ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΔΙΠΛΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ: Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΜΥΗΣΗΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 20:45:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εσένα σε βλέπω στο αυτόφωρο ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 20:48:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτά από μένα για σήμερα αγάπες μου. Σας εύχομαι καλό βράδυ.

Μάτια μου ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gl0u Gl0u
troll


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 20:56:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gl0u Gl0u  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εσένα σε βλέπω στο αυτόφωρο ...



Ε!
πληρωνουμε τις αμαρτιες μας μερικοι,δε ειμαστε στο απυρο βλητο!



Περισσότερα για μένα εδώ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2011, 22:10:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζιπ,

τρίχες!
............

Δεν άντεξαν, ε βρε, σε εγκατέλειψαν όλες, μα όλες!

Τώρα για τα στοιχεία που εφερες, το λόγο έχει η διεύθυνση.

Τι στην ευχη, i.p. Βρίσκουν ολόκληρο πελεγκρινο...με να ΚΆΤΙ αυτιά, (ούτε πινελιά απο Μοζ να είχε φάει),

και το Νικομαχο δεν θα βρουν....

Ρε ΝΙΚ τι λέει τελικά? που να προσαραξω...με τo γιοτ?
ερετρια?
Άγιο κώσταντινο?
Η θεσσαλονίκη?

Το τελευταίο ενδείκνυται,

θα μας εκτελωνησει (στα ΕΣΩ και στα έξω μας),

το φιλαρακι μας, ο ζιπ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 00:29:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλάτωνα
Για διακοπές έρχεσαι ή για πυγμαχία?

Πήγαινε σε κανένα νησάκι ήσυχο και ασε τα μεγάλα λιμάνια
με τους πολλούς...μπελάδες!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trelantonis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 00:37:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Διαβάζω τα μηνύματα και τα σχόλια και σ' αυτό θέμα.
Δεν είχα σκοπό να συμμετέχω σ' αυτή τη συγκεκριμένη συζήτηση.

Καταρχήν αν και νομίζω πως δεν χρειάζεται καμία δική μου υποστηρικτή άποψη, θα ήθελα απλώς να πω ένα μόνο πράγμα λόγω επαγγελματικής εμπειρίας αρκετών χρόνων ως διαχειριστής πολυεπίπεδων και πολυδιάστατων συστημάτων πληροφορικής διαφόρων τεχνολογιών σε έντονα ανταγωνιστικό και απαιτητικό τεχνολογικά περιβάλλον.
Η παρέμβαση των συντονιστών και των διαχειριστών διακρίνεται να είναι αυτή ακριβώς που χρειάζεται να είναι.
Δηλαδή διατηρώντας λεπτές ισορροπίες ανάμεσα στον συντονισμό και στη διαχείρηση αυτού του φόρουμ και στο φιλελεύθερο χαρακτήρα της νοητικής και φιλοσοφικής έκφρασης ανταλλαγής σκέψεων και ιδεών που αρμόζει στο πνεύμα μιας τέτοιας διαδικτυακής κοινότητας διαλόγου που άπτεται θέματα εσωτερικής αναζήτησης.
Κλείνω αυτήν την σύντομη αλλά συνάμα ουσιαστική κατ' εμέ παρένθεση.

Το κλίμα όμως που επικρατεί με τους εκατέρωθεν λεκτικούς διαξιφισμούς,
οι οποίοι αφήνουν να αιωρούνται έμμεσα ή άμεσα υπονοούμενα προς πολλά μέλη φτάνοντας στο σημείο να εμπλέξουν και εμένα καθώς εχθές έγιναν αρκετές αναφορές και στο δικό μου πρόσωπο ερήμην μου με ποικίλης υφής και χαρακτήρα σχόλια ως προς εμένα και κάποιες κατάστάσεις διαλόγου παρελθόντος χρόνου 4-5 μηνών,
με οδήγησαν έπειτα απο πρώτες και δεύτερες σκέψεις εν τέλει στην απόφαση να γράψω και να διατυπώσω με σαφήνεια ορισμένα πράγματα ξεκαθαρίζοντας τις δικές μου θέσεις.
Αυτή η απόφαση δεν είναι προιόν καμίας απ' τις άμεσες ή έμμεσες προτροπές που έγιναν στα εν λόγω σχόλια και αναφορές προς εμένα, αλλά επειδή η δική μου συνείδηση δεν θα ήθελε να αφήνεται να αιωρούνται παρόμοιου είδους σκιές και ασάφειες στα μέλη με τα οποία είχαμε μια ανταλλαγή απόψεων και σκέψεων αλλά και γενικότερα στο σύνολο των μελών του φόρουμ.

1) Όλες τις φορές που έχω εκφράσει άποψη μέσα απο κάποιο σχόλιο ή έχω συμμετοχή σε συζήτησεις θεμάτων του φόρουμ, έχει γίνει αποκλειστικά και μόνο απ' αυτόν εδώ τον λογαριασμό με τον οποίο γράφω και αυτό το μήνυμα.
Είναι ξεκάθαρο και κρυστάλλινο αυτό για εμένα όπως το γράφω λόγω καθαρής και ήσυχης συνείδησης πάνω σ' αυτό το θέμα των πολλαπλών λογαριασμών.
Για να μην επαναλάβω τα ίδια, είμαι της ίδιας άποψης με αυτή όσων μελών έχουν εκφράσει ότι συζητούν με την χρήση ενός και μόνο λογαριασμού.
Για τη δική μου προσωπική εως τώρα συμμετοχή δεν υπήρξε και δεν υπάρχει ούτε ως σκέψη ένα τέτοιο ενδεχόμενο πολλαπλών λογαριασμών.
Είναι αντιληπτό και απο τον δικό μου προσωπικό τρόπο σκέψης και ύφος γραφής και έκφρασης μέσα και απο όποιες συμφωνίες αλλά και όποιες διαφωνίες, και απο τις θέσεις και απο τις αντιθέσεις.
Δηλαδή εν γένει απο το σύνολο των όλων τοποθετήσεων μου.

2) Εκτός διαδικτύου δεν γνωρίζω σε προσωπικό επίπεδο κανένα απολύτως απ' τα μέλη του φόρουμ.
Εξ αρχής της απόφασης μου να συμμετέχω στο φόρουμ, δεν είχα και ούτε έχω καμία πρόθεση γνωριμίας και κοινωνικής συναναστροφής σε προσωπικό επίπεδο με κανέναν απο εδώ εκτός αυτής και μόνο της διαδικτυακής επικοινωνίας.
Δεν προτίθεμαι τα όρια αυτής της επικοινωνίας να διευρυνθούν πέραν αυτής του διαδικτύου.

3) Δεν συνηθίζω γενικότερα λόγω προσωπικής επιλογής να συμμετέχω σε σελίδες και φόρουμ κοινωνικής δικτύωσης.
Είμαι ένας άνθρωπος που ασχολείται απο μικρό παιδί συγκεκριμένα απο το 1984 με τους υπολογιστές.
Όταν τότε τελειώνοντας το δημοτικό σχολείο μου έκαναν δώρο για πρώτη φορά έναν ZX Spectrum.
Μετά απο 26 χρόνια ερασιτεχνικής και επαγγελματικής ενασχόλησης με τους υπολογιστές έχω ζήσει και έχω βιώσει τους υπολογιστές σε όλες τους τις φάσεις της εξέλιξης.
Εχω ζήσει και έχω ξεπεράσει και τα παιχνίδια και το ίντερνετ και τον προγραμματισμό και το administration και απο την "καλή" και απο την "ανάποδη" απο πλευράς χόμπι αλλά και κούρασης λόγω δουλειάς.
Αυτό που αποκαλούμε ως ελεύθερο χρόνο προσπαθώ να μην ξανα-ασχολούμαι με τους υπολογιστές.
Οπότε το ότι αποφάσισα τα Χριστούγεννα να κάνω εγγραφή και να συμμετέχω στο φόρουμ κοινωνικής δικτύωσης του esoterica έπαιξε ρόλο για εμένα μόνο το γεγονός ότι πραγματεύεται θέματα εσωτερικής αναζήτησης.
Αυτή η φιλοσοφική προσέγγιση μέσα απο ένα καθαρά νοητικό και πνευματικό πλαίσιο διαλόγου με την χρήση διαδικτυακής επικοινωνίας αποτέλεσε ένα κίνητρο να ασχοληθώ ξανά λίγο και με τα θέματα εσωτερικής αναζήτησης που κατά καιρούς με είχαν απασχολήσει διανοητικά.


Αναφέρει πολύ σωστά σε ένα του σχόλιο ο Δόκτωρ ότι:
"Συγνώμη, αλλά πόσο γκάου πρέπει να είναι ο Τρελαντώνης..."
Γενικότερα λοιπόν χρειάζεται να πούμε ότι δεν είμαι "γκάου" με την έννοια ότι δύναμαι σε κάποιο βαθμό με τις δικές μου νοητικές δυνατότητες και νοητικά φίλτρα να παρατηρώ και να αντιλαμβάνομαι εξ αρχής κάποιες βασικές και θεμελιώδεις λεπτομέρειες και υπολεπτομέρειες σε ορισμένους διαλόγους που λόγω ηλικίας και βιωμάτων κοντά στο τέλος της δεκαετίας των τριάντα δεν μπορούν και να ήθελα να περάσουν απαρατήρητες όπως θα γινόταν αν ήμουν στην δεκατία των είκοσι.
Ο παρατηρητής και ο παρατηρητής του παρατηρητή...
Αυτό το είχα γράψει σε κάποιον απ' τους διαλόγους πριν 4-5 μήνες με τις χαρακτηριστικές λέξεις: ΣΟΦΙΑ ΟΡΘΗ (και δεν εννοούσα βέβαια μόνο την ομώνυμη τηλεοπτική σειρά ).
Αυτό που εννοούσα και εννοώ και είναι γνωστό και αντιληπτό απ' όλους μας, είναι ότι η ΣΟΦΙΑ ΟΡΘΗ δεν είναι κάτι μαγικό αλλά κάτι απλό που συσσωρεύεται και έρχεται μέσα απο τις εμπειρίες, τα βιώματα, τις δυσκολίες και τις κάθε είδους συναναστροφές κοινωνικές, διαπροσωπικές και επαγγελματικές της καθημερινής ζωής.

Έχει αναφέρει μεταξύ αστείου και σοβαρού κάποιους μήνες πριν ο Δόκτωρ ότι ήθελε να ασχοληθεί σε βάθος με τα μαθηματικά κάνοντας προπονήσεις σε θέματα και προβλήματα λογικής.
Επίσης γράφει εδώ σ' αυτό θέμα πριν μερικές σελίδες σήμερα το μεσημέρι:

quote:
Dr Jekyll Mr Hyde
...Ναι Νικόμαχε, και όμως, χρειάζεσαι αποδείξεις για κάθε συγκεκριμένη κατηγορία που επιρρίπτεις στους συνδικτύους σου. Το ξέρω ότι σου 'ρχεται κατακούτελα, αλλά έτσι είναι...

Ναι έτσι είναι Νικόμαχε, έχει δίκιο ο Δόκτωρ.
Και εσύ και εγώ και όποιος άλλος γνωρίζει στοιχειώδη μαθηματικά χρειάζεται να το γνωρίζει και να μην το ξεχνά.
Δηλαδή όταν έχεις κάποιες αρχικές συνθήκες, κάποιες λεπτομέρειες και υπολεπτομέρεις απο αρχικές παρατηρήσεις οι οποίες καθώς τις αντιλαμβάνεσαι όλες μαζί συνθέτουν μια πρόταση λογικής κατά νού, αυτή η οποιαδήποτε πρόταση λογικής για να της αποδοθεί ο συμπερασματικός χαρακτηρισμός ως αληθής ή ψευδής χρειάζεται απόδειξη με αδιαμφισβήτητη τεκμηρίωση.
Στην προσπάθεια να αποδείξουμε μια τέτοια πρόταση μπορεί ως αρχικό βήμα να δεχόμαστε ως δεδομένο της υπόθεσης ότι ισχύει αλλά αυτό γίνεται για να προχωρήσουμε και στα επόμενα βήματα της διαδικασίας της απόδειξης συνεχίζοντας να κάνουμε υποθέσεις και να λαμβάνουμε περαιτέρω κάποια πράγματα ως δεδομένα η οποία στην πορεία μπορεί να μας οδηγήσει είτε στην αλήθεια της και τότε λέμε τεκμηριωμένα ότι ισχύει, είτε σε άτοπο οπότε λέμε ότι δεν ισχύει ή τέλος να μένει ημιτελής η απόδειξη του ισχυρισμού της υπόθεσης επειδή δεν μπορούμε να προχωρήσουμε την δεδομένη στιγμή περαιτέρω την απόδειξη.
Τότε έχοντας φτάσει σε κάποια ενδιάμεσα βήματα το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μιλήσουμε πιθανοθεωρητικά ορίζοντας και εκτιμώντας ζώνες πιθανότητων μέσα στις οποίες μπορεί να ισχύουν όλα τα δυνατά αποτελέσματα με διαφορετικά ίσως βάρη αν δεν είναι ισοπίθανα.
Αλλά σε μια τέτοια περίπτωση που "κολλάει" κάπου η τεκμηρίωση της απόδειξης σε κάποιο βήμα, είναι σαφές ότι μιλάμε πιθανοθεωρητικά με εκτιμήσεις όσο ενισχυμένες και αν είναι.
Αυτές οι εκτιμήσεις ως πιθανότητες δεν είναι ασφαλή συμπεράσματα της αλήθειας ή του ψεύδους της λογικής πρότασης, οπότε σε τέτοια περίπτωση αυτές οι πιθανότητες του τι ισχύει κατά την δική μου γνώμη χρειάζεται να μένουν ιδιωτικά και μόνο στην σκέψη μας πριν εκφραστούν εξωτερικεύοντας τα δημοσίως ως συμπέρασμα.

Για τα υπόλοιπα περί χυλοπίτες βραστές ή άβραστες, συναισθηματικά σοκ-τρακ-πατατρακ, παραπλανήσεις-αποπλανήσεις διανοητικές ή αδιανόητες κτλ... σε συγκεκριμένες αναφορές που έχουν αποδοθεί προσωποποιημένα, δεν θεωρώ ότι περιμένει κανείς να αφιερωθεί χρόνος να λάβει οποιουδήποτε είδους απάντηση και ξεκάθαρα αποσαφηνίζεται ότι δεν υπάρχει καμία πρόθεση να δοθεί.
Οτι είχε να ειπωθεί επι του θέματος, ειπώθηκε στην αμέσως προηγούμενη ανάλυση περι αποδείξεων σε θέματα προτασιακής λογικής.
Στο γενικότερο ζήτημα όπως το έχουν σχολιάσει ο συντονιστής Dying_Incubus, οι διαχειριστές, ο Πλάτωνας και ο Εαρινός με βρίσκουν απολύτως σύμφωνο.
Συγνώμη αν ξεχνώ και οποιονδήποτε άλλον.

Οσον αφορά το σχόλιο για γκέι κτλ... όποιον ενδιαφέρει να αφιερώνει και να σπαταλά χρόνο απο τη ζωή του για να λάβει απάντηση επι αυτού του πλέον "σοβαρού" και "βαθυστόχαστου" ζητήματος, παραπέμπεται στα λόγια του Φατσέα της τηλεοπτικής σειράς το "Καφέ της Χαράς" περί "ντιντήδων και ντιγκιντάγκηδων".
Ας κάνουμε και λίγο χιούμορ γιατί δεν χρήζει σοβαρής απάντησης και ενασχόλησης επι ενος τέτοιου ανυπόστατου ζητήματος αναφορικά με εμένα.

Επίσης εκφράζω ευχαριστίες σε όλα τα μέλη με τα οποία υπήρξε εποικοδομητικός διάλογος ανταλλάσσοντας απόψεις σε διανοητικό επίπεδο στα διάφορα θέματα όπου υπήρχε και δική μου συμμετοχή όπως τον Πλάτωνα, τον Νικόμαχο, τον Εαρινό, τον Κηφέα, τον Προμηθέα, τον Στιβ, τον Δόκτωρ, τον Ζιπ, τον Γιαννη, τον Αλεξ, τον Ευρωπαίο, κτλ...(συγνώμη αν ξεχνώ κάποιον) και γενικότερα στους διαχειριστές, συντονιστές που προσφέρουν αυτόν τον διαδικτυακό χώρο της Κοινότητας Διαλόγου για θέματα εσωτερικής φύσης και αναζήτησης και σε όλα τα μέλη του φόρουμ που αναπτύσσουν όλα αυτά τα ενδιαφέροντα θέματα που φιλοξενούνται σ'αυτό.

Η συμμετοχή σ' αυτές τις συζητήσεις δεν έχει αυτόκλητους ή ετερόκλητους εκπαιδευτές και εκπαιδευόμενους. Κατά την δική μου γνώμη δεν νομίζω ότι κάποιος μπορεί να αυτοχρήζει τον εαυτό του θεωρώντας τον εκπαιδευτή και άλλους ως εκπαιδευόμενους.
Θεωρώ ότι η συμμετοχή σε οποιαδήποτε συζητήση καθιστά κάποιον ταυτόχρονα και εκπαιδευόμενο και εκπαιδευτή.
Έτσι μέσα απ' αυτό το πλαίσιο ξεδιπλώνεται η αρμονία της όλης συζήτησης.
Προς αποφυγή παρεξηγήσεων το αναφέρω ως γενικότερη δική μου θεώρηση και όχι ως συγκεκριμένο υπονοούμενο προς κάποιον.

Και είναι εμφανές ότι δεν αναφέρεται ούτε και ως προς συντονιστές και διαχειριστές των οποίων τα σχόλια,οι παραινέσεις, οι χρονικές επιλογες των παρεμβάσεων είναι κατά τη δική μου γνώμη εξαίρετες τηρώντας πολύ λεπτές ισορροπίες και δυσδιάκριτα πολλές φόρές όρια αυξημένης πολυπλοκότητας.

Δεν προτίθεμαι να δώσω περαιτέρω συνέχεια επί του θέματος.

Τελικά το πνευματώδες χιούμορ είναι το καλύτερο φάρμακο αποφορτίζοντας τις εσωτερικές εντάσεις.

Κλείνοντας,νομίζω πως έχει αξία να θυμόμαστε ότι:
Αν δεν μπορούμε να ξεμπερδέψουμε κάποιες καταστάσεις στη ζωή,
τότε τις ξεμπερδεύει απο μόνη της η ίδια η ζωή.
Αυτό είναι το ύψιστο πνευματώδες χιούμορ της ίδιας της ζωής προς εμάς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 00:56:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ από το http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=7&TOPIC_ID=10962

Εχω καθε δικαιωμα να θεωρω τον οποιο λογαριασμο νομιζω τρολ και αν αποδειχθει λαθος,θα ζητησω συγνωμη.


quote:
zip, Απεστάλη: 20/03/2011 στο παρόν θέμα, σελ. 4

Σαφώς και έχεις κάθε δικαίωμα να θεωρείς troll όποιον λογαριασμό νομίζεις εσύ πως είναι. Αυτό που δεν έχεις δικαίωμα όμως να κάνεις, είναι να το ανακοινώνεις.


quote:
trelantonis

Αυτές οι εκτιμήσεις ως πιθανότητες δεν είναι ασφαλή συμπεράσματα της αλήθειας ή του ψεύδους της λογικής πρότασης, οπότε σε τέτοια περίπτωση αυτές οι πιθανότητες του τι ισχύει κατά την δική μου γνώμη χρειάζεται να μένουν ιδιωτικά και μόνο στην σκέψη μας πριν εκφραστούν εξωτερικεύοντας τα δημοσίως ως συμπέρασμα.


trelantonis, σε γενικές γραμμές μου άρεσε το μήνυμά σου. Ήταν σοβαρό και ειλικρινές.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 01:29:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τρελαντώνης
Ναι έτσι είναι Νικόμαχε, έχει δίκιο ο Δόκτωρ.
Και εσύ και εγώ και όποιος άλλος γνωρίζει στοιχειώδη μαθηματικά χρειάζεται να το γνωρίζει και να μην το ξεχνά.
Δηλαδή όταν έχεις κάποιες αρχικές συνθήκες, κάποιες λεπτομέρειες και υπολεπτομέρεις απο αρχικές παρατηρήσεις οι οποίες καθώς τις αντιλαμβάνεσαι όλες μαζί συνθέτουν μια πρόταση λογικής κατά νού, αυτή η οποιαδήποτε πρόταση λογικής για να της αποδοθεί ο συμπερασματικός χαρακτηρισμός ως αληθής ή ψευδής χρειάζεται απόδειξη με αδιαμφισβήτητη τεκμηρίωση.


Θα διαφωνήσω αγαπητέ μου φίλε και θα υποστηρίξω την
διαφωνία μου αυτή.
Υποθετικά,αν σε ενα χωριό 100 κατοίκων,σε ενα Α διαστημα,εχουν
βρεθεί 8 δολοφονημένοι και κανείς δεν γνωρίζει τον δολοφόνο,
παρουσιασθεί ξαφνικά ενας κάτοικος και παραδεχθεί,οτι αυτός
σκότωσε τρείς απο τους 8.Ονομάζει τούς δύο και αφήνει εντελώς
αδιευκρίνιστο τον τρίτο του φόνο.
Θα μπορούσε λοιπόν αυτός,να είναι εν δυνάμει και δολοφόνος των
υπολοίπων?Θα μπορούσε βάσει του νόμου των πιθανοτήτων!
[μαθηματικά δεν ήθελες?]
Η ίδια η δικαιοσύνη λέει:Πρόσεξε τι θα πείς,επειδή μπορεί να
χρησιμοποιηθεί εναντίον σου στο δικαστήριο!!

Και στο θέμα μας τωρα!
Ο Dr ομολόγησε την χρήση διπλών λογαριασμών και επεξήγησε και
τούς λόγους που δικαιολογούν υπερδιπλους λογαριασμούς.
Είναι εν δυνάμει ο Dr ιδιοκτήτης και άλλων διπλών λογαριασμών?
Με βάση την ομολογία του και εφ όσον δεν εχει πλήρως ξεκαθαρίσει
ονομαστικά τους λογαριασμούς του,στα μάτια μου ειναι,πιθανός
ιδιοκτήτης και άλλων διπλών και εξ ορισμού,εξ ιδιων αυτού σκέψεων,
οι οποίες σκέψεις υπο του ιδίου κατετέθησαν στο υπο συζήτηση θέμα.
Και μάλιστα με βαθμίδες μύησης.Προηγμένες μέθοδοι!

Εξακολουθείς ακόμη να πιστεύεις,οτι χρειάζομαι τεκμηρίωση,ώστε
να <κατηγορήσω> όποιον παραδέχεται την χρήση πολλών λογαριασμών,
αφού είναι εν δυνάμει,ένοχος εξ ομολογίας?

Αποψή μου είναι,οτι όποιος συνδίκτυος εχει παραδεχθεί την ύπαρξη πολλαπλών λογαριασμών,πρέπει να δώσει δείγματα μεταμέλειας και
σωστής <διαγωγής>,ώστε να ενταχθεί πάλι στην Κοινότητα καθαρός
και πέραν πάσης υποψίας και οχι να είναι στο απυρόβλητο και μάλιστα
να <ζητά και τα ρέστα>.Το παρελθόν φυγείν αδύνατον!

Η απέχθειά μου προς την κουτοπονηριά των κατόχων διπλών λογαριασμών,
με κάνει να φαίνομαι σκληρός στις απόψεις μου και αντιπαθής ισως!
Δεν μπορώ όμως φίλε Τρελαντώνη,να κάνω το κοροϊδο και να συνομιλώ
με ενα ατομο με πολλαπλά ΕΓΩ.
Είναι κατάπτυστο και εντελώς απαράδεκτο κατα την νοημοσύνη μου.
Αν εσένα Τρελαντώνη δεν σε πειράζει αυτο το γεγονός,να μην ξέρεις
σε πόσους μιλάς,συνέχισε να κάνεις διάλογο μαζί τους.
Εγω δεν μπορώ και θα σταθώ απέναντί τους,μέχρι να εκλείψει το
φαινόμενο.

Για να μην χρησιμοποιήσω κάποιο άλλο νικ στο κατωτέρω,θα χρησιμοποιήσω το δικό μου!
Λοιπόν φίλε μου,μαζί κατα καιρούς έχουμε κάνει διαλόγους συμμετέχοντας
σε συζητήσεις,με άλλα μέλη,και εχουμε συμφωνήσει και έχουμε διαφωνίσει
και μεταξύ μας και με τους άλλους συνδίκτυους.
Πώς θα σου φαινόταν λοιπόν,αν εγω εβγαινα και έλεγα:Ναι εχω πολλούς
λογαριασμούς και τους χρησιμοποιώ ανάλογα την περίσταση και ανάλογα
τα κέφια μου.
Τι θα αισθανόσουν για τον μέχρι τούδε σοβαρό συνομιλητή σου Τρελαντώνη?Μιλούσες μαζί του,κουραζόσουν να κατανοήσεις τα θέματά
του,κουραζόσουν παιδεύοντας το μυαλό σου να δώσεις μια κατα δύναμιν
σωστή και υπεύθυνη απάντηση και ξαφνικά βλέπεις οτι ο συνομιλητής
σου απλά σε κοροϊδευε!!!Δεν νομίζω να έμενες απαθής!
Μπήκες σε Κοινότητα Διαλόγου ή σε Θεατρική Οντισιόν?

Αυτά ως απάντησή σου στο μακροσκελές κείμενό σου.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 02:01:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Ζιπ πολύ ενδιαφέρουσες οι συγκρίσεις-ενδείξεις που παρέθεσεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 02:02:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τρελαντώνης εξηγήθηκες αντρίκια. respect. Εις το επανειδείνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 07:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε trexagireve, ακόμη γράφεις ;;;

Όχι σκουπίδια! Όχι πλαστικά!

*μισό να φτιάξω έναν καϊφέ ...

Edited by - zip on 26/06/2011 07:24:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 09:16:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι μπορεί να διαβάσει κανείς πρωί - πρωί...



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 09:21:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου κάνει εντύπωση που δεν έχουμε ακόμη κάποια διάψευση απο τον Νικόμαχο.Δεν είναι και λίγο να σε κατηγορούν για διπλό λογαριασμό με τέτοια επιχειρήματα και εσύ να μην κάνεις τίποτα? Περίεργο έτσι?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 09:34:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διάψευση με επιχειρήματα, έτσι ; Όχι με βρισιές και ανοησίες ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 09:43:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Dying

Τι μπορεί να διαβάσει κανείς πρωί - πρωί


Πράγματι , ιστορίες για αγρίους.
Καμία – ακόμη - δήλωση / ομολογία του “monster troll” .
Όλοι οι μικρομεσαίοι συνοδοιπόροι του «ανένηψαν»

Η μεγάλη σπουδή και ενασχόληση τους να αποδείξουν τα προφανή, τους κρατά μαντρωμένους τουλάχιστον σε αυτό το τόπικ.


Το ελάχιστο όφελος αξιοπρόσεκτο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 09:52:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
gianipseftis

Η μεγάλη σπουδή και ενασχόληση τους να αποδείξουν τα προφανή, τους κρατά μαντρωμένους τουλάχιστον σε αυτό το τόπικ.


Ενώ εσένα, ε ; Δεν σε κρατάει ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 10:01:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το παρακάτω είναι ένα από τα πρώτα μηνύματα του NIKOMAXOY-trexagireve :

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, Απεστάλη: 09/12/2010 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=1&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10817

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΣΟΒΑΡΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ ΣΤΑ ΤΑΡΤΑΡΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΠΕΘΑΝΤΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ?ΤΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΝΑ ΑΛΗΘΕΥΟΥΝ ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ?ΚΑΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ Κ2 ΤΩΝ ΙΜΑΛΑΙΩΝ ΠΟΥ ΑΦΟΥ ΛΕΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΥΠΟΥ ΙΝΤΙΑΝΑ ΤΖΟΟΥΝΣ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΝΑ ΧΑΖΕΥΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑΝΙ.ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΠΡΕΠΕ ΗΔΗ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΓΑΛΑΞΙΕΣ.ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΑΘΑΙΝΩ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΑΠΕΘΑΝΤΟΙ ΜΕ ΚΑΛΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΟΜΩΣ.ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΩ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΚΕΠΤΟΜΑΙ.


2233


Υπάρχουν κι άλλα με ανάλογο ύφος. Σ' αυτά τα μηνύματα, δεν γίνεται χρήση του συμβόλου "¶" και είναι γραμμένα με κεφαλαία. Το θέμα στο οποίο αυτή η δημοσίευση είναι και η εισαγωγική, έχει μόνο 3 σελίδες, στις οποίες ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ μας διηγείται την εμπειρία του με τον γέροντα Παϊσιο ... (;!)

Και επειδή ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ μας ενημερώνει πως το "παρελθόν φυγείν αδύνατο", ας ρίξουμε και μια ματιά στο δικό του παρελθόν.

Ο λογαριασμός NIKOMΑΧΟΣ εμφανίζεται στις πρώτες μέρες εγγραφής του, στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=2&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10819. Εκεί, όπως θα διαπιστώσετε και μόνοι σας, τα μηνύματά του είναι ... μετεωρολογικής φύσεως. Π.χ :

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ,

Απεστάλη: 15/12/2010

η υγρασια θα μας φαει,εδω στην παραλια.ειναι 97% αυτη την ωρα.

Απεστάλη: 17/12/2010

Kαλημερα απο την παραλια Ανατολικης Αττικης. Ηλιος με δοντια 6 βαθμοι,απνοια υγρασια 67%.


Με μια πρόχειρη ματιά στο μετεωρολογικό ιστορικό του www.freemeteo.com & για τις συγκεκριμένες ημερομηνίες που αναφέρονται στις παραπάνω δημοσιεύσεις, είναι πολύ εύκολο να βρει κάποιος πως αυτές οι μετεωρολογικές πληροφορίες που μας παρέχει τόσο απλόχερα και τόσο "ειλικρινά" ο NIKOMAXOΣ, πολύ απλά ... δεν επαληθεύονται.

Τι σημαίνει αυτό ; Σημαίνει πολύ απλά, πως μπορεί ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ να λέει πως "παραλια Ανατολικης Αττικης. Ηλιος με δοντια 6 βαθμοι,απνοια υγρασια 67%", αλλά το freemeteo, ο καιρός δηλ. έχει άλλη γνώμη για την παραλία Ανατολικής Αττικής & [ χε,χε,χε ] για την 17/12/2010 & τον "δείχνει" αλλού ... που ; ε, κάν' τε κι εσείς κάτι ... μην τα περιμένετε όλα στο πιάτο σας ...

Την καλημέρα μου και τα δέοντα,

zip®

Edited by - zip on 26/06/2011 11:12:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 11:10:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφού είσαι ο... γνήσιος Ζιπ, θα σε πάρω στα σοβαρά και θα το κοιτάξω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 11:45:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αφού είσαι ο... γνήσιος Ζιπ, θα σε πάρω στα σοβαρά και θα το κοιτάξω



Καλημερα!
Αρχισαν και τα μικρά να πονηρεύονται!!
Καλό!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 11:49:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μου κάνει εντύπωση που δεν έχουμε ακόμη κάποια διάψευση απο τον Νικόμαχο.Δεν είναι και λίγο να σε κατηγορούν για διπλό λογαριασμό με τέτοια επιχειρήματα και εσύ να μην κάνεις τίποτα? Περίεργο έτσι?

Σοβαρα Αλεξ?

Υπάρχουν τέτοια επιχειρήματα?

Ναι υπάρχουν,εχεις δίκιο!

Δείχνουν το <<μέγεθος>> της νοημοσύνης του Ζιπ και οσων τον
παίρνουν στα σοβαρά.Μην εξαιρέσεις τον εαυτό σου.
Εχεις όμως το ακαταλόγιστο,του νεαρου της ηλικίας σου.


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 11:53:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικόμαχε, θεωρείς ότι τα δικά σου τα επιχειρήματα είναι πιο βάσιμα και απτά? Δηλαδή το "E.T phone home" είναι πιο σοβαρό επιχείρημα από τον τρόπο -ας πούμε- που γράφει κάποιος?

Επίσης, περιμένουμε όλοι κάποιες διευκρινίσεις για τον τρόπο που "ψάρευες" τον γιατρό. Όπως δήλωσες, δεν τον κατηγόρησες καταλάθος, αλλά στόχευες κάπου.

Edited by - Narkissa555 on 26/06/2011 11:54:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 11:55:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα Ζιπ-Πελεγκρίνο-Deva-και οι υπόλοιποι 497.

Πολύ σοβαρά και ακλόνητα τα στοιχεία που παραθέτεις.
Δείχνουν γιατι έγινες εκτελωνιστής ενω τελείωσες το
τμήμα φυσικής του ΑΠΘ.
Είναι βαρέα φαίνεται η φυσική και ασήκωτη για μερικά
μυαλά.Αλήθεια με πόσο πήρες πτυχίο?Με 4 ή με 5?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 12:49:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πολύ σοβαρά και ακλόνητα τα στοιχεία που παραθέτεις.
Δείχνουν γιατι έγινες εκτελωνιστής ενω τελείωσες το
τμήμα φυσικής του ΑΠΘ.
Είναι βαρέα φαίνεται η φυσική και ασήκωτη για μερικά
μυαλά.Αλήθεια με πόσο πήρες πτυχίο?Με 4 ή με 5?

Oh my god,Νικόμαχε μην τα λές έτσι αυτα,γιατί δείχνουν τό πόσο απελπισμένος και χωρίς επιχειρήματα είσαι φίλε μου.Είναι αυτό που λέμε,ό,τι να ναι.

quote:
Σοβαρα Αλεξ?

Υπάρχουν τέτοια επιχειρήματα?

Ναι υπάρχουν,εχεις δίκιο!

Δείχνουν το <<μέγεθος>> της νοημοσύνης του Ζιπ και οσων τον
παίρνουν στα σοβαρά.Μην εξαιρέσεις τον εαυτό σου.
Εχεις όμως το ακαταλόγιστο,του νεαρου της ηλικίας σου.


Υπεκφυγές,δεν μου κάνει και τόσο εντύπωση.

Λίγη ειλικρίνα ρε γαμώτο,δεν βλάπτει ξέρεις.Πές μας,για ποιόν λόγο να ΜΗΝ πιστέψουμε τον zip? Δώσε κάτι τελος πάντων,που να δείχνει οτι δεν είσαι ψεύτης.

Edited by - alex22 on 26/06/2011 12:52:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 12:59:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Εαρινέ, μια διευκρίνιση.
Αυτός ο «Ευάγγελος» που αναφέρεις έχει κάποια σχέση με τον τον «τρεχαγυρευε» ?
Έχω υπ οψιν μου κάποιο παλιό «γνωστό» ξερόλα παλαιοημερολογίτη «ευάγγελο» από την Λάρισα.
Κατά δήλωση του σαρανταπεντάρη δημοσιογράφο.
Είναι το ίδιο πρόσωπο?
Ο δικός μου «ευάγγελος, εκτός των άλλων ήταν φανατικός οπαδός σεναρίων συνο μοσιολογίας, UFO, πνευματικών οντοτήτων, κοίλης γης, εξωγήινων «θεών», εκτοπλασμάτων και λοιπών γραφικών καρικατούρων.

Αν ο «Ευάγγελος» και ο «Τρέχα..» που αναφέρεται, είναι το ίδιο πρόσωπο, τότε θα πρέπει να εξετάσω – αν βρω χρόνο – τις ημερομηνίες που αναφέρονται για «τρέχα» , και «Νικ», με αυτές που γνωρίζω εγώ για τον γνωστό μου «ευάγγελο», και θα επανέλθω με στοιχεία ……


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 13:14:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλεξ
Λίγη ειλικρίνα ρε γαμώτο,δεν βλάπτει ξέρεις.Πές μας,για ποιόν λόγο να ΜΗΝ πιστέψουμε τον zip? Δώσε κάτι τελος πάντων,που να δείχνει οτι δεν είσαι ψεύτης.

Και ποιός σου είπε Αλεξ οτι δεν μπορείς να πιστέψεις τον Ζιπ?
Ελέυθερα να τον πιστέψεις!
Μετα θα κάνεις αυτό που ξέρεις καλά.
Θα ζητάς <<ειλικρινά>> συγνώμη,μέχρι την επόμενη <ατασθαλία>> σου!!

Εδωσα κάτι που δείχνει οτι δεν είμαι ψεύτης.
Θέλει ομως να αλάξεις τα καύσιμα για να το δείς!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 14:36:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε Εαρινέ, μια διευκρίνιση.
Αυτός ο «Ευάγγελος» που αναφέρεις έχει κάποια σχέση με τον τον «τρεχαγυρευε» ?
Έχω υπ οψιν μου κάποιο παλιό «γνωστό» ξερόλα παλαιοημερολογίτη «ευάγγελο» από την Λάρισα.
Κατά δήλωση του σαρανταπεντάρη δημοσιογράφο.
Είναι το ίδιο πρόσωπο?
Ο δικός μου «ευάγγελος, εκτός των άλλων ήταν φανατικός οπαδός σεναρίων συνο μοσιολογίας, UFO, πνευματικών οντοτήτων, κοίλης γης, εξωγήινων «θεών», εκτοπλασμάτων και λοιπών γραφικών καρικατούρων.

Αν ο «Ευάγγελος» και ο «Τρέχα..» που αναφέρεται, είναι το ίδιο πρόσωπο, τότε θα πρέπει να εξετάσω – αν βρω χρόνο – τις ημερομηνίες που αναφέρονται για «τρέχα» , και «Νικ», με αυτές που γνωρίζω εγώ για τον γνωστό μου «ευάγγελο», και θα επανέλθω με στοιχεία ……




Πάντως -όντως- δεν είναι ο Βενιζέλος...
Ναί φίλε μου αναφερόμουν στον φίλο Βαγγέλη που χρησιμοποιούσε για την συμμετοχή του στο φόρουμ το νίκ "Τρεχαγύρευε"...και ήταν απο την Λάρισα...όντως δημοσιογράφος και παλαιο-ημερολογίτης κατα δήλωσή του...
Τα υπόλοιπα περί "ξερόλα" δεν τα γνωρίζω...
Ωστόσο δεν γνωρίζω αν πρόκειται για το ίδιο πρόσωπο , μιας και ο Νικόμαχος δεν δηλώνει Θρήσκος...ωστόσο ήταν στιγμές που με μπέρδεψε ομολογώ και κάποια στιγμή τον είχα ρωτήσει κιόλας...
Τι να πώ???
Αν πάντως όντως πρόκειται για το ίδιο πρόσωπο , θα ήθελα να τον καλωσορίσω...
Ακόμα και να είναι το ίδιο πρόσωπο παντως , δεν νομίζω ότι έχει λόγους να μην το κάνει γνωστό...κατά την γνώμη μου πάντα...

Αυτά με την καλημέρα μου...

Σημ:"Οι κόντρες πάντως του Βαγγέλη με τον Zip , ήταν 'επικές' απο τότε...γι'αυτό και αναρρωτήθηκα μήπως πρόκειται για το ίδιο πρόσωπο"
Ωστόσο , μπορεί να κάνει λάθος και απλά να είναι τυχαίο...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 26/06/2011 14:40:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 15:27:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά βρε Δήμο,αναρωτιέσαι κι εσύ οτι μπορεί να ειμαι
οποιοσδήποτε άλλος πλήν αυτού που λέω?
Με ξαφνιάζεις!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 15:42:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου , προσωπικά -και το λέω με το χέρι στην καρδιά- είτε ήσουν ο φίλος Βαγγέλης , είτε εσύ ο Νίκ .... το ίδιο θα ήταν για μένα!
Και οι δυό άνθρωποι μέσα σε τούτο τον κόσμο και συνανθρωποί μου και οι δυό με δικαίωμα στην ζωη....
Κατά την γνώμη μου , το θέμα θα έπρεπε να κλείσει εδώ και ο καθένας να πράξει τα δέοντα , στο κάτω-κάτω ενήλικες -υποτίθεται- ότι είμαστε....
Για μένα είσαι ο Νίκ...όπως και γώ για σένα ο "Εαρινός" κατα κόσμον Δήμος...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 15:43:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Εαρινέ ευχαριστώ για την ενημέρωση και τη ταυτοποίηση του «τρέχα…», μιας όντως συμπλεγματικής φυσιογνωμίας που γνωρίζω σε άλλο φόρουμ.
Τώρα όντως μπερδεύτηκα και ο ίδιος.
Πίστεψέ με πως ό ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ λόγος που έγινα μέλος στο φόρουμ «εσωτερικά» ήταν ο «Ευάγγελος».
Ο ισχυρισμός του πως εγώ ήμουν μέλος του «εσωτερικά» με οδήγησε στη αναζήτηση του «εσωτερικά», από όπου καθ΄ ομολογία του είχε αποπεμφθεί.
Μα αυτός ο τύπος όχι μόνο ΔΕΝ είναι αστροφυσικός , μα ούτε και που έχει έδρα οποιοδήποτε πανεπιστήμιο γνωρίζει.
Οι γνώσεις του βασίζονται σε δημοσιεύματα της εφημερίδας ‘Το ΒΉΜΑ» ΚΑΙ της «Ναυτεμποριής».

Θα έχει μεγάλη πλάκα ειλικρινά η έρευνα του στυλ και των γνώσεων πλέον του περιβόητου «τρέχα-βαγγέλη»

Προσωπική μου άποψη πάντως είναι, πως είναι άλλο ΘΕΜΑ η πιστοποίηση του κατ επάγγελμα υβριστή τρολάκια, και άλλο του «αγαθού» « επιστήμονα παλαιοημερολογίτη δημοσιογράφου» , εραστή και εμπνευστή σεναρίων τρομολαγνείας, καταστροφολογίας, και εγκύρου ενημέρωσης του επιπέδου «Πραβδα», μόνιμου αποκλειστικού εντύπου ενημέρωσης των απανταχού παλαιοημερολογιτών, εντός και εκτός Ελλάδος, και τροφοδότη των εκπομπών Λιακό / Τουλάτου & ΣΙΑ.

Θέλω να πιστεύω πως ο Νικ δεν είναι ‘ευάγγελος’ = «Τρέχα…» , αν και δεν μπορώ πλέον να είμαι σίγουρος.

Για τον κατ έφεση τρολάκια με και χωρίς προσωπίδα δεν έχω καμία αμφιβολία.
ΔΕΝ είναι πάντως ο Νικ.

Μην μπερδεύουμε αμαρτίες του παρελθόντος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2011, 16:10:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
zip

Με μια πρόχειρη ματιά στο μετεωρολογικό ιστορικό του www.freemeteo.com & για τις συγκεκριμένες ημερομηνίες που αναφέρονται στις παραπάνω δημοσιεύσεις, είναι πολύ εύκολο να βρει κάποιος πως αυτές οι μετεωρολογικές πληροφορίες που μας παρέχει τόσο απλόχερα και τόσο "ειλικρινά" ο NIKOMAXOΣ, πολύ απλά ... δεν επαληθεύονται.

Τι σημαίνει αυτό ; Σημαίνει πολύ απλά, πως μπορεί ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ να λέει πως "παραλια Ανατολικης Αττικης. Ηλιος με δοντια 6 βαθμοι,απνοια υγρασια 67%", αλλά το freemeteo, ο καιρός δηλ. έχει άλλη γνώμη για την παραλία Ανατολικής Αττικής & [ χε,χε,χε ] για την 17/12/2010 & τον "δείχνει" αλλού ... [...]


Τώρα θα μου πείτε "E, και ; Τι σημαίνει αυτό ; Μπορεί ο άνθρωπος εκείνες τις μέρες να βρισκόταν κάπου με 6 βαθμούς, με άπνοια και υγρασία 67%". Ναι, κάπου - οπουδήποτε αλλού δηλ. - μπορεί να βρισκόταν, πάντως στην παραλία της Ανατολικής Αττικής δεν βρισκόταν. Και αυτό πολύ απλά σημαίνει, πως ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ ψεύδεται, αποπροσανατολίζει αλλά και παραπλανά τα μέλη του φόρουμ σκοπίμως.

Εδώ λοιπόν Admin, πολύ σωστά θα κόλλαγε το :

quote:
Admin, Απεστάλη: 15/06/2011 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=4&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10178

Και η παραπλάνηση πάει σύννεφο...


γιατί όντως ... η παραπλάνηση ... "πάει σύννεφο".

Αποδεδειγμένα λοιπόν αυτός ο άνθρωπος λέει ψέματα. Κι αν το παραπάνω το συνδυάσουμε με το :

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, Απεστάλη: 13/03/2011 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=6&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10962

Ψευτρακος ε? Οταν θα δεις ποσο κοροιδο εισαι και ποσο σε εχω παιξει δεν θα σου φθανουν τα 1000 νικς να κρυφθεις!


η εικόνα αρχίζει να γίνεται ακόμη πιο ξεκάθαρη. Ένα ένα τα κομμάτια του puzzle ενώνονται ...

Επίσης, αυτή η δήθεν δυσκολία του να συναντηθεί με τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ, κι αυτό κάτι δείχνει. Κι αυτό δεν το λέω εγώ. Μόνος του το είπε παραπάνω. Μήπως δεν είναι δυσκολία, αλλά ... αποφυγή ;;; Γι' αυτό, δεν ξέρω, δεν μπορώ να πω. Ρωτάω, δεν ξέρω.

Πάντως, έχει δηλώσει αυτό :

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, Απεστάλη: 13/06/2011 στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=2&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10178

Πρίν απο 3 μήνες,μου έκανες πρόταση Admin,να ερθω στο χώρο του esoterica.gr και να γνωριστούμε. Σου είπα πώς θα το κάνω μετά την 20-3-2011.

Μεσολάβησε όμως το τόπικ που άνοιξε ο Dr Jekyl περί διπλών λογαριασμών.Εξεπλάγην με οσα είδα εκει και προτίμησα να μην κάνω ποτέ γνωστή την παρουσία μου,σε κανέναν απο το φόρουμ.


Edited by - zip on 26/06/2011 16:38:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy