ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΓΑΠΗ-μηπως πισω απο την λεξη κρυβουμε εμεις οι ανδρες ΜΟΝΟ την ερωτικη μας επιθυμια;;;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 29
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2011, 22:12:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ας μην πιασουμε το θεμα της νοημοσυνης....ΝΙκομαχε εσυ δεν εχεις πει οτι θεωρεις οτι το σεξ με αλλους δεν ειναι δειγμα οτι δεν αγαπας τον/την συντροφο σου και οτι εσυ συγκεκριμενα πιστευεις οτι αφηνοντας την γυναικα σου ελευθερη να πηγαινει με οποιον θελει ειναι δειγμα της αγαπης σου προς αυτην?

Ναι ακριβώς αυτό πιστεύει chess. Δύο είναι οι πιθανότητες,ή είναι αυτός διεφθαρμένος-εκφυλισμένος,ή εμείς είμαστε διεφθαρμένοι-εκφυλισμένοι.Η το ένα ή το άλλο.

Εδώ και χιλιάδες χρόνια,η παράδοση μας μιλάει για την πίστη μεταξύ των συζύγων.Έ όπως και να το κάνουμε,δεν μπορεί να έρθει ο Νικόμαχος και να πεί:όχι,είστε λάθος.Ποιός? Ο Νικόμαχος,ο ανθρωπος που αμφισβήτησε τον Αινστάιν. ΕΛΕΟΣ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2011, 22:18:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ας μην πιασουμε το θεμα της νοημοσυνης....ΝΙκομαχε εσυ δεν εχεις πει οτι θεωρεις οτι το σεξ με αλλους δεν ειναι δειγμα οτι δεν αγαπας τον/την συντροφο σου και οτι εσυ συγκεκριμενα πιστευεις οτι αφηνοντας την γυναικα σου ελευθερη να πηγαινει με οποιον θελει ειναι δειγμα της αγαπης σου προς αυτην?

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύ


Και τι σχέση εχει το σεξ με την αγάπη chess?
Αν λέω αν,η γυναίκα μου θέλει και εγω την εμποδίσω,τότε τι αγάπη εχω?
Πραξη καταναγκασμου,σώματος και νου εχω και οχι αγάπη.
Στα μυαλά μερικών ανθρώπων chess η αγάπη και το σεξ ειναι δυο
διαφορετικά πράγματα.Το ενα ειναι πνευματικό και το άλλο υλικό.
Αφου λοιπόν εχουμε κάνει αυτόν τον διαχωρισμό,δεν μας ενδιαφέρει
η ύλη.Κρέας μπαίνει κρέας βγαίνει.Τίποτα παραπάνω,τίποτα παρακάτω.
Αν όμως ενας απο τους δυο νοιώσει πνευματική ελξη για κάποιον άλλο,
τότε θεωρούμε οτι υπάρχει λόγος τέλους της σχέσης.
Και οχι το υλικό κομμάτι της ιδιοκτησίας που προκαλει,ολα αυτα τα
αρνητικά συναισθήματα σε ενα ζευγάρι,όπως ζήλεια,μίσος, φθόνο και
φθάνει στο έγκλημα.
Δεν θεωρώ την γυναίκα ιδιοκτησία μου,ούτε εχω την παραμικρή έννοια
κτητικής συμπεριφοράς.Είμαστε τελείως ελεύθεροι chess και επιλέγουμε
μόνοι μας τους κανόνες συμβίωσης.
Δεν ακολουθούμε τις διατεταγμένες της θρησκείας,του κατεστημένου,
της <<ανωτερότητας>> του ενός απο τον άλλον,και δεν δεχόμαστε στην
προσωπική μας ζωή,τα πρέπει,τα τι θα πει ο κόσμος,τα ετσι τα βρήκαμε
εμεις θα τα αλλάξουμε? κ.λ.π

Ναι εμείς θα τα αλλάξουμε γιατί ετσι επιλέγουμε!

Μπορεί να διαφωνείς,αλλά υποχρεούσαι να υπερασπισθείς το δικαίωμά μου
να σκέπτομαι έτσι για την προσωπική μου ζωή.

Σε ευχαριστώ chess.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2011, 22:21:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Alex εγω ξέρω γιατι αμφισβητώ τον τύπο με
τα ανεμίζοντα μ[υ]αλλιά!!

Εσυ ξέρεις γιατι δεν τον αμφισβητείς?

Μεγάλην παιδείαν νόμιζε δι ής δυνησει φέρειν απαιδευσίαν!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κηφεύς
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3548 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2011, 22:25:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κηφεύς  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου

Από τις πρώτες αυτές εκδηλώσεις που ακολουθούν αμέσως την συμπλήρωση της εφηβείας , ο έρωτας προχωρεί μέσα από διάφορα στάδια τάσεων . Ο υγιής οργανισμός πορεύεται δια μέσου διαφόρων παγίδων όπως ο Δάντης δια μέσου της Κολάσεως . Γίνεται εμπειρότερος και προχωρεί προς τον ώριμο και φυσιολογικό έρωτα .

Έρχεται τώρα η εποχή της ερωτοτροπίας , του φλερτ , η ωραιότερη εποχή της ανθρώπινης ζωής , το ωραιότερο μέρος του ανθρώπινου κλήρου .

Δεν σημαίνει αυτό , ότι το φλερτ ανέμενε την ενηλικίωση .

Τα παιδικά μας παιχνίδια ήταν κατά το ήμισυ ερωτικά παιχνίδια . Και ένα κοριτσάκι πέντε ετών ακόμη είναι ικανό για φλερτ .

Το φλερτ υπηρετεί ζωτικούς σκοπούς : υποκινεί τον έρωτα σε πληρέστερη ολοκλήρωση και δίνει καιρό για την επιλογή εκείνη του καλύτερου , η οποία βαθμιαία ανυψώνει την στάθμη της ποιότητας ζωής .

Στους ενήλικους , η διαδικασία του φλερτ είναι η διαδικασία της κατακτητικής επίθεσης εκ μέρους του αρσενικού και της προκλητικής υποχώρησης εκ μέρους του θηλυκού .

Υπάρχουν σποραδικές εξαιρέσεις . Στην Νέα Γουϊνέα , τα κορίτσια είναι εκείνα που φλερτάρουν τους άνδρες και τους προσφέρουν μάλιστα αφειδώς δώρα .

Αλλά το θαυμάσιο αυτό έθιμο δεν έχει ακόμη εισαχθεί στη χώρα μας !

Συνήθως , ο άνδρας αναλαμβάνει τον θετικό και επιθετικό ρόλο , διότι είναι εκ φύσεως ο μαχητής . Η γυναίκα αποτελεί γι’ αυτόν έπαθλο , το οποίο πρέπει να κερδίσει και αποκτήσει . Όλη η υπόθεση του ζευγαρώματος είναι ζήτημα επιδεξιότητας .

Ου τα πάντα τοις πάσι ρητάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2011, 22:31:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρακαλω Νικομαχε...Δεν διαφωνω καθολου στο οτι εχεις το δικαιωμα να υπερασπιστεις την γνωμη σου κι εγω μαζι να την υπερασπιστω (αν συμφωνω,πραγμα που δεν ισχυει)...

Σεβομαι απολυτα την αποψη σου αλλα ακου και την δικη μου...Εγω πιστευω οτι το σεξ απο μονο του ναι,ειναι μια βιολογικη αναγκη που οπως ολες πρεπει και αυτη να καλυφθει...Το σεξ ομως ειναι η μονη βιολογικη αναγκη η οποια δεν καλυπτεται μονη της και θες και καποιον αλλο για να την καλυψεις...Οταν 2 ανθρωποι αλληλεπιδρουν σε τοσο μεγαλο βαθμο γιατι μιλαμε για σαρκικη ενωση πραγματικα πλεον το ενα σωμα ειναι συνεχεια του αλλου (οπως δενουν μεταξυ τους τα σωστα κομματια ενος παζλ). Για να παντρευτηκες την γυναικα σου,προφανως ειστε δεμενοι και σε πνευματικο επιπεδο...Μονο που οταν το δεσιμο ειναι σωματικο και πνευματικο ταυτοχρονα, τα σεξ παυει να ειναι μια βιολογικη και γινεται μια πνευματικη διαδικασια..Αυτη,κατ'εμε ειναι και η διαφορα του σεξ απο τον ερωτα.Οταν κανεις ερωτα,εχεις φτασει ουσιαστικα στην απολυτη ενωση με τον/την συντροφο σου αφου πλεον το δεσιμο ειναι τοσο σωματικο οσο και πνευματικο...Συνεπως δεν υπαρχει λογος να γυρισεις ενα σταδιο πιο κατω,στο απλο,ζωωδες σεξ...Ειναι σαν να βγαινεις απο το σπιτι σου και να γυρνας στην σπηλια...

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2011, 22:31:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Alex εγω ξέρω γιατι αμφισβητώ τον τύπο με
τα ανεμίζοντα μ[υ]αλλιά!!

Εσυ ξέρεις γιατι δεν τον αμφισβητείς?

Μεγάλην παιδείαν νόμιζε δι ής δυνησει φέρειν απαιδευσίαν!


Φίλε μου, εγώ είμαι τελείως "τρελός" όσον αφορά την φυσική και την επιστήμη του σήμερα.Αμφισβιτώ όλες τις γνώσεις που έχουμε σήμερα,πιστεύω στην ολιστική θεωρία που εξηγεί τα πάντα και ενώνει πνευματικότητα και επιστήμη. Ειλικρινά δε θέλεις να ξέρεις πόσο "τρελός" είμαι σε αυτό.Οπότε μη μου λές οτι αποδέχομαι μασημένη τροφή,γιατί δεν το κάνω.Απλά,εγώ είμαι ο Αλέξανδρος,δεν είμαι κάποιος που έχει το δικαίωμα να αμφησβιτήσει κάποιον που πρόσφερε τόσα πολλά.Ακόμα και αν ξέρεις περισσότερ πράγματα επειδή ζείς σε καινούρια εποχή,είναι ιεροσυλία να το κάνεις αυτό.Σκέψου μόνο αυτό,τον εαυτό σου,και μετά φέρε στον νού και τον Αινστάιν.Δεν είσαι τίποτα μπροστά του,ακόμα και αν έχεις άλλες ιδέες,δεν μπορείς να καταλάβεις τα ίδια πράγματα.

Edited by - alex22 on 12/06/2011 22:33:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2011, 22:40:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σεβομαι απολυτα την αποψη σου αλλα ακου και την δικη μου...Εγω πιστευω οτι το σεξ απο μονο του ναι,ειναι μια βιολογικη αναγκη που οπως ολες πρεπει και αυτη να καλυφθει...Το σεξ ομως ειναι η μονη βιολογικη αναγκη η οποια δεν καλυπτεται μονη της και θες και καποιον αλλο για να την καλυψεις...Οταν 2 ανθρωποι αλληλεπιδρουν σε τοσο μεγαλο βαθμο γιατι μιλαμε για σαρκικη ενωση πραγματικα πλεον το ενα σωμα ειναι συνεχεια του αλλου (οπως δενουν μεταξυ τους τα σωστα κομματια ενος παζλ). Για να παντρευτηκες την γυναικα σου,προφανως ειστε δεμενοι και σε πνευματικο επιπεδο...Μονο που οταν το δεσιμο ειναι σωματικο και πνευματικο ταυτοχρονα, τα σεξ παυει να ειναι μια βιολογικη και γινεται μια πνευματικη διαδικασια..Αυτη,κατ'εμε ειναι και η διαφορα του σεξ απο τον ερωτα.Οταν κανεις ερωτα,εχεις φτασει ουσιαστικα στην απολυτη ενωση με τον/την συντροφο σου αφου πλεον το δεσιμο ειναι τοσο σωματικο οσο και πνευματικο...Συνεπως δεν υπαρχει λογος να γυρισεις ενα σταδιο πιο κατω,στο απλο,ζωωδες σεξ...Ειναι σαν να βγαινεις απο το σπιτι σου και να γυρνας στην σπηλια...

Πρέπει να ενώσουμε όλα τα κομμάτια μέσα μας.Πώς αλλιώς θα φτάσουμε το θείο( Ο osho το έχει αυτό,για να μην πείτε τίποτα,βέβαια έχει πεί και άλλα αυτος.) ?

Πώς είναι δυνατόν,ο ανθρωπος,μια ψυχοσωματική οντότητα,να κόβεται στα δύο, επικαλούμενος δικαιολογίες του τύπου: "αυτό είναι ελευθερία".Οχι βέβαια,δεν είναι ελευθερία αυτό,αλλα αποκοπή της ψυχής απο το σώμα.

Τα ζώα κάνουν σέξ χωρίς να έχουν ψυχική επαφή.Χωρίς την ψυχική επαφή,τίποτα δεν μπορεί να γίνει σωστά.Μετά όλα οδηγούν στο λάθος και στην δημιουργία αρνητικού κάρμα.

Edited by - alex22 on 12/06/2011 22:49:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2011, 22:45:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nομιζω οτι συμφωνουμε..

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2011, 22:50:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Nομιζω οτι συμφωνουμε..

χαίρομαι.Είναι συνήθως το μόνο θέμα που συμφωνώ με τις γυναίκες .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2011, 23:00:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
chess

Σεβαστή η άποψή σου αφου ετσι τα βλέπεις τα πράγματα.

Δεν υποχρεούται κανείς να την ασπάζεται,αλλά ουτε και να την
απορρίπτει!

Και επειδη το θέμα σεξ-αγάπη,ειναι ιδιον βίωμα του καθ'ενός
απο εμας,διάφορον απο του κάθε άλλου,δεν εχει νόημα αντιπαράθεση
του τύπου σωστο-λάθος!

Αlex
Μπορει να λές οτι έχεις μυαλό αμφισβητία,όπως φαίνεται,αλλά εχεις
ενα μικρό μειονέκτημα απέναντί μου στο θέμα Αινσταϊν.
Εχω γνωστικό αντικείμενο,που εσυ δεν εχεις.
Και αν ο τύπος ηταν κάποιος πριν 100 χρόνια,σήμερα δεν είναι.
Ακόμη και αυτό το νόμπελ που πήρε <<κλεμμένο>> ηταν.Ψιλά αυτά
βέβαια.Δεν αμφισβήτησα την κάποια προσφορά του,απλά ξεπεράστηκε!
Δεν θα ηθελα συνέχεια επ αυτου,εκτός κι αν εισαι φυσικός!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2011, 23:04:32  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ακόμη και αυτό το νόμπελ που πήρε <<κλεμμένο>> ηταν.Ψιλά αυτά
βέβαια.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



Kαραθεοδωρης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2011, 23:06:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και τι σχέση εχει το σεξ με την αγάπη chess?
Αν λέω αν,η γυναίκα μου θέλει και εγω την εμποδίσω,τότε τι αγάπη εχω?
Πραξη καταναγκασμου,σώματος και νου εχω και οχι αγάπη.

Μωρε ας είναι ότι είναι... η ουσία είναι η εξής, ότι έτσι κι αλλιώς αν ο άλλος θέλει να στο ρίξει το "κέρας"... θα στο ρίξει. Επομένως δε πα να κοπανιέσαι εσύ.
Το ελεύθερο λοιπόν πρακτικά πάντα το έχει, είτε δώσεις στη/στον σύντροφό σου άδεια είτε όχι. Το θέμα είναι γιατί να το θέλει; Και ποια είναι η ποιότητα αυτή του έρωτος που κρατά κάποιους σε αποκλειστικότητα και ποια αυτή που οδηγεί στην μοιχεία και την πολυγαμία.

*Ζιπ περιμένουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2011, 23:06:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αlex
Μπορει να λές οτι έχεις μυαλό αμφισβητία,όπως φαίνεται,αλλά εχεις
ενα μικρό μειονέκτημα απέναντί μου στο θέμα Αινσταϊν.
Εχω γνωστικό αντικείμενο,που εσυ δεν εχεις.
Και αν ο τύπος ηταν κάποιος πριν 100 χρόνια,σήμερα δεν είναι.
Ακόμη και αυτό το νόμπελ που πήρε <<κλεμμένο>> ηταν.Ψιλά αυτά
βέβαια.Δεν αμφισβήτησα την κάποια προσφορά του,απλά ξεπεράστηκε!
Δεν θα ηθελα συνέχεια επ αυτου,εκτός κι αν εισαι φυσικός!

Ούτε και εγώ θέλω να το συνεχίσουμε,αλλα μου πετάς αυτό το "κλεμμένο" τώρα. Τέλος πάντων,πίστευε οτι θέλεις για αυτόν,δεν έχω πρόβλημα.

Επίσης δεν αρκεί να είσαι φυσικός για να τον αμφισβητήσεις,αυτός θα ζεί για πάντα με τις ανακαλύψεις του ενώ εσύ όχι,αυτή είναι η διαφορά.Και δεν το λέω απο κακία αυτό.Απλά είναι η αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2011, 23:09:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μωρε ας είναι ότι είναι... η ουσία είναι η εξής, ότι έτσι κι αλλιώς αν ο άλλος θέλει να στο ρίξει το "κέρας"... θα στο ρίξει. Επομένως δε πα να κοπανιέσαι εσύ.
Το ελεύθερο λοιπόν πρακτικά πάντα το έχει, είτε δώσεις στη/στον σύντροφό σου άδεια είτε όχι. Το θέμα είναι γιατί να το θέλει; Και ποια είναι η ποιότητα αυτή του έρωτος που κρατά κάποιους σε αποκλειστικότητα και ποια αυτή που οδηγεί στην μοιχεία και την πολυγαμία.

*Ζιπ περιμένουμε!


Aκριβως αυτο ειναι το θεμα γιατρε...Οτι αν ο ερωτας ειναι πραγματικος,αποζητας την αποκλειστικοτητα για μονο ο/η συντροφος σου σε ολοκληρωνει..Οτιδηποτε αλλο ειναι περιττο...

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2011, 23:14:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Alex
Και ο Αριστοτέλης έλεγε μπαρούφες για την Γη,αλλά ζει για
πάντα.Γιατι συνεισέφερε πολλά.
Το ίδιο και ο Αινσταϊν.
Προχωρώντας η επιστήμη,απομυθοποιεί κάποια πράγματα[όσα της
επιτρέπουν,βέβαια].

Θα σου γραψω για το κλεμμένο σε άλλο τοπικ,επειδη δεν εχει θεση
εδω.Σε λιγο στο αχλαδοτυρι για σενα και τον Σταυρο,γιατι και
αυτος κάνει λάθος.Δεν εννοω Καραθεοδωρη.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2011, 23:17:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Και τι σχέση εχει το σεξ με την αγάπη chess?
Αν λέω αν,η γυναίκα μου θέλει και εγω την εμποδίσω,τότε τι αγάπη εχω?
Πραξη καταναγκασμου,σώματος και νου εχω και οχι αγάπη.

Μωρε ας είναι ότι είναι... η ουσία είναι η εξής, ότι έτσι κι αλλιώς αν ο άλλος θέλει να στο ρίξει το "κέρας"... θα στο ρίξει. Επομένως δε πα να κοπανιέσαι εσύ.
Το ελεύθερο λοιπόν πρακτικά πάντα το έχει, είτε δώσεις στη/στον σύντροφό σου άδεια είτε όχι. Το θέμα είναι γιατί να το θέλει; Και ποια είναι η ποιότητα αυτή του έρωτος που κρατά κάποιους σε αποκλειστικότητα και ποια αυτή που οδηγεί στην μοιχεία και την πολυγαμία.

*Ζιπ περιμένουμε!



Γιατρέ, εδώ σε νιώθω απόλυτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2011, 23:18:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όταν πας να εκφράσεις το συναίσθημα της αγάπης λεκτικά δεν λες "αγαπώ".Λες "σ'αγαπώ".Αυτό το καημένο το τσουρούτικο το "σ'" δεν είναι αμελητέο.Δεν είναι μια απλή αντωνυμία.Δηλώνει τον "στόχο" του συναισθήματος.Και ο στόχος μιας σφαίρας για να το πάρω έτσι μπορεί να είναι ένας και μόνο.

Το συναίσθημα της αγάπης χαρακτηρίζεται από την αποκλειστικότητα...δλδ έτσι έμαθα κι έτσι πιστεύω.

Η απορία του Ντρ.Τζέκυλ-Χάιντ είναι σωστή από την οπτική μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2011, 23:20:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς τον. Καιρό έχουμε να σε "ακούσουμε".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2011, 23:24:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαίρετε χαίρετε!

Είχα χαθεί λίγο καιρό...και λίγο παραπάνω.

Δε θα ρωτήσω πώς πήγες.
Θα πω καλά αποτελέσματα και ό,τι καλύτερο από δω και μπρος.

Καλά είμαστε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2011, 23:27:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να 'σαι καλά που δεν ρωτάς...! Και σε ευχαριστώ πολύ!

Καλά, προσπαθούμε...! Χάρηκα που επέστρεψες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

promitheus90
Μέλος 2ης Βαθμίδας


433 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2011, 23:32:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εγώ που τα ξαναλέμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2011, 23:48:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Dr Jekyll Mr Hyde

Μωρε ας είναι ότι είναι... η ουσία είναι η εξής, ότι έτσι κι αλλιώς αν ο άλλος θέλει να στο ρίξει το "κέρας"... θα στο ρίξει. Επομένως δε πα να κοπανιέσαι εσύ. Το ελεύθερο λοιπόν πρακτικά πάντα το έχει, είτε δώσεις στη/στον σύντροφό σου άδεια είτε όχι.


Xε, σωστό είναι αυτό που λες ... στην ουσία ο άνθρωπος πάντα παίρνει αυτό που θέλει, αυτό που θέλει πραγματικά. Κι αυτό δεν ισχύει μόνο για το "κέρατο". Αν κάποιος πραγματικά θέλει να κάνει κάτι, είτε αυτό λέγεται "κέρατο", είτε λέγεται οτιδήποτε, τότε θα το κάνει χωρίς να υπολογίσει τίποτε. Αυτή είναι μία από τις δυνάμεις που έχει ο άνθρωπος. Βασικά, ελάχιστοι μπορούν να το αντιληφθούν αυτό, αυτό δηλ. το είδος της ελευθερίας που έχουν. Σ' αυτήν την περίπτωση δεν μπορεί κανένας να κάνει απολύτως τίποτε.

quote:
Dr Jekyll Mr Hyde

Το θέμα είναι γιατί να το θέλει;



Υπάρχουν χίλιοι λόγοι για σένα και ένας γι' αυτόν. Θέλω να πω δηλ. πως εσύ μπορείς να βρεις χίλιους λόγους στο να δικαιολογήσεις την πράξη του. Αυτός συνήθως, έχει μόνον έναν. Ε, είναι πολύ δύσκολο να τον βρεις αυτόν τον αληθινό λόγο που το κάνει. Συνήθως οι άνθρωποι θέλουμε κάτι άλλο απ' αυτό που έχουμε γιατί αυτό που έχουμε δεν μας φτάνει. Θέλουμε πάντα "κάτι περισσότερο" ή "κάτι διαφορετικό" απ' αυτό που έχουμε. Αυτό το "περισσότερο" ή αυτό το "διαφορετικό" μπορεί κάθε φορά να μεταφράζεται σε χίλια δυο πράγματα αναλόγως των περιστάσεων. Μερικές φορές αυτό το "διαφορετικό" μπορεί δικαίως να το θέλει κάποιος, ενώ άλλες φορές μπορεί αδίκως να το θέλει. Όλα αυτά βρίσκονται σε άμεση συνάρτηση με τις συνθήκες που επικραττούν σε μια σχέση αλλά και σε άμεση συνάρτηση με την ίδια την βάση της σχέσης, που βάσίζεται δηλ. η σχέση, το είδος της, τα χαρακτηριστικά της κτλ. Το "γιατί" εδώ, σ' αυτήν την περίπτωση, είναι σχετικό.

quote:
Dr Jekyll Mr Hyde

Και ποια είναι η ποιότητα αυτή του έρωτος που κρατά κάποιους σε αποκλειστικότητα και ποια αυτή που οδηγεί στην μοιχεία και την πολυγαμία.


Μία είναι η ποιότητα στη ζωή, συνεπώς μία θα είναι και στον έρωτα : η συνείδηση. Ε, και το αντίθετό της οδηγεί στην μοιχεία και την πολυγαμία.

*για να μη λες πως σας γράφω ...


Edited by - zip on 13/06/2011 00:11:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 00:20:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zip μου αυτά είναι τα εύκολα, εγώ περιμένω στα άλλα να μου απαντήσεις Ποιες είναι οι συνιστώσες της Αγάπης, και ποιές του Έρωτα... διαφέρουν; Αυτά είναι ερωτήματα φίλε μου
Όταν είσαι στη σωστή φάση όμως, take your time... απλά σου λέω ότι δεν τα αφήνω εύκολα τέτοια ερωτήματαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 00:22:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαίρομαι που θεωρείτε "επίκαιρα" τα ερωτήματα μου, συμφορουμίστεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 07:55:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τρελαντωνης
Πλάτωνα, αυτές τις μέρες ξανασκεφτόμουν όλες τις συζητήσεις που έχουμε κάνει κατά καιρούς με όλη την εδώ παρέα.

Καθισα και έγραψα σε ένα χαρτί κάποιες σκέψεις μου όπως έρχονταν μέσα απο την συνειδητοποίηση των στιγμών και το έκανα για να τις δω όσο δύναμαι πιο καθαρά με τη ματιά του παρατηρητή σε απο-ταύτιση.
Η κεντρική ιδέα στην οποία στάθηκα κοιτώντας τον εαυτό μου είναι ότι τα "βαμπίρια" και οι "δράκουλες", που αναπτύσσουμε εμείς οι ίδιοι μέσα μας, δημιουργούν τις μεγαλύτερες νοητικές εξαρτήσεις εσωτερικά σε εμάς τους ίδιους και προβάλλονται στην οποιαδήποτε είδους σχέση όπως ακριβώς λες. Και στη συνέχεια τρέχουμε να κρυφτούμε απο τους "δράκουλες" που δημιουργήσαμε εμείς οι ίδιοι με την εσωτερική μας στάση ζωής.

Αυτά που γράφεις και σε αυτό το μήνυμα επαναφέρουν στο κέντρο τα πράγματα.
Χρειάζονται βαθύτερη κατανόηση και επεξεργασία.
................

Εκτός αυτού που δημιουργούμε φίλε τρελαντωνη, πρέπει να δούμε όπως και σου έγραψα, πως δεν υπάρχει ζωη δίχως καποια σχέση. Ειμαστε παντα σε σχεση με κατι. Αν κατανοήσουμε και λύσουμε το προβλημα της σχέσης μας, με την γυναίκα, συμβια, σύντροφο, κλπ, ισως μπορουμε να λύσουμε και ενα μεγαλύτερο προβλημα, εκείνο της σχεσεως με τους συνανθρώπους μας, και της σχεσεως με την ίδια τη ζωη.

Για το μεγαλύτερο μέρος της ανθρωπότητας, η σχέση βασίζεται στην εξάρτηση,
Οικονομική η ψυχολογική. Αυτη απο φύση της δημιουργει φόβο, και κατοχή, θελουμε να κατεχουμε τον άλλο, και αυτο με τη σειρα του προκάλει σύγκρουση, τις γνωστές υποψίες για κερατο, και κατα συνέπεια οι περισσότεροι γίνονται με το χρόνο ανελευθεροι, πεθαίνει φυσιολογικά ο αρχικός ενθουσιασμός και έρωτας.

Αρκετοί την οικονομική εξάρτηση την ξεπερνούν, και γίνεται να ξεπερασθεί, μιλώ ΓΕΝΙΚΆ έχοντας κατα νου πως μπορει να πας σε μοναστήρι, (όχι ΕΣΥ, λέμε)
Μα η ψυχολογική εξάρτηση τρελλαντωνη, δεν είναι κανενός Παππά, μα του εαυτου σου το ευαγγέλιο!

Έτσι γυρνοντας στη σχέση που τελείωσε, (έχει αρχίσει συνειδητά η ασυνείδητα μέσα η επόμενη) στην σχέση της κάτωχης του αλλου, αισθανόμαστε εμπλουτισμένοι μιας και ικανοποιεί τις ορέξεις, την κοινονικη θέση, κλπ κλπ γνωστά και δεν στα γράφω.

Μα,

Για να μην χαθεί αυτο, αυτη η αίσθηση της (ολοκλήρωσης) ξεκινά μέσα στον καθένα, η τάση να κατεχουμε τον άλλο, και όλα τα προβλήματα που ξεπηδούν. Αν δεις τα μελισταλαχτα σειριαλ, πόση (αγάπη) την λένε, μα αυτο που κρύβεται πίσω, είναι φόβος!

Φίλε έχω να γράψω βιβλίο εδω πάνω, μα φεύγω για 50χμ με το ποδήλατο, και μετα για δουλιες στο Μιλάνο..

Δουλεια/έρωτας/σώμα/διατροφή/γυμναστική/....το ξετυλιγμα μιας κίνησης, όλα σε σχέση, με κάτι, τρελλαντωνη!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 09:32:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:


Μπούρδες λέει.Καμία σχέση με αυτό που υποστηρίζει,η θεωρία του για την γυναίκα (όπως και για τον αντρα,γιατί είναι η άλλη όψη του νομίσματος),είναι οτι έχει φτιαχτεί για να ικανοποιεί οποιαδήποτε επιθυμία της,μπορεί να ανοίξει τα πόδια της σε όποιον γουστάρει. Πιστεύει δηλαδή οτι η γυναίκα είναι πόρνη απο την φύση της και είναι ελευθερη να πάει μέ όσους αντρες θέλει( το ίδιο πιστεύει βέβαια και για τον άντρα). Για αυτό τον αποκάλεσα "έκφυλη".

Αυτός ο μαλάκας δηλαδή,θεωρεί όλες τις γυναίκες πόρνες ή τουλάχιστον οτι έτσι πρέπει να συμπεριφέρονται,γιατί αν δεν το κάνουν,καταπιέζονται.

Εμ,τί είδους αγάπη είναι αυτή που δεν αφήνεις την καλή σου να πάει με τον κολλητό σου και τους φίλους σου? Ντροπή!


Edited by - alex22 on 12/06/2011 20:33:22


Αυτο το πιστευει και καποιος αλλος εδω μεσα.....

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύ


Δεν κρίνεις την απάντηση την δική μου σε δική ερώτηση καλή μου chess
Αντιθέτως σχολιάζεις τα κουτσομπολίστικα σχόλια μίας μασκαρεμένης γυναικωτής, εξομοιώνοντας και τον εαυτό σου μαζί της.

Να φανταστώ πως αυτό είναι και το δικό σου ήθος? Να ρωτάς απαξιώνοντας τον συνομιλητή που σε σέβεται και σου ανταπαντά?

Τέλος πάντων. ΔΕΝ ήρθα να κρίνω, αλλά να θέσω τις απόψεις μου σε κρίση.

Μια και έγινα αναφορά στην πορνεία.
Πόρνη – και μάλιστα κατά συρροή – είναι η γυναίκα που παντρεύεται κάποιον για να εξασφαλιστεί, όχι από αγάπη, και πηδιέται μαζί του σαν υποχρέωση / αντάλαγμα της προστασίας και της σιγουριάς που της παρέχει.
Πόρνη είναι η παντρεμένη γυναίκα που ανεξάρτητα πως παντρεύτηκε, όταν πηδιέται με τον άντρα της δεν το κάνει από αγάπη, αλά σαν πράξη χρέους ως παντρεμένη.
Πόρνη είναι οποιαδήποτε γενικά γυναίκα – παντρεμένη ή μη - που πηδιέται για οποιονδήποτε άλλον λόγο ΤΗΝ ΚΑΘΕ στιγμή, χωρίς αγάπη την συμμετοχή της στη πράξη.

Αυτός είναι ο ορισμός της πόρνης, το πήδημα με αντάλλαγμα σε χρήμα, σε είδος , σε προστασία κλπ κλπ .
Πήδημα χωρίς αγάπη είναι πορνεία.
Πήδημα με αγάπη δεν είναι ΠΟΤΕ πορνεία.

Αυτή είναι η δική μου θέση. Όλα τα άλλα είναι φαρισαϊσμοί.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 10:28:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
chess
quote:
Aκριβως αυτο ειναι το θεμα γιατρε...Οτι αν ο ερωτας ειναι πραγματικος,αποζητας την αποκλειστικοτητα για μονο ο/η συντροφος σου σε ολοκληρωνει..Οτιδηποτε αλλο ειναι περιττο...

Και για να σε ολοκληρώνει,θα πρέπει να υπάρχει επαφή μεταξύ σας ή καλύτερα αρμονία σε όλα τα "κέντρα",σωματικό-πνευματικό-ψυχικό νοητικό-συναισθηματικό κλπ. Αυτή η έκσταση,αυτή η χαρά, μπορεί να προκύψει μόνο μεταξύ δύο ατόμων.

Σκεφτείτε μόνο αν κάθε 3 και λίγο αλλάζει σύντροφο κάποιος,τί γίνεται τότε? Σπάει αυτή την αρμονία.Ικανοποιείται μεν στιγμιαία,το τονίζω αυτό, η σεξουαλική του ανάγκη.Το απότελεσμά όμως θα είναι το χάος σε όλο το σύστημα.Αγάπη γιόκ.


promitheus90

quote:
Όταν πας να εκφράσεις το συναίσθημα της αγάπης λεκτικά δεν λες "αγαπώ".Λες "σ'αγαπώ".Αυτό το καημένο το τσουρούτικο το "σ'" δεν είναι αμελητέο.Δεν είναι μια απλή αντωνυμία.Δηλώνει τον "στόχο" του συναισθήματος.Και ο στόχος μιας σφαίρας για να το πάρω έτσι μπορεί να είναι ένας και μόνο.

Το συναίσθημα της αγάπης χαρακτηρίζεται από την αποκλειστικότητα...δλδ έτσι έμαθα κι έτσι πιστεύω.


Πολύ σωστά,λές "σ' αγαπώ" σε ένα ατομο,δεν μπορείς να αγαπάς όλες τις γυναίκες.Η ενεργεια που έχεις, μπορεί να κατευθύνεται σε ένα ατομο για να δημιουργήσει την εκσταση της αγάπης.Είναι φύση αδύνατον να αγαπάει(πραγματικά) κάποιος πολλές γυναίκες.ΚΑι εξάλου είναι κάτι που όταν το βιώνεις,ξέρεις πως είναι.

Ως εκ τούτου,κάποιος που δικαιολογεί το γεγονός οτι πάει με πολλές γυναίκες επειδή τις αγαπάει,λέει ΨΕΜΑΤΑ. Και αυτό το ψέμα μπορούν να το διακρίνουν εύκολα αυτοί που βιώνουν την αγάπη.Απλά πράγματα.


Edited by - alex22 on 13/06/2011 10:44:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 10:30:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μια και έγινα αναφορά στην πορνεία.
Πόρνη – και μάλιστα κατά συρροή – είναι η γυναίκα που παντρεύεται κάποιον για να εξασφαλιστεί, όχι από αγάπη, και πηδιέται μαζί του σαν υποχρέωση / αντάλαγμα της προστασίας και της σιγουριάς που της παρέχει.
Πόρνη είναι η παντρεμένη γυναίκα που ανεξάρτητα πως παντρεύτηκε, όταν πηδιέται με τον άντρα της δεν το κάνει από αγάπη, αλά σαν πράξη χρέους ως παντρεμένη.
Πόρνη είναι οποιαδήποτε γενικά γυναίκα – παντρεμένη ή μη - που πηδιέται για οποιονδήποτε άλλον λόγο ΤΗΝ ΚΑΘΕ στιγμή, χωρίς αγάπη την συμμετοχή της στη πράξη.

Αυτός είναι ο ορισμός της πόρνης, το πήδημα με αντάλλαγμα σε χρήμα, σε είδος , σε προστασία κλπ κλπ .
Πήδημα χωρίς αγάπη είναι πορνεία.
Πήδημα με αγάπη δεν είναι ΠΟΤΕ πορνεία.


Απίστευτο..! Υπάρχει κάτι για το οποίο συμφωνώ με τον Γιάννη
Με κάλυψες Γιάννη! (Αν και δεν σκόπευα να εκθέσω άποψη επι του θέματος)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 10:34:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Aκριβως αυτο ειναι το θεμα γιατρε...Οτι αν ο ερωτας ειναι πραγματικος,αποζητας την αποκλειστικοτητα για μονο ο/η συντροφος σου σε ολοκληρωνει..Οτιδηποτε αλλο ειναι περιττο...
Όταν η αποκλειστικότητα δεν συνυπάρχει με την κτητικότητα τότε καλή είναι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2011, 12:13:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Aκριβως αυτο ειναι το θεμα γιατρε...Οτι αν ο ερωτας ειναι πραγματικος,αποζητας την αποκλειστικοτητα για μονο ο/η συντροφος σου σε ολοκληρωνει..Οτιδηποτε αλλο ειναι περιττο...
Όταν η αποκλειστικότητα δεν συνυπάρχει με την κτητικότητα τότε καλή είναι...

Γιατρέ μου νομίζω ότι μόλις τώρα έδωσες τις συνιστώσες της αγάπης και του έρωτα
Συμφωνώ μαζί σου όπως και με τον φίλο Ζιπ σε γενικές γραμμές με καλύψατε
Σημασία έχει νομίζω η ποιότητα της σχέσης και έτσι μπορεί να εξελιχθεί από έρωτας σε αγάπη!

"Μην σταματάς να σπέρνεις αστέρια ακόμα κι' όταν δεν φαίνονται με γυμνό μάτι."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 29 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1710205
Maintained by Digital Alchemy