ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ " Ο τελευταίος των χριστιανών "
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 27
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Συνοδινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
165 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 23:15:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Συνοδινός

Φίλε El.elyon...

Σ΄ευχαριστώ για την πληροφορία,
ότι ανήκεις δηλαδή στην "Δεξιά του Κυρίου",αλλά δεν με ενδιαφέρει...
Τώρα εσύ από μόνο σου, με έκανες ΠΑΣΟΚ...
Όχι ότι με ενοχλεί,αλλά δεν με ενδιαφέρει,ούτε αν έχεις πρόβλημα με το ΠΑΣΟΚ.
Μήπως ενοχλήθηκες που ανέφερα τον Κωστάκη..; Αυτό σε πείραξε..;
Ναι εντάξη,το καταλαβαίνω να σε ενοχλεί αυτό,αλλά εγώ,δεν μίλησα για την πολιτική της Νέας Δημοκρατίας,παρά μόνο για τον Κωστάκη,σε ότι έχει να κάνει με το "Χριστόδουλο" τις "ταυτότητες" το "δημοψήφισμα" και την "εκκλησία" και ανήκουν στο παρών θέμα.
Σε ενόχλησαν οι δηλώσεις των τριών Μητροπολιτών..;
Γιατί παρέθεσες πάλι τις δηλώσεις τους..;
Είναι "Πασοκτζήδες" οι Μητροπολίτες..;
Κι εγώ μπορώ να πώ την γνώμη μου για σένα...
Θες να λέμε την γνώμη μας ο ένας για τον άλλον..;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CROWL26
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 23:37:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CROWL26
Αν και λίγο αργοπορημένα, λόγω άδειας, ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ!ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΚΑΘΕ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΣΑΣ ΤΗ ΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ!!!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

Φιλικά.-
ICXCΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2007, 09:27:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
quote:
ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΜΑΡΑΚΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΠΟ! ΑΤΟΠΟ, ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΥΣ, ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΑΡΑ, ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΝΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΡΩΝΕ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΨΗΦΟ ΜΑΣ, ΕΝΩ ΤΟΝ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΨΗΦΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΤΡΩΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΨΗΦΟ ΜΑΣ. ΑΡΑ ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΜΑΡΑΚΙ ΣΩΣΤΑ, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΠΟ!!!
ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΤΟΠΟ. ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΤΡΩΝΕ ΜΕ ΤΗ ΨΗΦΟ ΜΑΣ, ΠΡΩΤΑ ΖΗΤΑΝΕ ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΤΡΩΝΕ! ΚΑΛΗ ΤΟΥΣ ΟΡΕΞΗ! ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΠΟ ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΜΑΡΑΚΙ!!!


Κάνεις λάθος αγαπητέ μου,δεν με πονάει όταν τα τρώνε οι εκάστοτε κυβερνήσεις.Είναι δυστυχώς το πιο σύνηθες φαινόμενο σε όλη την γη.Αυτό που είναι οδυνηρό,είναι όταν οι άνθρωποι του Θεού τρώνε με χρυσά κουτάλια και δέκα μασέλες,την στιγμή που το ποίμνιό τους ΠΕΙΝΑΕΙ.Αυτό είναι το οδυνηρό και η ντροπή...
Όσο για την ευλογία του αρχιεπισκόπου,νομίζω ότι γνωρίζεις κι εσύ ο ίδιος πως δεν γίνεται να γίνει διαφορετικά.Άσε που ο Χριστόδουλος είναι το όργανο με το οποίο ορκίζεται μια κυβέρνηση στο Θεό,δεν ορκίζεται στον χριστόδουλο η κυβέρνηση...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2007, 12:20:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan
Καλημερα σε ολους.Φιλε EL ELYON φανταζεσαι τι πολεμο θα ξεκινουσε ο χριστοδουλος σε οποιαδηποτε κυβερνηση αν αυτη χαριν της υποτιθεμενης ανεξιθρησκειας που εχουμε δεν εκανε ορκομωσια χριστιανικη και ορκιζονταν στην τιμη του ο καθε πολιτικος οπως κανουν οι αθεοι στα δικαστηρια?Θα ξεσηκωνε το χριστεπωνυμο πληθος λεγοντας οτι οι συγκεκριμενοι ανθρωποι δεν ειναι καλοι χριστιανοι και οτι διωκουν τον χριστο και οτι κινουνται απο σκοτεινες δυναμεις που θελουν το κακο της πατριδας μας κ.τ.λ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2007, 12:42:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon

Συνοδινος: <<Φίλε El.elyon...

Σ΄ευχαριστώ για την πληροφορία,
ότι ανήκεις δηλαδή στην "Δεξιά του Κυρίου",αλλά δεν με ενδιαφέρει...>>

el.elyon:
ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ ΦΙΛΕ Συνοδινος;

Συνοδινος: <<Τώρα εσύ από μόνο σου, με έκανες ΠΑΣΟΚ...
Όχι ότι με ενοχλεί,αλλά δεν με ενδιαφέρει,ούτε αν έχεις πρόβλημα με το ΠΑΣΟΚ.
Μήπως ενοχλήθηκες που ανέφερα τον Κωστάκη..; Αυτό σε πείραξε..;
Ναι εντάξη,το καταλαβαίνω να σε ενοχλεί αυτό,αλλά εγώ,δεν μίλησα για την πολιτική της Νέας Δημοκρατίας,παρά μόνο για τον Κωστάκη,σε ότι έχει να κάνει με το "Χριστόδουλο" τις "ταυτότητες" το "δημοψήφισμα" και την "εκκλησία" και ανήκουν στο παρών θέμα.>>

el.elyon:
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΛΕΩ ΜΑΛΛΟΝ ΑΡΑ ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΝΩ ΠΑΣΟΚ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΜΜΑ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΥΠΟΣΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ!!!


Συνοδινος: <<Σε ενόχλησαν οι δηλώσεις των τριών Μητροπολιτών..;
Γιατί παρέθεσες πάλι τις δηλώσεις τους..;
Είναι "Πασοκτζήδες" οι Μητροπολίτες..;
Κι εγώ μπορώ να πώ την γνώμη μου για σένα...
Θες να λέμε την γνώμη μας ο ένας για τον άλλον..;>>

el.elyon:
ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΘΑ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ Ο ΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΙΛΟΓΟΣ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΧΗΜΑΤΙΣΕΙ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΦΙΛΕ Συνοδινος, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑ ΤΑ ΜΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΕΑΝ ΤΑ ΕΙΧΕΣ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ! ΦΙΛΕ Συνοδινος ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Η ΣΤΑΥΡΩΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟΥ! ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ, ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΡΑΣΥΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ. ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΜΠΟΡΕΙ, ΑΛΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ Συνοδινος ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΘΙΚΟ! ΝΑΙ ΦΙΛΕ Συνοδινοσ, ΑΝΗΘΙΚΟ!!!
ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΘΙΚΟ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΑΝ ΟΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΕΣ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΕΙ!!!
ΠΕΣ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΦΙΛΕ Συινοδινος, ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ, ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ; ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ, ΦΙΛΕ Συνοδινος;

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2007, 13:07:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon
quote:

quote:
ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΜΑΡΑΚΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΠΟ! ΑΤΟΠΟ, ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΥΣ, ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΑΡΑ, ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΝΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΡΩΝΕ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΨΗΦΟ ΜΑΣ, ΕΝΩ ΤΟΝ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΨΗΦΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΤΡΩΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΨΗΦΟ ΜΑΣ. ΑΡΑ ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΜΑΡΑΚΙ ΣΩΣΤΑ, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΠΟ!!!
ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΤΟΠΟ. ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΤΡΩΝΕ ΜΕ ΤΗ ΨΗΦΟ ΜΑΣ, ΠΡΩΤΑ ΖΗΤΑΝΕ ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΤΡΩΝΕ! ΚΑΛΗ ΤΟΥΣ ΟΡΕΞΗ! ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΠΟ ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΜΑΡΑΚΙ!!!


Κάνεις λάθος αγαπητέ μου,δεν με πονάει όταν τα τρώνε οι εκάστοτε κυβερνήσεις.Είναι δυστυχώς το πιο σύνηθες φαινόμενο σε όλη την γη.Αυτό που είναι οδυνηρό,είναι όταν οι άνθρωποι του Θεού τρώνε με χρυσά κουτάλια και δέκα μασέλες,την στιγμή που το ποίμνιό τους ΠΕΙΝΑΕΙ.Αυτό είναι το οδυνηρό και η ντροπή...
Όσο για την ευλογία του αρχιεπισκόπου,νομίζω ότι γνωρίζεις κι εσύ ο ίδιος πως δεν γίνεται να γίνει διαφορετικά.Άσε που ο Χριστόδουλος είναι το όργανο με το οποίο ορκίζεται μια κυβέρνηση στο Θεό,δεν ορκίζεται στον χριστόδουλο η κυβέρνηση...


el.elyon:
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΜΑΡΑΚΙ, ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟ, ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΟΝΟΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΗΘΕΙΑ!

ΟΙ ΠΡΑΞΕΙΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ, ΟΙ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΜΟΙΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΔΕΝ ΓΛΙΤΩΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ!!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2007, 13:24:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon
quote:

Καλημερα σε ολους.Φιλε EL ELYON φανταζεσαι τι πολεμο θα ξεκινουσε ο χριστοδουλος σε οποιαδηποτε κυβερνηση αν αυτη χαριν της υποτιθεμενης ανεξιθρησκειας που εχουμε δεν εκανε ορκομωσια χριστιανικη και ορκιζονταν στην τιμη του ο καθε πολιτικος οπως κανουν οι αθεοι στα δικαστηρια?Θα ξεσηκωνε το χριστεπωνυμο πληθος λεγοντας οτι οι συγκεκριμενοι ανθρωποι δεν ειναι καλοι χριστιανοι και οτι διωκουν τον χριστο και οτι κινουνται απο σκοτεινες δυναμεις που θελουν το κακο της πατριδας μας κ.τ.λ.


el.elyon:
ΑΓΑΠΗΤΕ/Η Iousipan ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ;

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2007, 14:40:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
el.elyon
ΦΙΛΕ Συνοδινος ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Η ΣΤΑΥΡΩΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟΥ! ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ, ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΡΑΣΥΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ. ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΜΠΟΡΕΙ, ΑΛΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ Συνοδινος ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΘΙΚΟ! ΝΑΙ ΦΙΛΕ Συνοδινοσ, ΑΝΗΘΙΚΟ!!!

Τα δημόσια πρόσωπα υπόκεινται σε δημόσια κριτική. Κι όχι μόνον δεν είναι ανήθικο αλλά είναι και επιβεβλημένο.

Η απολογία των δημοσίων προσώπων είναι η ίδια η δημόσια πορεία τους, τα έργα τους και τα λόγια τους. Με βάση αυτά κρίνονται και με βάση αυτά απολογούνται.

Το μόνο ανήθικο που βλέπω στην υπόθεση είναι η προσπάθεια στήριξης της εκκλησιαστικής ανηθικότητας.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2007, 15:27:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon
quote:

[quote]el.elyon
ΦΙΛΕ Συνοδινος ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Η ΣΤΑΥΡΩΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟΥ! ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ, ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΡΑΣΥΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ. ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΜΠΟΡΕΙ, ΑΛΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ Συνοδινος ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΘΙΚΟ! ΝΑΙ ΦΙΛΕ Συνοδινοσ, ΑΝΗΘΙΚΟ!!!

macedon: <<Η απολογία των δημοσίων προσώπων είναι η ίδια η δημόσια πορεία τους, τα έργα τους και τα λόγια τους. Με βάση αυτά κρίνονται και με βάση αυτά απολογούνται.>>

el.elyon:
ΤΗΝ ΑΠΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ ΦΙΛΕ macedon;
ΤΩΡΑ, ΕΣΥ ΦΙΛΕ macedon, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΓΡΑΦΩ!!!

macedon: <<Το μόνο ανήθικο που βλέπω στην υπόθεση είναι η προσπάθεια στήριξης της εκκλησιαστικής ανηθικότητας.>>

el.elyon:
ΔΕΝ ΣΤΗΡΙΖΩ ΚΑΜΙΑ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΑ ΦΙΛΕ macedon! ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ, ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΝ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ! ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥΣ, ΣΑΦΩΣ!!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2007, 16:24:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
el.elyon
ΤΗΝ ΑΠΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ ΦΙΛΕ macedon;


Ο Αρχιεπίσκοπος όπως και το κάθε δημόσιο πρόσωπο κρίνεται και απολογείται καθημερινά με τη δημόσια ζωή του. Προφανώς για να μην απολογείται ο συγκεκριμένος σημαίνει πως θεωρεί το δημόσιο βίο του υποδειγματικό.

Ας μην ξεχνάμε άλλωστε πως πρόκειται για (έμμισθο και καλοπληρωμένο) εκπρόσωπο του θεού στη γη, και ως εκ τούτου μάλλον δεν έχει ανάγκη απολογίας...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Συνοδινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
165 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2007, 00:00:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Συνοδινός
Φίλε El.Elyon...

Περίμενες να απαντήσω στις ερωτήσεις σου..;
Αυτά που έγραψες ποιό πολύ για απαντήσεις μοιάζουν και μάλιστα σε ερωτήσεις που πρέπει να μαντέψουμε.
Εγώ το μόνο που είδα,ήταν μια απόπειρα να με δουλέψεις.
κι΄ύστερα ο Schwabe,με παρέμβασή του,σου υπέδειξε ότι είσαι εκτός θέματος.Αν υπήρχε κάτι για να το απαντήσω,θα το είχα κάνει.
Να σου το πώ κι αλλιώς...
Δώσε εσύ τις απαντήσεις στις ερωτήσεις σου κι άν διαφωνώ,θα παρέμβω...
Σου παραθέτω και το "πακέτο" των ερωτήσεών σου...

ΦΙΛΕ ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑΝΕ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟ ΤΟΝ ΠΑΤΡΙΑΡΧΗ, ΤΙ ΓΕΥΜΑ ΤΟΥ ΠΑΡΕΘΕΣΑΝ; ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ, ΣΑΦΩΣ ΟΧΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΣΥ, ΑΛΛΑ ΝΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ, ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ, ΔΗΜΑΡΧΟΣ. ΑΥΤΟΙ ΤΙ ΤΟΝ ΤΑΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΠΑΤΡΙΑΡΧΗ, ΨΟΜΙ ΚΑΙ ΑΛΑΤΙ;
Ο ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΑ ΕΦΑΓΕ, Ο ΠΑΤΡΙΑΡΧΗΣ ΤΙΠΟΤΑ;
ΑΥΤΟΙ ΟΙ 'ΑΛΛΟΙ' ΔΕΝ ΤΡΩΝΕ; ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΙΟΙ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΖΟΥΝ;
ΤΕΛΙΚΑ ΦΙΛΕ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΕΥΜΑ; ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΣΕ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ; ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΡΥΨΕ Ο ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟΣ ΤΙ ΕΙΧΕ ΤΙ ΓΕΥΜΑ;
ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΄ΓΕΥΜΑΤΑ' ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΖΕΙ Ο ΛΑΟΣ;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2007, 12:40:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan
Καλημερα σε ολους.Φιλε EL ELYON ειμαι ο Lousipan.Καπου λες οτι αυτοι που τρωνε με την δικη μας ψηφο πρωτα ζητουν την ευλογια του χριστοδουλου.Και οταν λες ευλογια εννοεις φανταζομαι την ευλογια του σε καθε ενεργεια τους απο ενα τραπεζωμα μεχρι την ορκομωσια της βουλης και οτιδηποτε αλλο.Απλα ρωτουσα για το τι θα γινοταν αν ο χριστοδουλος δεν χοροστατουσε σε αυτες τις εκδηλωσεις ευλογωντας και τρωγοντας.Λεγοντας χριστοδουλο εννοω και αυτον και καθε αξιωματουχο της επισημης θρησκειας του Ελληνικου κρατους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2007, 13:31:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon
[quote]
Συνοδινος: <<Φίλε El.Elyon...
Περίμενες να απαντήσω στις ερωτήσεις σου..;>>

ΠΡΙΝ ΝΑΙ, ΤΩΡΑ ΟΧΙ! ΓΙΑΤΙ; ΓΙΑΤΙ ΦΙΛΕ Συνοδινος ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟ Ο ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟΣ.....


Συνοδινος: <<Εγώ το μόνο που είδα,ήταν μια απόπειρα να με δουλέψεις>>

el.elyon:
ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΠΟΠΕΙΡΑ.....ΦΙΛΕ Συνοδινος ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ;


Συνοδινος: <<κι΄ύστερα ο Schwabe,με παρέμβασή του,σου υπέδειξε ότι είσαι εκτός θέματος>>

el.elyon:
ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ Συνοδινος AYTO TO 'ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ΄ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΟΥΛΕΜΑ! ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!
ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΜΟΥ, ΤΟΝ Schwabe, ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ; ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΣ ΑΜΕΣΑ, ΕΣΥ ΦΙΛΕ Συνοδινος, ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ, ΕΚΤΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ! ΣΩΣΤΑ, ΕΙΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ!
ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΟΥΛΕΜΑΤΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΕΣΥ ΦΙΛΕ Συνοδινος!

Συνοδινος: <<Αν υπήρχε κάτι για να το απαντήσω,θα το είχα κάνει>>

el.elyon:
ΣΑΦΩΣ, ΕΣΥ ΦΙΛΕ Συνοδινος ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕΝΟΣ ΑΛΛΑ Ο ΚΑΤΗΓΟΡΟΣ!!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2007, 13:57:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon
quote:

Καλημερα σε ολους.Φιλε EL ELYON ειμαι ο Lousipan.Καπου λες οτι αυτοι που τρωνε με την δικη μας ψηφο πρωτα ζητουν την ευλογια του χριστοδουλου.Και οταν λες ευλογια εννοεις φανταζομαι την ευλογια του σε καθε ενεργεια τους απο ενα τραπεζωμα μεχρι την ορκομωσια της βουλης και οτιδηποτε αλλο.Απλα ρωτουσα για το τι θα γινοταν αν ο χριστοδουλος δεν χοροστατουσε σε αυτες τις εκδηλωσεις ευλογωντας και τρωγοντας.Λεγοντας χριστοδουλο εννοω και αυτον και καθε αξιωματουχο της επισημης θρησκειας του Ελληνικου κρατους.


el.elyon:
ΦΙΛΕ Lousipan ΚΑΛΗΜΕΡΑ.
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΓΕΡΩ ΕΑΝ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝΕ!
ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΘΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΤΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ Lousipan ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΤΡΩΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΤΟΥ! ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΖΟΥΝ.....

ΦΙΛΕ Lousipan ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΟΙΜΙΑ: ΟΤΑΝ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΣΑΜΑΡΙ ΤΟ ΞΥΛΟ ΤΟ ΤΡΩΕΙ Ο ΓΑΙΔΑΡΟΣ!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Συνοδινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
165 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2007, 02:35:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Συνοδινός


"Τι έχει γίνει με τις ταυτότητες,
έχετε θέσει το θέμα στον κύριο Καραμανλή;"
Ρώτησε ο μητροπολίτης Ζακύνθου,Χρυσόστομος,τον Χριστόδουλο.
"Του το έχω πεί,τρείς φορές, τί άλλο να κάνω..;"
Περιορίστηκε να πεί ο Χριστόδουλος... (ΤΑ ΝΕΑ, 29-09-2006)

Τί άλλο να κάνεις; Τί άλλο να κάνεις;
Ρε παιδιά ρωτάει...τί άλλο να κάνει..;
Επανάσταση,δημοψηφίσματα,λαοσυνάξης,καταγγελία του πρωθυπουργού στον Ελληνικό λαό,ύψωση λαβάρων...είναι μερικές καλές ιδέες για αρχή.
Πάντως όχι να μυξοκλαίτε.Να πολεμήσετε και να απαιτήσετε αυτό που προεκλογικά διαπραγματευτήκατε.Εγώ θέλω η ταυτότητά μου να γράφει, χριστιανός ορθόδοξος,τελεία και παύλα.-
Εσύ και ο Κωστάκης είστε...Ο πρώτος έθεσε το δημοψήφισμα,ο δεύτερος το υπέγραψε,πού είναι το πρόβλημα..; Καλά δεν ντρέπεστε..; Εντάξη εσύ δεν ντρέπεσε,άμα ντρεπόσουν δεν θα γινόσουν Ιερέας,αλλά ο Κωστάκης...Θα μου πείς,άμα ντρεπόταν,δεν θα παρέμενε πρωθυπουργός.
Πείτε κάτι,τέλος πάντων.Έστω ένα "θα",ένα "μπορεί",ένα θα "δούμε".
Κάτι μου λέει ότι ο "Χέρι-Χέρι"(λέγε με Καρατζαφέρη)θα θυμώσει και θα θυμώσει πάρα πολύ.Δύο επιστολές έστειλε και ρωτάει ο άνθρωπος...
-Τί έχει γίνει με τις ταυτότητες; Προχώρησε το θέμα; Ειπώθηκε κάτι από τον πρωθυπουργό..;(Αμ δέ...άλλα λόγια ν΄αγαπιόμαστε)
Γιατί ο Χέρι-Χέρι,είναι πολύ έξυπνος για να καταλάβει ότι τον πουλήσατε και θα αλλάξει παρέες στην εκκλησία.Γιατί εσάς το τρία, κόμμα τόσο,τοις εκατό δεν σας έφτανε,εσείς θέλατε να κυβερνάτε με τον "Εδάφους-Εδάφους"(λέγε με Καραμανλή) Και παρότι τις θέσεις σας στα Εθνικά θέματα,πού τόσο σαματά κάνετε γι΄αυτές,ο μόνος που τις εκφράζει είναι ο "Χέρι-Χέρι"...
Ρε παιδιά αυτός ο "Εδάφους-Αέρος"(λέγε με Χριστόδουλο) με τι ευκολία ανοίγει "μέτωπα".Ανοίγει ένα "μέτωπο",το αφήνει στη μέση,ανοίγει ένα άλλο...Ξεκινάει να κάνει κάτι,το παρατάει στη μέση,καταπιάνεται με κάτι άλλο...Κάνει μια φιλία,παίρνει αυτό που θέλει,δημιουργεί μια καινούργια...Μέχρι και με τον Γιωργάκη,τώρα τελευταία,δημιουργήθηκε αίσθημα.Μυρίζουν εκλογές...και ο χριστόδουλος είναι αποφασισμένος να τα τελειώσει τα όνοιρά του,ακόμη κι άν χρειαστεί να συμμαχήσει με τον ίδιο τον διάβολο.

"Οι ταυτότητες αποτελούν όπλο άσκησης πίεσης
που κάποια στιγμή θα εκπυρσοκροτήσει στα χέρια του"
(ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ)



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Συνοδινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
165 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2007, 00:29:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Συνοδινός

" ΤΟ ΜΟΝΤΕΡΝΟ ΒΥΖΑΝΤΙΟ "

Ο χριστόδουλος ήρθε και έφερε λίγο από άρωμα μεσαίωνα, εκμεταλευόμενος στο έπακρο,την δύναμη που του προσφέρει,η φανατική πίστη και τα συμφέροντα,ενός μικρού σχετικά,αλλά πολύ υπολογίσιμου ποσοστού Ελλήνων,κυρίως ηλικιωμένων,που ψηφίζουν ότι ψηφίζει κι ο Παπάς.
Ακόμη και η κυβέρνηση Σημίτη,είχε κάνει αρκετές παραχωρήσεις στον χριστόδουλο.Μάλιστα ο χριστόδουλος,είχε κάνει και "τραπέζι" στον Σημίτη,από εκείνα τα δικά του τα "τραπέζια",τα νηστίσημα,που μένουν αλησμόνητα και που τον έχουν καθιερώσει ώς έναν "μέτρ" του είδους.
Μόλις ο χριστόδουλος κατάλαβε ότι έρχεται ο Κωστάκης στα πράγματα,έδωσε εντολή στην εκκλησία... "κλείνατε επί δεξιά"...
Προσέξτε τί διαπραγματεύεται ο χριστόδουλος για να πετύχη τον εκβιασμό...Τα Τζαμιά των μουσουλμάνων,την πολιτική κηδεία,την εξομολόγιση στα σχολεία...ακόμη...
Τις ταυτότητες επί ΠΑΣΟΚ,την καύση των νεκρών,τα σχολικά βιβλία,τα δήθεν Εθνικά θέματα στα οποία μόνο αυτός και ο καρατζαφέρης είναι πατριώτες και άλλα τέτοιου είδους...Και τα οποία γνωρίζει ότι αποτελούν κοινοτικές οδηγίες και αργά ή γρήγορα,θα πρέπει να εφαρμοστούν.Σκοπός του να πετύχει τα καλύτερα δυνατά ανταλάγματα.
Για την συνεργασία του με τον Κωστάκη,ο χριστόδουλος πέτυχε κάτι πραγματικά εκπληκτικό.Με την νέα ρύθμιση,η εκκλησία θα βάλει στον κορβανά της το αστρονομικό ποσό των...
.....253.000.000....ΕΥΡΩ...για Μέγαρα,Καθεδρικούς κι άλλα τέτοια...
Τα ποσά προέρχονται από τα κοινοτικά πακέτα στήριξης και από το πρόγραμμα δημοσίων επενδύσεων,χωρίς η εκκλησία να συνεισφέρει από την τσέπη της,ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ και χωρίς κανένα περιορισμό και χωρίς κανένα έλεγχο.

Παραθέτω ενδεικτικά...

-πλήρης ΦΟΡΟΑΠΑΛΛΑΓΗ
-εξασφάλιση ΤΟΥ ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΟΥ των εσόδων
-ανέγερση ΣΥΝΟΔΙΚΟΥ ΜΕΓΑΡΟΥ στην Καρέα
-ανέγερση ΚΑΘΕΔΡΙΚΟΥ ΝΑΟΥ στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας
-ανέγερση ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟΥ στο Κολωνάκι
-ανέγερση ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΩΝ στην Επαρχία
-ανέγερση ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ δίπλα σε κτίριο της αρχιεπισκοπής
-κέντρο ΔΙΑΔΩΣΗΣ και ΠΡΟΒΟΛΗΣ της εκκλησίας
-κέντρο ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ της εκκλησίας
-συστήματα ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΣΗΣ των ιερών τόπων λατρείας
-δημιουργεία ΨΗΦΙΑΚΟΥ ΧΑΡΤΗ των πολιτιστικών θησαυρών της εκκλ.
και επενδύσεις γενικώς...

Ακόμη...

-ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ...Μονών,εκκλησιών,πολυτελών κατοικιών
-δημιουργεία ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΨΗΦΙΑΚΟΥ ΧΑΡΤΗ των πολιτ.Θησαυρών
-ιδρύονται ΑΝΩΤΑΤΕΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΕΣ ακαδημίες(θα έχουν το κουμάντο)
-προγραμματικές ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ χωρίς έλεγχο
-δικαίωμα ΣΥΝΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ του δημοσίου χρήματος
-δεν θα τεθεί θέμα χωρισμού ΚΡΑΤΟΥΣ-ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ
-δεν θα τεθεί θέμα ΝΑΟΔΟΜΙΑΣ
-ούτε θέμα επαναπροσδιορισμού της έννοιας του ΠΡΟΣΗΛΥΤΙΣΜΟΥ
-ίδρυση ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ
-ΕΚΣΥΝΧΡΟΝΙΣΜΟ όλων των υπηρεσιών,ανακαινίσης,αναστηλώσεις...κλπ
-ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ όλων των μνημείων που ανήκουν στην εκκλησία
-ΑΝΟΧΗ της πολιτείας στην διαδικασία κάθαρσης
-να μην θιχτεί το καθεστώς ΠΛΗΡΩΜΗΣ των Ιερέων
και πολλά άλλα...

Ότι "περισσέψει" θα δωθεί για κοινωφελή έργα.
Με δυό λέξεις ο πρωθυπουργός είπε "ΝΑΙ" σε όλα.
Στο μεταξύ οι δάσκαλοι δεν θα πάρουν αυξήσεις,όπως και κανείς άλλωστε,αφού ο πρωθυπουργός είπε, "δέν αντέχει η οικονομία".
Προτεραιότητα έχει η προπαγάνδα της εκκλησίας και να εξασφαλιστεί το μέλλον της στην αιωνιότητα.Πολύ σωστά...
Στα σκαριά είναι ακόμη...
Η δημιουργεία σχολείων,γυμνασίων,λυκείων,νηπιαγωγείων.Ο χριστόδουλος κάλεσε μάλιστα τους μοναχούς,τις μοναχές,τους κληρικούς δασκάλους να διδάξουν μαζί με τους θεολόγους,γιατί όπως είπε...
" Η παιδεία μας αποχριστιανοποιείται"
Και πώς θα δοξαστεί ο Χριστόδουλος,στο βάθος των αιώνων...;
Πρέπει να δημιουργήσουμε το κλίμα εκείνο που θα εγγυηθεί τους χριστιανούς του μέλλοντος.
Όποιος πίστευε ότι η εκκλησία θα καταργηθεί κάποτε,μπορεί να ξυπνήσει και να αλλάξει πλευρό...
Ο χριστόδουλος στους δημοσιογράφους μίλησε,για καλό κλίμα που υπήρξε στη συνάντηση με τον Καραμανλή.Η χαρά του δεν κρυβόταν με τίποτα.
Όταν συνάντησε τους δικούς του,που τον περίμεναν πώς και πώς,μια λέξη τους είπε μόνο και έκατσε στη πρώτη πολυθρόνα που βρήκε μπροστά του..."ενικήκαμεν".Μετά,άπλωσε χέρια πόδια με ανακούφιση...
Αφού ήπιε λίγο νερό,άρχισε να μοιράζει αρμοδιότητες.
Ντίνα εσύ τα ξενοδοχεία,Πόπη εσύ την τηλεόραση,Τάνγκα εσύ τις επενδύσεις...Κάποιος έψαλλε από το βάθος...και ένας άλλος μουρμούριζε..."Μεγάλη πραμάτεια ο Θεός,τελειωμό δεν έχει..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2007, 08:28:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
quote:
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΓΕΡΩ ΕΑΝ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝΕ!
ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΘΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΤΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ Lousipan ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΤΡΩΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΤΟΥ! ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΖΟΥΝ.....

Την πρώτη σου φράση δεν την κατάλαβα.
Όσο για αυτούς που τους ψηφίζουν,όντας μια από αυτούς,ψηφίζουμε κάποιους,είτε από ιδεολογία,είτε-γιατί να το κρύψουμε άλλωστε-από συμφέροντα.Δεν είμαι ανόητη,ούτε πετάω στα σύννεφα,πιστεύοντας ότι δεν τρώει η παράταξή μου.Και να σου πω και κάτι άλλο;αν η Εκκλησία μπορούσε να κάνει ρουσφέτια και να βρίσκει καλές δουλίτσες στον κοσμάκη,τότε θα σου έλεγα εγώ πόση κοσμοσυρροή θα υπήρχε στις εκκλησίες,πόση "επιστροφή" στην πίστη θα υπήρχε...
Επίσης,πολύ θα ήθελα να δω μια ορκωμοσία χωρίς τους παπάδες.Είμαι περίεργη για το τι κόλαση θα ξεσπούσε αν γινόταν κάτι τέτοιο..
Τέλος πάντων,η εκκλησία έχει πολλές απολαβές,ιδιαίτερα οικονομικές.Θα ήθελα να περιοριστούν σημαντικά...Γιατί νομίζεις δεν γίνονται δημοψηφίσματα για αυτά τα θέματα;θα φαινόταν και έμπρακτα η άποψη των Ελλήνων για την εκκλησία...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2007, 09:06:06  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
maraki8
Επίσης,πολύ θα ήθελα να δω μια ορκωμοσία χωρίς τους παπάδες.

Ορκωμοσία χωρίς παπάδες ... δύσκολο. Αγιασμό όμως χωρίς ... αγιασμένους έγινε το Σεπτέμβριο, όταν οι δικαστικοί του Συμβουλίου της Επικρατείας αρνήθηκαν στο Χριστόδουλο να εγκαινιάσει τη νέα δικαστική περίοδο στις 15.9.2006. Επειδή όμως μερικούς τους φτύνουν κι αυτοί νομίζουν πως ψιχαλίζει, ο Χριστόδουλος πήγε με το έτσι θέλω, με αποτέλεσμα να μην πάνε οι δικαστικοί.

Βέβαια την Κυριακή στις 17.9.2006 ο Χριστόδουλος στο κήρυγμά του είχε δύο βασικά θέματα. Τα αντιχριστιανικά βιβλία του δημοτικού και γυμνασίου (ανταποκρίσεις μπορείτε να διαβάσετε από τους τοποτηρητές του εδώ μέσα) και οι δικαστικοί που "είναι άτομα χωρίς ολοκληρωμένη προσωπικότητα" και που "δεν ήταν όπως ήταν πριν 30-40 χρόνια" (τότε που ο Παρασκευαϊδης διάβαζε...). Αχ, ωραίες εποχές τότε. "Δεν θέλεις αγιασμό; Εχθρός του έθνους! Τράβα για κοινωνικό τουρισμό με έξοδα του κράτους σε κανένα νησί...".

Ο πρόεδρος των δικαστικών του ΣτΕ κ. Κουσούλης είπε εν ολίγοις "Συγχωρήστε τον, έχει το ακαταλόγιστο".

Και πώς αντέδρασε η πολιτεία στην αήθη αυτή επίθεση στους δικαστικούς λειτουργούς της χώρας; Ναι, ντε, αυτοί που στην παραμικρή αμφισβήτηση των δικαστών σκίζουν τα ιμάτιά τους προασπιζόμενοι την ανεξαρτησία και το κύρος της δικαιοσύνης... Αυτοί που κάνουν επερωτήσεις στη βουλή για τα βιβλία... Κουβέντα! Τίποτε! Μόκο! Τουμπεκί!

Ετσι είναι, άμα η βασική πολιτική που εξασκεί κανείς είναι η πολιτική της ευλύγιστης μέσης... εκεί φτάνουμε.

Χατζηαβάτηδες. Αξιοι παρτεναίρ του Καραγκιόζη.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2007, 10:23:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan
Καλημερα σε ολους.Φιλη ΜΑΡΑΚΙ σε βρισκω λιγο αδιαβαστη.Ξερεις τι ρουσφετια πραγματοποιουν οι δεσποταδες?Καλυτερα μεσο δεσποτη παρα υπουργο.Κοβουν και ραβουν στην κυριολεξια.Απο μεταθεσεις φανταρων μεχρι οτι μπορεις να φανταστεις.Και επισης οι καλοι χριστιανοι παντα ανταμειβονται.Συναδερφος μου γιος παπα ο οποιος συνταξιοδοτηθηκε προ 3 ετων και η γυναικα του ειναι δημοσιος υπαλληλος εργαζεται ως οδηγος του νεου μητροπολιτη της περιοχης.Ηταν καλος χριστιανος ομως.Τι και αν βουιζε για τις λαμογιες του ολοκληρη πολη.Τι να επαιρναν κανα φτωχο παιδι που ειχε αναγκη απο δουλεια και να μην τους εβγαινε καλος χριστιανος?Προς θεου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2007, 11:20:22  Εμφάνιση Προφίλ
Α ρε lousipan πόσο δίκιο έχεις. Εκτός από τα ρουσφέτια (μερικά από τα οποία γνωρίζω προσωπικά λόγω δευτερογενούς εμπλοκής μου με το κύκλωμα) μου θύμισες μια ιστορία που ακόμη τη λέω.

Ημουν 2 χρόνια διορισμένος, 2 χρόνια παντρεμένος με δασκάλα και είχε γεννηθεί και η κόρη μου. Ακριβώς απέναντί μας ένας συνάδελφος δάσκαλος, μονόμισθος, 2 παιδιά, η γυναίκα του δεν εργαζόταν. Νεοδιορισμένος κι αυτός.

Εμείς είχαμε δικό μας σπίτι, και τα χρήματα 2 μισθών μας έφταναν ίσα-ίσα. Ωσπου με ρώτησε η γυναίκα μου.

- Πώς εμάς, με 2 μισθούς δεν μας περισσεύουν και αυτός με ένα μισθό αγόρασε μέσα σε ένα χρόνο καινούριο σπίτι και καινούριο αυτοκίνητο; Δάσκαλος αυτός, δάσκαλοι κι εμείς.
- Δεν μπορεί βρε γυναίκα λέω, δεν βγαίνουν.
- Λες να έχει σχέση η άλλη δουλειά που κάνει;
- Τι δουλειά κάνει ο Παναγιώτης;
- Ανηψιός του δεσπότη και οδηγός της Μητρόπολης.

Εμ... είπα και γω....


macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EPAITHS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
244 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2007, 13:25:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EPAITHS
quote:
Βέβαια την Κυριακή στις 17.9.2006 ο Χριστόδουλος στο κήρυγμά του είχε δύο βασικά θέματα. Τα αντιχριστιανικά βιβλία του δημοτικού και γυμνασίου (ανταποκρίσεις μπορείτε να διαβάσετε από τους τοποτηρητές του εδώ μέσα) και οι δικαστικοί που "είναι άτομα χωρίς ολοκληρωμένη προσωπικότητα" και που "δεν ήταν όπως ήταν πριν 30-40 χρόνια" (τότε που ο Παρασκευαϊδης διάβαζε...). Αχ, ωραίες εποχές τότε. "Δεν θέλεις αγιασμό; Εχθρός του έθνους! Τράβα για κοινωνικό τουρισμό με έξοδα του κράτους σε κανένα νησί...".

Eίναι η πολλοστή φορά σε σύντομο χρονικό διάστημα όπου ο Παρασκευαίδης εκστομίζει άλλη μιά χοντροειδέστατη ηλιθιότητα, το είδα και εξοργίσθηκα. Ο άνθρωπος αυτός όσο και άν τον πρώτο καιρό της καριέρας του τα ΜΜΕ προσπάθησαν να του δώσουν ένα μετριοπαθές προφίλ παραπλανώντας τον κόσμο σταδιακά δείχνει να εξελίσσεται σε έναν Ταλιμπάν της ορθοδοξίας.
Πρέπει κάποια στιγμή να καταλάβει τα όρια των δικαιοδοσιών του και να του περάσει η ιδέα οτι όλος ο κόσμος είναι υπο την εξουσία του. Σε αντίθετη περίπτωση κάποιο όργανο της πολιτείας οφείλει να τον βάλει στην θέση του. Άν για το συμφέρον τους δέν θέλουν να διαχωρίσουν το κράτος απο την εκκλησία τουλάχιστον να μήν τον αφήνουν τόσο ασύδωτο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2007, 09:16:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
quote:
Καλημερα σε ολους.Φιλη ΜΑΡΑΚΙ σε βρισκω λιγο αδιαβαστη.Ξερεις τι ρουσφετια πραγματοποιουν οι δεσποταδες?Καλυτερα μεσο δεσποτη παρα υπουργο.Κοβουν και ραβουν στην κυριολεξια.

Έχεις δίκιο αγαπητέ μου,ζητώ ταπεινά συγγνώμη.Έχω ακούσει και δεί διάφορα για τους παπάδες αλλά μάρτυρας ρουσφετιών δεν είχα γίνει.Ευχαριστώ όμως για την διαφώτιση και την διεύρυνση της λίστας μου περί παπαδαριού.

quote:
Eίναι η πολλοστή φορά σε σύντομο χρονικό διάστημα όπου ο Παρασκευαίδης εκστομίζει άλλη μιά χοντροειδέστατη ηλιθιότητα, το είδα και εξοργίσθηκα. Ο άνθρωπος αυτός όσο και άν τον πρώτο καιρό της καριέρας του τα ΜΜΕ προσπάθησαν να του δώσουν ένα μετριοπαθές προφίλ παραπλανώντας τον κόσμο σταδιακά δείχνει να εξελίσσεται σε έναν Ταλιμπάν της ορθοδοξίας.
Πρέπει κάποια στιγμή να καταλάβει τα όρια των δικαιοδοσιών του και να του περάσει η ιδέα οτι όλος ο κόσμος είναι υπο την εξουσία του. Σε αντίθετη περίπτωση κάποιο όργανο της πολιτείας οφείλει να τον βάλει στην θέση του. Άν για το συμφέρον τους δέν θέλουν να διαχωρίσουν το κράτος απο την εκκλησία τουλάχιστον να μήν τον αφήνουν τόσο ασύδωτο.


Έχεις δίκιο αγαπητέ μου.Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί εξοργίζεσαι,λες και δεν έχεις ξανακούσει κοτσάνα από τον χριστόΔολο.Λες και δεν θα ξανακούσεις κοτσάνα.Κράτα τον θυμό σου για καμιά πιο σοβαρή δήλωση του στυλ "οι παπάδες στη βουλή" ή "κάντε πρόεδρο δημοκρατίας τον χριστόΔολο" ή "εξορίστε την αρρώστεια των ομοφυλόφιλων από τον τόπο μας".Μας φαίνονται αστεία,αλλά λίγο ακόμα θέλει και θα τα ακούσουμε κι αυτά.
Τώρα που τα γράφω αυτά,μου ήρθε μια καταπληκτική ιδέα:γιατί δεν στέλνουμε μια μαζική επιστολή στον Τριανταφυλλόπουλο,να φέρει σε αντιπαράθεση τον χριστόΔολο με αληθινούς συνομιλητές και όχι βαλτά ζόμπι;αφενός θα είχε τρελή τηλεθέαση,αφετέρου θα ξεγυμνωνόταν ο αρχιεπίσκοπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2007, 10:42:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan
Καλημερα σε ολους.Φιλη ΜΑΡΑΚΙ η ιδεα σου ειναι φοβερη και οπως με δυνατους συνομιλητες και ο καθενας να εχει τον ιδιο χρονο να εκφραστει και μολις τελειωνει αυτος να διακοπτεται.Πολυ γελιο θα ειχε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2007, 10:55:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
Θα είχε σίγουρα γέλιο,δεν λες τίποτα!!Και μετά θα το βάζανε στην εκπαιδευτική τηλεόραση,μπας και ανοίξουν τα μάτια κανενός ανθρώπου....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
EPAITHS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
244 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2007, 16:39:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EPAITHS
quote:
Έχεις δίκιο αγαπητέ μου.Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί εξοργίζεσαι,λες και δεν έχεις ξανακούσει κοτσάνα από τον χριστόΔολο.Λες και δεν θα ξανακούσεις κοτσάνα.Κράτα τον θυμό σου για καμιά πιο σοβαρή δήλωση του στυλ "οι παπάδες στη βουλή" ή "κάντε πρόεδρο δημοκρατίας τον χριστόΔολο" ή "εξορίστε την αρρώστεια των ομοφυλόφιλων από τον τόπο μας".Μας φαίνονται αστεία,αλλά λίγο ακόμα θέλει και θα τα ακούσουμε κι αυτά.

Δυστυχώς αγαπητή μου, να βρισκόμαστε εν έτει 2007 και να διοικείται η πατρίδα μας απο άτομα σάν και του λόγου του, το λιγότερο που θα μπορούσα να πώ είναι θλιβερό το περισσότερο τραγωδία. Οτι έχει ξεπεράσει όλα τα όρια είναι γνωστό το εξοργιστικότερο είναι οτι δέν του βάζει κανένας φρένο.
Άν τα έλεγε αυτά κάπου αλλού και όχι στον τόσο άβουλα ευκολόπιστο Ελληνικό λαό το μικρότερο που θα μπορούσε να τον περιμένει είναι το γιαούρτωμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2007, 08:29:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
quote:
Οτι έχει ξεπεράσει όλα τα όρια είναι γνωστό το εξοργιστικότερο είναι οτι δέν του βάζει κανένας φρένο.


Μην αναρωτιέσαι για τα φρένα αγαπητέ μου.Τα φράγκα και η εξουσία που φέρνουν οι ψήφοι των προβάτων,είναι τα μοναδικά κίνητρα για την έλλειψη τροχοπέδησης στο στόμα του χριστόδολου και γενικότερα όλόκληρου του κλήρου...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
isNGood
Μέλος 1ης Βαθμίδας


136 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2007, 03:17:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους isNGood
quote:

έλλειψη τροχοπέδησης στο στόμα του χριστόδολου

Τι έγινε ρε παιδιά, αεροπλάνο είναι ο Χριστόδο(υ)λος;

Μπράβο, Μαράκι, εκπληκτικά τα Ελληνικά σου, συνέχισε έτσι.. !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2007, 13:06:14  Εμφάνιση Προφίλ
Kαλημερα θα ηθελα να εκφρασω μια αποροια για ολα τα δεινα του τοπου φταιει ο Χριστοδουλος???και αν ναι γιατι???Το να ειστε εκνευρισμενοι με τους παπαδες για καποια πραγματα το καταλαβαινω ως ενα σημειο ειμαι και εγω αλλα απο κει και περα και ειδικα για σενα Μαρακι που λες οτι πιστευεις στον Χριστο,εχεις καταλαβει οτι ετσι βαλλεις εναντια στην Θρησκεια σου????Οτι γινεσε ενα πιονι του καθε αθεου που χρησιμοποιει τα επιχειρηματα αυτα γι ανα αποστρεψετε ολοι εσεις το βλεμα σασ μακρυα απο την θρησκεια???Εκκλησια ειναι ο λαος ειναι ενας αριθμος χριστιανων δεν ειναι ουτε τα κτιρι αουτε η παπαδες αν εσεις πιστευετε και αγαπατε αλληλους οτι και να κανουν οι παπαδες δεν σας αφορα ουτε και σας επηρεαζει ,τ αλεω καλα???
Οσο γι ατα ρουσφετια κοιταξτε πρωτα να τα αποβαλλετε εσεις οι ιδιοι και μετα ολοι οι αλλοι γιατι ρουσφετι γινεται απο τν στιγμη που το ζηταει η μια πλευρα και το εκπληρωνει η αλλη σωστα???
Επισης να ΠΩ οτι μου αρεσε πλυ το κειμενο που παρεθεσε ο macedon γι αοτν κορεατη γιατρο ειμαι σιγουρος οτι αυτος ειναι Ελληνας και μπραβο σου που το παρεθεσες εδω.
Αυτα τα λιγα και συγνωμη αν διεκοψα την συζητη σας.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EPAITHS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
244 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2007, 14:12:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EPAITHS
quote:
Kαλημερα θα ηθελα να εκφρασω μια αποροια για ολα τα δεινα του τοπου φταιει ο Χριστοδουλος???

Όχι αλλα άν θέλει να το παίξει εθνάρχης είναι υποχρεωμένος πρώτα απο όλα να ζητήσει την γνώμη του λαού, κανένας λαός δέν τον ανέβασε σε αυτή την θέση για να γίνεται τιμητής των πάντων.
Άν θέλει να κάνει κάπου κουμάντο ας κάνει στα χωράφια του, να θέλει εκβιαστικά να καθορίζει τομείς της ζωής μας στους οποίους δέν έχει καμιά δουλεία δέν μπορώ να το δεχτώ.
Δέν έχει καμιά δουλειά με τα εθνικά θέματα, την παιδεία, την οικονομία, την υγεία, την δικαιοσύνη και τόσα άλλα που θέλει να τα εξουσιάζει όλα.

quote:
Το να ειστε εκνευρισμενοι με τους παπαδες για καποια πραγματα το καταλαβαινω ως ενα σημειο ειμαι και εγω αλλα απο κει και περα και ειδικα για σενα Μαρακι που λες οτι πιστευεις στον Χριστο,εχεις καταλαβει οτι ετσι βαλλεις εναντια στην Θρησκεια σου????Οτι γινεσε ενα πιονι του καθε αθεου που χρησιμοποιει τα επιχειρηματα αυτα γι ανα αποστρεψετε ολοι εσεις το βλεμα σασ μακρυα απο την θρησκεια???

Όχι αγαπητέ μου δέν γινόμαστε πιόνι κανενός και με συγχωρείς άν σου απαντώ για λογαριασμό της Μαράκι που δέ θα πρόλαβε προφανώς ακόμα να δεί την ερώτηση σου. Έχουμε όραση, ακοή, κρίση και καταλαβαίνουμε όλες τις ανισσοροπίες των εκπροσώπων της θρησκείας που όσο περνάει ο καιρός συνεχώς οργιάζουν. Τις δηλώσεις του Παρασκευαίδη τις παρακολουθούμε επι καθημερινής βάσεως απο τα ΜΜΕ και απορώ πώς ο θεός σου ή θεός του δέν αφήνει τα κεραμίδια ελεύθερα ακούγοντας όλα αυτά που λέει, κάθε μέρα κάποια καινούργια μπαρούφα θα εκστομίσει χειρότερη απο την χθεσινή του.

quote:
Εκκλησια ειναι ο λαος ειναι ενας αριθμος χριστιανων δεν ειναι ουτε τα κτιρι αουτε η παπαδες αν εσεις πιστευετε και αγαπατε αλληλους οτι και να κανουν οι παπαδες δεν σας αφορα ουτε και σας επηρεαζει ,τ αλεω καλα???

Η αγάπη, ο τρόπος που αγαπάμε είναι προσωπική μας υπόθεση αρκεί να έχουμε όρεξη να αγαπάμε. Τον τρόπο που θα αγαπάμε δέν είναι σε θέση να μας το καθορίσει ο Παρασκευαίδης με το επιτελείο του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2007, 15:03:05  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Όχι αλλα άν θέλει να το παίξει εθνάρχης είναι υποχρεωμένος πρώτα απο όλα να ζητήσει την γνώμη του λαού, κανένας λαός δέν τον ανέβασε σε αυτή την θέση για να γίνεται τιμητής των πάντων.
Άν θέλει να κάνει κάπου κουμάντο ας κάνει στα χωράφια του, να θέλει εκβιαστικά να καθορίζει τομείς της ζωής μας στους οποίους δέν έχει καμιά δουλεία δέν μπορώ να το δεχτώ.
Δέν έχει καμιά δουλειά με τα εθνικά θέματα, την παιδεία, την οικονομία, την υγεία, την δικαιοσύνη και τόσα άλλα που θέλει να τα εξουσιάζει όλα.



Εστω οτι εχεις δικιο ,αλλα η λυση δεν ειναι να κανεις προσωπικες επιθεσεις εναντιον του πισω απο την ανωνυμια του internet.
quote:
Όχι αγαπητέ μου δέν γινόμαστε πιόνι κανενός και με συγχωρείς άν σου απαντώ για λογαριασμό της Μαράκι που δέ θα πρόλαβε προφανώς ακόμα να δεί την ερώτηση σου. Έχουμε όραση, ακοή, κρίση και καταλαβαίνουμε όλες τις ανισσοροπίες των εκπροσώπων της θρησκείας που όσο περνάει ο καιρός συνεχώς οργιάζουν. Τις δηλώσεις του Παρασκευαίδη τις παρακολουθούμε επι καθημερινής βάσεως απο τα ΜΜΕ και απορώ πώς ο θεός σου ή θεός του δέν αφήνει τα κεραμίδια ελεύθερα ακούγοντας όλα αυτά που λέει, κάθε μέρα κάποια καινούργια μπαρούφα θα εκστομίσει χειρότερη απο την χθεσινή του.



Eσυ ετσι κρινεις μια ολοκληρη θρησκεια?
quote:
Η αγάπη, ο τρόπος που αγαπάμε είναι προσωπική μας υπόθεση αρκεί να έχουμε όρεξη να αγαπάμε. Τον τρόπο που θα αγαπάμε δέν είναι σε θέση να μας το καθορίσει ο Παρασκευαίδης με το επιτελείο του.


Το ιδιο λεμε αγαπητε αρα δεν υπαρχει λογος να ασχολεισεμε τον καθε Παρασκευαιδη ετσι δεν ειναι?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 27 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy