ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Κατασκευάζοντας τη «θρησκεία»
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 22
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2010, 23:27:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά,αυτο το "εν φαντασία ευρισκόμενο κεφάλι του",όλα τα λεφτά...
Που το σκέφτηκες;Ωστε,δεν έχω κεφάλι,ε; Στην φαντασία μου,,....
Αμίμητο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2010, 23:37:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εγώ πάλι βρε Εαρινέ, που δεν σε παρακολουθώ, ήταν πολύ εύκολο να καταλάβω ότι δεν θα άντεχες και θα ξανάρχιζες τις βλακείες σου....
Γι αυτό, πριν αρχίσεις πάλι,τις ζήλιες, επειδή εδώ δεν είναι κουτσομπολίστικο σάιτ, άλλαξε σάιτ, για να βρεις την υγεία σου...

Δεν πρόκειται να σου κανω την χάρη φίλε μου , προσωπικά αντιλαμβάνομαι ότι δεν είσαι υποκειμενιποιημένος επι των "αρχών" της πίστεώς σου αλλα επί μιας εσωτερικής ανάγκης που σε έχει ασφυκτικά εναγκαλίσει στο να αποδείξεις ότι "είσαι κάποιος"...

Θα μπορούσαν όλοι να σε σέβονται εδώ αλλα και στην ζωή σου , ασχέτως αν συμφωνούσαν ή όχι μαζί σου σε επιμέρους θέματα , μα αυτή σου η ανάγκη που αναβλύζει απο θεμελιακά σου ζητήματα-προβλήματα δεν σ'αφήνει και αίρει πρωτίστως την αρμονία εντός σου...

Με σεβασμό στο λέω και με καλή διάθεση , διότι το να βριζόμαστε και να ειρωνευόμαστε μεταξύ μας , δεν είναι ότι καλύτερο φίλε μου ... προσπάθησε να ηρεμήσεις και να δείξεις εγκράτεια και την δύναμη να αντισταθείς στο "κακό" που ευρισκεται εντός σου και σε κατευθύνει..

Δεν είναι κανένας εχθρός σου εδώ -άσχετα αν υπάρχουν διαφορετικές αντιλήψεις και περιεχόμενα σκέψης- και ο μόνος εχθρός σου/μου/μας βρίσκεαι εντός σου/μου/μας..επισημανέ τον λοιπόν και αγνοησέ τον..

Περιμένω μια ήρεμη στάση...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2010, 23:41:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλά,αυτο το "εν φαντασία ευρισκόμενο κεφάλι του",όλα τα λεφτά...
Που το σκέφτηκες;Ωστε,δεν έχω κεφάλι,ε; Στην φαντασία μου,,....
Αμίμητο....

Απαντάς πάντα , χωρίς να έχεις προσδιορίσει την έννοια των λέξεων και των προτάσεων...σκέψου λίγο περισσότερο ρε Βαγγέλη και μην είσαι παρορμητικός , παναθεμά σε..!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2010, 11:59:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν με ενδιαφέρει αν γράφεις σαν Εαρινός ή σαν Βιομηχανικός, αυτό που δεν καταλαβαίνεις, εδώ και καιρό, είναι ότι εσύ με την εμμονή σου μαζι μου, δείχνεις πόσο εγωισμό κουβαλάς, εμποδίζοντας τον διάλογο, για να..."αποκαλύψεις" εμένα....
Εγωισμός ειναι και τίποτε άλλο....
Κάνε διάλογο και διαχώρισε τα έξυπνα αστεία,απο τις χοντράδες σου....
Το κακό με μένα, φίλε μου, είναι ότι σκέφτομαι πάρα πολύ,γι αυτό βαριέμαι τους παρορμητικούς σαν εσένα...Απλά, ειμαι πολυ γρήγορος...Μου το λένε όλοι....
Ειδικά περί βρισίματος, δεν μου αρέσει, αλλά, μπορώ άνετα,όταν ο άλος νομίζει ότι κατι κανει με αυτό....
Πιο πολύ, πάντως, μου αρέσει ο διάλογος....Έχει νόημα...
Επι της ουσίας,όμως,αν θες παρακολούθα το,δεν μπορεί να υπαρξει ιδέα για κάτι, χωρίς να υπαρχει αυτό το ίδιο σαν οντότητα, που θα δώσει την ιδέα,αντίληψη περί αυτού, για να γυρίσουμε στο θέμα..
Ο Θεός,σαν Δημιουργός των πάντων και παντοδύναμος,είναι η ουσία, που ο άνθρωπος, μερικως αντιλαμβάνεται, αφού ειναι ο ίδιος,μερικό σύνολο, σε σχέση με τον Θεό....
Ότι μπορει κρατάει,για να έχει εικόνα,αλλα,καταλαβαινει την ύπαρξη του Θεού και προπσαθέι να τον πορσεταιριστεί, βάζοντας του δικες του επιθυμίες και θέσεις, κανοντας τον οικείο.....
Δεν αναζητούμε, όμως, τον Θεό, αλλά τι θέλουμε για Θεό...Αυτό, ειναι κατασκευή θρησκείας, υπο αυτή την έννοια...Εδώ, ο άνθρωπος, προσπαθεί να εννοήσει τον Θεό,αν το πετύχει,φτάνει στον στόχο του, να γίνει κατ εικόνα και κατ ομοίωσην του Θεόυ, αφου τότε θα τον γνωρίζει,για να τον ομοιάσει...
Πρέπει, λοιπόν, να γνωρισουμε τον Θεό, έστω μέσω θρησκείας, για να τον πλησιάσουμε....
Έχει σημασια και οι τελετές, παντού, σε όλο τον κόσμο,θεωρούνται οτι εκστασιάζουν και προκαλουν ιερό δέος...Πρόκειται για ένα συγχρονισμό,του ανθρώπου με οτ θειο, που πρέπει να πετύχει ο άνθρωπος, χωρίς να αποσπαται, απο τις γήινες ανάγκες,για να γίνει αυτο για το οποίο έγινε: Θεός...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2010, 14:36:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Τρεχαγύρευε θα έχω μία απορία. Πιστεύεις ότι η αλήθεια χωράει στον ανθρώπινο εγκέφαλο ή όχι>?
Επίσης αυτή είναι μια πληροφορία, ένα λογικό συμπέρασμα όπως 1 και ένα = 2 ή είναι κάτι άλλο?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2010, 14:46:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή είμαστε ενήλικες -ηλικιακά τουλάχιστον- θα πρέπει να αποσαφηνίσουμε ορισμένα πράγματα ...

Καμμιά σχέση δεν έχω με τον "Βιομηχανικό" όπως τον αποκάλεσες , πέραν του ότι τον εκτιμώ τόσο ως συνδίκτυο ... όσο και ως προσωπικότητα με γνώσεις και μόρφωση..!

Μπορείς να απευθυνθείς και παρακαλώ και προσωπικά τους διαχειριστές να επιβεβαιώσουν το αληθές και αυτό ...διότι είναι κρίμα να βρίζεις τόσο πολύ τον συγκεκριμένο άνθρωπο , θεωρώντας ότι πρόκειται περί εμού...ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ..πέραν του ότι απλά τυχαίνει να είμαστε συνδίκτυοι..φαντάζομαι "έκλεισε" αυτό το θέμα και θα ξανα-παρακαλέσω τους διαχειριστές να το επιβεβαιώσουν!

Πρόσεξα σε άλλο πόστ όμως , ότι έχεις ξεφύγει σε ακραίο βαθμό ως πρός την επιθετικότητα που σε διακρίνει και την αθυροστομία...επιδεικνύοντας ολοένα και περισσότερο ανασφάλεια και έλλειψη σεβασμού κυρίως προς τον εαυτό σου αλλα και προς ΟΛΟΥΣ σχεδόν τους συνδίκτυους και μάλιστα μου προξένησε αλγηνή εντύπωση , η ανανδρία σου να βρίζεις και γυναίκες με τον χειρότερο τρόπο!

Εγώ στο έχω τάξει και δεν θ'αργήσει η στιγμή που θα τηρήσω την υπόσχεση μου!

Πέραν αυτού , θα σε παρακαλούσα εφόσον μόνο χριστιανός δεν είσαι αλλα ένα απόβρασμα και μάλιστα του χειρίστου είδους ... ένας αμόρφωτος και αστοιχείωτος και αποτυχημένος της ζωής -αυτό είναι μαθηματικά σίγουρο- ...τουλάχιστον να σέβεσαι τις γυναίκες και να μιλάς καλύτερα...όσο για τα υπόλοιπα θα έχεις την ευκαιρεία σου και σε ανύποπτο χρόνο Βαγγέλη...!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2010, 18:44:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το οτι είσαι ένας κοινότατος συκοφάντης, δεν μου προκαλεί εντύπωση,Εαρινέ, το πρόσεξα απο την αρχή,έξυπνος όχι,αλλά,πρέπει οι διαχειριστές, καποια στιγμή να βάλουν κάποια όρια,για το τι σημαίνει αντίδραση,τι σημαίνει επίθεση, ύβρις και απάντηση,γιατί εσύ μπορεί να μην το καταλαβαίνεις,αλλά,δεν πιστεύω ότι κι οι άλλοι κάνουν το ίδιο...Κι είναι βαρετό, επαναλαμβάνω..
Οπότε, ας κόψεις την πλάκα και άσε να κάνουμε την ανταλλαγή απόψεων, που κανουμε εδώ και καιρό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2010, 21:52:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το οτι είσαι ένας κοινότατος συκοφάντης, δεν μου προκαλεί εντύπωση,Εαρινέ, το πρόσεξα απο την αρχή,έξυπνος όχι,αλλά,πρέπει οι διαχειριστές, καποια στιγμή να βάλουν κάποια όρια,για το τι σημαίνει αντίδραση,τι σημαίνει επίθεση, ύβρις και απάντηση,γιατί εσύ μπορεί να μην το καταλαβαίνεις,αλλά,δεν πιστεύω ότι κι οι άλλοι κάνουν το ίδιο...Κι είναι βαρετό, επαναλαμβάνω..
Οπότε, ας κόψεις την πλάκα και άσε να κάνουμε την ανταλλαγή απόψεων, που κανουμε εδώ και καιρό...

Ασφαλώς και δεν περίμενα Βαγγέλη να δώσεις μια καλύτερη απάντηση , ούτως ή άλλως παρά τις τόσες προσπάθειες απο όλους σχεδόν του συνδικτύους , να δώσουν "τόπο στην οργή" και να σε νουθετήσουν επι του καλυτέρου , κατέστη αδύνατον ...

Όλοι προσπάθησαν να σε δούν απλά σαν τον τρελλό του χωριού , τον γραφικό και "Τρεχαγύρευε" , αλλα ούτε και αυτό απέδωσε και παρά την καλή διάθεση όλων να σε βελτιώσουν ως άνθρωπο και να σε βηθήσουν να δείς και ον καλό δρόμο , τον ώριμο και ευγενή ... και αυτό κατέστη αδύνατον...

Πλέον , βαδίζεις ολοταχώς προς ένα ταξίδι μοναχικό και αυτοκατοστροφικό , ούτε ο θεός σου σε θέλει ...ούτε και κανείς λογικός άνθρωπος , έγινες με τον τρόπο και την συμπεριφορά σου ...παράδειγμα προς αποφυγήν...

Λυπάμαι πραγματικά που υπάρχουν ακόμα άνθρωποι του είδους σου και οι οποίοι δεν έχουν καμμιά επαφή με το περιβάλλον και τους συνανθρώπους τους...

Γιατί Βαγγέλη...γιατί τέτοιο μίσος και αγωνία???
Γιατί τέτοια συναισθηματική φόρτιση και επιθετικότητα???

Γιατί , επειδή και μόνο ...κάποιοι έχουν τις απόψεις τους...???

Τι φοβάσαι??? Δεν είμαστε σε πόλεμο φίλε μου..δεν πολεμάμε μεταξύ μας και ούτε κανείς έχει προσωπικά με κανέναν...και ειδικά μαζί σου!

Ηρέμησε , χαλάρωσε..κοίτα τα πουλάκια και τα τόσο όμορφα χρώματα της άνοιξης..άκου το κελάρισμα των πουλιών και άφησε την αύρα να δροσίσει το είναι σου...τραγούδα φίλε μου..η ζωή είναι ωραία ..

Η Λάρισα έχει και ωραίες παραλίες γύρω γύρω...άμα βλέπεις ότι ζεσταίνεσαι κάνε καμμιά βουτιά και καμμιά βολτίτσα στην παραλία και κοίτα στον ορίζοντα...άσε την σκέψη σου να ταξιδέψει..ονειρέψου και χαλάρωσε...ναί φίλε μου???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2010, 21:57:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το οτι είσαι ένας κοινότατος συκοφάντης, δεν μου προκαλεί εντύπωση,Εαρινέ, το πρόσεξα απο την αρχή,έξυπνος όχι,αλλά,πρέπει οι διαχειριστές, καποια στιγμή να βάλουν κάποια όρια,για το τι σημαίνει αντίδραση,τι σημαίνει επίθεση, ύβρις και απάντηση,γιατί εσύ μπορεί να μην το καταλαβαίνεις,αλλά,δεν πιστεύω ότι κι οι άλλοι κάνουν το ίδιο...Κι είναι βαρετό, επαναλαμβάνω..
Οπότε, ας κόψεις την πλάκα και άσε να κάνουμε την ανταλλαγή απόψεων, που κανουμε εδώ και καιρό...

Ασφαλώς και δεν περίμενα Βαγγέλη να δώσεις μια καλύτερη απάντηση , ούτως ή άλλως παρά τις τόσες προσπάθειες απο όλους σχεδόν του συνδικτύους , να δώσουν "τόπο στην οργή" και να σε νουθετήσουν επι του καλυτέρου , κατέστη αδύνατον ...

Όλοι προσπάθησαν να σε δούν απλά σαν τον τρελλό του χωριού , τον γραφικό και "Τρεχαγύρευε" , αλλα ούτε και αυτό απέδωσε και παρά την καλή διάθεση όλων να σε βελτιώσουν ως άνθρωπο και να σε βηθήσουν να δείς και ον καλό δρόμο , τον ώριμο και ευγενή ... και αυτό κατέστη αδύνατον...

Πλέον , βαδίζεις ολοταχώς προς ένα ταξίδι μοναχικό και αυτοκατοστροφικό , ούτε ο θεός σου σε θέλει ...ούτε και κανείς λογικός άνθρωπος , έγινες με τον τρόπο και την συμπεριφορά σου ...παράδειγμα προς αποφυγήν...

Λυπάμαι πραγματικά που υπάρχουν ακόμα άνθρωποι του είδους σου και οι οποίοι δεν έχουν καμμιά επαφή με το περιβάλλον και τους συνανθρώπους τους...

Γιατί Βαγγέλη...γιατί τέτοιο μίσος και αγωνία???
Γιατί τέτοια συναισθηματική φόρτιση και επιθετικότητα???

Γιατί , επειδή και μόνο ...κάποιοι έχουν τις απόψεις τους...???

Τι φοβάσαι??? Δεν είμαστε σε πόλεμο φίλε μου..δεν πολεμάμε μεταξύ μας και ούτε κανείς έχει προσωπικά με κανέναν...και ειδικά μαζί σου!

Ηρέμησε , χαλάρωσε..κοίτα τα πουλάκια και τα τόσο όμορφα χρώματα της άνοιξης..άκου το κελάρισμα των πουλιών και άφησε την αύρα να δροσίσει το είναι σου...τραγούδα φίλε μου..η ζωή είναι ωραία ..

Η Λάρισα έχει και ωραίες παραλίες γύρω γύρω...άμα βλέπεις ότι ζεσταίνεσαι κάνε καμμιά βουτιά και καμμιά βολτίτσα στην παραλία και κοίτα στον ορίζοντα...άσε την σκέψη σου να ταξιδέψει..ονειρέψου και χαλάρωσε...ναί φίλε μου???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2010, 22:26:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Τρεχαγύρευε θα έχω μία απορία. Πιστεύεις ότι η αλήθεια χωράει στον ανθρώπινο εγκέφαλο ή όχι>?
Επίσης αυτή είναι μια πληροφορία, ένα λογικό συμπέρασμα όπως 1 και ένα = 2 ή είναι κάτι άλλο?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2010, 23:05:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Dr Jeckyl & Mr Hyde, έχουμε πει , ότι η ιδια η επιστήμη,δεν μπορεί να αναγνωρισει τις μονάδες, λόγω της διαφορετικότητας των, εμείς,γιατι να τις περιορίζουμε;
Εαρινέ,αγόρι μου,γράψε κανένα σενάριο....Έχεις πολύ φαντασία....
Οι άλλοι δεν το βλέπουν;Αδικείσαι....
Κοινότατος συκοφάντης...11888...Τι νούμερο!!!!!
Απο παραλίες, παντως, μάλλον σκιζεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2010, 23:13:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
trexagireve μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις το πώς είναι δυνατόν να είσαι το μοναδικό άτομο που έχει δημιουργήσει τόσες πολλές έντονες αντιπαραθέσεις με τα περισσότερα μέλη εδώ μέσα…

Μήπως πρέπει ψάξεις περισσότερο τον λόγο που συμβαίνει αυτό…

Ο ένας λόγος είναι φανερός…!!!

quote:
trexagireve -Εγώ προσωπικά θα σου πρότεινα να πας σε ένα γιατρο,Βιομηχανικέ ύπνε....Δεν είσαι καλά,και οι διαχειριστές, όντως, πρέπει να σε προσέξουν, γιατι δεν γράφεις χωρίς να με βρίζεις, έτσι κότα που εισαι,ενω απο κοντά,κορίτσι μου, θα σου ειχα βάλει τον κ@λο σου στο στόμα να φας τα σκατά σου....
Homo, παλιαδερφή του κερατά.
....

Αλλα, ξαναλέω, αν θέλεις να μου πεις απο κοντά,μερικά πράγματα, να το κανονίσουμε,αλλά εδώ κόψε τις μαγκιές, δεν σε παίρνει...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2010, 23:19:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε μου Dr Jeckyl & Mr Hyde, έχουμε πει , ότι η ιδια η επιστήμη,δεν μπορεί να αναγνωρισει τις μονάδες, λόγω της διαφορετικότητας των, εμείς,γιατι να τις περιορίζουμε;
Εαρινέ,αγόρι μου,γράψε κανένα σενάριο....Έχεις πολύ φαντασία....
Οι άλλοι δεν το βλέπουν;Αδικείσαι....
Κοινότατος συκοφάντης...11888...Τι νούμερο!!!!!
Απο παραλίες, παντως, μάλλον σκιζεις...

Έχουμε πεί , λέει ο Μικρός απο την Λάρισα...με το υπέροχο στόμα και την υπέροχη προσωπικότητα...το ερώτημα όμως είναι το εξής:"Και ποιοί είστε εσείς που ειπατε ...ότι είπατε και θα πρέπει η ανθρωπότητα να σας πάρει και στα σοβαρά???

Είπατε...λές...ποιοί δηλαδή???

Και τι είπατε???

-Ότι άκουσον άκουσον...ότι η επιστήμη δεν μπορεί να αναγνωρίζει τις μονάδες ... λόγω -λέει- της διαφορετικότητάς των...

Σημ:"Άντε τώρα και συζήτα μαζί του...άντε να βγάλεις συμπέρασμα.."

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2010, 23:48:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε μου Dr Jeckyl & Mr Hyde, έχουμε πει , ότι η ιδια η επιστήμη,δεν μπορεί να αναγνωρισει τις μονάδες, λόγω της διαφορετικότητας των, εμείς,γιατι να τις περιορίζουμε;

Φίλε Τρέχα δε καταλαβαίνω τι εννοείς. Εγώ δεν αναφέρομαι στην επιστήμη.
Φίλε Τρέχα,
Η αλήθεια είναι βιωματική?
ή μια γνώση που μπορούμε να επεξεργαστούμε κ εκ τούτου να καταλάβουμε με τον γηίνο νού μας?
Τι απο τα δύο είναι?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 12:24:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη για τα....παράσιτα ντόκτορ, δεν αφήνουν κανένα διάλογο, να λάβει χώρα, απο τη ζήλια τους....Φίλε μου elo,επι του θέματος που έθεσες, ούτε εσυ δεν τοποθετεισαι, αλλά, καταφεύγεις κι εσύ, στην γνωστη τακτική λασπολογίας;Και πάλι κάνετε συγκρίσεις;
Με ποια και πόσα άτομα εχω μαλώσει και με ποιά διαφωνω,αλλά και με πόσους συμφωνώ; Εκτός κι αν το να διαφωνείς είναι αγένεια για σένα....
Φίλε μου, λέμε πολλά κατα καιρούς και δεν βλέπω κανέναν σας ,να τοποθετείται,κρατωντας αποστάσεις κι όταν υπάρχει ..."κρίση" σπεύδετε ασθμαίνοντες, να υποστηριξετε τα "φιλαράκια"....
Ρε παιδιά, παίξτε μπάλα...Μας τρελανατε με τους όρους....
Δεν θέλετε να παιξετε, κι όλα σας φταίνε....
Μήπως φταίει η..προετοιμασία;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 12:28:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
..Έλεγα λοιπόν,φίλε Dr Jekyll Mr Hyde,ότι η αλήθεια, όπως την αναφέρεις, είναι συνειδητοποίηση, ειναι κατοχή, για να έρθουμε σε μια μεγάλη λέξη, κατέχον...
Ο κατέχων το κατέχον,είναι ο άνθρωπος του αύριο, φίλε μου....
Ότι ζούμε, είναι εμπειρικό,ασκήσεις, ενος πλάσματος, σε κάτι άλλο, που θα τον οδηγήσει σε μια άλλη διάσταση και ολοκλήρωση της ύπαρξης του..Δεν τις έχουμε ανάγκη, ασκούν απλά ικανότητες μας, ώστε να είναι έτοιμες να λειτουργήσουν, σην τελική μας μορφή...
Γιατί, σίγουρα, καταλαβαίνεις, ότι ο άνθρωπος,δεν είναι αυτό που ζούμε τώρα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 17:13:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ότι ζούμε, είναι εμπειρικό,ασκήσεις, ενος πλάσματος, σε κάτι άλλο, που θα τον οδηγήσει σε μια άλλη διάσταση και ολοκλήρωση της ύπαρξης του..Δεν τις έχουμε ανάγκη, ασκούν απλά ικανότητες μας, ώστε να είναι έτοιμες να λειτουργήσουν, σην τελική μας μορφή...
Ωραία, δεν θα διαφωνήσω βέβαια με αυτό, αλλά θα σε ρωτήσω αν αυτό σημαίνει ότι άπαντες και χωρίς κόπο θα μπούμε στη βασιλεία των ουρανών.

Ναι ο άνθρωπος.. μάλλον.. δεν είναι ακριβώς αυτό που είμαστε τώρα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 17:24:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απαντες θέλουμε ζήσει,φίλε μου, απο την αγάπη του Πατέρα..Υπάρχει γονιός, που να διακρίνει τα παιδιά του;Απο την άλλη, αυτό το χωρίς κόπο, μην το ξαναπείς....
Θέλει πολύ δουλειά, επι γής..Και φροντίζει ο Θεός γι αυτό,ώστε, άξιοι να μπούμε...
Ο άνθρωπος, σε ένα αιώνιο γιγνεσθαι,δεν μπορεί να ειναι τόσο μερικός όσο τώρα....Αυτόν τον εαυτό, πρέπει να αναζητάμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 19:09:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ βέβαια με όσα λες, υπο μια άλλη οπτική γωνία βέβαια, αλλά συμφωνώ. Εν τούτοις θα επιμείνω σε βαθύτερη διερεύνηση αυτού του ζητήματος ρωτώντας.. και η κόλαση?

"..The Matrix can't tell you who you are"
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 20:31:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορείς να φανταστεις, ένα τέλειο όν, να ζει υπο τις συνθήκες που ζούμε;
Αυτο θα ήταν κόλαση γι αυτόν....
Αν δεις τον άνθρωπο, όχι μερικό, όπως τον ξέρουμε,
αλλά όλο, τον θεό που ειναι, αν αυτό το όν,δει την εδώ ζωή του,
θα την ονομάσει κόλαση...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 20:40:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Συμφωνώ βέβαια με όσα λες, υπο μια άλλη οπτική γωνία βέβαια, αλλά συμφωνώ. Εν τούτοις θα επιμείνω σε βαθύτερη διερεύνηση αυτού του ζητήματος ρωτώντας.. και η κόλαση?

``Ποιος είπε ότι είναι άσχημα στην κόλαση. Βρήκα ζωή στα μαύρα τα μεσάνυχτα. Δεν είχα τύχη είχα τα μάτια μου ορθάνοιχτα.``

Ποιοί είναι αυτοί που θα πάνε στον παράδεισο?
Αυτοί που θα γυρίσουν το μάγουλο για να φάνε και την αλλη μπάτσα? ή αυτοί που θα ανταποδώσουν με μπάτσα. Ιδού το ερώτημα.
Οι ακολουθούντες το Γιαχβικό νόμο (Μωσαικό)οφθαλμό αντί ομφαλμού ή οι ακολουθούντες το νόμο του Ιησού ο οποίος έρχεται σε αντίθεση με το Μωσαικό νόμο.
Και επειδή το τραγούδι φίλε dr μιλάει για ορθάνοιχτα μάτια να κάνω την εξής παρατήρηση.
Εδώ κάποιοι θερμόαιμοι του Μωσαικού Νόμου τον ασπάζονται εξαιτίας του οτι εντολοδότης είναι ο ιδιος ο Γιαχβέ.
Φοβούμενοι να ``κρίνουν`` τον ιδιο το Θεό γίνονται εντολοδόχοι.
Και ποιός μου λέει ομως εμένα πως δεν είναι ενα τέχνασμα του Θεού ωστε να δεί ποιοί έχουν κρίση?

Εγώ προσωπικά πάντως δεν αισθάνομαι καλά στα παραδεισένια μέρη.. Είναι ακριβά Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 21:02:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι μπορώ να φανταστώ ένα τέλειο ον να ζει υπο τις συνθήκες που ζούμε και αυτό άλλωστε ήταν ένα απ' τα πράγματα που ήρθε για να αποδείξει ο Χριστός. Ότι μπορούμε να είμαστε θεα-ανθρωποι, δηλαδή και θεοί και άνθρωποι. Πού? Εδώ. Εδώ ήρθε ο άνθρωπος, εδώ εφράμοσε τη διδασκαλία του, εδώ διδαξε την αγάπη
και όλες τις άλλες αρετές που τελειώνουν τον άνθρωπο(->φτάνουν δηλαδή τον άνθρωπο στο τέλος του)
Επομένως δεν μπορώ να δεχτώ τη θεώρηση ότι εδώ είναι η κόλαση. Γιατί αφενός δεν υπάρχει κάτι που να υποδεικνύει κάτι τέτοιο, αφετέρου ο παράδεισος και η κόλαση αποτελούν ακραίες καταστασεις και δεν έχουν να κάνουν με τη γη που είναι μία μέση κατάσταση αφού σε αυτή συνυπάρχει τόσο το καλό όσο και το κακό. Δεν είναι η τέλεια κατοικία για ένα τέλειο ον, αλλά ούτε το αναιρεί.
Στη κόλαση αντίθετα δεν υπάρχουν καν συνθήκες που να ευνοούν την πνευματική ανάπτυξη κάποιου σε θεάνθρωπο. Η καταδίκη δηλαδή είναι "αιώνια" αφού αν μια μπάλα αφεθεί στη κατηφόρα μόνο κάτω μπορεί να πάει. Η μπάλα είμαστε εμείς και η κόλαση η κατηφόρα.
Ο παράδεισος είναι ανηφόρα.
Η γη είναι "ίσομα"
για αυτό και χρειάζεται κόπος για να ανεβεί κάποιος την ανηφόρα αλλα είναι εύκολα και να γκρεμοτσακιστεί απ' την κατηφόρα.

Το παραπάνω νομίζω είναι ένα καλό παράδειγμα για το τι πάει να πει κολαση-γη-παράδεισος
τουλάχιστον για κάποιον που πιστεύει στη χριστιανική παράδοση-θρησκεία.
Για κάποιον άλλο ίσως να χρειαζόταν διαφορετικό παράδειγμα.
Πρέπει όμως Τρέχα να ξέρεις ότι το λογικό για τον άνθρωπο(εμάς) δεν είναι και απαραίτητα κ το σωστό. Το σωστό το μαθαινει κάποιος μόνο μέσα απο την εμπειρία -αυτό είναι που αποκαλείται Γνώση- ενώ για όλα τα άλλα υπάρχει η υπόθεση. Και ως ότου να υπάρξει εμπειρία καλό είναι να είμαστε υπερβολικά σκεπτικιστές κ υπερβολικά ανεπίδεκτοι "ερμηνειών"..
Τώρα, η πίστη είναι καλό πράγμα όταν.. βρίσκεται στα σωστά πλαίσια. Όταν βρίσκεται στα σωστά πλαίσια αγγίζει την τέχνη της μαγείας..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 21:41:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου Dr Jekyll Mr Hyde,έχεις δίκιο σε όσα λες, έτσι το βλέπω κι εγώ,οπότε,καταλαβαίνω, γιατι είμαστε σε αυτή τη γή και ευελπιστώ, να πάμε παρα πέρα, που πιστευω, ότι είναι πολύ πιο ψηλά, απο ότι ειμαστε τώρα...
Όσον αφορά τώρα, την κόλαση,ως εδώ κατοικία, μην μπερδεύσαι, ο κόσμος έιναι ωράιος, εμείς τον κάνουμε κόλαση...Εμείς διαστρέφουμε τις φυσικές λειτουργίες του και τον κάνουμε να δειχνει έτσι...
Μόλις γίνουμε καλύτεροι, θα γίνει γύρω μας κι ο κόσμος καλύτερος...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 23:01:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
trexagireve- Φίλε μου elo,επι του θέματος που έθεσες, ούτε εσυ δεν τοποθετεισαι, αλλά, καταφεύγεις κι εσύ, στην γνωστη τακτική λασπολογίας;Και πάλι κάνετε συγκρίσεις;
Με ποια και πόσα άτομα εχω μαλώσει και με ποιά διαφωνω,αλλά και με πόσους συμφωνώ; Εκτός κι αν το να διαφωνείς είναι αγένεια για σένα....
Φίλε μου, λέμε πολλά κατα καιρούς και δεν βλέπω κανέναν σας ,να τοποθετείται,κρατωντας αποστάσεις κι όταν υπάρχει ..."κρίση" σπεύδετε ασθμαίνοντες, να υποστηριξετε τα "φιλαράκια"....

trexagireve πόσα θες να με τρελάνεις..

Ποια είναι η γνώστη τακτική λασπολογίας που αναφέρεσαι..
Από πότε η διαφωνία εκφράζεται με αυτό τον τρόπο…

quote:
έτσι κότα που εισαι,ενω απο κοντά,κορίτσι μου, θα σου ειχα βάλει τον κ@λο σου στο στόμα να φας τα σκατά σου....
Homo, παλιαδερφή του κερατά.....

Όταν λες… "επι του θέματος που έθεσες, ούτε εσυ δεν τοποθετεισαι"… τι εννοείς, δεν κατάλαβα..
Τα "φιλαράκια" που λες, ποια είναι, αυτοί που έχουν αντίθετη γνώμη από εσένα..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 23:14:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητέ μου Dr Jekyll Mr Hyde,έχεις δίκιο σε όσα λες, έτσι το βλέπω κι εγώ,οπότε,καταλαβαίνω, γιατι είμαστε σε αυτή τη γή και ευελπιστώ, να πάμε παρα πέρα, που πιστευω, ότι είναι πολύ πιο ψηλά, απο ότι ειμαστε τώρα...
Όσον αφορά τώρα, την κόλαση,ως εδώ κατοικία, μην μπερδεύσαι, ο κόσμος έιναι ωράιος, εμείς τον κάνουμε κόλαση...Εμείς διαστρέφουμε τις φυσικές λειτουργίες του και τον κάνουμε να δειχνει έτσι...
Μόλις γίνουμε καλύτεροι, θα γίνει γύρω μας κι ο κόσμος καλύτερος...
Ααα.. οκ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2010, 23:36:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
trexagireve- Έλεγα λοιπόν,φίλε Dr Jekyll Mr Hyde,ότι η αλήθεια, όπως την αναφέρεις, είναι συνειδητοποίηση, ειναι κατοχή, για να έρθουμε σε μια μεγάλη λέξη, κατέχον...
Ο κατέχων το κατέχον,είναι ο άνθρωπος του αύριο, φίλε μου....
Ότι ζούμε, είναι εμπειρικό,ασκήσεις, ενος πλάσματος, σε κάτι άλλο, που θα τον οδηγήσει σε μια άλλη διάσταση και ολοκλήρωση της ύπαρξης του..Δεν τις έχουμε ανάγκη, ασκούν απλά ικανότητες μας, ώστε να είναι έτοιμες να λειτουργήσουν, σην τελική μας μορφή...
Γιατί, σίγουρα, καταλαβαίνεις, ότι ο άνθρωπος,δεν είναι αυτό που ζούμε τώρα....

Κάποιες ερωτήσεις αγαπητέ trexagireve για να καταλάβω τι εννοείς;

Τι είναι αυτό που πρέπει να κατέχει (αποκτήσει) ο άνθρωπος του "τώρα", για να γίνει άνθρωπος του "αύριο";

Όταν λες άνθρωπος του "αύριο", τι εννοείς;

Κάνε μια περιγραφή για να καταλάβω πως φαντάζεσαι την «εξέλιξη» του αυριανού ανθρώπου;

Όταν λες πως κάθε εμπειρία και βίωμα που έχουμε στην ζωή μας, στην τωρινή ζωή μας, … «Δεν τις έχουμε ανάγκη, ασκούν απλά ικανότητες μας, ώστε να είναι έτοιμες να λειτουργήσουν, σην τελική μας μορφή»... εννοείς πως ο άνθρωπος μέσα στην "μικρή ζωή που διανύει" θα καταφέρει να μάθει από τα βιώματα του και να φτάσει έτσι απλά (εξελιχθεί) στην τελική του μορφή..!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2010, 13:31:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα στοιχεία του αύριο, πρέπει να έχει φίλε μου elo, ο άνθρωπος του αύριο...Όχι σημάδια του χθές, ή του σήμερα...
Άνθρωπος του αυριο, ειναι ο αιώνιος άνθρωπος, η επόμενη εξέλιξης μας,σε θεό....Ένα όν, που θα έχει θέση στον κόσμο...
Ναι,έτσι ειναι, όσο κι αν σε ξαφνιάζει ή ξενίζει, εδώ κάνουμε κυκλοφοριακή αγωγή..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2010, 00:21:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μα στοιχεία του αύριο, πρέπει να έχει φίλε μου elo, ο άνθρωπος του αύριο...Όχι σημάδια του χθές, ή του σήμερα...
Άνθρωπος του αυριο, ειναι ο αιώνιος άνθρωπος, η επόμενη εξέλιξης μας,σε θεό....Ένα όν, που θα έχει θέση στον κόσμο...
Ναι,έτσι ειναι, όσο κι αν σε ξαφνιάζει ή ξενίζει, εδώ κάνουμε κυκλοφοριακή αγωγή..

Αυτό λέμε ρε κοπανημένε...παιδί μου ήθελα να πώ ..καλέ μου!

Αυτό λέμε..αφήνουμε πίσω μας το "χθές" και προχωράμε για το κτίσιμο του ανθρώπου του "αύριο"...με όρους νέους που απαντούν στο σήμερα και στο αύριο..κι όχι με όρους Μεσσαίωνα μαύρους κι'αραχνους..!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2010, 00:26:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν απαντάς όμως συγκεκριμένα σε αυτά που ρωτάω φίλε μου.
Δεν μπορεί να μην γνωρίζεις τις απαντήσεις, να μην γνωρίζεις τα αίτια που θα φέρουν το επιθυμητό (για εσένα) αποτέλεσμα.

Ας το πιάσουμε πάλι από την αρχή..

«στοιχεία του αύριο»
Δηλαδή, ποια είναι αυτά τα στοιχεία που πρέπει να έχει ο άνθρωπος ώστε να εξελιχθεί;

«αιώνιος άνθρωπος = θεός»
Εδώ αυτή η έννοια είναι λίγο παράξενη, έως και παράλογη.
Τι σχέση μπορεί να έχει ο τρισυπόστατος θεός του χριστιανισμού με τον (αιώνιο) άνθρωπο που αναφέρεσαι;

«η επόμενη εξέλιξης μας, σε θεό»
Όταν μιλάς για ανθρώπινη εξέλιξη, μήπως αναφέρεσαι και στην μετενσάρκωση;

Γιατί έχω την εντύπωση ότι αυτά που αναφέρεις δεν έχουν καμιά σχέση με τον χριστιανισμό (Ορθόδοξο Χ.)…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2010, 00:30:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν απαντάς όμως συγκεκριμένα σε αυτά που ρωτάω φίλε μου.
Δεν μπορεί να μην γνωρίζεις τις απαντήσεις, να μην γνωρίζεις τα αίτια που θα φέρουν το επιθυμητό (για εσένα) αποτέλεσμα.

Ας το πιάσουμε πάλι από την αρχή..

«στοιχεία του αύριο»
Δηλαδή, ποια είναι αυτά τα στοιχεία που πρέπει να έχει ο άνθρωπος ώστε να εξελιχθεί;

«αιώνιος άνθρωπος = θεός»
Εδώ αυτή η έννοια είναι λίγο παράξενη, έως και παράλογη.
Τι σχέση μπορεί να έχει ο τρισυπόστατος θεός του χριστιανισμού με τον (αιώνιο) άνθρωπο που αναφέρεσαι;

«η επόμενη εξέλιξης μας, σε θεό»
Όταν μιλάς για ανθρώπινη εξέλιξη, μήπως αναφέρεσαι και στην μετενσάρκωση;

Γιατί έχω την εντύπωση ότι αυτά που αναφέρεις δεν έχουν καμιά σχέση με τον χριστιανισμό (Ορθόδοξο Χ.)…



Τώρα περίμενε και θα σε κατα-τοπίσει επακριβώς...χαράς την υπομονή σου και την προσμονή σου , ότι θα πάρεις απάντηση...

Και για να μην νομίζεις ότι είμαι "κακός"..περίμενε να πάρεις την απάντηση και άμα βγάλεις νόημα...ΣΦΥΡΑ ΜΟΥ..

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 22 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy