ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Βιβλική Έξοδος: μύθος ή πραγματικότητα;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 26
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 22:52:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
trexagireve -Όσο για τη λογική φίλε μου, δεν μου αρέσει να δίνω πολύ χρονο σε εφήμερα πράγματα...

Από ποτέ η λογική είναι «εφήμερο πράγμα»..

Δηλαδή η ικανότητα της ορθής σκέψης, των ορθών επιχειρημάτων, η ανάπτυξη κριτικής σκέψης και λογικών συμπερασμάτων τι ρόλο παίζουν για εσένα;
Το ίδιο το φιλοσοφείν ενσωματώνει τη λογική τόσο ως εργαλείο ανάλυσης και σύνθεσης όσο και ως μέσο κριτικής. Η λογική συνδέθηκε ανέκαθεν με την τυποποίηση ακριβώς γιατί στοχεύει στην ανάδειξη και εξέταση της δομής του σκέπτεσθαι, ανεξαρτήτως του περιεχομένου του.

"Η λογική δεν περιλαμβάνει μόνο την δυνατότητά μας για λογικό συλλογισμό, αλλά επίσης την ικανότητα που έχουμε να διεξάγουμε έρευνα, να λύνουμε προβλήματα, να εκτιμούμε, να κριτικάρουμε, να αποφασίζουμε για το πώς θα πράξουμε και να φτάνουμε σε μια κατανόηση του εαυτού μας, των άλλων ανθρώπων και του κόσμου". (Λάκοφ και Τζόνσον)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 23:44:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου elo, ξέρεις πολυ καλά, ότι η λογική του χθές, ειναι παράλογο για το σήμερα,όπως, το να πετάξεις πριν 200 χρόνια, έμοιαζε αδύνατο, άρα, υπάρχει το εφήμερο της λογικής, που έθεσα, ενώ απο την άλλη, δεν είπες τίποτε για τα άλλα δύο...
Βρο Βιομηχανικέ, μπάς και τα κάνεις επιτηδες, για να με διασκεδάζεις;....Ρε καημένε, ότι στάθηκε η μέρα, σημαίνει,
ότι σταμάτησε η γή, που κινείται κι όχι ο ήλιος, που ειναι ακίνητος,αυτή είναι η αλήθεια....
Για τυυς τότε αδαείς εβραίους, η περιγραφή, είναι εστάθει ο ήλιος, που πάλι στέκει, αφού τον έβλεπαν συνέχεια για περισσότερες ώρες, πάνω απο τα κεφάλια τους...
Το ξέρω ότι δεν θέλεις να συννενοηθείς,γιατί πρέπει κάποιος απο τους δυο μας να βγει λαθος, αλλα, εμποδίζεις τον διάλογο έτσι...Δεν κανεις τιποτε άλλο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 23:47:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
trexagireve -Όσο για τη λογική φίλε μου, δεν μου αρέσει να δίνω πολύ χρονο σε εφήμερα πράγματα...

Από ποτέ η λογική είναι «εφήμερο πράγμα»..

Δηλαδή η ικανότητα της ορθής σκέψης, των ορθών επιχειρημάτων, η ανάπτυξη κριτικής σκέψης και λογικών συμπερασμάτων τι ρόλο παίζουν για εσένα;
Το ίδιο το φιλοσοφείν ενσωματώνει τη λογική τόσο ως εργαλείο ανάλυσης και σύνθεσης όσο και ως μέσο κριτικής. Η λογική συνδέθηκε ανέκαθεν με την τυποποίηση ακριβώς γιατί στοχεύει στην ανάδειξη και εξέταση της δομής του σκέπτεσθαι, ανεξαρτήτως του περιεχομένου του.

"Η λογική δεν περιλαμβάνει μόνο την δυνατότητά μας για λογικό συλλογισμό, αλλά επίσης την ικανότητα που έχουμε να διεξάγουμε έρευνα, να λύνουμε προβλήματα, να εκτιμούμε, να κριτικάρουμε, να αποφασίζουμε για το πώς θα πράξουμε και να φτάνουμε σε μια κατανόηση του εαυτού μας, των άλλων ανθρώπων και του κόσμου". (Λάκοφ και Τζόνσον)




Elo..Elo..Eloooooo....τι λέει το απόσπασμα που κατέθεσες..τί φίλε μου???

Κατανόηση εαυτού...κατανόηση "άλλων ανθρώπων" και τέλος της ανθρωπότητας..με αυτή τη σειρά!

Πολύ σωστά , ορθότατα...εν αρχή ήν ο εαυτός μας και η μή γνώση και κατανόησή του εμφανίζεται ως μη υπάρχουσα και αναγκαία προϋπόθεση για οποιαδήποτε περαιτέρω αναζήτηση...μακάρι να συνειδητοποιηθεί αυτό απ'όλους μας και να εστιάσουμε στο πρώτο και άμεσο βήμα μας -που τίθεται και ως προϋπόθεση και για τα υπόλοιπα- την γνώση του εαυτού μας!

Νά'σαι καλά φίλε μου...


soul

Edited by - Εαρινός on 25/05/2010 23:48:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 00:17:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
europaios2
Αυτοί που έφυγαν από την Αίγυπτο είτε μόνο Ισραηλινοί είτε και Αιγύπτιοι μαζί, είχαν ένα κοινό γνώρισμα ήσαν μονοθεϊστές με αρχηγό τον Μωυσή.
Επί Αμένοφις Γ' οι Ισραηλινοί απολάμβαναν πλήρης αποδοχής και κύρους από τους Αιγύπτιους και μάλιστα ο Ιωσήφ ήταν αμέσως μετά τον Φαραώ και πάνω από το ιερατείο. Ο μόνος λόγος, ο γιος του ο Ακενατόν να γίνει μονοθεϊστής, δεν ήταν παρά ο σύμβουλος του πατέρα του Ιωσήφ, που παντρεύτηκε την κόρη του ιερέα της Ηλιούπολης Πετεφρή.
Ο Μωυσή ήρθε πολύ αργότερα και δεν είχε σχέση με τον Ακενατόν.

Για να μη γράφεις ότι σου κατέβει !

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 00:25:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
trexagireve
Αγαπητέ μου sesostris,με στεναχωρείς, φίλε μου, γιατί εκνευρίζεσαι....Η αλήθεια, δεν έχει διεξόδους, είναι ευθεία...
Για πές μου, σε τι διαψεύστηκε, η Αγία Γραφή, ένα που αποδείχτηκε, ότι ήταν αλλοιώς, απο ότι έγραφε η Γραφή...;
Κι όσο για την στάση του ήλιου, με τον Ιησού του Ναυή, είμαι σίγουρος, ότι αν είχει μηχανικό αίτιο, θα το δεχόσουνα,
απο Θεό, όμως, δεν το δέχεσαι..Είναι θέμα πίστης, ή αληθειας,
τελικά;
Και όσο για το θρησκόληπτο μέρος, έ ρε φιλε, για θρησκεία
μιλάμε,αν καλύπτει τα πάντα, τι περίμενες να γράφουμε;
Φιλάκια....

Βρε φίλε trexagireve , έλεος !!! Ακόμα κα η καθολική εκκλησία αναγνώρισε το λάθος της και αποκατέστησε τον Κοπέρνικο και τον Γαλιλαίο , κι εσύ είσαι ακόμα στη γαιοκεντρική θεωρία του σύμπαντος για να βγάλης αλάνθαστη την Παλαιά Διαθήκη ?????
Ήταν ποτέ δυνατόν να σταθή ο Ήλιος ?? Σε ένα τέτοιο φαινόμενο αυτή που θα σταματούσε θα ήταν η περιστροφή της Γης . Μπορείς να φανταστής τι θα συνέβαινε τότε με τη δύναμη της αδράνειας ? Η περιφερειακή ταχύτητα περιστροφής της γης στον ισημερινό ισούται 1674.38 km/h ή 465.11 μέτρα το δευτερόλεπτο . Αν προσπαθήσης να φρενάρης ένα αυτοκίνητο που τρέχει με 100 χλμ την ώρα , θα βρεθής έξω από το παρμπρίζ , φαντάζεσαι τι θα γινόταν αν το όχημα αυτό έτρεχε με 1674.38 χλμ την ώρα και σταματούσε ??
Είπαμε εντάξει...πιστός χριστιανός αλλά φίλε μου έχει και η θρησκευτικότητα τα όριά της . Μέτρον άριστον φίλε Βαγγέλη , μέτρον άριστον .


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 00:40:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ρε καημένε, ότι στάθηκε η μέρα, σημαίνει ,
ότι σταμάτησε η γή, που κινείται κι όχι ο ήλιος, που ειναι ακίνητος,αυτή είναι η αλήθεια....

Πρώτον, λέει οτι "στάθηκε ο ήλιος και κατά επομένως σταμάτησε η μέρα" όχι ότι σταμάτησε η μερα και στάθηκε ο ήλιος. Αν μιλάς ελληνικά θα δεις ότι λέει αυτό. Και ο ήλιος είναι ακίνητος ως προς τη σχετική θέση του στην περιστροφή της γης,κινείται μέσα στο γαλαξία μαζί με τους πλανήτες του.

Ώπα, ώπα. Από τη στιγμή που χρησιμοποιείς τη λέξη "σημαίνει" αυτό *σημαίνει* ότι ερμηνεύεις. Εδώ τραβάμε χειρόφρενο. Με ποιο κύρος ερμηνεύεις ΕΣΥ το λόγο του Θεού; Εφόσον δεν το λέει ρητά κάνεις ερμηνεία, και που ξέρω εγώ ότι είναι σωστή; Και ποιος μου λέει ότι δεν ισχύουν αυτά που έγραψα εγώ; Έχουμε 2 ερμηνείες.

Η Αγία Γραφή λέει αυτά που λέει και καλά κάνει, το τι καταλαβαίνεις εσύ είναι δικό σου πρόβλημα αλλά δεν είναι και δεν πρέπει να είναι αποδεκτό χωρίς κριτική

quote:
Για τυυς τότε αδαείς εβραίους, η περιγραφή, είναι εστάθει ο ήλιος, που πάλι στέκει, αφού τον έβλεπαν συνέχεια για περισσότερες ώρες, πάνω απο τα κεφάλια τους...

Ώπα κάτσε. Τραβήξαμε ήδη χειρόφρενο, τώρα πρέπει να σβήσουμε και την ανάφλεξη. Χαρακτηρίζεις τους συγγραφείς της Αγίας Γραφής αδαείς; Δε σε πιάνω. Ποιοι είναι οι αδαείς που αρκούνται στη λανθασμένη περιγραφή ενός γεγονότος; Για να καταλάβω όταν εγώ τους χαρακτηρίζω αδαείς που αγνοούν φαινόμενα της φύσης, όπως της εξέλιξης, και που δε γράφουν με ακρίβεια την πραγματικότητα αλλά κάτω από το πρίσμα της μόρφωσής τους της εποχής κάνω λάθος και δεν είναι αδαείς αλλά απόλυτοι γνώστες της αλήθειας, γιατί έτσι σε συμφέρει να τους θεωρείς ώστε να μας πείσεις για το θαύμα του Θεού, ότι ο άνθρωπος φύτρωσε θαυματουργά και δεν εξελίχθηκε. Αντιθέτως όταν το θαύμα του Θεού είναι από την άλλη μεριά, τότε σε συμφέρει να τους θεωρείς αδαείς για να παρουσιάσεις πάλι αυτό που σε συμφέρει. Σε διπλανό θέμα έχεις γράψει, επιτρεψέ μου να φρεσκάρω τη γερασμένη σου μνήμη,

quote:
Να δεις πόσες διδακτικές ιστορίες,πόση φιλοσοφία θα δει, πόσο ποίηση, ποσο μαθηματικά, πόσο υγιεινή, πόσο ζωή, πόσο Θεός...

όλα αυτά τα έχουν γράψει οι αδαείς; Αυτοί οι αδαείς που δεν καταλαβαίνανε ποιος γυρίζει γύρω από ποιον ξέρανε μαθηματικά; Και ο ειδωλολάτρης Αρίσταρχος ο Σάμιος κατάφερε και προσέγγισε την αλήθεια;

Καταλαβαίνεις τώρα γιατί αξίζεις τα βρισίδια; Βλέπεις πόσο λειψή είναι πίστη σου, πόσο αντιφατικοί οι συλλογισμοί σου; Ρε φίλε, βρες ένα χαρακτηρισμό και μείνε συνεπής μαζί του, όχι ότι σε συμφέρει. Είναι αδαείς ή δεν είναι; Και τα 2 ταυτόχρονα; Ρε φίλε τελικά ξέρεις τι πιστεύεις;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 00:43:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πέφτεις στην ίδια παγίδα της ερμηνείας και εσύ Sesostris. Το ότι σταμάτησε η γη είναι ερμηνεία. Το κείμενο λέει ρητά ότι σταμάτησε ο ήλιος και μεγάλωσε η μέρα.

Παρεπιπτόντως, αν σταμάταγε η γη θα έπρεπε να πέσουν τα βουνά από την αδράνεια και να γίνουν τεράστια τσουνάμι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 11:00:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου sesostris, διάβαζε καλύτερα, τι γράφω..
Έχουν σημασια οι λέξεις, που χρησιμοποιώ..
Δεν τις βάζω για μόστρα...Το θαύμα, λέω, που, ξεφεύγει, απο τη λογική,του τώρα, έστω, δεν μπορείς να το απορρίψεις..Έχουμε πολλά τέτοια ιστορικά δρώμενα, άσχετα, απο το πως τα εξηγούμε τώρα...
Δεν είναι όλα λογικά, ή τουλάχιστον, αυτό που ξέρουμε εμείς σαν λογική...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 12:02:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sesostris,
O Γιάννης Κορδάτος, ούτε ιστορικός υπήρξε ούτε αρχαιολόγος.
Το μεγαλύτερο μέρος των ιστορικών της Βίβλου, τοποθετεί την Έξοδο στο τέλος της περιόδου της βασιλείας του Ραμσή Β'.


Με ενδιαφέρει όμως πολύ να μας φέρεις τα στοιχεία στα οποία στηρίζεται ο Κορδάτος και γράφει αυτά που λες, προς εξέταση.

Ποντιακή Ιστορία

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 16:11:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ευρβωπαίος
quote:
Το μεγαλύτερο μέρος των ιστορικών της Βίβλου, τοποθετεί την Έξοδο στο τέλος της περιόδου της βασιλείας του Ραμσή Β'.

Αυτή η τοποθέτηση γίνεται θεωρώντας το διάστημα των 150 χρόνων που είπες και που δεν έχει ισχυρό έρισμα στην Αγία Γραφή όπως σου έδειξα; 80 χρονών ο Μωυσής συναντά το φαραώ... Αν αφαιρέσουμε 80 από το 150 μας μένουν 60 χρόνια δηλαδή 2 μόνο γενιές ανάμεσα στον Ιακώβ και το Μωυσή. Τόσες γενιές λέει η Αγία Γραφή ότι βρίσκονται ανάμεσα 2 ή περισσότερες, εσύ τι καταλαβαίνεις; Και μέσα σε αυτές τις γενιές έγιναν 600 000 οι Εβραίοι(ούτε κατσαρίδες); Μήπως τα αρχαιολογικά δεδομένα διαψεύδουν την Αγία Γραφή, που την έχουν γράψει κάτι αδαείς(σύμφωνα με τον τρέχα);

τρέχα
ταπώθηκες και κάνεις την πάπια έτσι; Απορία ψάλτου βήξ, πουλάκι μου; Πάρε και άλλη μία για να μάθεις

quote:
Το θαύμα, λέω, που, ξεφεύγει, απο τη λογική,του τώρα, έστω, δεν μπορείς να το απορρίψεις..Έχουμε πολλά τέτοια ιστορικά δρώμενα, άσχετα, απο το πως τα εξηγούμε τώρα...

Εσύ ο ίδιος έχεις γράψει λίγα ποστ πιο πάνω

quote:
Αγαπητέ μου elo, ξέρεις πολυ καλά, ότι η λογική του χθές, ειναι παράλογο για το σήμερα,όπως, το να πετάξεις πριν 200 χρόνια, έμοιαζε αδύνατο, άρα, υπάρχει το εφήμερο της λογικής, που έθεσα, ενώ απο την άλλη, δεν είπες τίποτε για τα άλλα δύο...

Άρα αν η λογική έχει μεταβλητότητα, αντίστοιχη μεταβλητότητα θα έχει το θαύμα. Αυτό που τότε λέγανε θαύμα σήμερα είναι φυσικό φαινόμενο. αφού αυτό που παλιά ήταν λογικό σήμερα είναι παράλογο... Πχ η έκλειψη ηλίου δεν είναι η οργή του Όσιρις αλλά το φυσικό φαινόμενο κατά το οποίο η σελήνη μπαίνει μπροστά στον ήλιο. Αυτός ο συλλογισμός δεν είναι δικός μου αλλά επέκταση του δικού σου

Ρε τρέχα ξέρεις τι λες; Τα δύο ποστ έρχονται σε αντίφαση, δεν το βλέπεις; Άσε που για πολλοστή φορά σφάζεις τους ορισμούς για να βγάλεις αυτό που σε βολεύει, θαύμα είναι η παραβίαση της λογικής ε; Αυτό σου μάθανε; Για κοίτα κανένα λεξικό, δημοσιογραφίσκο

Edited by - IndustrialAngel on 26/05/2010 16:12:39

Edited by - IndustrialAngel on 26/05/2010 16:13:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 17:45:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ είμαι εγώ, ευζωνάκι γοργό, ο Βιομηχανικός....
Ρε σύνελθε, λέμε, που πατάς τις μπανανόφλουδες, λες και κανεις διαγωνισμό γλυστρίματος..Βγήκες πρώτος, εντάξει...
Εμένα πάντως, μου κανει εντύπωση, που τρώς κατι τάπες, αλλά συνέρχεσαι πολύ γρήγορα και επιστρέφεις δριμύτερος, στην επόμενη μπαρουφα, εγώ, αγόρι μου, πότε έφαγα απο σένα τάπα;..Έχεις ....παραισθήσεις;...
Δηλαδή, φίλε μου, εσύ, για πες μου, που βλέπεις να αντιφάσκω
εκτός απο τον ύπνο σου;
Λέω και επιμένω, ότι η λογική του σήμερα, είναι παράλογη και για
το χθές πριν 200 χρόνια και για το αύριο, 200 χρόνια μετά...Ποια λογική εννοείτε; Την τωρινή;
Αύριο, θα αλλαξει και πάλι μέσα θα είστε, πάντα λογικοί, με το ζόρι...Αφείστε με, όμως κι εμένα...
Ειμαι διαχρονικός εγώ...Τι σας χαλάει;...
Εσείς λατρεύετε, ότι ..ψυχανεμίζεστε απο το τώρα κι εγώ,
άλλο, άλλοι, άλλα και πάει λέγοντας....
ΜΆΧΗ ΕΩΣ ΕΣΧΑΤΩΝ ΜΕ ΤΗ ΒΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ...ΩΡΑΙΟΣ;;
ΑΜΕΡΙΚΑΝ ΙΜΠΙΡΙΟΥΜ, θα κάνετε;...
Η ΝΕΚΡΟΨΙΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ, ΕΙΠΑΜΕ..
Το άλλο με τον ήλιο, τι το ανακατεύεις;;Άσχετο εντελως!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 18:32:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε βλέπουν τα γεροντικά σου μάτια τρέχα; Τόσα φυτά που τρως λίγη βιταμίνη δεν πήγε εκεί;

Έβγαλες ή δεν έβγαλες τους συγγραφείς της Αγίας Γραφής "αδαείς" επειδή έτσι σε συνέφερε;

Έκανες ή δεν έκανες ερμηνείες που αλλοιώνουν το νόημα της Αγίας Γραφής;

Δεν το είδες αυτό το ποστ γέρο, όμως γιατί θα αναγκαστείς να παραδεχτείς ότι λες μπούρδες


Επίσης λες ότι το θαύμα είναι "η παραβίαση της λογικής". Λάθος ορισμός. Πρώτο λάθος. Ας το δεχτούμε όμως(υπόθεση εργασίας). Μετά λες ότι η λογική ΔΕ μένει σταθερή. Αν όμως λέω εγώ, το θαύμα είναι συνάρτηση του τι θεωρούμε λογική τότε αλλάζει και το τι είναι θαύμα όταν αλλάζει το τι θεωρούμε λογικό... Δεν είναι ένας προφανής συλλογισμός, βασιμένος στις θέσεις σου;Ισχύουν ΚΑΙ οι δύο; Επιμένεις, δημοσιογραφίσκο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 19:13:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είσαι πραγματικά, εκτός φρενών, Βιομηχανικέ,παραλογίζεσαι και
λές πράγματα, που εσύ θέλεις να είναι,γιατί έτσι σε βολεύει...
Πολύ ανωριμότητα, ρε παιδί μου....
Αλλα, κανείς, δεν υπάρχει να σε ενημερώσει, για το ότι,δεν λες τον άλλο, τι εννοεί,ειδικά, όταν εσύ πιστεύεις τα αντίθετα;
Τόσο δεν χρησιμοποιείς τη...λογική σου;....
Να λεω, οτι η Βίβλος, είναι αδιάψευστη και συγχρόνως, αδαείς, ως άσχετοι,οι γράφοντες, δεν στέκει για χριστιανό,πως να το κανουμε; Μόνο εσύ θα έβλεπες κάτι τέτοιο, επειδή δεν καταλαβαινεις τι διαβάζεις....
Ελληνικά, έμαθες;....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 19:56:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aφου το λέει η Αγία Γραφή τελείωσε
Η γή σταμάτησε να γυρίζει.

Να σας πώ και ενα ωραίο.
Ο Γιαχβέ γνωστός Ράμπο της περιοχής σακάτεψε δύο χωριά τα Σοδορα και τα Γόμορα.
Ο λόγος ήταν η ανομία και οι παρά φύσιν ερωτικές περιπτύξεις γενικώς
Ενας τύπος λοιπόν βοσκός και αυτός, όλοι βοσκοί ήταν ο Λώτ είδε τους δύο αγγελόμορφους και τα έκανε επάνω του.
Περάστε, να μην μείνετε σε πανσιόν αλλά σπίτι μου.
Οχι λένε αυτοί αλλά στο τέλος τους κατάφερε.
Μαζεύτηκαν λοιπόν στο σπίτι του Λώτ και οι κάτοικοι εξω απο το σπίτι του Λώτ με σκοπό να συνευρεθούν με τους ξένους.
Εδώ λοιπόν αρχίζει το ωραίο.
Βγαίνει ο Λώτ και τους λέει.
Αφήστε τους ανθρώπους ήσυχους. Εχω δύο κόρες που δεν τις έχει αγγίξει άνδρας θα σας τις δώσω αλλά αυτούς αφήστε τους.

Κατ`αρχήν δεν γνωρίζω αν πράγματι αυτά που λέω παραπάνω τα λέει η Αγία Γραφή. Αν τα λέει ο Λώτ ήταν μεγάλος π#$##@ς και ο συγγραφέας μεγαλύτερος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 20:52:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ φίλε μου allzzaro, ξέρω, οτι είναι καταραμένος, όποιος προσθέσει ή αφαιρέσει τί,απο αυτό το βιβλίο...Εσύ κι άλλοι, που δνε δηλώνετε πορωμένοι χριστιανοί,μπορείτε να παραφράζετε...
Αλλα και επίσης, ξέρω,ότι ο Έλληνας, μόνο να σοβαροφέρνει μπορεί, αρνειται να είναι σοβαρός...
Και φυσικά, για τον Λώτ, προφανώς τον φαντάζεσαι σε ...σαλονάκι και γι αυτο σου φαίνεται κίτς και μπανάλ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 21:06:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ φίλε μου allzzaro, ξέρω, οτι είναι καταραμένος, όποιος προσθέσει ή αφαιρέσει τί,απο αυτό το βιβλίο...Εσύ κι άλλοι, που δνε δηλώνετε πορωμένοι χριστιανοί,μπορείτε να παραφράζετε...

Εγώ νομίζω οτι είναι κάτι το αρρωστημένο?
Δεν ξέρω τι να υποθέσω.
Ενας νούς υγιής να διαβάζει τέτοια πράγματα και να τα παραδέχεται?
Να δώσω εγώ τις κόρες μου για να σεβαστώ τους αγγέλους.

Δηλαδή ρε τρεχαγύρευε σε ενα τέτοιο χωριό που βάτευε ο ενας τον αλλον οι κόρες του Λώτ και ο Λώτ πως τη γλυτώσανε?
Λίγη λογική..
Αλλά ο συγγραφέας για να δείξει τό πόσο ενάρετος ήταν ο Λώτ και πόσο σεβόταν το Θεό έστειλε τις κόρες του να..

Θέλει θάρρος φίλε μου για αν μπορέσεις να ξεφύγεις απο τη θολούρα και το μπέρδεμα. Η θρησκεία είναι το όπιο του λαού φίλε μου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 21:15:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
..Έχεις δοκιμάσει ....όπιο,φίλε μου allzzaro; Γιατί, για να το αναφέρεις, το ξέρεις...Αν το έχεις δοκιμάσει, θα ξέρεις, ποσο κατατονικό και παθητικό σε κάνει......
Έτσι σε κάνει η θρησκεία;
Καμία σχέση..Αντίθετα,τσιλιάρεσαι, με το παραμικρό και προσέχεις...Όταν βέβαια, είσαι ενεργός πιστός κι όχι μόνο στην ταυτοτητα...
Μπα, εγώ πιστεύω, ότι άλλοι ντοπαρονται και νομίζουν, ότι
θα σώσουν τον πλανήτη, όπως ο ζούπερμαν, που λέμε...
Αλλα, ποιός να τους πει,οτι η ζωή,δεν είναι ταινία;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 21:26:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε φίλε
Είναι ανάγκη να δοκιμάσω για να ξέρω?
Δεν βλέπω?
Δεν έχεις το θάρρος να σηκώσεις το κεφάλι και να πείς.
Ναι ρε αυτό που διαβάζω δεν μου αρέσει, το καταδικάζω, είναι έξω απο τα πιστεύω μου.
Εχεις το θάρρος να το κάνεις αυτό?

Εδώ βέβαια εσύ δεν φοβάσαι απλά να το καταδικάσεις.
Εχεις πείσει τον εαυτό σου οτι ολα αυτά που διαβάζεις δεν πρέπει να τα καταδικάσεις και προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου οτι είναι εντάξει, είναι σωστά.
Και τι πάει να πεί καταραμένος ρε φίλε?
Ο θεός μας έδωσε την ελευθερία της σκέψης, την ελευθερία της βούλησης, την ελευθερία της πράξης και γενικώς μας έπλασε ελεύθερους.
Ακου καταραμένος

quote:
Μπα, εγώ πιστεύω, ότι άλλοι ντοπαρονται και νομίζουν, ότι
θα σώσουν τον πλανήτη, όπως ο ζούπερμαν, που λέμε...

Oχι θα σε αφήσουμε ρε τρεχαγύρευε έτσι αδέσποτο.
Να τρώς να πίνεις να κονομάς να κλέβεις και να ρυπαίνεις.
Στο κλουβί λοιπόν όλοι.
Μάθαμε οι μικρομεσαίοι να παίρνουν σύνταξη 2.500 ευρώ.
Πάρτε 1500 ευρώ τώρα για να μάθετε.

Μου τα κόβει και εμένα δυστυχία μου.
Το χάνουμε το ταμείο πατριώτηηηηηη

Edited by - allzzaro on 26/05/2010 21:33:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 22:05:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν το έχεις δοκιμάσει, θα ξέρεις, ποσο κατατονικό και παθητικό σε κάνει

Ρε γείτονα άκου το πρεζόνι κάτι θα ξέρει από κατατονία. Τόσα χόρτα μαζεύει από το βουνό όλο και κάποιο θα καπνίζει ή θα τρώει κανά μανιταράκι περίεργο...


Μόνο άνθρωπος υπό την επίδραση ναρκωτικών ουσιών γράφει:

quote:
Να λεω, οτι η Βίβλος, είναι αδιάψευστη και συγχρόνως, αδαείς, ως άσχετοι,οι γράφοντες, δεν στέκει για χριστιανό,πως να το κανουμε; Μόνο εσύ θα έβλεπες κάτι τέτοιο, επειδή δεν καταλαβαινεις τι διαβάζεις....

ενώ έχει ΗΔΗ γράψει


quote:
Για τυυς τότε αδαείς εβραίους, η περιγραφή, είναι εστάθει ο ήλιος, που πάλι στέκει, αφού τον έβλεπαν συνέχεια για περισσότερες ώρες, πάνω απο τα κεφάλια τους.

Καταλαβαίνεις τώρα για τι μιλάμε; Ποιοι είναι οι αδαείς Εβραίοι τρέχα;;;


Γείτονα έχεις παιδιά έτσι; Και μάλιστα κορίτσια; Για αυτό αγριεύεσαι από αυτό;
Edited by - IndustrialAngel on 26/05/2010 22:05:58

Edited by - IndustrialAngel on 26/05/2010 22:11:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 22:18:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ρε γείτονα άκου το πρεζόνι κάτι θα ξέρει από κατατονία. Τόσα χόρτα μαζεύει από το βουνό όλο και κάποιο θα καπνίζει ή θα τρώει κανά μανιταράκι περίεργο...

Επ.. μικρέ ήρεμα εσύ..
Ασε εμάς τους μεγάλους και μην παίρνεις παραδείγματα απο εμάς.

Ακου να σου πώ κάτι.
Εδώ μέσα δεν πρέπει να νευριάζεις με αυτά που γράφουμε.
Βλέπεις οτι δεν βγαίνει κάτι ούτε με να τόν βρίζεις ούτε με το να νευριάζεις.
Ο τρεχαγύρευε εχει πιστέψει με ολη τη δύναμη της ψυχής του και αυτό δεν αλλάζει με τίποτα. Εχει πιστέψει τόσο πολύ που δεν δέχεται τίποτα αλλο εκτός απο αυτά που λειτούργησαν ως υπόβαθρο για να πιστέψει. Οι άνθρωποι αυτοί που ασπάζονται ενα δόγμα εθελοτυφλούν στα μελανά σημεία του. Πάρε παράδειγμα αυτούς που πίστεψαν και αυτοκτόνησαν. Μπορεί να μας φαίνεται ηλίθιο αλλά αυτοί πίστεψαν οτι θα πάνε στον Παράδεισο.
Δεν βγάζεις ακρη λοιπόν ούτε με το να τον βρίζεις ούτε με το να νευριάζεις. Και να σου πώ και κάτι αλλο. Οι μάρτυρες του Γιαχβέ, και αυτοί πιστεύουν έτσι. Αυτοί λοιπόν οταν πάς και τους βρίσεις αισθάνονται μάρτυρες και γελούν. Γελούν γιατί πιστεύουν οτι κατ` αυτόν τον τρόπο μάχονται υπέρ της πίστης τους...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 22:23:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γείτονα έχεις παιδιά έτσι; Και μάλιστα κορίτσια; Για αυτό αγριεύεσαι από αυτό;

Ενα γιο έχω τον ``noel`` στην ηλικία σου.
Γιατί αγριεύομαι?
Απο την ηλιθιότητα του συγγραφέα πρώτον και απο την ηλιθιότητα του Λώτ.
Ποιός πατέρας είναι ικανός να κάνει κάτι τέτοιο.
Φάγαμε στη μάπα τον Αβραάμ που πήγε να θυσιάσει το παιδί του, τρώμε και στην μάπα τον Λώτ που ξεβγάζει τις κόρες του.
Τι γίνεται εδώ ρε παιδιά, υποβιβάζεται η νοημοσύνη μας..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 22:43:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ ρε allzzaro, βλέπω ότι το πανξ Ρομάνα, καλά κρατεί, αλλά,
κουλάρισε λίγο, τρέχεις μόνος σου και τζάμπα....
Ποιός σου έθιξε τον πλανήτη, που μόνος σου, υπερασπίζεσαι,σαν άλλος Δον Κιχώτης;
Μόνος σου στήνεις πεδία που υπερασπίζεσαι, ενώ είναι όλων,ενώ επί της ουσίας, ουδέν..Ρε φίλε, εδω ο κόσμος καίγεται, ο πλανήτης,σαν φύση μας μάρανε;...
Κοίτα ποιοί τον καταστρέφουν,ποιούς υπερασπίζεσαι και ποιούς πολεμάς...Καλά είναι να εχουμε και συναίσθηση του τι ζητάμε...
Κι επιτέλους, κάποιοι,νομίζετε, ότι ξέρρετε τα πάντα. όπως επι Βαβέλ...Οτι είστε τα πάντα και κάνετε ότι θέλετε...
Δεν είναι έτσι, δεν υπάρχει τέτοια θέση, μόνοι σας τις κατασκευάζετε...
Υπάρχει ο νόμος του Θεού, που στον χρόνο,όλα τον προσκυνάνε...
Αυτόν πιστεύω, όχι το δημιούργημα,που δεν πρέπει απαραίτητα να το θέλω και κατεστραμένο...
Εσύ προσβάλεις την θρησκεία μου,με τις ρηχές σου αντιλήψεις, ο πλανήτης, είναι όλων...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 22:58:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κι επιτέλους, κάποιοι,νομίζετε, ότι ξέρρετε τα πάντα. όπως επι Βαβέλ...Οτι είστε τα πάντα και κάνετε ότι θέλετε...

οχι οχι ρε φίλε.
Εγώ αυτό το υφάκι του πολυξεροπούλου δεν το θέλω γιατί δεν μου πάει.
Εσύ σε εναν καθρέπτη να δείς τη φάτσα σου για να διαπιστώσεις αυτό που με κατηγορείς. Ο πολυξερόπουλος είσαι εσύ και αυτό μας το δείχνεις περίτρανα.
Μου θυμίζεις τον Ρόζ Πάνθηρα. Θα μου πείς τι τρεχαγύρευε και τι επιθεωρητής Κλουζώ..

Παρεπιπτόντως λοιπόν όμορφε δεν ακού ρόκ συγκροτήματα.
Ακόμα και εκεί σε παγίδα έχεις πέσει.
Ακούω ποιοτική μουσική φίλε.

quote:
Εσύ προσβάλεις την θρησκεία μου,με τις ρηχές σου αντιλήψεις, ο πλανήτης, είναι όλων...

Αντε ρε έσβησα. Οποιος το πρόλαβε το είδε..
Εχουν δίκιο οι αλλοι που σε βρίζουν πάντως.
Ούτε ξέρεις τι λές ούτε ξέρεις τι γράφεις.
Ρε σύ μπας και ο σκύλος σε είχε πάρει χαμπάρι..

Edited by - allzzaro on 26/05/2010 23:04:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 23:04:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι έγινε μωρό μου allzzaro; Νευράκια;...
Ρε φίλε, αυτο που λέμε, ειναι ότι εγώ δεν προτείνω τιποτε νέο,
δεν καινοτομώ,εσείς έχετε φάει τα ...λυσακά σας με τις παγκόσμιες ημέρες, του περιβάλλοντος, της τρύπας του όζοντος, της γής, της δυσκοιλιότητας, των σκύλων και των πάντα, ενώ, ότι ξέραμε μέχρι τώρα, είναι αλλοιώς και το ανακαλύψατε εσείς, έτσι βολικά....
Διάβασε τι έγραψα, πριν απαντήσεις.....
Δες αν είναι αλήθεια, άσχετα απο το πως το δικαιολογείς..
Γιατί, δεν στέκει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 23:07:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
yes νευράκια

Ρε σύ. Ποιοί εμείς?
Τι περνάει απο το πονηρό μυαλό σου πονηρέ Λαρισαίε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 23:12:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εσείς οι μοντέρνοι που είστε μέσα σε όλα τα νέα δεδομένα και μόδες, λέω, φίλε μου allzzaro..Εσείς, που πιστευετε, ότι οι άλλοι, μασάνε κουτόχορτο, επειδή, εσείς θέλετε, να είστε οι καλύτερότεροι...
Εγώ, ποτε σου είπα κάτι, που δεν ειναι δεδομένο;...
Γιατί νομίζεις; Απο αφέλεια;..Όχι,φίλε μου, απο προσοχή...
Φοβάμαι αυτή την εποχή, για το ρεζιλίκι, που κάνει στον άνθρωπο...Φοβάμαι, ότι θα βλαστημάμε,δίχως λόγο, χωρίς να το καταλαβαινουμε, απο αναισθησία.Κάθε μέρα, με κάθε λόγο...
Και το εννοώ αυτό που γράφω...
Τότε, θα χαθούμε....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 23:16:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο όρος βλαστημία είναι παρεξηγημένος ξέρεις και δεν πιστεύω να θεωρείς οτι βλαστημούμε αυτή τη στιγμή επειδή μιλάμε έντονα.
Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω οτι μασάνε κουτόχορτο οι αλλοι ούτε οτι μασάς εσύ κουτόχορτο. Απλά χάνεις λιγάκι..

Ελα μου ματς μούτς καλή νύκτα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 23:35:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλα ρε φιλαράκι, εκείνη την κωμωδία, με τον Βάν Χέλσινγκ,τον Δράκουλα,"dead and i like it!!!", όλοι μαζι την ....βλέπατε;
Γιατί κολλάτε, με το ποιός θα πει την τελευταία λέξη...
Δεν χαλάω εγώ καρδιές φίλε μου...
Αλλά, να ξέρεις, αυτο που λες για μένα, είναι λάθος αντίληψη σου....Προσεχτικός ειμαι, σου γράφω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 00:02:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τρέχα
quote:
Φοβάμαι αυτή την εποχή, για το ρεζιλίκι, που κάνει στον άνθρωπο...Φοβάμαι, ότι θα βλαστημάμε,δίχως λόγο, χωρίς να το καταλαβαινουμε, απο αναισθησία.Κάθε μέρα, με κάθε λόγο.

Ακριβώς, για αυτό μάζεψε τα λόγια σου και δείξει λίγη ταπεινότητα, κρίμα είναι ο Θεός να τον παρερμηνεύεις και να τον βλαστημάς...

allzzaro

quote:
Εγώ αυτό το υφάκι του πολυξεροπούλου δεν το θέλω γιατί δεν μου πάει.
Εσύ σε εναν καθρέπτη να δείς τη φάτσα σου για να διαπιστώσεις αυτό που με κατηγορείς. Ο πολυξερόπουλος είσαι εσύ και αυτό μας το δείχνεις περίτρανα.

Αυτό είναι που με ενοχλεί περισσότερο

quote:
Παρεπιπτόντως λοιπόν όμορφε δεν ακού ρόκ συγκροτήματα.
Ακόμα και εκεί σε παγίδα έχεις πέσει.
Ακούω ποιοτική μουσική φίλε.

Κακώς, η ροκ είναι καταπληκτική μουσική γραμμένη από πολύ δυνατούς μουσικούς...Μετά την κλασσική και τη μπαρόκ φτιάξαμε τη ροκ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 00:46:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α και allzzaro, καταλαβαίνω ότι "νιώθει" ότι λέει αλήθεια αλλά αυτό δε συνεπάγεται ότι λέει αλήθεια. Για αυτό τον βρίζω για να ξυπνήσει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 26 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy