ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 42
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
__________
Νέο Μέλος

Vatican City
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2005, 01:37:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους __________  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

__________
Νέο Μέλος

Vatican City
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2005, 01:39:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους __________  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

I AM GALADRIEL! COME N ****

ΕΓΙΝΑΝ ΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2005, 07:54:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ωχ! Τι ανακοίνωση είναι αυτή πρωινιάτικα;

Galadriel μια χαρά σε βρίσκω!


C'est la vie and i am livin' la vida LOCA!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2005, 09:59:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χε... χε...

είδες βρε Loco...?

ήμουν "ξανθιά" και δεν το ξέρα!!!!


Galadriel

1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2005, 20:42:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ο πρωτος που ειδε....τις πιο πανω ανακοινωσεις...οταν συνελθει ,να μου ανακοινωσει τι ειπαν....? χαχαχαχαχαχαχαχαχα
οι φωτο ειναι απο το παρακατω link...το οποιο εχει ως επι το πλειστον φωτο ,που δεν ειναι για κοινη θεα....οποτε να μπειτε με επιφυλαξη,εαν το αποφασισετε....

http://www.marceldejong.com/Curtis.htm

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 11/03/2005 20:46:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2005, 22:47:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2005, 23:14:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

οι φωτο ειναι απο το παρακατω link...το οποιο εχει ως επι το πλειστον φωτο ,που δεν ειναι για κοινη θεα....οποτε να μπειτε με επιφυλαξη,εαν το αποφασισετε....

http://www.marceldejong.com/Curtis.htm

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


ελα βρε Μανο μας που δεν ειναι για κοινη θεα αυτο το σαϊτ!

βρηκα τρομερες φωτογραφιες και ακομη γελαω!!!

ειδες που ταιριαζει βρε το χιουμορ μας?


να ριξω κανα δυο ακομη???

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scar_face
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
183 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2005, 12:31:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scar_face  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
testing

Πέσμου τι κάνεις αυτό που τρως και θα σου πως τι άνθρωπος είσαι.
Αλλοι το κάνουν ξιγκι και λίπασμα, άλλοι το κάνουν χαρά και ζωή και άλλοι το κάνουν ΘΕΟ.
.|.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2005, 16:00:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ/ΠΡΟΤΑΣΗ

Γεια σας!
Έχω να προτείνω κάτι στην συντονιστική μας ομάδα και τον ADMIN αλλά δεν το θεωρώ τόσο σημαντικό ώστε να ανοίξω νέο Topic στο ΑΠΟΨΕΙΣ/ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.

Συμμετέχοντας σε διάφορα Forums του εξωτερικού αλλά και ελληνικά παρατήρησα πως ο συγγραφέας κάποιου Topic, έχει την δυνατότητα να προσαρμόσει στο θέμα του και κάποια ψηφοφορία(Poll). Πιστεύω πως θα ήταν χρήσιμο κάτι τέτοιο και στο δικό μας Forum. Ελπίζω να το συμπεριλάβετε στις λειτουργίες όταν ολοκληρωθoύν οι εργασίες της νέας δομής του Εsoterica.


C'est la vie and i am livin' la vida LOCA!


Edited by - Loco on 12/03/2005 16:02:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arhtos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
92 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 01:09:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arhtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αναζητώ την Οδύσσεια του Ν. Καζαντζάκη-βιβλίο ή φωτοκοπια
και εννοείται όχι δωρεάν..
ofelths@in.gr

----
Δυστυχώς και η Γη με δικά μας έξοδα γυρίζει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 19:27:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
euro triρ:θεικο.να το παρετε να το δειτε σε βιντεο η ντι βι ντι.η απολυτη παρωδια της ευρωπης με τα ματια της μεταεφηβικης ηλικιας...

τρελα γελια...

Δεν χρειαζεται να ξυπνας το πρωι αν δε σκοπευεις να αλλαξεις τον κοσμο...
Δεν ειναι τοσο το τι θα κανεις εσυ μεσα σε λιγα χρονια,μα αν ο χρονος δεν μπορει να κανει τιποτα σε σενα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 22:45:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
www.astrofree.gr/games/pastlife.htm

Διάγνωση:
--------------------------------------------------------------------------------
Δέν ξέρω πώς θα σού φανεί αλλα ήσουν άντρας στην τελευταία γήϊνη ενσάρκωσή σου.
Γεννήθηκες κάπου στην περιοχή που σήμερα ονομάζεται Γερμανία περίπου το 1075.
Το επάγγελμα σου ήταν μονάχος, μελισσοκόμος, μοναχικός δολοφόνος.
--------------------------------------------------------------------------------
Ένα σύντομο ψυχολογικό προφίλ στην προηγούμενη ζωή:
Ερευνητικός, εφευρετικός, σας άρεσε να φτάνετε στο βάθος κάθε πράγματος, να χάνεστε μέσα σε βιβλία. Ταλέντο στο δράμα, γεννημένος ηθοποιός.
--------------------------------------------------------------------------------
Δίδαγμα που η τελευταία προηγούμενη ζωή σου φέρνει στην παρούσα ζωή:
Ο κόσμος είναι γεμάτος από θλιμμένους, άρρωστους και μοναχικούς ανθρώπους. Θα πρέπει να βοηθήσεις αυτούς που είναι λιγότερο τυχεροί από εσένα.
--------------------------------------------------------------------------------
Μήπως θυμάσαι τώρα?


μπα...

Δεν χρειαζεται να ξυπνας το πρωι αν δε σκοπευεις να αλλαξεις τον κοσμο...
Δεν ειναι τοσο το τι θα κανεις εσυ μεσα σε λιγα χρονια,μα αν ο χρονος δεν μπορει να κανει τιποτα σε σενα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_______
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 05:26:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _______  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
---

Τροποποιημένο Μήνυμα - AdminΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Andorra
196 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 10:26:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπράβο, μπράβο.
Σπουδαίο κατόρθωμα!!!
Ρίξτε το κι άλλο το επίπεδο, δεν σας δίνει που δεν σας δίνει σημασία κανένας, τώρα δεν θα μπαίνουμε καθόλου στο Μύθος και Θρησκεία, και καθίστε να βγάλετε μόνοι σας τα μάτια σας στο τέλος, γιατί αν δεν το καταλάβατε είστε ήδη μόνοι.....
Για όσους δεν κατάλαβαν τα τελευταίο δραπέτευσε απο τον χώρο του Μύθου και Θρησκείας ή μήπως καλύτερα να έλεγα, Προπαγάνδας και Προσυλητισμού!
Αμάν....Τα Καθάρματα!!!
Απο τους υπόλοιπους συγνώμη για την παρέμβαση, αλλά κάπου υπάρχει και ενα όριο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 11:11:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε Loco έγραψες,
quote:

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ/ΠΡΟΤΑΣΗ
Γεια σας!
Έχω να προτείνω κάτι στην συντονιστική μας ομάδα και τον ADMIN αλλά δεν το θεωρώ τόσο σημαντικό ώστε να ανοίξω νέο Topic στο ΑΠΟΨΕΙΣ/ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.
Συμμετέχοντας σε διάφορα Forums του εξωτερικού αλλά και ελληνικά παρατήρησα πως ο συγγραφέας κάποιου Topic, έχει την δυνατότητα να προσαρμόσει στο θέμα του και κάποια ψηφοφορία(Poll). Πιστεύω πως θα ήταν χρήσιμο κάτι τέτοιο και στο δικό μας Forum. Ελπίζω να το συμπεριλάβετε στις λειτουργίες όταν ολοκληρωθoύν οι εργασίες της νέας δομής του Εsoterica.

Ευχαριστούμε πολύ για την πρόταση. Είναι γεγονός ότι με τη νέα δομή του Esoterica θα γίνει και πιο εύκολη η ενσωμάτωση ορισμένων λειτουργιών όπως η ψηφοφορία.

Φιλικά

--Je^3--
"follow me" the wise man said... but he walked behindΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 11:45:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε leleles, πιστεύεις ότι με αυτό τον τρόπο επιχειρηματολογείς ή δεν είναι αυτός ο στόχος σου; Τελικά είναι πάρα πολύ δύσκολο να συνυπάρξουν άνθρωποι με διαφορετικά πιστεύω / απόψεις στον ίδιο χώρο.

Με εκτίμηση

--Je^3--
"follow me" the wise man said... but he walked behindΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 16:11:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΦΙΛΕΣ

ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΗΝ ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ TOPICS ΤΟΥ FORUM ΓΙΑ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΕΙΣ ΕΝΔΕΙΞΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΜΕ.

ΕΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΛΟΓΙΑ.

ΕΤΣΙ Η ΑΠΟΧΗ ΤΗΣ ΜΙΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΣΤΟΥΣ ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΟΥΣ ΟΤΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ esoterica.gr ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ.

ΑΣ ΜΗΝ ΓΡΑΨΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΣ ΕΝΔΕΙΞΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΑΥΤΟΥ.



TERRIBILIS EST LOCUS ISTE


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 16:27:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Ramoglou,
θα μπορούσες να γίνεις πιο σαφής!!!
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το λόγο ίσως γιατί δεν παρακολουθώ όπως εσύ τασ τεκτενόμενα στο χώρο του "esoterica", κι επειδή εκτιμώ το πρόσωπο σου πιστεύω οτι κάτι σημαντικό έγινε ή πρόκειται που δεν το ξέρω. Αν έχεις λοιπόν την καλοσύνη ενημέρωσε με/μας!!!!
Ευχαριστώ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 17:10:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάποιες μικρές ανακοινώσεις:

-------------

Απενεργοποιημένοι λογαριασμοί σήμερα (έως τη στιγμή συγγραφής του μηνύματος...) > leleles, Palioskylo, Photographic, Madroskylo, Katapeltis

(σε κάποιους υπάρχει και τροποποίηση του Προφίλ που τους συνοδεύει)

-------------

Στην καινούργια δομή θα καταβληθεί κάθε δυνατή προσπάθεια για να περιοριστούν στο ελάχιστο τα "κίνητρα" όσων επιθυμούν να προβάλουν φανατικές απόψεις ή να διαιωνίζουν μισαλλόδοξες "κόντρες" εις βάρος των Ομάδων Συζήτησης.

Εννοείται πως αυτό μπορεί να γίνει πραγματικότητα μόνον με την βοήθεια των πραγματικών Μελών των Forums.

-------------

Αυτήν την περίοδο, και μέχρι να ολοκληρωθεί η αναδιαμόρφωση των Forums, θα υπάρχουν διάφορα ενδιάμεσα στάδια. Ένα από αυτό είναι η ύπαρξη προσωρινών χώρων αποθήκευσης Συζητήσεων που παρουσιάζουν "προβλήματα", για λόγους επεξεργασίας και αποφόρτισης.

Μάλλον οι περισσότερες από αυτές θα προέλθουν από το Forum ".-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-."

-------------

Στην καινούργια Δομή των Forums θα υπάρχεί διαφορετική Κατηγοριοποίηση, πολλά από τα επιμέρους Forums θα μετονομαστούν και θα τροποποιηθεί η "κατεύθυνσή" τους, θα υπάρχει εσωτερική κατηγοριοποίηση στα Forums(Υπο-Forums) κ.ά. Θέματα που δεν συμβαδίζουν με την Νοοτροπία Διαλόγου που προωθούμε ή/και με την ευρύτερη θεματολογία μας θα απενεργοποιούνται ή θα μεταφέρονται σε άλλους χώρους ανάλογα με την περίσταση και την βαρύτητα των καταστάσεων.

Πλέον θα κατευθυνθούμε σε Διαστρωμάτωση των Συζητήσεων αλλά και των Συζητητών. Αυτό βασικά σημαίνει, ότι θα υπάρχουν δεσμευμένοι χώροι Συζήτησης για επιλεγμένα Μέλη, χώροι ελεγχόμενης μηνυματοθεσίας(με βάση κριτήρια αποδεδειγμένης ποιότητας της Συμμετοχής των Μελών) και διάφορες άλλες υπηρεσίες παρακολούθησης των Συζητήσεων και κυρίως της πρακτικής των Νέων Μελών(κατά βάση...).

Η "Διαστρωμάτωση"(ή Ιεράρχηση) είναι κάτι που ήδη συμβαίνει από μόνο του, είναι κάτι εντελώς φυσικό για τον Οργανισμό του ESOTERICA(όπως και για κάθε άλλο οργανισμό στο Σύμπαν) και σίγουρα θα πρέπει να προστατευθεί τόσο η ανάγκη του Μέλους που γνωρίζει τον χώρο και έχει επιλέξει Συνειδητά να Συνεργαστεί Δημιουργικά με τα Υπόλοιπα Μέλη, όσο και αυτή του Μέλους που ακόμη αμφιταλαντεύεται, ελκύεται αλλά ακόμη δεν ξέρει εάν ενδιαφέρεται ουσιαστικά. Εντέλει, θα πρέπει να υπάρξει μία Ποιοτική Ιεράρχηση που να αναδεικνύει την επιθυμητή φύση των Συζητήσεων αλλά και την προσφορά των πραγματικά Καλύτερων μέσα σε αυτές.

Αναφερόμενος σε "κίνητρα" παραπάνω, εννοώ, ότι εφόσον μία από τις βασικές αφορμές για Μισαλλόδοξες, Εμπρηστικές ή Προβοκατόρικες απόψεις, είναι ακριβώς η Προβολή τους σε χώρους μεγάλης δημοσιότητας, όταν αυτό δεν θα είναι δυνατόν πλέον(λόγω των διαφόρων κριτηρίων επιλογής) θα μειωθούν αυτόματα και οι "διαθέσεις" για τέτοιες κινήσεις...

-------------

Σε κάθε περίπτωση ατυχών συμβάντων και ειδικά του τύπου των "επιθέσεων" δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για τη φύση της Πρόθεσης μόνον από το περιεχόμενο των Μηνυμάτων. Σε αρκετές περιπτώσεις είμαστε πεπεισμένοι(από διάφορες ενδείξεις εδώ και πολύ καιρό) πως αυτό(το περιεχόμενο) είναι πολύ διαφορετικό από την ίδια την Πρόθεση, η οποία σε πολλές από αυτές υπεισέρχεται στο πεδίο της Προβοκάτσιας ή της Μεθοδευμένης Υπόσκαψης του χώρου των Συζητήσεων...

-------------

Αγαπητέ Arhtos, για την "Οδύσεια" κοίταξε στη σελίδα του Βιβλιοπωλείου "ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑ": http://www.protoporia.gr/protoporia/product.asp?sku=66159&mscssid=8VM15K65RMHB9NR2DFQAPGVX644H0KAE

-------------

Ο Λογαριασμός του Ramoglou απενεργοποιήθηκε προσωρινά καθώς έπεσε στην αντίληψή μας αυτή η Ανακοίνωση περί "Αποχής" που αναπαράγονταν από τον ίδιο σε μεγάλο πλήθος Συζητήσεων. Καθώς δεν είχαμε κάποια ενημέρωση από τον ίδιο εκ των προτέρων για τις συγκεκριμένες ενέργειες, και καθώς δε συμφωνούμε καθόλου με αυτή την Πρόταση, το περιεχόμενό της και πολύ περισσότερο με τον τρόπο Προβολής της, αφαιρέσαμε προσωρινά τη δυνατότητα αποστολής μηνυμάτων από τον συγκεκριμένο λογαριασμό.

Στη συνέχεια ο Ramoglou επικοινώνησε μαζί μου και μου δήλωσε την Καλή του Πρόθεση.

Ενεργοποιώ ξανά τον Λογαριασμό, όπως μου ζήτησε, για να μπορέσει να απαντήσει στην εδώ Συζήτηση.

-------------

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 17:18:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αγαπητοί φίλοι/ες.

Μετά από επικοινωνία μου με τον Admin και συζήτηση επί του θέματος της ανακοίνωσης μου, ζητώ η προσωρινή απενεργοποίηση του λογαριασμού μου να γίνει μόνιμη.

Θα ήθελα απλά να δηλώσω πως ΟΥΔΕΜΙΑ σκοπιμότητα εναντίωσης απέναντι στο esoterica.gr/forums είχε η δήλωση μου, άσχετα αν ως τέτοια έγινε κατανοητή από τον Admin.

Όπως και κατά το παρελθόν έχω δηλώσει πως ΔΕΝ θα φτιάξω άλλο λογαριασμό εισόδου στο Forum και αυτό είναι προσωπική μου δέσμευση.

Σας ευχαριστώ για την παρέα που μου κρατήσατε κατά την εδώ παραμονή μου και ευχαριστώ όσους και όσες με τίμησαν με τη φιλία τους.

Στον Admin προσωπικά και στους συνεργάτες του εύχομαι από καρδιάς το καλύτερο για την ευόδωση των στόχων του site.

Υ.Γ. Επίσης ζητώ να κλειδωθούν και τα Topic μου «ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ» και «ΡΟΣΛΙΝ».



TERRIBILIS EST LOCUS ISTE


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Arhtos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
92 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 18:32:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arhtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητέ Arhtos, για την "Οδύσεια" κοίταξε στη σελίδα του Βιβλιοπωλείου "ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑ": http://www.protoporia.gr/κλπ
όπου αναγράφει εξαντλημένοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 19:59:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Αγαπητέ Admin,
κατ' αρχήν χαίρομαι κι επικροτώ τις αλλαγές που αναφέρεις και τις οποίες άλλωστε περίπου είχα προτείνει προ ολίγου καιρού κι εγώ.

Με λυπεί όμως το γεγονός της αποχώρησης ενός πολύ αξιόλογου, κατα την άποψη μου, μέλους του οποίου η παρουσία κοσμούσε το "esoterica"!
Κι ομιλώ για τον κ. Ramoglou του οποίου οι γνώσεις κι οι τοποθετήσεις του σε πάμπολλα θέματα υπήρξαν άκρως ενδιαφέρουσες και πολύτιμες. Επειδή τον θεωρώ "μαχητή" - άλλωστε τόχει δηλώσει - μου προκαλεί ερωτιματικά η αποχώρηση του χωρίς να εξηγήσει τους λόγους που τον οδήγησαν σ' αυτήν. Αν θυμάμαι καλά νομίζω ότι την ανάγκη αλλαγών την είχαμε συζητήσει μαζύ κι είχα την αίσθηση ότι συμφωνούσε! Τι μεσολάβησε κι άλλαξε τόσο πολύ ώστε να φτάσει σ' αυτό το σημείο!!!?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 21:13:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητέ φίλε Loco
Ευχαριστούμε πολύ για την πρόταση. Είναι γεγονός ότι με τη νέα δομή του Esoterica θα γίνει και πιο εύκολη η ενσωμάτωση ορισμένων λειτουργιών όπως η ψηφοφορία.

Φιλικά



Thanks for answering Jejeje

Για την υπόθεση με τον καλό φίλο Ramoglou συμφωνώ με όσα έγραψε ο lorenzo. Ramoglou είσαι και λίγο ξεροκέφαλος εδώ που τα λέμε ρε φίλε, σου δίνεται η δυνατότητα να επιστρέψεις στα Forums κι εσύ ζητάς μόνιμη διαγραφή; Είναι δικιά σου απόφαση όμως και θα την δεχτούμε. Εξάλλου όπως λες κι εσύ: TERRIBILIS EST LOCUS ISTE και συνεχίζω εγώ: Haec domus Dei est et porta coeli

Φίλε ADMIN (φίλος μας θέλω να είσαι και όχι επόπτης) η ταπεινή μου γνώμη είναι πως δεν έπρεπε να πραγματοποιήσεις καμία απο τις διαγραφές. Νομίζω οτι θα έχουν το αντίθετο του αποτελέσματος που ελπίζεις και αυτό φαίνεται απο τα θέματα που έστειλες στην τελευταία κατηγορία. Φοβάμαι πως θα οδηγηθούμε σε κατάσταση πολιορκίας. Θέλω να είμαι οσο πιο αντικειμενικός γίνεται. Ο madroskylo πιστεύω πως την πλήρωσε χωρίς να φταίει. Χρησιμοποίησε λίγο τραβηγμένους χαρακτηρισμούς αλλά έχουμε ακούσει και χειρότερα. Η συμπεριφορά του βέβαια ματά την διαγραφή ηταν άθλια. Φίλε ADMIN δεν θέλω να σου υποδείξω πως να κάνεις τη δουλειά σου, απλά κάνω κάποιες παρατηρήσεις.



C'est la vie and i am livin' la vida LOCA!


Edited by - Loco on 15/03/2005 21:17:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 23:36:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλά Απαράδεκτου Σπύρου Παπαδόπουλου:

"Τι έγινε ρε παιδιά;"


ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 00:01:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πως ηταν η παράσταση φιλε ananasss?

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 12:16:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Μετά από επικοινωνία μου με τον Admin και συζήτηση επί του θέματος της ανακοίνωσης μου, ζητώ η προσωρινή απενεργοποίηση του λογαριασμού μου να γίνει μόνιμη.



εισαι οντως ξεροκεφαλος αδερφε μου (εχει δικιο ο loco), κι αυτο επηρεασε στο παρελθον την τροπη των διαφωνιων μας...


ωστοσο εισαι απο τα ατομα που εχουν πληροφοριες και αποψη ωστε, αν θελεις, να μετατραπει μια διαφωνια σε δημιουργικη συζητηση.

προσφατο παραδειγμα στο Μυθος και Θρησκεια που καταληξαμε να συμφωνουμε σε πολλα σημεια.


κι απανω που θα μπορουσε να κορυφωθει η συζητηση, εσυ την κοπανας!!!


με ποιον θα διαφωνησω τωρα περι της κορωνιδας της δημιουργιας, και ποιον θα πειραζω για την κορωνα του?


quote:

Σας ευχαριστώ για την παρέα που μου κρατήσατε κατά την εδώ παραμονή μου και ευχαριστώ όσους και όσες με τίμησαν με τη φιλία τους.


οσους σε τιμησαν με την διαφωνια τους δεν θα τους ευχαριστησεις?

αυτους που σου εδωσαν την ευκαιρια διαφωνοντας, να αναπτυξεις τα επιχειρηματα σου?


αυτους που εγραφαν συνθηματα στους τοιχους σου?


θα ριξω αλλο ενα επι τη ευκαιρια:

ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΟ ΠΛΑΚΟΣΤΡΩΤΟ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΠΑΡΑΛΙΑ

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 02:06:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα περιμένω έως και την Παρασκευή, καθώς αρκετές φορές ο Χρόνος όντως βοηθάει για να "κατασταλάξουν" τα Πνεύματα... (μερικές φορές πάλι, όχι...)

Εάν δεν υπάρξει κάτι ουσιαστικά Καινούργιο έως τότε, θα προβώ στην οριστική απενεργοποίηση του Λογαριασμού, όπως ζητήθηκε.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 02:20:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Arhtos:
quote:
quote: Αγαπητέ Arhtos, για την "Οδύσεια" κοίταξε στη σελίδα του Βιβλιοπωλείου "ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑ": http://www.protoporia.gr/κλπ

όπου αναγράφει εξαντλημένο


Έχεις δίκιο, δεν το είχα προσέξει! Και πραγματικά τώρα καταλαβαίνω την αίτησή σου για βοήθεια καθώς παντού, όπως τουλάχιστον μπόρεσα προσωπικά να δω, αναγράφεται το ίδιο: "Εξαντλημένο"

Θα σου πρότεινα για αρχή να τηλεφωνήσεις στο βιβλιοπωλείο "ΠΡΩΤΟΠΟΡΊΑ", γιατί πολύ συχνά οι ηλεκτρονικές "βιτρίνες" δεν είναι ενημερωμένες... ξέρω πολύ καλά ότι το βιβλίο υπήρχε εκεί πριν από κάποιον καιρό.

Στη συνέχεια κάνε μία επίσκεψη στην Ιστοσελίδα του Βιβλιοπωλείου "ίστωρ" και συμπήρωσε την φόρμα παραγγελίας για εξαντλημένους τίτλους. Μπορείς να τους πάρεις και τηλέφωνο(ίσως βοηθήσει περισσότερο). Οι υπεύθυνοι έχουν μία εξακριβωμένη εξειδίκευση και ικανότητα στην ανεύρεση παλιών, σπάνιων και "εξαντλημένων" βιβλίων. >> http://www.booksistor.gr/welcome.htm

Αν δεν γίνει κάτι και με αυτόν τον τρόπο... "πάλι εδώ είμαστε!"


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 14:40:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η διορία του Νέρωνος

Δεν ανησύχησεν ο Νέρων όταν άκουσε
του Δελφικού Μαντείου τον χρησμό.
«Τα εβδομήντα τρία χρόνια να φοβάται».
Είχε καιρόν ακόμη να χαρεί.
Τριάντα χρονώ είναι. Πολύ αρκετή
είν' η διορία που ο θεός τον δίδει
για να φροντίσει για τους μέλλοντας κινδύνους.

Τώρα στη Ρώμη θα επιστρέψει κουρασμένος λίγο,
αλλά εξαίσια κουρασμένος από το ταξείδι αυτό,
που ήταν όλο μέρες απολαύσεως-
στα θέατρα, στους κήπους, στα γυμνάσια...
Των πόλεων της Αχαϊας εσπέρες...
Α των γυμνών σωμάτων η ηδονή προ πάντων...

Αυτά ο Νέρων. Και στην Ισπανία ο Γάλβας
κρυφά το στράτευμά του συναθροίζει και το ασκεί,
ο γέροντας ο εβδομήντα τριώ χρονώ.

Κωνσταντίνος Π. Καβάφης

--------------------------

Φίλτατε Ramoglou, θα επιθυμούσα να μην εμείνεις στην απόφασή σου αυτή.
Δε θα είναι ζήτημα ανακολουθίας, αλλά ανταπόκρισης σε ένα κάλεσμα...

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 15:22:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΑΑΑ ΜΑ ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΙΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΕΤ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΜΠΑΙΝΩ ΜΕΣΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ.....

ΕΧΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ.....

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 1
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΓΑΥΡΟ ΠΟΥ ΑΡΠΑΞΕ ΜΟΝΟ ΤΕΣΣΕΡΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ .....


ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 2
ΚΑΤΑΓΓΕΛΩ ΤΗΝ ΑΔΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΠΑΡΘΗΚΕ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΕΜΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ 26 ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ 200 ΣΤΙΧΟΥΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΦΡΑΖΟΥΜΕ ΑΠΟ ΑΡΧΑΙΑ ΝΕΑ (ΠΟΙΗΤΙΚΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΑΝΤΙΓΟΝΗ) ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΡΧΟΜΕΝΗ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΠΡΟΧΟΡΗΣΟΥΜΕ ΣΕ ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΚΑΙ ΑΜΑ ΒΡΩ ΤΟΝ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΠΟΥΘΕΝΑ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΞΗΓΗΣΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ........


ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 3
ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΣΑΣ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ......


ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΠΑΙΔΕΣ ΣΑΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΟΙΞΩ ΣΕ ΛΙΓΟ.....
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΑΣ ΦΤΙΑΞΩ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ.....

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!


ΤΗΕ LAST DΑRK KNIGHT...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 42 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy