ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 42
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 11:26:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για άλλη μια φορά η ποιήση θριαμβεύει.
Είχες δίκιο για την ευθύνη τελικά...
Έίτε την αναλάβει κανείς ή όχι σημασία έχει ο αποδέκτης...
αλλά και με και χωρίς, το νόημα είναι το ίδιο...

Αφιερωμένο στην μόνη φωτεινή αχτίδα εδώ...

Με σεβασμό......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 11:59:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ..."

Καλέ μου pixeldream, κανείς δεν είναι αντικειμενικός, όλοι υποκειμενικά κρίνουμε, υποκειμενικά πράττουμε, υποκειμενικά σκεφτόμαστε και νομίζω ότι κανείς δεν μπορεί να πει το αντίθετο. Εντάξει, προσπαθούμε να είμαστε αντικειμενικοί κάποιες φορές ίσως, αλλά η αλήθεια είναι πάντα υποκειμενική νομίζω εγώ, γιατί για τον καθένα είναι μια διαφορετική αλήθεια, άρα δεν μπορούμε να είμαστε αντικειμενικοί


"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 12:41:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

pixeldream

[blue]ΘΑ ΑΠΟΥΣΙΑΖΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΩ ΣΗΜΑΔΙΑ ΑΛΛΑΓΩΝ...ΑΝ ΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΠΟΤΕ...



quote:

Anounakis

Θέλω να δηλώσω , σε αντίθεση με το πνεύμα των καιρών
και τις δημόσιες ή σιωπηλές αποχωρήσεις

ότι δεν σκοπεύω να αποχωρίσω από τα forums του esoterica.gr.

Και O ADMIN να φύγει
Εγώ Θα μείνω.



.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 15:28:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η ΑΔΙΑΚΡΙΣΙΑ.
ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΥΜΦΕΡΩΝ.
Η ΣΙΩΠΗ/ΑΣΠΙΔΑ ΤΟΥ ΕΓΩΙΣΜΟΥ.
ΟΙ ΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΛΥΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.
ΟΙ ΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΩΝΤΩΝ.
Ο ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΛΕΞΗ.
Ο ΨΥΧΙΚΟΣ ΚΑΝΙΒΑΛΛΙΣΜΟΣ.

Κατά την γνώμη μου τα ποιήματα του Lorenzo περιγράφουν και απαντούν σε όλα τα παραπάνω.

Pixeldream
Μπορεί να είναι απογοητευτικό και για να πω την αλήθεια και εγώ άργησα να δεχθώ αυτήν την εικόνα αλλά είναι αληθινή.
Ισως το ιδανικό που θα θέλαμε να μην είναι καν εφικτό κυρίως συλλογικά. Πιθανώς κάτι άλλο να φαινόταν, αλλά να μην ήταν.

Στην υλική μας πραγματικότητα βλέπεις εσύ να γίνεται κάτι διαφορετικό απο αυτά που αναφέρεις?
Εγώ πάντως όχι.Το ίδιο γίνεται και εδώ... με την διαφορά οτι το συζητάμε.

Μέσα όμως και απο τις πιο γελοίες και περίεργες συγκρούσεις μπορεί να βρείς αυτό που φαντάζεσαι, μπορεί να καταλήξεις οτι είναι μόνο μέσα στο μυαλό σου, μπορεί να κάψεις τα χέρια σου, αλλά όπως και να είναι κάτι θα έχεις μάθει...
Νομίζω οτι αυτό είναι και το μόνο που μπορούμε να πάρουμε και να δώσουμε με τις παρούσες συνθήκες.

Με αγάπη...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 17:26:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ποίηση ποτέ δεν πονά.
Εν αντιθέσει λυτρώνει.

Ο ήλιος...

Ο ήλιος παράξενος καυτός-προσιτός
της καρδιάς σου -ο ήλιος- ανέτειλε
εισέρχομαι στα χάδια του ουρανού σου
το δάκρυ μου έτρεχε απ΄τα μάτια σου
τώρα ευλογώ τον Πλάστη
μου, άδραξες την αγιοσύνη
κλείνεις πληγές
θα μπορούσες να κλείσεις
πληγές ακόμα και στο κορμί
της ίδιας της Ιστορίας.

Βαρύ
αλλά αληθές...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 17:32:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
ΤΑ ΛΕΩ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ. ΤΟ FORUM ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ "ΚΑΡΦΑΚΙΑ" - ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΑ - ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ FORUM.

Συμφωνώ, φίλε μου!
Και δε μπορώ να καταλάβω το λόγο που συμβαίνει αυτό.
Δεν πρόκειται να πάρω θέση για κάποιο άτομο, μιλάω γενικότερα.
Έχει κάποιο πρόβλημα το Α μέλος με το Β σε επίπεδο forum?
Ας κάνουν έναν ήρεμο κι ωραίο διάλογο μπάς και λυθεί η παρεξήγηση μεταξύ τους.
Δεν τα καταφέρνουν?
Υπάρχουν και τα e-mails.
Έχουν διαφορές εκτός forum (σε περίπτωση που γνωρίζονται και προσωπικά)?
Ας τις λύσουν έξω από το forum.
Εμάς τι μας ενδιαφέρει σε τελική ανάλυση να βλέπουμε υποννοούμενα και λάσπες?
Κι είναι πολύ άσχημο να βλέπεις σε μια ομαλότατη συζήτηση που υπάρχει ένας ωραίος διάλογος να μπαίνει ξαφνικά κάποιο άτομο και να αρχίζει να πετάει υποννοούμενα.
Είναι ασέβεια στο topic, στους συμμετέχοντες σε αυτό, στον θεματοθέτη και στο forum αυτό που φιλοξενεί τις απόψεις μας.

In anticipation of my resurrection...


Μιλάς σωστά γι΄αυτό αφήνω το κείμενό σου ανέπαφο, μιλάς λογικά όπως πάντα.
Με λίγη ηρεμία και αξιοπρέπεια όλα λύνονται. Τα καρφιά πονούν αλλά γυρνούν σ΄αυτόν που τα μοιράζει.
Τι να κάνουμε μάγκες;
Ξέρετε κάτι, μόνο εκείνος που σέβεται υπάρχει.
Και μόνον εκείνος που αγαπάει υπάρχει σε αυτό τον κόσμο.
Το δεύτερο δεν είναι δικό μου.
Είναι του γερμανού φιλοσόφου 1804-1872 -τον χάσαμε- Λούντβιχ ΦΟΙΕΡΜΠΑΧ.


Σας χαμογελώ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 17:37:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΓΩ ΝΑ ΞΑΝΑΠΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ...ΒΛΕΠΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΝΟΜΑΙ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟΣ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ...ΚΑΙ;
ΜΕ ΤΥΦΛΩΝΕΙ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ;


Και αντικειμενικός είσαι, και δεν σε τυφλώνει το συναίσθημα. Σε φωτίζει η αλήθεια. Αυτή που μαθαίνεις στους άλλους, έστω κι αν τους πονά το ότι δεν την βλέπουν.
΄Οσο γιά το συναίσθημα τους δυνατούς δεν τους τυφλώνει.Τους βοηθά να αντικρύζουν τα πάντα κάτω από το πρίσμα του φωτός. Δίχως γυαλιά και μεγενθυτικούς φακούς.
Συνήθως βλέπεις κι αυτό που δεν φαίνεται. Κυρίως.
Σοφία στην καθημερινότητα;
Να το πω έτσι.
Υπομονή κι επιμονή. Κλειδιά γιά όλες τις κλειδαριές.
Με τη μία.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 21:38:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Pixeldream εάν κάποιος σε ρωτήσει να του δείξεις τα υπονοούμενα μέσα στο forum και να του εξηγήσεις που ακριβώς αναφέρονται σε εσένα και την προσωπική σου ζωή πές μου σε παρακαλώ τι θα του πεις.

Και εάν τα πάρεις με χρονολογική σειρά μετρώντας αντίστροφα πες μου σε παρακαλώ πως θα τεκμηριώσεις ότι έχεις δίκιο εσύ.

Αφού τα post που έχουν γίνει δεν το δείχνουν τι θα πεις, για συζητήσεις και mail εκτός forum?

Δεν πετυχαίνεις τίποτα ρε φίλε με όλα αυτά, το μόνο που κάνεις είναι να στενοχωριέσαι περισσότερο και να στενοχωρείς τους ανθρώπους στους οποίους αναφέρεσαι.
Με αυτόν τον τρόπο αυξάνονται οι κόντρες και τα άσχημα λόγια, εάν ηρεμήσεις θα δεις τα πράγματα πιό ξεκάθαρα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 23:16:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
pyramid
quote:
Pixeldream εάν κάποιος σε ρωτήσει να του δείξεις τα υπονοούμενα μέσα στο forum και να του εξηγήσεις που ακριβώς αναφέρονται σε εσένα και την προσωπική σου ζωή πές μου σε παρακαλώ τι θα του πεις.

ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΕΝΙΚΑ...
ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ Dying_Incubus.
ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ...ΕΓΩ ΤΑ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΧΡΩΜΑΤΙΖΟΝΤΑΙ...ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ "ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΙΚΕΣ" ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ.
ΤΙ ΘΑ ΠΩ;
ΕΙΠΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΑ...ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ ΔΗΛΑΔΗ;

ΔΕΝ ΕΣΤΗΣΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ...ΑΝΤΙΔΡΩ.

quote:
πως θα τεκμηριώσεις ότι έχεις δίκιο εσύ.

ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ...ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ;
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ.

quote:
Δεν πετυχαίνεις τίποτα ρε φίλε με όλα αυτά, το μόνο που κάνεις είναι να στενοχωριέσαι περισσότερο και να στενοχωρείς τους ανθρώπους στους οποίους αναφέρεσαι.

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ...ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ...ΑΝΤΙΔΡΩ ΓΙΑΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ...ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΩ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ...ΜΑΛΙΣΤΑ...ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΣΤΕΝΑΧΩΡΩ...ΤΟΥΣ ΚΟΒΩ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΦΟΡΑ...ΚΑΙ ΙΔΟΥ Η ΑΠΟΡΙΑ...ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΓΙΑ ΞΕΝΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ;
quote:
Με αυτόν τον τρόπο αυξάνονται οι κόντρες και τα άσχημα λόγια, εάν ηρεμήσεις θα δεις τα πράγματα πιό ξεκάθαρα.

ΗΡΕΜΟΣ ΕΙΜΑΙ...ΚΟΝΤΡΕΣ; ΠΟΙΕΣ ΚΟΝΤΡΕΣ; ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΜΙΑ ΚΟΝΤΡΑ...ΟΥΤΕ ΤΑ ΑΣΧΗΜΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙ ΜΕΡΙΚΟΙ.
ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ...ΠΟΥ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΕΣ;
ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΟΙ ΚΟΝΤΡΕΣ ΚΑΙ Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΘΑ ΚΥΡΙΑΡΧOYN ΣΤΟ FORUM.
ΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΤΑΓΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΤΑΕΙ ΕΝΑ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΣΥΝΤΟΝΙΖΕΙ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΤΟΤΕ...ΕΝΤΑΞΕΙ.
ΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΑ ΠΟΥ ΦΕΡΝΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΠΟ ΕΞΩ...ΕΝΤΑΞΕΙ.
ΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΣΑΚΩΜΟΥΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΕΝΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ...ΕΝΤΑΞΕΙ.
ΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΣΕ ΤΟΙΧΟΥΣ...ΕΝΤΑΞΕΙ.
ΕΓΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ.

nst

quote:
Μπορεί να είναι απογοητευτικό και για να πω την αλήθεια και εγώ άργησα να δεχθώ αυτήν την εικόνα αλλά είναι αληθινή.

ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΠΗΡΑ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΔΕΧΤΩ...ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΧΤΩ;
ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ ΣΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ;
ΑΥΤΟΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ;
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΧΤΩ;
ΑΦΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ.

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΚΑΤΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΥΠΟΨΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΑΣ ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΒΑΡΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

ΧΡΩΜΑΤΙΖΩ............

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 12:23:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντάξει δεν έχει νόημα να συνεχίσουμε αυτή την συζήτηση.

Να σου πω μόνο τα εξής:
-Όλα όσα ανέφερες δεν μου αρέσει να συμβαίνουν αλλά δεν θεωρώ κιόλας ότι είναι σωστός ο τρόπος που επέλεξες. Δεν μου λέει τίποτα το δεν είμαστε τυφλοί, αντιλαμβανόμαστε και όλα τα σχετικά. Όταν σε ρώτησα τι θα έλεγες εάν σε ρωτούσε κάποιος επί συγκεκριμένου μου απάντησες σαν να μιλούσες σε χαζή.

-Εάν νομίζεις ότι με αυτόν τον τρόπο κόβεις την φόρα του άλλου (μιλάω γενικά), κάνεις λάθος. Ο άνθρωπος που έχει δυνατό μυαλό και θεωρήσει ότι δεν έχει να χάσει τίποτα από οποιαδήποτε συζήτηση είναι σίγουρο ότι θα επιβληθεί.
Αυτό βέβαια είναι πλασματικό, κάτι έχει να χάσει και πρέπει εσύ να του το δείξεις. Έτσι πιθανόν να επιλέξει να σταματήσει.
Και επί συγκεκριμένου να πω ότι εάν ισχύουν όσα ανέφερες, πιστεύω ότι θα είναι επιλογή των ατόμων να σταματήσουν ότι υποτίθεται ότι έκαναν. Άσχετα με την όποια αντίθεσή μου σε κάποια θέματα δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω τις ικανότητες του άλλου.

Αυτά, την καλημέρα μου σε όλους. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 18:13:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


ΧΡΩΜΑΤΙΖΩ............



PIXELDREAM παρότι δύσκολοι καιροί είπαμε: Υπάρχουν άνθρωποι που ακόμη χρωματίζουν τουλάχιστον τις αυγές της ζωής τους με χρώματα φωτεινά και ανεξίτηλα.
Λίγο φως παραπάνω. Και αρκετό γαλανό. Αρκεί...

Δεν αλλάζει πάντα τον κόσμο. Αλλά κάπου οδηγεί. Ας το βρει ας το ανακαλύψει ο καθένας. Καλησπέρα σε όλους.


ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2005, 17:12:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(τώρα θα πάρω τον τίτλο της κακιάς... δεν βαριέσαι...)

All time classic...από τον δημιουργό του θέματος που μπορεί να μην είναι μαζί μας πια, αλλά λίγος σεβασμός δεν βλάπτει...


quote:
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2200 Μηνύματα Απεστάλη: 20/01/2005, 03:11:23

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΘΕΡΜΑ ΟΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΟ TOPIC ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΔΙΑΛΟΓΟ

Ευχαριστώ, εκ της διευθύνσεως.


.
.
.
@rwen the grandaughter of Galadriel...

Είμαι ο Λόγος και το Πυρ
Είμαι ζενίθ, είμαι ναδίρ

Ανάβω γίνομαι πυρσός
Πνίγω το ψέμα μες στο φως

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2005, 21:38:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΚΑΤΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΥΠΟΨΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΑΣ ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΒΑΡΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

Συμφωνώ, ούτε εγώ.

quote:
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΧΤΩ;

Επειδή αυτή είναι η πραγματικότητα.Και για να μην περιστρεφόμαστε γύρω απο την έννοια εννοώ αυτή που ζούμε τώρα...


quote:
ΑΦΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ.

Ποιός είπε να μην αντιδράσεις?
Τον τρόπο της αντίδρασης, ανέφερα.

quote:
ΧΡΩΜΑΤΙΖΩ............

Για την περίπτωση που χρειαστείς βοήθεια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 15:50:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε γόνιμους διαλόγους χρειάζεται χρώμα.
Κυρίως αν τίθεται και θέμα σεβασμού αγαπητή Mantis.


Ο ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΟΣ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΤΕΣ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΦΙΛΤΑΤΟ ΣΕΝΕΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΕΞΟΥΣΙΑΖΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ.

ΑΣ ΑΠΟΚΟΜΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΜΕΓΙΣΤΑ ΛΟΙΠΟΝ, ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΩΣΤΕ ΑΤΕΛΗΣ ΔΙΧΩΣ ΤΗ ΣΥΝΕΧΗ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΤΩΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΩΝ ΜΑΣ.
ΑΧ ΜΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΚΟΥΚΛΕΣ, ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΧΡΩΜΑ.

Eπιμένω απλά αυτό της φωτιάς ενοχλεί...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 21:07:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάποιοι συντρίβονται
συνθέμελα
σε ηφαιστειογεννή πετρώματα
βλακείας.
Μετά;
θέλει ρώτημα;
Η αποσύνθεση...

ΑΧ!!!

Α.Ρ

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2005, 18:29:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Rent a german!!!

"If you feel you are not properly sedated, call 348-844 immediately.
Failure to do so may result in prosecution for criminal drug evasion. "
Valnta + THX1138

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 01:38:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Rent a german!!!

Εγώ θα πάρω αυτόν με το μούσι και την κοιλιά.
Μπορεί και αυτόν με τη μπύρα (για τη μπύρα)

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 02:28:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΜΟΛΥΣΜΕΝΕΣ ΣΥΡΙΓΓΕΣ.
ΜΟΝΙΜΗ ΖΗΜΙΑ.
ΤΕΛΟΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗΣ.


ΩΡΑΙΑ ΣΕΛΙΔΑ...ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΕΡΝΕΙΣ ΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ ΣΟΥ ΟΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ;...ΧΑΧΑΧΑΧΑ...ΑΝΤΕ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΠΡΩΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...


ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ...ΟΛΟΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΤΟ ΖΩΑΚΙ ΤΟΥΣ...ΕΓΩ ΘΑ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ ΜΟΥ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 10:55:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ. [Τώρα που το καλοσκέφτομαι],
Κύριοι άνδρες!!!
Eάν η καρδιά ενός άντρα είναι σκοτισμένη
η ομίχλη διαλύεται, όταν κάνει την εμφάνισή της η σωστή γυναίκα.
΄Οχι απλά μιά γυναίκα.

Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 12:59:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aναζητείται
η Κυρία με το Σαμπό*.
Ο ευρών αμοιφθήσεται.


G.

* για μετάφραση ρωτήστε τους πρώην ενδοραματικούς, ξέρουν....

bitch and bites

Edited by - galadriel on 16/11/2005 14:29:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

11thThief
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 14:26:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 11thThief  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗ:
ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 14:29:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αναζητούνται οι γνωστοί/ές κύριοι/ες που βάζουν φωτιά σε διάφορα θέματα.
Παρακαλούνται να σταματήσουν επιτέλους τις σπόντες και να λύσουν τις τυχόν διαφορές τους έξω από το forum...

In anticipation of my resurrection...

Edited by - Dying_Incubus on 16/11/2005 14:31:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 14:40:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
άντε βρε!

τσάκω ένα!




υ.γ. κι άλλη φορά τέτοιες ευαισθησίες να τις εκδηλώνεις προς όλους ε?

bitch and bites

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 14:46:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρός όλους τους εμπλεκόμενους τις εκδηλώνω, galadriel.
Δεν ονομάτισα κανένα ώστε να κατηγορηθώ για μεροληψία...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 14:54:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H μεροληψία αγαπητέ εκδηλώνεται με πολλούς τρόπους....

ένας απ' αυτούς είναι οι ίδιες μας οι πράξεις, ενώ αντίθετα, τα λεγόμενα μας πολλές φορές μας διαψεύδουν...


στην προκειμένη όταν ο Deva Parinito μου "χωνότανε" κάθε τρεις και τσουπ όπου έβρισκε, με σχόλια εξαιρετικά
υποτιμητικά, δεν σε είδα να φέρνεις τις ίδιες αντιρρήσεις...

αντιληπτόν?

γι'αυτό λοιπόν, προσπάθησε πριν μπεις στην διαδικασία να κάνεις τον ειρηνοποιό, να σιγουρεύεσαι πως είσαι πράγματι
αντικειμενικός...

στην τελική, οι "αναταράξεις" μέσα στο φόρουμ ποτέ δεν ζημίωσαν την αλήθεια, ούτε το φόρουμ... του δίνουν την ευκαιρία
να αποβάλλει, αυτούς που εντέχνως προσπαθούν να του επιβληθούν...

φιλικά
Galadriel

bitch and bites

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 15:05:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποιός ενοχλείται από βραβευμένες μπαρούφες παρακαλώ!!!
Ενδοραματικά και παθιασμένα γράφω.
Πέστε τα στην Ακαδημία της Αθήνας που είμαι κριτική επιτροπή, στον σύλλογο Λογοτεχνών και... και...
Ενοχληθήκατε.
Ασχοληθείτε, με τα της φαντασίας και μην ενοχλείτε ήρεμους κι ευτυχισμένους ανθρώπους.
Φιλούρες.
Σε θαμπές και μη μούρες.

Α.Ρ. Ποιός καλέ αγγίζει δράκοντες;


ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 15:16:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗ:
ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 15:23:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε παιδιά σας παρακαλώ, ας το σταματήσουμε όλο αυτό.
Δεν έχει νόημα. Ο καθένας λέει τα δικά του.

Ας ασχοληθούμε εντός forum με ανάπτυξη θεμάτων που δεν έχουν σχέση με προσωπικά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 15:34:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
΄Εχεις δίκιο αγαπημένη Πυραμίδα. Σε κάθε πράγμα πρέπει να μελετάμε και την αρχή και το τέλος.
Δεν ενοχλώ κανέναν. Προχωρώ. Και σήμερα που έχω την πρώτη μου εκπομπή δεν θα ταραχτώ καλή μου. ΄Αλλωστε μου δόθηκε έναυσμα να ρωτήσω στον αέρα σήμερα τους ακροατές τι σχέση έχουν οι μπαρούφες με τις τρούφες. ΄Ετσι γιά να τους γλυκάνω. Χαλαρά.
΄Οταν έχεις ένα χέρι δίπλα σου και άπειρους φίλους η ζωή είναι φωτιά.

Γιατί καλέ ταράζεται ο κόσμος.
Η Σάνδη έλεγε, ένας έξυπνος άνθρωπος επωφελείται και από τα κακά ακόμη που λέγονται γι΄αυτόν.

Τσίφτη λεβέντη Ανατόλ Φρανς είχες δίκιο.
Είναι στη φύση του ανθρώπου να σκέπτεται σοφά πράγματα και να κάνει γελοία.

Να κλείσω θρησκευτικά; Χρυσόστομέ μου σοφά τα έλεγες κι εσύ ψυχούλα μου:
ΟΥΔΕΜΙΑΝ ΩΦΕΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΛΛΟΥΣ ΕΑΝ ΔΕΝ ΣΥΝΟΔΕΥΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΓΑΘΗΣ ΨΥΧΗΣ ΔΙΟΤΙ Ο ΕΧΩΝ ΩΡΑΙΟΝ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΚΑΚΗΝ ΨΥΧΗΝ ΕΧΕΙ ΩΡΑΙΟΝ ΠΛΟΙΟΝ ΚΑΙ ΚΑΚΟΝ ΚΥΒΕΡΝΗΤΗΝ.
ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΩΡΑΙΟ ΟΥΤΕ ΚΑΛΛΟΣ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ...
ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΧΑΡΟΣ. ΚΙ ΕΙΝ΄ΜΕΓΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ. ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΕΓΩ...
ΑΦΟΥ ΚΑΝΩ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΜΟΥ.

ΔΟΞΑΣΜΕΝΟΣ Ο ΛΑΤΡΕΥΤΟΣ ΜΟΥ ΕΖRA POUND ίδιος ο πατέρας μου σαν φιγούρα έλεγε:
Ω! ΘΕΕ! Ω! ΑΦΡΟΔΙΤΗ όχι εγώ η άλλη- Ω! ΕΡΜΗ! ΣΥ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΛΕΦΤΕΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΔΑΝΕΙΣΤΕ ΜΟΥ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΑΠΝΟΠΩΛΕΙΟ
Η ΒΑΛΤΕ ΜΕ ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΔΟΥΛΕΙΑ
Εκτός από το αναθεματισμένο αυτό επάγγελμα του λογοτέχνη
όπου χρειάζεται σε εγρήγορση να έχεις πάντα το μυαλό σου.

Α.Ρ.
ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΜΟΥ...
ΣΟΦΙΑ ΜΕΓΑΛΗ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 16/11/2005 15:36:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 00:40:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)



ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 42 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy