ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 42
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 20:38:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εξηγείστε μου κάτι, υπήρχε κάποιο μήνυμα που σβήστηκε;

Chosen καλώς ήρθες!


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TheChosenNone
Μέλος 1ης Βαθμίδας


110 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 20:52:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheChosenNone  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλώς σε βρήκα Ostria.

Για ποιό μηνυμα μιλάς;
Είναι κάποια στην προηγούμενη σελίδα που έχουν μεταφερθεί στην σαλάτα.Ψάχνεις κάτι συγκεκριμένο;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 21:32:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν βρίσκω σε ποιό μήνυμα απάντησε αρχικά ο lorenzo...

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 10:32:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό Οστρια είναι από τα παράξενα του esoterica (και γω δεν κατάλαβα που ακριβώς απευθύνεται ο Lorenzo) όπως και το πως στο καλό εξαφανίστηκε το μήνυμα που πόσταρα χθες βράδυ...

Το επαναφέρω λοιπόν ως απάντηση σε αυτά που μου είπε ο TheChosenNone.

quote:
Eυχαριστούμε για το ενδιαφέρον σου να μας προσφέρεις λύση στο πρόβλημα που εχει προκύψει αν και δεν ερωτήθηκες,οπως και στην προσπαθειά σου να μας ερμηνεύσεις την έννοια της Ανιδιοτέλειας αλλα και να μας προσδιορίσεις τον Τρόπο που αυτή πρέπει να εφαρμόζεται συμφωνα με το προσωπικό σου τρόπο Αντιληψης.

Zητώ ταπεινά συγνώμη! Δεν ήξερα ότι σε ένα χώρο σαν και αυτό πρέπει να σου ζητήσουν τη γνώμη για να την εκφέρεις... ή να ζητήσεις την άδεια για να μιλήσεις Ξέρεις είμαι άνθρωπος ελεύθερος και αυθόρμητος και τείνω να ξεφουρνίζω ότι έχω στο μυαλό μου (δυστυχώς ή ευτυχώς). Αυτό ναι! Μπορείς να μου το προσάψεις

quote:
Παρ'ολ'αυτά θα με αναγκάσεις να επαναλαβώ κομμάτι της αρχικής μου τοποθετησης που έλεγε οτι η ΑΤΜΑ συμμετέχει ενέργα στα θέματα της και σε οσα άλλα την ενδιαφέρουν μεσα απο το e-mail της.Αυτο το γνωριζουν οι δεκάδες οι οποίοι έχουν λαβει απαντήσεις στο mailbox τους και πλεόν εχουν κατασταλαξει για την ανιδιοτέλεια ή οχι που διακατέχει την ΑΤΜΑ.

Aναρωτιέμαι αν καταλαβαίνεις τι λες αυτή τη στιγμή...
Εχεις φαντάζομαι καταλάβει τη διαφορά του chat από το φόρουμ... και πόσο σημαντική είναι η αλληλεπίδραση των μελών, η συζήτηση και γιατί όχι και ο αντίλογος... Ο διμερής διάλογος νομίζω δεν είναι το ίδιο!

quote:
Για την ώρα δεν επιθυμεί να κανει χρήση άλλης ταυτότητος αν και δεν καταλαβαίνω για ποιόν λόγο καποιος πρέπει να απολογηθεί για το οτι Επιθυμει να συνεχίσει με το nickname που επι σχεδόν τέσσερα χρόνια χρησιμοποιεί οχι μόνο στο esoterica.gr αλλα αποτελεί και μερος της πραγματικότητας της αφού φιλοι και γνωστοί την αναγγέλουν έτσι.

Kαι καλά κάνει! Εγώ μάλιστα δεν έχω σκοπό να συνομιλήσω μαζί της ξανά παρά μόνο όταν την δω σαν ΑΤΜΑ και όχι σαν JonniebeAtma ή RychemeetAtma ή Pixel-ATMA και γενικώς σαν ΑΤΜΑ γιαλαντζί...

quote:
Μήμπως αγαπητή Avallon να καταργούσαμε και τον αριθμό των μηνυμάτων όπως είχες προτείνει και παλαιότερα;Ή τώρα δεν σε συμφέρει επειδή η ΑΤΜΑ ειναι κλειδωμένη;

To είχα πει και το ξαναλέω: Moυ είναι παντελώς αδιάφορο!
Για του λόγου το αληθές έλλειψα σχεδόν 1 χρόνο από το esoterica και κατά την απουσία της ΑΤΜΑΣ "πήρα άδεια" για μια βδομαδούλα...
Αν με ενδιέφερε ο αριθμός μηνυμάτων μου ή το να πλησιάσω κάποιο μέλος σε μηνύματα όπως εσύ υπενίσεσσαι να είσαι σίγουρος ότι ούτε άδεια θα έπαιρνα αλλά και ούτε θα άφηνα πίσω το laptop όταν πήγαινα διακοπές...
quote:
Γιατί αν η επιμονή σου για δημιουργία νέας διαδυκτιακής ταυτότητας από το μέλος ΑΤΜΑ είναι θεμα για το ποιός θα εχει τα περισσοτερα μηνυματα τότε λυπάμαι για την προθεση σου και δηλώνω εξαρχής οτι δεν το συζητώ καν σαν θέμα.

Noμίζω ότι σε αυτό μόλις σου απάντησα. Αν δεν καλύφθηκες εδώ είμαι.

quote:
Θεωρώ εν τελει οτι το θέμα δεν σε αφορά και δεν νομίζω οτι χρείαζεται να σπαταλάς τον χρόνο σου και την φαιά ουσία σου αλλά να ασχοληθείς με θέματα που χρίζουν της βοήθειας σου και του ανιδιοτελού σου χαρακτήρα.Εγώ προσωπικά θα σου πω ξανα ευχαριστώ,μιας και δεν εχω καμμία όρεξη να δημιουργήσω διαμάχες και θα σε παρακαλούσα πολύ να σταματήσεις εδώ την οποια ενασχόληση σου με το θέμα αυτό.

Eπειδή ακριβώς βρισκόμαστε σε ένα διαδικτυακό τόπο, σε μια κοινότητα όπου τα μέλη εκτός από μπινελίκια έχουμε μοιραστεί πολλά περισσότερα θεωρείς λάθος όταν λες ότι δε μας αφορά... Κάθε αποχώρηση και κάθε επιστροφή μας αφορά... και ΠΡΕΠΕΙ να μας αφορά...
Α! και μην ανησυχείς για τη φαιά μου ουσία... έχω μπόλικη!

Υ.Γ. Μάλλον δεν πήρες και πολύ στα σοβαρά το καλοσώρισμά μου...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."

Edited by - Avallon on 13/01/2006 10:34:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 00:47:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Avallon:
quote:
Αυτό Οστρια είναι από τα παράξενα του esoterica (και γω δεν κατάλαβα που ακριβώς απευθύνεται ο Lorenzo) όπως και το πως στο καλό εξαφανίστηκε το μήνυμα που πόσταρα χθες βράδυ...

Χθες το βράδυ κατά τις 10 είχε πέσει για λίγη ώρα ο server.
Μάλλον θα πέτυχες την άσχημη στιγμή που έπεφτε...

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 11:51:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χθες το βράδυ κατά τις 10 είχε πέσει για λίγη ώρα ο server.
Μάλλον θα πέτυχες την άσχημη στιγμή που έπεφτε...

Και απ ότι βλέπω δεν επανήλθε...


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zagreas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
153 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 12:06:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zagreas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος zagreas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οταν εισαι μεγαλος δασκαλος ποτε δεν μπορεις να πας ..μπροστα.

Γιατι μια ζωη θα επαναλαμβανεις αυτα που ηδη ξερεις.

Και επειδη πολυς λογος γινεται για το μελος ΑΤΜΑ.

Εγω τοσα χρονια πισω απο αυτο το ονομα καταλαβα οτι κρυβονται τρια πραγματα.

Ματαιοδοξια.

Πολυ ματαιοδοξια.

Παρα πολυ ματαιοδοξια.

Για ..θεραπεια θα τις πτοτεινα να αλλαξει το ..κορυφαιο ονομα ΑΤΜΑ.

Και να μπει ξανα υιοθετοντας το ονομα ΓΚΟΛΦΟ.

Αλλα ξεχασα, τα μεγαλα λογια ειναι για τους αλλους.

ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ

999Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 14:08:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάλι, φίλε μου zagreas, νομίζω πως δεν είναι σωστό να μιλάμε για άτομα τα οποία έχουν απενεργοποιηθεί και δε μπορούν να εκφέρουν την άποψη τους για όσα τους καταλογίζονται...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TheChosenNone
Μέλος 1ης Βαθμίδας


110 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2006, 13:40:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheChosenNone  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zagreas

Η ΑΤΜΑ πάντα έλεγε:

"Είμαι ένα τίποτα και γίνομαι όσα νομίζεις οτι είσαι"

Πάντα της έλεγα και γω οτι ή θα την επαινέσουν ή θα την χλευάσουν αλλά σπάνια θα μπουν στον κόπο να την καταλάβουν.

Ευχαριστούμε για τις επιπρόσθετες μετα εορτών ευχές..
δυστηχώς δεν θα ανταποδώσουμε.

Edited by - TheChosenNone on 16/01/2006 13:52:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TheChosenNone
Μέλος 1ης Βαθμίδας


110 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2006, 13:48:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheChosenNone  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αvallon

Για να κλείσουμε επιτέλους αυτό το θέμα περι νέας ταυτότητος θα σου παραθέσω εναν κανονισμό που υπάρχει στα φορουμς και ο οποίος λέει:

ΑDMIN:

Έχεις καταρχήν απόλυτο δίκιο να αναρωτιέσαι. Οπωσδήποτε, όπως κι εσύ παρατηρείς, η Προσωρινή Απενεργοποίηση Λογαριασμών δεν πρέπει να επιτρέπει τη δημιουργία άλλων Λογαριασμών από τον ίδιο άνθρωπο και αυτό δεν γίνεται ούτως ή άλλως. (υπάρχουν μόνον κάποιες περιπτώσεις όπου επιτρέπεται η δημιουργία καινούργιου λογαριασμού χωρίς την μεσολάβηση περιόδου αδράνειας του Μέλους - και αυτό εξαρτάται κυρίως από τον τύπο και την χροιά των εσφαλμένων συμπεριφορών καθώς και από την ποιότητα των διαφαινόμενων προθέσεων της ανανεωμένης συμμετοχής - αλλά σε αυτές τις λίγες περιπτώσεις ο αρχικός Λογαριασμός απενεργοποιείται οριστικά και η στάση μας απέναντι στον καινούργιο είναι οπωσδήποτε πιο "προσεκτική" για ένα εύλογο χρονικό διάστημα)

Καταλαβαίνεις λοιπόν οτι 1ον δεν επιτρέπεται και αν επιτραπεί χάνεται το δικαίωμα του μέλους για ενεργοποιήση του παλιού λογαριασμου του.

Να σαι καλά.

Edited by - TheChosenNone on 16/01/2006 13:53:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2006, 23:36:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΕΚΚΛΗΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ


H κα Αγλαϊα Παπαθανασίου που νοσηλεύεται στο ΙΑΤΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ με λύκο σε υποτροπίαση χρειάζεται άμεσα αίμα και όταν λέω αίμα εννοώ ΠΟΛΥ αίμα.
Αν κάποιος από σας είναι αιμοδότης ή αν απλά κάποιος θέλει να βοηθήσει μπορεί να δώσει αίμα για την κυρία Παπαθανασίου είτε στο Γενικό Κρατικό είτε στο ΚΑΤ…φαντάζομαι και στο Ιατρικό…
Ευχαριστώ.



"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2006, 02:39:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TheChosenNone
quote:
Η ΑΤΜΑ πάντα έλεγε:

"Είμαι ένα τίποτα και γίνομαι όσα νομίζεις οτι είσαι"


...Ή ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΑ ΕΓΩ...ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ...ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ.

Avallon
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.
ΔΕΝ ΒΟΗΘΗΣΑ ΜΕ ΑΥΤΟ...ΟΜΩΣ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2006, 09:26:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για ..θεραπεια θα τις πτοτεινα να αλλαξει το ..κορυφαιο ονομα ΑΤΜΑ.
Καλύτερα να αλλάξει το ΑΤΜΑ σε B-ATMA-N . Άλλωστε και μόνο η άρνηση αν μπεί με άλλο nick δείχνει παθολογική εξάρτηση από αυτό.


I'm going to enjoy watching you die, Mr. Anderson.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2006, 09:45:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Noμίζω το θέμα της Ατμας το καλύψαμε και δε νομίζω ότι είναι σωστό να μιλάμε για αυτό εν τη απουσία της.
Υπάρχουν σοβαρότερα θέματα όπως το σώσιμο μιας ζωής όπως προανέφερα... Η γυναίκα αυτή είναι μόλις 47 χρονών και μητέρα 2 παιδιών που έχουν σοβαρά προβλήματα και τη χρειάζονται άμεσα.
Οποιος μπορεί ή αν κάποιος είναι τακτικός αιμοδότης ας σκεφτεί μήπως αντί για την άλλη βδομάδα μπορεί να δώσει αίμα σήμερα.
Αλλωστε ίσως την άλλη βδομάδα να είναι πολύ αργά αν δεν βρίσκονται 10 μπουκάλια κάθε μέρα μέχρι την Κυριακή!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2006, 17:31:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Άλλωστε και μόνο η άρνηση αν μπεί με άλλο nick δείχνει παθολογική εξάρτηση από αυτό.


οχι φιλε μου, δε μασαω απο ιατρικες διαγνωσεις μη ιατρων!


μπαινω ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ως jonniebegood ή johnniebegood (το πρωτο οφειλεται σε λαθος του φιλου που με εβαλε στο δικτυο οταν ημουν τρυφερο ποδι) γιατι ειμαι ο johnniebegood, δεν το παιζω.

οπου με διεγραψαν δια παντος (και θα κουφαθεις αν σου πω τα φορουμ και τις αιτιες διαγραφης μου ) απλα δεν ξαναμπηκα.

και ο,τι εχω γραψει στο δικτυο, το υπογραφω ξανα τωρα!


εχει καθε δικαιωμα, και μαλιστα την τιμα, να γραφει με το ιδιο νικ!


VIVA ATMA!!!

.


επι τη ευκαιρια να πω οτι θεωρω παραλογη την απαιτηση των διαχειριστων για κατ ιδιαν συναντηση με απενεργοποιημενα μελη, την στιγμη που βρισκονται στις ακρες της Ελλαδας (βορεια ή νοτια) και φυσικα εχουν καποιες υποχρεωσεις εκει.


πιστευω οτι θα μπορουσε να βρεθει αλλος τροπος επικοινωνιας σεβαστα μου ΛΟΑ.

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2006, 19:49:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλύτερα να αλλάξει το ΑΤΜΑ σε B-ATMA-N . Άλλωστε και μόνο η άρνηση αν μπεί με άλλο nick δείχνει παθολογική εξάρτηση από αυτό.

ξεράθηκα.. φίλε Πεπονόσπορε.. είσαι τακαπληκτικόςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2006, 11:00:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΒΡΕ ΑΓΡΙΟΓΑΤΟΙ ΤΟΝ ΘΕΟ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ...
ΧΜ!!!

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2006, 11:46:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Avallon, Θα σε παρακαλούσα να τοποθετήσεις την ανακοίνωση αυτή στο ειδικό θέμα ** Εκκλήσεις Κοινωνικής Ευαισθησίας **(που άλλωστε το γνωρίζεις ήδη καθώς είσαι η τελευταία που έγραψε εκεί).

Είναι καλύτερο πιστεύω να γίνονται όσο γίνονται πιο εμφανείς αυτές οι κλήσεις για κοινωνική αλληλεγγύη, έτσι ώστε να αυξάνουμε την πιθανότητα να τις δουν περισσότεροι άνθρωποι άρα και να πράξουν περισσότεροι.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2006, 15:32:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα αν σου πω ότι το είχα ξεχάσει ότι υπάρχει θα με πιστέψεις?
Εφυγα...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Unseen
Πλήρες Μέλος

Greece
1331 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2006, 08:19:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Unseen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους

Στον Πίνακα Ανακοινώσεων μπήκα ή σε καμιά Αρένα βρε παιδιά;

Τέλος πάντων. Μια ανακοίνωση:

Αυτό το Σάββατο 28/1/2006 στις 18.00 στην αίθουσα διαλέξεων του ξενοδοχείου Museum (Μπουμπουλίνας 16 & Λεωφ. Αλεξάνδρας) θα προβληθεί το ντοκιμαντέρ "Indigo Evolution" (υποτιτλισμένο) το οποίο πραγματεύεται το πολύ ενδιαφέρον θέμα των indigo children. Με ενημέρωσαν ότι η είσοδος θα είναι 12 ευρώ.

Ευχαριστώ για την προσοχή.
Unseen

******* By Art we live *******Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2006, 09:13:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημέρα και από μένα!
Μόλις ξεκίνησε 24ωρο πρόγραμμα στην ΕΤ1 με θέμα τον Μότσαρτ!
Ετοιμάστε κασσέτες,βίντεο ή Cd και μην το χάσετε!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2006, 10:59:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[Δημιουργική καλημέρα καλή μου...
Οι ενδιαφερόμενοι-ες σίγουρα έπραξαν ανάλογα.
Να είσαι καλά.
Καλημερίζω τους πάντες...]

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 27/01/2006 11:00:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2006, 09:52:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προς τα μέλη που έσπευσαν στην έκκλησή μου για αίμα να ενημερώσω ότι η κυρία αυτή διέφυγε τον κίνδυνο.
Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια.


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2006, 16:03:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


.

το GOOGLE στο Κινεζικο δικτυο.


αλλα με λογοκρισια...


στην ιδια κατηγορια εντασονται και λεξεις οπως Δαλαϊ Λαμα - καθηκον καθε χακερ που σεβεται τον εαυτο του ειναι να φτιαξει παραπλανητικα keywords στα Κινεζικα

ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΠΑΝΤΟΥ!

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2006, 18:32:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το google συνηθίζει να παραλείπει μερικά αποτελέσματα.
Το google είναι γνωστό για την λογοκρισία του.
Κάποτε η αναζήτηση μέσα από το google για τα βασανιστήρια στο Ιράκ ήταν άσκοπη.
Βασανιστήρια και Ιράκ;
Τι είναι αυτό;


Καθόλου παράξενο.
Μια αναζήτηση θα δείξει ποια υπέροχα άτομα διοικούν το google.
Θυμάστε το θέμα με τον χώρο που έδινε το google;
Υπάρχουν ομάδες οι οποίες κράζουν διαδυκτιακα το google.

Αν και η φωτογραφία δείχνει το yahoo η αλήθεια είναι πως το google λογοκρίνει με έτσι θέλω ενώ στο yahoo υπάρχουν επιλογές για το περιεχόμενο των αποτελεσμάτων.

Με το safesearch off;
Το κινεζικό yahoo λογοκρίνει μόνο το πορνογραφικό υλικό ή και άλλες αναζητήσεις;

Τουλάχιστον υπάρχουν τρόποι να βρεις αυτό που θέλεις ακόμα και μέσα από την ζώνη της λογοκρισίας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2006, 18:58:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

το εχω βρει πολύ καλύτερο , ειδικά στην αναζητηση εικόνων...

NO Ergot,NO psilocybin

NO amanita muscaria...
JUST LOVE

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2006, 19:06:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Αν και η φωτογραφία δείχνει το yahoo η αλήθεια είναι πως το google λογοκρίνει με έτσι θέλω ενώ στο yahoo υπάρχουν επιλογές για το περιεχόμενο των αποτελεσμάτων.


χτες την ψαρεψα στο δικτυο, και μουκατσε σε συνδυασμο με την ανακοινωση του ανοιγματος του google στην Κινα

ειναι το χουμορ του ποστ


quote:

Με το safesearch off;
Το κινεζικό yahoo λογοκρίνει μόνο το πορνογραφικό υλικό ή και άλλες αναζητήσεις;



δεν ξερω αν εχει ερθει σε συμφωνια το yahoo με τους Κινεζους, το google παντως συμφωνησε στην λογοκρισια της αναζητησης και φυσικα τα πορνοσαϊτ ειναι η βιτρινα - ανεφερα ηδη μια απαγορευμενη λεξη: Δαλαϊ Λαμα


η κατοχη του Θιβετ δεν πρεπει να συζητιεται, οπως και ο,τι μη πολιτικαλ κορεκτ


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2006, 22:05:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συγνώμη για τα παράσιτα,αλλά θα σκάσω αν δεν το πω...
Ο ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΛΑΝΙ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ
κρίμα που κάνει εκπομπή μόνο μια ώρα την εβδομάδα...


Never Leave Me...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2006, 01:51:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
jonniebegood
quote:
ανεφερα ηδη μια απαγορευμενη λεξη: Δαλαϊ Λαμα

Σωστά.
Μου διέφυγε.
Η απαγόρευση υπάρχει για να μην εκφράσουν γνώμη οι κινέζοι για την αδικία.
Όπως δεν υπάρχει η σφαγή των πόντιων και των αρμένιων.

Ιστορία που δεν είναι θέμα συζήτησης είναι χαμένη γνώση.

Όταν εξαφανίζεις την αντίθετη άποψη εξαφανίζεις ολόκληρο το ζήτημα.
Σηκώνει πολύ συζήτηση το θέμα και το θέμα αυτό έχει διαφορετικό λόγο ύπαρξης.

Η αλήθεια είναι πως είναι πολύ αστείο να βλέπεις μηδενικά αποτελέσματα σε αναζήτηση που περιέχει την λέξη σεξ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2006, 10:45:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όταν εξαφανίζεις την αντίθετη άποψη εξαφανίζεις ολόκληρο το ζήτημα.
Σηκώνει πολύ συζήτηση το θέμα και το θέμα αυτό έχει διαφορετικό λόγο ύπαρξης.

Η αλήθεια είναι πως είναι πολύ αστείο να βλέπεις μηδενικά αποτελέσματα σε αναζήτηση που περιέχει την λέξη σεξ.


Ο παλιός καλός εαυτός σου... έχεις τόσα να πεις... μην επαναλαμβάνεσαι... συνέχισε...σε ακούμε...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 42 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1542969
Maintained by Digital Alchemy