ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ " Ο τελευταίος των χριστιανών "
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 27
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2007, 13:32:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
Κι εγώ σε ευχαριστώ για τις ειρωνείες σου.Να μιλάς όπως θες να σου μιλάνε el.elyon,οκ;
Και μην αποπροσανατολιζεις την συζήτηση.Μιλάμε για τον ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ και την αυλή του,όχι για την κυβέρνηση,τα κόμματα και το σύστημα υγείας...Τουλάχιστον όχι για αυτά καθεαυτού.Αν υπάρχει κάτι για το ΕΣΥ,τα κόμματα και τις κυβερνήσεις που να έχουν σχέση με τον χριστόδουλο,μπορείς να το γράψεις.


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2007, 14:18:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon
quote:

Κι εγώ σε ευχαριστώ για τις ειρωνείες σου.Να μιλάς όπως θες να σου μιλάνε el.elyon,οκ;
Και μην αποπροσανατολιζεις την συζήτηση.Μιλάμε για τον ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ και την αυλή του,όχι για την κυβέρνηση,τα κόμματα και το σύστημα υγείας...Τουλάχιστον όχι για αυτά καθεαυτού.Αν υπάρχει κάτι για το ΕΣΥ,τα κόμματα και τις κυβερνήσεις που να έχουν σχέση με τον χριστόδουλο,μπορείς να το γράψεις.


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη


Μαρία πράγματι το θέμα σας είναι ο Αρχιεπίσκοπος.

Δεν υπάρχει καμία ειρωνεία, Μαρία! Εγώ απλά ρώτησα τι λένε στη λαϊκή, γιατί πράγματι δεν μπορώ να κάνω μια βόλτα!

Αλλά αφού το θέμα σας είναι ο Αρχιεπίσκοπος γιατί μιλάτε και για το ΕΣΥ ?

Την ευθηνή για την ψήφο σας την έχει ο Αρχιεπίσκοπος?

Έχετε μπερδέψει το δάσος με το δέντρο!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2007, 14:22:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
quote:
Έχετε μπερδέψει το δάσος με το δέντρο!
Μάλλον εσύ έχεις μπερδευτεί.Επαναλαμβάνω,μιλάμε για τον χριστόδουλο,ούτε για το ΕΣΥ,ούτε για την κυβέρνηση..


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2007, 16:57:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy
quote:
Ευστράτιος: Η περίπτωση του αρχιεπίσκοπου είναι η κλασσική.
Έχεις λεφτά σώνεσαι, δεν έχεις πεθαίνεις.
Άσε που μπορεί να μην το πάρουν και χαμπάρι, πότε και που πέθανες.

Αλλά έχω την περιέργεια να δω, όταν με το καλό γυρίσει υγιείς ο αρχιεπίσκοπος, αν θα κάνει κάτι για να βοηθήσει όλους αυτούς που αν ήταν τώρα στη θέση του, θα τους είχαμε κάνει και τα σαράντα.

Και δεν εννοώ μια δωρεά που θα προέρχεται από τους πιστούς ή μια βοήθεια σε δυο τρεις άρρωστους συνανθρώπους μας, για να μας δείξει η κάμερα.
Εννοώ κάτι που να πιάσει τόπο και που να ανταποκρίνεται στην "φτώχεια" της εκκλησίας μας.

Για να δούμε...


Δέν διαφωνώ καθόλου στο οτι όλοι οι άνθρωποι πρέπει να αντιμετωπίζονται με το ίδιο ενδιαφέρον και κάτω απο ίσες ευκαιρίες ιδιαίτερα στο ζωτικό θέμα της υγείας.
Εδώ δέν παίρνει η μπάλα τον αρχιεπίσκοπο αλλά όλους τους διάσημους προβεβλημένους απο τα ΜΜΕ ανθρώπους ... άσχετα με το εάν ανήκουν ή όχι στον χώρο της θρησκείας ... για τους οποίους πολλές φορές προκλητικά και χωρίς να το αξίζουν το ιατρικό ενδιαφέρον είναι πολύ μεγαλύτερο παραμερίζοντας συνανθρώπους τους που έχουν μεγαλύτερη ανάγκη.
Αλλά ειδικά στο θέμα του αρχιεπίσκοπου Χριστόδουλου η οποία δυστυχώς για σάς ανήκει στην κατηγορία των τελευταίων ανθρώπων το γεγονός της συνεχής φιλανθρωπικής δράσης, αρωγής προς τον συνάνθρωπο τα τελευταία χρόνια δέν πρέπει να το λάβουμε λίγο υπόψην μας να του δίξουμε λίγο περισσότερο ενδιαφέρον, που πραγματικά το αξίζει?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libero
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2007, 22:12:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero
el. elyon εδώ «μιλάμε» για τον Χριστόδουλο. Δεν τον αμφισβητούμε, δεν τον θάβουμε, και δεν ειρωνευόμαστε, γενικά. Απλά μιλάμε για τον Χριστόδουλο.
Άμα θέλεις να «μιλήσεις» για την κυβέρνηση, να πας σε άλλο θέμα, αντε!

Μπορεί όμως να αμφισβητείτε τον θεσμό, μπορεί να μην σέβεστε τον αρχιεπίσκοπο, μπορεί να μην τον θεωρείτε καν κύριο ή ακόμα και να υπονοείτε ότι πάει με την "όπισθεν", σεβαστείτε τουλάχιστον την ελληνική γραμματική και τους κανόνες τις, οι οποίοι λένε πως τα ονόματα, ακόμα και αυτά των κατοικιδίων ζώων γράφονται με το πρώτο γράμμα κεφαλαίο!

Βλέπω το «Μαϊάμι» και το «Ελλήνων» το γράφεις με κεφαλαίο, maraki8, ενώ το «χριστόδουλος» με μικρό. Το παρατήρησα και σε άλλα μηνύματα αυτό. Ένας «φθηνός» μπορώ να πω τρόπος, για να υποβαθμίσετε ένα πρόσωπο.

Ευτυχώς όμως σε αυτόν τον τόπο έχουμε δημοκρατία και μπορούμε να «μιλάμε» για ό, τι και όποιον θέλουμε.


...perche io sono libero
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2007, 09:16:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
Σαν τριτοδεσμίτισσα και σπουδαγμένη,γνωρίζω πολύ καλά τους κανόνες της γραμματικής αγαπητέ libero.Και σαφέστατα δεν αρνούμαι την υποβάθμιση που κάνω στο τιμώμενο πρόσωπο αυτής της συζήτησης.
Είσαι όμως γατόνι!!!Μπράβο σου που το κατάλαβες βρε!!!


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2007, 10:19:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
quote:
snoopy
Εδώ δέν παίρνει η μπάλα τον αρχιεπίσκοπο αλλά όλους τους διάσημους προβεβλημένους απο τα ΜΜΕ ανθρώπους ... άσχετα με το εάν ανήκουν ή όχι στον χώρο της θρησκείας ... για τους οποίους πολλές φορές προκλητικά και χωρίς να το αξίζουν το ιατρικό ενδιαφέρον είναι πολύ μεγαλύτερο παραμερίζοντας συνανθρώπους τους που έχουν μεγαλύτερη ανάγκη.

Έχεις δίκιο…
Εννοούσα όμως τον Χριστόδουλο όχι σαν ιδιώτη, αλλά σαν εκπρόσωπο της εκκλησίας.
Ήταν λάθος μου που δεν το διευκρίνισα καλύτερα.


quote:
snoopy
Αλλά ειδικά στο θέμα του αρχιεπίσκοπου Χριστόδουλου η οποία δυστυχώς για σάς ανήκει στην κατηγορία των τελευταίων ανθρώπων το γεγονός της συνεχής φιλανθρωπικής δράσης, αρωγής προς τον συνάνθρωπο τα τελευταία χρόνια δέν πρέπει να το λάβουμε λίγο υπόψην μας να του δίξουμε λίγο περισσότερο ενδιαφέρον, που πραγματικά το αξίζει?

Γνώμη μου φίλε είναι, ότι αυτό θα έπρεπε να είναι αποκλειστικά και μόνο, το έργο της εκκλησίας και να μην χρειαζόταν καν να το αναφέρουμε.
Απλά κατ’ εμέ το φιλανθρωπικό της έργο, απλά συμπληρώνει τις επιχειρηματικές της δραστηριότητες, για να ρίχνει στάχτη στα μάτια των ηλικιωμένων και των ευκολόπιστων.

Στράτος


μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2007, 10:33:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
quote:
Εδώ δέν παίρνει η μπάλα τον αρχιεπίσκοπο αλλά όλους τους διάσημους προβεβλημένους απο τα ΜΜΕ ανθρώπους ... άσχετα με το εάν ανήκουν ή όχι στον χώρο της θρησκείας ... για τους οποίους πολλές φορές προκλητικά και χωρίς να το αξίζουν το ιατρικό ενδιαφέρον είναι πολύ μεγαλύτερο παραμερίζοντας συνανθρώπους τους που έχουν μεγαλύτερη ανάγκη
Πολύ σωστά καλέ μου snoopy.Αλλά συμφωνώ με τον Στράτο,"το φιλανθρωπικό της έργο, απλά συμπληρώνει τις επιχειρηματικές της δραστηριότητες, για να ρίχνει στάχτη στα μάτια των ηλικιωμένων και των ευκολόπιστων."Να εξαιρέσω βέβαια την μερίδα του κλήρου που πραγματικά ενδιαφέρεται και βοηθάει όσο και όπως μπορεί.


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilios35
Μέλος 1ης Βαθμίδας


79 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2007, 03:24:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ilios35
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΟΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ Ο ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΩΤΗΡΙΑ ΓΙ ΑΥΤΟΝ.
ΟΥΤΕ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ.
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΦΗΤΗΣ.Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΤΟ ΛΕΕΙ .
ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.... ΑΣ ΑΝΑΠΑΥΤΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΑΒΡΑΑΜ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2007, 07:44:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
ilios35
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΟΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ Ο ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΩΤΗΡΙΑ ΓΙ ΑΥΤΟΝ.
ΟΥΤΕ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ.
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΦΗΤΗΣ.Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΤΟ ΛΕΕΙ .
ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.... ΑΣ ΑΝΑΠΑΥΤΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΑΒΡΑΑΜ.

Φίλε ilios35 , ούτε είμαι , αλλά ούτε και υπήρξα ποτέ οπαδός του ιερατείου , και φυσικά ούτε του Χριστόδουλου . Όμως κατά την γνώμη μου τέτοιες αναφορές για έναν άνθρωπο που δίνει μάχη για την ζωή του , (ίσως την τελευταία) , είναι άκαιρες και δεν μας τιμούν γιατί μας εξομοιώνουν με τους οπαδούς του που σε κάθε ασθένεια μή χριστιανού βλέπουν Θεϊκή τιμωρία .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2007, 10:49:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
ilios35
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΟΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ Ο ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΩΤΗΡΙΑ ΓΙ ΑΥΤΟΝ.
ΟΥΤΕ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ.
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΦΗΤΗΣ.Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΤΟ ΛΕΕΙ .
ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.... ΑΣ ΑΝΑΠΑΥΤΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΑΒΡΑΑΜ.

Φίλε ilios35 , ούτε είμαι , αλλά ούτε και υπήρξα ποτέ οπαδός του ιερατείου , και φυσικά ούτε του Χριστόδουλου . Όμως κατά την γνώμη μου τέτοιες αναφορές για έναν άνθρωπο που δίνει μάχη για την ζωή του , (ίσως την τελευταία) , είναι άκαιρες και δεν μας τιμούν γιατί μας εξομοιώνουν με τους οπαδούς του που σε κάθε ασθένεια μή χριστιανού βλέπουν Θεϊκή τιμωρία .


Αν οι οπαδοί του Αρχιεπίσκοπου Χριστόδουλου, σε κάθε ασθένεια μη Χριστιανού βλέπουν θεϊκή τιμωρία, είναι πολύ λάθος και κάθε άλλο παρά Χριστιανούς θα τους χαρακτήριζα εγώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2007, 22:16:27  Εμφάνιση Προφίλ
Θα έλεγα ότι αν δεν βλέπουν τιμωρία, βλέπουν "θεού θέλημα".

Ακόμη και για δικούς τους ανθρώπους, λένε ότι "τον πήρε ο θεός κοντά του."

Αναρωτιέμαι γιατί λυπούνται και θεωρούν ότι ο άνθρωπός τους χάθηκε.

Το να σε πάρει ο θεός κοντά του είναι χαμός, για τους χριστιανούς;

Όσο για τον χριστόδουλο, δίνει τη μάχη του, σε φυσικό επίπεδο και φυσικά η ευχή όλων των σκεπτόμενων ανθρώπων είναι να ξεπεράσει το πρόβλημά του και να συνεχίσει τη ζωή που επέλεξε να κάνει.

Ακόμη κι αν είναι αντίπαλός σου, όταν είναι σε μειονεκτική θέση, δεν έχει νόημα, κατά τη γνώμη μου, η αντιπαράθεση.

Άκουσα ότι με τη μεταμόσχευση διαφωνούν πολλοί...

ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Συνοδινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
165 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2007, 01:25:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Συνοδινός

"Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ..."
-Τα κοράκια και τα όρνεα, όχι..!-

Στα μέσα Σεπτεμβρίου, εφόσον οι νέες εξετάσεις το επιτρέψουν και εφ' όσον βρεθεί ο δότης (αν και η βαρύτητα της κατάστασης του ήπατος τον έχει τοποθετήσει πολύ ψηλά στη σχετική λίστα αναμονής), ο αρχιεπίσκοπος Χριστόδουλος θα υποβληθεί στη μεταμόσχευση.
Ο δότης έχει βρεθεί εδώ κι ένα μήνα...
Ο 57χρονος ξενοδοχοϋπάλληλος Ανδρέας Πετρίδης, γίνεται δωρητής οργάνων για τον Αρχιεπίσκοπο Χριστόδουλο, ακόμα, όπως είπε, και με κόστος τη ζωή του.
Αψηφώντας τις αντιρρήσεις της οικογένειάς του δηλώνει ότι προσφέρει ανιδιοτελώς, ζητώντας μόνο ευλογία και λέγοντας ότι η απόφασή του δεν αναιρείται ακόμη κι αν ο περίγυρός του αντιδρά.

Εάν τον αφήσει η οικογένειά του τον κύριο Πετρίδη, έχει καλές ελπίδες ο Χριστόδουλος.
Δεν νομίζω όμως ότι τελικά θα τον αφήσουν.
Και όχι, γιατί στην οικογένειά του φοβούνται μην κινδυνέψει η ζωή του κυρίου Πετρίδη (σου λένε οι άνθρωποι, τέτοιος χαζός που είναι, καλά να πάθει) αλλά νά, άς μας βρίσκεται για ώρα ανάγκης, μήπως και χρειαστεί κανένα όργανο κάποιος άλλος από την οικογένεια, μην τρέχουμε και δεν φτάνουμε...
Ε, δεν έχουν κι άδικο!
Αλήθεια, η εκκλησία είναι υπέρ της δωρεάς οργάνων;
Δεν έχω ακούσει ιερέα πάντως να γίνεται δωρητής, ούτε και την εκκλησία να κάνει αγώνα υπέρ της δωρεάς οργάνων των πιστών της...
Το ποιό ωραίο που διάβασα, είναι, ότι είπε κάποιος...
"Να λέει, άμα δεν βρούνε δωρητή, ας πάρουνε από τα όργανα του Βησσαρίωνα. Είναι λέει, σε καλή κατάσταση, δεν έχουν λιώσει καθόλου".
Ε, όχι κι έτσι ρε παιδιά!
Θα λείψει ο Χριστόδουλος μετά την μεταμόσχευση, έως και τα χριστούγεννα στο Μαϊάμι. Μεγάλο διάστημα!
Πάνε διάφοροι ιερείς και του λένε, να πάει στο Μαϊάμι και να μην στεναχωριέται καθόλου, δεν πρόκειται να φανεί το κενό του! Ούτε θα υπάρξει κενό εξουσίας!
Τώρα αυτό, παρηγοριά είναι;


Edited by - Συνοδινός on 23/07/2007 01:46:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EPAITHS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
244 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2007, 06:57:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EPAITHS
quote:
Άκουσα ότι με τη μεταμόσχευση διαφωνούν πολλοί...

Διαφωνούν γιατί θεωρούν την κατάσταση του μή αντιστρέψιμη, που δέν διορθώνεται ούτε κάν με μεταμόσχευση. Μακάρι ο κος. Τζάκης άν μπορεί να τα καταφέρει, αυτός ξέρει σίγουρα πολύ περισσότερα στον τομέα του σε σχέση με οποιονδήποτε άλλον. Δέν έχω κανέναν λόγο να ευχηθώ κακό σε κανέναν άνθρωπο, άσχετα με την τεράστια προκλητικότητα που προβάλουν τα ΜΜΕ ή Μέσα μαζικής προπαγάνδας την περίπτωση του λές και δέν υπάρχουν άλλοι άνθρωποι που έχουν τα ίδια ή χειρότερα προβλήματα και δέν τους προβάλει ούτε η μάνα τους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wainamoinen
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2007, 10:39:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wainamoinen
Φέρτε και τον εαυτό σας στην θέση εκείνου ή της οικογένειας, που είναι στην λίστα για μεταμόσχευση, αισθανθείτε την καθημερινή αγωνία τους, τον πόνο τους όταν χάνουν τον άνθρωπό τους γιατί η σειρά του δεν ήρθε εγκαίρως.
Τι αισθήματα πρέπει να έχουν αυτές οι χιλιάδες ανθρώπων όταν βλέπουν ότι η λίστα ισχύει μόνο γι αυτούς, αλλά όχι για κάποιους επώνυμους?
Ελάτε στην θέση αυτού που μετά από άπειρες, επίπονες εξετάσεις, μετά από μήνες ταλαιπωρίας απορρίπτετε από την λίστα, για κάποιο άσχετο πρόβλημα υγείας, το οποίο ενδέχεται να του προκαλέσει κάποια άλλα προβλήματα. Απορρίπτετε απλά και μόνο για να μην πάει το μόσχευμα χαμένο, σε άνθρωπο που ενδέχεται να αναπτύξει και διαφορετικά προβλήματα υγείας.
Γίνονται άπειρες εξετάσεις λοιπόν όχι μόνο σχετικές με το συγκεκριμένο πρόβλημα αλλά και για την γενικότερη κατάσταση υγείας, ώστε να δοθούν τα μοσχεύματα στους ποιο υγιείς ανθρώπους. Όλα αυτά γιατί οι δότες είναι λίγοι και οι λίστες τεράστιες.
Και μιλάμε τώρα για τον Χριστόδουλο και τον οποιοδήποτε Χριστόδουλο. Και εάν αληθεύουν αυτά που λένε για την κατάστασή του ….. ας κάνουν το ψυχικό για κάνα νέο άνθρωπο που θα ζήσει υγιείς μετά από αυτό … εάν θέλουν να κάνουν το σωστό με τα δεδομένα στη χώρα μας. Δυστυχώς πρέπει να γίνεται αυτός ο διαχωρισμός, δυστυχώς δεν υπάρχουν δότες αρκετοί για να είμαστε τόσο μεγαλόψυχοι.

Την θέση του χριστιανισμού στο θέμα, της δωρεάς οργάνων δεν την γνωρίζω.

Αλλά εάν όλοι μπορούσαμε να έρθουμε νοερά στην θέση αυτών των ανθρώπων, θα
ήμασταν όλοι δότες.

Τι ποιο λογικό και φυσικό, ένας άνθρωπος του θεού, σεβάσμιος γέροντας, αρχηγός της ορθοδοξίας, που διεκδικεί αυτούς τους χαρακτηρισμούς, από την στιγμή που πετύχει-δεν πετύχει η μεταμόσχευση, ζωή δεν έχει….τι ποιο λογικό από το να μην στερήσει την ζωή από κάποιον που θα την έχει – εάν του δοθεί το μόσχευμα?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2007, 16:49:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
εγω εχω μια απορια

ειναι λογικο οι ανθρωποι που τον νιαζονται να προσευχονται να βρεθει το μοσχευμα για τον χριστοδουλο
αυτο βεβαιως συμαινει οτι καποιος θα πεθανει
ειναι σωστο αυτο;;;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilios35
Μέλος 1ης Βαθμίδας


79 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2007, 23:14:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ilios35
Φιλοι μου καλοι...Ξερετε τι σημαινει ΗΠΑΤΗΤΙΔΑ?
ΔΕΚΑ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ...
Ο ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.
ΣΥΓΝΩΜΗ... ΑΛΛΑ Ο ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΔΕΝ ΚΡΙΝΕΤΑΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΛΟΣ
ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ.ΕΧΕΙ ΤΙΤΛΟΥΣ ΘΕΙΚΟΥΣ!!!!!
Δηλαδη θα παω κοντρα στην αγαπη?
Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ.... ΑΒΡΑΑΜ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ...
ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΨΗΛΕ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2007, 00:08:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
γιαπετ
Θα έλεγα ότι αν δεν βλέπουν τιμωρία, βλέπουν "θεού θέλημα".

Ακόμη και για δικούς τους ανθρώπους, λένε ότι "τον πήρε ο θεός κοντά του."


Όλα εξαρτώνται φίλε γιαπετ , από το τί πιστεύει ο άνθρωπος αυτός . Αν μέν είναι Χριστιανός το συμπέρασμα που βγάζουν είναι ότι ο θεός τον αγαπάει και τον κάλεσε κοντά του . Αν όμως είναι κάποιος αλλόθρησκος και ειδικότερα αρχαιόθρησκος ή άθρησκος σκεπτικιστής , τότε το συμπέρασμα τους είναι ότι ο θεός τον τιμώρησε για την ασέβειά του . Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Συνοδινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
165 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2007, 02:10:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Συνοδινός
"Οι αναμνήσεις ξαναγυρίζουνε..."

Και καθώς ο Χριστόδουλος θα βρίσκεται παροπλισμένος για το επόμενο διάστημα, να φτιάξουμε λίγο το κλίμα, φέρνοντας και πάλι στο μυαλό μας, τις μεγάλες του στιγμές, στην θυελλώδη και πολυτάραχη καριέρα του.
Ξεκινώντας με την ενθρόνισή του το 1998...
Εκείνη την νύχτα ο Χριστόδουλος έφτασε αργά το βράδυ στο σπίτι του, αρχιεπίσκοπος πλέον. Ο πρώτος τη τάξη χριστιανός...
Ο Σεραφείμ επιτέλους είχε πεθάνει και ο ίδιος γυρνούσε νικητής στο σπίτι του, ύστερα από μια μεγάλη και εξοντωτική μάχη με τους αντιπάλους του.
"Δεν ήταν καθόλου εύκολο", θυμήθηκε ο καλοθρεμένος αντιπρόσωπος του Θεού και πάνω σ΄αυτή την σκέψη χαμογέλασε απόλυτα ικανοποιημένος!
Τα επόμενα βήματά του, τα είχε ο Χριστόδουλος μελετημένα, χρόνια τώρα. Απέμενε μόνο, να τα βάλει σε εφαρμογή...
Το γραφείο του σπιτιού του έμοιαζε υπερβολικά μικρό και στενάχωρο για τον Αρχιεπίσκοπο, που τις τελευταίες ώρες, ένιωθε σαν ένα λιοντάρι σε κλουβί. Ανυπομονούσε για δράση!
Είχε σταυρώσει τα χέρια πίσω από την πλάτη του και περιφερόταν νευρικά από τοίχο σε τοίχο και από ντουβάρι σε ντουβάρι, πότε αντικρύζοντας την εικόνα του Απόστολου Παύλου στον δυτικό τοίχο και πότε, των τεραστίων διαστάσεων πίνακα του μυστικού δείπνου, στον τοίχο της ανατολικής πλευράς.
Φορούσε το αγαπημένο του μαύρο ράσο, εκείνο που έκρυβε το στομάχι του από τα αδιάκριτα βλέμματα των εχθρών του και που τόνιζε την αρχοντική φιγούρα του. Στα πόδια του φορούσε τα αγαπημένα του τσόκαρα, εκείνα που προτιμούσε, μόνο, τις ελάχιστες στιγμές που έμενε τελείως μόνος.
Του άρεσε ο ήχος, που τα συγκεκριμένα τσόκαρα, έβγαζαν ρυθμικά σε κάθε βήμα του... τσλόκ.... τσλόκ... τσλάκ...
Πού και πού, ακουγόταν και κανένα.... τσλιάκ... καθώς ο Χριστόδουλος, τίναζε το χέρι του προς το ταβάνι, για να το κατεβάσει με δύναμη, επάνω στο κορμάκι κάποιας ενοχλητικής μύγας, που είχε την ατυχή έμπνευση να κάτσει στο τριχωτό μαγουλό του...
-Από πού μπαίνουν οι ρουφιάνες; αναρωτιόταν, καθώς τα μάτια του έλεγχαν τον χώρο γύρω του για την ύπαρξη κάποιας σχισμής και αναζητώντας την μύγα, που είχε καταφέρει να αποφύγει την τελευταία στιγμή το δολοφονικό χτύπημα.
Ο Χριστόδουλος που ήταν φύση πεισματάρης, στεκόταν ακίνητος για μερικά δευτερόλεπτα, προσπαθώντας να αφουγκραστεί το βουητό της μύγας. Μόλις την εντώπιζε, παρακολουθούσε ακίνητος και μόνο με τις κόρες των ματιών του, το τρελό πεταγμά της. Στη συνέχεια, έσκυβε και με προσεχτικές κινήσεις, έβγαζε με το αριστερό του χέρι το τσόκαρο από το αριστερό του πόδι και το περνούσε στο καλό του χέρι, το δεξί... Και μετά, ξαφνικά και εντελώς απροειδοποίητα, εκσφενδώνιζε το τσόκαρο με ιλιγγιώδη ταχύτητα, στην πορεία που πετούσε η μύγα...
Και πότε το τσόκαρο έσκαγε με πάταγο προς τη μεριά του Απόστολου Παύλου στον δυτικό τοίχο και πότε στο τραπέζι του μυστικού δείπνου στον ανατολικό τοίχο...
-Αιωνία σου η μνήμη, έλεγε ο Χριστόδουλος, καθώς πετούσε το άψυχο σώμα της μύγας από το παράθυρο που βρισκόταν στον βόρειο τοίχο και καθώς την παρακολουθούσε να αιωρείται μακάβρια στο κενό, πριν χαθεί οριστικά από το βλέμμα του και αναπαυτεί για πάντα στο γρασίδι της αυλής του.
Μετά ξαναβυθιζόταν στα άδυτα του μυαλού του...
Είχε υποσχεθεί στον εαυτό του, να καταγραφεί στην ιστορία του τόπου, με τα ποιό μεγάλα και χοντρά γράμματα...
Η Αυτού Μεγαλειότης... Ο Αντιπρόσωπος Του Θεού... Ο Λαοπρόβλητος Ηγέτης... ο Αρχηγός Της Εκκλησίας... Ο Αρχιεπίσκοπος Αθηνών και πάση Ελλάδος... Σεβασμιότατος Χριιιιστόδουλος!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

franandy2001
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Germany
107 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2007, 21:00:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους franandy2001
quote:

"Οι αναμνήσεις ξαναγυρίζουνε..."

Και καθώς ο Χριστόδουλος θα βρίσκεται παροπλισμένος για το επόμενο διάστημα, να φτιάξουμε λίγο το κλίμα, φέρνοντας και πάλι στο μυαλό μας, τις μεγάλες του στιγμές, στην θυελλώδη και πολυτάραχη καριέρα του.
Ξεκινώντας με την ενθρόνισή του το 1998...
Εκείνη την νύχτα ο Χριστόδουλος έφτασε αργά το βράδυ στο σπίτι του, αρχιεπίσκοπος πλέον. Ο πρώτος τη τάξη χριστιανός...
Ο Σεραφείμ επιτέλους είχε πεθάνει και ο ίδιος γυρνούσε νικητής στο σπίτι του, ύστερα από μια μεγάλη και εξοντωτική μάχη με τους αντιπάλους του.
"Δεν ήταν καθόλου εύκολο", θυμήθηκε ο καλοθρεμένος αντιπρόσωπος του Θεού και πάνω σ΄αυτή την σκέψη χαμογέλασε απόλυτα ικανοποιημένος!
Τα επόμενα βήματά του, τα είχε ο Χριστόδουλος μελετημένα, χρόνια τώρα. Απέμενε μόνο, να τα βάλει σε εφαρμογή...
Το γραφείο του σπιτιού του έμοιαζε υπερβολικά μικρό και στενάχωρο για τον Αρχιεπίσκοπο, που τις τελευταίες ώρες, ένιωθε σαν ένα λιοντάρι σε κλουβί. Ανυπομονούσε για δράση!
Είχε σταυρώσει τα χέρια πίσω από την πλάτη του και περιφερόταν νευρικά από τοίχο σε τοίχο και από ντουβάρι σε ντουβάρι, πότε αντικρύζοντας την εικόνα του Απόστολου Παύλου στον δυτικό τοίχο και πότε, των τεραστίων διαστάσεων πίνακα του μυστικού δείπνου, στον τοίχο της ανατολικής πλευράς.
Φορούσε το αγαπημένο του μαύρο ράσο, εκείνο που έκρυβε το στομάχι του από τα αδιάκριτα βλέμματα των εχθρών του και που τόνιζε την αρχοντική φιγούρα του. Στα πόδια του φορούσε τα αγαπημένα του τσόκαρα, εκείνα που προτιμούσε, μόνο, τις ελάχιστες στιγμές που έμενε τελείως μόνος.
Του άρεσε ο ήχος, που τα συγκεκριμένα τσόκαρα, έβγαζαν ρυθμικά σε κάθε βήμα του... τσλόκ.... τσλόκ... τσλάκ...
Πού και πού, ακουγόταν και κανένα.... τσλιάκ... καθώς ο Χριστόδουλος, τίναζε το χέρι του προς το ταβάνι, για να το κατεβάσει με δύναμη, επάνω στο κορμάκι κάποιας ενοχλητικής μύγας, που είχε την ατυχή έμπνευση να κάτσει στο τριχωτό μαγουλό του...
-Από πού μπαίνουν οι ρουφιάνες; αναρωτιόταν, καθώς τα μάτια του έλεγχαν τον χώρο γύρω του για την ύπαρξη κάποιας σχισμής και αναζητώντας την μύγα, που είχε καταφέρει να αποφύγει την τελευταία στιγμή το δολοφονικό χτύπημα.
Ο Χριστόδουλος που ήταν φύση πεισματάρης, στεκόταν ακίνητος για μερικά δευτερόλεπτα, προσπαθώντας να αφουγκραστεί το βουητό της μύγας. Μόλις την εντώπιζε, παρακολουθούσε ακίνητος και μόνο με τις κόρες των ματιών του, το τρελό πεταγμά της. Στη συνέχεια, έσκυβε και με προσεχτικές κινήσεις, έβγαζε με το αριστερό του χέρι το τσόκαρο από το αριστερό του πόδι και το περνούσε στο καλό του χέρι, το δεξί... Και μετά, ξαφνικά και εντελώς απροειδοποίητα, εκσφενδώνιζε το τσόκαρο με ιλιγγιώδη ταχύτητα, στην πορεία που πετούσε η μύγα...
Και πότε το τσόκαρο έσκαγε με πάταγο προς τη μεριά του Απόστολου Παύλου στον δυτικό τοίχο και πότε στο τραπέζι του μυστικού δείπνου στον ανατολικό τοίχο...
-Αιωνία σου η μνήμη, έλεγε ο Χριστόδουλος, καθώς πετούσε το άψυχο σώμα της μύγας από το παράθυρο που βρισκόταν στον βόρειο τοίχο και καθώς την παρακολουθούσε να αιωρείται μακάβρια στο κενό, πριν χαθεί οριστικά από το βλέμμα του και αναπαυτεί για πάντα στο γρασίδι της αυλής του.
Μετά ξαναβυθιζόταν στα άδυτα του μυαλού του...
Είχε υποσχεθεί στον εαυτό του, να καταγραφεί στην ιστορία του τόπου, με τα ποιό μεγάλα και χοντρά γράμματα...
Η Αυτού Μεγαλειότης... Ο Αντιπρόσωπος Του Θεού... Ο Λαοπρόβλητος Ηγέτης... ο Αρχηγός Της Εκκλησίας... Ο Αρχιεπίσκοπος Αθηνών και πάση Ελλάδος... Σεβασμιότατος Χριιιιστόδουλος!!!




Eδω γελανε βαβαρεζικα. Πολι κομενταρ ΣΥΝΟΔΙΝΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Συνοδινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
165 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2007, 03:12:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Συνοδινός
__________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ
26/07/2007
__________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2007, 16:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Συνοδινέ, δυστυχώς για άλλη μια φορά - και παρά το γεγονός ότι σου έχουν γίνει συστάσεις σ' ανάλογες περιπτώσεις - έφτασες στο σημείο να χλευάσεις ένα συνομιλητή σου και κυρίως έναν συνάνθρωπο σου, υποτιμώντας την προσωπικότητα του κατά τον τρόπο που το έκανες στο τελευταίο σου μήνυμα.

Ο λογαριασμός σου απενεργοποιείται για το χρονικό διάστημα 1 εβδομάδας.

Θα πρέπει να σε ενημερώσουμε ότι αυτή είναι κι η τελευταία χρονική απενεργοποίηση του λογαριασμού σου...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2007, 10:21:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
Όποιος και να είναι,ακόμα και αν αυτός ο άνθρωπος λέγεται χριστόδουλος ή πάπας,δεν του αξίζει τέτοια αρρώστεια ή τέτοιο τέλος.Καλά να είναι ο άνθρωπος.Κι αυτός και όλοι όσοι είναι άρρωστοι.Το μοναδικό εξοργιστικό πράγμα και αυτή είναι η διαφορά του χριστόδουλου με τους υπόλοιπους άρρωστους,είναι η φροντίδα και η μεταχείριση που έχει σε σύγκριση με τους υπόλοιπους.Και το ακόμα εξοργιστικότερο είναι ότι ο χριστόδουλος και μετά η εκκλησία δεν έχει κάνει κάτι για τους άρρωστους συνανθρώπους μας.Πολύ κρίμα...


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

losar
Νέο Μέλος

France
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2007, 13:39:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους losar
Kalimera se olous.

Ine apisteuto to posi provoli ehi ke to poses sizitisis prokali autos o anthropos. Kathe fora pu erhome stin ellada prepi na sinithiso ti "gnomi tis ekklisias" stin tileorasi!!

eutihos apo makria, mono me tis efimerides, den imaste on line me ti zoi tu hristodoulou.

shetika me tin igia tou, kenena thema , tu euhome to kalitero, opos gia ton kathena, alla pregmatika, opos gia ton kathena, gia ton opio "kathena" den "thisiazonde" gia na ton voithisoun.

to provlima ine o tropos me ton opio o idios alla ke na kanalia hirizonde tin enimerosi-epikinonia giro apo tin katastasi tou. Epistrefoume diladi sto vasiko thema tou "ekklisiastikou dimosiou logou", me "theika" epihirimata,sti elliniki kinonia simera ke ston tropo topothetisis apenandi tou

filika
losarΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2007, 14:56:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon
quote:
losar: Kalimera se olous.
Ine apisteuto to posi provoli ehi ke to poses sizitisis prokali autos o anthropos.


Καλησπέρα.

Το απίστευτο είναι ότι άλλοι θέλουν να προκαλέσουν, για αυτό και χρησιμοποιούν αυτόν τον Άνθρωπο!

Μήπως εδώ στο ESOTERICA διάβαζες κανένα μήνυμα του σε όσα τον κατηγορούνε?

Παρόλα αυτά ο Αρχιεπίσκοπος προηγείται 2 – 0 !!!!!!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2007, 14:59:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ losar, καλώς ήλθες κοντά μας!

Θα σε παρακαλέσω να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς ώστε να είναι ευανάγνωστα τα μηνύματα σου.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2007, 15:17:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
ελ.ελυον μάλλον δεν κατάλαβες τι ακριβώς θέλει να πεί ο losar.δεν είναι θετικό ως προς τον χριστόδουλο το μήνυμά του,μάλλον αρνητικό μου φαίνεται.
όσο για το σκορ,μάλλον το κρατάς λάθος...


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη

Edited by - maraki8 on 02/08/2007 15:39:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

losar
Νέο Μέλος

France
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2007, 15:28:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους losar
Ευχαριστω Maraki8

Σωστα καταλαβες

Φιλικα
losar

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2007, 15:45:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon
quote:

ελ.ελυον μάλλον δεν κατάλαβες τι ακριβώς θέλει να πεί ο losar.δεν είναι θετικό ως προς τον χροστόδουλο το μήνυμά του,μάλλον αρνητικό μου φαίνεται.
όσο για το σκορ,μάλλον το κρατάς λάθος...


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη


Είναι μεγάλο προνόμιο να σε έχω καθηγήτρια!!!!!!!

Να ρωτήσουμε τον διαιτητή για το σκορ……


ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

el.elyon
Πλήρες Μέλος


1310 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2007, 16:03:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους el.elyon
quote:

Ευχαριστω Maraki8

Σωστα καταλαβες

Φιλικα
losar



Και εσύ είσαι ένας από αυτούς!!!!!!!


ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ el.elyon.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 27 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy