ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ προφητειες για κοντινο πολεμο??? - Νο. 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2008, 12:24:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
ΟΤΑΝ Ο ΤΛΗΝΩΝ,Ο ΠΕΝΗΣ ΒΙΩΤΗΣ ΕΚ ΝΟΤΟΥ ΗΞΕΙ ΠΡΟΣ ΣΕ ΤΗΝ ΕΠΤΑΛΟΦΟΝ,
ΤΟΤΕ ΒΥΖΑΝΤΙΣ ΚΥΡΙΑΝ ΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΣΕ ΤΗΝ ΒΑΒΥΛΩΝΑ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑΝ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.

ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ...............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2008, 12:27:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
ΠΡΟΣ ΔΥΣΜΑΣ ΕΠΤΑΛΟΦΟΥ,
ΕΥΡΕΤΕ Δ'ΑΝΔΡΑ ΦΙΛΟΝ ΕΜΟΝ,
ΟΙΚΕΤΗΝ,ΜΕΛΙΚΡΑΤΟΝ, ΜΕΛΙΧΡΟΝ,ΠΡΑΟΝ,ΥΨΙΝΟΥΝ.
ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΟΞΥΤΑΤΟΝ ΕΙΔΕΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ,
& ΤΙΤΛΟΣ ΑΥΤΩ,ΔΕΞΙΩ ΠΟΛΙ ΜΕΓΑΣ,
ΟΙΔΑΣΙ ΠΟΛΛΟΙ,ΚΑΝ ΜΗΔΕΙΣ ΤΟΥΤΟΝ ΒΛΕΠΗ
ΩΣ ΕΞ ΥΠΝΟΥ ΓΑΡ ΦΑΝΤΑΣΘΕΙΣ ΑΘΡΟΩΣ,
ΑΞΑΤΕ,ΑΞΑΤΕ ΤΟΥΤΟΝ ΕΙΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ

ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ...............
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

comer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2008, 13:42:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους comer
ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΘΡΥΛΟ ΤΟΥ 555,ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΧΑ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΜΕ ΓΕΡΟΝΤΑ ΑΠΟ ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΕΚΕΙ ,ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΙΛΟΥΝ ΓΙΑ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΟΙ ΜΟΝΑΧΟΙ(ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ)ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΤΙ,ΣΑΣ ΛΕΩ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΟΥ 555 ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΛΗΨΗΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ,ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΥΣΤΟ,ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΑΧΟΥΣ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ,ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΘΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΕΡΜΗΝΕΥΣΗ ΕΤΣΙ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΡΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΧΑΜΕΝΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΟΘΩΜΑΝΙΚΗΣ ΕΠΟΧΗΣ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΙ ΜΟΝΑΧΟΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΝΑ ΔΕΙΧΕΙ ΤΟ 5 ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΜΩΑΜΕΘ Β ΟΤΑΝ ΕΙΣΗΛΘΕ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΕΒΛΕΠΕ ΨΗΛΑ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ,ΡΩΤΗΣΕ ΤΟΤΕ ΤΟ ΜΑΓΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ (ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΕ ΜΑΓΟΥΣ ΣΑΝ ΣΥΜΒΟΥΛΑΤΟΡΕΣ)ΚΑΙ Ο ΜΑΓΟΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΚΟΥΣΕ ΜΙΑ ΦΩΝΗ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΟΤΙ <<ΠΕΝΤΕ ΕΝΑΡΕΤΟΙ ΕΑΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ,Η ΠΟΛΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΕΦΤΕ>> ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΣΗΜΑΔΙ ΤΟΥ ΜΩΑΜΕΘ.
ΠΑΝΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΜΕΤΡΟΥΣΕ ΤΟΥΣ ΕΝΑΡΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΠΕΤΡΕΠΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ Η ΟΧΙ,ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΑΥΤΟ.
ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΟ ΟΠΩΣ ΤΟ 23 ΤΟ 74 (ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΤΟ 08 ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ)ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΡΤΗ ,ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΓΕΝΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΣΑΝ ΛΑΟ,ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΥΠΗΡΞΑΝ ΚΑΠΟΤΕ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΑΚΟΜΑ ,ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΟ ΒΟΣΚΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΥΚΟΥΣ,ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ 1983 ,ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ, ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ,ΔΕΞΙΑ ,ΑΡΙΣΤΕΡΑ,ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΜΗΝ ΠΛΑΝΑΣΘΕ.

ΑΥΤΑ .ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ!!
ΚΑΛΑ Ο TREXAGIREVE ΘΑ ΛΥΣΑΞΗ ΤΩΡΑ ΤΟΥ ΧΑΛΑΣΑΜΕ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ !ΣΥΧΝΩΜΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΑΔΕΛΦΕ :)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2008, 13:48:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Σχετικά με την κατάσταση που βρίσκεται η Ρωσία, σας παραθέτω στοιχεία από την εφημερίδα Καθημερινή



Αναλογία Ρωσία - ΗΠΑ

Πυρηνικά υποβρύχια 26 54
Μαχητικά αεροσκάφη 1953 5660
Χερσαίες δυνάμεις 330.000 660.000
Διηπειρωτικοί πυρηνικοί πύραυλοι 735 550

Μπορεί λοιπόν να βλέπετε μια υπεροχή στρατιωτική της Αμερικής αλλά σκεφτείτε τα εξής 3 στοιχεία

1) Ο προφητευμένος πόλεμος θα γίνει πολύ μακρυά από τις ΗΠΑ και ως εκ τούτου είναι πολύ δαπανηρό να έρθουν σχεδόν όλες οι δυνάμεις των ΗΠΑ στην Μέση Ανατολή και στην Πόλη (ειδικά σε μια περίοδο που η οικονομία της Αμερικής πάει από το κακό στο χειρότερο).
2) Οι ΗΠΑ έχουν ήδη δυνάμεις ισχυρές σε διάφορα μέρη του κόσμου και δεν είναι τόσο εύκολο να μετακινηθούν
3) Οι πόλεμοι πλέον κρίνονται από τη δυνατότητα χτυπήματος από μακρυά και όπως βλέπετε οι κεφαλές οι πυρηνικές των Ρώσων είναι αρκετά πιο πολλές αν και παραδέχομαι ότι στα μαχητικά αεροσκάφη υπάρχει πολύ τεράστια διαφορά.

Κοινώς να μην καλλιεργείται η εντύπωση ότι οι ΗΠΑ είναι ακτύπητες ειδικά όταν υπάρχει και μια Κίνα από πίσω η οποία θα είναι αντίπαλος της Δύσης.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2008, 15:57:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
Ο σουλτάνος Μωάμεθ Ο Β' ο πορθητής, αφού κατέκτησε την Κων/πολη και μπήκε στην Αγία Σοφία, είδε από την αγία τράπεζα να προβάλει ένα άϋλο χέρι. Το χέρι έδειξε 3 φορές την ανοιχτή παλάμη του. Όταν ο Μωάμεθ ρώτησε τι σημαίνει αυτό. Τότε ο Άγγελος αποκρίθηκε ότι την Πόλη θα την κρατήσουν για 555 χρόνια και μετά θα καταστραφούν (οι τούρκοι) ολοσχερώς.
Οι του αγίου όρους γέροντες ανησυχούν και προσεύχονται...
Αλίμονον εις τους επαναπαύοντες.


ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ.............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

comer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2008, 16:14:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους comer
ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΙΛΗΣΕ ΑΓΓΕΛΟΣ ΣΤΟΝ ΜΩΑΜΕΘ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ,ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΜΟΥ ΝΑ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΣΚΛΑΒΙΑΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2008, 16:21:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
ΚΩ ΚΑΙ ΚΩ Η ΤΟΥ ΠΤΩΧΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΙΣ.

ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΑΡΡΗΝ ΥΙΟΣ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΩΣ ΕΠΙ ΛΕΥΚΟΥ ΙΠΠΟΥ,ΕΓΓΥΤΑΤΑ,ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΟΝ ΟΛΙΓΑΣ ΤΙΝΑΣ ΗΜΕΡΑΣ Ο ΄΄ΛΥΚΟΣ΄΄.


ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ.............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MIXAHL32
Μέλος 2ης Βαθμίδας


258 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2008, 16:32:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MIXAHL32
Απλα καποιος τον μουτζωσε 3 φορες και επειδη καπνιζε ναργιλε εβλεπε αστρακια ο Μωαμεθ Β.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2008, 17:21:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
Εν πέντε και πεντήκοντα έτη το τέλος των θλίψεων, την δε εβδόμην ουκ έστι ταλαίπωρος, ουκ έστιν εξόριστος, επανερχόμενος εις τας αγκάλας της μητρός αγαλλομένης.


ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ.............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

comer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2008, 18:52:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους comer
Αναβουν τα αιματα στην σερβια !!

http://www.naftemporiki.gr/news/static/08/03/08/1486330.htm
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

comer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2008, 18:55:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους comer
Βολες κατα παντων απο ρωσια!!

http://www.naftemporiki.gr/news/static/08/03/08/1486331.htmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2008, 19:31:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Βρε σύ comer, είχες δεν είχες μας διασκέδασες … Φίλε μου,
αυτό το έχουν γράψει πολλοί, αλλά, ότι δεν ξέρουν οι γέροντες σου
πάει να πει ότι δεν έχει γραφτεί; δηλώνεις ότι δεν είναι προφητεία;
Ευθυμήσαμε πάλι…
Ξέρω πολλές προφητείες που μπορεί να μην τις
ξέρουν οι γέροντες σου, αμφισβητούνται έτσι;
Το αλάθητο του πάπα και στους γέροντες σου, φιλαράκι;…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
comer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2008, 19:56:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους comer
ΑΓΑΠΗΤΕ TREGAGIREVE ΚΑΙ ΠΟΥΝΤΟ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙ :),ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΕΠΙΣΗΜΗ ΠΗΓΗ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ,ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΓΕΡΟΝΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 70 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΝ.ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΑΓΓΕΛΟΣ ΕΙΠΕ ΣΤΟ ΜΩΑΜΕΘ ΓΙΑ ΤΑ 555 ΧΡΟΝΙΑ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΜΕΤΕΦΕΡΕ Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ,ΕΙΝΑΙ Η ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΟΥ ΠΕΝΤΕ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΕ Ο ΜΩΑΜΕΘ.
Ο ΠΑΠΙΣΜΟΣ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΠΟΥ ΜΕ ΡΩΤΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΕΡΟΝΤΕΣ?
ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΛΑΣΩ ΤΗΝ ΟΥΤΟΠΙΑ ΣΟΥ ΑΔΕΛΦΕ TREXAGIREVE ,ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ,ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΘΡΟΝΟ ,ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΛΑΝΕΜΕΝΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ ΚΑΙ ΓΕΡΟΝΤΕΣ,Ο ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΓΡΕΜΙΣΕΙ ΚΑΘΕ ΑΥΤΑΠΑΤΗ ,ΕΓΩ ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ.ΦΙΛΙΚΑ!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2008, 20:31:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φίλε comer, κάθε λογικός άνθρωπος, όταν του λένε κάτι
κοιτά να το κατανοήσει και να δει το όφελος.
Εγώ δεν έχω κανένα λόγο να γράφω ότι να’ ναι…
Μήπως σε πειράζει το ότι τα γράφω εγώ κι όχι εσύ;

Επιτέλους αυτή η ελληνική αλληλοφαγομάρα, δεν έχει όρια…
Γράφουμε κάποια στοιχεία που έχουμε για να βρούμε μια άκρη.
Εσύ, εγώ κι όλοι μας, πιστεύω για τον ίδιο λόγο.
Δεν χρειάζεται αυτό το αλληλοσκότωμα και διαφωνία για την διαφωνία.

Επαναλαμβάνω: ότι δεν ξέρουν οι γέροντες σου, πάει να πεί ότι δεν υπάρχει; Το αλάθητο του πάπα σου είπα έχουν;
Φίλε έχω πολλά χρόνια στο θέμα των προφητειών και πίστευα ότι κάτι ψάχνουμε, ας είναι έτσι…Μην πάει στην κόντρα, δεν ωφελεί κανέναν…

Όσο για τον αντίχριστο για πολλοστή φορά σου ξαναστέλνω το site maitreya . com. Αν θέλεις,αντί να διαφωνείς μαζί μου, ρίξε μια ματιά…Δεν χρειάζονται παιδικοί εγωϊσμοί…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

comer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2008, 21:04:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους comer
trexagireve πιθανον δεν διαβαζεις ολα τα θεματα που εχω ανεβασει ,εαν το ειχες κανει θα εβλεπες οτι δεν εχω κανενα λογο να ερθω σε γρινια με κανεναν ,πυροσβεστικα κειμενα σηκωνω αμεσα οταν πιαστει γρινια.Δεν αμφισβητω το τι γνωριζεις και το τι πιστευης,εχω μεγαλο ογκο βιβλιων και εγγραφων και οτι ακουω το ψαχνω,εαν κατι δεν το βρω περνω τηλεφωνα και προσπαθω να το διασταυρωσω με ανθρωπους που διαβαζουν και ασχολουντε παρα πολυ και αυτοι.
Στο θεμα του 555 δεν εχω κανενα επισημο στοιχειο παρα μονο την ερμηνεια του γεροντα και την κλασικη οτι ειναι 555 +1453=2008 ,εψαξα μεχρι και σε τουρκικα site ,δεν μπορω να βρω τιποτα σχετικο ,και ειμαι επιφυλακτικος,εξου αγαπητε trexagireve σαν θρυλος ακουγετε ,οχι σαν προφητεια,εαν γνωριζεις κατι ποιο βασιμο πεστο να το μαθω και να το ψαξω.
Στο θεμα του αντιχριστου και στην ιστοσελιδα που μου λες,ειναι πολυ γνωστο το θεμα ,και ας κρινει ο καθενας μονος του την σοβαροτητα του maitreya και την πιθανοτητα να ειναι ο αντιχριστος.
Επισης να σου πω οτι δεν εχω σκοπο να σε προσβαλω ,αντιθετος ειναι ενδιαφεροντα αυτα που μας λες ,διοτι ερευνουμε πολλα και διαφορα και συζητουμε δεν τσακωνομαστε. φιλικα!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2008, 22:28:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φίλε Ρομιέ, δεν θα είναι ο Παλαιολόγος όπως αναφέρεις και συγνώμη αν σεαπογοητεύω…
Θα είναι ένα διπλό πρόσωπο …
Ο Ιωάννης Βατάτζης και ο Ιωάννης ο Θεολόγος. Και στην Αποκάλυψη αναφέρεται ότι « δει σε πάλαι προφητεύσειν εν έθνεσιν και βασιλεύσιν πολλοίς…» αλλά και στο τέλος του Κατά Ιωάννην,
αναφέρεται ότι «τι προς σε εάν αυτόν (τον Ιωάννην)θέλω μείνει έως ότου έρθω;..»
που λέει ο Χριστός στον Πέτρο και λέει «ότι βγήκε η φήμη μεταξύ των μαθητών ότι ο μαθητής αυτός ουκ αποθνήσκει…κλπ»
Διαβάστε τα συγκεκριμένα χωρία του Χριστού στην Καινή Διαθήκη και στο τέλος του Κατά Ιωάννην και στην Αποκάλυψη με το βιβλίο που του έδωσε ο άγγελος.
Αυτά τα πράγματα τα μαθαίνεις διαβάζοντας
τις προφητείες όχι από τα φόρουμ…
για τον Βατάτζη υπάρχει η προφητεία, επίσης...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2008, 22:56:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
ΜΙΑ ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΕΠ`ΑΥΤΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΟ ΑΔΟΚΙΜΗ.....
ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑΥΤΑ ΔΙΑ ΕΣΕ ΕΓΙΝΑΝ ΜΕΣΩ ΓΝΩΣΗΣ....ΕΝΩ ΔΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΞΙΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΜΕΣΩ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΩΣ.ΕΚΕΙ ΒΡΙΣΚΕΤΕ Η ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ.


ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ................


Edited by - ROMIOS on 08/03/2008 22:57:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2008, 23:02:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS

Το γαρ δίκερον: α: (Αντίχριστος) ηττηθέν (με το Κηρυγμα του Ευαγγελίου) κατά κράτος υπό του: π: (υπό του απογόνου Παλαιολόγου) άκερον μενεί.

ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ................Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2008, 10:45:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Συμφωνούμε αγαπητέ Ρομιέ, ότι εγώ γνωρίζω
αυτά από γνώσεων και αυτά ου δύνανται αλλαχθήναι...
Ο διάβολος δύναται όπως μετασχηματίζεται εις άγγελον φωτός εί να πλανήσει και δια αποκαλύψεων, όπως φαντάζομαι γνωρίζεις...
Διάβασε αγαπητέ την Αποκαλυψη, όπως δεις και το "δεισε πάλιν προφητεύσαι εν έθνεσιν και βασιλεύσει πολλοίς..." Πέραν αυτού, το γένος των παλαιολόγων, δεν έχει κλήρον εις την νέα βασιλείαν...
Ας ερευνηθούν αι γραφαί και ουχί αποκαλύψεις, ότι πολλές εξ αυτών πλανούν και πολλοί πλανώνται πλάνην οικτράν...
Πολλοί όψιμοι ερμηνευτές, έχουν ρόλο όπως ταράξουν και ετοιμάσουν την οδό του αντιχρίστου... Η Αποκάλυψη τα λέει όλα, αν μπορεί κάποιος να την διαβάσει, θα καταλάβει,πολλά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στώμεν Καλώς
Μέλος 1ης Βαθμίδας


91 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2008, 10:54:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Στώμεν Καλώς
Καλημέρα σε όλους.
Σας παραθέτω μία σύνδεση για να διαβάσετε λίγο περί του Αγίου Αυτοκράτορως Ιωάννου Γ' Δούκα Βατατζή. Πιστεύω θα εντυπωσιαστείτε. Ευχαριστώ τον "trexagyreve" για το ερέθισμα να ψάξω για αυτό το τόσο σημαντικό πρόσωπο αν και δεν μπορώ να κατανοήσω την έννοια του διπλού προσώπου. Ιδιαιτέρως στην περίπτωση που αμφότερα το πρόσωπα είναι ακόμα εν ζωή (ή εν στάση).
http://www.athos.edo.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4621

Με εκτίμηση,Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

comer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2008, 11:56:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους comer
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΘΡΥΛΟΙ ΤΗΣ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑΣ

1. Ο ΜΑΡΜΑΡΩΜΕΝΟΣ ΒΑΣΙΛΙΑΣ
Όταν μπήκαν οι Τούρκοι στην Πόλη, άγγελος Κυρίου άρπαξε το βασιλιά και τον πήγε σε μια σπηλιά βαθιά στη γη κάτω, κοντά στη Χρυσόπορτα. Εκεί μένει μαρμαρωμένος ο βασιλιάς και καρτερεί να κατεβεί ο άγγελος στη σπηλιά, να τον ξεμαρμαρώσει. Και θα σηκωθεί πάλι ο βασιλιάς και θα μπει στην Πόλη και θα διώξει τους Τούρκους ως την Κόκκινη Μηλιά.

2. Ο ΠΑΠΑΣ ΤΗΣ ΑΓΙΑ-ΣΟΦΙΑΣ
Την ώρα που μπήκαν οι Τούρκοι στην Αγια-Σοφιά δεν είχε τελειώσει ακόμα η λειτουργία. Ο παπάς που έκανε τη λειτουργία πήρε αμέσως το Άγιο Δισκοπότηρο, ανέβηκε στα κατηχούμενα, εμπήκε σε μια θύρα και η θύρα έκλεισε αμέσως. Είναι θέλημα Θεού νʼ ανοίξει μόνη της η θύρα, όταν έλθει η ώρα, και θα βγει από κει ο παπάς, να τελειώσει τη λειτουργία στην Αγια-Σοφιά, όταν θα πάρουμε πίσω την Πόλη.

3. Η ΑΓΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΗΣ ΑΓΙΑ-ΣΟΦΙΑΣ
Την μέρα που πάρθηκε η Πόλη, έβαλαν σʼ ένα καράβι την Άγια Τράπεζα της Αγια-Σοφιάς, να την πάει στην Φραγκιά, για να μην πέσει στα χέρια των Τούρκων.
Εκεί όμως στη θάλασσα του Μαρμαρά άνοιξε το καράβι και η Άγια Τράπεζα εβούλιαξε στον πάτο. Στο μέρος εκείνο η θάλασσα είναι λάδι, όση θαλασσοταραχή και κύματα κι αν είναι γύρω. Και το γνωρίζουν το μέρος αυτό από τη γαλήνη, που είναι πάντα εκεί, και από την ευωδία που βγαίνει. Πολλοί μάλιστα αξιώθηκαν να την ιδούν στα βάθη της θάλασσας.

4. ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΛΟΥΚΛΗ
Την ημέρα που έπεσε η Πόλη ένας γέροντας τηγάνιζε ψάρια, και όταν του είπαν «Εάλω η Πόλις», είπε πως για να πιστέψει πως έπεσε η Πόλη, έπρεπε να βγουν τα ψάρια από το τηγάνι. Και Ω! του θαύματος, έτσι έγινε. Πότε άραγε θα ολοκληρωθεί το τηγάνισμα των ψαριών που είναι τηγανισμένα μόνο από την μία τους πλευρά;

--------------------------------------------------------------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2008, 11:56:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
Επέτρεψε εις την αναξιοτητά μου ίνα γράψω,ότι΄,δεν ήλθον ίνα πείσω ουδένα, αλλ`ίνα να ΄΄μαρτυρήσω΄΄.


ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ................
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2008, 12:23:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
O Κωνσταντίνος ΙΑ' Παλαιολόγος - Δραγάσης, είχε αποκτήσει, από τη νόμιμη σύζυγο του Σοφία, το μοναχογιό και διάδοχό του στο βυζαντινό στέμμα Ιωάννη Παλαιολόγο. Λίγες ώρες πριν από την πτώση της Βασιλεύουσας και τον ηρωικό, ύστερα από επική πάλη, θάνατο του αυτοκράτορα, η Σοφία παρέδωσε το - δεκατετράχρονο - μοναχοπαίδι της στην πιστή θαλαμηπόλο της Ειρήνη, για να το μεταφέρει με ιστιοφόρο στην Ιταλία, ώστε να μην πέσει στα χέρια των βαρβάρων της Ανατολίας.
Φυσικά, υπήρχε, πιθανότατος, ο κίνδυνος το ιστιοφόρο να μην κατορθώσει να ξεφύγει από τον τουρκικό κλοιό, οπότε ήταν περισσότερο από βέβαιο ότι το μικρό πριγκιπόπουλο δε θα γλίτωνε το μαρτυρικό θάνατο. Κλαίγοντας με αναφιλητά η Σοφία ζήτησε από τον Ιωάννη να της υποσχεθεί πως δε θα αποκάλυπτε σε κανέναν πριν συμπληρώσει το τριακοστό έτος της ηλικίας του την αληθινή του ταυτότητα, ενώ παράλληλα έβαλε στον κόρφο του έναν παραπλανητικό πάπυρο, στον όποιο είχε γράψει η ίδια το υποτιθέμενο όνομα του: Ιωάννης Χριστιανός.

Βαρθολομαίου του Ιμβρίου (Κουτλουμουσιανού)


Ο ΕΚ ΠΕΝΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΥΣ Ο ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΤΩΝ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΩΝ ΙΩΑΝΝΗΣ.

ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ.............

Edited by - ROMIOS on 09/03/2008 12:30:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στώμεν Καλώς
Μέλος 1ης Βαθμίδας


91 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2008, 12:23:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Στώμεν Καλώς
Θα ήθελα να προσθέσω πώς έχω ακούσει από κάποιους πώς το σημείο στο οποίο είναι λάδι η θάλασσα λόγω της Αγίας Τράπεζας μετακινείται όλο και πιό κοντά πρός την Αγία Σοφία εδώ και κάποια χρόνια, με αποτέλεσμα την ανησυχία των Τούρκων. Παρακαλώ εάν κάποιος γνωρίζει κάτι να μας ενημερώσει.

Με εκτίμηση,Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2008, 12:43:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Το 555 πιθανόν να πρόκειται για μύθο. Πρόκειται μάλλον για τα 5 δάκτυλα που είδε ο Μωάμεθ (και πολλοί παρευρισκομένοι σε ένα συμπόσιο) και των οποίων την εξήγηση έδωσε ο τότε Πατριάρχης Γεννάδιος ο Σχολάριος.

Διαβάστε παρακαλώ το παρακάτω κείμενο το οποίο είναι του μακαριστού Φιλόθεου Ζερβάκου. Αναφέρει την πηγή της πληροφόρησης για το γεγονός καθώς και το αξιοθάυμαστο αυτό γεγονός το οποίο είναι και αληθινό. Μάλιστα είχε σαν συνέπεια να σταματήσουν οι σφαγές και οι ασχήμιες προς τους εναπομείναντες Χριστιανούς.

http://www.kenef.phil.uoi.gr/en/dynamic/bookfull.php?Book_ID=540&contents=

Αν δεν γίνει τίποτα το 2008, το 555 τι θα γίνει? Θα το τραβήξουμε μήπως να γίνει 556?

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

comer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2008, 12:53:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους comer
Μπραβο βρε stavros77 ο θεος να σε ευλογει,αυτο το ελεγα στον texagireve που μου ειπε ο γεροντας και αμφισβητουσε .ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 555 ΧΡΟΝΙΑ ,ΗΜΑΡΤΟΝ.


ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΤΟ ΡΩΜΙΟ
“ Τον λαμπρόν Βασιλέα και των πιστών μέγα καύχημα και των νυμφαίων το κλέος, Ιωάννην τιμήσωμεν, εν ύμνοις και ωδαίς πνευματικαίς, την μνήμην επιτελούντες αυτού, συμφώνως ανακράζοντες. Δόξα τω σε Δοξάσαντι, δόξα τω σε στεφανώσαντι, δόξα των ενεργούντι δια σου πάσιν ιάματα”

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2008, 14:15:09  Εμφάνιση Προφίλ
Κυλάει πολύ νερό στο αυλάκι από ότι βλέπω και το θέμα κερδίζει ολοένα και την προσοχή περισσοτέρων, ασχέτως αν καμιά φορά τραυματίζεται από κόντρες οποιουδήποτε είδους (χριστιανών -μη χριστιανών, παλαιοημερολογιτών-νεοημερολογιτών, κλπ, κλπ) αλλά κι αυτά μεσα στη ζωή είναι.

Εγώ καποιες σκέψεις που έκανα, ετσι απλοϊκά, και χωρίς να είμαι ο πλέον διαβασμένος στο θέμα των προφητειών ούτως ή άλλως (δηλώνω απλός παρατηρητής της ελληνικής και διεθνούς ειδησεογραφίας, πολιτικής, διπλωματίας, κοινωνικών και πολιτειακών ζυμώσεων,κλπ)

είναι οι εξής:

Μια προφητεία γιατί υπάρχει?
Απάντηση (δική μου - αν θελετε συμφωνείτε ή διαφωνείτε): Για να ενημερώσει,υποτίθεται, για γεγονότα ή τροπή γεγονότων -ιστορικών εξελίξεων στο μέλλον.

Γιατί να γίνει αυτό?
Για ενημέρωση? Για καποιου ειδους προετοιμασία? για καποιου ειδους προειδοποίηση (του τύπου εμείς τα λεγαμε, για να λαβετε τα μετρα σας?) Για πλάκα? Για "να'χουμε" να λέμε?
Υποτίθεται πάλι ότι είναι κάτι από τα 2-3 πρώτα.

Ωραία, και σε ποιους πρέπει να απευθύνεται? Σε λίγους και εκλεκτούς? Σε όλους? Σε κανέναν?
Θέλω να πιστεύω ότι αν υποτίθεται υπάρχει κάποιος "φωτισμένος άνθρωπος του Θεού" δεν κάνει εξαιρέσεις , "κλαμπάκια" και κλειστές λίγκες και απευθύνεται σε όλους και όποιος θέλει ακούει, όποιος θέλει "τον γράφει", άλλος επικροτεί, άλλος χλευάζει και συμπεριφέρεται καθένας κατά το δοκούν.

Συνεπώς και η γλώσσα του θα πρέπει να είναι ανάλογη και "ξεκάθαρη".
Δηλαδή δεν θα βάζει ένα κάρο γρίφους που να χρειάζονται σπέσιαλ μαθηματική ανάλυση και αντίστροφο μετασχηματισμό Φουριέ για να βγάλεις άκρη.
Εδώ είναι συνήθως που "αντιδράω" με όλα τα συνομοσιολογικά σουπερ-κωδικοποιημένα μηνύματα και κατα κύριο λόγο δεν τα αποδέχομαι γιατι εμπεριεχουν πολύ μεγάλη δόση και περιθώριο να χωρεσουν προσωπικές ερμηνείες.
Και αν θελετε να το προχωρήσω καπως παραπέρα:
Για να έχει το δικαίωμα κάποιος να μου "την πει" για κάτι που δεν έκανα ενώ αυτός με "είχε ενημερώσει" αξιώνω κι εγώ μια ενημέρωση τέτοια που να μην επιδέχεται παρανοήσεις ή παρερμηνείες για να μου ζητάνε με το δίκιο τους μετά τα ρέστα και όχι να είναι ηξεις-αφιξεις.

Δηλαδή, το να πεις μια προφητεία του τύπου ή σε 3 μερες ή σε τρεις μηνες ή σε 3 χρονια θα γίνει κάτι, εμένα δεν μου λεει τίποτα ούτε είναι αξιοποιήσιμη πληροφορία.
Το να λες όμως ότι όταν οι Τούρκοι θα κλεισουν τα φράγματα και θα στερεψει ο Ευφρατης..... αυτό είναι κάτι πολύ συγκεκριμένο και άρα μπορεί να ελεγχθει, και αντίστοιχα αυτός που το είπε, αν επιβεβαιωθεί να γίνει πρώτος ΜΑΓΚΑΣ, αν δεν επαληθευθεί όμως να γίνει πρώτη ΡΟΜΠΑ.
Εκεί πάω πάσο και περιμένω. Αυτοί που είπαν κάποια πράγματα κάποτε προφανώς είχαν την αξία τους ως πρόσωπα και ως ιστορικές φυσιογνωμίες (Πατρο-Κοσμάς, π.Παϊσιος,κλπ) πλην όμως το αν λέγανε "παρηγορίες" προς τον ταλαντευόμενο ή απελπισμένο λαό-πιστό, αν εκφράζανε "ευσεβείς (ιδίους) πόθους" ή αν όντως είχανε κάποιου είδους "φώτιση" τέτοια που να τους επιτρέπει να ρίξουνε στο τραπέζι βαριά χαρτιά και να τα παίξουν όλα για όλα με την αξιοπιστία και το κύρος τους, δεν έχει αποδειχτεί ακόμα.

Παρ'όλα αυτά εκτιμώ το θάρρος τους στις περιπτώσεις που -αν είναι αλήθεια- ή έχει διασωθεί ορθώς προφορικά ή γραπτά και δεν είναι "ραδιο-αρβύλα", βγήκαν και είπαν κάποια πράγματα που είναι σχετικά άμεσα ελέγξιμα (δηλ. δεν μπορεί να παίρνει ο άλλος το ρίσκο και να λέει εν έτει 1990-1994 εσύ θα πας κάποτε ως Μηχανικός στην Πόλη, και η Πόλη τότε θα είναι Ελληνική) χωρίς να υποψιαστεί ότι έτσι και δεν γίνει αυτό,έστω και μετα θανατον ο παππούλης Παισιος διακυβεύει σε μια "φιλική"-"χαλαρή" κουβέντα (?) όλη του την υστεροφημία και εν γένει αξιοπιστία....

Κατά τα άλλα,
τα γεγονότα όπως το εχουμε επισημανει όλοι στο σύνολο, προμηνύουν γενικότερη αναμπουμπούλα οσονούπω και νομίζω ότι αυτό έχει τη σημασία του έτσι κι αλλιώς.....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "

Edited by - PY8AGORAS on 09/03/2008 14:20:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALEXANDERGREEK
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2008, 14:22:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALEXANDERGREEK
Μπράβο σε Comer και Stayros77 που διαλύουν το μύθο του 555 και χαλάνε τα Σχέδια όσων πάνε να τρελλάνουν το Λαό!!

Καλό είναι να ελέγχουμε σχολάστικά την αξιοπιστία κάθε πληροφορίας που μας "σερβίρουν" και να μήν την "καταπίνουμε αμάσητη" ! Όπως πολύ ωραία είπε ο Comer, ορισμένοι πλάνοι ή πλανεμένοι, παίζουν το παιχνίδι του λύκου με τα πρόβατα για τον αντίχριστο, εδώ και 20 χρόνια τουλάχιστον, ώστε ο κόσμος να μήν πιστέψει όταν έρθει ο πραγματικός αντίχριστος αλλά να τα θεωρήσει όλα αυτά σαν παραμυθάκι! "Βλέπετε μη τις υμάς πλανήσει!"

Μακρυά απο τρομολάγνους και τρομοκράτες! Ας είμαστε πάντα ψύχραιμοι και νηφάλιοι!

Edited by - ALEXANDERGREEK on 09/03/2008 14:34:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2008, 14:24:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
Ευχαριστω τα μάλα.....

Αφιερωμένο και εις όλους εσάς,δια το πρόσωπο του εκ πενίας βασιλέως......ΚΑΙ ΕΙΔΟΝ ΥΙΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙΤΟ ΤΕΘΛΙΜΜΕΝΟΣ ΣΥΝ ΤΕΣΣΑΡΣΙ ΝΗΠΙΟΙΣ ΑΥΤΟΥ.ΚΑΙ ΕΔΩΚΕΝ ΑΓΓΕΛΟΣ ΡΟΜΦΑΙΑ ΣΥΝ ΤΗ ΧΕΙΡΙ ΑΥΤΟΥ ΣΥ ΓΑΡ ΕΜΟΥ ΦΙΛΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΕΠΙ ΛΕΥΚΟΥ ΙΠΠΟΥ(θα είναι νυμφευμένος και θα έχει τέσσερα παιδιά)

ΑΠΟ ΤΗ ΦΤΩΧΕΙΑ ΠΡΟΕΡΧΟΜΕΝΟΣ ΖΩΝΤΟΣ ΗΔΗ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΕΚΛΕΓΜΕΝΟΣ ΕΚ ΚΟΙΛΙΑΣ ΜΗΤΡΟΣ ΝΑ ΠΟΙΜΑΝΕΙ ΤΟ ΠΕΡΙΟΥΣΙΟ ΛΑΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.

ΕΚ ΓΕΝΟΥΣ ΔΟΥΚΙΚΟΥ(εκ Βασιλικού καταγόμενος γένους)

ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ.............

Edited by - ROMIOS on 09/03/2008 14:29:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2008, 14:31:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
ΘΑΡΘΕΙΣ ΣΑΝ ΑΣΤΡΑΠΗ

Θάρθεις σαν αστραπή
θάχει η χώρα γιορτή
θάλασσα γη και ουρανός
στο δικό σου φως.
Θα ντυθώ στα λευκά
Να σ' αγγίξω ξανά
φως εσύ και καρδιά εγώ
πόσο σ' αγαπώ !

Βασιλεύς Βασιλέων, Βασιλεί Βοήθει, έλεος, έλεος, Επουράνιε Θεέ
Κωνσταντίνος Δραγάτσης Παλαιολόγος, ελέω Θεού Αυτοκράτωρ των Ρωμαίων.
Στην Πύλη του Αγίου Ρωμανού, καβαλικά την φάρα του την ασπροποδαράτην
Τέσσερα Βήτα, έλεος, έλεος, Μαρμαράς, Βόσπορος και Μαύρη Τρίτη.
Φρίξον ήλιε, στέναξον γη, Εάλω η πόλη, Εάλω η πόλη.
Βασιλεύουσα, πύλη χρυσή κι ο πορφυρογέννητος στην κόκκινη μηλιά.
Η πόλη ήταν το σπαθί, η πόλη το κοντάρι, η πόλη ήταν το κλειδί της Ρωμανίας όλης,
Σώπασε Κυρά Δέσποινα και μην πολυδακρύζεις,
πάλι με χρόνια με καιρούς, πάλι δικά Σου θάναι.

Στην πύλη του Ρωμανού
έφυγες για αλλού
κι άγγελος θα σε φέρει εδώ
στον σωστό καιρό
Μες την Άγια Σοφιά
θα βρεθούμε ξανά
λειτουργία μελλοντική
οι Έλληνες μαζί.

ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ.............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy