ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΓΑΠΗ-μηπως πισω απο την λεξη κρυβουμε εμεις οι ανδρες ΜΟΝΟ την ερωτικη μας επιθυμια;;;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 29
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2011, 23:33:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαυρος Κυκνος:

καλά εδώ Νικόμαχε το ξέκανες το θέμα πάει μας αποτέλειωσες όλους μα όλους... αν έχεις βρει αυτή τη γυναίκα και αυτή εσένα τότε δεν υπάρχει κανένα θέμα και είναι πολύ ειλικρινές αυτό μεταξύ σας...

αλλά σε μένα προσωπικά ηχεί παρανοικό να βλέπω αυτόν που αγαπώ να πηγαίνει με μια άλλη γυναίκα έστω και μόνο για σεξ και μετά να μου λέει ότι με αγαπάει κιόλας... ίσως είναι θέμα οπτικής γωνίας αλλά όταν αγαπάς κάποιον πραγματικά τον θέλεις και για το μυαλό του και για το σώμα του πως μπορείς να τον βλέπεις να δίνει το σώμα του σε κάποιον άλλο? σώμα και ψυχή συνδέονται όταν υπάρχει αγάπη και σεξουαλική έλξη.
-----------------------------------------------------------------

Στην πρώτη παράγραφο είναι οπως το θέτεις.

Στην δεύτερη θα σου πω το εξής:
Αν αγαπάς,αγαπάς και τα θέλω του συντρόφου σου.
Ακόμη και αυτα που δεν σου λέει,αλλά οφείλεις να
γνωρίζεις,επειδή ακριβώς τον αγαπάς.
Μπορεί κάλλιστα να σε αγαπάει,αλλά στραβός δεν είναι,
βλέπει κάτι ωραίο και θέλει να το δοκιμάσει.
Γιατί αφου τον αγαπάς κι εσυ,του το στερείς και μάλιστα
στο όνομα της ίδιας της αγάπης?
Στο υλικό μέρος του δεσμού σας,κρέας θα μπεί,κρέας θα βγεί.
Το μυαλό του συντρόφου σου δεν μπορεί να το πάρει κανείς
απο σένα.Και αυτο μετράει.Και εχετε και οι δύο το ίδιο δικαίωμα.
Και τότε βλέπεις τις πραγματικές αντοχές της αγάπης!
Τι να το κάνει κάποιος,<<μάγκας και πολλά βαρύς>> που η
γυναίκα του δεν τον απατάει επειδή φοβάται μην την σκοτώσει?
Η επειδή φοβάται τι θα πεί η <<κοινωνία>>?
Αφου το κέρατο ξεκινάει απο την σκέψη,όλα τα υπόλοιπα είναι
παραμύθια.

Ας αναρωτηθείτε όλοι,πόσες φορές,στη ζωή σας θελήσατε να κάνετε
κάτι πέραν απο την μόνιμη σχέση σας.Κάτι εφήμερο.
Ετσι σαν σκέωη δεν πέρασε απο το μυαλό σας?
Οποιος πει οχι,λέει ψέμματα.
Εκείνη ακριβώς τη στιγμή που κάνατε αυτή τη σκέψη,δεν απατήσατε
τον/την σύντροφό σας?
Τι κάνατε?Πνίξατε αυτη την επιθυμία στο όνομα της αγάπης σας?
Αν ναι,για μένα αυτό δεν είναι αγάπη,αλλά καταναγκασμός!
Εστω πνευματικός,εστω αυστηρά προσωπικός,καταναγκασμός πάντως!!


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2011, 23:36:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά, είναι απλό, όταν είσαι σε μια σχέση, οτιδήποτε σου προκαλεί αρνητικά συναισθήματα σχετικά με τον ή την σύντροφό σου ανήκει στο Εγώ. Όταν εξαλειφτεί το Εγώ παύουν να υπάρχουν και τα πάσης φύσεως αρνητικά συναισθήματα σχετικά με τον/την σύντροφο, άρα και η δυστυχία που προκύπτει σε μια σχέση. Στο Εγώ ανήκει και η κτητικότητα και η ζήλεια.

Το εγώ είναι κάτι εξαλείψιμο με το οποίο ο άνθρωπος γεννιέται αλλά και το αποκτά. Τα/το Εγώ είναι και φύσει απ' την άποψη ότι γεννιέσαι με τον μηχανισμό που τα παράγει και επίκτητα, απ' την άποψη ότι μπορείς να αποκτήσεις περισσότερα.

Η φύση λειτουργεί σαν τον ουροβόρο όφη, ότι δημιουργεί το καταστρέφει. Τα εγώ περιλαμβάνονται σε αυτόν μηχανισμό, η ύπαρξη τους εξυπηρετεί τα συμφέροντα της φύσης, αλλά όχι τα συμφέροντα του ανθρώπου. Ο άνθρωπος για να ξεφύγει από τον ""τροχό της Σαμσάρας"", τον ουροβόρο όφη, θα πρέπει να υπερβεί τη φύση.

Ο μηχανισμός που δημιουργεί τα Εγώ είναι φύσει, και σε συνδυασμό με τα παρα-φύσει ερεθίσματα και πολιτισμό που έχουμε δημιουργήσει, αυτός ο μηχανισμός δημιουργεί πολύ αξιοπερίεργα πράγματα. Είναι σαν να ρίχνεις μέσα σε μια μηχανή που έχει φτιαχτεί μόνο για να πολτοποιεί φρούτα, σοκολάτες και μπισκότα. Η μηχανή ναι μεν θα τα αλέσει, αλλά το αποτέλεσμα θα έιναι ένα πολύ περίεργο μείγμα στο οποίο πλέον δεν θα υπάρχει καθαρή η γεύση των φρούτων για τα οποία εξ αρχής φτιάχτηκε. Για άλλο σκοπό δηλαδή φτιάχτηκε η μηχανή των Εγώ και άλλο σκοπό τελικά επιτελεί. Φτιάχτηκε δηλαδή για να επιτελεί έναν φυσικό σκοπό, την επιβίωση και αναπαραγωγή του είδους,(αυτοσυντήρηση) και κατέληξε να γίνει αιτία πολλών δυστυχιών και πολλών συμπλεγμάτων, πολλά απ' τα οποία θεωρούνται πλέον φυσιολογικά.

Σε κάθε περίπτωση όμως, αν ο άνθρωπος θέλει να πάψει να είναι ένα ζώο, που υπερέχει από τα άλλα ζώα μόνο στο ότι έχει έναν καλύτερο νου, με τον οποίο μπορεί να κάνει περίπλοκους συλλογισμούς και θεωρίες, θα πρέπει κατ'αρχήν να εξαλείψει την μηχανή του Εγώ, αφού αυτή όχι μόνο δεν είναι απαραίτητη πλέον, αφού ο άνθρωπος δεν ζει σε κατάσταση ζώου, αλλά γίνεται και αιτία για αυτοκτονίες και πολλές άλλες ανούσιες πράξεις.

Το Εγώ, που είναι κάτι που η φύση δημιουργησε απλά για την αυτοσυντήρηση του ανθρώπου, έχει γίνει πλέον ο κινητήριος μοχλός για κάθε επιλογή του ανθρώπου στη ζωή του: από το ποια θα είναι η γυναίκα του ("Θέλω η γυναίκα μου να έιναι σέξι για να ζηλεύουν οι φίλοι μου, να είναι υπάκουει, να να να..") μέχρι το πότε, πώς και γιατί θα πεθάνει ("Θα πεθάνω για τον κομουνισμό, θα αυτοκτονίσω γιατί με απάτησε η γυναίκα μου, θα πεθάνω ένδοξα για να πάρω την Αγ. Σοφιά, κοκ).

Το Εγώ έχει ξεφύγει από το πεδίο της αυτοσυντήρησεις, την οποία μέχρι κάποτε εξυπηρετούσε, και γίνεται κίνητρο για κέρδος, και αιτία για να ξεχνάμε την ίδια την αξία της ζωής (με αποτέλεσμα συχνά την αυτοκτονία, κάτι που άνθρωποι που έχουν όσα έχει ο σύγχρονος δυτικός ούτε θα σκεφτόντουσαν να το κάνουν πριν 500 χρόνια). Έτσι ο άνθρωπος δυστυχεί επειδή π.χ. δεν μπορέι να έχει τη γυναίκα του γείτονά του, το αμάξι του πρωθυπουργού, τη θέση του αφεντικού του, κοκ.

Οι δρόμοι, που λέει και το σύνθημα, είναι δυό: Ή με τα Εγώ, ή χωρίς τα Εγώ. Ο Χριστός είχε πει: "Δεν γίνεται ένας υπηρέτης να υπηρετεί ταυτόχρονα δύο αφεντικά..." Γιατί η μια απ' τις δυό επιλογές,(να είσαι με εγώ ή χωρίς εγώ;) συνεπάγεται Ελεύθερη βούληση και η άλλη Μηχανική βούληση. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο. Δυστυχώς ο κόσμος αυτά τα μπερδεύει, αλλά ο κόσμος πάντα ζούσε με αυταπάτες.


Μιας και αναφερθήκατε για τη σχέση αγάπης-σεξουαλικότητας, θα ήθελα να πω δυό λόγια για το τι είναι φυσιολογικό και τι αφύσικο όσον αφορά αυτό τον τομέα.

Το φυσικό είναι αυτό που είπε η Black Swan, δηλαδή το να βλέπεις ένα ωραίο σώμα και να να μην εξάπτεται το σεξουαλικό-ψυχολογικό σου κέντρο.
Ένα ωραίο σώμα είναι σαν ένα ωραίο λουλούδι ή ένα ωραίο φρούτο. Το να δεις ένα όμορφο φρούτο σε ένα δέντρο, δε σημαίνει ότι θα ορμήξεις για να το φας,(εκτός αν είσαι λαίμαργος που και αυτό είναι ένα Εγώ) ούτε ότι θα αρχισουν να σου τρέχουν τα σάλια και να γουργουρίζει το στομάχι σου.

Αν, κατ' αντιστοιχεία, βλέπεις μια ωραία γυναίκα και λες "Θέλω να την γ..." αυτό σημαίνει ότι έχεις συνδέσει ψυχολογικά τη γυναίκα με τον οργασμό ή τη σεξουαλική ικανοποίηση. Αυτός είναι ένας ψυχολογικός συσχετισμός, που όπως μπορεί να γίνει, έτσι μπορεί και να ξεγίνει. Για αυτό και εγώ πριν είπα, μέσα σε άκρες, ότι το Εγώ ούτε φύσει είναι, ούτε παραφύσει όμως.
(Σημειώνω εδώ, ότι αυτό το Εγώ του παραδείγματος, όπως και άλλα, δημιουργείται επειδή τα ερεθίσματα που έρχονται απο το περιβάλλον μας, περνάνε ως έχουν στον ψυχισμό μας, αμάσητα, χωρίς να τα επεξεργάζεται μια αφυπνισμένη συνείδηση...)

Το ερώτημα είναι, ποιος είναι τελικά το αφεντικό; Είσαι εσύ το αφεντικό του Εγώ σου, ή το Εγώ είναι δικό σου αφεντικό;

Όταν εσύ ζηλεύεις επειδή η/ο σύντροφός σου μιλάει με ένα άλλο αγόρι/κοπέλα, τότε το εγώ έχει γίνει το αφεντικό σου.
Όταν εσύ στεναχωριέσαι επειδή κάποιος δε θέλει να σε κάνει παρέα, τότε το πληγωμένο Εγώ σου έχει γίνει αφεντικό σου.
Όταν επειδή δεν μπορείς να έχεις την γυναίκα του γείτονα βλέπεις διαδικτυακό πορνό, έχεις γίνει δούλος του Εγώ σου.
-->Όλες οι παραπάνω επιθυμίες, ανήκουν στο Εγώ και η μη-ικανοποίηση του, δημιουργεί τη δυστυχία.
Αλλά αν αφαιρέσεις το Εγώ, πώς θα υπάρξει επιθυμία και πώς θα υπάρξει δυστυχία;


Επομένως, για να μην μαρκηγορήσω άλλο, καταλήγουμε στο εξής:
Η Αγάπη είναι αγνή, όταν ο άνθρωπος έναι αγνός.

Με άλλα λόγια, όσο λιγότερα Εγώ(=> ψυχολογικά συμπλέγματα) σε περιορίζουν, τόσο πιο ανοιχτή είναι η καρδιά σου, τόσο καλύτερη ποιοτικά και ποσοτικά είναι η Αγάπη σου.

Επίσης,
ο άνθρωπος περιορίζει τόσο την ελευθερία του/της συντρόφου του, όσο είναι και η δικιά του ελευθερία περιορισμένη από τα Εγώ του.



Σας παραθέτω και μια ομιλία του καθηγητή Λιαντίνη για το Εγώ και τον Θάνατο...
(Μιας και όλοι ξέρουμε τη σχέση Έρωτα και θανάτου)
Το φάρμακο

Αυτά...

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 01/06/2011 23:47:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2011, 01:05:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Νικομαχος
Που έγραψες εσυ βρε θεοπάλαβε τα ίδια με εμένα?
Εκτός κι αν συμφωνείς μαζί μου επειδή μια τέτοια σχέση σε συμφέρει.

Ρε μουρλέ φαίνεται πως έχεις χάσει κάποια επεισόδια, στα «περί αγάπης»
Το θέμα αυτό το είχα πιάσει, σε ανύποπτο χρόνο, κουβεντιάζοντας εκτός θέματος, με την παρεξηγημένη ξανθούλα μας, και το συνέχισα εδώ, προβάλλοντας την αγάπη, έξω και πάνω από στο σεξουαλικό, τον γάμο, τον έρωτα, και γενικά ΚΑΘΕ σχέση ιδιοτελή, και υστερόβουλη.
Αν διάβαζες εκείνη την αρχική κουβέντα – και ασφαλώς την συνέχεια της εδώ θα καταλάβαινες την θέση μου, που πάει λιγάκι μακρύτερα και από την δική σου, αλλά η μαγκούφα η κοινωνία είναι σεμνότυφη πολύ, και δεν αντέχει προς το παρόν τόσα πολλά «καινά δαιμόνια»

Χρειάζονται μικρότερες δόσεις αλήθειας

Υ.Γ
Τι καθόσαστε και ξεσυνερίζεστε με τους παιδικούς έρωτες?
Μήπως όλοι δεν έχουμε ξεπεράσει αυτή την «ωραία» παιδική αρρώστια?
Αφήστε το παιδί να ζει το όνειρο του.
Ανύπαντρος είναι ακόμη. Αφού έχει βρει κάποια και πηδάει, καλά περνάει.
Για την κοπέλα του στενοχωριέμαι


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2011, 01:44:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κυρ-Γιάννη,όντως δεν τα είδα όλα τα πόστ.

Οκ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2011, 09:51:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιαννης ψευτης

quote:
Υ.Γ
Τι καθόσαστε και ξεσυνερίζεστε με τους παιδικούς έρωτες?
Μήπως όλοι δεν έχουμε ξεπεράσει αυτή την «ωραία» παιδική αρρώστια?
Αφήστε το παιδί να ζει το όνειρο του.
Ανύπαντρος είναι ακόμη. Αφού έχει βρει κάποια και πηδάει, καλά περνάει.
Για την κοπέλα του στενοχωριέμαι

Για μένα μιλάς βρε? Και αν σου έλεγα οτι αυτή με έχει κάνει έτσι!!! Εχεις γνωρίσει ποτέ γυναίκα στο ζώδιο του ταύρου?

Κοίτα εσύ να αγαπάς την γυναίκα σου και να μην την πληγώνεις με τις "ελεύθερες απόψεις σου",γιατί όσο να ναι,οι γυναίκες είναι συνήθως πιό μαζεμένες.

Dr Jekyll Mr Hyde,αυτό που περιγράφεις είναι επιστήμη,θέλει μελέτη και αφοσίωση,εννοείται οτι συμφωνώ σε όλα.Απλά αυτό που θέλω να πώ,είναι οτι πέρα απο την θεωρητική γνώση που μπορεί κανείς να αποκτήσει σχετικά με τα εγώ και την λειτουργία τους,στην πράξη είναι παλούκι το θέμα,πρέπει να έχεις δουλέψει με τον εαυτό σοβαρά και για αρκετό καιρό για να μπορείς να διακρίνεις τα εγώ καθαρά.


Black swan

quote:
πρέπει να ντρέπεσαι για αυτά που λες κακόμοιρε Άλεξ μου... να μου λες ότι χαίρομαι με την δυστυχία των άλλων...Ντροπή σου!

έτσι είναι.Δεν ξέρω γιατί το είπα,ίσως απλά ήθελα να κάνω τον έξυπνο.Αλήθεια,αισθάνομαι άσχημα και γιατί ξέρω οτι δεν είσαι τέτοιο άτομο.

Πάντως παραδέχομαι το λάθος,έχεις δεί κανέναν να το κάνει αυτό? Ολοι είναι μεσα στην δικαιολογία.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2011, 20:11:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
LigthWarker
Σημαινει οτι οσο ισσοροπεις τοσο περισσοτερο συνδεεσαι με τον Ανωτερο Εαυτο σου που βρισκεται στην 5η διασταση που ειναι και το πνευματικο σου κομματι!!

Βρε Νικόμαχε!!!
Τι την ήθελες εκείνη την ριμάδα την πέμπτη διάσταση που πέταξες?
Που να βγάλω εγώ άκρη τώρα με την καλή μας Lighe?
Σκέψου και ανακαλύψουν στο CERN αυτή την ...... “πνευματική πέμπτη”.
Όρε! γλέντιααααα

Ανάλαβε να εξηγήσεις εσύ στην καλή μας φίλη.
Άλλωστε εσύ είσαι πνευματικός ανήρ.
Εγώ δεν τα πάω καλά με τα πνεύματα.
Και το ξέρεις.
Με έμπλεξες άσχημα μπαγάσα.


Για κανα ουζάκι με μαριδούλα, σε καμία παραλία, φλαξα φλουτσα δίπλα στο κύμα δεν θα έλεγα όχι.
Άλλα τα πνεύματα, άλλα τα οινοπνεύματα,


Υ.Γ
Ή έστω ν' ακούς την 5η του Μπετόβεν χαλαρά, στις γνωστές μας διαστάσεις βεβαίως.

quote:
Black Swan
αλλά σε μένα προσωπικά ηχεί παρανοικό να βλέπω αυτόν που αγαπώ να πηγαίνει με μια άλλη γυναίκα έστω και μόνο για σεξ και μετά να μου λέει ότι με αγαπάει κιόλας...

Καλά δεν λέμε να παίρνεις μάτι. Αυτό θα ήταν βίτσιο.
Και ούτε μιλάμε – τουλάχιστον εγώ – να πας με μια άλλη μόνο και μόνο για το σεξ.
Να πας γιατί την αγαπάς και για το σεξ.

Μήπως όταν αγαπάς κάποιον, το θεωρείς κτήμα σου?
Μα είναι δυνατόν ο άνθρωπος – ο οιοσδήποτε άνθρωπος – να είναι κτήμα/ιδιοκτησία κάποιου?
Δεν είναι εγωιστικό αυτό.

Αγάπη είναι να νιώθεις χαρά για οτιδήποτε δημιουργεί ευτυχία στο πρόσωπο που αγαπάς.
Αγάπη είναι να συνεχίζεις να αγαπάς κάποιον/κάποια ακόμα και όταν πάψουν τα αντίστοιχα δικά του συναισθήματα, διαφορετικά έχουμε αγάπη με προϋποθέσεις και προαπαιτούμενα.

Μα σε τι διαφέρει αυτό που λες, με αυτό που το παρανοϊκό και άκρως φαρισαϊκό που ανέφερε κάποιο παιδί, πως αυτός αφήνει ελεύθερη τάχατες τη κοπελιά του να πηδηχτή με όποιον θέλει.
Τι θα πει αυτό, οτι δεν την έχει δεμένη στο κρεβάτι?
Ότι δεν την έχει κλειδωμένη σε κάποιο δωμάτιο?
Ότι της φορά ζώνη αγνότητας? Και πες σε αυτό το τελευταίο είναι καλημένος?
Έτσι νομίζει. Πως θα καλυφθεί και με τις περιπτώσεις της πίπας?
Θα τις βάλει και φίμωτρο?

Τι θα πει λοιπόν είναι ελεύθερη.
Ωραία ελεύθερη είναι.
Αν ξενοπηδηχτεί και το μάθει (αν το μάθει) τι θα κάνει?
Έχει εξεταστεί αυτή η περίπτωση?

Εγώ καλή μου τα έχω κανονίσει με την γυναίκα μου.
Όσο δεν είμαι σπίτι – από τις 7 το πρωί ώς τις 9 το βράδυ ΕΝΑΙ ελεύθερη ουσιαστικά και πρακτικά να κάνει ότι την ευχαριστεί γιατί πραγματικά την αγαπώ, και θέλω να περνά καλά, αρκεί να παίρνει μέτρα προφύλαξης.
Τις υπόλοιπες ώρες, θα την πηδάω ΜΟΝΟ εγώ, καθώς και Κυριακές και αργίες (και εθνικές εορτές).
Αυτό θα πει ελευθερία, τα λοιπά είναι μπουρμπουτσαλα.
Ξεκάθαρα πράγματα. Έχουμε και οικογένεια, όχι να γυρίζουμε νυχτιάτικα από δω και από κει.
Τα κατά συνθήκη ψεύδη βλέπεις.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Black_Swan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


129 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2011, 20:15:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

έτσι είναι.Δεν ξέρω γιατί το είπα,ίσως απλά ήθελα να κάνω τον έξυπνο.Αλήθεια,αισθάνομαι άσχημα και γιατί ξέρω οτι δεν είσαι τέτοιο άτομο.

Πάντως παραδέχομαι το λάθος,έχεις δεί κανέναν να το κάνει αυτό? Ολοι είναι μεσα στην δικαιολογία.


Δεκτό Άλεξ, και εγώ ίσως είπα παραπάνω πράγματα από όσα έπρεπε.

Edited by - Black_Swan on 02/06/2011 20:15:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Black_Swan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


129 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2011, 21:33:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλά δεν λέμε να παίρνεις μάτι. Αυτό θα ήταν βίτσιο.
Και ούτε μιλάμε – τουλάχιστον εγώ – να πας με μια άλλη μόνο και μόνο για το σεξ.
Να πας γιατί την αγαπάς και για το σεξ.

γιατί να μην πάρω και μάτι? τι διαφορά έχει από το να το ξέρω απλά αλλά να μην έχω οπτική επαφή...? ισα ίσα που αν έχω και οπτική επαφή ίσως μου αρέσει κιόλας... αφού τον αγαπάω και σέβομαι την ελευθερία του θα σεβαστεί και αυτός το δικό μου δικαίωμα να φτιάχνομαι κοιτώντας τον να ξενοπηδάει...

quote:

Μήπως όταν αγαπάς κάποιον, το θεωρείς κτήμα σου?
Μα είναι δυνατόν ο άνθρωπος – ο οιοσδήποτε άνθρωπος – να είναι κτήμα/ιδιοκτησία κάποιου?
Δεν είναι εγωιστικό αυτό.

Βέβαια και δεν τον θεωρώ κτήμα μου... άλλωστε το δηλώνω και στο προφίλ μου ότι κανένας δεν ανηκει σε κανέναν και όλοι ανήκουμε μόνο στον εαυτό μας...για μένα είναι ελευθερος να κάνει ότι θέλει να πάει όπου θέλει με όποιον θέλει.. ακόμα και να ξενοπηδήξει αν θέλει αρκεί να μη το μάθω ποτέ.. και αν γίνει να γίνει μόνο 1 φορά...

quote:

Αγάπη είναι να νιώθεις χαρά για οτιδήποτε δημιουργεί ευτυχία στο πρόσωπο που αγαπάς.
Αγάπη είναι να συνεχίζεις να αγαπάς κάποιον/κάποια ακόμα και όταν πάψουν τα αντίστοιχα δικά του συναισθήματα, διαφορετικά έχουμε αγάπη με προϋποθέσεις και προαπαιτούμενα.

Συμφωνούμε απόλυτα

quote:

Εγώ καλή μου τα έχω κανονίσει με την γυναίκα μου.
Όσο δεν είμαι σπίτι – από τις 7 το πρωί ώς τις 9 το βράδυ ΕΝΑΙ ελεύθερη ουσιαστικά και πρακτικά να κάνει ότι την ευχαριστεί γιατί πραγματικά την αγαπώ, και θέλω να περνά καλά, αρκεί να παίρνει μέτρα προφύλαξης.

Αυτό είναι πολύ θετικό Γιάννη είσαι άλλος ένας ευτυχής άνθρωπος στην όμορφη παρέα μας..εκτός από τις 7 με 9 το βράδυ τις υπόλοιπες ώρες που ο "Μπαμπούλας" είναι σπίτι.. δεν είναι ελεύθερη να κάνει ότι θέλει? δηλαδή για να καταλάβω της βγάζεις το λουρί 7 με 9 κάθε μέρα όπως κάνουν στα σκυλιά για να τα αφήσουν να κάνουν την ανάγκη τους?

quote:

Τις υπόλοιπες ώρες, θα την πηδάω ΜΟΝΟ εγώ, καθώς και Κυριακές και αργίες (και εθνικές εορτές).

μήπως είναι λίγο κουραστικό το πρόγραμμα του πηδήματος???δε λέω χρήσιμες οι πληροφορίες που μας δίνεις...μήπως να έκοβες κάτι όμως αφού δεν είσαι και στην πρώτη νιότη... τουλάχιστον Κυριακές και αργίες θα έπρεπε να υπάρχει κάποια παύση για ξεκούραση και επανάκτηση δυναμεων! θα ρέψεις...

quote:

Αυτό θα πει ελευθερία, τα λοιπά είναι μπουρμπουτσαλα.
Ξεκάθαρα πράγματα. Έχουμε και οικογένεια, όχι να γυρίζουμε νυχτιάτικα από δω και από κει.
Τα κατά συνθήκη ψεύδη βλέπεις.

Η οικογένεια που κολλάει ακριβώς με το πρόγραμμα του πηδήματός σου που μας ανέφερες? και το γεγονός ότι δεν γυρίζεις νυχτιάτικα από εδώ και απο εκεί..?

Παντώς γενικά πιστεύω ότι και η πολύ ελευθερία που αναφέρουμε συνέχεια... κάποιοι κυρίως άντρες τη χρησιμοποιούν ως δικαιολογία για να ξενόκοιμούνται και όλα τα συναφή ρήματα.. και με βάση αυτή την ελευθέρια κάνουν τη χειρότερη πλύση εγκεφάλου στη γυναίκα τους... αυτό είναι βίτσιο για μένα φίλοι μου...να μπορείς να φυτεύεις στο αθώο μυαλουδάκι της γυναίκας σου τα βίτσια σου αλλά με κομψό και καλυμένο τρόπο υπό το πέπλο της τάχα μου ελεύθερίας..(αυτό είναι ευφυέστατο) της αγάπης και ένα σωρό άλλων αμπελοφιλοσοφιών που εντωμεταξύ θα της έχεις πει...χωρίς να καταλαβαίνει και το νόημα τον πάντων.. ειδικά αν δεν ασχολείται και πολύ με το άθλημα της σκέψης.. την έχεις δέσμια σου πνευματικά και την ελέγχεις. Και η πλάκα νομίζει ότι είναι ελεύθερη και ότι της δείχνεις την αγάπη σου με τον να της λες αγάπη μου είσαι ελέυθερη έστω και για 2 ώρες να βγάλεις τα μάτια σου με όποιον θες... Μα η καημένη η γυναικούλα δεν πρόκειται να βγάλει τα μάτια της με κανέναν και ποτέ.. για αυτό άλλωστε και διατυμπανίζεις τόσο ελεύθερα τον κανονισμό που τής έχεις βάλει...και το παίζεις κουυυλλλ και άνετος...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2011, 21:56:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
black swan
quote:
Δεκτό Άλεξ, και εγώ ίσως είπα παραπάνω πράγματα από όσα έπρεπε.

Και λίγα είπες,αυτό που είπα εγώ ήταν τελείως απαράδεκτο.


quote:
Μα σε τι διαφέρει αυτό που λες, με αυτό που το παρανοϊκό και άκρως φαρισαϊκό που ανέφερε κάποιο παιδί, πως αυτός αφήνει ελεύθερη τάχατες τη κοπελιά του να πηδηχτή με όποιον θέλει.
Τι θα πει αυτό, οτι δεν την έχει δεμένη στο κρεβάτι?
Ότι δεν την έχει κλειδωμένη σε κάποιο δωμάτιο?
Ότι της φορά ζώνη αγνότητας? Και πες σε αυτό το τελευταίο είναι καλημένος?
Έτσι νομίζει. Πως θα καλυφθεί και με τις περιπτώσεις της πίπας?
Θα τις βάλει και φίμωτρο?

Τι θα πει λοιπόν είναι ελεύθερη.
Ωραία ελεύθερη είναι.
Αν ξενοπηδηχτεί και το μάθει (αν το μάθει) τι θα κάνει?
Έχει εξεταστεί αυτή η περίπτωση?



Γελειότητες.Ειναι αυτό που λέμε,οτι την λές μόνο για να την πείς την μαλακία σου.Ελευθερία σημαίνει ελευθερία ρε μεγάλε,πόσο δύσκολο είναι αυτό,δηλαδή εσύ τι θέλεις να γράψω για να μην μπερδευτείς?
Πρέπει να διευκρινήσω δηλαδή οτι δεν την κλειδώνω κάπου?Συνειδητοποιείς καθόλου τί λές? Τόσο δύσκολο είναι να καταλάβεις ακόμα και αυτό? Με τί μιλάω με 12χρονο?

quote:
Καλά δεν λέμε να παίρνεις μάτι. Αυτό θα ήταν βίτσιο.

Ω ναι,αυτό είναι μεγάλο λάθος, ακολασία πράγμα. Αυτό σε χάλασε εσένα έ? Το οτι κάποιος άλλος πηδάει την γυναίκα σου περνάει σε δεύτερη μοίρα.Στο Δαφνί γρήγορα!


quote:
Εγώ καλή μου τα έχω κανονίσει με την γυναίκα μου.
Όσο δεν είμαι σπίτι – από τις 7 το πρωί ώς τις 9 το βράδυ ΕΝΑΙ ελεύθερη ουσιαστικά και πρακτικά να κάνει ότι την ευχαριστεί γιατί πραγματικά την αγαπώ, και θέλω να περνά καλά, αρκεί να παίρνει μέτρα προφύλαξης.
Τις υπόλοιπες ώρες, θα την πηδάω ΜΟΝΟ εγώ, καθώς και Κυριακές και αργίες (και εθνικές εορτές).
Αυτό θα πει ελευθερία, τα λοιπά είναι μπουρμπουτσαλα.
Ξεκάθαρα πράγματα. Έχουμε και οικογένεια, όχι να γυρίζουμε νυχτιάτικα από δω και από κει.
Τα κατά συνθήκη ψεύδη βλέπεις.

Ο παραδοσιακός έλληνας έ? Ω θέε μου,πόσο ντρέπομαι για λογαριασμό του.

Υ.Σ. Γράφεται LIGHT WORKER και όχι LIGHT WARKER.

Edited by - alex22 on 02/06/2011 21:57:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2011, 22:05:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τις υπόλοιπες ώρες, θα την πηδάω ΜΟΝΟ εγώ,

Τι,μην μου πείς οτι αποαγορεύεις το ομαδικό?και αμα είναι καλεσμένος και κάποιος φίλος σου εκεί,κρίμα δεν είναι να του στερείς τη γυναίκα σου? Είσαι πολύ οπισθοδρομικός δικέ μου.Και κάτι άλλο,αν εκείνη την ώρα που γυρνάς έχει χορτάσει απο πήδημα,τότε εσύ το πούλο έτσι?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2011, 22:39:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν ξενοπηδηχτεί και το μάθει (αν το μάθει) τι θα κάνει?

Δεν υπάρχουν μυστικά στην αληθινή αγάπη,ο ένας νιώθει τον άλλον ακόμα και αν βρίσκονται χιλιόμετρα μακριά,αν υπάρχει κάτι τότε γίνεται αντιλιπτό αμεσα,σαν μια δυσαρμονία.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2011, 23:49:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Black Swan
γιατί να μην πάρω και μάτι? τι διαφορά έχει από το να το ξέρω απλά αλλά να μην έχω οπτική επαφή...? ισα ίσα που αν έχω και οπτική επαφή ίσως μου αρέσει κιόλας... αφού τον αγαπάω και σέβομαι την ελευθερία του θα σεβαστεί και αυτός το δικό μου δικαίωμα να φτιάχνομαι κοιτώντας τον να ξενοπηδάει

quote:
μήπως είναι λίγο κουραστικό το πρόγραμμα του πηδήματος???δε λέω χρήσιμες οι πληροφορίες που μας δίνεις...μήπως να έκοβες κάτι όμως αφού δεν είσαι και στην πρώτη νιότη... τουλάχιστον Κυριακές και αργίες θα έπρεπε να υπάρχει κάποια παύση για ξεκούραση και επανάκτηση δυναμεων! θα ρέψεις...



quote:
Αυτό είναι πολύ θετικό Γιάννη είσαι άλλος ένας ευτυχής άνθρωπος στην όμορφη παρέα μας..εκτός από τις 7 με 9 το βράδυ τις υπόλοιπες ώρες που ο "Μπαμπούλας" είναι σπίτι.. δεν είναι ελεύθερη να κάνει ότι θέλει? δηλαδή για να καταλάβω της βγάζεις το λουρί 7 με 9 κάθε μέρα όπως κάνουν στα σκυλιά για να τα αφήσουν να κάνουν την ανάγκη τους?


Δεν κατάλαβες καλά.
Από το πρωί στις 7 ως το βράδυ στις 9 δεν είναι 2 ώρες.
Σε αυτό το διάστημα ΔΕΝ είμαστε μαζί, και αυτό που ενδιαφέρει εμένα και την γυναίκα μου είναι να παίρναμε καλά.

Το να παρακολουθείς καλή μου την ερωτική συνεύρεση δύο ατόμων, ακόμη και άγνωστων, για μένα είναι βίτσιο.
Αν ηδονίζεσαι βλέποντας τσόντα, υπάρχει πρόβλημα στέρησης ή ανικανότητας.
Αυτή βέβαια είναι άποψή μου.
Ο ίδιος δεν έχω την ανωμαλία να παρακολουθώ τσόντες ως σεξουαλικό διεγερτικό.
Τα καταφέρνω και μόνο μου, γιατί επιλέγω τις ερωτικές μου συντρόφους.

Από τις 9 το βράδυ έως τις επτά το πρωί, είμαι ΠΑΝΤΑ μαζί με την γυναίκα μου.
Αυτό δεν θα πει πως πηδιόμαστε συνέχεια.
Αν αυτό κατάλαβες εσύ, κατάλαβες λάθος.
Το πήδημα είναι βασικό στοιχείο της ζωής του ανθρώπου, και όταν γίνεται σωστά με ανιδιοτελή αγάπη και απόλυτη γνώση των αναγκών και των λειτουργιών των δύο μερών είναι πολύ υπέροχο.

Πάντα προϋπόθεση είναι να υπάρχει αγάπη.
Η αγάπη ΔΕΝ έχει μεγέθη, ΔΕΝ υπάρχει σε πακέτα 450 γραμμάρια και 1.5 κιλά αγάπης.
Όταν υπάρχει υπάρχει ατόφια, και μπορεί να μοιραστεί χωρίς να διαιρεθεί στα δυο ή τέσσερα κοκ.
Μοιράζεται δηλαδή στα ίδια κομμάτια ατόφια, και είναι ολόκληρη κάθε φορά.
Όταν μοιράζεται πολλαπλασιάζεται , πλαταίνει / εξαπλώνεται.
Γι αυτό είναι πολύ σημαντικό να την μεταφέρουμε όσο μπορούμε περσότερο.
Αυτοί και όσοι είναι τυχεροί να την νοιώσουν, σε αυτούς μένει για πάντα, και ΔΕΝ φεύγει ποτέ, ούτε και θέτει ΠΟΤΕ προαπαιτούμενα, ή σχέσεις συμβατικές.
Ο κάθε ένας που αγαπά χαίρεται μαθαίνοντας πως αυτός/αυτή που αγαπά περνά καλά, ανεξάρτητα αν είναι μαζί του ή όχι, ή αν είναι αυτος/αυτή η πηγή της ευτυχίας του/της

Προφανώς μιλάμε καλή μου για άλλα αισθήματα, τελείως διαφορετικά.

«Χαρά και μύρο της ζωής μου εμένα, που βρήκα και που κράτησα την ηδονή ως την ήθελα.»
«Χαρά και μύρο της ζωής μου εμένα που αποστράφηκα κάθε λογής ερώτων της ρουτίνας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2011, 00:05:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί έχω την εντύπωση πως το συγκεκριμένο τόπικ αρχίζει και γίνεται λιγάκι …ροζ
Πάντως έχει ενδιαφέρων πως στα τελευταία μηνύματα όσο και να διατυμπανίζεται ο όρος ελευθερία αυτό που «βλέπω» εγώ είναι ένας συμβιβασμός στις προσωπικές μας σχέσεις και μια προσπάθεια να «ντυθεί» η κάθε προσωπική ανασφάλεια σε μια σχέση με ένα πέπλο υποτιθέμενης ελευθερίας, που φυσικά δεν έχει καμία σχέση με αυτό που εννοούμε ελευθερία, επίσης και κάτι που μου έκανε εντύπωση είναι πως πουθενά δεν διάβασα να γράφετε η λέξη εμπιστοσύνη μεταξύ δυο ανθρώπων …!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2011, 00:08:03  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απλουστατα ελο, η λεξη εμπιστοσυνη εχει εκφυλιστει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2011, 00:18:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
elo
Γιατί έχω την εντύπωση πως το συγκεκριμένο τόπικ αρχίζει και γίνεται λιγάκι …ροζ…

Ο τίτλος του θέματος είναι
«ΑΓΑΠΗ-μήπως πίσω από την λέξη κρύβουμε εμεις οι ανδρες ΜΟΝΟ την ερωτικη μας επιθυμια;;;»
Αν ο τίτλος παραπέμπει σε ροζ υπονοούμενα είναι θέμα ερμηνείας

Εγώ θα ρώταγα, μήπως είμαστε σεμνότυφοι πολύ, και δεν πρέπει να κουβεντιάζουμε τέτοια θέματα?

quote:
επίσης και κάτι που μου έκανε εντύπωση είναι πως πουθενά δεν διάβασα να γράφετε η λέξη εμπιστοσύνη μεταξύ δυο ανθρώπων …!!!!




Αν υπάρχει αγάπη, είναι υπεράνω της εμπιστοσύνης, την καλύπτει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2011, 00:34:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kyr-GiannisArxiψευτης:

Βρε Νικόμαχε!!!
Τι την ήθελες εκείνη την ριμάδα την πέμπτη διάσταση που πέταξες?

-------- ------------ --------------- -------

¨Εχεις κατεβάσει κανένα βαρέλι ούζο??

Συνδύασα πουθενά αγάπη και 5μτη διάσταση?


Εγω μίλησα αλλού για πάνω απο 10 θεωρητικές διαστάσεις,
αλλά αυτο είναι θέμα Φυσικής και οχι αγάπης.


Εν πάσει περιπτώσει,γιατί το μαμήσατε τόσο πολύ το θέμα
της αγάπης?
Εχετε περιπλέξει πολύ τα...κλων-άρια του δένδρου!!

Και έχετε παρασύρει και εκείνο το κακόμοιρο τον Αλεχ,που τον
προειδοποίησα κάμποσα πόστ πιό πρίν,αλλά ακόμη αγρούς αγοράζει!!


Αλεχ βάλε το μυαλό σου να δουλέψει λίγο...

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2011, 01:24:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
gianipseftis -Εγώ θα ρώταγα, μήπως είμαστε σεμνότυφοι πολύ, και δεν πρέπει να κουβεντιάζουμε τέτοια θέματα?

Καθόλου σεμνότυφοι, άλλωστε για αυτό έβαλα και το χαμόγελο δίπλα…
Βέβαια αυτό δεν πάει να πει και πως δεν πρέπει να έχουμε ο καθένας μας και ένα προσωπικό έλεγχο (αυτοσυγκράτηση) σε αυτά που γράφουμε, πιστεύω να είναι κατανοητό το γιατί…

quote:
gianipseftis -Αν υπάρχει αγάπη, είναι υπεράνω της εμπιστοσύνης, την καλύπτει

Αγάπη…
Πολυχρησιμοποιημένη λέξη και δυστυχώς πολλές φορές παρεξηγημένη.
Αγαπάς κάποιον γιατί και πως;
Γιατί σου ικανοποιεί τις επιθυμίες, γιατί μπερδεύεις την αγάπη με την συνήθεια, γιατί έχουμε πάθος με τον εαυτό μας, γιατί θέλεις να διαιωνίσεις το είδος σου (επιβίωση), γιατί θέλεις κάποιον να σε καταλαβαίνει, χωρίς εσύ να καταλαβαίνεις αυτόν, πολλά γιατί αγαπητέ gianipsefti, μήπως θέλεις να γράψω κ’ άλλα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2011, 07:10:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγάπη…
Πολυχρησιμοποιημένη λέξη και δυστυχώς πολλές φορές παρεξηγημένη.
Αγαπάς κάποιον γιατί και πως;
Γιατί σου ικανοποιεί τις επιθυμίες, γιατί μπερδεύεις την αγάπη με την συνήθεια, γιατί έχουμε πάθος με τον εαυτό μας, γιατί θέλεις να διαιωνίσεις το είδος σου (επιβίωση), γιατί θέλεις κάποιον να σε καταλαβαίνει, χωρίς εσύ να καταλαβαίνεις αυτόν, πολλά γιατί αγαπητέ gianipsefti, μήπως θέλεις να γράψω κ’ άλλα.

Νομίζω πως λίγο απ' όλα!
Τώρα ποιόν αγαπάς πραγματικά, εάν αγαπάς δηλαδή στα αλήθεια τον άνθρωπο με τον οποίο είσαι μαζί, εάν τον έχεις γνωρίσει πραγματικά, εάν τον αγαπάς άνευ όρων ώστε να μπορέσεις να τον αφήσεις να φύγει εάν αυτό θα τον κάνει ευτυχισμένο ή εάν αγαπάς έναν άνθρωπο στον οποίο έχεις προβάλλει εσύ τις δικές σου ανάγκες κι επιθυμίες και τον θέλεις εκεί για την δική σου ικανοποίηση, τότε...
Αυτό είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2011, 12:27:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
elo
Καθόλου σεμνότυφοι, άλλωστε για αυτό έβαλα και το χαμόγελο δίπλα

Ο.K φίλε έγινες κατανοητός
Συγνώμη, που σε ερμήνευσα λάθος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2011, 12:49:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Nικόμαχος
¨Εχεις κατεβάσει κανένα βαρέλι ούζο??

Συνδύασα πουθενά αγάπη και 5μτη διάσταση?


Εγω μίλησα αλλού για πάνω απο 10 θεωρητικές διαστάσεις,
αλλά αυτο είναι θέμα Φυσικής και οχι αγάπης.


Ρε μουρλο-Νικολή! ή δεν παρακολουθείς όλα τα επεισόδια της σειράς, ή τα τρέχεις στο Χ 16 και χάνεις το νόημα.

Στη θέση της καλής μας φίλης Lightwοrker «ισορροπώντας τη διττοτητα γηωνεις το πνευμα στη γη!!!» ζήτησα ερμηνεία, γιατί δεν έβγαζα νόημα. ( στα “πνευματικά” είμαι του δημοτικού )

Μου εξήγησε η καλή μας φίλη το νόημα της σκέψης της πως “Σημαίνει ότι όσο ισσοροπεις τοσο περισσοτερο συνδεεσαι με τον Ανωτερο Εαυτο σου που βρισκεται στην 5η διασταση που ειναι και το πνευματικο σου κομματι!!” δίνοντας μια άλλη διάσταση στο θέμα.

Έτσι επικαλέστηκα την ... “πολυδιάστατη” βοήθεια σου, γράφοντας σου

"Βρε Νικόμαχε!!!
Τι την ήθελες εκείνη την ριμάδα την πέμπτη διάσταση που πέταξες?
Που να βγάλω εγώ άκρη τώρα με την καλή μας Lighe?
Σκέψου και ανακαλύψουν στο CERN αυτή την ...... “πνευματική πέμπτη”.
Όρε! γλέντιααααα
Ανάλαβε να εξηγήσεις εσύ στην καλή μας φίλη.
Άλλωστε εσύ είσαι πνευματικός ανήρ.
Εγώ δεν τα πάω καλά με τα πνεύματα.
Και το ξέρεις.
Με έμπλεξες άσχημα μπαγάσα.

Για κανα ουζάκι με μαριδούλα, σε καμία παραλία, φλαξα φλουτσα δίπλα στο κύμα δεν θα έλεγα όχι.
Άλλα τα πνεύματα, άλλα τα οινοπνεύματα,

Υ.Γ
Ή έστω ν' ακούς την 5η του Μπετόβεν χαλαρά, στις γνωστές μας διαστάσεις βεβαίως."

Τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβεις το νόημα?
Μετρημένα κουκιά....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2011, 13:09:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλεχ βάλε το μυαλό σου να δουλέψει λίγο...

Βρε τόσο δύσκολο είναι να βάζεις το "ξ" στο τέλος?

Το ίδιο θα σου έλεγα και εγω.Να βάλεις το μυαλό σου να δουλέψει.Για να μην με παρεξηγήσεις,δε λέω,είναι δικαίωμα σου να κάνεις ό,τι γουστάρεις στην ζωή σου,αλλα όχι ρε σύ να προσπαθείς να μας πείσεις οτι αυτό το πράγμα ειναι αληθινή αγάπη,γιατί ΔΕΝ είναι.Μπορεί να είναι οτιδήποτε άλλο,εκτός όμως απο αγάπη.Μπορεί να είναι φιλία και σεξ μαζί,το πιό λογικό αυτό φένεται.

Κατα την γνώμη μου,τίποτα δεν μπορεί να αμφισβητήσει τη σοφία του λαού,που δημιουργήθηκε απο αμέτρητες εμπειρίες.Με την λογική οτι το αθάνατο διατηρείται πάντα,έτσι και αυτές οι γνώσεις έχουν διατηρηθεί,δεν είναι τυχαίο αυτό.

Οκ,είπαμε ελευθερία,αλλα μήπως το παρακάνετε λίγο,μήπως το γ@#*% τελείως το θέμα?

Εκτός απο την ελευθερία υπάρχουν και τα όρια.Καλό είναι να έχουμε και απο τα δύο.

Σε αντίθεση με εσένα,που υποστηρίζεις αυτό που υποστηρίζεις,εγώ έχω και επιχειρήματα να θέσω,έχω λόγους που πιστεύω σε αυτό που πιστεύω, και θα σου τους πώ.

Δεν ξέρω κατα πόσο ασχολείσαι με εσωτερισμό,αλλα δίνεις την εντύπωση οτι έχεις ανοιχτό μυαλό.Δώσε βάση λοιπόν.

Βασικά ξέρεις οτι όλα είναι ΕΝΕΡΓΕΙΑ,έτσι και ο ανθρωπος είναι ένα σύνολο απο διαφορετικές ποιότητες ενέργειας με την καθεμία σε κάποιο κέντρο του σώματος.Πάμε στους βασικούς και γνωστούς τύπους ενέργειας.Εχουμε την νοητική ενέργεια και την συναισθηματική (αφήνω στην άκρη τα άλλα). Η νοητική ενέργεια είναι ποιό λεπτη και ελέγχει την συναισθηματική.Κάθε φορά που αισθάνεσαι κάτι,το αντίστοιχο κέντρο διεγείρεται και εκπέμπει ηλεκτρισμό,δίνεις την ενέργεια σε αυτό,(για αυτό όλοι ζητάνε την προσοχή).

Τώρα εσύ σκέψου μόνο πόση ενεργεια δίνεις με το να αισθανεσαι λαγνεία και ακόμα χειρότερα να κάνεις σεξ με κάποιο άλλο άτομο(είναι και η σεξουαλική ενεργεια βλέπεις) και πόσο μάλλον με πολλά άτομα.Το συναισθηματικό και σεξουαλικό κέντρο αποστραγγίζονται,χάνουν το φορτίο τους.Ετσι,η επιθυμία για την γυναίκα σου ΧΑΝΕΤΑΙ σταδιακά,και αυτό είναι απολύτως λογικό,αφού η επιθυμία είναι σεξουαλική και συναισθηματική ενεργεια,την οποία όμως έχεις χρησημοποιήσεις αλλού!

Αυτός είναι ο λόγος που πρέπει να ελέγχουμε την ενέργεια μας,προσοχή(γιατί το φτωχό μυαλό μερικών το κάνει συνέχεια αυτό), δεν εννοώ να την φυλακίζουμε,να την κρατάμε μέσα μας,εννοώ να την κατευθύνουμε στο σωστό άτομο που δεν είναι άλλο απο την γυναίκα μας, το άλλο μας μισό.

Με αυτόν τον τρόπο,το πάθος δεν σβήνει,αλλα εξελίσεται σε αγάπη.Δεν μπορείτε να φανταστείτε την τρομερή διαφορά που υπάρχει,στην πράξη με την γυναίκα σας,όταν η συναισθηματική και η σεξουαλική ενέργεια έχουν μείνει άθικτες κατα την διάρκεια μίας ή και περισσότερων ημερών.Είναι αυτό που λέμε,"κάναμε έρωτα",καμία απολύτως σχέση με το ωμό σέξ.

Με αυτήν την λογική,οι ανθρωποι ΘΕΛΟΥΝ να έχουν μόνο έναν σύντροφο για πάντα,γιατί μόνο έτσι μπορούν να βιώσουν το αληθινό.Μόνο έτσι μπορούν να συγκεντρώσουν όλη την ενέργεια τους και να ζήσουν αυτήν την άκσταση και να ενωθούν με το θείο(αυτό μας πάει ποιό βαθιά,σε κουνταλίνη και τέτοια ιερά πράγματα).

Οσο όμως σκορπάς απο δώ και απο κεί την "αγάπη", τότε τίποτα δεν είναι εφικτό.Το πάθος σβήνει.

Για περισσότερες πληροφρίες,μπορείτε να διαβάσετε γνωστικισμό απο τον Δασκαλο Σαμαελ Αουν Βεορ,τα 5 κέντρα της ανθρωπινης μηχανής και ο σωστός τρόπος λειτουργίας τους.


Edited by - alex22 on 03/06/2011 13:19:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2011, 13:23:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
στα “πνευματικά” είμαι του δημοτικού

Θα θελες,στο δημοτικό είμαστε εμείς που ασχολούμαστε,εσύ δεν έχεις γεννηθεί καν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Black_Swan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


129 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2011, 16:55:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το να παρακολουθείς καλή μου την ερωτική συνεύρεση δύο ατόμων, ακόμη και άγνωστων, για μένα είναι βίτσιο.
Αν ηδονίζεσαι βλέποντας τσόντα, υπάρχει πρόβλημα στέρησης ή ανικανότητας.
Αυτή βέβαια είναι άποψή μου.

Κάλά.. πές τα στον Ασκητή αυτά.. και σε σεξολόγους-ψυχολόγους να δούμε τι θα σου πουν...

Το να πηδιέσαι στα κρυφά (χωρίς να είναι παρούσα η γυναίκα σου εννοώ) καλέ μου με την πρόφαση ότι αγαπάς είναι φυσιολογικο?...ποιον προσπαθείς να κοροιδέψεις τον εαυτό σου διαμέσου της τάχα μου αγάπης και της ελεύθερίας?
Βίτσιο καλέ μου ειναι να έχεις πηδήξει βάναυσα και ατελείωτα χρόνια το μυαλό της γυναίκας σου ότι όλα αυτά τα κάνεις προφασιζόμενος ότι την αγαπάς...και προφασιζόμενος διάφορες φιλοσοφικές ρήσεις... αυτό είναι η μεγαλύτερη μορφή ανωμαλίας καλέ μου... το να ασελγείς σε "παρθένο" μυαλό... και να το πλάθεις σύμφωνα με τα γούστα σου...

quote:

Ο ίδιος δεν έχω την ανωμαλία να παρακολουθώ τσόντες ως σεξουαλικό διεγερτικό.

πρέπει να ανήκεις στο 0.0001% του αντρικού πληθυσμού... έχεις όμως άλλες ανωμαλίες πολύ χειρότερες... όπως προανέφερα...

quote:

Τα καταφέρνω και μόνο μου, γιατί επιλέγω τις ερωτικές μου συντρόφους.

πραγματικά πολύ σημαντική πληροφορία αυτή...όλοι οι ύπόλοιποι δεν επιλέγουν απλά είναι σαβουρο....

quote:

Από τις 9 το βράδυ έως τις επτά το πρωί, είμαι ΠΑΝΤΑ μαζί με την γυναίκα μου.

και με τις ερωτικές συντρόφους που επιλέγεις πότε βρίσκεσαι? κατά τη διάρκεια της μέρας? Και τι το λες αυτό για να εξιλεωθείς ότι είσαι καλός σύζυγος και δεν την παραμελείς? ότι έχεις ενα στανταρ προγραμμα σαν πιστός σύζυγος? 9 με 7?


quote:

Προφανώς μιλάμε καλή μου για άλλα αισθήματα, τελείως διαφορετικά.

ναι καλέ μου εγώ μιλάω για πραγματικό δόσιμο 2 ανθρώπων εσυ μιλάς για λιμάνι που αράζεις και το λες οικογένεια με γυναίκα και παιδιά το οποίο σου προσφέρει όλη τη συναισθηματική κάλυψη που χρειάζεσαι...σου πλένει τα σώβρακα, σου μαγειρεύει, σε νταντεύει, σε φροντίζει όταν αρρωστήσεις... και εσύ μιλάς για σεξ με άλλες γυναίκες τις οποίες παρεπιπτόντως πότε πρόλαβες να αγαπήσεις? γιατί άπο ότι μας λες πηγαίνεις μόνο με γυναίκες που αγαπάς... και αφού αυτό το πρότυπο σημαίνει αγάπη για σένα φαντάζομαι ότι και τα παιδιά σου γνωρίζουν ότι πηδιέσαι με άλλες γυναίκες πέρα άπό τη μάνα τους.. οπότε τους διδάσκεις και την ίδια μορφή αγάπης για να τηρήσουν μετέπειτα στην ζωή τους...

Πάντα φιλικά...


BS

Edited by - Black_Swan on 03/06/2011 16:56:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2011, 19:54:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Black Swan

Κάλά.. πές τα στον Ασκητή αυτά.. και σε σεξολόγους-ψυχολόγους να δούμε τι θα σου πουν...

Το να πηδιέσαι στα κρυφά (χωρίς να είναι παρούσα η γυναίκα σου εννοώ) καλέ μου με την πρόφαση ότι αγαπάς είναι φυσιολογικο



Η σεξουαλική συνεύρεση είναι μια ιδιωτική υπόθεση καλή μου και αφορά ΜΟΝΟ και αποκλειστικά το ζευγάρι των ατόμων που συμμετέχουν.
Προφανώς κάτι άλλο θα έχεις στο μυαλό.
Πήδημα με θεατές είναι βίτσιο, ή ακόμη χειρότερα σεξουαλική ανωμαλία. Μην ακούς τον Ασκιτή.
Έχει την άποψη πως όλες οι ανωμαλίες επιτρέπονται .
Και αυτό εν μέρει είναι σωστό, υπο κάποιες προϋποθέσεις όμως.
Το φιλοθεάμον κοινό μπορεί να σας δημιουργήσει και προβλήματα,
Γιαυτό καλή καλό είναι να το αποφεύγεις
Αυτή είναι η γνώμη μου

quote:
Βίτσιο καλέ μου ειναι να έχεις πηδήξει βάναυσα και ατελείωτα χρόνια το μυαλό της γυναίκας σου ότι όλα αυτά τα κάνεις προφασιζόμενος ότι την αγαπάς...και προφασιζόμενος διάφορες φιλοσοφικές ρήσεις... αυτό είναι η μεγαλύτερη μορφή ανωμαλίας καλέ μου... το να ασελγείς σε "παρθένο" μυαλό... και να το πλάθεις σύμφωνα με τα γούστα σου...

Προφανώς το σύνδρομο του φαλλού σε βασανίζει .
Νιώθεις ανελεύθερη και καταπιεσμένη από την ανδρική παρουσία και αδυνατείς να αποτινάξεις και να αποξενωθείς από τον δυνάστη σου.
Έχεις εμμέσως δεχτεί τον κόσμο σου έτσι, και τον φαλλό κυρίαρχο, και ενώ θεωρείς πως αυτό άδικο, κάνεις ότι μπορείς να το συντηρήσεις.
Δέχεσαι εκ προοιμίου την γυναίκα σαν κατώτερο είδος, και θεωρείς ΟΛΕΣ τις γυναίκες του κόσμου υποχείρια των αντρών.
Κρίμα γιατί λες πως στο εξωτερικό είναι αλλιώς οι σχέσεις ανδρών γυναικών.
Και σίγουρα έχεις δίκαιο
Αλλά ξέρεις γιατί?
Εκεί είναι οι γυναίκες που ΔΕΝ έχουν την δική σου νοοτροπία, δεν είναι οι άντρες καλύτεροι.
Στο εξωτερικό αν έχεις ζήσει – έζησα κάποια χρόνια, και εκεί παντρεύτηκα – αν κάποιος άντρας συζεί με μια γυναίκα (συχνό φαινόμενο) και της ζητήσει να παντρευτούν, η πιθανότητα να του πει το “ναι” είναι 50-50. (όπως περίπου συμβαίνει εδώ έτσι?)
Εκεί – οι ανώμαλες γυναίκες – κοιμούνται με κάποιον, ΜΟΝΟ γιατί τους αρέσει να πηδηθούν μαζί του, και όχι για έτσι πρέπει να κάνουν για να τον “τυλίξουν”.

Καλό είναι θα έλεγα να διαφυλάξεις το “παρθένο” μυαλό σου από τέτοιου είδους γυναικείες ανωμαλίες και από λάγνους “φιλοσοφημένους” φαλλούς.
Περιχαρακώσου σε αντιμαχόμενα στρατόπεδα, στιγματίζοντας την άτιμη φαλλοκρατική κοινωνία που ζεις, ή την κακή σου τύχη που δεν γεννήθηκες άντρας, ώστε να μπορούσες να πηδάς ελεύθερα όποια θέλεις, μια και ΜΟΝΟ στους φαλλούς αναγνωρίζεις αυτό το δικαίωμα της ελευθερίας στο πήδημα, και όχι στον εαυτό σου αυτοβούλως,.
Εκ προοιμίου για σένα, όποια γυναίκα θα τολμούσε να σκεφτεί έτσι, οφείλεται σε πλύση εγκεφάλου ή ανωμαλία..

quote:
πρέπει να ανήκεις στο 0.0001% του αντρικού πληθυσμού... έχεις όμως άλλες ανωμαλίες πολύ χειρότερες... όπως προανέφερα...


Είναι φανερό πως ΜΟΝΟ τέτοιους άντρες έχεις γνωρίσει,, θεωρώντας του νορμάλ, ενώ όσοι δεν χρειάζονται να δουν τσόντα για να .. “ενεργοποιηθούν” κατά την κρίση σου είναι ανώμαλοι.
Έχεις σκεφτεί ποτέ μήπως έχεις ανώμαλη άποψη της ανωμαλίας?.

quote:
πραγματικά πολύ σημαντική πληροφορία αυτή...όλοι οι ύπόλοιποι δεν επιλέγουν απλά είναι σαβουρο....



Μα και φυσικά. Όταν η καλή τους στο πήδημα σκέφτεται το φόρεμα της φίλης της και πως το αγόρασε, επόμενο είναι σε λίγο ο άντρας να μην εμπνέεται απο το βόδι που πηδά και να θέλει να φαντασιώσει, το πήδημα μιας σιλικονούχας πορνοσταρ,
Απορώ αν πράγματι έχεις προσωπικά βιώματα με τσόντες και γιαυτό τόσο έντονα τα επικαλείσαι.
Έχεις??

quote:
ναι καλέ μου εγώ μιλάω για πραγματικό δόσιμο 2 ανθρώπων

Μιλάς για σχέση ιδιοκτησίας, κάτι σαν δεσμό?
Εγώ μιλώ για σχέση πραγματικής και ανιδιοτελούς αγάπης, χωρίς υστεροβουλία (ποιο το όφελος), που θα μπορούσε να οδηγήσει εκτός από τη πνευματική σχέση και γιατί οχι, και σε σχέση σωμάτων, μεγιστοποιώντας την απόλαυση της ερωτικής πράξης.

quote:
φαντάζομαι ότι και τα παιδιά σου γνωρίζουν ότι πηδιέσαι με άλλες γυναίκες πέρα άπό τη μάνα τους.. οπότε τους διδάσκεις


Χμ! παίρνοντας μάτι τους γονείς σου... “διδάχτηκες”?

Τα παιδιά μου φροντίζω να μην “παίρνουν μάτι” όταν πηδάω την γυναίκα μου.
Σε ΟΛΕΣ τις περιπτώσεις οι σεξουαλικές συνευρέσεις πρέπει να είναι ιδιωτική υπόθεση του ζευγαριού.
Παρόλα αυτά σέβομαι το βίτσιο να θέλεις να έχεις θεατές στις συνευρέσεις σου..

Υ.Γ
Χάρηκα – ειλικρινά – που άκουσα τις ενδιαφέρουσες κατά τα άλλα απόψεις σου.
Με βοηθάνε πολύ σε μια έρευνα που κάνω σχετικά με την γυναικεία ψυχή.
Θα χαρώ πολύ να ακούσω περισσότερες θέσεις σου πάνω στο θέμα αυτό
Μην νομίσεις πως κάνω πλάκα.
Σε διαβεβαιώ πως μιλώ σοβαρά, με βοηθάς στην ερευνά μου.
Εκφράζεις το συναίσθημα μιας μερίδας καταπιεσμένων και ταυτόχρονα αγανακτισμένων γυναικών.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2011, 21:42:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιλάμε για μεγάλο πρόβλημα ο άνθρωπος.

Έχεις σκεφτεί ποτέ να πάς στον ψυχίατρο?

Δεν μπορεί,πλάκα μας κάνεις.Ισως θέλεις απλά να δείς τις αντδράσεις μας σε κάτι τέτοιο και το παίζεις άρρωστος.

Edited by - alex22 on 03/06/2011 22:32:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2011, 23:36:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλεχ22:

Αλεχ βάλε το μυαλό σου να δουλέψει λίγο...

Οταν σου το είπα αυτό δεν εννοούσα τίποτα απο όσα περιγράφεις
φίλε Αλεξ.
Δεν νογάς ντίπ,βρέ?

Σου εφερα το σχετικό με το δικέφαλο φίδι,δεν πρόσεξες καθόλου
το νόημα?

Καμμία σχέση με ολα αυτά που μου λές σχετικά με τις θέσεις μου
περί αγάπης.Αυτές είναι οι δικές μου θέσεις,με πολυετείς
εμπειρίες και δεν τέθηκαν πρός συζήτηση!
Απλά την άποψή μου εξέφρασα και δεν με ενδιαφέρει ποιός συμφωνεί
και ποιός οχι.

Εγώ άλλα σου λέω:<<βάλε το μυαλό σου μα δουλέψει...>> και εννοώ
αν εχεις καταλάβει με πόσους μιλάς!!!!

Με 2-3 με εναν?Εσύ θα κρίνεις!!

Ακου προσεκτικά και το εξής:
Λές:
Τώρα εσύ σκέψου μόνο πόση ενεργεια δίνεις με το να αισθανεσαι λαγνεία και ακόμα χειρότερα να κάνεις σεξ με κάποιο άλλο άτομο(είναι και η σεξουαλική ενεργεια βλέπεις) και πόσο μάλλον με πολλά άτομα.Το συναισθηματικό και σεξουαλικό κέντρο αποστραγγίζονται,χάνουν το φορτίο τους.Ετσι,η επιθυμία για την γυναίκα σου ΧΑΝΕΤΑΙ σταδιακά,και αυτό είναι απολύτως λογικό,αφού η επιθυμία είναι σεξουαλική και συναισθηματική ενεργεια,την οποία όμως έχεις χρησημοποιήσεις αλλού!


Εδω ξεχνάς κάτι σημαντικό,σύμφωνα με τις σχετικές απόψεις!!
Ναι δίνω ενέργεια,αλλά δεν χάνω ούτε μικρογραμμάριο,γιατι
ταυτόχρονα παίρνω την ενέργεια που δίνει ο εκάστοτε σύντροφος.
Αυτό ισχύει σε όλες τις σεξουλικές και συναισθηματικές επαφές.


Και μια συμβουλή:Ο Δάσκαλος που επικαλείσαι είναι για <κλωτσιές>.
Ο Βέορ εννοώ και ξέρω πολύ καλά τι σου λέω.Αν εξετάσεις συγκριτικά
με άλλες,τις διασκαλίες του,θα δείς και μόνο σου την απάτη!!
μην με ρωτήσεις τίποτα σχετικό.Βρές το μόνος σου!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2011, 00:20:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σου εφερα το σχετικό με το δικέφαλο φίδι,δεν πρόσεξες καθόλου
το νόημα?

Τι ακριβώς να προσέξω?

quote:
Καμμία σχέση με ολα αυτά που μου λές σχετικά με τις θέσεις μου
περί αγάπης.Αυτές είναι οι δικές μου θέσεις,με πολυετείς
εμπειρίες και δεν τέθηκαν πρός συζήτηση!
Απλά την άποψή μου εξέφρασα και δεν με ενδιαφέρει ποιός συμφωνεί
και ποιός οχι.

Και εγώ σου λέω απλά οτι αυτό το πράγμα ΔΕΝ είναι αγάπη,γιατί εσύ έτσι μας το παρουσιάζεις.Σκασίλα μου για τις θέσεις σου,με ενδιαφέρει μόνο αυτό,να μην λές ψέματα.

quote:
Εγώ άλλα σου λέω:<<βάλε το μυαλό σου μα δουλέψει...>> και εννοώ
αν εχεις καταλάβει με πόσους μιλάς!!!!

Με 2-3 με εναν?Εσύ θα κρίνεις!!


Που ακριβώς κολλάει αυτό με το θέμα,μου το λές έτσι απλά,πώς στο καλό να πάει το μυαλό μου εκεί?Διευκρίνησέ το,δεν παίζουμε παιχνίδια εδώ,αν έχεις να πείς κάτι πές το ξεκάθαρα,δεν θα κάτσουμε να λύνουμε και γρίφους για το τί εννοεί ο άλλος.Σωστά δε λέω?

quote:
Εδω ξεχνάς κάτι σημαντικό,σύμφωνα με τις σχετικές απόψεις!!
Ναι δίνω ενέργεια,αλλά δεν χάνω ούτε μικρογραμμάριο,γιατι
ταυτόχρονα παίρνω την ενέργεια που δίνει ο εκάστοτε σύντροφος.
Αυτό ισχύει σε όλες τις σεξουλικές και συναισθηματικές επαφές.

Λάθος.Αυτό που συμβαίνει είναι το εξής,αρσενική και θυλική δύναμη έρχονται σε επαφή μεταξύ τους.Απο την φυσική που ξέρεις,τί συμβαίνει όταν δύο αντίθετες δυνάμεις έρχονται σε επαφή? Εξουδετερώνονται!Απο αυτό προκύπτει έκλυση ενέργειας(απόλαυση,ηδονή) και αυτό το φαινόμενο διαρκεί ανάλογα με την ποσότητα των φορτίων που υπάρχουν.Αρα δεν παίρνεις τίποτα στην ουσία.Τα φορτία των σωματιδίων σου ενώνονται με αυτά της παρτενέρ σου μέχρι να εξαυλιστούν. Νιώθεις οτι παίρνεις ενέργεια,επειδή και οι δύο βρίσκεστε σε κοινό χώρο,γινόσαστε μάρτυρες ενός γεγονότος,εκείνη την στιγμή νιώθεται το ίδιο,η εκλυση ενεργειας σας επηρεάζει το ίδιο.Αρα χάνεις την ενεργειά σου.Αυτό, συμβαίνει στο σέξ.

Στην περίπτωση που απλά νιώθεις λαγνεία χωρίς να υπάρχει κάποια επαφή και το αντικείμενο της λαγνείας σου είναι κάτι άπιαστο,όπως συμβαίνει συνήθως δηλαδη ,εκτοξεύεις ενέργεια προς συγκεκριμένη κατεύθυνση και αυτή φυσικά δεν επιστρέφει σε εσένα.Αλλά πάει στην κοπέλα που σε έκανε να νιώσεις έτσι.Και εδώ ευκολα καταλαβαίνεις οτι η ενέργεια δεν επιστρέφει σε εσένα,σκέψου παραδειγμα οτι το αντικείμενου του πόθου σου είναι η Νάταλι Πόρτμαν,υπάρχει ποτέ περίπτωση να γυρίσει να σε κοιτάξει? Οχι βέβαια.

quote:
Και μια συμβουλή:Ο Δάσκαλος που επικαλείσαι είναι για <κλωτσιές>.
Ο Βέορ εννοώ και ξέρω πολύ καλά τι σου λέω.Αν εξετάσεις συγκριτικά
με άλλες,τις διασκαλίες του,θα δείς και μόνο σου την απάτη!!
μην με ρωτήσεις τίποτα σχετικό.Βρές το μόνος σου!

Βασικά δεν με ενδιαφέρει αν είναι μια απάτη ή όχι,ξέρω οτι έχει πεί κάποια πράγματα που εμένα προσωπικά με εκφράζουν απόλυτα.Σημασία δεν έχει ποιός είναι αλλα τί έχει πεί.

Edited by - alex22 on 04/06/2011 00:25:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Black_Swan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


129 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2011, 00:54:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η σεξουαλική συνεύρεση είναι μια ιδιωτική υπόθεση καλή μου και αφορά ΜΟΝΟ και αποκλειστικά το ζευγάρι των ατόμων που συμμετέχουν.
Προφανώς κάτι άλλο θα έχεις στο μυαλό.
Πήδημα με θεατές είναι βίτσιο, ή ακόμη χειρότερα σεξουαλική ανωμαλία. Μην ακούς τον Ασκιτή.Έχει την άποψη πως όλες οι ανωμαλίες επιτρέπονται.

με ποια ιδιότητα θα αμφισβητήσεις εσύ τον Ασκητή? μπορείς να μας πεις? τι ακριβώς είσαι και θα τον αμφισβητήσεις?

quote:

Το φιλοθεάμον κοινό μπορεί να σας δημιουργήσει και προβλήματα,
Γιαυτό καλή καλό είναι να το αποφεύγεις
Αυτή είναι η γνώμη μου

για να το λες κάτι θα ξέρεις... τόσα χρόνια εμπειρίας μπορώ να τα αγνοήσω?

quote:

Προφανώς το σύνδρομο του φαλλού σε βασανίζει .
Νιώθεις ανελεύθερη και καταπιεσμένη από την ανδρική παρουσία και αδυνατείς να αποτινάξεις και να αποξενωθείς από τον δυνάστη σου.
Έχεις εμμέσως δεχτεί τον κόσμο σου έτσι, και τον φαλλό κυρίαρχο, και ενώ θεωρείς πως αυτό άδικο, κάνεις ότι μπορείς να το συντηρήσεις.
Δέχεσαι εκ προοιμίου την γυναίκα σαν κατώτερο είδος, και θεωρείς ΟΛΕΣ τις γυναίκες του κόσμου υποχείρια των αντρών.


δεν θεωρώ όλες τις γυναίκες υποχείρια των αντρών αλλά αρκέτες... που προκείμενου να έχουν το τίτλο της συζύγου και να συντηρούν όλα όσα τους έμαθε η μάνα τους...δέχονται να τους πηδάνε μυαλό και την ψυχή κατι μακάκες.. η διαφορά μας είναι η εκμετάλλευση εδώ... αν μου πεις ότι όλα αυτά που λες τα κάνεις με κάποια που είναι ΠΛΗΡΩΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΙΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΨΑΞΕ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΤΗΣ ΤΟ ΦΥΤΕΨΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ... τότε δεν έχω κανένα πρόβλημα αλλά αυτό σπανίζει τόσο πολύ...

quote:

Κρίμα γιατί λες πως στο εξωτερικό είναι αλλιώς οι σχέσεις ανδρών γυναικών.
Και σίγουρα έχεις δίκαιο
Αλλά ξέρεις γιατί?
Εκεί είναι οι γυναίκες που ΔΕΝ έχουν την δική σου νοοτροπία, δεν είναι οι άντρες καλύτεροι.

συγνώμη ποια νοοτροπία έχω ακριβώς μπορείς να μου εξηγήσεις?

στο εξωτερικό κορίτσια και αγόρια μεγαλώνουν ελεύθερα... και δεν έχουν την πονηριά που βάζουν οι γονείς εδώ στο μυαλό των παιδιών τους... μια γυναίκα έξω πάει με κάποιον επειδή τον γουστάρει και μετά χέστηκε στην κυριολεξία για γάμους και βαφτίσια. Βέβαια εκεί φτάνουν στο άλλο άκρο πολλές φορές γιατί η μόνη τους διασκέδαση είναι το ποτό και μετά το πήδημα με οποιονδήποτε βρεθεί μπροστά τους... πραγματικά αηδιαστικό και αυτό..

quote:

Στο εξωτερικό αν έχεις ζήσει – έζησα κάποια χρόνια, και εκεί παντρεύτηκα – αν κάποιος άντρας συζεί με μια γυναίκα (συχνό φαινόμενο) και της ζητήσει να παντρευτούν, η πιθανότητα να του πει το “ναι” είναι 50-50. (όπως περίπου συμβαίνει εδώ έτσι?)
Εκεί – οι ανώμαλες γυναίκες – κοιμούνται με κάποιον, ΜΟΝΟ γιατί τους αρέσει να πηδηθούν μαζί του, και όχι για έτσι πρέπει να κάνουν για να τον “τυλίξουν”.

συμφωνούμε

quote:

Καλό είναι θα έλεγα να διαφυλάξεις το “παρθένο” μυαλό σου από τέτοιου είδους γυναικείες ανωμαλίες και από λάγνους “φιλοσοφημένους” φαλλούς.

μέτα απο όσα έχω γράψει σου φαίνομαι για "παρθένο μαυλό"?
έλα τώρα παραδέξου το... αφού αυτό δεν κάνεις για να ρίξεις μια γυναίκα? το σοφιστικέ ξέρεις έχει αρκετή πέραση στις γυναίκες... ίσως γιατί κατά βάθος δηλώνει και οικονομική ευρωστεία οπότε ξέρεις μόλις ακούμε οι γυναίκες κάτι σχετικό αμέσως ανεβάζουμε κεραίες...

quote:

Περιχαρακώσου σε αντιμαχόμενα στρατόπεδα, στιγματίζοντας την άτιμη φαλλοκρατική κοινωνία που ζεις, ή την κακή σου τύχη που δεν γεννήθηκες άντρας, ώστε να μπορούσες να πηδάς ελεύθερα όποια θέλεις, μια και ΜΟΝΟ στους φαλλούς αναγνωρίζεις αυτό το δικαίωμα της ελευθερίας στο πήδημα, και όχι στον εαυτό σου αυτοβούλως,.
Εκ προοιμίου για σένα, όποια γυναίκα θα τολμούσε να σκεφτεί έτσι, οφείλεται σε πλύση εγκεφάλου ή ανωμαλία..

ευτυχώς τέτοια φωτεινά μυαλά όπως το δικό σου είναι λίγα...και εδώ κυριολεκτώ φαίνεσαι αρκετά ισχυρό μυαλό.. γιατί δεν ξέρω αν το έχεις παρατηρήσει θα είναι καλό για την έρευνά σου αλλά τις απόψεις που ενστερνίζεσαι τις έχουν κυρίως άνθρωποι με ανώτερο ΙQ από τον Μ.Ο.ευτυχώς γιατί είναι λίγοι... κάποιος συσχετισμός πρέπει να υπάρχει εδώ ίσως επειδή το μυαλό δουλέυει σε υψηλότερες στροφές κάτι γίνεται διαφορετικό...

quote:

Είναι φανερό πως ΜΟΝΟ τέτοιους άντρες έχεις γνωρίσει,, θεωρώντας του νορμάλ, ενώ όσοι δεν χρειάζονται να δουν τσόντα για να .. “ενεργοποιηθούν” κατά την κρίση σου είναι ανώμαλοι.
Έχεις σκεφτεί ποτέ μήπως έχεις ανώμαλη άποψη της ανωμαλίας?.

αφού είσαι τύπος των ερευνών θα γνωρίζεις ότι τα πορνο-σαιτς ανθούν... όπως και κάθε είδους πορνο το οποίο έχει αποχαυνώσει τον άνθρωπο σήμερα... πάω στοίχημα ότι όσοι μας διαβάζουν κυρίως άντρες αν ψάξεις στον σκληρό δίσκο του υπολογιστή τους έχουν κάποιο είδος πορνογραφίας αποθηκευμένο..και αυτά δεν τα λέω εγώ τα λένε έρευνες..οκ? τι μου λες να έχω γνωρίσει τέτοιους τύπους και μακακίες όλο την ίδια καραμέλα... θεωρείς τους άντρες λίγο χαζούς? μα καλά είναι δυνατόν κάποιος που γνωρίζει μια κοπέλα να της δείχνει συνέχεια πορνο?
εσύ αναφέρεσαι σε εξαρτημένους ανθρώπους από πορνό.. αυτοί ναι έχουν πρόβλημα αφού για να ενεργοποιηθούν πρέπει να δουν πορνο... οι υπόλοιποι όμως είναι φυσιολογικοί απλά μπορείς να μου πεις γιατί ανθεί η πορνογραφία στο διαδύκτιο?


quote:

Μα και φυσικά. Όταν η καλή τους στο πήδημα σκέφτεται το φόρεμα της φίλης της και πως το αγόρασε, επόμενο είναι σε λίγο ο άντρας να μην εμπνέεται απο το βόδι που πηδά και να θέλει να φαντασιώσει, το πήδημα μιας σιλικονούχας πορνοσταρ,
Απορώ αν πράγματι έχεις προσωπικά βιώματα με τσόντες και γιαυτό τόσο έντονα τα επικαλείσαι.
Έχεις??


Δεν είναι μόνο το φόρεμα ή τι σκέφτεται η γυναίκα του... είναι ο καταιγισμός των εικόνων που βλέπει ένας άντρας σήμερα.. παντού εμπορευματοποιείται το γυναικείο σώμα και μεταμορφώνεται σε μια πλαστική κούκλα... σε αυτή την εικόνα συνηθίζει το αντρικό μάτι με αποτέλεσμα όταν γυρίσει σπίτι στη γυναίκα του η οποία είναι ανθρώπινη να του κακοφαίνεται ..και να σκέφτεται την τέλεια γυναικάρα της αφίσας.. η οποία μπαι δε γουει έχει φάει και 1 κιλό φοτοσοπ και ρετούς..

Επιπλέον αν η γυναίκα σκέφτεται το φόρεμα τη στιγμή του πηδήματος έχεις σκεφτεί ότι ίσως ο άντρας δεν κάνει κάτι καλά γιατι υπο κανονικας συνθήκας ατμοσφαιρικής πίεσης και απόλυτης θερμοκρασίας της κλίμακας Κelvin η γυναίκα έπρεπε να παραλυρει.. και όχι να σκέφτεται φορέματα...

έχω ή δεν έχω προσωπικά βιώματα? αυτό δε θα το μάθεις ποτέ... μπορεί να έχω πολλά βιώματα για αυτό και μιλάω και βγάζω το άχτι μου εδώ... μπορεί να μην έχω και κανένα βίωμα όμως αλλά απλά να έχω τα μάτια μου ανοιχτά και τη δυνατότητα να επεξεργάζομαι πληροφορίες...ένα από τα 2 είναι... όχι και τα 2 πάντως..!

quote:

Μιλάς για σχέση ιδιοκτησίας, κάτι σαν δεσμό?


μιλάω για δόσιμο νόμιζα ότι εδώ συμφωνούμε ότι η πραγματική αγάπη είναι να δίνεις τον εαυτο σου στον άλλο χωρίς σκέψη...

quote:

Εγώ μιλώ για σχέση πραγματικής και ανιδιοτελούς αγάπης, χωρίς υστεροβουλία (ποιο το όφελος), που θα μπορούσε να οδηγήσει εκτός από τη πνευματική σχέση και γιατί οχι, και σε σχέση σωμάτων, μεγιστοποιώντας την απόλαυση της ερωτικής πράξης.

στη θεωρία συμφωνούμε στην εφαρμογή όμως διαφωνούμε

απαντάω πάλι τι ωραία που είναι να έχεις ένα απάνεμο λιμάνι πάντα για σένα εκεί διαθέσιμο όποτε το χρειαστείς και να έχεις και τις γκόμενες σου όποτε τις θέλεις... αυτό ισχύει και για το αντίθετο φύλο..δηλαδή για μια γυναίκα που έχει γκόμενους και έχει έναν ηλίθιο σύζυγο για λιμάνι.. αλλά επειδή μιλούσαμε για σένα το συγκεκριμενοποιήσα πάνω σου...τώρα οι αρλούμπες που μου λές για φαλλούς τα έχεις παρεξηγήσει τελειως επειδή με έχεις συνδιάσει με κάτι γυναικούλες που πιάνουν από το λαιμό τους άντρες τους και κρέμονται πάνω του... τα δικά όμως θέματα είναι καθαρά θέματα ευαισθησίας δεν μπορώ να δεκτώ αυτός που αγαπώ να πηδάει άλλη τελεία και παύλα!

Πάντως μήπως εσύ έχεις ένα θέμα με τους φαλλούς οι οποίοι πρέπει να επισκέπτονται πολλά μέρη προκειμένου να "μορφωθούν" καταλλήλως... ?

quote:

Χμ! παίρνοντας μάτι τους γονείς σου... “διδάχτηκες”?

όχι ακριβώς από τα λεγόμενα σου "διδάχτηκα"
οι γονείς μου φρόντιζαν να μη γίνονται αντιληπτοί όπως άλλωστε κάνεις και εσύ πολύ σωστά...

quote:

Τα παιδιά μου φροντίζω να μην “παίρνουν μάτι” όταν πηδάω την γυναίκα μου.


παλι καλά γιατί το έκανες μεγάλο θέμα το πήδημα της γυναίκας σου..
μας έδωσες πλήρες πρόγραμμα και εξασφάλισες και τα κυριαρχικά σου διακιώματα στο σώμα της

quote:

Σε ΟΛΕΣ τις περιπτώσεις οι σεξουαλικές συνευρέσεις πρέπει να είναι ιδιωτική υπόθεση του ζευγαριού.
Παρόλα αυτά σέβομαι το βίτσιο να θέλεις να έχεις θεατές στις συνευρέσεις σου..


κόλλησες εκεί... με τους θεατές... μα όλα αυτά τα είπα ακριβώς για να σου παραληρήσω το δικό σου βίτσιο που έχεις να πηγαίνεις με άλλες γυναίκες εκτός απο τη γυναίκα σου και να σου δείξω ότι είναι το ίδιο πράγμα... τι να σε βλέπει ζωντανά τι να ξέρει ότι την απατάς το ίδιο και το αυτό... δεν έχω κανένα τέτοιο βίτσιο

quote:

Υ.Γ
Χάρηκα – ειλικρινά – που άκουσα τις ενδιαφέρουσες κατά τα άλλα απόψεις σου.
Με βοηθάνε πολύ σε μια έρευνα που κάνω σχετικά με την γυναικεία ψυχή.
Θα χαρώ πολύ να ακούσω περισσότερες θέσεις σου πάνω στο θέμα αυτό
Μην νομίσεις πως κάνω πλάκα.
Σε διαβεβαιώ πως μιλώ σοβαρά, με βοηθάς στην ερευνά μου.
Εκφράζεις το συναίσθημα μιας μερίδας καταπιεσμένων και ταυτόχρονα αγανακτισμένων γυναικών.


μπα... αν ήταν τόσο αγανακτισμένες όσο έλεγαν ότι είναι θα είχαν αποτινάξει τα δεσμά του δυνάστη τους και θα έπιαναν τη ζωή στα χέρια τους αντί να τον νταντεύουν και να του κάνουν τα χατήρια...

λίγο βαρεμένο πάντως θα είναι το αποτέλεσμα της έρευνας σου διαμέσου ίντερνετ γιατί απλά υποψιάζεσαι στοιχεία για το υποκείμενο που εξετάζεις δηλαδή εμένα οπότε εκτός του ότι ήδη έχεις sampling bias επειδή έχεις φορτιστεί με αυτά που γράφω και δεν βλέπεις καθαρά επιπρόσθετα με έχεις κατατάξει και σε λαθος δείγμα του γυναικείου πληθυσμού...για να σε βοηθήσω λίγο σε όλες σου τις κρίσεις που έχεις κάνει για μένα πιο πάνω έχεις πέσει έξω... είμαι μοναδικό δείγμα και ίσως είμαι και λίγο outlier άρα θα επηρεάσω λανθασμένα το συμπέρασμα της έρευνάς σου...

Αυτά... και φυσικά όλοι περιμένουμε εναγωνίως το αποτέλεσμα της έρευνας σου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2011, 01:14:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας το αφήσουμε το θέμα Αλεξ.
Δεν είσαι σε θέση να κρίνεις αν λέω ψέματα ή οχι.
Και δεν θέλω να ακολουθήσεις τον δικό μου τροπο σκέψης στο θέμα
της αγάπης.Θέλω να έχεις αυτόν που εσύ νομίζεις σωστό και σε εκφράζει.

Εγω πάντως οτι αγαπάω το αφήνω ελεύθερο και αν με αγαπάει και αυτο
θα μείνει μαζί μου,απο δική του επιλογή και οχι απο τα πολύ γνωστα
κοινωνικοηθικοθρησκευτικά κατεστημένα.

Εκτός απο την σύντροφό μου,μπορείς να ρωτήσεις και τον Πεπίτο και
τον Ερμή.Τον σκύλο και τον γάτο.Οι πόρτες είναι ανοιχτές για όλους,
ανθρώπους και ζώα,στο σπίτι μου.Οποιος θέλει κάθεται,οποιος θέλει
φεύγει!!

Για την ώρα είναι όλοι εδώ μαζί μου!!

Οσον αφορα τα άλλα που σου είπα,για το καλό σου και για την
φαιά σου ουσία ενδιαφέρθηκα,να μην την καταναλώνεις σε άσκοπες
και στημένες προκλήσεις,ανεγκέφαλων συνομιλητών σου,που σε παίζουν
λόγω της απειρίας σου!!

Αν σε έθιξα κάπου,να με συγχωρείς δεν το έκανα επίτηδες!


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LIGHTWORKER
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2011, 04:38:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ αλλο ενα θεμα που θα επαναπροσδιορισουμε τα χρονια που ερχονται γιατι ο καθενας το τοποθετει οπως τον συμφερει,βεβαιως βεβαιως!!


Οκ ο αλλος ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει και του δινεις την ελευθερια!Αν τη χρησιμοποιησει τι κανεις??
Πολυ απλα τον ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΝΕΙΣ!!!


"Μα τον ΑΓΑΠΩ" ναι αλλα εκεινος δε σ αγαπαει και κατι λεγαμε πριν για εγωιστικη αγαπη !!Το να κρατας καποιον επειδη τον αγαπας μονο εσυ ειναι κι αυτο εγωιστικο!!"Μα λεει κι εκεινος οτι μ αγαπαει"νομιζει οτι σ αγαπαει γιατι εχει λειτουργησει κι αυτος εγωιστικα πηγαινοντας με καποιον αλλο!!Αν σ αγαπαγε θα σε απελευθερωνε και αυτος πριν παει με καποιο αλλο ατομο!!


Που ακριβως βρισκεται η ΑΓΑΠΗ εδω?

Edited by - LIGHTWORKER on 04/06/2011 04:41:36

Edited by - LIGHTWORKER on 04/06/2011 04:59:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 29 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2180176
Maintained by Digital Alchemy