ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 2012 - ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ; Νο1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2008, 17:40:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φίλε Τοξότις δεν θα διαφωνήσω με τα γραφόμενα σου.
Άλλωστε αυτή η γή πεδίο ασκήσεων είναι όπου ο καθένας
παράγει ένα έργο, στο τέλος θα δούμε τι κάναμε....
Η αγάπη είναι πολύ μεγάλη δύναμη: Μου κάνει εντύπωση που
εμείς οι άνθρωποι τη μετράμε με τα...δράμια, αν ξέρεις,
κάτι λιγότερα από γραμάρια, ενώ στην κακία,είμαστε πληθωρικοί,
δεν κάνουμε τσιγγουνιές...
Φίλε μου, ζούμε σε ένα κόσμημα,αυτόν τον κόσμο, αλλά φερόμεθα
ως βάρβαροι ή ανώριμα παιδιά. Η αγάπη του Πατρός είθε να μας
κρατήσει την ώρα του πειρασμού που έρχεται...
Όλοι οι λαοί σχεδόν, έχουν μιλήσει γι αυτήν την ώρα και ειτε
ως καταστροφή, είτε σαν ξεκαθάρισμα είτε σαν δικαίωση, είναι
να ρθεί και όσα έχουν γραφεί για το 2012, δείχνουν μια υποψία
αλήθειας...
Βέβαια δεν έχει αυτό σημασία, αλλά ότι μπροστά μας είναι η
εποχή όπου ο άνθρωπος θα ξαναγίνει άνθρωπος κι όσοι δεν αντέχουν
θα χαθούν...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia-admin
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2008, 09:24:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia-admin
***

__________________________________________
26/8/2008
__________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Xaris_k
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2008, 02:46:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Xaris_k
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΣ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΡΑΒΗΞΑΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ.ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ,ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΠΩΣ Ο Εχετλαιος ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΥ 2003,ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΠΛΗΝ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΣΥΓΚΡΑΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΣΧΕΤΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΕΤΕ.1.ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΑΡΧΙΚΑ ΟΙ ΑΣΤΕΡΙΣΜΟΙ ΗΤΑΝ 24 ΚΑΙ ΠΕΡΙ ΤΟΥ 13000 Π.Χ. Ο ΕΡΜΗΣ Ο ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΣ ΤΟΥΣ ΕΝΩΣΕ ΑΝΑ ΔΥΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ 12. 2.ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΤΗΣ ΘΕΑΣ ΚΑΛΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΠΕΡΙ ΤΑ 26000 ΧΡΟΝΙΑ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΞΑΝΑΣΥΝΑΝΤΗΣΑ ΣΕ ΑΡΧΑΙΟΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΥΓΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΩΣ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΕΝΝΙΑΥΤΟΣ Η ΚΟΣΜΙΚΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΚΑΤΑ ΠΛΑΤΩΝΑ.ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΑΜΕΣΩΣ ΠΗΓΕ ΣΕ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΕΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Η ΓΗ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΛΙΟ.ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΘΑ ΕΙΧΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΗΛΙΑΚΟΥ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ.Ο Εχετλαιος ΔΙΝΕΙ ΩΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΟΤΙ ΤΟ ΗΛΙΑΚΟ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΙΣ ΠΛΕΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΑΣΤΕΡΙ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΛΚΙΟΝΗ ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΠΛΗΡΗΣ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗ ΔΙΑΡΚΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΛΟΓΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΚΙΝΔΥΝΕΥΣΟΥΜΕ ΣΑΝ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ,ΟΤΙ ΟΙ 12 ΑΣΤΕΡΙΣΜΟΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΗΛΙΑΚΟΥ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΣΤΟ ΟΥΡΑΝΙΟ ΣΤΕΡΕΩΜΑ.ΕΤΣΙ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΑΣΤΕΡΙΣΜΟ ΤΟΥ ΤΑΔΕ,Ο ΟΠΟΙΟΣ ΟΠΩΣ ΕΧΕΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΘΕΙ ΕΧΕΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΠΕΡΙ ΤΑ 2.160 ΕΤΗ.ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟΝ ΠΛΑΤΩΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΜΑ Η ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΠΟΛΩΝ
(ΠΙΘΑΝΩΣ ΑΛΛΑΓΗ ΠΟΛΙΚΟΤΗΤΑΣ)ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΘΕ 12.500 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΓΗΣ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΛΙΟ ΠΟΥ Ο ΒΟΡΕΙΟΣ ΠΟΛΟΣ ΕΧΕΙ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΗΜΕΡΑ (ΛΕΥΚΕΣ ΝΥΧΤΕΣ) ΚΑΙ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΝΥΧΤΑ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΤΟΥ Ο ΑΡΧΑΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΕΟΠΟΙΟΥΣΕ ΤΟ ΟΥΡΑΝΙΟ ΣΤΕΡΕΩΜΑ Η ΓΝΩΡΙΖΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ.
-ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΑΥΤΩΝ ΜΕ ΤΙΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ.
ΟΠΩΣ ΠΙΘΑΝΩΣ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΕΙ Η ΜΠΑΙΝΟΥΜ ΣΤΟΝ ΑΣΤΕΡΙΣΜΟ ΤΟΥ ΥΔΡΟΧΟΟΥ.ΓΥΡΙΣΤΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΚΑΤΑ ΑΣΤΕΡΙΣΜΟ ΜΕ ΑΦΑΙΡΕΣΗ 2.160 ΧΡΟΝΙΑ,ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΦΘΑΣΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ 9.600Π.Χ.ΠΕΡΙΠΟΥ.
-ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟ 4.450 Π.Χ. ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟ ΗΛΙΑΚΟ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟΝ ΑΣΤΕΡΙΣΜΟ ΤΟΥ ΤΑΥΡΟΥ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΤΟ 2.300 ΠΕΡΙΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ Ο ΑΣΤΕΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΚΡΙΟΥ ΕΩΣ Τ0 150 Π.Χ. ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ Ο ΑΣΤΕΡΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΙΧΘΥΩΝ.
ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥΣ Η ΘΡΥΛΙΚΗ ΕΞΟΔΟΣ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΦΑΡΑΩ ΕΓΙΝΕ ΠΕΡΙ ΤΟ 2.140 Π.Χ.ΜΕ ΤΟΝ ΜΩΥΣΗ,ΟΤΑΝ ΗΔΗ ΕΙΧΑΜΕ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΑΥΡΟ ΚΑΙ ΣΕ ΣΤΙΓΜΗ ΑΔΥΝΑΜΙΑΣ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΜΟΣΧΑΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΣΚΥΝΟΥΣΑΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟ Ο ΜΩΥΣΗΣ ΕΣΠΑΣΕ.ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ Ο ΚΡΙΟΣ ΚΑΙ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΑΜΝΟΥΣ.ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΗΔΗ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΙΧΘΥΩΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΓΥΡΙΖΑΝΕ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΨΑΡΑΔΕΣ ΜΑΘΗΤΕΣ,ΨΑΡΙΑ ΠΟΥ ΧΟΡΤΑΣΑΝΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Κ.Λ.Π.
-ΠΡΙΝ ΜΕ ΚΡΙΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ Χ.Ο.ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΣΕ,ΟΤΑΝ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΕΝΟΣ ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΜΙΛΑΓΕ ΓΙΑ ΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΤΗΣ ΤΡΙΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ (ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΙΛΙΑ ΧΡΟΝΙΑ) ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑΝ ΠΩΣ ΘΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΘΑ ΔΟΥΝ ΑΝΔΡΑ ΦΕΡΩΝ ΣΤΑΜΝΙΟΝ (ΥΔΡΟΧΟΟΣ ; ) Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΕΝΩΠΙΟΝ ΤΟΥ.ΜΙΑ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΝΟΜΟΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΑΜΝΑ ΤΗΝ ΚΟΥΒΑΛΟΥΣΑΝ ΑΥΤΕΣ.ΕΔΩ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ.ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΤΟΥ ΓΑΛΙΚΟΥ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟΥ ΕΡΕΥΝΩΝ Η ΑΛΛΑΓΗ ΑΣΤΕΡΙΣΜΟΥ ΘΑ ΛΑΒΕΙ ΧΩΡΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΩΣ ΘΕΜΑ ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΚΑΤΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2008, 09:22:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητέ Xaris k, δεν κρίνουμε εδώ μέσα στο
εσωτέρικα, αλλά συζητάμε με σκοπό την αναζήτηση
της αλήθειας κοινής για ολους και προς όφελος όλων...
Αυτά πουλες είνιααρκούντως ενδιαφέροντα και φυσικά,
ο άνθρωπος έχιε πολύ ιστορία που δεν γνωρίζει και
πολλά φιλοσοφήματα περί του εαυτού του που επίσης δεν
γνωρίζει...
Το 2012 φέρεται ως έτος ξεκαθαρίσματος και αρχή της πραγματικης
κατοικιας του ανθρώπου επί γης, ώς τέλειο πλάσμα Θεού,
ή ανεβαίνονας πλέον το τελευταίο σκαλί της θέωσης του...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2008, 00:15:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void
μια ερωτηση παιδια.
ακουσα οτι ο χαρδαβελας εχει εκπομπη για το 2012 αλλα ποτε την εχει????? ξερει κανεις???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

efi85
Νέο Μέλος


48 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2008, 03:43:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους efi85
quote:

Το 2012 φέρεται ως έτος ξεκαθαρίσματος και αρχή της πραγματικης
κατοικιας του ανθρώπου επί γης, ώς τέλειο πλάσμα Θεού,
ή ανεβαίνονας πλέον το τελευταίο σκαλί της θέωσης του...

Αγαπητέ trexagireve,τι εννοείς με το παραπάνω;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

efi85
Νέο Μέλος


48 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2008, 03:46:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους efi85
quote:

Το 2012 φέρεται ως έτος ξεκαθαρίσματος και αρχή της πραγματικης
κατοικιας του ανθρώπου επί γης, ώς τέλειο πλάσμα Θεού,
ή ανεβαίνονας πλέον το τελευταίο σκαλί της θέωσης του...

Αγαπητέ trexagireve,τι εννοείς με το παραπάνω;Μπορείς να κάνεις μία μικρή ανάλυση αν σου είναι εφικτό;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2008, 19:07:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Εγω νομιζω πως απλα εχουμε επηρρεαστει εξαιτιας του ηερολογιου των mayas..και πως απλα δεν θα γινει τιποτα.
Ετσι ελεγαν και για το 2000.Πως θα ερθει το τελος,πως θα γινει η Αποκαλυψη,πως ιος θα χτυπησει τα ηλεκτρονικα συστηματα και αλλα τετοια.
Και δεν εγινε τιποτα.Ολα αυτα ειναι καταστροφολογιες,μπας και ο ανθρωπος αποφασισει να ξυπνησει εσωτερικα και καλυτερευσει το ειναι του,καθως και τον πλανητη που τον φιλοξενει.
Ειμαι 26..για 4 χρονια να αρχισω να ανησυχω;εδω δεν ξερω αυριο τι θα μου γινει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2008, 11:12:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητή efi85, έχω δική μου αποψη, βασισμένη σε διάφορα
κείμενα και γεγονότα, που πιστεύω ότι συνδέονται
σε ένα, και είναι ότι εδώ ήρθαμε για να περάσουμε κάποια
στάδια.Στάδια ενηλικίωσης, ωρίμανσης, ικανότητας, χρήσης
προσωπικότητας, κλπ...Έδώ που είμαστε, πιστεύω ότι είναι
το τελευταίο, αν το δεις σαν ωρίμανση...
Απο δω κι έπειτα, όσα συμβούν, θα στιγματίσουν και καταγραφούν
απο την ανθρώπινη κοινωνία, που θα ανέβει επίπεδο και μάλιστα
έντονα...
Η μεταβιομηχανική κοινωνία πεθαίνει... Έχει
εκφυλιστεί σε τοσα μέρη που θα πρέπει να γίνει αντιληπτό,
ότι ζούμε την σαπίλα ενός τέλους...
Δεν υπάρχει κίνηση,
έχουμε σταματήσει ως χρόνος,έως ότου συντελεστεί αυτο
που θα περατώσει την εποχή αυτή... Πόλεμοι και καταστροφές,
που θα σηματοδοτήσουν την διαφορά του τώρα με εκείνο το
αύριο... Από το 2012, πιστεύω ότι οι άνθρωποι θα ζήσουν
όπως δεν έζησαν ποτέ, σαν αδέρφια και δίχως όπλα και χρήματα..
Πως θα γίνουν αυτά; Μόνα τους...
Κανείς δεν μπορεί να
σχεδιάσει τι θα γίνει. Κι όσοι το κάνουν, θα απογοητευτούν
οικτρά... "Διασκεδάζει Κύριος τας βουλάς των ανθρώπων"...

Αγαπητή μαιμουδίτσα, για το 2000, δεν βγήκαν προφητειες...
Απλά όλοι φοβόντουσαν το μπλοκάρισμα των υπολογιστών,
όχι το τέλος του κόσμου, όπως λέγεται εδώ και χιλιάδες
χρόνια...
Αλήθεια, εσύ, σαν νεότερη που είσαι,
μπορείς να αντιληφθείς το τέλος της εποχής που ζούμε;
Μπορείς να δεις την παρακμή και την αποσύνθεση;
Το λέω αυτό γιατί εγώ στα 43 μου, μου φαίνεται τόσο αληθινό
που δεν βλέπω άλλη εξέλιξη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

efi85
Νέο Μέλος


48 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2008, 15:12:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους efi85
Βρήκα κάποια αποσπάσματα από άρθρα και απόψεις από ένα άλλο forum και σκέφτηκα ότι έχει ενδιαφέρον να τους ρίξετε μια ματιά:


ΑΡΘΡΟ
"...Οι Μάγιας υπολόγιζαν τον χρόνο ( σωστά σε σχέση με αστρονομικούς όρους) σε Χρόνο-Κύκλους. Υπάρχει ο «μικρό-κύκλος» που διαρκεί 52 χρόνια, ο «μέγα-κύκλος» που διαρκεί 5.125 χρόνια (3.114 π.Χ έως 2.012 μ.Χ) και ο «γίγα-κύκλος» που διαρκεί περίπου 26.000 χρόνια.
Το εκπληκτικό όμως είναι ότι στις 21 Δεκεμβρίου του 2.012 στις 11.11΄ GMT , κλείνουν ταυτόχρονα και οι τρεις κύκλοι !!!
Είναι το τέλος του κύκλου των 52 ετών, το τέλος των 5.125 ετών (1.872.000 μέρες=1/5 του «γιγα-κύκλου») και το τέλος των 26.000 ετών….Και αποτελεί και την ολοκλήρωση του μεγάλου κύκλου της μετάπτωσης των Ισημεριών.

Όλοι αυτοί οι χρόνο-κύκλοι ολοκληρώνονται και κλείνουν ( οι Μάγιας αποδεικνύονται σωστοί αστρονομικά και χρονολογικά, σε σημείο που μας προκαλεί θαυμασμό αλλά και πολλές απορίες, ένα αναπάντητο μυστήριο), έχουμε δηλαδή κατ΄ αυτούς το «Τέλος του Χρόνου». Επίσης, για πρώτη φορά, στις 21/12/2012, “τα άστρα θα είναι στην σωστή τους θέση” (When the stars are right) όπως έλεγε ο συγγραφέας και ερασιτέχνης αστρονόμος Χ. Λαβκραφτ.
Οι Μάγιας, παρατηρώντας τα άστρα, είχαν δει τον “Αγγελιαφόρο των Άστρων”, να πλησιάζει αργά αλλά σταθερά. Και την κρίσιμη ημερομηνία ο αγγελιαφόρος θα είναι εδώ. Ποιο θα είναι το μήνυμα του ?…"
"Στην επίμαχη λοιπόν ημερομηνία, ο ήλιος, οι πλανήτες εκτός του Δία, θα βρίσκονται στο ίδιο τμήμα 180 μοιρών του ουρανού. Αυτό αποτελεί κάτι εξαιρετικά σπάνιο και αυτή την στιγμή δεν υπάρχει αντίστοιχο καταγεγραμμένο από την ανθρωπότητα. Η θέση του ηλιακού μας συστήματος θα ταυτιστεί με το ακριβές σημείο διατομής του Γαλαξία μας και με το επίπεδο της εκλειπτικής. Το επίπεδο της εκλειπτικής είναι το “μονοπάτι” που διαβαίνουν οι πλανήτες, η σελήνη και ο ήλιος από την Ανατολή προς την Δύση.
Τέμνει τον Γαλαξία (The Milky Way) σε μία γωνία 60 μοίρες περίπου στον αστερισμό του Τοξότη. Επίσης στον ουρανό θα φαίνεται μια πρωτοφανής συνάθροιση των πλανητών, σε ευθυγράμμιση με τον γαλαξιακό ισημερινό.

Ο “κοσμικός σταυρός” που σχηματίζεται από την διατομή του Γαλαξία μας και του πεδίου της εκλειπτικής ονομάζονταν από τους Μάγιας “Ιερό Δέντρο”. Ο κορμός του δέντρου “Axis Mundi ” είναι ο Γαλαξίας και το κεντρικό κλαδί το επίπεδο της εκλειπτικής.
Έτσι μυθολογικά, ο πατέρας μας ο Ήλιος, στην ημερομηνία αυτή, ανατέλλει για να συνδεθεί με το κέντρο του Ιερού Δέντρου, του κοσμικού δέντρου, του <<Δέντρου της Ζωής>>, δηλαδή με την καρδιά του Γαλαξία μας. Αυτό δεν έχει ξανασυμβεί εδώ και 26.000 χρόνια. ...."


ΑΠΟΨΗ ΜΕΛΟΥΣ
Πέντε χρόνια ακόμα. Το σχέδιο έχει τεθεί σε εφαρμογή εδώ και πολλά χρόνια. Θα ήθελα να αναφέρω το όνομα του οργανισμού που προωθεί το θέμα ''2012'', όπως κι αυτό που προώθησε τον ''φάκελο δήθεν συντέλεια 1999'' αλλά θα το αποφύγω για να μην θεωρηθεί ότι συνωμοσιολογώ και να μην ξεφύγουμε κι απ΄το θέμα.. Τα στοιχεία αδιάσειστα και αστρολογικά και μη αστρολογικά και ο κίνδυνος πρωτοφανής. Καμμία εποχή συνειδητοποίησης και ανύψωσης πάντως κατά την γνώμη μου εκείνα τα χρόνια, γιατί επικρατεί και αυτή η αισιόδοξη άποψη. Για εκείνη την εποχή έχω επικεντρωθεί και στην εξής ημερομηνία : 1/10/1949, 8.00πμ CCT, Πεκίνο. Εκείνη την εποχή θα έχουμε το βλέμα μας στραμένο στην Ανατολή εκτός φυσικά τις φυσικές και κλιματολογικές καταστροφές που θα εξελίσσονται παράλληλα με τις τραγικές οικονομικές και πολιτικές εξελίξεις. Ακόμα δεν έχω εντοπίσει ακριβές έτος του μεγάλου οικονομικού κραχ που θα πλήξει τις ΗΠΑ και θα επακολουθήσει μια πρωτοφανής κρίση στις διεθνείς αγορές. Οι συνθήκες θα είναι χαοτικές. 'Εχω ασχοληθεί πολύ με το θέμα. Δεν είναι η συντέλεια του κόσμου, αλλά η συντέλεια του κύκλου της Αυτοκρατορίας του Ατλαντικού και φυσικά η Ευρώπη δεν θα μείνει ανεπηρέαστη. Θα είναι το 2012 ή λίγο πιο μετά. Το σχέδιο προδιαγραμένο και η προφητεία απλά υποστηρικτική του σχεδίου που έχει εκπονηθεί από μυαλά χαοτικά και σκοτεινά. Προτείνω όλοι ακόμα κι αν δεν ξέρουν τόσο καλή Αστρολογία όπως εκείνος, να διαβάσουν πολύ προσεκτικά το άρθρο Χρ.Παίζη Είναι από τα πιο εμπεριστατωμένα άρθρα που έχω διαβάσει ποτέ πάνω στο θέμα.


ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕΛΟΣ....
Επειδή δεν μπορώ να διορθώσω το δημοσίευμά μου, θα'θελα να διορθώσω ότι η σωστή ώρα για την ημερομηνία που παρέθεσα είναι 3.00 το απόγευμα και δίνει ένα Ωροσκόπο στην 1η μοίρα του Υδροχόου. Είναι η Λαική Δημοκρατία της Κίνας. Αν συγκρίνετε τον χάρτη που παρέθεσε ο κύριος Παίζης για το 2012 με αυτόν της Κίνας αλλά των ΗΠΑ, θα διαπιστώσετε κάποιες πολύ σοβαρές αστρολογικές ενδείξεις. Το βλέμα στραμένο στην Ανατολή και οι προετοιμασίες από πολύ καιρό. Οι προφητείες απλά υποστηρικτικές των σκοτεινών κέντρων εξουσίας όπως συνέβη και στον Ψυχρό Πόλεμο που τρομοκρατούσαν τον κόσμο για πυρηνικό ολοκαύτωμα επισημαίνοντας την σατανική εξουσία των Σοβιετικών. 'Ηδη κατασκευάζεται ο νέος εχθρός.
Διελ. Ουρανός τετράγωνο Ουρανό Κίνας και αργότερα αντίθεση με 'Ηλιο της.
Διελ.Πλούτωνας τετράγωνο Ήλιο Κίνας.
Μεσοδιάστημα θανάτου 'Αρη/Κρόνου τετράγωνο 8ο οίκο Κίνας.
Μεσοδιάστημα 'Ηλιου/Πλούτωνα αντίθεση Ουρανό Κίνας (κάτι σαν επανάσταση ; 'Ηδη ο κύριος Παίζης έχει αναφέρει στο άρθρο του για το Yod και την παλιά μορφωτική επανάσταση στην Κίνα. Το συγκεκριομένο Yod Δία-Κρόνου-Πλούτωνα που όπως πολύ σωστά έγραψε συνδέεται με σκοπιμότητα (το δάχτυλο του Θεού) προμηνύει ακραία σκληρότητα, δογματισμό, θυσίες, σκληρούς νόμους και κανόνες που θεσπίζονται από υπερσυντηρητικές δυνάμεις που προσπαθούν να ελέγξουν την διεθνή κρίση).
Μεσοδιάστημα Κρόνου/Ποσ αντίθεση Ουρανός Κίνας
και Ποσειδώνα/Πλούτωνα σχεδόν σε σύνοδο με Ωροσκόπο Κίνας.

Μεσοδιάστημα 'Αρη/Κρόνου 5 μοίρες από τον Ωροσκόπο των ΗΠΑ.
Ουρανός τετράγωνο Αφροδίτη/Δία στον 7ο στον Καρκίνο των ΗΠΑ (οικονομική καταστροφή από πολεμική ενέργεια ή από εξαιρετικά ανταγωνιστικό κλίμα ; Το τέλος της αίσθησης ασφάλειας μέσα στις οικογένειες. Χρηματιστηριακή κρίση).
Ο Πλούτωνας στον Αιγόκερω σύμφωνα με Baldur Ebertin : ''Δεν θα μείνει λίθος επί λίθου". Στο Ωροσκόπιο που παρέθεσε ο κύριος Παίζης, ο Πλούτωνας είναι στον 10ο οίκο, αυτό λέει πολλά και χωρίς τα υπόλοιπα. Επιχείρηση εδραίωσης παγκόσμιας δικτατορίας.

quote:

Αγαπητή efi85, έχω δική μου αποψη, βασισμένη σε διάφορα
κείμενα και γεγονότα, που πιστεύω ότι συνδέονται
σε ένα, και είναι ότι εδώ ήρθαμε για να περάσουμε κάποια
στάδια.Στάδια ενηλικίωσης, ωρίμανσης, ικανότητας, χρήσης
προσωπικότητας, κλπ...Έδώ που είμαστε, πιστεύω ότι είναι
το τελευταίο, αν το δεις σαν ωρίμανση...
Απο δω κι έπειτα, όσα συμβούν, θα στιγματίσουν και καταγραφούν
απο την ανθρώπινη κοινωνία, που θα ανέβει επίπεδο και μάλιστα
έντονα...
Η μεταβιομηχανική κοινωνία πεθαίνει... Έχει
εκφυλιστεί σε τοσα μέρη που θα πρέπει να γίνει αντιληπτό,
ότι ζούμε την σαπίλα ενός τέλους...
Δεν υπάρχει κίνηση,
έχουμε σταματήσει ως χρόνος,έως ότου συντελεστεί αυτο
που θα περατώσει την εποχή αυτή... Πόλεμοι και καταστροφές,
που θα σηματοδοτήσουν την διαφορά του τώρα με εκείνο το
αύριο... Από το 2012, πιστεύω ότι οι άνθρωποι θα ζήσουν
όπως δεν έζησαν ποτέ, σαν αδέρφια και δίχως όπλα και χρήματα..
Πως θα γίνουν αυτά; Μόνα τους...
Κανείς δεν μπορεί να
σχεδιάσει τι θα γίνει. Κι όσοι το κάνουν, θα απογοητευτούν
οικτρά... "Διασκεδάζει Κύριος τας βουλάς των ανθρώπων"...

trexagireve σε ευχαριστώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pandora72
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2008, 15:51:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pandora72
den exo katalabei pote giati oloi milane gia to 2000 ? pios eipe gia to 2000 kati ektos apo kapies airesois pou apla psaxnane na trabiksoune tin prosoxi.
prosopika den pisteuo se oli auti tin katastrofologia pou akougetai synexeia.
auto pou tha geinei kata tin apopsi mou to 2012 einai oti tha allaksoune polla pragmata kai oti epitelous tha stamatisoun oloi autoi pou theloune na elenxoune kai na manipularoune ton kosmo ite einai epixeirimaties ite einai politikoi ite einai ekklisia ktl
kapioi gelane kai ego rotao "einai gia gelio to oti ftasame tin koinonia kai tin gi se ena simeio pou den antexi allo ? einai gia gelio to oti kanenas mas den antexi allo tin ekmetaleusi, ton polemo, ton pono kai tin dystixia ? einai gia gelio to oti to 5% tou planiti den kserei ti na kanei me ta plouti kai to 95% einai i sta oria i kato apo ta oria tis ftoxias, einai gia gelio to oti kathe mera xanoume kai perissotera dikaiomata, katastrefoume pio poly tin gi kai ton idio mas ton eauto ?"
gia mena einai gia gelio oti kapioi gelane gia auta kai ta koroideuoune kai etsi eksipiretoune auto to 5%

ena paradeigma kapioi apo emas leme oti to 2012 tha geinei kati poly symantiko kai auto legetai dikaiosyni kai oti prepei na imaste oloi proetimasmenoi gia auto... exoume dyo senaria pou mborei na geinoun
1.) na min geinei tipota apo ola auta, alla epeidi polloi mbeikane ston dromo allagis kai skepseis na exoun geinei toso polloi pou epitelous na zisi o planitis gi tin megaliteri anthropini epanastasi pou eide pote
2.) na geinei kai kapioi na xasoun na aisthanthoune kai na zisoune kati toso monadiko kai toso protofanes kai yperoxo kai na meinoun sto skotadi

I elpida petheni teleytaia, estw kai 1% na yparxei i elpida na geinoun ola auta aksizei ton kopo na pisteuoume se auti !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2008, 10:59:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητή pandora72, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις του Esoterica.
Σου εύχομαι γόνιμους κι εποικοδομητικούς διαλόγους.

Θα σε παρακαλούσα μόνο να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς (greeklish) ώστε να είναι πιο ευανάγνωστα τα μηνύματα σου.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2008, 14:30:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
quote:
ena paradeigma kapioi apo emas leme oti to 2012 tha geinei kati poly symantiko kai auto legetai dikaiosyni kai oti prepei na imaste oloi proetimasmenoi gia auto... exoume dyo senaria pou mborei na geinoun
1.) na min geinei tipota apo ola auta, alla epeidi polloi mbeikane ston dromo allagis kai skepseis na exoun geinei toso polloi pou epitelous na zisi o planitis gi tin megaliteri anthropini epanastasi pou eide pote
2.) na geinei kai kapioi na xasoun na aisthanthoune kai na zisoune kati toso monadiko kai toso protofanes kai yperoxo kai na meinoun sto skotadi

I elpida petheni teleytaia, estw kai 1% na yparxei i elpida na geinoun ola auta aksizei ton kopo na pisteuoume se auti !



Aγαπητή Πανδώρα θα συμφωνίσω μαζί σου. Πέρα από τις όποιες πεποιθήσεις έχεο ο κάθε ένας μας, αποτελεί πλέον επιστημονικό γεγονός, πως αφ' ενός είμαστε συνειδησιακά "δεμένοι" όλοι οι άνθρωποι μεταξύ μας, αλλά και με τον ίδιο τον πλανήτη μας και
αφ' ετέρου η συνείδηση μας προκαλεί/δημιουργεί την πραγματικότητπου βιώνουμε...

Με βάση αυτά λοιπόν, καλό είναι να εστιάσουμε στο μέλλον που επιθυμούμε, γιατί αυτό ακριβώς θα βιώσουμε...

Πιο απλά: αν εστιάζουμε στις καταστροφές, καταστροφές θα βιώσουμε...
αν εστιάζουμε στη θετική αλλαγή και στην "άνοδο" της ανθρώπινης συνειδητότητας, αυτό θα γίνει η πραγματικότητα μας

"Το μέλλον του παρελθόντος μας είναι αυτό που σκεφτόμαστε σήμερα, ΕΔΩ και ΤΩΡΑ"


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2008, 17:21:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητέ φίλε Toxotis, ότι κάτι υπάρχει γύρω απο τον
άνθρωπο τα τελευταία χρόνια, δεν το
αμφισβητεί κανείς κι όλοι καταλαβαίνουν ότι
επίκειται κάποια σημαντική αλλαγή για τον άνθρωπο.
Το όλο θέμα για μένα είναι η αντίφαση που τίθεται
καθώς κάποιοι λένε ότι το 2012 θα είναι έτος καταστροφών,
ενώ άλλοι ότι θα είναι έτος αλλαγής, επόμενο βήμα του
ανθρώπου...
Αυτό πιστεύω ότι συνδυάζεται με όσους θέλουν να προχωρήσουν
μπροστά και όσους θέλουν να μείνουν πίσω... Το μπροστά
όμως έρχεται σίγουρα και δεν μπορεί να αναβληθεί. Οπότε η
αλλαγή, θα προχωρήσει με όσους την ακολουθούν, ή της ανήκουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2008, 17:35:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
quote:
Αυτό πιστεύω ότι συνδυάζεται με όσους θέλουν να προχωρήσουν
μπροστά και όσους θέλουν να μείνουν πίσω... Το μπροστά
όμως έρχεται σίγουρα και δεν μπορεί να αναβληθεί. Οπότε η
αλλαγή, θα προχωρήσει με όσους την ακολουθούν, ή της ανήκουν.

Θαρρώ πως λέμε το ίδιο...
Η αλλαγή θα συντελεστεί.

Το θέμα είναι ότι κάποιοι ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ νιώθουν και συμμετέχουν σε αυτή,

ενώ για άλλους θα συντελεστεί... απλά εν αγνοία τους.

Για όσους δε επιθυμούν να παραμείνει η κατάσταση ως έχει... πιθανολογώ πως θα βιώσουν απλά το καταστροφικό μέρος της διαδικασίας που συνοδεύει τις ανακατατάξεις...

Φιλικά
Τοξότης


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2008, 20:19:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Έτσι πιστεύω κι εγώ φίλε Toxotis. Είναι ο
παλιός κόσμος που θα χαθεί κι ο νέος που έρχεται.
Αυτός είναι για όσους δεν πρόκειται να μπουν
στη νέα εποχή κι ο λόγος που έχουμε διαφορετικές
οπτικές του 2012. Δεν μπορούν να δούν πέρα απο αυτό,
όχι μόνο οι Μάγιας και οι άλλοι λαοί του παρελθόντος,
έτσι αποτελεί γι αυτούς έτος καταστροφής...
Από την άλλη το 2012, μπορεί να είναι το έτος αρχή
για μια νέα ανθρώπινη κοινωνία, που αντιγράφει το κίνημα
της Νέας Εποχής,το οποίο χρησιμοποιεί ή πιστεύει ότι χρησιμοποιεί,
αλλά είναι πάντα εκτός προγράμματος. Και γι αυτό θα χάσουν....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2008, 20:41:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Αυτό το τελευταίο

quote:
Από την άλλη το 2012, μπορεί να είναι το έτος αρχή
για μια νέα ανθρώπινη κοινωνία, που αντιγράφει το κίνημα
της Νέας Εποχής,το οποίο χρησιμοποιεί ή πιστεύει ότι χρησιμοποιεί,
αλλά είναι πάντα εκτός προγράμματος. Και γι αυτό θα χάσουν....

Θα ήθελα να μου το ανέπτυσες λιγάκι...

Ποιούς φωτογραφίζεις με το "κίνημα της Νέας Εποχής" και τι εννοείς "είναι ¨πάντα εκτός προγράμματος"? Και τι εννοείς "θα χάσουν?"

Σου ζητώ τις διευκρινήσεις καθώς το θέμα των κινημάτων και τάσεων που εντάσσονται στο "New Age" (με την επιφανειακή προσέγγιση) αποτελεί τεράστιο κατάλογο, και κάποια θεωρώ "αδίκως"...

Πολύ θα με ενδιέφερε η ττοποθέτηση σου...

Φιλικά
η Τοξότης


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γδούπος του μεσονυχτίου
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2008, 16:52:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους γδούπος του μεσονυχτίου
υπαρχουν πολλοι "κυκλοι" στο συμπαν...

ο προηγουμενοσ κοσμος των μαγιας ξεκινησε το 3114 π.Χ. και θα τελειωσει το 2012.

τι εγινε το 3114π.Χ.? βιβλικες καταστροφες? ενα καινουργιο αβαταρ? αλλαγη συνειδησης? ποιος ξερει...

δεν πρεπει να συγχεεται ομως με τον ζωδιακο κυκλο των 2160 ετων που ξεκινησε το ετος 1 και θα κλεισει περιπου στα μεσα του επομενου αιωνα...

ουτε με τη διελευση του νιμπιρου των 3600 ετων (εαν οντως υπαρχει τετοισ πλανητης) που απεχει πολυ αποτην εποχη μας/.

ουτε με την καλι γιουγκα των ινδων που κι αυτη αργει να τελειωσει!

το 2012 κλεινει μονο ο κυκλος των μαγιας.


ειναι πολλοι που ισχυριζονται οτι το 2012 θα κλεισουν ολοι οι παραπανω κυκλοι!!! [εγω αμφιβαλλω...]

ποιος ξερει τι θα γινει τοτε!?

εν αναμονη λοιπον!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2008, 18:05:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Γειά σου "γδούπε του μεσονυχτίου" καλοσώρισες.

Ενδιαφέρουσα η τοποθέτηση σου και γόνιμη, από την άποψη πως γεννά πολλά ερωτηματικά.

Π.χ.: Τι εννοείς, πως μόνο ο κόσμος των Μάγιας θα κλείσει τότε?
Είναι "ανοιχτός" ο κόσμος τους? Σε ποιο επίπεδο αν ναι?

Απ' όσα έχω συναντήσει μέχρι τώρα θεωρητικά πάντα, θα υπάρξουν πολλές ευθυγραμμίσεις εκείνη την περίοδο και εικάζεται πως θα συμπέσουν με την άνοδο της συνείδησης...(για όσους )

Επίσης γίνεται λόγος για τη ζώνη φωτονίων, η οποία σχετίζεται με το κεντρικό άστρο του γαλαξία μας, στην οποία θα είμαστε από το 2012 μόνιμα πλέον μέσα -ενώ αυτή τη στιγμή έχουμε ακόμη λίγες ημέρες ανά έτος, που λόγω της περιστροφής, εξερχόμαστε...

Ακόμη γίνεται λόγος για τους μεγάλους κοσμικούς κύκλους (Πλάτων) που συμπίπτουν με την ημερομηνία.

Τέλος να πω πως σε όσε πηγές έχω κοιτάξει είμαστε ήδη υπό την επιρροή του ζωδιακού του Υδροχόου - και μάλιστα η 100ετής μεταβατική περίοδος λήγει το 2012...

Όσο για το Νιμπιρού... λίγα πράγματα γνωρίζω και ως προς το 2012 δεν έχει πέσει κάτι στην αντίληψη μου.

Αν ήθελεες να μας πεις λίγα περισσότερα, θα χαιρόμασταν θαρώ ιδιαίτερα...

Τοξότης


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2008, 22:04:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητέ φίλε toxotis, αυτό που εννοώ είναι ότι
βλέπω γύρω μας ένα τέλος εποχής. Φαίνεται απο
το σταμάτημα του πνευματικού ορίζοντα. Όλα
στέκουν και περιμένουν μια αλλαγή. Το επόμενο βήμα.
Αν γινει το 2012 είναι πιθανό, αλλά το σίγουρο είναι οτι
θα γίνει. Αυτό έχει σημασία για μένα και συντεριάζεται
με τους Μάγια, αλλά και προφητείες για το τέλος το κόσμου
που ξέρουμε και τη μετάβαση σε ένα άλλο, σαφώς καλύτερο,
δίχως τα λάθη της εποχής μας, κόσμο.
Όσ γα τους νεοεποχίτες, απλά πιστεύω ότι βιάζουν και διεκδικουν την
κυριότητα μιας διαδικασίας που η ενορχήστρωση ανήκει στο Θεό
κι όχι σε ανθρώπους. Κι όποιος μπαίνει μπροστά κινδυνεύει να
εκτεθεί, τοποθετούμενος υπερ του λάθους.Της αναγκαστικής
προόδου του ανθρώπου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2008, 23:26:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Συμφωνώ με τη γενικότερη τοποθέτηση σου, απλά
αναρωτιόμουν

1)γιατί θεωρείς πως δεν θα συμπέσουν οι άλλοι κύκλοι
2) γιατί επικεντρώνεσε στο τέλος του κόσμου των μάγια & πως συνδέεται ο κόσμος τους με το "δικό μας" γενικότερα

3) σχετικά με τους ΝεοΕποχίτες: σίγουρα πολλά πράγματ που προωθούνται μέσω αυτού του ρεύματος είναι βαθειά ποτισμένα από το παλιό που φεύγει... όμως μοιάζει σαν να ξεχωρίζουν ορισμένα κομμάτια, που θαρρώ πως κακώς "εντάχθηκαν" εκεί, αφού βοηθούν στην αφύπνιση...


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2008, 22:31:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητέ μου toxotis, συμφωνώ μαζί σου ότι το
κακό, επειδή δεν υπάρχει, παίρνει μια μεριά καλού
και συνθέτει το δικό του συνολο. Κοινώς, δεν υπάρχει
κακό που να μην έχει και καλό μαζί του...
Συμφωνώ ότι η αφύπνιση έρχεται με πολλούς τρόπους,
αλλά ο εγωισμός και η πλάνη, ενεδρεύουν, με σκοπό
το να πάθει ζημιά ο άνθρωπος.
Δεν πιστεύω ότι κάποιος πρέπει να ξέρει πράγματα, που
η ίδια του η ψυχοσύνθεση δεν μπορεί να αντέξει.Χρειάζεται
το ανάλογο υπόβαθρο και αυτό δημιουργείται με τον χρόνο στον
άνθρωπο κι ότι αυτό γίνεται εδώ.
Πιστεύω ότι οτ 2012, δείχνει μια μεγάλη αλλαγή στον άνθρωπο,
που συνοδεύεται από πολλές ανατροπές, προκειμένου να διαφοροποιηθεί
η επόμενη κοινωνία του ανθρώπου.
Από ότι πιστεύω έχεις καταλάβει, μου αρέσει η φυσική εξέλιξη
των πραγμάτων κι όχι η επίσπευση.Υπάρχουν αρνητικές συνέπειες
για τον ίδιο τον άνθρωπο, που έχουν να κάνουν με την πίεση να
δεχτείμελλοντικά δεδομένα σαν γνωστά, ενάντια στην λογική του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2008, 22:33:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητέ μου toxotis, συμφωνώ μαζί σου ότι το
κακό, επειδή δεν υπάρχει, παίρνει μια μεριά καλού
και συνθέτει το δικό του συνολο. Κοινώς, δεν υπάρχει
κακό που να μην έχει και καλό μαζί του...
Συμφωνώ ότι η αφύπνιση έρχεται με πολλούς τρόπους,
αλλά ο εγωισμός και η πλάνη, ενεδρεύουν, με σκοπό
το να πάθει ζημιά ο άνθρωπος.
Δεν πιστεύω ότι κάποιος πρέπει να ξέρει πράγματα, που
η ίδια του η ψυχοσύνθεση δεν μπορεί να αντέξει.Χρειάζεται
το ανάλογο υπόβαθρο και αυτό δημιουργείται με τον χρόνο στον
άνθρωπο κι ότι αυτό γίνεται εδώ.
Πιστεύω ότι οτ 2012, δείχνει μια μεγάλη αλλαγή στον άνθρωπο,
που συνοδεύεται από πολλές ανατροπές, προκειμένου να διαφοροποιηθεί
η επόμενη κοινωνία του ανθρώπου.
Από ότι πιστεύω έχεις καταλάβει, μου αρέσει η φυσική εξέλιξη
των πραγμάτων κι όχι η επίσπευση.Υπάρχουν αρνητικές συνέπειες
για τον ίδιο τον άνθρωπο, που έχουν να κάνουν με την πίεση να
δεχτεί μελλοντικά δεδομένα σαν γνωστά, ενάντια στην λογική του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2008, 03:28:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Πολύ ενδιαφέρουσες οι τοποθετήσεις σου ομολογουμένως.

Η επίσπευση ούτως ή άλλως δεν πρόκειτε να επιφέρει τίποτε αφού "διενεργείται" με ανθρώπινα μέσα...

Όμως με βάζεις και σε περισυλλογή...


Θεωρείς μορφή επίσπευσης και τον καθημερινό διαλογισμό ας πούμε?

Το ερώτημα μου γεννήθηκε αρχικά λίγο πριν καθώς διάβαζα ένα βιβλίο, το οποίο γράφει πως "οι γραφές επιβεβαιώνουν το θάνατο που επέρχετε με την επαφή με το θείο" (αν και επιφυλάσσομαι για το τι ακριβώς θέλει να πει αφού δεν ολοκλήρωσα το βιβλίο)

Ο διαλογισμός εν μέρει επιφέρει μια μορφή θανάτου στον άνθρωπο ...

Εννοείς κι εσύ κάτι ανάλογ όταν λες

quote:
Υπάρχουν αρνητικές συνέπειες
για τον ίδιο τον άνθρωπο
?

Και ποιό μελλοντικό δεδομένο μπορεί να δεχτεί κανείς -μέσα στην άγνοια του- ενάντια στη λογική του ως γνωστό?

Αναφέρεσε στην εξέλιξη που επέρχετε σταδιακά? στην συνειδησιακή αφύπνιση? ή γενικότερα στις -καταστροφικές ή αντίθετα ευοίωνες- προβλέψεις σχετικά με το 2012?



http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2008, 10:42:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Ελα ρε φίλε toxotis, πότε είπα κάτι τέτοιο;
Αυτό που ειπα είναι ότι δεν είναι για τον πάσα
ένα ο διαλογισμός και τα άλλα, μόνο και μόνο γιατί
απαιτείται κάποια υποδομή για να μην πέσει ο άνθρωπος
σε χειρότερη κατάσταση...
Θυμίσου μόνο περιπτώσεις ατόμων που βγήκαν αστρικό
και συναντήσαν πνεύματα που τους επιτέθηκαν. Έχουν γίνει
πολλά και ένας άνθρωπος π.χ. που βγαίνει αστρικό, είναι
ευάλλωτος...
Αναφέρομαι στη φυσική πορεία του ανθρωπου που έχει την πορεία
της και καλά θα κάναμε κάποια φορά να τη βλέπαμε...
Ο "βλέπων" λέγονταν παλιά ο προφήτης...Καταλαβαίνεις γιατί;
Αυτό μας λείπεται. Ικανοτητες που αφήσαμε για τον πολιτισμό μας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2008, 12:24:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Άσχετο, αλλά είμαι η Τοξότης...

Σ' ευχαριστώ για τη διευκρίνηση. Δεν είπα πως το είπες εσύ, απλά συνέπεσαν με αυτό που διάβαζα και μου δημιουργήθηκε το ερώτημα που έθεσα σ'εσένα.

Όπως είπα δεν έχω ολοκληρώσει τη μελέτη εκείνου του βιβλίου, ωστόσο μερικές σελίδες παρακάτω επεξηγεί, πως ο θάνατος που εννοεί σε επαφή με το θείο, δεν είναι ο βιολογικός, αλλά του ανθρώπου ως ον που αγωνιά...

Ναι. Συμφωνώ πως αφήσαμε ολόκληρο το πνεύμα και την ψυχή μας γι' αυτό που έχουμε σήμερα-το πλήρως υλικό...

Στο βιβλίο που διαβάζω και που αποτελεί μέρος τριλογίας, ο συγγραφέας ξεδιπλώνει μία πολύ ενδιαφέρουσα θεωρία, όπου πιάνει τα βήματα της ανθρωπότητας μέσω των μεγάλων πολιτισμών-δομών...

Εκεί αναφέρει δύο μοντέλα που συνεχώς επαναλαμβάνεται -αυτό της Βαβυλώνας και αυτό του Μινωικού πολιτισμού- και ενδιάμεσα τον Αιγυπτιακό, όπου ακριβώς η γνώση και η επαφή με το θείο-κατά την άποψη του- όπως και το μέλλον του ανθρώπου είχαν καταγραφεί μέσα στους διαδρόμους της Μεγάλης πυραμίδας, η οποία είναι η ΒΙΒΛΟΣ της ανθρώπινης πορείας... σύμφωνα με το θεϊκό σχέδιο

Πάντως όπως τα τοποθετεί -και συμφωνώ- κανένα βήμα δεν ήταν περιττο.
Όλα με Σοφία σχεδιάστηκαν από το Θεό...

Οπότε και η σημερινή κατάντια είναι απόλυτα "επιθυμητή" αφού ότι συμβαίνει προωθεί αυτό το σχέδιο...


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2008, 17:13:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Συμφωνώ με όσα λες, φίλη toxotis,βλέπεις
εμείς οι άνθρωποι, είμαστε τυφλοί. Δεν βλέπουμε τι
έχουμε, κοιτάμε χαζά πράγματα, επιπόλαια και
ξεγελιόμαστε με το παραμικρό...
Συμφωνούμε και για τα δυο μοντέλα του παρελθόντος,
που επιβιώνουν μέσα απο τον χρόνο, καθώς οι λάτρεις της
μούχλας τα συντηρούν.
Εσύ όμως βλέπεις ότι η αυριανή μέρα για τον άνθρωπο, δεν
θα έχει καμία σχεση με όσα ζούμε εδώ;
Ζούμε ένα οδυνηρό τέλος και κάποιοι δεν θέλουν να το αφήσουν
να έρθει. Αλλά θα έρθει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2008, 17:31:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
quote:
Εσύ όμως βλέπεις ότι η αυριανή μέρα για τον άνθρωπο, δεν
θα έχει καμία σχεση με όσα ζούμε εδώ;

Ευτυχώς ΝΑΙ. Και βλέπω και χαίρομαι που δεν θα έχει καμία σχέση...

quote:
Ζούμε ένα οδυνηρό τέλος και κάποιοι δεν θέλουν να το αφήσουν
να έρθει. Αλλά θα έρθει...

Και ευτυχώς που δεν είναι στο χέρι τους η επιλογή!


http://vickytoxotis.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gtpower
Νέο Μέλος

Germany
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2008, 20:20:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gtpower
«ΤO 2012, ΩΣ ΤΕΛΕΣΙΓΡΑΦΙΚΟ ΕΤΟΣ ΕΛΕΥΣΕΩΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΟΥ
ΑΣΤΡΟΣΤΟΛΟΥ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΓΗ, ΤΟ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΕ ΜΟΝΟΝ Η
Ο.Ε.Α. ΑΠΟ ΤΟ 1983, ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΗ “ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΟΥ
ΙΩΑΝΝΟΥ”, ΚΕΦΑΛΑΙΟ Κ΄ ΤΗΣ “ΑΓΙΑΣ <ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗΣ ΜΟΓΓΟΛΙΚΗΣ>
ΓΡΑΦΗΣ”…
…ΟΜΩΣ, ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ-ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΔΩΔΕΚΑΘΕΟ
<ΔΕΚΑΤΡΙΑΘΕΟ> ΤΟΥ ΔΙΟΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΑΡΟΝ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ…
ΔΙΟΤΙ ΗΔΗ ΑΠΟ ΤΟ 9600 Π.Χ. ΗΤΤΗΘΕΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΟ
ΑΣΤΡΟΣΤΟΛΟ ΤΩΝ ΓΙΑΧΒΕΧ-ΣΙΝ-ΣΙΩΝ-ΤΖΕΝΤΑΪ ΤΟΥ ΚΡΟΝΟΥ
ΣΑΒΑΩΘ, ΕΙΧΕ ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΔΙΑΜΟΙΡΑΣΘΕΙ ΣΤΑ ΤΡΙΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ
ΑΝΑΧΩΡΗΣΕΙ ΠΡΟΣ ΤΡΕΙΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΙΣ:
(α): ΣΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΚΟΙΛΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΟΥ “ΓΗ”, ΜΕΣΩ ΤΩΝ
ΟΠΩΝ ΤΩΝ ΠΟΛΩΝ.
(β): ΣΤΟΥΣ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥΣ ΠΛΑΝΗΤΕΣ ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΑΣ
ΚΥΡΙΑΡΧΙΑΣ, ΚΡΟΝΟ-ΟΥΡΑΝΟ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ-ΠΛΟΥΤΩΝΑ.
(γ): ΣΤΟΝ ΣΕΙΡΙΟ, ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ
ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ ΚΑΙ ΕΖΗΤΗΣΕ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΤΟΥ
ΚΥΡΙΟΥ ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΟΥ ΑΣΤΡΟΣΤΟΛΟΥ, ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ
ΟΠΤΙΚΑ ΤΗΛΕΣΚΟΠΙΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 360 ΟΡΑΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΛΛΙΚΟΥΣ ΠΛΑΝΗΤΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥ, ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΙΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΟΥ
ΚΡΟΝΟΥ._
…ΤΟ 2012 ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ Η ΕΠΙΘΕΣΗ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΩΝ
ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΩΝ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΚΙΝΑΣ… Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΚΙΝΑ
ΜΕΣΩ ΤΟΥ “ΔΟΥΡΕΙΟΥ ΙΠΠΟΥ” ΤΩΝ ΜΟΓΓΟΛΩΝ ΗΤΟΙ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΩΝ-
ΣΑΞΟΝΩΝ ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ΜΟΓΓΟΛΩΝ ΑΝΑΡΡΙΧΗΘΕΝΤΩΝ ΣΤΙΣ
ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΛΕΥΚΩΝ ΚΑΙ ΜΑΥΡΩΝ ΕΘΝΩΝ, ΕΞΩΘΗΣΕ ΚΑΙ
ΕΞΩΘΕΙ ΤΑ ΛΕΥΚΑ ΚΑΙ ΜΑΥΡΑ ΕΘΝΗ ΣΤΟΝ Γ΄ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΟΛΕΜΟ
ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΚΙΝΑΣ – ΩΣΤΕ Η ΚΙΝΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ
ΑΛΛΟΘΙ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΡΟΥ ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑΣ ΤΩΝ ΛΕΥΚΩΝ ΚΑΙ ΜΑΥΡΩΝ
ΕΘΝΩΝ._
ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΔΩΣΕΙ ΔΙΑ ΠΟΛΛΩΝ
ΤΡΟΠΩΝ Η Ο.Ε.Α. ΚΑΙ Η ΦΙΛΙΑ Δ.Α.ΜΕ.Σ.Ο.Ν. ΠΡΟΣ ΔΥΟ
ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΙΣ: ΗΤΟΙ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΤΟΠΙΚΕΣ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ ΚΥΤΤΑΡΑ ΤΟΥ
ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΟΥ ΝΟΗΜΟΝΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ, ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟΝ
ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΟ ΑΣΤΡΟΣΤΟΛΟ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΙΑ ΠΛΑΝΗΤΟΥ ΚΡΟΝΟΥ._
…ΟΙ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΟΙ ΣΕΛΗΝΗΣ ΚΑΙ Η “HONG” ΚΙΝΑΣ, ΔΙΑ ΝΑ
ΑΠΟΚΡΥΨΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΟΓΓΟΛΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ-ΣΑΞΟΝΕΣ ΚΑΙ
ΛΟΙΠΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΕΥΚΗ ΚΑΙ ΜΑΥΡΗ ΦΥΛΗ, ΤΟ ΤΕΛΕΣΙΓΡΑΦΙΚΟ
ΕΤΟΣ 2012 ΕΠΕΜΒΑΣΕΩΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΟΥ ΑΣΤΡΟΣΤΟΛΟΥ ΣΤΟΝ
ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ, ΑΠ΄ΕΥΘΕΙΑΣ ΜΕΣΩ ΠΝΕΥΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΔΑΙΜΟΝΩΝ
ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΜΕΣΩΣ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΕΒΡΑΪΚΩΝ ΡΑΒΒΙΝΕΙΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ
ΕΠΟΠΤΟΥ “HONG”, ΥΠΕΒΑΛΑΝ ΚΑΙ ΕΠΕΒΑΛΑΝ ΣΕ ΕΒΡΑΙΟΥΣ ΚΑΙ
ΣΑΞΟΝΕΣ ΜΟΓΓΟΛΟΥΣ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ ΤΗΝ ΣΥΓΓΡΑΦΗ ΒΙΒΛΙΩΝ-
ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΜΕ ΔΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΣΠΟΡΑ ΔΥΟ ΠΑΡΑΛΛΗΛΩΝ ΨΕΥΔΩΝ
ΕΝΤΟΣ ΤΩΝ ΕΘΝΩΝ ΛΕΥΚΗΣ, ΜΑΥΡΗΣ, ΛΕΥΚΟΜΟΓΓΟΛΙΚΗΣ ΚΑΙ
ΜΑΥΡΟΜΟΓΓΟΛΙΚΗΣ ΦΥΛΗΣ.
ΨΕΥΔΟΣ ΠΡΩΤΟΝ: Η ΠΕΝΤΑΤΕΥΧΟΣ, ΗΤΟΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΠΕΝΤΕ ΒΙΒΛΙΑ
ΤΗΣ “ΑΓΙΑΣ ΓΡΑΦΗΣ” <ΓΕΝΕΣΙΣ-ΕΞΟΔΟΣ-ΛΕΥΪΤΙΚΟΝ-ΑΡΙΘΜΟΙ-
ΔΕΥΤΕΡΟΝΟΜΙΟ> ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΦΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΟ ΜΕ ΚΩΔΙΚΑ
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΘΗΚΕ
ΑΠΟ ΕΒΡΑΙΟΥΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥΣ ΜΕΣΩ ΧΡΗΣΕΩΣ Η/Υ, ΚΑΙ
ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΟΤΙ ΤΟ 2012 ΕΝΑΣ ΚΟΜΗΤΗΣ <”ΚΟΜΗΤΕΣ ΚΑΙ
ΜΕΤΕΩΡΙΤΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΑΠΕΙΛΟΥΝ ΤΗΝ ΓΗ” ΟΝΟΜΑΖΕΙ Η “ΝΑΣΑ” ΤΟΥΣ
ΠΛΑΝΗΤΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥ ΤΟΥ ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΟΥ ΑΣΤΡΟΣΤΟΛΟΥ> ΘΑ
ΑΠΕΙΛΗΣΕΙ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΓΗ, ΑΛΛΑ ΟΤΙ “ΕΓΩ Ο ΙΕΧΩΒΑ-ΣΙΝ-
ΣΙΩΝ-ΣΙΝΑ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΔΙΩΞΩ ΜΑΚΡΥΑ”._
ΤΗΝ ΩΣ ΑΝΩ ΓΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΑΡΧΙΑΠΑΤΕΩΝΩΝ ΤΟΥ ΓΑΛΑΞΙΑ
ΙΕΧΩΒΑ ΚΑΙ ΚΡΟΝΟΥ ΣΑΒΑΩΘ, ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΠΡΟΣ ΒΡΩΣΗ ΚΑΙ
ΔΙΑΝΟΗΤΙΚΗ ΤΡΟΦΗ ΔΙΑ ΕΒΡΑΙΟΣΑΞΟΝΕΣ ΛΕΥΚΟΚΙΤΡΙΝΟΥΣ
ΠΙΘΗΚΟΕΙΔΕΙΣ ΜΟΓΓΟΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΔΙΑ ΕΛΛΗΝΕΣ, ΕΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΑΝ
ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΙ ΕΚΔΟΣΕΙΣ “ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ”, ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ 88,
ΑΘΗΝΑΙ, ΤΟ 1998, ΣΕ ΒΙΒΛΙΟ ΜΕ ΤΙΤΛΟ “Ο ΚΩΔΙΚΑΣ ΤΗΣ ΒΙΒΛΟΥ” ΜΕ
ΦΕΡΟΜΕΝΟ ΩΣ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ ΤΟΝ ΕΒΡΑΙΟ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟ MICHAEL
DROSNIN, ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ 171 ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΕΚΔΟΣΕΩΣ._
ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΑΝΕΣ ΟΤΙ ΤΟ ΧΟΝΔΡΟΕΙΔΕΣ ΔΙΑ ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΨΕΥΔΟΣ ΠΕΡΙ
“ΚΟΜΗΤΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΑΦΙΚΝΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΣΥΓΚΡΟΥΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΗ ΤΟ
2012”, ΕΧΕΙ ΩΣ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΨΕΥΔΩΣ ΩΣ ΔΗΘΕΝ
“ΚΟΜΗΤΗ” ΚΑΙ “ΜΕΤΕΩΡΙΤΕΣ”, ΤΑ ΥΠΕΡΜΗΤΡΙΚΑ ΣΚΑΦΗ ΤΟΥ
ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΟΥ ΑΣΤΡΟΣΤΟΛΟΥ, ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ
ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΟΥΣ ΠΛΑΝΗΤΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥ ΕΠΙ ΤΡΟΧΙΑΣ ΚΡΟΝΟΥ ΘΑ
ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΟΥΝ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ ΤΟ 2012, ΔΙΑ ΤΗΝ ΕΞΟΝΤΩΣΗ Ή
ΑΠΕΛΑΣΗ ΚΙΝΕΖΩΝ ΚΑΙ ΜΟΓΓΟΛΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ,
ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΩΣ ΔΙΑ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΕΣ ΕΚΔΟΧΕΣ ΤΗΣ ΕΚΤΕΛΕΣΕΩΣ ΤΟΥ Γ΄Π.Π.
Ή ΤΗΣ ΜΑΤΑΙΩΣΕΩΣ ΤΟΥ Γ΄Π.Π. ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑΣ ΤΗΣ ΛΕΥΚΗΣ
ΚΑΙ ΜΑΥΡΗΣ ΦΥΛΗΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΙΝΕΖΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ
ΛΕΥΚΟΚΙΤΡΙΝΟΥΣ ΜΟΓΓΟΛΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ ΚΑΙ ΣΑΞΟΝΕΣ._
ΑΛΛΩΣΤΕ ΗΤΑΝ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΕΒΡΑΙΟΥ ΗΤΟΙ
ΜΟΓΓΟΛΟΥ ΜΩΫΣΗ, ΗΤΟΙ ΠΡΟ 3000 ΕΤΩΝ, ΟΤΑΝ ΕΓΡΑΦΗ Η
“ΠΕΝΤΑΤΕΥΧΟΣ”, Ο ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΟΣ ΘΕΟΣ, ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΟΙ “ΚΟΚΚΟΙ
ΑΜΜΟΥ” ΙΕΧΩΒΑ ΚΑΙ ΣΑΒΑΩΘ, ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΝ ΜΕ “ΨΥΛΛΟΥΣ ΣΤΑ
ΑΧΥΡΑ” ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΤΙΣ ΤΡΟΧΙΕΣ ΤΩΝ ΤΡΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΩΝ
ΜΕΤΕΩΡΙΤΩΝ ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΩΝ ΤΡΟΧΙΩΝ, ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΘΑ ΣΥΓΚΡΟΥΟΝΤΑΝ
ΣΕ ΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΑ ΕΤΗ ΜΕ ΔΙΣ ΑΣΗΜΑΝΤΩΝ ΠΛΑΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΜΕ
ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΑΚΡΙΒΟΥΣ ΠΡΟΒΛΕΨΕΩΣ ΤΩΝ ΤΡΟΧΙΩΝ ΑΜΦΟΤΕΡΩΝ ΠΡΟ
300 ΕΤΩΝ.
ΔΙΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ “ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΡΕΙ” ΚΑΙ ΜΕΤΑΒΑΛΛΟΝΤΑΙ, ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ
ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΩΣ ΔΕΝ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΠΟΤΕ ΚΑΤ΄ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΜΟΙΟ
ΤΡΟΠΟ, ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΤΑ “ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΑΣΤΡΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
ΤΡΟΧΙΕΣ ΚΑΙ ΘΕΣΕΙΣ” ΝΑ ΜΕΤΑΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΤΗΣ
“ΤΥΧΑΙΑΣ ΑΛΛΗΛΕΠΙΔΡΑΣΕΩΣ ΕΝΤΟΣ ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΜΕΓΙΣΤΩΝ ΟΡΙΩΝ
ΜΕΤΑΒΟΛΩΝ”._
ΒΕΒΑΙΩΣ ΤΑ ΑΝΩΤΕΡΩ ΔΕΝ ΠΤΟΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΚ ΦΥΣΕΩΣ ΨΕΥΔΟΛΟΓΟΥΣ
ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ ΚΑΙ ΣΑΞΟΝΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ, ΜΕ ΑΡΧΗ ΤΗΝ
ΠΛΑΣΤΟΓΡΑΦΗΣΗ ΤΟΥ ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΟΥ ΑΣΤΡΟΣΤΟΛΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΟ
65.000.000 ΕΤΩΝ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΗ ΠΑΝΙΔΑ
ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΩΝ ΤΩΝ ΤΟΤΕ ΕΙΣΒΟΛΕΩΝ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΩΝ, ΩΣ ΔΗΘΕΝ
“ΜΕΤΕΩΡΙΤΟΥ”, ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΠΛΑΣΤΟΓΡΑΦΗΣΗ ΤΟΥ
ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΟΥ ΑΣΤΡΟΣΤΟΛΟΥ ΜΕΣΩ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ ΤΗΣ “ΝΑΣΑ” ΚΑΙ
ΤΑΙΝΙΩΝ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ ΚΑΙ ΤV, ΠΕΡΙ ΚΟΜΗΤΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΕΩΡΙΤΩΝ
ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΔΗΘΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΡΟΧΙΕΣ ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΩΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ
“ΓΗ”._
ΨΕΥΔΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟΝ: “ΣΤΙΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΤΟΥΣ ΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ “ΜΑΓΙΑΣ”
ΕΓΡΑΨΑΝ ΟΤΙ ΣΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΙΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΕΤΕΛΕΙΩΝΕ Ο
ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΧΡΟΝΙΚΟΣ “ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΥΚΛΟΣ” ΑΠΟΤΕΛΟΥΜΕΝΟΣ ΑΠΟ
13 ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΥΣ ΧΡΟΝΙΚΟΥΣ ΚΥΚΛΟΥΣ Ή “ΜΠΑΚΤΟΥΝ” ΤΩΝ 144.000
ΗΜΕΡΩΝ ΕΚΑΣΤΟΣ, ΣΥΝΟΛΙΚΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ 1872.000 ΗΜΕΡΩΝ ΗΤΟΙ
5125 ΕΤΩΝ, ΑΡΧΟΜΕΝΩΝ ΤΟ 3114 Π.Χ. ΚΑΙ ΛΗΓΟΝΤΩΝ ΤΟ 2012, ΘΑ
ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΟΓΩ ΑΝΑΤΡΟΠΗΣ ΤΩΝ ΠΟΛΩΝ ΤΟΥ
ΠΛΑΝΗΤΟΥ ΓΗ ΣΤΙΣ 22/12/2012”._
ΤΗΝ ΩΣ ΑΝΩ ΓΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΑΡΧΙΑΠΑΤΕΩΝΩΝ ΤΟΥ ΓΑΛΑΞΙΑ
ΙΕΧΩΒΑ ΚΑΙ ΚΡΟΝΟΥ ΣΑΒΑΩΘ, ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΔΙΑ ΒΡΩΣΗ ΚΑΙ
ΔΙΑΝΟΗΤΙΚΗ ΤΡΟΦΗ ΔΙΑ ΕΒΡΑΙΟΣΑΞΟΝΕΣ ΛΕΥΚΟΚΙΤΡΙΝΟΥΣ
ΠΙΘΗΚΟΕΙΔΕΙΣ ΜΟΓΓΟΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΔΙΑ ΕΛΛΗΝΕΣ, ΕΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΑΝ
ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΩΣ ΕΚΔΟΤΕΣ, ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ ΚΑΙ
ΣΤΙΝΗΣ <ΑΒΔΕΛΛΑΣ ΚΑΙ ΣΤΑΪΝ>, ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΥ ΤΟΥΣ “ΤΡΙΤΟ
ΜΑΤΙ” ΚΑΙ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΜΕ ΤΙΤΛΟ “ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΤΩΝ ΜΑΓΙΑ”
ΕΚΔΟΘΕΝΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΚΔΟΤΙΚΟ ΤΟΥΣ ΟΙΚΟ “ΕΣΟΠΤΡΟΝ”,
ΑΡΜΟΔΙΟΥ 14, ΑΘΗΝΑΙ, ΤΟ 1997, ΜΕ ΦΕΡΟΜΕΝΟΥΣ ΩΣ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ
ΤΟΝ ΣΑΞΟΝΑ ΤΕΚΤΟΝΑ ADRIAN GILBERT ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΑΛΛΟΕΒΡΑΙΟ
MAURICE COTTERELL, ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ 46 ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΕΚΔΟΣΕΩΣ.
ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΑΝΕΣ ΟΤΙ ΤΟ ΧΟΝΔΡΟΕΙΔΕΣ ΔΙΑ ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΨΕΥΔΟΣ ΠΕΡΙ
“ΑΝΑΤΡΟΠΗΣ ΤΩΝ ΠΟΛΩΝ ΤΗΣ ΓΗΣ ΤΟ 2012”, ΕΧΕΙ ΩΣ ΣΚΟΠΟ ΝΑ
ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΨΕΥΔΩΣ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΘΕΝΤΑ ΥΠΕΡΜΗΤΡΙΚΑ ΣΚΑΦΗ ΤΟΥ
ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΟΥ ΑΣΤΡΟΣΤΟΛΟΥ ΤΟΥ 2012, ΩΣ ΔΗΘΕΝ
“ΑΠΟΚΟΛΛΗΘΕΝΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΟΥ ΜΑΣ ΛΟΓΩ
ΑΝΑΤΡΟΠΗΣ ΤΩΝ ΠΟΛΩΝ ΤΟΥ” ΚΑΙ ΩΣ “ΜΕΤΕΩΡΙΤΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ
ΕΞΗΛΘΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΡΟΧΙΕΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΕΥΡΥΤΕΡΗΣ
ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΗΣ ΑΝΑΤΡΟΠΗΣ ΕΙΣ ΤΟ ΕΓΓΥΣ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΟΥ
ΗΛΙΑΚΟΥ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ”.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΠΟΚΡΥΠΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΓΝΩΣΤΕΣ ΤΩΝ
ΑΡΜΑΓΕΔΔΩΝΟ-ΛΑΓΝΩΝ ΡΥΠΑΡΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ ΤΟΥΣ, ΟΙ ΩΣ ΑΝΩ
ΒΡΩΜΕΡΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΕΒΡΑΙOΣΑΞΟΝΕΣ “ΑΝΑΛΥΤΕΣ” ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ
ΚΕΙΜΕΝΩΝ ΤΩΝ “ΜΑΓΙΑΣ”, ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ “ΜΑΓΙΑΣ” ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΑΝ ΣΤΙΣ
ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑ ΤΟ “ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ” ΑΛΛΑ ΔΙΑ ΤΟ
“ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΣΗΜΕΡΙΝΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΕΩΣ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΠΟ
ΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΣΤΗΝ ΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΩΝ
ΔΕΚΑΤΡΙΩΝ “ΜΠΑΚΤΟΥΝ” ΤΩΝ 5.125 ΕΤΩΝ”, ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ
ΤΟ 2012, ΠΡΑΓΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ
ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΩΝ “ΜΑΓΙΑΣ” ΕΥΡΙΣΚΕΤΑΙ Η ΜΟΝΗ ΘΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΛΗΘΗΣ,
ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ, ΜΗ ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΚΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΠΕΡΙ
“ΤΕΛΕΣΙΓΡΑΦΟΥ ΤΩΝ ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΩΝ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΝΤΩΝ ΘΕΩΝ ΠΡΟΣ
ΤΟΝ ΤΟΠΙΚΟ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΟ ΑΣΤΡΟΣΤΟΛΟ ΤΗΣ ΣΕΛΗΝΗΣ ΔΙΑ
ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΟΥ ΜΑΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ
ΤΟΥ ΄ΜΕΓΑΛΟΥ ΚΥΚΛΟΥ΄ ΤΩΝ 5.125 ΕΤΩΝ” ΗΤΟΙ ΤΟ 2012, ΜΕ
ΣΚΟΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΠΛΑΝΗΤΑΡΧΙΑΣ ΤΩΝ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΩΝ
ΣΤΑΣΙΑΣΤΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΠΙΓΕΙΩΝ ΓΕΝΟΚΤΟΝΩΝ ΤΟΥΣ, ΚΙΝΕΖΩΝ ΚΑΙ
ΕΒΡΑΙΩΝ-ΣΑΞΟΝΩΝ ΜΟΓΓΟΛΩΝ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ
ΤΩΝ ΠΟΛΩΝ._
ΑΛΛΩΣΤΕ Η ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΤΩΝ ΠΟΛΩΝ ΤΟ 2012 ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΔΙΟΤΙ:
“Α”: ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΣΥΝΕΧΟΥΣ ΤΗΞΕΩΣ ΤΩΝ ΠΑΓΩΝ ΤΩΝ ΔΥΟ ΠΟΛΩΝ ΤΗΣ
ΓΗΣ, ΤΟ ΥΔΩΡ ΤΩΝ ΠΑΓΩΝ ΜΕΤΑΤΟΠΙΖΕΤΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΓΗΪΝΟ
ΙΣΗΜΕΡΙΝΟ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΜΥΔΡΑΣ ΦΥΓΟΚΕΝΤΡΟΥ ΔΥΝΑΜΕΩΣ, ΜΕ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΟ ΥΨΟΣ-ΑΞΟΝΑΣ ΤΟΥ
ΣΤΡΟΒΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ Η ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ ΤΟΥ ΣΤΡΟΒΟΥ
ΤΗΣ ΓΑΙΑΣ, ΗΤΟΙ ΝΑ ΤΕΙΝΟΥΝ ΠΡΟΣ ΑΚΟΜΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ
ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΣΗ ΟΙ ΣΗΜΕΡΙΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΞΟΝΟΣ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗΣ
ΤΗΣ ΓΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΟΛΩΝ, ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΙΝΕΙ Ο ΑΞΟΝΑΣ ΤΗΣ ΓΗΣ ΠΡΟΣ
ΠΛΗΡΗ ΚΑΘΕΤΟΠΟΙΗΣΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΚΛΕΙΠΤΙΚΗ Η ΟΠΟΙΑ ΟΡΙΖΕΤΑΙ
ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΗΣ ΕΤΗΣΙΑΣ ΤΡΟΧΙΑΣ ΤΗΣ ΓΗΣ._
ΑΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑΣΕΙΣ ΑΝΑΤΡΟΠΗΣ ΤΩΝ ΠΟΛΩΝ, ΑΛΛΑ
ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΤΑΣΕΙΣ ΜΕΙΖΟΝΟΣ ΥΠΕΡΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΣΕΩΣ ΚΑΙ
ΚΑΘΕΤΟΠΟΙΗΣΕΩΣ ΤΟΥ ΑΞΟΝΟΣ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗΣ ΤΗΣ ΓΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ
ΠΟΛΩΝ ΕΠΙ ΤΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΤΗΣ ΕΚΛΕΙΠΤΙΚΗΣ, ΔΙΟΤΙ ΟΙ ΠΡΟΗΓΗΘΕΙΣΕΣ
ΗΜΙΑΝΑΤΡΟΠΕΣ <ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝΤΡΟΠΕΣ> ΤΟΥ ΑΞΟΝΟΣ ΚΑΙ ΤΩΝ
ΠΟΛΩΝ, ΗΤΟΙ ΟΙ ΜΕΤΑΤΡΟΠΕΣ ΤΟΥ ΑΞΟΝΟΣ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗΣ ΤΗΣ ΓΗΣ
ΣΕ ΔΙΑΜΕΤΡΟ ΤΟΥ ΙΣΗΜΕΡΙΝΟΥ ΜΕ ΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΑΞΟΝΟΣ ΤΗΣ ΓΗΣ
ΚΑΤΑ 90°, ΩΦΕΙΛΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΥΠΕΡΣΥΣΣΩΡΕΥΣΗ ΜΑΖΩΝ ΠΑΓΟΥ
ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΙΩΣΗ ΤΩΝ ΘΑΛΑΣΣΙΩΝ ΜΑΖΩΝ ΤΟΥ
ΙΣΗΜΕΡΙΝΟΥ, ΗΤΟΙ ΣΤΗΝ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ ΥΨΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΕΙΩΣΗ ΤΗΣ
ΔΙΑΜΕΤΡΟΥ ΤΟΥ ΓΗΪΝΟΥ ΣΤΡΟΒΟΥ, ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΝ
ΑΠΟΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚ ΝΕΟΥ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ
ΓΗΪΝΟΥ ΣΤΡΟΒΟΥ ΜΕ ΝΕΟ ΑΞΟΝΑ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ Η
ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ ΤΟΥ ΙΣΗΜΕΡΙΝΟΥ ΤΗΣ ΓΑΙΑΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ
ΑΠΟΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΣΗ._
“Β”: ΕΑΝ ΤΟ 2012 ΕΠΡΟΚΕΙΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΗΜΙΑΝΑΤΡΟΠΗ
ΤΩΝ ΠΟΛΩΝ Ή ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΟ “ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ”, ΤΑ
ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΚΛΥΔΩΝΙΣΜΟΥ ΑΠΟΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΣΕΩΣ ΤΟΥ ΑΞΟΝΟΣ
ΤΗΣ ΓΗΣ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 400 ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΤΗ, ΔΙΟΤΙ ΤΕΤΟΙΑ
ΑΣΤΡΟΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΓΕΩΦΥΣΙΚΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΕΞΕΛΙΣΣΟΝΤΑΙ
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΩΣ ΚΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΩΣ ΑΡΓΑ, ΑΡΧΟΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΔΕΝ
ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΜΗΔΕΝ, ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ 400+400=800
ΕΤΩΝ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΕΝΑ ΕΤΟΣ, ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ, ΣΤΙΣ
22/12/2012, Ω! ΠΑΝΑΘΛΙΟΙ ΚΙΝΕΖΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΜΑΝΔΑΡΙΝΟΙ ΤΗΣ
“HONG” ΚΑΙ ΤΡΙΣΑΘΛΙΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΕΒΡΑΙΟΙ ΡΑΒΒΙΝΟΙ ΚΑΙ ΣΑΞΟΝΕΣ
ΛΟΡΔΟΙ ΤΗΣ ΑΘΛΙΑΣ ΜΟΡΦΗΣ !!!._
ΤΕΤΟΙΟΣ ΠΡΟΚΑΤΑΡΚΤΙΚΟΣ ΚΛΥΔΩΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΣΗ
ΤΟΥ ΑΞΟΝΟΣ ΤΗΣ ΓΗΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΣΤΟ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ, ΔΕΝ
ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΟΥΤΕ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΣΤΟ ΕΓΓΥΣ ΜΕΛΛΟΝ ΔΙΑ ΤΟΥΣ
ΛΟΓΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΕΚΘΕΣΑΜΕ ΠΕΡΙ “ΤΗΞΕΩΣ ΠΟΛΙΚΩΝ ΠΑΓΩΝ”
Κ.Λ.Π., ΚΑΙ ΕΠΟΜΕΝΩΣ Η “ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΤΩΝ ΠΟΛΩΝ ΤΟ 2012” ΕΙΝΑΙ
ΚΙΝΕΖΙΚΗ ΑΠΑΤΗ ΔΙΑ ΝΑ ΣΥΓΚΑΛΥΦΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΡΥΦΘΕΙ Η ΑΦΙΞΗ
ΤΩΝ ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ ΤΟ 2012 ΔΙΑ
ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΤΩΝ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΩΝ, ΣΥΜΦΩΝΩΣ ΜΕ ΤΑ ΑΛΗΘΗ
ΑΡΧΕΙΑ ΤΩΝ "ΜΑΓΙΑΣ”._
…ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΠΕΡΙ ΔΗΘΕΝ “ΗΤΤΑΣ ΤΩΝ ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΩΝ
ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΕΛΗΝΙΑΚΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ ΤΟΥ ΙΕΧΩΒΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΡΟΝΟΥ
ΣΑΒΑΩΘ ΤΟ 2012”, “ΗONG” ΚΙΝΑΣ ΜΕΣΩ ΤΟΥ “ΖΕΝ” ΤΟΥ ΜΟΓΓΟΛΙΚΟΥ
ΘΙΒΕΤ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΟΓΓΟΛΙΚΗΣ ΕΒΡΑΙΟΣΑΞΟΝΙΚΗΣ “ΑΟΑ” ΑΓΓΛΙΑΣ, ΤΟ
ΚΑΤΕΣΤΗΣΕ ΕΠΙΣΗΜΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΕΒΡΑΙΟΚΡΑΤΟΥΜΕΝΟΥ
ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΩΣ, ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ
ΟΛΩΝ ΤΩΝ “ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΩΝ” ΜΑΣΩΝΙΚΩΝ ΣΤΟΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ
ΕΒΡΑΙΟΣΑΞΟΝΙΚΩΝ ΡΑΒΒΙΝΕΙΩΝ ΩΣ “ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ Β΄ΕΙΣΒΟΛΗ
ΕΞΩΓΗΪΝΩΝ ΣΤΙΣ 22/12/2012 ΔΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΛΠΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ
ΒΡΟΥΝ ΤΡΟΠΟ ΑΜΥΝΑΣ” <Η ΟΠΟΙΑ “ΑΜΥΝΑ” ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ
ΕΥΡΕΘΕΙ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΑΜΥΝΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ
ΤΟΥ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΟΥ ΓΑΛΑΞΙΑΚΟΥ ΑΣΤΡΟΣΤΟΛΟΥ ΠΛΑΝΗΤΩΝ
ΠΟΛΕΜΟΥ> , ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΕΣΤΗΣΕ ΕΠΙΣΗΜΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΩΝ
ΟΠΩΣ ΟΙ “ΑΝΤΒΕΝΤΙΣΤΕΣ” ΚΑΙ ΟΙ “ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΤΟΥ ΙΕΧΩΒΑ” ΩΣ:
“ΕΛΕΥΣΗ ΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΙΕΧΩΒΑ ΤΟ 2012”.
…Ο ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΟΣ ΑΣΤΡΟΣΤΟΛΟΣ ΤΟΥ ΑΡΧΙΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑ ΤΟΥ
ΓΑΛΑΞΙΑ ΙΕΧΩΒΑ – ΣΙΝ – ΣΙΩΝ – ΣΙΝΑ – ΤΖΕΝΤΑΪ – ΤΖΙΟΥΝΤ – ΙΟΥΔΑ
ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΤΗΝ ΣΥΡΡΙΚΝΩΣΗ ΤΡΟΧΙΩΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΗ
ΠΟΛΛΩΝ ΗΛΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ, ΜΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΑ ΤΑ
ΗΛΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ “Ζ1” ΚΑΙ “Ζ2 ΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ Ή RETICULI”, ΔΙΑ ΤΑ
ΟΠΟΙΑ ΟΙ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΟΙ ΙΣΧΥΡΙΖΟΝΤΑΙ ΨΕΥΔΩΣ ΜΕΣΩ
ΠΝΕΥΜΑΤΙΣΤΙΚΩΝ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΜΕΣΩ ΓΗΪΝΩΝ “ΜΜΕ” <ΟΠΩΣ
ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ “STRANGE>”… OTI: “AYTΑ ΤΑ ΔΥΟ ΗΛΙΑΚΑ
ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΙΚΗ ΤΟΥΣ ΑΦΕΤΗΡΙΑ”, ΔΙΑ ΝΑ ΚΡΥΨΟΥΝ ΤΗΝ
ΠΡΟΕΛΕΥΣΗ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΝ “ΑΣΤΕΡΙΣΜΟ ΤΟΥ ΔΡΑΚΟΝΤΟΣ” ΚΑΙ ΤΟΝ
ΣΥΣΧΕΤΙΣΜΟ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΗΪΝΟ “ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΤΟΥ ΔΡΑΚΟΝΤΟΣ”
ΗΤΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΙΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑ ΤΟ ΗΜΙΣΥ ΚΙΝΕΖΟΥΣ
ΜΟΓΓΟΛΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΣΑΞΟΝΕΣ, ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ “ΔΡΑΚΟΝΤΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ
ΚΑΤΕΝΙΚΗΣΕ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΑΣΤΡΟΣΤΟΛΟΣ ΤΟΥ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟΥ ΗΡΩΟΣ
ΠΕΡΣΕΩΣ ΔΙΑ ΝΑ ΔΙΑΣΩΣΕΙ ΤΟΝ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΙΚΟ ΑΣΤΕΡΙΣΜΟ
ΑΝΔΡΟΜΕΔΑΣ”, ΣΥΜΦΩΝΩΣ ΜΕ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΤΗΣ
ΜΥΘΟΛΟΓΙΑΣ ΜΙΤΟ-ΛΟΓΙΑΣ ΗΤΟΙ ΤΗΣ ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΗΣ
ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΗΣ ΓΑΛΑΞΙΑΚΗΣ ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑΣ ΤΩΝ ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΩΝ
ΕΛΛΗΝΩΝ, ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΟΥΜΕΝΗΣ ΜΕΣΩ “ΝΗΜΑΤΟΣ ΙΧΝΗΛΑΣΙΑΣ”
Ή “ΜΙΤΟΥ” ΗΤΟΙ ΚΛΕΙΔΩΝ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΙΗΣΕΩΣ ΕΙΣ ΧΕΙΡΑΣ ΜΟΝΟΝ
ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΥΠΕΡΑΝΘΡΩΠΩΝ ΤΗΣ Ο.ΕΑ. ΚΑΙ
ΟΥΔΕΝΟΣ ΑΛΛΟΥ._
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΗ ΤΟΥΣ ΔΙΕΛΕΥΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΙΤΝΙΑΖΟΝΤΑ
ΗΛΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ, ΟΙ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΟΙ ΣΑΤΑΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΒΟΛΟΙ ΤΟΥ
ΑΡΧΙΣΑΤΑΝΑ-ΑΡΧΙΔΙΑΒΟΛΟΥ ΙΕΧΩΒΑ-ΣΙΝ-ΣΙΩΝ-ΣΙΝΑ-ΤΖΕΗΝΤ-ΙΟΥΔΑ
ΚΑΤΑΛΗΣΤΕΥΣΑΝ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΥΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΤΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ
ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΥΣ ΤΩΝ ΠΛΑΝΗΤΩΝ, ΑΝΑΤΙΝΑΖΟΝΤΑΣ ΠΛΑΝΗΤΕΣ ΔΙΑ
ΕΥΚΟΛΩΤΕΡΗ ΕΞΟΡΥΞΗ ΜΕΤΑΛΛΩΝ, ΟΠΩΣ ΕΠΡΑΞΑΝ ΕΔΩ ΜΕ ΤΟΝ
ΠΛΑΝΗΤΗ “ΦΑΕΘΩΝΑ” ΜΕΤΑΞΥ ΑΡΕΩΣ ΚΑΙ ΔΙΟΣ ΔΙΑ ΤΗΝ ΕΞΟΡΥΞΗ
ΤΙΤΑΝΙΟΥ ΣΥΜΦΩΝΩΣ ΜΕ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΤΩΝ “ΜΑΓΙΑΣ” ΠΡΩΗΝ ΚΑΤΟΙΚΩΝ
ΤΟΥ “ΦΑΕΘΩΝΟΣ”.
Ο ΑΡΧΙΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΙΕΧΩΒΑ-ΣΙΝ-ΣΙΩΝ-ΣΙΝΑ-ΤΖΕΗΝΤ-ΙΟΥΔΑΣ, ΜΕΣΩ
ΤΟΥ ΕΝ ΔΑΙΜΟΝΙΚΗ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΗ ΚΑΤΑΛΗΨΙΑ ΜΕΝΤΙΟΥΜ
“ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΕΤΡΟΥ” ΜΟΓΓΟΛΟΕΒΡΑΙΟΥ, ΕΧΕΙ ΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ
ΘΡΑΣΣΟΣ ΝΑ ΔΗΛΩΝΕΙ ΓΡΑΠΤΩΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΩΣ ΕΙΣ ΤΗΝ “ΑΓΙΑ
<ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗ ΓΡΑΦΗ>” ΤΟΥ, ΕΙΣ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ “ΚΑΙΝΗΣ ΔΙΑΘΗΚΗΣ”,
Β΄ΠΕΤΡΟΥ Γ΄7, 10, 12, 13, ΟΤΙ: ”ΟΙ ΔΕ ΣΗΜΕΡΙΝΟΙ ΟΥΡΑΝΟΙ <ΗΤΟΙ ΤΟ
ΤΟΠΙΚΟ ΗΛΙΑΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ> ΚΑΙ Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΓΗ, ΕΙΝΑΙ
ΠΡΟΟΡΙΣΜΕΝΟΙ <ΝΑ ΑΝΑΤΙΝΑΧΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΥΡΗΝΙΚΟ ΠΥΡ> ΔΙΑ
ΤΟ ΠΥΡ… ΘΑ ΕΛΘΕΙ Η ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ <ΙΕΧΩΒΑ-ΣΙΝ-ΣΙΩΝ-
ΤΖΕΗΝΤ-ΙΟΥΔΑ> ΣΑΝ ΚΛΕΠΤΗΣ ΣΤΗΝ ΝΥΚΤΑ, ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ <ΝΥΚΤΑ>
ΟΙ ΟΥΡΑΝΟΙ <ΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΗΛΙΑΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ> ΘΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΘΟΥΝ ΜΕ
ΣΥΡΙΓΜΟ, ΤΑ <ΧΗΜΙΚΑ> ΔΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΥΡΑΚΤΟΥΜΕΝΑ ΘΑ
ΔΙΑΛΥΘΟΥΝ <ΜΕ ΠΥΡΗΝΙΚΗ ΔΙΑΣΠΑΣΗ> ΚΑΙ Η ΓΗ <Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΓΗ>
ΚΑΙ ΤΑ ΕΠ΄ΑΥΤΗΣ <ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ> ΕΡΓΑ ΘΑ ΚΑΤΑΚΑΟΥΝ… Η ΗΜΕΡΑ
ΤΟΥ ΘΕΟΥ <ΙΕΧΩΒΑ-ΣΙΝ-ΣΙΩΝ-ΤΖΕΗΝΤ-ΙΟΥΔΑ> ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑΝ
ΟΙ ΟΥΡΑΝΟΙ <ΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΗΛΙΑΚΟ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑ> ΘΑ ΔΙΑΛΥΘΟΥΝ
ΠΥΡΟΥΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΤΑ <ΧΗΜΙΚΑ> ΣΤΟΙΧΕΙΑ <ΠΥΡΗΝΙΚΩΣ>
ΠΥΡΑΚΤΟΥΜΕΝΑ ΘΑ ΣΥΓΧΩΝΕΥΘΟΥΝ. ΚΑΤΑ ΔΕ ΤΗΝ ΥΠΟΣΧΕΣΗ
ΑΥΤΟΥ <ΤΟΥ ΙΕΧΩΒΑ>, ΝΕΟΥΣ ΟΥΡΑΝΟΥΣ <ΣΕ ΝΕΟ ΗΛΙΑΚΟ
ΣΥΣΤΗΜΑ> ΚΑΙ ΝΕΑΝ ΓΗΝ <ΣΕ ΝΕΟ ΠΛΑΝΗΤΗ> ΠΡΟΣΜΕΝΟΥΜΕ <ΝΑ
ΜΕΤΟΙΚΗΣΟΥΜΕ>…”.
ΒΕΒΑΙΩΣ ΑΥΤΗ Η ΜΕΤΟΙΚΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΗ ΔΙΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΥΣ
ΛΟΓΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΘΟΥΝ ΚΑΤΩΤΕΡΩ ΟΤΑΝ ΘΑ
ΔΙΑΨΕΥΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΤΩΝ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΩΝ ΚΙΝΕΖΩΝ ΤΗΣ ΓΗΣ ΝΑ
ΜΕΤΟΙΚΗΣΟΥΝ ΣΕ ΑΛΛΟ ΗΛΙΑΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΠΛΑΝΗΤΩΝ
ΠΟΛΕΜΟΥ “ΣΕΛΗΝΗΣ” ΚΑΙ “ΛΙΛΙΘ” ΚΑΙ ΕΠΟΜΕΝΩΣ, ΚΙΝΕΖΟΙ,
ΜΟΓΓΟΛΟΙ, ΕΒΡΑΙΟΣΑΞΟΝΕΣ, “ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ 888”,. “ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΙ 666”,
ΙΣΛΑΜΙΣΤΕΣ, ΙΟΥΔΑΙΟΙ, ΠΑΝΗΛΙΘΙΟΙ “ΠΕΝΤΗΚΟΣΤΙΑΝΟΙ” ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ
ΑΝΑΜΕΝΟΥΝ ΝΑ “ΑΡΠΑΓΟΥΝ” ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΣΕΛΗΝΗ ΔΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΟΥΝ
ΣΤΟΝ ΠΥΡΗΝΙΚΟ ΙΑΧΩΒΙΚΟ “ΑΡΜΑΓΕΔΔΩΝΑ” ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΙ ΑΝΟΗΤΟΙ
“ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΕΝΟΙ ΑΝΤΒΕΝΤΙΣΤΕΣ” ΟΠΩΣ ΟΙ “ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΤΟΥ
ΙΕΧΩΒΑ”, ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΥΡΗΝΙΚΟ ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑ ΤΩΝ
ΓΑΛΑΞΙΑΚΩΝ ΑΡΧΙΕΓΚΛΗΜΑΤΙΩΝ ΙΕΧΩΒΑ-ΣΙΝ-ΣΙΩΝ-ΤΖΕΗΝΤ-ΙΟΥΔΑ
ΚΑΙ ΚΡΟΝΟΥ ΣΑΒΑΩΘ, ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΜΠΟΔΙΣΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ
ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΟ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΟ ΑΣΤΡΟΣΤΟΛΟ ΑΦΙΧΘΕΝΤΑ ΕΙΣ ΤΗΝ
ΤΡΟΧΙΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΟΥ ΚΡΟΝΟΥ, ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΝΑΤΙΝΑΞΟΥΝ ΜΕ
ΠΥΡΗΝΙΚΕΣ ΒΟΜΒΕΣ-ΝΑΡΚΕΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΠΙΚΟΥΣ ΕΝΔΕΚΑ
ΕΝΑΠΟΜΕΙΝΑΝΤΕΣ ΠΛΑΝΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΟΠΙΚΟ ΗΛΙΟ, ΔΙΑ ΝΑ
ΤΡΟΦΟΔΟΤΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΟ ΑΣΤΡΟΣΤΟΛΟ ΜΕ ΠΥΡΗΝΙΚΑ
ΚΑΥΣΙΜΑ ΥΠΕΡΒΑΡΕΩΝ ΜΕΤΑΛΛΩΝ, ΠΡΩΤΕΣ ΥΛΕΣ, ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ
ΜΕΤΑΛΛΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ ΚΑΙ ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΥΣ, ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ
ΝΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΟΥΝ ΠΡΟΣ ΑΛΛΟ ΗΛΙΑΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ “ΑΝΤΑΝΑΙΡΕΣΗ”
ΗΤΟΙ “ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ” ΤΗΣ ΣΕΛΗΝΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΟΙΠΟΥ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΟΥ
ΑΣΤΡΟΣΤΟΛΟΥ, ΙΔΕ “ΑΓΙΑ <ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗ> ΓΡΑΦΗ”, “ΠΑΛΑΙΑ
ΔΙΑΘΗΚΗ”, ΒΙΒΛΙΟ ΨΑΛΜΟΙ ΟΒ΄7 ΠΕΡΙ “ΑΝΤΑΝΑΙΡΕΣΕΩΣ-
ΑΝΑΧΩΡΗΣΕΩΣ ΤΗΣ ΣΕΛΗΝΗΣ”, ΩΣ ΜΥΣΤΙΚΗΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ ΤΗΣ
"ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ”. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΘΑ
ΑΝΑΦΕΡΘΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ Δ΄ΣΗΜΑ, ΟΤΙ Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΕΚΒΙΑΣΤΙΚΟΣ
ΣΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΟΥ ΑΣΤΡΟΣΤΟΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΗΛΙΑΚΟ
ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΣΕΙΡΙΟΥ, ΩΣ “ΗΛΙΑΚΟΥ ΗΛΙΟΥ” Ή “ΥΠΕΡΗΛΙΟΥ” Ή
“ΥΠΕΡΙΩΝΟΣ” Ή ΗΛΙΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΩΣ ΠΛΑΝΗΤΕΣ ΔΩΔΕΚΑ ΗΛΙΑΚΑ
ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ, ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΚΟ ΜΑΣ ΗΛΙΑΚΟ
ΣΥΣΤΗΜΑ.
ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΗΛΙΑΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΣΕΙΡΙΟΥ, ΣΥΜΦΩΝΩΣ ΜΕ ΤΙΣ
ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΩΝ ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΠΡΟΣ
ΤΟΥΣ “DOGON” ΤΟΥ “MALI” ΑΦΡΙΚΗΣ, ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΑ ΒΑΡΥΤΕΡΑ ΑΣΤΡΑ
ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ, ΗΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΥΚΝΩΤΕΡΟ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥ
ΚΟΚΚΥΓΟΣ ΤΗΣ ΣΠΟΝΔΥΛΙΚΗΣ ΣΤΗΛΗΣ ΤΟΥ ΥΠΕΡΑΝΘΡΩΠΟΕΙΔΟΥΣ
ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΥΠΕΡΑΝΘΡΩΠΟΕΙΔΟΥΣ ΓΑΛΑΞΙΑΚΟΥ
ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ, ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΜΟΙΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΟ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ, Η
ΠΥΡΗΝΙΚΗ ΑΝΑΤΙΝΑΞΗ ΤΟΥ ΣΕΙΡΙΟΥ ΘΑ ΣΗΜΑΝΕΙ ΤΟΝ ΑΚΑΡΙΑΙΟ
ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΘΑΝΑΤΟ ΚΑΙ ΔΙΑΛΥΣΗ ΤΩΝ ΓΑΛΑΞΙΩΝ ΣΕ ΟΛΟ
ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ. ΛΑΤΡΕΥΣΤΕ ΤΟΝ ΙΕΧΩΒΑ, ΔΟΛΟΦΟΝΟ ΤΟΥ
ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ._
ΕΠΙ ΤΗΣ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΗΣ ΕΚΔΟΧΗΣ ΤΟΥ Α΄ΨΕΥΔΟΥΣ, ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ
ΣΧΟΛΙΑΣΟΥΜΕ ΟΤΙ Η ΔΕΚΑΟΚΤΑΜΕΛΗΣ ΗΓΕΣΙΑ ΤΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΩΣ ΤΩΝ
“ΜΑΡΤΥΡΩΝ ΤΟΥ ΙΕΧΩΒΑ” ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΥΟΡΚΗΣ <ΤΑ
ΟΠΟΙΑ ΕΝΤΟΣ ΟΛΙΓΟΥ ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΣΑΓΚΑΗ ΚΙΝΑΣ>, ΕΞ
ΑΡΧΗΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΓΓΟΛΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΛΕΥΚΟΚΙΤΡΙΝΟΙ
ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ, ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΠΡΟΕΡΧΟΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΟΜΟΙΟΥΣ
ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ “ΑΝΤΒΕΝΤΙΣΤΕΣ” ΤΟΥ 1850, ΠΡΟΦΗΤΕΥΣΑΝ
ΑΝΕΠΙΤΥΧΩΣ ΤΗΝ ΙΔΡΥΣΗ ΤΗΣ “ΚΙΝΕΖΟΕΒΡΑΪΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΣ ΤΟΥ
ΙΕΧΩΒΑ” ΔΙΑ ΤΑ ΕΤΗ 1890, 1914, 1925, 1948, 1975 ΚΑΙ 2002, ΚΑΙ
ΤΩΡΑ <ΓΕΛΩΣ ΜΕΓΑΣ ΠΛΑΝΗΤΙΚΟΣ> ΥΠΟΧΡΕΩΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΑ Ο.Ε.Α. ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΑΡΔΗΝ… ΤΡΟΠΑΡΙΟ
ΨΕΥΔΟΥΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΦΗΤΕΥΟΥΝ ΨΕΥΔΩΣ “ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΤΩΝ
ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΤΟΥ ΙΕΧΩΒΑ ΕΠΙ ΤΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ” <ΗΤΟΙ
ΤΟΥ ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΟΥ ΔΙΟΣ> ΣΤΟΝ "ΑΡΜΑΓΕΔΔΩΝΑ” ΤΟ 2012, ΑΝΤΙ ΤΗΣ
ΑΛΗΘΕΙΑΣ ΠΕΡΙ ΒΕΒΑΙΑΣ ΝΟΜΟΤΕΛΕΙΑΚΗΣ ΣΥΝΤΡΙΒΗΣ ΤΩΝ
ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΩΝ ΚΑΙ ΚΡΟΝΙΩΝ ΣΤΑΣΙΑΣΤΙΚΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΤΟΥ ΙΕΧΩΒΑ
ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΡΟΝΟΥ ΤΟ 2012 ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΑΣΤΡΟΣΤΟΛΟ.
ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΑΛΗΘΕΣ ΠΑΡΑΜΥΘΙΟΝ [ΕΙΝΑΙ] ΠΕΡΙ ΔΗΘΕΝ ΔΕΥΤΕΡΗΣ
ΕΙΣΒΟΛΗΣ ΤΩΝ ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΩΝ ΤΟ 2012, Η ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΕΔΡΑΙΩΣΕΙ ΤΗΝ
ΠΛΑΝΗΤΙΚΗ ΣΟΥΦΙΚΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΔΩΔΕΚΑΘΕΪΣΤΙΚΗ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ
ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ ΔΡΑΓΑΖΗ-ΔΙΟΝΥΣΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ
“ΕΨΙΛΟΝ”…
…Η Ο.Ε.Α., ΩΣ Η ΜΟΝΗ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ Η ΟΠΟΙΑ
ΕΚΠΟΝΗΣΕ ΕΞΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ <ΔΥΟ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΥΝ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ
ΔΙΑ ΤΗΣ ΕΙΣ ΑΤΟΠΟΝ ΑΠΑΓΩΓΗΣ> ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΕΙΣ ΠΕΡΙ “ΤΗΣ ΕΛΕΥΣΕΩΣ
ΤΩΝ ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΓΗ ΤΟ 2012”
ΑΡΝΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΩΛΗΣΕΙ ΤΗΝ ΩΣ ΑΝΩ ΓΝΩΣΗ ΕΘΝΙΚΗΣ-
ΦΥΛΕΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΠΛΑΝΗΤΙΚΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΒΙΩΣΕΩΣ, ΚΑΙ ΑΠΟ
ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΕΩΣ ΤΩΝ ΕΡΕΥΝΩΝ ΤΗΣ ΤΟ 1975 ΜΕ ΤΗΝ
ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΤΙΚΗ ΟΝΟΜΑΣΙΑ “ΟΜΑΣ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΗΣ
ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΣ”, ΠΑΡΕΧΕΙ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΤΗΣ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ
ΔΩΡΕΑΝ._....»
ΟΜΑΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΣ, 5/11/2006.
ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΕΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΕΠΙΛΕΞΑΜΕ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΙΚΑ ΤΟ
ΒΡΗΚΑΜΕ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ "Ι.Ο. ΠΕΡΣΕΥΣ"
http://neoellhn.gr/library/assets/ultimatum_2012.pdfΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2008, 09:47:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αυτά που θα γίνουν, φίλε gtpower, δεν έχουν
να κάνουν με φυσικά φαινόμενα και γήινη δραστηριότητα,
αλλά με τις ενέργειες και την εξέλιξη των ανθρώπων, όχι
του πλανήτη... Ο πλανήτης δεν εξελίσσεται, φίλε μου, είναι
αυτός που είναι, ο άνθρωπος, όμως, ξέρεις ότι δεν είναι
στην τελική του μορφη και φάση...Αυτά που λέμε για το 2012,είναι
ότι θα είναι κομβικής σημασίας, για τον άνθρωπο...
Θασυγκρουστούν όλες οικυρίαρχες ιδεολογίες και μετά τον
θάνατο τους, (των ιδεολογιών, εννοώ) θα πάψουν τα ψέματα κι
ο άνθρωπος θα ζήσει όπως πρέπει να ζήσει σε αυτόν τον
πλανήτη, ήρεμα και με αγάπη,χωρίς πολέμους...
Επ αυτών τι λές φίλε gtpower;
Όσο για τους Ανδρομέδιους,κλπ, καλά τόσο χάνοι είμαστε;
Ποιοί ανδρομέδιοι και κουραφέξαλα...Μόνο η γη κατοικείται
κι ότι αναμένουν κάποιοι, απο δω θα ρθεί κιόχι απο τον ουρανό..
Αλλά η προπαγάνδα και το παραμύθι , προκειμένου να ξεγελάσουν
τους ανθρώπους, καλά κρατεί...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.234375
Maintained by Digital Alchemy