ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Χρεοκοπεί η Ελλάδα.(Λόγοι-Αιτίες.)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 51
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 01:32:51  Εμφάνιση Προφίλ
Τα κανάλια κάνουν ωμή προπαγάνδα προς το ΝΑΙ.
Άργησαν βέβαια λίγο..
Φαίνεται κατάλαβαν οτι καίγεται και η δική τους γούνα αυτή τη φορά..
Πάντως αν δεν είχαν τόσο φιλική στάση απέναντι στον ΣΥΡΙΖΑ όλο το καιρό πριν (γιατί ο ΣΥΡΙΖΑ δεν κατέστρεψε τώρα τη χώρα, πέτε μήνες τη καταστρέφει), με την προπαγάνδα που κάνουν τώρα, θα μπορούσαν σχεδόν να με πείσουν οτι ο ΣΥΡΙΖΑ είναι κάτι καλό
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 01:34:20  Εμφάνιση Προφίλ
Γιουσουφάκι,

Άντε να δεις αν ερχόμαστε τώρα.Με την όπισθεν.Όπως πάντα.
Καλά βρε αθεόφοβο..εμένα βρήκες να πεις Σύριζα?

Και προσοχή με εκείνο το καλτσόν ε? Σκίζεται εύκολα.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 01:37:49  Εμφάνιση Προφίλ
Τί? Δεν είσαι?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 01:38:45  Εμφάνιση Προφίλ

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 01:42:04  Εμφάνιση Προφίλ
Παιδιά, ψέματα σας λέει. Ακριβώς πίσω από την οθόνη του υπολογιστή του, έχει μια τεράστια φωτογραφία της Ζωής. Δίπλα από αυτήν του Τσακ Νόρις.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 01:43:46  Εμφάνιση Προφίλ
Άντε, αφαίρεσα τη φράση "οπαδός του ΣΥΡΙΖΑ" απ' το μήνυμα της 03/07/2015, 00:11:20

Να μη χαλάμε καρδιέςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 01:44:50  Εμφάνιση Προφίλ
Ποια λες ρε συ?
Αυτήν της Ζωής, με το στραπ ον?

Τσίπρας: Ζωή,θα ήθελα σε παρακαλώ να έχεις μια πιο θηλυκή παρουσία στο κοινοβούλιο.Δε νομίζεις ότι θα βοηθούσε στην εικόνα μας?

Ζωή: Στ'@ρχίδια μου..

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.

Edited by - @ΑΜΕΙΝΙΑΣ on 03/07/2015 01:46:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 01:45:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

quote:
Κατάλαβες τώρα γιατί το μοναδικό πραγματικό ερώτημα, είναι ΕΥΡΩ ή ΔΡΑΧΜΗ;

Δεν συμφωνώ...απάντησέ μου ειλικρινά...εάν βγει το ΟΧΙ με ένα 55-60% πιστεύεις θα μας διώξουν;;; Ακόμα κι αν υποθέσουμε ότι μπορούν να το κάνουν πιστεύεις θα το κάνουν;

με ποιό σοβαρό σκεπτικό και με ποιά νομιμοποίηση;;

αυτό το δημοψήφισμα μπορεί να είναι παρδαλό ωστόσο αφορά ένα συγκεκριμένο στυλ σκληρότατου μνημονίου που συζητήθηκε στα πλαίσια διαπργματεύσεων.

μπορεί οι άλλοι να γαυγιζουν και να απειλούν αλλά στην πραγματικότητα μία μικρή πλειοψηφία του Όχι επουδενί δεν εκλαμβάνεται ως "θέλουμε οι Έλληνες να φύγουμε από το ευρώ"...όχι μόνο επειδή αγνοούν το 40% που αποδέχεται πολύ σκληρούς όρους αλλά και επειδή στο 60% του Οχι είναι πολλοί που θέλουν το ευρώ! με πιάνεις;

ακόμα και ο Μητσοτάκης με περούκα (η Ντόρα) πριν λίγο έλεγε ότι η Μέρκελ, ο Ολάν θέλουν την Ελλάδα στο ευρώ όπως και να'χει! στα ψιλά αν το προσέξεις θα δεις ότι λένε ότι και μετά από Όχι φυσικά και υπάρχει περιθώριο διαπραγμάτευσης...απλά απειλούν περί αποπομπής ώστε να φθείρουν τους άλλους και να τους ρίξουν...στην πραγματικότητα όμως ξέρουν ότι δεν γίνεται να ερμηνεύσουν αυθαιρετα το ερώτημα ενός δημοψηφίσματος όπως θέλουν αυτοί

όλο αυτό λοιπόν μου φαίνονται σαν παιχνίδι...ξέρουν ότι ο ελληνικός λαός κατά 70-75% θέλει να μείνει στο ευρώ...και γι'αυτό προσπαθούν παρεμβατικά και αυθαίρετα να καθορίσουν αυτοί το ερώτημα του δημοψηφίσματος για να πείσουν τους πολλούς! αυτό δείχνει το πόσο ελεγκτικά λειτουργούν σε οτιδήποτε ξεφεύγει από τον έλεγχό τους! εν προκειμένω όμως αυτό δεν γίνεταιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 01:52:40  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Δεν συμφωνώ...απάντησέ μου ειλικρινά...εάν βγει το ΟΧΙ με ένα 55-60% πιστεύεις θα μας διώξουν;;; Ακόμα κι αν υποθέσουμε ότι μπορούν να το κάνουν πιστεύεις θα το κάνουν;

Το επιχείρημά μου δεν είναι οτι θα το κάνουν... είναι οτι, σύμφωνα ακριβώς με αυτά που λες, το δημοψήφισμα είναι ΑΧΡΕΙΑΣΤΟ.
Δηλαδή χαλάσαμε λεφτά, προκαλέσαμε bank run απλά και μόνο γιατί..; Για να χωρίσουμε τους έλληνες σε στρατόπεδα;
..Δεν το καταλαβαίνω!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 01:53:19  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Να μη χαλάμε καρδιές

Σώπα βρε,δε τρέχει τίποτα.
Τα πισινάκια χαλάνε από τη χρήση.Οι καρδιές ενδυναμώνονται.
Συχωρεμένος.

Άμα βαρεθείς να βλέπεις την Ευρώπη να γαμεί τον Σύριζα,(που τυγχάνει κυβέρνησή της Ελλάδος προς το παρόν) ,αφαίρεσε και το βίντεο.
Ξέρεις εσύ απ' αυτά.Τα κάνεις κάθε τρία τέσσερα ποστ...

Τελικά τσέκαρες? Ερχόμαστε?

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 01:53:54  Εμφάνιση Προφίλ
Ξέρετε ποιά είναι η μοναδική φορά, που λύγισε ο Τσακ Νόρις?
Όταν ο Αμεινίας έβαλε τη φωτογραφία Της, δίπλα στη δική του.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 01:56:03  Εμφάνιση Προφίλ
Αυτά είναι...

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 02:02:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost
quote:
Το επιχείρημά μου δεν είναι οτι θα το κάνουν... είναι οτι, σύμφωνα ακριβώς με αυτά που λες, το δημοψήφισμα είναι ΑΧΡΕΙΑΣΤΟ.
Δηλαδή χαλάσαμε λεφτά, προκαλέσαμε bank run απλά και μόνο γιατί..; Για να χωρίσουμε τους έλληνες σε στρατόπεδα;
..Δεν το καταλαβαίνω!


Κοίτα φαινόταν ότι θα το κάνει μιας και δεν έβγαινε άκρη, αλλά το τάιμινγκ ήταν ό,τι χειρότερο...κανονικά έπρεπε να γίνει πιο πριν...τώρα που το σκέφτομαι πάντως οι συριζαίοι θα σκεφτόντουσαν καιρό ποιό θα πρέπει να είναι το ερώτημα του δημοψηφίσματος...από τη μία είχαν εντολή για σκληρή διαπραγμάτευση -στα όρια της ρήξης- από την άλλη είχαν ετνολή για παραμονή στο ευρώ...εδώ είναι η πεμπτουσία της συριζαίικης αντίφασης, που φαίνεται και από τις διαφορετικές γραμμές μες στο κόμμα...


επομένως ουδέποτε ο Σύριζα θα έθετε το ερώτημα "ευρώ ή δραχμή" διότι θα έπρεπε να πάρει μία θέση...επέλεξαν λοιπόν ερώτηση πάνω στην πρόταση των άλλων ώστε να κινηθούν αναλόγως...το έκαναν όμως σε πολύ κακό τάμινγκ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 02:09:23  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε Πύρινε

Κάθε θέμα σε αυτό το φόρουμ, πρέπει να έχει και τον μαλάκα του?

τράβα πηδήξου κάπου αλλού.

Σε φτύνουν όλοι και νομίζεις ότι βρέχει!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 02:13:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Δεν συμφωνώ...απάντησέ μου ειλικρινά...εάν βγει το ΟΧΙ με ένα 55-60% πιστεύεις θα μας διώξουν;;; Ακόμα κι αν υποθέσουμε ότι μπορούν να το κάνουν πιστεύεις θα το κάνουν;

Φυσικά όχι.
Δεν θα κάνουν απολύτως τίποτα.
Και ξέρεις γιατί?

γιατί θα νιώσουν την αιχμή της σάρισσας στον κώλο τους.

και αν εκείνη την ώρα είναι και σκυφτοί...!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 02:14:10  Εμφάνιση Προφίλ
Νικόμαχε, άσε τις παπαριές. Ο Πύρινος δεν θα πάει πουθενά. Τουλάχιστον μέχρι να φτιάξει ένα σκίτσο με τη δική μου κομματική τοποθέτηση. Γιατί δηλαδή? Μεγαλύτερη μούρη είναι ο Αμεινίας?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 02:15:26  Εμφάνιση Προφίλ

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 02:21:28  Εμφάνιση Προφίλ
Εν τω μεταξύ, ο Νικόμαχος έδωσε αβάντζο δέκα μέρες στον Χ.Ο. και στην καταστροφή του κόσμου, και δεν είδα κανέναν να διαμαρτύρεται. Πόθεν, ρε μάγκα? Ποιός σου έδωσε το δικαίωμα να αυθαιρετείς τοιουτοτρόπως? Και γιατί δέκα, κι όχι δεκατρείς? Για συμμαζέψου λίγο.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 02:56:57  Εμφάνιση Προφίλ
Θεός είμαι, ότι γουστάρω λέω και λογαριασμό δεν δίνω.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 02:59:26  Εμφάνιση Προφίλ
Μόνο μην σε πάρει χαμπάρι ο Αμεινίας.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 03:04:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Θεός είμαι, ότι γουστάρω λέω και λογαριασμό δεν δίνω.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Σιγά μην είσαι και ΒαρουφάκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 03:25:42  Εμφάνιση Προφίλ
Γιατί τόση αδικία?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 10:53:39  Εμφάνιση Προφίλ
Χαααχαχαχα! Ηλίθιοι!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 11:46:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Εντωμεταξύ έχει κάπως εξισορροπηθεί το κλίμα και φαίνεται να βγαίνει στο 50-50...κατάλαβαν κάποιοι επιτέλους ότι το γαμοερώτημα δεν είναι "ευρώ ή δραχμη΄"...και ότι η πλειοψηφία του ΟΧΙ δεν έχει ιδεολογική σχέση με αναρχικούς, κομμουνιστές και ακροδεξιους...και μπράβο στην Alco (παρότι εταιρία 'δημοσκοπήσεων') που έθεσε δύο διαφορετικά ερωτήματα, άλλο ερώτημα τι θα ψηφίσεις αύριο και άλλο ερώτημα το αν θέλεις ευρώ ή εκτός ευρώ...

πέρα πάντως από τον πανικό των μμε είναι και αυτά που βλέπεις στο φου μπου δηλαδή και σου βγαίνει και η αντίδραση...

δήλωση: "Όλοι μας έχουμε υποφέρει πολύ τα χρόνια της κρίσης...αλλά πρέπει να πούμε ΝΑΙ στην Ευρώπη".

Σάκης Ρουβάς...

Τι λες βρε μπαγλαμά, βρε φαιδρό υποκείμενο που σε βγάζουν οι κύκλοι σου να κάνεις και διαγγέλματα...τι έχεις καταλάβει εσύ από κρίση...σαν διασκεδαστής-σόουμαν-χορευτής-stripper (μόνο τραγουδιστής δεν ήσουν) έβγαλες εκατομμύρια και καλά έκανες...μετά θέλησες να αποδείξεις ότι είσαι ποιοτικός (τρομάρα σου) και άρχισες να παίρνεις ρόλους στο θέταρο και την τραγωδία!!!

στο θέατρο βρε μπαγλαμά;;; εκεί όπου υπάρχει ανεργία 99%? όπου χιλιάδες ταλαντούχοι νέοι που έχουν δώσει την ψυχή τους και δουλεύουν τσάμπα από μεράκι, και έρχεσαι εσύ ο ατάλαντος με τις γνωριμίες σου, που σε επιλέγουν επειδή σαν κράχτης θα γεμίσεις τα θέατρα, και κονομάς κι από κει, και έχεις τα μούτρα να λες ότι υπέφερες από την κρίση;;;; έλεος...


είπαμε δεν δαιμονοποιώ το ΝΑΙ, για να μην παρεξηγούμαστε...μπορώ να καταλάβω πολλούς του Ναι, αλλά δεν μπορώ να μην αηδιάσω από ορισμένους σταυροφόρους του, είτε πληρωμένους είτε απλά φαιδροί υποκριτές...απογοήτευση και από τον Δήμα...τι συγκινησιακές μαλακίες ήταν αυτές;;; και να ζουμάρει η κάμερα στα δάκρυά του και να σου έρχεται ο εμετούλης...θα μου πεις εικόσι χρόνια γρανάζι του Πασοκ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 13:03:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
quote:

Σάκης Ρουβάς...

Τι λες βρε μπαγλαμά, βρε φαιδρό υποκείμενο που σε βγάζουν οι κύκλοι σου να κάνεις και διαγγέλματα...τι έχεις καταλάβει εσύ από κρίση...σαν διασκεδαστής-σόουμαν-χορευτής-stripper (μόνο τραγουδιστής δεν ήσουν) έβγαλες εκατομμύρια και καλά έκανες...μετά θέλησες να αποδείξεις ότι είσαι ποιοτικός (τρομάρα σου) και άρχισες να παίρνεις ρόλους στο θέταρο και την τραγωδία!!!

στο θέατρο βρε μπαγλαμά;;; εκεί όπου υπάρχει ανεργία 99%? όπου χιλιάδες ταλαντούχοι νέοι που έχουν δώσει την ψυχή τους και δουλεύουν τσάμπα από μεράκι, και έρχεσαι εσύ ο ατάλαντος με τις γνωριμίες σου, που σε επιλέγουν επειδή σαν κράχτης θα γεμίσεις τα θέατρα, και κονομάς κι από κει, και έχεις τα μούτρα να λες ότι υπέφερες από την κρίση;;;; έλεος...


Ο Σάκης Ρουβάς είναι άριστος τραγουδιστής και έχει ταλέντο όπως ο Έλβις Πρίσλευ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 13:11:58  Εμφάνιση Προφίλ
Και ρουβίτσα, βρε?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 14:23:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost
quote:
Ο Σάκης Ρουβάς είναι άριστος τραγουδιστής και έχει ταλέντο όπως ο Έλβις Πρίσλευ.

Πέρασε και δεν ακούμπησεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 14:30:40  Εμφάνιση Προφίλ
Κοίταξε τώρα. Ακούμπησε, τον ακούμπησαν, δεν είναι εντελώς σαφές...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 14:50:23  Εμφάνιση Προφίλ
Κλάμα στις τάξεις των δραχμιστών μετά απο δήλωση Βαρουφάκη:

ΒΑΡΟΥΦΑΚΗΣ:
Δεν είναι δυνατόν η Ελλάδα να τυπώσει δραχμής, ακόμη και αν το θέλει

..Πάτε τώρα να ψηφίσετε το ΟΧΙ τους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2015, 14:54:01  Εμφάνιση Προφίλ
Ηλίθιοι

Θα σας πω τι έκανα με την τράπεζά μου.

Δημιούργησα μια τράπεζα στο Λουξεμβούργο, με άλλο όνομα φυσικά.
Η "θυγατρική" μου τράπεζα, αγόρασε τα κόκκινα δάνεια, από την τράπεζά μου στην Ελλάδα.

Ετσι, η τράπεζά μου στην Ελλάδα εμφάνισε ζημιές.Ζήτησα και πήρα επιδότηση-υποστήριξη από το κράτος, το οποίο δανείστηκε από την ΕΚΤ και το ΔΝΤ, για να μου τα δώσει.

Παράλληλα η θυγατρική μου στο Λουξεμβούργο, άρχισε να ζητά τα κόκκινα δάνεια από τους οφειλέτες, απειλώντας τους με κλητήρες και κατασχέσεις.Αλλα πήρε μετρητά, άλλα έκανε διακανονισμούς και άλλα κατέσχεσε.

Και έτσι εγώ βρέθηκα με κέρδος 1600% επί του αρχικού μου κεφαλαίου.

Παλιομαλάκες, τρεχάτε να ψηφίσετε ΝΑΙ.
Θέλω να φθάσω το κέρδος μου 5000% !!!

ΑΜΕΙΝΙΑ κράτα καλά το κατάστημα στο Λουξεμβούργο και πες του DSM, να ανοίξει άμεσα κι άλλο στο Λιχνεστάϊν.Οι μαλάκες πάνε για ΝΑΙ.

Ο Τραπεζίτης ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 03/07/2015 14:57:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 51 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy