ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΡΑΓΕ ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 24
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2011, 14:06:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Doctor
Εγώ Σκορπιός με Αιγώκαιρος είμαι. Ζώδια αρκετά ταιριαστά μεταξύ τους και αρκετά down to earth αν εξαιρέσουμε τις τάσεις του Σκορπιού. Αιγώκαιρός βάζω στοίχημα ότι είναι ο Γιάννης στο ζώδιο αλλά πρέπει να 'χει και άλλες επιρροές γιατί οι αιγώκαιροι από μόνοι τους μου είναι αρκετά συμπαθείς. Κάποιοι απ' τους καλύτερους φίλους μου είναι Αιγώκαιροι. Ζώδια ρεαλιστικά και πρακτικά.

Ντοκτορ αν αναφέρεσαι σε μένα – δεν είμαι σίγουρος – μην βάζεις στοίχημα.
Εγώ γνωρίζω πως γεννήθηκα αρχές Νοέμβρη, και έχω την ψευδαίσθηση πως αυτό τον μήνα γεννιούνται άνθρωποι, σαν εμένα περίπου.
Δεν ξέρω πότε γεννιούνται τα ζώα που λες , πότε οι πνευματικές οντότητες που περιοδικά εσύ αναφέρεσαι και ούτε βεβαίως πότε τα εξωγήινα όντα, νεφελίμια και ελοχίμια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2011, 14:23:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gianipseftis
quote:
Χρήσιμος θέλω να είμαι, όχι αγαπητός.

Καλά αυτό και να ήθελες..
quote:
Δεν ξέρω πότε γεννιούνται τα ζώα που λες , πότε οι πνευματικές οντότητες που περιοδικά εσύ αναφέρεσαι
Ακόμα δεν έχω βρει πού είναι αυτές οι περίφημες "πνευματικές οντότητες" στις οποίες έχω αναφερθεί. Μάλλον θα πρέπει να ψάξω και στη φαντασία σου για να τις βρω
quote:
Εγώ γνωρίζω πως γεννήθηκα αρχές Νοέμβρη, και έχω την ψευδαίσθηση πως αυτό τον μήνα γεννιούνται άνθρωποι, σαν εμένα περίπου.
Α πες το ντε ότι είσαι συνάδελφος Σκορπιός! Για αυτό δεν βγάζουμε άκρη. Το 'λεγα εγώ ότι κάτι κοντά σε Αιγόκαιρω είσαι. Έτσι εξηγείται και η φυσική καλοσύνη σου!
quote:
Δεν ξέρω πότε γεννιούνται τα ζώα που λες , πότε οι πνευματικές οντότητες που περιοδικά εσύ αναφέρεσαι και ούτε βεβαίως πότε τα εξωγήινα όντα, νεφελίμια και ελοχίμια.
Καλέ βγάλε λίγο τα ελοχίμια και τους εξωγήινους απ' το κεφάλι σου! Σκέψου και κάτι άλλο! Η ζωή είναι ωραία!


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 13/10/2011 14:25:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2011, 14:37:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Doctor

Καλέ βγάλε λίγο τα ελοχίμια και τους εξωγήινους απ' το κεφάλι σου! Σκέψου και κάτι άλλο! Η ζωή είναι ωραία!


Και ο μπακλαβάς γωνία.
Όσο για τα εξωγήινα τριβόλια που λες και τις πνευματικές οντότητες, σε αλλουνού μυαλά κατοικοεδρεύουν.
Δεν πιστεύω σε θεούς και βεβαίως μήτε σε δαίμονες και σε πάσης φύσης πνεύματα, και τριάδες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lixos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2011, 14:47:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Gianipseftis,

Δεν ξέρω εάν συλλογίζομαι σωστά. Η ιστορία θα το κρίνει. Τουλάχιστον όμως συλλογίζομαι...(πώς το έλεγε ο Descartes? "σκέφτομαι άρα υπάρχω").

Όπως το λες είναι, δεν είναι απαραίτητο να συμφωνούμε. Μπορούμε να συζητάμε όμως και να διαφωνούμε με επιχειρήματα και αυτό είναι πιο υγιές και εποικοδομητικό.

Σου έχω ξαναζητήσει να μοιραστείς αυτές τις εμπειρίες που λες. Εάν δεν θέλεις για προσωπικούς σου λόγους, πάλι είναι απόλυτα σεβαστό.

Χρήσιμος είσαι (το αγαπητός το αφήνω ασχολίαστο ). Όλοι είμαστε χρήσιμοι. Και το μυρμήγκι ακόμη, που λέει και ο λαός.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2011, 14:54:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όλοι είμαστε χρήσιμοι. Και το μυρμήγκι ακόμη, που λέει και ο λαός.
Μπα.. μην παίρνεις κι όρκοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lixos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2011, 15:59:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μπα.. μην παίρνεις κι όρκο

Ναι, καταλαβαίνω πού το πας (ίσως?). Για παράδειγμα ποια η χρηστικότητα ενός δολοφόνου ή ενός παιδεραστή;;; Ναι από αυτής της άποψης, βρίσκουμε θα έλεγα σε ξέρα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2011, 16:38:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χρήσιμος είναι.. αυτός που καθιστά τον εαυτό του χρήσιμο.
Ή, θα μπορούσαμε να πούμε, η ανθρωπότητα έχει διάφορες ανάγκες, χρήσιμος είναι αυτός που μπορεί και τις καλύπτει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lixos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2011, 16:52:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξεκινάμε μεγάλη κουβέντα και μάλλον ανήκει σε άλλο θέμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2011, 17:03:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναιπ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2011, 19:22:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Doctor

Χρήσιμος είναι.. αυτός που καθιστά τον εαυτό του χρήσιμο.


Καλά μιλάμε για τον απόλυτο ορισμό

Ντόκτορ είσαι .....άπαιχτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2011, 19:29:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
lixos

Σου έχω ξαναζητήσει να μοιραστείς αυτές τις εμπειρίες που λες. Εάν δεν θέλεις για προσωπικούς σου λόγους, πάλι είναι απόλυτα σεβαστό.



Δεν είναι προσωπικές οι δικές μου εμπειρίες, (με την έννοια πως δεν θέλω να τις δημοσιοποιήσω).

Απλά δεν οδηγούν σε λύσεις που εσύ διακαώς αναζητάς, και εύχεσαι να είναι υπαρκτές.
Και θα μπορούσα να δείξω σε κάθε καλοπροαίρετο συνομιλητή που έχει ο ίδιος ανάλογες εμπειρίες , πως αυτές εξηγούνται.
Δεν συνομιλώ με τι μου είπε, τι άκουσα από κάποιο που το έζησε, τι είδα σε ντοκιμαντέρ, τα αποτελέσματα μιας έρευνας κλπ κλπ.
Σε κάθε μια καλόπιστη έρευνα, θα μπορούσα να αντιτάξω άλλες δύο εξ ίσου καλόπιστες.

Για τον λόγω αυτό σου λέω καλή μου ας το αφήσουμε
Δεν θέλω να σου μειώσω τις ελπίδες σου.

Εσύ ηλικία και λογική έχεις.
Ότι χρήσιμο είχα να σου πω, στο έχω ήδη πει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2011, 21:19:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Doctor

Χρήσιμος είναι.. αυτός που καθιστά τον εαυτό του χρήσιμο.


Καλά μιλάμε για τον απόλυτο ορισμό

Ντόκτορ είσαι .....άπαιχτος




Εννοώ ότι δεν γεννιέται κάποιος χρήσιμος, αλλά γίνεται χρήσιμος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lixos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2011, 22:11:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
o.k. Gianis, πάω πάσο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lixos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 14:32:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου δείτε τα ακόλουθα 2 βιντεάκια.

Gianipseftis, θα σου πρότεινα να κάνεις και εσύ μια εξαίρεση. Είναι πραγματικά ενδιαφέρον.

Εν ολίγοις μια επιστήμονας, συγκεκριμένα νευροανατόμος, περιγράφει την εμπειρία του εγκεφαλικού που έπαθε προσπαθώντας να δώσει όσο καλύτερα γίνεται μια ερμηνεία λειτουργίας του εγκεφάλου μας.


http://www.youtube.com/watch?v=kqKpuhAT2iM

http://www.youtube.com/watch?v=3l39Bxm04ao

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 15:23:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tα ειδα lixos,περιγράφει μια εξωσωματική εμπειρία συνεπεία ασθένειας.ξέρω πολυ καλά τι λέει και ακόμη καλύτερα τι αισθάνεται που δεν μπορεί να εκφρασθεί με λόγια.

Είναι έτσι όπως τα περιγράφει.Και μέσα απο τα λόγια της διαφαίνεται το καυστικό σχόλιο για το Εγω και η σύστασή της,προτροπή της θα έλεγα,να προσπαθήσουν οι άνθρωποι να καταλάβουν,οτι δεν είναι ύλη,αλλά ενα απέραντο συμπαντικό Είναι!

Σαν μη ύλη,εννοώ την ψυχή,το πνεύμα,αυτο το κάτι που δίνει ζωή στο υλικό σώμα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lixos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 15:56:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικόμαχε,
Δεν το αντιλαμβάνομαι έτσι.
Νομίζω ότι δεν έχει να κάνει με το "μετά" αλλά με το εδώ και τώρα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 16:04:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Νικόμαχε,
Δεν το αντιλαμβάνομαι έτσι.
Νομίζω ότι δεν έχει να κάνει με το "μετά" αλλά με το εδώ και τώρα.



Να σου πώ.Το μετα με το εδω και τώρα,είναι ενα και το αυτό.Η διαφορα έγκειται στην αντίληψη.Μπορείς να αντιληφθείς,οταν είσαι στο τώρα,το μετά,μόνο κατόπιν ειδικών συνθηκών,όπως τραυματισμοί,εγχειρήσεις,σοκ κ.λ.π.

Αυτο δεν σημαίνει οτι είναι διαφορετικά πράγματα αλλά ενα χωροχρονικό αδιάλειπτο συνεχές!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lixos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 16:14:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτο δεν σημαίνει οτι είναι διαφορετικά πράγματα αλλά ενα χωροχρονικό αδιάλειπτο συνεχές!

Το μόνο χωροχρονικό σημείο που βρίσκω εγώ είναι η δίνη που έχει δημιουργηθεί στον εγκέφαλό μου προσπαθώντας να αποδείξω στον εαυτό μου τα αναπόδεικτα....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 16:31:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το μόνο χωροχρονικό σημείο που βρίσκω εγώ είναι η δίνη που έχει δημιουργηθεί στον εγκέφαλό μου προσπαθώντας να αποδείξω στον εαυτό μου τα αναπόδεικτα.

Συμπέρασμα:<<Πάψε να προσπαθείς>>!!

Εχεις χιούμορ Lixoς,μέσα στην δίνη των συναισθημάτων σου.
Πάρε μια μπαγκέτα και κάνε τον μαέστρο στην σονατα μεταξύ αριστερού και δεξιού ημισφαιρίου.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lixos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 16:44:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εχεις χιούμορ Lixoς,μέσα στην δίνη των συναισθημάτων σου.

Αυτοάμυνα το λένε....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 17:50:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το μόνο χωροχρονικό σημείο που βρίσκω εγώ είναι η δίνη που έχει δημιουργηθεί στον εγκέφαλό μου προσπαθώντας να αποδείξω στον εαυτό μου τα αναπόδεικτα....
quote:
Συμπέρασμα:<<Πάψε να προσπαθείς>>!!
ΣυμφωνώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 20:06:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
lixos

Gianipseftis, θα σου πρότεινα να κάνεις και εσύ μια εξαίρεση. Είναι πραγματικά ενδιαφέρον.


Οφείλω να απαντήσω, για να μην θεωρηθεί απαξιωτική η σιωπή μου.

Δεν θεωρώ πηγή ενημέρωσης τα βιντεάκια, και μήτε τις χολιγουντιανές υπερπαραγωγές που σκοπό έχουν να χειραγωγήσουν τις μάζες, ανάλογα τις κατευθύνσεις που τους δίνουν τα αφεντικά τους.

Επιπλέον θεωρώ απαράδεκτες τις παραπομπές σε συνδέσμους, σαν δείγμα αδυναμίας διατύπωσης της προσωπικής άποψης του καθενός μας.
Πιστεύω πως πρέπει πάντα, να κουβεντιάζουμε τις δικές μας θέσεις.

Αυτή είναι άποψή μου.
Καλή κακή, αυτή είναι

Μην το πάρεις προσβλητικά, δεν έχει να κάνει με σένα,
Την γνώμη μου για σένα την ξέρεις.

Μην πέφτεις σε δίνες που στήνονται για να σε ζαλίσουν.

Παρέκαμψε τες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lixos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2011, 23:10:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Gianipseftis,

Τα συγκεκριμένα links, δεν έχουν να κάνουν με αδυναμία διατύπωσης κάποιου γεγονότος από πλευράς μου. Απλώς τα βρήκα εξαιρετικά ενδιαφέροντα όσον αφορά στις δυνάμεις του εγκεφάλου και σκέφτηκα ότι μπορεί να ενδιαφέρει και τους υπόλοιπους. Δεν πρόκειται για χολιγουντιανή υπερπαραγωγή, πίστεψέ με. Είναι η εμπειρία μιας επιστήμονος μέσα από το εγκεφαλικό επεισόδιο που η ίδια υπέστη και τα συμπεράσματά της. Εγώ προσωπική άποψη δεν μπορώ να έχω επ΄αυτού γιατί δεν έχω υποστεί (ακόμη) εγκεφαλικό. Τίποτε το μεταφυσικό ή το δήθεν. Απλώς η κατάθεσή της σχετικά με τις λειτουργίες κάποιων κέντρων του μυαλού και των ημισφαιρίων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2011, 12:48:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
lixos
quote:
Τα συγκεκριμένα links, δεν έχουν να κάνουν με αδυναμία διατύπωσης κάποιου γεγονότος από πλευράς μου. Απλώς τα βρήκα εξαιρετικά ενδιαφέροντα όσον αφορά στις δυνάμεις του εγκεφάλου και σκέφτηκα ότι μπορεί να ενδιαφέρει και τους υπόλοιπους. Δεν πρόκειται για χολιγουντιανή υπερπαραγωγή, πίστεψέ με.
Τι;; Υπονοεις ότι μπορεί να ισχύουν αυτά που λέει η επιστήμονας;;; Μου κάνεις πλάκα τώρα;; Δηλαδή, δεν αισχύνεσαι;; Δεν έχεις ίχνος ντροπής;;

Εις το όνομα της γραμμικής λογικής και του αγίου αριστερού ημισφαιρίου σε εξορκίζω!!!


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 15/10/2011 12:58:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2011, 13:03:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Gianipseftis,

Τα συγκεκριμένα links, δεν έχουν να κάνουν με αδυναμία διατύπωσης κάποιου γεγονότος από πλευράς μου. Απλώς τα βρήκα εξαιρετικά ενδιαφέροντα όσον αφορά στις δυνάμεις του εγκεφάλου και σκέφτηκα ότι μπορεί να ενδιαφέρει και τους υπόλοιπους. Δεν πρόκειται για χολιγουντιανή υπερπαραγωγή, πίστεψέ με. Είναι η εμπειρία μιας επιστήμονος μέσα από το εγκεφαλικό επεισόδιο που η ίδια υπέστη και τα συμπεράσματά της. Εγώ προσωπική άποψη δεν μπορώ να έχω επ΄αυτού γιατί δεν έχω υποστεί (ακόμη) εγκεφαλικό. Τίποτε το μεταφυσικό ή το δήθεν. Απλώς η κατάθεσή της σχετικά με τις λειτουργίες κάποιων κέντρων του μυαλού και των ημισφαιρίων.



Η ανάλυση οποιασδήποτε προσωπικής εμπειρίας μετρά μόνο αν έχω την δυνατότητα να υποβάλω ερωτήσεις στο ίδιο το άτομο.
Διαφορετικά είναι μια ιστορία ενός ανθρώπου, που θα με οδηγήσει – αν την λάβω υπ όψιν μου - σε παραπλανητικά συμπεράσματα.

Δεν είναι η σωστή κατά την γνώμη μου ακολουθία/οδός για να αποκτήσεις ορθή γνώση

Έχεις την λογική και την κρίση.
Μην την σπαταλάς μεταξύ ... δεξιών και αριστερών


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2011, 14:05:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η ανάλυση οποιασδήποτε προσωπικής εμπειρίας μετρά μόνο αν έχω την δυνατότητα να υποβάλω ερωτήσεις στο ίδιο το άτομο.
Διαφορετικά είναι μια ιστορία ενός ανθρώπου, που θα με οδηγήσει – αν την λάβω υπ όψιν μου - σε παραπλανητικά συμπεράσματα.

Βρήκα τη λύση, δες το βίντεο, και αν σου αφήσει απορίες (γιατί μπορεί και να μη σου αφήσει βρε αδερφέ!) άσε τις ερωτήσεις σου στα comments. Θα απαντηθούν άμεσα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lixos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2011, 22:29:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εν πάση περιπτώσει ladies & gentelmen, η συγκεκριμένη περιγραφή είναι αυτή ενός ανθρώπου που προσπαθεί να μεταφέρει την εμπειρία του μέσα από ένα σοβαρό εγκεφαλικό επεισόδιο.
Είναι δοσμένη σε γλώσσα που μπορεί ο καθείς να καταλάβει.
Δεν έχει κατά την άποψή μου ίχνους μεταφυσικού. Αν και ο καθένας μπορεί να το ερμηνεύσει όπως θέλει. Περισσότερο θα έλεγα ότι έχει να κάνει με τις άγνωστες δυνατότητες του θαυμαστού ανθρώπινου μυαλού.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lixos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2011, 22:29:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εν πάση περιπτώσει ladies & gentelmen, η συγκεκριμένη περιγραφή είναι αυτή ενός ανθρώπου που προσπαθεί να μεταφέρει την εμπειρία του μέσα από ένα σοβαρό εγκεφαλικό επεισόδιο.
Είναι δοσμένη σε γλώσσα που μπορεί ο καθείς να καταλάβει.
Δεν έχει κατά την άποψή μου ίχνους μεταφυσικού. Αν και ο καθένας μπορεί να το ερμηνεύσει όπως θέλει. Περισσότερο θα έλεγα ότι έχει να κάνει με τις άγνωστες δυνατότητες του θαυμαστού ανθρώπινου μυαλού.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2011, 22:36:55  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
lixos ,μας το εγραψες 2 φορες για να το εμπεδωσουμε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lixos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2011, 22:50:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολλές φορές κολλάει για κάποιο λόγο και μετά μου εμφανίζει δυο φορές τα ίδια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 24 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy