ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΡΟΜΟΥ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 28
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2004, 11:36:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΡΟΜΟΥ??? ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΦΟΒΕΡΟ ΘΡΙΛΕΡ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ??
ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΤΡΕΙΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟ ΕΙΔΟΥΣ ΝΑ ΤΙΣ ΔΟΥΝ!!
ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ:
1)Ο ΕΞΟΡΚΙΣΤΗΣ
2)ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΤΟΥ ΧΙΤΣΚΟΚ
3)ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ ΡΟΖΜΑΡΙ
4)......

respect

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2004, 14:22:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O Freddy Crugger η αλλιως Εφιαλτης στον δρομο με τις Λευκες !

Ειχα δει μονο τις δυο πρωτες ταινιες αλλα σχεδον 18 χρονια μετα ακομα τις θυμαμαι!

Edited by - Το ξωτικό on 10/01/2004 16:51:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2004, 12:12:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο εξορκιστης...!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2004, 13:09:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΕΞΩΡΚΙΣΤΗΣ.
Η ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ
ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Η 7Η ΠΥΛΗ ΤΗΣ ΚΟΛΑΣΕΩΣ.
Η ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ
HELLRAISER

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2004, 11:05:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξερει κανεις αν κυκλοφορει το dvd του εξορκιστη με τις κομμενες σκηνες?

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

omega
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
167 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2004, 12:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο όσο ξέρω αγαπητή scully στην Ελλάδα έχει κυκλοφορήσει dvd νεα κόπια αλλά δεν έχει καμμία επιπλέον σκηνή όπως γίνεται με τα dvd που κυκλοφόρησαν πρόσφατα στο εξωτερικό τα οποία περιέχουν εναλλακτικό τέλος και άλλα εξτρα.
Δυστυχώς μόνο απο το διαδίκτυο μπορείς να το αποκτησεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


113 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2004, 14:08:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ένα από τα καλύτερα θρίλερ το τελευταίο καιρό είναι το Είδα το θάνατο σου Ν.1 και ακόμα καλύτερο Ν.2

141166Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2004, 14:53:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ένα από τα καλύτερα θρίλερ το τελευταίο καιρό είναι το Είδα το θάνατο σου Ν.1

ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΧΑ ΞΕΧΑΣΕΙ!!!! ΤΡΟΜΕΡΗ ΤΑΙΝΙΑ. ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΛΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ........

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astrostalida
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2004, 00:40:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astrostalida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα
μερικές από τις καλύτερες ταινίες τρόμου που έχω δει είναι:
1."psycho"
2."the shinning"
3."the sixth sense"
4."the omen 1,2,& 3"
5."the others"
6.και τέλος το "the ring" την ιαπωνική έκδοση

"Είναι μόνο η καρδιά που μπορεί να δει τα αληθή,η ουσία δεν είναι ορατή στο γυμνό μάτι"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2004, 01:33:16  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά.. κατά την γνώμη μου η καλύτερη ταινία , αλλα δεν είναι ακριβώς τρόμου , είναι κάτι άλλο... Πολύ παράξενη ταινία..Μυστηρίου θα έλεγα με παράξενη προσέγγιση.. την οποία έχω αναφέρει πολλές φορές.. στο foroum, είναι το Santa Sangre...
αν την έχει δει κάποιος θα ήθελα την γνώμη του.. όσοι δεν την έχουν δει.. πρέπει να σπεύσουν........

Η έκτη αίσθηση.. πολύ καλό!!

Τό όνομα του Ρόδου.. που δεν είναι τρόμου αλλά γοτθικό μυστήριο με αρκετές ανατριχιαστικές σκηνές.. είναι must

Το Nightbreed .... (η γενιά της νύχτας..) του Clive Barker, νομίζω.. όποιος θέλει να δει τρόμο και παράξενα πλάσματα.. αλλά πολύ παράξενα πλάσματα να σπεύσει επίσης!!!! Αν και είναι λίγο παλειό.. είναι όμως καλό!!!
Hellraiser..αν το έχω γράψει καλά.... καταπληκτικό!!! άρρωστο λίγο βέβαια αλλά καλό.. του Clive Barker, νομίζω και αυτό..

Γενικώς οι ταινίες που έχω παραθέσει δεν είναι καινούριες αλλά είναι πολύ καλές για να τις δεις όχι μόνο μία φορά αλλά και παραπάνω...

πάντα με φιλική διάθεση

Η ομορφιά απλώνεται.....

SIMORIL .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2004, 01:37:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επίσης να αναφερθώ στο 13ο πολεμιστή.. που δεν φαντάζει τρόμου αλλά δημιουργεί πολύ έντονα την αίσθηση αυτη κατά την διάρκεια της ταινίας.. Κάπως παρεξηγημένη ταινία.. αλλά είναι καλή.. μου άρεσε πάρα πολύ!Αν ξεπεράσετε τον ρόλο του Παντέρας που κατά την γνώμη μου είναι λίγο άχαροσ....

Η ομορφιά απλώνεται.....

SIMORIL .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2004, 01:44:01  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι Άγγελοι του Σκότους το Νο 1...!!! Θεός ο Κρίστοφερ Γουόκεν που παρουσιάζεται ως αρχάγγελος Γαβριήλ

Πάντως η πιο τρομαχτική ταινία που είχα δει ποτέ είναι η 7η πύλη της κολάσεως.. την οποία όταν είδα πολύ αργότερα μου φάνηκε kids και αστεία, όμως έχω να πω πως έχει πολύ εντυπωσιακή εισαγωγή.. και το πιο ωραιο τέλος που έχω δει σε ταινία....... Έχουν πετύχει μία απίστευτη ατμοσφαιρα παρουσιάζοντάς την σαν πίνακα ζωγραφικής !!!!!

Δεν λέω περισσότερα!!!!!!


Η ομορφιά απλώνεται.....

SIMORIL .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 10:48:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote] [Απο όσο ξέρω αγαπητή scully στην Ελλάδα έχει κυκλοφορήσει dvd νεα κόπια αλλά δεν έχει καμμία επιπλέον σκηνή όπως γίνεται με τα dvd που κυκλοφόρησαν πρόσφατα στο εξωτερικό τα οποία περιέχουν εναλλακτικό τέλος και άλλα εξτρα.
Δυστυχώς μόνο απο το διαδίκτυο μπορείς να το αποκτησεις.

/quote]
Καποιος φιλος μου μου ειχε πει παλιοτερα οτι το ειχε δει...!
Πρεπει να κυκλοφορει σε ορισμενα dvd club και εδω, εισαι σιγουρος οτι δεν υπαρχει...?1

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Iris_hd
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 02:13:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα!!!

Νομιζω οτι μου δωσατε πολλες ιδεες για τις ταινιες του Σαββατοκυριακου.
Εμενα μου αρεσε παντως παρα πολυ το «Καταραμενο σπιτι» του S. King. Το εχει δει καποιος;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 11:34:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα .
Πολλές είναι οι ταινίες τρόμου που μου έκαναν εντύπωση. Για αρχή, θα αναφέρω δύο:

ΕΞΟΡΚΙΣΤΗΣ,
HELLRAISER 4- BLOODLINE.

ΣΑΝ ΒΓΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΗΓΑΙΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΘΑΚΗ,
ΝΑ ΕΥΧΕΣΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΣ Ο ΔΡΟΜΟΣ........
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΙΣΙΦΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 13:11:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΙΣΙΦΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΧΕΡΟΝΤΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ
ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΤΟ HELLRAISER 4- BLOODLINE ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΜΕΡΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΑΝΑΜΕΝΑ. ΓΙΑΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ;


""ΣΒΗΣΕ ΤΟ ΦΩΣ ΓΕΝΝΑΕΙ ΕΛΠΙΔΑ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΜΑΚΡΙΑ ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΣΒΗΣΕ ΤΟ ΦΩΣ ΣΚΟΤΑΔΙ ΖΗΤΩ ΣΕ ΑΝΑΡΧΟ ΧΑΟΣ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΧΑΘΩ ΣΒΗΣΕ ΤΟ ΦΩΣ ΨΥΧΗΣ ΦΥΛΑΚΗ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΣΤΕΚΕΙ ΘΑΝΑΤΟΥ ΦΙΛΙ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2004, 01:37:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΙ ΤΑΙΝΙΕΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΕ ΤΙΣ ΛΕΥΚΕΣ,Ο ΕΞΟΡΚΙΣΤΗΣ,Ο ΔΡΑΚΟΥΛΑΣ,ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΜΕ ΕΝΑΝ ΒΡΙΚΟΛΑΚΑ,ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΣΟΥ,ΧΕΛΡΑΙΗΖΕΡ,Η ΠΟΡΤΑ ΤΗΣ ΚΟΛΑΣΕΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΟΥ ΘΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 01:55:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΟΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΡΟΜΟΥ??? ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΦΟΒΕΡΟ ΘΡΙΛΕΡ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ??
ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΤΡΕΙΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟ ΕΙΔΟΥΣ ΝΑ ΤΙΣ ΔΟΥΝ!!
ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ:
1)Ο ΕΞΟΡΚΙΣΤΗΣ
2)ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΤΟΥ ΧΙΤΣΚΟΚ
3)ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ ΡΟΖΜΑΡΙ
4)......

respect


"ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΟΤΙΜΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΗΣ"
JUST IMAGINE A BETTER WORLD!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 02:02:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΟΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΡΟΜΟΥ??? ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΦΟΒΕΡΟ ΘΡΙΛΕΡ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ??
ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΤΡΕΙΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟ ΕΙΔΟΥΣ ΝΑ ΤΙΣ ΔΟΥΝ!!
ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ:
1)Ο ΕΞΟΡΚΙΣΤΗΣ
2)ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΤΟΥ ΧΙΤΣΚΟΚ
3)ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ ΡΟΖΜΑΡΙ
4)......

respect


χαιρετώ ολους σας! Πρωτον, να εκφρασω την αμέριστη χαρά μου που συμμετέχω σε ό,τι αφορα την εβδομη τεχνη -παραθέτοντας εστω απλως την ταπεινη μου αλλα προσωπικη μου αποψη πανω στο θεμα για τις ταινιες τρομου...
Λοιπον, για να μην μακρολογω θα παραθεσω 5 αγαπημενες μου ταινιες τρομου:
1)Η σιωπη των αμνων
2)Μπλε βελούδο
3)Η προφητεία
4)Η έκτη αισθηση
5)ΟΙ ΑΛΛΟΙ
6)ΨΥΧΩ (ΧΙΤΣΚΟΚ ΜΕΤΡ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ!!!!)

ΝΑ'στε ΟΛΟΙ καλα....και συνεχιστε την τοσο καλη προσπαθεια....για να καταφερουμε να εμπλουτισουμε τη γνωση πανω σε ενα τοσο απεραντο φασμα που καλείται "7Η ΤΕΧΝΗ".

"ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΟΤΙΜΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΗΣ"
JUST IMAGINE A BETTER WORLD!!!!

Edited by - clearthought on 01/02/2004 02:10:24

Edited by - clearthought on 01/02/2004 18:06:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SAUDi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 05:19:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SAUDi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βλεπω καποιους που λενε για την εκτη αισθηση.. Εγω νομιζω πως ουτε καν στα θριλερ δε συγκαταλεγετε...Γνωμη μου παντα οκ? Δε θελω να μειωσω την γνωμη του αλλου:)
Παρα πολλα τελεια θριλερ ειναι ταινιες βασισμενα στα βιβλια του Steven King και κυριως το "ΑΥΤΟ" αν και το βιβλιο ειναι πολυ ανωτερο της ταινιας
Επισης το Resident Evil πολυ καλο.. τωρα δε μου ερχετε στο μυαλο κατι αλλο..
Αααα και ενα θριλερ, εποχης 85 καπου οταν ηταν της μοδας οι ταινιες με ζομπι, ηταν ενα εργο ενα απο τα καλυτερα του ειδους του, λεγοταν
"ζομπι εναντιον καρνιβαλων"

-=Rabigh , D4 lost C1ty in Da D3sert o Ar4bia=-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 14:27:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Βλεπω καποιους που λενε για την εκτη αισθηση.. Εγω νομιζω πως ουτε καν στα θριλερ δε συγκαταλεγετε...Γνωμη μου παντα οκ? Δε θελω να μειωσω την γνωμη του αλλου:)
Παρα πολλα τελεια θριλερ ειναι ταινιες βασισμενα στα βιβλια του Steven King και κυριως το "ΑΥΤΟ" αν και το βιβλιο ειναι πολυ ανωτερο της ταινιας
Επισης το Resident Evil πολυ καλο.. τωρα δε μου ερχετε στο μυαλο κατι αλλο..
Αααα και ενα θριλερ, εποχης 85 καπου οταν ηταν της μοδας οι ταινιες με ζομπι, ηταν ενα εργο ενα απο τα καλυτερα του ειδους του, λεγοταν
"ζομπι εναντιον καρνιβαλων"

ΦΙΛΕ SAUDI, ΕΝΝΟΕΙΣ ΤΟ "ΑΥΤΟ" ΠΟΥ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΙ ΕΝΑΣ ΚΛΟΟΥΝ ΚΑΙ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΤΑ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ????
ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΤΡΟΜΟΥ????
ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΚΑΚΗ ΤΑΙΝΙΑ...ΑΝ ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΤΟΝ KING ΜΕΤΡ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ -ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ- Η ΤΑΙΝΙΑ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΧΑΛΙΑ!
ΚΑΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ "ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ" ΣΥΓΚΑΤΑΛΕΓΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ....ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟΥ ΘΡΙΛΕΡ.
ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ,

"ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΟΤΙΜΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΗΣ"
JUST IMAGINE A BETTER WORLD!!!!

Edited by - clearthought on 01/02/2004 14:33:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 12:34:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και συνεχίζουμε με το "Η ΣΙΩΠΗ ΤΩΝ ΑΜΝΩΝ" και την πραγματικά υπέροχη ερμηνεία του Άντονι Χόπκινς.
Όσο για τις ελεεινές συκοφαντίες του αρχιψεύτη Σίσυφου, έχω να πω τα εξής:
Τον προκάλεσα να αποδείξει τη γενναιότητά του ως λοκατζής, ζητώντας του να δούμε το HELLRAISER 4-BLOODLINE, μια και το θεωρώ πολύ καλή ταινία τρόμου με άπαιχτες ατάκες. Ο φίλος Σίσυφος λοιπόν, ενθουσιάστηκε τόσο από την πρότασή μου και δεόχνοντας την απίστευτη γενναιότητά του , με πίεσε αφόρητα και τελικά είδαμε το FOREST GUMP.
Ποιός ξέρει, ίσως την επόμενη φορά μου ζητήσει να δούμε το "ΜΙΚΡΟ ΣΠΙΤΙ ΣΤΟ ΛΙΒΑΔΙ" .

[b][crimson]
ΣΑΝ ΒΓΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΗΓΑΙΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΘΑΚΗ,
ΝΑ ΕΥΧΕΣΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΣ Ο ΔΡΟΜΟΣ........
[/crimson]
[b]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 16:47:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και συνεχίζουμε με το "Η ΣΙΩΠΗ ΤΩΝ ΑΜΝΩΝ" και την πραγματικά υπέροχη ερμηνεία του Άντονι Χόπκινς.

[b][crimson]
ΣΑΝ ΒΓΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΗΓΑΙΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΘΑΚΗ,
ΝΑ ΕΥΧΕΣΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΣ Ο ΔΡΟΜΟΣ........
[/crimson]
[b]



ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ ΕΓΡΑΨΕΣ!
ΤΕΛΕΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΤΕΛΕΙΟΤΑΤΗ ΕΡΜΗΝΕΙΑ!

"ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΜΥΘΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ"
OPEN YOUR MIND AND THINK CLEAR!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SAUDi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 17:15:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SAUDi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι φιλε clearthought αυτο λεω με τον κλοουν που σκοτωνει μικρα παιδια! Εχεις απολυτο δικαιο... η ταινια ειναι πατατα τελειως και πολυ κριμα γιατι το βιβλιο δεν σιγκρινετε και ειναι παρα πολυ καλο! Steven ειναι αλλωστε αυτος..:)


-=Rabigh , D4 lost C1ty in Da D3sert o Ar4bia=-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

clearthought
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 22:33:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους clearthought  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ SAUDI ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ, ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!!ΓΕΝΙΚΑ Ο ΚΙΝΓΚ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ!
ΑΠΛΩΣ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΟΝ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ-ΕΞΑΙΡΩ ΤΟ "ΣΤΑΣΟΥ ΠΛΑΙ ΜΟΥ" ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΑ...ΕΩΣ ΧΑΛΙΑ!!!!
ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ "ΤΗΝ ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ".
ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ????
ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΗ!!!!
ΠΡΟΤΙΜΩ ΕΠΟΜΕΝΩΣ, ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΙΝΓΚ ΠΑΡΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ!

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ,

"ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ, ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΜΥΘΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ"
OPEN YOUR MIND AND THINK CLEAR!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 11:36:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα στους συναναζητητές της γνώσης και της σοφίας .
Συνεχίζω ακάθεκτος () με δύο ακόμη ταινίες. Δεν θα τις έλεγα ακριβώς ταινίες τρόμου, μα είναι μέσα στο κλίμα των ταινιών για τις οποιές μιλάμε.
Αναφέρομαι στις "ΧΡΗΣΜΟΣ ΤΗΣ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ" και "ΜΗΝΥΜΑ ΣΙΩΠΗΣ". Ενδιαφέροντα σενάρια, ωραία και υποβλητική ατμόσφαιρα με καλές ερμηνείες.


ΣΑΝ ΒΓΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΗΓΑΙΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΘΑΚΗ,
ΝΑ ΕΥΧΕΣΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΣ Ο ΔΡΟΜΟΣ........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stickmaster
Μέλος 1ης Βαθμίδας


137 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 09:57:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stickmaster  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ναι φιλε clearthought αυτο λεω με τον κλοουν που σκοτωνει μικρα παιδια! Εχεις απολυτο δικαιο... η ταινια ειναι πατατα τελειως και πολυ κριμα γιατι το βιβλιο δεν σιγκρινετε και ειναι παρα πολυ καλο! Steven ειναι αλλωστε αυτος..:)


-=Rabigh , D4 lost C1ty in Da D3sert o Ar4bia=-


Οχι και πατατα ρε παιδια,ειναι αναλογα ποτε θα την δεις.Αυτη η ταινια ειναι πολυ παλια!οταν την ειχα δει μικρος τα ειχα δει ολα κολιωμενα!!!Τωρα που την ξαναειδα,δεν τρομαξα τοσο,και ειναι λογικο πιστευω.Σιγουρα δεν συγκρνεται με το βιβλιο,αλλα οχι και πατατα!!!
Ειδικα η φαση του μπρος πισω του χρονου ηταν πρωτοπορια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

memfisto
Νέο Μέλος


46 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 16:14:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους memfisto  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

λοιπον, γι'αυτους που εχουν γερο στομαχι, προτεινω τα :

- ολοκαυτωμα των καννιβαλων (cannibal holocaust) αλλα προσοχη
οχι την αγγλικη version, ειτε dvd/vhs, γιατι ειναι κομμενη.
(δεν πιστευω οτι εχει κυκλοφορησει σε ελληνικο dvd - μαλλον
και αν, σε vhs, στο ελαντα)

- men behind the sun. εχει κυκλοφορησει σε ελληνικο dvd απο την
dark side collection με τιτλο 'σφαγη στο στρατοπεδο των κολασμενων' (ή καπως ετσι..)

και καλη φρικη!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 11:34:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άλλη μια ταινία που θα ήταν ασυγχώρητο να παραλείψω, είναι " Η ΛΑΜΨΗ" με τον αξεπέραστο ΤΖΑΚ ΝΙΚΟΛΣΟΝ.Μόνο το βλέμμα του να δει κάποιος όταν έχει "ξεφύγει" τελείως, είναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ..........


ΣΑΝ ΒΓΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΗΓΑΙΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΘΑΚΗ,
ΝΑ ΕΥΧΕΣΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΣ Ο ΔΡΟΜΟΣ........


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2004, 17:05:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο εξορκιστής... με έφτασε στα όριά μου!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

moebius 1
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2004, 17:53:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius 1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με έκπληξη βλέπω και πάλι, αγαπητή Oneiric, ότι άλλαξες για άλλη μια φορά αμφίεση!

Γιατί?...
Σου πήγαινε τόσο πολύ η προηγούμενη...

Πως είναι δυνατόν η αιθέρια Oneiric να εμφανίζεται με μια απλή μπλούζα και μπλουτζήν?

Θα κάνω υπομονή και θα περιμένω την επόμενη μεταμόρφωσή σου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 28 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy