ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΞΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΕΡΑΊ΄ΔΕΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 29
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Unseen
Πλήρες Μέλος

Greece
1331 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2005, 13:29:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Unseen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα

Galadriel, πέρασα το σαββατοκύριακο αναλογιζόμενη μήπως έχω ασυλλόγιστα και πάνω στον ενθουσιασμό μου πει ή αποκαλύψει κάτι που θα μπορούσε να βλάψει κάποιον ή κάποιο πεδίο. Δεν έχω ησυχάσει ακόμη εντελώς, ελπίζω όμως να μην έκανα καμιά τέτοια κουταμάρα.

Εξυπακούεται ότι δεν πρέπει να αποκαλύψεις τις αντιστοιχίες των ονομάτων σου στα ελληνικά, παρ' όλο που δεν πρόκειται για κάποιο εσωτερικό σου όνομα. Ποτέ δεν ξέρεις.

quote:
μέσα στην απλότητα βρίσκει η γνώση καταφύγιο πολύ περισσότερες φορές από ότι στα περίπλοκα μυστήρια...

Αυτό είναι αλήθεια και το σκεφτόμουν επίσης το σαββατοκύριακο μαζί με την ιδέα της φίλης μου για το site. Εντέλει μου αρέσει η ιδέα του site γιατί είναι δυνατό μέσα από απλές τεχνικές (εσύ εξάλλου έγραψες "σημασία δεν έχει να πιστεύεις αλλά να ξέρεις την τεχνική") να μπορέσει κάποιος αν μη τι άλλο να υποψιαστεί λίγο για την ύπαρξη των φωτεινών αόρατων κόσμων και, γνωρίζοντας μια ζωντανή έκφραση της αγάπης, να εμπνευστεί ώστε να προσπαθήσει να γίνει καλύτερος. Η μεγάλη έκπληξη φαντάζομαι θα είναι ότι δεν θα προσπαθήσω να χρεώσω τίποτα ούτε να ζητήσω κανένα αντάλλαγμα για ό,τι μπορέσω να δείξω...

Σε περίπτωση λοιπόν που στρωθώ να το σχεδιάσω, θα ήθελες να με βοηθήσεις; Δεν το λέω σωστά. Μάλλον εννοώ: θα ήθελες να συμμετέχεις κι εσύ; Να το κάνουμε μαζί; Εκτός αν αυτό δεν συνάδει με το δικό σου έργο.

quote:
οι γνώσεις παραμένουν απόκρυφες γι'αυτούς που δεν ανοίγουν την καρδιά, το νου και το πνεύμα τους να τις δεχτούν... δεν υπάρχει τίποτα που να εμποδίζει ένα πλάσμα να το κάνει πέρα από τον ίδιο του τον εαυτό...

Αυτός είναι ο λόγος που εκτιμώ τόσο πολύ την 3ADA.

Όσον αφορά τη μέθοδο Silva. Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων, δεν την γνωρίζω εμπειρικά. Γνωστοί μου που μαθήτευσαν εκεί μου μίλησαν για κάποιες "ασκήσεις" όπου προσπαθεί κανείς να βάλει το αστρικό του σώμα μέσα στο υλικό σώμα κάποιου άλλου και τρελλάθηκα! Όμως δεν μπορώ να αρνηθώ ότι υπάρχουν κάποιες ασκήσεις διαλογισμού όπως το αερόστατο ή το νούφαρο στη λίμνη που προσωπικά λατρεύω.

quote:
μιλάω στα ζώα και στα φυτά όλη μέρα, όπως θα μίλαγα με έναν φίλο... τα επαινώ όταν βλέπω να αναπτύσσονται και μοιραζόμαστε την ενέργεια του περιβάλλοντος ... κι όμως θα παρατηρήσεις κάποια στιγμή πόσο πολύ μας βοηθούν κι αυτά με την σειρά τους...

Ε μα γι' αυτό είσαι ξωτικό καλή μου κι εμείς απλοί άνθρωποι. Εγώ πέρασα τα 2/3 της ζωής μου με τον φόβο των αδέσποτων σκυλιών και των εντόμων. Ιδίως αυτόν τον τελευταίο δεν τον ξεπέρασα ακόμη και σίγουρα δεν είναι τυχαίο που βρίσκω συνέχεια στο δρόμο μου όλο έντομα σε δύσκολες στιγμές. Ελπίζω πως θα μπορέσω κάποτε να επιτρέψω στην αγάπη να με οδηγήσει ώστε να εμπιστευτώ απόλυτα κάθε άλλη ζωή με την οποία μοιράζομαι αυτόν εδώ τον κόσμο. Μέχρι τότε θα παραμείνω "ιδανικός κι ανάξιος εραστής των μακρυσμένων ταξιδιών και των γαλάζιων πόντων" (Ν. Καββαδίας, άσχετο!).

Όσο για τον κήπο σου, πολύ θα ήθελα να τον έβλεπα, πίστεψέ με! Εμείς (οικογενειακώς) αποφασίσαμε να θυσιάσουμε το σπίτι που μένουμε και που είχα κάπως περιγράψει για ένα σπίτι με λίγο κήπο... Τα αποτελέσματα θα είναι ορατά προσεχώς.

quote:
ένα σωρό δικαιολογίες που καθρέφτιζαν περισσότερο έναν ανεξέλεγκτο τυφλό εγωϊσμό παρά λογική... έναν εγωϊσμό που επικεντρωνόταν στο πως δεν θα χαλάσει το βόλεμα, την ηρεμία και αυτά που του είχαν μάθει ώς "σωστά"...

Λυπάμαι πολύ που είχες μια τέτοια οδυνηρή εμπειρία. Μπορώ να σου πω ότι έχω συναντήσει αρκετούς τέτοιους ανθρώπους. Παλαιότερα πίστευα ότι μπορούσα να τους βοηθήσω. Είναι λυπηρό να βλέπεις ένα πνεύμα σ' αυτή την κατάσταση. Με τα χρόνια όμως κατάλαβα ότι είμαι πολύ μικρή η ίδια για να πω ότι θα βοηθήσω μια άλλη ζωή. Κι επίσης κατάλαβα ότι δεν μπορεί κανείς να βοηθήσει κάποιον, εάν δεν θέλει ο ίδιος να βοηθηθεί. Κι έτσι πλέον απλά δέχομαι κάθε άλλον άνθρωπο όπως είναι, με την ευχή ότι κάτι στη ζωή του θα αλλάξει από στιγμή σε στιγμή, κάτι που θα του επιτρέψει να δει και να καταλάβει.

Πάντα θα πιστεύω, όσο ζω, ότι αυτό είναι εφικτό και για τον τελευταίο άνθρωπο που ζει εδώ κάτω.

Και, ναι, έτσι είναι.

Με πολλή αγάπη,
Unseen

ΥΓ Οι απαντήσεις σου ανοίγουν τόσα πολλά θέματα πάντα που η πρόταση της 3ADA να βρεθούμε για καφέ μου φαίνεται σα μια πολύ καλή ευκαιρία να πούμε κάτι παραπάνω. Όπως και νά'χει αισθάνομαι πολύ τυχερή που μπόρεσα να σε "συναντήσω", ακόμα και αν επιλέξεις αυτή η συνάντηση να περιοριστεί μέσα στο φόρουμ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Unseen
Πλήρες Μέλος

Greece
1331 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2005, 13:34:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Unseen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
I AM BACK!

Καλώς το!

3ADA μου θα εκπλαγείς ίσως από τον αριθμό των ατόμων που έχουν τόσες γνώσεις. Συνήθως το ερώτημα είναι όχι αν έχει κανείς γνώσεις, αλλά τι επιλέγει να τις κάνει.

Λοιπόν, στα καθ' ημάς: δεν είναι μεγάλος κόπος να σου φωτοτυπήσω το βιβλίο. Και θα ήθελα πάρα πολύ να βρεθούμε για καφέ. Ξέρεις, εκεί που μένεις (Αφώνου και Αναύδου γωνία) έμενα κι εγώ κάποτε, οπότε θα μου κάνει πολύ καλό να θυμηθώ λιγάκι την παλιά μου γειτονιά.

Τι άλλο μπορούμε να κάνουμε για σας δεσποινίς ώστε να σας φτιάξουμε τη μέρα;

Με πολλή αγάπη,
Unseen
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2005, 14:31:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι άλλο μπορούμε να κάνουμε για σας δεσποινίς ώστε να σας φτιάξουμε τη μέρα;

ΧΑΜΟΓΕΛΑ! ΠΟΛΛΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ!
:)]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mirror
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2005, 23:30:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mirror  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
>>>>>καταρχήν αυτά είναι κάποια από τα ονόματα που μου έχουν δοθεί κατά Tolkien...

>>>>>π.χ. μερικά από τα δικά μου ονόματα είναι nerwen, galadriel, alatariel... και φυσικά galadriel...

quote
είναι ευκολότερο βλέπεις να είσαι άγγελος, εξωγήινος, ξωτικό και ... οτιδήποτε άλλο εκτός από ΑνθρωποςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Unseen
Πλήρες Μέλος

Greece
1331 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2005, 11:41:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Unseen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
3ADA καλημέρα!

Θα σου φωτοτυπήσω το βιβλίο από βδομάδα γιατί θα λείψω εκτός Ελλάδας Πέμπτη και Παρασκευή (επαγγελματικές υποχρεώσεις) και δεν προλαβαίνω πριν.

Με πολλή αγάπη,
Unseen


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Unseen
Πλήρες Μέλος

Greece
1331 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2005, 11:55:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Unseen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mirror,

Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη για τη σφήνα, γιατί δεν απευθύνεσαι σε μένα αλλά στην galadriel.

Θεωρώ ότι, λόγω του ονόματός σου, θα πρέπει να ξέρεις καλύτερα απ' όλους μας πως η εικόνα που επιστρέφει σε κάποιον ένας καθρέφτης είναι πρωτίστως θέμα ερμηνείας.

Και πως δεν έχει τόσο μεγάλη σημασία τι εικόνα επιστρέφει ο καθρέφτης του τοίχου όσο το τι εικόνα επιστρέφει ο καθρέφτης της καρδιάς. Γιατί στον πρώτο μπορείς να δεις το σώμα σου, στον δεύτερο όμως μπορείς να δεις κάτι από την ψυχή σου.

Αν λοιπόν η καρδιά κάποιου του λέει ότι είναι κάτι που στους περισσότερους από μας μπορεί να φαίνεται (ε)ξωτικό, νομίζω ότι δεν έχει καμία σημασία για σένα, για μένα ή και για κανέναν άλλον εκτός από εκείνον που λαμβάνει το μήνυμα, από εκείνον που βάζει τον εαυτό του μπροστά στον καθρέφτη.

Κι αν κάποιος αποφασίσει να δημοσιοποιήσει αυτό που βλέπει, μπορεί να το κάνει για λόγους που δεν έχουν καμία σχέση με εγωισμό και κομπασμό, αλλά ίσως για να εμπνεύσει ή απλά επειδή εμπιστεύεται κάποιον άλλον.

Το πιο σημαντικό, σε κάθε περίπτωση, είναι να αποφασίσεις να κοιταχτείς στον καθρέφτη κι άμα το κάνεις να καταφέρεις να μην τρομάξεις απ' αυτό που θα δεις. Εξάλλου, το ζητούμενο είναι να γινόμαστε όλοι καλύτεροι, έτσι δεν είναι;

Πολύ φιλικά,
Unseen
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2005, 13:21:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DEAR Unseen!

ΔΕN ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΓΧΩΘΕΙΣ. ΟΤΑΝ ΒΡΕΙΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ, ΕΤΟΙΜΑΣΕ ΤΟ.

ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ , ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΛΛΗΣΩ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2005, 13:54:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα

καλώς ήρθες mirror στις συζητήσεις μας...

παρόλο που μου κάνει εντύπωση πως σαν "νέο" μέλος διάλεξες να κάνεις παράθεση από άλλο θέμα που έγραψα (αλήθεια που το βρήκες?) σε αυτό κάνοντας αντιπαράθεση των λεγόμενων μου θα σου απαντήσω...

καταρχήν, φαντάζομαι ότι καταλαβαίνεις ότι έχω γνώση αυτών που λέω και δεν μπορεί να μου "ξέφυγε" σε ένα θέμα να λέω πως είμαι ξωτικό και σε άλλο να μιλάω για Ανθρώπους...

με όλη την καλή πρόθεση που ελπίζω να έχεις θα σε παρακαλούσα λοιπόν να μπεις στον κόπο να διαβάσεις τον προσωπικό μου ορισμό για τα ξωτικά... σύμφωνα με αυτόν ανήκω σε αυτό το είδος και φυσικά δεν φαντασιώνομαι πως έχω μυτερά αυτιά και φτεράκια πεταλούδας... αυτά τα αφήνω για τις πεταλούδες!

επίσης, καλό θα ήταν να προσέξεις λίγο περισσότερο τον τρόπο με τον οποίο αναγράφω την λέξη "Ανθρωπος" ... είναι με το Α κεφαλαίο και αναφέρεται στην ουσία της ανθρώπινης ψυχής και όχι στον τύπο της εξέλιξης που ανήκει.... όταν διαφωνώ με τους αγγέλους, εξωγήϊνους, και ξωτικούς που κυκλοφορούν διαφωνώ με την τακτική της υιοθέτησης μίας πλαστής εικόνας για χάρη καταρχήν εντυπωσιασμού των άλλων, και επιβεβαίωσης πολλαπλών (κατ'εμένα) ανασφαλειών που κρύβουν όσοι αυτοανακηρύσσονται τέτοιοι.... θα μπoρούσα να είμαι και πιο συγκεκριμένη στο είδος των αυτοανακηρυχθέντων απ-άνθρωπων που κυκλοφορούν, αλλά το τελευταίο που ήθελα ήταν να δημιουργήσω αντιπαραθέσεις σε ένα θέμα που ήδη βασανιζόταν επ' αυτών....

είναι λεπτές αυτές οι διαφορές και ο καθρέφτης που χρησιμοποιείς πιθανότατα παραμορφωτικός.... ο δικός μου όμως είναι η ήσυχη και γαλήνια επιφάνεια του νερού... με την πραγματικά αναμενόμενη αντίδραση σου βλέπω πως τον χρησιμοποίησες... εύχομαι η αντανάκλαση που είδες να σε ικανοποίησε...


σου εύχομαι τα καλύτερα για την πορεία σου στο esoterica


Galadriel


the truth is OUTthere

Edited by - galadriel on 11/10/2005 13:55:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2005, 14:15:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

καλησπέρα,

μην ανησυχείς τόσο πολύ αγαπητή unseen... ακόμα και αυτά που θεωρούμε λάθη (ίσως περισσότερο αυτά) εξυπηρετούν τον καθένα από μας να βελτιωθεί και να προχωρήσει στο δρόμο του φωτός... τίποτα δεν είναι τυχαίο και τίποτα δεν είναι άχρηστο ή κακό....

για την πρόταση σου για το site, θα ήθελα πολύ να συμμετέχω εφόσον μου το επιτρέψουν κάποιες τεχνικές κυρίως λεπτομέρειες και φυσικά ακριβώς εάν πρόκειται αυτό να ΜΗΝ έχει κερδοσκοπικό χαρακτήρα

όσο για τον κήπο μου... κάτσε να πάει Ιανουάριος κι ευχαρίστως να έρθετε οικογενειακώς να τον δείτε (και λέω Ιανουάριος για να είναι σίγουρο πως βρισκόμαστε στο καταχείμωνο ) ...
πάντως θα δεις και μόνη σου ότι η επαφή ακόμα και με ένα τ.μ. γης, αληθινού χώματος θα σου αλλάξει ριζικά την επικοινωνία με την φύση... στο εύχομαι ολόψυχα!

αναφέρθηκες στο φόβο σου για τα σκυλιά και τα έντομα... μερικές φορές σκέφτομαι πως θα έπρεπε να με λένε ο γητευτής των ζώων .... δεν έχει υπάρξει περίπτωση που να μην έβαλα τα χέρια μου σε σκυλοκαυγά ή γατοκαυγά και να μην χώρισα ειρηνικά τα ζώα χωρίς απώλειες ... ο λόγος? η αγάπη που συζητάμε και ο σεβασμός της φύσης του ζώου... δεν μπορείς να φερθείς στο ζώο με τον τρόπο που θα καταλάβαινε ένας άνθρωπος γιατί δεν θα ανταποκριθεί... μπαίνεις στη θέση του και σκέφτεσαι σαν αυτό....
δύσκολο θα μου πεις.... έχεις δίκιο. Αυτό είναι δύσκολο να το κάνουμε για τους υπόλοιπους δίπλα μας, πόσο μάλλον για μία άλλη "ράτσα" ζωής... όμως στα ζώα (και ακόμα περισσότερο στα φυτά, ή στο σκέτο χώμα) απουσιάζει το κακώς εννοούμενο εγώ του λογικού ανθρώπου και νομίζω πως αυτό διευκολύνει κάπως τα πράγματα...

εγώ λυπάμαι περισσότερο αγαπητή unseen, γι'αυτόν που έχει κλείσει μάτια και καρδιά στον αληθινό κόσμο .... η εμπειρία αυτή δεν ήταν οδυνηρή για μένα αλλά για τον ίδιο.... κάπου βαθιά μέσα του ξέρει πως κάτι έχει χάσει, κάτι που θα τον βοηθούσε να αναπτυχθεί λίγο περισσότερο και αυτή η αίσθηση της απώλειας θα τον συντροφεύει πάντα...


συφμωνώ απόλυτα με την οπτική ότι είναι αδύνατον να βοηθήσεις κάποιον που δεν θέλει και σ'αυτές τις περιπτώσεις το σοφότερο είναι να αφήσεις τον άλλο/ους να κάνουν τις επιλογές τους...

με όλη μου την αγάπη
Galadriel


Υ.Γ. χίλια ευχαριστώ για την πρόσκληση, θα μου ήταν πολύ ευχάριστο να τα πούμε και από κοντά μόλις βρεθώ αθήνα...


the truth is OUTthere

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Unseen
Πλήρες Μέλος

Greece
1331 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 08:18:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Unseen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα

Όχι 3ADA μου δεν φαντάζομαι να χρειαστώ 2 εβδομάδες για να σου φωτοτυπήσω ένα βιβλίο. Ευελπιστώ ότι μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα θα είναι έτοιμο και θα μπορέσω να σου το δώσω. Βέβαια, ως μαμά μικρού παιδιού έχω ένα μικρό πρόβλημα με τις ώρες που μπορώ να συναντώ τους φίλους μου και οι οποίες είναι συνήθως ντάλα μεσημέρι σαββατοκύριακου. Προσβλέπω στην κατανόησή σου...

Με πολλή αγάπη,
Unseen


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Unseen
Πλήρες Μέλος

Greece
1331 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 08:32:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Unseen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα ξανά

Θα ήθελα να σε παρακαλέσω να επαναλάβεις για χάρη μου τον ορισμό σου των ξωτικών.

Δεν ξέρεις πόσο χάρηκα που σκέφτεσαι θετικά τη συμμετοχή σου στο site. Θα ήθελες να σου στείλω μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα τα κείμενα που ετοιμάζω στο προσωπικό σου mail; Όπως είπα, θα λείψω αύριο και μεθαύριο και είναι δύσκολο να μπω στο ίντερνετ από το σπίτι.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ οικογενειακώς πολύ για την πρόσκλησή σου να επισκεφθούμε τον κήπο σου. Ούτως ή άλλως θα είμαστε πολυάσχολοι μέχρι τον Ιανουάριο με τη μετακόμιση και άλλα πρακτικά ζητήματα.

Όμως θα αποκτήσουμε 10 τ.μ. κήπου, όχι ένα, και είμαι πάρα μα πάρα πολύ χαρούμενη.

Όσο για τους σκύλους: ο φόβος μου δεν είναι δικός μου. Εννοώ ότι ήταν φόβος της μητέρας μου που πέρασε σε μένα. Αυτόν τον αντιμετώπισα επιτυχώς μόλις το συνειδητοποίησα. Ο φόβος μου για τα έντομα όμως είναι κάτι το ακατανόητο, ακόμα και σε μένα.

Παρά τον φόβο μου πάντως μπορώ σε κάθε περίπτωση πολύ καλά να αισθανθώ τον πόνο, την κόπωση, την ασθένεια, την εμπιστοσύνη ή την έλλειψή της καθώς και κάθε μορφή άγχους που μπορεί να αισθάνεται ένα ζώο. Δεν ξέρω πώς γίνεται αυτό, απλά γίνεται.

Ξέρω επίσης πως μόλις το συνειδητοποίησα, ένιωσα τη ζωή μου να πολλαπλασιάζεται. Ακούγεται περίεργο αυτό, όμως στ' αλήθεια ήταν σα να μην είμαι μόνο εγώ, αλλά πολλοί άλλοι μαζί μου! Κι έτσι είναι ακόμα.

Όσον αφορά τη συνάντηση "κορυφής": εάν θέλει η 3ADA μπορούμε να συναντηθούμε οι δυο μας (εκείνη κι εγώ) για να της δώσω τη φωτοτυπία του βιβλίου και ξανασυναντιόμαστε οι τρεις μαζί όταν με το καλό βρεθείς στην Αθήνα.

Θέλω να σταθώ λίγο στην εξής φράση σου:

quote:
τίποτα δεν είναι άχρηστο ή κακό....

Δεν είναι ακριβώς έτσι, ξέρεις, δυστυχώς...

Με πολλή αγάπη,
Unseen
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 09:35:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΟΚ!

ΣΕ ΚΑΤΑ ΛΑΒΑΙΝΩ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΧΡΟΝΟΥ, ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΚΑΙ ΕΓΩ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΜΑΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΝΟΗΘΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΕ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ.

ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑ ΣΑΒΒΑΤΟΥ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΟΝΑ ΠΟΥ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ. ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ.

galadriel ΠΟΤΕ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ? ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΑ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2005, 18:29:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα


quote:
στα δικά μου μάτια ο άνθρωπος είναι η εξέλιξη του ξωτικού....
ένας κόσμος που τα πλάσματα του ήταν γεμάτα από συναισθηματικές δονήσεις (ξωτικά) έπρεπε κάποια στιγμή να προχωρήσει
και να αναπτύξει και τις νοητικές του ικανότητες (άνθρωπος)...
στην πορεία όμως, πιστεύω, πως η διανοητική ικανότητα εξελίχθηκε εις βάρος της συναισθηματικής νοημοσύνης... κι έτσι άρχισαν
να "σβήνουν" τα ξωτικά...

αυτά.... λυπάμαι αν δεν έχω τα φτερά της πεταλούδας αγαπητή unseen που ίσως περίμενες...
όπως είπα και σε άλλο ποστ, όσοι έχουμε επιστρέψει είναι για να ολοκληρώσουμε έναν κύκλο....

ο καθένας από μας, είναι αναγκασμένος να κλείσει αυτόν τον κύκλο σε έναν κόσμο αφιλόξενο...
αλλά νομίζω πως έτσι μετράει περισσότερο αυτή η προσπάθεια και όχι όταν ο δρόμος είναι στρωμένος
ροδοπέταλα...

κι όμως καλή μου unseen, έμαθα να βλέπω έναν κόσμο ενότητας και αρμονίας όπου τίποτα δεν είναι άχρηστο ή κακό...
όλα βοηθούν στην ανέλιξη της ψυχής ακόμα κι όταν ο σταυρός που αναφέρεις γίνεται του μαρτυρίου...

δεν ζητάω καμμία επιβεβαίωση του ποια είμαι και τι κάνω σ'αυτόν τον κόσμο... όμως έμαθα να προφυλάσσω τον κόσμο μου (κι αυτό όχι για χάρη μου, αλλά για όλους τους υπόλοιπους που τον απαρτίζουν) από μάτια που δεν μπορούν να "δουν"... έτσι λοιπόν θα μου επιτρέψετε να είμαι επιφυλακτική προς το παρόν ως προς τον χρόνο μιας ενδεχόμενης συνάντησης...

με όλη μου την αγάπη
... remain Galadriel

the truth is OUTthere

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 10:21:03  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΜ... ΤΟΚ ΤΟΚ! ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ! ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΜΕΣΑ?
ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ!
ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ (ΚΑΙ) ΕΔΩ ΔΗΜΟΣΙΑ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΑΣ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 10:24:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
δεν ζητάω καμμία επιβεβαίωση του ποια είμαι και τι κάνω σ'αυτόν τον κόσμο... όμως έμαθα να προφυλάσσω τον κόσμο μου (κι αυτό όχι για χάρη μου, αλλά για όλους τους υπόλοιπους που τον απαρτίζουν) από μάτια που δεν μπορούν να "δουν"... έτσι λοιπόν θα μου επιτρέψετε να είμαι επιφυλακτική προς το παρόν ως προς τον χρόνο μιας ενδεχόμενης συνάντησης...

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΠΕΡΝΩ ΤΟ ΛΟΓΟ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ "ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ".

Ο ΛΟΓΟΣ ΤΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ, ΑΝ ΑΥΤΗ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΕ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΕΙΣ, ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΟΙΩΣΕΙΣ ΑΒΟΛΑ (ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΙΩΣΕΙ ΑΒΟΛΑ ΑΥΤΗ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΚΡΥΨΩ ΤΗΝ ΑΓΝΟΙΑ ΜΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ!). ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑΣ ΚΑΦΕΣ ΚΑΙ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΚΟΙΝΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ, ΑΝΤΑΛΑΓΗ ΑΠΟΨΕΩΝ ΚΤΛ!

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΟΛΩΝ, ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΜΙΑ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ!
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ, ΤΟΣΑ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΑΣ...

ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΑ 3ADA!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 10:35:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΥΓ.

Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΑΝΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ, ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΑΝΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΟΦΕΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 18:24:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα

καλή μου 3ADA ούτε κατά διάνοια δεν έχω κάποιο πρόβλημα ούτε με σένα ούτε με την unseen, ίσα ίσα που θεωρώ ότι αντιμετωπίσατε πολύ θετικά μία δήλωση που είναι λογικό μόνο αντιδράσεις να σηκώνει....

ακόμα περισσότερο χαίρομαι που χάρη στις ερωτήσεις σου κάνουμε μία πολύ καλή συζήτηση και καταθέτουμε ο καθένας τις εμπειρίες και την οπτική του...

αυτό που ανέφερα πιο πάνω για το ποιοι μπορούν να "δουν" είχε να κάνει με άλλα πρόσωπα και καταστάσεις και ζητάω συγνώμη που δεν το διευκρίνησα...

πέρα απ' όλα τα άλλα, είναι δύσκολο να αφήσω την σκυλογατοοικογένεια μου και να φύγω όπως και την υπέροχη φύση
που με περιβάλλει... η αθήνα είναι λίγο παραπάνω γκρίζα απ' ότι αντέχει ένα ξωτικό

με πολλή αγάπη
Galadriel

the truth is OUTthere

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Unseen
Πλήρες Μέλος

Greece
1331 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2005, 08:22:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Unseen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους, επέστρεψα από μία Φραγκφούρτη που είχε πολύ καλύτερο καιρό απ' ό,τι η Αθήνα!!!

Λοιπόν, έχω χάσει κάποιο επεισόδιο καλή μου galadriel γιατί ξαφνικά βλέπω το τελευταίο ποστ σου προς εμένα και αναρρωτιέμαι τι έκανα και τι είπα που μπορεί να ευθύνεται για το περιεχόμενό του.

Θέλω κατ' αρχάς να σου πω ότι ποτέ δεν περίμενα να έχεις φτερά και μυτερά αυτάκια. Απεναντίας, αν μου έλεγες ότι διαθέτεις τέτοια "αξεσουάρ", θα έλεγα ότι μάλλον δεν στέκεις καλά. Ωστόσο, σε κάποιο ποστ μου έγραψα ότι αιθερικά όλοι μα όλοι οι άνθρωποι διαθέτουμε τέτοιου είδους "αξεσουάρ" τα οποία μπορεί κανείς να αγγίξει, να ψηλαφίσει ή να δει εάν έχει εξασκήσει τα αιθερικά του μάτια.

Επομένως δεν καταλαβαίνω τη μια κάποια πικρία με την οποία μου απάντησες και την οποία μπορώ να αποδώσω σε δύο ενδεχομένως λόγους: (α) στο ότι σου ζήτησα να επαναλάβεις τον ορισμό σου των ξωτικών, πράγμα για το οποίο δεν είχα ούτε στο ελάχιστο κακή πρόθεση, νόμιζα απλά ότι ήταν κάτι άλλο απ' αυτά που είχαμε ανταλλάξει εδώ, (β) στο ότι στην απάντησή μου προς τον/την Mirror δεν σε υποστήριξα όπως θα ήθελες (;). Αν είναι κάτι πέρα απ' αυτά τα δύο, ειλικρινά δεν μπορώ να φανταστώ τι είναι.

Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να σου ζητήσω συγνώμη και να σε διαβεβαιώσω ότι δεν ήταν ποτέ μέσα στις προθέσεις μου να σε φέρω σε δύσκολη θέση (με οποιονδήποτε τρόπο - ηθελημένα ή άθελά μου).

Όσον αφορά το ενδεχόμενο μιας συνάντησης, όπως έχω ξαναγράψει, αισθάνομαι τυχερή που σε "γνώρισα" και θα εξακολουθήσω να αισθάνομαι έτσι ακόμα κι αν η γνωριμία αυτή περιοριστεί μέσα στο φόρουμ.

Εξυπακούεται πως, όπως η 3ADA, ούτε κι εγώ θέλω να κάνεις κάτι που κρίνεις πως μπορεί να βλάψει εσένα ή τον κόσμο σου. Και μάλιστα αυτό ακριβώς εννοούσα όταν έλεγα πως φοβήθηκα ότι ειπώθηκε δημόσια κάτι παραπάνω απ' αυτό που έπρεπε (ιδίως σε σχέση με την αποκάλυψη των ονομάτων σου).

Όσο για τον σταυρό: κάθε σταυρός είναι ένας σταυρός μαρτυρίου. Αναφέρομαι στο σύμβολο αλλά και στην αστρολογική έννοια των τριών σταυρών. Ο σταυρός έχει να κάνει με την εκδήλωση πάνω στη γη, με την ενσάρκωση, και αυτή από μόνη της μπορεί να γίνει φυλακή για τον Ανώτερο Νου ή το πνεύμα. Η έλξη της ύλης είναι πολύ βαριά.

Διάβασα κάποτε αυτή την τριλογία "Συνέντευξη με τον Θεό" ή "Συζήτηση με τον Θεό" - δεν θυμάμαι τον τίτλο. Εκεί μέσα έλεγε πως ακόμα και ο Χίτλερ πήγε στον Παράδεισο. Αυτό είναι κάτι που δεν μπορώ να πιστέψω. Όπως δεν μπορώ να πιστέψω πως πάνε στον "Παράδεισο" (δεν μιλώ φυσικά για το περιεχόμενο που συνήθως αποδίδουμε στον όρο) όσοι άνθρωποι ασκούν βία. Αυτό ήθελα να συζητήσουμε όταν έκανα το τελευταίο quote από κάποιο ποστ σου.

Και λοιπόν αυτά από μένα προς το παρόν.

Με πολλή αγάπη,
Unseen
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Unseen
Πλήρες Μέλος

Greece
1331 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2005, 08:33:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Unseen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα 3ADA

Είναι δύσκολο να εμπιστευτεί κανείς ανθρώπους που δεν γνωρίζει, το ξέρω. Νομίζεις πως για μένα δεν είναι δύσκολο;

Την τελευταία φορά που κάποιος εντυπωσιάστηκε από τις γνώσεις μου (ήταν άντρας βέβαια), προσπάθησε να με πείσει πως είμαι η δίδυμη ψυχή του (βεβαίως φαντασιωνόταν για τον εαυτό του ότι ήταν ένας πεντάκτινος αστέρας που ενσαρκώνεται μία φορά κάθε 140.000 χρόνια) και το μόνο που τον συγκράτησε από το να προσπαθήσει να φτάσει στην "τέλεια ένωση και απελευθέρωση των ενεργειών" μέσα από αυτό που ίσως φαντάζεσαι ήταν ο χαρακτήρας μου και το πολύ σοβαρό ενδεχόμενο να του ρίξω μπουνιά!

Προσωπικά θα ήθελα να παραμείνουμε στη χαρά που αισθανθήκαμε εγώ, εσύ και η galadriel όταν αναγνωρίσαμε η μία την άλλη. Μέσα στο φως της χαράς αυτής δεν είδα ποτέ χώρο για επιβεβαιώσεις ή ανασφάλειες, είδα μόνο αγάπη για τη ζωή.

Γι' αυτό η αποδοχή μου της πρόσκλησής σου για καφέ παραμένει, όπως και η προσφορά μου για την φωτοτύπηση του βιβλίου. Και για να αισθάνεσαι άνετα, μπορείς αν θέλεις να έρθεις στον καφέ (εφόσον ακόμη το επιθυμείς) με έναν, δύο, τρεις ή όσους φίλους σου θέλεις, δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Εντάξει;

Με πολλή αγάπη,
Unseen
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Unseen
Πλήρες Μέλος

Greece
1331 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2005, 08:35:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Unseen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή mariha2912

Είναι μεγάλη μας τιμή που μας παρακολουθείτε βεβαίως, αλλά γιατί δεν συμμετέχετε κι εσείς; Μπορεί μια καίρια ερώτηση κάποια στιγμή να μας οδηγήσει σε μια πολύτιμη αλήθεια...

Πολύ φιλικά,
UnseenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2005, 08:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλημέρα σε όλους, επέστρεψα από μία Φραγκφούρτη που είχε πολύ καλύτερο καιρό απ' ό,τι η Αθήνα!!!

ΦΡΑΓΚΦΟΥΡΤΗ???

ΤΙ ΜΑΣ ΕΦΕΡΕΣ??? ΕΧΕΙ ΩΡΑΙΑ ΛΟΥΚΑΝΙΚΑΚΙΑ ΕΚΕΙ! ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Unseen
Πλήρες Μέλος

Greece
1331 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2005, 08:41:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Unseen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
galadriel

Just for the record, πιστεύω πως είναι απολύτως εφικτό να εκδηλωθεί ένα ξωτικό σαν άνθρωπος και να έχει συνείδηση της ταυτότητάς του. Ελπίζω να σε καλύπτω με αυτό.

Όλη την αγάπη μου,
Unseen


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Unseen
Πλήρες Μέλος

Greece
1331 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2005, 08:44:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Unseen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι 3ADA μου αλλά παχαίνουν τα ρημάδια.... Επίσης έχει ωραία ψωμιά και είδη αρτοποιΐας και πολύ ωραίες σοκολάτες από το Βέλγιο δίπλα!

Κι επειδή όλα αυτά παχαίνουν και επειδή πήρα και μια βαλίτσα δώρα για τον γιο μου, δυστυχώς... δεν έφερα τίποτε άλλο πέρα από την αγάπη μου την οποία είχατε ούτως ή άλλως!

UnseenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2005, 10:12:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
δεν έφερα τίποτε άλλο πέρα από την αγάπη μου την οποία είχατε ούτως ή άλλως!!!




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2005, 10:17:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ναι 3ADA μου αλλά παχαίνουν τα ρημάδια....

ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΕΣ... ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΠΑΧΑΙΝΕΙ.

ΕΓΩ ΤΑ ΤΣΑΚΙΖΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Unseen
Πλήρες Μέλος

Greece
1331 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 08:07:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Unseen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα 3ADA

Εσύ μπορεί να μη μπορείς να βάλεις γραμμάριο, για ρώτα όμως και τους υπόλοιπους...

Τελικά, να σου το φωτοτυπήσω το βιβλίο; Τι λες;

Με πολλή αγάπη,
UnseenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 08:20:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ ΝΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ΘΑ ΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΠΟΛΥ!

ΟΤΑΝ ΦΥΣΙΚΑ ΒΡΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΔΙΑΘΕΣΗ, ΔΕΝ ΒΙΑΖΟΜΑΙ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Unseen
Πλήρες Μέλος

Greece
1331 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 09:09:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Unseen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καμία υποχρέωση, ίσα-ίσα μεγάλη μου χαρά γιατί θα μπορούμε έτσι να έχουμε κοινό σημείο αναφοράς και να μιλάμε με μεγαλύτερη άνεση...

Θα σε ειδοποιήσω όταν θα είναι έτοιμο.

Με πολλή αγάπη,
Unseen


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 09:28:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΚ!

ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ! ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η galadriel ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ!!!!!!! ΤΑΪΣΤΕ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΟΥ.... ΛΟΙΜΟΚΤΟΝΕΙ!!

PLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEASE!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Unseen
Πλήρες Μέλος

Greece
1331 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 10:05:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Unseen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω 3ADA μου πού είναι η galadriel, μάλλον τη χάσαμε, αλλά ελπίζω να είναι προσωρινό.

Φαντασία ε; Χμ. Υπάρχουν δύο είδη φαντασίας: η δημιουργική και η κοινή. Θα μπορούσαμε να τις πούμε "φαντασία" και "φαντασιοπληξία". Η δεύτερη είναι αυτό που είναι, μία αυτιστική άσκηση του νου. Η πρώτη όμως, είναι αυτή που μπορεί να λειτουργήσει σα γέφυρα ανάμεσα στους κόσμους....

Τι θέλεις λοιπόν να σου πω χαρά μου; Θέλεις να σου πω ένα-δυο πράγματα για το πώς μπορεί κανείς να ανιχνεύσει τις ενέργειες που υπάρχουν σε έναν χώρο στη φύση, ενόψει και των επικείμενων εργασιών που θα αναλάβεις με τους γονείς σου;

Με πολλή αγάπη,
Unseen
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 29 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy