ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Δαρβίνος vs Θρησκείας
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 26
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 11:30:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Mithro-geostat : (Δηλαδή καμμενε σπυριάρη)

Νομίζεις οτι δεν έχουμε καταλάβει ολοι οτι είστε το ιδιο ατομο ?

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ...




Καλημερα στον τυπο που θετει ορια και δημιουργει στρατοπεδα!


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 11:34:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Βρε δυσεύρετε μαλάκα, τι θα γίνει με σένα ; Άλλη δουλειά δεν έχεις να κάνεις ;



Καλώς τον Mi{tzi}thra-s....kai tin oyritsa toy

Δεν κοιμήθηκες καλά ε???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 18/11/2010 11:36:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 11:37:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εΦη,πιες καφε πρωτα γιατι δε βλεπεις καλα.
Αν και η χλευη οπως και ο επαινος παυουν να σε απασχολουν οταν καταλαβεις απο που προερχονται!
Ειναι και αυτο στα τσιτατα που σκονταψες!
Την καλημερα μου!


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mithras
troll


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 11:37:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mithras  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

21/11/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 11:42:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

εΦη,πιες καφε πρωτα γιατι δε βλεπεις καλα.
Αν και η χλευη οπως και ο επαινος παυουν να σε απασχολουν οταν καταλαβεις απο που προερχονται!
Ειναι και αυτο στα τσιτατα που σκονταψες!
Την καλημερα μου!


You've got to fight for your right

to fight


H Χλεύη και ο καφές πάνε μαζί , δεν το ήξερες...???
Την καλημέρα και απο μένα..."Χλεύη"


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 11:45:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ευ οι,
ευ
χαρη
εις
το

Το ω δεν ειναι τυπογραφικο - ορθογραφικο λαθος!


You've got to fight for your right

to fight

Edited by - geostat on 18/11/2010 12:56:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 11:49:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Περισσότερα απο 10 000 000 σταυρώθηκαν για αυτήν την αλήθεια ...


Εγώ οφείλω να πω αυτό που βλέπω. Άλλες εποχές μπορεί να μην γλίτωνα και την σταύρωση, αυτή όμως είναι η νέα εποχή.

Πῦρ ἦλθον βαλεῖν ἐπὶ τὴν γῆν, καὶ τί θέλω εἰ ἤδη ἀνήφθη!


Δεν θα σε σταυρώσει κανένας φλε μου...το κάνεις εσύ μόνος σου για τον εαυτό σου...
Οι άνθρωποι έχουν όμορφα πράγματα να κάνουν , τουλάχιστον το "παλεύουν"....εσύ το παιζεις "ο Χριστός ξανα-σταυρώνεται" αλλα μην ψάχνεις για σταυρωτές προκειμένου να εκλογικεύσεις τον σταυρό που κουβαλάς...δικό σου έργο είναι.

Καλημέρα!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mithras
troll


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 11:56:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mithras  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

21/11/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 11:58:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Mithro-geostat : (Δηλαδή καμμενε σπυριάρη)

Νομίζεις οτι δεν έχουμε καταλάβει ολοι οτι είστε το ιδιο ατομο ?

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ...


Πλάκα κάνεις? Κάνει μπάμ οτι είναι 2 διαφορετικά άτομα.

Δεν είναι σωστό να κατηγορούμε κάποιον για κάτι που δεν είναι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 12:04:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είναι σωστό λέει ο συνδίκτυος να κατηγορούμε άδικα.....

ΑΔΙΚΑ...Ε???

Σ'αυτό στάθηκες αγαπητέ...όλα τ'αλλα δεν σε απασχόλησαν..???

Εδώ βρήκες να παρέμβης...ΜΟΝΟ??


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 12:10:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μη πλανάσθε, ο Θεός δεν εμπαίζεται· επειδή ό,τι αν σπείρη ο άνθρωπος, τούτο και θέλει θερίσει·

Η βασική αρχή του Κρόνου είναι: Ό,τι έσπειρες θα θερίσεις.

Χρόνος, αληθείας πατήρ. Απολλώνιος.

Πῦρ ἦλθον βαλεῖν ἐπὶ τὴν γῆν, καὶ τί θέλω εἰ ἤδη ἀνήφθη!


Και σύ τι έχεις την αίσθηση ότι σπέρνεις φίλε μου..με τα όσα λές καιόπως τα λές και με όσα κάνεις.???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Think_Math
Μέλος 3ης Βαθμίδας

USA
769 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 12:13:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Think_Math  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Mithro-geostat : ( καμμένος - σπυριάρης)

quote:
Καημένο μικρόβιο να ξέρες τι σε περιμένει.

Αυτοί που ξέρουν τον geostat που είναι εδώ μέσα πολύ περισσότερο
καιρό από ότι εγώ, ξέρουν ότι και πάλι λες μαλακίες.

Απλά ίσως αυτός να μπορεί να συζητήσει σε αντίθεση με τα τρολ.

Κράτα τον πόνο σου, με αυτόν θα μείνεις.

Άμα ξέρεις κιόλας να τον κατευθύνεις προς τα μέσα, καλό θα σου κάνει.

Γιατί το πρόβλημα σου είσαι εσύ και όχι ο θεός.


Οποιος δει τον ρυθμό των ερωταπαντήσεων μεταξύ σας , που χρονικά διαφέρουν 5 - 10 λεπτα , καθώς και το συντακτικό και την "λογική" που χρησιμοποιείτε , είναι φανερο πως πρόκειται για το ιδιο καμμένο άτομο .
Είναι ο ίδιος τρόπος "σκεψης" .

Ποιον νομίζεις οτι μπορείς να ξεγελάσεις κακόμοιρε ?

Αντε , τράβα ακομα μία για πρωινό , και ξαναέλα να σε ταισω .
ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 12:23:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν είναι σωστό λέει ο συνδίκτυος να κατηγορούμε άδικα.....

ΑΔΙΚΑ...Ε???

Σ'αυτό στάθηκες αγαπητέ...όλα τ'αλλα δεν σε απασχόλησαν..???

Εδώ βρήκες να παρέμβης...ΜΟΝΟ??


Ο κύριος υπεύθυνος για αυτήν την κατάσταση είσαι εσύ.Δεν αφήνεις τίποτα να πέσει κάτω και απαντάς σε όλα όσα σου λέει.Απλά άστον να λέει.Αμα δεν του δίνεις σημασία θα πάψει.

Αμα έλεγε κάποιος οτι εσύ είσαι ο lupus,πώς θα σου φαινόταν?Για αυτό λέω οτι είναι άδικο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mithras
troll


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 12:29:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mithras  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

21/11/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 13:01:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Οποιος δει τον ρυθμό των ερωταπαντήσεων μεταξύ σας , που χρονικά διαφέρουν 5 - 10 λεπτα , καθώς και το συντακτικό και την "λογική" που χρησιμοποιείτε , είναι φανερο πως πρόκειται για το ιδιο καμμένο άτομο .
Είναι ο ίδιος τρόπος "σκεψης" .

Ποιον νομίζεις οτι μπορείς να ξεγελάσεις κακόμοιρε ?

Αντε , τράβα ακομα μία για πρωινό , και ξαναέλα να σε ταισω .
ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ .



Ο καπνος πρεπει να βγαινει στο μπαλκονι,ειπαμε εχουμε και παιδια.
Θα μπορουσα να αντικρουσω τα παραπανω με την ωρα δυο απαντησεων πιο πανω,αλλα αυτο δεν αποκλειει το ανοιγμα δυο διαφορετικων ποστ(προοδευει η τεχνολογια και σου δινει αυτη τη δυνατοτητα)
οπως εχεις και το ελευθερο να πιστευεις οτι η κινηση σου ειναι προιον ιδιας βουλησης!
Κανενα προβλημα!


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 14:46:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Δεν είναι σωστό λέει ο συνδίκτυος να κατηγορούμε άδικα.....

ΑΔΙΚΑ...Ε???

Σ'αυτό στάθηκες αγαπητέ...όλα τ'αλλα δεν σε απασχόλησαν..???

Εδώ βρήκες να παρέμβης...ΜΟΝΟ??


Ο κύριος υπεύθυνος για αυτήν την κατάσταση είσαι εσύ.Δεν αφήνεις τίποτα να πέσει κάτω και απαντάς σε όλα όσα σου λέει.Απλά άστον να λέει.Αμα δεν του δίνεις σημασία θα πάψει.

Αμα έλεγε κάποιος οτι εσύ είσαι ο lupus,πώς θα σου φαινόταν?Για αυτό λέω οτι είναι άδικο.


Προφανώς δεν έχεις προσέξει ότι βρίζει τους πάντες...ή το έχεις και απλά σε αφήνει αδιάφορο...???
Και ΕΙΝΑΙ ο Lupus...ας το διαψεύσει λοιπόν εφοσον δεν είναι...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 15:03:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Προφανώς δεν έχεις προσέξει ότι βρίζει τους πάντες...ή το έχεις και απλά σε αφήνει αδιάφορο...???

Το βλέπω αυτό,αλλά κανείς δεν μπορεί να κάνει κάτι με αυτόν.Οτι και να πεί κάποιος θα συνεχίσει,και θα συνεχίζει όσο του δίνεται η αφορμή απο εσένα και τους άλλους να το κάνει.

Δεν είναι και πολύ έξυπνο εκ μέρους σου να του απευθύνεις τον λόγο.

Δεν φταίει αυτός,αλλά εμείς που ασχολούμαστε.

quote:
Και ΕΙΝΑΙ ο Lupus...ας το διαψεύσει λοιπόν εφοσον δεν είναι...

Πώς? Να του ζητήσουμε να φέρει καμια ταυτότητα ή να κάνει τεστ dna?

Απλά δεν κολάει ο τρόπος γραφής.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 15:07:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Προφανώς δεν έχεις προσέξει ότι βρίζει τους πάντες...ή το έχεις και απλά σε αφήνει αδιάφορο...???

Το βλέπω αυτό,αλλά κανείς δεν μπορεί να κάνει κάτι με αυτόν.Οτι και να πεί κάποιος θα συνεχίσει,και θα συνεχίζει όσο του δίνεται η αφορμή απο εσένα και τους άλλους να το κάνει.

Δεν είναι και πολύ έξυπνο εκ μέρους σου να του απευθύνεις τον λόγο.

Δεν φταίει αυτός,αλλά εμείς που ασχολούμαστε.

quote:
Και ΕΙΝΑΙ ο Lupus...ας το διαψεύσει λοιπόν εφοσον δεν είναι...

Πώς? Να του ζητήσουμε να φέρει καμια ταυτότητα ή να κάνει τεστ dna?

Απλά δεν κολάει ο τρόπος γραφής.


Είπα , ας το διαψεύσει και μου αρκεί αυτό , ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 15:32:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
think math
quote:
Οποιος δει τον ρυθμό των ερωταπαντήσεων μεταξύ σας , που χρονικά διαφέρουν 5 - 10 λεπτα , καθώς και το συντακτικό και την "λογική" που χρησιμοποιείτε , είναι φανερο πως πρόκειται για το ιδιο καμμένο άτομο .
Είναι ο ίδιος τρόπος "σκεψης" .

Πείτε μου και εμένα ρε παιδιά ποιός είναι?

Ρε φίλε Mithras πές και τίποτα για εμένα. Νοιώθω κάπως παραπονεμένος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 15:38:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

think math
quote:
Οποιος δει τον ρυθμό των ερωταπαντήσεων μεταξύ σας , που χρονικά διαφέρουν 5 - 10 λεπτα , καθώς και το συντακτικό και την "λογική" που χρησιμοποιείτε , είναι φανερο πως πρόκειται για το ιδιο καμμένο άτομο .
Είναι ο ίδιος τρόπος "σκεψης" .

Πείτε μου και εμένα ρε παιδιά ποιός είναι?

Ρε φίλε Mithras πές και τίποτα για εμένα. Νοιώθω κάπως παραπονεμένος..


Μήπως θέλεις Φώτη να σου απαγγείλω εγώ τον εξάψαλμο...???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mithras
troll


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 17:11:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mithras  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

21/11/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mithras
troll


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 17:20:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mithras  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

21/11/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3
Πλήρες Μέλος


1189 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 17:30:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3 :

quote:
εδω σου παραθετω αποσπασμα αρθρου που λεει πως η λιμνη Τσαντ παλαιοτερα ηταν μεγαλυτερη της Κασπιας (βλεπεις οτι μιλουσα και μιλαω βασει στοιχειων;)

Lake Chad is believed to be a remnant of a former inland sea which has grown and shrunk with changes in climate over the past 13,000 years. At its largest, around 4000 BC, this lake is estimated to have covered an area of 400,000 km²...


Κανεις δεν διαφωνεί οτι στο μακρινό παρελθόν η σαχάρα δεν ήταν το ανυδρη οσο σήμερα .
Αυτο είναι γνωστό .

Αλλο είναι αυτο , και αλλο είναι να μιλας για παγκοσμιους κατακλυσμούς που σκέπασαν την σαχάρα με νερό υψους 50 και 100 μέτρων .

Επιπλεον η λιμνη Τσαντ στην οποια αναφέρεσαι προσπαθώντας να πιαστεις απο ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ κυριολεκτικά , βρίσκεται στην ΥΠΟΣΑΧΑΡΙΑ Αφρική 2.500 χιλιομετρα μακρια απο τις πυραμίδες .
Δηλαδή αποσταση ΔΙΠΛΑΣΙΑ απο οσο απέχει απο τις πυραμίδες η ΑΘΗΝΑ .
Τα νερά της λίμνης αυτης εχουν αυξομοιωθεί στο παρελθόν πολλες φορές γιατί βρίσκεται κοντα στην τροπικη Αφρική που δέχεται μεγάλα ποσά βροχοπτώσεων .
Με κανένα τρόπο δεν συσχετίζεται το ποσο νερό έχει η λίμνη αυτη , με το τι υμβαίνει στην Σαχάρα , ή με κατακλυσμούς και άλλα ευφάνταστα .


quote:
υγ...το μπουμπουνοκεφαλη σε πειραξε, το παλαβομαρες ομως το θεωρησες φυσιολογικο..

Μα αυτα που γράφεις είναι ΛΟΓΙΚΑ τωρα :
Η λίμνη Τσαντ ήταν μεγάλη οσο η Κασπια , αρα έγινε κατακλυσμός στην Αιγυπτο ?
Τι να σου πω ...



1) ε οχι και κανεις δεν διαφωνει, ο γεωλογος που επικαλεστηκες μας ελεγε οτι η Σαχαρα ηταν ανυδρη ερημος και πριν 13000 χρονια...ε αυτο ηταν πατατα, τι να κανουμε...

2) η λιμνη Τσαντ ανηκει η μιση στη Σαχαρα και η αλλη μιση στην υποσαχαρια Αφρικη, φαντασου ομως οτι οταν ειχε το μεγεθος της Κασπιας ηταν τριακοσιες φορες μεγαλυτερη απο την λιμνη που βλεπεις στο χαρτη και αρα αναλογικα κατελαμβανε πολυ μεγαλη εκταση στη Σαχαρα..η οποια Σαχαρα τοτε ειχε και αλλες λιμνες, ειχε ποταμους, ειχε βλαστηση, ειχε ελεφαντες...

3) το οτι η Σαχαρα απο το τελος της Πλειστοκαινου και μετα ερημοποιηθηκε σταδιακα και εχασε τις λιμνες, τα ποταμια, τη βλαστηση της και τα ζωα που ζουσαν απ'αυτην οφειλεται σε μια αποτομη κλιματολογικη μεταβολη που ξεκινησε απο τοτε...εγω λοιπον λεω πως τοσο η ερημοποιηση της Σαχαρας οσο και το λειωσιμο των παγετωνων οφειλονται σε αυτη τη μεταβολη και το σεναριο μου ειναι πως οφειλεται στη μετατοπιση του αξονα της γης...αυτη η αποτομη μετατοπιση εφερε πρωτα τον κατακλυσμο σαν αμεσο φαινομενο και μετα σε βαθος χρονου το λειωσιμο των παγετωνων, την ερημοποιηση της Σαχαρας και την εξαφανιση βασικων ζωικων κλαδων...

ο Αινσταιν ειπε πως συχνα στο παρελθον της γης συνεβησαν μετατοπισεις του αξονα της γης με κατακλυσμικα φαινομενα ως συνεπειες, εγω λεω το εξης απλο: αν θελουμε να εντοπισουμε πιθανες περιοδους που συνεβησαν τετοια γεγονοτα πρεπει να ψαξουμε στις περιοδους που ειχαμε αποτομες και μεγαλης κλιμακας μεταβολες του κλιματος...τωρα συμβαινει και το εξης: η ημερομηνια του Πλατωνα για τον κατακλυσμο βρισκεται στην περιοδο του τελους της Πλειστοκαινου, κατι που εμενα με γοητευει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 17:30:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


quote:
Και ΕΙΝΑΙ ο Lupus...ας το διαψεύσει λοιπόν εφοσον δεν είναι...

Είπα , ας το διαψεύσει και μου αρκεί αυτό , ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

εΦη,δε φταιω εγω που εχετε μαθει εδω μεσα σε τακτικες μαχης ελιγμους αποφυγης και σε κατα φαντασιαν ασθενης...
Ειδικα εσενα τα μπινελικια που σου πρεπουν θα τα εριχνα ευχαριστως,αλλα κατι μου λεει οτι τα μουτρα μου θα φτυνα και δεν το κανω γενικα γι'αυτο ακριβως το λογο.Ομως δεν προκειτε να εμποδισω και κανενα να το κανει αν ετσι νομιζει οτι ειναι το πρεπον,ουτε και θα κλαφτω σε κανεναν αν καποιος μου ριξει τα μπινελικια της αρκουδας.
Οτι δεν ειμαι ο Mithras το ειπα και παραπανω και σου λεω κοιτα την απαντηση αυτη :Απεστάλη: 18/11/2010, 11:37:12
και αυτη :Απεστάλη: 18/11/2010, 11:37:42
Τωρα αν νομιζεις οτι καθισα και εκανα ολοκληρη ιστορια για σενα και τον thick math,εχετε μεγαλη ιδεα για τον εαυτο σας...


Mithras...
τωρα που απανταμε και μαζι μαυρο φιδι που μας εφαγε φιλε!


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 17:35:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3

Νομιζα οτι η σαχαρα εγινε ετσι απο τις φωτιες του φαεθων και οχι απο τον κατακλυσμο που εγινε αργοτερα,ειπε ο κελσος εναλλασσομενες οι καταστροφες...
Για το βιντεακι και τις τροχιες των πλανητων απο τους πυθαγοριους εχει κανενας τιποτα ενδιαφερων;


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 17:39:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μωρή καμμένη ψείρα είπα εγώ ότι δεν είμαι ο Lupus; lol


Πῦρ ἦλθον βαλεῖν ἐπὶ τὴν γῆν, καὶ τί θέλω εἰ ἤδη ἀνήφθη!


Το θεμα τους ειναι οτι ειμαι εγω ο Lupus εσυ το ξερουν οτι εισαι ,καποιο παιδικο παιχνιδακι μου θυμιζει ή μηπως ελληνικη ταινια;


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mithras
troll


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 17:48:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mithras  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

21/11/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mithras
troll


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 17:51:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mithras  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

21/11/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 17:57:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπερβολες,



You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2010, 18:00:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

εΦη,δε φταιω εγω που εχετε μαθει εδω μεσα σε τακτικες μαχης ελιγμους αποφυγης και σε κατα φαντασιαν ασθενης...
Ειδικα εσενα τα μπινελικια που σου πρεπουν θα τα εριχνα ευχαριστως,αλλα κατι μου λεει οτι τα μουτρα μου θα φτυνα και δεν το κανω γενικα γι'αυτο ακριβως το λογο.

Ομως δεν προκειτε να εμποδισω και κανενα να το κανει αν ετσι νομιζει οτι ειναι το πρεπον,ουτε και θα κλαφτω σε κανεναν αν καποιος μου ριξει τα μπινελικια της αρκουδας.
Οτι δεν ειμαι ο Mithras το ειπα και παραπανω και σου λεω κοιτα την απαντηση αυτη :Απεστάλη: 18/11/2010, 11:37:12
και αυτη :Απεστάλη: 18/11/2010, 11:37:42
Τωρα αν νομιζεις οτι καθισα και εκανα ολοκληρη ιστορια για σενα και τον thick math,εχετε μεγαλη ιδεα για τον εαυτο σας...


Mithras...
τωρα που απανταμε και μαζι μαυρο φιδι που μας εφαγε φιλε!


You've got to fight for your right

to fight


Καλά μην ζοριζεσαι πολύ και σκίσεις κανα καλτσόν...Χλεύη...όλο δηλώσεις είσαι και σύ και το Τρόλ...και απο κατινστικες συμπεριφορές θα τις βρείτε εκεί ακριβώς που βρίσκονται ... στα μούτρα σας...

Δεν μου λές ρε τυπάκο , ποιός μίλησε για ίδιο πρόσωπο ανάμεσα σε σένα και το Τρόλ..???

Εγώ σε αποκάλεσα ευθέως ουρίτσα του και δεν ανακαλώ που να χτυπάς το κολαράκι σου κάτω...και ουδέποτε είπα ότι είστε το ίδιο πρόσωπο ...

Ουρίτσα του είπα ότι είσαι.."ακόλουθός του" ...συμπαθών του ... όπως θές πέστο...αυτό είπα , τι ασυναρτησίες είναι αυτές που λές Χλεύη..???

Προσωπικά σε θεωρώ και άλλα πολλά πράματα αλλα ουδέποτε τα κοινοποίησα -το ξέρεις έτσι..???- και παρ'ολο που προκλήθηκα απο σένα επανειλλημένα και μάλιστα απο την πρώτη στιγμή που πρωτο-εμφανίσθηκες , ειρωνεύεσαι με ασφάλεια διότι αν το έκανες αυτό στην προσωπική σου ζωή σε κάποιον απέναντί σου τετ-α-τετ θα τις έτρωγες τις κλωτσιές σου...!!!

Έχεις μπεί εδώ μεσα και η μια σαχλαμάρα διαδέχεται την άλλη κάθε φορά που μιλάς...μη υπεισερχόμενος ποτέ στην ουσία των θεμάτων αλλα για να κάνεις κάτι που σε εκφράζει...ξέρεις εσύ αλλα και όλοι οι υπόλοιποι που σε παρακολουθούν, τι εννοώ..!!!

Λοιπόν , σαν απευθύνεσαι στο πρόσωπό μου -ένθεν- να πλένεις το στόμα σου με Close-up...δεν θα πώ τίποτ'αλλο...καλό θα ήταν να μην μου απευθύνεις ξανά τον λόγο για την ακρίβεια...!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 26 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1679688
Maintained by Digital Alchemy