ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΜΟΡΑ - μία ανεπιθύμητη επίσκεψη
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 25
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
giorgos_s1
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2009, 23:10:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giorgos_s1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
προς το παρων το μονο που εχω με υπεριθρες ειναι διοπτρα νυχτος και δεν ξερω αν μπορει να κανει πολλα πραγματα!

αυτιο καποια στιγμη θα σου γραψω αναλυτικα με λεπτομερεια πως μπορεις να προκαλεσεις ψευδεσθηση εκπεμποντας σε καποιες συχνοτιτες και τι γινετε στο καθενα απο αυτα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

giorgos_s1
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2009, 23:35:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giorgos_s1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ετσι ενοουσα οτι μιαζει! σχεδον!
σκεψου αυτην την εικονα αλλα η αυρα του ναι ειναι σαν να κοιτας καυτη ασφαλτο απο μακρυα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

giorgos_s1
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2009, 15:32:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giorgos_s1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.youtube.com/watch?v=5o0FUXDzU0c

δειτε το!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

corni
Νέο Μέλος

Cyprus
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2009, 07:15:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους corni  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ola avta me tin mora kai kourafe3ala arnoume na ta pitejo malista exo na sas po kai kati einai ena eidos paralisis logo tou oti exoume klista ta fota mas kani na es8anomaste tis arnitikes parousies!

corniΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2009, 10:15:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ corni, καλή σου μέρα και καλή επικοινωνία...
Θα ήθελα, όμως, να σου πω ότι ενώ σέβομαι και δέχομαι
ότι συμβαίνουν και περιπτώσεις πανικού ανθρώπων,δεν την
μπερδεύουμε συχνά τη μόρα ή πάτημα ίσκιου,όταν συμβαίνει...
Βλέπεις, έχει κάποιες σημαντικές διαφορές, που την
κάνουν να έχει υπόσταση όντος κι όχι οφθαλμαπάτης ή ψυχικής
διαταραχής, που οδηγεί σε ψευδαισθήσεις και λάθος εντυπώσεις..
Σου αναφέρω μερικά, για να τα σχολιάσουμε αν θέλεις...
Πρώτον, βάρος στο σώμα όγκου ανθρώπου. Νοιώθεις ότι κάποιος πιέζει τ σώμα σου...
Δεύτερον, μια μυρωδιά και μια ανάσα, αρκετά δυσσάρεστα..
Τρίτον, η παραλυσία, που σταματά πάντα και φεύγει η οντότητα, όταν προσεύχεσαι στο Θεό.
Τέταρτον,...έχουν παρατηρηθεί και σημάδια πάνω σε ανθρώπους.Μελανιές που έδειχναν υλικό βάρος, απο την πίεση σώματος πάνω στο σώμα.
Πέμπτον η επαναλειπτική τους λειτουργία,καθώς συμβαίνουν τακτικά, τα κάνει κάτι περισσότερο απο απάτη ή παραίσθηση, ή ψευδαίσθηση...
Υπάρχουν κι άλλα...
Γιατί το βράδυ, ας πούμε,που κοιμάται ο άνθρωπος,είναι
συγκεκριμένη η στάση ύπνου που σου επιτίθεται η μόρα.Όταν κοιμασαι ανάσκελα, π.χ.,επιτρέπει να ειναι γυμνό σε πνευματικές οντότητες το ηλιακό πλέγμα,εκεί όπου επιτίθεται κατά βάση ημόρα, ή ινκουμπους
σούκουμπους...Συμβαίνει βέβαια και σε άλλες στάσεις ύπνου,αλλά
ανάσκελα είναι που συμβαίνει συχνότερα το φαινόμενο..
Νοιώθεις το δαιμονικό της οντότητας που βρίσκεται κιντά σου και αυτό είναι πέραν φαντασίας..
Νοιώθεις την ξένη παρουσία..
Υπάρχουν πολλά φίλε μου που συνηγορούν στην ύπαρξη της μόρα,
αφού συμβαίνει εδώ και χιλιάδες χρόνια και δεν είναι τωρινό φαινόμενο, ώστε να ξεγελάσει ή να δώσει δεισιδαιμονική διάσταση
στην υπόθεση...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2009, 12:53:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου φίλε corni καλώς ήρθες.

Μπορώ να δώσω μαρτυρία και μπορούν να με καταλάβουν μονό αυτοί που γνωρίζουν. Έχω βγάλει σε αστρικό επίπεδο ένα σούκουμπους πάνω από το σώμα μιας φίλης μου. Το συγκεκριμένο πλάσμα ήθελε να κάνει κατάληψη στο κέντρο του λαιμού. Μετά την μάχη και την εξουδετέρωση αυτού του απαίσιου πλάσματος που ήταν σαν κακάσχημο κοντό δελφίνι χωρίς τα πίσω πτερύγια και με φτερά μεγάλα όπως της νυχτερίδας, επέστρεψα στο φυσικό μου σώμα.

Η κοπέλα ήταν μούσκεμα στον ιδρώτα, την ξύπνησα ελαφρά και της είπα ότι όλα είναι ένταξη. Μου είπε ότι της συνέβη κάτι δυσάρεστο, κάποιος άσχημος εφιάλτης.
Την διαβεβαίωσα ότι όλα είναι εντάξει και κοιμήθηκε πολύ ειρηνικά.

Όταν έχεις γεγονότα στην ζωή σου δεν μπορείς να αμφιβάλει και στην συγκεκριμένη περίπτωση υπήρχαν δυο άτομα. Και έχω και άλλες περιπτώσεις που έχουν κοινή και αντικειμενική παρουσία. Έτσι αυτά τα γεγονότα δεν μπορούν να ειναι της φαντασίας μου επειδή υπάρχουν μαρτυρίες από άλλους που τα ζήσαμε μαζί.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2009, 15:48:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και.. πώς τη νίκησες?
Είναι θέμα ενεργειακό το ποιος θα νικήσει?
Ή νικάει ο πιο "θετικός" όπως και να χει?(οπότε το αρνητικό πνεύμα είναι καταδίκασμενο όπως και να χει).
Θυμάμαι και ένα μέλος που μίλησε για "μπάλες ενέργειας" που έριξε στο αστρικό σε κάποιες μαύρες παρουσίες.
Αν μια μαύρη παρουσία νικήσει πάνω σου, τότε τελειώνει η ΑΠ? Και έχεις "αδειάσει" απο ενέργεια?(πάντα εάν είναι θέμα ενεργειακό)
Στο φυσικό σώμα έχει κάποια επίπτωση?

Ρωτάω πάντα στο περιθώριο της κατανόησης μου μιας κ δεν έχω κάνει ΑΠ..

http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2009, 09:37:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ/ή corni, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις του Esoterica.
Σου εύχομαι καλή πορεία.

Θα σε παρακαλούσα μόνο να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς (greeklish) ώστε να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση των μηνυμάτων σου.





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2009, 10:09:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

Φίλε Dr Jekyll Mr Hyde

Εξαρτάτε την μάχη. Μπορεί να είναι πετώντας ενέργειες ή σώμα με σώμα ή και τα δυο μαζί. Στην συγκεκριμένη περίπτωση ήταν σώμα με σώμα. Έπρεπε να το βγάλω από επάνω της και μετά να το πολεμήσω μέχρι να φύγει.

Σε τέτοιες περιπτώσεις πρέπει να υπάρχει τεράστια ψυχραιμία και σιγουριά ότι μπορείς να τα καταφέρεις. Η αμφιβολία δρα σαν ένας εχθρός που επιτίθεται από μέσα.

Η επιπτώσεις που έχει κάποιος από αυτές τις επιθέσεις διαφέρουν ανάλογα την περίπτωση. Η συγκεκριμένη είχε τα αποτελέσματα ενός εφιάλτη.

Σε άλλες περιπτώσεις μπορεί να υπάρχει κάτι σαν αφαίμαξη της ενέργειας. Αν σκεφτείς ότι εκείνη την ώρα πανικοβάλλεσαι, το αστρικό τότε χάνει πόλη ενέργεια, είναι φυσικό να σηκωθείς εξαντλημένος σαν να έκανες κάτι πολύ κοπιαστικό. Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που αγγίζουν την σφαίρα της υπερφυσικής φαντασίας.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2009, 16:24:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το να έχεις θαρρος, δλδ να μη φοβάσαι και να έχεις ψυχραιμία είναι απαραίτητο όπως και σε κάποια μάχη αυτής της διάστασης ή σου δίνει και κάποια "ενεργειακή" υπεροχή. Αν ας πούμε έβλεπες τον "Διάολο" μπροστά σου αλλα δε φοβούσουν θα σου δινε κάποια υπεροχή?

Όσον αφορά το σώμα με σώμα. Θεωρητικα, θα σου ήταν εύκολο να νικήσεις κάτι που έχει τον "μισο" όγκο απο εσένα.. άρα παίζει ρόλο η μυική δύναμη(μήμπως την αντικαθιστά η "ενέργεια") και ο όγκος?

http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2009, 14:40:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν νομιζω να μπορει καποιος να πολεμησει και να νικησει τον διαβολο ετσι απλα λογω ψυχραιμιας.Αλλο ενα σουκιουμπους και αλλο ενας πρωην Σεραφ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2009, 15:04:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

Φίλε Dr Jekyll Mr Hyde

Από ότι φαίνεται δεν παίζει ρόλο ο όγκος αλλά η ψυχική δύναμη που βγαίνει από μέσα σου. Για αυτό και είπα ότι: Η αμφιβολία δρα σαν ένας εχθρός που επιτίθεται από μέσα. Σου αφαιρεί δύναμη.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2009, 15:58:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
προβολες του μυαλου!

μα κανεις δεν εχει διαβασει την θιβετικη βιβλο των νεκρων και τις εντονοτατες προτροπες της να μην δινουμε αντικειμενικη υποσταση στις προβολες του μυαλου?

τσ! τσ! τσ! στο κατω κατω διαβαστε φρουδ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pRiMiTiVOsSs
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2009, 17:41:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pRiMiTiVOsSs  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νταξει ρε παιδια μην τρελενεστε!!! Ηρεμια λιγο... Απο 1 σημειο και μετα ο ενασ επηρεαζει τον αλλο! Τι θελω να πω... Χθεσ εφαγα πολυ μουσακα και αισθανομουν 1 "βαροσ" και δεν μπορουσα να κοιμη8ω με τιποτα!Εχω ακουσει για την μορα, διαβασα και το φορουμ και λεω:ΩΧ! ΜΑΓΚΑ! ΜΟΛΙΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΤΙ ΑΘΛΙΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ! Η ΜΟΡΑ ΗΡΘΕ ΝΑ ΜΕ ΒΡΕΙ! Τι να πω...
Για να το παρουμε κι αλλιωσ η μανταμιτσα η μορα αντρα δν εχει να την βαλει κατω?Τι θελει και τριγυρναει στα ξενα σπιτια και καθεται στα μουτρα του κοσμακη?
Ας χαλαρωσουμε λιγακι με μορεσ κτλ... Α! και κατι ακομα προσ ενα μελοσ που εβαλε μια εικονα απο 1 δασοσ και με ενα photoshop δημιουργησε 1 περιγραμα και λεει καπωσ ετσι μοιαζει! Ε οκ ρε φιλε αλλα εγω μπορει να δημιουργουσα 1 πεοσ και να ελεγα ειναι καπωσ ετσι μονο που εχει και ορχεισ!
Τελοσ παντων...Μην τρωτε βαρια το βραδυ....
Φιλικα pRiMiTiV0Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2009, 01:32:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το οτι οι δικες σου εμπειριες προερχονται απο βαρυστομαχιασμα λογω μουσακα δεν σημαινει οτι μπορεις να ειρωνευεσαι και να απορριπτεις τις εμπειριες και ερμηνειες των αλλων.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pRiMiTiVOsSs
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2009, 12:19:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pRiMiTiVOsSs  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προερχονται και απο βαρυστομαχιασμα λογο 2πιτου κεμπαπ απ ολα...(ηταν και τουρκοσ το κρεμμυδι αστα!) Το μονο που ειπα μαν ητανε να μην το παρατραβαμε! Τωρα εαν θελεισ να δωσεισ και σε αυτο τοσο τεραστιεσ διαστασεισ οσο στο θεμα μορα τι να σου πω... Ελευθερα!

Το να συζηταμε τισ εμπειριεσ μασ δεν ειναι κακο ουτε τιποτα καθε αλλο μαλιστα! Το να μεγαλοποιουμε ομωσ γεγονοτα και να το φτανουμε στα ακρα ναι αυτο ειναι ασχημο!! Επιπλεον φιλε μου για ποια ειρωνια μιλασ? Μαλλον για το psotoshop του παραπανω. Πραγματικα δηλαδη αγγιξε τα ορια τησ γελοιοτητασ το ποστ του. Δεν αντεξα!
Δεν απερριψα οπωσ λεσ καμια απο τισ εμπειριεσ των μελων μονο επισημανα πωσ δεν πρεπει να "τρελαινομαστε" και να μεγαλοποιουμε τα παντα! Να σου θυμησω πωσ πολυσ κοσμοσ στισ μερεσ μασ ειναι αρρωστοσ επειδη πολυ απλα εχει αυθυποβληθει.Ετσι τα συμπτοματα τησ αρρωστιασ που νομιζει πωσ εχει "εμφανιζονται" σ'αυτον. Δεν λεω αρρωστα τα ατομα που εγραψαν καποιεσ εμπειριεσ τουσ απλωσ ειπα πωσ απο 1 σημειο και μετα επηρεαζονται αρκετοι αρνητικα απο τετοιεσ συζητησεισ και υπερβαλλουν. Γι αυτο και το ακραιο μου παραδειγμα με τον μουσακα!
Εαν λοιπον φιλε lousipan θελεισ να παρεξηγηθεισ απο τα ποστ μου παρεξηγησου με το ελευθερο :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2009, 13:12:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κουλάρισε λίγο φίλε pRiMiTiVOsSs..Η άγνοια δεν ήταν ποτέ
πλεονέκτημα..Το λεω γιατί η Μόρα, ή Ίνκουμπους - Σούκουμπους,
έχει υποσταση εδώ και χιλιάδες χρονια, γράφτηκαν βιβλία απο ειδικούς,δεν γεννήθηκαν χθές,τέτοιες εμπειρίες..
Μιλάμε για μώλωπες, βάρος, μυρωδιά......Για αίσθηση και εικόνα
φορές, ατόμου...¨Εχει σεξουαλικό λόγο εμφάνισης,αλλά, είναι οντότητες που προσπαθούν να μπούν στον κόσμο μας...Δεν είναι κάποιο
άσχημο όνειρο, όπως υπαινίσσεσαι..Αν δεν ξέρεις κάτι,...ρώτα...Δεν πειράζει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pRiMiTiVOsSs
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2009, 13:20:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pRiMiTiVOsSs  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδη σε προηγουμενο ποστ μου που ειπα "Αυτη η μανταμιτσα δεν εχει αντρα να την βαλει κατω?" εφοσον εμφανιζεται για σεξουαλκικουσ λογουσ ηταν κατι παραπανω απο ευστοχο! Το θεμα ειναι να βρεθει ο τολμηροσ να ικανοποιησει τα σκοτεινα τησ σεξουαλικα ενστικτα(σαδομαζο την κοβω συμφωνα μ τισ περιγραφεσ) χαχαχαχχχαχχαχα

Τελοσ παντων τερμα η πλακα. Προσπαθουν καποιοεσ οντοτητεσ να μπουν στον κοσμο μασ ειτε επειδη οι ιδιεσ το θελουν ειτε by mistake και καποιου μπερδεματοσ. Επιμενω ομωσ και λεω πωσ δεν ΑΠΟΡΡΙΠΤΩ ουτε ΑΓΝΟΩ την υπαρξη τετοιων οντοτητων και πανω απ ολα δεν χλευαζω ατομα που εχουν ζησει κατι τετοιο(πραγμα που δεν θα ηθελα να μου συμβει). Απλωσ επισημαινω και λεω πωσ πολλεσ φορεσ ολα αυτα επηρεαζουν αρνητικα καποιουσ και αυθηποβαλονται! Δεν πιστευω πωσ με 1-2 ακραια παραδειγματα και εναν τροπο εκφρασησ που ξεφευγει απο τα πλαισια του καθωσπρεπισμου απαξιωνω οσα ηδη εχουν υποθει. Απλωσ τοποθετουμε λιγο πιο "ελευθερα" και "χαλαρα"!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2009, 16:12:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
INCUBUS SUCUBUS η ιδια οντοτητα που γινεται γυναικα συνουσιαζεται με αντρα και στην συνεχεια αφου εχει παρει το σπερμα του γινεται αντρας και συνουσιαζεται με γυναικα και της μεταφερει το σπερμα.Οι δαιμονες αυτοι πρωτοαναφερθηκαν τον μεσαιωνα δηλαδη με λιγα λογια δικαιολογια για τα ξωγαμα των κυριων της καλης κοινωνιας.Απο την αλλη πολλοι αποκρυφιστες τα αναφερουν και με το ονομα εφιαλτης.Ο Μπαρεττ στο Μαγο εχει ζωγραφια ενος ινκιουμπους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pRiMiTiVOsSs
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2009, 16:25:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pRiMiTiVOsSs  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ.. ΕΞΑΛΛΟΥ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΩΣ ΣΕ ΣΥΓΧΡΟΝΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ (ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ, ΒΑΤΟΠΕΔΙ ΚΤΛ) ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΦΘΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΞΕΧΑΣΤΕΙ. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΜΙΑΣ ΣΤΡΑΤΙΓΙΚΗΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΑΙΩΝΕΣ!

ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΣΥΝΕΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΦΙΑΛΤΗ ΟΝΟΜΑΖΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΣΧΗΜΟ ΟΝΕΙΡΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΦΟΒΗΣΕ, ΤΑΡΑΞΕ ΚΤΛ ΚΤΛ ΚΑΙ ΝΙΩΘΑΜΕ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΖΟΥΣΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!

ΕΧΕΙ ΖΩΓΡΑΦΙΑ ΕΝΟΣ ΙΝΚΙΟΥΜΠΟΥΣ ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΠΩΣ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΡΦΗ ΜΙΑΣ ΤΕΤΟΙΑΣ ΥΠΑΡΞΗΣ Η ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΠΩΣ Ο ΤΥΠΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΖΩΓΡΑΦΙΣΕ ΟΤΑΝ ΤΟ "ΕΙΔΕ" ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΥΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΡΙΑ ΠΑΡΑΙΣΘΗΣΙΟΓΩΝΩΝ ΟΥΣΙΩΝ...???
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ... ΤΗΑΝΚΖ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΙΣΕΙΣ ΣΟΥ


(By The Way ΕΛΠΙΖΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2009, 11:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Γεια σας

Το θέμα αυτό θα υπάρχει όσο υπάρχουν άνθρωποι που το βιώνουν και θέλουν να μάθουν περισσότερα .

Έχω αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες για το ποια είναι η θέση μου επί του θέματος και πια η σχέση του με την αστρική προβολή.

Νομίζω ότι αυτό το τοπικ μπορεί να εξυπηρέτηση τους ανθρώπους που δεν είναι έτοιμοι να αντιμετωπίσουν κάτι τέτοιο αλλά και αυτούς που δεν το κατανοούν.

Εγώ ονομάζω Μόρα μια συγκεκριμένη υπαρξιακή κατάσταση οπού κάποιος μπορεί να βρεθεί είτε ηθελημένα είτε όχι. Για εμένα η ιδία κατάσταση με αρνητικό αποτέλεσμα λέγετε Μόρα και με θετικό αποτέλεσμα, απλά το πέρασμα από το φυσικό στο αστρικό. Οι άλλοι συνομιλητές λένε Μορα μια συγκεκριμένη Κυρία ή κάτι άλλο προσωποποιημένο πλάσμα. Αυτή ειναι και η βασική μας διάφορα. Πάρο όλα αυτά η αντιμετώπιση της Μορας ειναι ακριβώς η ίδια.

Βέβαια αστρική επίθεση μπορεί να δεχτεί κανείς και μετά την έξοδο. η διάφορα βρίσκετε ότι κάποιος δέχεται την επίθεση την στιγμή της μετάβασης από το φυσικό στο αστρικό που υπάρχει παραλυσία σώματος.

Ο giorgos_s1 έβαλε αυτή την φωτογραφία για να μας δώσει μια εικόνα ή μια αίσθηση από αυτό που βλέπει . Η φωτογραφία δεν έχει σχέση με την Μόρα αλλά ούτε με αυτό που βλέπει . Λέει είναι σαν αυτό και φαντάσου το ότι είναι έτσι και έτσι…


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2009, 15:25:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε δηλαδη την μορα την βλεπεις ως κατι θετικο?Η μια κατασταση στην οποια μπορει να βιωσεις και τα δυο.Εγω το παθαινα πολυ συχνα και μια φορα ενοιωσα πολυ αρνητισμο ξυπνησα και ημουν ιδρωμενος το ειχα ζησει πολυ εντονα.Παντα ομως με μια προσευχη η εξορκισμο το εδιωχνα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2009, 21:27:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

Και τα δυο δηλ.είτε αστρική επίθεση την ώρα της παραλυσίας του σώματος ή άπλα την παραλυσία και μετά από αυτό, την αστρική έξοδο.

Ο εξορκιοσμος και η προσευχή δουλεύουν όντος εκτός από της φόρες που έχουμε τρομοκρατηθεί τόσο που ούτε το πάτερ υμών θυμόμαστε.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2009, 16:00:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδη θες να πεις οτι την ωρα εκεινη ενω οδευουμε για αστρικη προβολη δεχομαστε επιθεση απο κατι?Αν θελησω να προχωρησω την προβολη τι κανω?Η γενικα αν αφησουμε τον φοβο η οποιοδηποτε αλλο αρνητικο συναισθημα που εχουμε εκεινη την στιγμη και παραμεινουμε εκει απραγοι τι επεται.Εχεις κανει κατι τετοιο η το σταματας αμεσως?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2009, 09:11:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

Φίλε έχω γράψει και παλαιοτέρα ότι, όταν κάνουμε μια συνειδητή έξοδο από το σώμα περνάμε από ένα μεταβατικό στάδιο που το σώμα παραλύει και εμείς νιώθουμε κάτι σαν δονήσεις ή κραδασμούς ή κάτι που είναι σαν ένα πολύ ισχυρό μούδιασμα. Δεν ξέρω με τι λέξεις να στο περιγράψω.

Κατά την διάρκεια αυτής της μεταβατικής καταστάσεις κάποιοι άθελα τους αποκτούν συνείδηση και τότε πανικοβάλλονται γιατί δεν ξέρουν τι είναι. Ξέχασα να σου πω ότι εμείς κάθε βράδυ βγαίνουμε στο αστρικό είτε το θυμόμαστε είτε όχι.

Όταν λοιπών είμαστε σε αυτό το μεταβατικό στάδιο πολλά μπορούν να συμβούν. Ο αστρικός κόσμος ε έτσι όπως εμείς τον βιώνουμε είναι ένας κόσμος πολύ απατηλός.


Είναι ένα μείγμα από μια άλλη πραγματικότητα που θα μπορούσε να είναι αντικειμενική, αλλά αυτό είναι δυνατόν μονό στα αφυπνισμένα όντα.

Εμείς συγχέουμε την αστρική πραγματικότητα με την φαντασία ή οποία μπορεί να γίνει μια «πραγματικότητα» σε αυτό το επίπεδο και μπερδεύουμε ακόμα και το νοητικό επίπεδο που είναι και αυτό στην 5η διάσταση που η πλάνη μπορεί να είναι μεγαλύτερη!!

Όταν λοιπών πανικοβαλλόμαστε μπορούμε να προβάλουμε και να υλοποιήσουμε στο αστρικό τους υποσυνείδητους φόβους μας. Αυτός ο φόβος μπορεί να έχει μια αρχετυπική απεικόνιση. Τότε δεχόμαστε επίθεση από αυτό που φτιάξαμε εμείς .

Άλλη περίπτωση είναι πράγματι κάτι εξωτερικό να μας επιτεθεί. Και η τρίτη είναι να μην μας επιτεθεί τίποτα και μόλις τελειώσει αυτό το μεταβατικό στάδιο να έχουμε μια αστρική έξοδο. Και πάλι όμως μπορούμε να δεχτούμε επίθεση μετά.

Πάντως οι εξορκισμοί και οι προσευχές έχουν αποτελέσματα.

Αν τώρα βρεθείς στο μεταβατικό στάδιο που λέω αυτό που έχεις να κανείς είναι να συγκεντρωθείς στην καρδιά έτσι ώστε να ψάξεις να βρεις όμορφα συναισθήματα.
Αυτά θα δημιουργήσουν ένα θετικό και αρμονικό περιβάλλον και τίποτα μαύρο δεν θα μπορεί να έρθει στο φως της αγάπης και της αρμονίας.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2009, 13:00:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταλαβα σ ευχαριστω πολυ φιλε.Αν αφεθω και νοιωσω ομορφα συναισθηματα μπορω να κανω αστρικη περιηγηση?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2009, 15:37:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας.εχω μια απορια σχετικα με αυτο.
οταν σε επισκευτεται η μορα μπορεις να την διαξεις αναβοντας τα φωτα,ψελνοντας η να κοιμασε με αλλη σταση?με ποιον τροπο μπωρω να την διωξω?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2009, 21:37:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με ποια προσευχη στον Θεο που πιστευες και να εισαι συγκεντρωμενος σε αυτη την διωχνει.Αν φτασεις να αναψεις το φως σημαινει πως εφυγε ηδη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2009, 22:04:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Γεια σας

quote:
lousipan Αν αφεθω και νοιωσω ομορφα συναισθηματα μπορω να κανω αστρικη περιηγηση?

Ναι!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2009, 01:37:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O.KΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 25 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.3125
Maintained by Digital Alchemy