ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Kατάθεσις σκέψεων Νο 2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 32
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
happychappy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2008, 11:35:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους happychappy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έτσι είναιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2008, 17:50:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είναι ίσως η απόκτηση γνώσης το νόημα της ζωής
Είναι που η γνώση σημαίνει μοναξιά
Είναι το βλέμμα που αγκαλιάζει την κοφτερή λεπίδα
Είναι η ψυχή που φοράει το αγκάθινο στεφάνι.

Αγνωστο το νόημα της ζωής , μόνο ζωή και τίποτα άλλο...
Ολο της το μεγαλείο κρύβεται στην απλότητα της. Φαίνεται οτι μας αρέσει να μοιάζουμε σπουδαίοι και διαφορετικοί, εκεί που η μόνη απάντηση είναι ενα μοναδικό ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΜΑΙ, μόνο αυτό.
Η γνώση μαγεύει εις διπλούν, μια και ενώνει τα αντίθετα αλλα συγχρόνως ανοίγει το εύρος αυτών.
Μα δεν είναι μοναξιά...όποιος μίλησε με την φύση, κατάφερε να πετάξει στα ουράνια πελάγη, και αγκάλιασε αυτή την ολόθερμη αύρα δεν είναι ποτέ πια μόνος , περιέχει τα πάντα και όλα είναι γυρω του.
Είναι μια λουλουδένια πλεξούδα φτιαγμένη απο ολα τα άνθη και όλα τα χρώματα που στεφανώνει την ψυχή...ναι αυτή που παρασύρουν πίσω τους τα παιδιά...


quote:
Με μια άσπιλη ψυχή,περιτρυγυρισμένη από κομματάκια παζλ που φτιάξαν μια ασπίδα....Η ασπίδα απο μέσα μοιάζει φυλακή....Θα κοιτάξει ποτέ κάποιο βλέμμα ευθεία στη δικιά μου ψυχή...?Γιατί αυτά τα διαπεραστικά βλέματα,δεν μπορούν να περάσουν μια τόσο αδύναμη ασπίδα....?

Υπάρχει ενα βλέμμα αλάνθαστο και ακριβές σαν κεντρώο βέλος, που μπορεί να διαπεράσει μια μόνο ψυχή κάθε φορά...και αυτό είναι το δικό της. Αυτό που αρμόζει στην αγιότητα της. Δεν μπορούμε να μοιραστούμε την Θεότητα μεσα μας και μεχρι να την ''ακούσουμε'' την αναζητάμε εξω απο εμας..
Ολες αυτές οι αντίθετες επιθυμίες , τα τόσα θέλω μας, η εκρηξη της αδρεναλίνης, το σπάσιμο των αλυσίδων...
Ολες αυτές οι διαφορετικές συμπεριφορές, οι παράδοξες εμφανίσεις , η τέχνη , η μουσική ..αυτό το κατα εξοχήν κατάλληλο εργαλείο ..
Είναι ολα οι μέθοδοι που ανακαλύψαμε για να προσεγγίσουμε την δική μας ψυχή. Τον εαυτό μας αναζητούμε μεσα στα μάτια των αλλων ανθρώπων. Την δική μας ματιά περιμένουμε να διαπεράσει τις ασπίδες που υψώσαμε , οταν ξεχάσαμε... Αυτή την συνάντηση προσμένουμε κάθε φορά που ''συναντάμε'' μια άλλη ψυχή ..κάθε φορά που ανεβαίνουμε στα σύννεφα η που γκεμιζόμαστε στα βάθη της απελπισίας όποτε νομίζουμε οτι ''ξέφυγε'' πάλι, αλλη μια φορά.
Και αυτή , η ψυχή μας , χαμογελάει παιχνιδιάρικα η ίσως και άτακτα κάθε φορα που την κυνηγάμε...κάτω απο την μυτη μας...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2008, 00:36:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω γιατί μου ήρθε έτσι να γράψω εδώ αυτή την
κουβέντα, μετά από όσα διάβασα...
" Εγώ ειμί ο ποιμήν ό καλός, όλσοι ήρθαν πριν από μένα κλέφτες
και μισθωτοί εισίν και μόλις έρθει ο λύκος φεύγουσι
καώς δεν νοιάζονται... Εγώ ειμί ο ποιμήν ο καλός και
τα πρόβατα της δικής μου φωνής ακούουσιν..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2008, 11:02:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφου σου ήρθε καλά έκανες και την εγραψες..
Τωρα μπορείς να μου πείς κάτι αν ξέρεις..

Τι να κάνω με ενα λαγοκούνελο , που είχα την ηλίθια ιδέα να ''σωσω'' και το έκανα πρωτευουσιάνο..και μου εχει κάνει το μπαλκόνι πουά?
Ασε που θέλει να του κρατάω το καρότο μπροστά του για να φάει και όλη νύχτα δίνει πάρτυ ...
Ασε που ο γιος μου, νομίζει οτι είναι γάτα και όλη την ωρα το χαιδεύει..
Αν στο τέλος το κουνελι νιαουρίσει θα το πιστέψω..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2008, 20:17:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το εν λόγω κουνέλι εχει ξεθαρέψει και εξερευνεί το σπίτι..
Συλλαμβάνει τις διαθέσεις μας στον αέρα και ανάλογα αντιδρά..
Α εμαθε και λερώνει σε ενα σημείο και μάλιστα μόνο του. Να υποθέσω οτι του αρέσει στην Αττική?


υγ το δικό μου είναι πιο όμορφο αλλά εχει τα ίδια αυτια με αυτό εδωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2008, 20:19:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗΣ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ!!!!!!!!
Αγαπητό PC- Solutions, Πέρσι, έκανα αναβάθμιση από το Αρραβωνιαστικός 5.0 στο Σύζυγος 1.0 και παρατήρησα πως το καινούριο πρόγραμμα άρχισε να κάνει αναπάντεχες αλλαγές στα λογιστικά φύλλα, περιορισμένη πρόσβαση στις εφαρμογές λουλουδιών και χρυσαφικών που παλιότερα, στην έκδοση Αρραβωνιαστικός 5.0, δούλευαν απρόσκοπτα. Επίσης, το Σύζυγος 1.0 απεγκατέστησε πολλά άλλα πολύτιμα προγράμματα όπως το Ρομαντικός Περίπατος 9.9 και εγκατέστησε ανεπιθύμητα Popups, όπως τα Champions League 5.0 και Κυριακή στα Γήπεδα 8.0. Το Διάλογος 1.3 δεν τρέχει πια ενώ το Καθαριότητα 2.6 προκαλεί κολλήματα και κατάρρευση του συστήματος. Προσπάθησα να τρέξω το Μουρμούρα 5.3 GOLD edition... αλλά εις μάτην. Μια απελπισμένη γυναίκα. AΠΑΝΤΗΣΗ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΥ:
Αγαπητή 'Απελπισμένη γυναίκα:

Έχε υπ' όψιν πως το Αρραβωνιαστικός 5.0 είναι ψυχαγωγικό πακέτο ενώ το

Σύζυγος 1.0 είναι λειτουργικό σύστημα, με απαιτήσεις από τον χρήστη.

Προσπάθησε να δώσεις την εντολή C:Nomiza_pws_me_agapouses.exe και εγκατέστησε το Δάκρυα 6.2 σε original έκδοση.

Λογικά, το Σύζυγος 1.Ο θα εκκινήσει αυτόματα τις εφαρμογές Ενοχή 3.0 και Λουλούδια 7.0 σε random λειτουργία..

ΠΡΟΣΟΧΗ

* Υπερβολική χρήση του παραπάνω προγράμματος μπορεί να προκαλέσει την κλήση των screen saver Κατσούφικη Μουγκαμάρα 2.5 και Μπύρα 6.1 (Το Μπύρα 6.1 ίσως προκαλέσει την αναπαραγωγή WAV αρχείων τύπου 'Δυνατό ροχαλητό', που καταργούνται μόνο με επανεκκίνηση).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2008, 12:35:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατάθεση μιας καλής φίλης, που μεταφέρω...

----------------
Το επισυναπτόμενο βίντεο νομίζω ότι είναι μια από τις πιο συγκινητικές στιγμές στην ιστορία του ερασιτεχνικού αθλητισμού.
Η ιστορία με λίγα λόγια πάει κάπως έτσι. Ένα ζευγάρι αποκτά ένα παιδί που έχει σοβαρή ανατομική αναπηρία. Οι γιατροί τους λένε ότι το παιδί δεν θα έχει νοητική ανάπτυξη και δεν τους δίνουν ελπίδες για το μέλλον του. Ο μπαμπάς του σε πείσμα όλων των αντίθετων απόψεων αποκτά ένα κώδικα επικοινωνίας μαζί του και το παιδί αναπτύσσεται νοητικά κανονικά και πηγαίνει στο σχολείο. Ο μικρός κάποια στιγμή ζητά από τον μπαμπά του να αθληθεί. Ο μπαμπάς δεν έχει καμία σχέση με τον αθλητισμό και αρχίζει να προπονείται κουβαλώντας τον μικρό του γιό στα χέρια για να έχει κι αυτός την χαρά του αθλητισμού!!!
Το εκπληκτικό? Ο μπαμπάς πλέον έχει τρέξει δεκάδες μαραθώνιους και ironman πάντοτε με τη συντροφιά του γιού του!!
Το video δείχνει τη συμμετοχή τους σ' ένα ironman. Ο Dick Hoyt κολυμπάει έχοντας δεμένο πάνω του το γιό του σε βάρκα (!), μετά ποδητατεί 180 χιλιόμετρα (!) με το γιό του σε ειδική θέση πάνω στο ποδήλατο και τέλος τρέχει κι ένα μαραθώνιο σπρώχνοντας το αναπηρικό καρότσι του γιού του!!
Μια συγκινητική και απίστευτα δυνατή ιστορία.


http://www.youtube.com/watch?v=8gm7XwtIJdM&feature=related
_________________Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2008, 09:40:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια Στο μυαλό είναι ο Στόχος, το νου σου ε;"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2008, 01:04:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απλό που είναι τελικά… θεέ και κύριε… Είναι μπροστά μας συνέχεια και εμείς παίζουμε μαζί του το κρυφτό…"

Εντέλει, διαπιστώνω, οτι το πιο επικίνδυνο όπλο, είναι η ΑΓΑΠΗ,αφου απο αυτούς που μας ''αγαπάνε'' είναι δυσκολότερο να απαλλαγούμε...
γιατι δεν το θέλουμε...η μάλλον ετσι νομίζουμε.
Περιττές οι εξηγήσεις, ας είναι καλά τα εγκεφαλικά μου ημισφαίρια.

Και για να τελειώνουμε, οταν πάψεις να θέλεις τότε θα τα εχεις όλα οσα θέλεις..και εκεί είναι όλη η απλότητα.

Για άλλη μια φορά, αγναντεύω απο μακριά, τα σύνολα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2008, 01:13:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καληνύχτα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2008, 13:34:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή nst, δυστυχώς ή ευτυχώς, μοιάζει σαν
κάποιος να παίζει ένα σκληρό παιχνίδισε πολλούς
ανθρώπους...Αυτό όμως συμβαίνει ΄μονο
σε περίεργα άτομα, όντως αρκούντως εγκεφαλικά
που η φθορά που αισθάνονται είναι μεγαλύτερη... Οι
απλοί άνθρωποι, περνάνε καλύτερα... Κατά το "οι
ωραίοι έχουν χρέη" Πληρώνεις γιατί είσαι πλούσια,
αν δεν είχες θησαυρό, δεν θα σου ζητούνταν τόσα πολλά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2008, 16:39:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τρεχαγύρευε, πειράζει που βαρέθηκα την σοβαρότητα για σήμερα????
Ας παίζει ....θα παίξουμε παρέα...

Μια περίεργη μπλέ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2008, 00:32:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να παίζει ρε φιλαράκι, ποιός ειπε ότι πειράζει;
Αυτο που σου έγραψα για τους ωραίους, συμφωνείς ή
διαφωνείς; ( Υπάρχει και κουτί με λουκούμια...( χιούμορ,
απλά θέλω απάντηση περί της διαφοράς ανθρώπων, στο ότι
κάποιοι ζουν μια ζωή σαν να μην συμβαίνει τίποτα και
δίπλα τους ακριβώς άλλοι περνάνε γολγοθάδες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2008, 12:57:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
απλά θέλω απάντηση περί της διαφοράς ανθρώπων, στο ότι
κάποιοι ζουν μια ζωή σαν να μην συμβαίνει τίποτα και
δίπλα τους ακριβώς άλλοι περνάνε γολγοθάδες...

Δεν μπορώ να σου απαντήσω σε αυτό επειδή , ουτε και εγω το κατανοώ ωστε να το εξηγήσω.
Οι διάφορες θρησκείες εχουν όλες κάποιες δοξασίες σχετικά ...που καταυνάζουν αυτές τις διαφορές και τις δικαιολογούν.
Προσωπικά δεν εχω εχω κανένα τεκμήριο η πίστη που να μπορούν να στηρίξουν κάτι απο αυτά.

Το μόνο για το οποίο είμαι βέβαιη είναι οτι οι χαρακτηρισμοί << σαν να μην συμβαίνει τίποτα...και γολγοθάδες >> δεν είναι ακριβείς επειδή ανταποκρίνονται στην επιφάνεια που παρατηρούμε και στην προσωπικη θέαση των πραγμάτων και της ζωής μας.

Επίσης προφανώς οι νόμοι του σύμπαντος και αυτό που εμείς ονομάζουμε ως δίκαιο , είναι διαφορετικοί απο τους δικούς μας.
Αρα, αυτό που συνήθως γίνεται ....η εναπόθεση ευθυνών στην Θεότητα και στην ζωή όποτε κάτι δεν γίνεται οπως το είχαμε σχεδιάσει [ και αυτό λέμε αποτυχία , ενω μπορεί να μην είναι], είναι ατόπο.

Φιλαράκι..χαμογέλα ...δες το ηλιοβασίλεμα και πέταξε μεσα σε αυτό ..και θα δείς οτι όλα θα μοιάζουν διαφορετικά ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 19:06:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε φιλαράκι,εννοείται ότι χαμογελώ, αλλά, μου κακοφαίνεται
που βλέπω τόσο αφασιακούς ανθρώπους να μην καταλαβαίνουν
τίποτα και δίπλα τους άλλοι να ζουν φοβερές καταστάσεις...
Όπως λένε: " ΄Αλλοι Λωζάνη κι άλλοι ...Κοζάνη..."
Βλέπω κάτι χαζόφατσες που γνωρίζω κάποια στοιχεία γι
αυτούς , να είναι τέρμα αφασία και όλα καλά... Δεν τους
κατηγορώ. Απλά μου μοιάζει παράξενο,τουλάχιστον...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 23:22:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑ ΧΑ , χαζόφατσες, αφασιακούς, με στοιχεία .... ελα τωρα Τρεχαγύρευε, ασε τον κόσμο στην μακαριότητα του...ο καθένας με τα όπλα του..
Ετσι κι αλλιώς τώρα και να θέλεις δεν μπορείς να ξαναγυρίσεις πίσω..οπότε προχώρα και όπου πάει..
Ταξίδι ασυνείδητα δεν μπορείς να κάνεις , αρα η ''αφασία'' ειναι το αντίδοτο που δεν θέλουμε...ε?

Καλο βράδυ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2008, 23:59:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή μου nst, πάντα πίστευα στην αρμονία και στο ότι
"τα πάντα εν σοφία εποίησε" και αθεράπευτα σκληρός
ρομαντικός ( όσο αδόκιμο κι αν ακούγεται..) και δεν πρόκειται
να δεχτώ τον εαυτό μου ότι είμαι σε ένα χάος με φιλοσοφία
το 'ο σώζων εαυτώ σωθήτω"... Πιστεύω ότι δεν καταλαβαίνουμε
που ζούμε και ότι ο κόσμος μόνος του δεν αποκαλύπτεται..
Ότι έγραψα πιο πριν το έγραψα επειδή με παραξενεύει, όχι
γιατί με ενοχλεί ή ζηλεύω την μακαριότητα των άλλων, όποια
καταγωγή και αιτία κι αν έχει...
Απλά πιστεύω ότι οι ωραίοι έχουν χρέη, ή κουβαλάνε τους
άλλους στην πλάτη τους και μπορώ να διακρίνω ποιοί είναι
κουβαλητές και ποιοί ...κουβαλόμενοι... Εσυ π.χ.. είσαι
κουβαλητής...Άρα έχεις δύναμη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2008, 21:54:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απλά πιστεύω ότι οι ωραίοι έχουν χρέη,

ΧΑ ΧΑ ΧΑ !!!! μπα, πάντα βρίσκουν κάποιον να τους τα ξεχρεώνει...αν χρησιμοποιήσουν την ομορφιά τους...[ διαβολικό αλλά ωραίο]

Λοιπόν λέω να μην σώσουμε κανένα , ούτε τους άλλους , ούτε εμάς αλλά να χαλαρώσουμε και να απολαύσουμε...την ζωή που εχουμε...
Πως σου φαίνεται ?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2008, 23:57:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιστέυεις ότι έχεις επιλογή;Όχι φιλαράκι, εδώ που ήρθαμε
θα χορέψουμε... Θέλουμε δεν θέλουμε...
Οι ωραίοι είνια οι μη με αγελαδίσιο βλέμμα... Αυτοί δλδ
που δεν δέχονται αδιαμαρτύρητα ότι συμβάινει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2008, 13:59:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιστεύω οτι πάντα εχουμε επιλογές, οχι ως προς το αν θα χορέψουμε αλλά ως προς το είδος και το στύλ του χορού...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2008, 14:56:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να χαρώ το φιλαράκι... Λατρεύω τον χορό , φίλη
nst,είναι έκφραση και αποσυμφόρεση... Τώρα για τον
συγκεκριμένο χορό, είναι αυτό που λένε, όποιος
έχει όρεξη, χορεύει... Αλλά κι οι ωραιοι είναι που σέρνουν
πρώτοι τον χορό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2008, 21:43:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τρεχαγύρευε , πρώτη φορα σε βλέπω χαλαρό και ενθουσιασμένο...χαίρομαι.
Ο χορός είναι γείωση και μας χρειάζεται...σου εχει τύχει να ''χορεύεις'' στα φανάρια οταν οδηγείς και ακους μουσική???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2008, 22:11:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αφου σου ήρθε καλά έκανες και την εγραψες..
Τωρα μπορείς να μου πείς κάτι αν ξέρεις..

Τι να κάνω με ενα λαγοκούνελο , που είχα την ηλίθια ιδέα να ''σωσω'' και το έκανα πρωτευουσιάνο..και μου εχει κάνει το μπαλκόνι πουά?
Ασε που θέλει να του κρατάω το καρότο μπροστά του για να φάει και όλη νύχτα δίνει πάρτυ ...
Ασε που ο γιος μου, νομίζει οτι είναι γάτα και όλη την ωρα το χαιδεύει..
Αν στο τέλος το κουνελι νιαουρίσει θα το πιστέψω..


χαχαχαχα
ποτε μη λες ποτε....

http://www.youtube.com/watch?v=04RZrf3-Mgo

http://www.youtube.com/watch?v=-lahzGxKBPo&NR=1

Edited by - GWGW on 18/07/2008 22:12:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2008, 11:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλαράκι nst...δεν οδηγάω, οδηγά η γυναίκα
μου... Αλλά ο χορός ήταν από παιδί αδυναμία...
Ξέρεις,από ..δημοτικά σε χορευτικό συγκρότημα
, ντίσκο, ροκ και λοιπά... Χορός νά' ναι με καλή
μουσική που να σε φτιάχνει και όλα τα γούστα..
Εκτονώνεσαι, έρχεσαι σε επικοινωνία με τον εαυτό σου...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2008, 16:22:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τυχερέ, εχεις και ιδιωτικό σωφέρ...σε πειράζω...
Οπότε μπορείς να χορεύεις, όποτε σου αρέσει..
Δεν ήθελες ομως ποτέ να δοκιμάσεις λίγο την ταχύτητα?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2008, 16:27:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
GWGW, ευχαριστώ. Τι όμορφα βίντεο...
Τελικά φαίνεται οτι αρέσουν τα χάδια στα κουνέλια γιατί το δικό μας , μόλις ανοίξουμε την μπαλκονόπορτα , τρέχει στα πόδια μας και περιμένει.. πάντως είναι πολύ απαλό και όμορφο..

Edited by - nst on 19/07/2008 16:28:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2008, 17:55:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή μου nst, δεν μου αρέσει η ταχύτητα, είμαι
ποδηλάτης. Αν κι έχουμε αυτοκίνητο δεν νοιώθω
την ανάγκη για ταχύτητα... Μου αρέσει να βλέπω καλά
τα πράγματα γύρω μου, δεν μου αρέσουν οιβιαστικές επιλογές...
Θέλουμε εδώ και καιρό με την γυναίκα μου να πάμε
να χορέψουμε, αλλά με δυο μικρά και χωρίς κοντά τους
παπούδες, είναι λίγο δύσκολο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2008, 19:39:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά...πάντως και με το ποδήλατο μπορείς να τρέξεις....
Θυμάμαι μικρή που είχα εκτοξευτεί επάνω απο την μπροστινή ρόδα ενος ποδήλατου που ειχα, οταν κατεβαίνοντας μια κατηφόρα χτύπησε σε μια κοτρώνα και ντελαπάρισε...
Και το πρόβλημα μου δεν ήταν το μαυρισμένο μάτι μου η τα σχισμενα ρούχα μου αλλά το πως θα με δεί η μητέρα μου , με αυτα τα χάλια και λιποθυμίσει...

Μια προτροπή....
Επειδή το εχω περάσει το ζήτημα << που αφήνουμε τον νεοσσό για να βγούμε >>....και είδα τις συνέπειες ....ψάξε να βρείς μια λύση για να χορέψεις σύντομα....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2008, 19:57:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.... Μην γελάσεις... 10 χρόνια προσπαθούμε κι ακόμη
να βγούμε μόνοι μας, πλην κάποιων κοινωνικων εκδηλώσεων...
Μας λείπει και τους δυο... Αλλά το θεμα είναι οτι πλέον
δεν ζούμε όπως παλιά και δεν υπάρχουν μέρη για χορό,
όπως οι παλιές ντίσκο...Πιστεύω οτι έχει χαθεί εκείνο
το life style...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2008, 10:51:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν γελάω επειδή το εχω δεί όλο αυτό και δεν μου ΄φάνηκε και το καλύτερο. Τωρα που ξέρω, είμαι της γνώμης οτι η ελλειψη διασκέδασης καθως και η έλλειψη ταν μοναχικών ωρών σε ενα ζευγάρι προκαλούν προβλήματα που δεν είναι πάντα άμεσα εμφανή αλλά οταν περάσει καιρός ...όλο και κάτι αφήνουν και μετα θέλει μεγάλη ανατροπή και αν διορθωθούν...

Τρεχαγύρευε, δεν ξέρω που κατοικείς αλλά εδω , εχουν ξεμείνει κάτι ντίσκο και κάτι κλαμπάκια με ζωντανή μουσική για παλαίμαχους ροκάδες..χιχιχι Να κανονίσετε να ερθετε και οταν είναι, σου λέω που βρίσκονται.
Εχει και μερικά πολύ ρομαντικά μπαράκια στην παραλία που με λίγη φαντασία μπορείς να ταξιδέψεις ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 32 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy