ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΓΑΠΗ-μηπως πισω απο την λεξη κρυβουμε εμεις οι ανδρες ΜΟΝΟ την ερωτικη μας επιθυμια;;;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 29
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 23:32:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στον Εαρινό απευθύνθηκα!!
Πότε απέκτησαν φωνή τα...ραδίκια??

Με αποστώμοσες .Αφου για μένα μιλάς ρε εξυπνάκια,τί να κάνω την πάπια? Λίγη ειλικρίνια ρε γαμώτο,δεν βλάπτει.

Edited by - alex22 on 10/06/2011 23:33:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 23:35:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεγάλη ιδέα εχεις για τον εαυτό σου!!

Εκτός κι αν τον θεωρείς...ραδίκι!!

Δεν μίλησα σε εσένα.
Αν απέκτησαν φωνή τα ραδίκια ρώτησα!

Και μετα θέλεις και παιχνίδια μυαλού μαζί μου!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 23:40:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μεγάλη ιδέα εχεις για τον εαυτό σου!!

Εκτός κι αν τον θεωρείς...ραδίκι!!

Δεν μίλησα σε εσένα.
Αν απέκτησαν φωνή τα ραδίκια ρώτησα!

Και μετα θέλεις και παιχνίδια μυαλού μαζί μου!!!


Αυτό δεν είναι παιχνίδι μυαλού,είναι βλακεία.

Αυτή είναι η ουσία? Χαίρω πολύ τότε.Καταλαβαίνεις οτι δεν έχει ουσία αυτό? Είναι ότι να ναι,χαζομάρα.

Αν είναι έτσι νικόμαχε,αστο,κέρδισες ήδη!!!Δεν θα κάθομαι να ασχολούμε με τις αξυπναδούλες σου,υποτιμά την νοημοσήνη μου κάτι τέτοιο.

Ασε λοιπόν τις μπούρδες και πάμε στην ουσία(εδώ κολώνεις φυσικά),και απαντησέ μου αν φοράς παντελόνια(που δεν το νομίζω)στην ερώτηση για τους λογαρισμούς.Πές μας ρε φωστήρα,πώς το κατάλαβες?

Νομίζω πως όλοι πιά καταλάβαμε πόσο δειλός είσαι. Αντί να κάτσεις να πείς οτι έκανες λάθος,να το παραδεχτείς(αυτό θα ηταν αντρίκιο απο μέρους σου,αλλα τι λέω τώρα,μόλις μας απέδειξες οτι φοράς φούστα),αντι να κάτσεις να το παραδεχτείς λοιπόν το λάθος σου,κάνεις αυτό που κάνουν οι δειλοί,το αποφεύγεις.Αυτό τα λέει όλα.

Γιατί εγώ αυτό ήθελα να δώ,να επιβεβαιώσω δηλαδή,το τί θα πείς μετά,το αν θα είσαι ειλικρινής ή όχι.Εννοείται οτι ξέρω οτι αυτό που είπες είναι ψέματα,όλοι το ξέρουμε αυτό.Δεν έκανα τόσο ντόρο για αυτό.Μου απεδειξες λοιπόν μια πολύ σημαντική πτυχή του χαρακτήρα σου,δειλέ.


Edited by - alex22 on 11/06/2011 00:12:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2011, 23:59:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλεξ
Ασε λοιπόν τις μπούρδες και πάμε στην ουσία(εδώ κολώνεις φυσικά),και απαντησέ μου αν φοράς παντελόνια(που δεν το νομίζω)στην ερώτηση για τους λογαρισμούς.Πές μας ρε φωστήρα,πώς το κατάλαβες?


Να σου στείλω εναν αριθμό λογαριασμού τραπέζης να μου καταθέσεις
300 ευρώ και μετά θα σου πώ.
Αν θέλεις να αποκτήσεις γνώση,πρέπει να πληρώσεις.
Θέλεις? Pay...

quote:
Αλεξ
Γιατί εγώ αυτό ήθελα να δώ,να επιβεβαιώσω δηλαδή,το τί θα πείς μετά,το αν θα είσαι ειλικρινής ή όχι

Αμα σου πώ στα..υπό την σκελέαν όργανα...αν θα το επιβεβαιώσις ή οχι,τι θα πείς?

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 11/06/2011 00:05:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 00:02:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαρινέ

αν δεν επέμβεις εγκαίρως θα το κάψει όλο το
υπόλοιπο μυαλό του το παιδί!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 00:04:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Να σου στείλω εναν αριθμό λογαριασμού τραπέζης να μου καταθέσεις
300 ευρώ και μετά θα σου πώ.
Αν θέλεις να αποκτήσεις γνώση,πρέπει να πληρώσεις.
Θέλεις? Pay...

Γτπ τελείως.Ουσία μηδέν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 00:05:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αν δεν επέμβεις εγκαίρως θα το κάψει όλο το
υπόλοιπο μυαλό του το παιδί!!

Μηχανισμός αμυνας αυτό που κάνεις.Εκτίθεσαι γέρο.

Σταμάτα πιά να κάνεις σαν γελοίος και δείξε λίγη σοβαρότητα.Τι να πώ? Φτάνει πια αυτή η μαλακία.

Edited by - alex22 on 11/06/2011 00:08:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 00:06:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Ζιπ..ο περίφημος Ζιπ..
Χθεσινό Τρόλλ...που καθ'ομολογίαν του παραδέχθηκε ότι ήταν λάθος του και σημερινός Ζιπ άτρολλος...θα κάνει -λέει- παιχνίδια μυαλού και με ποιόν???
Με τον Εαρινό...
Ζιπ , κοίταξε να δείς ... ο Εαρινός δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να συμμετάσχει σε οποιουδήποτε είδους παιχνίδια ή οτιδήποτε άλλο με σένα , προσωπικά έδωσα χώρο και καλή διάθεση για μια όσο το δυνατόν καλύτερη επικοινωνία μαζί σου και για σένα έκανα παρατηρήσεις σε φίλους -δεν το μετανοιώνω...όχι- αλλα βλέπω ότι οι "παλιές καλές" συνήθειες τελικά δεν ξεχνιούνται εκ μέρους σου...πάντα προκλητικός και αήθης..πάντα τρόλ και ξέρόλας..πάντα να δημιουργείς ανακατωσούρες εν είδει εντυωσιασμού και μάλιστα φθηνού , όπως είσαι ο ίδιος!!!
Κάνε αυτό που γνωρίζεις καλά και άσε με εμένα φιλαράκο...δεν είμαι Αθηναίος εγώ...είμαι απ'αλλού ξέρεις...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 00:13:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εαρινέ

αν δεν επέμβεις εγκαίρως θα το κάψει όλο το
υπόλοιπο μυαλό του το παιδί!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Αύριο θα πάω παραλία Νικ...θα έχει όμορφη μέρα και καλή παρέα..
Υπάρχει ένα ταβερνάκι εκεί δίπλα και μας περιμένει και καλό κρασάκι..τι λές θα έρθεις???
Θα δείς ότι αν αφήσεις τον νού σου , οι επιλογές σου/μας είναι που μας στενοχωρούν...όμορφος κόσμος το πρωί...το βράδυ δε , ακόμα καλύτερος...βγές απο αυτό το δωμάτιο φίλε μου και κλείσε την πόρτα πίσω σου....και άσε τις κραυγές να στριγγλίζουν...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 00:20:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός
....βγές απο αυτό το δωμάτιο φίλε μου και κλείσε την πόρτα πίσω σου..


Ποιό δωμάτιο?

Στο κήπο κάθομαι κάτω απο την μουριά και απολαμβάνω τον
ουρανό.Κοιτώ και για κανένα UFO αλλά εις μάτην!
Ολα απο...κάτω ξεφυτρώνουν!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 00:28:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α! Ρε μπαγάσα , ποιός στην χάρη σου...μου θυμίζεις την πατρίδα μου και το σπίτι μου , κάτω απο δύο ασφένδαμους -φοβερό δένδρο- βλέπω και ακούω την θάλλασα να ψελίζει ήχους ονειρεμένους και γύρω-γύρω τ'αηδόνια να έχουν στήσει τραγούδι μοναδικό....
Τον άλλο μήνα -πρώτα με το καλό- θα είμαι κεί Νίκ...εκεί να δείς αγάπες και κρυμμένες ερωτικές επιθυμίες..


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 00:32:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποιά ειναι η ιδιαίτερη πατρίδα σου Εαρινέ?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 00:37:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ποιά ειναι η ιδιαίτερη πατρίδα σου Εαρινέ?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Η Μάνη φίλε μου...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 00:44:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να εισαι υπερήφανος!!!

Εγω είμαι παιδί της πόλης.
Μακρυνή καταγωγή απο πολλές γενιές πίσω,απο Ρούμελη.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 01:16:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είμαι περήφανος φίλε μου και για την καταγωγή μου αλλα και για την πατρίδα μου/ας...την έχω "γυρίσει" σχεδόν όλη και πραγματικά όπου και να πάς , θα συναντήσεις μοναδικά μέρη...και η Ρούμελη έχει πάρα πολύ όμορφα μέρη...
Κάτω απο την μουριά είσαι ακόμα ρε ρομαντικέ σατράπη..ε???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 05:25:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

Έχουν γίνει αρκετές επεμβάσεις σε μηνύματα του Εαρινού και του alex22 στο θέμα αυτό.

Εαρινέ, οι προσβλητικές και εμπρηστικές εκφράσεις που προήλθαν από τη δική σου μεριά ήταν και πάρα πολλές και ιδιαίτερα έντονες. Είναι βέβαια αρκετά "ανεξήγητο" το πώς εκφράστηκες με τόσο μαίνος απέναντι στον alex22 όταν στη 11η σελίδα ξεκίνησες τις εμπρηστικές εκφράσεις, ουσιαστικά προσωπικά απρόκλητος (Εαρινός - Απεστάλη: 05/06/2011, 20:46:10). Υπήρχε βέβαια μια υποβόσκουσα ένταση μεταξύ σας η οποία είχε ξεκινήσει στο παρόν θέμα από μια αρκετά εμπρηστική κριτική που σου είχε κάνει ο alex22 για τον τρόπο της γραπτής έκφρασής σου, αλλά καλλιεργήθηκε αρκετά και από τη μεριά σου στη συνέχεια, και με κάποια "εκδικητικότητα" που θα μπορούσε ίσως να διακρίνει κανείς και συγκεκριμένα στο σημείο της συζήτησης όπου γίνεσαι έξω φρενών με τον alex22 σχετικά με μια έκφρασή του για το που μπορεί να φτάσει κάποιος που δε θέλει να προδώσει την αγάπη (Εαρινός - Απεστάλη: 31/05/2011, 20:04:02). Στη συνέχεια βέβαια και με κάποιες εξηγήσεις από τον alex22 τα πράγματα είχαν ηρεμήσει αλλά μετά από κάποιες μέρες που δε συμμετείχες στις συζητήσεις επανήλθες μαινόμενος.

Και τέτοιος θυμός ξαφνικά απέναντι στον alex22 επειδή στην 11η σελίδα υπέθεσε ότι ο λογαριασμός του gianipseftis είναι στημένος, φαίνεται υπερβολική αντίδραση. Και δεν δικαιλογείται ούτε από την απάντηση που έδωσες στην Narkissa555, ούτε και από την απάντηση που έδωσες στον elo όταν κι εκείνος εξέφρασε την απορία του για το ξαφνικό μαίνος σου (σχετικό μήνυμα του elo).

Η στάση σου λοιπόν είναι και περίεργη και σε μεγάλο βαθμό αδικαιολόγητη...

Ούτε κι εσύ alex22 είσαι άμοιρος ευθυνών βέβαια. Αν και σε αρκετά μηνύματα έχεις γράψει με ειλικρίνια τους λόγους για τους οποίους αντιτίθεσαι στον Εαρινό, υπάρχουν μηνύματα στα οποία δρας κι εσύ εμπρηστικά και βέβαια πολλά μηνύματα στα οποία του απευθύνεις προσωπικές προσβολές.

Όπως καταλαβαίνετε βέβαια και οι δυο σας, αυτή η συνεχής ανατροφοδότηση της κόντρας αυτής δε βοηθάει στο να επιλυθεί το πρόβλημα, αν και τα όσα έχουν γραφτεί στο θέμα αυτό, είναι ιδιαίτερα "διαφωτιστικα"... ιδιαιτέρως δε, μέσα στο γενικότερα "περίεργο κλίμα" που καλλιεργείται και εκφράζεται τον τελευταίο καιρό σε πολλές συζητήσεις από συγκεκριμένους ανθρώπους...

Όπως το έθεσε ο Dr Jekyll Mr Hyde (Απεστάλη: 10/06/2011, 14:14:25):

quote:
Πάντως, αν μη τι άλλο, γνωριστήκαμε όλοι λίγο καλύτερα, έτσι δεν είναι βρε παιδιά;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 06:14:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρακαλούμε, η συζήτηση να επανέλθει στην φυσιολογική της ροή εντός των πλαισίων του θέματος, κάτι που αποτελεί την ελάχιστη ένδειξη σεβασμού σε όσους συμμετέχοντες θέλουν να συζητήσουν επί του θέματος και φυσικά σε όσους αναγνώστες παρακολουθούν τη συζήτηση.

Και μια επισήμανση σχετικά με την παρακολούθηση και κατανόηση της συζήτησης που έχει να κάνει με τη χρήση των παραθέσεων:
Η λειτουργία της παράθεσης κειμένου (quote) χρησιμοποιείται για να μπορεί να καταλάβει κανείς σε μια συζήτηση επάνω σε ποιό σημείο της τοποθέτησης ενός συνομιλητή εκφράζει κάποιος μια άποψη/απάντηση/κριτική, κ.λπ. Η αυτούσια παράθεση ολόκληρων μηνυμάτων καλό είναι να αποφεύγεται, εκτός εάν υπάρχει συγκεκριμένη ανάγκη γι' αυτό. Μπορείτε πάντα να επιλέγετε το κομμάτι που θέλετε να σχολιάσετε και να το βάζετε ανάμεσα σε [quote] ... [/quote] αναφέροντας βέβαια πάντα το όνομα μέλους που έχει γράψει το κείμενο που παρατίθεται (ή γενικότερα την πηγή, εάν πρόκειται για την παράθεση μικρού τμήματος κειμένου από το Διαδίκτυο ή από κάποιο έντυπο μέσο).

Σε κάποια μηνύματα όμως δεν είναι καθόλου εμφανείς οι παραθέσεις που γίνονται. Για παράδειγμα, σε μηνύματα που έχεις γράψει στο παρόν θέμα Εαρινέ δε φαίνεται καν ότι κάνεις παράθεση στο κείμενο κάποιου άλλου, αφού απλά παραθέτεις το τμήμα που θες να σχολιάσεις, αφήνεις μια γραμμή κενό και μετά γράφεις τη δική σου άποψη. Αυτό προκαλεί μεγάλη σύγχυση γιατί είναι πολύ δύσκολο να καταλάβει κανείς ποιό τμήμα του μηνύματος είναι το δικό σου και ποιο τμήμα είναι αυτό που έχει γράψει κάποιος άλλος και το πρόβλημα αυτό δημιουργείται ακόμα και σε κάποιον που έχει διαβάσει με μεγάλη προσοχή όλη τη συζήτηση και γνωρίζει το στυλ γραφής των συμμετεχόντων - πολύ δυσκολότερο θα είναι βέβαια για κάποιον αναγνώστη που διαβάζει το θέμα και δεν μπορεί να "μαντέψει" ποιανού είναι το απόσπασμα που παρατίθεται χωρίς quote στο μήνυμά σου και αν πρόκειται για δικό σου κείμενο ή για κείμενο που έχει γράψει κάποιος άλλος συνομιλητής.

Τέλος, θα ήθελα να κάνω ένα σχόλιο περί της επιστημονικής ορολογίας στη συγγραφή μηνυμάτων, κυρίως παίρνοντας ως αφορμή μια φράση του alex22 στην 7η σελίδα, όπου απευθυνόμενος στον Εαρινό, γράφει:

quote:
alex22 - Απεστάλη: 30/05/2011, 13:15:09

Για ρώτα τους άλλους? Πόσο ευκολα καταλαβαίνουν τα γραπτά σου? Μόνο όσοι είναι καταρτισμένοι στην ψυχολογία μπορούν να σε καταλάβουν εύκολα.



O επιστημονικός τρόπος έκφρασης δεν είναι αναγκαστικά ακατανόητος. Το αντίθετο θα έλεγα μάλιστα, εάν πρόκειται για μια βαθιά κατανόηση των επιστημονικών θεμάτων που πραγματεύεται κάποιος (εκτός από κάποιες περιπτώσεις που είναι δύσκολη η εκλαΐκευση μερικών επιστημονικών εννοιών), με την προϋπόθεση βέβαια ότι θέλει να γίνει κάποιος κατανοητός και δε χρησιμοποιεί δυσνόητες εκφράσεις για εντυπωσιασμό. Είναι, θα έλεγα, αξιέπαινο για όσους έχουν επιστημονικές γνώσεις να προσπαθούν να τις επικοινωνήσουν σε όλους με τον όσο το δυνατόν πιο κατανοητό τρόπο μπορούν (αυτό έχει να κάνει και με τις δεξιότητες του καθενός) και το παραπάνω αποτελεί επίσης και έναν στόχο του ESOTERICA που συνεχώς προωθούμε και μέσω της αρθρογραφίας μας (μετάφρασης/απόδοσης ή συγγραφής άρθρων) αλλά και μέσω της γενικότερης στάσης μας στις συζητήσεις: επιστημονικός και φιλοσοφικός τρόπος προσέγγισης που να εξυπηρετεί τη γενικότερη κατανόηση και την σε βάθος έρευνα των θεμάτων που πραγματεύεται το esoterica.

Off the record, alex22: Κι εγώ πολλές φορές δεν μπορώ να καταλάβω πολλά πράγματα που γράφει ο Εαρινός και ας είμαι καταρτισμένη στην ψυχολογία, οπότε μην ανησυχείς για τη δυνατότητα της κατανόησής σου, ούτε και να μην το καταλογίζεις αυτό στην επιστήμη


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 07:37:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικά το θέμα Αμαλία,έληξε. Κανονήσαμε για το κοινό μας συμφέρον και του forum να μην έχουμε καμία άλλη διένεξη μεταξύ μας.Απο μακριά και αγαπημένοι λοιπόν.

Το πρόβλημα που υπάρχει τώρα είναι ο Νικόμαχος.

quote:

Ποιό δωμάτιο?
Στο κήπο κάθομαι κάτω απο την μουριά και απολαμβάνω τον
ουρανό.Κοιτώ και για κανένα UFO αλλά εις μάτην!
Ολα απο...κάτω ξεφυτρώνουν!!

Βλέπεις τι κάνει εδώ? Προκαλεί.Οκ ναι,και εγώ τον ειρωνεύτηκα για τις "πνευματικές" εμπειρίες πάνω στο βουνό-σπηλιά που είχε με το περήφιμο σακίδιό που τον κράτησε ζωντανό εκει πάνω για κανα μήνα! Αλλα αν προσέξεις,αυτός άρχισε να με ειρωνεύεται για λόγους που δεν θα έπρεπε(καθώς δεν αναφέρθηκα σε εκείνον).Με αυτό που κάνει,προκαλεί ύπουλα άλλη μια κόντρα.Και να πείς ρε γαμώτο οτι λέει και κάτι το αστείο ο άνθρωπος,να πώ εντάξει,τουλάχιστον γελάμε,αλλα όχι,ο τύπος δεν έχει αισθηση του χιούμορ.

Επίσης Αμαλία,ο Νικόμαχος έκανε μια σοβαρή καταγγελία,ανέφερε οτι το μέλος Zip,μπαίνει στο παρόν τόπικ με 4 λογαριασμούς!!! Όταν του ζήτησα διευκρινήσεις,έκανε σαν να μην υπάρχει κάν τέτοιο θέμα.Συγνώμη τώρα,αλλα δεν μπορείς να υποστηρίζεις κάτι τέτοιο και μετά όταν σου ζητάνε αποδείξεις-ενδείξεις να σωπαίνεις.Κατα την γνώμη μου αυτός είναι το πρόβλημα τώρα.


Edited by - alex22 on 11/06/2011 07:43:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 08:15:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
alex22

Επίσης Αμαλία,ο Νικόμαχος έκανε μια σοβαρή καταγγελία,ανέφερε οτι το μέλος Zip,μπαίνει στο παρόν τόπικ με 4 λογαριασμούς!!!


alex22, οι σοβαρές καταγγελίες γίνονται από σοβαρούς ανθρώπους. Ένας τενεκές, τι σοβαρή καταγγελία να σου κάνει ; Μη τσιμπάς ... άσ' τον να σκούζει. Δε βλέπεις που τον έχουν γραμμένο ακόμη και οι υπεύθυνοι ; Άμα ήταν σοβαρός άνθρωπος, ήδη οι υπεύθυνοι θα τον είχαν ρωτήσει γι' αυτήν την κατηγορία του προς ένα άλλο μέλος και θα του ζητούσαν να αποδείξει αυτά που λέει. Ε, όπως βλέπεις, γραμμένο τον έχουν γιατί ασφαλώς δεν παίρνουν αυτά που λέει στα σοβαρά. Ε, μην τα παίρνεις κι εσύ. Εδώ δεν τα παίρνω εγώ, που στο κάτω κάτω, για μένα λέει, εμένα κατηγορεί. Ποιος ; o ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ. Σαν να λέμε : χέστηκ' η φοράδα μες στ' αλώνι.

*o Εαρινούλης, το άλλο το νήπιο, που το παίζει και μάγος που είναι ; ... έλα βρε ... έλα ...


Edited by - zip on 11/06/2011 08:59:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 09:05:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
alex22, οι σοβαρές καταγγελίες γίνονται από σοβαρούς ανθρώπους. Ένας τενεκές, τι σοβαρή καταγγελία να σου κάνει ; Μη τσιμπάς ... άσ' τον να σκούζει. Δε βλέπεις που τον έχουν γραμμένο ακόμη και οι υπεύθυνοι ; Άμα ήταν σοβαρός άνθρωπος, ήδη οι υπεύθυνοι θα τον είχαν ρωτήσει γι' αυτήν την κατηγορία του προς ένα άλλο μέλος και θα του ζητούσαν να αποδείξει αυτά που λέει. Ε, όπως βλέπεις, γραμμένο τον έχουν γιατί ασφαλώς δεν παίρνουν αυτά που λέει στα σοβαρά. Ε, μην τα παίρνεις κι εσύ. Εδώ δεν τα παίρνω εγώ, που στο κάτω κάτω, για μένα λέει, εμένα κατηγορεί. Ποιος ; o ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ. Σαν να λέμε : χέστηκ' η φοράδα μες στ' αλώνι.

Όντως,έχεις δίκιο.Σωστό και αυτό,δεν το χα σκεφτεί .

υ.σ. Να σαι καλά,με έκανες και γέλασα πρωί πρωί.

Edited by - alex22 on 11/06/2011 09:08:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 10:01:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παρακαλούμε, η συζήτηση να επανέλθει στην φυσιολογική της ροή εντός των πλαισίων του θέματος, κάτι που αποτελεί την ελάχιστη ένδειξη σεβασμού σε όσους συμμετέχοντες θέλουν να συζητήσουν επί του θέματος και φυσικά σε όσους αναγνώστες παρακολουθούν τη συζήτηση.

Και μια επισήμανση σχετικά με την παρακολούθηση και κατανόηση της συζήτησης που έχει να κάνει με τη χρήση των παραθέσεων:
Η λειτουργία της παράθεσης κειμένου (quote) χρησιμοποιείται για να μπορεί να καταλάβει κανείς σε μια συζήτηση επάνω σε ποιό σημείο της τοποθέτησης ενός συνομιλητή εκφράζει κάποιος μια άποψη/απάντηση/κριτική, κ.λπ. Η αυτούσια παράθεση ολόκληρων μηνυμάτων καλό είναι να αποφεύγεται, εκτός εάν υπάρχει συγκεκριμένη ανάγκη γι' αυτό. Μπορείτε πάντα να επιλέγετε το κομμάτι που θέλετε να σχολιάσετε και να το βάζετε ανάμεσα σε [quote] ... [/quote] αναφέροντας βέβαια πάντα το όνομα μέλους που έχει γράψει το κείμενο που παρατίθεται (ή γενικότερα την πηγή, εάν πρόκειται για την παράθεση μικρού τμήματος κειμένου από το Διαδίκτυο ή από κάποιο έντυπο μέσο).

Σε κάποια μηνύματα όμως δεν είναι καθόλου εμφανείς οι παραθέσεις που γίνονται. Για παράδειγμα, σε μηνύματα που έχεις γράψει στο παρόν θέμα Εαρινέ δε φαίνεται καν ότι κάνεις παράθεση στο κείμενο κάποιου άλλου, αφού απλά παραθέτεις το τμήμα που θες να σχολιάσεις, αφήνεις μια γραμμή κενό και μετά γράφεις τη δική σου άποψη. Αυτό προκαλεί μεγάλη σύγχυση γιατί είναι πολύ δύσκολο να καταλάβει κανείς ποιό τμήμα του μηνύματος είναι το δικό σου και ποιο τμήμα είναι αυτό που έχει γράψει κάποιος άλλος και το πρόβλημα αυτό δημιουργείται ακόμα και σε κάποιον που έχει διαβάσει με μεγάλη προσοχή όλη τη συζήτηση και γνωρίζει το στυλ γραφής των συμμετεχόντων - πολύ δυσκολότερο θα είναι βέβαια για κάποιον αναγνώστη που διαβάζει το θέμα και δεν μπορεί να "μαντέψει" ποιανού είναι το απόσπασμα που παρατίθεται χωρίς quote στο μήνυμά σου και αν πρόκειται για δικό σου κείμενο ή για κείμενο που έχει γράψει κάποιος άλλος συνομιλητής.

Τέλος, θα ήθελα να κάνω ένα σχόλιο περί της επιστημονικής ορολογίας στη συγγραφή μηνυμάτων, κυρίως παίρνοντας ως αφορμή μια φράση του alex22 στην 7η σελίδα, όπου απευθυνόμενος στον Εαρινό, γράφει:

quote:
alex22 - Απεστάλη: 30/05/2011, 13:15:09

Για ρώτα τους άλλους? Πόσο ευκολα καταλαβαίνουν τα γραπτά σου? Μόνο όσοι είναι καταρτισμένοι στην ψυχολογία μπορούν να σε καταλάβουν εύκολα.



O επιστημονικός τρόπος έκφρασης δεν είναι αναγκαστικά ακατανόητος. Το αντίθετο θα έλεγα μάλιστα, εάν πρόκειται για μια βαθιά κατανόηση των επιστημονικών θεμάτων που πραγματεύεται κάποιος (εκτός από κάποιες περιπτώσεις που είναι δύσκολη η εκλαΐκευση μερικών επιστημονικών εννοιών), με την προϋπόθεση βέβαια ότι θέλει να γίνει κάποιος κατανοητός και δε χρησιμοποιεί δυσνόητες εκφράσεις για εντυπωσιασμό. Είναι, θα έλεγα, αξιέπαινο για όσους έχουν επιστημονικές γνώσεις να προσπαθούν να τις επικοινωνήσουν σε όλους με τον όσο το δυνατόν πιο κατανοητό τρόπο μπορούν (αυτό έχει να κάνει και με τις δεξιότητες του καθενός) και το παραπάνω αποτελεί επίσης και έναν στόχο του ESOTERICA που συνεχώς προωθούμε και μέσω της αρθρογραφίας μας (μετάφρασης/απόδοσης ή συγγραφής άρθρων) αλλά και μέσω της γενικότερης στάσης μας στις συζητήσεις: επιστημονικός και φιλοσοφικός τρόπος προσέγγισης που να εξυπηρετεί τη γενικότερη κατανόηση και την σε βάθος έρευνα των θεμάτων που πραγματεύεται το esoterica.

Off the record, alex22: Κι εγώ πολλές φορές δεν μπορώ να καταλάβω πολλά πράγματα που γράφει ο Εαρινός και ας είμαι καταρτισμένη στην ψυχολογία, οπότε μην ανησυχείς για τη δυνατότητα της κατανόησής σου, ούτε και να μην το καταλογίζεις αυτό στην επιστήμη




Αμαλία καλημέρα!
Το γεγονός ότι κατ'αυτόν τον τρόπο αξιολογείς τα πράγματα...ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ αυτό δεν σημαίνει ότι είναι έτσι κιόλας!
Προσωπική σου εκτίμηση , την σέβομαι αλλα την θεωρώ απόλυτα λάθος!
Ωστόσο δεν πρόκειται να μπώ σε διαδικασία εξήγησης...δεν έχει κατα την άποψή μου κανένα απολύτως νόημα και αντίληψη έχω -αρκετά καλή- για να αντιλαμβάνομαι..τι και πως λέγεται...
Καλημέρα!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 10:13:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμαλία....

Πιο πάνω , γίνεται έμμεση αναφορά σε συνδίκτυο -Νικόμαχο- .... προσωπικά το θεωρώ ως την χειρότερη μορφή αήθους επιθέσεως εναντίον ανθρώπων και απορώ δεν το βλέπεις/ετε...τι πρέπει δηλαδή να γίνει για να σταματήσει αυτό το πράμα που ο Τζίπ συνεχίζει να αναπαράγει και ΚΑΝΕΝΑΣ δεν του λέει οτιδήποτε???
Θα του πώ εγώ λοιπόν και οποιουδήποτε άλλου προβαίνει σε τέτοιου είδους κολπάκια...και μεθοδεύσεις που εγείρουν δίκαια αισθήματα θυμού και οργής στους υπολοίπους άτυχους συνδικτύους του που κατα καιρούς -και όχι μόνο αυτός- πιάνει στο στοματάκι του....
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΒΡΙΖΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝΑΙΤΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙς ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ...αυτό για υπενθύμιση!!!
Προς στιγμήν δεν θα πω οτιδήποτε άλλο αναμένοντας την τοποθέτησή σου....



Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 11/06/2011 10:14:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 10:38:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα δεν καταλαβαίνεις φίλε μου τι γίνεται?
Από τήν μια μεριά οι συντονιστές κάνουν εκκλήσεις για αυτοσυγκράτηση έναντι των troll, και από την άλλη επιτρέπουν συμπεριφορές troll.
Θα πρέπει να είναι κανείς πολύ ψύχραιμος για να τους αποφύγει, γιατί τους μεν πρώτους τους μπλοκάρουν οι διαχειριστές μετά από κάποια μηνύματα, τους δε άλλους – που είναι και οι χειρότεροι – τους επιτρέπουν να περιφέρονται βρίζοντας όποιον δεν συμφωνεί μαζί
τους, και σχολιάζοντας σαν “κατίνες κουτσομπόλες”, μέλη του φόρουμ σε προσωπικό επίπεδο άμεσα ή έμμεσα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 13:15:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το πρόβλημα που υπάρχει τώρα είναι ο Νικόμαχος.

quote:
--------------------------------------------------------------------------------

Ποιό δωμάτιο?
Στο κήπο κάθομαι κάτω απο την μουριά και απολαμβάνω τον
ουρανό.Κοιτώ και για κανένα UFO αλλά εις μάτην!
Ολα απο...κάτω ξεφυτρώνουν!!
--------------------------------------------------------------------------------


Βλέπεις τι κάνει εδώ? Προκαλεί.Οκ ναι,και εγώ τον ειρωνεύτηκα για τις "πνευματικές" εμπειρίες πάνω στο βουνό-σπηλιά που είχε με το περήφιμο σακίδιό που τον κράτησε ζωντανό εκει πάνω για κανα μήνα! Αλλα αν προσέξεις,αυτός άρχισε να με ειρωνεύεται για λόγους που δεν θα έπρεπε(καθώς δεν αναφέρθηκα σε εκείνον).Με αυτό που κάνει,προκαλεί ύπουλα άλλη μια κόντρα.Και να πείς ρε γαμώτο οτι λέει και κάτι το αστείο ο άνθρωπος,να πώ εντάξει,τουλάχιστον γελάμε,αλλα όχι,ο τύπος δεν έχει αισθηση του χιούμορ.

Επίσης Αμαλία,ο Νικόμαχος έκανε μια σοβαρή καταγγελία,ανέφερε οτι το μέλος Zip,μπαίνει στο παρόν τόπικ με 4 λογαριασμούς!!! Όταν του ζήτησα διευκρινήσεις,έκανε σαν να μην υπάρχει κάν τέτοιο θέμα.Συγνώμη τώρα,αλλα δεν μπορείς να υποστηρίζεις κάτι τέτοιο και μετά όταν σου ζητάνε αποδείξεις-ενδείξεις να σωπαίνεις.Κατα την γνώμη μου αυτός είναι το πρόβλημα τώρα.


Έχουν περάσει τόσες ώρες Αμαλία μου, και δεν είδα ακόμη καμιά ενέργεια στις υποδείξεις του “χορηγού” και καθοδηγητή.
Ο ίδιος έχει συμπεριλάβει και εμένα πολλαπλώς στα κουτσομπολιά του, απορόντας μάλιστα που δεν του ανταπαντώ στις ύβρεις του.
Ο τύπος μετρά το “αντριλίκι” του, με τον ημερήσια αριθμό υβριστικών μηνυμάτων που πετά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 18:12:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο ίδιος έχει συμπεριλάβει και εμένα πολλαπλώς στα κουτσομπολιά του,

Θες μήπως να σου φέρω τα δικά σου κουτσομπολιά? Άστο καλύτερα. Είναι αυτο που λέμε,δεν μπορείς να κρίνεις τους άλλους ενω δεν έχεις κρίνει κάν τον εαυτό σου.Δηλαδή εσύ τώρα παιρνιέσαι για έξυπνος με το να λές εμενα κουτσομπόλη? Ενω εσύ ο ίδιος στην αρχή πετούσες την λάσπη σου σε όποιον μιλούσες για μένα,"όπως κάνει εκείνο το παιδί". Αυτό το πράγμα που κάνεις είναι διαστρέβλωση της αλήθειας.Επίσης, εγώ είπα για σένα απευθίας αυτό που πιστεύω,ενώ εσύ το πάς απο δώ το πάς απο κεί,θέλεις και δε θέλεις να φανεί,έχοντας πάντα μια ειρωνία.

Δεν είμαστε το ίδιο.Είναι άλλο πράγμα να ειρωνεύεσαι τον άλλο με ένα ύφος αφυψηλού σε κάποιον τρίτο, και άλλο πράγμα να του λές-με ευθή τρόπο- αυτό που σε πειράζει απο κείνον.

quote:
απορόντας μάλιστα που δεν του ανταπαντώ στις ύβρεις του.

Κάνεις λάθος,δεν απορώ που δεν μου απαντάς.Αντιλαμβάνομαι οτι δεν νιώθεις βολικά με το να μου μιλάς στα ίσα (και όχι δεν εννοώ οτι είμαι ανώτερος,όπως το φτωχό μυαλό μερικών πιστεψε αμέσως) μιλάς όμως για μένα στους άλλους.Είναι σαν να έχουμε δύο πολεμιστές,ο ενας πολεμάει μόνος του,στηρίζεται στις δικές του δυνάμεις,και ο άλλος την κάνει ύπουλα με ελαφρά πηδηματάκια και πάει στους φίλους του για να νιώθει ασφάλεια και εννοείται οτι εχει σκοπό να τους πείσει να τον βοηθήσουν.Κατάλαβες τώρα πόσο αδερφίστικο είναι αυτό που κάνεις?Με το που υπάρχει κάποια διαμάχη μεταξύ μας,δεν απαντάς,φεύγεις και μιλάς για το θέμα της διαμάχης με εναν πλάγιο τρόπο (εννοείται τίγκα στην ειρωνία όπως πάντα τα λεγόμενά σου) στα φιλαράκια σου.Περιμένοντας βέβαια αυτοί να συμφωνήσουν με εσένα για να νιώθεις δικαιωμένος.

Αυτό κάνεις εσύ,το σκάς και πάς για βοήθεια.Είναι τόσο εύκολο να σε καταλάβω.Ισως για αυτό σε αντιπαθώ τόσο.

quote:
Ο τύπος μετρά το “αντριλίκι” του, με τον ημερήσια αριθμό υβριστικών μηνυμάτων που πετά.

Εχω τουλάχιστον έχω αντριλίκι.Δεν κρύβομαι πίσω απο του "φίλους".

Επίσης φίλε,θα σε παραδεχόμουνα αν η στάση σου ήταν αληθινή.Αν ξέχναγες το θέμα και έδειχνες ανωτερότητα.Αυτή όμως είναι η διαφορά του αληθινού απο το ψεύτικο.Δεν το έκανες αυτό,αντιθέτως έτρεχες για βοήθεια.Δηλαδή το παίζεις ανώτερος,ενω στην πραγματικότητα δεν είσαι κάν ίσος.

Edited by - alex22 on 11/06/2011 18:27:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 18:17:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός

Πιο πάνω , γίνεται έμμεση [ Δεν είναι έμμεση, είναι ΑΜΕΣΗ, άσχετε! ] αναφορά σε συνδίκτυο -Νικόμαχο- .... προσωπικά το θεωρώ ως την χειρότερη μορφή αήθους επιθέσεως εναντίον ανθρώπων και απορώ δεν το βλέπεις/ετε...


Εσύ ρε αόμματε, εδώ και 3 σελίδες το ίδιο κάνεις με τα φιλαράκια σου ... αναφέρεστε σε μένα και με χλευάζετε ερήμην μου ... κι όχι μόνο εδώ δηλ. στο παρόν θέμα, αλλά και σε άλλα θέματα ... άσε μπέμπη, δεν σε παίρνει ...

quote:

zip, Απεστάλη: 10/06/2011, 20:05:48 - Εδώ και 2 σελίδες αυτό κάνεις. Και εξακολουθείς. Και θα εξακολουθήσεις ...

gianipseftis, Απεστάλη: 11/06/2011, 13:15:33 - Έχουν περάσει τόσες ώρες Αμαλία μου, και δεν είδα ακόμη καμιά ενέργεια στις υποδείξεις του “χορηγού” και καθοδηγητή. Ο ίδιος έχει συμπεριλάβει και εμένα πολλαπλώς στα κουτσομπολιά του, απορόντας μάλιστα που δεν του ανταπαντώ στις ύβρεις του. Ο τύπος μετρά το “αντριλίκι” του, με τον ημερήσια αριθμό υβριστικών μηνυμάτων που πετά.

Είδες που σου τα 'λεγα ;;; Χαχαχαχαχα!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 18:29:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
geostat
Ζipακο,γιατι εισαι μουνι ξερεις;


Oσο troll και να είσαι,θεωρώ απαράδεκτη αυτή την
τοποθέτησή σου απέναντι στο υπ'αριθμό ΕΝΑ κεφάλαιο
του φόρουμ esoterica.gr.
Τις πολλαπλές ψυχές του ενός,που δίνουν ζωή σε καθημερινή
δράση,στις σελίδες του esoterica.gr!!!

quote:
Ψευτογιαννος
Έχουν περάσει τόσες ώρες Αμαλία μου, και δεν είδα ακόμη καμιά ενέργεια στις υποδείξεις του “χορηγού” και καθοδηγητή.
Ο ίδιος έχει συμπεριλάβει και εμένα πολλαπλώς στα κουτσομπολιά του, απορόντας μάλιστα που δεν του ανταπαντώ στις ύβρεις του.
Ο τύπος μετρά το “αντριλίκι” του, με τον ημερήσια αριθμό υβριστικών μηνυμάτων που πετά.

Κι άλλο...παιδάκι με παράπονα!!!
Ποιός σου είπε <<έξυπνε>> συνδίκτυε οτι απορώ που δεν μου
απαντάς?
Μου ΑΠΑΝΤΑΣ και είσαι και λαλίστατος,μόνο που δεν το ξέρεις!
Θα ζητήσω απο τον Notirk να φέρει και για σένα,ενα φορτίο με
μπανάνες.Κάνουν καλό στην επέκταση της νοημοσύνης.Οχι οτι δεν
εχεις,απλά θα μπορούσες να την βελτιώσεις!!

[διόρθωση]
Ψευτογιαννε η απάντηση δεν αφορα εσένα οπως φαίνεται αλλά τον Αλεξ.
Το ξέχασα να το αναφέρω.


quote:
Ψευτογιαννος
Μα δεν καταλαβαίνεις φίλε μου τι γίνεται?
Από τήν μια μεριά οι συντονιστές κάνουν εκκλήσεις για αυτοσυγκράτηση έναντι των troll, και από την άλλη επιτρέπουν συμπεριφορές troll.
Θα πρέπει να είναι κανείς πολύ ψύχραιμος για να τους αποφύγει, γιατί τους μεν πρώτους τους μπλοκάρουν οι διαχειριστές μετά από κάποια μηνύματα, τους δε άλλους – που είναι και οι χειρότεροι – τους επιτρέπουν να περιφέρονται βρίζοντας όποιον δεν συμφωνεί μαζί
τους, και σχολιάζοντας σαν “κατίνες κουτσομπόλες”, μέλη του φόρουμ σε προσωπικό επίπεδο άμεσα ή έμμεσα.

Μεγάλη...χωρητικότητα προσώπων,αυτη η τοποθέτηση!!!
Φωτογραφική...θα έλεγα,αν ερμηνευθεί κατα λέξη!!!
Μεστη υπονοούμενων!!!
Τι θέλει να πεί ο ποιητής?

Και πάμε τώρα στον δοσίλογο ταγματασφαλίτη με την κουκούλα!
Βέβαια σήμερα δρά με την σύγχρονη τεχνολογία και αντί για
κουκούλα,εχει laptop,αντι να προτάσει το χέρι με τον δείκτη,
στέλνει e-message.Και λέει:

quote:
Αλεξ
Το πρόβλημα που υπάρχει τώρα είναι ο Νικόμαχος.

quote:
Ποιό δωμάτιο?
Στο κήπο κάθομαι κάτω απο την μουριά και απολαμβάνω τον
ουρανό.Κοιτώ και για κανένα UFO αλλά εις μάτην!
Ολα απο...κάτω ξεφυτρώνουν!!

Βλέπεις τι κάνει εδώ? Προκαλεί.



Χωρίς να υπάρχει καμμία νύξη στο πρόσωπό του,κοπιάρει μήνυμά
μου,πρός άλλον συνδίκτυο και το χρησιμοποιεί ώς απόδειξη της
καταγγελίας του [ρουφιανιάς],πρός την διαχείρηση του φόρουμ,
με άμεσο σκοπό να την στρέψει εναντίον μου,ελείψει άλλων στοιχείων
[υβριστικών,βρωμολοχιών],που δεν μπορεί να βρεί.
Μόνο που η διαχείρηση δεν είναι υποχείριο κανενός.
Εχει τους δικούς της νόμους και τις δικές της θέσεις.
Η ενέργεια του συνδίκτυου,όμως είναι κατάπτυστη και παραπέμπει
σε άλλες εποχές.Εποχές που εμείς χύσαμε αίμα να διώξουμε απο τον
τόπο μας.
Δεν με ενδιαφέρει τι λέει!
Ο τρόπος ξυπνά μνήμες κατάπτυστες!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 11/06/2011 18:39:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 18:35:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ή όντως είσαι εντελώς κοπανημένος στον εγκέφαλο ή εντελώς -μα εντελώς- φαιδρός ως χαρακτήρας και προσωπικότητα Ζιπάκο...
Ρε Καραγκιόζο , στροφάρεις καθόλου ... επικοινωνεί το μυαλό σου με τον αφαλό σου???
Καταλαβαίνεις τι κάνεις σαν κατινίτσα συνεχώς ή το παίζεις και καλά μαλάκας???
Προκαλείς συνέχεια Ζιπάκο και σε κάθε σου λέξη και λές ότι ασχολούμαστε μαζί σου ρε κακομοίρη???
Καταλαβαίνεις ότι δεν κάνεις τίποτ'αλλο απο το να ασχολείσαι τι κάνει ο ένας και ο άλλος...και πως το είπε...και γιατί το είπε...???
Θα σε ρωτήσουμε μήπως τι και πως θα το πούμε και αν ξεφεύγουμε απο το θέμα ή οτιδήποτε άλλο ρε τυπάκο-Ζιπάκο...μήπως να σε ρωτήσουμε και τι ώρα θα π@@@@με???
Άντε κάνε την δουλειά σου ρε ρεζίλι...άντε που θα το παίξεις και ανήξερος ηλίθιε...που το παίζεις ειδήμονας παντού και όλο ασυναρτησίες λές...
Να μην ασχολείσαι ρε μαζί μας...το κατάλαβες...το κατάλαβες ή όχι..???
Άντε που θα σε βάλουμε και τοποτηρητή τενεκέ...
Θα μας κάνει και μαθήματα ο Ζίπ , περί ευταξίας και συνέπειας...ρε ούστ κοπρίτη σου λέω...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 18:37:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο τρόπος ξυπνά μνήμες κατάπτυστες!


ΌΠως είναι η φύση του ολόκληρη και το παίζει και ανήξερος ο μαλάκας κατάλαβες δηλαδή...ο άρρωστος...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2011, 18:43:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χωρίς να υπάρχει καμμία νύξη στο πρόσωπό του,κοπιάρει μήνυμά
μου,πρός άλλον συνδίκτυο και το χρησιμοποιεί ώς απόδειξη της
καταγγελίας του [ρουφιανιάς],πρός την διαχείρηση του φόρουμ,
με άμεσο σκοπό να την στρέψει εναντίον μου,ελείψει άλλων στοιχείων
[υβριστικών,βρωμολοχιών],που δεν μπορεί να βρεί.
Μόνο που η διαχείρηση δεν είναι υποχείριο κανενός.
Εχει τους δικούς της νόμους και τις δικές της θέσεις.
Η ενέργεια του συνδίκτυου,όμως είναι κατάπτυστη και παραπέμπει
σε άλλες εποχές.Εποχές που εμείς χύσαμε αίμα να διώξουμε απο τον
τόπο μας.
Δεν με ενδιαφέρει τι λέει!
Ο τρόπος ξυπνά μνήμες κατάπτυστες!

Υποτιμάς την νοημοσήνη όλων μας,ΟΛΟΙ ξέρουμε τι ενοούσες. Νομίζεις οτι πιστεύει κανείς τις δικαιολογίες σου?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 29 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy