ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΡΑΓΕ ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 24
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
annoulini
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2004, 00:59:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους annoulini  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalispera paidia endiaferon to thema sas alla kai arketa lypiro!!!!
Prin 2 xronia exasa ton papou mou o opoios itan arrwstos k mera me ti mera xanotan!!!
Ton agapousa para poly k sinexizw enoeitai.Mou leipei para poly an k pisteyw oti einai kapou k me blepei.Niwthw i psixi toy pws einai konta mou omws mou leipoun ta logia pou mou elege,to proswpo tou ola!
As iksera pou brisketai k an einai kala!
To swma toy kserw oti einai se kapoio meros pou briskontai k alla alla makari na ksera i psixi toy pou einai!!!!!

Syllipitiria se osous exoun xasei agapimena proswpa!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

foxyfreak
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2004, 19:46:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους foxyfreak  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Kalispera se olous.
Mporw na pw oti einai ena para polu kalo thema kai pisteuw pws oloi mas eimaste periergoi na mathoume pou pane oi agapimenoi mas otan feugoun apo auton ton kosmo. Prosopika pisteuw oti uparxoun pneumata den exw dei vevaia kati prosopika alla exw akousei pola. Gia na mathete perisotera gia auto to thema prepei na vreite anthropous pou exoun figei apo tin zwi kai me kapoio tropo ksanaerxonde pisw. O Kwstas Xardavelas exei mia ekpompi "o atheatos kosmos" sto alter kai ton xeimona pou mas perase edixne pola gia auto to thema. O kathe anthrwpos pou feugei pigenei sto meros pou tou armozei na paei. Sigoura omws emeis niothoume tin megali auti apolia epidi EMEIS den tha ksanadoume ta agapimena mas prosopa. Klaime giati EMEIS den tha tous ksanadoume. Stenaxoriomaste giati EMEIS den eimaste etoimoi gia ton xamo kapoiou. Einai kapws egoistiko giati oi perisoteroi den exoume ta matia gia na doume pou pane. Apo tin ekpombi tou Xardavela loipon (i agapimeni mou mporw na pw kai perimenw pws kai pws na arxisei pali) exoun dwsei para poloi anthrwpoi tis dikes tous katatheseis. Lene oti molis feugoun apo to swma tous koitoun apo psila se mia gwnia tou spitiou tous dikous tous anthrwpous na klene panw apo ena ptoma. Den gnwrizoun omws poioi einai autoi pou klaine alla oute gnorizoun to ptwma. Mporei kai na thimame lathos vevaia. H kapoios allos pou ezise autin tin empiria tis metathanatias zwhs, eipe oti kapoios ton kathothigouse se kati skales pou odigousan se mia megali pili kai rwtise ti einai pisw apo ekei alla i apandisi pou pire einai: "den thes na ksereis". Kai ksanagirise pisw stin zwh. Auta thimame apo tin ekpombi alla poli axna.
Emena mou exei simbei kati allo alla den exei na kanei me kapoio prosopo pou exei fygei apo tin zwh. Alla tha to mirastw mazi sas.
Menw arketes meres sto spiti tou agoriou mou tin evdomada alla menei me tous goneis tou akoma. To spiti einai monokatikia k exei taratsa apo panw (plaka diladi). Telos padon kapoia stigmi ton xeimwna akougotan san kati na perpatage me siderenies botes pano stin taratsa apo tin mia meria mexri tin alli. Edometaksi den ypirxe kamoia oikodomi kanena adikimeno panw stin taratsa pou na prokalesei kati tetoio. Eleksame etsi kialios gia sigouria alla den vrikame tipota. Ton xeimona loipos mas aresei kai kathomaste oloi mazi stin kouzina kai sizitame, o thorivos tis siderenias botas akougotan meta sinexia panw apo ta kefalia mas. kathe mera auto to violi ginotan. Mas eixe sikothei i trixa vevaia alla kai ti na kaname. Prwi vradi lipon akougame auton ton thorivo. Bam ...bam..bam. Den eixe kapoio rithmo o ixos alla to bam to ekane esto kai mia fora. Twra mi me rwtisete ti itan. Ena apogeuma loipon pou oi goneis tou agoriou mou eixan paei se kapoious filous tous emeis ksaplwsame kai koimithikame. Kapoia stigmi akrivos panw apo ta kefalia mas akoustike ena tradaxto bam bam bam bam bam bam mexri pou petaxtikame kai oi duo apo to frixto auto pragma. Tromokratithika mporw na pw alla to parakseno itan oti to bam auto akoustike akrivws apo panw mas. Tin epomeni mera to agori mou kai gw pirame agiazmo kai to riksame stin taratsa. Eipe kapoia proseuxi kai edese ena siderenio stauroudaki panw sta kagkela.
O thorivos stamatise kai meta apo ena mina peripou piga panw na dw to stauroudaki, ekei pou paw na to akoumpisw kai vlepw oti itan spazmeno.
To stauroudaki itan siderenio kai den espage me tipota ektos an to varages me kanena sfiri. Apo tote loipon exoume isixia. Ti na pei kaneis. Pneumata yparxoun kai kala kai kaka.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2004, 21:45:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα σε παρακαλούσα να μην χρησημοποιής Greeklish αν αυτο δεν είναι απαρέτιτο.
Μπορώ να σου πω με αρκετή συγουρία οτι δεν υπάρχει λόγος να φοβάσαι τετοιες καταστάσεις γιατί πολύ απλά δεν μπορούν να σου προκαλέσουν κανένα σωματικό κακό, θα μπορούσαν να σου προκαλεσουν φοβία ακομη και να σε τρελάνουν θα μπορούσαν αλλα ολα αυτα ειναι αδύνατα αν εσυ δε φοβάσαι.
Μη δίνεις λοιπόν τροφή σε ολο αυτό με το φόβο σου γιατί ετσι θα προστατεφσεις τον αυτό σου.
Ειναι ψιλοασχετο το θέμα και καλό θα ήταν αν ενδιαφέρεσαι για αυτα να κοιταξεις στο Θεμα "ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ"
Και επειδή νομίζω οτι ακούγομαι αφστιρος ας σου χαμογελάσω για να σου δίξω την φιλική μου διαθεση

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

foxyfreak
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2004, 02:39:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους foxyfreak  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Συγνώμη για τα Greeklish αλλα δεν είμαι καλή στην ορθογραφεία. [:-)]
Κατάλαβα πως αυτό που έγραψα ήταν λίγο άσχετο αλλα είμαι σίγουρη πώς αυτό που έκανε όλη την φασαρία ήταν κάποιο πνέυμα. Δεν μπορώ να πω πως τρομοκρατιθηκα αλλα ήταν παράξενο. Πάντος κάτι υπήρχε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Forum-Guest
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2004, 15:05:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Forum-Guest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για σας παιδια. Παρακολουθω τη συζητηση σας σε αυτο το τοπικ και εχω να αναφέρω ενα περιστατικο που εχω ακουσει. Δεν ξερω καν αν ειναι αληθεια απλα εχει κυκλοφορισει ισως πολλοι απο εσας να το εχετε ακουσει. Μια γυναικα ηταν ετοιμοθανατη στο χειρουργειο ενως νοσοκομειου και ξαφνικα όλα εδειχναν οτι ηταν νεκρη. Ομως μετα απο προσπαθειες των γιατρων εγινε καλα και συνήλθε. Οταν μπορουσε πλεον να μιλησει ειπε στους γιατρους οτι την στιγμη που ολα εδιχναν οτι ήταν νεκρη ειδε τον εαυτο της να φευγει απο το σωμα της και να πηγαινει πρως τα πανω ενω κατω της εβλεπε κανονικα το σωμα της και τους γιατρους να κανουν προσπαθειες να την συνεφέρουν. Οταν εγινε αυτο επανήλθε στο σωμα της. Εκτος αυτου καθώς "αιορουνταν" είδε ενα πενηντάρηκο πανω στο φως του δωματιου πραγμα που αργοτερα εξακρυβωθηκε.
Ισως δεν τα λεω ακριβως οπως εχουν τα πραγματα γιατι την ιστορια την ακουσα περσι και δεν την θυμαμαι ακριβως με καθε λεπτομερια. Παντως το γενικο νοημα αυτό ειναι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

takvra
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2004, 11:28:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους takvra  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω αν μας βλέπουν με την έννοια που το ορίζουμε εμείς. Αυτό που ξέρω είναι ότι όσο τους θυμόμαστε, ο δίαυλος επικοινωνίας μεταξύ μας βρίσκεται ανοιχτός με αποτέλεσμα πολλές φορές να τους ονειρευόμαστε (αν & προσωπικά πιστεύω ότι υπάρχει επικοινωνία μεταξύ τους & του δικού μας αστρικού σώματος).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krokodeilaki
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2004, 08:14:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krokodeilaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παιδιά, dont worry, οι νεκροί είναι εκεί και μας κοιτάζουν με το μεγάλο μάτι της ψυχής...μπορώ να το αποδείξω με πολλά παραδείγματα, δεν έχει νόημα όμως....
καλό κουράγιο σε όλους όσους έγραψαν και γράφουν για αυτό το θέμα...

Σκιάς όναρ άνθρωπος..(Πινδάρου-8ος Πυθιόνικος..)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marisa_K
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2004, 16:52:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Marisa_K  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
kalispera paidia endiaferon to thema sas alla kai arketa lypiro!!!!
Prin 2 xronia exasa ton papou mou o opoios itan arrwstos k mera me ti mera xanotan!!!
Ton agapousa para poly k sinexizw enoeitai.Mou leipei para poly an k pisteyw oti einai kapou k me blepei.Niwthw i psixi toy pws einai konta mou omws mou leipoun ta logia pou mou elege,to proswpo tou ola!
As iksera pou brisketai k an einai kala!
To swma toy kserw oti einai se kapoio meros pou briskontai k alla alla makari na ksera i psixi toy pou einai!!!!!

Syllipitiria se osous exoun xasei agapimena proswpa!!!!

Kalispera paidia. Vrethika tuxaia s' auto to site alla mou travikse amesos tin prosoxi. Ap' oti eida einai ena thema pou suzitietai edo kai arketous mines kai isos parei xronia kathos i meta thanaton zoi einai kati pou mas endiaferei olous. Auto pou mou kanei entuposi einai oti eno polloi dilonoun xristianoi stin xora mas exoun pliri agnoia sxetika me tin zoi meta ton thanato. Den to leo auto eironika oute kai gia na thikso kanenan- apla me lupei to gegonos oti kathimerina feugoun anthropoi apo olo to prosopo tis gis xoris na exoun idea pou pane i giati upirksan. I agia grafi dilonei kathara oti meta ton thanato den uparxei epistrofi sti gi. Sumfono me osa atoma exoun vgei (prosorina) apo to soma tous- o pateras mou itan ena apo auta. Pisteuo osa lene sxetika me to oti eidan tous allous apo psila kai meta ena foteino tounel. O anthropos apoteleitai apo soma- psuxi kai pneuma. Molis afisei olklirotika to soma tou to pneuma tou metaferetai se enan allo topo. I alitheia einai oti prepei na dialeksoume ton topo auto oso eimaste sti gi. O Iisous Xristos eipe: "Ego eimai o dromos, i alitheia kai i zoi kai kanenas den erxetai ston Theo para mono diamesou emou" Den uparxei epilogi meta ton thanato. I zoi sunexizetai alla uparxoun 2 diaforetika meri pou mporei na paei kaneis. Stin parousia tou Theou i ston adi. Oloi tha krithoume sumfona me ta erga mas. I lusi mas einai o Iisous Xristos. Ostoso den tha prepei na kanoume auti tin epilogi vasismenoi ston fovo. O Xristos den irthe gia na mas fovisei oute kai na mas katadikasei alla gia na mas dosei aionia zoi. Aionia zoi simainei to na zisoume aionia me ton Theo kai oxi makria Tou giati etsi ki allios to pneuma mas den pethainei (para mono to soma mas pou einai ftharto)- ola auta sikonoun 10ades apories eimai sigouri- alla eimai diatetheimeni na apantiso se opoion endiaferetai meso email (m_karavas@hotmail.com) Auto pou thelo mono na entharruno olous einai na epikalestoun ton Theo - einai i moni lusi- ki Ekeinos tha apantisei! Ego to ekana kai exei allaksei oli mou i zói!! (pros to kalutero fusika!)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΕΡΟΠΟΣ
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2004, 06:01:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΕΡΟΠΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμ ενδιαφέρον θέμα.Θα πώ λοιπόν και εγώ την προσωπική μου εμπειρία.Πριν από κάποια χρόνια έχασα τον παππού μου.Οι δικοί μου μου το έκρυβαν γιά κάποιους μήνες (είμαι κάτοικος εξωτερικού)και το έμαθα με την πρώτη μου επιστροφή στην Ελλάδα.Μέχρι εδώ τίποτα το παράξενο!Μόλις άκουσα ομως την ακριβή ημερομηνία και ώρα του θανάτου του , πάγωσα.Το συγκεκριμένο βράδυ
είχα δεί ένα πολύ "ζωντανό" όνειρο στο οποίο ο παππούς μου βρισκόταν σε ένα εξωπραγματικο περιβάλλον, καθισμένος σε μιά δερμάτινη πολυθρόνα, μέσα σε ένα εκτυφλωτικό φως (γύρω του υπήρχε απόκοσμο σκοτάδι) και χαμογελαστός.Μιλήσαμε αρκετή ώρα αλλά από τα λίγα που θυμάμαι μου έδωσε
να καταλάβω πως ήταν πολύ καλά εκεί που βρισκόταν.Την επόμενη ημέρα μάλιστα έιχα πάρει τηλέφωνο στη γιαγιά μου και στους γονείς μου γιατί είχα διαισθανθεί οτί κάτι δεν πήγαινε καλά!Ακόμα και σήμερα κάθε φορά που μου έρχεται στο μυαλό μου αυτό το όνειρο; ανατριχιάζω.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2004, 10:33:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι καλημέρα σας.

Αυτό που έχω να παραθέσω εγώ , επάνω σε αυτό το θέμα , είναι μια πραγματική ιστορία.

Η σύζυγος μου , στην εφηβική της ηλικία , μαζί με μια φίλη της , θέλησε να επικοινωνήσει με τον παππού της τον οποίο λάτρευε και πέρα από τον θάνατο.

Επικαλέστηκαν σε μια ιεροτελεστία ( ίσως μαύρη μαγεία ) , το πνεύμα του αποβιώσαντα παππού της.

Προς μεγάλη τους όμως έκπληξη , αντί για τον παππού της , εμφανίστηκε κάποιο άλλο πνεύμα.

Αυτό το πνεύμα , δεν είχε καμία σχέση με τον παππού της.
Αντίθετα , τους έκανε τον βίο αβίωτο .

Όπως μου διηγήθηκε η ίδια η σύζυγος μου , ( για τα προσωπικά της βιώματα ) , προσπάθησε να την δολοφονήσει.

Παραθέτω τα λόγια της , όσο ποιο πιστά γίνεται .
Γιάννη μου είπε , αυτό το πράγμα εμφανιζόταν στην ζωή μου , ως ένας μαύρος μανδύας , του οποίου το πρόσωπο , δεν μπορούσα να δω.

Στην αρχή της εμφάνισής του , τρόμαξα .
Όταν άρχισε να με σκεπάζει , ώστε να μην μπορώ να αναπνεύσω φυσιολογικά , άρχισα να ανησυχώ.

Όταν η κατάσταση έφτασε στο απροχώρητο , το είπε στους γονείς της.

Αυτοί ( θρησκόληπτοι) , κάλεσαν έναν ιερέα της ορθόδοξης χριστιανικής πίστης.

Ο ιερέας της είπε , ότι άνοιξε μια ανεξιχνίαστη πνευματική πύλη.

Η μόνη βοήθεια που της πρότεινε , ήταν να επικαλεστεί τον θεό και να τον παρακαλέσει , να την βοηθήσει.
Πρόσεξε όμως της είπε.
Πρέπει να πιστέψεις στον θεό.
Αν η πίστη σου είναι αρκετά δυνατή , θα σε βοηθήσει , αλλιώς μπορεί να σε σκοτώσει , το πνεύμα αυτό.

Μετά από αλλεπάλληλες παρακλήσεις και προσευχές , το πνεύμα αυτό δεν εμφανίστηκε πλέον στην ζωή της.
( Εμφανιζόταν αποκλειστικά , μέσα από τον ύπνο της , μέσα από τα όνειρά της ).

Μετά από αυτήν την εμπειρία της , έγινε ακόμη ποιο πιστή .
Πίστεψε , όπως μου είπε στον θεό.

Η πίστη μου στον θεό ( μου είπε ) , με έσωσε από αυτό το πνεύμα.

Σήμερα ζούμε με τα δύο παιδιά μας , στην πόλη Θεσσαλονίκη .

Όταν της μιλάω για τον θεό , με ακούει με παρρησία.
Όταν όμως προσπαθώ να ανιχνεύσω το αίτιο , που κρύβεται πίσω από τον θεό , μου λέει.

Γιάννη μην ανοίγεις ένα θέμα , στο οποίο δεν μπορείς να απαντήσεις απόλυτα.

Έχει δίκαιο σε ένα πράγμα.
Οι πνευματικές πόρτες , που ξεπερνούν το φυσιολογικό , δεν πρέπει να παραβιάζονται από κανέναν θνητό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fotografos apo to noto
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2004, 11:01:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fotografos apo to noto  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάποτε ήμασταν μια παρεα 3 άτομα και οι τρεισ μακρυμάλληδες μηχανόβιοι.Το 2001 σκοτώκε ο ένας με την μηχάνη του.Μετα απο ένα περιπου χρόνο και ο άλλος.Το 2002 είχα ένα φρικτό ατύχημα με τη μαχανή.Είχα δυαλυμένα πόδια και είχα πάθει πνευμονική εμβολή στο χειρουργίο.Οι γιατροι στην εντατική περιμεναν να πεθάνω απο στιγμή σε στιγμή.Εκείνο το απόγευμα κι ενώ ήμουν σε καταστολή(είχαν περάσεο τρείς μέρες απο το χειρουργίο
)ήρθαν οι δυό παλίοι μου φίλοι και με βρήκαν,και μου είπαν να κάνω υπομονή και πως έχω να δω κι άλλα.Μου είπαν ακόμα οτι θα είναι πάντα κοντά μου.Δεν ξέρω αν ήταν όνειρο,όραμα οι παρέσθηση απο τη μορφίνη που μου είχαν δώσει οι γιατροί.Τα μόνο σίγουρα είναι οτι τουσ ένιωσα κοντά μου όπως και παλιά και μετά απο αυτό επανήλθα στη ζωή.
Ζαχαρίας απο Κρήτη


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jason_18
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2004, 01:24:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jason_18  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λυπαμαι πολυ γι αυτο που σου εγινε fotografe apo to noto!πραγματικα πολυ λυπητερο!κατι παρομοιο εχει τηχει σε εναν φιλο μου!πηγαιναν στην εθνικη με μεγαλη ταχυτητα και εκει που ολα ηταν ωραια και καλα απο ανωμαλια του δρομου τρακαραν!ηταν 5 ατομα απο αυτα τα 3 πεθαναν και ο φιλος μου με ενα αλλο παιδι(32 ετων)εζησαν αλλα τωρα εχουν κηνητικα προβληματα!!κατι τετοιες στιγμες ευχεσαι να ειχες πεθανει και εσυ!πραγματικα δεν ξερω πως αντεχει να το γεγονος οτι τρακαραν ενω οδηγουσε αυτος αρα την κυριως ευθηνη την εχει αυτος(τουλαχιστον ετσι νοιωθει.ετσι θα εννοιωθα και εγω)ετσι χαθηκαν απο το πουθενα 3 ζωες!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drml
Μέλος 1ης Βαθμίδας


117 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2004, 19:25:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drml  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με βολεύει να μην υπάρχει ματά θάνατον ζωή. Στη σκέψη ότι κάποια στιγμη θα πεθανω και θα χασω ολα τα αγαπημενα προσωπα απο τη ζωη, μου προκαλει λυπη και συνχιση. Δεν θα αντεχα να ήμουν σε αλλη διασταση και να επικοινωνουσα με τους αγαπημενους μου.
Αν υπαρχει κατι μετα θανατον δεν το ξερω, αλλα σιγουρα δεν θα εχουμε συνειδηση ουτε και συναισθηματα μιας και ολα προερχονται απο το μυαλο.
Προσπαθω να ζω την κάθε μερα και να αντλω ζωη απο τα παντα. Να μην αφήνω τιποτα να περνα και να χανεται.
Πριν 2 χρονια εχασα ενα σημαντικο προσωπο τησ ζωης μου και δεν εχω ξεπερασει ακομα το σοκ. Απο τοτε ερχεται κατα καιρους στα ονειρα μου...και κανουμε παρεα.
Δεν ξερω και δεν θα μαθω ωσπου να πεθανω!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tsa_Atlas
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2004, 19:18:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tsa_Atlas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τα θερμα μου συλ.
φιλε εχω την αιστηση οτι ειμαστε χωμα και γινομαστε χωμα!
η ψυχη ειναι κατι που εφτιαξε ο ανθρωποσ, γιατι δεν μπορει να
πιστεψει οτι μετα το θανατο τελειωνουν ολα.
μετα το σωματικο θανατο, ζουνε μονο στη μνυνη των ανθρωπων που
μασ αγαπουσαν.


αυτο ειναι ολο!!!

Tsa_AtlasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drml
Μέλος 1ης Βαθμίδας


117 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2004, 19:38:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drml  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[η ψυχη ειναι κατι που εφτιαξε ο ανθρωποσ, γιατι δεν μπορει να
πιστεψει οτι μετα το θανατο τελειωνουν ολα.]


Kάτι τέτοιο πιστεύω κι εγώ...αλλά ενδιάμεσα με βασανίζουν οι ερωτήσεις του στυλ:
Γιατί υπάρχω, Γιατί γεννηθηκα, Ποιος ειναι ο σκοπος, Γιατι να περναω όλα αυτά, Γιατί να αγαπώ και να τους χάνω, Γιατί να νιώθω...

Φοβάμαι να πιστέψω οτι ειμαι τιποτα!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SEMIRAMIS
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2004, 23:36:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SEMIRAMIS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

ΜΑΡΤΙΟΣ 2003
ΟΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΞΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ ΣΕ ΤΡΟΧΑΙΟ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 7ΧΡΟΝΙΑ ΣΧΕΣΗΣ.

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΣΟ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΟ ΚΙ ΑΝ ΣΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΩΣ ΝΙΩΘΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΝΑ ΜΗ ΧΩΡΙΣΑΜΕ ΠΟΤΕ.

ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΛΕΣ..ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΠΟΤΕ ΑΥΤΗ Η ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΦΥΓΟΥΜΕ.ΜΗΝ ΦΤΑΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΗΘΕΙΣ
"ΑΡΑΓΕ ΘΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΕΝΙΩΘΑ?"
"ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΟΤΕ ΤΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ?"

ΝΑΙ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΩΙΣΤΙΚΟ.ΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΙΣΧΥΕΙ ΕΧΩ ΝΑ ΔΩ ΜΙΑ ΠΑΙΔΙΚΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ 4 ΧΡΟΝΙΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ.ΤΗΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΜΩΣ ΣΥΧΝΑ ΑΡΑ ΖΕΙ.ΖΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΖΩΝΤΑΝΗ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΞΕΧΑΣΜΕΝΟ!

ΝΑ ΛΕΣ Σ'ΑΓΑΠΩ-Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ'-ΣΥΓΝΩΜΗ
ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΖΩΗ!

ΛΑΧΕΙΟ Η ΖΩΗ ΜΕ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΠΑΡΩΔΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΛΙΓΟ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lonely 1
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2011, 00:40:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αληθεια ειναι οτι παντοτε προβληματιζομουν για τους νεκρους ( οταν εφευγε καποιο ατομο απο την ζωη ) αλλα με τον θανατο του πατερα μου εχω προβληματιστει παρα πολυ....αγορασα πολλα βιβλια και αρχισα να διαβαζω ωρες και μερες ....Ειναι κυριως χριστιανικα βιβλια και ειλικρινα εχω σοκαριστει διοτι ποτε δεν με απασχολησε τοσο εντονα το θεμα...Συμφωνα λοιπον με την εκκλησια υπαρχουν οι ψυχες και υπαρχει επικοινωνια...μεταξυ ζωντων και τεθνεωτων...μαλιστα υποστηριζει οτι αυτες οι ψυχες μπορουν να μεσιτευουν για μας οπως και οι ιδιοι για τους νεκρους...για αυτο τους μνημονευει η εκλλησια στην λειτουργια και τους τεθνεωτας κεκοιμημενους ...μαλιστα προτρεπει εμας τους ζωντας να κανουμε καλα εργα ελεημοσυνες για οσους φευγουν...Υπαρχουν πολλες επιθανατιες εμπειριες ....συνηθως λενε οτι φευγει η ψυχη απο το σωμα και παρακολουθει τι συμβαινει πχ σε ενα κρεββατι του νοσοκομειου...οπου βρισκεται ο αρρωστος...Για μενα δεν μπορω να πω τιποτα...εμενα με προβληματισαν οσα διαβασα...αυτο που μετραει νομιζω ανεξαρτητα απο το τι γραφουν...τα βιβλια...ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ ....ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΑΓΑΠΑΜΕ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ...ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ...ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΕΡΓΑ ΚΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΜΑΣ... πείνασα και μου δώσατε να φάω· δίψασα και με ποτίσατε· ξένος ήμουν και με βάλατε στο σπίτι σας, γυμνός και με ντύσατε· αρρώστησα και με επισκεφτήκατε· ήμουν στη φυλακή και ήρθατε να με δείτε.
Τότε θα του αποκριθούν οι δίκαιοι, λέγοντας· Κύριε, πότε σε είδαμε να πεινάς και σου δώσαμε ψωμί ή να διψάς και σου δώσαμε νερό; Και πότε σε είδαμε ξένο και σε πήραμε μαζί μας ή γυμνό και σε ντύσαμε; Και πότε σε είδαμε άρρωστο ή στη φυλακή και ήρθαμε σε σένα;
Και θα αποκριθεί ο Βασιλέας και θα τους πει: Σας βεβαιώνω πως ό,τι κάνατε σ’ έναν από τους πιο τελευταίους τούτους αδελφούς μου σ’ εμένα το κάνατε.»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TinaGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2011, 14:33:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1351&whichpage=2&ARCHIVE=

Eδω εχω αναφερθει σε καποια ονειρα σχετικα με μια θεια μου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2011, 18:10:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σίγουρα μας βλέπουν/ασιθάνονται/αντιλαμβάνονται,διότι ο θάνατος είναι μια απλή μεταβατική κατάσταση.
Πεθαίνει το φθαρτό,το υλικό σώμα.Τα υπόλοιπα στοιχεία του ατόμου (ψυχή,συνείδηση...) επιστρέφουν στον σύμπαν απο το οποίο προήλθαν.
Υπάρχει μια αλλαγή συνειδητότητας του όντος (άνθρωπος) πρός το καλύτερο κάθε φορά,μέχρι το άτομο να φτάσει στην θέωση.
Έχασα την μητέρα μου πέρυσι,αλλά πάντα θα είναι ΕΔΩ ! ΠΑΡΟΥΣΑ !
Όπως και όλα τα αγαπημένα σας πρόσωπα που (δεν) έχουν χαθεί.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2011, 18:28:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αυτό που σίγουρα βλέπουν οι νεκροί είναι τα ραπανάκια ανάποδα.

Βεβαίως ο κάθε ένας από εμάς μπορεί να κρατά μέσα στη θύμησή του και την καρδιά του, κάθε αγαπημένο πρόσωπο, για όσο διάστημα θέλει και μπορεί να το θυμάται.

Αυτά όμως ισχύουν για τους ζωντανούς.
Οι νεκροί είναι με τους πεθαμένους, και άπαξ πεθάνει κανείς, πάπαλα ........
Εκτός και αν δεν πεθάνει πολύ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lixos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2011, 09:48:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε όλους,
Είμαι νέο μέλος. Μετά από την πρόσφατη και ξαφνική απώλεια του άντρα μου, εγώ η άλλοτε ορθολογίστρια, άρχισα να ψάχνω διάφορα sites & forums για το θάνατο, την ψυχή κ.ο.κ., από τη βαθιά μου πλέον ανάγκη να σιγουρευτώ ότι δεν τελειώνει εκεί το θέμα. Ότι η ψυχή-ενέργεια ή ό,τι άλλο είναι αυτό, διαχωρίζεται από το σώμα και πάει κάπου αλλού, κάπου καλά. Έχω ΑΝΑΓΚΗ πλέον να το πιστεύω αυτό: ότι είναι κάπου, είναι καλά και κατά κάποιο τρόπο είναι δίπλα μας, μας βλέπει κ.λ.π. Ειλικρινά, οι περιγραφές της φίλης x-files (από μια μεταθανάτια εμπειρία που βίωσε) ήταν αυτές που με ταρακούνησαν περισσότερο. Πολύ θα ήθελα να είναι έτσι όπως τα περιγράφει. Η λογική μου (η όποια λογική μου) όμως συγκρούεται με το συναίσθημα. Όσο περισσότερο το ψάχνω τόσο πιο κομμάτια γίνομαι. Πολύ θα ήθελα να υπήρχαν αποδείξεις...
Δεν μπορώ να διαχειριστώ την απώλεια του άντρα μου. Νιώθω ότι έχει φύγει το άλλο μου μισό. Να ήξερα μόνο ότι είναι καλά...
x-files, εάν διαβάσεις αυτό το μήνυμα, ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, κάνε μου τη χάρη και επικοινώνησε μαζί μου. Τα post σου είναι παλιά και δεν ξέρω εάν ασχολείσαι ακόμη με αυτό το forum. Σου έχω στείλει mail στην δ/νση που είχες γράψει τότε αλλά δεν μου έχεις απαντήσει.
Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας. Ευχαριστώ που με ακούσατε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bluewire
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2011, 00:08:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον παιδια.Εγω κατα λαθος μια φορα ειχα παρει τα lexotanil των γονιων μου, τα ειχα στη τσεπη μου και ειχαμε παει σε γλεντι.Ημουν γυρω στα 15 τοτε.Ηπια πολυ αλκοολ και τα ηπια χωρις να ξερω τι ειναι.Επαθα καρδιακη προσβολη.Μου εκαναν ευτυχως θεια και ξαδερφος που ειναι γιατροι εκει προσπαθειες χτυπωντας την καρδια μου και επανηλθα.Το περιεργο ειναι οτι ενιωθα να αιωρουμαι στον αερα, εβλεπα τους παντες κατω και μολις επανηλθα ενιωσα κατι να με ρουφαει με δυναμη και ταχυτητα παλι μεσα στο σωμα μου.Ολα ηταν μπορω να πω καπως διαφανα που τα εβλεπα.Δεν ειχα κατι αλλο.Τουνελ, φωτα κτλ που λενε διαφοροι, ας ημουν πεθαμενος για 2-3 λεπτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2011, 02:38:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λοιπον παιδια.Εγω κατα λαθος μια φορα ειχα παρει τα lexotanil των γονιων μου, τα ειχα στη τσεπη μου και ειχαμε παει σε γλεντι.Ημουν γυρω στα 15 τοτε.Ηπια πολυ αλκοολ και τα ηπια χωρις να ξερω τι ειναι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2011, 11:48:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
amalia, είσαι η μόνη που ποστάρεις σε αυτό το θέμα από το 2002 μέχρι και το 2011

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bluewire
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2011, 22:49:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αρα πιστευω οτι οι νεκροι μπορουν να/και μας βλεπουν.Εγω ημουν νεκρος για 3 ολοκληρα λεπτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2011, 09:51:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πότε πρόλαβαν και πιστοποίησαν τον θάνατό σου μέσα σε 3 λεπτά?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lixos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2011, 10:13:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι να σας πω ρε παιδιά; μακάρι να υπάρχει κάτι μετά. Μακάρι να υπάρχει συνέχεια. Εμένα τουλάχιστον θα με συνέφερε κάτι τέτοιο στη φάση που είμαι. Η αλήθεια είναι ότι είμαι άνθρωπος των αποδείξεων και της λογικής και το ψάχνω. Διαβάζω αρκετά αλλά όσο πιο πολύ το ψάχνω τόσο πιο πολύ μπερδεύομαι. Τέλος πάντων.

Φίλε Bluewire, τι εννοείς ότι ήσουν νεκρός; πώς το ορίζεις αυτό; εννοώ ποιος διαπίστωσε ότι είχες πεθάνει και μάλιστα τόσο σύντομα; μήπως ήταν απλώς ο δικός σου φόβος που σε έκανε να το υποθέσεις αυτό;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TinaGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2011, 10:23:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει ολα να εξηγουνται επιστημονικα και λογικα??Γιατι πρεπει να ταξερουμε ολα εμεις οι ανθρωποι??νομιζετε οτι ειμαστε ΘΕΟΙ και πρεπει να τα γνωριζουμε ολα???Απλα το θεμα ειναι οτι επειδη ο ανθρωπος απο τη φυση του ειναι εγωιστης,ιδιοτελης,καιροσκοπος,πεισματαρης και κακός δεν μπορει να διανοηθει οτι υπαρχουν πραγματα που δεν μπορει ο ιδιος να ελεγξει...αυτο ειναι ολο...ακομα κ μπροστα στα ματια του να εμφανιστει καποιος πεθαμενος δεν υπαρχει περιπτωση να το παραδεχτει...παντα βρισκει μια ''λογικη'' εξήγηση που για ολα φταιει ο εγγεφαλος ή δεν ξερω γω τι άλλο...ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΣ!!!THINK OUT OF THE BOX ρε παιδια...!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lixos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2011, 10:39:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TinaGR,
Ως ένα βαθμό ξέρεις ότι συμφωνώ. Είναι αλήθεια ότι δεν εξηγούνται όλα με την λογική. Να ξέρεις ότι υπάρχουν και αρκετοί επιστήμονες που επειδή δεν ανήκουν στην κατηγορία των "μικρών Θεών" και δεν είναι αλαζόνες παραδέχονται ότι δεν εξηγούνται όλα με την λογική και δεν απορρίπτουν τίποτα. Επίσης επειδή όλα εξελίσσονται και προχωρούν και δεν ξέρεις τι θα προκύψει θα έλεγα και το εξής: εάν κάποιος έκανε ένα ταξίδι στο χρόνο και έλεγε σε έναν άνθρωπο της 10ετίας του '40 ότι κάποτε θα υπάρχει π.χ. το internet, το κινητό κλπ, εκείνος μάλλον θα τον έπαιρνε με τις πέτρες γιατί θα τον θεωρούσε τρελό. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν απορρίπτεις, απλώς εξετάζεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2011, 10:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

τι να σας πω ρε παιδιά; μακάρι να υπάρχει κάτι μετά. Μακάρι να υπάρχει συνέχεια. Εμένα τουλάχιστον θα με συνέφερε κάτι τέτοιο στη φάση που είμαι. Η αλήθεια είναι ότι είμαι άνθρωπος των αποδείξεων και της λογικής και το ψάχνω. Διαβάζω αρκετά αλλά όσο πιο πολύ το ψάχνω τόσο πιο πολύ μπερδεύομαι. Τέλος πάντων.

Φίλε Bluewire, τι εννοείς ότι ήσουν νεκρός; πώς το ορίζεις αυτό; εννοώ ποιος διαπίστωσε ότι είχες πεθάνει και μάλιστα τόσο σύντομα; μήπως ήταν απλώς ο δικός σου φόβος που σε έκανε να το υποθέσεις αυτό;



Ναι βρε φίλε , lixos,
Έλεος.

Αμάν ποια!
Στις μέρες μας ούτε να πεθάνει κανείς σαν άνθρωπος δεν μπορεί, χωρίς να ζητήσετε απόδειξη.

Δηλαδή τόσοι και τόσοι πεθαμένοι του ΙΚΑ που παίρνουν σύνταξη, ψεύτες είναι, δεν έχουν πεθάνει?
Αμάν ποια με σας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 24 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy