ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 42
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 19:00:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
________________________________________
Σέβομαι και το χώρο και τους δημιουργούς του, σέβομαι τα μέλη και την όποια διαφορετική άποψη από τη δική μου, σέβομαι το δικαίωμα του καθένα να εκφράζει αυτά που πιστεύει, δεν ανέχομαι όμως πλέον συμπεριφορές πεζοδρομίου και ασυδοσίας.
________________________________________

Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟΥ ΚΑΙ Η ΑΣΥΔΟΣΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΜΑΣ ΒΡΙΣΚΕΙ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝEΧΘΟΥΜΕ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΡΟΠΟ.


Και με αφορμή αυτό... φτάνουμε στην σημερινή ημέρα όπου ένα "νέο" μέλος αποφάσισε πως αυτός ο χώρος είναι ο καταλληλότερος να αναρτήσει μηνύματα "ειδικού" περιεχομένου και αντίστοιχου σχολιασμού...

Αγαπητοί συντονιστές, αγαπητή διαχειρίστρια και αγαπητέ admin,

δεν θα σχολιάσω το ότι το συγκεκριμένο μέλος διάλεξε συγκεκριμένα τόπικ για να δημοσιεύσει τις "απόψεις" του και αν αυτό καταδεικνύει την "νεότητα" του ...

και βέβαια διαπίστωσα πως η διαγραφή του περιεχομένου των συγκεκριμένων δημοσιεύσεων ήταν άμεση,

όμως,

απορώ για το αν αυτό το μέλος έχει θέση στον χώρο μας, στον οποίο δεν νομίζω πως θα μπορούσε να συμμετάσχει ούτε καν με "παιδιάστικες απορίες" , ούτε με "ανόητες τοποθετήσεις", πόσο μάλλον με γόνιμο και δημιουργικό διάλογο...

και φυσικά μου ξαναγεννιούνται παλιότερες απορίες σε σχέση με την περισσή ευκολία απενεργοποίησης λογαριασμών για πολύ λιγότερα...

όχι βέβαια γιατί αυτοί θα επιθυμούσαν να επιστρέψουν,

αλλά γιατί η σύγκριση είναι αναπόφευκτη....

Που σε τέτοιες περιπτώσεις σαν την σημερινή, όχι μόνο θα περίμενα την απενεργοποίηση του εν λόγω λογαριασμού αλλά και την απαγόρευση εισόδου από το συγκεκριμένο ip...


τι να πω....

ακούω όμως...

και περιμένω αυτό το τηλέφωνο για μια φορά να χτυπήσει προσφέροντας ουσιαστικές απαντήσεις..

Ευχαριστώ
Galadriel of Galadhrim



1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 20:37:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάρε επιτέλους τηλέφωνο ρε τσιφούτη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 20:45:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητέ ryche,

μετά από τόσες ώρες που δημοσιεύτηκαν τα "επίμαχα" ποστ...
είδες εσύ πουθενά καμμιά ανακοίνωση του τύπου "ο συγκεκριμένος λογαριασμός απενεργοποιείται, λόγω χρήσης υβριστικού περιεχομένου κ.λπ" ?

γιατί εγώ δεν είδα...

εκτός κι αν δεν υπάρχει λόγος να ενημερώνονται τα μέλη αυτού του χώρου όταν συμβαίνει κάτι τέτοιο...

που στην συγκεκριμένη περίπτωση θα ήταν απαραίτητο και μόνο ως "αποζημίωση" για την προσβολή που έγινε με τα συγκεκριμένα ποστ σε κάθε έναν από μας...

αυτά...

να δούμε τώρα αν θα ξαναπέσει πάλι η σιωπή των αμνών στο χωριό...


G.


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 21:21:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Που σε τέτοιες περιπτώσεις σαν την σημερινή, όχι μόνο θα περίμενα την απενεργοποίηση του εν λόγω λογαριασμού αλλά και την απαγόρευση εισόδου από το συγκεκριμένο ip...

Συμφωνώ με την απενεργοποίηση, μια που τα συγκεκριμένα πόστινγσ παραήταν "ειδικά".

Δυστυχώς, το "συγκεκριμένο ip" δεν αποτελέι κριτήριο. Το ip αλλάζει κάθε φορά που ο χρήστης κάνει dialup. Οπότε...
Μην νομίζεις οτι και η δουλειά των συντονιστών είναι εύκολο πράγμα. Άντε ναχεις το νού σου 24 ώρες το 24ωρο, 365 μέρες το χρόνο, μην τυχόν και εμφανιστεί κανένας προβοκάτορας, για να σου ρίξει κάποια "βόμβα".
'Αν τύχει και αναλάβεις τέτοιο έργο, θα καταλάβεις σύντομα τι εννοώ.

Και άντε και τον διέγραψες. Μέσα σε 5 λεπτά έχεις το ίδιο πρόβλημα μe άλλο όνομα. Ψάξε λίγο στη λίστα μελών του άλλου προσφιλούς σου φόρουμ, θα βρίσκεις συνέχεια κάποιο μέλος που το όνομά του θα αποτελείται από τα τα σύνθετα "ngw" και κάτι άλλο.
Γιατί το κάνει ? Ρώτα κανέναν shrink.


Άσχετο.
1899 αλήθειες + 1 ψέμμα... Τι σημαίνει αυτό ?
Δεν απάντησες...


* * * Άλλο τι φαίνεται και άλλο τι είναι * * *

http://clubs.pathfinder.gr/vril Η υπόγεια άποψη
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 22:46:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ολες οι ερωτήσεις μας σ'αυτή την ζωή,
εμπεριέχουν την απάντηση τους...

αρκεί βέβαια, να έχει κανείς το απαιτούμενο νοητικό επίπεδο να τις αντιληφθεί...

για όσους δεν το έχουν, υπάρχουν τα πενηνταράκια και τα παγκάρια της εκλησίας....


μία απάντηση λοιπόν που εμπεριέχεται στην ερώτηση της είναι η ακόλουθη :

quote:
Ρώτα κανέναν shrink.

το συνιστώ ανεπιφύλακτα...

επίσης, επειδή έχω αναλάβει τέτοιο "έργο" γνωρίζω πολύ καλύτερα...

και τέλος, αυτό με το ip καλό είναι να το ξανασκεφτεί κανείς .... γιατί εξ' όσων γνωρίζω κάποιοι έχουν ήδη "δοκιμάσει" ένα ip banned σε άλλο χωριό...

τώρα αν παρόλα αυτά βρει κανείς κανένα "λαγούμι" και χωθεί τι να πω.... δεν θα είναι ασυνήθιστο φαινόμενο για τρωκτικά...

εκεί θα είμαι για να αντιμετωπίζω όλες τις επιθέσεις σε έναν ακόμα αγνό χώρο, είτε από "σκοτεινούς", είτε από "τρελλούς" είτε από απλά ηλίθιους που δεν ξέρουν να ξεχωρίσουν το ένα τους χέρι από το άλλο...

όσο για την τελευταία ερώτηση....
η απάντηση είναι: για να αναρωτιέστε!

αλλά δεν θα περίμενα να καταλάβει κανείς...

G.


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 23:11:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

και τέλος, αυτό με το ip καλό είναι να το ξανασκεφτεί κανείς .... γιατί εξ' όσων γνωρίζω κάποιοι έχουν ήδη "δοκιμάσει" ένα ip banned σε άλλο χωριό...

ip banned ??? Δεν λειτουργεί.
Σβήνεις το cookie και γίνεσαι stealth...
Άλλά είπαμε, ο καθένας σκέφτεται με το μυαλό του. Όπως και το επίπεδο κάάάάποιων ερευνών είναι για κλάματα.
Εκεί έγινες συντονίστρια ????
Προφανώς παίρνουν ότι βρούν.

Upps..
Είπα stealth και θυμήθηκα κάτι.
Έχω κρατήσει ακόμα κάποια "πειστήρια", που φαίνεται κάάάάποια ξωτική ομορφιά να λέει οτι πέρασε καλά (τη μέρα, οχι δα και τίποτ άλλο !) και ο άλλος να λέει οτι δε θέλει τίποτε παραπάνω.
Να τα σβήσω ?


΄Αν έχεις άλλη γνώμη, πάρε με τηλέφωνο και πές μου.



* * * Άλλο τι φαίνεται και άλλο τι είναι * * *

http://clubs.pathfinder.gr/vril Η υπόγεια άποψη
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 23:41:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ρώτα κανέναν shrink.


G.


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2005, 23:49:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ρώτα κανέναν shrink.

Ακόμα και αυτό δικό μου ήταν.
Αλλά ούτε που κατάλαβες που πήγαινε.
Τι να κάνουμε, ληγμένη είσαι, ξύνισες και μέχρι εκεί φτάνεις.

Ασχολήσου με κανά ξόρκι ή καμμια βατραχονυχτεριδόσουπα.
Φτιάχνει -λένε- και επιδερμίδα.

Αυτά.
Σίγουρα μόλις κατάλαβες, οτι δεν μπορείς να με πάρεις τηλέφωνο.
Λές να'ναι σύμπτωση ???


* * * Άλλο τι φαίνεται και άλλο τι είναι * * *

http://clubs.pathfinder.gr/vril Η υπόγεια άποψη
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 00:24:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας!

Για το θέμα του IP Galadriel έχει δίκαιο ο Vril. Αν και δεν αλλάζει κάθε φορά που κάνεις dial-up, αλλάζει σχετικά συχνα. Ειδικά αν χρησιμοποιούντε δυο διαφορετικά Λειτουργικά συστήματα και κατάλληλο software, η αλλαγή IP είναι σχετικά εύκολη υπόθεση. Εξάλλου υπάρχουν και τα Internet Cafe, αν μπήκε απο εκεί είναι πραγματικά stealth.

Όσο για την επέμβαση των συντονιστών, δεν ήταν και τόσο άμεση αν κρίνεις απο την ώρα που έγιναν τα Posts.


I 'm Big in Japan!!


Edited by - Loco on 20/01/2005 00:26:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 02:57:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗΣ ΚΑΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ !

quote:

Καλέ αν είναι να μας γ********, τότε να πούμε κι άλλα

galadriel έχεις υπέροχη εικόνα για υπογραφή

quote:
Ειδικά εσύ Ram. μπορείς να με αποκαλείς SteelPenis, ενώ εγώ εσένα ChickenAss. Τι λες, δεν θα ήταν καλύτερα έτσι; Μπορεί και να σου άρεσε!


--------------------------

Βλέπω καραγκιοζάκο bAbis, συνεχίζεις την "μεταπτυχιακή" τακτική των ύβρεων, δικαιώνοντας την αρχική μου εκτίμηση ότι η πραγματική σου καταγωγή βρίσκεται στα καταγώγεια της οδού Σωκράτους.

Όσο για την ποιότητα, έτσι όπως την ορίζεις εσύ και ο ιστιοπλόος μας (με μασονικό ISO 9001), έχει αλλάξει ρότα εδώ και καιρό, πριν ακόμα βγεις από τ' αυγό σου..

-----------------------------

Από κότα η δεσποινίς βιολί-βιολάκι μετουσιώθηκε σε πρόβατο. Ας διαλέξει κάποιο 'ζωντανό' τέλος πάντων, που νομίζει πως αρμόζει καλύτερα στην προσωπικότητά της, για να ξέρουμε κι εμείς με τι ζώον συνομιλούμε.

Όσο για την ειρωνία του καθρέπτη και το γενικότερο ειρωνικό κλίμα, νομίζω πως τελικά οι περισσότεροι εδώ είναι φίλοι του ChickenAss. H Ζ. είναι βέβαια η bigAss, γιατί τόσες χιλιάδες μηνύματα συνεπάγονται χιλιάδες ώρες καθισιού..!



ΘΑ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙς ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΙΤ Ή ΘΑ ΤΟΥ ΒΓΑΛΩ ΤΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΑ ΤΟΥ ΣΤΗ ΦΟΡΑ???????????????????????

ΕΡΩΤΩ????????????????

ΒΑΛΕ ΤΟ quote MOY ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΕΠΙΣΗΣ Ramoglou! ! ! !

Edited by - Gothic on 19/01/2005 16:23:10






Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 03:11:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΘΕΡΜΑ ΟΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΟ TOPIC ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΔΙΑΛΟΓΟ

Ευχαριστώ, εκ της διευθύνσεως.





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kostino
Μέλος 1ης Βαθμίδας

China
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 03:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostino  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ramoglou, προδότης στην κατοχή ήσουνα; Ούτε οι δοσίλογοι, ούτε οι σπιούνοι, ούτε καν στην 7ετία δεν υπήρχαν τέτοιες λογικές περιχαράκωσης των μελών και των μηνυμάτων τους με την δήθεν διαπόμπευσή τους εδώ. Μήπως θες να παραθέσω κι εγώ τα δικά σου σκουπίδια, ε; Ή μήπως την έχεις δει ο Δον Ζουάν του forum;


Απορώ πως εγκρίνει ένα τέτοιο τρόπο τοποθέτησης το "forum".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 04:29:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα παράπονα σου στον Admin





Edited by - Ramoglou on 20/01/2005 04:33:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VRAXOKWSTAS
Νέο Μέλος

Argentina
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 05:01:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VRAXOKWSTAS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
**

**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 06:59:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας!

Θα ήθελα να θέσω κάποια θέματα που αφορούν κυριότερα την παρούσα Συζήτηση και όχι μόνον(μιας και είναι ένας "Πίνακας Ανακοινώσεων").

- Σε περίπτωση που το θέμα αυτό δεν καταφέρει να επανέλθει στην "τροχιά" της αρχικής του δεδηλωμένης σκοπιμότητας και συνεχίζει να "παρεκτρέπεται" σε προσωπικού τύπου αντιδικίες θα απενεργοποιηθεί χωρίς εκ νέου προειδοποίηση.

Προειδοποιούνται επίσης οι εμπλεκόμενοι/ες σε προσωπικές αντιπαραθέσεις, χαρακτηρισμούς, υποδήλωση Προσωπικού τύπου στοιχείων στα μηνύματά τους κ.λπ. ότι με την περαιτέρω καταστρατήγηση των Κανόνων(έγγραφων και άγραφων) αυτού του Χώρου Διαλόγου θα έχουν τουλάχιστον χρονική απενεργοποίηση του Λογαριασμού τους!

- Δεν χρειάζεται καθόλου η προβολή του ίδιου μηνύματος, χωρίς σαφή και αντιληπτή σκοπιμότητα παρά μόνον την "προπαγάνδισή" του, σε παραπάνω από ένα Θέματα Συζήτησης. Θα πρέπει να επιλέγεται το πλέον ταιριαστό γι'αυτό.

Η οποιαδήποτε παραβίαση του συγκεκριμένου κανόνα θα θεωρείται "επίθεση κατά των Ομάδων Συζήτησης του ESOTERICA" και θα χαίρει της ανάλογης αντιμετώπισης.

- Ο Λογαριασμός kostino, απενεργοποιείται για περίοδο 7 ημερών(έως και την 27η Ιανουαρίου) ή δια παντώς, εκτός εάν αποστείλει στην e-mail μου διεύθυνση μήνυμα που να εξηγεί σαφώς τους λόγους για τους οποίους έκανε εγγραφή στα Forums του ESOTERICA και για τους οποίους θα επιθυμούσε να συνεχίσει να το κάνει. Με γνώμονα το συγκεκριμένο μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και την οποιαδήποτε "συζήτηση" μεταξύ μας υπάρξει θα μπορέσουμε να κρίνουμε για την επανενεργοποίηση ή όχι του συγκεκριμένου Λογαριασμού. Οι λόγοι για την χρονική αυτή απενεργοποίηση έχουν να κάνουν βασικά με την έντονη αμφιβολία μας σχετικά με την σκοπιμότητα συμμετοχής του Μέλους στις Συζητήσεις μας, με τον χειρισμό από μέρους του των Διαλόγων και με την στάση του γενικότερα, δηλωμένη σε άλλον χώρο των Forums, σχετικά με την Διαλεκτική.

Ευχαριστώ για την κατανόησή σας.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 08:14:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους

η σημερινή ανακοίνωση είναι η ακόλουθη:


1899 ψέμματα + 1 αλήθεια

σας ευχαριστώ για την προσοχή σας
με εκτίμηση (?)

Galadriel of Galadhrim



1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 10:37:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ από καρδιάς τον Admin για την ορθότατη παρέμβαση του στον πίνακα ανακοινώσεων.

Δεν θα αναφερθώ και δε θα σχολιάσω το θέμα της απενεργοποίησης διότι δεν είναι δική μου δουλειά.
Θα αναπαράγω όμως το εξής.


Προειδοποιούνται επίσης οι εμπλεκόμενοι/ες σε προσωπικές αντιπαραθέσεις, χαρακτηρισμούς, υποδήλωση Προσωπικού τύπου στοιχείων στα μηνύματά τους κ.λπ. ότι με την περαιτέρω καταστρατήγηση των Κανόνων(έγγραφων και άγραφων) αυτού του Χώρου Διαλόγου θα έχουν τουλάχιστον χρονική απενεργοποίηση του Λογαριασμού τους!

Μέσα από το παραπάνω σκεπτικό, το οποίο ενστερνίζομαι απόλυτα, θα ήθελα να πω ότι πάγια θέση μου είναι πως τον Συντονισμό σε μια κουβέντα τον έχει αυτός που ανοίγει το θέμα, αν δεν μπορεί να συντονίσει την συζήτηση ή αν οι συμμετέχοντες δεν κατανοούν αυτόν τον απλό απλούστατο κανόνα τότε μπορεί ο ανοίγων ένα Topic να καταφύγει στη λύση της βοήθειας της Συντονιστικής ομάδας των Forums.

ΑΝ θέλουμε να βιώνουμε καλύτερες συζητήσεις τότε θα πρέπει να αναλάβουμε ΟΛΟΙ τις ευθύνες που μας αναλογούν.

Θα παρακαλέσω λοιπόν να μου επιτρέψετε να Συντονίζω το Θέμα μου χωρίς να χρειάζεται η παρέμβαση των «ανωτέρων». Ίσως έτσι αποφύγουμε να προσφέρω εγώ ο ίδιος το λουκέτο στον Admin, πράγμα που το έχω κάνει και κατά το παρελθόν σε δικά μου Topic.

Ευχαριστώ, εκ της Διευθύνσεως.

Υ.Γ. Ελπίζω αγαπητέ μου Allzzaro να κατάλαβες γιατί σπινιάρω !




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 15:40:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Υ.Γ. Ελπίζω αγαπητέ μου Allzzaro να κατάλαβες γιατί σπινιάρω !

Θα μου επιτρέψεις να πώ .. οτι και πάλι δεν κατάλαβα το γιατί ..
Θέλω να πώ οτι γιατί .. χαλάς τόσο τη ζαχαρένια σου...

Κάθε φορά που .. σπινιάρεις έτσι.. δεν σου βγαίνει σε καλό..
απο οτι θυμάμαι βέβαια..

Ελα να σου φτιάξω το κέφι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2005, 03:15:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ



Δια την ανιδιοτελή προσφορά τεχνικού εξοπλισμού, προς το άτομο μου, από παλαιό μέλος των forums ESOTERICA. Το πρόβλημα τείνει σε μόνιμη λύση. Ευχαριστώ για την προσφορά…


The She Mantis... back in town

…γεννήθηκα… επέζησα… μεγάλωσα… ανθίζω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2005, 08:59:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΠΡΟΣΟΧΗ !

ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΠΑΡΑΜΥΘΑΔΕΣ!

ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΤΕ ΤΙΣ ΨΥΧΕΣ ΣΑΣ

ΣΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥΣ !

Galadriel of Galadhrim


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2005, 14:03:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανακοίνωση !


Να καλοσωρίσω στις συζητήσεις μας το νέο μέλος a-no-malia με διεύθυνση επικοινωνίας : Syntonistis@mailbox.gr.....

δεν ξέρω για γόνιμο και δημιουργικό διάλογο....
που δεν το βλέπω....


αλλά μας έκανε και γελάσαμε....


αααχ, αυτή η βαλίτσα....


Galadriel of Galadhrim



1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Edited by - galadriel on 22/01/2005 14:07:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2005, 14:29:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗΣ συνέχεια…

Το πρώτο ντοκουμέντο του παραπάνω μέλους θα διανέμεται δωρεάν από τα γραφεία της διευθύνσεως.

The She Mantis... and the all seeing eye...

…γεννήθηκα… επέζησα… μεγάλωσα… ανθίζω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2005, 16:28:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ερώτηση επί της Ανακοινώσεως

Ποιά είναι η διεύθυνση της Διευθύνσεως;

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2005, 17:12:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απάντηση επί της Ερωτήσεως επί της Ανακοινώσεως

Οδηγίες για την εύρεση της διευθύνσεως, της Διευθύνσεως:
Μετακινούμε το mouse πάνω στο όνομα του μέλους που μας ενδιαφέρει και κάνουμε αριστερό «κλίκ».

Στη σελίδα του profile του εν λόγο μέλους, υπάρχει ηλεκτρονική διεύθυνση… τα υπόλοιπα… είναι στην διακριτική διάθεση του καθενός…
.
.
.
The She Mantis... and the allseeing eye

…γεννήθηκα… επέζησα… μεγάλωσα… ανθίζω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2005, 17:33:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Milles Merci!

ΑΙΤΗΣΗ

Παρακαλώ, όπως καταχωρηθεί το ερώτημα στο θέμα, το οποίο του αρμόζει καλύτερα: Η ιστορία της ανθρώπινης ηλιθιότητας, μαζί με το ακόλουθο:

Ποιό είναι το μέλος το οποίο μας ενδιαφέρει

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 22/01/2005 17:36:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2005, 17:48:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αίτηση σας καταχωρήθηκε επιτυχώς...

περάστε απ' το ταμείο για την καταβολή των απαραίτητων παραβόλων..

G.


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2005, 17:52:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φου φουυ (την κιμωλία!)...

(γράφω)
Διαλέγω τον (ασπρο)πίνακα του πάλαι ποτέ "φίλου" Ράμογλου να πω δυο λόγια πριν κλειδώσουν την τάξη και δεν μπορέσω να ξαναμπώ εδώ!
Παρακολουθώντας το φόρουμ σχεδόν καθημερινά χρόνια τώρα (λίγο υπερβολικό αυτό, αλλά ok!, το δέχομαι), νομίζω πως η συγκεκριμένη περίοδος είναι πλέον αρκετά ώριμη ώστε να θεωρώ το esoterica.gr/forums ενήλικο και έτοιμο για νέες δημιουργικές και εποικοδομητικές "περιπέτειες". Για το λόγο αυτό και καθώς δεν έχω και πολλά πράγματα να προσθέτω στις κατά βάση "εσωτερικές" συζητήσεις, πιθανόν να με βρίσκετε κάπου εδώ κάτω ν' αφήνω και γω η ψυχή τα σημαδάκια μου... Πνευματικά όμως, θέλω να πιστεύω ότι, θα βρίσκομαι πάντα λίγο πιο πάνω (στους ορόφους του φόρουμ εννοώ, μην βλέπω ειρωνικά γελάκια!)...

Αυτά καλέ μου Πίνακα!
Χαιρετισμούς σε όλους

Υ.Γ. Αφορμή: ο υπερσύνδεσμος/παραπομπή της Mantis σε άλλο τόπικ, για τα nicknames των μελών... Αναμνήσεις...


ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 01:30:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in lineΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_____
Νέο Μέλος

Yemen
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 02:33:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _____  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
***Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
new-Kid-in-Town
Νέο Μέλος

Zimbabwe (Rhodesia)
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 03:03:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους new-Kid-in-Town  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
junk σε απάντηση προς άλλο μέλος στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3440&whichpage=2&ARCHIVE= , Απεστάλη: 21/01/2005, 17:07:32
quote:

Από εδώ και πέρα είμαι προφανώς ελεύθερος να σε αποκαλώ "πουτάνας γιο" ..

Αν και τώρα δεν διαγραφεί το συγκεκριμένο μέλος, τότε τα όσα αναφέρω σε προηγούμενο μήνυμά μου νομίζω πως ισχύουν μέχρι κεραίας.

Λυπάμαι για το κατάντημα που έχουν οδηγήσει το esoterica τα συγκεκριμένα μέλη και πάραυτα απολαμβάνουν της προστασίας των συντονιστών που ποιούν την νήσσαν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 42 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy