ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΓΕΡΟΝΤΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΑΘΕΟ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 20
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2011, 15:12:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΛΑΤΩΝΑΣ

Φο-βε-ρή ιστορία.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2011, 17:37:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μα εγώ διαστρεβλώνω τα γραπτά σου? Με κατηγορείς δηλαδή σαν συκοφάντη?
Είμαι ο ΜΟΝΟΣ λες που κατάλαβα λάθος τις προθέσεις(;;) και τις θέσεις του συγγραφέα?
Θα με τρελάνεις?

Ναι σε κατηγόρησα και σε κατηγορώ ξεκάθαρα για συκοφαντία. Και σου έθεσα και τα τεκμήρια, τα σημεία ΑΚΡΙΒΩΣ που ψεύδεσαι.

Δεν με απασχολεί αν είσαι ο μόνος που "κατάλαβες λάθος" τις θέσεις μου, εγώ λέω ξεκάθαρα ότι διαστρεβλώνεις τα λόγια μου. Δεν μιλάω ούτε για πρόβληματα κατανόησης, ούτε για παρερμηνεία των προθέσεων μου. Μιλάω για σκόπιμη διαστρέβλωση των λόγων μου.

quote:
Μια και σε ενοχλεί όμως ο επι μέρους σχολιασμός, (που είναι και πιο ουσιαστικός)(αυτό είναι δικιά σου άποψη. Εγώ εχω πει ότι με ενοχλεί η διαστρέβλωση και η σκόπιμη παρερμηνεία), αναφέρομαι λοιπόν στη συνολική σου τοποθέτηση της 09/05/11 σε δύο θέματα “Περι Ανθρώπων @ Χριστιανικής πίστης” και “Περι πίστεως θεού”

Και στα δύο αυτά θέματα λοιπόν συνολικά, αναφέρονται απόψεις συμβατές και σύμφωνες, με την χριστιανική θρησκεία.
Σωστά?
(Η Χριστιανική Θρησκεία δεν ασχολείται με το πώς και με ποια συλλογιστική πορεία δημιουργείται σε κάποιον η πίστη σε ένα θεό. Επομένως μόνο στο πρώτο θέμα οι απόψεις είναι όπως λες συμβατές και σύμφωνες με τη χριστιανική θρησκεία. Το δεύτερο θέμα είναι άσχετο.)



quote:
Σε σχολιασμό μου στο “περι ανθρώπων” και σε συγκεκριμένες απορίες μου στα “περί φύσης και παρά φύση” δεν απαντάς ουσιαστικά σε κάποιες,(Οκ, ποιες είναι αυτές; Σκοπεύεις να μας πεις ή πυροβολάμε στο αέρα;) και η απάντηση σου σε μία από αυτές – εκφράζοντας προφανώς την ΔΙΚΗ σου πλέον γνώμη (αυτό τουλάχιστον κατάλαβα εγώ)(Ε δεν είναι και δύσκολο να το καταλάβεις αφού -σε αντίθεση με άλλα που αυθαίρετα λαμβάνεις ως προσωπική μου γνώμη- λέω ξεκάθαρα "ΕΓΩ ΣΥΜΦΩΝΩ με την άποψη..." πού να μην το έλεγα κιόλας δηλαδή) για την αγνότητα της αγαμίας των ανδρών, θεωρείς “κατά φύση” την μαλακία ενός 25 ετών άνδρα που δεν έχει “μολυνθεί” με γυναίκα. (Καλά, ακούς τίποτα απ' ότι σου λέω; Τι σου είπα ΑΚΡΙΒΩΣ στο προηγούμενο μήνυμά μου; "ΘΕΛΩ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙ ΚΑΤΙ, ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΦΟΡΑ Ο ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ". Εσύ έβαλες καθόλου απ' τα λεγόμενά μου, έστω τυπικά για να δει ο αναγνώστης ΤΙ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ; Φυσικά και όχι. Γιατί τότε θα έβλεπε ότι ΔΕΝ ΛΕΩ αυτό που λες εσύ, που κόβεις και ράβεις τα λόγια μου στα μέτρα σου.)
Αντίθετα καταδικάζεις(;;) σαν “παρά φύση” τη σεξουαλική συμπεριφορά νεαρού που απο ηλικία των 14 ή και νεότερη ίσως, ξεχαρμανίαζει πηδώντας την παντρεμένη θεία του ή γεροντοκόρη γειτόνισά του, ή στην χειρότερη περίπτωση σε κάποιο μπουρδέλο. (ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΑΡΑΘΕΜΑ, για να στηρίξεις αυτά που ισχυρίζεσαι ότι λέω.
Αυτό που κάνεις, είναι φασισμός. Λες την άποψη σου μια χαρά και ωραία.. και η άποψη του άλλου, ΠΟΥΘΕΝΑ! ΕΞΑΦΑΝΙΣΜΕΝΗ!)

quote:
Αν φίλε μου εσύ κάνεις αναλύσεις επι αναλύσεων, που τελικά τελικά δεν σε εκφράζουν – όπως τελικά εκ των υστέρων υποστηρίζεις – (Οι απόψεις μου, οι ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟΨΕΙΣ, με εκφράζουν και ποτέ δεν είπα το αντίθετο. Αλλά ακόμα και στη περίπτωση που δεν με εξέφραζαν οι απόψεις μου, τουλάχιστον δεν θα έλεγα εγώ ως αυθεντία, το τι εκφράζει και ποιες είναι οι απόψεις των άλλων ) χωρίς μέχρι στιγμής να μας πεις την δική σου ξεκάθαρη θέση, τι να πω εγώ? (Να μη λες πράγματα που βγάζεις απ' το μυαλό σου και αφορούν τους άλλους) Εσύ ξέρεις αλά μας το κρατάς εφτασφράγιστο μυστικό. (Εγώ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ μου απόψεις, που αφορούν στο παρόν θέμα, τις έχω ΗΔΗ εκθέσει ΞΕΚΑΘΑΡΑ και ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ)

ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ όμως για να κάνουμε κουβέντα, Γιαννη Ψεύτη(συ είπας), πάνω στις θέσεις μου και τις θέσεις σου, είναι να εκθέσεις δημοσίως και να παραδεκτείς, παράθεμα προς παράθεμα, όλες τις συκοφαντίες σου προς εμένα.


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 12/05/2011 18:21:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2011, 18:08:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΛΑΤΩΝΑΣ

Φο-βε-ρή ιστορία.

macedon


Ο δάσκαλος μου ήταν πράγματι πολυ ψηλός, με μουστάκι, (τον ψηλο τον γνωρίζω, δεν έχει, είναι πολυ καλο παιδι, μα...χριστιανός!

Ψηλέ, δεν σε βριζω, με εμπνεεις...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2011, 18:11:52  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλατωνα στην ιστορια σου αυτη που σου ηρθε να μοιραζω την σοκολατα!!!
Απο κατι σε παρακινησε και μου εδωσες αυτην την πραξη
θελεις κατι να υποδουλωσεις με αυτο ή ετσι απλα τυχαια το εγραψες

Edited by - stiv on 12/05/2011 18:13:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2011, 18:15:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χαχα! Πάντα τα εύρισκα με τον Αθεο, εκτός απ' το τσιγάρο ΠΛΑΤΩΝΑ!
quote:
Μπορουμε να βγούμε απο αυτές τις γραμμές...του γενικού προγραματισμου μας?
Πρότεινέ μας και κάποιον τρόπο...
Μην κάνεις μισές δουλειές!

Δηλαδή να σταματήσω να τα βάζω με τον γιατρό μας επειδή γουστάρει να κάθεται μόνος του και δεν θέλει να τον αμφισβητεί κανείς;
Να τον αφήσω να κάνει κηρύγματα;

Ασε το γιατρό, και πιάσε τον Αιόλο!

Αν αιολε έμαθες 30 χρόνια να πηγαίνεις σε μια κατεύθυνση, (να κανείς τα ίδια και τα ίδια, ρωτά τον εαυτο σου τι θα γινόταν, αν αύριο αντί να πας όπως πάντα (με τις σκέψεις) βόρια, πας νότια! Τι συμβαίνει στο σκεπτόμενο, αν δεν τον (ποτιζεις)
Δεν λέω να μην σκέφτεσαι, μα να πειραματησθεις!

Δες τι συμβαίνει στον Αιόλο...

Edited by - Αίολος on 12/05/2011 11:06:14


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2011, 18:19:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πλατωνα στην ιστορια σου αυτη που σου ηρθε να μοιραζω την σοκολατα!!!
Απο κατι σε παρακινησε και μου εδωσες αυτην την πραξη
θελεις κατι να υποδουλωσεις με αυτο ή ετσι απλα τυχαια το εγραψες

Edited by - stiv on 12/05/2011 18:13:37


Είχα Ένα φίλο στο δημοτικό, που έφερνε σοκολάτα απο το σπίτι, και την μοίραζε..ήταν πάντα ευγενικός! αν και τις περισσότερες φορές, την έδινε στην Βάγια, (στο τέλος παντρευτηκανε)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2011, 18:21:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Doctor αρκετά ασχολήθηκα με το θέμα αυτό, και ότι είχα να πώ το είπα.
Δεν έχω χρόνο για στείρα αντιπαράθεση, και αχλαδοτύρια.
Ούτε μπορώ να ...ακολουθήσω το στίλ “δεν το είπα εγώ, αλλά ο πισινός μου”

Όλα είναι γραμμένα, και αρκούν.
Οι νουν έχοντες κρίνουν!!!!
Να είσαι καλά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2011, 18:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(υγ: Έκανα μια παρανόηση στο προηγούμενο μήνυμα την οποία διόρθωσα)
Άντε στο καλό Γιάννη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2011, 19:32:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μόνο τα μικρά σου μηνύματα.

Κι εγώ σ' αγαπάω!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2011, 19:39:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν αιολε έμαθες 30 χρόνια να πηγαίνεις σε μια κατεύθυνση, (να κανείς τα ίδια και τα ίδια, ρωτά τον εαυτο σου τι θα γινόταν, αν αύριο αντί να πας όπως πάντα (με τις σκέψεις) βόρια, πας νότια!
Ελα ρε ΠΛΑΤΩΝΑ!
Το έκανα μια φορά και το πλήρωσα με 2-3 χρόνια κατάθλιψης, αλλά κράτησα.
Πόσες φορές μπορεί να το κάνει αυτό ένας κοινός θνητός και να την βγάλει καθαρή;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2011, 19:55:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλάτωνα

Καταπληκτική αναδρομή!!

Θα μπορούσε μόνο και μόνο επειδή το σκέφθηκες,σε κάποιο
άλλο παράλληλο σύμπαν να δημιούργησες ήδη ένα σχολείο νε
αυτούς ακριβώς τους πρωταγωνιστές!

Μεγάλεεεεεεε μπράβο...

Ο Ζιπ χάλαγε τα γραπτά μου απο τότε έτσι?
Του έμεινε συνήθεια!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2011, 00:24:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλάτωνα, ΑΠΛΆ ΦΟΒΕΡΌ. Μόλις μπήκα και μόλις το διάβασα.

Αυτή είναι έμπνευση. Γελάω ακόμη.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2011, 02:39:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πράγματι Πλάτωνα πολύ καλή αναδρομή Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2011, 13:41:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ψηλός
quote:
Ούτε 13 ούτε 14 μισθό έχω, ούτε δώρα Χριστουγέννων και Πάσχα.

Ούτε εγώ έχω, ........
Αλλά εγώ, όπως και ΟΛΟΙ οι δημόσιοι υπάλληλοι της Ελλάδας δεν παίρνω ούτε 13ο μισθό, ούτε 14ο, ούτε δώρα Πάσχα και Χριστουγέννων.

macedon


http://syllogospe.blogspot.com/2011/04/13-14.html

"Σύλλογος Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης
Σύρου, Τήνου, Μυκόνου

Δευτέρα, 4 Απριλίου 2011

Τέλος για τους δημοσίους υπαλλήλους στο 13ο και 14ο μισθό - Κόβεται το επίδομα εξωδιδακτικής απασχόλησης που παίρνουν δάσκαλοι-καθηγητές

ΕΝΙΑΙΟ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΟ: ΤΕΤΡΑΠΛΟ «ΚΟΥΡΕΜΑ» ΑΠΟΔΟΧΩΝ
Τετραπλό «κούρεμα» έως και 30% στα ρετιρέ του Δημοσίου, στους 300.000 υπαλλήλους των ειδικών μισθολογίων και ενταφιασμό των 53 επιδομάτων και του 13ου και 14ου μισθού (Δώρα Χριστουγέννων, αδειών και Πάσχα) σχεδιάζει η κυβέρνηση με την άμεση εφαρμογή του ενιαίου μισθολογίου από 1ης Ιουλίου.

.......
................"
(καλά τώρα, Νικομάχε, γιαπετ και λοιποί χειροκροτητές δεν είναι για σας τώρα αυτά. Μη βρείτε το μπελά σας και από πάνω!!)

Μα τι λένε οι άνθρωποι;;;

Άραγε, τον macedon τον ρώτησαν πριν γράψουν κάτι τέτοιο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2011, 14:11:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αν στην τάξη κάποιος ρώταγε, συνήθως ο γιαπετ, γιατί κύριε ο κύριος...είπε αγαπάτε, και εμείς δεν αγαπάμε...ο Μακεδον γινόταν αμέσως σοβαρός, έλεγε πως ολα είναι ψέμματα...για αυτο δεν αγαπάμε. 

χαχαχαχαχα φοβερό επιχείρημα !

αλλά δεν έχω τον macedon να λέει τέτοια είναι ορθολογιστής δεν θα έλεγε ποτέ τέτοιο επιχείρημα χαχαχαχαχαχα

ΕΛ
"Το σύμπαν καταρρέει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2011, 15:15:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψηλός

quote:
Μα τι λένε οι άνθρωποι;;;

Άραγε, τον macedon τον ρώτησαν πριν γράψουν κάτι τέτοιο;


Αν είχες παραθέσει και τις παρακάτω σειρές, θα φαινόταν το εξής:

Ο,τι έχει απομείνει από το δώρο Χριστουγέννων, Πάσχα και επίδομα αδείας...

Η τελευταία φορά που χορηγήθηκε δώρο Πάσχα (μισός μισθός) στους εργαζομένους του δημόσιου τομέα ήταν το Πάσχα του 2010. Κατόπιν, από το Μάιο μέχρι τον Ιούλιο κλήθηκαν οι υπάλληλοι αυτοί να επιστρέψουν το δώρο Χριστουγέννων και Πάσχα που είχαν λάβει το 2010.

Στη θέση του δώρου χριστουγέννων που καταργήθηκε και που αντιστοιχούσε σε ένα μισθό, υπάρχει ένα βοήθημα των 400 ευρώ ενώ στη θέση του δώρου Πάσχα (μισός μισθός) και επιδόματος άδειας (επίσης μισός μισθός) υπάρχει ένα βοήθημα 195-202 ευρώ.

Ξέρω ότι τα ποσά αυτά δεν είναι σημαντικά για κάποιον καλοπληρωμένο αργόσχολο σαν και σένα αλλά για τους χαμηλόμισθους δημοσίους υπαλλήλους, είναι κάτι.

Όσο για το ενιαίο μισθολόγιο, ήταν πάγιο αίτημα του κλάδου μας, καθώς είμαστε οι μόνοι που δεν θα έχουν μείωση αλλά ελαφριά αύξηση των αποδοχών μας...

Πάντως, διάβαζε πού και πού καμια εφημερίδα. Για την κατάργηση του δώρου τα έγραψαν εκεί...

Α, κι επειδή είσαι γνωστός καραγκιόζης, να σε ενημερώσω. Οι δημόσιοι υπάλληλοι δεν έπαιρναν δώρο Χριστουγέννων, δώρο πάσχα ΚΑΙ 13ο και 14ο μισθό. Το δώρο χριστουγέννων ήταν ο 13ος μισθός και το δώρο πάσχα μαζί με το επίδομα άδειας ήταν ο 14ος. Βεβαια, οι υπάλληλοι της Βουλής παίρνουν 16 μισθούς (ακόμη) αλλά προφανώς, επειδή έχουν παρόμοιες απολαβές με τις δικές σου, μάλλον θεωρείστε συνάδελφοι και υπάρχει αλληλεγγύη. Κι αυτοί, όπως μπήκες και συ, μπήκαν.


ΕΛ

quote:
αλλά δεν έχω τον macedon να λέει τέτοια είναι ορθολογιστής δεν θα έλεγε ποτέ τέτοιο επιχείρημα χαχαχαχαχαχα

Και σε ποιόν; Στο γιάπετ!!!

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2011, 15:57:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τελικά ακόμη δεν μας είπες ψηλέ τι υποτίθεται ότι κάνεις;
γιατί σε πληρώνουμε θα μας πεις; ή ντρέπεσαι;

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2011, 16:21:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ψηλός

quote:
Μα τι λένε οι άνθρωποι;;;

Άραγε, τον macedon τον ρώτησαν πριν γράψουν κάτι τέτοιο;


Αν είχες παραθέσει και τις παρακάτω σειρές, θα φαινόταν το εξής:

Ο,τι έχει απομείνει από το δώρο Χριστουγέννων, Πάσχα και επίδομα αδείας...



Βρε απατεώνα, εσύ δεν είπες πως δεν παίρνετε 13 μισθό και τα δώρα Πάσχα και Χριστουγέννων;

quote:

Η τελευταία φορά που χορηγήθηκε δώρο Πάσχα (μισός μισθός) στους εργαζομένους του δημόσιου τομέα ήταν το Πάσχα του 2010. Κατόπιν, από το Μάιο μέχρι τον Ιούλιο κλήθηκαν οι υπάλληλοι αυτοί να επιστρέψουν το δώρο Χριστουγέννων και Πάσχα που είχαν λάβει το 2010.

Στη θέση του δώρου χριστουγέννων που καταργήθηκε και που αντιστοιχούσε σε ένα μισθό, υπάρχει ένα βοήθημα των 400 ευρώ ενώ στη θέση του δώρου Πάσχα (μισός μισθός) και επιδόματος άδειας (επίσης μισός μισθός) υπάρχει ένα βοήθημα 195-202 ευρώ.

Ξέρω ότι τα ποσά αυτά δεν είναι σημαντικά για κάποιον καλοπληρωμένο αργόσχολο σαν και σένα αλλά για τους χαμηλόμισθους δημοσίους υπαλλήλους, είναι κάτι.



(Είχες δεν είχες, με συγκίνησες πάλι!)

Τα ποσά αυτά σας τα καθορίζουν οι άνθρωποι που ψηφίζετε για να τους γλείφετε να σας δίνουν αποσπάσεις στο εξωτερικό για να αρπάζετε διπλό μισθό + τα διάφορα επιδόματα.
Τόσα χρόνια που είναι οι αγώνες σας; οι πάλεις σας για το σωστό και το δίκιο; Είστε από τα χειρότερα λαμόγια! Γίνεστε δημόσιοι υπάλληλοι και μεταμορφώνεστε αμέσως σε παράσιτα!!

Ποιος άραγε δεν γνωρίζει για τις δημοσιοϋπαλληλίστικες μαμουνιές όπου σου παρουσίαζαν ένα χαμηλό βασικό μισθό, αλλά με τα τσαμπουκαλίδικα επιδόματα γινόταν διπλός και τρίδιπλος;

Μιλάς για χαμηλόμισθους δημοσίους υπαλλήλους. Σας υποχρέωσε κανείς, με το ζόρι, να γίνετε δημόσιοι υπάλληλοι; Δηλαδή θα πρέπει να σας λυπόμαστε και από πάνω;
Αν δεν σας αρέσει και τα λεφτά σας φαίνονται λίγα, να πάτε να γίνετε κτηνοτρόφοι και γεωργοί να κερδίζετε περισσότερα!!
Για αγώνες και διεκδικήσεις δεν είσαστε ικανοί, για κλάψες όμως πάντα πρώτοι.


quote:

Πάντως, διάβαζε πού και πού καμια εφημερίδα. Για την κατάργηση του δώρου τα έγραψαν εκεί...


Μάλλον αυτό πρέπει να κάνω γιατί αν περιμένω να με ενημερώσει ο macedon .... το ένα ψέμα μετά το άλλο θα μου λέει συνεχώς!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2011, 16:22:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

τελικά ακόμη δεν μας είπες ψηλέ τι υποτίθεται ότι κάνεις;
γιατί σε πληρώνουμε θα μας πεις; ή ντρέπεσαι;


Το βιολί τους αυτός ! Γιατί δε φοράς κράνος;;;

*Το φίλο σου τον Κωστάκη χρυσοπλήρωνες αθεέ μου! Τον πλήρωνες για να ετοιμάζει τούβλα και να έχει χρόνο να ασχολείται με ό, τι άλλο γούσταρε, αλλά αυτό δεν σε πειράζει, έτσι δεν είναι;
Του πούστη!! Στον ίδιο αγώνα είστε ταγμένοι, αλίμονο τώρα!! Θα τον κακολογήσουμε;

Από την ίδια φάρα είστε! Κοιτάς να "στριμώξεις" τον Ψηλό, αλλά τη βρώμα και τη δυσωδία που υπάρχει μες στο σπίτι σου τα κάνεις γαργάρα! Τι σόι ελληνάρα θα ήσουν διαφορετικά;
** Και μην ανησυχείς καθόλου, τι είπαμε;;
Θα πυροβολούμε τα γυναικόπαιδα που μπαίνουν παράνομα από τα σύνορά μας (όπως είχες πει και ο ίδιος), θα ξαναβάλουμε τους φούρνους να δουλέψουν γιατί έχουν απομείνει κάτι Εβραίοι που φταίνε για όλα τα κακά του κόσμου και, ...... θα περιμένουμε τους Ελ να έλθουν να μας σκουντήσουν στην πλάτη για να γυρίσουμε πλευρό, σωστά;


Edited by - Ψηλός on 13/05/2011 16:44:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2011, 17:14:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ψηλός
Οι δημόσιοι υπάλληλοι δεν έπαιρναν δώρο Χριστουγέννων, δώρο πάσχα ΚΑΙ 13ο και 14ο μισθό. Το δώρο χριστουγέννων ήταν ο 13ος μισθός και το δώρο πάσχα μαζί με το επίδομα άδειας ήταν ο 14ος. Βεβαια, οι υπάλληλοι της Βουλής παίρνουν 16 μισθούς (ακόμη) αλλά προφανώς, επειδή έχουν παρόμοιες απολαβές με τις δικές σου, μάλλον θεωρείστε συνάδελφοι και υπάρχει αλληλεγγύη. Κι αυτοί, όπως μπήκες και συ, μπήκαν.

macedon



Μα καλά τώρα, δεν είναι ντροπή να λες τέτοια πράγματα εσύ;
Εσύ με 4 πτυχία, 6 μεταπτυχιακά και 8 διδακτορικά ...... και να είσαι ένας απλός δασκαλάκος;

Εμ τι κάνεις τότε και δεν έρχεσαι και εσύ να γίνεις υπάλληλος της Ε.Ε. παρά κάθεσαι και μυξοκλαίς;

**Καλά, άσε .... μη πιάσεις τα πατριωτικά σου γιατί θα μας πιάσουν τα σορόπια!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2011, 18:48:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλές οι φανφάρες ψηλέ αλλά πες γιατί σε πληρώνουμε τι στην ευχή τόσο πολύ ντρέπεσαι να πεις;
άντε ρε ψηλέ πες τι κάνεις

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2011, 19:35:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψηλός

quote:
Μα καλά τώρα, δεν είναι ντροπή να λες τέτοια πράγματα εσύ;
Εσύ με 4 πτυχία, 6 μεταπτυχιακά και 8 διδακτορικά ...... και να είσαι ένας απλός δασκαλάκος

Όντως, για να είσαι δάσκαλος θέλει πολλά πράματα. Και δεν είμαι δασκαλάκος, δάσκαλος είμαι, αγράμματε και καλοπληρωμένε χαραμοφάη. Απ'αυτούς που μάλλον δεν έχεις γνωρίσει...

Αλλωστε, αυτοί που κάνουν σπουδές, ασχολούνται με την εκπαίδευση. Τους αγράμματους κηφήνες τους στέλνουμε να στελεχώνουν θέσεις στην Ε.Ε. Μακριά από τα παιδιά μας

quote:
Εμ τι κάνεις τότε και δεν έρχεσαι και εσύ να γίνεις υπάλληλος της Ε.Ε. παρά κάθεσαι και μυξοκλαίς;

Ε, γιατί μερικοί από μας πρέπει να δουλεύουν για να τρώνε οι χαραμοφάηδες.

Ασε που μου λείπει και το μέσο... Εγώ δεν γνώριζα κανέναν στην "Εκκλησία της Ελλάδος Α.Ε." να με σπρώξει.

Κι ύστερα, θέλεις να ντρέπομαι όταν με ρωτάνε "τι δουλειά κάνεις", και να μην έχω το θάρρος να απαντήσω, όπως κάνεις εσύ; Εδώ ο άνθρωπος σε ρωτάει επανηλειμμένως κι εσύ κωλοτούμπα στην κωλοτούμπα...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stellar
Μέλος 1ης Βαθμίδας


133 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2011, 19:45:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ασε που μου λείπει και το μέσο... Εγώ δεν γνώριζα κανέναν στην "Εκκλησία της Ελλάδος Α.Ε." να με σπρώξει.

Α, γι' αυτό τόσο μένος κατά του κλήρου;

Ρε παιδιά κάποιος άπό την Εκκλησία να τον διορίσει να ησυχάσουμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2011, 19:48:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
macedon


quote:
Και σε ποιόν; Στο γιάπετ!!!

Για σκέψου το σαν εικόνα....


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2011, 19:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψηλός

quote:
θα περιμένουμε τους Ελ να έλθουν να μας σκουντήσουν στην πλάτη για να γυρίσουμε πλευρό, σωστά;

Όχι βρε, αυτά είναι παραμύθια.

Εμείς περιμένουμε τη... δεύτερη παρουσία, σίγουρα πράγματα!!!


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2011, 00:44:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ψηλός

quote:
Μα καλά τώρα, δεν είναι ντροπή να λες τέτοια πράγματα εσύ;
Εσύ με 4 πτυχία, 6 μεταπτυχιακά και 8 διδακτορικά ...... και να είσαι ένας απλός δασκαλάκος

Όντως, για να είσαι δάσκαλος θέλει πολλά πράματα.



Ναι, βεβαίως. Θέλει 2 χρόνια πληρωμένες διακοπές από το μπαμπά σου και μετά βουρ για παραγωγή τούβλων!


quote:

Αλλωστε, αυτοί που κάνουν σπουδές, ασχολούνται με την εκπαίδευση.

Ναι, το γνωρίζουμε, το βλέπουμε καθημερινά.
Όλος ο κόσμος, εντός και εκτός Ελλάδος μιλούν για την τεράστια πρόοδο της εκπαίδευσης στη χώρας μας. Ιδιαίτερα δε, τα τελευταία χρόνια, η παιδεία γενικότερα, συνέβαλε στο να προσφέρει στην ελληνική κοινωνία πολίτες άμεμπτους, σοβαρούς, ειλικρινείς, άρτια καταρτισμένους, ..... μπλα, μπλα, μπλά .....
Τα αποτελέσματα μιλούν για εσάς που ασχολείστε με την ...... πώς την είπες;
Να κρύβεστε μόνο, μα μην πολυδιαμιφημίζεστε, μην τυχόν και σας πάρουν στο εξωτερικό και χάσουμε τα κελεπούρια!!


quote:

quote:
Εμ τι κάνεις τότε και δεν έρχεσαι και εσύ να γίνεις υπάλληλος της Ε.Ε. παρά κάθεσαι και μυξοκλαίς;

Ε, γιατί μερικοί από μας πρέπει να δουλεύουν για να τρώνε οι χαραμοφάηδες.



Μη τα λες αυτά απότομα και βρεθεί κανείς ανάσκελα από το πολύ γέλιο!!
Ναι, και από δουλειά;;;!!!! Ιδιαιτέρως εσείς, ξεσκίζεστε!!
*Το νου σου μόνο, να έχεις καμιά δεκαπενταριά φανέλες κοντά σου να τις συναλλάζεις μην τυχόν αρρωστήσεις!!

***Ρε τι πάθαμε, βάλθηκες να μας κάνεις να στραμπουλήξουμε κάνα άντερο απόψε από το γέλιο;


quote:

Κι ύστερα, θέλεις να ντρέπομαι όταν με ρωτάνε "τι δουλειά κάνεις", και να μην έχω το θάρρος να απαντήσω, όπως κάνεις εσύ; Εδώ ο άνθρωπος σε ρωτάει επανηλειμμένως κι εσύ κωλοτούμπα στην κωλοτούμπα...

Λοιπόν, άντε, θα σου το αποκαλύψω.
Κάθομαι όλη τη μέρα στην πλυθρονάρα του γραφείου μου, σε ένα γραφείο 10 μέτρων επί 8 και περιμένω να έλθει η επιταγή.
Κερδίζω 8697 ευρώ το μήνα.
Τα 4658 μου τα στέλνει ο αθεος και τα υπόλοιπα ο γιαπετ. Αν έχεις την ευγενή καλωσύνη να στείλεις και εσύ τίποτα, πάρε τα στοιχεία από τον άθεο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2011, 00:58:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψηλός

quote:
Τα 4658 μου τα στέλνει ο αθεος και τα υπόλοιπα ο γιαπετ.

Ψέματα, εγώ δεν του στέλνω τίποτε....


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2011, 07:51:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και πάλι δεν απάντησε ο ψηλός στο τι δουλειά κάνει


“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Stellar
Μέλος 1ης Βαθμίδας


133 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2011, 10:52:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε λίγο καιρό που κάποια δόση δεν θα πάρουμε και θα κοπούν και οι μισθοί από τον πρώτο μέχρι τον δωδέκατο αφού δεν θα υπάρχει χρήμα, εκεί να σας δω τι θα κάνετε καμάρια μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2011, 13:15:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σε λίγο καιρό που κάποια δόση δεν θα πάρουμε και θα κοπούν και οι μισθοί από τον πρώτο μέχρι τον δωδέκατο αφού δεν θα υπάρχει χρήμα, εκεί να σας δω τι θα κάνετε καμάρια μου.



Δεν θα αφήσουμε εκκλησία όρθια!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 20 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.40625
Maintained by Digital Alchemy