ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "Χημικές ουρές" - Kάποιοι ανέλαβαν να ψεκάσουν τον πλανήτη? Νο1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 09:55:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
Εγώ πιστεύω οτι θές να τοποθετηθείς επικεφαλής ενό κοπαδιού lemmings, γιατί τα αστήριχτα (και αστεία) "επιχειρήματά" σου βασίζονται σε παρανόηση και άγνοια των στοιχειωδών και εμπεδομένων γνώσεων.

Εδώ, η "αμφισβήτηση" που λές, μου θυμίζει το εγχείρημα κάποιων αδαών, να μας πείσουν οτι ο ήλιος λάμπει τα μεσάνυχτα.

Ξέρεις, αυτό που λάμπει τα μεσάνυχτα είναι το φεγγάρι, και άσχετα άν είναι ψηλά στον ουρανό και φωτίζει, ΔΕΝ είναι ο ήλιος.

Αυτά παθαίνει όποιος μπερδεύει τα στοιχειώδη και εμπεδομένα.

Και μετά, πάει να μας πείσει οτι πετάν και οι γάιδαροι...

Μέσα στο κλίμα τρομολαγνείας και αβεβαιότητας που ζείς, είναι εύλογο να αναζητάς διεξόδους. Αφού λοιπόν αναζητάς πανικόβλητα την φυγή, συναγελάσου με τα υπόλοιπα ανεγκέφαλα lemmings και αλληλοοδηγηθείτε από ατόπημα σε ατόπημα και τελικά στον γκρεμό.

Κανένα πρόβλημα. Εκεί εξάλλου είναι και η φυσική σας θέση.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 12:50:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7
Αφού διάβασα τα άπειρα πάνω στο θέμα από άρθα που βρήκα στο ιντερνετ και μερικά βιβλία είχα σταματήσει να πιστεύω ότι κάτι παράξενο γίνεται.

Σήμερα πριν από λιγη ώρα βγήκα από το σπίτι για μία δουλεια στην πόλη(μένω σε μεγάλη πόλη του Δυτικού Yorkshire). Με αφορμή αυτά που γράφτηκαν σήμερα και το γεγονός ότι κάποια νέφη δημιουργήθηκαν στον ουρανό είπα να ρίξω μία ματιά προς τα πάνω. Ευτυχώς είχα και την μηχανή μαζί μου.

Στην συνέχεια(όταν τελειώσει το upload) θα σας δώσω το λινκ με τις φωτογραφίες που έβγαλα σήμερα να μου πείτε την γνώμη σας.

Στις φωτογραφίες θα δείτε ένα απο τα αεροπλάνα που μάλον ψέκαζαν απο πάνω μας.

Δεν έχει σημασία τι θέλουμε, ούτε τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 12:51:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Aγαπητέ tpt
quote:

ΑΜΦΙΒΑΛΩ ΑΜΑ Ο "ΑΝΘΡΩΠΟΣ-ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ" ΞΕΡΕΙ "ΓΡΙ" ΑΠΟ ΧΗΜΕΙΑ Η ΦΥΣΙΚΗ.ΒΡΗΚΕ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΜΑΣ ΨΕΚΑΖΟΥΝ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ!!!! ΗΜΑΡΤΟΝ !

1ον-Δεν νομίζω να είπα πουθενα πως ο άνθρωπος είναι επιστήμονας, είπα πως ακολουθεί επιστημονική σκέψη
2ον-το πρόγραμμα που βρήκε ήταν για τις πτήσεις που γίνονται και ήταν μέσο άντλησησς πληεοφοριών για την ταυτότητα των αεροπλάνων που πετούν
3ον-Δεν έβγαλε το συμπέρασμα πως μας ψεκάζουν αλουμίνιο-αυτό είναι δικό σου αυθέρετο συμπέρασμα. ΣΥΜΠΕΡΑΝΕ ΠΩΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ-ΨΕΚΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΚΑΥΣΑΕΡΙΑ -ΠΛΗΝ ΤΩΝ ΓΝΩΣΤΩΝ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ,-

quote:

Ο ΚΑΘΕ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ....ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΝΑ ΛΕΓΑΜΕ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ.Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΚΑΙ ΟΙ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ(ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΑΦΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ SITE ME TΑ ΤΣΑΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΤΙΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ ΟΛΕΣ!),ΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΦΡΟΥΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΟΥΜΕ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΝ.

????????????
ποιές μυστηκές υπηρεσίες ανθρωπέ μου, τι είναι αυτά που λές? και στον πύργο ελέγχου να πάρεις για να μάθεις ποιες πτήσσεις διεξάγονται θα σου απαντήσουν!-Εκτός αν πρόκειται για πτήσεις στρατιωτικών αεροπλάνων ή πτήσεις των οποίων η ταυτότητα για καποιο λόγο πρέπει να παραμείνει μυστική-
Οι εξωγήινοι και τα φρουτα... είναι δικά σου προϊόντα φαντασίας.

Αγαπητέ buffer
διάβασες σε ποιά ακριβώς υπόθεση ήθελε να απαντήσει α άνθρωπός?
-Αν υπάρχουν και άλλου είδους trails, τα οποία να μη μοιάζουν με τα "κλασικά"
Νομίζω πως σε αυτό απάντησε.

Αγαπητό μου Βριλάκι ......

quote:

Μέσα στο κλίμα τρομολαγνείας και αβεβαιότητας που ζείς, είναι εύλογο να αναζητάς διεξόδους. Αφού λοιπόν αναζητάς πανικόβλητα την φυγή, συναγελάσου με τα υπόλοιπα ανεγκέφαλα lemmings και αλληλοοδηγηθείτε από ατόπημα σε ατόπημα και τελικά στον γκρεμό.

Κανένα πρόβλημα. Εκεί εξάλλου είναι και η φυσική σας θέση.


.....ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια, μας βοήθισες ιδιαίτερα στο να μάθουμε τι συμβαίνει.

Τοξότης
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 13:11:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7
Λοιπόν όπως είπα πριν εδώ είναι το λινκ που ανέβασα τις φωτογραφίες καθώς και ενα μικρό βίντεο σε μορφή .mp4.

http://s18.yousendit.com/d.aspx?id=084LLTJMYRSP90HU1QLESL5HTL
Το αρχείο είναι 3,38 ΜΒ. Η φωτογραφική μηχανή είναι μία Sanyo xacti c4 στα 4,23 effective pixel με οπτικό ζουμ 8Χ και δυνατότητα λήψης βίντεο .

Υπάρχουν γύρω στα 6 αεροπλάνα που πηγαινοέρχονται αλλά αυτό που θα δείτε στην φωτογραφία αφήνει το πιο χαρακτιριστικό σχήμα.

Από ότι φαίνεται δεν έχουν τι να κάνουν σήμερα τα αεροπλάνα και κάνουν κύκλους μιάς και είναι καλή μέρα. Στην πρώτη φωτογραφία θα δείτε μία σπέιρα με 2 στροφές, στην δεύτερη έχει φτάσει στις 4.

Το βίντεο είναι στην 4 στροφή της σπείρας.

Φίλε τοξότη μιάς και άνοιξες αυτό το θέμα προσπάθησε να κατεβάσεις το αρχειο και πες μου την γνώμη σου.

Θα ήθελα και την γνώμη του κακού μου φίλου βριλ!

Δεν έχει σημασία τι θέλουμε, ούτε τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Buffer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


87 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 16:26:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Buffer
Τοξοτη, πρόσεξε σε παρακαλώ αυτό που θα γράψω παρακάτω και σκέψου....

Πριν γραψω το προηγούμενο post επισκέφθηκα την ιστοσελίδα του 'φίλου' και μπορώ να καταθέσω με μεγάλη σιγουριά ότι στο μόνο που απάντησε είναι στο πόσα αεροπλάνα πέρασαν απο πάνω του και δεν εμφανίστηκαν στον Flight Explorer. (Επίσης μπορούμε να συζητήσουμε και για τους περιορισμούς του προγράμματος και το πως επηρεάζουν την κατηγοριοποιηση της παρατήρησης του αεροπλάνου)

Κάνω μια επισήμανση ώς προς την υπόθεση που έκανε ο 'φίλος' αφου πρώτα αναφέρω την υπόθεσή του αυτολεξεί:

quote:
2. Hypothesis: There is a new type of trail that is not consistent with normal contrail persistence and normal contrail formation physics.

Και σε παραπέμπω στο προηγόυμενο post μου, για να ξαναδιαβάσεις και ίσως καταλάβεις πόσο 'αντιεπιστημονικός' ήταν ο τρόπος που εργάστηκε.

Τέλος σαν συμπεράσματα αναφέρει ότι ναι υπάρχουν και διαφορετικά trails, δηλαδή τι μας λέει στην ουσία;; ούτε ο ίδιος ξέρει τι θέλει να πει και που να καταλήξει!!

Αυτό που θα μπορούσε να πει αλλά δεν το λέει είναι ότι υπάρχουν και άλλα σωματίδια και ότι αυτα μπορουν να αλληλεπιδράσουν με τα σωματίδια της ατμόσφαιρας και να αποκτήσουν διαφορετική ενέργεια απο οτι τα σωματιδια των καυσαερίων, αλλά δεν δίχνει σε καμμία μα καμμία περίπτωση οτι αυτά δεν υπακούουν νόμους της φυσικής. πραγματικα εκπληκτικό, πρωτοποριακό, δεν το είχε σκεφτεί κανενας μέχρι σήμερα....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 17:32:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7
Για όσους δεν μπορουν να κατεβάσουν το αρχείο που έστειλα θα προσπαθήσω να δείξω παρακάτω την φωτογραφία από το αεροπλάνο που έβγαλα σήμερα το πρωί.

Δεν έχει σημασία τι θέλουμε, ούτε τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 17:56:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Αλήθεια φίλε Buffer από όλα όσα γράφει ο άνθρωπος μόνο τα αεροπλάνα κατάφερε να μετρήσει? -Τον λυπάμε ειληκρινά τόσος κόπος για το τίποτε...
Θα με ενδιέφερε πραγματικά όμως να μου σχολιάσεις λιγάκι ορισμένα σημεία του report.
Π.χ. τους πίνακες στους οποίους συγκρίνει τη διάρκεια διατήρησης των trails, και τη διατήρηση σε σχέση με το αν υπήρχε εμφανής η ταυτότητα της πτήσης ή όχι.

Φιλικά Τοξότης

Edited by - toxotis on 12/05/2005 17:59:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 18:18:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Φίλε Ορφέα,
είδα τις δύο φωτογραφίες σου, αλλά το βίντεο δεν ανοίγει.
Αν και είναι τραβηγμένη στο Yorkshire, όπως μας είπες, δεν διαφέρει και πολύ από αυτά που βλέπουμε στη Θεσσαλονίκη και τη Γερμανία. Βέβαια οι κυκλικές ή ημικυκλικές πορείες είναι εδώ πιο σπάνιες, συνήθως βλέπουμε πολλές παράλληλες ή διασταυρομένες γραμμές.
Απ΄ότι έχω καταλάβει μέχρι τώρα οι πτήσεις είναι πυκνές, άσχετα με το σχήμα που αφήνουν, ώστε με τις επαναλήψεις κοντά η μία με την άλλη, σταδιακά καθώς απλώνουν οι γραμμές, να ενώνονται και να δημιουργούν ένα ενιαίο "πέπλο"-σύννεφο στον ουρανό.
Βέβαια για ποιό σκοπό? Άγνωστο. ( Ο φίλος Βριλ θα ξέρει σίγουρα, κάτι με lemmings θα είναι...)
Γεγονός είναι πάντως πως τέτοιες φωτογραφίες μπορεί να βρεί κανείς εύκολα τόσο από την Αμερική, όσο και από την Ευρώπη ή την Αυστραλία.

Εσύ αλήθεια Ορφέα, τι νομίζεις πως είναι?
Έλεγες πριν πως είχες σταματήσει να πιστεύεις πως κάτι παράξενο γίνετε, τώρα τι πιστεύεις?
Θα με ενδιέφερε επίσης να μου έλεγες τα βιβλία που αναφέρεις ποιά είναι, όπως επίσης εάν γίνετε λόγος στα ΜΜΕ στην Αμερική γι'αυτά, ή τι θέση πέρνει-αν έχει πάρει η κυβέρνηση εκεί.
Σ' ευχαριστώ εκ των προταίρων
ΤοξότηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 18:54:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7
Όπως ανέφερα και πριν αυτό είναι ένα από τα αεροπλάνα γιατί πετούσε σε κυκλυκο σχηματισμό. Το πρωί γύρω στις 5:30 δεν είχε το παραμικρό νέφος στον ουρανό και μιας και ξημερώνει νωρίς εδώ στο βορρά το καλοκαίρι φαινόταν ένας καλος ήλιος.
Από τις 7 περίπου άρχισαν να πετούν αεροπλάνα άρχισαν να σχηματίζονται τα σύνεφα. Γύρω στις 11 κάλυφτηκε ο ουρανός. Τα υπόλοιπα νέφη που υπάρχουν στην φωτογραφία αν τα παρατηρήσεις καλά φαίνονται ότι είναι αποτέλεσμα chemtrail γιατί μπορείς να παρατηρήσεις ευθείες γραμές κατα μήκος.

Τώρα για το τι είναι όλα αυτά δεν ξέρω και εγώ τι να πιστέψω. Το τελευταίο βιβλίο που έπεσε στα χέρια μου ήταν το Chemtrails confirmed του William Thomas. Δεν θυμάμαι πολλά βιβλία. Και μία παραπομπή από αρθο μίας Amy Worthington αν δεν κάνω λάθος.

Τι με έκανε να αρχίσω να πιστεύω ότι κάτι παίζεται; Η βόλτα που έκανα σήμερα έξω και είδα πολλά από αυτά καθός και το αεροπλάνο με τον κυκλικό σχηματισμό.

Για να δείτε το βίντεο πρέπει να έχετε τον κωδικοποιητή QuickTime MPEG-4 Video codec.

Δεν έχει σημασία τι θέλουμε, ούτε τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Buffer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


87 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 19:24:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Buffer
Τοξοτη,

Φιλικά κι εγω θα σου πω το εξής: Αν ενδιαφέρεσαι πραγματικα να μάθεις τι είναι αυτά τα trails γιατι δεν έκατσες να ψάξεις σε journals περιβαλλοντικης και ατμοσφαιρικής φυσικης;;;;;;;;;;

Αντιθετα προβάλλεις ως κατι πρωτοφανές και έγκυρο μια ανυπόστατη παρατήρηση με χαλαρότατη εως ανύπαρκη αιτιολογική ερμηνεία....

Μου ζητάς να σχολιάσω...

Μα τι να σχολιάσω άνθρωπέ μου τον αριθμο των αεροπλάνων που δεν εμφανίστηκαν σε ένα προγράμμα αμφιλεγόμενης χρησιμότητας;;;

Κατ' αρχην με ποιο τρόπο προσδιορισε το ύψος των αεροπλάνων που δεν εμφανιζόντουσαν στο πρόγραμμα ο αγαπητός 'ερευνητής'; (Μα δεν το προσδιόρισε, σιγα τη λεπτομέρεια)

Επίσης, τη σχέση έχει αν εμφανίζεται ή οχι ενα αεροπλάνο στο Flight Explorer, το οποίο εμφανίζει περιορισμένο αριθμό πτήσεων, με τη δημιουργία του trail.

Μπορει το μυαλό σου να καταλάβει ότι πριν τη δημιουργία της συνωμοσίας για την εσκεμμένη απόκρυψη του αεροπλανου απο το Flight Explorer (το οποιο δεν χρησιμοποιειται σε κανένα φυσικα αεροδρόμιο στον κόσμο-φαντάζομαι ότι δεν ασχολήθηκες καν με το να ψαξεις τι ειδους προγράμματα χρησιμοποιούνται και τι πληροφορίες δίνουν, ε;;)πρέπει πρώτα να αποκλείσεις όλα τα άλλα... προσγειωμένα σενάρια....

Ήμαρτον, άνθρωπέ μου, μην υποβιβάζεις την νοημοσύνη σου τόσο πολύ, επείδη σου αρέσει η συνωμοσιολογία...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 19:47:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM
Φίλε toxotis πολύ ενδιαφέρον το link σου.

Για τα υπόλοιπα συμφωνό με τον Buffer, ένα πρόγραμμα δεν μπορεί να μας δώσει τίποτα παρά υποθέσεις, ακόμα και για τα διαφορετικά trails που αναφέρονται.

Όσο για αυτούς που θεωρούν ότι δεν τρέχει τίποτα πρέπει να πω ότι καλό θα είναι κοιτάνε περισσότερο τον ουρανό.
Στην Αθήνα και συγκεκριμένα στις νότιο-δυτικές περιοχές που έχω παρατηρήση οι τελευταίοι ψεκασμοί έγιναν:
Την εβδομάδα της 25 Μαρτίου για 6 μέρες, 2 εβδομάδες μετά για 3 μέρες και από την Μεγάλη Πέμπτη ως την Δευτέρα του Πάσχα....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 20:01:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror
Εδω στην Γερμανια...

..Learn to listen and you will learn to learn...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 20:05:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM
Καλές οι foto μόνο που η τελευταία είναι για ανεφοδιασμό καυσίμων εν πτήση..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 20:25:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror

quote:
Καλές οι foto μόνο που η τελευταία είναι για ανεφοδιασμό καυσίμων εν πτήση..


Πολυ σωστα, πιος μας λεει ομως οτι ειναι μονο για αυτον τον σκοπο; Ετσι θα βαζουν και τα φαρμακα τους

..Learn to listen and you will learn to learn...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 20:28:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM
Πολύ πιθανόν, δεν το σκέφτηκα αυτό.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 20:28:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
[quote]
Φίλε sterm,
συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, τις υποθέσεις συζητάμε εδώ, άσχετα αν ο φίλος Buffer έχει κολλήσει στο πρόγραμμα και στον αριθμό των αεροπλάνων.
Σε απλή δημοτική φίλε Buffer, δως μου εσύ πρώτα όλα τα άλλα... προσγειωμένα σενάρια....
Δυστυχώς δεν βρήκα journals περιβαλλοντικης και ατμοσφαιρικής φυσικης, -πάνω σ'αυτό το θέμα-να 'σαι σίγουρος πως με μεγάλη ευχαρίστηση θα τα διάβαζα, να μου λυθεί επιτέλους η απορία.
Εσύ που τα έχεις γιατί δεν μας λες ποιά είναι και μας αφήνεις να ασχολούμαστε με άλλου είδους αναφορές?

Και φυσικά ΕΓΩ δεν αποκλείω τίποτε, άλλοι βάζετε στο στόμα μου αυθαίρετα τέτοια συμπεράσματα.

Τοξότης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 20:46:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror
Παρτε και γραμματοσημα της Αμερικης..

..Learn to listen and you will learn to learn...

Edited by - Conqueror on 12/05/2005 20:47:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 21:55:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz
τελικα πεφτει γερο ψεκασμα

standard
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Buffer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


87 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 23:29:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Buffer
Τοξότη, πριν διαδόσεις κάτι καλύτερα να εισαι σίγουρος....

ψαξε λίγο παραπάνω και άσε στη άκρη το ύφος του τελευταίου μυνήματος γιατί δεν σε παίρνει αν κάποιος σε αρχίσει στις λίγο πιο σοβαρές ερωτήσεις και θα φανείς μάλλον λίγος ....


http://capita.wustl.edu/capita/capitareports/AerosolModelsSIMBIOS/SimbiosProposal.htm

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=PubMed&list_uids=14667727&dopt=Abstract

http://aerosol.web.psi.ch/Final_reports/26%20%20Wieprecht.pdf

http://www.es.lancs.ac.uk/hazelrigg/amy/Analysis/Contrail%20Type.htm

http://www.agu.org/pubs/abs/jd/98JD00173/98JD00173.html

http://www.albany.edu/~yfq/abstracts/Yu_Turco_GRL98.htm

http://www.crmcn.univ-mrs.fr/glace/ISAIE_INVITED_TALKS/popovicheva.pdf

και φυσικά υπάρχουν και άλλα....

παρε και μια σελίδα μόνο με journals και κάτσε και ψάξε, όπως έψαξες να βρεις τις άλλες.. πηγές... που θεωρείς προφανώς εγκυρότερες

http://www.pnl.gov/atmos_sciences/Journals/journals.html

Τελικά υπάρχει πρόβλημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 23:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7
Μπορεί κανείς να μου πεί για πιο λόγο μπορεί να κάνει κύκλους ένα αεροπλάνο για πάνω από μία ώρα πάνω από μεγάλη πόλη και οι κύκλοι να ανοίγουν μέχρι να σχηματιστεί σπείρα;

Όποιος μου δώσει μία λογική εξήγηση θα σταματήσω να πιτεύω ότι γίνεται κάτι εκει πάνω. Όπως είδατε δεν μιλάω αυθαίρετα αλλά με αποδείξεις. Τράβηξα 21 φωτογραφίες και 7 βιντεάκια σήμερα και απο αυτά παρέθεσα τα καλύτερα. Αν θέλει κάποιος περισότερα ευχαρίστως να τα ανεβάσω κάπου ή να τα στείλω!

Ευχαριστώ.


Δεν έχει σημασία τι θέλουμε, ούτε τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2005, 00:07:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Διάβαζα ένα άρθρο σε γερμανική ιστοσελίδα όταν έπασα πάνω σε αυτό:
• Das griechische Parlament setzte 2002 eine parlament. Untersuchungskommission ein, um das Rätsel der künstlichen Wolken durch 'Chemtrails' zu ergründen. Ergebnisse wurden aber geheimgehalten.
(μτφρ. «Το ελληνικό Κοινοβούλιο σχημάτισε το έτος 2002, Κομισιόν για να διερευνηθεί το αίνηγμα των τεχνητών νεφών μέσω “chemtrails”. Tα αποτελέσματα όμως κρατήθηκαν μυστηκά.»
Δεν έτυχε ποτέ μου να ακούσω για κάποια τέτοια κίνηση της βουλής....εσείς?
Φάινεται στη γερμανία ενημερώνονται καλύτερα για τις κινήσεις της ελληνικής βουλής.......
Ολόκληρο το κέιμενο μπορείτε να βρείτε στο http://www.chemtrails-info.de/chemtrails/flyer-ct.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2005, 00:12:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Ποιός άραγε είχε το υφάκι???-φίλε Buffer?
"Ήμαρτον, άνθρωπέ μου, μην υποβιβάζεις την νοημοσύνη σου τόσο πολύ, επείδη σου αρέσει η συνωμοσιολογία..."

Υπόσχομαι όμως πως θα μελετήσω τις σελίδες που μας παραθέτεις.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nomad
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
114 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2005, 00:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nomad
Όταν ένα μαχητικό προσπάθεί να αποφύγει εγκλωβισμό κάνει στροφή. Αν η στροφή είναι παρατεταμένη χάνει ύψος. Αν ο ελιγμός είναι συνεχείς στρίβει και χάνει ύψος δημιουργώντας σπείρα.

Και εν των παντων εν, και εξ ενος πάντα (Ηράκλειτος)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Buffer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


87 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2005, 02:18:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Buffer

Αλήθεια γιατί οι αγρότες οργώνουν τα χωράφια τους σε παράλληλες γραμμές και όχι σε σπείρα;;;; Περιμένω μια λογική απάντηση....

Πραγματικά υπάρχει πρόβλημα.....

Αλλά μπορεί να είμαι όργανο συμφερόντων γι αυτό τα γράφω αυτά και το ωραίο είναι ότι μπορεί και να λέω αλήθεια και να μη με πιστέψει κανένας.... αλλά κάπως έτσι λειτουργεί και η λογική της συνομωσίας

Καλή συνέχεια στις έρευνες και τις θεωρίες....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2005, 08:42:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM
quote:
Αλήθεια γιατί οι αγρότες οργώνουν τα χωράφια τους σε παράλληλες γραμμές και όχι σε σπείρα;;;; Περιμένω μια λογική απάντηση....

Προφανώς για πρακτικούς λόγους, αλλά δεν καταλαβαίνω τον συσχετισμό;
Οργώνουν τον ουρανό; Τα γεωργικά οχήματα έχουν την ίδια ικανότητα για ελιγμούς;

Κάτι ακόμα για τους πιο δύσπιστους, ένα link που είχα δώσει και σε άλλο σχετικό topic: http://www.chemtrailpatrol.com/cp_pic_room_1.htm
Μπαίνει κατευθείαν στις foto και στην αρχική σελίδα έχει και ένα βίντεο.

Δείτε τις foto και όποιος νομίζει ότι όλα αυτά είναι κάτι άλλο θα τον άκουγα με ενδιαφέρον.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2005, 08:57:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt
ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ,ΟΤΙΝΑ ΝΑΙ....ΘΕΩΡΙΕΣ.

ΤΟΣΟΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΛΟΓΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ,ΚΡΑΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΠΑΝ/ΜΙΑΚΟΙ,ΜΕΤΡΑΝΕ,ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ,ΤΗΝ ΥΓΡΑΣΙΑ ΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΟΛΥΝΣΗ ΤΗΣ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑΣ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΣΩΜΑΤΙΔΙΟ.ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΕΠ/ΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ ΕΠΕΙΔΗ 1-2 ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΜΠΗΚΕ Η ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΑ.
ΓΙΑ ΤΟ 2ο ΣΥΝΘΕΤΙΚΟ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΕΧΩ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΡΙΕΣ.....
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΣΑΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2005, 08:58:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM
quote:
Όταν ένα μαχητικό προσπάθεί να αποφύγει εγκλωβισμό κάνει στροφή. Αν η στροφή είναι παρατεταμένη χάνει ύψος. Αν ο ελιγμός είναι συνεχείς στρίβει και χάνει ύψος δημιουργώντας σπείρα.

Συμφωνώ απόλυτα.
Τι γίνεται όμως όταν αυτοί οι ελιγμοί είναι πάνω από μεγάλες πόλεις, που αν δεν κάνω λάθος τα μαχητικά δεν πετάνε;
Τουλάχιστον εγώ εδώ στην Αθήνα όχι να δω αλλά ούτε έχω καν ακούσει(αφού έχουν πολύ συγκεκριμένο ήχο).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2005, 09:52:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7
Οι αγρότες οργώνουν σε παράληλες γραμμές γιατί τα χωράφια είναι παραληλόγραμα! Είναι ο μόνος τρόπος να καλύψεις όλη την επιφάνεια του χωραφιού. Επίσης πάντα οι δύο ρόδες πατούν στο σκάψιμο που έκανε το υνί πριν.

Τώρα όπως προσεξες στην φωτογραφία μου δεν μιλάμε για καμία σπέιρα μερικών δεκάδων μετρων αλλά πολλών χιλιομετρων την οποία δεν μπορεσε να καλύψει ολόκληρη ούτε η φωτογραφική μηχανή και μιλάμε για ενα αεροπλάνο όχι μαχητικό πάνω από μία μεγάλη πόλη αν κατεβάσεις να δεις το βιντεο.

Όπως βλέπω μέχρι τώρα δεν πήρα κάποια λογική απάντηση. Για ποιό λογο λοιπόν πετούσε έτσι το αεροπλάνο; δυστυχώς δεν μπόρεσα να φωτογραφήσω τα υπόλοιπα chemtrails σε παράληλη μορφή γιατί είχαν ήδη εξαπλωθεί. Θα προσπαθήσω ξανά με την πρώτη ευκαιρία. Τουλάχιστον δεν σας δείχνω φωτογραφίες που βρίσκω από το ιντερνετ αλλά δικές μου.

Δεν έχει σημασία τι θέλουμε, ούτε τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2005, 14:38:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM
quote:
ΤΟΣΟΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΛΟΓΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ,ΚΡΑΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΠΑΝ/ΜΙΑΚΟΙ,ΜΕΤΡΑΝΕ,ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ,ΤΗΝ ΥΓΡΑΣΙΑ ΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΟΛΥΝΣΗ ΤΗΣ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑΣ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΣΩΜΑΤΙΔΙΟ.ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΕΠ/ΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ ΕΠΕΙΔΗ 1-2 ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΜΠΗΚΕ Η ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΑ.

Δεν είπαμε ότι είναι στο κόλπο αλλά ότι αδιαφορούν για το τι γίνεται.
Για το αν είμαστε πειραματόζωα είναι κάτι που θα το δείξει ο χρόνος γιατί οι ουσίες με τις οποίες ψεκάζουν, όχι εμάς αλλά την ατμόσφαιρα για την καταπολέμηση του φαινομένου του θερμοκηπίου κυρίως και ίσως γιατί εξηπηρετεί το σύστημα HAARP ή και για οποιοδήποτε άλλο σκοπό που μπορεί να είναι και για το καλό μας σε πρώτη φάση τελικά κάποια στιγμή θα πέσουν στο έδαφος, θα απορροφηθούν και θα καταλήξουν στο νερό μας.

Είχα δει μια διαφήμιση Καναδικού τηλεοπτικού μέσου που προέτρεπαι τον κόσμο που αντιλαμβανόταν ότι γίνεται κάτι τέτοιο να καλεί τα ΜΜΕ και τις αρχές. Δεν θυμάμαι όμως που το είχα δει, θα το ψάξω και με την πρώτη ευκαιρία θα το παραθέσω.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2005, 16:01:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM
Δεν μπόρεσα να το βρώ, υπόψιν δεν αναφέρομαι στα δημοσιεύματα του William Thomas, αυτό που είχα δει ήταν κάτι σαν poster, παρ' όλα αυτά βρήκα ένα link με δημοσιεύματα από τα Αμερικάνικα ΜΜΕ:
http://www.chemtrailcentral.com/archive.shtml

Στις 16/2/2000 η εφημερίδα το "Έθνος" είχε το παρακάτω άρθρο:

<<Αμερικάνικα αεροσκάφη στοχεύουν να δημιουργήσουν στην ατμόσφαιρα τεχνητά νέφη, που θα "φιλτράρουν" την υπεριώδη ακτινοβολία και θα λειτουργούν σαν αντίδοτο στο φαινόμενο του θερμοκηπίου. Θα μπορεί έτσι να έχει ο άνθρωπος τον "έλεγχο του κλίματος", δροσίζοντας τεχνητά, όχι κλειστούς χώρους, αλλά μια ολόκληρη γεωγραφική περιοχή.

Υπάρχουν επίσης σχέδια για να λειτουργήσει η μέθοδος για τον "έλεγχο του κλίματος" και σε ολόκληρο τον πλανήτη, με την έγκριση λειτουργίας φορέα με το όνομα Αεροναυπηγική Εταιρία Hughes, που θα κάνει ψεκασμούς με την τεχνική "Welsbach" και με σκοπό την μείωση της παγκόσμιας υπερθέρμανσης>>.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy