ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 42
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 01:56:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗ:
ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 09:04:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
galadriel, μάλλον παρανόησες τα όσα είπα κι αμύνεσαι ενώ δεν σου επιτέθηκα...
Δε μπορώ να καταλάβω γιατί απάντησες σε αυτό που είπα και πως έφτασες στο συμπέρασμα οτι παριστάνω τον ειρηνοποιό.
Σου επαναλαμβάνω οτι δεν είχα σκοπό να απευθυνθώ σε σένα προσωπικά.
Δεν απευθυνόταν το σχόλιο μου στο μέλος galadriel, το οποίο δε γνωρίζω κιόλας, αλλά σε όσα μέλη "πυρπολούν" ένα topic.
Μίλησα για μια κατάσταση που παρατηρώ οτι επικρατεί εδώ και καιρό κι η οποία, κατά τη γνώμη μου, δεν βγάζει πουθενά.
Εσύ βλέπεις όλη αυτή η κατάσταση να οδηγεί πουθενά?
Μιλάω γενικά για την ανταλλαγή σποντών και προσωπικών χαρακτηρισμών μεταξύ μελών κι ειδικά όσον αφορά στοιχεία από την προσωπική τους ζωή, την στιγμή που μπορούν να επιλύσουν τις διαφορές τους σε επίπεδο εκτός forum.
Όπως εσύ μπορείς να εκφράσεις την δυσαρέσκεια σου με κάποια πράγματα που διαδραματίζονται στο forum έτσι κι εγώ εκφράζω την δυσαρέσκεια μου ως συμμετέχων σε αυτό το πράγμα που βλέπω να εκτυλίσσεται σε αρκετά topics.
Κι επειδή μου έχεις δώσει την εντύπωση οτι έχεις μεγάλη παρατηρητικότητα, με είδες εμένα ποτέ να απευθυνθώ στο πρόσωπο σου με υποτιμητικά λόγια?
Δε νομίζω, τουλάχιστον απ' ό,τι θυμάμαι εγώ.
Ούτε νομίζω να έχω προσβάλλει ποτέ κάποιον για να με λές υποκειμενικό.
Όπως πολύ σωστά επεσήμανε εχθές η αγαπητή pyramid, πιστεύω κι εγώ πως σωστό είναι να ασχολούμαστε με τα του forums...
Εν κατακλείδι, αυτό το topic έχει ένα συγκεκριμένο σκοπό ύπαρξης και νομίζω οτι είναι κάπως άσχημο να το παρεκτρέπουμε.
Ελπίζω να σε κάλυψα με τα όσα σου είπα.
Καλή σου μέρα!

In anticipation of my resurrection...

Edited by - Dying_Incubus on 17/11/2005 09:09:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 14:31:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ούτε νομίζω να έχω προσβάλλει ποτέ κάποιον για να με λές υποκειμενικό.
Όπως πολύ σωστά επεσήμανε εχθές η αγαπητή pyramid, πιστεύω κι εγώ πως σωστό είναι να ασχολούμαστε με τα του forums...
Εν κατακλείδι, αυτό το topic έχει ένα συγκεκριμένο σκοπό ύπαρξης και νομίζω οτι είναι κάπως άσχημο να το παρεκτρέπουμε.
Ελπίζω να σε κάλυψα με τα όσα σου είπα.
Καλή σου μέρα!



Dying Incubus παραδόξως πάντα συμφωνούμε εμείς οι δύο, συγνώμη που σου απαντώ, αλλά όντως δεν έχεις ποτέ προσβάλλει κανέναν. Είσαι μία αγαπητή και σοφή παρουσία εδώ. Το επαναλαμβάνω.
΄Εδωσα το λόγο μου να στέκομαι στο ύψος μου ακόμη κι αν δεχθώ προσωπικά βωμολοχίες. Η σιωπή είναι χρυσός καλέ μου φίλε. Με την ευγενική σου είσοδο, έκανες έναν άνθρωπο -εμένα-να σκεφθώ να ηρεμήσω και να κρατηθώ σε ένα ύψος που αρμόζει σε ευγενικά και σοβαρά άτομα. Και η Πυραμίδα που υπερεκτιμώ.


Η ΣΙΩΠΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΑΟΣ ΤΗΣ ΣΥΝΕΣΗΣ.

ΕΔΩ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟΙ. ΕΣ...

Α.Ρ
ΤΙΓΡΗΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ
ΚΑΛΗ ΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 15:05:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗ:
ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 16:59:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το μάτι του ανθρώπου είναι στο φως το πιό ευαίσθητο όργανο, απ΄όσα γνωρίζουμε χωρίς να εξαιρείται και το τεράστιο τηλεσκόπιο του όρους Πάλμαρ στην φίλτατη Καλιφόρνια. Ακόμα και σε απόσταση, 22 χιλιομέτρων είναι σε θέση μία καθαρή νύχτα να διακρίνει αναμμένο κερί. Επίσης χωρίς κόπο μπορεί να αντιληφθεί την λάμψη ενός σπίρτου σε απόσταση 16 χιλιομέτρων.


Aυτό είναι "ανακοίνωση"
Τα υπόλοιπα, μια κ μπορούμε να τα διαβάσουμε ούτως ή άλλως
θα μπορούσες να τα παραλείψεις....

" I warn you child, if I lose my temper, you lose your head. Understand?"

Valnta ------> as Queen of Hearts

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 17:04:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2200 Μηνύματα Απεστάλη: 16/01/2005, 11:37:17


ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Κηρύχτηκε πόλεμος κατά της βλακείας.


...και συνεχίζεται...


.
.
.
@rwen the Guardian

Είμαι ο Λόγος και το Πυρ
Είμαι ζενίθ, είμαι ναδίρ

Ανάβω γίνομαι πυρσός
Πνίγω το ψέμα μες στο φως

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 17:05:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστά. ΄Ενα Κριάρι είναι σοφό.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-Τίγρης&Δράκος.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 20:23:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Η ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΔΙΑΙΩΝΙΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ FORUM
ΜΕ ΤΗ ΜΟΡΦΗ ΠΕΖΟΥ, ΠΟΙΗΤΙΚΟΥ Η ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟΥ ΛΟΓΟΥ
ΘΑ ΕΧΕΙ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΝ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΦΑΝΕΡΑ (ΑΛΛΑ ΚΑΙ
ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΦΑΝΕΡΑ) ΕΜΠΛΕΚΟΜΕΝΩΝ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 18:01:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Η Ιστορία σαν να επαναλαμβάνεται διαρκώς μου φαίνεται.
Ζήτω η χρονομηχανή μου λειτουργεί πήγα πίσω 2 χρόνια


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2005, 02:29:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΘΕΙ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΑΛΛΑ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ...ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΤΩΡΑ.

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΠΗΧΤΗ...ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ...
ΟΤΑΝ Η ΒΑΣΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ.


ΑΡΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ ΚΑΙ ΞΕΤΥΛΙΓΟΥΜΕ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2005, 10:35:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΘΕΙ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΑΛΛΑ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ...ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΤΩΡΑ.

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΠΗΧΤΗ...ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ...
ΟΤΑΝ Η ΒΑΣΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ.


ΑΡΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ ΚΑΙ ΞΕΤΥΛΙΓΟΥΜΕ.

..


ΑΡΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ ΚΑΙ ΞΕΤΥΛΙΓΟΥΜΕ.
ΤΟ ΝΗΜΑ ΤΩΝ ΘΑΥΜΑΤΩΝ;
ΧΑΜΕΝΩΝ ΟΡΑΜΑΤΩΝ;
ΜΝΗΜΕΣ;
ΕΥΘΡΑΥΣΤΕΣ ΜΕΤΑΒΟΛΕΣ.
ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.
ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΡΜΗΝΕΥΟΝΤΑΙ.
ΟΤΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΙΣΟΡΡΟΠΕΙ ΜΕΤΑΒΛΗΘΕΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΘΟΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΤΟΠΙΖΕΤΑΙ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΠΟΥ ΑΝΤΙΤΙΘΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΒΟΛΗ.
ΑΡΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ ΚΑΙ ΞΕΤΥΛΙΓΟΥΜΕ...
Η ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΕΞΩ ΚΑΙ ΖΟΥΜΕ...
Η ΦΩΤΙΣΜΕΝΗ ΠΟΛΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΑΣ.
ΠΛΕΟΥΜΕ ΚΑΡΑΒΙΑ ΓΟΡΓΟΤΑΞΙΔΑ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ.
Η ΟΜΙΧΛΩΔΗΣ ΜΟΡΦΗ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ ΜΑΣ
Η ΟΝΕΙΡΩΔΗΣ ΜΟΡΦΗ ΤΟΥ ΜΕΛΛΟΝΤΟΣ ΜΑΣ.
ΑΚΟΜΑ ΕΧΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΟΙ ΑΘΛΟΙ ΣΤΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ ΜΑΣ.
ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΘΕΟΝ.
ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΛΟΓΙΚΗ
ΜΑΣ ΒΡΙΣΚΩ ΗΜΙΘΕΟΥΣ.
Ο ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ...
ΔΥΣΒΑΤΟΣ ΜΥΣΤΙΚΟΣ.
ΜΕΡΙΚΩΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΙ ΩΣ ΕΚ ΤΟΥΤΟΥ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ.

ΑΣΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΣΧΕΔΙΑΖΩ ΑΠΟΔΡΑΣΗ.
ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΙΣ ΕΠΙΔΙΩΚΟΜΕΝΕΣ ΣΙΩΠΕΣ.
ΜΙΑ ΧΟΥΦΤΑ ΑΓΑΠΗΣ Η ΜΟΝΗ ΕΛΠΙΔΑ.
Ο ΑΝΕΜΟΣ ΔΙΩΧΝΕΙ ΤΙΣ ΣΚΙΕΣ.
ΤΟ ΕΦΙΚΤΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΗΣΥΧΑ.
ΣΠΑΕΙ ΤΙΣ ΘΟΛΕΣ ΧΙΜΜΑΙΡΕΣ
ΡΑΓΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΝΕΛΕΗΤΗ ΑΚΡΙΒΕΙΑ.
ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΜΕ ΖΟΥΜΕ.

ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΤΟΥ ΤΩΡΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΥΡΙΟ.

ΑΡΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ ΚΑΙ ΞΕΤΥΛΙΓΟΥΜΕ.

ΟΧΙ! ΣΤΡΟΒΙΛΙΖΟΜΑΣΤΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΧΟΡΕΥΟΥΝ ΑΚΑΤΑΠΑΥΣΤΑ ΟΙ ΡΟΕΣ
ΠΟΥ ΕΛΠΙΖΟΥΝ
ΚΑΙ ΛΟΥΖΟΝΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ.
ΔΡΟΜΟΙ ΦΩΤΑ ΟΥΡΑΝΟΣ
ΟΝΕΙΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΩΚΟΠΟΥΝ,
ΦΛΟΙΣΒΟΣ ΑΝΤΗΛΙΑΣ ΣΕ ΜΝΗΜΕΣ ΦΩΤΟΣ.
ΜΕ ΤΗ ΣΙΩΠΗ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ,
ΝΑ ΒΡΟΝΤΑΣ ΚΑΤΩ ΤΑ ΟΠΛΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΛΟΓΕΙΣΑΙ.
ΤΙΝΑΖΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΙΣΚΙΟΥΣ
ΓΙΟΜΑΤΗ ΟΡΑΜΑΤΑ ΧΑΡΑΖΕΙ Η ΓΕΦΥΡΑ ΤΟΥ ΜΕΛΛΟΝΤΟΣ.

ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ
ΑΠΟΔΡΑΣΕΙΣ...

Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-Τίγρης&Δράκος.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2005, 06:10:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣ ΜωΝηΜΟΥΣ ΚΑΤυΚοι ΕΣΩΤΕΡειΣΤΑΝ

Το ΔέντρΩ της ΖΟής το στολίσατΑΙ, μικρά μου πόνoI του ΕσΟτεριστάν;
Ή χαθΟΙκατε στο μπλικ-μπλικ και θα πΟΙάσουμε ΑνάστασΕΙ;
ΕλπΗζω να το βάλΛατε ίσΣια-όχι ανάπΩδα...
Μην «πάθΗ» το άστρο-γιορτΕΙνό-θα βγΙ φΟτεινό,
(καθότι αμάθΥτο στην εκ Δυσ-μάς γιό-γκα)
και βραχΗκυκλώσει κανΑΙνα Σύνμπαντ με την έλευση του 666...
(ΑυτΗ οι ΑμΑΙρικάνΗ-Βλάπτουν σΩβαρά την ΥγΟΙα.../
ΣυμφωνΟΙς Tyrranosaurus-my friEnd??)

Υπ-ΕνθύμΥσις:
Δεν παίζουμΑΙ με τα φώτΤα. Δεν πΕζουμε με τα πάνΟ-κάτΟ.
ΥπάρχΙ σΩβαρός κίνδΕΙνος: ΤΣΑΦ!-και-ΚάρβουνΩ το μυαλουδάκΟΙ...

(Ευγενική Χορηγία Μ©Ζ-Power!)
=============

ΠΡΟΣ ΣΥΜΠΑΝ-έσω
Θα με συγχωρέσετε για το παραπάνω δυσανάγνωστο,
αν «εμφανίζεται ως τέτοιο» στις οθόνες σας,
αλλά προέκυψε διακοπή παροχής-«πνεύματος».
Προφανώς κάποιες-μεταξύ μας- συνάψεις έχουν πρόβλημα...

Ευχέςςς...

(Ευγενική Χορηγία Μ©Ζ-Power!)
=============

ΠΡΟΣ ΑΔΜΙΝ
Διερωτήθην:
(;) Μα... κλειδώσατε το τόπικ-μου, χωρίς να ενημερωθώ, ως θεματοθέτης;
Δεν εννόησα το Σαβουάρ-Σας.
Τα «Λαβυρινθοειδή» κείμενά Σας, με κάλυψαν αλλά όχι επαρκώς.
(((Ο στόχος του τόπικ-μου ήταν ΑΛΛΟΣ από αυτόν που «συμπεράνατε».
Σας διαβεβαιώ δις+τρις... και κατόπιν εορτής/ή κομμένης αορτής.
Για μιαν ακόμη φορά Χαμένοι στη Μτφ. Δεν εκπλήσσομαι αλλά maalesh.../
Αναρωτιέμαι πάραυτα πώς θα συμμαζέψετε «Ελ» και ά-λογα του παρ-αλόγου,
ντεμέκ-μάγισσες της Κακιάς Ώρας, κοριτσάκια με γυάλινες μύξες
και σφραγίδες του Βελζεβούλη.//
Oh Lord-Κuda, this is not esoterica...))

Υγιαίνετε & Καλό Κουράγιο
=============

ΠΡΟΣ «μυστηριώδη σέχτα αυτηνής»
((Αφήστε τα κρασιά, πιάστε κάνα βιβλίο...
για τους Ιλουμινάτι στο Κονγκό,
την αποκωδικοποίηση των ασμάτων του Μύστη Τερλέγκα,
τη σχέση Αθεϊστικού Μπιχεβιορισμού και σουβλακόπιτας,
τον αποσυμβολισμό του Πρωτοχρονιάτικου Τζόκερ...
u know, τα βασικά. // Doi-oi-ong!!!))

Ευχές από καρδιάς
=============

ΠΡΟΣ ryche
((9co_bras/4theRoad . ! . ))
=============

ΠΡΟΣ Υπερπέραν
Αστα να παν... Κασσάνδρα-μου. Μαύρη ειν η Νύχτα στα Βουνά κι έτσι θα συνεχίσει
-μάρτυς μου η Θεά Αθηνά- μέχρι να βγει ο Ήλιος απ-τη Δύση.

©ΜasterOfZero

Edited by - Moz on 07/12/2005 06:12:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 22:38:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

ΠΡΟΣ «μυστηριώδη σέχτα αυτηνής»

((Αφήστε τα κρασιά, πιάστε κάνα βιβλίο...
για τους Ιλουμινάτι στο Κονγκό,
την αποκωδικοποίηση των ασμάτων του Μύστη Τερλέγκα,
τη σχέση Αθεϊστικού Μπιχεβιορισμού και σουβλακόπιτας,
τον αποσυμβολισμό του Πρωτοχρονιάτικου Τζόκερ...


σιγα σιγα καλο μου Λοα - τωρα τελειωσα την αποκωδικοποίηση των ασμάτων του Μύστη Τερλέγκα, και αρχισα να μελετω την σχέση Αθεϊστικού Μπιχεβιορισμού και σουβλακόπιτας.


ομολογω οτι τα κρασια βοηθανε να παει κατω ο Αθεϊστικος Μπιχεβιορισμος της σουβλακόπιτας...

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2005, 01:55:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σωστά. ΄Ενα Κριάρι είναι σοφό.

Aφροδίτη που κολλάει αυτό?
Ποιός είναι κριάρι? (εκτός από μένα βέβαια...)


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."

Edited by - Avallon on 09/12/2005 01:56:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2006, 06:15:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
01/01/2006 01:47:19
από: lancelot

το πρώτο ποστ για το 2006 στο φόρουμ ήταν το παραπάνω

από εμένα :καλή χρονιά σε όλους με περισότερη αγάπη


Μην κάνεις μη σου κάνουνε
μην πεις να μην σου πούνε
μην κουρταλίσεις κούρταλα
να μην σου κουρταλούνε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PixelNightmare
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2006, 04:09:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PixelNightmare  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΟΙ ΓΙΟΡΤΕΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΠΑΛΙ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΜΑΣ ΕΑΥΤΟΣ...ΑΝΤΕ...ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΑΛΙ...ΕΣΕΙΣ ΑΓΟΡΑΣΑΤΕ ΤΟ ΣΩΒΡΑΚΟ ΤΟΥ ΠΕΤΡΕΛΗ;...ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΦΡΑΓΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥΣ...ΠΕΤΡΕΛΗΣ ΚΑΙ ΦΩΤΙΑ;

ΧΜ

I'm a riotstarter
Molotov's on fire
Flame is getting higher
Higher, higher, higher

I'm the bullet holes
I'm the nailbomb
Sodom and Gomarrah

I'm in tribal war
I'm spitting on your grave
A face without a name
The killer and the prey
The song remains insane
Insane...

I'm the cop blaster
Fuel and disaster
I'm societ's end
Yeah you know my name...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
TheChosenNone
Μέλος 1ης Βαθμίδας


110 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 02:49:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheChosenNone  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

To παρακaτω κειμενο ηθελα να το ποστάρω στο θέμα του Pixelnightmare ομως μολις κλειδώθηκε:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7648&whichpage=5&ARCHIVE=

Δηλώνω εξ αρχής οτι δεν επιθυμώ την συνέχεια της συζήτησης εδώ απλά ηθελα να καταθέσω καποια πραγματα στον Pixelnightmare καθως και να γνωστοποιήσω την νέα μου ταυτότητα στο esoterica.gr.

Γεια σου Pixelnightmare
Eιμαι και εγώ της άποψης ότι η ιδιωτική συνάντηση δεν αποτελεί δόκιμη συνταγή για να βρεθεί λύση στα προβλήματα που σε απασχολουν.Θεωρω και εγώ με τους προλαλήσαντες συνοδοιπόρους ότι ένα πρόβλημα που δημιουργείται σε Δημόσιο περιβάλλον πρέπει να λύνεται Δημόσια και όχι Ιδιωτικά.

Η άποψη μου δεν είναι προϊόν υποθετικών σκέψεων αλλά βιωματικής εμπειριας.Συναντηθηκα με τους υπεύθυνους του Esoterika.gr,όχι βεβαίως για να διαπραγματευτώ τον λογαριασμό Ryche που όπως έχω δηλώσει στο παρελθόν δεν με ενδιαφέρει η επανενεργοποιηση του αλλά για να μάθω για ποιον λόγο κλειδώθηκε το μέλος Ατμα και επίσης για να μάθω αν υπάρχει άλλος τρόπος επικοινωνίας με τις Αρχές του Εsoterica.gr. πέρα από το να ταξιδέψει το εν λόγω μέλος στην Αθήνα από την Θεσσαλονίκη για να κουβεντιάσει μαζί τους. .Βεβαίως ο αποκλεισμός από τις συζητήσεις δεν στάθηκε εμπόδιο στην ΑΤΜΑ, να συνεχίσει το έργο της ,δίνοντας απαντήσεις μέσω του e-mail της στους φίλους της Εσωτερικής Αναζήτησης.


Οι απαντήσεις που έλαβα από την ομάδα του esoterica.gr θεωρώ ότι ήταν κατηγορηματικά κατατοπιστικότατες .Μου έγιναν γνωστοί οι λόγοι της απενεργοποίησης του μέλους ΑΤΜΑ (γεγονός που μετέφερα με όσο το δυνατόν μεγαλύτερη ακρίβεια και σαφήνεια στην ίδια) και επιπλέον μου έγινε γνωστό ότι δεν Υπάρχει κανένας άλλος Τρόπος(τηλέφωνα,e-mail απορρίφθηκαν) ώστε να μπορέσει το Εsoterica.gr να έλθει σε μια ουσιαστική επικοινωνία με το μέλος ΑΤΜΑ.Ευτυχώς που δεν ζόυμε στο εξωτερικό.

Pixeldream την ένταση όταν υπάρξει σε μια κουβέντα δεν μπορείς να την αποφυγεις ειτε μιλάς με ανθρώπους που έχεις ανταλλάξει βαριες κουβέντες είτε οχι με τέτοιους.Και στην συνάντηση υπήρχε ένταση όχι βεβαίως με όλους τους παρευρισκόμενους .Ίσως όμως έφταιγα και εγώ και η διάθεση που είχα την ημέρα εκείνη μιας και ο λόγος που κατέβηκα στην Αθηνά ήταν ένα πρόβλημα υγείας που παρουσιάστηκε σε συγγενικό μου προσωπο.Καταλαβαινεις ότι δεν ήμουν και στα καλύτερα μου.Βεβαιως δεν θέλω να είμαι απολυτος.Ισως στην περίπτωση σου να γίνει ένας γόνιμος διάλογος και να βγάλεις και τα συμπεράσματα σου.Οπως και να χει θα πιεις έναν καφέ και ίσως γνωρίσεις και κάποιους άλλους ανθρωπους.Προυποθεση για όλα αυτά βεβαίως είναι να επιθυμείς να γίνεις «γνωστός» και επωνυμος.Οπως σου είπα και πριν θεωρώ την ιδιωτική συνάντηση λαθος.Προσπαθησα να το πω και εγώ φέρνοντας παραδείγματα πχ άλλο ψηφιακή πραγματικότητα και άλλο πραγματική πραγματικότητα αλλά δεν έγινα κατανοητός όσο εσύ που είπες ότι ξεκινά Δημόσια πρέπει να τελειώνει και Δημόσια.

Γενικά από όλα αυτά που πέρασα τον τελευταίο καιρό κατάλαβα τα εξής και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σου:

Δεν μπορείς να συζητήσεις όταν υπάρχει τελείως διαφορετική θέση αλλά και τελείως διαφορετικό σύστημα αναφοράς και πλαίσιο διάλογου. Καταλαβαίνεις πόσο πιο δύσκολο είναι να συζητήσεις θέματα περί δικαίου που θέτεις και εσυ.Ακριβως γι αυτόν τον λόγο δεν θα συζητούσα ποτέ για τον λογαριασμό Ryche.Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να προσπεράσεις.

Δεύτερον έχω πλέον πειστεί ότι Οι Προθέσεις μας,εν τέλει μας αναζητούν και πάντοτε μας βρίσκουν και μας τιμωρούν.Γι αυτό θεωρώ πλέον ότι άδικα Κουράζεσαι και Ταλαιπωρείσαι ώστε να αποδοθεί δικαιοσυνη.Ειδικα όταν παλεύεις μόνος σου απέναντι σε πολλους.Δικαιοσυνη θα δοθεί ακόμη και σε αυτούς που την ασκούν.Και πίστεψε με θα είναι πιο σκληρή σε αυτούς που στο όνομα Της ασχημονούν.

Τέλος έμαθα ότι το ρητό που λέει -Το νόμισμα έχει δυο πλευρές- εδώ δεν ισχύει.

Είμαι ο Ryche και το νέο μου ψευδώνυμο είναι το ΤheChosenNone και έχω αποδεχθεί πλήρως τους κανόνες που ισχύουν στην κοινότητα αυτή και θα προσπαθήσω να μην τους παραβώ.Δεν μετανιώνω για όσα είπα ή έκανα στο παρελθόν.Το μόνο που κάνω είναι να μετατοπίζω το νού μου με ή χωρίς την έγκριση των άλλων.

Θεωρώ ότι είναι πολύ έντιμο να δηλώνεις ποιος είσαι και επιδοκιμάζω την στάση του Pixeldream να το κάνει γνωστό εξαρχής και ακολουθώ-(όπως και παλαιοτέρα έχω δηλώσει ότι θα πράξω)- το παράδειγμα του.

Μέρος του μηνύματος αυτού έχει σταλθεί στην διεύθυνση forums@esoterica.gr με σκοπό την γνωστοποίηση της νέας μου ταυτότητας.

Ευχαριστώ.

Rycheatma
Calm like a bomb../Εl-Mυγα is dead/
e-ποτης Jedi και Aυτηνής της σχολής
Νew Re-membership
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 10:00:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλώς ήλθες πάλι κοντά μας
Ελπίζω μόνο αυτά που προσάπτεις στους άλλους να μην τα κάνεις και συ κάποια στιγμή γιατί η εμπειρία μου εδώ μέσα δυστυχώς αυτό μου έχει δείξει


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 11:46:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KAΛΩΣ ΗΡΘΕΣ...
Με την ίδια σοφία, την ίδια δύναμη τις ίδιες αξίες...
Σε μιά εποχή όπου όλα εξελίσσονται σε άρπα-κόλλα, και η φτήνεια ανταγωνίζεται την ποιότητα, εύχομαι οι ελπίδες πιά να μην είναι δονκιχωτικές, αλλά αναγκαίες.
Ας κρατάμε μέσα μας τον πραγματικό πολιτισμό. Ο πολιτισμός θα γίνει πηγή δυστυχίας είχε πει κάποτε ο Φρόυντ. Μακάρι ο πολιτισμός να είναι ανάσα δημιουργία ΠΟΙΗΣΗ, ελευθερία οραματισμός λύτρωση έμπνευση ευαισθησία φως και ζωή.
Μα καμμιά φορά με όλα τα σημεία και τα τέρατα των καιρών, σκέφτομαι τα λόγια του Φρόυντ,φαίνεται λοιπόν πόσο λογικός ήταν ο παραλογισμός του όπως τότε χαρακτηρίστηκε...
Καλώς ήρθες.
Με στοχασμούς ειλικρίνειας, κι ένα χαμόγελο στον ορατό-αόρατο κόσμο...

Ο πολιτισμός καινούργιους γενναίους με ήθος γεννάει!!!

Ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ...
Που δεν τελειώνει...Πριν αγγίξει το στόχο...

[Παράξενο θέλω ν΄αρχίσω ταξίδι,
χωρίς, μα χωρίς τελειωμό].

Κωστής Παλαμάς, τα τραγούδια της πατρίδος μου, το ταξίδι.


Σε ότι είναι αύριο,
έστω κι αν είναι έγνοια
εγώ λέω: Ναι...
Ναι...
Wolfgang Borchert

ΔΥΝΑΤΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ. ΣΕ ΕΧΟΥΜΕ, ΣΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ, ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΤΜΑ...
ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 10/01/2006 11:47:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δημήτρης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
571 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 18:51:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δημήτρης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TheChosenNone
quote:

Δεν μετανιώνω για όσα είπα ή έκανα στο παρελθόν.Το μόνο που κάνω είναι να μετατοπίζω το νού μου με ή χωρίς την έγκριση των άλλων.

Καλώς ήλθες αγαπητέ ! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TheChosenNone
Μέλος 1ης Βαθμίδας


110 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2006, 21:13:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheChosenNone  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητή Αφροδιτη ευχαριστω για το θερμό καλωσορισμα.

quote:
ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΤΜΑ...


Δυστηχώς δεν είναι εύκολο να επιστρέψει η ΑΤΜΑ μιας και οι συντονιστικές αρχές του esoterica.gr
εμένουν στην αρχική τους τοποθέτηση για συνάντηση μαζί της,504χιλ μακριά απο την εστια της
αν και η ιδια εχει κανει γνωστό στους αρμόδιους τόσο τηλεφωνικά οσο και δημόσια οτι κάτι τέτοιο
δεν ειναι Εφικτό λόγο Πρακτικών κολλημάτων.

Eλπιζω παντως να αλλαξουν τα πραγματα και τοσο η ΑΤΜΑ,οσο και ο Pixeldream να γυρισουν κοντα μας.

ΑVALLON ΚΑΙ Δημήτρη
ευχαριστώ για το καλοσωρισμα.
Nα στε καλά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2006, 23:59:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Η αλήθεια είναι ότι μπήκα κατά λάθος στο θέμα, αλλά το χάρηκα αυτό μου το.."λάθος"!

Καλώς όρισες Ryche!!!


ΥΓ.
Ελπίζω κι εύχομαι να είναι σύντομα κοντά μας κι η Άτμα κι ο Pixei αλλά και άλλοι που ΠΡΌΣΦΕΡΑΝ ΠΟΛΛΑ και μπορούν να προσφέρουν ακόμη περισσότερα στο Χώρο.. Πάντα βρίσκεται τρόπος όταν υπάρχει θέληση..

"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."

--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 07:46:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πάντα βρίσκεται τρόπος όταν υπάρχει θέληση...

Και ένας τρόπος είναι να ξαναγυρίσει κοντά μας γρήγορα έστω και με άλλο κωδικό!
Είναι και αυτό μια λύση έτσι δεν είναι?
Μάλιστα είναι τόσο συνηθισμένη που οι περισσότεροι "τιμωρούμενοι" (?) εδώ μέσα σε αυτή κατέφυγαν...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 11:51:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:
Μέρος του μηνύματος αυτού έχει σταλθεί στην διεύθυνση forums@esoterica.gr με σκοπό την γνωστοποίηση της νέας μου ταυτότητας.

Ευχαριστώ.


Αγαπητή μου δεν κατανοώ το εισαγγελικό καταγγελτικό σας ύφος?!!!

Δεν σας καλύπτει ή μάλλον δεν καταλαγιάζει το μένος σας αγαπητή μου αυτή η ανακοίνωση, που εμμέσως πλην σαφώς, καταδεικνύει ότι οι έχοντες αυτόν τον ρόλο έχουν αντίθετη άποψη από την δική σας???

Τόσο υπεράνω θεωρείται εαυτόν, ώστε δεν θα μπορούσατε ποτέ, να βρισκόσασταν στην θέση τους?

Νισάφι πια! και λίγη αλλιώς εννοουμένη ανωτερότης, λίγη κατανόηση, τέλος πάντων !!! Λίγη τσίπα πια βρε αδελφέ, όπως λέει κι ο λαός!!!

Συζητάμε και κρίνουμε άτομα που το IQ τους είναι υψηλότατο! Δηλώνουν απολογούμενοι αν θες, ότι επιθυμούν να συνεχίσουν να συμμετέχουν στον υπέροχο χώρο που μας φιλοξενεί προσφέροντες τον οβολόν τους, τον όποιο, - τιποτένιο έστω για σε, - αλλά και πάλι για προσφορά μιλάμε και συ επιμένεις στον εξωστρακισμό τους!
Προς τι θα απέβλεπε? Προς τον συνετισμό?
Αν συζητούσαμε για βλάκες τότε και πάλι θα επρόκειτο για ματαιοπονία.. Αντιλήφθηκαν το λάθος ή τέλος πάντων το έγκλημα αν θές που διέπραξαν, πολύ γρηγορότερα από τον μέσο όρο που απαιτείται όπως προβλέπουν οι κανονισμοί του foroum, και του οποίου οι υπεύθυνοι το αποδέχονται κι έρχεσε τώρα εσύ και αμφισβητείς αυτήν την απόφαση??!!!

Μήπως να τους κρεμάσουμε στο Σύνταγμα?

Έλεος πια, ΕΛΕΟΣ!!


"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."

--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 12:42:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το IQ που διαθέτει ο καθένας τι σχέση έχει με την συμπεριφορά του? Ο κάθε ένας που καταθέτει σκέψεις δημόσια κρίνεται, αυτό έλειπε να μην έχει δικαίωμα όποιος επιθυμεί να κρίνει τον οποιονδήποτε διαβάζει.

Και να πω ότι συγκρίσεις / αναφορές του στυλ «υψηλότατο IQ» και «βλάκες» είναι το λιγότερο άσχημες.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 13:10:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Μη απομονώνεις τις λέξεις παρακαλώ πολύ!!!

Λέω απλά ότι ΔΕΝ είναι βλάκες ώστε να μην κατάλαβαν!!! Κι ότι μόνον οι βλάκες δεν καταλαβαίνουν!!!
Κι ότι όσο υψηλότερο δείχτη νοημοσύνης διαθέτει κάποιος τόσο πιο εύκολα αντιλαμβάνεται!!!
Έχεις ένσταση επ' αυτού!!!
Όσο για τον αν κάποιος έχει δικαίωμα κρίσης δεν αμφισβητείται!!!
Τουναντίον μάλιστα!!!
Μόνον που ηθελημένα "ξεχνάς" ότι κι οι κρίνοντες ..κρίνονται - όπου βολεύει τον συλλογισμό σου - γιατί παραλείπεις το ότι το foroum έχει κάποιους εντεταλμένους που αποφαζίζουν για το πως και πότε και τι θα πράξουν ώστε να διασφαλίσουν την εύρυθμη λειτουργία του!!

"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."

--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 14:17:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το να απομονώνω λέξεις είναι δικαίωμά μου εάν δεν αλλάζω το νόημα με το οποίο τις έθεσε αυτός που τις ανέφερε. Πες μου που άλλαξα το νόημα σε όσα ανέφερες.

Το ηθελημένα «ξεχνάω» που μου προσάπτεις είναι προσβλητικό, για μένα. Που έχεις διαπιστώσει ότι λέω κάθε φορά διαφορετικά πράγματα αναλόγως πως βολεύει τον συλλογισμό μου?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 15:04:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
lorenzo συγνώμη αλλά είσαι εκτός θέματος!
Εδώ γίνονται ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ... Τα ΠΑΡΑΠΟΝΑ πάνε αλλού... εκτός κι αν είσαι και συ από αυτούς που για "διάφορους" λόγους αντί να απαντήσουν στο σχετικό τόπικ απαντάνε σε άλλο ...

Τέλος πάντων όπως και να'χει... το κακό ήταν μικρό και αυτό γιατί απλούστατα αν κάποιος ήθελε να προσφέρει θα μπορούσε όλο αυτό το διάστημα να το κάνει μέσω ενός άλλου κωδικού δε νομίζεις?
Αυτό λέγεται ανιδιοτέλεια ...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 16:50:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΜΑΛΑΧΙΑ ΟΤΑΝ ΠΕΤΑΝΕ ΜΕΛΑΝΙ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΥΚΝΟΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ... ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΣΤΙΣ ΤΡΥΠΕΣ ΠΟΥ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ... ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΟΛΠΑΚΙΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ

for whom the bell tolls
+ opoios katalave katalave


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"

Edited by - gretel on 12/01/2006 16:58:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TheChosenNone
Μέλος 1ης Βαθμίδας


110 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 20:08:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheChosenNone  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και ένας τρόπος είναι να ξαναγυρίσει κοντά μας γρήγορα έστω και με άλλο κωδικό!
Είναι και αυτό μια λύση έτσι δεν είναι?
Μάλιστα είναι τόσο συνηθισμένη που οι περισσότεροι "τιμωρούμενοι" (?) εδώ μέσα σε αυτή κατέφυγαν...


quote:
Τέλος πάντων όπως και να'χει... το κακό ήταν μικρό και αυτό γιατί απλούστατα αν κάποιος ήθελε να προσφέρει θα μπορούσε όλο αυτό το διάστημα να το κάνει μέσω ενός άλλου κωδικού δε νομίζεις?
Αυτό λέγεται ανιδιοτέλεια ...

Γειά σου Αvallon.

Eυχαριστούμε για το ενδιαφέρον σου να μας προσφέρεις λύση στο πρόβλημα που εχει προκύψει αν και δεν ερωτήθηκες,οπως και στην προσπαθειά σου να μας ερμηνεύσεις την έννοια της Ανιδιοτέλειας αλλα και να μας προσδιορίσεις τον Τρόπο που αυτή πρέπει να εφαρμόζεται συμφωνα με το προσωπικό σου τρόπο Αντιληψης.

Παρ'ολ'αυτά θα με αναγκάσεις να επαναλαβώ κομμάτι της αρχικής μου τοποθετησης που έλεγε οτι η ΑΤΜΑ συμμετέχει ενέργα στα θέματα της και σε οσα άλλα την ενδιαφέρουν μεσα απο το e-mail της.Αυτο το γνωριζουν οι δεκάδες οι οποίοι έχουν λαβει απαντήσεις στο mailbox τους και πλεόν εχουν κατασταλαξει για την ανιδιοτέλεια ή οχι που διακατέχει την ΑΤΜΑ.

Για την ώρα δεν επιθυμεί να κανει χρήση άλλης ταυτότητος αν και δεν καταλαβαίνω για ποιόν λόγο καποιος πρέπει να απολογηθεί για το οτι Επιθυμει να συνεχίσει με το nickname που επι σχεδόν τέσσερα χρόνια
χρησιμοποιεί οχι μόνο στο esoterica.gr αλλα αποτελεί και μερος της πραγματικότητας της αφού φιλοι και γνωστοί την αναγγέλουν έτσι.

Μήμπως αγαπητή Avallon να καταργούσαμε και τον αριθμό των μηνυμάτων όπως είχες προτείνει και παλαιότερα;Ή τώρα δεν σε συμφέρει επειδή η ΑΤΜΑ ειναι κλειδωμένη;Γιατί αν η επιμονή σου για δημιουργία νέας διαδυκτιακής ταυτότητας από το μέλος ΑΤΜΑ είναι θεμα για το ποιός θα εχει τα περισσοτερα μηνυματα τότε λυπάμαι για την προθεση σου και δηλώνω εξαρχής οτι δεν το συζητώ καν σαν θέμα.

Θεωρώ εν τελει οτι το θέμα δεν σε αφορά και δεν νομίζω οτι χρείαζεται να σπαταλάς τον χρόνο σου και την φαιά ουσία σου αλλά να ασχοληθείς με θέματα που χρίζουν της βοήθειας σου και του ανιδιοτελού σου χαρακτήρα.Εγώ προσωπικά θα σου πω ξανα ευχαριστώ,μιας και δεν εχω καμμία όρεξη να δημιουργήσω διαμάχες και θα σε παρακαλούσα πολύ να σταματήσεις εδώ την οποια ενασχόληση σου με το θέμα αυτό.

Αγαπητέ Lorenzo

Σε ευχαριστώ για το θερμό καλοσώρισμα και για την προσπάθεια σου να υπερασπιστείς την ευκαιρία που έχει ο καθένας μας στην ανταλλαγή απόψεων στον χώρο αυτό.Παρ'ολ'αυτά θα επιθυμούσα να μην απαντάς στις προκλήσεις γιατί πράγματι μου είναι απεχθές το φαινόμενο να παρακολουθώ ένα μέλος του δικού σου βελινεκούς σκέψης και πράξης να δεχεται επιθέσεις-προσπαθώντας να υπερασπιστεί τα αυτονόητα-από ανθρώπους που και εγώ αναρωτιέμαι το όφελος και τις προθέσεις που τα κινούν στο να πράξουν με αυτόν τον τρόπο.


quote:
Μήπως να τους κρεμάσουμε στο Σύνταγμα?

Δυστηχώς όσο και να ήταν επιθυμητό κατι τέτοιο από μερικούς "φίλους" μας πρέπει να επισημάνω οτι κατι τετοιο δεν ειναι για την ώρα εφικτό.
Αντιπροτείνω την Πλατεία Αριστοτέλους..


Ευχαριστώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 42 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy