ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΡΑΓΕ ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 24
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
lixos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2011, 14:42:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψηλέ μου να σου πω ότι και δική μου απορία είναι εάν όντως υπάρχουν κάποιοι που μπορούν να επικοινωνήσουν με την "άλλη πλευρά". Δεν έχω πειστεί και εάν δεν δω με τα μάτια μου, μάλλον δεν θα πιστέψω και ποτέ.

Απλώς έγραψα το τι λέγεται. Ότι δηλαδή δεν κάνουν όλοι οι νεκροί επαφή, αλλά μόνο όσοι το επιλέξουν. Γι αυτό και δεν γίνεται προφανώς κατ' επιλογή των πνευματιστών αλλά των νεκρών.

Στο ενεργειακό κομμάτι τώρα, αυτό που εννοούσα είναι ότι ίσως δεν κάνεις επαφή μόνο με νεκρούς αλλά και με ζωντανούς. Γι αυτό είπα ότι ίσως να είναι θέμα ενέργειας. Να σου "απαντά" ουσιαστικά η Μαρία που έχει ναι μεν πεθάνει αλλά η οποία όμως σήμερα ζει ως Βαγγέλης. Να σου απαντά δηλαδή το κομμάτι εκείνο που έχει μέσα της η σημερινή ενσάρκωση. Δεν ξέρω εάν σε μπέρδεψα χειρότερα. Εγώ κάπως έτσι το αντιλαμβάνομαι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2011, 14:58:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ψηλέ μου να σου πω ότι και δική μου απορία είναι εάν όντως υπάρχουν κάποιοι που μπορούν να επικοινωνήσουν με την "άλλη πλευρά". Δεν έχω πειστεί και εάν δεν δω με τα μάτια μου, μάλλον δεν θα πιστέψω και ποτέ.

Απλώς έγραψα το τι λέγεται. Ότι δηλαδή δεν κάνουν όλοι οι νεκροί επαφή, αλλά μόνο όσοι το επιλέξουν. Γι αυτό και δεν γίνεται προφανώς κατ' επιλογή των πνευματιστών αλλά των νεκρών.

Στο ενεργειακό κομμάτι τώρα, αυτό που εννοούσα είναι ότι ίσως δεν κάνεις επαφή μόνο με νεκρούς αλλά και με ζωντανούς. Γι αυτό είπα ότι ίσως να είναι θέμα ενέργειας. Να σου "απαντά" ουσιαστικά η Μαρία που έχει ναι μεν πεθάνει αλλά η οποία όμως σήμερα ζει ως Βαγγέλης. Να σου απαντά δηλαδή το κομμάτι εκείνο που έχει μέσα της η σημερινή ενσάρκωση. Δεν ξέρω εάν σε μπέρδεψα χειρότερα. Εγώ κάπως έτσι το αντιλαμβάνομαι.



Είναι όντως πολύ μπερδεμένα όλα αυτά. Έχω την εντύπωση πως κάθε άνθρωπος που είχε κάποια παρόμοια εμπειρία, δίνει και τη δική του εκδοχή.
Δεν αμφιβάλλω πως οι άνθρωποι βίωσαν όλα αυτά που διηγούνται. Δεν υπάρχει ωστόσο όμως ένας "κοινός" παρονομαστής για την κάθε περίπτωση. Το μεγάλο ερωτηματικό, τουλάχιστον για μένα, είναι η καταγωγή όλων αυτών των εκδοχών. Δηλαδή, αν θελήσεις να πας βαθύτερα και να ψάξεις τι, ποιος και γιατί αποφάσισαν να γίνεται έτσι η μετάβαση του ανθρώπου προς αυτό το κάτι άλλο, το άγνωστο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2011, 14:59:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
edit

Edited by - Ψηλός on 11/10/2011 15:17:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lixos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2011, 15:12:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω. Και γω ψάχνω. Και δεν σου κρύβω ότι μπερδεύομαι, ξεμπερδεύομαι και πάλι από την αρχή.

Σχετικά με το θέμα του Οσίου Δαυίδ, μάλλον θα έχουμε πολλούς κοινούς γνωστούς εμείς οι δυο εκεί πάνω τελικά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2011, 15:12:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψηλέ μεθυσμένος είσαι?
Τι διπλά είναι αυτά?Τα βλέπεις ολα επι 2?


οσο για αυτο που λές:

quote:

Δεν υπάρχει ωστόσο όμως ένας "κοινός" παρονομαστής για την κάθε περίπτωση.

Υπάρχει και παραυπάρχει.
Πάνε Εκεί και γυρίζουν πίσω.
Το φως.
Η Γαλήνη και η ηρεμία.
Η επιθυμία να μην ξαναγτρίσουν.
Η αίσθηση της δυσφορίας κατα την επιστροφή.

Φθάνουν αυτά?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2011, 15:16:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν ξέρω. Και γω ψάχνω. Και δεν σου κρύβω ότι μπερδεύομαι, ξεμπερδεύομαι και πάλι από την αρχή.

Σχετικά με το θέμα του Οσίου Δαυίδ, μάλλον θα έχουμε πολλούς κοινούς γνωστούς εμείς οι δυο εκεί πάνω τελικά.



Μπορεί ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lixos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2011, 15:18:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως ακόμη και αυτός που μιλάει στο video που μου έστειλες Ψηλέ μου, επιθανάτια εμπειρία περιγράφει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2011, 15:22:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ψηλέ μεθυσμένος είσαι?
Τι διπλά είναι αυτά?Τα βλέπεις ολα επι 2?


οσο για αυτο που λές:

quote:

Δεν υπάρχει ωστόσο όμως ένας "κοινός" παρονομαστής για την κάθε περίπτωση.

Υπάρχει και παραυπάρχει.
Πάνε Εκεί και γυρίζουν πίσω.
Το φως.
Η Γαλήνη και η ηρεμία.
Η επιθυμία να μην ξαναγτρίσουν.
Η αίσθηση της δυσφορίας κατα την επιστροφή.

Φθάνουν αυτά?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



Πάνε Εκεί και γυρίζουν πίσω.΄
όχι όλοι όμως. Άσε που δεν ξέρουμε ποιος αποφασίζει. Η Τίνα, αν δεν απατώμαι έγραψε πως είναι οι ίδιοι που αποφασίζουν αν πρέπει ή όχι να επιστρέψουν.

Το φως.
Ποιο φως; Αφού υπάρχουν επίπεδα, έτσι δεν είναι; Τουλάχιστον αυτό κατάλαβα.

Η Γαλήνη και η ηρεμία.
Αν υπήρχε γαλήνη και ηρεμία τότε γιατί γυρνάνε; Μήπως αναφέρεσαι μόνο στις επιθανάτιες εμπειρίες; Εγώ αναφέρομαι στην προοπτική της μετενσάρκωσης.


Η επιθυμία να μην ξαναγτρίσουν.
Όχοι όλοι. Υπάρχουν μαρτυρίες, ειδικά μητέρων, που ήθελαν να γυρίσουν για να φροντίσουν τα παιδιά τους.

Η αίσθηση της δυσφορίας κατα την επιστροφή.
Ναι, κατά τη μετάβαση από το εκεί στο εδώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2011, 15:28:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πάντως ακόμη και αυτός που μιλάει στο video που μου έστειλες Ψηλέ μου, επιθανάτια εμπειρία περιγράφει.


Ναι, ναι. Μιλά για τον Όσιο Δαυίδ και τον Άγιο Ιωάννη το Ρώσο που τον επισκέφτηκαν.

Πριν μερικές ημέρες μια γνωστή μου κυρία έχασε τον αδελφό της από τη άσχημη και γνωστή ασθένεια σε όλους μας. Ήταν μαζί του μέχρι την τελευταία στιγμή που η ψυχή του αναχώρησε. Ο άνθρωπος είχε συναίσθηση όσων γινόταν γύρω του. Μέχρι και την τελευταία στιγμή, κάποια άλλη συγγενής ήθελε να πάρει τη θέση της αδελφής τους που ήταν στο προσκέφαλό του, αυτός της είπε να μη φύγει γιατί είχε καταλάβει πως έφτανε η στιγμή.
Στις τελευταίες ημέρες, έλεγε συνεχώς: "αυτός εδώ στο δωμάτιο τι θέλει και είναι εδώ; Ποιος είναι;" Κανείς από τους άλλους, πέρα από τον ίδιο δεν έβλεπαν κανένα άλλο. Ζητούσε τη μητέρα του και συνομιλούσε και μαζί της. Όλα αυτά, συνέβαιναν και συνομιλούσε κανονικότατα με την αδελφή του. Όταν, τελικά ξεψύχησε, μου είπε η αδελφή του, ένα μεγάλο χαμόγελο σχηματίστηκε στο πρόσωπό του.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2011, 15:31:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψηλέ,μιλώ αποκλειστικά για μεταθανάτιες εμπειρίες.
Λεπτομέρειες περι ενσαρκώσεων δεν υπάρχουν!


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lixos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2011, 15:55:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω ακούσει τις άπειρες διηγήσεις τέτοιου είδους, δηλαδή με νεκρούς που κάτι ή κάποιον βλέπουν κοντά στη στιγμή του θανάτου τους. Δεν μπορώ να πω τίποτα. Μάλλον θα μάθουμε όλοι μια μέρα εάν αυτό ισχύει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2011, 16:14:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ψηλέ,μιλώ αποκλειστικά για μεταθανάτιες εμπειρίες.
Λεπτομέρειες περι ενσαρκώσεων δεν υπάρχουν!


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



Ναι, και εγώ πιστεύω πως υπάρχουν τέτοιες εμπειρίες.
Νομίζω πως και η επίσημη Εκκλησία δεν τις απορρίπτει.

Υπάρχει επίσης ένα βιβλίο του Αμερικάνου Πατρός Σεραφείμ Ρόουζ που πραγματεύεται τις μεταθανάτιες εμπειρίες στο φως της Ορθόδοξης διδασκαλίας.

Για όποιον ενδιαφέρεται, μπορεί να το κατεβάσει από εδώ:
Η ψυχή μετά το θάνατο

Edited by - Ψηλός on 11/10/2011 16:30:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gaea
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2011, 21:23:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η απορία για το αν οι νεκροί μας βλέπουν μου δημιουργήθηκε στα 13 όταν έχασα την γιαγιά μου. Η μητέρα μου για να με παρηγορήσει μου είπε να μην στεναχωριέμαι, ότι η γιαγιά παρόλο που έφυγε από κοντά μας εξακολουθεί να μας βλέπει και να μας αγαπάει. Πρόσφατα έχασα τον πατέρα μου και παρόλο που τώρα ήμουν εγώ αυτή που παρηγορούσα τη μητέρα μου δεν μπόρεσα να της πω το ίδιο. Δεν ξέρω αν οι νεκροί μας βλέπουν, αν είναι κοντά μας ή αν συνεχίζουν το ταξίδι τους. Αυτό που ξέρω είναι ότι παρόλο που οι άνθρωποι γεννιούνται και πεθαίνουν από καταβολής κόσμου, ακόμη δεν έχουμε μάθει να το αντιμετωπίζουμε. Και πως μπορούμε άλλωστε; Όλοι μας παραλύουμε μπροστά στο φόβο του θανάτου, στο άγνωστο. Όσο πιστός και αν είναι κάποιος στην θρησκεία που έχει επιλέξει, πως μπορεί να είναι απόλυτα σίγουρος για αυτό που τον περιμένει; Δεν αμφισβητώ αυτούς που πιστεύουν πως είχαν μεταθανάτιες εμπειρίες, αλλά δεν μπορώ και να μην τους αντιμετωπίσω με κριτική σκέψη. Ούτε αμφισβητώ την ειλικρίνεια όσων λένε πως είχαν επαφή με δικούς τους ανθρώπους που έχουν χαθεί, αλλά μπορώ να βεβαιώσω από προσωπική εμπειρία πως ο πόνος και η θλίψη επηρεάζουν το μυαλό μας με τρόπους που θα θεωρούσαμε απίστευτους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2011, 21:50:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψηλός
quote:
Αυτοί οι χαρισματικοί γέροντες εκπέμπουν αυτή τη θεϊκή λάμψη τριγύρω τους, έτσι απλά, ταπεινά και χωρίς πολλά «μαγικά».

Έτσι είναι
Τέτοιοι άνθρωποι είναι τα πόδια της ορθοδοξιας σήμερα. Χωρίς αυτούς και λόγω της φοβερής προπαγάνδας των καναλιών και των διάφορων "επιτήδειων" θα είχε πάψει να υπάρχει η ορθοδοξία σήμερα. Αυτοί είναι το Φως της Ελλάδας, ενάντια στον σκοταδισμό του υλιστικού σκεπτικισμού.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 11/10/2011 21:50:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2011, 21:53:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η απορία για το αν οι νεκροί μας βλέπουν μου δημιουργήθηκε στα 13 όταν έχασα την γιαγιά μου. Η μητέρα μου για να με παρηγορήσει μου είπε να μην στεναχωριέμαι, ότι η γιαγιά παρόλο που έφυγε από κοντά μας εξακολουθεί να μας βλέπει και να μας αγαπάει. Πρόσφατα έχασα τον πατέρα μου και παρόλο που τώρα ήμουν εγώ αυτή που παρηγορούσα τη μητέρα μου δεν μπόρεσα να της πω το ίδιο. Δεν ξέρω αν οι νεκροί μας βλέπουν, αν είναι κοντά μας ή αν συνεχίζουν το ταξίδι τους. Αυτό που ξέρω είναι ότι παρόλο που οι άνθρωποι γεννιούνται και πεθαίνουν από καταβολής κόσμου, ακόμη δεν έχουμε μάθει να το αντιμετωπίζουμε. Και πως μπορούμε άλλωστε; Όλοι μας παραλύουμε μπροστά στο φόβο του θανάτου, στο άγνωστο. Όσο πιστός και αν είναι κάποιος στην θρησκεία που έχει επιλέξει, πως μπορεί να είναι απόλυτα σίγουρος για αυτό που τον περιμένει; Δεν αμφισβητώ αυτούς που πιστεύουν πως είχαν μεταθανάτιες εμπειρίες, αλλά δεν μπορώ και να μην τους αντιμετωπίσω με κριτική σκέψη. Ούτε αμφισβητώ την ειλικρίνεια όσων λένε πως είχαν επαφή με δικούς τους ανθρώπους που έχουν χαθεί, αλλά μπορώ να βεβαιώσω από προσωπική εμπειρία πως ο πόνος και η θλίψη επηρεάζουν το μυαλό μας με τρόπους που θα θεωρούσαμε απίστευτους.



Κατανοώ απόλυτα τη θέση σου, τα πώς και τα γιατί σου.
Ο χαμος δικών μας ανθρώπων δεν δικαιολογείται με τίποτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2011, 21:58:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ψηλός
Κατανοώ απόλυτα τη θέση σου, τα πώς και τα γιατί σου.
Ο χαμος δικών μας ανθρώπων δεν δικαιολογείται με τίποτα.

Ενω των άλλων,δικαιολογείται Ψηλέ μας?

πολλά φάουλ κάνεις τώρα τελευταία.Γιατί?

Τα chemtrails,στις Βρυξέλλες είναι συχνά?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2011, 22:33:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Ψηλός
Κατανοώ απόλυτα τη θέση σου, τα πώς και τα γιατί σου.
Ο χαμος δικών μας ανθρώπων δεν δικαιολογείται με τίποτα.

Ενω των άλλων,δικαιολογείται Ψηλέ μας?

πολλά φάουλ κάνεις τώρα τελευταία.Γιατί?

Τα chemtrails,στις Βρυξέλλες είναι συχνά?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



Πας καλά ωρέ;
Γιατί το ένα πρέπει να αναιρεί το άλλο;
Για πρόσεξε τα δικά σου εκεί που είσαι και άσε τις Βρυξέλλες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2011, 22:43:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λές:
quote:
Ψηλός
Ο χαμος δικών μας ανθρώπων δεν δικαιολογείται με τίποτα.

Λέω:

quote:
Νικ
Ενω των άλλων,δικαιολογείται Ψηλέ μας?

Λές:

quote:
Ψηλός
Γιατί το ένα πρέπει να αναιρεί το άλλο;

Και σου απαντώ:
Οπως το διατύπωσες,χρησιμοποιώντας την φράση <<των δικών μας>> αντί <<όλων των ανθρώπων>>,αναιρεί το ένα το άλλο.
Τα ρημάδια τα ελληνικά Ψηλέ μας!!!!!!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2011, 00:22:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λές:
quote:
Ψηλός
Ο χαμος δικών μας ανθρώπων δεν δικαιολογείται με τίποτα.

Λέω:

quote:
Νικ
Ενω των άλλων,δικαιολογείται Ψηλέ μας?

Λές:

quote:
Ψηλός
Γιατί το ένα πρέπει να αναιρεί το άλλο;

Και σου απαντώ:
Οπως το διατύπωσες,χρησιμοποιώντας την φράση <<των δικών μας>> αντί <<όλων των ανθρώπων>>,αναιρεί το ένα το άλλο.
Τα ρημάδια τα ελληνικά Ψηλέ μας!!!!!!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



Βρε μεγάλε, ο άνθρωπος για τους δικούς τους ανθρώπους μίλησε, δεν θέλησε να κάνει φιλοσοφική "διατριβή".
Ναι, όντως, τα ρημάδια τα ελληνικά δεν είναι μόνο να ξέρεις να χτυπάς τα πλήκτρα στο πληκτρολόγιο, αλλά να καταλαβαίνεις και τι διαβάζεις πριν τα πατήσεις.

**Δε μου λες; Σε έδειρε η γυναίκα σου ή μήπως σου ήλθε η περίοδος;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2011, 00:28:52  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τον δαγκωσε ο σκυλος του

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2011, 01:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

τον δαγκωσε ο σκυλος του



Ποιό ανώδυνο εγκεφαλικά είναι το δήγμα του κυνός,παρά η συζήτηση με τον Ψηλό!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2011, 10:03:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ψηλός
quote:
Αυτοί οι χαρισματικοί γέροντες εκπέμπουν αυτή τη θεϊκή λάμψη τριγύρω τους, έτσι απλά, ταπεινά και χωρίς πολλά «μαγικά».

Έτσι είναι
Τέτοιοι άνθρωποι είναι τα πόδια της ορθοδοξιας σήμερα. Χωρίς αυτούς και λόγω της φοβερής προπαγάνδας των καναλιών και των διάφορων "επιτήδειων" θα είχε πάψει να υπάρχει η ορθοδοξία σήμερα. Αυτοί είναι το Φως της Ελλάδας, ενάντια στον σκοταδισμό του υλιστικού σκεπτικισμού.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 11/10/2011 21:50:48


Ουάουουου!!!!!

Ο ορθόδοξος Βούδας ομίλησε?
, ή ο Ιουνδιστής?
, ...... ή ο εξωγήινος?

Το “τεκνό” μήπως γνωρίζει?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2011, 10:04:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ούτε αμφισβητώ την ειλικρίνεια όσων λένε πως είχαν επαφή με δικούς τους ανθρώπους που έχουν χαθεί, αλλά μπορώ να βεβαιώσω από προσωπική εμπειρία πως ο πόνος και η θλίψη επηρεάζουν το μυαλό μας με τρόπους που θα θεωρούσαμε απίστευτους.

Αυτό είναι απόλυτα ακριβές.
Γιαυτό θα πρέπει να είμαστε πολύ προσεχτικοί.
Οι εκμεταλλευτές του ανθρώπινου πόνου καραδοκούν, μασκαρεμένοι πάντα, στην γωνία

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lixos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2011, 22:29:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είπαμε φίλε Gianipseftis,

Κοινή λογική και κριτική σκέψη βοηθούν να αποφύγεις τα κοράκια της εκμετάλλευσης. Όποιος αφήνει τον πόνο του, όσο βαθύς και να είναι, να τον κάνει θήραμα σε τέτοια νύχια, μάλλον είναι άξιος της τύχης του και τίποτε άλλο. Γιατί άλλο πράγμα είναι το ψάχνομαι, ερευνώ και διερωτώμαι και άλλο χάβω ό,τι μου σερβίρουν επειδή με βολεύει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lixos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2011, 22:30:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά Dr με μπερδεύεις. Δεν έχω καταλήξει ακόμη προς τα πού γέρνει η ζυγαριά σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2011, 23:57:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
..Εξαρτάται απ' το αντίβαρο φίλη lixosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lixos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2011, 09:22:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά το ψευδώνυμο απολύτως ταιριαστό! Πες μας ότι είσαι και δίδυμος τώρα να πέσουμε τ' ανάσκελα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2011, 10:24:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν είναι δυνατόν όχι και δίδυμος. Για τόσο με 'χεις; Αυτές είναι προχωρημένες καταστάσεις. Είπαμε.
Για δες σύμπτωση σήμερα με ξύπνησε ένας δίδυμος το πρωί με απόκρυψη (ως ειθισται) για να κάνει το σόου του. Φτου φτου μακριά μας.
Εγώ Σκορπιός με Αιγώκαιρος είμαι. Ζώδια αρκετά ταιριαστά μεταξύ τους και αρκετά down to earth αν εξαιρέσουμε τις τάσεις του Σκορπιού. Αιγώκαιρός βάζω στοίχημα ότι είναι ο Γιάννης στο ζώδιο αλλά πρέπει να 'χει και άλλες επιρροές γιατί οι αιγώκαιροι από μόνοι τους μου είναι αρκετά συμπαθείς. Κάποιοι απ' τους καλύτερους φίλους μου είναι Αιγώκαιροι. Ζώδια ρεαλιστικά και πρακτικά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lixos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2011, 10:56:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν είναι δυνατόν όχι και δίδυμος. Για τόσο με 'χεις; Αυτές είναι προχωρημένες καταστάσεις. Είπαμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2011, 14:04:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Είπαμε φίλε Gianipseftis,

Κοινή λογική και κριτική σκέψη βοηθούν να αποφύγεις τα κοράκια της εκμετάλλευσης. Όποιος αφήνει τον πόνο του, όσο βαθύς και να είναι, να τον κάνει θήραμα σε τέτοια νύχια, μάλλον είναι άξιος της τύχης του και τίποτε άλλο. Γιατί άλλο πράγμα είναι το ψάχνομαι, ερευνώ και διερωτώμαι και άλλο χάβω ό,τι μου σερβίρουν επειδή με βολεύει.



Αυτή ήταν και η αρχική μου τοποθέτηση στο ερώτημά σου, αν θυμάσαι.
Μια και το θέμα με είχε απασχολήσει διεξοδικά επί μακρόν, - έχοντας και δύο προσωπικές εμπειρίες – έχω οριστικοποιήσει θα έλεγα την άποψή μου, και στην έχω πει.
Ο νους μας παίζει παράξενα παιχνίδια, που δεν μπορώ μέσα στα πλαίσια των τοποθετήσεων στο φόρουμ να αναλύσω, και κυρίως πειραματικά να επιδείξω.

Πάντα ισχύει για τον καθένα ώς αληθές αυτό που πιστεύει.

Με μεγάλη μου χαρά διαπιστώνω – και στο έχω πει ήδη – πως συλλογιέσαι σωστά.
Συνέχισε έτσι, δεν είναι υποχρεωτικό να συμφωνούμε.
Χρήσιμος θέλω να είμαι, όχι αγαπητός.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 24 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy