ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 42
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2005, 00:22:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Ευχές σε όλους, ασχέτως πίστεως.
Σαλόμ!


σαλαμαλεκουμ μοζη μου!

φουστα μπλουζα θα σουβλιζεις???


και μια ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΙΣ!

ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΑ ΚΟΚΟΡΕΤΣΙΑ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ!!!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2005, 00:43:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Χορηγώ συνταγές αλλά μια μόνο κόκκινη γραμμη...



απ αυτο εχετε???



ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

e_shadow
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
246 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2005, 00:51:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους e_shadow  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
και μια ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΙΣ!

ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΑ ΚΟΚΟΡΕΤΣΙΑ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ!!!



προσοχή έχουν χοληστερίνη!!!!!!!


Δε ζυγιάζω, δε μετρώ , δε βολεύομαι ! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2005, 01:44:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

προσοχή έχουν χοληστερίνη!!!!!!!


εχει κοκκινο Χ η χοληστερινη?


εγω νομιζα οτι διατιθεται χωρις συνταγη γιατρου!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2005, 14:34:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
και μια ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΙΣ!

ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΑ ΚΟΚΟΡΕΤΣΙΑ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ!!!


οχι ακομα ρεεεεε!
σημερα το μενου παιζει καλαμαρια,πυδοπιλαφο και μαριδες....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2005, 15:57:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


KAΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

Το λευκό αναζήτησα ως την ύστατη ένταση του μαύρου.
Την ελπίδα ως τα δάκρυα.
Τη χαρά ως την άκρα απόγνωση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2005, 23:55:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Πωλούνται χαρτομάντηλα νέας εσοδείας

Χρησιμοποιούνται για πολλές περιπτώσεις

(ειδικά όταν κλαίνε μανούλες)

και είναι ανθεκτικά


Galadriel

1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2005, 18:35:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
META AΠΟ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΕΡΕΣ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ 103!!!!! ΙΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑΝ ΦΩΣ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ. ΕΓΩ ΑΡΡΩΣΤΗΣΑ ΑΠΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΣΤΕΡΗΣΗΣ ΤΩΝ ΦΟΡΟΥΜΣ ΚΑΙ Η ΑΠΟΥΣΙΑ ΟΛΩΝ ΣΑΣ ΜΟΥ ΥΠΕΡΘΥΜΙΣΕ ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ.

GRETEL RELOADED


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2005, 18:46:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πού είσαι βρέ gretel??

Kαλώς ώρισες και πάλι

Edited by - allzzaro on 08/05/2005 18:48:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2005, 18:49:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς τηνε κι ας άργησες!

κι εμείς σε αγαπάμε

και

μας έλειψες

ελπίζω να σε βλέπουμε συχνότερα τώρα ε?

Galadriel

1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2005, 18:51:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


KΑΛΩς ΜΑς ΓΥΡΗΣΕς

Η απουσία σου ήτο αισθητή...

.
.
.
The She Mantis... extended and bright

Είμαι ο Λόγος και το Πυρ
Είμαι ζενίθ, είμαι ναδίρ

Ανάβω γίνομαι πυρσός
Πνίγω το ψέμα μες στο φως

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2005, 19:13:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΦΙΛΕΣ. ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΟΝ ΙΟ SPYBOT.WORM ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΤΟΥ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2005, 20:28:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΦΙΛΕΣ. ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΟΝ ΙΟ SPYBOT.WORM ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΤΟΥ


Ε τι να κάνει κι αυτός!
Πάσχα σου λέει είναι,
όλος ο κόσμος μοιράζεται το άγιον φως,
quote:
ΜΕΤΑ ΑΠΟ 103!!!!! ΙΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑΝ ΦΩΣ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ,

ζήλεψαν οι άλλοι οι ιοί και λένε στον πρώτο:
"Γιατί βρε παλλικάρι δεν μας δίνεις κι εμάς λίγο φως να μπούμε, που κρατάμε τη λαμπάδα σαν κοτσάνα από αγκινάρα τόσες ώρες;" (λόγω διαφορετικής σταθεράς του Πλανκ, οι μέρες στου ιούς μετρούν σαν ώρες. Άγιες ώρες)

Λυπήθηκε βαθύτατα ο πρώτος ο ιός (δηλαδή ο πρωτότοκος) και έριξε τόπο στην οργή.
Άλλωστε, τι να το έκαμε το φως μόνος του.
Ανοίγει την πόρτα και... βουρ οι ιοί στον Κομπιούτερ της μικρής και αθώας Gretel!

Καλώς μας ήρθες λοιπόν πάλι
και next time...
οικονομία στο ρεύμα


κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2005, 23:03:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 103!!!!! ΙΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑΝ ΦΩΣ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ



δεν ηταν ιος!!!

ηταν το εκτο πνευμα της "σατανισμενης γυναικας απο την Πατρα" που βγηκε απο αυτην μετα τους εξορκισμους μας και βρηκε καταφυγιο στον υπολογιστη σου (δεν φταιμε ομως, ησουν ον λαϊν την ωρα του εξορκισμου) και το ονομα αυτου Μεραρχια!

καλως μας ξαναλθες!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2005, 19:51:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΣΥΝΕΛΗΦΘΕΙ ΚΑΙ ΕΣΤΑΛΕΙ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΙΑ ΤΟΥ ΠΑΠΑ ΕΞΟΡΚΙΣΤΗ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΑΥΤΟΝ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2005, 21:18:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

META AΠΟ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΕΡΕΣ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ 103!!!!! ΙΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑΝ ΦΩΣ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ.

Λάθος καλή μου gretel! 103 ιούς λαμβάνοντας υπόψη τα τελευταία viruses definitions. Το αρχικό scan με definition 11/2004 είχε βρει περίπου 40 ιούς. Μην ξεχνάς και τα 900 και βάλε registry keys, values και files που βρέθηκαν από το ad-aware. Πραγματικά θα έχω να το λέω!!

Άντε καλή αρχή τώρα!!
--Je^3--Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2005, 22:52:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O ΕΞΟΡΚΙΣΤΗΣ ΒΕΒΑΙΑ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΗΤΑΝ Ο TΡΟΜΕΡΟΣ JEJEJE!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2005, 00:20:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Λάθος καλή μου gretel! 103 ιούς λαμβάνοντας υπόψη τα τελευταία viruses definitions. Το αρχικό scan με definition 11/2004 είχε βρει περίπου 40 ιούς. Μην ξεχνάς και τα 900 και βάλε registry keys, values και files που βρέθηκαν από το ad-aware. Πραγματικά θα έχω να το λέω!!


οριστε???


αυτα περνανε στην μυθολογια!!!

περιττο να ρωτησω αν ειχε προγραμμα προστασιας απο ιους και πνευματα (antivirus, πενταλφα, πινεζες γυρω απ το pc, κτλ...)

ευγε για τον επιτυχημενο εξορκισμο!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

e_shadow
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
246 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2005, 00:35:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους e_shadow  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μην ξεχνάς και τα 900 και βάλε registry keys, values και files που βρέθηκαν από το ad-aware. Πραγματικά θα έχω να το λέω!!


ωχχχχ εγω εχτες βρηκα στο ad-aware 180 για ιους δε εψαξα να αρχισω να ανησυχω????


Δε ζυγιάζω, δε μετρώ , δε βολεύομαι ! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2005, 02:14:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ AD/AWARE ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠΑΤΗ...ΣΥΜΒΟΥΛΗ...ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΛΑΣΕΤΕ...ΟΜΩΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΛΕΝΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ...BAZOOKA...ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΨΑΞΕΙ ΘΑ ΔΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΑΠΟΚΑΛΩ ΤΟ AD/WARE ΑΠΑΤΗ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2005, 11:09:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε pixelfream,
quote:

ΤΟ AD/AWARE ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠΑΤΗ...ΣΥΜΒΟΥΛΗ...ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΛΑΣΕΤΕ...ΟΜΩΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΛΕΝΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ...BAZOOKA...ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΨΑΞΕΙ ΘΑ ΔΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΑΠΟΚΑΛΩ ΤΟ AD/WARE ΑΠΑΤΗ.


Ευχαριστώ για τη συμβουλή σου. Έχω διαβάσει κατά καιρούς για την εφαρμογή αλλά με το Ad-aware SE Pro δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Πάντως δεν νομίζω ότι μόνο με αυτή την εφαρμογή μπορεί κάποιος να ισχυριστεί ότι διαθέτει ένα ασφαλές σύστημα. Κάτι θα ξέρεις εσύ!

Και πάλι ευχαριστώ
--Je^3--Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2005, 13:08:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Jejeje ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΩΛΗΤΗΣ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ...ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΜΟΝΟ...ΕΙΔΑ...ΣΥΓΚΡΙΝΑ...ΕΒΓΑΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΨΑΞΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ...ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΤΟ AD/AWARE/ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ/ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2005, 13:51:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Jejeje ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΩΛΗΤΗΣ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ...ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΜΟΝΟ...ΕΙΔΑ...ΣΥΓΚΡΙΝΑ...ΕΒΓΑΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΨΑΞΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ...ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΤΟ AD/AWARE/ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ/ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕ.


Και καλά έκανες και το ανέφερες. Συμφωνώ με τον τρόπο προσέγγισής σου και πιστεύω ότι όλοι πρέπει να ακολουθούν αυτό τον τρόπο σε όλες τις αναζητήσεις τους.
Αλήθεια για πες μου τι ανακάλυψες; Επειδή το ερώτημα είναι άσχετο με τη θεματολογία του topic μπορούμε (αν θέλεις) να κάνουμε μία σχετική κουβέντα και μέσω email.

Ευχαριστώ
--Je^3--Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2005, 15:18:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΓΑΙΔΑΡΑΚΟ ΜΑΣ ΣΕ ΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ...ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΑΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ ΕΤΟΙΜΗ...ΚΑΠΟΤΕ ΜΕ ΑΓΚΑΛΙΣΕ ΕΝΑΣ ΙΟΣ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΤΟΥ ΔΑΓΚΩΜΑΤΙΑ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ANTIVIRUS...ΣΩΘΗΚΑ ΟΜΩΣ...ΜΕ ΛΙΓΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΚΑΙ ΤΗΝ "ΒΑΘΕΙΑ ΚΑΤΑΨΥΞΗ"...ΤΟ ANTIVIRUS;...ΠΡΙΝ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΚΟΙΤΑΜΕ ΠΟΣΟΥΣ ΙΟΥΣ ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ "ΛΙΣΤΑ" ΤΟΥ (ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ)...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΛΥΣΗ...ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ANTIVIRUS ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΙΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΤΟΥΣ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΜΗ ΤΟΥ ΙΟΥ...ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΜΑ...ΕΝΑ ΤΡΕΧΕΙΣ ΑΡΧΕΙΑ .BAT ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΟΣ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΣΟΥ...ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΜΟΝΟ ANTIVIRUS ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΝΗΡΙΑ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2005, 21:15:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΤΟΥ FORUM

ΕΙΔΑ ΤΟ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΜΕ ΤΙΤΛΟ "// "Αρχείο "Επιθέσεων" εναντίον των Forums και των Ελλήνων Αναζητητών" // ΜΕ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥ...ADMIN...ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ...ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΩ ΕΔΩ.

ΟΙ "ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ" ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΑΚΟΠΤΕΤΑΙ Η ΡΟΗ ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ;

ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ... ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΕΜΠΡΗΣΜΟΙ; ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ "ΧΟΡΔΩΝ".

ΓΙΑ ΤΗΝ "ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗ" ΤΟΥΣ (ΕΑΝ ΙΣΧΥΕΙ) ΣΥΜΦΩΝΩ...ΟΜΩΣ..ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΕ ΑΥΤΑ;...ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ...ΟΠΩΣ ΕΙΔΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ.

ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑΤΙ ΑΦΗΝΑΤΕ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΝΑ "ΑΙΩΡΟΥΝΤΑΙ" ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ;

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΙ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ...ΑΠΛΗ...ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2005, 19:10:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣ ΤΟΝ pixeldream

Λες pixeldream:
ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑΤΙ ΑΦΗΝΑΤΕ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΝΑ "ΑΙΩΡΟΥΝΤΑΙ" ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ;

και...

ΓΙΑ ΤΗΝ "ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗ" ΤΟΥΣ (ΕΑΝ ΙΣΧΥΕΙ) ΣΥΜΦΩΝΩ...ΟΜΩΣ..ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΕ ΑΥΤΑ;...ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ...ΟΠΩΣ ΕΙΔΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ.

Απαντώ:

Καταρχήν δεν βρίσκω τόσο καλό να προεξοφλείς με τέτοιον τρόπο την πρόθεσή μας. Δηλαδή εννοώ ότι δεν "αφήνουμε" με οποιονδήποτε τρόπο προσβλητικές απαντήσεις ανάμεσα σε απόψεις άλλων Μελών...
Απλά, όπως έχουμε δηλώσει ούκ ολίγες φορές, δεν υπάρχει ο απαραίτητος διαθέσιμος χρόνος για να φροντίσουμε όλα αυτά τα θέματα που οπωσδήποτε είναι προβληματικά, αλλά, όπως καταλαβαίνεις, απαιτούν μία κατανάλωση χρόνου και ενέργειας.

Κάνουμε ότι μπορούμε, δεδομένου του πολύ μικρού αριθμού μας ως Ομάδα των Συνεργατών του ESOTERICA(8 άνθρωποι), για να ασχοληθούμε με κάποια επάρκεια με τα ποικίλα ζητήματα που αφορούν αυτόν τον Διαδικτυακό Χώρο, που δεν είναι μόνον τα Forums και δεν συμπεριλαμβάνονται βέβαια μόνον δράσεις που αφορούν αποκλειστικά το Διαδίκτυο ή που είναι εμφανείς στους επισκέπτες. Από μόνον τον αριθμό Επισκεπτών για τον μήνα Απρίλιο σε ολόκληρο το site, που έφτασε στους 233.252 ανθρώπους, νομίζω πως κάποιος μπορεί εύκολα να καταλάβει το μέγεθος και την ποικιλομορφία της Εργασίας που απαιτείται.

Γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο, και για λόγους που έχουν να κάνουν με την ανάπτυξη της Κοινότητας των Forums, έχουμε εδώ και καιρό κάνει την έκκληση για βοήθεια στο Ενεργό Θέμα Συζήτησης: Δημιουργία "Ομάδας Συνεργατών των Forums - Συντονιστών"(Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.). Υπάρχει δε και η σχετική ανακοίνωση στον Χώρο !! Νέα των Forums !! καθώς και ποικίλες άλλες αναφορές στο ίδιο ζήτημα που έχουμε κάνει όλους αυτούς τους μήνες(έχουν περάσει σχεδόν 5 μήνες από την αρχική ανακοίνωση) σε άλλα Θέματα Συζήτησης.

Πιστευώ πως ίσως και να είναι περιττό να σου πω σχετικά με την ανταπόκριση σε αυτήν την πρόσκληση - και πρόκληση - για συνεργασία(καθώς μάλλον αυτό είναι εμφανές από την έλλειψη άλλης σχετικής ανακοίνωσης για την έναρξη της δραστηριοποίησης αυτής της ομάδας) αλλά θα το κάνω, έτσι γιατί μερικά πράγματα είναι καλό να τα Ονομάζουμε και να τα εκφράζουμε:

Σχεδόν ανύπαρκτη έως Μηδενική, υπήρξε η ανταπόκριση !

Βέβαια κάποιοι φίλοι(δεν ξεπερνούν τον αριθμό των 5) έστειλαν μηνύματα(ή/και e-mails) συμπαράστασης στην προσπάθεια αυτή και μερικής τους συμβολής σε αυτήν, πράγμα για το οποίο τους ευχαριστώ για άλλη μία φορά. Όμως κανείς ουσιαστικά δεν ενδιαφέρθηκε να συμμετέχει ενεργά σε αυτήν την Ομάδα, έτσι ώστε να βοηθήσει και εμάς στο έργο μας αλλά και τα υπόλοιπα Μέλη στις Συζητήσεις για να μπορούμε πραγματικά να προασπίζουμε συνεργατικά τον χαρακτήρα και την εύρυθμη λειτουργία τους όλοι μαζί. Ευτυχές όμως το γεγονός ότι τουλάχιστον αρκετά Μέλη "δραστηριοποιήθηκαν" μετά από αυτό στο να βοηθούν σε διάφορα ζητήματα λειτουργίας των Forums χωρίς να έχουν δηλώσει συμμετοχή σε αυτήν την Ομάδα, απλά επειδή το αισθάνθηκαν ως "χρέος" τους. Ευχαριστούμε από καρδιάς όλους αυτούς τους ανθρώπους.

Εμένα πάντως, αυτό το "φαινόμενο" - ας το πώ "αδιαφορίας" - μου λέει κάποια πράγματα που πιθανώς μπορεί να συμβαίνουν(χωρίς να αποκλείω και άλλα που δεν έχω φανταστεί...):
- Οι Έλληνες Αναζητητές, ή τουλάχιστον αυτοί ανάμεσά τους που χρησιμοποιούν τα Forums του ESOTERICA, "τα θέλουν όλα στο Πιάτο"! Και μάλιστα όχι μόνον αυτό, αλλά κάποια μειονότητα από αυτούς επιμένουν να κάνουν κριτική σε, υποτιθέμενες ή υπαρκτές, λάθος δράσεις ή έλλειψη δράσης ακόμη και όταν ο "άλλος" τους προτείνει να συμβάλουν και οι ίδιοι στην βελτίωση αυτού του χώρου που κριτικάρουν. Έμπρακτα, με Υπευθυνότητα και Βούληση πραγματικής Προσφοράς.

- Υπάρχει ένας "ιός" Φόβου και Ευθυνοφοβίας που περιδιαβαίνει τους χώρους των Forums, με τέτοια χαρακτηριστικά και με τέτοια δυναμικότητα που κάνει πολλούς από τους Ανθρώπους που σε άλλη περίπτωση, λόγω αληθινά καλής προαίρεσης, θα βοηθούσαν, να διστάζουν να πάρουν αυτήν την απόφαση. Είναι και λογικό, σε κάποιο βαθμό, από τα μύρια-όσα μας έχουν καταλογίσει κατά καιρούς οι διάφοροι "καλοθελητές" να δημιουργείται ένα κλίμα αμφιβολίας στα Μέλη αυτά για το εάν θα πρέπει να θέσουν τον εαυτό τους σε έναν τέτοιο "κίνδυνο" να χαρακτηριστούν και αυτοί και να ταμπελοποιηθούν με τον ίδιο τρόπο που κάποιοι επιδιώκουν κατά καιρούς και με διάφορους τρόπους να κάνουν και για τους υπάρχοντες Συνεργάτες του ESOTERICA.
Το Σίγουρο είναι ότι τον "ιό" αυτόν δεν τον εξαπολύουμε εμείς - ειδάλλως μάλλον θα πρέπει να μας περιθάλψουν ως Σχιζοφρενείς( )! Κάποιοι άλλοι φρόντισαν να τον δημιουργήσουν και φροντίζουν ακόμη να τον συντηρούν με κάθε δυνατό τρόπο, είτε μέσα στα Forums του ESOTERICA, είτε και εκτός(ή κυριότερα πολλές φορές), σε διάφορους άλλους "χώρους" και σε διάφορες περιστάσεις... Υπάρχει ένα πλέγμα "φημολογίας", "παραπληροφόρησης" και "λασπολογίας" στους λεγόμενους χώρους "πίσω από την Αυλαία" που θέλω ξανά να διαβεβαιώσω ότι δεν διαφεύγει της αντίληψής μας(αν και στην πληρότητά του δεν μπορούμε να το αντιληφθούμε καθώς δε συνηθίζουμε καθόλου να κινούμαστε σε περιοχές "ανθυγιεινές" και "βρώμικες" παρά μόνον για προσφέρουμε ένα φως σε αυτούς που το χρειάζονται όταν μπορούμε και όταν πραγματικά χρειάζεται και θα είναι γόνιμο...). Ένα πλέγμα, το τεράστιο μέγεθος του οποίου, ομολογώ μερικές φορές με τρομάζει προσωπικά... Άλλες φορές με κάνει και Αγανακτώ, με "Ιερή" αγανάκτηση...
Πιστεύω ακράδαντα(και αυτή μου η "πίστη" βασίζεται και σε αποχρώσες ενδείξεις αλλά και σε καθαρά απτές "αποδείξεις") ότι πολλά από τα Μέλη των Forums έχουν αντιληφθεί αυτές τις ανιέρες "Συμμαχίες" και "Κινήσεις" και έχουν μάλιστα δεχτεί και "κλήσεις" από αυτές. Ρίξτε μία αντικειμενική ματιά σε διάφορα "προβληματικά" θέματα Συζήτησης(ακόμη και σε αυτά που παραπέμπω παραπάνω...) για να πάρετε μία μικρή ιδέα ενός ελάχιστου τμήματος αυτού του βρώμικου "δικτύου".

- Υπάρχει η λανθασμένη εντύπωση(για την οποία οπωσδήποτε ευθύνονται σε κάποιον βαθμό και οι "δράσεις" που αναφέρω αμέσως παραπάνω), ότι το ESOTERICA είναι μία "κερδοσκοπική επιχείρηση" και ότι εμείς που αποτελούμε αυτή τη στιγμή την Ομάδα των Συνεργατών του, έχουμε κάποια "κέρδη" από τα υπόλοιπα Μέλη των Forums και ως εκ τούτου έχουμε δεσμευτεί(ως "Υπάλληλοι") στο να παρέχουμε μία "ολοκληρωμένη και καλοδουλεμένη μηχανή" Συζητήσεων όπου οι Πελάτες μας να μπορούν να συνδιαλέγονται ανεπηρέαστοι και με τον τρόπο που αυτοί επιθυμούν.
Πολλοί τείνουν να ξεχάσουν ότι είμαστε κι εμείς Μέλη, ότι η προσφορά μας στο ESOTERICA(και στα Forums του) είναι Εθελοντική Και ότι όχι μόνον δεν "κερδίζουμε" το οτιδήποτε αλλά ουσιαστικά υποστηρίζουμε, τεχνικά, οικονομικά, με την εργασία μας, την ενέργειά μας και την ψυχική μας δυναμικότητα, αυτόν τον χώρο επειδή απλά Συμφωνούμε στις Αρχές και στα Ιδανικά που αυτός Προωθεί και θέλουμε να προσφέρουμε την υπηρεσία μας για να μπορούν και άλλοι Έλληνες Αναζητητές να μπορούν να ωφεληθούν από αυτά. Πολλοί τείνουν επίσης πολύ εύκολα να παραβλέπουν το γεγονός ότι θεωρούμε ότι τον Χώρο αυτόν τον Συνδημιουργούμε(ή έτσι θα έπρεπε να γίνεται) με τα Μέλη των Forums και γι'αυτό ζητάμε συνεχώς την βοήθειά τους με διάφορους τρόπους.

Σχετικά τώρα με την "πρόσβαση" στα Θέματα που αποτελούν "Επιθέσεις" εναντίον της Κοινότητας των Forums, και για να τελειώνω κάπου καθώς αυτό το μήνυμα από "Ανακοίνωση" κινδυνεύει να γίνει "Έπος"( ) θα ήθελα να πω ότι η "αρχειοθέτηση" καλύπτει αυτή τη στιγμή μόνον τα καινούργια Θέματα Συζήτησης που έχουν ξεκάθαρα αυτόν τον στόχο. Οι λόγοι που δεν τα κάνουμε εμφανή είναι:
- Να μην ικανοποιήσουμε τον στόχο της επίθεσης που τις περισσότερες φορές εστιάζεται στη δημιουργία "κλίματος" διαφόρων τύπων. Με αυτόν τον τρόπο "εξαλείφουμε" με τον καταλληλότερο τρόπο το βασικό κίνητρο των ανθρώπων που κάνουν τις επιθέσεις. Δηλαδή το να είναι αυτές εμφανείς. Ας παραμείνει μόνον το κίνητρο το να μας "φορτώνουν" με κάποια επιπλέον εργασία...
- Όσες Επιθέσεις αρχειοθετούνται περιέχουν βωμολοχίες, εντελώς άσχετα μηνύματα με τον χώρο, φωτογραφίες πορνογραφικού και βίαιου περιεχομένου κ.ο.κ. Πράγματα που οπωσδήποτε δεν είναι χρήσιμα σε κανέναν, ούτε θα αυξήσουν την γνώση κανενός για οποιοδήποτε θέμα. Οι ανακοινώσεις που κάνουμε στο σχετικό Θέμα καταγραφής των επιθέσεων πιστεύω φτάνουν για να έχουν όλα τα Μέλη την αντίληψη που θα τους είναι γόνιμη σχετικά με αυτές.
Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση, η εμφάνιση αυτών των συγκεκριμένων θεμάτων, αποτελεί απλά και μόνον Προσβολή της Αισθητικής!
Έχουμε εξάλλου γράψει για κάποια κριτήρια της μετακίνησης των θεμάτων αυτών στους διάφορους χώρους αρχείων(εμφανείς ή όχι) και στην σχετική μας Ανακοίνωση για τη διαδικασία αυτή. Παρακαλούμε, διαβάστε την...

Οπωσδήποτε, μηνύματα που αποτελούν κριτική σχετικά με τα Forums και με την ομάδα των Συνεργατών τους δεν τα μεταφέρουμε σε αυτούς τους χώρους, εάν πραγματικά γίνονται με δημιουργική διάθεση, δεν περιέχουν βωμολοχίες και "παράνομο" περιεχόμενο γενικότερα και ειδικότερα περιέχουν και προτάσεις προς βελτίωση. Γι'αυτόν τον λόγο θα δημιουργήσουμε και ειδικό Θέμα που θα στεγάζει όλες αυτές τις απόψεις και τις πρωτοβουλίες Διαλόγου με τους Υπεύθυνους του χώρου σε έναν συλλογικό χώρο, στο Forum Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.(μία πρόταση που έκανε ο Συντονιστής morent11 σε άλλο θέμα Συζήτησης και η οποία με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο! ).

Ενημερώνω επίσης ότι οι μετακινήσεις εμπρηστικών, υβριστικών και γενικότερα επιθετικών μηνυμάτων που εμπεριέχονται σε άλλα(φυσιολογικά) θέματα Συζήτησης δεν καλύπτονται από την τωρινή Τεχνική Υποδομή των Forums. Θα μας δίνεται όμως αυτή η δυνατότητα με την αλλαγή του τεχνικού μας υπόβαθρου!

Για την ώρα κάνουμε πραγματικά ότι μπορούμε σχετικά με αυτά και γι'αυτό θα χρειαστούμε(και τώρα και στο μέλλον) την βοήθεια των Φίλων μας και για να μας τα υποδεικνύουν, όταν δεν τα έχουμε αντιληφθεί, αλλά και για να κρατηθεί η απαραίτητη στάση "α-πάθειας" απέναντι σε "επιθέσεις" κάθε τύπου.

Η "Φιλοσοφική Αταραξία" είναι ένα Ισχυρότατο Όπλο, πιστέψτε με!

Η αδράνεια και η αδιαφορία όμως, είναι πράγματα εντελώς διαφορετικά...


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2005, 19:28:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Admin, τα σέβη μου,

Κάν'τε ότι τραβάει η ψυχούλα σας, μόνο πλιζ, μην μου πάρετε το "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού". Αυτό το "μεταξύ", έχει πολύ ψωμί...

Τα δέοντα. Είμαι δίπλα σας...

DevaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2005, 20:03:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Deva_Parinito, δεν είναι πολλοί που, όπως εσύ, φαίνονται να κατανοούν την χρησιμότητα και την Αλήθεια που μπορεί να κρύβεται σε αυτές τις Συζητήσεις "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"(για όσο καιρό υπάρχει ένας τέτοιος χώρος φιλοξενίας μέσα στο ESOTERICA) και προσπαθούν να υιοθετήσουν την απαραίτητη Φιλοσοφική και Πνευματική στάση απέναντί τους. Απέναντι σε μία από τις πραγματικότητες της Ζωής δηλαδή και ως εκ τούτου και της Κοινότητας Αναζητητών των Forums του ESOTERICA.

Χρειάζεται όμως συνεχής προσπάθεια γι'αυτό και επαγρύπνηση γιατί είναι ένα έργο που κρύβει και "επικινδυνότητες" και "δυσκολίες" διαφόρων τύπων.

Υπάρχει πάντως η μεγάλη πιθανότητα, θα ήθελα να το γνωρίζεις αυτό, αν και το έχουμε δηλώσει και σε άλλες περιπτώσεις, αυτός ο χώρος να αποκτήσει χαρακτηριστικά "περιορισμένης πρόσβασης", μόνον για όσους ανθρώπους έχουν αποδειχτεί ικανοί να τον χρησιμοποιήσουν με τρόπο δημιουργικό και γόνιμο, για τους ίδιους και για τους άλλους ή που εκφράζουν την σαφή πρόθεση να το δοκιμάσουν.

Εσύ πάντως, θεωρώ ότι ήδη το έκανες αυτό με το παραπάνω μήνυμά σου!

Τα σέβη μου, επίσης


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2005, 21:36:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Admin ΤΟ ΞΕΡΩ/ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ "ΕΠΙΠΕΔΟ" ΕΝΑΝ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΧΩΡΟ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM...ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΔΥΣΚΟΛΟ...ΟΠΩΣ...ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΛΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΩΝ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ.

Η ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΣΥΝΕΡΓΑΤΩΝ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ...ΑΥΤΟ ΜΕ ΚΑΝΕΙ "ΑΔΡΑΝΗ"/"ΑΔΙΑΦΟΡΟ";...ΠΟΣΑ ΕΝΕΡΓΑ ΜΕΛΗ ΕΧΟΥΝ 800+ ΜΗΝΥΜΑΤΑ;...ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΗΝ "ΚΑΤΗΓΟΡΩ"...ΤΙ ΠΙΟ ΦΥΣΙΚΟ...ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ.

quote:
Εμένα πάντως, αυτό το "φαινόμενο" - ας το πώ "αδιαφορίας" - μου λέει κάποια πράγματα που πιθανώς μπορεί να συμβαίνουν(χωρίς να αποκλείω και άλλα που δεν έχω φανταστεί...):
- Οι Έλληνες Αναζητητές, ή τουλάχιστον αυτοί ανάμεσά τους που χρησιμοποιούν τα Forums του ESOTERICA, "τα θέλουν όλα στο Πιάτο"! Και μάλιστα όχι μόνον αυτό, αλλά κάποια μειονότητα από αυτούς επιμένουν να κάνουν κριτική σε, υποτιθέμενες ή υπαρκτές, λάθος δράσεις ή έλλειψη δράσης ακόμη και όταν ο "άλλος" τους προτείνει να συμβάλουν και οι ίδιοι στην βελτίωση αυτού του χώρου που κριτικάρουν. Έμπρακτα, με Υπευθυνότητα και Βούληση πραγματικής Προσφοράς.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ..ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ...ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕΛΗ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΥΤΟ...ΔΕΝ ΑΣΚΩ ΚΑΜΙΑ ΚΡΙΤΙΚΗ...ΑΠΟΡΙΕΣ ΕΧΩ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ...ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΩ...ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ... ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΚΟ ΣΚΟΠΟ...ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ Η ΟΜΑΔΑ...ΚΑΘΡΕΦΤΙΖΕΙ ΤΟΝ ΟΜΑΔΑΡΧΗ...ΔΕΝ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΓΙΑ ΝΑ ΘΙΞΩ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ......ΑΥΤΗ Η ΦΡΑΣΗ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΚΟΙΤΟΥΣΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ...ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΙΣΧΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ...ΕΠΙΣΗΣ...ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΤΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΛΕΩ...ΚΑΙ...ΕΠΕΙΔΗ Ο ΡΟΛΟΣ ΤΟΥ ΟΜΑΔΑΡΧΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΔΙΑΣΤΑΖΩ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ...ΕΓΩ..ΣΑΝ PIXELDREAM KAI ΑΠΛΟ ΜΕΛΟΣ ΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ESOTERICA;

quote:
Με αυτόν τον τρόπο "εξαλείφουμε" με τον καταλληλότερο τρόπο το βασικό κίνητρο των ανθρώπων που κάνουν τις επιθέσεις. Δηλαδή το να είναι αυτές εμφανείς.

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΙΝΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ...ΜΙΑ ΚΟΚΚΙΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΡΥΒΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΟΥΤΕ ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΝΕΙ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ...ΙΣΑ ΙΣΑ...ΤΟΝΙΖΕΙ (ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΡΩΤΗΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥ).


ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ CYBERMASTER "KΡIMA"

ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ ΗΜΟΥΝ...ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟΣ...ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟΣ ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΧΑ ΣΤΟΛΙΣΤΕΙ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ.

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

CYBERMASTER...ΣΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΜΙΑ ΙΑΤΡΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΜΕΡΙΚΩΝ ΗΜΕΡΩΝ...ΟΠΟΤΕ Η ΑΠΟΥΣΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΗ...ΓΙΑ ΛΙΓΟ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2005, 16:20:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
pixeldream, προς θεού, δεν σε κατηγορώ για τίποτα! Απλά απάντησα σε κάποια από τα ζητήματα που έθεσες και συμπεριέλαβα κάποιες επιπλέον διευκρινιστικές πληροφορίες προς ενημέρωση όσων διαβάζουν την εδώ Συζήτηση.

Έχε υπόψη σου ότι τα, συντονιστικά, Μηνύματα των Διαχειριστών και των Συντονιστών των Forums εκτός του ότι μπορεί να απευθύνονται σε κάποιο ή κάποια άτομα συγκεκριμένα έχουν και το επιπλέον χαρακτηριστικό του ότι φέρουν μία "ιδιαίτερη βαρύτητα" για τη Ροή των Συζητήσεων και την Λειτουργία του Χώρου γενικότερα και πάντα έχουμε κατά νου ότι διαβάζονται από πολλούς ανθρώπους. Έτσι, απευθυνόμαστε με τρόπους τέτοιους και συμπεριλαμβάνουμε τέτοιες πληροφορίες που να αφορούν ένα μεγαλύτερο τμήμα της Κοινότητας των Forums, ανάλογα με την περίπτωση.

Δεν θεωρώ λοιπόν ότι είσαι "αδιάφορος", ούτε "αδρανής".

Στην ερώτησή σου σχετικά με την βοήθεια που μπορείς να προσφέρεις, έχω να σου πω, ότι θα προσφέρεις περισσότερα, όσο εστιάζεσαι καλύτερα και πιο δημιουργικά στα δικά σου ενδιαφέροντα από την ευρύτερη Θεματολογία του ESOTERICA, και προσπαθείς να ανακαλύψεις πράγματα σχετικά με αυτά, συμμετέχοντας σε Συζητήσεις ή ξεκινώντας άλλες, βοηθούμενος και βοηθώντας σε αυτό άλλους Συνοδοιπόρους μας, με την καλοπροαίρετη Διάθεση και τη Δίψα για ουσιαστική Γνώση την οποία μπορείς να αποτυπώσεις στη Διαδρομή σου μέσα σε αυτόν τον Χώρο! Συνέχιζε να αποφεύγεις την επιφάνεια και προσανατολίσου στην Ουσία για να "προτρέψεις" και άλλους να κάνουν το ίδιο!

Θα ήταν δε χαρά μας σε μία επόμενη Συνάντηση του ESOTERICA να κάνεις μία γνωριμία με την Ομάδα Συνεργατών του!


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 42 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.5
Maintained by Digital Alchemy