ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ - «Κουσούρι» για την Πυρά?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 21
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Μηδεία
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 18:44:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδεία  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν εχω ξεφύγει ananass. Εσύ εισαι απογειωμένος. Προσγειώσου.
Αν είσαι αδαής δεν σου φταίνε οι αλλοι. Αν δεν γνωρίζεις φρόντισε να μάθεις. Προσπάθησε να αντιμετωπίζεις τον κάθε άνθρωπο σύμφωνα με το ποιός είναι. Οι έφηβοι θέλουν μεγαλύτερη κατανόηση απο τους ομοφυλόφιλους.
Και αν και κάποτε ήσουν έφηβος φαίνεται αυτό δεν το λαμβάνεις υπόψιν.

quote:
Έχεις όμως ξεφύγει τελείως, οπότε, άστο καλύτερα...

Γιατί ananass εδώ οι ανθρωπιστικές σου ευαισθησίες είναι διαφορετικές?
Αν τους χαρακτηρίσεις ως άρρωστους ή περιθωριακά άτομα τους θίγεις οπως υποστηρίζεις .
Κάνε τους και τα αρρωστημένα κέφια λοιπόν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

decadance2
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 19:26:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους decadance2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...

Edited by - decadance2 on 14/06/2005 19:27:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 19:28:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήδεια αν δεν είσαι και εσύ έφηβη,
θα έπρεπε τουλάχιστον να ντραπείς γι'αυτά που γράφεις.
Ο ψυχικά και σωματικά ανώμαλος Καβάφης,
γιατί έγραφε ποιήματα αντί να ψάχνει αγοράκια να ικανοποιήσει το αρρωστημένο του πάθος,
που κανένας νορμάλ δεν έχει νοιώσει ποτέ?
Εγώ μισώ τους άνδρες!
Ο ανανάς είναι ομοφυλόφιλος
και εσύ ανοργασμική.
Όσο αυθαίρετα είναι τα πρώτα δύο συμπεράσματα τόσο είναι και το τρίτο.
Σε ενόχλησε?
Αν ναι άλλη φορά να προσέχεις τι λες.
Εγώ ξέρω ότι όσοι ουρλιάζουν κατά των ομοφυλόφιλων είναι σίγουρα και οι ίδιοι,
αλλά καταπιεσμένοι και παντρεμένοι με προξενιό.
Δεν σε ενδιαφέρει η προσωπιική μου ζωή,
αλλά θα σε πληροφορήσω ότι ο φίλος μου είναι άραβας και στο θέμα της ομοφυλοφιλίας,
κάθετος για την ανωμαλία τους.
Ένα θέμα στο οποίο προσπαθώ να τον ξεστραβώσω για να πάψει να απορρίπτει ανθρώπους χωρίς καμμιά αιτία.
Βαράτε μια ζωή εκεί που πονάει και όχι εκεί που θα πρεπε.
Όλοι εσείς οι απόλυτα φυσιολογικοί.
Και κάτι για να αηδιάσεις,
έχω πολλούς φίλους ομοφυλόφιλους,
δεν μου βίασαν ποτέ τον γκόμενο,
δεν με παράτησαν ποτέ στα δύσκολα
και με κέρδισαν με τον ανθρώπινο χαρακτήρα τους,
κάτι που οι ομαλοί προσπαθούν σπάνια να το κάνουν.
Διαβάστε κανά βιβλίο, ενημερωθείτε, ψάξτε το λίγο πριν αφορίσετε.
Ο Ντάγκον φοβάται μη γίνουμε Ολλανδία.
Στην οποία υπάρχει ένα από τα υψηλότερα βιωτικά επίπεδα παγκοσμίως.
Δεν υπάρχουν έμποροι ναρκωτικών που να σμπρώχνουν όλους τους εφήβους από το χόρτο κατευθείαν στην πρέζα όπως στην Ελλάδα.
Όλοι έχουν κοινωνική ασφάλιση,
και ζουν σε αρμονία όλες οι φυλές του κόσμου με όλες τους τις ιδιαιτερότητες.
Πωπω φρίκη λες να γίνουμε κάποτε έτσι?
Γι αυτό αγαπητοί,
απορρίψετε,
μισήσετε,
λιθοβολίσετε,
κατηγορήσετε,
καταδικάσετε,
γίνετε σωστοί Χριστιανοί
και αρνηθείτε πάνω από όλα ότι και στην Ελλάδα υπάρχουν διαφορετικοί.
Αυτά προάγουν πραγματικά την ανθρωπότητα
και αντανακλούν τη φυσιολογική πλευρά των ανθρώπων.

Φιλικά Ξωτικούλα

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμα
http://www.purplemoon.com/Stickers/gnome-mushrooms.jpg

Edited by - kswtikoula on 14/06/2005 19:29:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μηδεία
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 19:45:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδεία  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μήδεια αν δεν είσαι και εσύ έφηβη,
θα έπρεπε τουλάχιστον να ντραπείς γι'αυτά που γράφεις.

Γιατί να ντραπώ χρυσή μου. Εδώ δεν ντράπηκες εσύ να κάνεις το συνήγορο το διαβόλου κατά ενός εφήβου.

quote:
Όλοι εσείς οι απόλυτα φυσιολογικοί.
Και κάτι για να αηδιάσεις,
έχω πολλούς φίλους ομοφυλόφιλους,
δεν μου βίασαν ποτέ τον γκόμενο,

Δεν μας ενδιαφέρουν τα προσωπικά σου χρυσή μου. Να τους χαίρεσαι πάντως και τον γκόμενο επίσης.
Δεν μπορώ ομως να καταλάβω γιατί μας αποκαλείς ``απόλυτα φυσιολογικούς``. Εσύ δεν είσαι ``απόλυτα φυσιολογική``?
Αυτό είναι πασιφανές φυσικά αλλά και να το παραδέχεσε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μηδεία
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 19:54:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδεία  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο ανανάς είναι ομοφυλόφιλος
και εσύ ανοργασμική.
Όσο αυθαίρετα είναι τα πρώτα δύο συμπεράσματα τόσο είναι και το τρίτο.
Σε ενόχλησε?

Μάλλον εσένα ενόχλησε. Μα τόσο καιρό δεν κάνεις τίποτα αλλο παρά να μας κατηγορείς το ανδρικό φύλο. Τώρα μαθαίνουμε και για τις στενές σου σχέσεις ομοφυλοφιλικού τύπου. Ποιά είναι η ανοργασμική λοιπόν?

Ειναι πασιφανές χρυσή μου μήπως δεν το ξέρεις? Καιρός να το μάθεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 20:22:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίταξε φιλενάδα το τόπικ έφτασε τόσες σελίδες και με δεκαεφτάχρονα μέσα κατάφερε να κρατήσει ένα επίπεδο συζήτησης.
Αν θέλεις να εκτονωθείς τράβα σε κανά γήπεδο.
Αν έχεις άποψη εξέθεσε τα επιχειρήματά σου και βάσισέ τα όπως προσπαθούν να κάνουν και οι υπόλοιποι.
Την προσωπική μου ζωή την έθιξες εσύ.
Ως τώρα πέταξες τρεις αφορισμούς,
κατηγόρησες εμένα και τον ανανά,
δεν απάντησες σε κανέναν από αυτούς που σου είπαν ότι έχεις άδικο.
Δικαιολόγησε με κάποιο τρόπο την ύπαρξή σου στη συζήτηση,
απέδειξε αν μπορείς ότι έχεις δίκιο
και τότε βλέπουμε.
Γιατί σε πείραξαν οι προσωπικοί χαρακτηρισμοί,
όταν εσύ με τόση ευκολία τους ξεστόμισες.
Αν οι ομαλοί και φυσιολογικοί είναι τόσο μικρόψυχοι όσο εσύ,
ναι προτιμώ να είμαι ανώμαλη.
Κάνε μια παραπομπή τώρα μόνο με την τελευταία φράση
και θα καταφέρεις να αποδείξεις ότι είμαι και ελέφαντας.
Τους χαίρομαι και τους φίλους μου και τον γκόμενό μου
και απλά αφήνω και τους υπόλοιπους να χαρούν τη ζωή τους όπως γουστάρουν.
Εσύ μπορείς να αποδεχτείς την ευτυχία του άλλου?
Α! και πρόσεξε μη δαγκώσεις τη γλώσσα σου,
μπορεί να μην το σηκώσεις τόσο δηλητήριο.


Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμα
http://www.purplemoon.com/Stickers/gnome-mushrooms.jpg

Edited by - kswtikoula on 14/06/2005 20:23:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OSIRIS_A_K
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 20:52:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OSIRIS_A_K  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οι ομοφυλόφιλοι δεν είναι και οτι καλύτερο σε οτι αφορά το ήθος αλλά και γενικά τον τρόπο της ζωής τους. Είναι άρρωστοι και στο μυαλό στη ψυχή και στο σώμα.
Δεν αγαπούν, δεν κάνουν φίλους. Αυτό που τους ενδιαφέρει είναι το σέξ. Μόνο το σέξ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΝΝΟΟΥΝ ΑΥΤΟΙ.


Ο τρόπος συμπεριφοράς σου είναι ρατσιστικός.
Μιλάς για ένα πλήθος ανθρώπων που δεν γνωρίζεις προσωπικά γιατί αν γνώριζες δεν θα μιλούσες με τέτοιο τρόπο γιατί κάτι έχεις ξεχάσει
ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ
γιατί είναι άρρωστοι στο μυαλό και στην ψυχή??
γιατί δεν αγαπούν??
γιατί δεν κάνουν φίλους??
γιατί νομίζεις πως σκέφτονται μόνο το sex??
Μήπως είσαι η παντογνώστρια που γνωρίζει τι συμβαίνει και τι αισθάνεται κάθε άνθρωπος????
quote:

Oι ομοφυλόφιλοι δεν εχουν φίλους. Εαν κάνουν δήθεν φίλους θα τους κάνουν για να ικανοποιήσουν τα αρρωστημένα τους πάθη. Φιλία για τους ομοφυλόφιλους σημαίνει σέξ.

Οι άνθρωποι αυτοί ψυχολογικά είναι ανώμαλοι. Κάθε βράδυ στην πλατεία Ομονοίας αλλα και σε ποιό εξειδικευμένες περιοχές βγαίνουν για κυνήγι. Δεν λογαριάζουν παιδιά, νέους, γέρους κάθε βράδυ και ενας.
Θέλετε να προβώ σε μεγαλύτερες αποκαλύψεις?


ΑΠΑΝΤΗΣΕ ananasss

quote:
+2: Κάθε βράδυ στο παρκάκι της γειτονιάς μου αλλά και σε άλλα πιο εξειδικευμένα παρκάκια (και... σπίτια) διάφορες γυναίκες βγαίνουν για κυνήγι! Δεν λογαριάζουν παιδιά, νέους, γέρους, κάθε βράδυ όχι μόνο ένας, αλλά όσο γίνεται περισσότεροι! Προσοχή: Όλες οι γυναίκες λοιπόν κάνουν το ίδιο πράγμα κάθε βράδυ! Και όλες οι γυναίκες να ξέρετε ότι δεν έχουν φίλους. Οι γυναίκες είναι ψυχολογικά ανώμαλες!


Και από ότι κατάλαβα πάλι δεν το κατάλαβες τι εννοεί με αυτό που σου απάντησε.

ΔΕΝ πρέπει να τους βάζουμε όλους σε ένα καζάνι επειδή κάποιοι είναι έτσι.
Λίγος σεβασμός και λίγη ωριμότητα δεν θα έβλαπτε.

quote:
Το πάθος χρυσή μου.Το πάθος. Ενα πάθος αχαλίνωτο οχι ομως πάθος σαν αυτό που νοιώθουμε εμείς οι γυναίκες ούτε σαν αυτό που νοιώθουν οι άνδρες να κάνουν σέξ, γιατί αυτοί δεν κάνουν σέξ δεν μπορεί να θεωρηθεί σέξ αυτό που κάνουν.

Εχεις δημιουργήσει ένα κόσμο στο μυαλό σου όπου η ομοφυλόφιλοι όλοι την μέρα κάνουν σεξ χωρίς ταμπού και χωρίς να τους νοιάζει το παραμικρό.
ΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ

Ξέρεις πόσοι ομοφυλόφιλοι κρύβουν αυτό που νοιώθουν χωρίς όπως λες να τους κυριεύει ο πόθος που τόσο πολύ τόνισες ο πόθος που είναι διαφορετικός από τον δικό σου
αλλά τον ξέρεις!
πως τον ξέρεις τον έχεις νιώσει?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 21:07:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας είπα. Δύο είναι τα δόγματα του νεοέλληνα.

1. Ότι φάμε, ότι πιούμε κι ότι αρπάξει ο κώλος μας.
2. Μακρυά απ' τον κώλο μας, κι όπου θέλει ας είναι.

Μήδεια, άμα βρω και τρίτο, θα σε ενημερώσω. Έτσι, για να μην νομίζεις πως σε γράφω. Να 'ουμ'...

Deva

Έγινε, τα λέμε...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
obscured
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 21:24:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους obscured  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ρε κορίτσια χαλαρώστε :D

Εγώ καταρχήν να πω πως θεωρώ πολύ έξυπνο αυτό που έκανε ο ananasss.
Έβαλε τον Deghar Adhark να αντιμετωπίσει τον εαυτό του!
Και 17 χρονών δεν είναι μικρός
Ξέρω πως ο Deghar Adhark αποχώρισε από τη συζήτηση όμως θέλω να πιστεύω ότι την παρακολουθεί...
Κατά τη γνώμη μου είναι ένας άνθρωπος που ευτυχώς ή δυστυχώς δεν ένιωσε τον πόνο και τη δυστυχία στη ζωή του, δεν ένιωσε την απόρριψη, την αποτυχία. Δεν του το εύχομαι φυσικά, αλλά θα ήτανε καλύτερα αν προσπαθούσε έστω να φανταστεί τον εαυτό του σε κάποια από τις θέσεις που κρίνει (αν όχι ομοφυλόφιλο, άσχημο, ευτραφή κτλ). Τι θα γινόταν φίλε μου αν ήσουν άσχημος και δεν είχες χρήματα για πλαστικές εγχειρίσεις; ή αν ήσουν 200 κιλά και όμως για οποιοδήποτε λόγο (πρόβλημα υγείας πχ) δεν μπορούσες να χάσεις ούτε 1; και αν γι'αυτό σου το "κουσούρι" δέχεσουν την απόρριψη από το κοινωνικό σύνολο πως θα αντιδρούσες;

Φίλη Μηδεία, εσύ δεν έκρινες άλλους εκτός από τους ομοφυλόφιλους...όμως θα ήθελα να μου απαντήσεις σε μια μόνο ερώτηση. Τι θα έκανες αν η φύση σε έκανε και εσένα έτσι;

Επίσης να πω πως κατά τη γνώμη μου αυτές οι συζητήσεις δεν είναι μόνο η κατάθεση της άποψής μας αλλά και η διαμόρφωσή της. Θα ήταν σωστό πιστεύω να είμαστε ανοιχτοί σε κάποιες ιδέες και απόψεις, να τις δεχόμαστε, να τις επεξαργαζόμαστε και αν δεν μας κάνουν τότε τις απορρίπτουμε. Ας μην είμαστε προκατελημμένοι και κάθετοι στις απόψεις μας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 23:02:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η ομοφυλοφιλια ειναι τοσο φυσιολογικη οσο ειναι η παιδεραστια η νεκροφιλια και η κτηνοβασια
το μονο που σωζει τους ομοφυλοφιλους ειναι οτι και οι δυο εραστες ειναι ενηλικες και εχουν το δικαιωμα να διαθετουν το σωμα τους οπως
θελουν

και μην αρχισετε να λετε οτι ειμαι ρατσιστης και οτι ειναι φυσιολογικοι γιατι και ενας νεκροφιλος φυσιολογικος ειναι σε ολη ην διαρκεια της μερας το ιδιο φυσιολογικος ειναι και καποιος/α που την βρησκει μονος/η του/η

αν τους δεχομαι; αν δεν με ενοχλουν τοτε δεν εχω προβλημα αν αφηνουν στην ακρη τις οποιες προτιμησεις τους οταν βρισκομαστε στην ιδια παρεα τοτε ενταξει

τωρα αν πρεπει να παντρευοναι εγω λεω ναι απο την στιγμη που αποφασιζουν να ζησουν μαζι ας εχουν και τα υπερ και τα κατα ενος γαμου

διαφωνω στο να μεγαλωσουν ενα παιδι

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 23:31:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εύγε gigenis,
Σωστός

Kswtikoula δεν σε έβρισα. Ακούς εκεί χριστιανός...
Ναι όντως η Ολλανδία έχει φοβερό ποιοτικό επίπεδο. Πολιτισμό προάγει/παράγει ή μόνο φθηνές απομιμίσεις της υπο-κουλτούρας της δύσης?


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Κατά τη γνώμη μου είναι ένας άνθρωπος που ευτυχώς ή δυστυχώς δεν ένιωσε τον πόνο και τη δυστυχία στη ζωή του, δεν ένιωσε την απόρριψη, την αποτυχία. Δεν του το εύχομαι φυσικά, αλλά θα ήτανε καλύτερα αν προσπαθούσε έστω να φανταστεί τον εαυτό του σε κάποια από τις θέσεις που κρίνει (αν όχι ομοφυλόφιλο, άσχημο, ευτραφή κτλ). Τι θα γινόταν φίλε μου αν ήσουν άσχημος και δεν είχες χρήματα για πλαστικές εγχειρίσεις; ή αν ήσουν 200 κιλά και όμως για οποιοδήποτε λόγο (πρόβλημα υγείας πχ) δεν μπορούσες να χάσεις ούτε 1; και αν γι'αυτό σου το "κουσούρι" δέχεσουν την απόρριψη από το κοινωνικό σύνολο πως θα αντιδρούσες;
--------------------------------------------------------------------------------


Ας μιλήσει και λίγο η λογική.. Φτάνει το συναίσθημα καταντάει μελό.
Είπαμε αυτοί οι άνθρωποι έχουν την συμπάθειά μας και την αλληλεγγύη μας. Αλλά άλλο το ένα άλλο το άλλο.
Προσωπικά σέβομαι έναν παχύσαρκο που γυμνάζεται και προσπαθεί να αλλάξει την εμφάνισή του. Σέβομαι και έναν παχύσαρκο που είναι έτσι εξαιτίας ενός ψυχοπαθολογικού αιτίου ή ενός προβλήματος υγείας. Αυτόν όμως που είναι λαίμαργος και δεν προσέχει την διατροφή του και δεν τον νοιάζει η υγεία του δεν τον σέβομαι.

Όσο για την εμφάνιση ας μην βγάζετε τους εαυτούς σας απέξω. Θα σχετιζόσασταν(ερωτικά) με ένα άτομο 200 κιλά το ίδιο εύκολα όσο με ένα άτομο με φυσιολογικά κιλά?

Την ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ για την οποία μίλησε ο Χέγκελ την γνωρίζει κανείς?
Γιατί θα πρέπει να περνάμε τα πάντα στο φλου?

Το άσχημο όταν είναι άσχημο είναι άσχημο(τι είπα τώρα). Δεν μπορεί να είναι κάτι άλλο. Αυτό δεν σημαίνει ότι πληγώνουμε τους ανθρώπους γύρω μας διατυμπανίζοντάς το. Δεν υποκρινόμαστε όμως ότι το άσχημο είναι όμορφο.
Αυτό ισχύει και με τους ομοφυλόφιλους


Μήπως πρέπει να γίνεται κατήχηση σχετικά με την ομοφυλοφιλία στα σχολεία ώστε τα παιδιά να μην γίνονται ρατσιστές?

Kswtikoula φύγαμε για Ολλανδία.


Διαπερνώντας της νύχτας το σκοτάδι,
έμενα σαστισμένος, φοβισμένος
και αμφιβάλλοντας, σε όνειρα δοσμένος,
που ποτέ άνθρωποι ονειρεύτηκαν...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 23:52:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρώτα στο φίλο gigenis,
το ζωάκι το άμοιρο δεν μπορεί να αντιδράσει.
Ο πεθαμένος τι να πω
καταλύει κάθε έννοια σεβασμού.
Ο δε παιδόφιλος
ντροπή!
Καταστρέφει μια ζωή στο γέννημά της.
Οπότε είναι λίγο ισοπεδωτικό,
να χαρακτηρίζεται το ίδιο ακραία ως ανωμαλία
την επιθυμία δύο ανθρώπων να είναι μαζί
και τουλάχιστον να περνούν αδιάφοροι από δίπλα μας.
Είναι η επιλογή και το δικαίωμα της αυτοδιάθεσης.
Το αυτό ισχύει και για τον παχύσαρκο που γουστάρει να την πέσει στο φαί,
είναι επιλογή του,
δεν τον ενοχλεί το σώμα του
και δεν θέλει να του το τονίζουν όλοι σε κάθε ευκαιρία,
σαν να είναι το σημαντικότερο θέμα που υπάρχει.
Απλά να αφήσουμε τον άνθρωπο να ζήσει όπως θέλει.
Η προσωπική κριτική για πολύ λιγότερο ευαίσθητα θέματα
δεν κάθεται καλά σε κανένα.
Όλους μας πειράζει.
Σκεφτείτε λίγο πως μπορεί να νοιώθουν αυτοί,
που κρίνονται σταθερά.

Ούτε κατήχηση να γίνει,
αλλά ούτε και ενάντια προπαγάνδα.
Καλό είναι να μην φανατίζουμε με τίποτα τα παιδιά,
αλλά να τα μαθαίνουμε να κρίνουν.

Όσο για την Ολλανδία η βαλίτσα έτοιμη είναι

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμα
http://www.purplemoon.com/Stickers/gnome-mushrooms.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 23:54:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ ξέρω ότι όσοι ουρλιάζουν κατά των ομοφυλόφιλων είναι σίγουρα και οι ίδιοι,
αλλά καταπιεσμένοι και παντρεμένοι με προξενιό.

Α!αυτά που λέγαμε. Όποιος είναι κατά αμέσως βαφτίζεται κάτι(ανώριμος 17χρονος, ρατσιστής, ομοφυλ/λος κλπ).


Διαπερνώντας της νύχτας το σκοτάδι,
έμενα σαστισμένος, φοβισμένος
και αμφιβάλλοντας, σε όνειρα δοσμένος,
που ποτέ άνθρωποι ονειρεύτηκαν...


Edited by - DAGON on 15/06/2005 00:26:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 00:01:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καλό βράδυ
και όνειρα γλυκά!

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμα
http://www.purplemoon.com/Stickers/gnome-mushrooms.jpg

Edited by - kswtikoula on 15/06/2005 02:28:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 00:09:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε DAGON σε παρακαλώ κάνε ένα έντιτ και σβήσε την πρόταση αυτή.
Μιλάς προσβλητικά για ένα άτομο που δεν ξέρεις και δεν συμμετέχει στην κουβέντα.
Σε παρακαλώ πάρα πολύ.

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμα
http://www.purplemoon.com/Stickers/gnome-mushrooms.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 00:12:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγγνώμη αν δεν κατάλαβα το ύφος σου(ίσως να εννούσες κάτι άλλο).

Από αυτό που έγραψες αυτό κατάλαβα. Και με αυτή τη φράση σου θίγομαι και θεωρώ ότι δεν με σέβεσαι ως συνομιλητή σου, για αυτό και σου απαντώ σε προσωπικό τόνο.


quote:
Σεβαστείτε με όσο σας σέβομαι.

Συμφωνώ και επαυξάνω

Διαπερνώντας της νύχτας το σκοτάδι,
έμενα σαστισμένος, φοβισμένος
και αμφιβάλλοντας, σε όνειρα δοσμένος,
που ποτέ άνθρωποι ονειρεύτηκαν...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 00:18:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μπορώ να το σβήσω. Ας το κάνει ένας αυντονιστής. Έχει την άδειά μου. ήμουν βιαστικός και απερίσκεπτος και τέτοιοι χαρακτηρισμοί δεν με εκφράζουν. βλακεία. ακόμα κι αν όντως εννοείς αυτό που γράφεις


Διαπερνώντας της νύχτας το σκοτάδι,
έμενα σαστισμένος, φοβισμένος
και αμφιβάλλοντας, σε όνειρα δοσμένος,
που ποτέ άνθρωποι ονειρεύτηκαν...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 00:19:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε καμμιά περίπτωση δεν δείχνει έλλειψη σεβασμού αγαπητέ,
μια αγανάκτηση ίσως.
Έπεσα στην παγίδα και απάντησα στην προσωπική προσβολή,
και στο καπάκι το χρησιμοποιείς κι εσύ για να με θίξεις επί προσωπικού.
Εγώ που και πότε το έκανα αυτό?
Κάνε μου τη χάρη σε παρακαλώ και σβήστο,
το ύφος μου δεν είναι καθόλου επιθετικό
και το διευκρινίζω σε περίπτωση που αυτό δεν είναι ξεκάθαρο ως τώρα.
Φιλικά Ξωτικούλα

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμα
http://www.purplemoon.com/Stickers/gnome-mushrooms.jpg

Edited by - kswtikoula on 15/06/2005 02:27:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 00:29:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα κατάφερα, έσβησα την επίμαχη φράση.
Σβήσε και την παραπομπή από την δικιά σου απάντηση κι τέλος καλό όλα καλά

Διαπερνώντας της νύχτας το σκοτάδι,
έμενα σαστισμένος, φοβισμένος
και αμφιβάλλοντας, σε όνειρα δοσμένος,
που ποτέ άνθρωποι ονειρεύτηκαν...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 00:37:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ξωτικουλα η ανωμαλια δεν εχει βαθμιδες το ιδιο ανωμαλο ειναι καποιος που ικανοποιει της σεξουαλικες του ορεξεις με μια φουσκωτη κουκλα το ιδιο και καποιος που ικανοποιει τις ορεξεις του με το ιδιο φυλο

αν διαβασες ολο το ποστ που εγραψα θα δεις οτι ειπα
<<αν τους δεχομαι; αν δεν με ενοχλουν τοτε δεν εχω προβλημα αν αφηνουν στην ακρη τις οποιες προτιμησεις τους οταν βρισκομαστε στην ιδια παρεα τοτε ενταξει>>

τα αλλα περι χοντρων λιγνων και τα λοιπα δεν πηρα θεση

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

obscured
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 03:13:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους obscured  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτι για προβληματισμό...
Όποιος θεωρεί τους ομοφυλόφιλους ανώμαλους ας απαντήσει: Τι θα έκανε αν βρισκόταν στη θέση τους;


Look mummy, there's an aeroplane up in the skyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

decadance2
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 03:22:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους decadance2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι ομοφυλόφιλοι δεν είναι και οτι καλύτερο σε οτι αφορά το ήθος αλλά και γενικά τον τρόπο της ζωής τους. Είναι άρρωστοι και στο μυαλό στη ψυχή και στο σώμα.
Δεν αγαπούν, δεν κάνουν φίλους. Αυτό που τους ενδιαφέρει είναι το σέξ. Μόνο το σέξ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΝΝΟΟΥΝ ΑΥΤΟΙ.

η ανωμαλια δεν εχει βαθμιδες το ιδιο ανωμαλο ειναι καποιος που ικανοποιει της σεξουαλικες του ορεξεις με μια φουσκωτη κουκλα το ιδιο και καποιος που ικανοποιει τις ορεξεις του με το ιδιο φυλο

TIΣ ΠΗΓΕΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!
Aυτα που κατατεθετε αποριπτουν την γνωση και της αποψεις της ψυχολογιας,βιολογιας και κοινωνιολογιας.
Μιλαμε για επανασταση που ουτε η εκκλησια θα την τολμουσε.Τις πηγες σας παρακαλω...να ξερω τουλαχιστον στο ονομα ποιας ιδεολογιας καταριπτουμε ολες τις επιστημες..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 03:33:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τους ομοφυλόφυλους τους ενδιαφέρει "ΜΟΝΟ" το σεξ???
Οι ομοφυλόφιλοι έχουν αυτό το προνόμιο??
Που απευθύνονται οι εκατομμύρια πορνοσελίδες στο διαδύκτιο με κοριτσάκια 14 χρονών?? Που απευθύνονται οι εκατομμύρια πορνοσελίδες με γυμνές celebrities που βρίθουν εκτός των άλλων και από ιούς?

Είπαμε να λέμε αλλά να ξέρουμε και τί λέμε. Μη γίνουμε υποκριτές σεμνότυφοι που κάθε βράδυ όταν η γυναικα μας κοιμάται εμάς μας τρέχουν τα σάλια στην ιστοσελίδα της ΤΕΡΡΑ ΠΑΤΡΙΚ.

Δηλ. το straiht αγοράκι που είναι στα 20 και το νου του είναι μόνο στο ... είναι ανώμαλο???


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"

Edited by - gretel on 15/06/2005 17:19:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

decadance2
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 03:39:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους decadance2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η δημοκρατία των πολλών δεν πρέπει να καταπιέζει τον έναν.
Και με αυτή τη λογική, όποιος gay δεν γουστάρει ας πάει στην Ολλανδία.

Το σκεφτηκες καθολου πριν το γραψεις;
Στην συγκεκριμενη περιπτωση ποιοι ειναι οι πολλοι και ποιος ο ενας;
Για ποια μεγεθη καταπιεσης μιλαμε;
Για να μην αισθανθεις εσυ ασχημα ή αμηχανα καποια στιγμη που θα με δεις να φιλαω τον φιλο μου,εγω θα πρεπει να φυγω απο την χωρα μου;
Αυτο ειναι δημοκρατια κατα την γνωμη σου;
Με αυτη την λογικη,ποσο ειναι το ποσοστο ομοφυλοφιλων στην Ελλαδα;
Ας υποθεσουμε το 5 με 10%.λοιπον απο αυριο παρακαλω το ΚΚΕ να μετακομισει στην Κινα ή την Κουβα ακομη καλυτερα,εφοσον διαφωνει με την πολιτικη κατασταση της Ελλαδος.Το ιδιο και ολα τα υπολοιπα κομματα που δεν υπερβαινουν το 10%.Να πανε να ζησουν εκει οπου εφαρμοζεται καλυτερα η ιδεολογια τους.
Κι αυτη μου η απαντηση ειναι το ιδιο ''λογικη''οσο και η δικη σου..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 04:02:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί απορείς αγαπητέ και πιστεύεις ότι είναι παράλογο?
Εγω μεγάλωσα με έναν πατέρα που έλεγε ότι τους κομμουνιστές πρέπει να τους κάνουμε πακέτο και να τους στείλουμε στην Ρωσία!!!

Εδω και κάποιες σελίδες προσπαθούμε κάποιοι να καταδείξουμε ότι θύματα δεν είναι μόνο οι ομοφυλόφυλοι αλλά και οι μη εμφανίσημοι ακόμα και οι υπερήλικες, με το στυλάκι:
μας εμποδίζει να προχωρήσουμε με το ταξί ένα γηραιό ανθρώπινο όν? "Τί θέλει ο σκ...γερος και δεν κάθεται σπίτι του?"
οδηγεί ένας τρίτης ηλικίας και πάει με 10? "Αντε κ...γερε πήγαινε σπίτι σου". Είναι χαρακτηριστικό της Ελλάδας του 21 αιώνα όπως ήταν και του 20ου.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
decadance2
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 04:19:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους decadance2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και μην αρχισετε να λετε οτι ειμαι ρατσιστης και οτι ειναι φυσιολογικοι γιατι και ενας νεκροφιλος φυσιολογικος ειναι σε ολη ην διαρκεια της μερας το ιδιο φυσιολογικος ειναι και καποιος/α που την βρησκει μονος/η του/η

Οχι φιλε μου δεν εισαι ρατσιστης.
Ο ρατσισμος ειναι μια ιδεολογια που προσπαθει να στηριχθει σε καποιες ερευνες περι ανωτερωτητας καποιας φυλής ή ομαδας ανθρωπων απο ερευνες καποιων,πολυ αμφιβολων ερευνητων.Οι αποψεις αυτες μπορει να γινουν αιτία καταστροφης του κοινωνικου μας συστηματος,γι αυτο και (ευτυχως) η λεξη ρατσιστης εχει αρνητηκη χροια.
Τελος παντων οι ρατσιστες εχουνε τουλαχιστον μια ιδεολογια.
Εσυ εχεις μονο αγνοια πανω στο θεμα, κι αν δεν θες να μαθεις,μην ασχολεισαι.Αν ομως πραγματικα θελεις να παιρνεις θεση σ αυτο το θεμα,διαβασε καμμια ερευνα πανω στο θεμα,δες καμμια ταινια και μετα παρε θεση.
Καποτε ετυχε να διαβαζω το Σιντατρτα του Ερμαν Εσσε.
Με πλησιαζει που λες καποιος γνωστος μου χριστιανος και μου λεει..τι χαζομαρες ειναι αυτες που διαβαζεις ,τους ξερω τους βουδιστες ξυριζουν τα κεφαλια τους και ψαχνουν την Νιρβανα.
Γνωριζεις φιλε μου τι σημαινει Νιρβανα;τον ρωτησα.
Βεβαιως..Να φτασεις στο σημειο να μην νοιωθεις τιποτα,να γινεις ενα αναισθητο ον νικωντας ακομη και τα ενστικτα σου.Δηλαδη ενα τιποτα.Δηλαδη να προσβαλεις τον ιδιο τον θεο που σε δημιουργησε.Να γινεις χειροτερος και απο ζωο.Τους λυπαμαι πραγματικα.Αν το κρατος αγαπουσε τους πολιτες του θα επρεπε να απαγορευσει τετοια βιβλια τουλαχιστον στην Ελλαδα..
Αυτο ειναι η απαντηση καποιου που ασπαζομενος την θρησκεια του,αδυνατουσε να δεχτει οτιδηποτε αλλο.Παρολο που διαβασε βιβλια σχετικα με τον Βουδισμο,η ιδεα που σχηματισε ηταν η παραπανω.
Καπως ετσι φανταζουν σε μενα και καποιοι απο εδω μεσα.
Και κριμα γιατι θελω να πιστευω πως οι ανθρωποι που ενδιαφερονται για την παραψυχολογια,αν μη τι αλλο εχουν καποια στοιχιωδη γνωση της ψυχης.
Ισως πλανιεμαι.Ελπιζω ομως οχι.Ειλικρινα το ελπιζω,γι αυτο και καθομαι και γραφω.
Αν και οπως ειπα και σε καποιο αλλο μυνημα..ο καθενας ακουει μονο οτι θελει ν ακουσει..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 12:56:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ξωτικουλα η ανωμαλια δεν εχει βαθμιδες το ιδιο ανωμαλο ειναι καποιος που ικανοποιει της σεξουαλικες του ορεξεις με μια φουσκωτη κουκλα το ιδιο και καποιος που ικανοποιει τις ορεξεις του με το ιδιο φυλο
Μισό λεπτό γιατί τα κάναμε όλα μια σούμα και στο απυρόβλητο δεν έμεινε τίποτα.
Αυτός που θα πάρει την πλαστική κούκλα,
ή αυτός που τη βρίσκει μόνος του,
θα μπορούσαν αν δεν είχαν αυτές τις λύσεις να είναι και βιαστές.
Όταν ασελγεί κάποιος σε παιδιά ή ζώα,
ικανοποιεί τις ορέξεις του εις βάρος αθώων πλασμάτων που δεν μπορούν να αντιδράσουν.
Όταν κάποιος έχει προτιμήσεις που δεν καταπιέζουν,
ούτε τραυματίζουν κανένα γιατί να μπει στο ίδιο καζάνι με τους πραγματικά άρρωστους?
Με την ίδια λογική,
όπως κάνεις παρέα με ομοφυλόφιλους που δεν το δείχνουν,
θα έκανες και με ένα παιδόφιλο ή έναν νεκρόφιλο ή ένα κτηνοβάτη.
Η ανωμαλία δεν έχει βαθμίδες,
Η αυθαιρεσία όμως?
Ποιος καταδικάζει?
Με ποιο δικαίωμα?
Μπορεί αν άκουγες ή αν έβλεπες τι κάνει ένα ετερόφυλο ζευγάρι στην κρεβατοκάμαρα,
να μην μπορούσες να διαννοηθείς ότι είναι φυσιολογικοί....
Κατα την άποψή μου καλώς εκφράζονται όπως θέλουν,
απλά κανείς δεν θα κρίνει ένα κανονικό ζευγάρι από τη σεξουαλική του ζωή,
όσο ανατριχιαστική κι αν είναι αυτή.
Αυτή είναι η όλη αντίρρησή μου για το μαίνος εναντίον των ομοφυλόφιλων.
Να κριθούν ως άνθρωποι, ως πολίτες, όπως όλοι εμείς.
Όχι από τις σεξουαλικές τους προτιμήσεις.
Δες "τα μαύρα φεγγάρια του έρωτα" και θα καταλάβεις πόσο σκοτεινές φύσεις έχει ο έρωτας,
ή το "τεμαχίζοντας την Έλενα".
Αν αυτά που θα δεις είναι φυσιολογικά,
τότε ξανακατηγόρησε τους ομοφυλόφιλους για μη φυσιολογικούς.
Φιλικά Ξωτικούλα

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμα
http://www.purplemoon.com/Stickers/gnome-mushrooms.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 14:46:13  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν με ενδιαφέρει, προσωπικά, τί αντίκτυπο μπορεί να έχει στην κοινωνία, στα παιδιά μας ή μη, όταν φιμώνεται η ελευθερία του ατόμου.. όταν μία κοινωνία είναι ανεύθυνη θα ρίξει τα λάθη της σε εκείνους που δεν φταίνε...
Πριν υποστηρίξουμε ό,τι δήποτε ακούγεται ας ψάξουμε λίγο παραπάνω αυτά που ακούγονται.. γιατί κανένα παιδί δεν πρόκειται να καταλήξει ομοφυλόφιλος επειδή στην τηλεόραση βλέπει μέσα στους τόσους ρόλους και έναν ρόλο ομοφυλόφιλου...

Εδώ θα προσθέσω μία ακόμη ταινία.. η οποία είναι true story .. εάν θέλετε κάντε τον κόπο <<Boys, don't cry... >>

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ

Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 15:25:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο ρατσισμος ειναι μια ιδεολογια που προσπαθει να στηριχθει σε καποιες ερευνες περι ανωτερωτητας καποιας φυλής ή ομαδας ανθρωπων απο ερευνες καποιων,πολυ αμφιβολων ερευνητων

Για να ακριβολογούμε, όσον αφορά το πρώτο σκέλος (περι ανωτερότητας φυλής) ονομάζεται φυλετισμός και όχι "ρατσισμός" όπως κακώς συνηθίζουμε να λέμε. Η θεωρία λοιπόν του φυλετισμού αφορά την εξέλιξη των φυλών κρίνοντας την βάσει δύο βασικών κριτιρίων:την κληρονομικότητα και το περιβάλλον.

Το ότι ο άνθρωπος δεν γεννιέται "άγραφο χαρτί" αλλά με κληρονομικά χαρακτηριστικά αποδείχθηκε όταν ανακαλύφθηκε το DNA. Με την παιδεία, τον τρόπο διαβίωσηςκλπ είναι δυνατόν να υποστεί μεταβολή το άτομο, αλλά όχι η κληρονομική του υπόσταση. Υπάρχει για παράδειγμα το επιχείρημα ότι ο ελληνικός πολιτισμός είναι αποτέλεσμα των κλιματολογικών συνθηκών στης εύκρατης ζώνης. Το ίδιο κλίμα όμως υπάρχει και στο νότιο ημισφαίριο της γης, αλλά εκεί δεν αναδείχθηκε πολιτισμός ανάλογος του ελληνικού.
Ένα άλλο παράδειγμα είναι ότι παρά τους 4 αιώνες τουρκοκρατίας η ελληνική φυλή διατήρησε τις ιδιότητές της(ηρωισμός) και όταν χρειάστηκε, τις αφύπνισε και έγραψε έπη όπως το 21 ή το 40, που κάλλιστα θα μπορούσαν να συγκριθούν με τις Θερμοπύλες και τον Μαραθώνα.

Έρευνες έχουν γίνει, πχ Εμπόλα,ευγονική αλλά το το αν μία φυλή είναι ανώτερη δεν κρίνεται από "έρευνες" αλλά από την ιστορία.


Διαπερνώντας της νύχτας το σκοτάδι,
έμενα σαστισμένος, φοβισμένος
και αμφιβάλλοντας, σε όνειρα δοσμένος,
που ποτέ άνθρωποι ονειρεύτηκαν...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 15:26:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
<<Μισό λεπτό γιατί τα κάναμε όλα μια σούμα και στο απυρόβλητο δεν έμεινε τίποτα.
Αυτός που θα πάρει την πλαστική κούκλα,
ή αυτός που τη βρίσκει μόνος του,
θα μπορούσαν αν δεν είχαν αυτές τις λύσεις να είναι και βιαστές>>

οχι ξωτικουλα δεν ειναι ετσι με την ιδια λογικη και καποιος ομοφυλοφιλος αν δεν βρει εραστη θα γινει βιαστης

εγω σου ειπα για ατομα που μονο ετσι την βρησκουν


<<όπως κάνεις παρέα με ομοφυλόφιλους που δεν το δείχνουν,
θα έκανες και με ένα παιδόφιλο ή έναν νεκρόφιλο ή ένα κτηνοβάτη.>>

αυτους θα τους κατεγγηλα γιατι οπως ειπα στην αρχη οι ομοφυλοφιλοι ειναι ενηλικες και εχουν συνενεσει και οι δυο για αυτη την σχεση


<<Μπορεί αν άκουγες ή αν έβλεπες τι κάνει ένα ετερόφυλο ζευγάρι στην κρεβατοκάμαρα,
να μην μπορούσες να διαννοηθείς ότι είναι φυσιολογικοί....>>

δεν ειπα οτι τα ετεροφυλα ζευγαρια ειναι φυσιολογικα
αν εγω την βρησκω μονο με κλοτσομπουνια τοτε δεν ειμαι ομαλος

<<Αυτή είναι η όλη αντίρρησή μου για το μαίνος εναντίον των ομοφυλόφιλων.
Να κριθούν ως άνθρωποι, ως πολίτες, όπως όλοι εμείς.
Όχι από τις σεξουαλικές τους προτιμήσεις.>>

μα ως ανθρωπους τους κρινω
και ειπα οτι ο καθενας μπορει να ειναι σωστος πολιτης
αλλα δεν μπορουμε να λεμε οτι οι σεξουαλικες τους προτιμησεις ειναι φυσιολογικες μην τα μπερδευουμε

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 21 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1708984
Maintained by Digital Alchemy