ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 2012 - ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ; Νο1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2006, 08:49:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
ΠΡΟΣ ΦΙΛΟ ΠΑΧΑΤΟΥΡΙΔΗ

ΦΙΛΕ ΕΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΙΣ ΚΑΣΣΕΤΕΣ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ.
ΗΔΗ ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΤΗΝ ΚΑΣΣΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΚΙΒΩΤΟΥ ΤΟΥ ΝΩΕ.
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΟ e-mail : MELETHTHS@pathfinder.gr

ΦΙΛΙΚΑ

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2006, 10:37:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

ΠΡΟΣ ΦΙΛΟ XD

ΦΙΛΕ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΙ ΑΘΕΛΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΤΙ ΑΒΑΣΙΜΟ.
ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΥ ΕΙΝΑΙ 210 - 3254673
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΠΑΥΛΟΣ ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ
ΘΑ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΕΑΝ ΤΟΥΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥΣ.

ΦΙΛΙΚΑ

MELETHTHS


Φίλε MELETHTH ειλικρινά δεν υπάρχει κανένας λόγος να απολογείσαι καθώς ως παλαιός αναγνώστης αυτών των περιοδικών σε διαβεβαιώνω ότι τις περισσότερες φορές η αξιοπιστία των άρθρων τους ελέγχεται.

Όσον αφορά την επικοινωνία με το Τ. Μ. η εμπειρία που αποκόμισα από προγενέστερη προσπάθεια επαφής δια e-mail για κάποιο ανάλογο θέμα, ήταν η απόλυτη σιωπή οπότε δεν προτίθεμαι αφού μάλιστα δεν το αγοράζω πια όπως καταλαβαίνεις να ασχοληθώ περαιτέρω μαζί του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T_Chameleon of Rodos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
92 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2006, 21:36:50  Εμφάνιση Προφίλ
Τα περί νοστραδαμου και η χρόνια 2000
Κοσμοϊστορικά πράγματα θα συμβούν το 2012 η και τίποτα. άλλη μια θεωρία κινδυνεύει να βγει λάθος παρά της σύμπτωσης που συμβαίνουν.
--Αποκάλυψη του Ιωαννη--
΄΄ και έγινε το εν τρίτο των υδάτων πικρό σαν Αψίνθια και εμολυνθη ΄΄
΄΄ και εξεματησθησαν οι άνθρωποι με μεγάλων καύσωνα και ζεστην΄΄
΄΄ και εκαη το εν τρίτο των δέντρων και των πράσινων χορταριών΄΄

...μόλυνση τον νερών.
...αύξηση της θερμοκρασίας από το όζον.
...Οικοδόμηση εξαφάνιση του πράσινου
Αυτά δεν γίνονται στης μέρες μας?????????


ΕΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ

T_Chameleon of RodosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Προλέγων
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2006, 03:30:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Προλέγων
Μέγα γεγονός την ογδόη ημέρα του Αυγούστου μηνός του έτους 2006


Έσεται Ήμαρ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2006, 09:13:18  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Μέγα γεγονός την ογδόη ημέρα του Αυγούστου μηνός του έτους 2006

Ναι! Ξεκινάνε οι διακοπές μου!!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
G7
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2006, 12:50:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G7
Μέγα γεγονός στις 8/8 του 2006 (δηλαδή 2+6=8) . Είστε σαφής και υπεραναλυτικός …
Θα γίνει του τρεις οχτώ εικοσιένα …
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2006, 13:13:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Είστε σαφής και υπεραναλυτικός …

Δε το συζητώ...

quote:
εικοσιένα …

2+1=3!! Ιδού η αποκάλυψη! Μα πως δεν το καταλάβαμε εμείς οι χαζοί?
Πάλι τα 3 θα γίνουν...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2006, 17:01:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Κοσμοϊστορικά πράγματα θα συμβούν το 2012 η και τίποτα. άλλη μια θεωρία κινδυνεύει να βγει λάθος παρά της σύμπτωσης που συμβαίνουν.
--Αποκάλυψη του Ιωαννη--
΄΄ και έγινε το εν τρίτο των υδάτων πικρό σαν Αψίνθια και εμολυνθη ΄΄
΄΄ και εξεματησθησαν οι άνθρωποι με μεγάλων καύσωνα και ζεστην΄΄
΄΄ και εκαη το εν τρίτο των δέντρων και των πράσινων χορταριών΄΄

...μόλυνση τον νερών.
...αύξηση της θερμοκρασίας από το όζον.
...Οικοδόμηση εξαφάνιση του πράσινου


Λοιπον αυτη ειναι η πλακα με τις προφητειες.

Προφητευσε το οτιδηποτε και καποτε αυτα που προφητευσες θα ταιριαξουν με καποια γεγονοτα και τοτε θα ανακυρηχθεις μεγας προφητης.

(κατα προτιμηση προφητευσε φυσικες καταστροφες,ασθενειες και πολεμους ΑΦΟΥ ΠΑΝΤΑ γινονται φυσικες καταστροφες,ξεσπασματα επιδημιων και πολεμοι!Προσεξε ομως να μην προφητευσεις την ΑΚΡΙΒΗ ημερομηνια γιατι τοτε στενευεις πολυ τα περιθωρια του "ταιριασματος" της προφητειας σου με καποια γεγονοτα).

Βασικα μερικοι επιστημονες πιστεουν οτι δεν θα εχουμε αυξηση της θερμοκρασιας αλλα πτωση της θερμοκρασιας.

Εαν γινει η νεα εποχη των παγετωνων θα ηθελα να ξερω με ποιανου τις προφητειες θα ταιριαξουν την νεα κλιματολογικη αλλαγη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2006, 22:55:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr
quote:

Βασικα μερικοι επιστημονες πιστεουν οτι δεν θα εχουμε αυξηση της θερμοκρασιας αλλα πτωση της θερμοκρασιας.

Εαν γινει η νεα εποχη των παγετωνων θα ηθελα να ξερω με ποιανου τις προφητειες θα ταιριαξουν την νεα κλιματολογικη αλλαγη.


βασικα μολις ανεβει η θερμοκρασια και αλλο και λιωσουν οι παγοι αυτο το extra νερο θα επηρεασει τα θερμα ρευματα των θαλλασων με αποτελεσμα την πτωση της θερμοκρασιας , πανω σε αυτη την ιδεα φτιαξανε και την ταινια "μετα την επομενη μερα" (the day after tommorow)



Catch The Rainbow

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2006, 10:01:49  Εμφάνιση Προφίλ
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΓΕΙΑ ΣΑΣ
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΕ ΕΞΙΤΑΡΟΥΝ,ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΩ! ΖΑΛΙΣΤΙΚΑ ΒΕΒΑΙΑ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΛΟ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΙΣ 5-6 ΠΡΩΤΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΤΕΛΕΙΤΑΙΕΣ!!!

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ... ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ!!!

ΟΧΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!!! ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΧΑΡΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑ, ΤΟ ΚΑΜΠΡΙΟ ΠΟΥ ΟΔΗΓΩ...ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΦΤΗΚΑ!!!
ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙ? ΚΡΙΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΤΟΣΟ ΛΙΓΟ???
ΧΑΧΑΧΑ

ΠΑΝΤΩΣ...ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ... ΕΠΕΣΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΩΝ ΜΑΓΙΑ...ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΑΡΚΕΤΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ 2012.ΠΑΝΤΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ... ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ... ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΟΜΩΣ ΜΑΣ ΤΡΟΜΑΖΕΙ... ΚΑΘΩΣ ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΚΑΘΩΣ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Ο ΓΥΜΝΑΣΙΑΡΧΗΣ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 20 ΧΡΟΝΙΑ : Ο ΜΟΝΟΣ ΑΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2006, 10:44:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Καλημέρα σε όλες και όλους!

Το μόνο που θα (ξανα) συμβεί το 2012 θα είναι το να (ξανα) πάρει (δυστυχώς...) το πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός...

Δημήτρης

______
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2006, 11:38:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
quote:
Καλημέρα σε όλες και όλους!

Το μόνο που θα (ξανα) συμβεί το 2012 θα είναι το να (ξανα) πάρει (δυστυχώς...) το πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός...

Δημήτρης


Αυτό φίλε Δημήτρη λέει η λογική.
Γι' αυτό καλό για σας τους υπόλοιπους είναι, να συμβεί κάτι το 2012, μπας και χαρείτε.

Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2006, 11:55:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Nαι, ολόκληρη η τότε Εθνική Βραζιλίας θα κάνει μεταγραφή στη Πανιωνάρα!!!

Και φυσικά θα σκίσουμε!!!

Δημήτρης

______
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2006, 12:22:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:

Nαι, ολόκληρη η τότε Εθνική Βραζιλίας θα κάνει μεταγραφή στη Πανιωνάρα!!!


Πανιώνιος...Πανιώνιος ;;;; Κάτι μου θυμίζει. ... ομάδα είναι ;;;


Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2006, 12:29:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
Μακάρι!!!

1000 φορές εσείς παρά ο ακατανόμαστος.

Έτσι κι' αλλιώς Δημήτρη αν το πάρει κάποιος άλλος...
...στατιστικό λάθος θα είναι και πάλι.

Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2006, 12:39:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr
καλα ακομα ζει αυτο το θεμα ελεος :P



Catch The Rainbow

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2006, 00:06:40  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
καλα ακομα ζει αυτο το θεμα ελεος :P

Μέχρι το 2012... έχουμε καιρό ακόμη...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2006, 13:18:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr
quote:

quote:
καλα ακομα ζει αυτο το θεμα ελεος :P

Μέχρι το 2012... έχουμε καιρό ακόμη...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."


ναι ετσι ειναι αλλα οπως και να το κανουμε εχει εξαντληθει πιστευω το θεμα απο καθε πλευρα και κανεις δεν εχει να προσθεσει τιποτα ουσιαστικο, ελπιζω οντος να γινει κατι παντος τοτε γιατι το 2012 νομιζω τελειωνει η αναβολη μου απο τον στρατο και δεν μπορω να παρω αλλη :P



Catch The Rainbow

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ω
Νέο Μέλος

Greece
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2006, 01:12:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ω
quote:

Μέγα γεγονός την ογδόη ημέρα του Αυγούστου μηνός του έτους 2006


Έσεται Ήμαρ.



Οι πληροφορίες σου από που πηγάζουν;;
είναι δικό σου συμπέρασμα η το είδες κάπου;;
!!!!!!!ΤΡΟΜΕΡΟ!!!!!!!

Δευτέρα07/08/2006
Ο Peretz δίνει το πράσινο φως για την κλιμάκωση της επίθεσης στον Λίβανο..

Τρίτη 08/08/2006
Βομβαρδισμός του Λιβάνου. konkef@otenet.gr


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2006, 08:57:23  Εμφάνιση Προφίλ
Γειά σας και πάλι!
Λοιπόν...έκατσα και διάβασα και τις 37 σελίδες!!! χαράς το κουράγιο μου!
Οπως είχα γράψει και στο προηγούμενο post που είχα κάνει...το μόνο που ήξερα μέχρι πριν λίγο καιρό για το 2012,ήταν το ημερολόγιο των Maya. Τώρα βλέπω πως αυτά που έχουν γραφτεί είναι πολύ περισσότερα. Δεν μπορώ να πώ άν μέσα σε αυτά υπάρχουν αλήθειες ή ψέμματα. Δεν νομίζω να είναι εύκολο να το ανακαλύψουμε εμείς αυτό. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να βάλουμε ίσως λιγάκι το μυαλό μας να δουλέψει. Βλέπουμε ότι πολλές θεωρίες συμπίπτουν στην ίδια ημερομηνία. Εχουμε σκεφτεί το ενδεχόμενο ,τελικά να είναι ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΘΕΩΡΙΑ? Τί ένοώ? Οτι μπορεί όσοι ασχολήθηκαν με το θέμα,από όλες τις μεριές,να χρησιμοποίησαν την ίδια ημερομηνία για να φαίνονται όλα πιό πιστευτά! Οπως υπάρχει η θεωρία ότι οι Προφητείες δεν επαληθεύονται,αλλά αυτοί που έχουν την εξουσία τις επαληθεύουν για να κυβερνούν τον κόσμο με τον φόβο του Θεού! Είμαι Χριστιανός,αλλά είμαι γιατί μου αρέσει η ιδέα του "αγάπα τον πλησίον σου" και νομίζω ότι αυτό ήθελε βασικά να μας διδάξει ο Χριστός,όταν ήρθε σε μία εποχή έντονου μίσους και πολέμων... όχι και πολύ διαφορετική από την δική μας νομίζω... Τέλος πάντων...άλλη μιά ιδεα που πέρασε από το μυαλό μου,είναι για αυτό τον πλανήτη που μερικοί ανέφεραν με την παράξενη τροχιά που περνάει κάθε 3600 χρόνια νομίζω... Λοιπόν... κάποιοι λένε ότι εκεί ζουν αυτοι που μας διμιούργησαν... (εγώ δεν ξέρω τίποτα... εδώ τα διάβασα αυτα!) Μα...έχετε σκεφτεί κάτι? Με την τροχιά που έχει ο πλανήτης αυτός,έχετε σκεφτεί αυτή την στιγμή τί θερμοκρασίες επικρατούν εκεί? Πρέπει να πλησιάζουν το απόλυτο μηδεν! Λογικό,λογω της μεγάλης του απόστασης από τον Ηλιο. Οπότε,μόνο όταν φτάνει κοντά μας μπορεί να έχει "ανθρώπινες" συνθήκες. Αν ξέρει κανείς περισσότερα...ας μου πεί παρακαλώ. Το συμπέρασμα πάντως από όλα αυτά,είναι το : αντί να περιμένουμε να δούμε τί θα γίνει τα επόμενα χόνια,καλύτερα θα ήταν να δούμε τί μπορούμε να κάνουμε για να γίνουμε εμείς καλύτεροι,και μέσω αυτού να κάνουμε τον κόσμο μας καλύτερο.
Ευχαριστώ για το χώρο και τον χρόνο που μου διαθέσατε
Δικός σας
Σταμάτης!
Υ.Γ. Στο προηγούμενο post είχα κάνει και λίγη "πλάκα" sorry Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 13:14:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr
quote:

...άλλη μιά ιδεα που πέρασε από το μυαλό μου,είναι για αυτό τον πλανήτη που μερικοί ανέφεραν με την παράξενη τροχιά που περνάει κάθε 3600 χρόνια νομίζω... Λοιπόν... κάποιοι λένε ότι εκεί ζουν αυτοι που μας διμιούργησαν... (εγώ δεν ξέρω τίποτα... εδώ τα διάβασα αυτα!) Μα...έχετε σκεφτεί κάτι? Με την τροχιά που έχει ο πλανήτης αυτός,έχετε σκεφτεί αυτή την στιγμή τί θερμοκρασίες επικρατούν εκεί? Πρέπει να πλησιάζουν το απόλυτο μηδεν! Λογικό,λογω της μεγάλης του απόστασης από τον Ηλιο. Οπότε,μόνο όταν φτάνει κοντά μας μπορεί να έχει "ανθρώπινες" συνθήκες.

μα τι ακριβος παει να πει ανθρωπινες συνθηκες; εμεις ζουμε σε αυτες τις συνθηκες γιατι ετσι μεταλαχθηκαμε ωστε να επιβιονουμε καποιοι αλλοι οργανοισμοι μπορουν να ζησουν ανετα σε ακραιες για εμας συνθηκες, και απο την αλλη αφου μας δημιουργησαν παει να πει οτι εχουν ενα Α τεχνολογικο επιπεδο αρα δε νομιζω οτι το κρυο θα τους εμποδισει να επιβιοσουν , δεν πιστευω την θεωρεια αυτη απλα αναφερο καποια απλα πραγματα που σκεφτικα με βαση την κοινη λογικη



Catch The Rainbow

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 14:27:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
μαλιστα
ξερεις τι παει να πει απολυτο μηδεν;;;;

-298 αν θυμαμε καλα


στο απολυτο μηδεν ολα τα μορια παυουν να κινουνται

η κοινη λογικη λεει
οτι στο απολυτο μηδεν δεν ζει τιποτα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2006, 09:57:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr
quote:

μαλιστα
ξερεις τι παει να πει απολυτο μηδεν;;;;

-298 αν θυμαμε καλα


στο απολυτο μηδεν ολα τα μορια παυουν να κινουνται

η κοινη λογικη λεει
οτι στο απολυτο μηδεν δεν ζει τιποτα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του


εμ ναι η κοινη λογικη λεει οτι δεν τα ξερουμε ολα και η φυσικη λεει οτι δεν εχουμε επιτυχει θερμοκρασια στο απολυτο μηδεν οποτε μονο οικασιες μπορουμε να κανουμε



Catch The Rainbow

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2006, 18:51:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
ολα καλα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2006, 18:39:19  Εμφάνιση Προφίλ
Παιδιά γειά σας και πάλι!
Είδα ότι αυτό το τελευταίο που έγραψα,περί θερμοκρασίας αυτού του παράξενου πλανήτη σας έβαλε λίγο σε σκέψεις.Φίλε Νίτρο, εσύ,σαν δημιουργός κάποιου πλάσματος, θα το έκανες να μπορεί να ζήσει στις "δικές" σου συνθήκες ζωής? Η' θα το έφτιαχνες ώστε να μπορεί να ζήσει μόνο σε ένα περιβάλλον π.χ. 100 βαθμών κελσίου? Αν λοιπόν αυτοί που μας δημιούργησαν ζούν σε συνθήκες που είναι αδύνατον να ζήσουμε εμείς,τότε γιατί μας έφτιαξαν έτσι? Γιατί μας άφησαν σε αυτόν εδώ τον πλανήτη? Δεν μπορούσαν να μας φτιάξουν και έμας έτσι ώστε να μπορούμε να ζούμε π.χ. στον Πλούτωνα,ώστε να είμαστε και βιολογικά πιό κοντά τους? Πάντως... άν είχα την τεχνολογία τους...όπως λες...σίγουρα δεν θα επέλεγα να ζήσω στον πλανήτη τους.Α! και άσχετο... κάτι από τα θρησκευτικά... που καμιά φορά λένε και την αλλήθεια... Δεν είμαστε δηλαδή "κατ'εικόνα και καθ'ομοίωσιν"?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2006, 22:07:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr
εμ ναι βασικα εγω δεν υποστηριζω αυτη την θεωρια των διμιουργων μας απο τον μακρινο πλανητη απλα εδωσα καποιες λογικες απαντησεις σε καποια ερωτηματα που προκηπτουν αν (λεμε αν) οντος υπαρχουν αυτοι οι διμιουργοι μας στον ταδε πλανητη,
οπωτε μιας και δεν ειμαι οπαδος της θεωρειας αυτης δεν μπορω να σε κατατοποισω

αυτο που λες για τα θρησκευτικα που κολαει δεν καταλαβα καθως δεν εθιξα τπτ προς θρησκεια αλλα μιας και το αναφερες οντος ετσι ειναι αλλα αντιστροφα, ο θεος εγινε κατ εικονα και καθ ομοιωσης του ανθρωπου, γιατι και πως κτλ δεν θα το κουβεντιασουμε εδω γιατι θα βγουμε εντελως εκτος



Catch The Rainbow

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2006, 23:36:14  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα.

Το θέμα με το 2012 δεν είναι τι θεωρίες υπάρχουν για το τι θα γίνει πιστεύω, ΑΛΛΑ για το τι θα θέλαμε να γίνει, το τι περιμένουμε και προσμένουμε να συμβεί, που θα μας οδηγήσει στην γενική αλλαγή και που θα σπάσει αυτά τα δεσμά που νιώθει η ανθρωπότητα να την κρατάνε στον "πυθμένα"...

Κάθε αλλαγή σίγουρα όμως έχει κι ένα τίμημα...

Είδομεν..



ΟΣΟ ΣΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΣΟ ΜΕ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΩ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 17:41:19  Εμφάνιση Προφίλ
Οχι βρε Νίτρο,με παρεξήγησες! Αυτό με τα θρησκευτικά δεν είχε να κάνει με εσένα!!! Ετσι το έθιξα..και φυσικά έχεις δίκιο με αυτό που λές ότι ο θεός είναι φτιαγμένος κατ'εικόνα και καθ'ομοίωσιν του ανθρώπου! Στις περισσότερες θρησκείες ο θεός είναι ανθρωπόμορφος,και είναι λογικό,αφού μέσα στο μυαλό του ο άνθρωπος θα ήταν δυσκολο να είχε φανταστεί ένα πλάσμα (με την ανώτατη δύναμη) με διαφορετική μορφή από αυτόν! Αυτό έγινε για να εξυψωθεί ακόμα περισσότερο το ΕΓΩ του ανθρώπου.
Τώρα στο θέμα μας σχετικά με το 2012. Είδα πρόσφατα,στο ΣΚΑΙ στην τηλεόραση ένα ντοκυμαντέρ που είχε, σχετικό με τους Μάγια. Το μόνο που ήξερα μέχρι τώρα για αυτούς ήταν ότι είχα διαβάσει σε ένα βιβλίο για το ημερολόγιό τους.Στο ντοκυμαντέρ είδα περισσότερα για τον τρόπο που ζούσαν! Πόλεμοι μεταξύ των πόλεων, ανθρωποθυσίες , τελετουργίες κατά τις οποίες ο αρχηγός τους τρυπούσε τα γεννητικά του όργανα με ένα σουβλί,γυναίκες που έχωναν αγκάθια στην γλώσσα τους για να ματώσει και να στάξει αίμα στον βωμό του θεού... Σωκαρίστηκα.Θυσίαζαν ακόμα και τους δικούς τους! Μάλιστα θυμήθηκα ότι σε αυτό υο βιβλίο ου είχα διαβάσει ανέφερε κάτι για ένα "παιχνίδι" που είχαν και έμοιαζε αρκετά με το σημερινό μπάσκετ!!! Το έπαιζαν μια φορά τον χρόνο προς τιμήν κάποιου θεού!Ελα όμως που ο αρχηγός της ομάδας που νικούσε γινόταν θυσία στο θεό αυτο!!! (άντε να του φωνάξει κάποιος "ΒΑΛΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ!").Μου φάνηκε πολύ βάρβαρος λαός,για να έχει δημιουργήσει αυτός αυτό το ημερολόγιο... Δεν ξέρω ... αλλά μήπως το ημερολόγιο αυτό προήλθε τελικά από κάποιον άλλο λαό προγενέστερο των Μάγια και εκείνοι απλά το βρήκαν έτοιμο και το χρησιμοποίησαν? Μήπως λοιπόν δεν υπήρχαν στους Μάγια τα κατάλληλα άτομα που να γνωρίζουν πώς να συνεχίσουν αυτό το ημερολόγιο...και τελικά το άφησαν όπως το βρήκαν? Να λήγει δηλαδή το 2012?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 19:34:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr
ειναι ενδιαφερον η σκεψη σου, αν και δεν μπορουμε να το σιγουρεψουμε καθως παιζουν και αλλες θεωριες στο προσκηνιο, οπως το οτι πολυ απλα οι ισπανοι τους αφανησαν σχετικα γρηγορα οποτε δεν προλαβαν να τελειωσουν το ημερολογιο, απο την αλλη ισως οντος ειναι το τελος του κοσμου το 2012 και σου λεει ε τι να νοημα εχει δε θα ζησει και κανεις να το χριαστει

παντος μην βιαζεσε να τους κρινεις βαρβαρους, βαρβαροι μας φαινοντε εμας , εγω θα τους ελεγα διαφορετικους, συμφωνα με την κοινη λογικη ειναι βαρβαροι με ολα αυτα που κανανε, αλλα, τι οριζει την κοινη λογικη; σαφως η κοινη λογικη οριζετε απο την εκαστοτε κοινωνια τα ηθη και τα εθιμα του καθε πολιτισμου, θελω να πω οτι εμας μας φαινετε βαρβαρο που θυσιαζαν τον αρχηγο της ομαδας μπασκετ (και εμεις ειμαστε διαθετημενει να θυσιασουμε ομαδες ολοκληρες αμα χασουν lol) αλλα για αυτους να ηταν κατι εντελος νορμαλ, και ο ιδιος ο αρχηγος της ομαδας να χαιροταν για αυτο, το οτι θα τον θυσιαζαν στον ταδε θεο, απλα ολα ειναι θεμα παιδειας , ετσι μεγαλοσε (μεγαλοναν) ετσι εμαθε (μαθεναν) και ζουσαν με αυτο.



Catch The Rainbow

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 19:41:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
Φαντάζεστε να είχανε και “στοίχημα”

Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy