζούμε
μέσα από την κούνια μας


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 13:54:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gianipseftis,

quote:
Και βεβαίως όχι.
Η ερώτηση ήταν ρητορική,
Και ταυτόχρονα υπήρξε και μια πρόταση/προτροπή.

Αφού λοιπόν η ερώτηση είναι ρητορική [ συνεπώς, γνωρίζεις ήδη την απάντησή της ή την έχεις δώσει εσύ ο ίδιος ή η απάντηση είναι περιττή ή αυτονόητη ], για ποιο λόγο την κάνεις ρε gianipseftis ; Οι ρητορικές ερωτήσεις γίνονται για να δείξουμε στο συνομιλητή μας κάτι που πιθανώς ο ίδιος δεν το βλέπει αλλά το βλέπουμε εμείς ή για να του υποδείξουμε το αυτονόητο. Είτε απαντηθούν είτε όχι, ο λόγος που τις κάνουμε δεν είναι αυτές καθ' αυτές, αλλά τις κάνουμε γιατί μέσω αυτών δείχνουμε / κατευθύνουμε αν θες το σκεπτικό του συνομιλητή μας σε μια εναλλακτική σκέψη. Εσύ τι προσπαθείς να δείξεις με αυτήν την ... ρητορική ερώτησή σου στον -agelos- ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 14:00:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ορίστε ...

το παιδί απάντησε με ... τραγούδι. Τώρα, πως συνδέεται αυτό με το θέμα, αυτό είναι άλλο ... θέμα.

Καλό μεσημέρι.

[*-agelos-, βάζε αγόρι μου και κα'να link στο youtube να τ' ακούμε κιόλας τα τραγουδάκια σου ... ]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 14:11:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΝΤΟ ΕΣΎ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ...ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ..ΔΕΝ ΤΑ ΚΣΕΡΩ..ΟΛΑ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 14:13:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Agelos

Θέλω διευκρινίσεις για αυτο:

quote:

Αγαπητέ Νικόμαχε, ίσως βγάλω συναίσθημα,... έτσι θα πεις..
όμως φίλε μου είστε η μόνη ξυπνητή ομάδα στη χώρα, το καταλαβαίνεις...
που να πήγαινα να γράψω..αν όμως κάποτε ενώσουμε τις δυνάμεις μας...
..βέβαια είμαστε όλοι διαφορετικοί,


Και συμφωνώ σε αυτό:

quote:

"μη ζεματάς τα χείλη σου στης άλλη-νης (ψυχής)
τη "σούπα"...


κάνε κι εσυ όμως μιά προσπάθεια να...εκ-λογικεύσεις την "σούπα"!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 14:14:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως εμένα ο agelos,μου θυμίζει μια παλιά ψυχή του φόρουμ,τον alfa omega,έ zip,τι λές και εσύ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 14:17:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ,

quote:
Εσυ σαν μέλος αυτης της Κοινότητας,που λέει κι ο Admin,δεν έχεις λόγο στην προστασία της?

Έχω ρε ΝΙΚΟΜΑΧΕ, δεν είπα εγώ ότι δεν έχω. Έχω και τον είπα. Ε, πόσες φορές δηλ. πρέπει να το πω ; Έγραψα στον -agelos-, αν το είδες, παλιότερα σε άλλο θέμα :

quote:
zip στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=4&TOPIC_ID=11313

Δεν λες απολύτως τίποτε! ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΕ όμως, με την απόλυτη και κυριολεκτική σημασία της φράσης.

[...]

Συνεπώς, φίλε ... για να τελειώνουμε. Προσωπικά νομίζω πως βρίσκεσαι στον κόσμο σου. Κανένα πρόβλημα από μένα. Δεν έχεις διάθεση ούτε διάλογο να κάνεις, ούτε να κουβεντιάσεις, ούτε τίποτε. Θέλεις απλώς να πεις, αυτά που θες να πεις. Να κάνεις κήρυγμα. Τίποτ' άλλο. Ούτε διαβάζεις αυτά που σου γράφουν κάποιοι άλλοι, ούτε απαντάς συγκεκριμένα ... σου είπα, είσαι στον κόσμο σου. Σου επαναλαμβάνω : Κανένα απολύτως πρόβλημα από μένα. Συνέχισε ...


Ε, τι άλλο να του πω ; Του το είπα μια φορά. Θα συνεχίσω εγώ να ασχολούμαι μαζί του ; Όχι ρε φίλε μου ... όχι. Στο ξαναλέω NIKOMAXE, αν θες δηλ. να έχεις ήσυχο το κεφαλάκι σου : μην ασχολείσαι. Ασχολήσου με κάποιο άλλο θέμα, γράψε εκεί τις απόψεις σου κι όλα καλά ...

quote:
Kάποιος πρέπει να πατήσει λίγο το...φρένο,δεν νομίζεις?

Συμφωνώ, αλλά υπάρχουν οι συντονιστές γι' αυτό. Εφ' όσον του το λες μία, δεν καταλαβαίνει, του το λες δύο, δεν καταλαβαίνει, του το λες τρεις, τα ίδια ... ε, ασ' τον τον έρμο ... νομίζει πως κάνει κάτι. Ασ' τον ... μπορεί αυτός να νιώθει καλά που γράφει όπως γράφει και λέει όσα λέει. Ε, άσ' τον, μην του χαλάς την ... "φτιάξη", που λέμε ...

alex22,

quote:
Πάντως εμένα ο agelos,μου θυμίζει μια παλιά ψυχή του φόρουμ,τον alfa omega,έ zip,τι λές και εσύ?

Δεν νομίζω να είναι αυτός ... δεν ξέρω κιόλας, τι να πω ... ;

Edited by - zip on 30/01/2012 14:23:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 14:44:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΚΟΥΕ.. Νικόμαχος,
δεν πιστεύεις, ωραία..
Εκείνος όμως με μένα,... είμαστε φιλαράκια.. άκουσον μεν..πάταξον..δε..
έρχεται την αυλή,.. μαθαίνω πράματα,.. καινουργια κουλούρια φρέσκα μου λέει θα τους δίνεις,
..μα τα φτύνουν του λέω..δεν φτύνουν εσένα μου λέει,
... εμένα φτύνουν..μαζί μου, τα βάζουν...
πόσες φορές είπα να φύγω,
να ξερες..όλο με σπρώχνει .. εκεί να γράφω,.. Αυτός γράφει δηλαδή, αυτόματη γραφή κσέρεις εσύ..
όλο χαζά γραφεί δηλ. .. μη φοβάσαι για μένα τάχω τετρακόσια..
μη λέτε λοιποί να μην αγαθοποιούμε τον πλησίον.. γιατί είναι Σάββατο..(ε, Δευτέρα) πως έλεγαν οι Φαρισαίοι..
..έτσι λέτε χάσαμε το θέμα,.. εδώ χάσαμε τ' αυγά και τα πασχαλια το θέμα μας νιάζει ε, αγόρι μου ζιπ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 15:13:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια φορα είπες βρε άγγελε να μιλήσεις κι εσυ , και τα έκανες μαντάρα
τέλος πάντων

Πες του Μεγάλου που στα λέει αυτά , να τα κάνει ποιο λιανά για να τον καταλαβαίνει ο κόσμος γιατί αλλιώς μόνος του θα μείνει ,
και θα κρατάει και ομπρέλα ....

Ας εισακουστεί (η ορθή) προτροπή του zip ,
και ας αποχωρήσουμε δια παντός
(οι διαφωνούντες, για την ύπαρξη του θέματος)
μια και η κοινότης... μας εγκάλεσε εις την τάξιν ΝΙΚ


Hellas at War

Edited by - AitheroVamon on 30/01/2012 15:15:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 15:24:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

quote:
Ντοκτορ

Έλα τώρα βρε Άλεξ, ψιλά γράμματα είνα αυτά, τι σημασία έχει ποιον κοροϊδεύεις άμα περνάς καλά; Δεν βλέπεις πόσο καλά περνάμε με τον Νικόμαχο και τον Γιάννη; Θα θελες να σταματήσουμε; Βρε οοουστ


Ντοκτορ, αυτά τα λες σαν .... Βούδας ή σαν Κούδας?




Βρε κάτσε ακίνητος σε ένα σημείο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 16:41:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Άλεξ
Προφανώς τα γραπτά του θέλουν μια κάποια σκέψη για να τα καταλάβει κάποιος.Η απάντηση του στην ερώτηση σου,απο την πρώτη όψη δέν βγάζει νόημα.Η δική μου εξήγηση είναι οτι σου δείχνει, οτι για να καταλάβεις κάτι τέτοιο(Γιατί ολόκληρη αμμουδιά , για να τελεστεί αυτό το θαύμα στον έναν και μόνο κόκκο άμμου ?) θα πρέπει να εισχωρήσεις στο μονοπάτι της αυτογνωσίας.Βέβαια,αυτό θα έστεκε περισσότερο αν αντί για "άρχισες",έγραφε "άρχισε".Εν πάση περιπτώση,αυτή είναι η δική μου φιλότιμη προσπάθεια να τον αποκρυπτογραφήσω,δεν ξέρω τι πραγματικά εννοεί,μόνο ο ίδιος το ξέρει.Δεν είμαι σίγουρος δηλαδή.Για αυτό όμως που είμαι σίγουρος,είναι η ειλικρινή του πρόθεση και η καθαρή του συμπεριφορά.

quote:
ΜΟΝΟ ΕΣΎ καταλαβαίνεις τον Μεγάλο Άλεξ..έγραψα: "ΑιθαιροΒάμον άρχισες αυτογνωσία" γιατί μας μιλά από τον Κουμφούκιο που έχει πολύ βάθος!
ΌΜΩς ΑιθαιροΒάμον έχεις δίκιο τόσο καιρό άφηνα τον Μεγάλο να με εκθέτει τώρα θα μιλάω μόνο Εγώ να δεις τι τράβηξα, που να σου τα λέω...
ούτε την λέξη "εγώ' δεν μ' άφηνε να γράψω .. παράξενος, ακατανόητος, απρόβλεπτος, θα σας πω τι τράβηξε κι εκείνος ο ταλαίπωρος ο Αιβανχώφ στα χέρια Του θα σας τα πω όλα, (βρε ,ο Αερινούλης τα είχε καταλαβει όλα, καλά έλεγε, τι να μας πει κι ο Χαιβάνωφ,

Αέρινε
μου έλα, θα ακούσεις πολλά τώρα, μου λύθηκε η γλώσσα, κι αυτό το χρωστάω σε σένα ΑιθαιροΒάμον.. Ε,δεν μιλούσες τόσο καιρό!...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 17:58:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Άλλος απο 'κει ...

gianipseftis,


quote:
Άγγελε ρίξε και καμιά άγκυρα κάπου, γιατί θα χάσω και τα λιγοστά (μαύρα) μαλλιά μου με τέτοιες .... “επιστημονικές” προσεγγίσεις που μας μεταφέρεις.

Απορία!!!!

Καταλαβαίνεις ο ίδιος τι λές?


Και τώρα εσύ, περιμένεις απάντηση ; Ειλικρινά δηλ. περιμένεις απάντηση ;



ΔΕΝ σε γνωρίζω πολύ Γιάννη, μόνο ότι δούλεψες κάποια κομμάτια, με τους αρχαίους φιλοσόφους, από αυτογνωσία πως πάμε, για να με καταλάβεις δεν θέλει μόνο τρόπο θέλει και κόπο..

( απαντάω λοιπόν, για να μην ανοίγουν άλλα στόματα ,όχι τίποτα, πως θα σας θρέψει μετά ο Μεγάλος, στρατός θα γίνετε... )

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 18:10:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:
Ντοκτορ

Έλα τώρα βρε Άλεξ, ψιλά γράμματα είνα αυτά, τι σημασία έχει ποιον κοροϊδεύεις άμα περνάς καλά; Δεν βλέπεις πόσο καλά περνάμε με τον Νικόμαχο και τον Γιάννη; Θα θελες να σταματήσουμε; Βρε οοουστ


Ντοκτορ, αυτά τα λες σαν .... Βούδας ή σαν Κούδας?




Βρε κάτσε ακίνητος σε ένα σημείο!


Ντοκτορ
Βλέπω έχεις ακόμα πρόβλημα με τις μύγες ν εεε?

Δεν ξεκολλάνε οι μαγκούφες απτο σκατό ..

Σε συμμερίζομαι!!!
Αλλά κάνε και εσύ κάτι .
Μετακινήσου λιγάκι


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 18:13:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ορίστε ...

το παιδί απάντησε με ... τραγούδι. Τώρα, πως συνδέεται αυτό με το θέμα, αυτό είναι άλλο ... θέμα.

Καλό μεσημέρι.

[*-agelos-, βάζε αγόρι μου και κα'να link στο youtube να τ' ακούμε κιόλας τα τραγουδάκια σου ... ]




Να ρωτήσω τώρα το ζιπ να δω πως θα μου απαντήσει: "ζιπ, όταν κατεβαίνεις στο βυθό σου τι βλέπεις; γιατί κάποιος Ουσπένσκι αν θυμάμαι καλά έλεγε, ότι, είμαστε όλοι σαν το ταψί του μπακλαβά τΌοοοοοσα πολλά κομματάκια είναι τα εγώ μας, εσύ τι γνώμη έχεις;"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-agelos-
Μέλος 3ης Βαθμίδας


491 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2012, 18:27:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Eπίσης Γιάννη, γιατί η κόντρα με το Tζέκυλ;..
Tζέκυλ για τι η κόντρα με το Γιάννη με τον Άλεξ
ακόμα και με το ζιπ;
Aυτό που έχει ειπωθεί από όλους τους αναχωρητές ότι δηλ:

"Είτε σε βρίζουν, είτε σε επαινούν, ΕΣΕΝΑ ας μην ιδρώνει τ' αυτί σου το δέχεστε ή όχι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 31 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy