ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ " Ο τελευταίος των χριστιανών "
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 27
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Συνοδινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
165 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2007, 16:13:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Συνοδινός

quote:
Συνοδινέ!!! Κούκου!!
Ποιος να είναι άραγε αυτός που έγραψε τα παραπάνω; Βρε λες να είναι ο theo1

Όχι,ὀχι...αυτός είναι ο περίφημος "Κισμετ"...

Τι έγινε όμως..;
Δεν έχουμε στο δικό μας Φορουμ ικανούς χριστιανούς και αποφάσισες να κάνεις εισαγωγή μερικών από τα διάφορα blogς..;
Πές τους να έρθουν εδώ, να τους πούμε και την δική μας γνώμη...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2007, 16:26:10  Εμφάνιση Προφίλ
Φροντηστήριον “To Kryfo Sxoleio’”
March 19, 2007 • No Comments

Ακόμα μία εικονογραφημένη προσπάθεια ανάλυσης του “σύγχρονου” βιβλίου ιστορίας :

Την εποχή της Τουρκοκρατίας της ειρηνικής επικράτησης του τουρκικού πνεύματος και πολιτισμού

οι κάτοικοι της σκλαβωμένης Ελλάδας, είχαν την ευκαιρία να ακολουθούν τα μοντέρνα ρεύματα της εποχής και να μιλούν πολλές γλώσσες : Τούρκικα, αλβανικά, βουλγάρικα, αραβικά.


Ορισμένοι παπάδες που είχαν επιχειρηματικό πνεύμα, έφτιαξαν κάτι νυχτερινά φροντηστήρια με την επωνυμία “KRYFO SXOLEIO’” όπου τα παιδιά των σκλάβων Ελλήνων, μάθαιναν ακόμα μια σπάνια γλώσσα : Τα ελληνικά.


Στο σύγχρονο βιβλίο ιστορίας όμως, η αλυσίδα των φροντηστηρίων ”Kryfo Sxoleio’”

δεν αναφέρονται για 3 λόγους :

1) Γιατί είναι φυσικό το επίσημο Κράτος να μην διαφημίζει ιδιωτικές πρωτοβουλίες

2) Γιατί υπάρχει η σκέψη να γίνουν τα Greeklish επίσημη γλώσσα και ως εκ τούτου τα σκέτα ελληνικά είναι option και

3) γιατί φημολογείται πως έβαλε τέτοιο βέτο η συγγραφέας του βιβλίου, επειδή δεν αναφερόταν σωστά ο σπόνσοράς της :


Η Μικρά Ασία στο νέο βιβλίο “ιστορίας”

March 14, 2007 • 3 Comments

Η Μικρασιατική καταστροφή σε εικόνες,

σύμφωνα με το καινούργιο βιβλίο “ιστορίας”

Το 1922, Σεπτέμβριος και τέλος σαιζόν, έγινε μια απίστευτη προσφορά στα μικρασιατικά παράλια : ΔΩΡΕΑΝ ΤΟΥΡ ΣΤΗ ΠΑΛΙΑ ΕΛΛΑΔΑ !

(Ακολουθεί η διαφήμιση για του λόγου το αληθές)



Οι μικρασιάτες τότε, δεν έχασαν ευκαιρία ! Έτρεξαν στη παραλία για να σωθούν για να βρουν μια θέση…

Για καλή τους τύχη, τα πλοία ήταν μεγάλα και ευρύχωρα

Το ταξίδι για την Ελλάδα δεν είχε τίποτε το ενδιαφέρον, και οι ώρες περνούσαν νωχελικά στο κατάστρωμα

Λίγο πριν τον Πειραιά μάλιστα, δημιουργήθηκαν και κάποια ειδύλια

Στον Πειραιά, οι πρόσφυγες, τουρίστες, κατέλυσαν στα ξενοδοχεία που προσέφερε η πατρίδα δωρεάν

Αααα ! Και για να είμαστε ιστορικώς σωστοί και ακριβοδίκαιοι, ορισμένοι από αυτούς τους πρόσφυγες, τουρίστες, ανέφεραν ότι είδαν μια φωτιά πριν φύγουν από τη Σμύρνη, αλλά μετά αποκαλύφτηκε ότι είχαν αρπάξει απ’ τη ζέστη κάτι θάμνοι, κι έτσι, ούτε γάτα ούτε ζημιά….

****Πηγή:http://karfi.wordpress.com/

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Συνοδινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
165 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2007, 16:37:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Συνοδινός

Έχω να κάνω μια δήλωση...
Αφορά αυτούς που φέρουν τα κωδικά ονόματα theo1 και Κισμετ...
Νομίζω ότι τους ξέρω, είναι κοντοχωριανοί μου.!!

Τόσο ο theo1 όσο και ο Κισμετ, είναι Ιερείς και μάλιστα ομοφυλόφιλοι.!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Συνοδινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
165 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2007, 16:58:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Συνοδινός

Ψηλέ...
Άλλο ένα ενδιαφέρον Blog είναι και το παρακάτω...
Τόσο ο theo1 όσο και ο Κισμετ, το γνωρίζουν καλά.!!
Για σένα δεν ξέρω.!! Το γνωρίζεις..;

-ΓΚΕΪ ΡΑΣΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ-
"Blog για την ομοφυλοφιλία εντός της Εκκλησίας"

Ενα θέμα ταμπού εντός της Εκκλησίας είναι η ομοφυλοφιλία. Ποτέ δεν έχει γίνει συζήτηση στην Ιεραρχία. Κάποιοι το παρακολουθούν με κουτσομπολίστικη διάθεση, άλλοι μιλούν με υπονοούμενα και υπάρχουν κι εκείνοι που αφορίζουν μιλώντας για «κουσούρι».
Ενα blog για την ομοφυλοφιλία εντός της Εκκλησίας είναι μάλλον προωθημένη ιδέα για τα ελληνικά δεδομένα και είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα προκαλέσει το σύστημα αξιών της Εκκλησίας.
Δημιουργός του, ο πατήρ Αβέρκιος, ψευδώνυμο που χρησιμοποιεί -όπως δηλώνει ο ίδιος- κληρικός της Αρχιεπισκοπής Αθηνών.
Μεγάλο ρίσκο
Το blog ομολογουμένως έχει ενδιαφέρον, αν και ο Αβέρκιος αρνήθηκε να συναντηθούμε και να δούμε ότι είναι πράγματι κληρικός διαλύοντας τις επιφυλάξεις μας. «Το ρίσκο είναι μεγάλο» μας έγραψε. Γιατί αποφάσισε όμως να ξεκινήσει το www.adelfopoiemenoi. blogspot.gr ο Αβέρκιος;
«Στο άνοιγμα του blog με ώθησαν οι τεράστιες δυσκολίες που αντιμετωπίζουν οι ομοφυλόφιλοι κληρικοί, παρά το γεγονός ότι οι περισσότεροι άγαμοι εδώ και δεκαετίες είναι ομοφυλοφιλικής τάσης», μας απάντησε ο Αβέρκιος όταν τον ρωτήσαμε.
Πρόσθεσε ότι «εκκλησιαστικοί ηγέτες», όπως λέει χαρακτηριστικά, χωρίς να κατονομάζει ποιους εννοεί, «ευνοούν γενικά τη χειροτονία ομοφυλόφιλων κληρικών χωρίς να προωθούν ωστόσο και την κατάργηση των εκκλησιαστικών και κοινωνικών διακρίσεων εναντίον τους.
Η τακτική αυτή οδηγεί στο να έχουμε εμείς οι ομοφυλόφιλοι κληρικοί διπλή ζωή και να ζούμε μέσα στην υποκρισία με ό,τι αυτό συνεπάγεται για την προσωπική μας συνείδηση και αξιοπρέπεια αλλά και για το λειτούργημά μας γενικότερα».
Στο ιστολόγιό του ο Αβέρκιος φιλοξενεί τις απόψεις πολλών που είτε δηλώνουν κληρικοί όπως ο ίδιος είτε με άλλη ιδιότητα επιδοκιμάζουν ή αποδοκιμάζουν την «αδελφοποίηση» των κληρικών.
Στην πρώτη σελίδα του ιστολογίου αναφέρεται στην ευχή της αδελφοποίησης που υπήρχε παλιότερα στα ευχολόγια της Εκκλησίας, αλλά σήμερα εκλείπει.
«Κάποτε, παλιά, στα ευχολόγιά μας υπήρχε η ακολουθία της αδελφοποιήσεως.
Η ακολουθία αυτή που επί αιώνες υπήρχε και χρησιμοποιούνταν από την Εκκλησία, αποκλείσθηκε ξαφνικά από τις νεότερες εκδόσεις των ευχολογίων κάτω από την επίδραση μιας δυαλιστικής δυτικής αντίληψης που τα θέλει όλα ή άσπρο ή μαύρο.
Ετσι, όχι μόνο βρέθηκε εκτός ποιμαντικής φροντίδας μια αρκετά σημαντική μερίδα πιστών, αλλά άρχισε να διαμορφώνεται και μια απαξιωτική -ρατσιστική, θα λέγαμε σήμερα- αντίληψη για όσους είχαν φυσική ψυχοσωματική κλίση προς μία συγκεκριμένη επιλογή συντρόφου στη ζωή τους.
Αγάπη - ανοχή
Ανέκαθεν η Εκκλησία αγκάλιαζε όλους, χωρίς εξαίρεση, με αγάπη και ανοχή.
Δεν έκανε διακρίσεις βάσει της μιας ή της άλλης ψυχοσωματικής κλίσης τους. Δεν καταδίκαζε ούτε έστελλε στην πυρά (όπως η Καθολική Εκκλησία του Μεσαίωνα) τα ίδια τα παιδιά της επειδή απ' τη φύση τους και όχι από ελεύθερη επιλογή ήταν κάπως ξεχωριστά.
Αυτή η παλιά αντίληψη και πρακτική, γνήσια χριστιανική, πρέπει να αποκατασταθεί σήμερα».
Σε άλλο σημείο αναφέρει: «Το ιστολόγιο αυτό έχει ένα και μόνο σκοπό: να εγκαινιάσει έναν πολιτισμένο χριστιανικό διάλογο πάνω στο θέμα της αντιμετώπισης των αδελφοποιημένων κληρικών, μια ανταλλαγή απόψεων που να βοηθήσει την εκκλησιαστική ηγεσία να αρθεί στο ύψος της και να δώσει απάντηση στο αίτημα εκατοντάδων, αν όχι χιλιάδων, αδικημένων και κατατρεγμένων αδελφοποιημένων κληρικών».
ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ - 05/05/2007 tsath@enet[siz.gr
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Συνοδινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
165 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2007, 23:36:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Συνοδινός

-ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ-
"Ο Αρχοντας Των Σταυρών"

ΠΑΠΑΡΗΓΑ:"Αθρησκοι είμαστε κι εμείς" ,απαντά η Αλέκα Παπαρήγα στις επιθέσεις του Χριστόδουλου.
"Ο αρχιεπίσκοπος βέβαια έβαλε τους άθρησκους στο 2%-3%. Πιστεύω ότι είναι πολλοί περισσότεροι και ανήκουν σε όλα τα κόμματα.
Αισθανόμαστε ότι στρέφεται εναντίον ενός μεγάλου μέρους του λαού που έχει μια άλλη αντίληψη για την προέλευση της ζωής.
Αν θέλει ο κ. Χριστόδουλος, ας βάλει υποψηφιότητα».

ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ - 31/05/2007

Μπά τι βλέπω εδώ;
Κοίτα να δείς... και το ΚΚΕ είναι άθρησκοι.!!
Αυτοί από μόνοι τους είναι 6 τα εκατό.
Φοβήθηκε η Αλέκα. Σου λέει, άμα γίνει κόμμα των άθρησκων, των άθεων και των δωδεκαθεϊστών ο Συνασπισμός, τους βλέπω να γίνονται μέχρι και κυβέρνηση. Για να πώ κι εγώ, σκέφτηκε, ότι κι εμείς είμαστε άθρησκοι και ότι οι άθρησκοι υπάρχουν σε όλα τα κόμματα.

(ο Μητροπολίτης Ζακύνθου,για τις δηλώσεις του Αρχιεπισκόπου Χριστόδουλου κατά του ΣΥΝ,στον ραδιοσταθμό Στο Κόκκινο 105,5)
"Δυστυχώς, κάποια πολύ συγκεκριμένη εποχή που ο λαός βασανιζόταν ο Αρχιεπίσκοπος διάβαζε. Προφανώς τώρα δίνει εξετάσεις. Περίοδος εξετάσεων είναι και δίνει εξετάσεις".
TA NEA 31/05/2007

Τι λέει αυτός ρε παιδιά..;
Νομίζει ότι μας είπε κάτι καινούργιο.
Το ξέρουμε, το ξέρουμε...
Άλλωστε ο χριστόδουλος ποτέ δεν το αρνήθηκε.

Μήνυμα στον αρχιεπίσκοπο Χριστόδουλο έστειλε χθες -μέσω του Πέτρου Ευθυμίου- το ΠΑΣΟΚ για τις δηλώσεις που είχε κάνει κατά του ΣΥΝ.
"Τη χώρα την κυβερνά ο λαός μέσω των δημοκρατικών του θεσμών και ο λαός επιλέγει τα κόμματα που θέλει να κατευθύνουν τις τύχες της κοινωνίας".
ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ - 31/05/2007

Αυτός δεν είπε τίποτα για άθρησκους (Δεν είστε άθρησκοι στο ΠΑΣΟΚ..;) και θα το πληρώσει ακριβά στο τέλος...
Εκτός τώρα από την αριστερά του διαβόλου που καταδίκασε την προεκλογική καμπάνια του χριστόδουλου, δηλώσεις είχαμε κι από την δεξιά του κυρίου.
Δηλώσεις λοιπόν έκανε μετά από πίεση και ο Ρουσόπουλος για λογαριασμό της κυβέρνησης.
Αυτός είπε:

ΡΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ:"Είμαστε σε μια ελεύθερη Δημοκρατία. Η διατύπωση λόγου, και μάλιστα δημόσια, είναι ελεύθερη".
ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ - 30/05/2007

Πολύ σωστά.!!
Εφόσον βέβαια προηγουμένος ο χριστόδουλος, έβγαζε τα άμφια και έλεγε στους πιστούς...
"Γειά σας παιδιά είμαι ο Χρήστος Παρασκευαϊδης.
Για να μην σας τρέχω έξω από την εκκλησία, όπως θα έπρεπε κανονικά, σας προειδοποιώ ότι θα σας πώ την ταπεινή μου γνώμη ώς ελεύθερος πολίτης και όχι ως εκπρόσωπος του Θεού.
Νομίζω ότι δεν πρέπει να βάζουμε αριστερούς στην βουλή, γιατί είμαι βέβαιος ότι είναι άθεοι.
Τώρα βέβαια, όποιος από σας δεν συμφωνεί μαζί μου, παρακαλώ να μας πεί τα επιχειρήματά του εδώ και τώρα, να το συζητήσουμε και να βρούμε μια άκρη. Τι διάολο δημοκρατία έχουμε..."
Δηλώσεις όμως έκανε και ο Καρατζαφέρης:

ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ:Δεν μπορούμε να στερήσουμε από κανέναν να λέει την άποψή του.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ - 31/05/2007

Ε, ναί, αλίμονο.!!
Ο Καρατζαφέρης θυμήθηκε ακόμη τις δηλώσεις που έκανε ο Χριστόδουλος για τον ίδιο.
Τότε ο χριστόδουλος είχε πεί για τον Καρατζαφέρη:

ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ: "Η φλόγα για την πατρίδα που βγάζεις Γιώργο, με κάνει υπερήφανο και απηχεί τις απόψεις του ελληνικού λαού"

Ακούσατε τι είπε;
Δεν είπε "απηχεί τις απόψεις των χριστιανών" (αφού χριστιανούς εκπροσωπεί),αλλά, "του ελληνικού λαού".
Για μιά στιγμή παπά μου.!!
Άν οι απόψεις του Χέρι-Χέρι εκπροσωπούσαν τον ελληνικό λαό, θα είχε το 100 τα εκατό των ψηφοφόρων. Τώρα θα κυβερνούσε δηλαδή...
Επειδή όμως εκπροσωπεί την εκκλησία, έχει μόνο τρία τα εκατό.
Προσέξτε την πονηριά του...
Για τον Συνασπισμό έλεγε, ότι το 3 τα εκατό, δεν πρέπει ούτε να μιλά.
Για τον Καρατζαφέρη, που έχει κι αυτός 3 τα εκατό λέει, ότι ο Καρατζαφέρης εκπροσωπεί τις απόψεις του ελληνικού λαού...
Το εκατό τα εκατό δηλαδή.!!
Ε, είναι πούστης ή δεν είναι..;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 09:58:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
Ψηλέ,σου τελειώσαν οι ιδέες και ανατρέχεις σε άλλα μπλογκ;

Επίσης,τι άσχετα είναι αυτά που μας παραθέτεις;τι δουλειά έχουν οι 300 και η ταινία σε συζήτηση για τον χριστόδουλο;τι δουλειά έχουν τα αγάλματα που έχουν κακοποιηθεί από βλαμμένα ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΠΟΥΛΑ;;;αφού σας αρέσει τόσο να το ακούτε,είστε το 98%!!!Όλες οι αθλιότητες που αναφέρεις(οι οποίες είπαμε είναι άσχετες με το θέμα),είναι λογικό να γίνανε από το 2% ή από το 98%;;;Όση αχαριστία και ασέβεια στους προγόνους μας υπάρχει σήμερα,από ποιούς γίνεται;;;πάλι από το 2%;;;χριστιανοί ορθόδοξοι δεν είναι τα κωλόπαιδα που τα σπάνε σε σχολεία και πανεπιστήμια,όποτε τους δίνεται η ευκαιρία;χριστιανοί ορθόδοξοι δεν είναι οι μπάτσοι που βαράνε αδιακρίτως στο ψαχνό,επίσης όποτε τους δίνεται η ευκαιρία;
Όσο για τα κρυφά σχολεία κλπ,θα πω το γνωστό "τα ίδια Παντελή μου,τα ίδια Παντελάκη μου..."


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 11:32:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Επίσης,τι άσχετα είναι αυτά που μας παραθέτεις;τι δουλειά έχουν οι 300 και η ταινία σε συζήτηση για τον χριστόδουλο;τι δουλειά έχουν τα αγάλματα που έχουν κακοποιηθεί από βλαμμένα ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΠΟΥΛΑ;;;αφού σας αρέσει τόσο να το ακούτε,είστε το 98%!!!Όλες οι αθλιότητες που αναφέρεις(οι οποίες είπαμε είναι άσχετες με το θέμα),είναι λογικό να γίνανε από το 2% ή από το 98%;;;Όση αχαριστία και ασέβεια στους προγόνους μας υπάρχει σήμερα,από ποιούς γίνεται;;;πάλι από το 2%;;;χριστιανοί ορθόδοξοι δεν είναι τα κωλόπαιδα που τα σπάνε σε σχολεία και πανεπιστήμια,όποτε τους δίνεται η ευκαιρία;χριστιανοί ορθόδοξοι δεν είναι οι μπάτσοι που βαράνε αδιακρίτως στο ψαχνό,επίσης όποτε τους δίνεται η ευκαιρία;
Όσο για τα κρυφά σχολεία κλπ,θα πω το γνωστό "τα ίδια Παντελή μου,τα ίδια Παντελάκη μου..."


Μαράκι, τότε και εσύ είσαι ένα ΒΛΑΜΕΝΟ χριστιανόπουλο, αφού το έχεις δηλώσει και η ίδια.
Από τώρα και στο εξής θα σε φωνάζω ΒΛΑΜΕΝΟ χριστιανόπουλο.

Να σου πω την αλήθεια, δεν περίμενα τίποτα διαφορετικό από εσένα.
Ακολουθείς την πεπατημένη των φίλων σου.

Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι είναι χριστιανοί όλοι οι παραπάνω που αναφέρεις.
Είναι τόσο χριστιανοί όσο και η ρεπούση, η συντροφιά της και όλοι όσοι τα ξύνετε ανέμελα και κάνετε προπαγάνδα της φούτσας χωρίς να σας ενδιαφέρει τίποτα άλλο πέρα από το πώς να τα κονομήσετε χωρίς να κουραστείτε, με καμιά κομπίνα ή να αράξετε, τη μουχλιασμένη από την αράκα κορμάρα σας, σε καμιά πολυθρονάρα του Δημοσίου.

Όλοι εσείς είστε οι χριστιανάρες του σήμερα που, θα πρέπει να χαίρεστε που, επιτέλους, απελευθερωθήκατε από το παλαιό χριστιανισμό που έκανε όλα τα μπλα, μπλα, μπλα, βυζάντιο, μπλα, μπλα, ........
Γιατί φωνάζεις, λοιπόν, Μαράκι μου;
Εσύ δεν μίλησες για χριστιανισμό που χρειάζεται εκσυχρονισμό;
Ορίστε λοιπόν! Πάλι δεν σου αρέσει;

***Μαράκι μου σύνελθε, μας διαβάζει και άλλος κόσμος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 12:03:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
Θα μπω στον κόπο να σου απαντήσω μόνο σε ένα πράγμα.
Κάθεσαι και μας παραθέτεις τόσα άσχετα πράγματα για να καταδείξεις/υποδείξεις τι;πες μου τι;ότι γίνεται ότι γίνεται από νεοπαγανιστές;από αρχαιολάτρες;τι θες λοιπόν να δείξεις;
***Δεν είμαι βλαμμένο χριστιανόπουλο,γιατί δεν κάνω αυτά που κάνουν τα βλαμμένα που βάψανε το άγαλμα,κάνουν επεισόδια κλπ.

Θα παρακαλούσα τους συντονιστές να επέμβουν και να κάνουν κάτι με το στοματάκι σου γιατί η πορωμένη γλωσσίτσα σου θέλει συμμάζεμα.

Α,και πρόσεχε τι γράφεις.Μας διαβάζει κόσμος...


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 13:21:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Θα παρακαλέσω όλους τους συμμετέχοντες να επιδείξουν ψυχραιμία και σεβασμό τόσο στην προσωπικότητα όσο και στις πεποιθήσεις των συνομιλητών τους!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 14:47:38  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Θα μπω στον κόπο να σου απαντήσω μόνο σε ένα πράγμα.
Κάθεσαι και μας παραθέτεις τόσα άσχετα πράγματα για να καταδείξεις/υποδείξεις τι;πες μου τι;ότι γίνεται ότι γίνεται από νεοπαγανιστές;από αρχαιολάτρες;τι θες λοιπόν να δείξεις;
***Δεν είμαι βλαμμένο χριστιανόπουλο,γιατί δεν κάνω αυτά που κάνουν τα βλαμμένα που βάψανε το άγαλμα,κάνουν επεισόδια κλπ.

Θα παρακαλούσα τους συντονιστές να επέμβουν και να κάνουν κάτι με το στοματάκι σου γιατί η πορωμένη γλωσσίτσα σου θέλει συμμάζεμα.

Α,και πρόσεχε τι γράφεις.Μας διαβάζει κόσμος...



Αυτά που παραθέτω δεν είναι καθόλου άσχετα.
Ίσως να μην αρέσουν σε σένα και να θέλεις μόνο να βλέπεις τα παραμυθάκια του Συνοδινού.

Εγώ προσπαθώ μόνο να παραθέσω/προβάλλω ορισμένα από αυτά που σας κρύβουν.

Δεν μπορεί του Συνοδινού να είναι "σχετικά" και τα δικά μου "άσχετα".
Ας το κρίνουν όσοι διαβάζουν.

***Αφού οι συντονιστές δεν παρεμβαίνουν στη δική σου αθυροστομία, γιατί να παρέμβουν σε εμένα;
Τα δικά σου λόγια επανέλαβα και στηρίχθηκα σε αυτά που ΕΣΥ είπες.
Εκτός κι αν δεν είσαι "χριστιανή";


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 14:56:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
Νομίζω ότι οι συντονιστές σε βαριούνται γιατί είσαι γραφικός.Όπως σε βαριέμαι κι εγώ άλλωστε ψηλέ.Δεν υπάρχει περίπτωση να πέσω στο επίπεδό σου.Get a life...


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 15:53:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon
quote:

Νομίζω ότι οι συντονιστές σε βαριούνται γιατί είσαι γραφικός.Όπως σε βαριέμαι κι εγώ άλλωστε ψηλέ.Δεν υπάρχει περίπτωση να πέσω στο επίπεδό σου.Get a life...


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη


Μαράκι μου τι θα έκανες χωρίς τον αγαπητό Ψηλό?

Πως μπορούν οι Συντονιστές να επέμβουν στον “ΕΡΩΤΑ’……


ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 16:22:12  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Νομίζω ότι οι συντονιστές σε βαριούνται γιατί είσαι γραφικός.Όπως σε βαριέμαι κι εγώ άλλωστε ψηλέ.Δεν υπάρχει περίπτωση να πέσω στο επίπεδό σου.Get a life...



Γραφικός εγώ;
Αν με συναντούσες Μαράκι μου θα άλλαζες γνώμη για την πάρτυ μου! Μιλάμε για 2.00 m μπόι, κατάμαυρα μαλιά και γαλανά μάτια!!

Θα έπεφτες, λοιπόν, ........... στο επίπεδό μου;

**Θέλω να μου απαντήσεις με ειλικρίνεια!

Edited by - Ψηλός on 04/06/2007 16:27:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 17:17:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι είναι χριστιανοί όλοι οι παραπάνω που αναφέρεις.
Είναι τόσο χριστιανοί όσο και η ρεπούση, η συντροφιά της και όλοι όσοι τα ξύνετε ανέμελα και κάνετε προπαγάνδα της φούτσας χωρίς να σας ενδιαφέρει τίποτα άλλο πέρα από το πώς να τα κονομήσετε χωρίς να κουραστείτε, με καμιά κομπίνα ή να αράξετε, τη μουχλιασμένη από την αράκα κορμάρα σας, σε καμιά πολυθρονάρα του Δημοσίου.

Όλοι εσείς είστε οι χριστιανάρες του σήμερα που, θα πρέπει να χαίρεστε που, επιτέλους, απελευθερωθήκατε από το παλαιό χριστιανισμό που έκανε όλα τα μπλα, μπλα, μπλα, βυζάντιο, μπλα, μπλα, ........
Γιατί φωνάζεις, λοιπόν, Μαράκι μου;
Εσύ δεν μίλησες για χριστιανισμό που χρειάζεται εκσυχρονισμό;
Ορίστε λοιπόν! Πάλι δεν σου αρέσει;


πια καρεκλα ποιο δημοσιο βρε ψηλε
εσυ περσι ειχες δηλωσει οτι εισαι υπαληλος του ελληνικου δημοσιου στο εξωτερικο

τι εγινε ρε ψηλε τελικα πουλησες φτηνα την ψυχη σου για μια θεση στο δημοσιο;;;

για τα αλλα που λες περι βανδαλησμων κλπ κλπ κλπ
εχεις πει οτι το 98% στην ελλαδα ειναι χριστιανοι ορθοδοξοι
τελικα τι παιζει ειναι χριστιανοι μονο στα χαρτια η και στην καρδια;
αλλαγια πες μου κατι αλλο αυτοι που εκαναν τα επισοδια εξω απο τις αιθουσες για τον τελευταιο πειρασμο, για τον κωδικα ντα βιντσι τι ηταν χριστιανοι η <<χριστιανοι>>;;

οι χριστιαναρες του σημερα ψηλε εχουν κανει την ελλαδα ετσι
οι χριστιαναρες του σημερα ψηλε δεινουν την ψηφο τους στα λαμογια που ειναι στην βουλη
γι αυτο ψηλε μη πολυ φωναζεις γιατι εσεις τα κανατε σκ@τ@


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 02:28:33  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι είναι χριστιανοί όλοι οι παραπάνω που αναφέρεις.
Είναι τόσο χριστιανοί όσο και η ρεπούση, η συντροφιά της και όλοι όσοι τα ξύνετε ανέμελα και κάνετε προπαγάνδα της φούτσας χωρίς να σας ενδιαφέρει τίποτα άλλο πέρα από το πώς να τα κονομήσετε χωρίς να κουραστείτε, με καμιά κομπίνα ή να αράξετε, τη μουχλιασμένη από την αράκα κορμάρα σας, σε καμιά πολυθρονάρα του Δημοσίου.

Όλοι εσείς είστε οι χριστιανάρες του σήμερα που, θα πρέπει να χαίρεστε που, επιτέλους, απελευθερωθήκατε από το παλαιό χριστιανισμό που έκανε όλα τα μπλα, μπλα, μπλα, βυζάντιο, μπλα, μπλα, ........
Γιατί φωνάζεις, λοιπόν, Μαράκι μου;
Εσύ δεν μίλησες για χριστιανισμό που χρειάζεται εκσυχρονισμό;
Ορίστε λοιπόν! Πάλι δεν σου αρέσει;


πια καρεκλα ποιο δημοσιο βρε ψηλε
εσυ περσι ειχες δηλωσει οτι εισαι υπαληλος του ελληνικου δημοσιου στο εξωτερικο

τι εγινε ρε ψηλε τελικα πουλησες φτηνα την ψυχη σου για μια θεση στο δημοσιο;;;

για τα αλλα που λες περι βανδαλησμων κλπ κλπ κλπ
εχεις πει οτι το 98% στην ελλαδα ειναι χριστιανοι ορθοδοξοι
τελικα τι παιζει ειναι χριστιανοι μονο στα χαρτια η και στην καρδια;
αλλαγια πες μου κατι αλλο αυτοι που εκαναν τα επισοδια εξω απο τις αιθουσες για τον τελευταιο πειρασμο, για τον κωδικα ντα βιντσι τι ηταν χριστιανοι η <<χριστιανοι>>;;

οι χριστιαναρες του σημερα ψηλε εχουν κανει την ελλαδα ετσι
οι χριστιαναρες του σημερα ψηλε δεινουν την ψηφο τους στα λαμογια που ειναι στην βουλη
γι αυτο ψηλε μη πολυ φωναζεις γιατι εσεις τα κανατε σκ@τ@

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του



Αποφασίστε, επιτέλους, για το ποιος εσείς θεωρείτε χριστιανό και ποιον όχι.

Καλό το δίπορτο που παίζετε, αλλά μας έχετε μπερδέψει.
Τουλάχιστον αν παραδεχτείτε ότι το 98% των Ελλήνων είναι χριστιανοί, θα ξέρουμε και εμείς τι μας γίνεται και θα αναλάβουμε τις ευθύνες μας.


Εγώ πάντως, αυτό που βλέπω είναι πως ο Εθνικός Ύμνος παίζει, τώρα πια, μόνο στα χριστιανικά ραδιόφωνα και τηλεοπτικά κανάλια. Η Ελληνική γλώσσα, η ορίτζιναλ μιλάμε τώρα έτσι!, στον μόνο τόπο που μιλιέται ακόμη είναι στις Εκκλησίες, όπου σχεδόν το μεγαλύτερο ποσοστό δεν την καταλαβαίνει αφού στα αποχριστιανισμένα "ελληνικά" σχολεία δεν διδάσκεται πια.
Επιβάλλουν τα ξένα ως δεύτερη επίσημη γλώσσα και τα αρχαία ελληνικά τα γράφουν κανονικά, και καλά κάνουν αφού δεν χρειάζονται πια!
Σε τι χρησιμεύει μια νεκρή γλώσσα;;
Μήπως τα gameboy είναι γραμμένα στα αρχαία ελληνικά;; Όχι!
Λες, γηγενή να φταίνε οι χριστιανάρες και γι' αυτό;;

***Έλα ρε, για μια φορά φάνου ειλικρινής!!!!!


Edited by - Ψηλός on 05/06/2007 02:31:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 02:55:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Αποφασίστε, επιτέλους, για το ποιος εσείς θεωρείτε χριστιανό και ποιον όχι.

εγω θα αποφασισω ρε ψηλε;
σκασιλα μου μεγαλη το ποιος ειναι χριστιανος και το ποιος οχι
εσεις κοπτεστε οτι το 98% στην ελλαδα ειναι χριστιανοι ορθοδοξοι
εγω αθεος ειμαι και το ιδιο μου κανει ειτε το 98% ειναι χριστιανοι ορθοδοξοι ειτε ειναι τζενται(ξεριες τωρα φωτοσπαθα και τετοια)

quote:
Καλό το δίπορτο που παίζετε, αλλά μας έχετε μπερδέψει.
Τουλάχιστον αν παραδεχτείτε ότι το 98% των Ελλήνων είναι χριστιανοί, θα ξέρουμε και εμείς τι μας γίνεται και θα αναλάβουμε τις ευθύνες μας.

το δυπορτο εσυ το εχεις ρε ψηλε τους βαφτηζεται τους παντρευεται τους θαβετε και οταν εγω λεω οτι εκαναν σφαγες οι χριστιανοι μου λετε οτι αυτοι δεν ηταν πραγματικοι χριστιανοι


quote:
Εγώ πάντως, αυτό που βλέπω είναι πως ο Εθνικός Ύμνος παίζει, τώρα πια, μόνο στα χριστιανικά ραδιόφωνα και τηλεοπτικά κανάλια.

εγω απο την αλλη δεν βλεπω τηλεοραση και δεν ακουω ραδιαοφωνο


quote:
Η Ελληνική γλώσσα, η ορίτζιναλ μιλάμε τώρα έτσι!, στον μόνο τόπο που μιλιέται ακόμη είναι στις Εκκλησίες,

το βλεπω

quote:
όπου σχεδόν το μεγαλύτερο ποσοστό δεν την καταλαβαίνει αφού στα αποχριστιανισμένα "ελληνικά" σχολεία δεν διδάσκεται πια.

αποχριστιανισμενατασχολεια;; γιατι βρε ψηλε μου;
καιτα θρησκευτικατους ταεχουν καιγια το ποτε ο χριστος εκανε το ταδε θαυμα λενε και οτι μονο αυτη η θρησκεια ειναι η σωστη και οι αλλες ειναι δαιμονικες και καθε πρωι προσευχη κανουν και ο παπας πηγενει στα σχολεια για να εξομολογησει τα παιδια
καιεκπαιδευτικη εκδρομη στις εκκλησιες τα πανε τα παιδια
τι αλλο θελεις;;

quote:
Επιβάλλουν τα ξένα ως δεύτερη επίσημη γλώσσα και τα αρχαία ελληνικά τα γράφουν κανονικά, και καλά κάνουν αφού δεν χρειάζονται πια!

και τι ηθελες βρε ψηλε να μην ξερουν τα παιδια μια ξενη γλωσσα;;

αγγλικα και γαλλικα ειναι οι ποιο διαδεδομενες γλωσσες στην ευρωπη
αν ηταν τα ελληνικα και καποια αλλη τοτε παλι θα μαθεναν την αλλη ξενη γλωσσα τα παιδια
μονο αν ηταν τα ελληνικα η μονη διεθνη γλωσσα δεν θα μαθαιναν τιποτα

τα αρχαια πως θες να τα αγαπησουν τα παιδια οταν βγαινουν οι παπαδες και τους λενε οτι οι αρχαιοι ελληνες θυσιαζαν ανθρωπους και αλλες τετοιες ανιστοριτες μπουρδες;;

quote:
Μήπως τα gameboy είναι γραμμένα στα αρχαία ελληνικά;; Όχι!
Λες, γηγενή να φταίνε οι χριστιανάρες και γι' αυτό;;

το gameboy ψηλε το εφτιαξαν για διεθνη χρηση και δεν φτιαχτικε στη ν ελλαδα αλλα στο εξωτερικο ειναι λογικο να κανουν χρηση της γλωσσας που μιλιετε περισοτερο
αν πας στην ιαπωνια θα ακους τους χαρακτηρες να μιλαν ιαπωνικα
αν πας στην κινα κινεζικα
στην ελλαδα το αγοραστικο κοινο ειναι πολυ μικρο για να μεταφρασουν στην γλωσσα μας τα παιχνιδια
εκτος και αν θες να πεις οτι ειναι κολπο των μη ορθοδοξων για να καταστρεψουν την ελληνικη γλωσσα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 08:26:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
quote:
Αν με συναντούσες Μαράκι μου θα άλλαζες γνώμη για την πάρτυ μου! Μιλάμε για 2.00 m μπόι, κατάμαυρα μαλιά και γαλανά μάτια!!
Θα έπεφτες, λοιπόν, ........... στο επίπεδό μου;
**Θέλω να μου απαντήσεις με ειλικρίνεια!

Κοίταξε να δείς,όταν βλέπεις ένα φρούτο όμορφο απ'εξω και χαλασμένο από μέσα,δεν το τρως,έτσι δεν είναι;Με ειλικρίνεια σου απάντησα,όπως ζήτησες...

quote:

Μαράκι μου τι θα έκανες χωρίς τον αγαπητό Ψηλό?
Πως μπορούν οι Συντονιστές να επέμβουν στον “ΕΡΩΤΑ’……

Ελπίζω να χαριτολογείς εδώ,έτσι;

quote:
Ύμνος παίζει, τώρα πια, μόνο στα χριστιανικά ραδιόφωνα και τηλεοπτικά κανάλια.

Παίζει και σε εικαστικές εκθέσεις,άκουσες τι έγινε πρόσφατα,ε;ή μόνο Χαρδαβέλλα βλέπεις;

Εσύ Ψηλέ ξέρεις να μιλάς ξένη γλώσσα;τα παιδιά σου θες να μου πείς τώρα,ότι δεν θα τα εφοδιάσεις με ξένη γλώσσα;αλλά να μου πείς,όταν εισαι βολεμένος δημοσιουπαλληλάκος,δεν σου χρειάζεται ξένη γλώσσα και γενικότερα μόρφωση...Και για σένα και για τα βολεμένα παιδιά σου...
Όσο για την εμμονή με το 98%..ξεκολλάτε πια...αποτελεί urban legend...


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 09:38:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Αν με συναντούσες Μαράκι μου θα άλλαζες γνώμη για την πάρτυ μου! Μιλάμε για 2.00 m μπόι, κατάμαυρα μαλιά και γαλανά μάτια!!

Θα έπεφτες, λοιπόν, ........... στο επίπεδό μου;

**Θέλω να μου απαντήσεις με ειλικρίνεια!


Αυτό να έβλεπα και τίποτα άλλο!

Αγαπητέ Ψηλέ, παρατηρώ εδώ και καιρό πως έχεις μια διάθεση κάπως "πειρακτική" απέναντι στο maraki8.
Έχοντας παρατηρήσει αρκετές συγκρούσεις μελών, μπορώ να πω πως η δική σας δεν παρακινείται από κακοπροαίρετη διάθεση.
Μπορεί να παρακινείται από την διαφορά απόψεων αλλά οφείλω να ομολογήσω πως από την πλευρά σου μπορεί να οφείλεται και σε κάποια πειρακτική διάθεση απέναντι της.
Εάν όμως την ενοχλεί ίσως να έπρεπε να το περιορίσεις...

quote:
Κοίταξε να δείς,όταν βλέπεις ένα φρούτο όμορφο απ'εξω και χαλασμένο από μέσα,δεν το τρως,έτσι δεν είναι;Με ειλικρίνεια σου απάντησα,όπως ζήτησες...

Καλή μου, πιστεύω πως είναι αρκετά βαρύς ως υπαινιγμός αυτός.
Στις Συζητήσεις μοιραζόμαστε κοινές μας ανησυχίες, ανταλλάζουμε απόψεις και προσπαθούμε να έρθουμε κοντά με τους συνομιλητές μας.
Όμως ο καθένας μας έχει την προσωπική του ζωή, έχει κάνει τον δικό του αγώνα κι έχει δώσει τις δικές του μάχες.
Μην τα ακυρώνουμε αυτά - έστω κι ασυνείδητα - γιατί γινόμαστε άδικοι μ' αυτόν τον τρόπο...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 09:59:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon
quote:
maraki8: quote:
________________________________________

Μαράκι μου τι θα έκανες χωρίς τον αγαπητό Ψηλό?
Πως μπορούν οι Συντονιστές να επέμβουν στον “ΕΡΩΤΑ’……
________________________________________

Ελπίζω να χαριτολογείς εδώ,έτσι;



Ωραία να στο πω διαφορετικά Μαράκι μου. Σκέψου τι θα έκανε ο αγαπητός Ψηλός χωρίς εσένα?

Αφού σε σας πάει γάντι το: Μαζί δεν κάνουμε και χώρια δεν μπορούμε!

Σκέψου Μαράκι μου τι θα κάναμε και εμείς που σας παρακολουθούμε…..

Χαριτολογώντας Μαράκι μου!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 10:07:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
Καλέ μου D.I. καλημέρα.
Ακολουθώντας τους κανόνες και την ευπρέπεια του φόρουμ,θα ανακαλέσω.Καθαρά όμως για το φόρουμ.Προσωπικά,όταν κάποιος με αποκαλεί διάφορα πράγματα και βγάζει λανθασμένα συμπεράσματα χωρίς καν να με γνωρίζει,είμαι στην θέση να κάνω το ίδιο με τα λεγόμενα του...


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 10:12:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
quote:
Ωραία να στο πω διαφορετικά Μαράκι μου. Σκέψου τι θα έκανε ο αγαπητός Ψηλός χωρίς εσένα?
Αφού σε σας πάει γάντι το: Μαζί δεν κάνουμε και χώρια δεν μπορούμε!
Σκέψου Μαράκι μου τι θα κάναμε και εμείς που σας παρακολουθούμε…..
Χαριτολογώντας Μαράκι μου!

Οι συγκρούσεις μου με τον Ψηλό δεν γίνονται ούτε για το θεαθήναι,ούτε για την τέρψη σας,Ελ.Ελυον.Τυγχάνει να με θίγει με κάποια λεγόμενα του και απαντώ ανάλογα.Λυπάμαι που το βλέπετε έτσι.


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 10:33:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon
quote:

quote:
Ωραία να στο πω διαφορετικά Μαράκι μου. Σκέψου τι θα έκανε ο αγαπητός Ψηλός χωρίς εσένα?
Αφού σε σας πάει γάντι το: Μαζί δεν κάνουμε και χώρια δεν μπορούμε!
Σκέψου Μαράκι μου τι θα κάναμε και εμείς που σας παρακολουθούμε…..
Χαριτολογώντας Μαράκι μου!

Οι συγκρούσεις μου με τον Ψηλό δεν γίνονται ούτε για το θεαθήναι,ούτε για την τέρψη σας,Ελ.Ελυον.Τυγχάνει να με θίγει με κάποια λεγόμενα του και απαντώ ανάλογα.Λυπάμαι που το βλέπετε έτσι.


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη


Μαράκι μου είπα χαριτολογώντας και δεν είμαι θεατής και ούτε το βλέπω σαν θεατής! Συγνώμη, δεν ήθελα να σε λυπήσω.

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 12:39:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Καλέ μου D.I. καλημέρα.
Ακολουθώντας τους κανόνες και την ευπρέπεια του φόρουμ,θα ανακαλέσω.Καθαρά όμως για το φόρουμ.Προσωπικά,όταν κάποιος με αποκαλεί διάφορα πράγματα και βγάζει λανθασμένα συμπεράσματα χωρίς καν να με γνωρίζει,είμαι στην θέση να κάνω το ίδιο με τα λεγόμενα του...

Ωραία, καλή μου!
Λαμβάνοντας υπόψιν μας ότι αρκετές φορές - όπως είπες - σε έχουν ενοχλήσει κάποια σχόλια του Ψηλού κι ύστερα κι από την δική μου παρέμβαση, πιστεύω πως θα τα λάβει υπόψιν του οπότε και θα αποφεύγει να σου αποδίδει σχόλια ή υποτιμητικούς.
Έτσι δεν είναι, Ψηλέ?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 18:10:43  Εμφάνιση Προφίλ
Βρε εγώ το αγαπάω το Μαράκι.

Μόνο που με δυσαρεστεί όταν χρησιμοποιεί κάποιες απρεπείς εκφράσεις και "στολίζει" ανθρώπους που δεν μπορούν να της απαντήσουν.

Τα δικά της λόγια χρησιμοποιώ όταν την "πειράζω".
Προσπαθώ να της πω πως αν κάποιος χρησιμοποιήσει τις δικές της εκφράσεις και τις στρέψει προς την ίδια, δεν θα της αρέσει, όπως και συμβαίνει.

Αυτό μόνο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2007, 13:50:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
Ανέβαλε το ταξίδι
Στο Αρεταίειο Νοσοκομείο εισήχθη για εξετάσεις ο αρχιεπίσκοπος Χριστόδουλος
Ο αρχιεπίσκοπος Αθηνών κ. Χριστόδουλος λόγω γαστρεντερικών διαταραχών κατά την τελευταία εβδομάδα, ματαίωσε το προγραμματισμένο του ταξίδι στο Κάιρο και την Αλεξάνδρεια και εισήχθη το Σάββατο στο Αρεταίειο Νοσοκομείο, προκειμένου να υποβληθεί σε εξετάσεις .

10/6/07 Το Βήμα online

Φαίνεται θα του έπεσε βαρύς ο "Συνασπισμός"

Του εύχομαι ειλικρινά , περαστικά του ! Και ταχεία ανάρρωση .

Τι θα γίνουμε χωρίς τους λόγους του ? Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2007, 08:33:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
Ο Συνασπισμός ή ο σολωμός;;;


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimitris2
Πλήρες Μέλος


1364 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2007, 00:41:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimitris2
Είπε ο ψηλός από τα καλύτερα που διάβασα εδώ και πέσατε να τον φάτε.
Είπε για Σολωμό και ότι τα αρχαία αναγιγνώσκονται μόνο στην εκκλησία.
Λέει η εκκλησία.
Χέρσον αβυσοτόκον πέδον ήλιος επεπόδευσεν ποτέ. Σε κάποιο τροπάριο από τις χιλιάδες τροπαρίων σε ομηρική διάλεκτο . Και δεν τα μεταφράζει επίτηδες.
Επιμένει στην αξία των αρχαίων...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2007, 02:00:06  Εμφάνιση Προφίλ

ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2007, 03:22:02  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αν με συναντούσες Μαράκι μου θα άλλαζες γνώμη για την πάρτυ μου! Μιλάμε για 2.00 m μπόι, κατάμαυρα μαλιά και γαλανά μάτια!!


...και η διαφήμηση του κονεξ τελειώνει με το
"στείλε μου μια φωτογραφία"...

ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2007, 08:19:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
quote:
...και η διαφήμηση του κονεξ τελειώνει με το
"στείλε μου μια φωτογραφία"...


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 27 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy