ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Χρεοκοπεί η Ελλάδα.(Λόγοι-Αιτίες.)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 51
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2015, 22:37:40  Εμφάνιση Προφίλ
Θα σου έκανε πραγματικά εντύπωση?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2015, 23:00:32  Εμφάνιση Προφίλ
Οχι, το έλεγαν άλλωστε και οι ίδιοι πριν τις εκλογές. Κάτι για "αριστερή παρένθεση" αν θυμάμαι καλά και τα σχετικά. Νομίζω πως αν όλα ξεφουσκώσουν σε εκλογές, που απίθανο να φτιάξουν κυβέρνηση οι δυο τους ξανά, τότε θα ήταν έτσι. Συνήθως εγω εκ των υστέρων βγάζω τα συμπεράσματά μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2015, 23:16:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Hello λεβέντες! μερικές σκέψεις και από εμένα...καταρχάς απ'ότι φαίνεται το δημοψήφισμα θα γίνει...σίγουρα ο Τσιπραλέξ τη μετάνιωσε τη μεγάλη μαλακία του αλλά πίσω δεν την παίρνει διότι θα είναι τεράστια η ξευτύλα του...από τη στιγμή επίσης που το ενέκρινε η βουλή, και από τη στιγμή που και οι άλλοι έξω λένε "δεν προχωράμε εάν δε δούμε το αποτέλεσμα" τότε καταλήγω ότι την κυριακή θα βιώσουμε αυτή την πρωτόγνωρη εμπειρία ενός τόσο σουρεάλ δημοψηφίσματος...

για το οποίο δημοψήφισμα αρχικά κατανόησα υπό ποιές συνθήκες το αποφάσισε...σαν μία υψηλού ρίσκου τακτική διαπραγμάτευσης και εκβιασμού...εναντίον εκείνων που πρώτοι προέβησαν σε έναν τεράστιο εκβιασμό, μη θέλοντας συνειδητά να κλείσει συμφωνία, εξυπηρετώντας συγκεκριμένα συμφέροντα και αποσκοπώντας στον εξευτελισμό του...και λέω για συμφέροντα βλέποντας το ότι αρνήθηκαν πχ. τη φορολόγηση του on-line τζόγου (!!), χτυπώντας την ελληνική φαρμακοβιομηχανία (ευνοώντας την γερμανική), χτυπώντας σκληρά τον τουρισμό, τη μόνη βαριά βιομηχανία της χώρας κτλ...

όλα όμως κρίνονται εκ του αποτελέσματος, και το αποτέλεσμα δείχνει ότι το δημοψήφισμα έφερε αρνητικές εξελίξεις στη χώρα, γεννάει διχασμό και γυρνάει μπούμερανγκ στο ίδιο το κόμμα του...τον εξέλεξε η πλειοψηφία (η όποια πλειοψηφία) τέλος πάντων για να αποφασίζει ο ίδιος και όχι για να πετάει τη μπάλα στο λαό σε τόσο δύσκολες ώρες και με τόσο παράδοξη μορφή ερωτήματος...


από εκεί και πέρα, δυστυχώς πέρασε η γραμμή των έξω ώστε το δημοψήφισμα να περαστεί στους περισσότερους ως δίλημμα "ευρώ η έξοδος από το ευρώ"...και γι'αυτό βλέπουμε το τραγικό φαινόμενο οι περισσότεροι εκεί έξω (ακόμα και πρώην αντι-μνημονιακοί) να κραυγάζουν "μνημόνιο να'ναι κι ότι να'ναι"....τα εξωτερικά και εσωτερικά συμφέροντα αντέδρασαν άμεσα εστιάζοντας στον πανικό των ΑΤΜ και των σούπερ μάρκετ σπέρνοντας περαιτέρω πανικό (τον οποίο πανικό φυσικά πυροδότησε η μαλακία του Αλέξη)....

γι'αυτό και βλέπετε όσο περνάνε οι μέρες τόσο ενισχύεται το "ΝΑΙ".

μπορεί κάποιος όμως να καταλάβει από δηλώσεις και από το γενικότερο κλίμα ότι το "ΟΧΙ" σε καμία περίπτωση δεν θα σημάνει ντε και καλά ηρωική έξοδο...ασχέτως δηλαδή του τι λένε για να πείσουν τον κόσμο να ψηφίσει "ΝΑΙ"...αυτό όμως είναι δύσκολο και για λόγους οικονομικούς, και νομικούς αλλά και ηθικούς (μπορεί οι έξω να είναι ψυχροί παίκτες ωστόσο ενδιαφέρονται για την υσετροφημία τους, το πώς θα τους γράψει η ιστορία, και έχοντας επίγνωση της σκληρής και άκαμπτης στάσης στα προγράμματά τους που έχει κατακριθεί από πλήθος οικονομολόγων.


δε λέω φυσικά ότι εάν βγει το "ΟΧΙ" τα πράγματα θα είναι ρόδινα...ούτε καν...διότι αυτά τα capital controls φαίνεται ότι ήρθαν για να μείνουν...ωστόσο πιστεύω ότι θα ξεκινήσουν άμεσα νέες διαπραγματεύσεις για συμφωνίες...εάν τώρα βγει το "ΝΑΙ" μετά θα έχουμε παραίτηση Σύριζα,ένα μήνα προεκλογικής περιόδου, τεράστιας αβεβαιότητας, και πολύ πιθανόν πάλι πρώτο κόμμα Σύριζα με συγκυβέρνηση!! καταστάσεις δηλαδή κωμικοτραγικές που μόνο στη χώρα μας μπορούν να γίνουν


μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα η ιστορία αυτή...και μπορεί οι άπειροι συριζαίοι να έχουν μεγάλες ευθύνες για όλα αυτά ωστόσο αυτή την ληγμένη πλέον πρόταση εγώ δεν την ψηφίζω...διότι είναι ψήφος υπό καθεστώς πανικού...και ο πανικός της εβδομάδας αυτής αποκρύπτει το πιο σημαντικό απ'όλα...ότι αποτελεί εντελώς αποτυχημένη λύση, μη-βιώσιμη που λένε και οι ειδικοί...και έχουμε δει πέντε χρόνια τι αποτελέσματα έφεραν αυτά τα εξαρχής αποτυχημένα προγράμματα....όπως διάβασα και κάπου, σόκαραν οι ουρές στα ΑΤΜ αλά οι ουρές στα συσσίτια τόσα χρόνια δεν ταρακούνησαν και πολλούς απ'ότι φαίνεται

πρόκειται λοιπόν για μεγάλο δίλημμα...εγώ κατέηξα στο Όχι μετά από πολύ ζύγισμα...και χωρίς καμία τυμπανοκορουσία και ηρωισμό...αυτά είναι για τους γραφικούς και τους γελοίους, τους εκατέρωθεν σταυροφόρους του ναι και του όχι που επιχειρούν να δαιμονοποιήσουν την απέναντι άποψη και να τη βγάλουν προδοτική...το Όχι ωστόσο είναι για εμένα ψήφος γενικότερης αποδοκιμασίας των προγραμμάτων αυτών που στήθηκαν εξαρχής σε λάθος βάσεις, λάθος εικασίες και υπολογισμούς χειροτερεύοντας το μεγαλο πρόβλημα μας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 00:59:13  Εμφάνιση Προφίλ
Εγώ βλέποντας τους πάντες να λένε "όχι" και δεδομένου οτι δεν θεωρώ σίγουρο οτι ο Τσίπρας δεν θέλει όντως δραχμή, είτε θα ψηφίσω "ναι" είτε θα πάρω και θα ρήξω ένα απ τα ψηφοδέλτια του ΚΚΕ. Άκυρο δηλαδή. Με 60% άκυρα, ακυρώνεται και το δημοψήφισμα νομίζω...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 01:04:42  Εμφάνιση Προφίλ
Θα σε μαλώσει ο Άδωνις...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 01:20:02  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Εγώ βλέποντας τους πάντες να λένε "όχι" και δεδομένου οτι δεν θεωρώ σίγουρο οτι ο Τσίπρας δεν θέλει όντως δραχμή, είτε θα ψηφίσω "ναι" είτε θα πάρω και θα ρήξω ένα απ τα ψηφοδέλτια του ΚΚΕ. Άκυρο δηλαδή. Με 60% άκυρα, ακυρώνεται και το δημοψήφισμα νομίζω...


60% ?
Τόσοι πολλοί είστε οι...μαλάκες?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 01:23:55  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
60% ?
Τόσοι πολλοί είστε οι...μαλάκες?
Οι μαλάκες είναι συνήθως η πλειοψηφια σε αυτή τη χώρα
για αυτό τα πάει τόσο καλαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 01:28:52  Εμφάνιση Προφίλ
Ευχαριστώ Νικόμαχε.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 01:48:00  Εμφάνιση Προφίλ
Πύρινε ο Ντάισελμπλουμ βγήκε και είπε ότι επειδή του κουνηθήκαμε, τώρα θα μας γαμ.. θα μας βάλει πιο αυστηρά μέτρα αν συμφωνήσουμε σε μνημόνιο 3. Με το ΝΑΙ δηλαδή. Αρα με το ναι αν είχε χιούμορ ο πρωθυπουργός, έπρεπε να μοιράζει και λαδάκια και βαζελίνες δωράκι.

Αφού βέβαια πρώτα δεν σκίσει κάνα καλσόν (ο Ολλανδός ευεργέτης) με αυτά που έχουν να επακολουθήσουν στις αγορές από το πρωί.

Αρα δες το άκυρο με άλλο μάτι, τουλάχιστον δεν κάνεις ζημιά. ΚΑι θα έχεις και ένα δίκαιο (εν μέρει).


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 02:17:03  Εμφάνιση Προφίλ
Το κακό με τους έλληνες είναι οτι νομίζουν ότι έγιναν πιο έξυπνοι επειδή αντί να ακολουθούν ευλαβικά τον Παπανδρέου ή τον Σαμαρά ακολουθούν ευλαβικά τον Τσίπρα (στην καταστροφή τους)

Μπράβο Έλληνα
Τα κατάφερες άλλη μια φορά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 02:32:20  Εμφάνιση Προφίλ
Μόνο που εγώ φίλε μου δεν ακολουθώ κανέναν.
Ακολουθώ την λογική μου, και μόνο.
Και τον Τσίπρα δεν τον έχω και σε πολύ εκτίμηση. Μπροστινός αλλονών είναι και αυτός.
Καταλαβαίνω ότι ενοχλεί που ο ευεργέτης Ντάισελμπλουμ μίλησε για σκληρά μέτρα, ενώ τόσο καιρό ήταν τόσο φιλικός και μελιστάλαχτος μαζί μας. Δυστυχώς όμως, αυτή είναι η πραγματικότητα.

Αντε σήμερα το πεθάναμε. :) Καλό μας βράδυ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 02:37:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Δυστυχώς όμως, αυτή είναι η πραγματικότητα.
Η πραγματικότητα όπως τη κάναμε

ΚαληνύχτεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 02:54:27  Εμφάνιση Προφίλ
Είμαι Έλληνας πολίτης. Δεν έχω φράγκο, με ότι αυτό συνεπάγεται. Θα ήθελα κάποιος να μου υποδείξει, πού μπορώ να βρω το 'Σύνταγμα της Ελλάδος', δωρεάν.

Καλό ξημέρωμα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 03:24:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

Εγώ βλέποντας τους πάντες να λένε "όχι" και δεδομένου οτι δεν θεωρώ σίγουρο οτι ο Τσίπρας δεν θέλει όντως δραχμή, είτε θα ψηφίσω "ναι" είτε θα πάρω και θα ρήξω ένα απ τα ψηφοδέλτια του ΚΚΕ. Άκυρο δηλαδή. Με 60% άκυρα, ακυρώνεται και το δημοψήφισμα νομίζω...


60% ?
Τόσοι πολλοί είστε οι...μαλάκες?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Εσύ ΝΙΚΟΜΑΧΕ είσαι τόσο αντισυστημικός που θα ψηφίσεις και με τα δύο χέριαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 08:57:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ευχαριστώ Νικόμαχε.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Παρακαλώ.
Αν συμφωνείς με τον Πύρινο βέβαια!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 09:03:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Βλήμα
Εσύ ΝΙΚΟΜΑΧΕ είσαι τόσο αντισυστημικός που θα ψηφίσεις και με τα δύο χέρια

Φυσικά και είμαι.
Τι ήθελες?
Να είμαι με το μέρος των γαμιάδων μου?
Των Σαμαραίων, των Τσιπραίων, των Καραμανλήδων και των Παπανδρέων, ή μήπως των τραπεζιτών?

Είμαι αναρχοκομουνιστοφασίστας!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 09:26:55  Εμφάνιση Προφίλ
Να αφήσεις τους αναρχισμούς, και να κάνεις ο,τι πει ο ΤσίπραςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 09:57:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost
quote:
Εγώ βλέποντας τους πάντες να λένε "όχι"

εγώ γιατί βλέπω το αντίθετο;; άσε, του γύρισε μπούμερανγκ του αλλουνού η ιδέα, ένα ηχηρό ΌΧΙ πήγε να παρει και τελικά ΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ θα εισπράξει...

αυτοπαγιδεύτηκε σ'αυτή τη ληγμένη πρόταση και εν μέσω πανικού αναγκάζονται πολλοί να την αποδεχτούν...πέντε χρόνια μνημόνια, προγράμματα αποτυχημένα και στο σχεδιασμό και στην υλοποίηση, και να καλούμαστε να ψηφίσουμε κατά τη διάρκεια των πρώτων ημερών χρεωκοπίας...χείριστο τάιμινγκ για να πάρει λαϊκή εντολή ΟΧΙ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 11:00:35  Εμφάνιση Προφίλ
Κατα άλλους είναι άριστο το timming για το δημοψήφισμα. Χρειάζεται αριστερή κυβέρνηση για να περάσουν "νεα σκληρά μέτρα".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 11:40:15  Εμφάνιση Προφίλ
Τα σκληρά μέτρα είναι μονόδρομος, εντός ευρώ, εκτός ευρώ


ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ!!!


Να τη χαίρεστεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 12:24:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Τα σκληρά μέτρα είναι μονόδρομος, εντός ευρώ, εκτός ευρώ


Α, μπράβο που το κατάλαβες τελικά. Οπότε όσο πιο γρήγορα φύγουμε από το €, τόσο το καλύτερο. Τουλάχιστον θα βουλωθούν μερικά στόματα αεριτζήδων, μιας και θα έχουν άλλα προβλήματα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 13:58:06  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Α, μπράβο που το κατάλαβες τελικά.

Ο ΣΥΡΙΖΑ ΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ αυτή τη κατάσταση
...Μην πας να βγάλεις την ουρά του έξω
Αυτός μας πήγε από το 1,5 δις στα 12
...να μη ξεχνιόμαστε

Για κάνε ενα δημοψήφισμα 1,5 δις συμφωνία ή δραχμη τότε να σε δω πατριώτη μου..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 14:15:39  Εμφάνιση Προφίλ
Ποιο 1.5 και ποια 12; Αυτα που λεει ο Σαμαράς πιστεύεις;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 14:24:55  Εμφάνιση Προφίλ
Μα, τα λέει και ο Άδωνις.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 14:39:17  Εμφάνιση Προφίλ
Heretic
Εγώ έχω τη διάθεση να το δεχτώ, οτι δεν είναι έτσι...
πες μου εσύ, ποια είναι τα αληθινά;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 14:43:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Μα, τα λέει και ο Άδωνις.

Αμφιβάλλεις οτι -όποιοι και να είναι οι "πραγματικοί" αριθμοί- θα έχουμε μια πολύ χειρότερη συμφωνία από αυτή που θα είχαμε επι Σαμαρά;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 15:02:11  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ποιο 1.5 και ποια 12; Αυτα που λεει ο Σαμαράς πιστεύεις;
Όχι τον Τσίπρα πιστεύω:
α) Θα αυξηθεί ο κατώτατος μισθός
β) Θα καταργηθεί ο ΕΝΦΙΑ
γ) Θα υπογράψουμε συμφωνία χωρίς μνημόνιο
δ) Θα υπογράφαμε συμφωνία στις
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,29,30/2
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,29,31/3
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,29,30/4
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,29,30/5
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,29,30/6
ε) Θα διαγράψουμε το "επαχθές" χρέος.
στ) Δεν θα γίνει δημοψήφισμα
ζ) Δεν θα κλείσουν οι τράπεζες
ε) Δε θα κόψουμε συντάξεις (καλή τύχη στους συνταξιούχουςς)
...

Σε ο,τι αφορά τον Σαμαρά λοιπόν, θα πρέπει να ξέρεις:
Ο λαός αγαπάει τον ψεύτη αλλά αγαπάει και τον ψευταρά!
Και ο Σαμαράς εκλεγμένος και ο Τσίπρας εκλεγμένος!
..
Να τους χαίρεστε!


Edited by - Πύρινος on 01/07/2015 15:03:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 15:21:17  Εμφάνιση Προφίλ
Το περίεργο είναι οτι 2 μέρες πριν το δημοψήφισμα
Σάββατο εχω την εντύπωση οτι δεν επιτρέπονται
δεν έχουμε τηλεοπτικά spots...
Λες κι από την αρχή είχαν σκοπό... να μην το κάνουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 15:26:10  Εμφάνιση Προφίλ
Πέφτει το ευρώ όλη μέρα και το βράδυ το ισσοροπούνε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2015, 15:27:24  Εμφάνιση Προφίλ
Πύρινε κλέισε την τηλεόραση, βλάπτει σοβαρά την υγεία.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 51 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy