ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 42
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 02:35:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΡΩΤΗΣΗ

τιμές χονδρικής για ειδικές περιπτώσεις
και μεγάλες παραγγελίες γίνονται?


Συγγνώμη για την καθυστέρηση... Έπεσε πολύ δουλειά και τελικά είμασταν απροετοίμαστοι!!

Τώρα πήραμε και μικρό για θελήματα... Όλα ok! Είμαστε έτοιμοι να καλύψουμε όλες τις ανάγκες ΚΑΙ σε τιμές χονδρικής για μεγάλες παραγγελίες της εκλεκτής πελατείας!

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 03:58:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΙΤΗΣΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ


αν αργοπορείτε συνέχεια στο τέλος θα ψάχνουμε για τιμές χονδρικής στα νεκροταφεία..


ήδη κάποιοι πελάτες βρίσκονται στην εντατική με σοβαρά προβλήματα..

G.



1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 04:10:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανακοίνωση - Αίτηση

στον "ουρανό" το έψαχνα και στη "γη" το βρήκα!

το προηγούμενο μήνυμα μου έχει ώρα αποστολής 3.58.58 !!!!!


παρακαλώ όπως ληφθεί υπόψιν στη συζήτηση για το 11.11


G.


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 06:55:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητέ ΠΛΑΤΩΝΑ θα ήθελες να μας εξηγήσεις τι ακριβώς είναι αυτή σου η ανακοίνωση ;

Ίσως να μην παρατήρησες τι ακριβώς πραγματεύεται το εδώ Topic και αποφάσισες να αναρτήσεις προσωπικές σου φώτο, ίσως πάλι να σου ξέφυγε και άλλο να ήθελες να βάλεις και άλλο έβαλες.


Αν διαβάσατε Αγαπητέ Ραμογλου, γράφει ανακοίνωση δίχως λόγια.

Αν δεν υπάρχουν ΛΟΓΙΑ, υπάρχουν εικόνες και σύμβολα, ευρέως διαδεδομένες στον εσωτερισμό, και ο κάθε σκεπτόμενος άνθρωπος, (αν υπάρχει) τις ερμηνεύει, σύμφωνα με την καλλιέργεια και την ψυχική του σύνθεση.

Φυσικά, και θα συμφωνισεις πιστευω μαζι μου, αυτός που βρίσκεται πλησίον πνευματικών επιπέδων, βλέπει την καλή πλευρά τους, όποιος διακατέχεται από σύγχυση, αδυναμία, και εν γένει πλανάτε σε πολλά (Κατάλληλη λέξη πεζοδρομίου... Ο ΜΑΛΑΚΑΣ) βλέπει ΠΑΝΤΑ την κακή.

quote:
Περιμένω την απάντηση σου ή την αποκαθήλωση της εν λόγο ανακοίνωσης σου.

Αυτό πάλι, πως το είδατε Αγαπητέ Ραμογλου?
Κάνω λάθος, η η έκφραση σας θυμίζει Μεσαίωνα?
Τι και ποιον πρόσβαλε, μια Αλεπού, ένας κόκορας…. και τρεις κότες, μάλιστα με χιουμοριστική διάθεση?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 07:23:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Βρε αδελφούλη, εξακολουθώ να πιάνω το πνεύμα σου… όμως, μερικές φορές είναι ο τρόπος που γράφεις… που δεν μου αρέσει… και εκεί λόγω συγγένειας νιώθω ότι πρέπει να σε επαναφέρω στην τάξη…

Αν έγραψα, και με όποιον τρόπο σου έγραψα, ήταν γιατί είπαμε και δυο κουβέντες από κοντά.

Όπως δεν σου αρέσει ο τρόπος που γράφω,(ΤΩΡΑ) ίσως δεν αρέσει σε άλλους, και ο τρόπος που εσύ γράφεις. Υπάρχουν αρκετα παραδείγματα.

Αν δεν το κατάλαβες ακομα, στο ξαναλεω, δεν γίνεται ΕΣΥ και κανενας, να φέρεις σε τάξη τους αλλους… κυρίως όταν δεν θέλουν. Μπορείς να γράφεις όμως όμορφα στο Εσωτερικά, και αλλου το κανεις...αυτό μετραει, αυτο έχει ΤΑΞΗ μεσα του,(ο όμορφος λόγος), τα υπόλοιπα έρχονται μόνα τους.

Ξερω, πως ενα χαμογελο για μας ειναι αρκετο!

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 27/01/2005 07:24:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 10:47:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ ΠΛΑΤΩΝΑΣ

quote:
Αν διαβάσατε Αγαπητέ Ραμογλου, γράφει ανακοίνωση δίχως λόγια.

Μάλλον εσείς δε διαβάζετε !
Το Topic το άνοιξα εγώ και εγώ το συντονίζω, με ότι αυτό συνεπάγεται, γι αυτό ζήτησα οι εικόνες να έχουν και λεζάντες για να είναι ξεκάθαρο το μήνυμα της ανακοίνωσης.

Σε ανάλογη περίπτωση, που ενώ υπήρχε γραπτό κείμενο ζητήθηκαν εξηγήσεις. Αυτές μάλιστα εδόθησαν από το μέλος Mantis για να είναι κατανοητό σε όλους το νόημα της ανακοίνωσης.
Το αυτό λοιπόν οφείλεις να πράξεις κι εσύ και όχι να προσπαθείς να σπιλώσεις μέλη λέγοντας …..

quote:
Αν δεν υπάρχουν ΛΟΓΙΑ, υπάρχουν εικόνες και σύμβολα, ευρέως διαδεδομένες στον εσωτερισμό, και ο κάθε σκεπτόμενος άνθρωπος, (αν υπάρχει) τις ερμηνεύει, σύμφωνα με την καλλιέργεια και την ψυχική του σύνθεση.

Όσο για το ….

quote:
Φυσικά, και θα συμφωνισεις πιστευω μαζι μου, αυτός που βρίσκεται πλησίον πνευματικών επιπέδων, βλέπει την καλή πλευρά τους, όποιος διακατέχεται από σύγχυση, αδυναμία, και εν γένει πλανάτε σε πολλά (Κατάλληλη λέξη πεζοδρομίου... Ο ΜΑΛΑΚΑΣ) βλέπει ΠΑΝΤΑ την κακή.

Δε μπορώ να καταλάβω σε τι ακριβώς αναφέρεσαι.
Αν βέβαια υπονοείς το Post μου στο Topic της ATMA με τα συνθήματα, θα σε παρέπεμπα στο λόγο της δημιουργίας του Topic και στο σκοπό που αυτό εξυπηρετεί.
Το σύνθημα είναι γραμμένο σε τοίχο της Αθήνας και αν θέλεις πολύ ευχαρίστως να στο δείξω.

Από εκεί και πέρα βέβαια για το μεσαιωνισμό που με διακρίνει.

quote:
Αυτό πάλι, πως το είδατε Αγαπητέ Ραμογλου?
Κάνω λάθος, η η έκφραση σας θυμίζει Μεσαίωνα?
Τι και ποιον πρόσβαλε, μια Αλεπού, ένας κόκορας…. και τρεις κότες, μάλιστα με χιουμοριστική διάθεση?

Το να έχω το συντονισμό του Topic που άνοιξα δεν συνιστά μεσαιωνισμό αλλά κανόνες λειτουργίας.
Αν εσύ βλέπεις σε αυτό πρακτικές άλλες δεν φταίω εγώ, αλλά μάλλον η σκέψη σου η οποία διαστρεβλώνει την πραγματικότητα.

Άρα (και δε θα επανέλθω επί του θέματος), ή επεξήγησε το νόημα της ανακοίνωσης ή κατέβασε τη.
Τα υπόλοιπα περί «χιουμοριστικής διάθεσης» και άλλες αμπελοφιλοσοφίες, στις οποίες ειδικεύεσαι, στα Topic που σου επιτρέπεται και όχι εδώ.

Καλημέρα





Edited by - Ramoglou on 27/01/2005 10:50:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 11:39:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε Ramogloy,

Δεν ήξερα πως σπιλώνονται τα Μέλη, όταν κάποιος γράφει

Αν δεν υπάρχουν ΛΟΓΙΑ, υπάρχουν εικόνες και σύμβολα, ευρέως διαδεδομένες στον εσωτερισμό, και ο κάθε σκεπτόμενος άνθρωπος, (αν υπάρχει) τις ερμηνεύει, σύμφωνα με την καλλιέργεια και την ψυχική του σύνθεση.

οπως και,

Φυσικά, και θα συμφωνισεις πιστευω μαζι μου, αυτός που βρίσκεται πλησίον πνευματικών επιπέδων, βλέπει την καλή πλευρά τους, όποιος διακατέχεται από σύγχυση, αδυναμία, και εν γένει πλανάτε σε πολλά (Κατάλληλη λέξη πεζοδρομίου... Ο ΜΑΛΑΚΑΣ) βλέπει ΠΑΝΤΑ την κακή.

Ενώ όταν κάποιος γράφει,

quote:
Τα υπόλοιπα περί «χιουμοριστικής διάθεσης» και άλλες αμπελοφιλοσοφίες, στις οποίες ειδικεύεσαι, στα Topic που σου επιτρέπεται και όχι εδώ.

Είναι αγαθοεργούς…. διαθέσεως!

Τέλος πάντων, αφού θέλεις μια εξήγηση της χιουμοριστικής διαθεσεως/ανακοίνωσης, και για να μην νομισεις πως σε γράφω,

Η Αλεπού έχει ξεκαρδιστεί στα γέλια, μιας και ο κόκορας δεν κατάλαβε, πως θα φάει και τον ίδιο (που κοκορεύεται), σαν μπει μέσα στο κοτέτσι.

Καλημέρα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 13:43:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρώτα απ’ όλα να ξεκαθαρίσω για να γίνει μια και καλή κατανοητό ότι, ΔΕΝ ΕΜΦΟΡΕΥΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΑΓΑΘΟΕΡΓΙΑΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΔΙΑΚΑΤΕΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΧΘΡΟΤΗΤΑ.

Από εκεί και πέρα, έχω πει και κατά το παρελθόν, αλλά και το υπενθυμίζω, πως μπορώ να κατανοώ τις υπόγειες επιθέσεις πολύ καλά, σε αυτές αντιδρούσα, αντέδρασα και θα αντιδρώ.
Γνωρίζεις πολύ καλά, πως θα μπορούσα να αντιδράσω σε υπόγειες προκλήσεις σε άλλα Topic αλλά δε το έχω πράξει. Όμως η προσπάθεια μου για ηρεμία στο Forum δεν συνιστά αδυναμία κατανόησης ή αντίδρασης.

Όταν λοιπόν προκαλείς θα πρέπει να μάθεις να δέχεσαι και την απάντηση, είτε αυτή σου αρέσει είτε όχι.

Έτσι λοιπόν και επειδή, ΟΥΔΕΜΙΑ σχέση με σύμβολα του εσωτερισμού είχε η εικόνα που έβαλες, έπρεπε να δώσεις ΑΜΕΣΕΣ επεξηγήσεις και να μην αφήσεις να πλανώνται σκέψεις διάφορες.
Αυτό θα μπορούσε να οδηγήσει τον οποιονδήποτε σε έκρηξη, διότι θα μπορούσε να υποπτευθεί ότι υπονοείς κάτι προσωπικό γι’ αυτόν, με την παράθεση αυτών των εικόνων. Τέτοιες λοιπόν συμπεριφορές ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΣΤΑ TOPIC ΜΟΥ.

Από την άλλη στο έχω ξαναπεί και στο ξαναλέω, με την οικειοποίηση του ονόματος ενός αρχαίου φιλοσόφου ΔΕΝ οικειοποιείσαι και την διάνοια του.
Οπότε ισχύει κατά γράμμα το «αμπελοφιλοσοφίες» για την περίπτωση σου.

Συμπερασματικά, μάθε να σέβεσαι τον άλλον χωρίς να τον προκαλείς, ΑΝ θέλεις να σε σέβεται και εκείνος. Αν δεν αντέχεις την κριτική και θέλεις να παραστήσεις τον μέγα φιλοσοφημένο ή τον μέγα εσωτεριστή, τότε σε παρακαλώ να το κάνεις εκεί που το ανέχονται και όχι εκεί που αυτή η συμπεριφορά θεωρείται προκλητική και μη αποδεκτή.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός και να μη χρειαστεί να επανέλθω.





Edited by - Ramoglou on 27/01/2005 13:47:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 16:14:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΡΗΝΗ ΕΙΜΙΝ ΑΔΕΡΦΙΑ ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ
ΗΡΕΜΗΣΤΕ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΚΑΝΤΕ ΛΙΓΟ ΓΙΟΓΚΑ.............
........ΕΤΣΙ ΜΠΡΑΒΟ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΕΣΤΕ?.......ΜΜΜΜμμμμ

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 16:19:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΙΤΗΣΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ


αν αργοπορείτε συνέχεια στο τέλος θα ψάχνουμε για τιμές χονδρικής στα νεκροταφεία..


ήδη κάποιοι πελάτες βρίσκονται στην εντατική με σοβαρά προβλήματα..

G.



Αγαπητή Lady G., τα περιστατικά στα οποία αναφέρεστε, είναι μη αναστρέψιμες περιπτώσεις δυστυχώς!

Μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι η κατάληξή τους δεν οφείλεται σε δική μας ολιγωρία.

Παρ' όλα αυτά, εμείς, σαν ευσυνείδητοι επαγγελματίες και έχοντας πάντα σαν στόχο την καλύτερη εξυπηρέτηση των πελατών μας, φροντίσαμε να εξασφαλίσουμε συνεργασία με τους καλύτερους...

*

*

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 17:08:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κορίτσια....αφήστε με να του τα πω λίγο….θα λέει πάλι πως δεν δέχομαι κριτική.... και τέτοια!

quote:
Πρώτα απ’ όλα να ξεκαθαρίσω για να γίνει μια και καλή κατανοητό ότι, ΔΕΝ ΕΜΦΟΡΕΥΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΑΓΑΘΟΕΡΓΙΑΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΔΙΑΚΑΤΕΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΧΘΡΟΤΗΤΑ.

Εχθροτητα?

Έχω την εντύπωση Κύριε Ραμογλου, πως έχετε μπερδέψει αρκετές έννοιες. Αυτος που διακατέχεται από εχθρότητα, δεν έχει άλλη σκέψη στο μυαλό του, από το να σας βλάψει, και εμένα το μέλος Ramogloy, μερικές φορές μου είναι συμπαθές, μα Πνευματικά και αν θες Φιλοσοφικά...μακρια!

quote:
Από εκεί και πέρα, έχω πει και κατά το παρελθόν, αλλά και το υπενθυμίζω, πως μπορώ να κατανοώ τις υπόγειες επιθέσεις πολύ καλά, σε αυτές αντιδρούσα, αντέδρασα και θα αντιδρώ.
Γνωρίζεις πολύ καλά, πως θα μπορούσα να αντιδράσω σε υπόγειες προκλήσεις σε άλλα Topic αλλά δε το έχω πράξει. Όμως η προσπάθεια μου για ηρεμία στο Forum δεν συνιστά αδυναμία κατανόησης ή αντίδρασης.

Αν εννοείς το άτομο μου, χαρακτηριστικά αναφέρθηκα σε τοπίκ σου εδώ,

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5367

επιδοκιμάζοντας μαλιστα ότι έγραψες,

και σε παλαιότερο μέλος μέσο της Δευτέρας εντολής (για καλυτερη συμπεριφορα λογο παρελθοντος,
εδώ,

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5500&whichpage=1&ARCHIVE=

αντίθετα αγαπητέ ραμογλου, διαβάσαμε μετ εκπλήξεως το αφοριστικό σας κείμενο!

quote:
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Τελευταία έχουν παρατηρηθεί φαινόμενα προσπάθειας όξυνσης.
Παρακαλείσθε όπως μην ενδώσετε σε πειρασμούς και αφήστε όσους προσπαθούν να δημιουργήσουν εντάσεις να εκτονωθούν μιλώντας μόνοι τους.
Είναι καλύτερα να κάνουμε πως δεν καταλαβαίνουμε και να μη τσιμπάμε τα δολώματα, παρά να ενδώσουμε στα ποταπά αισθήματα και στις πρακτικές αυτές που θέλουν να μας περάσουν, για να δικαιώσουν τον πληγωμένο μα και υπερφίαλο εγωισμό τους.
Στους δυστυχείς αυτούς ανθρώπους, που ούτε καν τη γνώμη τους δεν μπορούν να εκφέρουν, αλλά και στους συνοδοιπόρους τους, που ως άλλοι αυλοκόλακες τρέχουν να δηλώσουν υποταγή, το μόνο που αρμόζει είναι η περιφρόνηση και το χαμόγελο.
Σίγουρα η ανοχή μας πρέπει να δοκιμαστεί και να καταφέρουμε να αποδείξουμε πως αντέχουμε.
Αντέχουμε να πολεμάμε για τα πιστεύω μας και για ένα καλύτερο αύριο, τόσο δικό μας όσο και των υπολοίπων.
Χαμογελάστε λοιπόν με τους παλιάτσους και τα λαμόγια, χαμογελάστε με όσους δεν αντέχουν να δουν το πρόσωπο τους στον καθρέφτη, χαμογελάστε με όσους δεν έχουν καμία σχέση με την αξιοπρέπεια και τον σεβασμό.


Και μιας και μιλάμε για αξιοπρέπεια και σεβασμό, σκεφτήκαμε, ποιον να εννοεί, ποιους... να εννοεί?

Γυρνάμε πάλι εδώ, και τι διαβάζουμε!

quote:
Όταν λοιπόν προκαλείς θα πρέπει να μάθεις να δέχεσαι και την απάντηση, είτε αυτή σου αρέσει είτε όχι.
Έτσι λοιπόν και επειδή, ΟΥΔΕΜΙΑ σχέση με σύμβολα του εσωτερισμού είχε η εικόνα που έβαλες, έπρεπε να δώσεις ΑΜΕΣΕΣ επεξηγήσεις και να μην αφήσεις να πλανώνται σκέψεις διάφορες.
Αυτό θα μπορούσε να οδηγήσει τον οποιονδήποτε σε έκρηξη, διότι θα μπορούσε να υποπτευθεί ότι υπονοείς κάτι προσωπικό γι’ αυτόν, με την παράθεση αυτών των εικόνων. Τέτοιες λοιπόν συμπεριφορές ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΣΤΑ TOPIC ΜΟΥ.

Ενώ μακριά από τα τοπίκ σου, χρήζεις απεριόριστης ελευθέριας….να γράφεις ότι θέλεις!

quote:
Ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΜΑΛΑΚΑΣ ΕΓΕΝΝΗΘΗΚΕ
ΜΑΛΑΚΑΣ ΘA ΠΕΘΑΝΕΙ
ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΦΙΛΟΣΟΦΕΙ
ΤΗΝ ΚΟΤΑ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙ

Εγω παντως.... σε πιστευω πως το διαβασες! Βγαλε μια φωτογραφια, και οταν βρεθουμε κερναω τις μπυρες!


quote:
Από την άλλη στο έχω ξαναπεί και στο ξαναλέω, με την οικειοποίηση του ονόματος ενός αρχαίου φιλοσόφου ΔΕΝ οικειοποιείσαι και την διάνοια του.
Οπότε ισχύει κατά γράμμα το «αμπελοφιλοσοφίες» για την περίπτωση σου.

Μα σου έχω ξαναγραψει, το Πλάτωνας είναι ένα ΝΙΚ, όπως το Ραμογλου, το ΘωΘ… και τίποτα άλλο. Δεν οικειοποιούμαι τίποτα… από κανένα..

quote:
Συμπερασματικά, μάθε να σέβεσαι τον άλλον χωρίς να τον προκαλείς, ΑΝ θέλεις να σε σέβεται και εκείνος. Αν δεν αντέχεις την κριτική και θέλεις να παραστήσεις τον μέγα φιλοσοφημένο ή τον μέγα εσωτεριστή, τότε σε παρακαλώ να το κάνεις εκεί που το ανέχονται και όχι εκεί που αυτή η συμπεριφορά θεωρείται προκλητική και μη αποδεκτή.

Διαβάζοντας τα παραπάνω, Θα έλεγα,

Δάσκαλε… που δίδασκες….


Τέλος Κυριε Ραμογλου, (σου απαντώ, για να μην νομίσεις πως δεν αντέχω την κριτική…)

Ας μην κουράζουμε άλλο τα μέλη, και τα καλά παιδια του φόρουμ.

Είμαι πάντα στη διάθεση σου, *(για συζητηση) μιας και γράφω έτσι εξ αρχής, και αν είσαι καλό παιδί….μια μέρα θα σου πω τι σημαίνει πραγματικά το Ε στους Δελφούς…..

Δεν έχει να κάνει τίποτα με όσα έχουν γραφεί και ότι έχεις διαβάσει…

Ζαντοκ, μην σκεφτεις τωρα....ΑΡΧΑΙΟΛΑΓΝΟ!....

Το βρήκα….κοιτώντας ΕΚΕΙ,….και εξηγεί... ότι θες!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 19:08:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Έχω την εντύπωση Κύριε Ραμογλου, πως έχετε μπερδέψει αρκετές έννοιες. Αυτος που διακατέχεται από εχθρότητα, δεν έχει άλλη σκέψη στο μυαλό του, από το να σας βλάψει, και εμένα το μέλος Ramogloy, μερικές φορές μου είναι συμπαθές, μα Πνευματικά και αν θες Φιλοσοφικά...μακρια!

Κάτσε λοιπόν μακριά μου και όλα θα είναι ήρεμα.
Σωστή πρόταση ε ;

quote:
quote:


Από εκεί και πέρα, έχω πει και κατά το παρελθόν, αλλά και το υπενθυμίζω, πως μπορώ να κατανοώ τις υπόγειες επιθέσεις πολύ καλά, σε αυτές αντιδρούσα, αντέδρασα και θα αντιδρώ.
Γνωρίζεις πολύ καλά, πως θα μπορούσα να αντιδράσω σε υπόγειες προκλήσεις σε άλλα Topic αλλά δε το έχω πράξει. Όμως η προσπάθεια μου για ηρεμία στο Forum δεν συνιστά αδυναμία κατανόησης ή αντίδρασης.


Αν εννοείς το άτομο μου, χαρακτηριστικά αναφέρθηκα σε τοπίκ σου εδώ,
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5367

επιδοκιμάζοντας μαλιστα ότι έγραψες,
και σε παλαιότερο μέλος μέσο της Δευτέρας εντολής (για καλυτερη συμπεριφορα λογο παρελθοντος,
εδώ,

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5500&whichpage=1&ARCHIVE=


Πόσο δίκιο έχω όταν κάνω προβλέψεις !!!!
Σ’ ευχαριστώ που με δικαιώνεις και μάλιστα με τόσο κατηγορηματικό τρόπο !!!!

quote:
αντίθετα αγαπητέ ραμογλου, διαβάσαμε μετ εκπλήξεως το αφοριστικό σας κείμενο!

quote:


ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Τελευταία έχουν παρατηρηθεί φαινόμενα προσπάθειας όξυνσης.
Παρακαλείσθε όπως μην ενδώσετε σε πειρασμούς και αφήστε όσους προσπαθούν να δημιουργήσουν εντάσεις να εκτονωθούν μιλώντας μόνοι τους.
Είναι καλύτερα να κάνουμε πως δεν καταλαβαίνουμε και να μη τσιμπάμε τα δολώματα, παρά να ενδώσουμε στα ποταπά αισθήματα και στις πρακτικές αυτές που θέλουν να μας περάσουν, για να δικαιώσουν τον πληγωμένο μα και υπερφίαλο εγωισμό τους.
Στους δυστυχείς αυτούς ανθρώπους, που ούτε καν τη γνώμη τους δεν μπορούν να εκφέρουν, αλλά και στους συνοδοιπόρους τους, που ως άλλοι αυλοκόλακες τρέχουν να δηλώσουν υποταγή, το μόνο που αρμόζει είναι η περιφρόνηση και το χαμόγελο.
Σίγουρα η ανοχή μας πρέπει να δοκιμαστεί και να καταφέρουμε να αποδείξουμε πως αντέχουμε.
Αντέχουμε να πολεμάμε για τα πιστεύω μας και για ένα καλύτερο αύριο, τόσο δικό μας όσο και των υπολοίπων.
Χαμογελάστε λοιπόν με τους παλιάτσους και τα λαμόγια, χαμογελάστε με όσους δεν αντέχουν να δουν το πρόσωπο τους στον καθρέφτη, χαμογελάστε με όσους δεν έχουν καμία σχέση με την αξιοπρέπεια και τον σεβασμό.

Και μιας και μιλάμε για αξιοπρέπεια και σεβασμό, σκεφτήκαμε, ποιον να εννοεί, ποιους... να εννοεί?


Καθρεφτίστηκες φίλτατε ;;;;;;;;;;;;
Ε δε περίμενα πως η πρεμούρα σου να ανακαλύψεις στα γραπτά μου υπόνοια λεγομένων προς το άτομο σας ή προς τα άτομα σας θα έφτανε σε τέτοιο σημείο.

ΑΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕΣ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΤΕΚΤΑΙΝΟΜΕΝΑ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΕΧΘΡΟΤΗΤΑΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΕΙΜΕΝΟ ΑΦΟΡΟΥΣΕ ΑΥΤΟΝ Ή ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΒΑΖΑΝ ΤΙΣ ΣΕΞΙΣΤΙΚΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΝΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΝΑ ΘΙΞΟΥΝ ΤΟ ΧΩΡΟ.
ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΑΥΤΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΕΝΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΜΑΣ.

Αλλά εσύ δε μπορείς να το καταλάβεις γιατί προσπαθείς να βρεις τι σκιά εκεί που δεν υπάρχει, ή να πετάξεις τι σπόντα σου περί «Αποστόλων», «κακών λύκων», «καραβοκύρηδων» κλπ, μήπως και σου κάνω τη χάρη και σου απαντήσω.

Όμως μια και ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΤΗ ΧΑΡΗ είπες να το κάνεις ποιο εμφανές και ποιο προκλητικό.

quote:
Γυρνάμε πάλι εδώ, και τι διαβάζουμε!

quote:


Όταν λοιπόν προκαλείς θα πρέπει να μάθεις να δέχεσαι και την απάντηση, είτε αυτή σου αρέσει είτε όχι.
Έτσι λοιπόν και επειδή, ΟΥΔΕΜΙΑ σχέση με σύμβολα του εσωτερισμού είχε η εικόνα που έβαλες, έπρεπε να δώσεις ΑΜΕΣΕΣ επεξηγήσεις και να μην αφήσεις να πλανώνται σκέψεις διάφορες.
Αυτό θα μπορούσε να οδηγήσει τον οποιονδήποτε σε έκρηξη, διότι θα μπορούσε να υποπτευθεί ότι υπονοείς κάτι προσωπικό γι’ αυτόν, με την παράθεση αυτών των εικόνων. Τέτοιες λοιπόν συμπεριφορές ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΣΤΑ TOPIC ΜΟΥ.

Ενώ μακριά από τα τοπίκ σου, χρήζεις απεριόριστης ελευθέριας….να γράφεις ότι θέλεις!

quote:


Ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΜΑΛΑΚΑΣ ΕΓΕΝΝΗΘΗΚΕ
ΜΑΛΑΚΑΣ ΘA ΠΕΘΑΝΕΙ
ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΦΙΛΟΣΟΦΕΙ
ΤΗΝ ΚΟΤΑ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙ

Εγω παντως.... σε πιστευω πως το διαβασες! Βγαλε μια φωτογραφια, και οταν βρεθουμε κερναω τις μπυρες!


Τώρα ταυτίστηκες ή καθρεφτίστηκες με το σύνθημα ;
Ο PHILOSOFOS-1 π.χ. γιατί δεν βρήκε κάτι το μεμπτό ;
Αχ εκτίθεσε !!!

Όσο για την «ελευθερία μου» νομίζω καθ’ ύλην αρμόδιος είναι αφ’ ενός ο δημιουργός του κάθε Topic και αφ’ ετέρου ο Admin, αν δε σου κάνει η επιτροπή ελέγχου κάνε παράπονα γραπτώς ή προφορικός στη συντονιστική επιτροπή.

Για τις μπύρες ευχαριστώ αλλά δε θα πάρω …. είπαμε ΜΑΚΡΙΑ !!!

quote:
Δάσκαλε… που δίδασκες….

Έλα να με διδάξεις εσύ ….. ξέρεις τι και πως !

quote:
και αν είσαι καλό παιδί….μια μέρα θα σου πω τι σημαίνει πραγματικά το Ε στους Δελφούς…..

Δεν έχει να κάνει τίποτα με όσα έχουν γραφεί και ότι έχεις διαβάσει…


Εμ ! Νάτα τα μαθήματα από τον Μέγα Διδάσκαλο του Μυστικισμού, Του Αποκρυφισμού και της Φιλοσοφίας !!!!!!!!

quote:
Τέλος Κυριε Ραμογλου, (σου απαντώ, για να μην νομίσεις πως δεν αντέχω την κριτική…)

Όχι δε νομίζω κάτι τέτοιο, απλά πείστηκα για κάποια πραγματάκια.
Άσε που λόγω του ότι είχα κάνει την Πυθία και είχα προβλέψει μερικά άλλα έπεισες και άλλους.

Άντε πλάνο, κλακέτα, μοτέρ πάμε!!!!!!!!!!!!!!!
Πάλι το ίδιο έργο ……………





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 20:47:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ζαντοκ, μην σκεφτεις τωρα....ΑΡΧΑΙΟΛΑΓΝΟ!....

ΠΛΑΤΩΝΑΣάκο, καλέ μου, δυστυχώς δεν γνωριζόμαστε.

Αλλά και να γνωριζόμασταν, νομίζω ότι μόνο υποθέσεις μπορεί να κάνει κάποιος για το τί σκέπτεται πραγματικά κάποιος άλλος.
Μη μου θυμίζεις τώρα τις "Τατιάνα και η άλλη", που συγκεντρώνουν δήθεν πληροφορίες κι αρχίζουν την ύφανση...

Κόκκινη κλωστή δεμένη
στην ανέμη τυλιγμένη.
Δώσε της κλώτσο να γυρίσει
παραμύθι ν' αρχινίσει...

Αν μου επιτρέπεις πάντως και εφόσον με ανέφερες, αφού με δικαιολογημένη χαρά μας ανακοινώνεις ότι βρήκες απάντηση στα ερωτήματά σου μέσα από αυτό που είδες ΕΚΕΙ, άσε και τους άλλους να βρουν τις δικές τους.
Φαντάζομαι ότι γνωρίζεις πως αξία έχει το ταξείδι και όχι η Ιθάκη για τον καθε Οδυσσέα, ο οποίος μόνος βρίσκει τον δρόμο...

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 22:05:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επιστολή Διαμαρτυρίας Μέρος 2ο


Αγαπητοί προμηθευτές,

ληγμένη ήταν η τελευταία παρτίδα που μας στείλατε?

τι ήταν αυτό? πως θα φροντίσουμε τώρα τους πελάτες μας?

γέμισε η εντατική, γέμισαν και τα ράντζα απ' έξω...

και γνωρίζετε πως στην κατάσταση τους τα υπογλώσσια είναι θέμα ζωής και θανάτου...

αν μη τι άλλο φανείτε άνθρωποι και όχι στυγνοί επαγγελματίες...

Μετά τιμής...

Galadriel of Galadhrim


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 22:08:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Εδώ είμαστε λοιπόν Κύριε Ραμογλου.

quote:
Κάτσε λοιπόν μακριά μου και όλα θα είναι ήρεμα.
Σωστή πρόταση ε ;

Η επιθυμία σας είναι σεβαστή! Δεν νομίζω να επεδίωξα ποτέ μου να σας συναντήσω, τόσο εσάς όσο και την παρέα σας, η άλλα σας είπαν?

quote:
Καθρεφτίστηκες φίλτατε ;;;;;;;;;;;;
Ε δε περίμενα πως η πρεμούρα σου να ανακαλύψεις στα γραπτά μου υπόνοια λεγομένων προς το άτομο σας ή προς τα άτομα σας θα έφτανε σε τέτοιο σημείο.
ΑΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕΣ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΤΕΚΤΑΙΝΟΜΕΝΑ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΕΧΘΡΟΤΗΤΑΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΕΙΜΕΝΟ ΑΦΟΡΟΥΣΕ ΑΥΤΟΝ Ή ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΒΑΖΑΝ ΤΙΣ ΣΕΞΙΣΤΙΚΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΝΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΝΑ ΘΙΞΟΥΝ ΤΟ ΧΩΡΟ.
ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΑΥΤΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΕΝΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΜΑΣ.

Από ποτέ κάποιος, κάποιοι… που αναρωτιούνται, καθρεπτίζεται/ ονται κιόλας?

Ξεχνάς σε παλαιότερα ποστ… τι έχεις γράψει για το μέλος Πλάτωνα?

Τα τεκτομενα τα παρακολουθούμε όσο δυνάμεθα, τις φωτογραφίες δεν τις είδαμε, οσο για το σύνδρομο εχθρότητας, αν υπήρχε, δεν θα σας ρώταγε άμεσα ?
Μήπως το κανείς εσύ αυτό κ.Ραμογλου, με τη απλή θέαση …. δυο φωτογραφιών?
Και τι βλέπω, συνεχίζεις να αντιστρέφεις τους όρους, σοφιστική ταχτική, μα δεν πιάνει…

quote:
Αλλά εσύ δε μπορείς να το καταλάβεις γιατί προσπαθείς να βρεις τι σκιά εκεί που δεν υπάρχει, ή να πετάξεις τι σπόντα σου περί «Αποστόλων», «κακών λύκων», «καραβοκύρηδων» κλπ, μήπως και σου κάνω τη χάρη και σου απαντήσω.
Όμως μια και ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΤΗ ΧΑΡΗ είπες να το κάνεις ποιο εμφανές και ποιο προκλητικό.

Είπαμε οι απόστολοι τι ήτανε η όχι?
Τα ίδια είναι ακριβώς και τα άλλα. Λόγο παρελθόντος, μιας και δεν έχω εχτρούς στο εσωτερικά (εκτός από ΕΝΑ, μιλάει άσχημα στα μέλη για μένα, μα μια μέρα θα τον βρω..) μα εσύ αδερφέ, παρά έχεις ψηλά τον αμανέ!!!,

Δεν μας κάνεις τη χάρη να μας απαντήσεις?

Σιγά ρε Αποστόλη…Ούτε ο πάπας να ήσουνα!

quote:
Τώρα ταυτίστηκες ή καθρεφτίστηκες με το σύνθημα ;
Ο PHILOSOFOS-1 π.χ. γιατί δεν βρήκε κάτι το μεμπτό ;
Αχ εκτίθεσε !!!

Εγώ η εσύ που γράφεις τέτοια πράγματα?

Γνωρίζεις τι θα πει φιλοσοφία?

Τι θα πει Μαλάκας?

Τι δουλεία έχει το ένα με το άλλο?

Για να μεταφέρεις λοιπόν τέτοια συνθήματα, χωρίς καν να τα φιλτράρεις, δυο τινά συμβαίνουν!

Η παπαγαλίζεις, η δεν έχεις μυαλό!

Διάλεξε και πάρε….μα μην προσβάλεις τη φιλοσοφία!

quote:
Όσο για την «ελευθερία μου» νομίζω καθ’ ύλην αρμόδιος είναι αφ’ ενός ο δημιουργός του κάθε Topic και αφ’ ετέρου ο Admin, αν δε σου κάνει η επιτροπή ελέγχου κάνε παράπονα γραπτώς ή προφορικός στη συντονιστική επιτροπή.
Για τις μπύρες ευχαριστώ αλλά δε θα πάρω …. είπαμε ΜΑΚΡΙΑ !!!

Έλα ρε Αποστόλη, ΕΥΓΕΝΙΚΗ συζήτηση κάνουμε….άσε την AOYTORITY εκτός!

Τωρα,
εχεις τι πεις κάτι άλλο ουσιαστικό, η να τα αφήσουμε στην κρίση του καθένος, και να ασχοληθώ λίγο και με τη ζαντοκ?

Αν έχεις την καλοσύνη αγαπητη, και προπαντος έχεις κάτι να πεις, (εκτος απο τραγουδακια), θα σε παρακαλούσα να περιμένεις, μιας και αυτή που ανέφερε κάποιον, (έστω και έμμεσα)… είσαι εσύ!

Όχι τίποτα άλλο, δεν έχω ώρα να σου απαντήσω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 22:15:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Adentum!

quote:
Εμ ! Νάτα τα μαθήματα από τον Μέγα Διδάσκαλο του Μυστικισμού, Του Αποκρυφισμού και της Φιλοσοφίας !!!!!!!!

Γνωρίζεις τι θα πει μαθαίνω?
Στην πραγματική μάθηση δεν υπάρχει δάσκαλος και μαθητής! Αυτό χρειάζεται ειδική προσπάθεια από μέρους σου να το καταλάβεις, και αδυνατείς για τους γνωστούς λόγους, *(της ιδιότητας σου, να μην επαναλαμβανόμαστε… και αρχίσεις πάλι και ωρύεσαι!)

Μια βαθιά έννοια της μάθησης, είναι πως κινούμεθα μαζί, στο ίδιο επίπεδο, φυσικό, ψυχικό, πνευματικό, την ίδια στιγμή! ΕΚΕΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ, μα για σένα, αυτά έτσι και αλλιώς είναι αμπελοσοφιες

Από το διδάσκαλο, το μυστικισμό, τον αποκρυφισμό…μένω στη φιλοσοφία. Τα αλλά δικά σου!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 22:22:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΠΟΡΙΑ

Αγαπημένε μου Πλάτωνα,

δεν θέλω να παρεξηγηθείς αλλά είπες κάτι που σίγουρα δεν γνωρίζω και θέλω να σε ρωτήσω γι'αυτό...

τι σημαίνει το :

quote:
και αν είσαι καλό παιδί….μια μέρα θα σου πω τι σημαίνει πραγματικά το Ε στους Δελφούς…..

?????????????
ξέρεις ότι είμαι καλό παιδί... μην μου το αρνηθείς

και με την ευκαιρία....

μου έχει μείνει άλλη μια απορία από παλιότερο θέμα....
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=13&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=4619

quote:
Στο λλιμνες ηλιθιοι δεν εκανα λαθος.Ετσι γρσφετε,αλλα και αλλιως.Και προφερετε κι αλλιως

τελικά πως προφέρεται το λλίμνες?

Galadriel of Galadhrim



1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Edited by - galadriel on 27/01/2005 22:24:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 22:46:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητη… Galadriel,

Το ξέρω πως είσαι καλό παιδί,
και στα παιδία,
μιλάω σιγά, σχεδόν ψιθυριστά,
κοντά στο αυτί,
…. τα μυστικά!

Να δεις τώρα τι θα βρουν να πουν μερικοί….για το ήθος μου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eκήβολος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 22:48:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eκήβολος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ιπιδίς βλεπω πως εδω έχετε όλοι χιλιάδες μηνύματα αποφάσισα να κάνω εδώ post το 100σιαστό μου μήνυμα. Χρόνια μου πολλά και όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω σα κι εσάς.
I LOVE YOU.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2005, 01:48:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Επιστολή Διαμαρτυρίας Μέρος 2ο


Αγαπητοί προμηθευτές,

ληγμένη ήταν η τελευταία παρτίδα που μας στείλατε?

τι ήταν αυτό? πως θα φροντίσουμε τώρα τους πελάτες μας?

γέμισε η εντατική, γέμισαν και τα ράντζα απ' έξω...

και γνωρίζετε πως στην κατάσταση τους τα υπογλώσσια είναι θέμα ζωής και θανάτου...

αν μη τι άλλο φανείτε άνθρωποι και όχι στυγνοί επαγγελματίες...

Μετά τιμής...

Galadriel of Galadhrim



Ουπς!!! Μάλλον τα μπερδέψαμε με τα υπογλώσσια για στύση-εξπρές!!!!!!!

Ποιά ράντζα Δεν τηρούν το νέο νόμο για τις εφημερίες

Τέλος πάντων, τέτοια ακούει κι ο Κλούνεϊ και ζητά τα δεδουλευμένα...

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2005, 01:54:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η επιθυμία σας είναι σεβαστή! Δεν νομίζω να επεδίωξα ποτέ μου να σας συναντήσω, τόσο εσάς όσο και την παρέα σας, η άλλα σας είπαν?

Ορίστε ??????????????????????????????
Αχ πάει μου ταράχτηκες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Έλα σώπα ΟΚ δε θα πώ ……… θα το θεωρήσω ως μη γραφώμενο.

quote:
Τα τεκτομενα τα παρακολουθούμε όσο δυνάμεθα, τις φωτογραφίες δεν τις είδαμε, οσο για το σύνδρομο εχθρότητας, αν υπήρχε, δεν θα σας ρώταγε άμεσα ?

Ε άμα φτάσω να με ρωτάνε και τα σύνδρομα ( εκτός από αυτούς που τα φέρουν ) τότε θα πρέπει να την κάνω για άλλη γή άλλα μέρη.

quote:
Μήπως το κανείς εσύ αυτό κ.Ραμογλου, με τη απλή θέαση …. δυο φωτογραφιών?
Και τι βλέπω, συνεχίζεις να αντιστρέφεις τους όρους, σοφιστική ταχτική, μα δεν πιάνει…

Το έχεις χάσει τελείως το τόπι αγαπητέ μου αμπελοφιλόσοφε, από τη μια μας λες πως οι φώτο είχαν εσωτερικό νόημα από την άλλη εγώ με απλή θέαση αντιστρέφω τους όρους κλπ κλπ.
Όταν καταφέρεις να μιλήσεις με ειρμό σκέψεως και σωστό συντακτικό τότε πες μου τι θέλεις να καταλάβω αλλιώς θα ψάχνουμε το «Ε».

quote:

Είπαμε οι απόστολοι τι ήτανε η όχι?

Τα ίδια είναι ακριβώς και τα άλλα. Λόγο παρελθόντος, μιας και δεν έχω εχτρούς στο εσωτερικά (εκτός από ΕΝΑ, μιλάει άσχημα στα μέλη για μένα, μα μια μέρα θα τον βρω..) μα εσύ αδερφέ, παρά έχεις ψηλά τον αμανέ!!!,

Δεν μας κάνεις τη χάρη να μας απαντήσεις?

Σιγά ρε Αποστόλη…Ούτε ο πάπας να ήσουνα!


Άσε τι ήταν αυτοί γιατί εσύ σε ομάδες δεν μπαίνεις και δε τις δέχεσαι κατά δήλωση σου. Οπότε άστους τους Απόστολους.

Ε άμα έχω ψηλά τον αμανέ πάει να πει πως είμαι και καλλίφωνος, καθότι ο αμανές ανήκει στο μουσικό είδος.

Τώρα για το ποιος μιλάει εναντίον σου δε με αφορά, εγώ βλέπεις στα λέω κατά πρόσωπο ( χωρίς να μπαίνω σε προσωπικά δεδομένα όπως κάνεις εσύ με τρόπο που θα αποφύγω να χαρακτηρίσω ).

quote:

Εγώ η εσύ που γράφεις τέτοια πράγματα?

Γνωρίζεις τι θα πει φιλοσοφία?

Τι θα πει Μαλάκας?

Τι δουλεία έχει το ένα με το άλλο?

Για να μεταφέρεις λοιπόν τέτοια συνθήματα, χωρίς καν να τα φιλτράρεις, δυο τινά συμβαίνουν!

Η παπαγαλίζεις, η δεν έχεις μυαλό!

Διάλεξε και πάρε….μα μην προσβάλεις τη φιλοσοφία!


Εσύ.

Εσένα περίμενα να μου πεις να μάθω αλλά δε μου λες !

Αμέ ! Αυτό που λένε και στην εκκλησία «ΑΠΑΛΛΑΞΟΝ ΗΜΑΣ ΑΠΟ ΠΑΣΑΝ ΝΟΣΟΝ ΚΑΙ ΠΑΣΑΝ ΜΑΛΑΚΙΑ», αλλά βλέπεις δε μας λυπάται.

Έλα μου ντέ ; Τι δουλειά έχει η αλεπού στο παζάρι ;;;;;;;;
To Be or Not To Be ??????

Α δε με παρακολουθείς και με στεναχωρείς ! Έχω δηλώσει κατ’ επανάληψη πως είμαι Χαζός, οπότε σε παρακαλώ να με παρακολουθείς καλύτερα.

Ευτυχώς που εσύ την τιμάς ! Μέγα Διδάσκαλε !

[quote] Γνωρίζεις τι θα πει μαθαίνω?

Στην πραγματική μάθηση δεν υπάρχει δάσκαλος και μαθητής! Αυτό χρειάζεται ειδική προσπάθεια από μέρους σου να το καταλάβεις, και αδυνατείς για τους γνωστούς λόγους, *(της ιδιότητας σου, να μην επαναλαμβανόμαστε… και αρχίσεις πάλι και ωρύεσαι!)[quote]

Όχι εσένα περίμενα να μου μάθεις τι πάει να πει ΜΑΘΗΤΕΥΩ !

Βέβαια η ιδιότητα μου ξέρω πως σου κάθετε στο στομάχι, το λόγο δεν έχω καταλάβει επαρκώς αλλά δε πειράζει.
Ίσως φταίνε πολλά που ούτε του παρόντος είναι, μα ούτε και θα συζητούσα με ανθρώπους του είδους σου.

Όταν άρχισα να «ωρύομαι» ( στην ουσία σε μέμφθηκα και δεν ωρυόμουν αλλά είπαμε θέλεις να δημιουργήσεις εντυπώσεις ) το έκανα για ένα και μόνο λόγο, για να σου καταδείξω πως πάνω στην ταραχή σου και πάνω στον εκνευρισμό σου μεταχειρίσθηκες προσωπικό στοιχείο το οποίο ΟΥΔΕΠΟΤΕ είχα αναφέρει σε σένα.

Βέβαια η στερεότυπη απάντηση με στροφή ζεϊμπέκικου «καταλαβαίνω από τον τρόπο που γράφεις κλπ» ήταν πολύ όμορφη αλλά δε πρόσεχες τα λουλούδια στην πίστα και έπεσες. Κρίμα !!!!!!!!!!!!!!

Άντε λοιπόν συνέχισε σου είπα …. Πλάνο, κλακέτα, μοτέρ πάμε πάλι το ίδιο έργο.

Όσο βέβαια για τις κρίσεις σου περί του τι αδυνατώ να καταλάβω και τι όχι, τι δύναμαι να πράττω και τι όχι, τι μπορώ να διδάσκομαι και τι όχι, θα με συγχωρέσεις αλλά τις έχω γραμμένες στα ………….. παλαιότερα των υποδημάτων μου.

Παίξε εσύ με τα παιχνίδια σου στην παραλία και άσε με εμένα να κάνω βόλτες στο βουνό σαν κακός λύκος που είμαι. Εντάξει μικρούλι ;;;;;;;;;





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2005, 01:57:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τωρα,
εχεις τι πεις κάτι άλλο ουσιαστικό, η να τα αφήσουμε στην κρίση του καθένος, και να ασχοληθώ λίγο και με τη ζαντοκ?

Αν έχεις την καλοσύνη αγαπητη, και προπαντος έχεις κάτι να πεις, (εκτος απο τραγουδακια), θα σε παρακαλούσα να περιμένεις, μιας και αυτή που ανέφερε κάποιον, (έστω και έμμεσα)… είσαι εσύ!

Όχι τίποτα άλλο, δεν έχω ώρα να σου απαντήσω…



Με δυστυχία διαπιστώνω ότι "Κι είδα το φως του γυρισμού..σα να μην πέρασε μια μέρα".

ΠΛΑΤΩΝΑΣάκο καλέ μου, αν νομίζεις ότι ανέφερα κάποιον έστω και έμμεσα (ως αναφέρεις) και θες να μου πεις κάτι, θα αναμένω μήνυμά σου στο ηλεκτρονικό μου ταχυδρομείο, όταν και εφόσον βρεις χρόνο. Θεωρώ ότι ό,τι κι αν νομίζουμε αμφότεροι, δεν αφορά στο θέμα και δε θα έπρεπε να καταχραστούμε τη φιλοξενία του esoterica.

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 28/01/2005 02:04:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2005, 02:03:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ιπιδίς βλεπω πως εδω έχετε όλοι χιλιάδες μηνύματα αποφάσισα να κάνω εδώ post το 100σιαστό μου μήνυμα. Χρόνια μου πολλά και όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω σα κι εσάς.
I LOVE YOU.

..........................




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2005, 03:11:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αν έγραψα, και με όποιον τρόπο σου έγραψα, ήταν γιατί είπαμε και δυο κουβέντες από κοντά.

Καλέ μου Πλάτωνα, δεν αναφέρομαι στην προσωπική μας ηλεκτρονική αλληλογραφία... πως θα μπορούσα να το κάνω αυτό σε ένα χώρο δημόσιο?!

Μιλάω για αυτά που κατά καιρούς γράφεις μέσα στα θέματα του esoterica... σε άλλους, αλλά και σε εμένα... και όταν κάνεις λόγο για το άτομο μου, με πληγώνουν σχόλια όπως αυτά που έκανες για την ψυχή μου... αν θυμάσαι... από την στιγμή που "είπαμε και δύο κουβέντες από κοντά"...

quote:

Όπως δεν σου αρέσει ο τρόπος που γράφω,(ΤΩΡΑ) ίσως δεν αρέσει σε άλλους, και ο τρόπος που εσύ γράφεις. Υπάρχουν αρκετα παραδείγματα.

Αυτά τα παραδείγματα θα ήθελα να τα δω, καλέ μου Πλάτωνα... όμως, δεν ξέρω κατά πόσο υπάρχουν...

Σε κάποιο άλλο "καταραμένο" θέμα, ζήτησα σοβαρότατα από όποιον θίγεται από τα λόγια μου να επικοινωνήσει μαζί μου και να μου επιδείξει το λάθος μου... σε πληροφορώ ότι δεν έλαβα κανένα μαιλ... αν κάποιος είχε πρόβλημα με αυτά που γράφω και ένιωθε αδικημένος, τότε θα ήθελε να "καθαρίσω" το όνομα του... το ίδιο ζητώ και τώρα...

Αν κάποιο μέλος θίχτηκε από εμένα, παρακαλώ να με ενημερώσει μέσω του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, δείχνοντας μου που έσφαλα... και αν όντως έχω ατοπήσει απέναντι του, ευχαρίστως να επανορθώσω...

quote:

Αν δεν το κατάλαβες ακομα, στο ξαναλεω, δεν γίνεται ΕΣΥ και κανενας, να φέρεις σε τάξη τους αλλους… κυρίως όταν δεν θέλουν. Μπορείς να γράφεις όμως όμορφα στο Εσωτερικά, και αλλου το κανεις...αυτό μετραει, αυτο έχει ΤΑΞΗ μεσα του,(ο όμορφος λόγος), τα υπόλοιπα έρχονται μόνα τους.

Καλέ μου Πλάτωνα, υποθέτω ότι γνωρίζεις περισσότερα από εμένα για την ανθρώπινη ψυχολογία... και δεδομένου της ηλικίας σου, θεωρώ, ότι τα παραπάνω γράφτηκαν "εν βρασμό ψυχής"... και γι' αυτό έρχονται σε αντίθεση με το σχόλιο σου:

"...ίσως δεν αρέσει σε άλλους, και ο τρόπος που εσύ γράφεις. Υπάρχουν αρκετα παραδείγματα."

Πες μου, αδελφέ μου, πως ένα άτομο που γράφει όμορφα, όπως λες, στο esoterica και αλλού, μπορεί να προσβάλει τους άλλους με αυτά που γράφει?

Ο λόγος που ήθελα να σε επαναφέρω στην τάξη, καλέ μου, είναι ότι τα δικά μου αισθήματα απέναντι στο άτομο σου και στην προσωπικότητα σου, είναι πραγματικά...

...κρατώ, λοιπόν, τις αγνές μου προθέσεις για όσους τις αντιλαμβάνονται...

...την ΤΑΞΗ για τον εαυτό μου (όσο εγωιστικό κι αν ακούγεται) και από αυτή τη στιγμή θα σε μεταχειρίζομαι με "σκληρή αγάπη"... αυτόν τον όρο θα τον έχεις ακούσει φαντάζομαι...

quote:

Ξερω, πως ενα χαμογελο για μας ειναι αρκετο!

Παλιότερα ήταν, Πλάτωνα... τώρα έχασε την αξία του...
.
.
.
The She Mantis... in mania


…γεννήθηκα… επέζησα… μεγάλωσα… ανθίζω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2005, 10:02:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΡΩΤΗΣΗ Νο 2

Αγαπημένε μου ΠΛΑΤΩΝΑ,

ναι, η αλήθεια είναι πως έχεις μοιραστεί μαζί μου πολλά μυστικά..

αυτό όμως γιατί να παραμείνει μυστικό?

τι το διαφορετικό έχει αυτό το "Ε"?

και όχι ψιθυρίζοντας σε παρακαλώ...γιατί τα μισά τα χάνω ... και μετά έτσι δημιουργούνται οι παρεξηγήσεις...


τελικά, θα μου πει κανείς πως προφέρεται το "λλίμνες" ?


G.


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2005, 10:07:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
YΠΟΜΝΗΜΑ

Ε, λοιπόν να !


τέτοια μπερδέματα γίνονται και μετά αναρωτιέται κανείς γιατί ο κοσμάκης μπαίνει σωστός στα νοσκομεία και βγαίνει οριζόντιος...!

όσο για τον Κλούνεϊ....πάλι λάθος κάνατε αγαπητή....


εγώ μόνο κάτι "κλόουνεϊ" είδα να κυκλοφορούν και μάλιστα κακοβαμμένοι...

αν τώρα ζητάνε και τα δεδουλευμένα... τι να πω.... πρέπει να παραπεμφθούν στον εισαγγελέα για απάτη και αντιποίηση αρχής...


Galadriel of Galadhrim


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2005, 10:09:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Ραμογλου,

Για τα λάθη που αρέσκεστε να βρίσκεται κάθε τόσο, σας απαντώ πως η χρήση της ελληνικής γλώσσης, σπανίζει στο εξωτερικό. Το ότι όμως εσείς δεν καταλαβαίνεται τι γράφει κάποιος, αυτά έχουν να κάνουν με ότι σας προανέφερα.

Υπάρχει όμως και η αντίθεση στα γραφτά σας, ένδειξη πραγματικής σαστιμάρας και ταραχής.

Αφενός μας γράφεται στα παλιά σας τα παπούτσια, αφετέρου περιμένετε να σας πω τι είναι φιλοσοφία!

Όσο πιο απλά λοιπόν γίνεται, Φιλοσοφία είναι η αγάπη για την αλήθεια. Ίσως δε γνωρίζεις, πως ο ίδιος ο Σωκράτης, έλεγε πως μια ζωή δίχως φιλοσοφία, δεν αξίζει κανείς να την Ζει.

Μαλάκας και αυτός?

Ε τι να κάνουμε, διάβασε τους απόστολους, και περιμενε να φωτίσθεις, γιατί αγαπητέ, με ότι έγραψες παρακάτω,

quote:
Θα συμφωνήσω με το μέλος On-Omma στη διατύπωση περί κρίκου.
Ο Θεϊκός σπινθήρας είναι το πνεύμα, αυτό δε γίνετε να φθαρεί, αυτό δε γίνετε να έρθει σε επαφή με τους αργοδονούμενους κόσμους και να «λερωθεί». Έτσι κατά την κάθοδο ενδύεται την ψυχή.
Η ψυχή είναι το περίβλημα στο οποίο καταγράφονται όλες οι μνήμες, από εκεί αντλούμε τις πληροφορίες για προβιωτές κλπ.
Το ποιο αργοδονούμενο κομμάτι είναι η ύλη, δηλαδή το σώμα μας, είναι ο φορέας της ψυχής ή αν θέλετε το φθαρτό ένδυμα το οποίο γίνεται μέσον για να μπορέσουμε να έχουμε τις βιωματικές αυτές εμπειρίες που απαιτούνται στο δυιστικό κόσμο.
Κατά την άνοδο, αυτό το οποίο θα ενωθεί τελικά με το Θείο είναι το πνεύμα και όχι η ψυχή.
Αυτή είναι η άποψη μου και σας την κατέθεσα.

Οι απόστολοι πάνε για βρούβες, μαζί με σένα στα βουνά!

Αλήθεια, τι έγινε η ψυχή ?

Η Καημένη η αθανασία έμεινε χήρα και ορφανή?

Και ο σπινθήρας που ανεβοκατεβαίνει, γιατί το κάνει?

Να βάλουμε και λίγο αλατάκι, η θα μπερδευτείτε κύριε ραμογλου?

Αφού κατεβαίνει που κατεβαίνει και είναι στον άνθρωπο, η επιφώτιση είναι άλλο σενάριο?

Γιατί αγαπητέ αν Γιάννης έρχεται και Γιαννάκης η Γιάνναρος φεύγει, και ο σπινθήρας ανεβοκατεβαίνει και ενώνεται, γιατι προσκυνατε τοτε το Θεουλη?

Άντε, καλό δρόμο στα βουνά, πάρε και τη ζαντοκ, παρέα, να πάρετε καθαρό αέρα, προπαντος να σε προσέχει μην… σκοντάψεις και σε χάσουμε.

Πλατωνας, ο μικρουλης!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2005, 10:22:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή μου μάντισσα….. συγγνώμη αν σε πληγωσα!

Δεκτή παντός, και η σκληρή Αγάπη!


Καλή μου Galantriel,

Άσε τον κόσμο να λέει.
Κάνεις η δεν κάνεις απολύτως τίποτα,
στο τέλος, κάτι θα βρουν να σου πούνε!

Τώρα γιατί δεν γράφω για το Ε…

Απλά γιατί σε λίγο καιρό θα το δεις δημοσιευμένο, μεταλλαγμένο, ….και βαλε ότι θέλεις.

Τον ελεύθερο χρόνο τα γράφω κάπου, και ίσως κάποιοι κάποτε τα διαβάσουν.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2005, 11:46:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα.

Μικρούλη, επειδή σε λυπάμαι θα σου χαρίσω ένα χαμόγελο και θα σε αφήσω με τα κουβαδάκια σου να παίξεις ήσυχος.

Μιας και όπως δήλωσες δε μπορείς πλέον να μιλήσεις την Ελληνικήν καλώς, λόγο της παρατεταμένης σου διαμονής εις την γείτονα χώρα, δεν υπάρχει λόγος να βασανίζεσαι να συντάξεις προτάσεις και τελικά να μη μπορείς ούτε να καταλάβεις τι λες αλλά ούτε και τι σου λένε.





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2005, 11:59:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ συνάδελφε κακέ και λύκε,


quote:

Μιας και όπως δήλωσες δε μπορείς πλέον να μιλήσεις την Ελληνικήν καλώς, λόγο της παρατεταμένης σου διαμονής εις την γείτονα χώρα, δεν υπάρχει λόγος να βασανίζεσαι να συντάξεις προτάσεις και τελικά να μη μπορείς ούτε να καταλάβεις τι λες αλλά ούτε και τι σου λένε.

άς κάμωμεν το λεγόμενον "τέστ της αληθείας".

Μήπως γνωρίζει ο φίλτατος Πλάτων την σημασίαν της ελβετικής λέξεως, η οποία φωνητικά αποδίδεται εδώ ώς

Chuchichaeschtli


Δηλώνω περίεργος για το αποτέλεσμα του πειράματας

ο κακός Βρίλ


* * * Άλλο τι είναι και άλλο τι φαίνεται * * *

http://clubs.pathfinder.gr/vril Η υπόγεια άποψη

Edited by - Vril on 28/01/2005 12:00:54

Edited by - Vril on 28/01/2005 12:03:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 42 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.234375
Maintained by Digital Alchemy