ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ " Ο τελευταίος των χριστιανών "
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 27
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2007, 13:10:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon
quote:
lousipa: Φιλε ΜΑΚΕΔΟΝΑ σε ευχαριστω που απαντησες γιατι χθες σχολασα εκεινη τηνωρα απο την δουλεια και δεν μπορεσα να απαντησω στον φιλο EL ELYON.Ετσι ειμαστε οι Μακεδονες αλληλεγγυη.

Φίλε lousipan ο φίλος macedon δεν απάντησε στην μοναδική ερώτηση που απεύθυνα σε σένα. Απλά υποστηρίζει ότι γνωρίζει κάποια αρχαιότερα κείμενα από τα κείμενα της καινής διαθήκης. Προς το παρόν δεν έχει δώσει ολοκληρωμένη απάντηση! Για αυτό και οι νέες ερωτήσεις μου. Όχι τίποτα απλά να έχω μια πλήρης ενημέρωση! Παρόλα αυτά φίλε lousipan έχεις την δυνατότητα να απαντήσεις στην ερώτηση μου!

Καλημέρα σας!


ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2007, 14:47:49  Εμφάνιση Προφίλ
Κατ'αρχήν δεν απάντησα σε καμία ερώτηση. Διόρθωσα ένα σφάλμα που έγραψες.

Πριν σου πώ όμως που βρίσκονται τα κείμενα που αναφέρω, μήπως μπορείς να μας πεις πρώτα πού βρίσκονται τα πρωτότυπα της Καινής Διαθήκης; Για να έχω και γω μια ενημέρωση βρε αδερφέ.


macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2007, 15:05:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon
Φίλε macedon καλησπέρα.

quote:
macedon: Πριν σου πώ όμως που βρίσκονται τα κείμενα που αναφέρω, μήπως μπορείς να μας πεις πρώτα πού βρίσκονται τα πρωτότυπα της Καινής Διαθήκης; Για να έχω και γω μια ενημέρωση βρε αδερφέ.

Δεν έχω πει για πρωτότυπα κείμενα της Καινής Διαθήκες! Από τα λίγα που γνωρίζω νομίζω ότι δεν υπάρχει κάποιο πρωτότυπο κείμενο της Καινής Διαθήκης! Άρα τώρα μπορείς να μου πεις για τα κείμενα που ανέφερες γιατί σαφώς θα γνωρίζεις για τα μη – πρωτότυπα κείμενα της Καινής Διαθήκης αφού ανέφερες το εξής: macedon «Από 200 μέχρι 700 χρόνια πριν τα κείμενα της Κ.Δ. που έχουμε στα χέρια μας.»
Aφού λοιπόν τα έχεις στα χεριά σου δεν χρειάζεσαι κάτι από μένα, φίλε macedon! Ενώ εγώ δεν έχω στα χεριά μου τα κείμενα που αναφέρεις! Τώρα μάλλον με την βοήθεια σου θα τα έχω και εγώ στα χεριά μου! Περιμένω φίλε macedon!


ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2007, 16:25:42  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
el.elyon
Ενώ εγώ δεν έχω στα χεριά μου τα κείμενα που αναφέρεις! Τώρα μάλλον με την βοήθεια σου θα τα έχω και εγώ στα χεριά μου! Περιμένω φίλε macedon!

Μα φυσικά, χαρά μου να σε βοηθήσω να τα αποκτήσεις.

ΗΡΟΔΟΤΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ:

ΠΟΛΥΒΙΟΥ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

ΣΤΡΑΒΩΝ, ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΑ Ζ΄ ΒΙΒΛΙΟ

ΑΡΡΙΑΝΟΥ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΑΝΑΒΑΣΙΣ 2

ΤΙΤΟΣ ΛΙΒΙΟΣ: ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΡΩΜΗΣ (σε αγγλική γλώσσα)

Με γειά τα νέα σου βιβλία.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2007, 12:03:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon
Καλημέρα φίλε macedon.

quote:
macedon: Μα φυσικά, χαρά μου να σε βοηθήσω να τα αποκτήσεις.
Με γειά τα νέα σου βιβλία.

Ευχαριστώ φίλε macedon!


ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2007, 23:21:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
Φίλοι μου , δεν είναι απορίας άξιο , το οτι ο Χριστόδουλος ενώ επιτίθεται λαύρος κατά του βιβλίου της Ιστορίας , δεν λέει λέξη για τα Ελλήνική γλώσσα που όπως την διδάσκονται στα σχολεία τα ελληνόπουλα, στο τέλος θα την ξεχάσουμε .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2007, 23:26:57  Εμφάνιση Προφίλ
Συνοδινέ,
Είδες τι έκανε ο Χριστόδουλος;

4 γκολάκια μας έριξε ο Σουλτάνος!!

Είδες πως κατάντησε τα παιδιά μας ο Χριστόδουλος; Για όλα φταίει η Εκκλησία!!
Αντί να πηγαίνουν για κατηχητικό θα μπορούσαν να πήγαιναν για προπόνηση και έτσι δεν μας ξεφτίλιζαν αυτοί οι τούρκοι, στη χώρα των οποίων, στην πόλη Ιζμίρ, οι παππούδες των παικτών της εθνικής μας, συνωστιζόταν για να πάρουν το πλοίο της γραμμής!!

Αμ και οι άλλοι στην κερκίδα!! Αυτοί μάλιστα, αυτοί είναι γνήσιοι Έλληνες. Μου φάνηκε πως είδα και κάτι περικεφαλαίες ..................


Edited by - Ψηλός on 24/03/2007 23:27:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2007, 23:35:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Φίλοι μου , δεν είναι απορίας άξιο , το οτι ο Χριστόδουλος ενώ επιτίθεται λαύρος κατά του βιβλίου της Ιστορίας , δεν λέει λέξη για τα ελληνική γλώσσα που όπως την διδάσκονται στα σχολεία τα ελληνόπουλα, στο τέλος θα την ξεχάσουμε .

Εγώ θα έλεγα: δεν είναι απορίας άξιο που στους μόνους χώρους όπου ακόμη ομιλείται η γλώσσα μας είναι στην Εκκλησία:

Δεν είναι απορίας άξιο που εδώ και 2000 χρόνια η Εκκλησία επιμένει στην ελληνική γλώσσα;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2007, 23:37:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Φίλοι μου , δεν είναι απορίας άξιο , το οτι ο Χριστόδουλος ενώ επιτίθεται λαύρος κατά του βιβλίου της Ιστορίας , δεν λέει λέξη για τα ελληνική γλώσσα που όπως την διδάσκονται στα σχολεία τα ελληνόπουλα, στο τέλος θα την ξεχάσουμε .

Εγώ θα έλεγα: δεν είναι απορίας άξιο που στους μόνους χώρους όπου ακόμη ομιλείται η γλώσσα μας είναι στην Εκκλησία:

Δεν είναι απορίας άξιο που εδώ και 2000 χρόνια η Εκκλησία επιμένει στην ελληνική γλώσσα;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2007, 00:39:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ψηλός
Εγώ θα έλεγα: δεν είναι απορίας άξιο που στους μόνους χώρους όπου ακόμη ομιλείται η γλώσσα μας είναι στην Εκκλησία

Κόψε κάτι γιατί αυτό είναι η μεγαλύτερη ανοησία περί γλώσσας που ακούστηκε στο φόρουμ αυτό.

Πάντως η ορθόδοξη λειτουργία γίνεται στα ελληνικά μόνο στον ελλαδικό χώρο γιατί οι ελληνορθόδοξες εκκλησίες στις Η.Π.Α. το έχουν γυρίσει στο αγγλικό από τη δεκαετία του 70 γιατί οι πελάτες δεν καταλάβαιναν...

Κι όπως είπε και ο μακαρίτης ο αρχιεπίσκοπος Σιάκωβος στο Μόντρεαλ, "δεν μ'ενδιαφέρει αν τα παιδιά σας μιλάνε ελληνικά, μ'ενδιαφέρει να είναι ορθόδοξοι χριστιανοί".

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2007, 01:47:54  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

macedon
Πάντως η ορθόδοξη λειτουργία γίνεται στα ελληνικά μόνο στον ελλαδικό χώρο γιατί οι ελληνορθόδοξες εκκλησίες στις Η.Π.Α. το έχουν γυρίσει στο αγγλικό από τη δεκαετία του 70 .....

Εσείς οι «αμερικάνοι» έχετε μια περίεργη αντίληψη για το τι συμβαίνει στον υπόλοιπο κόσμο.
Ελληνισμός υπάρχει και εκτός Αμερικής.
Σε εμάς πάντως, στις Κάτω Χώρες, η Θεία Λειτουργία γίνεται όπως και στην Ελλάδα.

quote:
macedon
Κι όπως είπε και ο μακαρίτης ο αρχιεπίσκοπος Σιάκωβος στο Μόντρεαλ, "δεν μ'ενδιαφέρει αν τα παιδιά σας μιλάνε ελληνικά, μ'ενδιαφέρει να είναι ορθόδοξοι χριστιανοί".

Φαίνεται πως ήταν Άγιος άνθρωπος και είχε προορατικό χάρισμα, γι’ αυτό και είπε κάτι τέτοιο. Πιθανώς θα προείδε πως θα έλθει μια στιγμή που οι πραγματικοί Έλληνες θα είναι μόνο οι ορθόδοξοι χριστιανοί!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Συνοδινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
165 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2007, 01:49:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Συνοδινός

quote:
Συνοδινέ,
Είδες τι έκανε ο Χριστόδουλος;

4 γκολάκια μας έριξε ο Σουλτάνος!!

Είδες πως κατάντησε τα παιδιά μας ο Χριστόδουλος; Για όλα φταίει η Εκκλησία!!
Αντί να πηγαίνουν για κατηχητικό θα μπορούσαν να πήγαιναν για προπόνηση και έτσι δεν μας ξεφτίλιζαν αυτοί οι τούρκοι, στη χώρα των οποίων, στην πόλη Ιζμίρ, οι παππούδες των παικτών της εθνικής μας, συνωστιζόταν για να πάρουν το πλοίο της γραμμής!!

Αμ και οι άλλοι στην κερκίδα!! Αυτοί μάλιστα, αυτοί είναι γνήσιοι Έλληνες. Μου φάνηκε πως είδα και κάτι περικεφαλαίες ..................



Εγώ το ήξερα...
Από τη στιγμή που πήγε ο χριστόδουλος στο Καλλιμάρμαρο και ευλόγησε εκεί τα πάντα, αυτή η ομάδα δεν θα κατάφερνε τίποτα στο μέλλον.
Έδιωξε τους θεούς και θύμισε στους παίχτες ότι είναι χριστιανόπουλα.
Έτσι, σταμάτησαν να γίνονται θαύματα.
Πάντως τα παιχνίδια με τους Τούρκους τα αναλαμβάνει παραδοσιακά ο θεός σας. Από αυτόν πρέπει να ζητήσουμε ευθύνες.
Τι να σου κάνει κι αυτός...
Άμα έχεις Καρατζαφέρη και Χριστόδουλο να μας υπενθυμίζουν συνέχεια, πως μας αλωνίζουν οι Τούρκοι, πως μας σουβλίζουν, πως μας πετούν στη θάλασσα, με τι ηθικό να τους αντιμετωπίσεις μετά..;
Χεστήκαν πάνω τους. Φαινόταν αυτό...
Το χειρότερο είναι, ότι θέλουν να μαθαίνουν στα παιδιά μας με κάθε λεπτομέρεια, πώς ακριβώς ασελγούσαν οι Τούρκοι μαζί μας. Ότι χειρότερο δηλαδή...Θα ακούν Τούρκος και θα χάνουν από τα αποδυτήρια.
Μια χώρα με την αρρώστια της ηττοπάθειας.
Εγώ ζώ σε μια Πόλη γεμάτη από Τούρκους. Αυτή την στιγμή κορνάρουν απ΄έξω οι Τούρκοι και οι Κατσιβέλες. (οι γυναίκες των Τούρκων με τα τσιμπέρια και τα πατσαβούρια)
Τι να γίνει, θα το πιούμε κι αυτό το δηλητήριο...
Άς το ξεχάσουμε όσο ποιό γρήγορα γίνεται, γιατί θα χάσουμε τον ύπνο μας. Εκτός κι αν αποφασίσουν ο Καρατζαφέρης με τον χριστόδουλο να μας το θυμίζουν κάθε μέρα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2007, 04:04:14  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ψηλός
Πιθανώς θα προείδε πως θα έλθει μια στιγμή που οι πραγματικοί Έλληνες θα είναι μόνο οι ορθόδοξοι χριστιανοί!

Δύσκολο. Βλέπεις αυτά τα δύο είναι ασυμβίβαστα. Ή το ένα θα είναι ή το άλλο κανείς. Και τα δυο δε γίνεται...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bob_cat
Μέλος 1ης Βαθμίδας


128 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2007, 08:41:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bob_cat
quote:
Άμα έχεις Καρατζαφέρη και Χριστόδουλο να μας υπενθυμίζουν συνέχεια, πως μας αλωνίζουν οι Τούρκοι, πως μας σουβλίζουν, πως μας πετούν στη θάλασσα, με τι ηθικό να τους αντιμετωπίσεις μετά..;
Χεστήκαν πάνω τους. Φαινόταν αυτό...
Το χειρότερο είναι, ότι θέλουν να μαθαίνουν στα παιδιά μας με κάθε λεπτομέρεια, πώς ακριβώς ασελγούσαν οι Τούρκοι μαζί μας. Ότι χειρότερο δηλαδή...Θα ακούν Τούρκος και θα χάνουν από τα αποδυτήρια.
Μια χώρα με την αρρώστια της ηττοπάθειας.

Τα έλεγες αυτά προ τριετίας που η Ελληνική ποδοσφαιρική ομάδα βγήκε παγκόσμια πρωταθλήτρια?
Συγνώμη Ευρωπαική, δέν έχει και μεγάλη διαφορά.
Μήν μπερδεύετε ποδόσφαιρο με πολιτική απευθύνομαι σε όλους χαμένοι θα βγούμε σίγουρα κερδισμένοι αποκλείεται.
Χθές ήδη πήραμε την πρώτη γεύση.


Αεί ο Θεός γεωμετρείΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2007, 15:22:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
Εγώ θα έλεγα: δεν είναι απορίας άξιο που στους μόνους χώρους όπου ακόμη ομιλείται η γλώσσα μας είναι στην Εκκλησία:
Ψηλός
Ναί , αλλά τον τρόπο διδασκαλίας της γλώσσας τον κάνει γαργάρα . Για τους (ηρωικούς) δεσποτάδες της τουρκοκρατίας όμως , ξιφούλκησε ο Χριστόδουλος ;
quote:
Δεν είναι απορίας άξιο που εδώ και 2000 χρόνια η Εκκλησία επιμένει στην ελληνική γλώσσα;
Δηλαδή σε τι γλώσσα θα έπρεπε να απευθύνεται στους Έλληνες Ψηλέ , στα τούρκικα ;
Μπορεί να ήταν φιλότουρκοι οι δεσποτάδες , αλλά δεν ήταν και χαζοί να χάσουν την πελατεία τους .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2007, 17:35:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon
quote:
Ψηλός: οι πραγματικοί Έλληνες θα είναι μόνο οι ορθόδοξοι χριστιανοί!

quote:
macedon: Δύσκολο. Βλέπεις αυτά τα δύο είναι ασυμβίβαστα. Ή το ένα θα είναι ή το άλλο κανείς. Και τα δυο δε γίνεται...

Φίλε macedon και φίλε Ψηλός, καλησπέρα σας.

Δεν νομίζετε ότι αδικείτε πολλούς Έλληνες με τις απόψεις σας!

Δεν νομίζω ότι οι απόψεις αυτές κάνουν καλό σε κανέναν!

Χρονια πολλά σε όλους!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πάνας
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2007, 03:37:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πάνας
quote:
Μήν μπερδεύετε ποδόσφαιρο με πολιτική απευθύνομαι σε όλους χαμένοι θα βγούμε σίγουρα κερδισμένοι αποκλείεται.
Χθές ήδη πήραμε την πρώτη γεύση.

Γι'αυτό λές να χάσαμε;

Οι Τούρκοι που τα μπερδεύουν και το είχαν αναγάγει σε μέγα εθνικό θέμα γιατί κερδίσαν άραγε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bob_cat
Μέλος 1ης Βαθμίδας


128 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2007, 04:51:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bob_cat
Kέρδισαν διότι στα εθνικά τους θέματα που έχουν σχέση με την Ελλάδα, έχουν μάθει να κερδίζουν.


Αεί ο Θεός γεωμετρείΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2007, 08:53:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
quote:
Φαίνεται πως ήταν Άγιος άνθρωπος και είχε προορατικό χάρισμα, γι’ αυτό και είπε κάτι τέτοιο. Πιθανώς θα προείδε πως θα έλθει μια στιγμή που οι πραγματικοί Έλληνες θα είναι μόνο οι ορθόδοξοι χριστιανοί!


Να'σαι καλά βρε Ψηλέ,ήταν το πιο αστείο πράγμα που άκουσα για σήμερα νομίζω!!!Πολύ καλό....

quote:

Φίλε macedon και φίλε Ψηλός, καλησπέρα σας.
Δεν νομίζετε ότι αδικείτε πολλούς Έλληνες με τις απόψεις σας!


Καλέ μου Ελ.Ελυον,εύγε!Διαφωνούμε σε πολλά πράγματα αλλά δεν μπορώ να μην συμφωνήσω και επαινέσω τα συγκεκριμένα λόγια σου.Μπράβο σου!!

καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2007, 10:08:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon
quote:
lousipan: Και αφου εχει φαει πουλημα απο τον χοτ-ντογκ λες να κανει καμια κινηση προσεγγισης στον αθεο κοσμο του ΠΑΣΟΚ.

quote:
Συνοδινός: Αποκλείεται ο Χέρι-Χέρι να κάνει κάτι τέτοιο με το ΠΑΣΟΚ. Ο χώρος του είναι η δεξιά και η άκρα δεξιά, αφού εκεί ανήκουν οι οπαδοί της εκκλησίας.


Μαράκι μου καλημέρα.

Άναψε κεράκι ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ. Και αυτός πελάτης, οπαδός, τι?

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2007, 12:07:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
quote:
Άναψε κεράκι ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ. Και αυτός πελάτης, οπαδός, τι?

Αμερικανάκι!!!.Που αν είχε έστω και λίγο τα κότσια του πατέρα του,θα τακτοποιούσε την εκκλησία όπως είχε κάνει πριν χρόνια ο Παπανδρέου,όταν σύστησε την επιτροπή για να ελεγχθούν τα οικονομικά της εκκλησίας...Ωραίες εποχές...

καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2007, 14:07:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon
quote:
maraki8: Ωραίες εποχές...

Μάλλον στα ωραία ήταν και η φράση: Τσοβόλα δώστα όλα!

Φαντάζεσαι Μαράκι μου τον Καραμανλή να πει: Αλογοσκούφη δώστα όλα!


ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2007, 14:18:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
Τα έχεις μπερδέψει λιγάκι.Όταν είπα "ωραίες εποχές",εννοούσα ότι ήταν ωραία που ένας πολιτικός κατάφερε,έστω και για λίγο να στριμώξει τους παπάδες.Δεν μιλάω για τα υπόλοιπα πολιτικοοικονομικά δρώμενα της εποχής εκείνης.
Κι αφού ανέφερες την συγκεκριμένη φράση,θα σου απαντήσω ότι έχεις δίκιο,δεν μπορώ να φανταστώ τον καραμανλή να λέει στον αλογοσκούφη "δώστα όλα".μπορώ όμως να τον φανταστώ να λέει "παρτα όλα"...

καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2007, 15:08:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon
quote:
maraki8: δεν μπορώ να φανταστώ τον καραμανλή να λέει στον αλογοσκούφη "δώστα όλα".μπορώ όμως να τον φανταστώ να λέει "παρτα όλα"...

Άρα για αυτό άναψε κεράκι ο πρόεδρος! Τώρα για το κεράκι ποιος πληρώνει, το ΠΑΣΟΚ?


quote:
maraki8: Τα έχεις μπερδέψει λιγάκι.

Στο χάος που επικρατεί Μαράκι μου δεν μπορώ να κάνω και διαφορετικά εκτός αν εσύ τα βλέπεις όλα καθαρά: Για όλα φταίει ο μακαριότατος! Έτσι είναι Μαράκι μου?


ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2007, 22:41:47  Εμφάνιση Προφίλ
ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΙΑΣ ΣΤΗΝ ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΗ ΤΩΝ Η.Π.Α.

Παιδεραστής ορθόδοξος ιερέας στην αρχιεπισκοπή Αμερικής, που ομολόγησε 3 βιασμούς και αποδείχτηκε η ενοχή του δεν καθαιρείται ούτε παραπέμπεται στο εκκλησιαστικό δικαστήριο αλλά απλά του απαγορεύονται οι ιεροπραξίες (μη χάσει και τη σύνταξη...).

(Από το Βήμα της Κυριακής).

Αντε βρε. Και σ'ανώτερα.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2007, 23:40:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
Τα έχεις μπερδέψει λιγάκι.Όταν είπα "ωραίες εποχές",εννοούσα ότι ήταν ωραία που ένας πολιτικός κατάφερε,έστω και για λίγο να στριμώξει τους παπάδες.Δεν μιλάω για τα υπόλοιπα πολιτικοοικονομικά δρώμενα της εποχής εκείνης.
maraki8
Και όμως φίλη maraki8 , ούτε ο Α Παπανδρέου κατόρθωσε να τα βάλη με το βαθύ παρακράτος της εκκλησίας .
Σου θυμίζω τον ερμαφρόδιτο νόμο της ισοτιμίας πολιτικού και θρησκευτικού γάμου , όταν σε όλο τον κόσμο , ακόμα και στο θεοκρατικό καθεστώς του Ιράν , οι μελλόνυμφοι δηλώνουν την συμβίωσή τους πρώτα στο δημαρχείο και ύστερα άν θέλουν τελούν θρησκευτικό γάμο . Ενώ στό ελλαδιστάν με τον νόμο του Α.Παπανδρέου περί ισοτιμίας , το παπαδαριό με αποφάσεις του εκβιάζει όσους θέλησαν να τελέσουν πολιτικό γάμο .
Δεν τόλμησε να προχωρήση στον έλεγχο των οικονομικών των μητροπόλεων . Και το χειρότερο από όλα , έκανε τους παπάδες δημοσίους υπαλλήλους και τους πληρώνουμε από τους φόρους (υστέρημα) του Ελληνικού λαού .
Και καλά οι ορθόδοξοι χριστιανοί , όμως οι εβραίοι , οι μουσουλμάνοι , οι άθεοι , οι άθρησκοι , οι αρχαιολάτρες , ή ακόμα οι καθολικοί και οι προτεσταντες συμπολίτες μας γιατί να τους εκτρέφουν ;;;;;
Βέβαια αυτά είναι πταίσματα μπροστά στις παροχές που έδωσε ο Καραμανλής στο παπαδαριό , τους τα έδωσε όλα , μας πήρανε και τα σώβρακα κατά την λαϊκή έκφραση .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2007, 08:21:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
quote:

[Και όμως φίλη maraki8 , ούτε ο Α Παπανδρέου κατόρθωσε να τα βάλη με το βαθύ παρακράτος της εκκλησίας .
Σου θυμίζω τον ερμαφρόδιτο νόμο της ισοτιμίας πολιτικού και θρησκευτικού γάμου , όταν σε όλο τον κόσμο , ακόμα και στο θεοκρατικό καθεστώς του Ιράν , οι μελλόνυμφοι δηλώνουν την συμβίωσή τους πρώτα στο δημαρχείο και ύστερα άν θέλουν τελούν θρησκευτικό γάμο . Ενώ στό ελλαδιστάν με τον νόμο του Α.Παπανδρέου περί ισοτιμίας , το παπαδαριό με αποφάσεις του εκβιάζει όσους θέλησαν να τελέσουν πολιτικό γάμο .
Δεν τόλμησε να προχωρήση στον έλεγχο των οικονομικών των μητροπόλεων . Και το χειρότερο από όλα , έκανε τους παπάδες δημοσίους υπαλλήλους και τους πληρώνουμε από τους φόρους (υστέρημα) του Ελληνικού λαού .
Και καλά οι ορθόδοξοι χριστιανοί , όμως οι εβραίοι , οι μουσουλμάνοι , οι άθεοι , οι άθρησκοι , οι αρχαιολάτρες , ή ακόμα οι καθολικοί και οι προτεσταντες συμπολίτες μας γιατί να τους εκτρέφουν ;;;;;
Βέβαια αυτά είναι πταίσματα μπροστά στις παροχές που έδωσε ο Καραμανλής στο παπαδαριό , τους τα έδωσε όλα , μας πήρανε και τα σώβρακα κατά την λαϊκή έκφραση .


Ομολογώ αγαπητέ μου,ότι αυτόν τον νόμο του Παπανδρέου τον αγνοούσα.Θυμόμουν όμως την σύσταση της επιτροπής για τον έλεγχο των οικονομικών(θυμάμαι και τον πατερ-Πιρουνάκη),που είχε γίνει ο χαμός τότε.
Όσο για την εκτροφή του παπαδαριού,δεν θα μπορούσες να τα πεις πιο σωστά..

quote:
Στο χάος που επικρατεί Μαράκι μου δεν μπορώ να κάνω και διαφορετικά εκτός αν εσύ τα βλέπεις όλα καθαρά: Για όλα φταίει ο μακαριότατος! Έτσι είναι Μαράκι μου?


Όχι,το έχω ξαναπεί,δεν φταίει για όλα,αλλά φταίει για παρα πολλά.Αδημονώ να ζήσω την ημέρα που μια κυβέρνηση θα τους βάλει χέρι.Αν μη τι άλλο,να σταματήσουν να πίνουν και να τρώνε από τον ιδρώτα μας...

καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2007, 11:03:48  Εμφάνιση Προφίλ
Αναρωτιόμουνα αν, στη χώρα που η κλεψιά θεωρείται μαγκιά, στη χώρα της ρέκλας, της κομπίνας, της τούφας και της αρπαχτής, υπάρχει κόσμος που ιδρώνει;;

Αχ βρε Χριστόδουλε, πως τα κατάφερες έτσι και σε κατάντησαν "ιδρωτορουφήχτρα";

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2007, 11:09:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
Τις ειρωνείες σου αλλού Ψηλέ.Δεν ξέρω αν εσύ ξύνεσαι όλη μέρα,κάποιοι από εμάς όμως όντως ιδρώνουμε.Και δεν μας αρέσει καθόλου που οι τράγοι τρωγοπίνουν από ΕΜΑΣ.Γιατί στην ουσία,ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ να κάνουν το έργο του Θεού...

καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2007, 11:28:58  Εμφάνιση Προφίλ
Εσείς που ιδρώνετε να προσέχετε να μην κάθεστε κοντά σε παράθυρο και πλευριτώσετε!! Το φραπεδάκι μακριά από το παράθυρο!!!!!
Να μην ξεχνάτε να παίρνετε μαζί σας, στη δουλειά, και καμιά ντουζίνα φανέλες να τις συναλλάζετε βρε παιδί μου!!!

****Αν είχα έλθει και εγώ από το Σύριο, ίσως να μην γνώριζα την πραγματικότητα στη χώρα μας.

*****Ξέχασα κάτι.
Κοπέλες!!!
Προσοχή στα νύχια σας, ειδικά η δακτυλογράφηση τους κάνει κακό!!!!!!
Το ξύσιμο όμως, αντιθέτως, τα τροχίζει και τα κάνει να φαίνονται πιο όμορφα. Αυτό βέβαια το συστήνω ανεπιφύλακτα και στους άνδρες που, σίγουρα, γνωρίζουν τις ευεργετικές ιδιότητες του ξυσίματος!!

Edited by - Ψηλός on 27/03/2007 11:33:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 27 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy