ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 REIKI - Η ΜΥΣΤΙΚΗ ΤΕΧΝΗ ΤΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 26
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Λίλλιαν
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2006, 09:43:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λίλλιαν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημέρα σας !

Είστε όλοι καλά?

~~ * ~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρωρ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2006, 10:24:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρωρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημερούδια και από μένα.

Είμαι καλά, με πολύ-πολύ Ρέικι εχτές το βράδυ. Κοιμήθηκα με τα χέρια στο ηλιακό!!! Σήμερα ΠΕΙΝΑΩ σαν λύκος!! Αν είναι έτσι, μερικά κιλάκια τα έχω σίγουρα, οπότε παιδιά, πρέπει να βρούμε άλλη πιο ακίνδυνη θέση για να μας παίρνει ο ύπνος!!!

Σας φιλώ όλουςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λίλλιαν
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2006, 10:41:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λίλλιαν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα Ρωρ,
Καλά που έχουμε μόνο τρείς διαφορετικές διευθύνσεις e-mail!
Ακου τώρα πληροφορία, Σε επίπεδο αύρας στο σημείο κεφαλής και πάνω έχουμε ένα υπέροχο αόρατο, διάφανο κωνοειδές καπέλλο. Στο τέλος του καπέλλου υπάρχει ένας 'φάρος' που ακτινοβολεί. Αυτό το καπέλλο μας είναι όρθιο όσο είμαστε και εμείς και λειτουργεί στο full όλη την διάρκεια της ημέρας. Περιέχει τις εμπνεύσεις μας που αν τις αντιληφθούμε τις πράττουμε, τις ανώτερες σκέψεις μας, τις σκέψεις μας γενικώς αλλά και τους πονοκεφάλους μας.

Το βράδυ όταν ξαπλώνουμε ξαπλώνει μαζί μας, και το σχήμα του καλύπτει το ηλιακό μας πλέγμα, ενώ ο φάρος του κουμπώνει άκριβώς στο διάφραγμα. Ετσι λοιπόν όταν κοιμώμαστε είναι καλό να έχουμε λύσει όσο περισσότερες απο τις σκέψεις αλλά και τα συναισθήματά μας μπορούμε, να μην κοιμώμαστε δηλαδή με αισθήματα μπερδεμένα, με θυμούς και αγωνίες αλλά όσο μπορούμε πιο ήρεμοι και καθαροί.
Οταν συμβεί αυτό η επόμενη μέρα μας βρίσκει με μια έτοιμη λύση για το πρόβλημά μας, ή με καλή διάθεση ή με ένα πονοκέφαλο που δεν ξέρουμε πως εμφανίστηκε ή ακόμη με ένα βάρος.

Ισως όλα αυτά να εμφανίστηκαν γιατί τα κατεβάσαμε απο το αόρατο ενεργειακό πεδίο της νόησης τα φιλοξενήσαμε αρκετά το βράδυ στο ηλιακό μας και το πρωί τον αναβαθμίσαμε στο σώμα μας. Υπάρχει τρόπος καθαρισμού της συγκεκριμένης περιοχής με ελαφρές κινήσεις και στον εαυτό μας αλλά και σε όσους το χρειάζονται.
Αυτά τα συμπληρωματικά που μας πάνε ακόμη ένα μικρό βηματάκι κοντύτερα στην τεχνολογία ιασης και στα εργαλεία που έχουμε μέσα μας!

Φωτεινές αγκαλιές


~~ * ~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SM-GIOTA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


150 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2006, 11:40:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SM-GIOTA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλή μέρα και από μένα.
Λίλλιαν πότε κάνουμε τον καθαρισμό αυτό; Στο κεφάλι όρθιοι, ή στο ηλιακό ξαπλωμένοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Λίλλιαν
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2006, 11:46:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λίλλιαν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα Γιώτα!

όχι ξαπλωμένοι και χρειάζεται πρώτα να τον δείς απο κάποιον που γνωρίζει, να αγγίξει τον κώνο σου, να νιώσεις ότι τον αγγιξε κλπ και μετά μπορεί να σου δείξει πως θα το κάνεις και εσύ με ασφάλεια και ακρίβεια.


~~ * ~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρωρ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2006, 11:58:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρωρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Λίλλιαν,
μου εξηγούνται πολλά πράγματα μ' αυτήν την "ενεργειακή" κίνηση που μου περιγράφεις. Σ' ευχαριστώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galazia_sfaira
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
544 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2006, 13:52:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galazia_sfaira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
....άντε να δουμε εμενα πως θα μου εξηγηθουν απο μακρια όλα τουτα...'
Καρδουλίνια έναν χαιρετισμό απο μενα!!


"σε κάθε σχέση υπάρχει ένας κόκκος αιωνιότητας"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λίλλιαν
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2006, 14:01:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λίλλιαν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Galazia Sfaira!

Επιτέλους! σε αποθύμησα ξέρεις.
Πες τι θες και θα σου έρθει πακέτο με φιόγκο!

φιλιά

~~ * ~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galazia_sfaira
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
544 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2006, 14:08:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galazia_sfaira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
........μαέρχεται καλη μου κι ευχαριστωωωωωω!

"σε κάθε σχέση υπάρχει ένας κόκκος αιωνιότητας"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λίλλιαν
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2006, 14:13:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λίλλιαν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
G.Sfaira μου,

θα το κρατήσω 12ωρο, αλλά φρόντισε και εσύ να βάλεις το χεράκι σου!

Σου στέλνω και ένα καροτσάκι οικοδομών να το φορτώσεις με τα "μπάζα"

Αγκαλιές

~~ * ~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galazia_sfaira
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
544 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2006, 14:21:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galazia_sfaira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...παλι καλα που ειναι καροτσακι και δεν ειναι κανενα φορτηγο ....γιατι πραγματι "μπαζα" ειναι....
ηδη νοιωθω καλυτερα ψυχολογικά,οταν παω σπιτι θα αρχισω δουλεια.Οτι ειναι εχει συγκεντρωθει στο στεφανι του κεφαλιου...αφου βεβαια με έπνιξε στην κυριολεξία.

"σε κάθε σχέση υπάρχει ένας κόκκος αιωνιότητας"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galazia_sfaira
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
544 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 08:34:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galazia_sfaira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
....έχω βιώσει αρκετες φορες το αποτελεσμα της δύναμης των ενεργειων,πιστευω στο αποτελεσμα και το εχω ζησει αλλά καθε φορα εινα μια καινουργαι εμπειρία και καθε φορα βιώνω το απίστευτο....βιωνω το θαυμα.
Δεν αρωσταινω ευκολα δεν στεναχωριεμαι ευκολα,προσπαθω με τα οσα εμαθα να ξεφορτωνω τα μπαζα μου αλλα το χθεσινό ήταν ένα όνειρο,μου θυμισε ότι ειχα παθει με το Johrei....
Λιλλιαν ενω μιλουσαμε στο τηλεφωνο το μεσημερι ένοιωσα να βγαινουν απο τα ματια μου αποβλητα..ετισ ακριβως παιδια το ένοιωσα βαρεια υλικα σαν πισσα....ξεμπλοκαρισε ο λαιμος μου απο την πιεση και συγκεντρωθηκε ενας πονοκεφαλος σανς στεφανι στο κεφαλι μου.Γυρω στο απογευματακι ειχε παει στο πισω μερος και λιγαο χαμηλα προς την βαση και μετα απο ασκησεις που εκανα κι εγω για κανενα μισαωρο και αφου πατησα και μαι ωραια μπογια στα μαλλια μου ,σας παρακαλω....,παιδια ειμουν σαν να μην ειχε συμβει πλεον.
Το μονο ππου τωρα εχει μεινει εινα στο λαιμο μου μι αμεμβρανη θα το ελεγα κατι διαφανο μεν αλλά υπαρκτο και αισθητο σστο ελεαχιστο...

Μια αγκαλια καλημερες
κι εναν ουρανό αγκαλιες!!!!!!!!!

"σε κάθε σχέση υπάρχει ένας κόκκος αιωνιότητας"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λίλλιαν
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 09:26:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λίλλιαν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα Galazia Sfaira,

Βλέπω κελαιδάς. Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά εχθές και σήμερα νιώθεις την υγεία να παίρνει θέση και πάλι στο σύστημά σου. Ο λαιμός σου θα καθαρίσει, ίσως εμφανιστεί βήχας, αλλά όλα είναι μέσα στο πρόγραμμα !

Συχνά κουβαλάμε πράγματα που μαζεύουμε απο την καθημερινότητά μας τα οποία στην πραγματικότητα δεν είναι δικά μας. Οι ευαίσθητοι στις ενέργειες άνθρωποι μοιάζει να καθαρίζουν τους γύρω τους.

Απόλαυσε τον τόπο σου και τις μυρωδιές του και βάλε μια ακτίνα ήλιου στην καθημερινότητά σου σήμερα, να φωτίζει την οικογένεια και τους γύρω σου!

Φωτεινές αγκαλιές!

~~ * ~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galazia_sfaira
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
544 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 09:56:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galazia_sfaira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
....."Συχνά κουβαλάμε πράγματα που μαζεύουμε απο την καθημερινότητά μας τα οποία στην πραγματικότητα δεν είναι δικά μας. Οι ευαίσθητοι στις ενέργειες άνθρωποι μοιάζει να καθαρίζουν τους γύρω τους. ....."
Ακριβως αυτο μου συμβαινει καλη μου και το ξερω, αλλα δεν ξερω και πως να το αντιμετωπισω....ειμαι αποδεκτης ολων και ταυτοχρονα οσων τους συμβαινουν!!!
Μυριζω μυρουδιες,βλεπω χρωματα και προσπαθω....

"σε κάθε σχέση υπάρχει ένας κόκκος αιωνιότητας"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρωρ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 10:17:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρωρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μια γλυκιά φωτεινή καλημέρα και από μένά σε όλους.

Μια τρελλή ήμέρα, εγώ πάλι περνάω τους καθαρισμούς στην δουλειά!!!
Γρήγοροι ρυθμοί που με αποσυντονίζουν.
Κάλεσα βοήθεια και περιμένω...
Θα σας πω σύντομα!

φιλιά από την Πάρνηθα...που είναι γεμάτη νέφος σήμερα!!
Όμως ο ήλιος δίνει σ' αυτήν την ομίχλη άλλη διάσταση...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λίλλιαν
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 10:29:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λίλλιαν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα Ρωρ!

Εμένα πάλι οι γρήγοροι ρυθμοί με συντονίζουν ένα πράμα!
Κοίτα μην εξαυλωθείς σήμερα απο το τρέξιμο και δεν σε δώ, έχουμε να συναντηθούμε!
Καλή δουλειά, καλό καθάρισμα και καλό ξεμπέρδεμα

Ε.Κ.Ε (Ενωμένες Καθαρίστριες...ενεργειών)

Φωτεινές Αγκαλιές

~~ * ~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SM-GIOTA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


150 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 10:39:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SM-GIOTA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ax galazia sfaira, έφυγε από σένα και ήρθε σε μένα. Χάλια είμαι.
Λίλλιαν, Ρωρ, έκανα ρέικι σε μια φίλη, η οποία είχα αυτή την εμπειρία για πρώτη φορά. Στο κεφάλι και στο πάνω μέρος του σώματος της ένοιωθα τα χέρια μου αδιάφορα (συνήθως νοιώθω έντονη θερμότητα), αλλά από την κοιλιά και πρός τα κάτω τα χέρια μου πήραν φωτιά.
Όταν τη ρώτησα πως ένοιωσε μου είπε το ίδιο. Επάνω λίγο αδιάφορα, απλά χαλάρωσε κάπως και από την κοιλιά και κάτω καιγότανε.
Και αναρωτιέμαι τώρα που υπάρχει πρόβλημα. Που χρειάζεται περισσότερο, στο πάνω μέρος ή στο κάτω;
Αν έχετε κάποια γνώμη γι αυτό, πείτε μου.
ΦιλάκιαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ρωρ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 10:51:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρωρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Γλυκειά μου Λίλλιαν,

Με την εξαϋλωση, μου έδωσες μια ιδέα. Να γίνω διάφανη μήπως δεν με βλέπουν...μπας και ηρεμήσω.
Βλέπω στην μέση του γραφείου ένα τεράστιο γαλάζιο σύμβολο ενδυνάμωσης. Θα μπω εκεί και θα κάτσω για όλη την υπόλοιπη ημέρα...έως τις 5:00 βέβαια.
Θα σας πω αργότερα νέα από αυτό το πείραμα.

σας φιλώ προς το παρόν

Το Ε.Κ.Ε μου αρέσει τρελλά. Απίθανος σύλλογος!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρωρ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 10:58:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρωρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
SM-Giota καλημέρα,
Θεωρώ πως η φίλη σου δεν είχε χαλαρώσει αρκετά γι' αυτό και δεν αισθάνθηκες την ενέργεια στα χέρια, στο πάνω μέρος.
Η "φωτιά" στο κάτω μέρος του σώματος θα σήμαινε για μένα πως χρειάζεται άμεση δράση στο ηλιακό. Μετά από την διαπίστωση αυτή, θα έδινα περισσότερο ρέικι στα πλαϊνά του κεφαλιού και αμέσως μετά στο ηλιακό. Γείωση στις πατούσες.
Εσύ όμως γιατί είσαι χάλια? ΄Εχει να κάνει νομίζεις με την χθεσινή συνεδρία?

Σε φιλώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λίλλιαν
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 11:00:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λίλλιαν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιώτα,
εάν θέλεις βοήθεια ευχαρίστως.

Σχετικά με την συνεδρία με την φίλη σου, νομίζω πως μόνο εσύ έχεις ολόκληρη την εικόνα.

Η πρώτη επαφή με την ενέργεια σε άτομο που δεν έχει λάβει, συνήθως είναι αυτή. Το σώμα δέχεται κάτι καινούργιο και προσπαθεί να καταλάβει τι είναι, στην αρχή το ψάχνει, μετά βγάζει άμυνες εάν δεν του αρέσει και αργότερα το δέχετε ή το απορρίπτει. Το τελευταίο φυσικά πάει με όλη την ψυχοσύνθεση του δέκτη, ο οποίος μπορεί να μην θέλει την παρούσα στιγμή κάτι καινούργιο ακόμη και αν αυτό είναι οφέλιμο αλλά είναι και περίεργος ταυτόχρονα.

Νομίζω ακόμη δύο φορές στην σειρά θα σου δείξουν τι ακριβώς ισχύει απο όλα αυτά αλλά και αν υπάρχει ένα διαφορετικό 'πρόβλημα' που θέλει φροντίδα.
Ελπίζω να βοήθησα.
ΥΓ Σου έχω στείλει μήνυμα στο προσωπικό σου mail!

Σε χαιρετώ

~~ * ~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galazia_sfaira
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
544 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 11:11:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galazia_sfaira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κι αυτο το "Ε" βρε παιδι μου τι επαναστατικότητα περιεχει ...μια τριαινα σκετη ειναι.......και "Κ"το ίδιο με επεκτασεις που φτανουν το συμπαν......ενα ονομα σκετη επανασταση ενα ονομα μια προεκταση.....

"σε κάθε σχέση υπάρχει ένας κόκκος αιωνιότητας"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Unseen
Πλήρες Μέλος

Greece
1331 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 11:43:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Unseen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα, καλημέρα, πολύ καλημέρα!!

Σας διαβάζω, αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω. Ελπίζω προσεχώς... Πολλά φιλιά σε όλους!!

Με πολλή αγάπη,
Unseen

***** Στον κόσμο του πνεύματος είμαστε πάντα στην αρχή *****Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λίλλιαν
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 12:11:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λίλλιαν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιώτα,

έχεις δίκιο. Το περίεργο είναι πως έγραψα ένα κατεβατό την Κυριακή το πρωί, το έστειλα και φαίνεται πως έγινε έτσι, όμως δεν υπάρχει κάν το κείμενο μου!
Οπως νιώθεις, δεν υπάρχει καμμία πίεση για τίποτε! Θα τα πούμε απο κοντά σύντομα ελπίζω

Φωτεινές Αγκαλιές

~~ * ~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SM-GIOTA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


150 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 14:21:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SM-GIOTA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε ρίχνετε λίγο φως κατα δώ, μπας και φύγουν οι μαυρίλες της ψυχής μου;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Λίλλιαν
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 14:23:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λίλλιαν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμέ!
για δες έξω απο το παράθυρο! ολη η Δημιουργία σου στέλνει φως
και εγώ λίγο ακόμη ασημένιο

~~ * ~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρωρ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 15:07:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρωρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

κι εγώ μέσα από το σύμβολο, σου στέλνω φωωωωωωωωως SM-Giota!!!

Είμαι ακόμα εδώ μέσα και αισθάνομαι τέλεια.
Κι όμως λειτουργεί παιδιά, έγινα αόρατη. Δεν με έχει ενοχλήσει κανείς. Κάνω ήρεμα την δουλειά μου...
Φανταστικό, δοκιμάστε το

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λίλλιαν
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 15:28:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λίλλιαν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οπότε να μια ωραία ιδέα για κουβέντα αύριο!
Τι είναι τελικά αυτά τα σύμβολα?


Καλό απόγευμα σε όλους!

~~ * ~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galazia_sfaira
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
544 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2006, 08:15:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galazia_sfaira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
....έλα μου ντε,επιτελους!!!
Μια καλημερα όλο φως!

"σε κάθε σχέση υπάρχει ένας κόκκος αιωνιότητας"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λίλλιαν
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2006, 09:25:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λίλλιαν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα Galazia Sfaira!

Σκεπτόμουν πραγματικά τι είναι τα σύμβολα και του Ρεικι αλλά και γενικώς τα σύμβολα. Ας πούμε ότι κατέληξα, γιατί το ψάχνω το θέμα, πως δεν είναι μόνο τα κλειδιά που ανοίγουν το πεδίο του Ρεικι αλλά σε ένα διαφορετικό επίπεδο, η συμπικνωμένη γνώση του ήχου εκφραζόμενη δια μέσου σχήματος σαν μια πρώτη γραφή.
Εσύ τι λές?

Φωτεινές Αγκαλιές

~~ * ~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρωρ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2006, 09:41:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρωρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημέρα σε όλους

Τα σύμβολα: η δόνηση του Σύμπαντος για να μας θυμίσει ότι όλα λειτουργούν σε δονητικές συχνότητες, ακόμα και οι σκέψεις μας. Η ισορροπία αυτών των δονήσεων μεταξύ τους, επιφέρουν και την θαυμάσια λειτουργία των συμβόλων, πέρα από χρόνο και χώρο. Η ισορροπία των δονήσεων επέρχεται μόνο από την καθαρότητα και την αγάπη, γι' αυτό και λειτουργούν πάντα για το ανώτατο καλό.

΄Εχετε προσπαθήσει να στείλετε σύμβολα ενόσω δεν είστε σε γαλήνη?
΄Εχω διαπιστώσει ότι σ' αυτήν την στιγμή που δεν είμαι απόλυτα ισορροπημένη, δεν μπορώ να τα οραματιστώ.


Σας στέλνω μια φωτεινή σκέψη, γεμάτη αγάπηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 26 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1425781
Maintained by Digital Alchemy