ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Μετανάστες-Τι πιστεύετε;
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2011, 09:14:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Εαρινός

Σοκαρίστηκα......επιχειρήματα κι'αυτά μπρε Ζίπ...ναι , εσένα μονίμως οι άλλοι σε προκαλούν...γνωστό το ρεφραίν...


Σοκαρίστηκες ξε-σοκαρίστηκες, το γεγονός παραμένει : η ουρά στα σκέλια και η τάπα, τάπα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2011, 09:57:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Παρατήρηση για τον κυρ διευθυντή :

Όσον αφορά την εγκυρότητα των στοιχείων που αναφέρονται στις λίστες, όπως σου είπα δεν τηλεφώνησα στα σχολεία. Έκανα όμως κάτι άλλο : Τηλεφώνησα στους υπεύθυνους της ιστοσελίδας www.omogon.gr, οι οποίοι με διαβεβαίωσαν πως οι λίστες αυτές είναι ενημερωμένες με στοιχεία που προέρχονται από τα ίδια τα σχολεία και η τελευταία ενημέρωσή τους είναι το φθινόπωρο του 2011. Προφανώς, τα στοιχεία είναι του τρέχοντος σχολικού έτους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2011, 10:42:31  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Εαρινός

Σοκαρίστηκα......επιχειρήματα κι'αυτά μπρε Ζίπ...ναι , εσένα μονίμως οι άλλοι σε προκαλούν...γνωστό το ρεφραίν...


Σοκαρίστηκες ξε-σοκαρίστηκες, το γεγονός παραμένει : η ουρά στα σκέλια και η τάπα, τάπα.



Τι κάνει ο παππούς-φύλακας απο πάνω???
Άντε περιμένουμε και άλλα στοιχεία , ρώτα τον παππού και ενημέρωσέ μας μπρέ Zip...http://www.youtube.com/watch?v=gaIs5X33aYQ


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2011, 11:13:16  Εμφάνιση Προφίλ
zip

Αν κάτι μ' αρέσει σε σένα, είναι η αξιοπιστία των λόγων σου. Δεν λέω, είναι αρκούντως διασκεδαστικά τα επιχειρήματά σου αλλά κάπου-κάπου, θα πρέπει να σκέφτεσαι πως ενδεχομένως να αυτογελοιοποιείσαι. Βέβαια, αν δεν σε πειράζει, αυτό είναι άλλο θέμα.

Για να δούμε μερικά πράματα....

quote:
Εσύ διευθύνεις 130 σχολεία.

Δεν είπα ότι διηύθυνα 130 σχολεία. Είπα ότι είχα την ευθύνη (μαζί με άλλους) για τη λειτουργία τους. Ένα σχολείο διευθύνω.

quote:
αλλά τουλάχιστον εγώ δεν ισχυρίζομαι ψευδώς πως είμαι διευθυντής σχολείου.

Ρε συ! Μ' έπιασες! Μπράβο. Αλλά... πώς το βρήκες;

quote:
Τα παρακάτω links είναι λίστες που βρήκα "πεταμένες" στο διαδίκτυο με τα Δημοτικά Σχολεία της Δυτικής και της Ανατολικής Θεσσαλονίκης, τα Γυμνάσια και τα Λύκεια και τα ονόματα των διευθυντών τους. Οι λίστες αυτές παρέχονται από την Ομοσπονδία Ενώσεων Συλλόγων Γονέων των Μαθητών του Ν. Θεσσαλονίκης.

Μάλιστα. Και;

quote:
το όνομά σου δεν αναφέρεται, ούτε στον Δυτικό αλλά ούτε και στον Ανατολικό τομέα.

(Προσπαθώντας να δικαιολογηθεί στον Σέρλοκ Χολμς) Μήπως δεν έχουν ενημερωθεί;

quote:
Τηλεφώνησα στους υπεύθυνους της ιστοσελίδας www.omogon.gr, οι οποίοι με διαβεβαίωσαν πως οι λίστες αυτές είναι ενημερωμένες με στοιχεία που προέρχονται από τα ίδια τα σχολεία και η τελευταία ενημέρωσή τους είναι το φθινόπωρο του 2011. Προφανώς, τα στοιχεία είναι του τρέχοντος σχολικού έτους.

Έτσι σου είπαν, ε;

Γιατί δεν έκανες κάτι απλό; Αντί να ψάχνεις στις "ενημερωμένες" λίστες των γονιών, να ψάξεις στη διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Δυτικής Θεσσαλονίκης, η οποία και τοποθετεί τους διευθυντές. Κάτσε, να σε βοηθήσω. Όχι ότι έχει νόημα αλλά μ'αρέσει να συζητάω μαζί σου

Από την "ενημερωμένη" λίστα των γονιών για τους διευθυντές, με τα στοιχεία του "τρέχοντος έτους" (http://www.omogon.gr/SXOLEIA/DHMOTIKA%20DYTIKIS.pdf) μερικά ενδεικτικά.

2ο Δημοτικό Πολίχνης: Διευθυντής: Μαγνήσαλης Αθανάσιος (βγήκε στη σύνταξη πριν 4 χρόνια).
3ο Δημοτικό Πολίχνης: Διευθυντής: Αμπρικίδης Γεώργιος (βγήκε στη σύνταξη πριν 4 χρόνια. Τώρα είναι πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Δήμου Παύλου Μελά).
13ο Δημοτικό Σταυρούπολης: Διευθύντρια: Καπέκα Μαρία (βγήκε στη σύνταξη τον Ιούνιο. Από την 1η Αγούστου είναι η Τσακιράκη Σταυρούλα.)
14ο Δημοτικό Σταυρούπολης: Διευθυντής: Ηλίας Μάττας (βγήκε στη σύνταξη τον Ιούνιο. Από την 1η Αυγούστου το σχολείο το διευθύνω εγώ.)

quote:
Όπως βλέπεις, μπορεί να μην ξέρω αν και στα 130 σχολεία υπάρχουν φύλακες ή όχι, ξέρω όμως ποιοι είναι οι διευθυντές όλων των σχολείων της Θεσσαλονίκης

Υποκλίνομαι μπροστά στις γνώσεις σου αλλά και στο αστυνομικό σου δαιμόνιο. Πραγματικά, το να "ξέρει" κανείς είναι μεγάλο πράγμα. Αποστομώνει τον αντίπαλο βρε αδερφέ. Του πετάει τα στοιχεία στη μάπα και τον κάνει λιώμα. "Τι λες βρε ψεύτη; Εγώ ξέρω!"

quote:
Και ειλικρινά λυπάμαι που δεν είσαι κι εσύ ένας απ' αυτούς.

Επειδή όμως σε βλέπω και λυπάσαι, σκέφτηκα να σου δώσω λίγη χαρά. Εδώ είναι η απόφαση της τοποθέτησης διευθυντών στα σχολεία της Δυτικής Θεσσαλονίκης, τον Αύγουστο του 2011. Το όνομά μου μπορείς να το βρεις στον αριθμό 143.

Εδώ μπορείς να βρεις τις λίστες με τα στοιχεία όλων των σχολείων της Δυτικής Θεσσαλονίκης. Για να μην στεναχωριέσαι στις δίνω.

Δεν ξέρω αν είναι τόσο ενημερωμένες όσο εκείνες των γονέων αλλά ... με τέτοιο ερευνητικό πνεύμα, νομίζω πως θα βρεις την άκρη.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2011, 11:17:50  Εμφάνιση Προφίλ
Ζιπ

οταν ο macedon λέει οτι είχε υπο την ευθύνη του 130 σχολεία,δεν θα ψάξεις για τους δ/ντές αυτών των σχολείων,αλλά προφανώς για επιθεωρητές ή κάτι παρεμφερές.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2011, 11:20:05  Εμφάνιση Προφίλ
Όχι Νικόμαχε. Από το γραφείο εκπαιδευτικών θεμάτων ήξερα τι γινόταν.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2011, 11:25:17  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι macedon,δεν μπορώ να ξέρω ακριβώς τι έκανες,μα είναι ηλίου φαεινότερον,οτι οταν λές είχες την ευθύνη 130 σχολείων,μόνο για δ/ντές δεν έπρεπε να ψάξει ο Ζιπ.

Αλλά είπαμε,αστυνομικό δαιμόνιο είναι ο κατα τα άλλα ημισυμπαθής εκτελωνιστής-φυσικός μας.

Κάποτε,ψάχνοντας στο διαδίκτυο,"παρουσίασε" στοιχεία για τον καιρό στον Ωρωπό προσπαθώντας να διαψεύσει εμένα που ΜΕΝΩ στον Ωρωπό και ξέρω απο πρώτο χέρι τον καιρό εδώ.

Σκέτος Σέρλοκ,σου λέω!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2011, 12:11:03  Εμφάνιση Προφίλ
Χεχεχεχε...ταπών συνέχεια...http://www.youtube.com/watch?v=x_OJgS17mUI

Καλημέρααααα....!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2011, 12:27:33  Εμφάνιση Προφίλ
143 ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 14ο 12/Θ

Εδώ όμως αγαπητέ φίλε Κώστα δεν λέει ΠΟΥΘΕΝΑ ... ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ αλλα Θεοδωρίδης -Ρε Κώστα , μπάς και είσαι κατάσκοπος???-...και όπως ασφαλώς γνωρίζεις ο αγαπητός και εξαίρετος αυτός άνθρωπος και συνομιλητής ΜΑΣ , μιλάει με τον Μακεδόνα...που να γνωρίζει ο άνθρωπος ότι εσένα σε λένε Θεοδωρίδη???
Απλά πράματα...
http://www.youtube.com/watch?v=2ZQb0DhEpeg&feature=related


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2011, 12:36:37  Εμφάνιση Προφίλ
http://www.youtube.com/watch?v=77PRMPXQsoU


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2011, 12:48:34  Εμφάνιση Προφίλ
A, επίσης δεν έψαξα στα Νηπιαγωγεία, αλλά τώρα, κοτζάμ macedon διευθυντής σε νηπιαγωγείο ; Ε, δεν νομίζω ...

Καμαρώστε άνθρωπο...εσωτεριστή..χεχεχε...φαντάσου και να μην ήταν...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 26/11/2011 12:54:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2011, 13:00:37  Εμφάνιση Προφίλ
Εαρινός

quote:
που να γνωρίζει ο άνθρωπος ότι εσένα σε λένε Θεοδωρίδη

Αυτό ενδεχομένως να είναι ένα πρόβλημα αλλά έχω εμπιστοσύνη στο ερευνητικό του ένστικτο. Ξέρει αυτός... έχει στοιχεία...

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

quote:
Κάποτε,ψάχνοντας στο διαδίκτυο,"παρουσίασε" στοιχεία για τον καιρό στον Ωρωπό προσπαθώντας να διαψεύσει εμένα που ΜΕΝΩ στον Ωρωπό και ξέρω απο πρώτο χέρι τον καιρό εδώ.

Τι λες βρε; Αν τα επίσημα στοιχεία λένε ότι στον Ωρωπό βρέχει και συ που μένεις εκεί λες ότι έχει λιακάδα, ποιον θα πιστέψουμε; εσένα ή τα στοιχεία; Αφού λένε ότι βρέχει, σημαίνει ότι βρέχει.

Άλλωστε είναι γνωστό σε όλους ότι οι αισθήσεις μας δεν μας παρέχουν ακριβή δεδομένα και χρειαζόμαστε τα όργανα. Οπότε μπορεί εσύ να νομίζεις ότι έχει λιακάδα αλλά στην πραγματικότητα να βρέχει. Πάρε ομπρέλα βγαίνοντας!

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2011, 13:34:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Εαρινός

quote:
που να γνωρίζει ο άνθρωπος ότι εσένα σε λένε Θεοδωρίδη

Αυτό ενδεχομένως να είναι ένα πρόβλημα αλλά έχω εμπιστοσύνη στο ερευνητικό του ένστικτο. Ξέρει αυτός... έχει στοιχεία...


Πως τον λένε ρε συ Κώστα αυτόν που έχει στοιχεία και είναι και ψαγμένος εσωτερικά???
Εσωτερικο-Στοιχειωμένο???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2011, 13:36:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:


Τι λες βρε; Αν τα επίσημα στοιχεία λένε ότι στον Ωρωπό βρέχει και συ που μένεις εκεί λες ότι έχει λιακάδα, ποιον θα πιστέψουμε; εσένα ή τα στοιχεία; Αφού λένε ότι βρέχει, σημαίνει ότι βρέχει.

macedon


http://www.youtube.com/watch?v=mEeeGNDTUnQ


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2011, 18:18:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
macedon

Επειδή όμως σε βλέπω και λυπάσαι, σκέφτηκα να σου δώσω λίγη χαρά. Εδώ είναι η απόφαση της τοποθέτησης διευθυντών στα σχολεία της Δυτικής Θεσσαλονίκης, τον Αύγουστο του 2011. Το όνομά μου μπορείς να το βρεις στον αριθμό 143.


Ε, εντάξει, τι να κάνουμε ; Παίξαμε και χάσαμε ... Συγνώμη macedon, λάθος. Εννοείται πως δεν ήθελα να σε προσβάλω.

[ Εαρινέ, εσύ τι χαίρεσαι μπρε τσουτσέκ' ; ]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2011, 18:38:34  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ζιπ
Ε, εντάξει, τι να κάνουμε ; Παίξαμε και χάσαμε ... Συγνώμη macedon, λάθος. Εννοείται πως δεν ήθελα να σε προσβάλω.


Αρρενωπή τοποθέτηση.
μπράβο ζιπ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2011, 18:49:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
ΝΙΚΟΜΑΧΕ,

όταν κάνω λάθος, το παραδέχομαι. Απλά, είμαι λίγο δύσπιστος σε αυτά που γράφονται ενίοτε στο διαδίκτυο και το ψάχνω λίγο περισσότερο. Ε, αυτή την φορά δεν το έψαξα σωστά, βιάστηκα και την "πάτησα" που λέμε. Συγνώμη.

Πάντως, όσον αφορά αυτό :

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Κάποτε,ψάχνοντας στο διαδίκτυο,"παρουσίασε" στοιχεία για τον καιρό στον Ωρωπό προσπαθώντας να διαψεύσει εμένα που ΜΕΝΩ στον Ωρωπό και ξέρω απο πρώτο χέρι τον καιρό εδώ.


εσύ, αν θυμάσαι, δεν περιέγραφες τον καιρό απλά. Έδινες στοιχεία για τον καιρό, δηλ. θερμοκρασίες, πιέσεις, υγρασίες κτλ. Αυτά τα στοιχεία δεν τα έβγαζες απ' το μυαλό σου π.χ κοιτώντας μόνο τον ουρανό. Έχει διαφορά λοιπόν αυτό που λες παραπάνω με την δική μου την συγκεκριμένη "πατάτα" τώρα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2011, 19:11:31  Εμφάνιση Προφίλ
Να σου πώ σχετικά με αυτο Ζιπ.
Οταν είσαι μόνιμος κάτοικος μιας τοποθεσίας,δεν χρειάζεσαι ακριβή μετεωρολογικά στοιχεία,ειδικά όταν έχεις και κάποιες γνώσεις,για να προσδιορίσεις υγρασία [την νοιώθεις και ξέρεις πάνω κάτω την ποσόστοση],ηλιοφάνεια,δ/νση ανέμων και αλμυρότητα,λόγω απόστασης απο την ακτή.[35 μέτρα].
Αυτο ήταν όλο.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2011, 19:52:19  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
macedon

Επειδή όμως σε βλέπω και λυπάσαι, σκέφτηκα να σου δώσω λίγη χαρά. Εδώ είναι η απόφαση της τοποθέτησης διευθυντών στα σχολεία της Δυτικής Θεσσαλονίκης, τον Αύγουστο του 2011. Το όνομά μου μπορείς να το βρεις στον αριθμό 143.


Ε, εντάξει, τι να κάνουμε ; Παίξαμε και χάσαμε ... Συγνώμη macedon, λάθος. Εννοείται πως δεν ήθελα να σε προσβάλω.

[ Εαρινέ, εσύ τι χαίρεσαι μπρε τσουτσέκ' ; ]



Mπρέ Zip...μπρέ Εφέντη μ'....συ μπρέ δεν έλεγες αυτά.."A, επίσης δεν έψαξα στα Νηπιαγωγεία, αλλά τώρα, κοτζάμ macedon διευθυντής σε νηπιαγωγείο ; Ε, δεν νομίζω ...

Όπως βλέπεις, μπορεί να μην ξέρω αν και στα 130 σχολεία υπάρχουν φύλακες ή όχι, ξέρω όμως ποιοι είναι οι διευθυντές όλων των σχολείων της Θεσσαλονίκης [ Δεν τηλεφώνησα στα σχολεία όμως, 'ντάξει ; ]. Και ειλικρινά λυπάμαι που δεν είσαι κι εσύ ένας απ' αυτούς. Δεν πειράζει ... που θα πάει ; Θ' αλλάξουν τα πράγματα βρε ..."

Μπρέ δεν συμμαζεύεται και δεν πρόκειται περί "πατάτας" αλλα δολιότητας και κακίας....υποστήριξη των όσων πάντα έλεγα για την αφεντιά σου και της διάθεσης που πάντα έχεις ΠΡΟΣ ΚΑΘΕ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗ ΣΟΥ...ΜΠΡΕ!!!

Βλέπεις που συνεχίζεις το βρίσιμο -[ Εαρινέ, εσύ τι χαίρεσαι μπρε τσουτσέκ' ; ]-
και την επίδειξη κακίας μπρέ???

Καλά που το ειπες μπρέ , ότι δεν ήθελες να τον προσβάλλεις..τώρα σε πίστεψε/αμε..."Συγνώμη macedon, λάθος. Εννοείται πως δεν ήθελα να σε προσβάλω".

Θα έπρεπε τουλάχιστον να ντρέπεσαι...λέω εγώ!!
Η τακτική σου είναι αποτυπωμένη και αποδεδειγμένη και προβάλλει τον ψυχισμό σου , τον οποίο δεν θα κρίνω εγώ ... το αφήνω σε κάθε αναγνώστη!!!



Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2011, 20:14:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Να σου πώ σχετικά με αυτο Ζιπ.
Οταν είσαι μόνιμος κάτοικος μιας τοποθεσίας,δεν χρειάζεσαι ακριβή μετεωρολογικά στοιχεία,ειδικά όταν έχεις και κάποιες γνώσεις,για να προσδιορίσεις υγρασία [την νοιώθεις και ξέρεις πάνω κάτω την ποσόστοση],ηλιοφάνεια,δ/νση ανέμων και αλμυρότητα,λόγω απόστασης απο την ακτή.[35 μέτρα].
Αυτο ήταν όλο.


Nοιώθεις ότι η υγρασία της ατμόσφαιρας είναι π.χ 80,45 % ; Από τι είναι φτιαγμένο το δέρμα σου ; Από υγρόμετρα ή από ψυχρόμετρα ;

Άλλωστε εσύ ο ίδιος έλεγες πως από κάπου τα έπερνες αυτά τα αριθμητικά στοιχεία.

Πάντως, σου ξαναλέω. Αυτό που έτρεξες να πεις ειρωνευόμενος, είναι άσχετο με το λάθος που έκανα σχετικά με τον macedon.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2011, 20:35:51  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Να σου πώ σχετικά με αυτο Ζιπ.
Οταν είσαι μόνιμος κάτοικος μιας τοποθεσίας,δεν χρειάζεσαι ακριβή μετεωρολογικά στοιχεία,ειδικά όταν έχεις και κάποιες γνώσεις,για να προσδιορίσεις υγρασία [την νοιώθεις και ξέρεις πάνω κάτω την ποσόστοση],ηλιοφάνεια,δ/νση ανέμων και αλμυρότητα,λόγω απόστασης απο την ακτή.[35 μέτρα].
Αυτο ήταν όλο.


Nοιώθεις ότι η υγρασία της ατμόσφαιρας είναι π.χ 80,45 % ; Από τι είναι φτιαγμένο το δέρμα σου ; Από υγρόμετρα ή από ψυχρόμετρα ;

Άλλωστε εσύ ο ίδιος έλεγες πως από κάπου τα έπερνες αυτά τα αριθμητικά στοιχεία.

Πάντως, σου ξαναλέω. Αυτό που έτρεξες να πεις ειρωνευόμενος, είναι άσχετο με το λάθος που έκανα σχετικά με τον macedon.




Θα έπρεπε να ντρέπεσαι αλλα η ντροπή δεν είναι κάτι που γνωρίζεις και φροντίζεις να το δείχνεις και να το αποδεικνύεις με κάθε τρόπο!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2011, 20:36:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Εαρινός

Mπρέ Zip...μπρέ Εφέντη μ'....συ μπρέ δεν έλεγες αυτά.."A, επίσης δεν έψαξα στα Νηπιαγωγεία, αλλά τώρα, κοτζάμ macedon διευθυντής σε νηπιαγωγείο ; Ε, δεν νομίζω ...

Όπως βλέπεις, μπορεί να μην ξέρω αν και στα 130 σχολεία υπάρχουν φύλακες ή όχι, ξέρω όμως ποιοι είναι οι διευθυντές όλων των σχολείων της Θεσσαλονίκης [ Δεν τηλεφώνησα στα σχολεία όμως, 'ντάξει ; ]. Και ειλικρινά λυπάμαι που δεν είσαι κι εσύ ένας απ' αυτούς. Δεν πειράζει ... που θα πάει ; Θ' αλλάξουν τα πράγματα βρε ..."


Ναι, εγώ τα έλεγα. Λάθος που τα έλεγα και συγνώμη προς τον macedon που τα έλεγα. Και ; Εσύ τι νταλγκά βαράς ;

quote:
Εαρινός

Μπρέ δεν συμμαζεύεται και δεν πρόκειται περί "πατάτας" αλλα δολιότητας και κακίας....υποστήριξη των όσων πάντα έλεγα για την αφεντιά σου και της διάθεσης που πάντα έχεις ΠΡΟΣ ΚΑΘΕ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗ ΣΟΥ...ΜΠΡΕ!!!


Δολιότητας & κακίας ; Σε κάθε συνομιλητή μου ; Τι λε' ρε παιδί μου ...

quote:
Εαρινός

Βλέπεις που συνεχίζεις το βρίσιμο -[ Εαρινέ, εσύ τι χαίρεσαι μπρε τσουτσέκ' ; ]-
και την επίδειξη κακίας μπρέ???


Όποιος δει τα μηνύματά σου μετά την απάντηση του macedon, καταλαβαίνει αμέσως ποιος κάνει επίδειξη κακίας.

quote:
Εαρινός

Καλά που το ειπες μπρέ , ότι δεν ήθελες να τον προσβάλλεις..τώρα σε πίστεψε/αμε..."Συγνώμη macedon, λάθος. Εννοείται πως δεν ήθελα να σε προσβάλω".


Με πιστέψατε, δεν με πιστέψατε, εγώ αυτό που έπρεπε να πω στην συγκεκριμένη περίπτωση, το είπα.

quote:
Εαρινός

Θα έπρεπε τουλάχιστον να ντρέπεσαι...λέω εγώ!!


Σώπα μπρε ... τι λες ; Σοβαρά ; Γιατί να ντρέπομαι ; Επειδή εσφαλμένα αμφέβαλλα για κάτι που έγραψε ο macedon σχετικά με την ιδιότητά του ; Τι μου λες ; Δεν θα κοιμηθώ το βράδυ από την στενοχώρια μου.

quote:
Εαρινός

Η τακτική σου είναι αποτυπωμένη και αποδεδειγμένη και προβάλλει τον ψυχισμό σου , τον οποίο δεν θα κρίνω εγώ ... το αφήνω σε κάθε αναγνώστη!!!


Α, δεν θα τον κρίνεις το ψυχισμό μου ε ; Ευχαριστώ ρε Εαρινέ, να 'σαι καλά ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2011, 20:38:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Εαρινός

Θα έπρεπε να ντρέπεσαι αλλα η ντροπή δεν είναι κάτι που γνωρίζεις και φροντίζεις να το δείχνεις και να το αποδεικνύεις με κάθε τρόπο!!!


Γιατί να ντρέπομαι μπρε ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2011, 20:42:42  Εμφάνιση Προφίλ
Ας μην το κουράζουμε άλλο αυτο Ζιπ.
Τα ακριβή στοιχεία παρέχονται σε τοπικό διαδικτυακό τόπο,τον οποίο παρέθεσα τότε.

Σημασία έχει,η νοοτροπία σου.
Η νοοτροπία της άρνησης των γύρω σου,έστω και ηλεκτρονικώς!
Προφανώς νομίζεις οτι,οι συνδίκτυοι ψεύδονται και αυτοπροβάλλονται με σκοπό την αυτοϊκανοποίηση.[γιατι άλλο λόγο δεν βλέπω].

Μήπως κρίνεις εξ'ιδίων τα αλλότρια αγαπητέ Ζιπ?

Οκ.Η συγνώμη που ζήτησες απο τον macedon,νομίζω οτι αρκεί.
Δεν είναι όμως,ενδεικτική [η πράξις σου περι αμφισβήτησης],του τρόπου που λειτουργεί ο εγκέφαλός σου?Αυτός ο τρόπος είναι ο "κακός" Ζιπ.

Υπάρχει και ο καλός Ζιπ.Γεμάτο είναι το φόρουμ απο αναρτήσεις του "καλού" Ζιπ.

Τελικά εσυ θα έπρεπε να έχεις το nick του Ντοτόρο.Ονομα και πράγμα!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2011, 20:43:39  Εμφάνιση Προφίλ
Η Δολιότητα και η κακία είναι στοιχεία που προβάλλονται σε κάθε λόγο και κάθε ψυχική κίνησή σου συνδίκτυε Zip....ότι και να λές , γίνεσαι ακόμα πιο καταγέλαστος!!!
Εσωτεριστή Zip..!!!
Θα έπρεπε να ντρέπεσαι και να μην μιλάς καθόλου , αντιθέτως όμως...!!!
Εσωτεριστή Zip...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2011, 20:51:08  Εμφάνιση Προφίλ
KAI σύ να είσαι καλά Zip!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2011, 20:58:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Τα ακριβή στοιχεία παρέχονται σε τοπικό διαδικτυακό τόπο,τον οποίο παρέθεσα τότε.


Ακριβώς. Αυτά τα στοιχεία που παρέθεσες δεν συμφωνούσαν με κάποια άλλα που παρέθεσα εγώ από άλλο δικτυακό τόπο. Λογικό είναι να θεωρήσει κάποιος πως είτε τα στοιχεία ήταν λάθος, είτε εσύ δεν ήσουν στον τόπο που έλεγες πως ήσουν.

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Σημασία έχει,η νοοτροπία σου.
Η νοοτροπία της άρνησης των γύρω σου,έστω και ηλεκτρονικώς!
Προφανώς νομίζεις οτι,οι συνδίκτυοι ψεύδονται και αυτοπροβάλλονται με σκοπό την αυτοϊκανοποίηση.[γιατι άλλο λόγο δεν βλέπω].


Η νοοτροπία μου είναι η νοοτροπία που έχει ο οποισδήποτε φυσιολογικός άνθρωπος. Διαβάζω κάποια πράγματα από ανθρώπους που δεν γνωρίζω και είναι απολύτως φυσιολογικό να αμφιβάλλω για κάποια. Και ασφαλώς μπορεί και να αμφιβάλλω εσφαλμένα κάποιες φορές.

Όσον αφορά τα υπόλοιπα που λες, φίλε, δεν με ξέρεις. Μιλάς εσύ, που κάθε μέλος το έβλεπες σαν κλώνο και το χλεύαζες. Μιλάς εσύ για άρνηση ;

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Δεν είναι όμως,ενδεικτική [η πράξις σου περι αμφισβήτησης],του τρόπου που λειτουργεί ο εγκέφαλός σου?Αυτός ο τρόπος είναι ο "κακός" Ζιπ.


Ο τρόπος που λειτουργεί ο εγκέφαλός μου ; Χαχαχα! Τι να σου πω μωρέ ... τι να σου πω ; Ποιος τρόπος ρε NIKOMAXE ; Χαχαχα! Ε, λοιπόν ο τρόπος που λειτουργεί ο εγκέφαλός μου είναι κάποιες φορές σαν το Περλ Χάρμπορ και κάποιες άλλες σαν ξυνισμένο σούσι. Γουστάρεις τρόπο λειτουργίας ;

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Τελικά εσυ θα έπρεπε να έχεις το nick του Ντοτόρο.Ονομα και πράγμα!


Ωραία ... πέτα και την "φιδιά" σου για τον Dr Jekyll Mr Hyde. Μπας και νομίζεις πως είναι και αυτός κλώνος μου ;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2011, 21:01:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Εαρινός

Η Δολιότητα και η κακία είναι στοιχεία που προβάλλονται σε κάθε λόγο και κάθε ψυχική κίνησή σου συνδίκτυε Zip....ότι και να λές , γίνεσαι ακόμα πιο καταγέλαστος!!!


Σε κάθε λόγο ; Σε κάθε ψυχική μου κίνηση ;;;

quote:
Εαρινός

Θα έπρεπε να ντρέπεσαι και να μην μιλάς καθόλου , αντιθέτως όμως...!!!


Γιατί μπρε να ντρέπομαι ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2011, 21:05:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Παιδάκια, αρκετά. Το θέμα πήγε εκεί που ήθελα, άντε τώρα να παίξετε μεταξύ σας.

Και πάλι συγνώμη στον macedon που αμφισβήτησα την ιδιότητά του και ...

έγινε ... τα λέμε ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2011, 21:14:54  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ζιπ
Ο τρόπος που λειτουργεί ο εγκέφαλός μου ; Χαχαχα! Τι να σου πω μωρέ ... τι να σου πω ; Ποιος τρόπος ρε NIKOMAXE ; Χαχαχα! Ε, λοιπόν ο τρόπος που λειτουργεί ο εγκέφαλός μου είναι κάποιες φορές σαν το Περλ Χάρμπορ και κάποιες άλλες σαν ξυνισμένο σούσι. Γουστάρεις τρόπο λειτουργίας ;

.Δεν είχα καμμία αμφιβολία!


Λές οτι δεν σε ξέρω!

Μα φυσικά δεν σε ξέρω,με το ίδιο τρόπο που δεν ξέρεις κι εσύ τους άλλους συνδίκτυους.[εξαιρούνται οι προσωπικές επαφές].

Μην αρνηθείς όμως το γεγονός,οτι μπορείς να συμπαθήσεις,όπως και να αντιπαθήσεις κάποιον,μόνο απο το γράψιμό του.Αυτο είναι κάτι σαν ένστικτο,κάτι που δεν περιγράφεται με λόγια.Είναι εκείνη η αόρατη και άηχη φωνούλα μέσα στον νού μας,που μας λέει διάφορα!
Κάποτε λαθεύει,κάποτε πετυχαίνει "διάνα".


Οσο για την "φιδιά" που λές,πάλι αστόχησες.
Εννοώ ακριβώς αυτο που λέω και τίποτα απο αυτά που νομίζεις.
Αναφέρομαι στην διπλή υπόσταση του Δρ Τζέκυλ και του Μρ Χαϊντ,θέλοντας να δώσω έμφαση στον "καλό" και "κακό" Ζιπ.Και το ξέρεις καλά.

Απλά ο ¨κακός" έπρεπε να πει την τελευταία λέξη!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy