ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 42
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2005, 16:55:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Vril, είναι πολύ κουραστικό και για μας και για τους αναγνώστες του χώρου, να αναλωνόμαστε σε ανούσιους διαξιφισμούς.

Επειδή η σπαθασκία είναι ιερό άθλημα, πρέπει να μη γίνεται μάταια.

Ελπίζω να με αντιλαμβάνεσαι.

Μια και έκανες τον κόπο να τα πιάσεις από την αρχή... θα γράψω κάποια τελευταία σχόλια:


quote:

Ας τα πάρουμε ένα-ένα και από την αρχή

Καταρχήν, παρατήρησα οτι λείπει το 3Α. Δική σου είναι η υπογραφή, οτι θές την κάνεις. Εγώ απ΄λα το παρατήρησα και το ανέφερα. Σημαίνει οτι διαβάζω τι γράφεις.


Χαίρομαι που είσαι παρατηρητικός και σωστός αναγνώστης, αλλά ενώ από μία ποτέ δεν κάνω κάτι τυχαία, από την άλλη η αιτία είναι προφανής μόνο σε όσους θελήσουν να εντρυφήσουν στο σύνολο που υποδηλώνει μία ψηφιακή υπογραφή (εν προκειμένω η δική μου) και θεωρώ ότι δεν περιγράφεται.

quote:

Μετά, οι φήμες περί ληγμένων κλπ. έχεουν ξαναειπωθεί και ειπώθηκαν πάνω σε αυτό κάποια πράγματα από κάποιους για κάποιους. Εγώ προσψπικά δεν έχω καμία σχέση με ληγμένα και ότι αυτό συμπεριλαμβάνει, το είπα και τότε και το ξαναλέψ και τώρα. Δεν είναι σψστό να λέγονται τέτοαι πράγματα, ειδικά άν δεν ξέρετε άν αληθεύει ή αν έχουν παρανοηθεί κάποια γραφόμενα σε κάποια θέματα του φόρουμ.

Αυτή η "μύγα" είναι δική σου.

Εγώ ουδέποτε υπαινίχθηκα κάτι και δε με ενδιαφέρει εν τέλει, τί κάνει ο καθένας.

Εάν εσύ, όπου βλέπεις κάτι σχετικό, πάει ο νους σου σε φήμες οι οποίες κυκλοφορούν (και για να το γράφεις, έτσι θα είναι), μήπως θα πρέπει όλοι να έχουμε σαν ψηφιακή υπογραφή το μήνυμα:

"Vril, δεν αναφερόμαστε σ' εσένα ή σε κάποιον γνωστό σου"

quote:

Είμαι "υπό την επίρροια ανοησίας" ? Τι είναι πάλι αυτό ? Μιλάω εγώ έτσι ?

Σου απάντησα και σου εξήγησα και εσύ συνεχίζεις.
Αν αυτό δεν είναι ανοησία, τί είναι

Κάθε νοήμων που θα διαβάσει από την αρχή του παρόντος θέματος τις ανακοινώσεις μου, θα διαπιστώσει ιδίοις όμμασι ότι αυτή τη φορά δεν ήσουν προσεκτικός αναγνώστης και απλά συνεχίζω ένα αστείο το οποίο έκανα και με τον αγαπητό Loco, ότι έχουμε φαρμακαποθήκη και πουλάμε χοντρική.

quote:

"Συγγνώμη, αλλά αυτό το οποίο αγνοείται και πρέπει να τρέξουμε πάρ' αυτα στη Νικολούλη, είναι ο κοινός νους."
Συμφωνώ απόλυτα. Να προσθέσω και "οι τρόποι" ?

Όποτε ζαλίζουμε τους άλλους και μας λένε αλήθειες τις οποίες προφανώς δεν μπορούμε ν' αντικρύσουμε, επικαλούμαστε τους τρόπους

quote:

"Διάβασε τις ανακοινώσεις μου από την αρχή και κάτσε να τραβήξεις τα μαλλιά σου..." Τις διάβασα, αλλά δεν βρήκα αυτό που έψαχνα.

Τότε μάλλον ψάχνεις κάτι το οποίο δε με αφορά και δεν θα το βρεις μέσω εμού.

quote:

"Εγώ δε θα συνεχίσω."

Είπα "Πολύ επιθετικό ύφος για κάτι τόσο απλό. Κρίμα" γιατί όταν διαβάζω για "μέλος με την εμβέλεια της Zadok, περίμενα κάτι διαφορετικό από "Δεν πας καλά..."


Έχεις αναρωτηθεί αν σου αξίζει κάτι άλλο πέραν αυτού, το οποίο και λαμβάνεις

quote:

"Τα μαλλιοτραβήγματα θυμάσαι ποιός τα ανέφερε "
Ναι, εγώ. Γιατί θυμάμαι τι είχε γίνει παλιότερα για το θέμα των "ληγμένων"

Μήπως είναι καιρός να το ξεπεράσεις και να πας παρακάτω
Η ζωή συνεχίστηκε έκτοτε και όλοι προχώρησαν πλην εσού.

quote:

"Καλή εβδομάδα και καλή ανάσταση να έχουμε!!"
Δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς με την Ανάσταση. Υπάρχει μια ερμηνεία που σχετίζεται με το ορθόδοξο χριστιαννικό δόγμα. Αν εσύ έχεις κάποια άλλη κοσμοαντίληψη, εμένα δεν με πειράζει, όλοι να ζήσουν.

Έχω διάφορες αντιλήψεις, όπως και εσύ.

Παρ' όλα αυτά η λέξη Ανάσταση έχει δεδομένη σημασία.
Ένα ελληνικό λεξικό βοηθά πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις.

Υ-Γ. Το "καλό Πάσχα" δε σε πείραξε και σε πείραξε το "καλή Ανάσταση".
Κάνε μας τη χάρη Vril, με τις μύγες σου...

.
.


Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2005, 19:09:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι είναι αυτά Vrill?

γιατί μου δίνεις την εντύπωση πως σήμερα είτε βαριέσαι και δεν έχεις τι να κάνεις, είτε είναι one of those days που λένε...

αρπάχτηκες με το ένα , αρπάχτηκες με το άλλο... μέχρι και με το καλή Ανάσταση αρπάχτηκες?

θέλω να νομίζω, πως όταν θες μπορείς να βλέπεις που κάνεις λάθος και που όχι...

θα σου πρότεινα λοιπόν, αύριο με το καλό (αν είσαι λίγο πιο ήρεμος), να μπεις και να ξαναδιαβάσεις όσα έχεις γράψει....

και θα καταλάβεις πως εξωθείς τους άλλους να σου απαντήσουν ανάλογα...

τώρα βέβαια, ο λόγος που απαντάω κι εγώ εδώ είναι γιατί μου έκανε εντύπωση κάτι... προφανώς δεν συμφωνείς με αυτό που ανέφερα εγώ σε άλλο θέμα για το ότι το μέλος Zadok έχει ένα επίπεδο και μία συγκεκριμένη εμβέλεια...

αυτό μπορούσες να το αμφισβητήσεις εκεί και τότε....

και όχι να έρχεσαι εδώ σχεδόν "ξεκάρφωτα" να χτυπάς όπου βρεις...

εν πάσει περιπτώσει... αυτή η είναι η γνώμη μου για το συγκεκριμένο μέλος, και αν θέλεις πέτα την... αλλά όχι να κάνεις κι έτσι...

με την σειρά μου να ευχηθώ κι εγώ Καλό Πάσχα

Galadriel

1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2005, 19:14:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(( Είσαι σίγουρη;;; Είναι από το «Ιδιώνυμο»! Τσάκο παστέλι γιατί βρήκες το όνομα.))
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5717&whichpage=5Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2005, 19:34:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και τι θέλει να πεί η ποιήτρια ???

Κακέ Υπερβόρειε, είχα μια «έκλαμψη» και θέλησα να τσεκάρω την παρατηρητικότητά μου... Maalesh, Vril, τίποτα «ουσίας». (Αν βρεις πάντως κάτι βελόνες πλεξίματος, στείλτες προς τα εδώ, θα τις χρειαστώ.)

Θ-ιλικά με φούστα-μπλούζα (χα!χα!χα!)
Moz
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2005, 00:18:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζαντόκ, εχω την εντύπωση οτι μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαινόμαστε. Άλλα λέω, άλλα νομίζετε οτι λέω και αλλού πάει το πράγμα.

Μόζ, δεν ξέρω απο σανσκριτικά, ούτε με ενδιαφέρει να μάθω.

Γκαλάντριελ, οι απαντήσεις που πήρα, δεν με φωτίζουν παραπέρα.

Λέω να σας αφήσω να τα βρείτε μόνες σας.

Τσάο.

Και καλο Πάσχα.


Edited by - Vril on 26/04/2005 00:46:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2005, 00:41:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Επειδή η σπαθασκία είναι ιερό άθλημα, πρέπει να μη γίνεται μάταια.

Ελπίζω να με αντιλαμβάνεσαι.



Πιθανών να μήν γνωρίζετε πολλά για μένα και πιθανών να μην γνωρίζετε, οτι τέτοια αστεία να μήν κάντετε μαζί μου, εκτώς αν σας αρέσει να κυκλοφορείτε με ... αλλοιωμένα χαρακτηριστικά.

Στην Υπερβορέα, οι λέξεις Mensur, Partie hängt, και Hieb μου λένε πολλά. Εσείς, αλήθεια, ξέρετε τι σημαίνουν ?


Edited by - Vril on 26/04/2005 00:50:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2005, 00:59:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι είναι αυτά Vrill?

γιατί μου δίνεις την εντύπωση πως σήμερα είτε βαριέσαι και δεν έχεις τι να κάνεις, είτε είναι one of those days που λένε...

....

θα σου πρότεινα λοιπόν, αύριο με το καλό (αν είσαι λίγο πιο ήρεμος), να μπεις και να ξαναδιαβάσεις όσα έχεις γράψει....



Εντάξει Galadriel, να ξαναμπώ και να τα ξαναδιαβάσω. Δεν θα πάθω δα και αυτό που λένε "es wird mir nicht eine Zacke aus der Krone brechen", δηλ. σε ελευθερη μετάφραση, δεν θα μου στραβώσει και το στέμμα, να ακολουθήσω αυτό που μου προτείνεις.

Παρατήρησα, οτι σήμερα έχει "σχεδόν" πανσέληνο και είναι και ξάστερη νύχτα. Πρίν λίγο ήμουν απέναντι απ τον Παρθενώνα και έβλεπα τη Σελήνη.
Αν το είχα μαζί, θα έστηνα και το τηλεσκόπιό μου.

Μπορείς να φανταστείς, πόσο όμορφα φαίνονται οι κρατήρες ?

...

Καληνύχτα Γκάλ, ξέρεις, βλέπω κάποια πράγματα από μια άλλη οπτική γωνία.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2005, 01:10:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

αρπάχτηκες με το ένα , αρπάχτηκες με το άλλο... μέχρι και με το καλή Ανάσταση αρπάχτηκες?

Οχι, ειλικρινά δεν αρπάχτηκα !
Πιθανών να μην βλέπετε το ύφος με το οποίο έγραψα οτι έγραψα.

Έχω υπ όψη μου την εικόνα που έχει παραθέσει η Ζαντόκ. ΚΑτ εμέ, δεν συμμερίζεται τα ίδια που βλέπω εγώ στην Ανάσταση. Εγώ δεν έχω πρόβλημα με τους έχοντες διαφορετικές αντιλήψεις από τις δικές μου, αρκεί να μην τις προσβάλλουν.
Άρα, δεν ήταν τίποτε το λάθος σε αυτό που είπα.
Είπα, λίγο πολύ, οτι οι έχοντες διαφορετική άποψη απο τη δική μου, εντάξει, να ζήσουν και αυτοί.
Ξέρεις πολλούς που λειτουργούν έτσι ?
(Ρητορική ερώτηση)

ο κακός Βρίλ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2005, 01:16:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έχεις αναρωτηθεί αν σου αξίζει κάτι άλλο πέραν αυτού, το οποίο και λαμβάνεις

Η αλήθεια είναι, οτι αξίζω να παίρνω μόνο το καλύτερο των καλυτέρων.

Έτσι έχω συνηθισει, έτσι διαλέγω και έτσι λειτουργώ.

Μπορείς εσύ να σταθείς στο ύψος (= βεληνεκές) που λές (λένε) οτι έχεις ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2005, 02:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΠΟ ΛΕΞΙΚΟ ΜΑΝDENSON ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΓΕΡΜΑΝΟΕΛΛΗΙΝΚΟ ΛΕΞΙΚΟ (ΜΕΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΔΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΦΟΡΑ ΤΩΝ ΛΕΞΕΩΝ) ΕΚΔΟΣΕΙΣ "ΔΙΑΓΟΡΑΣ"

Mensur = 1)ΜΟΝΟΜΑΧΙΑ ΦΟΙΤΗΤΩΝ
2)ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΝΟΤΑΣ
3)ΣΩΛΗΝ ΜΕΤΡΗΣΕΩΣ

Ηieb = 1) TO XTYΠΗΜΑ
2) Η ΣΠΑΘΙΑ
3) Ο ΥΠΑΙΝΙΓΜΟΣ


Partie = 1) MEΡΟΣ
2) ΠΑΤΡΙΔΑ
3) ΕΚΔΡΟΜΗ
4) ΓΑΜΟΣ


hängt = ΚΡΕΜΕΤΑΙ

ΜΑΜΑΚΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΓΕΝΝΗΣΕΣ ΠΟΛΥ ΑΘΩΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΙΛΑΝΕ ΑΥΤΟΙ ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΙΛΗΚΕΣ.....
ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΧΑΠΙΑ ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΒΑΛΛΟΝΤΑΙ?????
ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΕΔΩ ΤΕΛΙΚΑ......?????

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!


ΤΗΕ LAST DΑRK KNIGHT...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2005, 04:04:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βριλ, γνωρίζω ότι ο τρόπος γραφής μου δεν είναι κατανοητός πάντα και σε όλους. (Κάποιοι δεν απαντούν καν. Σεβαστό, δικαίωμά τους να μιλούν με όποιον θέλουν και όποτε θέλουν.) Θεώρησα ότι εσύ «πιάνεις» αυτό που γράφω κι εξακολουθώ να το πιστεύω... Τέλος πάντων, οποιαδήποτε παρεξήγηση/παρανόηση δεν ήταν o στόχος μου κι ελπίζω να το καταλαβαίνεις. Κι αν το χιούμορ μου είναι κάπως «ξένο» θα με συγχωρέσεις κι εσύ και όλοι εδώ-έσω, δεν θα επαναληφθεί ως τέτοιο.
Θα σε παρακαλούσα όμως με τις ομαδοποιήσεις -αν κι εφόσον- να είσαι προσεκτικός, διότι εγώ με τις ομάδες (όπως και με τα κοπάδια) καλά δεν τα πάω. (Και δεν έχει να κάνει με τις καθόλα συμπαθείς Ζάντοκ και Γκαλάντριελ, να εξηγούμαστε για να μην παρεξηγούμαστε.)
Τέλος, και χάριν της φιλολογίας, θα με ενδιέφερε να μάθω τι σημαίνουν οι λέξεις που ανέφερες.
Αυτά, φίλε Βριλ και να είσαι καλά.
Moz

«Δεν υπάρχει λύση, γιατί δεν υπάρχει πρόβλημα»-Μ.DuchampΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2005, 04:12:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
CYBERMASTER, δεν είδα την επισύναψή σου. Xμ...
(Εκτός αν ο Βριλ, μιλά κάποια άλλη γλώσσα. Βριλ;)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2005, 08:00:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα,

επειδή ακριβώς Vril ΔΕΝ μπορεί κανείς να δει το ύφος μας όταν γράφουμε, φροντίζουμε ώστε τα γραπτά μας να είναι ευκρινή ως προς αυτό.... ενίοτε τα συνοδεύουμε με τα αντίστοιχα emoticons για να ενισχύσουμε αυτή την αίσθηση που θέλουμε να περάσουμε... Κι εγώ ξέρεις τι είδα στα γραπτά της Zadok? Πολλά ερωτηματικά... δεν τα πρόσεξες εσύ? πιστεύεις πως είναι απλά διακοσμητικά?

και τη στιγμή, που θες οι άλλοι να μην λένε μία κουβέντα και να εννοούν άλλο, ξεκίνησε και κάντο πρώτος εσύ...

η πανσέληνος τώρα.... ήταν την Κυριακή στις 10.07 το πρωί κι εγώ την είδα (αργότερα φυσικά) πάνω από την γέφυρα στο Ρίο, ένα πραγματικά υπέροχο θέαμα....

το να βλέπεις τα πράγματα από μια διαφορετική γωνία είναι αναμενόμενο αφού είσαι ένας διαφορετικός άνθρωπος (όπως όλοι μας)... αλλά έλα να δεις τώρα και κάτι άλλο

λες :

quote:
Είπα, λίγο πολύ, οτι οι έχοντες διαφορετική άποψη απο τη δική μου, εντάξει, να ζήσουν και αυτοί.

εγώ ξέρεις πως θα σου απαντούσα τώρα σ'αυτό?

"ΟΚ, να σαι καλά παλληκάρι μου, που μας το επιτρέπεις"

υποψιάζομαι όμως πως δεν ήταν αυτό το ύφος με το οποίο το είπες...
είδες τι έγραψα? "υποψιάζομαι"..... εγώ λοιπόν, θα σου απαντούσα έτσι, εσύ αλλιώς και τι θα είχαμε καταφέρει? κι εσύ θα είχες πάρει τις απαντήσεις που ζητάς?


απ' την άλλη αν θεωρείς ότι αυτού του είδους η αντιμετώπιση είναι η καλύτερη που μπορείς να πάρεις .... άμα εσύ είσαι ευχαριστημένος τι να πω...

όσο για το ύψος/επίπεδο που αναφέρεις ξανά και ξανά... τα είπαμε αυτά... αν δεν σου άρεσε ό,τι είπα έπρεπε να έχεις διαφωνήσει εκεί που τό είπα και τότε.... κακώς το ανακατεύεις στην τωρινή συζήτηση, μ'αυτό τον τρόπο δείχνεις χολωμένος ή ακόμα χειρότερα δείχνεις να υπερασπίζεσαι φίλους σου που δεν αντέχουν τις αλήθειες...

προσωπική μου άποψη είναι ό,τι μετά τις τελευταίες συζητήτησεις σας εγώ βλέπω την Zadok γίγαντα κι εσένα νάνο... στο τέλος βέβαια, μια μαύρη τρύπα θα μας καταπιεί όλους... το θέμα είναι όμως, ποιος θα βγεί απ' αυτήν και πως...


κι ένα τελευταίο,

ζήτα από το αστεροσκοπείο στην Πεντέλη να σου δείξουν το καταπληκτικό αρχείο Ηλιου που έχουν...

μην δοκιμάσεις να το κάνεις μόνος σου φυσικά γιατί θα κάψεις τα μάτια σου...


Galadriel

1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2005, 11:35:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΠΟ ΛΕΞΙΚΟ ΜΑΝDENSON ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΓΕΡΜΑΝΟΕΛΛΗΙΝΚΟ ΛΕΞΙΚΟ (ΜΕΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΔΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΦΟΡΑ ΤΩΝ ΛΕΞΕΩΝ) ΕΚΔΟΣΕΙΣ "ΔΙΑΓΟΡΑΣ"

Mensur = 1)ΜΟΝΟΜΑΧΙΑ ΦΟΙΤΗΤΩΝ
2)ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΝΟΤΑΣ
3)ΣΩΛΗΝ ΜΕΤΡΗΣΕΩΣ

Ηieb = 1) TO XTYΠΗΜΑ
2) Η ΣΠΑΘΙΑ
3) Ο ΥΠΑΙΝΙΓΜΟΣ


Partie = 1) MEΡΟΣ
2) ΠΑΡTΙΔΑ (το διόρθωσα, ήταν αναγραμματισμένο)
3) ΕΚΔΡΟΜΗ
4) ΓΑΜΟΣ


hängt = ΚΡΕΜΕΤΑΙ

ΜΑΜΑΚΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΓΕΝΝΗΣΕΣ ΠΟΛΥ ΑΘΩΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΙΛΑΝΕ ΑΥΤΟΙ ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΙΛΗΚΕΣ.....
ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΧΑΠΙΑ ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΒΑΛΛΟΝΤΑΙ?????
ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΕΔΩ ΤΕΛΙΚΑ......?????


Cyber, είσαι 100% μέσα. Δεν περίμενα οτι το απλό λεξικό θα το περίεγραφε με τόση σαφήνεια.

Mensur, κάνει μια "φλάπ" το Hieb και πάει το μάγουλο...


Edited by - Vril on 26/04/2005 12:06:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2005, 12:01:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε κορίτσια,

εγώ δεν παρεξηγήθηκα. Σίγουρα υπάρχει διαφορά πώς το γράφει ο ένας και πώς ο διαβάζει ο άλλος. Άν εγώ σας δηλώσω οτι δεν το διάβασα υπό "παρεξήγηση-mode", θα προσπαθήσετε να διαβάσετε τα δικά μου ανάλογα ?

"και τη στιγμή, που θες οι άλλοι να μην λένε μία κουβέντα και να εννοούν άλλο, ξεκίνησε και κάντο πρώτος εσύ... "
Νoμίζω οτι το έκανα, αν όχι, τουλάχιστον το είπα εδώ, πιο πάνω.

"η πανσέληνος τώρα.... ήταν την Κυριακή στις 10.07 το πρωί κι εγώ την είδα (αργότερα φυσικά) πάνω από την γέφυρα στο Ρίο, ένα πραγματικά υπέροχο θέαμα...."
Που να δείς και από τη σπηλιά. Πήγα και με το Νταβέλη166....
* ας σου τα πεί αυτός, τις εντυπώσεις του. Του έδειξα και τα δακτυλίδια του Κρόνου.
Για φαντάσου, αυτά που έκανε ο Γαλιλαίος τότε, και με κίνδυνο να γίνει μπριζολάκια, τα κάνουμε εμείς σήμερα έτσι ...

Σχετικά με το θέμα των διαφορετiκών απόψεων, έχω αποδείξει σε διάφορες περιστάσεις οτι μπορώ να δεχτώ την διαφορετική αντίληψη του άλλου. Δεν ξέρω όμως αν ισχύει και το αντίστροφο...


"ζήτα από το αστεροσκοπείο στην Πεντέλη να σου δείξουν το καταπληκτικό αρχείο Ηλιου που έχουν...

μην δοκιμάσεις να το κάνεις μόνος σου φυσικά γιατί θα κάψεις τα μάτια σου..."
Μη φοβάσαι, ο κακός Βρίλ έχει και το "γνωρίζειν πώς" και τον εξοπλισμό να το κάνει.

Κρίμα που δεν μπορώ να σου τα δείξω real time.

Και να διευκρινήσω κάτι.

Τα σχετικά με την εξαφάνιση του 3Α, αλήθεια, την έγραψα απλά επειδή το πρόσεξα. Δεν έχω κανέναν λόγο να πώ το οτιδήποτε για τη Zadok, πέραν του οτι μάλλον από παρανόηση δημιουργήθηκε το όλο θέμα και χωρίς κάποιον λόγο.
Αν τώρα κάπου διάβασα κάποιους χαρακτηρισμούς για μένα, δεν το παίρνω και προσωπικά, γιατί πιστεύω οτι προηγήθηκε παρανόηση.

Α, και Μόζ, πράγματι δεν ξέρω απο σανσκριτικά και ινδουιστικά. Το ότι κάνω παρέα με τον JohnnieBeGood δε σημαίνει οτι ταυτιζόμαστε σε όλα. Εγώ είμαι ο scientific της παρέας. Ο Johnnie ξερει από τα ... άλλα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2005, 12:20:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

με τις ομαδοποιήσεις -αν κι εφόσον- να είσαι προσεκτικός, διότι εγώ με τις ομάδες (όπως και με τα κοπάδια) καλά δεν τα πάω.

Υπάρχει μεξάλη διαφορά από μια ομάδα και ένα κοπάδι.

Έχω προσέξει, οτι ο νεοέλληνας δεν τα πάει καλά με συλλογική εργασία.
Ο καθένας για την πάρτη του. Ξεκινάει από τις πίστες, που ο καθένας κάνει τα δικά του και πάει μέχρι το χώρο εργασίας, που πάλι κάνει ο καθένας τα δικά του.

Στην Υπερβορέα, μας έκριναν σχεδόν πάντα από την ικανότητα να συνεργαζόμαστε με άλλους. Δεν νοέιται μηχανικός να μην μπορεί να συνεργαστεί με άλλους. Η χειρότερη προσβολή που μπορούσαν να σου ρίξουν, ήταν οτι είσαι απ αυτούς που κλείνονται στο καμαράκι τους και βγαίνουν για να ανακοινώσουν οτι ανακάλυψες τον τροχό.

Team up, νεοέλληνες, γιατί θα μας πάρουν απ τα φαλάγγια οι διάφορες φυλές...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2005, 03:05:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έχω προσέξει, οτι ο νεοέλληνας δεν τα πάει καλά με συλλογική εργασία.
Ο καθένας για την πάρτη του.
...

Έτσι ακριβώς. Vril, η συν-εργασία και το ομαδικό πνεύμα είναι το επιθυμητό. Οι διασπαστικές τάσεις υπήρχαν και θα υπάρχουν. (Δεν έχουν όλοι ούτε την ίδια αντίληψη, ούτε τις ίδιες δυνατότητες, ούτε την ίδια ανάγκη.) Αυτό αρκεί για να μην λειτουργεί η ομάδα. Xάνεται η ουσία στην προσπάθεια να μην διαταραχθεί το «καλό κλίμα». Αν θες να πας παραπέρα, παρέα δεν χρειάζεται. («One man show»... μέχρι νεοτέρας.)

Shukran
URUA!©MozΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2005, 06:29:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

(«One man show»... μέχρι νεοτέρας.)

Κλασσική νεοελληνάρα.

Η παρτη μουυυυυυυυυυ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2005, 12:11:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

όσο για το ύψος/επίπεδο που αναφέρεις ξανά και ξανά... τα είπαμε αυτά... αν δεν σου άρεσε ό,τι είπα έπρεπε να έχεις διαφωνήσει εκεί που τό είπα και τότε.... κακώς το ανακατεύεις στην τωρινή συζήτηση, μ'αυτό τον τρόπο δείχνεις χολωμένος ή ακόμα χειρότερα δείχνεις να υπερασπίζεσαι φίλους σου που δεν αντέχουν τις αλήθειες...



παρακολουθω με περιεργεια και προσπαθω να καταλαβω γιατι εγινε η κοντρα μεταξυ ζαντοκ και βριλ ή βριλ και ζαντοκ...


ΟΜΩΣ, στην διαρκεια των διαξιφισμων πεταχτηκαν διαφορες σποντες (για "φημες" που κυκλοφορουν πχ, κτλ), τις οποιες αφησα ασχολιαστες.

τωρα διαβαζω κατι πιο ξεκαθαρο και ερωτω την αγαπητη γκαλαντριελ: τι εννοει η ποιητρια λεγοντας "...ή ακόμα χειρότερα δείχνεις να υπερασπίζεσαι φίλους σου που δεν αντέχουν τις αλήθειες..." ???


ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ???


ΠΟΙΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΝ???


ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΩ???


ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΠΑΡΕΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ???


.


ρωταω για να μην παρεξηγηθουμε κατα λαθος...


γιατι οπως λεει και ο βριλ αλλο τι δειχνει και αλλο τι ειναι!

και επειδη ειναι της εποχης οι μυγες, πριν μου αποδωσει κανεις καμια, του απαντω με μυγα:


πασχαλιατικα...

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2005, 12:38:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αγαπητοί φίλοι και φίλες

Έχω μάθει να τηρώ τα όσα πιστεύω και να προσπαθώ να μη παραβιάζω τις αρχές μου.
Μετά από δύο χρόνια και κάτι παρουσίας στο Forum του esoterica.gr έφθασε η ώρα της οικειοθελούς αποχωρήσεως μου.

Ο λόγος που με οδηγεί σε μια τέτοια απόφαση είναι η συμμετοχή μου σε ένα νέο Forum ανάλογης θεματολογίας. Θεωρώ λοιπόν αντιδεολογικό το να συνυπάρχω και στους δύο χώρους. Όχι διότι ο ένας χώρος αντιπαρατίθεται στον άλλον, αλλά διότι εγώ δε θα μπορούσα να αποδείξω σε μια ενδεχόμενη λεκτική διαμάχη την ακεραιότητα των λεγομένων μου και της σκέψης μου.

Έτσι και πάντα με γνώμονα το ότι «αυτό που υποστηρίζεις δε φθάνει μόνο να το λες αλλά πρέπει και να το αποδεικνύεις», πήρα την απόφαση να εγκαταλείψω το Forum αυτό το οποίο με φιλοξένησε για όλο αυτό το χρονικό διάστημα.

Θα ήθελα σ’ αυτό το τελευταίο μου Post να ευχαριστήσω, τόσο την ομάδα του esoterica.gr, όσο και όλους εσάς, διότι κάνατε την εδώ παραμονή μου αρκετά εποικοδομητική. Πολλές φορές με βοηθήσατε να δω και τα δικά μου λάθη, αλλά και να πάρω απαντήσεις σε διάφορα ερωτήματα μου. Σίγουρα έκανα ένα βήμα παραπάνω και ο τελικός απολογισμός κρίνετε θετικός.

Μαζί λοιπόν με τις ευχές μου για την εορτή του Πάσχα, σας εύχομαι και μια πορεία ανάλογη των προσδοκιών σας.

Όπως βέβαια γίνεται αντιληπτό δε θα αναφέρω το όνομα του νέου χώρου στον οποίο πλέον θα στεγάζονται οι απόψεις μου και η διαδικτυακή μου οντότητα, για λόγους δεοντολογίας. Σίγουρα η περιήγηση μέσα στο διαδίκτυο θα φέρει πολλούς από εμάς ξανά κοντά, οπότε και τότε θα έχουμε την ευκαιρία να ανταλλάξουμε απόψεις.

Αντίο και ευχαριστώ.



TERRIBILIS EST LOCUS ISTE


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2005, 12:52:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΕΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΝΕΛΙΞΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΦΩΣ


TERRIBILIS EST LOCUS ISTE


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2005, 14:52:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακριβώς jonniebegood,

αυτή η μύγα ΔΕΝ είναι δική σου...

είμαι σίγουρη ότι αυτοί που τους ανήκει, το γνωρίζουν....

και πάλι εύχομαι σε όλους τα καλύτερα για τις μέρες αυτές


Galadriel

1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2005, 15:26:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

εύχομαι σε όλους τα καλύτερα για τις μέρες αυτές

Νίπτω τας χείρας...

ο υπερπόντιος Βρίλ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2005, 17:03:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Νίπτω τας χείρας...

ο υπερπόντιος Βρίλ


Έτσι όπως το διάβαζα γρήγορα κακέ Βριλ, νόμιζα ότι έγραφες "ο Πόντιος Πιλάτος"..!


* Ειρήνη *

~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2005, 22:28:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπερπόντιος Βρίλ



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2005, 22:50:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Ακριβώς jonniebegood,

αυτή η μύγα ΔΕΝ είναι δική σου...


αρκουμαι στον λογο σου ξωτικο μου...

καλο Ελληνικο Πασχα σε ολους!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2005, 23:13:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

αυτή η μύγα ΔΕΝ είναι δική σου...


Ποιανού είναι βρε παιδιά ?



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2005, 23:20:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χορηγώ συνταγές αλλά μια μόνο κόκκινη γραμμη...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 11:01:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΒΡΗΚΑ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΛΗ ΑΟΠ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΑΠΟΧΟΡΩ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΤΟ ΛΙΩΣΙΜΟ ΤΗΣ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΝΑ ΖΗΣΩ (ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ) ΚΑΙ ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ (ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΔΛΔ) ΑΝ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΥΚΟΛΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΝΕΤ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΓΕΝΙΚΩΣ...... ΤΕΣΠΑ

ΥΓ: ΘΥΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΟΠΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΤΟΝ ΣΤΙΧΟ (ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΙΛΟΙ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΛΟΠΟΔΗΤΕΣ) Η ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΤΕΣΠΑ....

ΕΜΕΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Ο ΛΥΚΟΣ ΘΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥ... Ο ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ.....

Α JOHNΥ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΕ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΑΧΛΑΔΟΤΗΡΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.....

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!


ΤΗΕ LAST DΑRK KNIGHT...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 17:06:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για τους λάτρεις της fusion (ουχί confusion) κουζίνας,
προσφέρεται «Σούπα με συκώτι, του Πέσαχ»
δια χειρός σεφ Ko-hu-da, στην αυλή του έσω.
¶ντε, κι Ανάσταση (μόνο καλή μπορεί να είναι).

Ευχές σε όλους, ασχέτως πίστεως.
Σαλόμ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 42 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1708984
Maintained by Digital Alchemy