ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Ένα μικρό διάλειμμα στην τεκμηριωμένη γνώση.
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 51
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 18:39:17  Εμφάνιση Προφίλ
Λοιπόν, Marios Μια άλλη άποψη...

Η Γαία, πρέπει να επανενταχθεί στην αυτοκρατορία της Ανδρομέδας όπου ανήκει. Οι Κρόνιες δυνάμεις και οι συνεργάτες τους έχουν κυριαρχήσει μόνο στη Γαία, σε αντίθεση από τους υπόλοιπους πλανήτες του ηλιακού μας συστήματος, οι οποίοι παραμένουν συντονισμένοι με τις δυνάμεις της Λύρας.
Η ώρα για την τελική μάχη πλησιάζει και παρατηρείται μεγάλος συνωστισμός σκαφών στον ήλιο μας, όπου ήδη έχουν αρχίσει αψιμαχίες.

Οι καλοί (μ΄αυτούς είμαστε εμείς) θα εκδιώξουν τους αποστάτες από την περιοχή και θα επαναφέρουν, ενεργειακά, τον πλανήτη μας στην κατάστασή του.

Καλοί είναι η αυτοκρατορία της Ανδρομέδας και αντίπαλοι οι Δρακονιανοί με τους Οφίτες και τους συνεργαζόμενους μ' αυτούς, αστερισμούς.

Να πούμε ποιοί είναι με ποιούς;;;

Κι αυτή γρενική εικόνα είναι έ;;;;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 19:18:43  Εμφάνιση Προφίλ
Ωραία παιδιά... πολυ ωραία όλα αυτά που λέτε... ερώτημα: Εμείς τι πρέπει να κάνουμε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 19:20:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
quote:

Ωραία παιδιά... πολυ ωραία όλα αυτά που λέτε... ερώτημα: Εμείς τι πρέπει να κάνουμε;

Απολαμβάνουμε το ταξίδι!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 19:38:35  Εμφάνιση Προφίλ
Νομίζω ότι εμείς πρέπει να φροντίσουμε να είμαστε όσο το δυνατόν πιο ενημερωμένοι, έτσι ώστε να δεχθούμε την αφύπνιση.


Θεωρώ ότι έχουμε ρόλο σε όλο αυτό που πρόκειται να γίνει, αλλά τον αγνοούμε, ακόμη. Θα πρέπει να "ανοίξουμε" το μυαλό μας διότι μπορεί η αλλαγή της συνειδησιακής κατάστασης του ανθρώπου να δημιουργήσει προβλήματα σε αυτούς που δεν θα μπορούν να δεχθούν αυτό που βλέπουν.

Αν τα μαγνητικά επίπεδα που περιβάλλουν τον πλανήτη, αλλάξουν θα επηρεάσουν τους κραδασμούς του σώματός μας και αν αλλάξουν οι δονήσεις και ξεπεράσουμε τη συχνότητα του ηλιακού φωτός, τότε θα βλέπουμε πράγματα που τώρα δεν τα πιάνει το μάτι μας.

Σε αυτά, ίσως θα πρέπει, σε πρώτη φάση, να προσπαθήσουμε να εξοικειώσουμε τους εαυτούς μας.

Άσχετα με το τι μας έμαθαν να πιστεύουμε, η Ελληνική γραμματεία βρίθει από πληροφορίες που μπορούν να μας φανούν χρήσιμες στον τομέα αυτόν.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 20:29:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Θεωρώ ότι έχουμε ρόλο σε όλο αυτό που πρόκειται να γίνει, αλλά τον αγνοούμε, ακόμη. Θα πρέπει να "ανοίξουμε" το μυαλό μας διότι μπορεί η αλλαγή της συνειδησιακής κατάστασης του ανθρώπου να δημιουργήσει προβλήματα σε αυτούς που δεν θα μπορούν να δεχθούν αυτό που βλέπουν.
Τι είναι η συνείδηση;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 20:43:50  Εμφάνιση Προφίλ
Νομίζω ότι είναι πολύ ταλαιπωρημένη λέξη αυτή.

Συνείδηση, για μένα, είναι η επίγνωση του εαυτού μας και η ικανότητα να διαχωριζόμαστε από τον κόσμο μέσα στον οποίο υπάρχουμε.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 21:01:18  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Συνείδηση, για μένα, είναι η επίγνωση του εαυτού μας και η ικανότητα να διαχωριζόμαστε από τον κόσμο μέσα στον οποίο υπάρχουμε.
Πολύ ενδιαφέρουσα ερμηνεία. Όμως, να σε ρωτήσω κάτι, αυτός ο "διαχωρισμός" που κάνουμε οι άνθρωποι "δικό σου, δικό μου" "Καλό, κακό" "Σωστό, λάθος" "Φίλος, εχθρός" δεν είναι τελικά αυτός ο διαχωρισμός, η αιτία για όλα τα δεινά που προκαλούμε ο ένας στον άλλο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 21:35:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ntotoro
Πολύ ενδιαφέρουσα ερμηνεία. Όμως, να σε ρωτήσω κάτι, αυτός ο "διαχωρισμός" που κάνουμε οι άνθρωποι "δικό σου, δικό μου" "Καλό, κακό" "Σωστό, λάθος" "Φίλος, εχθρός" δεν είναι τελικά αυτός ο διαχωρισμός, η αιτία για όλα τα δεινά που προκαλούμε ο ένας στον άλλο;

Μάλιστα!!
Οχι δεν είναι αιτία κακού η ατομικότητα.
Επιβεβλήμένη είναι θα έλεγα.Διότι η προστασία του πλανήτη αρχίζει απο την ατομική μας προστασία.Και γιατί θα μου πείς!

ο Γιάννης το είπε ξεκάθαρα πιο πάνω.Αν αλλάξουν οι δονήσεις μας με την βοήθεια των μαγνητικών αλλαγών που συντελούνται ήδη,θα βλέπεις τα πράγματα εντελώς διαφορετικά,όπως πράγματι είναι.Θα μπορείς να διακρίνεις πώς ο διπλανός σου,που νόμιζες για άνθρωπο και ανοικτά πρόσφερες την αλληλεγγύη σου,κάθε άλλο παρά άνθρωπος είναι..

Θυμάσαι μια ταινία του Χόλυγουντ [αθάνατο Χολυγουντ],που φορούσες κάποια ειδικά γυαλιά και ξεχώριζες αμέσως τους εξωγήίνους που είχαν ενδυθεί ανθρώπινη "φορεσιά"?

Επομένως πρώτα εγώ,που ξέρω ποιός είμαι,το δικό μου,οι δικοί μου και μετά οι υπόλοιποι και όλοι οι άλλοι σαν και μένα,εναντίον των εισβολέων.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 21:40:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
γιαπετ
Να πούμε ποιοί είναι με ποιούς;;;

Είναι νωρίς ακόμη.

περίμενε πρώτα να καταλάβουν καλά γιατι θέμα μιλάμε.


Είπες για την κινητικότητα και τις αψιμαχίες στον Ηλιο.
Εκεί έχουν στρατοπεδεύσει οι Κρόνιες δυνάμεις.
Ο Φοίβος,η Αθηνα,ο ΗΡακλης,ο Προμηθεύς κ.λ.π,ευρίσκονται ήδη μεταξύ Δια και Κρόνου.Περιμένουν τα σκάφη των Ανουνάκι,να τους θέσουν εκτός μάχης,για αρχή.Στρατηγική κίνηση.

Να ξεκινήσουμε απο το σκάφος Λίλιθ? Τι λές?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 21:49:49  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ο Γιάννης το είπε ξεκάθαρα πιο πάνω.Αν αλλάξουν οι δονήσεις μας με την βοήθεια των μαγνητικών αλλαγών που συντελούνται ήδη,θα βλέπεις τα πράγματα εντελώς διαφορετικά,όπως πράγματι είναι.Θα μπορείς να διακρίνεις πώς ο διπλανός σου,που νόμιζες για άνθρωπο και ανοικτά πρόσφερες την αλληλεγγύη σου,κάθε άλλο παρά άνθρωπος είναι..
Λυπάμαι που θα στο πω, αλλά ενώ μεν οι δονήσεις που έρχονται αυτή τη περίοδο μας βοηθάνε όντως πολύ, χωρίς συνειδητή προσπάθεια κανείς δε θα αλλάξει ριζικά, θα μείνουμε ίδιοι. Άμα θες να περιμένεις το θαύμα, περίμενέ το, οκ. Αλλά μη θεωρείς οτι με την αδράνειά θα πας πολύ μακριά. Ούτε οι πληροφορίες σώζουν, ούτε οι ξαπλώστρες.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 11/02/2012 23:29:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 22:00:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
πομένως πρώτα εγώ,που ξέρω ποιός είμαι,το δικό μου,οι δικοί μου και μετά οι υπόλοιποι και όλοι οι άλλοι σαν και μένα,εναντίον των εισβολέων.
Οι εισβολείς δεν είναι έξω σου. Αυτό είναι ένα τρικ που συμβαίνει αιώνες τώρα. Όταν ο Ιεσουά Μπεν Μπαντιρά είχε έρθει και έδειχνε στους ανθρώπους το φεγγάρι, εκείνοι κοιτούσαν τον δάκτυλο. Οι Εβραίοι περίμεναν από τον Ιεσουά να διώξει τους Ρωμαίους, είχαν και αυτοί βλέπεις το σύνδρομο του "εχθρού". Δεν σου λέω βέβαια ότι δεν έχει εχθρούς η ανθρωπότητα, αλλά όσο είμαστε εσωτερικά στο επίπεδο που είμαστε, δεν μπορούμε να πειράξουμε τρίχα απ' αυτούς. Και αν δεν καταβάλλουμε συνειδητά προσπάθεια προς την αντίθετη κατεύθυνση, θα καταντήσουμε ίδιοι με αυτούς. Για να νικήσεις τον εχθρό σου, πρέπει κατ' αρχήν να είσαι ανώτερος απο αυτόν. Εσύ βλέπεις οτιδήποτε το "ανώτερο" στην ανθρωπότητα; Ή νομίζεις ότι εχθρούς που έχουν πνευματική υπόσταση, θα πάρουμε το ρόπαλο και θα τους χτυπήσουμε με αυτό; Με την ψυχολογία του Κόναν του Βάρβαρου, δεν θα πάμε πουθενά. Αλλά μη με πιστεύεις, δες το.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 11/02/2012 22:10:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 22:07:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Μάλιστα!!
Οχι δεν είναι αιτία κακού η ατομικότητα.
Κατάρχήν, ας εξετάσουμε την έννοια "ατομικότητα". Ποιο πράγμα είναι ατομικό;

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 11/02/2012 23:29:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 22:19:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Βρε δοκτορ,

μεταφερθηκαμε απο εδω για να δούμε τι έχουν να μας πουν όχι για τη γνώση, μα για το διάλειμμα που έχει η γνώση.

ΑΣΕ να ακούσουμε και κάτι διαφορετικο, ας είναι και λιγο παλαβο, σε κίνηση να είναι ο νους.

Αυτο δεν σε εμποδίζει να κανείς αυτα που νομίζεις/πιστεύεις πως θα σε/μας βγάλουν απο το ΛΟΥΚΙ.

ΑΣΕ να δούμε τι νεα έχουν να μας πουν, και μετα ξεδιπλωνεις την τεκμηριωμένη γνώση...


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 11/02/2012 22:21:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 22:26:14  Εμφάνιση Προφίλ
Βρε ΠΛΑΤΩΝΑΣ προσπαθούμε να βγάλουμε μια άκρη

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 11/02/2012 22:43:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 22:30:13  Εμφάνιση Προφίλ
Ντοτορο σου απάντησε ο Πλάτωνας.

Είσαι εκτός θέματος!!

Εδω μιλάμε of the record

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 22:31:31  Εμφάνιση Προφίλ
Ντοτορο ξέρεις τίποτα για το σκάφος λίλιθ?

θέλεις να μάθεις?

μείνε!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 22:34:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Μα συνεπιβάτης δεν είσαι,

αν τους βάζεις συνεχώς ερωτήσεις πριν μας πουν αυτο που θέλουν, είναι σαν να βλέπεις ταινία και να μιλουν οι δυπλα σου..

Αφου σε ειδοποιούν....περίμενε να καταλάβουν γιατι μιλάμε.

ΕΓΏ δεν έχω ακόμα καταλάβει, μα έχω την υπομονή να ακούσω και να μάθω..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 22:39:48  Εμφάνιση Προφίλ
Εντελώς εντός θέματος Νικόμαχε. Μίλησες για δονήσεις. Είπες ότι οι δονήσεις θα σε αφυπνήσουν. Σου λέω ότι οι δονήσεις υπάρχουν και βοηθάνε αλλά δεν θα σε αφυπνίσουν αν δεν αφυπνιστείς απο μόνος σου. Επίσης είπες για μη-ανθρώπινους εχθρούς που βρίσκονται στον πλανήτη και εγώ σου έιπα ότι για να νικήσεις αυτούς τους εχθρούς πρέπει κατ'αρχήν να είσαι ανώτερος απο αυτούς, και όχι να αντιμετωπίζεις εχθρούς μη-ανθρώπινης μορφής λες και είναι γατάκια που θα τα λιώσεις με το ρόπαλο. Νομίζω, ότι όλα αυτά είναι σχετικά με το θέμα.

Αν θέλεις να μιλήσουμε για σκάφος Λιλίθ να μιλήσουμε, αλλά θα 'θελα, να μου πεις, αν θες, και ποιες είναι οι πηγές σου. Και σου λεώ και εγώ ποιες είναι οι δικές μου πηγές, για τις θεωρητικές μου "γνώσεις" δηλαδή, δεν υπάρχει πρόβλημα, δεν υπάρχουν μυστικά. Δε ζητάω τεκμήρια, μη μπερδευόμαστε, ζητάω πηγές, τουτέστιν πώς σου ήρθε ας πούμε η ιδέα για κάποιος σκάφος-Λίλιθ απο την Ανδρομέδα; Εντάξει για δονήσεις το 2012 (και γενικότερα) μιλάνε πολλοί, αλλά αυτό στο οποίο αναφέρεσαι, είναι πολύ συγκεκριμένο.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 11/02/2012 22:56:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 22:42:29  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Μα συνεπιβάτης δεν είσαι,

αν τους βάζεις συνεχώς ερωτήσεις πριν μας πουν αυτο που θέλουν, είναι σαν να βλέπεις ταινία και να μιλουν οι δυπλα σου..

Αφου σε ειδοποιούν....περίμενε να καταλάβουν γιατι μιλάμε.



Χαχα.. μάρεσε το παράδειγμά σου Εδώ έιμαστε, δε βιαζόμαστεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 22:44:33  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
Περιμενουμε να διαβασουμε Ντοκτορ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 22:48:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ντοτορο
για σκάφος της Λιλίθ να μιλήσουμε,

Ντοτορο κανείς δεν μίλησε για το σκάφος της Λίλιθ.

Αν δεν μπορείς να διαβάσεις τα άπταιστα ελληνικά,δεν μπορείς και να αντιληφθείς νοήματα.

Είπαμε,θα μιλήσουμε για το σκάφος Λίλιθ και όχι για τη σκάφη της Λιλής!

Θα δώσω την τιμή στον θεματοθέτη να κάνει την αρχή και θα συμπληρώσω τις λεπτομέρειες.

Σαν θεματοθέτης πρέπει να...τρώει το πρώτο ξύλο!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 22:52:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ντοτορο κανείς δεν μίλησε για το σκάφος της Λίλιθ.

Αν δεν μπορείς να διαβάσεις τα άπταιστα ελληνικά,δεν μπορείς και να αντιληφθείς νοήματα.

Είπαμε,θα μιλήσουμε για το σκάφος Λίλιθ και όχι για τη σκάφη της Λιλής!

Θα δώσω την τιμή στον θεματοθέτη να κάνει την αρχή και θα συμπληρώσω τις λεπτομέρειες.

Σαν θεματοθέτης πρέπει να...τρώει το πρώτο ξύλο!!


Για να πιάσω το νόημα, θα πρέπει πρώτα να μου εξηγήσεις τι είναι αυτό για το οποίο μιλάς Ερώτημα πρώτο λοιπόν, (για να πάρουμε μπρος σιγά σιγά) τι είναι το σκάφος-λίλιθ;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 22:57:56  Εμφάνιση Προφίλ
Και κάτι άλλο Ντοτορο.

Οι πηγές μας είναι οι ίδιες με αυτές των χριστιανών,των μουσουλμάνων,των δωδεκαθείστών,των Ινδιάνων,των Βουδιστών,των Λαμαίστών,των Ταοίστών,των πόπολ-Βούχ,των επών του Γκιλγκαμές,των Σουμερίων,των Αιγυπτίων,των Νορβηγών,των Κελτών και των αρχαίων ημών προγόνων.

Απο εκεί που όλοι αυτοί βγάζουν τις εφηρμοσμένες και μη θρησκείες,εμείς βγάζουμε πραγματικά γεγονότα.Και ξέρεις γιατι?

Γιατί δεν ακολουθούμε την πεπατημένη,στην ανάγνωση και στην ερμηνεία,δεν αναγνωρίζουμε τι προσπαθεί να μας περάσει το ιερατείο χρόνια τώρα.

Επειδή στο 'οραμα του Ιεζεκιήλ αναγωρίζουμε πραγματικό ιπτάμενο σκάφος και όχι καμμένες βάτους.

Επειδή στο φλεγόμενο άρμα του Φαέθοντα,αναγνωρίζουμε πυραυλικό σύστημα και όχι πράσινα άλογα που ξερνάνε φωτιά.

Και άλλα τέτοια πολλά,που άν κάνεις υπομονή θα τα δείς και απο άλλη σκοπιά.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 23:02:35  Εμφάνιση Προφίλ
Ετσι για να μπεις στην πρίζα Ντοτορο και να μάθεις την υπομονή.Είναι μια απο τις αρετές...ξέρεις!!

Το σκάφος Λίλιθ το ξέρεις πολύ καλά και το βλέπεις και καθημερινά,αλλά με άλλο όνομα.

Το ξέρεις σαν Σελήνη!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 23:05:20  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ετσι για να μπεις στην πρίζα Ντοτορο και να μάθεις την υπομονή.Είναι μια απο τις αρετές...ξέρεις!!

Έχεις δίκαιο
quote:
Το σκάφος Λίλιθ το ξέρεις πολύ καλά και το βλέπεις και καθημερινά,αλλά με άλλο όνομα.

Το ξέρεις σαν Σελήνη!!



Ενδιαφέρον
Η Λίλιθ είναι γνωστό ότι έχει να κάνει με τις σεξουαλικές διαστροφές. Πώς σχετίζεται λοιπόν με την Λίλιθ η Σελήνη;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 23:07:01  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Επειδή στο 'οραμα του Ιεζεκιήλ αναγωρίζουμε πραγματικό ιπτάμενο σκάφος και όχι καμμένες βάτους.
Ξέρω απο Νταίνικεν, don't worry
Τελικά αυτός ο Νταίνικεν άνοιξε μεγάλο κεφάλαιο με τις απόψεις του. Και ήταν αρκετά τεμηριωμένα τα λόγια του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 23:08:54  Εμφάνιση Προφίλ
Λυπάμαι θα περιμένεις τον γιαπετ.Εχει την τιμη.

Και σταμάτα να συγχέεις έννοιες.Δεν έχει καμμία σχέση ένα διαστημόπλοιο με τα γούτσου-γούτσου!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 23:10:15  Εμφάνιση Προφίλ
Έχει ενδιαφέρον το θέμα.

Συμφωνώ με ΠΛΑΤΩΝΑΣ και stiv.

Dr Jekyll Mr Hyde, θεμιτά τα ερωτήματα, όπως λένε κι οι άλλοι φίλοι, ας αφήσουμε να προχωρήσει το θέμα.

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ κατανοητόν το σκεπτικό για τις δονήσεις όπως λέει και ο γιαπετ.
Έχω κατά νού το πιθανό πνεύμα που γίνεται αναφορά απ'αρκετούς σ'αυτό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 23:10:39  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
και πολλα παραμυθια εγραψε ο Φον στα βιβλια του Ντοκτορ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 23:13:20  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Λυπάμαι θα περιμένεις τον γιαπετ.Εχει την τιμη.

Και σταμάτα να συγχέεις έννοιες.Δεν έχει καμμία σχέση ένα διαστημόπλοιο με τα γούτσου-γούτσου!!


Η Λίλιθ με τις σεξουαλικές διαστροφές σχετίζεται Αν τη νοηματοδοτείτε αλλιώς κανένα πρόβλημα

quote:
Λυπάμαι θα περιμένεις τον γιαπετ.Εχει την τιμη.

Αμάν πάλι που πήγε αυτό το παιδί; Ρε Γιαπέτ, πάλι για clubbing πήγες; τσ τσ τσ ποτέ δε θα μάθει αυτό το παιδί...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 51 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy