ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 42
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 00:23:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θα μπορούσε να του κάνει κάποια υπόδειξη και να επέμβει στα μηνύματα, τα οποία θεωρούσε μη αποδεκτά.
Ακριβός στα πίτουρα και φτηνός στ' αλεύρι...

Φίλη Ζάντοκ, ουδείς αλάνθαστος… Ο Αποστόλης είναι παλαιό μέλος θα έπρεπε να δίνει το παράδειγμα. Η κίνηση του προσωπικά βρίσκω πως ήταν λανθασμένη. Φαντάσου ο κάθε ένας να έβγαίνε και να γέμιζε τον χώρο με ανακοινώσεις έστω και καλοπροαίρετες. Ο Αντμίν δεν θα έπρεπε να κάνει άλλη δουλεία από το να καθαρίζει τον χώρο. Προσωπικά χαίρομαι που ο Ράμογλου αποφάσισε na συνεχίσει να είναι συνοδοιπόρος στο ταξίδι μας…

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 01:51:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Νομίζω ότι αν κάποιος διαβάσει το κείμενο μου χωρίς παρωπίδες θα διαπιστώσει τρία βασικά πράγματα.

1) Ότι απλός εξιστορώ το τι έγινε και έβαλα τις ανακοινώσεις.
2) Ότι αποδέχομαι το λάθος μου και γι’ αυτό έθεσα το λογαριασμό μου στη διάθεση του Admin.
3) Ότι ζήτησα συγνώμη για την όλη αναστάτωση.

Από εκεί και πέρα δε θα μπω στον κόπο να συνεχίσω να «απολογούμαι» σε κανέναν για τις όποιες πράξεις, αποφάσεις, σκέψεις μου.
Θεωρώ περιττό το να προσπαθήσω να κάνω τους άλλους να δουν από τη δική μου οπτική την όλη κατάσταση. Ο καθένας είναι ελεύθερος να διατυπώνει την όποια άποψη θέλει η οποία προέρχεται μέσα από τη δική του οπτική. Ακόμα και αν αυτή αφορά αγέλες, κορώνες, κοπάδια κλπ και ίσως καμία σχέση με την πραγματικότητα δεν έχει. Έτσι κι αλλιώς η διαδικτυακή επικοινωνία είναι μια Virtual Reality κατάσταση.

Αν ενοχλεί κάποιους η γραφή μου, η απόψεις μου, ή ο χαρακτήρας μου δεν φταίω εγώ και δε μπορώ να κάνω κάτι γι’ αυτό. Από εκεί και πέρα έχω δηλώσει πως αντιδρώ με τον ίδιο τρόπο που μου επιτίθενται αρκεί αυτός να μην ξεφεύγει από το αποδεκτό όριο είτε της ειρωνείας είτε της διαφωνίας.

Όταν όμως αυτός που στριμώχνεται σε μια συζήτηση μεταχειρίζεται προσωπικά δεδομένα για να υβρίσει, όταν αυτός που δεν έχει ούτε επάρκεια λόγου αλλά ούτε και γνώσης περί αυτού που στηρίζει επιτίθεται με ποταπές εκφράσεις τότε έχω κάθε δικαίωμα να κλείσω τον υπολογιστή μου προς αποφυγή καταστάσεων που θα οδηγήσουν σε ανεξέλεγκτη όξυνση.

Αυτή λοιπόν ήταν η αντίδρασή μου αγαπητή Κάθυ όταν δήλωσα πως «σιχάθηκα» και αποχώρησα την προηγούμενη φορά, (Ήταν η δεύτερη φορά που κράτησα κάποια απόσταση από το site).
Δεν ζήτησα την προστασία κανενός απλά πάτησα το κόκκινο X στο επάνω δεξιά μέρος της οθόνης.

Όσο για την πρώτη φορά αυτή αφορά εμένα και τον Admin και κανέναν άλλο.

Άρα δε θα συνεχίσω να παίζω αυτό το παιχνίδι της απολογίας, διότι υπάρχει αρμόδιος κριτής και αυτός έχει το κάθε δικαίωμα να με κρίνει και να αποφασίσει, όχι μόνο τώρα αλλά και κάθε στιγμή της εδώ παρουσίας μου.

Είμαι αυτός που είμαι και δεν έχω μάθει να υποκρίνομαι. Αν προκληθώ απαντώ, αν όχι συζητώ. Αν θέλω το κλείνω και κάνω ότι άλλο μου αρέσει (και δόξα το θεό υπάρχουν πολλά), αν όχι κάθομαι και γράφω ότι κατεβαίνει στο ξερό μου το κεφάλι.
Από εκεί και πέρα καλό είναι να κοιτάμε και τον καθρέφτη μερικές φορές πριν κρίνουμε με τόση ευκολία τους άλλους.

Μπορεί ο Admin να μη μου κλειδώσει το λογαριασμό μου αλλά αυτό δε μου στερεί το δικαίωμα να απέχω για όσο χρονικό διάστημα θέλω από το forum με σκοπό και να μη συνεχιστεί η παρούσα κατάσταση και εγώ να πάρω τις απαιτούμενες αποστάσεις ηρεμίας.

Θα μπορούσα πολύ εύκολα να ακολουθήσω τα βήματα πολλών αξιόλογων μελών, οι οποίοι εγκατέλειψαν ίσως και πικραμένοι ίσως και αηδιασμένοι το χώρο αυτό. Αποφάσισα όμως να είμαι εδώ για όσο τουλάχιστον αντέχω ακόμα και δε θα απολογηθώ σε κανέναν γι’ αυτό.

Σας ευχαριστώ και πάλι.



TERRIBILIS EST LOCUS ISTE


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 09:10:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

θίκτηκες...? απο το χιουμορ...?

ισως ...λεω ισως να σου δωσει μαθηματα ο jonniebegood
? :)

υ.γ επειδης διαπιστωνω ελλειψη χιουμορ,με αποτελεσμα τα γραφωμενα μου,να διαστρεβλωνονται και να ντυνουν πατριωτικα καποια μελη...αποχωρω απο το συγκεκριμενο τοπικ,για να κυλησει ομαλα...οπως θελουν εκεινοι που "επιτιθοντο"....με "αντι-χιουμορ"


κι αλλη αποχωρηση?


μα μουχριτσα επεσε ρε παιδια?

ΜΗΝ ΦΥΓΕΙΣ ΜΑΝΟ ΜΑΣ ΠΡΙΝ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΟ ΑΝΕΚΔΟΤΟ ΜΕ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΟΥ ΘΥΣΙΑΣΜΕΝΟΥ ΑΡΟΥΡΑΙΟΥ!!!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 09:46:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ


Ευτυχώς,

που έχω φτερά και πετάω

και δεν χρειάζεται

να λερώνω τα πόδια μου

στα βαλτόνερα !!!!

G.

1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 11:21:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν μπορώ ειλικρινά να αντιληφθώ από τί προάσπισε τον χώρο ο αγαπητός Admin, απενεργοποιώντας το Ramoglou.

Θα μπορούσε να του κάνει κάποια υπόδειξη και να επέμβει στα μηνύματα, τα οποία θεωρούσε μη αποδεκτά.


καλη μου ζαντοκ, ομολογω πως δεν προλαβα να δω τα αισχρου περιεχομενου υβριστικα μηνυματα, ΓΙΑΤΙ ΤΑΣΒΥΣΕ Ο ADMIN ΑΜΕΣΑ!

επομενως υπερασπιστηκε σωστα και την αξιοπρεπεια του ραμογλου και την αξιοπρεπεια του φορουμ.

για την προσωρινη απενεργοποιηση του λογαριασμου του, τα ειπα και τα ειπαν και αλλοι: η προτροπη σε αποχη (για προσωπικους μαλιστα λογους) στρεφεται εναντιον ολου του φορουμ!

θα μπορουσε να αποχωρησει ξερεις, ειτε σιωπηλα (οπως σκεφτομουν να κανω εγω οταν δεχτηκα αναξιοπρεπεις και μικροπρεπεις λασπολογικες επιθεσεις ΚΑΙ απο τον ραμογλου (δεν ακουσα και καμια συγνωμη, εννοειται...), ειτε να αποχωρησει με τυμπανοκρουσιες.

αλλα για να προτρεπει καποιος σε πληρη αποχη τα μελη, σημαινει πως εχει μαλλον υπερεκτιμησει τον εαυτο του...


σορυ αν ακουγομαι κυνικος, αλλα αυτη ειναι η αληθεια και η αληθεια ειναι συνηθως πικρη.


νασαι καλα


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 11:24:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Εννοείται πως ήταν καλοπροαίρετη η κίνηση, αν και ολίγοντι υπερβολική...
Ακόμη και στα μέλη που αναλύουν την αρνητική πλευρά της κίνησή σου Αποστόλη, διαφαίνεται νομίζω πως κατανοούν το "καλοπροαίρετον" των προθέσεων, άσχετα με το τι συμπεράσματα πιθανόν προέκυψαν απ' αυτό!

Άντε, αφήστε το κι αυτό πίσω και πάμε γι' άλλα! Μ' αρέσει να σας διαβάζω κύριοι (και κυρίες, οκ!)...

Καλή συνέχεια!


πεστα ρε ανανα!!!


παμε γι αλλα!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 11:26:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Φαντάζομαι ότι ήταν πιο εύκολο και άμεσο για τον Admin να απενεργοποιήσει για λίγο το λογαριασμό του Αποστόλη παρά να καθήσει με τις ώρες και να τροποποιεί τα τόσα μηνύματα! Δεν ξέρω βέβαια, αλλά μάλλον η "απενεργοποίηση" είχε σκοπό να μη συνεχίστούν αυτά τα μηνύματα μέχρι να υπάρξει μια προσωπική επικοινωνία του Ramoglou με τον Admin...




...και ξαναπεστα!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 11:40:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

έχει να κάνει, κατά την άποψή μου, με το ποιός προασπίζει τί τελικά


αληθεια εμενα με προασπισε κανεις απο αυτους που θεωρουν το φορουμ ιδιωτικο τους χωρο?


οχι!


παλεψα την λασπη μονος μου!

τωρα που ο "χαϊδεμενος" υπεπεσε σε σοβαρο παραπτωμα και τον επανεφεραν στην ταξη, θεωρειται αδικια η επιπληξη του?

quote:

και με το ποιός φοράει κορώνες αναλογιζόμενος το βάρος των ευθυνών ή ποιός απλά παριστάνει κάτι.


δεν νομιζω πως αναλογιστηκε το βαρος της ευθυνης της προτροπης σε αποχη...

αρα, μαλλον κατι παριστανει με την κορωνα!

quote:

Διότι μόνον όταν παριστάνεις κάτι το οποίο δεν είσαι, ανησυχείς...


..."ανησυχεις και αποχωρεις γιατι απετυχε η προταση αποχης, απ ο,τι φαινεται."


οταν δεν κατορθωνεις να παρασυρεις ουτε καν την παρεα σου σε αποχη, τοτε μαλλον κατι παριστανεις παρα εισαι.

και αν συνεχιστει το νταβαντουρι, θα καταληξω στο συμπερασμα πως ελειπαν οι καλες προθεσεις τελικα...


quote:

"Ο βασιλιάς είναι γυμνός". Τον βλέπετε;


ναι, αλλα φοραει μια κορωνα ΝΑ, μετα συγχωρησεως!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 11:48:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όταν όμως αυτός που στριμώχνεται σε μια συζήτηση μεταχειρίζεται προσωπικά δεδομένα για να υβρίσει, όταν αυτός που δεν έχει ούτε επάρκεια λόγου αλλά ούτε και γνώσης περί αυτού που στηρίζει επιτίθεται με ποταπές εκφράσεις τότε έχω κάθε δικαίωμα να κλείσω τον υπολογιστή μου προς αποφυγή καταστάσεων που θα οδηγήσουν σε ανεξέλεγκτη όξυνση.




το ιδιο ακριβως εκανες και εσυ οταν στριμωχτηκες!

(μη με αναγκασεις να κανω κοπυ-πεϊστ τα λασπολογικα σχολια σου προς εμενα σε αλλο τοπικ... θα πεσει παλι το επιπεδο της συζητησης!)


και δεν σε ειδα να κλεινεις τον υπολογιστη σου αλλα να προτρεπεις ολους σε αποχη!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 12:34:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτσε φίλε jonnie, γιατί μου φαίνεται ότι κάπου χάνουμε το μπαλάκι...


quote:

καλη μου ζαντοκ, ομολογω πως δεν προλαβα να δω τα αισχρου περιεχομενου υβριστικα μηνυματα, ΓΙΑΤΙ ΤΑΣΒΥΣΕ Ο ADMIN ΑΜΕΣΑ!

επομενως υπερασπιστηκε σωστα και την αξιοπρεπεια του ραμογλου και την αξιοπρεπεια του φορουμ.


Κατ' αρχήν, εγώ δεν έθεσα τέτοιο θέμα, αλλά ισχύει ότι:

Διαφυλάττω την αξιοπρέπεια κάποιου όταν είμαι "σχετικά" γρήγορος στα σβησίματα

Έλεος, φίλε jonnie!
Τί να πω εγώ πού όποιος δεν έχει άλλους τρόπους να περάσει την βραδυά του και αποφασίζει να επιτεθεί στο esoterica πάντα φροντίζει να αποτείνει και τις δέουσες "τιμές" στο πρόσωπό μου...

Εντάξει, το κόστος της δημοσιότητας (θα μου πεις), αλλά μην το χάσουμε και τελείως ...

quote:

για την προσωρινη απενεργοποιηση του λογαριασμου του, τα ειπα και τα ειπαν και αλλοι: η προτροπη σε αποχη (για προσωπικους μαλιστα λογους) στρεφεται εναντιον ολου του φορουμ!

Αυτό (μια και το ξαναλες) θα ήθελες να μου το εξηγήσεις σε παρακαλώ

Τί σημαίνει "εναντίον"

quote:

θα μπορουσε να αποχωρησει ξερεις, ειτε σιωπηλα (οπως σκεφτομουν να κανω εγω οταν δεχτηκα αναξιοπρεπεις και μικροπρεπεις λασπολογικες επιθεσεις ΚΑΙ απο τον ραμογλου (δεν ακουσα και καμια συγνωμη, εννοειται...), ειτε να αποχωρησει με τυμπανοκρουσιες.

αλλα για να προτρεπει καποιος σε πληρη αποχη τα μελη, σημαινει πως εχει μαλλον υπερεκτιμησει τον εαυτο του...


σορυ αν ακουγομαι κυνικος, αλλα αυτη ειναι η αληθεια και η αληθεια ειναι συνηθως πικρη.


Φίλε jonnie, τα πρόβατα πέθαναν γιατί τα έφαγε ο λύκος στο τελευταίο γιουρούσι!

Δεν καταλαβαίνω ειλικρινά την τόση ανησυχία, ότι αν θα γράψει κάτι ο Ramoglou, όλοι θα σπεύσουν να ανταποκριθούν στο κάλεσμά του.
Εγώ προσωπικά ΔΕ θα το έκανα.

Ο Ramoglou έχει υπερεκτιμήσει τον εαυτό του ή κάποιοι έχουν λόγους για να ανησυχούν

Και εν πάσει περιπτώσει, επειδή δε σε είδα να αποχωρείς κατά κανένα τρόπο όταν καλώς ή κακώς ανταλλάξατε κάποιες κουβέντες πιο "βαριές" (γιατί προσωπικά τον ίδιο δεν τον είδα να σε υβρίζει όπως λες και αν κάνω λάθος, σε παρακαλώ να μου το δείξεις - το email μου είναι στη διάθεσή σου για να μην επιβαρύνουμε άλλο το Φόρουμ), μήπως έχεις υπ' όψιν κάτι πιο δραστικό έναντι προσβολών της υπόληψης και της αξιοπρέπειάς μας σε αυτό το χώρο ή δεν πρέπει να 'χουμε άποψη κιόλας, γιατί φροντίζει ο παντεπόπτης οφθαλμός


quote:
Φίλη Ζάντοκ, ουδείς αλάνθαστος…

Αγαπητέ φίλε ΠΛΩΤΙΝΟΣ, ως εκεί καλά. Δεν προχωρώ στα παρακάτω, γιατί πάλι θα καταλήξουμε να συζητάμε ασκόπως αν ο Admin κουράζεται τόσο εύκολα, μήπως να τον ξεκουράζατε λίγο οι συνεργάτες κλπ...

Ωραίο φαίνεται το Σαββατοκύριακο... Σας φιλώ όλους!

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 13:32:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 15:33:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μάλλον κάτι δεν έχεις καταλάβει καλά αγαπητέ jonniebegood !!!!

Δεν είπα να γίνει η αποχή γιατί κάποιος έθιξε εμένα, αλλά γιατί κάποιος έκανε τα εξής.

1) Έβρισε με ακατονόμαστες φράσεις εμένα, τον Admin, την amalia και τη Zadok
2) Έμπαινε συνέχεια παρά της διαγραφές των διαφόρων nicknames και δήλωνε πως «τώρα θα δείτε ότι θα το κάνω μπάχαλο εδώ μέσα αφού τα βάλατε μαζί μου»
3) Έβαζε μεγάλων διαστάσεων φώτο με αποτέλεσμα να μην είναι καθόλου εύκολη η ανάγνωση κάποιων post.

Αν λοιπόν οι παραπάνω λόγοι στοιχειοθετούν ότι εγώ θίχθηκα και γι’ αυτό έκανα την όποια πρόταση τότε δεν έχω να πω κάτι άλλο παρά μόνο ότι αυτό δεν είναι η αλήθεια αλλά η προσωπική θέαση όσων θέλουν να το δουν έτσι. Ελπίζω ότι αυτή η θέαση δεν προέρχεται από προσωπικές εμπάθειες.

Όποιος βλέπει καλοπροαίρετα βλέπει πως η επίθεση είχε σα στόχο το Forum και όχι εμένα.

Από εκεί και πέρα και επειδή έχει αρχίσει να καταντάει κουραστικό.
Η νύξεις περί ομάδων, κορώνας κλπ είναι αν μη τι άλλο φαιδρές, διότι ούτε καμιά ομάδα υπάρχει, ούτε η κορώνα στο σήμα που έχω βάλει έχει την έννοια του «Βασιλιά του Forum». Με λίγη προσοχή και χωρίς παρωπίδες θα διακρίνατε τα δύο πανιά πάνω στην κορώνα, αλλά μάλλον αυτά δεν κίνησαν την περιέργεια κανενός ή δε βόλευαν στην ανάπτυξη του σκεπτικού περί αρχηγού κλπ.

Λες και στο esoterica έχουμε εκλογές και κάποια στιγμή θα είμαι ο αντίπαλος του Admin για τη θέση του προέδρου !!!! ΕΛΕΟΣ !!!!!!

Όσο βέβαια αφορά την μεταξύ μας λεκτική διαμάχη, αν τη διαβάσεις με ηρεμία, θα διαπιστώσεις, πως στα σχόλια τα οποία και σε ενόχλησαν δεν αναφέρω το nickname σου ή το όνομα σου, δεν σε απείλησα με μηνύσεις και με άσκηση σωματικής βίας, δεν σε βρίζω με ακατονόμαστες εκφράσεις και το μόνο το οποίο έκανα ήταν να ακολουθήσω το δρόμο της ειρωνείας, τον οποίο είχες ακολουθήσει εσύ μέχρι εκείνο το σημείο για τα μέλη Gothic και Galadriel.

Να σου ζητήσω λοιπόν συγνώμη για ποιο λόγο ;
Για το ότι σου απάντησα όπως απαντούσες μέχρι εκείνη τη στιγμή εσύ ;
Νομίζω ότι και οι δύο είχαμε τη δυνατότητα να αποδείξουμε ότι μπορούμε να κάνουμε συζήτηση ακόμα και χωρίς να έχουμε τα ίδια ακριβώς πιστεύω, αποδείξαμε πως έχουμε και κοινά σημεία σκέψης, αποδείξαμε και πολλά άλλα.

Όπως έχεις εσύ το δικαίωμα να ειρωνεύεσαι και να είσαι κυνικός έτσι το έχουν και οι άλλοι, μη νευριάζεις λοιπόν όταν σου φέρονται με τον ίδιο τρόπο.

Ελπίζω να είμαι αρκετά σαφής στα γραφόμενα μου και να μη χρειαστεί να δίνω περαιτέρω διευκρινήσεις, διότι η προσεκτική ανάγνωση μας γλιτώνει από τα περιττά post και τις ανούσιες «κόντρες».



TERRIBILIS EST LOCUS ISTE


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 15:38:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

αληθεια εμενα με προασπισε κανεις απο αυτους που θεωρουν το φορουμ ιδιωτικο τους χωρο?


οχι!


παλεψα την λασπη μονος μου!

τωρα που ο "χαϊδεμενος" υπεπεσε σε σοβαρο παραπτωμα και τον επανεφεραν στην ταξη, θεωρειται αδικια η επιπληξη του?


Νομίζω ότι το παρατραβάς. Την άποψή του καταγράφει ο καθένας. Δεν είμαστε λαϊκό δικαστήριο.


quote:

δεν νομιζω πως αναλογιστηκε το βαρος της ευθυνης της προτροπης σε αποχη...

αρα, μαλλον κατι παριστανει με την κορωνα!


Αναμένω να μου το εξηγήσεις αυτό.

Ξέρεις ... με την εμπορικότητα δεν τα πήγαινα ποτέ καλά...


quote:

..."ανησυχεις και αποχωρεις γιατι απετυχε η προταση αποχης, απ ο,τι φαινεται."


οταν δεν κατορθωνεις να παρασυρεις ουτε καν την παρεα σου σε αποχη, τοτε μαλλον κατι παριστανεις παρα εισαι.

και αν συνεχιστει το νταβαντουρι, θα καταληξω στο συμπερασμα πως ελειπαν οι καλες προθεσεις τελικα...


Λυπάμαι, αγαπητέ jonnie, αλλά ή δε στα 'πανε καλά ή δε μας τα λες εσύ καλά.
Για ποιό "νταβαντούρι" γράφεις
Έχεις χάσει επεισόδια μου φαίνεται... Για ξαναπάρτο από την αρχή...

quote:

ναι, αλλα φοραει μια κορωνα ΝΑ, μετα συγχωρησεως!

Δεν έχεις χάσει απλά επεισόδια, είσαι σε τελείως άλλο τηλεοπτικό πρόγραμμα.

Να 'σαι καλά!

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευθύμης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 19:06:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευθύμης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην παίρνετε την ιστουργία του esoterica τόσο τοις μετρητοίς.

Βρισκόμαστε εδώ για να αλλάξουμε τους εαυτούς μας, όχι τους άλλους. Σ' εμένα έκανε καλό η ετήσια αποχή μου.

Ramoglou σε προειδοποιώ ότι αν αποχωρήσεις θα γνωστοποιήσω στους αντι-ΜΠΕΝάκιους το χρώμα του λύκου της κορώνας σου. Πρόσεξε.. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 19:41:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ω, πριγκηπομαστούρηδες
κι αλητοβασιλιάδες...
ανάψτε τους λουλάδες
να μαστουριάσουμε μαζί

Κι απάνω στα ντουζένια μου
θα πάω με την έννοια
μέχρι την Γιοκοχάμα
να κάνω χαρακίρι
με μια ασημένια κάμα

Ω, πριγκηπομαστούρηδες
κι αλητοβασιλιάδες
γουστάρω μπαγλαμάδες
και τσιγαράκι γεμιστό

Και μέσα στον τεκέ
της ψεύτρας της ζωής μας
όπου δεν έχει μπέσα
να πιώ και να γεννώ
μια αλητοπριγκηπέσσα

Ω, πριγκηπομαστούρηδες

Β.Τσιτσάνης

Αφιερωμένο εξαιρετικά σε :
εμένα,
πρίγκηπες,
βασιλιάδες,
πριγκηποπούλες,
δράκους,
κάστρα,
πύργους,
κακούς μάγους κ.ο.κ.


Galadriel, ώπα!!!!!


Υ.Γ. η ζωή είναι ωραία βρε παιδιά.... μην τσακώνεστε ... τραγουδάτε...

1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Edited by - galadriel on 19/03/2005 19:43:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 21:24:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ευθύμης ........

galadriel χτύπησες φλέβα !!! Αυτό το τραγούδι το λατρεύω διότι είναι ένα απο τα τρία τραγούδια που άκουγα όταν σπούδαζα κάθε βράδυ.

Τ' άλλα δύο είναι το "Μια χαμένη Κυριακή" και το "Μές το πράσινο το μήλο"

Νά είσαι καλά με έκανες να χαμογελάσω και να θυμηθώ !!!!!!!!!


TERRIBILIS EST LOCUS ISTE


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 21:24:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τέλος καλό,όλα καλά

Καλωσήλθες Ramoglou ξανά και...πάμε γι άλλα


Τελικά όμως εγώ έχω δηλώσει ότι δεν είμαι δημοκράτης και ότι είμαι Βασιλικός και ΕΣΥ μου τρως τη δόξα

Νάσαι καλά φίλε


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 23:08:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλωσήλθες Ramoglou ξανά και... πάμε γι άλλα

Άντε να το τελειώνουμε εδώ! Άντε! Τι οφελεί να αναλωνώμαστε στα ίδια και τα ίδια και σε πράγματα που έχουν μείνει πίσω και δεν έχουν νόημα πλέον στο παρόν; Και που φυσικά δεν... προάγουν κανέναν "εσωτερισμό" (αντιθέτως ενισχύουν και βαυκαλίζουν τον "εγωισμό"...);

Γι' αυτό, ΑΝΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Είδε κανείς να περνάει από δω τελευταία ο Τρισμέγιστος ημών Θεός? Thoth πού είσαι???

_____________________________________________________________________
Αποστόλη, καλή συνέχεια! Τα καραβόπανα τα είχα... εντοπίσει και έλεγα να το αναφέρω, αλλά φοβόμουν μην κάνω καμμιά γκάφα και δεν είναι τελικά! Τι συμβολίζουν λοιπόν σχηματίζοντας την κορώνα;


ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 23:16:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λυπάμαι, αγαπητέ jonnie, αλλά ή δε στα 'πανε καλά ή δε μας τα λες εσύ καλά.
Για ποιό "νταβαντούρι" γράφεις
Έχεις χάσει επεισόδια μου φαίνεται... Για ξαναπάρτο από την αρχή...


καλη μου ζαντοκ, το ξερεις οτι εγω σε εκτιμω!


και αυτο δεν ειναι κοπλιμεντο - δεν συνηθιζω να χαϊδευω αυτια!


και νομιζω πως ειναι γνωστη η θεση μου απεναντι στις βωμολοχιες!

γι αυτο δεν θα σου στειλω κανενα κοπυ-πεϊστ σε μεϊλ γιατι μαζι σου προτιμω να μιλαω για ουσιαστικα πραγματα και οχι για λασπη και κοπριες.

εχω ενα ελατωμα και χαιρομαι γι αυτο: λεω την αληθεια (οπως την αντιλαμβανομαι) κι ας ειναι σκληρη!

δεν αποζητω την συμπαθεια κανενος στο φορουμ: πληροφοριες θελω να μεταδωσω και πληροφοριες να παρω γιατι "οσο ζω μαθαινω".

το λεει και η παροιμια: "δεν με νοιαζει που πεθαινω, μα που οσο ζω μαθαινω"...

αν θες να αναλυσεις ηχους, ρωτα εναν τυφλο.

αν θες να αναλυσεις χρωματα, ρωτα εναν κουφο.

αν θες να μαθεις τι ειπωθηκε και ειχε σημασια, ρωτα εναν κωφαλαλο.

αν θες να να μαθεις την αληθεια, ρωτα εναν τυφλο κωφαλαλο ή ενα παιδι, ή εναν τρελλο...

ΥΓ. ολα αυτα που με ρωτας, εγω πιστευω πως τα γνωριζεις, αλλα υπερισχυει το συναισθημα στην κριση σου. (γνωμη μου, μπορει να σφαλω)


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 23:19:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ευτυχώς,

που έχω φτερά και πετάω

και δεν χρειάζεται

να λερώνω τα πόδια μου

στα βαλτόνερα !!!!

G.



ξωτικουλα, τα φτερα σου κρατα καθαρα!!!

τα ποδια και να λασπωθουν, πλενονται...

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 23:21:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Jonnie, ένα πράγμα θα σου πω:

ο άνθρωπος που με έμαθε βιολί ήταν τυφλός.

(αλήθεια)

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 23:24:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μάλλον κάτι δεν έχεις καταλάβει καλά αγαπητέ jonniebegood !!!!


πασο αρχηγε!

ας επανελθουμε στην πραγματικοτητα: σε περιμενω στο μυθος και θρησκεια στο γνωστο τοπικ.


εγω να συζηταω θελω μαζι σου, κι ας διαφωνουμε ισως, οχι να τσακωνομαι.

αντε στο γνωστο τοπικ να μου τα ριξεις (με επιχειρηματα, ε? )


ειπαμε, η σωστη αντιπαραθεση προαγει!!!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 23:31:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΚΤΑΚΤΟ ΔΕΛΤΙΟ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΝ!

"Ως δια μαγείας" εξαφανίστηκαν
από τα ψυγεία φημισμένου σούσι-ρατ-μπαρ
μεγάλες ποσότητες μαριναρισμένων αρουραίων.
Ύποπτοι ως δράστες θεωρούνται
οι ιδιοκτήτες πολυσύχναστης σουβλακερί
επί του Πανσέπτου Όρους,
γνωστοί ως "Οι ληστοσυμμορίτες με τα τσαρούχια Τριλ".
Η καστ-υνομία έχει εξαπολύσει απ-ανθρωποκυνηγητό.
Αναμείνατε στους δέκτες σας.

(Αφιερωμένο εξαιρετικά, Απαίσιε Ορεσίβιε! χα!χα!χα!)


(Κύριε Ramoglou, welcome back! Ελπίζω όλα καλά.)

Shukran
MozΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 23:54:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Όσο βέβαια αφορά την μεταξύ μας λεκτική διαμάχη, αν τη διαβάσεις με ηρεμία, θα διαπιστώσεις, πως στα σχόλια τα οποία και σε ενόχλησαν δεν αναφέρω το nickname σου ή το όνομα σου, δεν σε απείλησα με μηνύσεις και με άσκηση σωματικής βίας, δεν σε βρίζω με ακατονόμαστες εκφράσεις και το μόνο το οποίο έκανα ήταν να ακολουθήσω το δρόμο της ειρωνείας, τον οποίο είχες ακολουθήσει εσύ μέχρι εκείνο το σημείο για τα μέλη Gothic και Galadriel.



μα γιατι δεν τοκανες αγαπητε μου Αποστολε?

γιατι δεν ανεφερες στα ισα το νικ μου?


για να μην με θιξεις αμεσα, γιατι δεν απευθυνοσουν σε μενα ή γιατι θα σου εριχνα μια μηνυση για συκοφαντικη δυσφημιση αν το εκανες?

μεγαλα παιδια ειμαστε, να μιλαμε στα ισα!


οσο για την καραμελα της σωματικης βιας, που την βρηκες και την πιπιλας αδερφε μου?

εγω απλα σε ρωτησα αν θα μου ελεγες τα ιδια και απο κοντα!


αληθεια θα μου τα ελεγες? (και μη μου πεις οτι σε απειλω παλι! μια ερωτηση κανω.)


κερναω καφε όπου και όποτε θελεις για να μου απαντησεις απο κοντα!!!

quote:

Να σου ζητήσω λοιπόν συγνώμη για ποιο λόγο ;


αυτο ειναι ασκηση αντιληψης και φιλοτιμου για σενα, οχι για μενα!


quote:

Για το ότι σου απάντησα όπως απαντούσες μέχρι εκείνη τη στιγμή εσύ ;


απαντουσα με χιουμορ (αν και ειρωνικο και κυνικο) και οχι με λασπη φιλε μου.

το θυμασαι?

ακομη γραμμενα ειναι, δεν σβυνουν!


δεν παρεξηγηθηκα με την δικη σας κυνικοτητα, μεχρι που αρχισατε τα κοτερα και τα καρτελ...


στα Ελληνικα που μιλαω εγω, την ΛΑΣΠΗ!!!


και ακομη περιμενω αυτην την gåMimæni συγνωμη!


οχι οτι δεν θα επιβιωσω χωρις αυτην, ε?

quote:

Νομίζω ότι και οι δύο είχαμε τη δυνατότητα να αποδείξουμε ότι μπορούμε να κάνουμε συζήτηση ακόμα και χωρίς να έχουμε τα ίδια ακριβώς πιστεύω, αποδείξαμε πως έχουμε και κοινά σημεία σκέψης, αποδείξαμε και πολλά άλλα.


συμφωνω και νιωθω περηφανος και για τους δυο μας γι αυτο!!!


quote:

Όπως έχεις εσύ το δικαίωμα να ειρωνεύεσαι και να είσαι κυνικός έτσι το έχουν και οι άλλοι, μη νευριάζεις λοιπόν όταν σου φέρονται με τον ίδιο τρόπο.



δεχομαι ευχαριστως καθε ειρωνια και κυνικοτητα ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ!


ΟΧΙ ΛΑΣΠΗ ΚΑΙ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΚΗ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΟΜΩΣ!!!


ειμαι λατρης του γελιου και της σατυρας, και γελαω ακομη και με αυτα που μου σουρνατε (πριν αρχισουν τα κοτερα).

ειμαι προθυμος να κανω και τον καραγκιοζη προκειμενου καποιος καπου να χαμογελασει!


παρακαλω ριχτε τα μου, αλλα χωρις λασπολογικα υπονοουμενα - ριχνουν και το επιπεδο του φορουμ νομιζω...

κι αν πιστευει καποιος κατι για μενα, (ξαναπαρακαλω) να μου το λεει στα ισα!


quote:

Ελπίζω να είμαι αρκετά σαφής στα γραφόμενα μου και να μη χρειαστεί να δίνω περαιτέρω διευκρινήσεις, διότι η προσεκτική ανάγνωση μας γλιτώνει από τα περιττά post και τις ανούσιες «κόντρες».



συμφωνω απολυτως!

εφαρμοσε το και σε ποσα ειπα εγω τωρα!

νασαι καλα


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 00:05:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Galadriel, ώπα!!!!!


Υ.Γ. η ζωή είναι ωραία βρε παιδιά.... μην τσακώνεστε ... τραγουδάτε...


ω, εξοχοτατη ξωτικουλα, επιτελους βρεθηκαμε στο ιδιο μηκος κυματος!

μπορει και να με παραπλανα το πνευμα του οινου υπο την κατοχην του οποιου γραφω, αλλα ουτως ή αλλως κανω και γω μια αφιερωση σε ολους!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/johnniebegood/24013/323043/0/1+xaramata+h+ora+3.mp3

ή εδω: http://briefcase.pathfinder.gr/file/johnniebegood/24013/323043

ναστε καλα και να γλεντατε γιατι οπως τονισε η φιλοσοφος τζεσικα ραμπιτ, η ζωη ειναι μικρη για να ειναι θλιβερη!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

Edited by - jonniebegood on 20/03/2005 01:35:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 00:08:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε Jonnie, ένα πράγμα θα σου πω:

ο άνθρωπος που με έμαθε βιολί ήταν τυφλός.

(αλήθεια)



σε πιστευω πιστεψε με!

μονο στις συμπτωσεις δεν πιστευω!!!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 00:12:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΚΤΑΚΤΟ ΔΕΛΤΙΟ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΝ!

"Ως δια μαγείας" εξαφανίστηκαν
από τα ψυγεία φημισμένου σούσι-ρατ-μπαρ
μεγάλες ποσότητες μαριναρισμένων αρουραίων.
Ύποπτοι ως δράστες θεωρούνται
οι ιδιοκτήτες πολυσύχναστης σουβλακερί
επί του Πανσέπτου Όρους,
γνωστοί ως "Οι ληστοσυμμορίτες με τα τσαρούχια Τριλ".
Η καστ-υνομία έχει εξαπολύσει απ-ανθρωποκυνηγητό.
Αναμείνατε στους δέκτες σας.

(Αφιερωμένο εξαιρετικά, Απαίσιε Ορεσίβιε! χα!χα!χα!)



παντα στη σωστη στιγμη, στον σωστο χωρο, ε?

ΧΑΧΑΧΑ


(ποιος φιλοσοφος το ειπε? ασκησις για το σπιτι)


με φτιαχνεις αλητηριε "αυτηνης της σχολης"!

νασαι καλα!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 00:30:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αποστόλη, καλή συνέχεια! Τα καραβόπανα τα είχα... εντοπίσει και έλεγα να το αναφέρω, αλλά φοβόμουν μην κάνω καμμιά γκάφα και δεν είναι τελικά! Τι συμβολίζουν λοιπόν σχηματίζοντας την κορώνα;

Καλέ μου φίλε ananasss το σήμα το οποίο έφτιαξα έχει την εξής ιστορία.

Ως γνωστόν ο Thoth με βάφτισε πριν πολύ καιρό (εκείνα τα παλιά χρόνια) «κακό λύκο», έτσι έψαχνα να βρω ένα καινούργιο λύκο για ψηφιακή υπογραφή όταν ξαναμπήκα στο forum. Μέσα λοιπόν στην googlοπεριπλάνηση μου βρήκα το εν λόγο σχήμα με διαφορετική μορφή λύκου στο κέντρο και χωρίς το «Ramoglou».

Μου άρεσε διότι είχε το καραβόσκοινο, τα πανιά και το λύκο.
Έτσι το επεξεργάστηκα βάζοντας έναν άλλο λύκο στο κέντρο, τον οποίο και είχα στην συλλογή μου, άλλαξα σε μπορντό το background, πρόσθεσα το «Ramoglou» στην ταμπέλα το οποίο λόγο της γνωστής ταινίας έχει να κάνει με τα κότερα και τη θάλασσα και έτοιμο το «οικόσημο».

Η κορώνα υπήρχε μαζί με τα πανιά και έτσι την άφησα να συμβολίζει τον πλούτο της θάλασσας, αυτής της απέραντης και πολυαγαπημένης μου θάλασσας. Αυτής της τόσο γνωστής αλλά και τόσο άγνωστης.

Προσωπικά έχω μια μεγάλη αδυναμία στη θάλασσα και την έχω ταυτίσει τόσο με τη γνώση όσο και με το θηλυκό στοιχείο.

Αυτά λοιπόν επί του «οικοσήμου» μου.

Για του λόγου το αληθές παραθέτω και το κανονικό



TERRIBILIS EST LOCUS ISTE


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 00:33:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Και ένα δώρο στον αγαπητό μου jonniebegood



TERRIBILIS EST LOCUS ISTE


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 01:05:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Πάμε γι' άλλα λοιπόν και μ' αέρα στα πανιά μας (ή και με το κότερο, όχι δε λέμε!)...

Κάνα νέο από Thoth ? (νονός σου, το θυμάμαι!)


ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 42 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy