ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΓΑΠΗ-μηπως πισω απο την λεξη κρυβουμε εμεις οι ανδρες ΜΟΝΟ την ερωτικη μας επιθυμια;;;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 29
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2011, 23:23:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτά που λέω περι κάρμα είναι γνωστά εδω και χιλιάδες χρόνια...

Μπά , απο που ρε Άλεξ και δεν το ξέρουμε???



Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2011, 23:29:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μπορείς να μάθεις για το κάρμα όταν βλέπεις greek idol,dancing with the stars και χρησημοποιείς τον υπολιστή σου κυρίως για αυνανισμό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2011, 23:30:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όπως πάντα η αλήθεια πονάει,με το μίλησα για αμαρτίες,αμέσως αντέδρασαν κάποιοι,είναι το εγώ που αντιδράει έτσι,συγκεκριμένα το εγώ της λαγνείας,κάνει τα πάντα για να επιβιώσει.



Τι είναι η "λαγνεία" Άλεξ...????


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2011, 23:35:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι είναι η "λαγνεία" Άλεξ...????

Δεν σου πάει ο Σωκράτης φίλε,μην κουράζεσαι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2011, 23:35:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν μπορείς να μάθεις για το κάρμα όταν βλέπεις greek idol,dancing with the stars και χρησημοποιείς τον υπολιστή σου κυρίως για αυνανισμό.

Κοίτα να δείς , σε γνωρίζω απο παλιά και δεν με εκπλήσσεις...μια ζωή στο φαντασιωσικό...
Προσωπικά -δεν με ενδιαφέρει διόλου αν το πιστεύεις ή όχι- δεν βλέπω ΚΑΘΟΛΟΥ τηλεόραση φίλε μου...ΚΑΘΟΛΟΥ!
Να σε ρωτήσω κάτι -μεταξύ μας , μην το πείς παραπέρα- ο αυνανισμός είναι αμαρτία...σσσσσ..πέστο σιγά μην μας ακούσουν....θα με κακοχαρακτηρίσουν , πράγμα που δεν το θές , έτσι δεν είναι Άλεξ???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2011, 23:44:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Τι είναι η "λαγνεία" Άλεξ...????

Δεν σου πάει ο Σωκράτης φίλε,μην κουράζεσαι.


...καμμιά κούραση φίλε μου , χαρά μου να μιλάω μαζί σου πάντα!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2011, 23:50:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
..καμμιά κούραση φίλε μου , χαρά μου να μιλάω μαζί σου πάντα!!!

βασικά, φένεται οτι προσποιείσαι τον ανώτερο,αυτό σε κατεβάζει ακόμα περισσότερο,μπορείς να πείς οτι νιώθεις,αλλα ξέχασα οτι φοβάσαι την αποψη των άλλων,anyway να ξέρεις οτι για μένα δέν είναι ευκολο να μιλάω με ανθρώπους σαν εσένα,γιατί δεν καταλαβαίνουν τίποτα απο όσα λέω και βγάζουν δικά τους συμπεράσματα και σου ζητάνε και τα ρέστα απο πάνω.

Αυτό το πράγμα είναι νοητικός αυνανισμός που λέει και ο αγαπημένος σου lupus animus,πόσο δίκιο έχει σε μερικά πράγματα αλλα είναι ακραίος.Εχει τους λόγους του όμως.

Και τώρα αυνανίζεσαι νοητικά,προσπαθείς να βρείς καμια μαλακία να πείς για να φανείς ανώτερος.Αυτό ΕΙΝΑΙ αμαρτία.Σταμάτησέ το τώρα,για το καλό σου,εγώ πάντως έφυγα.Προσέχω την ενεργειά μου βλέπεις.

Edited by - alex22 on 24/05/2011 23:54:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2011, 23:59:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσέχω την ενεργειά μου βλέπεις.


Να την προσέχεις και καλά κάνεις...το νού σου...
Καλό κατευόδιο...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2011, 02:37:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο αυνανισμός δεν είναι αμαρτία, είναι σπατάλη. Για όσους βέβαια η σπατάλη(οποιουδήποτε είδους) είναι αμαρτία(δηλαδή σφάλμα), τότε και ο αυνανισμός για αυτούς, είναι αμαρτία.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2011, 05:48:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε παιδιά, πως περάσαμε από την αγάπη στα προκαταρκτικά των "γαλλικών";

Δεν επιστρέφουμε καλύτερα στο θέμα;




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2011, 12:28:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός

Τα αυθόρμητα λόγια των ποιητών και των τραγουδιών αναφέρονται σε αυτό , διότι ο καλλιτέχνης -ποιητής ή συνθέτης- κάποια στιγμή μίλησε ειλικρινά για την αλήθειά του...και μείς το γνωρίζουμε αλλα δεν το παραδεχόμαστε ο ένας στον άλλο απο φόβο μήπως εκδηλώσουμε αδυναμίες μας...προσωπικά όμως θεωρώ το αντίθετο ως δύναμη ... να εκτιθέμεθα διαρκώς και χωρίς φόβο και με γέλιο..!!!
Άνθρωποι είμαστε και η ομολογία των αδυναμιών μας ... μας λυτρώνει και μας "ψηλώνει"!!!


“Ο Απρίλης με τον έρωτα χορεύουν και γελούν”
(απόσπασμα ποιήματος)


Προφανώς αποδίδουμε διαφορετικά τα νοήματα, και γιαυτό δεν καταλαβαινόμαστε

Ό έρωτας και η αγάπη είναι το ίδιο?
Διαφέρουν?

Η αγάπη είναι συναίσθημα ή επιθυμία?
Η αγάπη συνδέεται με κάποια επιθυμία, ή μπορεί και να υπάρχει έξω και πάνω απο τις επιθυμίες?

Η αγάπη σχετίζεται με την λίμπιντο και αποτελεί προϋπόθεση ύπαρξης της λίμπιντο ή η τελευταία μπορεί να εντοπιστεί και με παντελή απουσία της αγάπης?
Μπορεί να υπάρχει αγάπη χωρίς την λίμπιντο?

Συνδέεις και εσύ την αγάπη με την συζυγική πίστη όπως ο φίλος Άλεξ

Αυτά τα λίγα γιά να μπορέσουμε να κουβεντιάσουμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2011, 12:31:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο αυνανισμός δεν είναι αμαρτία, είναι σπατάλη. Για όσους βέβαια η σπατάλη(οποιουδήποτε είδους) είναι αμαρτία(δηλαδή σφάλμα), τότε και ο αυνανισμός για αυτούς, είναι αμαρτία.

Αν ήταν έτσι,τότε θα ορίζαμε εμείς τί είναι λάθος κα τί όχι.Είτε προσπαθείς να αφυπνιστείς είτε όχι το λάθος παραμένει λάθος. Είναι στην ίδια την φύση η εξέλιξη,με το να μήν εναρμονίζεσαι με αυτήν την εξέλιξη, είναι σαν να αρνείσαι να επιστρέψεις απο κεί που ήρθες,αρνείσαι να ξυπνήσεις.Ολοι οι ανθρωποι είναι ίσοι και έχουν έρθει απο την ίδια πηγή,γιατί να υπάρχει αυτή η διάκριση περι σωστού λάθους?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2011, 12:35:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Εαρινός

Τα αυθόρμητα λόγια των ποιητών και των τραγουδιών αναφέρονται σε αυτό , διότι ο καλλιτέχνης -ποιητής ή συνθέτης- κάποια στιγμή μίλησε ειλικρινά για την αλήθειά του...και μείς το γνωρίζουμε αλλα δεν το παραδεχόμαστε ο ένας στον άλλο απο φόβο μήπως εκδηλώσουμε αδυναμίες μας...προσωπικά όμως θεωρώ το αντίθετο ως δύναμη ... να εκτιθέμεθα διαρκώς και χωρίς φόβο και με γέλιο..!!!
Άνθρωποι είμαστε και η ομολογία των αδυναμιών μας ... μας λυτρώνει και μας "ψηλώνει"!!!


“Ο Απρίλης με τον έρωτα χορεύουν και γελούν”
(απόσπασμα ποιήματος)


Προφανώς αποδίδουμε διαφορετικά τα νοήματα, και γιαυτό δεν καταλαβαινόμαστε

Ό έρωτας και η αγάπη είναι το ίδιο?
Διαφέρουν?

Η αγάπη είναι συναίσθημα ή επιθυμία?
Η αγάπη συνδέεται με κάποια επιθυμία, ή μπορεί και να υπάρχει έξω και πάνω απο τις επιθυμίες?

Η αγάπη σχετίζεται με την λίμπιντο και αποτελεί προϋπόθεση ύπαρξης της λίμπιντο ή η τελευταία μπορεί να εντοπιστεί και με παντελή απουσία της αγάπης?
Μπορεί να υπάρχει αγάπη χωρίς την λίμπιντο?

Συνδέεις και εσύ την αγάπη με την συζυγική πίστη όπως ο φίλος Άλεξ

Αυτά τα λίγα γιά να μπορέσουμε να κουβεντιάσουμε.



Πολύ σωστή η παρατήρησή σου φίλε μου και θα τοποθετηθώ αλλα αργότερα , διότι αυτή τη στιγμή δεν μπορώ όπως θα ήθελα...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2011, 12:53:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Black-Swan

.εσύ δηλαδή όταν δεις κάποια στο δρόμο την σκέφτεσαι για μέρες μετά και φαντάζεσαι διάφορα?οκ πάσο αν το βλέπεις έτσι ναι καλά κάνεις και νιώθεις ένοχος και να καείς και στην κόλαση! εγώ το είδα πιο "αθώα"..


Αυτό δεν είναι αγάπη. Μπορεί να είναι κεραυνοβόλος έρωτας, ή σεξουαλική έλξη, όχι αγάπη.
Μην μπερδεύουμε τα πράγματα,


quote:
Alex
Πάνε μαζί φίλε μου,αγάπη και σέξ είναι ενα.Το σεξ υπάρχει για την αγάπη και μόνο.Είναι η σωματική εκδήλωση της αγάπης.Και λίγα λέω.


quote:
Alex
Καμία σχέση,(η αγάπη με την σεξουαλική πράξη) δεν μπορείς να καταλάβεις.Το μπερδεύεις με τις δικές σου θεωρίες.

Μάλλον φίλε μου εσύ έχεις μπερδευτεί κάπου, και άλλα λες την μια και άλλα την άλλη.
Αποφάσισε, σχετίζεται άμεσα η αγάπη με το σεξ ( δύο σε ένα όπως λες) ή όχι?
Μπορούμε να συνεννοηθούμε?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2011, 12:59:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αποφάσισε, σχετίζεται άμεσα η αγάπη με το σεξ ( δύο σε ένα όπως λες) ή όχι?

Σου είπα οτι το σεξ είναι η εεκδήλωση της αγάπης σε σωματικό επίπεδο.Τί δεν καταλαβαίνεις απο αυτό? Δεν είναι φανερό οτι εννοώ πως αυτά τα δύο σχετίζονται απόλυτα?Και εννοείται οτι μιλάω πάντα για ένα ζευγάρι.Οταν λέω καμία σχέση μεταξύ τους εννοώ το σεξ απο μόνο του,αποκομμένο. Με λίγα λόγια κάνεις σέξ μόνο όταν αγαπάς,σε καμία άλλη περίπτωση,μόνο τότε αυτά τα δύο είναι ένα.


quote:
Μπορούμε να συνεννοηθούμε?

Οχι δεν μπορούμε να συννενοηθούμε όταν δεν διαβάζεις σωστά τι γράφω και αναγκάζομαι να τα ξαναγράφω μετά,είναι κουραστικό.

Edited by - alex22 on 25/05/2011 13:04:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2011, 13:23:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα λόγια “Καμία σχέση,(η αγάπη με την σεξουαλική πράξη) δεν μπορείς να καταλάβεις. Το μπερδεύεις με τις δικές σου θεωρίες.”
είναι δικά σου, ή τα έβγαλα από το κεφάλι μου?

Προφανώς χρειάζεσαι μεταφραστή των δικών σου λόγων.
Πές τα πρώτα τα νοήματα στον εαυτό σου.
ΔΕΝ με αφορούν

Να είσαι καλά


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2011, 14:08:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σου είπα οτι το σεξ είναι η εεκδήλωση της αγάπης σε σωματικό επίπεδο...

Ναί...άμα αγαπάω κάποιον τον πηδάω απαραιτήτως διότι αν δεν το κάνω δεν θα εκφράσω την αγάπη μου , πράγμα που ορίζει την αμαρτία...Ινδικές απόψεις..σε σωματικό επίπεδο πάντα!!!
Πολύ καλό ομολογουμένως και άκρως ενδιαφέρουσα πρόταση και παρακαλώ να μην μείνει σε επίπεδο πρόθεσης...
Λοιπόν απο δώ και πέρα , όποιος αισθανθεί αγάπη για τον οποιοδήποτε άλλο/η , προκειμένου να εκφράσει την αγάπη -σωματικά πάντα- του θα πρέπει να του κάνει σέξ..όσο πιο άγριο ... τόσο μεγαλύτερη η εκδήλωση της αγάπης μας γι'αυτόν...
Πές τα Χρυσόστομε ... αχ!!! τι χάναμε τόσα χρόνια...
Καλώς τον φίλο μας τον Άλεξ.....


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2011, 14:11:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τα λόγια “Καμία σχέση,(η αγάπη με την σεξουαλική πράξη) δεν μπορείς να καταλάβεις. Το μπερδεύεις με τις δικές σου θεωρίες.”
είναι δικά σου, ή τα έβγαλα από το κεφάλι μου?

Προφανώς χρειάζεσαι μεταφραστή των δικών σου λόγων.
Πές τα πρώτα τα νοήματα στον εαυτό σου.
ΔΕΝ με αφορούν

Να είσαι καλά




Το γεγονός ότι δεν αντιλαμβάνεσαι τα νοήματα που προκύπτουν απο την έκφραση της αγάπης δια μέσω του σέξ φίλε GP...δεν σημαίνει ότι όντως αυτό δεν είναι αληθές..εμένα μου αρέσει αυτή η ερμηνεία...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2011, 14:40:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός

άμα αγαπάω κάποιον τον πηδάω απαραιτήτως διότι αν δεν το κάνω δεν θα εκφράσω την αγάπη μου


Εμ τώρα ξηγιέται αυτή η εμμονή των τροικανών να μας πηδάνε

Υπέρμετρη, ανιδιοτελής αγάπη
Και εγώ ο αφελής και δύσπιστος τους καταλόγιζα άλλες προθέσεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2011, 14:55:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eίδες τελικά πόσο έξω έχουμε πέσει..???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2011, 19:24:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ναί...άμα αγαπάω κάποιον τον πηδάω απαραιτήτως διότι αν δεν το κάνω δεν θα εκφράσω την αγάπη μου , πράγμα που ορίζει την αμαρτία...Ινδικές απόψεις..σε σωματικό επίπεδο πάντα!!!

H αγάπη έρχεται μόνο μία φορά στην ζωή σου,Εαρινουλάκο.Πρέπει να είσαι προετοιμασμένος για εκείνη την ώρα.

Αν κάνεις πλάκα εντάξει,αν δεν κάνεις όμως είσαι ντίπ για ντίπ,τελείως εκτός.Ελπίζω να κάνεις πλάκα.

Αχ βρε Εαρινέ,μα να μην έχεις καταλάβει ούτε μία φορά,τί να πώ.

Edited by - alex22 on 25/05/2011 19:28:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2011, 19:39:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιαννης ΨΕΥΤΗΣ

quote:
Τα λόγια “Καμία σχέση,(η αγάπη με την σεξουαλική πράξη) δεν μπορείς να καταλάβεις. Το μπερδεύεις με τις δικές σου θεωρίες.”
είναι δικά σου, ή τα έβγαλα από το κεφάλι μου?

Προφανώς χρειάζεσαι μεταφραστή των δικών σου λόγων.
Πές τα πρώτα τα νοήματα στον εαυτό σου.
ΔΕΝ με αφορούν

Να είσαι καλά


Βρε αρχιψεύταρε,γιατί άλλαξες το γραπτό,και έβαλες σε παρένθεση κάτι που δεν έχω γράψει εγώ και αλλάζει όλο το νόημα της πρότασης?

Εγω εγραψα(μπορείς να το τσεκάρεις),"Καμία σχέση, δεν μπορείς να καταλάβεις. Το μπερδεύεις με τις δικές σου θεωρίες."

και εσύ μου παρθέτεις:“Καμία σχέση,(η αγάπη με την σεξουαλική πράξη) δεν μπορείς να καταλάβεις. Το μπερδεύεις με τις δικές σου θεωρίες.”

Οπότε ναί απο το κεφάλι σου τα έβγαλες,απατεώνα.Πολύ φτηνό το κόλπο σου φίλε.

Συγκεκριμενοποίησες την όλη ουσία της πρότασης με αποτέλεσα κάτι που δεν εννοώ.

Να μου λείπει δεν αξίζει η κουβέντα με τέτοια ατομα, να σε καλά και σύ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Levana
Μέλος 1ης Βαθμίδας


70 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2011, 19:51:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε παιδιά, μαζί μιλάτε, χώρια καταλαβαινόσαστε;;;; Αγάπη+σεξ=1 όταν υπάρχει γνήσιο συναίσθημα στη σχέση. Αλλιώς αγάπη=? και σεξ= σεξ! Το ίδιο πράγμα δε λέτε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Black_Swan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


129 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2011, 20:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγώ μπερδευτηκα πάντως... αυτό που ξέρω είναι ότι η αγάπη μπορεί να υπάρχει μόνη της χωρίς σεξ, όπως και το σεξ μόνο του χωρίς αγάπη.
Η αγάπη είναι συναίσθημα ενώ το σεξ πράξη που οδηγεί και στην τεκνοποίηση. Η συνύπαρξη των 2 είναι σίγουρα το ομορφότερο συναίσθημα ψυχικά αλλά και σωματικά η μεγαλύτερη συγκίνηση.. απλά τα πράγματα, τώρα όλες οι υπόλοιπες θεωρίες είναι θεμά προσωπικό του καθενός, και πως αντιλαμβάνεται την συνύπαρξη η μη των 2...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2011, 20:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως θυμάσαι ξεχασιάρη και κακόβουλε διαστρεβλωτή της αλήθειας Αλεξ , τον παρακάτω διάλογο?

quote:

Γιαννηςψευτης

quote:
Είναι φανερό πως συνδέεις την αγάπη με την σεξουαλική πράξη.
Από κει και μετά, όλα τα λοιπά συνδέονται, ακόμη και η μοιχεία και το αίσθημα της ιδιοκτησίας.
Εκεί κολλά φαντάζομαι και αποδίδονται τα “ο δικός μου” και “η δικιά μου”

Καμία σχέση,δεν μπορείς να καταλάβεις.Το μπερδεύεις με τις δικές σου θεωρίες.

quote:
Εκεί κολλά φαντάζομαι και αποδίδονται τα “ο δικός μου” και “η δικιά μου”

Διαφωνώ κάθετα με αυτή την κτητική σχέση. Δεν είναι αυτή αγάπη, κατά την δική μου άποψη.


Είπα εγω πουθενα "δικός μου" και "δικιά μου"?

Blacawan

quote:
όπα εσύ το προχωρησες...ποιος είπε για φαντασιώσεις με άλλους... εγώ μιλάω για μια στιγμή που θα δεις έναν όμορφο άνθρωπο ότι θα τον θαυμάσεις ...εσύ δηλαδή όταν δεις κάποια στο δρόμο την σκέφτεσαι για μέρες μετά και φαντάζεσαι διάφορα?οκ πάσο αν το βλέπεις έτσι ναι καλά κάνεις και νιώθεις ένοχος και να καείς και στην κόλαση! εγώ το είδα πιο "αθώα"...

Δεν διαβασες καλά τί είπα,μια απ τα ίδια και σύ.Διαβασε το πάλι και προσπάθησε να καταλάβεις το προφανές,είπα ΜΠΟΡΕΙ να σε οδηγήσει εκεί.Γιατί βγάζεις το συμπέρασμα? Οτι να ναι.

quote:
και πως πληρώνεται? μπορείς να μας πεις? φίλε αλεξ φαίνεται ότι είσαι αρκετά επηρεασμένος από τις διδαχές του χριστιανισμού, και συνέχεια νιώθεις ενοχές και τύψεις... δεν μπορείς να φυλακίσεις τη σκέψη... η σκέψη είναι ελευθέρη...

Για να ξέρεις,δεν είμαι κάν βαφτισμένος και δεν πατάω ποτέ το πόδι μου στην εκκλησία(την οποία θεωρώ όργανο χειραγώγσησης της μαζας).

Αυτά που λέω περι κάρμα είναι γνωστά εδω και χιλιάδες χρόνια.

Γιαννης ψευτης

quote:
Ερώτηση!
Είναι καλό θα χαίρεσαι βλέποντας την “δική σου” να δακρύζει από δικό σου φταίξιμο?

Ναι,το απολαμβάνω ιδιαίτερα,μου αρέσει να την βλέπω να κλαίει.Ρε πάς καλά?



Προφανώς φίλε μου είσαι σε σύγχυση και δεν ξέρεις τι λες.
Αλλά λες την μια μέρα και άλλα την αμέσως επόμενη.

Το κείμενο που παρεμβάλω σε παρένθεση μέσα στο δικό σου γραπτό κείμενο, είναι η δική μου ερώτηση και το υπόλοιπο είναι η απάντηση σου.
Παρέμβαλα την ερώτηση μου σε παρένθεση , για να συνδεθεί και να θυμηθείς σε τι απαντάς
Αυτό είναι ο λόγος που το έχω σε παρένθεση.
Το ότι εσύ δεν ξέρεις τι λες ή σε ποια ερώτηση απαντάς είναι θέμα καθαρά δικό σου

Δεν σκοπεύω να συνεχίσω διάλογο μαζί σου.
Τα γραπτά μένουν και αξιολογούνται από όσους έχουν κριτική σκέψη και μνήμη

Να είσαι καλά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2011, 20:42:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

εγώ μπερδευτηκα πάντως... αυτό που ξέρω είναι ότι η αγάπη μπορεί να υπάρχει μόνη της χωρίς σεξ, όπως και το σεξ μόνο του χωρίς αγάπη.
Η αγάπη είναι συναίσθημα ενώ το σεξ πράξη που οδηγεί και στην τεκνοποίηση. Η συνύπαρξη των 2 είναι σίγουρα το ομορφότερο συναίσθημα ψυχικά αλλά και σωματικά η μεγαλύτερη συγκίνηση.. απλά τα πράγματα, τώρα όλες οι υπόλοιπες θεωρίες είναι θεμά προσωπικό του καθενός, και πως αντιλαμβάνεται την συνύπαρξη η μη των 2...



Αυτό ακριβώς λεω και εγώ καλή μου, και δεν φαίνεται να μπορούν να το καταλάβουν οι περσότεροι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2011, 21:14:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Alex22:

Αχ βρε Εαρινέ,μα να μην έχεις καταλάβει ούτε μία φορά,τί να πώ.
------------------------------------------------------------------

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγω μαζί του!!!

Και του αφιέρωσα και ενα διάλογο,στο μύθος,αλλά θα τον φέρω
εδω,γιατί δεν ταιριάζει εκεί.


Οχι βρε Γιαννη,δεν κάνουμε τέτοια εμείς!

Τις αγαπάμε και τις φροντίζουμε τις γυναίκες
γιατι καλώς ή κακώς τις θεωρούμε ισότιμες και
ισάξιες.

Τώρα,για να λέμε την αλήθεια,μια γυναίκα με τον
Εαρινό δεν κινδυνεύει να χάσει τίποτα,πέρα απο
το μυαλό της!

Θα του λέει:
ΓΥΝ:Μ'αγαπάς Δήμο μου?

ΕΑΡ:Σύμφωνα με τον Λάκαν,η αγάπη...

ΓΥΝ:Ναι αγάπη μου,αλλά πόσο μ'αγαπάς?

ΕΑΡ:Κατά τον Σοπενχάουερ,το ποσοστό αγάπης...

ΓΥΝ:Δηλαδή Δημάκο μου,είμαι για σένα τα πάντα?

ΕΑΡ:Οχι ακριβώς καλή μου,κατά τον Χιούμ ο έρωτας και η αιτία...

ΓΥΝ:Τότε Δήμο μου σε πειράζει να πάω μια βόλτα με τον κουμπάρο?

ΕΑΡ:Οχι,αλλά σύμφωνα με τον Φροϋντ ο φαλλός του κουμπάρου...

ΓΥΝ:Ε,οχι βρέ Δήμο,δεν είναι και τόσο...μικρός!!


ΕΑΡ:!!!!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2011, 21:34:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παλιοκάθαρμα της κοινωνίας γι'αυτό σε συμπαθώ...
Διότι είσαι αντικειμενικότατος και καλός ερμηνευτής των όσων λέω...
Αυτά πρέπει να καταχωρηθούν στα πρακτικά...
Έννοια σου και θα σε τακτοποιησω και σένα κάποια στιγμή...στην γωνιά σε περιμένω...Βρούτε...
Πάντως η ιστορία πρέπει να έχει και υπόλοιπο σενάριο..για πές...
Ο κουμπάρος τι ιδεών είναι???
Μολόγα κάθαρμα...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2011, 21:53:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-Yπαρχουν κατι μπλε χαπακια για το sex,ξερει καποιος αν υπαρχουν
αντιστοιχα για την αγαπη και αλλα για τον ερωτα;
-Να,ειμαι Βραζιλια και ξερετε.....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2011, 22:16:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

H αγάπη έρχεται μόνο μία φορά στην ζωή σου,Εαρινουλάκο.Πρέπει να είσαι προετοιμασμένος για εκείνη την ώρα.

Αν κάνεις πλάκα εντάξει,αν δεν κάνεις όμως είσαι ντίπ για ντίπ,τελείως εκτός.Ελπίζω να κάνεις πλάκα.

Αχ βρε Εαρινέ,μα να μην έχεις καταλάβει ούτε μία φορά,τί να πώ.

Edited by - alex22 on 25/05/2011 19:28:04



Ας ξεκινήσω απο την τελευταία παράγραφο του λόγου σου...
Η Αλήθεια είναι ότι δυσκολεύομαι να αντιληφθώ απλοϊκά πραματάκια...ζητώ την κατανόησή σου λοιπόν...

Η Πλάκα δε είναι ότι δεν κάνω καθόλου πλάκα..οπότε "ναί" προφανώς είμαι ΝΤΙΠ ΚΑΤΑ ΝΤΙΠ...

Τώρα , το ότι η αγάπη έρχεται μια φορά στην ζωή ... απο πού προκύπτει???
Αν σε βολεύει κάποια τέτοια αίσθηση τότε να συμφωνήσω......να κάνω χαλάστρα στο φίλο μου???

Και σ'ευχαριστώ για το Εαρινουλάκο...δείχνει ότι κατα βάθος με συμπαθείς......αλλα και γώ σε συμπαθώ ασχέτως των διαφωνιών μας!!!



Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 29 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy