ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Βιβλική Έξοδος: μύθος ή πραγματικότητα;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 26
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 01:09:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
IndustrialAngel:
Σε πιάνω αδιάβαστο ευρωπαίε... Ντροπή κοτζάμ μεγαλοχριστιανός
Πράξεις Αποστόλων κεφάλαιο 7(Καινή Διαθήκη)

20 ἐν ᾧ καιρῷ ἐγεννήθη Μωϋσῆς, καὶ ἦν ἀστεῖος τῷ Θεῷ· ὃς ἀνετράφη μῆνας τρεῖς ἐν τῷ οἴκῳ τοῦ πατρὸς αὐτοῦ. 21 ἐκτεθέντα δὲ αὐτὸν ἀνείλετο αὐτὸν ἡ θυγάτηρ Φαραὼ καὶ ἀνεθρέψατο αὐτὸν ἑαυτῇ εἰς υἱόν. 22 καὶ ἐπαιδεύθη Μωϋσῆς πάσῃ σοφίᾳ Αἰγυπτίων, ἦν δὲ δυνατὸς ἐν λόγοις καὶ ἐν ἔργοις. 23 Ὡς δὲ ἐπληροῦτο αὐτῷ τεσσαρακονταετὴς χρόνος, ἀνέβη εἰς τὴν καρδίαν αὐτοῦ ἐπισκέψασθαι τοὺς ἀδελφοὺς αὐτοῦ τοὺς υἱοὺς Ἰσραήλ. 24 καὶ ἰδών τινα ἀδικούμενον ἠμύνατο, καὶ ἐποιήσατο ἐκδίκησιν τῷ καταπονουμένῳ πατάξας τὸν Αἰγύπτιον. 25 ἐνόμιζε δὲ συνιέναι τοὺς ἀδελφοὺς αὐτοῦ ὅτι ὁ Θεὸς διὰ χειρὸς αὐτοῦ δίδωσιν αὐτοῖς σωτηρίαν· οἱ δὲ οὐ συνῆκαν. 26 τῇ τε ἐπιούσῃ ἡμέρᾳ ὤφθη αὐτοῖς μαχομένοις, καὶ συνήλασεν αὐτοὺς εἰς εἰρήνην εἰπών· ἄνδρες, ἀδελφοί ἐστε ὑμεῖς· ἵνα τί ἀδικεῖτε ἀλλήλους; 27 ὁ δὲ ἀδικῶν τὸν πλησίον ἀπώσατο αὐτὸν εἰπών· τίς σε κατέστησεν ἄρχοντα καὶ δικαστὴν ἐφ' ἡμῶν; 28 μὴ ἀνελεῖν με σὺ θέλεις ὃν τρόπον ἀνεῖλες ἐχθὲς τὸν Αἰγύπτιον; 29 ἔφυγε δὲ Μωϋσῆς ἐν τῷ λόγῳ τούτῳ, καὶ ἐγένετο πάροικος ἐν γῇ Μαδιάμ, οὗ ἐγέννησεν υἱοὺς δύο. 30 Καὶ πληρωθέντων ἐτῶν τεσσαράκοντα ὤφθη αὐτῷ ἐν τῇ ἐρήμῳ τοῦ ὄρους Σινᾶ ἄγγελος Κυρίου ἐν φλογὶ πυρὸς βάτου

40 χρονών έφυγε από την Αίγυπτο και είδε η βάτο




Θυμόμουν, τα 40 χρόνια της εξορίας και μάλιστα το ανέφερα το ζ:30, αφού πρώτα βρήκα το εδάφιο στις Πράξεις.
Το μήνυμα το έστειλα στις 02:41:50, αρκετά αργά ώστε να ψάξω ποιο προσεκτικά στις Πράξεις και παρ' όλο που ήταν μόλις 10 στοίχους ποιο πάνω (στην πίσω όμως σελίδα) δεν το πρόσεξα.

Εξάλλου το θέμα μας δεν είναι η ηλικία του Μωυσή όταν σκότωσε τον Αιγύπτιο, αλλά η έξοδος.
Κι η εν λόγω ηλικία δεν επηρεάζει και πολύ το προηγούμενο σκεπτικό μου.
Ούτε είναι κακό να κάνουμε λάθη, εφόσον τα αναγνωρίζουμε.

Ας δούμε τώρα τις αλλαγές που προκύπτουν.
Είχα γράψει:
"Είναι γεγονός ότι μετά τον Ραμσή, ακολουθεί μπρώτα ο Μερνεφθά, ο οποίος βασίλεψε για περίπου 9 χρόνια 1213-1204 και αμέσως μετά ο Σέθως 1203-1197.

Άρα ή ο ένας θα ήταν ή ο άλλος.
Λογικά θα πρέπει να είναι ο πρώτος, αλλά ο Σέθως γνωρίζουμε ότι ανατράπηκε από τον Αμενμέσση, που επαναστάτησε εναντίων του.
Αν λάβουμε ως γεγονός την αποτυχία του Φαραώ να σταματήσει τους Εβραίους και τα δεινά με τις 10 πληγές αλλά και την καταστροφή από του στρατού του από το μεγάλο κύμα, τότε ο Φαραώ αυτός πληρεί νομίζω όλες τις προϋποθέσεις για να ανατραπεί με επανάσταση."

Οπότε ο Μωυσής επισκέφτηκε την 1η και 2η φορά τον ίδιο Φαραώ, στα 80του χρόνια.
Άρα αυτός ήταν ο Μερνεφθά και όχι ο Σέθως. Αφού, φαίνεται καθαρά ποια, ότι επισκέφτηκε τον Μερνεφθά τον πρώτο χρόνο της βαισλείας του και αυτό γιατί 40 χρόνια έκατσε στη Μαδιάμ και 40 χρονών που ήταν όταν πήγε εκεί, 80 χρονών.
Στα 80 επέστρεψε στην Αίγυπτο και μάλιστα όταν ο Φαραώ που τον κυνηγούσε είχε πεθάνει, άρα στα 80 του επισκέφτηκε τον επόμενο Φαραώ και αυτός ήταν ο Μερνεφθά, αφού αυτός που τον κυνηγούσε ήταν ο Ραμσή Β'.
Μάλιστα έχει βρεθεί και η λεγομένη στήλη του Μερνεφθά, όπου για πρώτη φορά αναφέρεται το όνομα των Ισραηλιτών και η οποία χρονολογείται επί της βασιλείας του δηλαδή 1213-1204.

Άρα ο Μωυσή ήταν 80 ετών γύρω στο 1213-12, δηλαδή γεννήθηκε περίπου το 1293-2 ενώ ο Ιωσήφ πήγε στην Αίγυπτο όταν Φαραώ ήταν ο Αμένωφις Γ' το 1392-53.

Η Γενοκτονία των Ελλήνων του Πόντου απο τους Τούρκους

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 02:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατ' αρχάς, ο Ιησούς του Ναυή ανήκει στα ιστορικά βιβλία.
Το θέμα του βιβλίου αποτελεί η κατάκτηση της Χαναάν από τους Εβραίους υπό την ηγεσία του Ιησού του Ναυή και η διανομή της χώρας μεταξύ των Εβραϊκών φυλών.
Ωστόσο, η συγγραφή της Βίβλου, δε γίνεται απλά και μόνο από ιστορική πλευρά, αλλά και από θεολογική.

Έτσι η εξιστόρηση αυτών των μαχών κ.λ.π. δεν αποσκοπεί απλά και μόνο στην παροχή ιστορικών πληροφοριών, αλλά πρωτίστως στην αποφασιστική παρέμβαση του Θεού!, ο οποίος μάχεται στο πλευρό του λαού του.
Οι Εβραίοι τότε σαφώς και δε γνώριζαν ότι η γη γυρίζει. Πίστευαν ότι ο Θεός είναι μαζί τους και πολεμούσε μαζί τους. Οπότε σε κάθε μεγάλη νίκη θεωρούσαν ότι ο Θεός συνέβαλε αποφασιστικά σε αυτήν, δείχνοντας έτσι ότι ο Θεός κρατούσε την υπόσχεσή Του και ήταν δηλαδή πάντα δίπλα τους.

Είναι κάτι ανάλογο με εμάς τους χριστιανούς, όταν νικούσαμε σε μάχες επικές! αυτό γινόταν με τη βοήθεια του Θεού και της Παναγίας!....όταν όμως χάναμε..ήταν θέλημα Θεού!

Η Παλαιά Διαθήκη είναι δύσκολο έργο, γιατί πρέπει ο αναγνώστης να μπορέσει να καταλάβει τι από αυτά, είναι αλήθεια και τι υπερβολή και μύθος.

Δε μπορούμε ούτε να τη δεχτούμε στο σύνολό της ως Θεόπνευστη, ούτε όμως ως έναν μύθο να την απορίψουμε, γιατί και τα δύο είναι λάθος.
Έτσι δεν μπορούμε να αρνηθούμε ότι είναι Θεόπνευστη σε ένα ένα μεγάλο τουλάχιστον μέρος της, αφού η επαλήθευση των διαφόρων προφητειών, δεν μας αφήνει και πολλά περιθώρια για το αντίθετο.

Στις χριστιανικές τώρα συνειδήσεις, μπορεί να προσκρούουν συμβάντα όπως ο ολοκληρωτικός αφανισμός των ηττημένων, αλλά σύμφωνα με το δίκαιο του πολέμου της εποχής εκείνης και για τις αντιλήψεις των αρχαίων εκείνων λαών της περιοχής, η νίκη στον πόλεμο αποτελούσε ταυτόγχρονα και τη νίκη και συντριβή των θεών των εχθρών τους, των ψεύτικων δηλαδή θεών.

Στη αντίληψη βέβαια του καθενός και στην έρευνά του, ανήκει το να αντιληφθεί το τι είναι μύθος από αυτά, τι πραγματικότητα και τι μυστήριο-άγνωστο-συμβολισμός κ.λ.π.

Υ.Γ. Αγαπητέ IndustrialAngel, για περισσότερο από 100 χρόνια η Βίβλος σιωπά.
Έτσι δε γνωρίζουμε το τι συνέβη και αυτός ο λαός ξαφνικά πολλαπλασιάστηκε.
Μπορεί όντως ο αριθμός αυτός να ακούγεται υπερβολικός, αλλά ωστόσο είναι γεγονός ότι κανείς δεν μπορεί να απορρίψει ενδεχόμενα όπως ότι μπορεί να προσχώρησαν στους Ισραηλίτες και πολλοί Αιγύπτιοι,
ή ότι μπορεί ο Ιωσήφ και οι δικοί του ερχόμενοι στην Αίγυτπο, να συνάντησαν εκεί άλλες Σημιτικές φυλές,
ή ότι αυτές οι τελευταίες μπορεί να ήρθαν στη συνέχεια, εξαιτίας του κύρους που απολάμβαναν ήδη οι Εβραίοι και φυσικά του Ιωσήφ που ο Φαραώ δεν του χάλαγε χατήρι.

ΠΟΝΤΟΣ :Εδώ είμαστε λίγοι, ΕΚΕΙ είμαστε πολλοί....

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).


Edited by - europaios2 on 27/05/2010 02:11:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 11:20:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βιομηχανικέ, ειλικρινά σου εύχομαι κάποτε να ξυπνήσεις, απο το
απατηλό όνειρο που ζεις, μές στον καναπέ σου...
Σου λέω ...ξέζεψε, γιατί κυκλοφορούν κάτι κύριοι με λευκά, που μαζεύουν τους λαλημένους σαν εσένα...
Για σένα λέω, βρε νούμερο, ότι βλαστημας,γιατί εξηγείς τα του Θεού, με τη λογική και την επιστήμη, που ειναι λιγότερα....Δεν ξέρεις τι λές,εμένα κατηγορείς;
Αλλά,τι λέω;... είπαμε, έχεις το ακαταλόγιστο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 12:23:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Α και allzzaro, καταλαβαίνω ότι "νιώθει" ότι λέει αλήθεια αλλά αυτό δε συνεπάγεται ότι λέει αλήθεια. Για αυτό τον βρίζω για να ξυπνήσει...

Κοίταξε να δείς.
Εγώ είμαι πατέρα σου και οφείλω να σου πώ αυτό που πρέπει.
Είσαι αξιόλογο άτομο, μορφωμένο , επιστήμονας , έχεις εγκυκλοπαιδικές γνώσεις και κυρίως άποψη.
Το να βρίζεις τον τρεχαγύρευε δεν σου ταιριάζει, δεν ταιριάζει γενικώς στην εικόνα σου.
Μην παίρνεις παραδείγματα απο εμάς, απο εμένα, εγώ με τον τρεχαγύρευε εχω φάει ψωμί και αλάτι εδώ μέσα.
Και πάλι δλδ δεν τον βρίζω απλά του μιλάω λαικίστικα που λένε με αφορμή τα όσα έχουμε πεί δέχομαι δε να μου μιλάει και εκείνος με τον τρόπο αυτό.
Δεν είναι σωστό να τον βρίζεις, δεν πετυχαίνεις απολύτως τίποτα.
Εχει τις απόψεις του και το οτι εμφανίζεται απόλυτος για να μην πω πολυξερόπουλος δεν είναι και τόσο μεμπτό.
Οφείλω να ομολογήσω οτι μέσα απο εδώ μαθαίνουμε πράγματα που ο αλλος εχει μελετήσει και εκφέρει μια άποψη πολύτιμη θα έλεγα.
Το αυτό ισχύει για εσένα.
Πολύ θέλω να καθήσω να μελετήσω αυτά που γράφεις στο τόπικ που έχεις ανοίξει και μπορώ να πώ οτι έχεις κάνει υπέροχη δουλειά και ξέρεις δεν διαβάζονται αυτά επιφανειακά. Θέλουν πολυ μελέτη.
Σου συνιστώ λοιπόν σαν μεγαλύτερος και επειδή σε συμπαθώ οι ύβρεις αυτοί να κυμαίνονται στο όριο του επιτρεπτού.
Καλό θα είναι επίσης εάν κάποια στιγμή παρασυρθούμε γιατί με τον τρεχαγύρευε μπορεί να παρασυρθείς μέσα σε 15 λεπτά να διαγράψεις αυτό που έγραψες, είνα μια καλή κίνηση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 12:42:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κακώς, η ροκ είναι καταπληκτική μουσική γραμμένη από πολύ δυνατούς μουσικούς...Μετά την κλασσική και τη μπαρόκ φτιάξαμε τη ροκ...

Είναι πολλές φορές που σκέφτηκα να ανοίξω ενα τόπικ με τίτλο ``ο θαυμαστός κόσμος της μουσικής``.
Εκεί λοιπόν μπορώ να περιγράψω πράγματα και θαύματα καθότι παίζω 3 όργανα πνευστά.
Είμαι λάτρης της μουσικής και θεωρώ οτι η μουσική δεν οριοθετείται.
Οργανα και φωνές γίνονται ένα με τον ερμηνευτή που μέσω των οργάνων και της φωνής γίνεται ενας ενδιάμεσος ανάμεσα στην έμπνευση και έκφραση.
Πολλές φορές αυτά τα είδη παντρεύονται μεταξύ τους και απο τη μίξη τους γεννιούνται υπέροχα ``πράγματα``..
Ο ανεπανάληπτος τραγουδιστής των Queen Freddy Mercury μαζί με την μοναδική, θεική σοπράνο Μontserrat Caballe στο How can i go on μας αφήνει πραγματικά ``αναύδους`` http://www.youtube.com/watch?v=d60F9K5w0q8. Μία πραγματικά θεική φωνή απο τη σοπράνο που ανεβαίνει τις 8αδες σαν να ήταν απλά ενα σκαλοπάτι αψεγάδιαστη

Ο τενόρος Αndrea Bocelli με την σοπράνο Sarah Brightman στο Time To Say Goodbye.. http://www.youtube.com/watch?v=QbN0g8-zbdY
O φοβερός , ο ανεπανάλητος Paco de Lucia με τον σαξοφωνίστα Spyro Gyra μας μεταφέρουν σε κάποιες αλλες εποχές προιστορικές θα έλεγα.

Διαλέγω λοιπόν φίλε μου το καλύτερο, δεν αρκούμαι απλά να ακούωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 13:00:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να ολοκληρώσω τον ειρμό μου και σταματάω..
Ο όρος ροκ αρχικώς είχε να κάνει με τα όργανα που χρησιμοποιούσαν οι μουσικοί ξεκινώντας το 1950 βασισμένη στο Rhythm and Blues και στο rock and roll.
Αργότερα το Βρετανικο ρόκ το 1960 και συγκεκριμένα με τους Beatles η ρόκ μουσική εμφανίζεται ως θεμελιωτής της μελλοντικής ρόκ μουσικής και στο τέλος της 10ετίας με το ψυχεδελικό μουσικό ύφος που εμπεριείχε αναφορές στην υποκουλτούρα των ναρκωτικών και στις εμπειρίες με παραισθησιογόνες ουσίες καθώς και το Heavy Metal τα οποία βσιζόντουσαν πολύ περισσότερο στα μηνύματα που περνούσαν παρά στα τζαμαρίσματα (αυτοσχεδιασμούς).
Εκτός αυτού ομως τα περισσότερα ρόκ συγκροτήματα σήμερα περνούν κάποια μηνύματα στους νέους παράξενα και επικίνδυνα θα έλεγα που δεν θέλω να τα σχολιάσω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 19:03:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τον λυπάμαι τον Νοέλ, τον κυνηγάς να μην ακούει Heavy Metal? Το heavy metal είναι απλώς ένα παρακλάδι του ροκ. Μπάντες όπως οι Sabbath, οι Zeppelin και οι Queen βρίσκονται με μερικά κομμάτια τους στο μεταίχμιο μεταξύ μέταλ και ροκ. Τα περί επιρροών και υποσυνείδητων μηνυμάτων είναι μπούρδες...

Εσύ παίζεις 3 πνευστά και εγώ ηλεκτρική κιθάρα, αμα το ψήνεις να πιάσουμε όργανα να σου δείξω γιατί το μέταλ είναι ένα βήμα μετά την κλασσική και είναι και πολύ απολαυστικό να παίζεις μέταλ

quote:
Το να βρίζεις τον τρεχαγύρευε δεν σου ταιριάζει, δεν ταιριάζει γενικώς στην εικόνα σου.
Μην παίρνεις παραδείγματα απο εμάς, απο εμένα, εγώ με τον τρεχαγύρευε εχω φάει ψωμί και αλάτι εδώ μέσα.
Και πάλι δλδ δεν τον βρίζω απλά του μιλάω λαικίστικα που λένε με αφορμή τα όσα έχουμε πεί δέχομαι δε να μου μιλάει και εκείνος με τον τρόπο αυτό.
Δεν είναι σωστό να τον βρίζεις, δεν πετυχαίνεις απολύτως τίποτα.

Ωραία θα του λέω εγώ που κάνει λάθος και θα αναλαμβάνεις εσύ τα μπινελίκια

quote:
Εχει τις απόψεις του και το οτι εμφανίζεται απόλυτος για να μην πω πολυξερόπουλος δεν είναι και τόσο μεμπτό.

Είναι μεμπτό, δείχνει έλλειψη σεβασμού στο συνομιλητή και φασιστικές τάσεις. Δεν κάνει ανοιχτό διάλογο αλλά μονόλογο για να εκθέσει την αποψάρα του. Όταν τον στριμώχνεις κάνει την πάπια σε αυτό που ρώτησες και βρίζει.

quote:
Πολύ θέλω να καθήσω να μελετήσω αυτά που γράφεις στο τόπικ που έχεις ανοίξει και μπορώ να πώ οτι έχεις κάνει υπέροχη δουλειά και ξέρεις δεν διαβάζονται αυτά επιφανειακά. Θέλουν πολυ μελέτη

Λες για το τόπικ στη "Γνώση", συμφωνώ και προτρέπω να ασχοληθείς.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 19:29:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ανταλλαγή απόψεων, έχει μια σημαντική διαφορά, με το
...γήπεδο....
Στο διάλογο,ακούς και κατανοείς τις θέσεις του άλλου,
τοποθετείσαι επ αυτών,όπως τα βλέπεις και βγάζεις
συμπεράσματα, στο τέλος...
Αντίθετα, στο γήπεδο, πετάς πέτρες- λέξεις, στον άλλο....
Δεν βγαίνει πάντως, κάνένα συμπέρασμα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 19:46:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στο διάλογο,ακούς και κατανοείς τις θέσεις του άλλου,
τοποθετείσαι επ αυτών,όπως τα βλέπεις και βγάζεις
συμπεράσματα, στο τέλος...

Οπως εσύ πχ..
Ούτε διάλογο κάνεις, ούτε κατανόείς, ούτε τοποθετείσαι, ούτε συμπεράσματα βγάζεις
Στα έχουν πεί αλλοι, μην τα ξαναλέω και εγώ.
Ασε που όλο επιθέσεις βλέπεις..
αα.. και να μην το ξεχάσω
είπες οτι προσβάλλω τη θρησκεία σου.
Δεν είναι δική σου μάγκα μου η θρησκεία.
Χριστιανοί είμαστε όλοι και η θρησκεία δεν είναι δική σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 19:49:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
industialangel

Κατάλαβα τι κιθάρα ξέρεις.
Σαν το γιό μου.
Δύο έχουμε γιατί η μία δεν μας έφτανε.
Μήπως παίζεις και εσύ μέσω υπολογιστή?
Δεν ακούει τίποτα αλλο παρά Heavy Metal.
Σας έχουν πιπιλήσει το μυαλό και δεν μπορείτε να ακούσετε κάτι αλλο.
Ρε γιατί μας τυραννάτε.
Σε οτι αφορά τα μηνύματα κάπου μπορούμε να το συζητήσουμε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 20:25:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε κουτσομποληδες, εκτός απο τις προσωπικές σας, ορέξεις,δεν μπορείτε να συζητήσετε, για το θέμα;
Μουσικό διάλλειμα κάνουμε;....
Ρωτάω ο άνθρωπος....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 20:32:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι θέλεις να κάνουμε?
Διάλογο εεε..
Τι διάλογο να κάνουμε αφού δεν μας λές κάτι το ουσιώδες ούτε μπορεί να μας κάποιος κάτι το ουσιώδες.
Ρε Βαγγέλη κάνε μου τη χάρη, πέρασε μας μια φωτό σου ρε φίλε έτσι να σε πάρουμε μάτι. Εγώ σου πέρασαν πάντως μερικές, δεν έχεις παράπονο..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 20:43:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω να ...τις περάσω, φίλε μου allzzaro..
Αν μου δείξεις, ευχαρίστως....
Θα πάθεις πλάκα, πάντως, σε προειδοποιώ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 20:53:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σοβαρά?
Εμπα εδώ http://imageshack.us/?no_multi=1 και κάνε αναζήτηση στο φάκελλο που έχεις τις φωτό και κάνε upload. Οταν περάσεις τη φωτο στο κάτω μέρος σου έχει έτοιμα τα link ανάλογα με το που θα τα χρησιμοποιήσεις. Διαλέγεις το link που θέλεις και το περνάς στο post σου. Για προσπάθησε..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 20:56:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν δεν σε βγάλει γιατί κάνει κάτι τρελλά θα πρέπει να κάνεις εγγραφή.
Απο εκεί και μπρός σου επιτρέπει να περνάς όσες φωτογραφίες θέλεις οι οποίες παραμένουν μονίμως εκεί και οτι ώρα θέλεις τις χρησιμοποιείς ή τις διαγράφεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 22:33:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κόλλησα λίγο με το λινκ, φιλε μου allzzaro...Ποιό είναι;...
Έβαλα ένα και έγραφε ότι ειναι πολύ μεγάλο..
Έβαλα μια φωτο, αλλά, δεν ξέρω αν την έστειλε...
Άρα,μάλλον, έκανα λάθος...Είμαι στο απλόουντ...
Μετά, ποιό λίνκ;..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 22:53:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμπα εδώ http://my.imageshack.us/registration/ και κάνε εγγραφή.
Θα σου χρειαστεί.

Οταν κάνεις εγγραφή θα σου επιτρέψει να κάνεις upload φωτογραφίες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 23:04:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oταν κάνεις εγγραφή θα σου δωθεί και ενας κωδικός και με αυτόν θα κάνεις login.
Οταν μπείς θα πάς επάνω δεξιά εκεί που λέει my image.
Μετά στο action θα επιλέξεις upload image και θα περάσεις την εικόνα σου. Αυτή θα εμφανιστεί στο αριστερό μέρος και απο κάτω μπορείς να επιλέξεις το λίνκ ως εξής.
Πηγαίνεις επάνω στην εικόνα και στο δεξί της μέρος εμφανίζονται κάποια εικονίδια. Επιλέγεις το πάνω πάνω που σου γράφει share it.
Aνοίγοντας το πάς στο πινακάκι που γράφει foroums και κάνεις copy το πρώτο αυτό που αρχίζει με [ img] και τελειώνει σε [ /img]
Οπως το κάνεις copy έτσι θα το κάνεις paste μέσα στο πόστ του εσοτερικα.

Για να δείς αν είναι εντάξει μπορείς να πατήσεις την προεσκόπηση.


Edited by - allzzaro on 27/05/2010 23:06:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2010, 23:32:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα προσπαθήσω αύριο πάλι φίλε μου...
Δεν είναι δα και έρημος....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 00:37:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γείτονα
quote:
Κατάλαβα τι κιθάρα ξέρεις.
Σαν το γιό μου.

Εγώ είμαι αυτοδίδακτος, παίζω ανεκτά αλλά ασχολούμαι πιο πολύ με τα πολυεφέ και τους ενισχυτές παρά με το παίξιμο αυτό καθ'εαυτό...Παράπονα δεν έχω ακούσει πάντως

quote:
Δύο έχουμε γιατί η μία δεν μας έφτανε.

Συμφωνώ. Κακώς. Έπρεπε να πάρει μπάσο για να διευρύνει τις ικανότητες του. Εκτός αν θέλει να έχει μαγνήτες humbuckers στη μία και single coils στην άλλη. Ξέρεις για ποικιλία ανάλογα αν θέλει να παίζει ρυθμό ή σόλο. Αυτό πάει και έρχεται. Εγώ πάντως το ψήνω για μπάσο...

quote:
Μήπως παίζεις και εσύ μέσω υπολογιστή?

Ηχογραφώ τον εαυτό μου με τον υπολογιστή,σπάνια παίζω σε στούντιο,συνήθως εξασκούμαι σε ενισχυτή αναλογικό ή με ακουστικά στη πεταλιέρα...

quote:
Δεν ακούει τίποτα αλλο παρά Heavy Metal.
Σας έχουν πιπιλήσει το μυαλό και δεν μπορείτε να ακούσετε κάτι αλλο.
Ρε γιατί μας τυραννάτε.

Το μέταλ είναι η μεγάλη μου αγάπη. Αλλά ακούω ευχάριστα και industrial, techno,κλασσική(ειδικά τους Γερμανούς), Σαββόπουλο. Δεν υπάρχει πιπίλισμα στο μυαλό αλλά απλώς η μέταλ είναι η καλύτερη μουσική του σήμερα...

Ο πατέρας μου πάντως όταν του έδειχνα το live το τελευταίο των RAMMS+EIN γούσταρε αρκετά. Μήπως δεν έχεις γνωρίσει αρκετά καλά τη μουσική αυτή;


Θα μας πάρει με τις πέτρες ο αγνώστικ .

Παρέλειψα να πω το εξής

quote:
Η Παλαιά Διαθήκη είναι δύσκολο έργο, γιατί πρέπει ο αναγνώστης να μπορέσει να καταλάβει τι από αυτά, είναι αλήθεια και τι υπερβολή και μύθος.

Δε μπορούμε ούτε να τη δεχτούμε στο σύνολό της ως Θεόπνευστη, ούτε όμως ως έναν μύθο να την απορίψουμε, γιατί και τα δύο είναι λάθος.
Έτσι δεν μπορούμε να αρνηθούμε ότι είναι Θεόπνευστη σε ένα ένα μεγάλο τουλάχιστον μέρος της, αφού η επαλήθευση των διαφόρων προφητειών, δεν μας αφήνει και πολλά περιθώρια για το αντίθετο.

Στις χριστιανικές τώρα συνειδήσεις, μπορεί να προσκρούουν συμβάντα όπως ο ολοκληρωτικός αφανισμός των ηττημένων, αλλά σύμφωνα με το δίκαιο του πολέμου της εποχής εκείνης και για τις αντιλήψεις των αρχαίων εκείνων λαών της περιοχής, η νίκη στον πόλεμο αποτελούσε ταυτόγχρονα και τη νίκη και συντριβή των θεών των εχθρών τους, των ψεύτικων δηλαδή θεών.


Ευρωπαίε, συμφωνώ απόλυτα... Ο τρέχα ο "εν χριστώ αδελφός σου" τι λέει για αυτό;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 02:31:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν υπάρχει πρόβλημα φίλε μου IndustrialAngel, χρειάζονται και κάποια σύντομα ευχάριστα διαλείμματα πού και πού.

Διαβάζοντας τώρα πολλά απ'όσα γράφτηκαν παραπάνω στέκομαι σε αυτό που έγραψε ο φίλος europaios2.

quote:
Η Παλαιά Διαθήκη είναι δύσκολο έργο, γιατί πρέπει ο αναγνώστης να μπορέσει να καταλάβει τι από αυτά, είναι αλήθεια και τι υπερβολή και μύθος.

Δε μπορούμε ούτε να τη δεχτούμε στο σύνολό της ως Θεόπνευστη, ούτε όμως ως έναν μύθο να την απορίψουμε, γιατί και τα δύο είναι λάθος.
Έτσι δεν μπορούμε να αρνηθούμε ότι είναι Θεόπνευστη σε ένα ένα μεγάλο τουλάχιστον μέρος της, αφού η επαλήθευση των διαφόρων προφητειών, δεν μας αφήνει και πολλά περιθώρια για το αντίθετο.


μου δημιουργούνται ευθύς αμέσως οι εξής απορίες:

- Με ποια κριτήρια κρίνεται ένα τμήμα της Παλαιάς Διαθήκης θεόπνευστο ενώ κάποιο άλλο όχι και από ποιούς?

- Το κεφάλαιο της Εξόδου θεωρείται θεόπνευστο ή όχι? Ή μήπως θεωρείται ένα τμήμα του θεόπνευστο και το υπόλοιπο ανθρώπινη προσθήκη? Οποια κι αν είναι η απάντηση αναφύεται το φλέγον θέμα του κατά πόσο στέκει να γίνονται προσθήκες φανταστικών ιστοριών από θνητούς σε ένα βιβλίο που υποτίθεται αποτυπώνει το λόγο του ίδιου του θεού τους. Αν υποθέσουμε ότι το πνίξιμο των Αιγυπτίων στην Ερυθρά Θάλασσα και η παραμονή εκατοντάδων χιλιάδων Εβραίων στην έρημο του Σινά είναι φιλολογικές προσθήκες...τότε πόσο λογικό είναι να τις επινόησαν οι Εβραίοι λόγιοι προσθέτοντάς τες σ'ενα κατ'ισχυρισμόν θεόπνευστο ιερό έργο που τους πραδόθηκε από τον ένα και αληθινό θεό? Για μένα τουλάχιστον, αυτή η προσέγγιση είναι προβληματική...
Γιατί να χρειάζεται ανθρώπινη παρέμβαση και φιλολογικό "λίφτιγκ" ο "αληθινός" λόγος του ίδιου και θεωρητικά "τέλειου" θεού?

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 10:19:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ απολυτα με τον αγαπητό Agnostic...Πως θα μπορούσε, ένας λαος, που τριγυρνούσε, που ήταν διωκώμενος, να κατασκευάζει προσθετες ιστορίες,που να μην κολλάνε πουθενά, τουλάχιστον με αποδείξεις και να ειναι τόσο καλά συναρμοσμένες,με ότι είναι θεόπνευστο....
Ίσως, θέλει μια μεγάλη έρευνα, για να φτάσουμε να καταλάβουμε τι έγινε....Γιατί, ξεχνάμε και τον παράγοντα, λογική και εξήγηση, σε ότι διαβάζουμε και μάλσιτα, με την οπτική και λογική, εκείνων των ανθρώπων...
Αυτό,φυσικά, αφορά, εκείνα τα δήθεν αμφισβητούμενα τμήματα, της Αγίας Γραφής, όταν, επαναλαμβάνω, μέχι σήμερα, δεν έχει διαψευστεί, με αποδείξεις,σε κανένα σημείο της, ότι έγινε κάτι άλλο, προσέχτε
τι γράφω, απο ότι γράφει πως έγινε....Όχι αν μοιάζει λογικό, ή πιστευτό, αλλά, αποδέιξεις, αρχαιολογικής έρευνας, κάποιων στοιχείων, περα απο εκτιμήσεις, ότι έγινε αλλοιώς...
Δεν δικαιούται κανείς, να βάζει τη δική του λογική, όριο όσων υπάρχουν...
Υπήρχαν εποχές, που γινονταν πολλά, που δεν εξηγούνταν...
Υπάρχουν δυνάμεις στον άνθρωπο, τη φύση, που δεν ζούμε τώρα,
απο τον πολιτισμο που βιώνουμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 12:36:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Συμφωνώ απολυτα με τον αγαπητό Agnostic...Πως θα μπορούσε, ένας λαος, που τριγυρνούσε, που ήταν διωκώμενος, να κατασκευάζει προσθετες ιστορίες,που να μην κολλάνε πουθενά, τουλάχιστον με αποδείξεις και να ειναι τόσο καλά συναρμοσμένες,με ότι είναι θεόπνευστο....

Δεν έχω διαβάσει το θέμα, αλλά θέλω να απαντήσω σε αυτό. Οι ιστορίες δεν γράφονται όσο ένας λαός κινείται, γράφονται μετά που έχουν εγκατασταθεί πια, και μάλιστα, συνήθως, πολλές γενιές μετά. Ετσι έχουν όλο τον χρόνο να τις εντάξουν μέσα στο γενικότερο πλαίσιο της παράδοσης τους. Το ιδιαίτερο στοιχείο των Ισραηλιτών είναι ότι δεν έγραψαν ποτέ ιστορικά κείμενα, δεν έγραψαν έπη όπως άλλοι λαοί, η λυρική τους ποίηση είναι ενδιαφέρουσα μεν αλλά περιορισμένη, τα βασικά τους κείμενα όμως υπηρετούν μόνο ένα πράγμα, την θρησκεία τους. Οπότε αν το δεχτούμε αυτό -που νομίζω ότι ισχύει- φαίνεται καθαρά ότι και η ιστορία της Εξόδου, θα μπορούσε να είναι τόσο πραγματική όσο και φανταστική, επειδή ο κύριος σκοπός της είναι θρησκευτικός. Πάντως όσο γνωρίζω η αρχαιολογία δεν έχει κανένα στοιχείο ότι συνέβει, χωρίς να σημαίνει ότι δεν μπορεί να βρεθεί κάποιο αυτή την στιγμή που γράφω ή στο μέλλον.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 12:51:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο την άλλη ομως, αγαπητή μου Ostria,οι ιστορίες, γράφονται με γεγονότα και με λεπτομέρειες,που το κάνουν πιστευτό και τέτοια
είναι η Αγία Γραφή...
Και το ερώτημα, παραμένει;
Εκεί που ακόμη ήταν νομάδες οι εβραίοι ,στην έρημο ή και μετά,αν
και τα μισά βιβλια γράφτηκαν, εν τη ερήμω,διαπιστωμένα,όπως και αναφέρεται απο τους γράψαντες,οι άνθρωποι,
αυτοι, αποδεικνύονται πολυμήχανοι, κουλτουριάρηδες, γράφανε μυθιστορήματα κι αλλα παράδοξα,ήταν παραμυθατζήδες....Αλλα, ο ..πήγασος κι ο Πάνας, ήταν αλληγιρκοί μύθοι, ακόμη κι αλήθεια...Μόνο την έξοδο,τοσες χιλιάδες χρόνια πριν, ένα ξαφνικό κυνήγι,λέτε δεν πιστεύετε και πρέπει να βρούμε αποδείξεις για να υπάρχει για σας....
Επαναλαμβάνω, οτι κάθε βιβλίο,. ορίζεται,μέσω του ρόλου και της αξίας του, ολόκλρο κι όχι μισό...Ειδικά, όταν έχει την ίδια κουλτουρα και την ίδια μορφή γραφής, όπως κάθε άλλο ιστορικό βιβλίο..Γιατί η Παλαια, είναι η ιστορία των εβραιων....
Δεν μπορεί να πιστεύει κανείς,οτι δεν ήθελαν να έχουν ιστορία,
γιαυτό εφεύρανε άλλη,καταχωνιάζοντας, ότι περιστατικά συμβήκαν πραγματικα...
Και σε ένα βιλβλίο, με τόσες λεπτομέρειες, τουλάχιστον πρέπει να γινεται αξιοσέβαστο, εφόσον, δεν διεψεύστηκε ποτέ...
Αλλα, ζούμε την εποχή της αμφισβήτησης όλων και μιας νέας οπτικής...
Να δούμε, αν υπάρχει τιποτε άλλο, εκτός απο ότι ξέρουμε ήδη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 18:07:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε συ allzzaro, στο image schak, φτάνω ώς το να βάλω την φωτό...Μετά, αυτό με το πινακάκι με τα φόρουμ, πως το ειπες, ότι γίνεται;
Γιατί, εμένα δεν βγάζει επιλογές...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 19:51:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία.
Οταν περάσεις τη φωτό θα στη δείξει αριστερά σου.
Οσες περάσεις θα στις δείξει αριστερά σου
Επιλέγεις τη φωτό πατώντας το πρώτο κουμπάκι επάνω επάνω που γράφει share it και σε βγάζει σε ενα αλλο πινακάκι με πολλά λίνκ.
Θα επιλέξεις το πρώτο λίνκ αυτό που ξεκινά με [IMG ] και τελειώνει σε [/IMG] θα το κάνεις copy ολο αυτό και μετά απλά θα το κάνεις paste μέσα στο πόστ σου στο τέλος οπως είναι..
Θα ψάξω στα τεχνικά θέματα θα το βρώ και θα στο στείλω..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 19:53:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελα ρε γίγαντα δές εδώ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10154Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 20:12:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην με πάρεις με τις τομάτες, φίλε μου.....Για δες τι έκανα;...
http://img8.imageshack.us/i/fotodikimou1001.png/][/URL]
Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 20:14:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λίγο μεγάλη, έ φιλε μου allzzaro;
Τέλος πάντων, αυτός είμαι, με τους δυο μικρότερους γιούς μου,
να φαίνονται λιγο...Για όσους έχουν περιεργεια...
Έμαθα, όμως, φιλε....
Ευχαριστώ πολύ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 20:38:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε φίλε ..
Κούκλος είσαι ήσουν δλδ.... φτού .. φτού..
Και οι παίδαροι ο ενας ξανθούλης γελάς κιόλας..
Βρε το Βαγγέλη ολόιδιος ο Ξυλούρης
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ

Επρεπε να διαλέξεις ενα αλλο λίνκ για να την δείξει μικρότερη.
Εάν διαλέξεις αλλο λινκ αυτό που είναι για φόρουμς θα στη δείξει μικρότερη. Με τον τρόπο αυτό μπορείς να περνάς φωτό πάντως.
Πειραματίσου..
Απο όλο αυτο που πέρασες..
http://img8.imageshack.us/i/fotodikimou1001.png/][ img]http://img8.imageshack.us/img8/3513/fotodikimou1001.png[ /img][/URL]
Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
[/quote]

Μόνο αυτό χρειάζεται [ img]http://img8.imageshack.us/img8/3513/fotodikimou1001.png[ /img] για να φανεί η φωτό.
Σκοπίμως κάνω ενα λάθος αφήνοντας ενα διάστημα για να μην περάσει η εικόνα στο πόστ μου..

Εμπα πάλι μέσα με διόρθωση στο κείμενο και αφαίρεσε ολα αυτά. Πέρασε μόνο αυτό που σου γράφω εγώ με τη μόνη διαφορά οτι πρέπει να αφαιρέσεις το διάστημα στο [ img} και το διάστημα στο [ /img]


Edited by - allzzaro on 28/05/2010 20:51:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 26 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy