ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΓΑΠΗ-μηπως πισω απο την λεξη κρυβουμε εμεις οι ανδρες ΜΟΝΟ την ερωτικη μας επιθυμια;;;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 29
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 00:39:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο τραγικός ήρωας δεν επικοινωνεί...
Μάχεται αποκομμένος , σε κύκλο σιωπής...όσο αγωνίζεται να είναι , τόσο αναιρεί το όν του...και ξαφνικά είναι , την στιγμή που χάνεται...

Ο Άλεξξξξξ...ο δικός μας Άλεξ που σαν πρωτομπήκα εδώ μέσα ακριβώς τα ίδια έκανε και με άλλους συνδικτύους...
Μπλά..μπλά...και κατινισμός...λογικό είναι...
Είναι η εκπλήρωση του κάρματός του..της μαλακίας του...

Κι'αλλο γλύψιμο....μαλάκα!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 10/06/2011 00:40:26

_______________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα
λόγω προσβλητικών και εμπρηστικών εκφράσεων
που βάλλονται επί προσωπικού

11/6/2011
_______________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 00:42:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

alex22 μηπως ζηλευεις που με εχει φιλο ο Εαρινος!


Εαρινε μη μασας ζηλευουν που εχεις φιλους

Edited by - stiv on 10/06/2011 00:39:26


Α!!! ρε Σταύρο...
Είναι τόσο ρηχοί και τόσο προβλέψιμοι , για το τι θέλουν να προκαλέσουν ειδικά αυτή η αλεπού ή καμπίσια...το Άλεξ


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 00:47:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινε μη μασας ζηλευουν που ειχεις φιλους

Το ζητούμενο είναι να έχεις φίλους στην πραγματική ζώη,όχι εδώ.Αλήθεια πιστεύεις οτι είσαι φίλος του?Η πραγματική φιλία δεν έχει καμία σχέση με κομπλεξικούς και ανασφαλείς ανθρώπους.Πιθανό να σε χρησημοποιεί ώς "ασπίδα",όπως κάνει με όλους.Εδω μέσα υπάρχει θέμα επιβίωσης,δόξας,εντυπωσιασμού κλπ.

Τι νομίζεις οτι θα έκανε ενας ανθρωπάκος σαν τον εαρινό?
Πρώτα "ασφαλίζει" τον εαυτό του με το να δημιουργεί "φίλους".Το εγώ του διψάει για διάκριση εδω μέσα,επειδή στην αληθινή του ζωή δεν έχει και καμία(ώ μα τί περίεργο!).

Βασικά είναι ένας ανθρωπάκος και με αηδιάζει όταν τον βλέπω να υποκρίνεται.Αισθάνομαι έτσι, γιατί ξέρω τί είναι αυτό που κάνει,μπορώ να το δώ.

Edited by - alex22 on 10/06/2011 00:58:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 00:59:01  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
alex22 ,ειναι "συνδυκτιος φιλος" ο Εαρινος ,οπως ολοι εδω μεσα

Edited by - stiv on 10/06/2011 01:05:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 01:03:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαρινέ αναρωτιόμουν για τον λόγο που τα «πήρες» τόσο άσχημα και ήμουν έτοιμος να σε ρωτήσω, αλλά τελικά μου έλυσες την απορία με την απάντηση που έδωσες στην Narkissa….

quote:
Εαρινός- Όμως...
Όταν βλέπω κάποια μηρυκαστικά να επιτίθενται σε φίλους και συνδικτύους με αηθέστατο τρόπο και κατ'επανάληψη...αντί απλά να πούν την άποψή τους , εκεί "ναί" υπάρχει πάντα -έχω και γώ αίμα μέσα μου- η περίπτωση να αντιδράσω όπως αρμόζει σε αυτά τα ανθρωπάκια...ανθρωπάρια θα έλεγα , δεν μπορεί να θεωρούν αυτοί οι "μάγκες" δικό τους ρπονόμιο να βρίζουν...να ειρωνεύονται και να λοιδορούν....


Όχι βέβαια πως η εξήγηση που δίνεις δικαιολογεί αυτήν την συμπεριφορά σου, εν αντιθέσει με κάνει και αναρωτιέμαι το πόσο δύσκολο είναι το να παραδεχόμαστε τα λάθη μας και το πόσο εύκολο είναι το να τα δικαιολογούμε, εκτός βέβαια και αν η "πατρική φιγούρα" μέσα σου, είναι τόσο αναπτυγμένη και ισχυρή που τους βλέπεις όλους σαν "παιδιά" σου …

Ακόμα έχουμε αναφερθεί δεκάδες φορές στο να μην γίνεται διάλογος και να μην απαντάμε στα troll, ειδικά σε εσένα έχει γίνει πολλές φορές η παρατήρηση, αλλά δυστυχώς καμιά φορά δεν έχουμε εισακουστεί, άλλη μια απορία που έχω, γιατί…

Υ/Γ- Οι επεμβάσεις από την ομάδα συνεργατών (διαγράμμιση στα προσβλητικά σχόλια) θα γίνουν σύντομα, τώρα βέβαια αν θα υπάρχουν και άλλες επεμβάσεις θα εξαρτηθεί από το πόσο θα σεβαστείτε τον χώρο που μας φιλοξενεί ΌΛΟΥΣ ΜΑΣ, αλλά και τα μέλη που διαβάζουν τα φόρουμ…!!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 01:10:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Elo,φυλάξου! έρχεται ο σαλιάρης!


_______________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα
εμπρηστικής έκφρασης

11/6/2011
_______________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 08:21:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εαρινέ αναρωτιόμουν για τον λόγο που τα «πήρες» τόσο άσχημα και ήμουν έτοιμος να σε ρωτήσω, αλλά τελικά μου έλυσες την απορία με την απάντηση που έδωσες στην Narkissa….

quote:
Εαρινός- Όμως...
Όταν βλέπω κάποια μηρυκαστικά να επιτίθενται σε φίλους και συνδικτύους με αηθέστατο τρόπο και κατ'επανάληψη...αντί απλά να πούν την άποψή τους , εκεί "ναί" υπάρχει πάντα -έχω και γώ αίμα μέσα μου- η περίπτωση να αντιδράσω όπως αρμόζει σε αυτά τα ανθρωπάκια...ανθρωπάρια θα έλεγα , δεν μπορεί να θεωρούν αυτοί οι "μάγκες" δικό τους ρπονόμιο να βρίζουν...να ειρωνεύονται και να λοιδορούν....


Όχι βέβαια πως η εξήγηση που δίνεις δικαιολογεί αυτήν την συμπεριφορά σου, εν αντιθέσει με κάνει και αναρωτιέμαι το πόσο δύσκολο είναι το να παραδεχόμαστε τα λάθη μας και το πόσο εύκολο είναι το να τα δικαιολογούμε, εκτός βέβαια και αν η "πατρική φιγούρα" μέσα σου, είναι τόσο αναπτυγμένη και ισχυρή που τους βλέπεις όλους σαν "παιδιά" σου …

Ακόμα έχουμε αναφερθεί δεκάδες φορές στο να μην γίνεται διάλογος και να μην απαντάμε στα troll, ειδικά σε εσένα έχει γίνει πολλές φορές η παρατήρηση, αλλά δυστυχώς καμιά φορά δεν έχουμε εισακουστεί, άλλη μια απορία που έχω, γιατί…

Υ/Γ- Οι επεμβάσεις από την ομάδα συνεργατών (διαγράμμιση στα προσβλητικά σχόλια) θα γίνουν σύντομα, τώρα βέβαια αν θα υπάρχουν και άλλες επεμβάσεις θα εξαρτηθεί από το πόσο θα σεβαστείτε τον χώρο που μας φιλοξενεί ΌΛΟΥΣ ΜΑΣ, αλλά και τα μέλη που διαβάζουν τα φόρουμ…!!!!!




Καλημέρα Elo...
Κάθε άνθρωπος έχει την ιδιοσυγκρασία του και τον χαρακτήρα του ασφαλώς...θεωρώ ότι εδώ είναι ένας χώρος όπου όλες οι απόψεις είναι σεβαστές και προσωπικά μολονότι με πολλές απο αυτές δεν συμφωνώ ΚΑΙ τις ακούω αλλα και τις σέβομαι όπως ασφαλώς και τους εν λόγω συνδικτύους...
Καμμιά σημασία δεν έχει και νόημα το αν συμφωνώ εγώ ή ο οποιοσδήποτε άλλος με μια ιδέα..και έχει το κάθε μέλος το δικαίωμα να την αποτυπώνει....
ΟΜΩΣ...
Ορισμένες φορές -ονόματα δεν λέω , γνωρίζεις καλά- ορισμένα αρθρόποδα -για μένα δεν είναι άνθρωποι- θεωρούν αυτονόητο δικαίωμά τους όταν δεν συμφωνούμε -με τις αρλούμπες που ξεστομίζουν- να αρχίζουν τα τρελλά τους , θεωρώντας ότι ΚΑΙ ΜΕΙΣ δεν μπορούμε να τους απαντήσουμε στην αντίστοιχη γλώσσα....ασφαλώς και μπορούμε!!
Όσες φορές μπήκα σε αυτη τη διαδικασία -δε- ήταν με πολύ -πάρα πολύ συγκεκριμμένα πρόσωπα- τα οποία κατ'εξακολούθησιν προβαίνουν σε τέτοιου είδους στρατηγικές που σκοπό έχουν τόσο την φίμωση ... όσο και τον ευτελισμό των συνδικτύων τους!
Προσωπικά τους θεωρώ ξεφτυλισμένους και "ανίερες υπάρξεις" που όσο δεν τους απαντάει κανείς στην γλώσσα τους ... τόσο γίνονται ολοέννα και επιθετικότεροι αλλα και "πιστοί" σε ανάλογες συμπεριφορές...
Πλέον αισθάνομαι την στιγμή που θα δεχθώ επιθετικότητα και ποιοί είναι οι λόγοι που οργανώνουν τέτοιες συμπεριφορές ... τόσο στο πρόσωπό μου αλλα και στο πρόσωπο υπολοίπων συνδικτύων...
Όσο για το ερώτημά σου ..:"Ναί φίλε μου , απο πολύ μικρός οργιζόμουν όταν έβλεπα συνανθρώπους μου να υφίστανται επιθέσεις και έμπαινα σε διαδικασία".

Αναρρωτιέμαι , μήπως θα έπρεπε ορισμένοι -δεν θέλω να βρίσω τώρα και να πώ άσχημα λόγια- επιτήδειοι , να μας υπαγορεύουν τι και πως θα το λέμε???
Απορώ -δε- πως εσύ αλλα και όλη η συντονιστική ομάδα δεν έχετε αντιληφθεί το πότε ο Εαρινός εξοργίζεται....και δεν το λέω με υπονοούμενα αφήνονας αλλα θα μπορούσα να πώ με παράπονο!

Φίλε μου , επειδή ως άνθρωπος έτσι είμαι και δεν πρόκειται ν'αλλάξω τώρα πιά , αν και εφόσον κρίνεται ως ομάδα ότι δημιουργώ πρόβλημα στο χώρο τοποθετούμενος κατ'αυτόν τον τρόπο απέναντι σε σκνίπες πνευματικές σαν τους εν λόγω "κυρίους" , θα ήταν αντιληπτή μια διαγραφή μου και κατανοητή εκ μέρους μου και ούτε θυμός , ούτε οργή θα υπήρχε απέναντί σας....

Κύριος ήρθα και κύριος θα φύγω....
Νά'σαι καλά Σωτήρη....


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 08:25:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Elo,φυλάξου! έρχεται ο σαλιάρης!

Εσύ πρόσεξε την ενέργεια και το κάρμα σου ανεγκέφαλη και αμόρφωτη σκνίπα...αρλουμπολογίας έκφραση...
Αλλα ο ίδιος είσαι απο τότε που πρωτομπήκα...πάντα μαλάκας και άσχετος!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

_______________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα
λόγω προσβλητικών και εμπρηστικών εκφράσεων
που βάλλονται επί προσωπικού

11/6/2011
_______________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 09:45:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Zip
Η Δημιουργία, η συν-δημιουργία δηλ. απαιτεί συνεννόηση και η συννενόηση απαιτεί κοινή γλώσσα. Αν μιλάς διαφορετική γλώσσα με τον άλλον, το πιο πιθανό είναι να φτιάξεις τον Πύργο της Βαβέλ. Για την Δημιουργία, (να στο πω διαφορετικά) για την γέννηση και την δημιουργία ζωής δεν φτάνει να δέχεσαι τον άλλον όπως είναι. Θα πρέπει κάπως, με κάποιον τρόπο να "κουμπώνει" το πράγμα, να αλληλο-συμπληρώνεται. Π.χ Ο σεβασμός που πιθανώς δεν έχεις ΕΣΥ, θα πρέπει να σου δωθεί από τον ΆΛΛΟΝ. Η υπομονή που πιθανώς δεν έχει ο ΑΛΛΟΣ, θα πρέπει να του δωθεί από ΣΕΝΑ. Ό'ΤΙ δεν έχεις ΕΣΥ, θα πρέπει να στο δώσει ο ΑΛΛΟΣ και 'Ο,ΤΙ δεν έχει ο ΆΛΛΟΣ θα πρέπει να του το δώσεις ΕΣΥ. ΕΣΥ θα "σπείρεις", ο ΑΛΛΟΣ θα "γονιμοποιήσει".[

Μήπως αυτη είναι η παπαδίστικη θεωρία του «ροζ» (άσπρου-κόκκινου)?
Ρωτώ?
Μια θεωρία που επινοήθηκε για την νομιμοποίηση και διαιώνιση της ανισορροπίας των προνομίων του άντρα – γυναίκα.
Αν ναι!
Τοτε εδώ έχουμε το «σοφισμό» σε όλο του το μεγαλείο





Giannipseftis, πώς "κολλάς" την αλληλοσυμπλήρωση μεταξύ των ανθρώπων με την νομιμοποίηση και τη διαιώνιση των ανισοτήτων ανάμεσα στα δύο φύλα? Εγώ,προσωπικά, δεν αντιλήφθηκα ότι ο Zip εννόησε κάτι τέτοιο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 09:59:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε μου , επειδή ως άνθρωπος έτσι είμαι και δεν πρόκειται ν'αλλάξω τώρα πιά , αν και εφόσον κρίνεται ως ομάδα ότι δημιουργώ πρόβλημα στο χώρο τοποθετούμενος κατ'αυτόν τον τρόπο απέναντι σε σκνίπες πνευματικές σαν τους εν λόγω "κυρίους" , θα ήταν αντιληπτή μια διαγραφή μου και κατανοητή εκ μέρους μου και ούτε θυμός , ούτε οργή θα υπήρχε απέναντί σας....

Κύριος ήρθα και κύριος θα φύγω....
Νά'σαι καλά Σωτήρη....


Απόλυτα προβλέψιμος,μια ζωή γλύφτης και ΥΠΟΚΡΙΤΗΣ.Πείτε μου τώρα εσείς,είναι ΠΟΤΕ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΝ ΤΟΝ ΕΑΡΙΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ESOTERICA? Φυσικά και όχι,μια παρατήρηση του έκανε ο elo,και αυτός αμέσως να το πάει το θέμα στην διαγραφή του,ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΛΥΠΗΘΟΥΜΕ,για να τραβήξει κι άλλη προσοχή το εγώ του.

Μπορεί να τα χώνω σε αυτήν την αθλια ύπαρξη εδω μέσα.Αλλα ΥΠΟΚΡΙΤΗΣ και ΨΕΥΤΗΣ δεν θα γίνω ποτέ για να με λυπηθούν οι συντονιστές και να με στηρίξουν οι "φίλοι".

Και καλά οτι έχει θυμώσει επειδή εγώ βρίζω τους άλλους συνδίκτιους.Αλλο Ψέμα απο κεί,εκτός απο τον Γιαννηψεύτη-που με προκάλεσε άσχημα με την συμπεριφορά του- δεν έχω πειράξει κανέναν.Μια βλακεία είπα στην blackswan(to ομολογώ,ήθελα να κάνω τον έξυπνο,τρομάρα μου) και το μετάνιωσα όταν συνειδητοποίησα τί έκανα.

Ο μόνος λόγος που ο αερολόγος του esoterica θύμωσε,είναι επειδή δέχτηκε απευθίας κριτική απο μένα για τις αερολογίες που πετάει για να φανεί κάποιος,(που ποτέ δεν θα γίνει).

Και φυσικά είναι περιττό να αναφέρω το πόσο ζηλεύει τον zip.Δεν εξηγείται αλλιώς η εμμονή του.Ας μην επεκταθώ και άλλο σε αυτό,δεν μου πέφτει λόγος(σε αντίθεση με εκείνον που χώνεται παντού).


Edited by - alex22 on 10/06/2011 10:02:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 10:22:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Elo

Ακόμα έχουμε αναφερθεί δεκάδες φορές στο να μην γίνεται διάλογος και να μην απαντάμε στα troll, ειδικά σε εσένα έχει γίνει πολλές φορές η παρατήρηση, αλλά δυστυχώς καμιά φορά δεν έχουμε εισακουστεί, άλλη μια απορία που έχω, γιατί


Φίλε elo το θέμα δηλαδή που απασχολεί τους συντονιστές είναι να μην γίνεται διάλογος με troll, ή πως θα αποτρέπονται troll συμπεριφορές στο φόρουμ?
Όταν ενεργά μέλη συμπεριφέρονται σαν troll, αυτό αφήνει αδιάφορους τους συντονιστές?
Θα πρέπει να δείχνουμε ανοχή στους κατ΄ έφεση υβριστές μας, και αν κάποιος χάσει την ψυχραιμία του, και ανταποδώσει τις ύβρεις ελέγχεται ενώ ο υβριστής κάνει την πάπια και επιπλέει.

Η γλίτσα φίλε μου, πάντα επιπλέει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 10:36:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπουρδολογίας και ασυναρτησίας συνέχεια...
Κάρμα???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 10:59:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Narkissa
Giannipseftis, πώς "κολλάς" την αλληλοσυμπλήρωση μεταξύ των ανθρώπων με την νομιμοποίηση και τη διαιώνιση των ανισοτήτων ανάμεσα στα δύο φύλα? Εγώ,προσωπικά, δεν αντιλήφθηκα ότι ο Zip εννόησε κάτι τέτοιο.

Κατά αρχάς, αγνοείς αυτό που ονόμασα σαν “παπαδίστικη θεωρία του “ροζ”.

Στην συνέχεια δεν διακρίνεις την ερώτηση στην τοποθέτησή μου.
Είναι φανερό οτι συμφωνείς με τη “θεωρία της αλληλοσυμπλήρωσης” (δικαίωμά σου βέβαια), που εγώ διαφωνώ, και για τον λόγο αυτό υπέβαλα την τοποθέτηση/ερώτηση.
Η απάντηση που πήρα ήταν υβριστική, από το μέλος που εσύ αυτεπάγγελτα ανάλαβες υπεράσπιση.
Θα δινόταν η ευκαιρία να ακουστεί μια τελείως διαφορετική άποψη, την οποία θα μπορούσατε να την πετάξετε κατευθείαν στα σκουπίδια, αφού πρώτα την ακούγατε.
Προφανώς αναζητάτε χειροκροτητες και αυλοκόλακες και όχι καλοπροαίρετους συζητητές με διάθεση και πρόθεση να υπερασπιστούν τις θέσεις τους με επιχειρήματα και όχι ύβρεις.

Πως δηλαδή στάθηκες στην δική μου τοποθέτησή/ερώτηση?
Την συνέχεια της κουβέντας ΔΕΝ την παρακολούθησες?
Είναι συμβατή με το ήθος σου άραγε?
Ιδού η απορία.

Να είσαι καλά. .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 12:23:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Gianipseftis εξηγησε μας τι εννοεις λεγοντας "παπαδιστικη θεωρια του "ροζ""...Εννοεις οτι η θεωρια της αλληλοσυμπληρωσης(ασπρο+κοκκινο=ροζ???) που αναφερθηκε προηγουμενως δεν υφισταται κ οτι στην ουσια υποθαλπτει την ανισοτητα των φυλων?

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 12:37:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχήν, ίσως δεν αντιλήφθηκα σωστά την έννοια "παπαδίστικη θεωρία του ροζ"...! Μπορείς να την επεξηγήσεις αν θέλεις.

Κατα δεύτερον, διάβασα τη συνέχεια της συζήτησης, αλλά δεν καταλαβαίνω... Τι θα μπορούσα να σχολιάσω/αντλήσω από αυτήν...? Το πόσα πόδια έχεις? Ή μήπως να μαλώσω τον Ζιπ που δεν σου απάντησε "σοβαρά"?

Κατά τρίτον, σου έκανα μια απλή ερώτηση. Πώς συγχέεις την ανισότητα των δύο φύλων με την αλληλοσυμπλήρωση που υπάρχει ανάμεσα σε ένα ζευγάρι?

Για να θέτεις αυτήν την ερώτηση, προφανώς κάτι θα είχες στο μυαλό σου.

Επίσης, δικαίωμά μου είναι νομίζω να στέκομαι σε οποιαδήποτε τοποθέτηση θέλω ή μου κάνει εντύπωση ή ενδεχομένως δεν είμαι αρκετά έξυπνη ή πληροφορημένη για να κατανοήσω.

Θα μπορούσες, λοιπόν, να μου δώσεις μια απλή απάντηση από το να μου αραδιάσεις ένα κείμενο με κατηγορίες.


Edited by - Narkissa555 on 10/06/2011 12:42:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 12:52:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μπουρδολογίας και ασυναρτησίας συνέχεια...
Κάρμα???

Που ακριβώς είναι η ασυναρτησία? Λέω συγκεκριμένα πράγματα που έχουν λογική στο να τα διαβασει και να τα κατανοήσει ο οποιοσδήποτε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 12:58:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναί , οπωσδήποτε....


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 13:02:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαρινε,μην γινεσαι εριστικος κ εσυ alex μην τσιμπας στις μαλακιες του κα8ενα....

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 13:06:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν , κοίτα να δείς ....
Επειδή δεν έχω καμμιά διάθεση να συνεχιστεί αυτό το πράμα , θα σε παρακαλούσα άλλη φορά να μην απευθύνεσαι σε μένα -τόσοι υπάρχουν συνδίκτυοι εξάλλου- και επίσης να φροντίσεις να μην απευθύνεσαι επι προσωπικού σε κανέναν και όλα θα πάνε καλά...σε διαβεβαιώ!
Αυτό στο είχα ξανα-ζητήσει και στο παρελθόν...
Λοιπόν είμαι όλα αυτά που είπες και πολύ-πολύ περισσότερα -έτσι για να ικανοποιηθείς εσύ και οι φίλοι σου- οπότε δεν αξίζει τον κόπο να χαλάς την καρδούλα σου...
Πές ότι έχεις να πείς και 'γώ ουδέποτε δεν θα κάνω καμμιά παρατήρηση στα λεγόμενά σου...εξάλλου δεν με ενδιέφερε και ούτε με ενδιαφέρει κάτι ανάλογο...
Παράκληση να σταματήσει εδώ αυτό....και ήταν πολύ μεγάλη ΔΙΚΗ ΜΟΥ "γκέλα" να αφεθώ σε τέτοιου είδους συναισθηματικές εκτροπές...αναλαμβάνω ακέραια την ευθύνη και τελείωσε η υπόθεση...
Εντάξει Άλεξ???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 13:11:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λοιπόν , κοίτα να δείς ....
Επειδή δεν έχω καμμιά διάθεση να συνεχιστεί αυτό το πράμα , θα σε παρακαλούσα άλλη φορά να μην απευθύνεσαι σε μένα -τόσοι υπάρχουν συνδίκτυοι εξάλλου- και επίσης να φροντίσεις να μην απευθύνεσαι επι προσωπικού σε κανέναν και όλα θα πάνε καλά...σε διαβεβαιώ!
Αυτό στο είχα ξανα-ζητήσει και στο παρελθόν...
Λοιπόν είμαι όλα αυτά που είπες και πολύ-πολύ περισσότερα -έτσι για να ικανοποιηθείς εσύ και οι φίλοι σου- οπότε δεν αξίζει τον κόπο να χαλάς την καρδούλα σου...
Πές ότι έχεις να πείς και 'γώ ουδέποτε δεν θα κάνω καμμιά παρατήρηση στα λεγόμενά σου...εξάλλου δεν με ενδιέφερε και ούτε με ενδιαφέρει κάτι ανάλογο...
Παράκληση να σταματήσει εδώ αυτό....και ήταν πολύ μεγάλη ΔΙΚΗ ΜΟΥ "γκέλα" να αφεθώ σε τέτοιου είδους συναισθηματικές εκτροπές...αναλαμβάνω ακέραια την ευθύνη και τελείωσε η υπόθεση...
Εντάξει Άλεξ???

Σωστή και ώριμη απόφαση.Ας δώσουμε ένα τέλος.Δεν σου ξανααπεθύνω τον λόγο,μείνε και συ μακριά,μην πετάς σπόντες και υπονοούμενα.

quote:
Εαρινε,μην γινεσαι εριστικος κ εσυ alex μην τσιμπας στις μαλακιες του κα8ενα....

Εχεις δίκιο,απλά μερικές φορές γίνεται πολύ δύσκολο.

Edited by - alex22 on 10/06/2011 13:19:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 13:19:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
chess
Gianipseftis εξηγησε μας τι εννοεις λεγοντας "παπαδιστικη θεωρια του "ροζ""...Εννοεις οτι η θεωρια της αλληλοσυμπληρωσης(ασπρο+κοκκινο=ροζ???) που αναφερθηκε προηγουμενως δεν υφισταται κ οτι στην ουσια υποθαλπτει την ανισοτητα των φυλων?

Ναι φίλε μου. Αυτό ακριβώς πιστεύω.
Η νοοτροπία αυτή υποθάλπει και παγιώνει την σχέση αφέντη-δούλας.
Η αλληλοσυμπλήρωση των αντιθέτων τάσεων, είναι η βάση δικαιολόγησης του διαχωρισμού των δραστηριοτήτων, άντρα - γυναίκας.
Η γυναίκα στο σπίτι (στο νοικοκυριό) ο άντρας στα εκτός σπιτιού.

Θα μπορούσα να γράψω ολόκληρο κατεβατό πάνω σε αυτό το θέμα, και να το τεκμηριώσω πολλαπλώς, αλλά δεν έχει νόημα ποια.

quote:
Narkissa

Κατα δεύτερον, διάβασα τη συνέχεια της συζήτησης, αλλά δεν καταλαβαίνω... Τι θα μπορούσα να σχολιάσω/αντλήσω από αυτήν...? Το πόσα πόδια έχεις? Ή μήπως να μαλώσω τον Ζιπ που δεν σου απάντησε "σοβαρά"?


Από πότε η ύβρις ως απάντηση, μετονομάζεται σε “ασόβαρη” ?

Συνεχίζω να διακρίνω προκατάληψη, και έλλειψη καλής προαίρεσης .
Πέραν αυτών
ΟΥΔΕΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 13:38:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
....λυπήθηκε ο Θεός το χορτάρι γι'αυτό -και μόνο γι'αυτό- δεν σε έκανε Μοσχάρι...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 13:54:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαρινό σκουπίδι,τσίμπα ένα αρ@#$%....!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 14:07:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εαρινό σκουπίδι,τσίμπα ένα αρ@#$%....!



Καλά ρε Άλεξ...εσύ τι έπαθες πάλι???
Τελικά έχεις κόλλημα μαζί μου ως φαίνεται...

Εγώ απευθύνθηκα εδώ...

"quote:
--------------------------------------------------------------------------------


ήταν πολύ μεγάλη ΔΙΚΗ ΜΟΥ "γκέλα" να αφεθώ σε τέτοιου είδους συναισθηματικές εκτροπές...

--------------------------------------------------------------------------------


Αφου σε τρωει ο κωλαρακος σου μωρη,γιατι να μην τον ξυσεις;

*Έχεις χάσει κάθε έλεγχο έχω την αίσθηση Άλεξ...κάτι είπαμε και δεν το τηρείς...



Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 10/06/2011 14:08:50

Edited by - Εαρινός on 10/06/2011 14:10:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 14:10:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Narkissa

Κατα δεύτερον, διάβασα τη συνέχεια της συζήτησης, αλλά δεν καταλαβαίνω... Τι θα μπορούσα να σχολιάσω/αντλήσω από αυτήν...? Το πόσα πόδια έχεις? Ή μήπως να μαλώσω τον Ζιπ που δεν σου απάντησε "σοβαρά"?


Από πότε η ύβρις ως απάντηση, μετονομάζεται σε “ασόβαρη” ?

Συνεχίζω να διακρίνω προκατάληψη, και έλλειψη καλής προαίρεσης .
Πέραν αυτών
ΟΥΔΕΝ




Εγώ πάλι διακρίνω είτε αδυναμία είτε έλλειψη θέλησης να απαντήσεις σε μια ερώτηση που σου έχω παραθέσει ήδη δύο φορές. Δεν γίνεται έτσι διάλογος, δυστυχώς. Άστο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 14:14:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά υπάρχει μια ταινία το Dogville που έχει πολύ ενδιαφέρον. Σας προτείνω να τη δείτε...

Πάντως, αν μη τι άλλο, γνωριστήκαμε όλοι λίγο καλύτερα, έτσι δεν είναι βρε παιδιά;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 14:15:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λογικό δεν είναι να μπερδευτώ?Αφού μαζί μιλούσαμε και δεν έκανες quote για να δώ σε ποιόν απευθύνεσαι,και υπέθεσα το προφανές.Αυτή είναι η τελευταία φορά που σου απευθύνω τον λόγο.Κάνε και εσύ το ίδιο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 14:19:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:
Narkissa

Κατα δεύτερον, διάβασα τη συνέχεια της συζήτησης, αλλά δεν καταλαβαίνω... Τι θα μπορούσα να σχολιάσω/αντλήσω από αυτήν...? Το πόσα πόδια έχεις? Ή μήπως να μαλώσω τον Ζιπ που δεν σου απάντησε "σοβαρά"?


Από πότε η ύβρις ως απάντηση, μετονομάζεται σε “ασόβαρη” ?

Συνεχίζω να διακρίνω προκατάληψη, και έλλειψη καλής προαίρεσης .
Πέραν αυτών
ΟΥΔΕΝ




Εγώ πάλι διακρίνω είτε αδυναμία είτε έλλειψη θέλησης να απαντήσεις σε μια ερώτηση που σου έχω παραθέσει ήδη δύο φορές. Δεν γίνεται έτσι διάλογος, δυστυχώς. Άστο.



Αυτό ακριβώς επεσήμανα και εγώ, και γιαυτό το λόγο εγκατέλειψα ήδη το θέμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 14:28:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λογικό δεν είναι να μπερδευτώ?Αφού μαζί μιλούσαμε και δεν έκανες quote για να δώ σε ποιόν απευθύνεσαι,και υπέθεσα το προφανές.Αυτή είναι η τελευταία φορά που σου απευθύνω τον λόγο.Κάνε και εσύ το ίδιο.

Ζήτα και συγγνώμη όμως...κάν'το σωστά...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 14:39:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

[quote] chess
Gianipseftis εξηγησε μας τι εννοεις λεγοντας "παπαδιστικη θεωρια του "ροζ""...Εννοεις οτι η θεωρια της αλληλοσυμπληρωσης(ασπρο+κοκκινο=ροζ???) που αναφερθηκε προηγουμενως δεν υφισταται κ οτι στην ουσια υποθαλπτει την ανισοτητα των φυλων?

Ναι φίλε μου. Αυτό ακριβώς πιστεύω.
Η νοοτροπία αυτή υποθάλπει και παγιώνει την σχέση αφέντη-δούλας.
Η αλληλοσυμπλήρωση των αντιθέτων τάσεων, είναι η βάση δικαιολόγησης του διαχωρισμού των δραστηριοτήτων, άντρα - γυναίκας.
Η γυναίκα στο σπίτι (στο νοικοκυριό) ο άντρας στα εκτός σπιτιού.

Θα μπορούσα να γράψω ολόκληρο κατεβατό πάνω σε αυτό το θέμα, και να το τεκμηριώσω πολλαπλώς, αλλά δεν έχει νόημα ποια.


Mα με το να με θεωρεις αντρα,ενδομυχα απαξιωνεις την γυναικεια φυση μου...

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 29 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1679688
Maintained by Digital Alchemy