ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ προφητειες για κοντινο πολεμο??? - Νο. 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Stvd
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 12:39:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stvd
TREXAGIREVE βλέπω οτι ενστερνίζεσαι τιν χριστιανική πίστη όπως διάβασα σε άλλα ποστς σου,όπως θα ξέρεις δεν συνάδει όμως με τις κατηγορίες εναντίων άλλων και καλό θα ήταν να το δείξεις στην πράξη.Σέβομαι τις απόψεις σου αλλά η συμπεριφορά σου είναι επιζήμια για το φόρουμ...
Ο stavros77 μπορεί να είναι οτι θέλει και να πιστεύει οτι θέλει...Έχεις κάτι μαζί του??Στειλ του pm...
Ελεος 10 σελιδες γεμίζουν οι καυγάδες σας...Ρε admin!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 12:57:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Κάθε φορά που αμαρτάνει ένας άνθρωπος εν γνώσει ουσιαστικά διαλέγει και ακολουθεί τον Διάβολο. Και εγώ αμαρτωλός είμαι οπότε κάποιες φορές τον έχω ακολουθήσει. Για αυτό υπάρχει το μυστήριο της εξομολόγησης.

Λοιπόν για τις ερωτήσεις περί της ΕλληνοΤουρκικής σύρραξης.

1) Τον Ιούλιο μπορεί να γίνει κάτι καθώς και τον Ιούνιο καθώς και τον Αύγουστο καθώς και τον Σεπτέμβριο καθώς και οποτεδήποτε το επιτρέψει ο Κύριος. Κανείς δεν μπορεί να ξέρει και πλανάται όποιος λέει το αντίθετο. Αυτό πιστεύω, εσύ με ρώτησες. Αυτός είναι ο λόγος που είπα να ασχοληθούμε με την αλληλουχία των γεγονότων παρά με τις ημερομηνίες

2) Δε νομίζω ότι θα γίνει κάτι με το ΝΑΤΟικό λιμάνι της Θεσσαλονίκης γιατί ο γέροντας Παϊσιος εξήγησε ότι οι Τούρκοι θα έρθουν μέχρι τα 6 μίλια της υφαλοκρηπίδας και εγώ τον πιστεύω.
Μπορεί να διαφωνείς αλλά θα μου επιτρέψεις να έχω διαφορετική γνώμη έτσι δεν είναι? Δεν σημαίνει ότι προσπαθώ να διαβάλλω....όποιος έχει διαφορετική γνώμη με μας δεν είναι ούτε διάβολος ούτε οπαδός του.

Φίλε Stvd κάπως έτσι είναι τα γεγονότα. Σε παρακαλώ να μείνουμε σε αυτά και όχι στον Αντίχριστο που αργεί. Απλά μια παρατήρηση. Οι προφητείες του Ανωνύμου που επισύναψες μιλάνε για 2 φορές σφαγή στη πόλη. Τη μια νικάνε οι Ρώσοι τα 6 έθνη και μετά ξαναγίνεται επίθεση της Δύσης. Για αυτό και ο Παϊσιος είχε μιλήσει για 2 ημίχροντα

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

comer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 13:08:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους comer
administrator γιατι κρατας της καρτες στο τσεπακι?
Βγαλε καμια κιτρινη να ηρεμησουμε λιγο!!

ΣΤΑ ΤΡΕΧΩΝ ΤΩΡΑ Η ΡΩΣΙΑ ΑΓΡΙΕΨΕ
http://www.naftemporiki.gr/news/static/08/04/11/1499833.htm

Το 2008 τελικα ειναι το ετος αρχης των γεγονοντων που θα ολοκληρωθουν σε μερικα χρονια !!
Ειναι φανερο πλεον οτι κατι δεν παει καλα,ακομα και η νεοεποχιτες,οι οπαδοι της ελληνοτουρκικης φιλιας ,οι οικουμενιστες,ολοι εχουν εξαφανιστη και κανουν τα παγωνια,περιμενοντας να δουν που θα βγει το αδιεξοδο στην περιοχη μας.
Ειναι ασχημο να ξυπνας απο ενα τοσο ωραιο ονειρο ,και να αντικρυζεις την πραγματικοτητα,αλλα οταν σας ξυπνουσαν , εσεις βριζατε και γυριζατε πλευρο !!
Παρτε σωσιβιο τον κυριο ημων ιησου χριστο και τους στρατιωτες του (μοναχους, γεροντες,πατερες )τωρα !!,διοτι θα πνιγητε στην θλιψη σε λιγο καιρο.
Εμεις απο εδω που γραφουμε ,παρολου τα ελατωματα μας ,κατι προσπαθουμε στραβα κουτσα να περασουμε να ξυπνησουμε και αλλους,και ενας ,ενας ,θα φυγουμε στο τελος ,και η πλανη θα ειναι μονοπωλιο παλι .
Καλη σας μερα !!

"ΤΗΝ ΤΟΥ ΑΣΩΤΟΥ ΦΩΝΗΝ "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 13:29:08  Εμφάνιση Προφίλ
Αστειάκι χωρίς παρεξήγηση.
Φαντάζεστε τον πρωθυπουργό στην σύνοδο του ΝΑΤΟ με μια μεγάλη εικόνα του χριστού και περιστοιχισμένος από γέροντες πατέρες και μοναχούς να παλεύει για τα δίκαια της χώρας μας???



"Σαν το σύννεφο φεύγω πετάω έχω φίλο τον Ήλιο Θεό με του αγέρα το νέκταρ μεθάω αγκαλιάζω και γη κι ουρανό"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dimitris213
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
157 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 14:30:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dimitris213
quote:
2) Για να απαλλαγεί το topic από την ανώφελη αντιχριστολογία. Όποιος θέλει να μιλά για αντιχρίστους μπορεί κάλλιστα να ανοίξει καινούριο topic. Το θέμα είναι ο ΕλληνοΤουρκικός πόλεμος.

Ποια είναι η γνώμη σας??


Συμφωνώ .

Γενικά το χρονοδιάγραμμα είναι όπως το περιγράφετε κατα την γνώμη μου.Πιστεύω μέσα στις Άγιες μέρες του Πάσχα θα έχουμε εξελίξεις.Συνήθως έτσι γίνεται , σε μεγάλες γιορτές τις ορθοδοξίας ότι θυμούνται χαίρονται.
Βεβαια μπορεί και να κάνω λαθος .και φυσικά οταν λέω εξελίξεις εννοώ ενδείξεις , όχι τα γεγονότα των προφητείών.

"Του ανδρειωμένου ο θάνατος
...θάνατος δεν λογιέται "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 14:39:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αυτά είπε ο Πατροκοσμάς γι α την εποχή μας και τον πόλεμο με τους Τούρκους:
88. «Ένα ψωμί θα χαθεί το μισό, και ένα ολόκληρο».
89. «Θα έρθει καιρός που μια γυναίκα θα διώχνει δέκα Τούρκους με u964 τη ρόκα
90. «Τον Πάπα να καταράσθε, διότι αυτός θα είναι η αιτία».
91. «Ο χαλασμός στον τόπο θα γίνει από ένα όνομα αξιωματούχου... (δυσανάγνωστον)»
92. «Πολλά χωριά θα καταστραφούν, οι τρεις χώρες θα γίνουν μία».
93. «Να έχετε τρεις θύρες• αν σας πιάσουν τη μια, να φύγετε από την άλλη».
94. «Πίσω από τη μια θύρα να κρυφθεί κανείς, γλυτώνει• θα είναι βιαστικό».
95. «Να παρακαλείτε να είναι μέρα και όχι νύκτα, καλοκαίρι και όχι χειμώνας».
96. «Οι άνθρωποι θα μείνουν πτωχοί, γιατί δεν θάχουν αγάπη στα δένδρα».
97. «Οι άνθρωποι θα μείνουν πτωχοί, γιατί θα γίνουν τεμπέληδες».
98. «Από ψηλά, μέσα από το λιμάνι θάρθει ο χαλασμός».
99. «Θα σας ρίξουν παρά (=χρήμα) πολύ• θα σας ζητήσουν να τον πάρουν πίσω, αλλά δεν θα μπορέσουν».
100. «Εσείς θα σώσετε άλλους και οι άλλοι εσάς».
101. «Εσείς θα φύγετε απ’ τ’ αριστερά βουνά• από τη δεξιά μεριά όχι• από τις σπηλιές μη φοβάστε».
102. «Θαρθεί ξαφνικά• τ’ άλογα θ’ απομείνουν ζεμένα στις δουλειές τους και σεις θα φύγετε».
103. «Θάναι όγδοος αιώνας που θα γίνουν αυτά».
104. «Να κρυφθείτε ή κοντά στην πόρτα ή κοντά στην πλάκα, αν είναι βιαστικό και γρήγορο».
105. «Πολλά θα συμβούν. Οι πολιτείες θα καταντήσουν σαν μπαράγκες».
106. «Θαρθεί καιρός που θα βγει ο καταραμένος δαίμονας από το καυκί του
107. «Θαρθεί μια φορά ένας ψευδοπροφήτης• μη τον πιστέψετε και μη τον χαρείτε. Πάλι θα φύγει και δεν θα μεταγυρίσει».
108. «Θαρθεί καιρός που οι χριστιανοί θα ξεσηκωθούν ο ένας κατά του άλλου».
109. «Νάχετε το σταυρό στο μέτωπο, για να σας γνωρίσουν ότι είσθε Χριστιανοί».
110. «Δεν θα φθάσει ο στρατός στην Πόλη• στη μέση του δρόμου θάρθει u964 το μαντάτο, ότι έφθασε το ποθούμενο». «Θαρθεί καιρός που θα κατέβει το Ρώσικο γένος για να πηγαίνουν στους Εβραίους, όπου θα γίνει πόλεμος και θα πλέξη το τριχρονίτικο δαμάλι στο αίμα. Θα είναι τακτικός στρατός. Απ' αυτόν δεν θα πάθετε τίποτε. Αλλά από
το ρέμπελο θα πάθετε πολλά. Αν περάσει από την Αυλώνα, χαρά στην Μακεδονία. Aν περάσει από τη Μακεδονία, αλλοίμονο στη Μακεδονία. Θα γίνει μεγάλο κακό».
Από κει κι έπειτα δεν υπάρχουν άλλες πιο συγκεκριμένες και πιο πρόσφατες προφητείες….
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 14:55:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
....Πόλεμος, συμπλήρωσε, δέν θά ξαναγίνει ποτέ... ( μέ τόν τρόπο πού μέχρι τώρα ξέρουμε...).

Χωρίς πόλεμο θά πεθάνετε όλοι. Θά πέσουν πολλά θύματα. Όλοι οί νεκροί θά ξαπλώσετε επάνω στήν γή....

Θά σάς πώ καί κάτι άλλο,

Αποβραδίς όλα θά είναι ( όρθια καί καλά ) πάνω στήν γή, καί όταν θά σηκωθείτε τό άλλο πρωϊ, όλα θά μπούν ( θά ταφούν ) μέσα στήν γή...

Χωρίς " πόλεμο " ..... ό πόλεμος ( τότε ) θά γίνεται..." (ΑΓΙΑ ΜΑΤΡΩΝΑ)

ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ..............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 16:06:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Καλησπέρα σε όλους σας.
Φίλε comer αρχίζει σιγά σιγά να βγαίνουν στο προσκήνιο οι επιθετικές-πολεμικές διαθέσεις της Ρωσσίας.Αυτό που όμως θα πρέπει να βλέπουμε είναι το τί γίνεται στο Αιγαίο γιατι απο εκεί θα αρχίσουν όλα.

Πρώτα όμως ας κάνουμε ένα πλάνο των γεγονότων

Οι Τούρκοι θα κάνουν μόνο μία πρόκληση στην Ελλάδα, που θα έχει σχέση με την αιγιαλίτιδα ζώνη.Θα φθάσουν μέχρι τα έξι ναυτικά μίλια.Θα υπάρξει ολιγοήμερη κρίση και μετα θα επέμβη η Ρωσία και θα διαλύσει την τουρκία.
Μετά ευρωπαίοι και αμερικανοι θα στείλουν στρατεύματα και διαμέσου της Εγνατίας οδού θα φθάσουν στην Πόλη.
Αναμέτρηση με την Ρωσία και νίκη της δεύτερης αφού θα προηγηθεί 3ημερη σφαγή στην Πόλη.
Παράδοση της Πόλης σε εμάς τους Έλληνες μετα απο πάροδο 5 μηνών ψυχρού πολέμου Ρωσίας-Δυτικών
Απορία: πώς θα προσπαθουν να βρούν λύση για το ζήτημα της Πόλης,αφού θα την κρατούν οι ρώσσοι???Γιατί ο γΠαίσιος είπε ότι την Πόλη θα μας την δώσουν οι αμερικάνοι και οι αγγλοι αφού κύριοι της θα είναι οι ρώσσοι???


ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

comer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 16:18:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους comer
ΛΟΓΙΚΑ ΦΙΛΕ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΘΑ ΕΚΔΙΩΧΘΟΥΝ ΟΙ ΡΩΣΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΗ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑΤΟ,ΚΑΙ Η ΠΟΛΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΕΡΗΜΩΣΗ,ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΟΥΝ ΣΕ ΕΜΑΣ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΙΚΑΝΟΣ ΛΑΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ. ΟΛΟΙ ΤΗΣ ΠΕΙΝΑΣ ΕΙΝΑΙ !!

"ΤΗΝ ΤΟΥ ΑΣΩΤΟΥ ΦΩΝΗΝ "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

40palikj
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 16:57:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 40palikj
Για σε ολους ...νεος ειμαι εδω...
τεσπα...
εγω παλι αυτο για τους τουρκους και στο λιμανι της θεσ/νικης δεν το κοβω να γινεται..
ειναι πολυ χοντρο...τι; θελουν να βαλουν την ελλαδα ουρα στο αρμα της ρωσσιας και μαζι με σερβια να φτιαξουν τον αξονα της ορθοδοξιας αλλα στην πραξη πλεον και οχι στην θεωρια; οχι βεβαια..αυτο ειναι που φοβουνται..

τωρα για εκεινο το νατοικο το ξεχασμενο στη μυτιληνη που διαβασα απο εδω..ε..κατι μπορει να γινει εκει, θα μας πονεσει..αλλα θα το αντεξουμε. αλλα για θεσ/νικη τωρα κατι λιγοτερο απο 2μυρια κοσμο δεν το βλεπω..
καλα μακακες ειμαστε, σαφως, δε φανταζομαι να διαφωνει κανεις, αλλα τοσο πολύ...ε τι στο καλο..χαμπαρι δεν θα παρουμε;
Αληθεια ομως , γιατι επιμενουν αυτοι που λενε γιατο το λιμανι της θεσ/νικης; με ποιο λογικο επιχειρημα ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 17:10:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Όπως φαίνεται μας περνάει για πολύ μακάκες, τέσπα;
όσα accounts και να ανοίξει είναι το στύλ του
μακάκα πολύ συγκεκριμένο, τέσπα;...
Γιατί σίγουρα ούτε του Πατροκοσμά την προφητεία
για το πάνω λιμάνι είδες ούτε ότι δεν γίνεται να μη
ρίξουμε καμιά τουφεκιά, αν δεν είναι ήδη μέσα, τέσπα;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
40palikj
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 17:26:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 40palikj
Οχι ρε παιδια..αληθεια σας λεω...πρωτη φορα κανω post
διαβαζω το φορουμ καμια εβδομαδα...
οσο για το στυλακι που λες...δε συμφωνω μαζι σου..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 17:26:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Αρχίζει και καταντάει αστειότητα αυτό το πράγμα βρε Βαγγέλη.

Κάθε ένας που δεν έχει τις ίδιες ιδέες με σένα (και πίστεψε με είναι πολλοί καθώς διαφαίνεται και από το forum) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ACCOUNTS ΜΟΥ. Δηλαδή έλεος!!!!!!

Συγγνώμη, αλλά αυτό δείχνει ότι δεν δέχεσαι να συζητήσεις πολιτισμένα και φαίνεται σαν να παθαίνεις παράκρουση μόλις κάποιος δεν ενστερνιστεί αυτά που λες.

Χθες μου έλεγες ότι με τη συμπεριφορά μου είμαι δεν είμαι 15 χρονών και σήμερα ειρωνεύεσαι το τρόπο λόγου ενός από τα παιδιά. Συγγνώμη αλλά είναι απαράδεκτη συμπεριφορά και μάλλον δείχνει την παντελή έλλειψη επιχειρημάτων.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yiannos Cyprus
Νέο Μέλος

Cyprus
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 17:29:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannos Cyprus
Καλώ τους Administrators να παρέμβουνε. Εδώ δεν είναι το Forum ‘’ελάτε να σας προσυλητήσουμε’’. 2 άτομα (μπορεί να είναι και 1 με 2 λογαριασμούς) κάνουν κύρηγμα και όχι συζήτηση. Εγώ εκνευρίστηκα να μου λεν τάχατες ότι είμαι ο Σταύρος. (Σταύρο είσε λεβέντης, by the way).

Θεέ μου καθοδήγα τον κόσμο ώστε να ζεί χριστιανικά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

40palikj
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 17:31:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 40palikj
Δηλαδη αν καταλαβα καλα, εγω ειμαι ο stvros77; λολ... χεχεχε πλακα εχει.
τεσπα,
"Γιατί σίγουρα ούτε του Πατροκοσμά την προφητεία
για το πάνω λιμάνι είδες ούτε ότι δεν γίνεται να μη
ρίξουμε καμιά τουφεκιά, αν δεν είναι ήδη μέσα, τέσπα;..."

Που ειναι και δεν ειδα...;
Κανε 1 copy-paste ...αντε γιατι αυτο πρωτη φορα το ακουω..να μαθαινω μερικα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 17:49:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Το αστείο είναι ότι είσαι από πάνω απο τον
υπολογιστή ,μπαγάσα, όποτε γράφω...
Τι συμπτώσεις κι αυτές...
Περί παρακρούσεως,κάτι ξέρεις και λές, έχεις
μάλλον το γνώθι σ' αυτόν, αλλά,όπως και νά' χει,
προφητείες θα αντιπαραθέσεις ή θα ζητήσω απο τους
συντονιστές να κάνουν ένα τόπικ για μένα, νά' χεις να ξεχαρμανιάζεις...
Σού' χω γίνει έμμονη ιδέα;
Περί του Πατροκοσμά του κατ' εξοχήν προφήτου περί του
ελληνοτουρκικού πολέμου, γιατί δεν γράφεις;
Επειδη το έγραψα εγώ;
Σε παρακαλώ σταμάτα να ασχολείσαι μαζί μου...
Καταντά ενοχλητικό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Yiannos Cyprus
Νέο Μέλος

Cyprus
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 18:00:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannos Cyprus
Ρομιέ Παρέτα μας, Φιλικά Σταύρος

Θεέ μου καθοδήγα τον κόσμο ώστε να ζεί χριστιανικά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 18:07:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Συμβαίνει να δουλέυω σε software engineering οπότε έχω άμεσα προσβάσιμο δίκτυο internet στη δουλειά. Και στο σπίτι έχω adsl....παράξενο εεε?

Σταύρος ή αλλιώς 40palikj ή αλλιώς Yiannos Cyprus.....γνωστός και ως comer, AGS2008, AlexanderGreek, Μήτσος ο τανάλιας και Μπάμπης ο σουγιάς!!

Να το ρίξουμε και λίγο στη πλάκα γιατί για εκεί είμαστε μάλλον.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 18:28:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Πε τους τα ρε YiannosCyprus.Τρεχαγýρευε δεν μπορώ να σου απαγορεύσω να μην απαντάς αλλα καταντας ΣΠΑΣΤΙΚΟΣ και δεν αφήνεις την συζητηση να προχωρήσει είτε κατηγορώντας τον Σταύρο οτι έχει δύο λογαριασμούς είτε παρεκκλινεις απο το θέμα(που είναι ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΥΡΚΙΑ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΓΙΑ ΚΟΝΤΙΝΟ ΠΟΛΕΜΟ) με τον παλιοαντίχριστο.ΚΑΝΕΙ

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

40palikj
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 19:58:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 40palikj
Ειμαι το πνεύμα του stavros77!!
Ο ρε γλεντια που θα κανει το καλικαρι μολις το δει...
τεσπα, εγω ρωτησα για εκεινο το στορυ με την προφητεια του πατροκοσμα για το λιμανι της θεσ/νικης...αλλα με τα λιγα μετα πολλα, δεν βλεπω να ασχολειται και κανεις με αυτα....
μαλλον να ασχολειθουμε μετα 'πνευματα' μας;
Αντε περιμενω μπας και μου πει ο τρεχαγιρευόπουλος τιποτα σχετικα με το λιμανι...γιατι για αλλα κι αλλα, πρωτος ειναιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Stvd
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 20:52:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stvd
Το γαμήσατε το τοπικ.Σα μωρά κάνετε, μαλακισμένα κιόλας.Αμαν ρε τρεχαγυρευε εχεις κάποιο πρόβλημα?Αντε γαμHσου πια...Στο φορουμ θα του στείλεις τις υποψίες σου...ΑΜΑΝ πια η ΜΑΛΑΚΙΑ ορισμένων δεν έχει όρια...
Απο μικρός πρέπει να το χεις αυτό..βλέπω οτι παντού πρόβλημα δημιουργείς...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 21:01:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Τουρκική πολεμική φρεγάτα πλησίασε σήμερα τα παράλια της περιοχής του Ακάμα στα Κόκκινα(κατεχόμενο χωρίο απομονωμένο απο την υπόλειπη κατεχόμενη Κύπρο)για να αντικαταστήσει της σημαδούρες που υπήρχαν εκεί εδώ και πολυ καιρο.Άς το συνδιάσουμε λοιπόν με την προχθεσινή άφιξη του αρχηγού στρατου ξηράς της Τουρκίας Μπασμπούγ στην Κύπρο αλλα και την προ ολίγων ημερών παράνομη επίσκεψη του Μπουγιουκανιτ....Αρχίσαν να πυκνώνουν τα σύννεφα..

Άρχισαν πάλι και οι σεισμοι....

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11424&subid=2&tag=8777&pubid=820421

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heartbroken
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 21:13:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Heartbroken
Ο θεος μα ταρακουναει μηπως και ξυπνησουμαι.

"Greeks do not fight as heroes, heroes fight like Greeks" (Winston Churchill,1941)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MIXAHL32
Μέλος 2ης Βαθμίδας


258 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 21:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MIXAHL32
trexagyreye και απο τη μερια μου σου λεω οτι εχεις καταντησει σπασαρχιδης.ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΣΕΣ,μη πω καμια πιο βαρια κουβεντα.
Παρακαλω τους αντμιν να παρεμβουν και αιτουμε ban του τρεχαγυρευε για μερικες μερες εστω,γιατι μας τα εχει κανει τσουρεκια με τον καραγκιοζακο γερο μετρεγια,με την χαζομαρα του λιμανιου της θεσσαλονικης και τις αναισχυντες βρισιες εναντιον μελων του εσωτερικα.Το παιδακι ειναι κολλημενο.Ουτε ψυχολογοι ημαστε να του κανουμε καλο ουτε οι γονεις του.
τρεχαγυρευε λυπαμαι για την παρτυ σου,οτι και να πιστευεις κανεις κακο με την αναρμοστη συμπεριφορα σου παρα καλο.
Αιτουμε επισης σταυρο και λοιποι να μην του απαντησει κανεις αλλος απο εδω κι εμπρος σε καθε βρισια του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 21:19:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Βασικά θα επιμείνω στα του τόπικ και φυσικά
για να δούμε τι μπάμ θα κάνει όποιος σκάσει...
Προσωπικα δεν έβρισα κανέναν και για κάποιον
που μόλις μπήκε, φίλε stv έχεις πολλά νεύρα
και πρέπει να σε συμαζέψουνε, προδόθηκες
, χα.χα και ευθυμήσαμε πάλι...
Φίλε Σταύρο77, καλό,το τρέξιμο...
Τι λέει ρε παιδιά, περί του πολέμου, τίποτε;
Κρίμα και κόβατε φλέβες γι 'αυτό, διερρυγνύατε ιμμάτια
και ιμμάτια , ότι άλλαξε το θέμα,τώρα κάνατε
το τόπικ θέμα με την πάρτη μου, Σταύροι;
Κοντά όμως είναι τα γεγονότα και τότε θα δούμε
τι γέλια θα πέσουν με κάποιους εξ ημών...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 21:25:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Το ποιος έχει καταντήσει σπασαρχ... κι άλλες
βρισιές δέιχνουν σαφώς το επίπεδο του ή των που
έχουν σκοπό να χαλάσουν το φόρουμ...
Απόψεις παραθέτουμε και φαίνεται ότι ο φασισμός κάποιων
δεν το αντέχει...
Μεγαλώστε λίγο, δεχτείτε τις άλλες απόψεις.
Καταντάει μια αηδία για ένα Σταύρο...
Το παράλογο έχει και τα όρια του, άντε συμαζευτείτε ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
40palikj
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 21:33:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 40palikj
Βρε τραχαγιρευοπουλε, τριτη φορα ζηταω να μου πεις για την προφητεια που ειπες για το λιμανι της θεσ.νικης. Αν εχεις να πεις κατι σχετικα πες το γιατι το τσαμπουκα εκ του ασφαλους κανεις...
Αντε λοιπον, πες..μπες επιτελους στο τοπικ και απαντησε μου σε αυτο που ζηταω...
Ελπιζω αυτη τη φορα να παρω απαντηση, αλλιως σημαινει πως ο,τι σου κατεβει λες ετσι απλα για να γινεται φασαρια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 21:40:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Ρε παιδιά έτσι 8α πάει??λέτε να μην απαντούμε αλλά εσείς πρώτοι απαντάτε και συνεχιζεται με τον τρεχαγύρευε.Σταματήστε ΤΩΡΑ και αυτό το ποστ να είναι το τελευταίο που ασχολείται με τις βρισιές και τους αφορισμούς.Πίσω παλι στις προφητείες μας.Δεν σχολιάσατε το προηγουμενο ποστ μου.

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MIXAHL32
Μέλος 2ης Βαθμίδας


258 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 21:47:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MIXAHL32
Βυζαντινε ολα ειναι σημεια των καιρων.Μπορω να πω οτι εχουμε πολλες ενδειξεις για το τι θα επακολουθησει μα οχι αποδειξεις.Ο Μονος που γνωριζει επακριβως τα τετελεσμενα ειναι ο θεος και κανεις αλλος.Εμεις μονο υποθεσεις κανουμε.Εχουμε τα ματια μας ομως ανοιχτα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 21:51:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φίλε Βυζαντινέ έχεις απόλυτο δίκαιο
εγώ σταματάω, αλλά οι επιθέσεις θα συνεχιστούν για
άλλο απο τον υποτιθέμενο λόγο..
Τέλος παντων, οι ΄Τούρκοι,όπως λες πλησιάζουν
πιστεύω για να βρούν αφορμή, μέσα από καποια
προβοκάτσια...
Όπως καταλαβαίνεις ξέρουν ότι θα τύχουν της
κατακραυγής του κόσμου,αν κάνουν απευθείας επίθεση.
Έτσι πιστεύω ότι θα πλησιάσουν ώστε να κάνουν αυτοί
κάποια ενέργεια και να το ρίξουν είτε στους Έλληνες της Κύπρου
είτε στους ηπειρώτες Έλληνες..
Αν πρόσεξες σήμερα πήγε ο Ταλάτ στην Λήδρας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy