ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "Χημικές ουρές" - Kάποιοι ανέλαβαν να ψεκάσουν τον πλανήτη? Νο1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 12:16:56  Εμφάνιση Προφίλ
Aγαπητοί φίλοι τα συγκεκριμένα chem/contrails(?)υπήρχαν ορατά στον ουρανό για πάνω από μισή ώρα.

Οι φωτογραφίες είναι από την Αρκαδία ακριβώς πάνω από το φαράγγι του Λούσιου ποταμού και του αρχαιολογικού χώρου της αρχαίας Γόρτυνος...

Τα σχόλια δικά σας...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 12:26:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

Τα σχόλια δικά σας...

Είμαι πλέον παποισμένος οτι μας ψεκάζουν.

Ειδάλλως, πώς να εξηγηθεί τόση πολύ βλακεία μαζεμένη σε έναν πλανήτη ...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hfaistos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


259 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 12:33:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hfaistos
Kai gw eimai pepoismenos pleon oti mas psekazoun oi athlioi alla ti mporoume nakanoume?

Kai to thema einai to ti akrivws periexoun ayta ta xhmika.

"ΠΟΛΕΜΑ ΤΟ ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΙΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 12:34:29  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλη Avallon.

Δεν έχω ιδέα περί τίνος πρόκειται. Τι θα μπορούσαν δηλαδή να ψεκάζουν?

Θα μπορούσε να ήταν κάποιο είδους «φάρμακο» για καλλιέργειες ή κάτι τέτοιο που να υπάρχει εκεί γύρω?


* Ειρήνη *

~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 12:38:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

Kai to thema einai to ti akrivws periexoun ayta ta xhmika.

Περιέχει μια πάρα πολύ επικίνδυνη ουσία που λέγεται "κρυσταλλοποιημένοι υδρατμοί".

Φίλε μου, όποτε τη βλέπεις, τρέχα να φύγεις όσο πιο μακριά μπορείς.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 12:40:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Ρε παιδιά παρότι δεν είμαι μηχανικός οι κινητήρες τζετ δουλαύουν καλύτερα όταν στην εισαγωγή αέρα ψεκάζεται νερό. Οι φωτογραφίες είναι σίγουρα από μαχητικά σε τριπλό σχηματισμό που επιχειρούν από το αεροδρόμιο της Τρίπολης. Δηλαδή τι ψεκάζουν; Αν θέλουν να ψεκάσουν δεν θάταν πιο εύκολο να ψεκάσουν σημειακά την Αθήνα ή να μας τα ρίξουν στο νερό; Σεμνά λοιπόν... Σεμνά....

Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 12:58:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

Δηλαδή τι ψεκάζουν; Αν θέλουν να ψεκάσουν δεν θάταν πιο εύκολο να ψεκάσουν σημειακά την Αθήνα ή να μας τα ρίξουν στο νερό; Σεμνά λοιπόν... Σεμνά....

Ψεκάζουν, Δημήτριε, ψεκάζουν.

Το είπαμε και αλλού αυτό. Όποιος θελει να δεί κάτι, θα το δεί.

Και εμείς οι υπόλοιποι δεν πρέπει να αμφισβητήσουμε σε καμία περίπτωση οτι είναι αλήθεια, ότι νόμισε οτι είδε ο παρατητής.

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να έκανε λάθος.

Α, και δεν υπάρχει ημιμάθεια. Αυτό ΞΕΧΝΑ ΤΟ !!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hfaistos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


259 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 13:08:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hfaistos
Loipon na psekazan mono panw apo to kabo ante tha elega einai gia na katapolemhsoune kapoies katastaseis alla aytoi psekazoun sygekrimena panw apo megales poleis tou kosmou les kai emeis eimaste ta entoma.

Oso gia to ti aeroplane einai mhn geliomaste den eprokeito gia sxhmatismous kai ayto einai ksekatharo ena aeroplano bgazei aute tis grammes kai eimai 1000000% sigouros.

To thema exei parei megales diastaseis alla dystyxos den deinonte apanthseis.

"ΠΟΛΕΜΑ ΤΟ ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΙΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 13:24:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

Loipon na psekazan mono panw apo to kabo ante tha elega einai gia na katapolemhsoune kapoies katastaseis alla aytoi psekazoun sygekrimena panw apo megales poleis tou kosmou les kai emeis eimaste ta entoma.

Oso gia to ti aeroplane einai mhn geliomaste den eprokeito gia sxhmatismous kai ayto einai ksekatharo ena aeroplano bgazei aute tis grammes kai eimai 1000000% sigouros.

To thema exei parei megales diastaseis alla dystyxos den deinonte apanthseis.

"ΠΟΛΕΜΑ ΤΟ ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΙΣ"


Σωστά !!!

Τρέχα, φύγε γρήγορα μακριά !

Κινδυνεύεις να σε ψεκάσουν ... !



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 15:22:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Α, και δεν υπάρχει ημιμάθεια. Αυτό ΞΕΧΝΑ ΤΟ !!!!

Kαι ημιμάθεια υπάρχει αγαπητέ Vril όπως υπάρχουν και ξερόλες!..
Τώρα αν θέλετε να το παίξετε έξυπνοι...go ahead!!

Για να τελειώνουμε λοιπόν με τις συγκεκριμένες φωτογραφίες:

1) Δεν ήταν μαχητικά
2) Δεν ήταν σε σχηματισμό... Το ένα πέρασε σχεδόν στην ίδια πορεία που είχε περάσει το προηγούμενο μετά από περίπου 5-10 λεπτά.
Ηταν σα να περνούσαν από ένα "αεροδιάδρομο".

Το πιο περίεργο είναι όμως ότι εκεί που "ψέκαζαν" αν τελικά ψέκαζαν ήταν άγονες ορεινές περιοχές μη κατοικήσιμες και όχι κάμποι με καλλιέργιες...

Και ακόμη πιο περίεργο είναι ότι ένα από αυτά τα αεροπλάνα δεν έβγαζε καθόλου contrails και μετά από 5 λεπτά περίπου που το παρακολουθούσαμε με τον άντρα μου άρχισε να βγάζει...

Αν δεν κάνω λάθος έχει ειπωθεί ότι τα contrails διαλύονται το πολύ σε 3 λεπτά και μετά δεν είναι ορατά. Αυτά όμως τα σημάδια πρέπει να ήταν στον ουρανό γύρω στα 30-40 λεπτά και ίσως παραπάνω. Μετά μπήκα στο φαράγγι του Λούσιου και δεν είχα πλέον οπτική επαφή.

Αγαπητέ dim.kar αν διάβασες όλο το τόπικ δε θα έκανες τέτοιες ερωτήσεις. Ρίξε μια ματιά πόσες ιστοσελίδες από όλες τις χώρες ασχολούνται με το θέμα... Μήπως για σένα δεν είναι αρκετό ότι ενώ συστάθηκε ολόκληρη Ευρωπαϊκή επιτροπή για να ερευνήσει το θέμα τα αποτελέσματά της δεν είδαν το φως της δημοσιότητας?


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 15:36:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
Άν πας ποτέ σε "σεμινάριο" απ αυτά που κάνουν στους επίδοξους ασφαλιστές, θα δείς οτι τους φουσκώνουν τα μυαλά με ένα σωρό ανοησίες που πρέπει να πούν μετά από πόρτα σε πόρτα, μπάς και πάρουν καμιά γερή προμήθεια πουλώντας αέρα.

Αν αναρωτηθείς ποτέ, ΠΩΣ βρίσκουν τόση ενέργεια και κίνητρα να κάνουν αυτή τη δουλειά, σε πληροφορώ οτι ανάμεσα στα τόσα άχρηστα πράγματα που τους γεμίζουν το κεφάλι, τους λένε και ένα, που είναι πέρα για πέρα αληθές

"Κάθε πρωί σηκώνεται και ένας ηλίθιος"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 15:51:35  Εμφάνιση Προφίλ
Aν υποννοείς ότι είμαι ηλίθια... σε ευχαριστώ πολύ αγαπητέ Vril.

Kαι να φανταστείς ότι δεν έχω βγάλει ακόμη πόρισμα για το θέμα... φαντάζομαι ότι αν τελικά κατέληγα στο συμπέρασμα ότι όντως μας ψεκάζουν θα άκουγα τα εξ αμάξης!!...

Είναι φαντάζομαι και αυτό μέρος της δημοκρατικής διαδικασίας...

Καλή συνέχεια!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 15:56:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

Aν υποννοείς ότι είμαι ηλίθια... σε ευχαριστώ πολύ αγαπητέ Vril.

Δεν βλέπω στο κείμενο μου να αναφέρομαι πουθενά σε εσένα !



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 16:20:30  Εμφάνιση Προφίλ
...Και γω δε βλέπω πριν από το ποστ με τις φωτογραφίες μου να έχεις ξαναναφερθεί σε ηλίθιους που μασάνε ότι τους πασάρουν...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 16:23:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Μήπως για σένα δεν είναι αρκετό ότι ενώ συστάθηκε ολόκληρη Ευρωπαϊκή επιτροπή για να ερευνήσει το θέμα τα αποτελέσματά της δεν είδαν το φως της δημοσιότητας?

Ισχύει αυτό? Δεν το γνωρίζω.


* Ειρήνη *

~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 16:24:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

...Και γω δε βλέπω πριν από το ποστ με τις φωτογραφίες μου να έχεις ξαναναφερθεί σε ηλίθιους που μασάνε ότι τους πασάρουν...

Κάτι τέτοια λές και με προβληματίζεις φοβερά...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 17:44:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM
quote:
Αν θέλουν να ψεκάσουν δεν θάταν πιο εύκολο να ψεκάσουν σημειακά την Αθήνα ή να μας τα ρίξουν στο νερό;

dim.kar εγώ προσωπικά στις προηγούμενες σελίδες του topic έχω αναφέρει συγκεκριμένες μέρες και ώρες που παρατήρησα ψεκασμούς πάνω από την Αθήνα.
Το γιατί γίνεται και τι περιέχουν οι χημικές αυτές ουρές έχουν επίσης αναφερθεί στις προηγούμενες σελίδες.

Εχθές 20:00-21:00 ψέκαζαν πάλι και τα chemtrails κάλυπταν μια περιοχή από την Γλυφάδα μέχρι πάνω από την Νίκαια όπου και μπορούσα να παρατηρήσω, ίσως συνεχιζόντουσαν και πιο πέρα.

Επίσης σήμερα 13:00 με 15:00 πάλι το ίδιο και κάλυπταν μια έκταση από τον Υμητό μέχρι τα Λιόσια.

Όποιος δεν πιστεύει ότι γίνεται κάτι τέτοιο είναι δικαίωμα του, εμείς οι υπόλοιποι έχουμε επίσης το δικαίωμα να ερευνούμε και να καταγράφουμε το γεγονός...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 17:48:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

εμείς οι υπόλοιποι έχουμε επίσης το δικαίωμα να ερευνούμε και να καταγράφουμε το γεγονός...

Πως ερευνάς το γεγονώς ?

Έχεις κάποιο τηλεσκόπιο ή κυάλι, να μπορείς να δείς κάποιες λεπτομέρειες του ίχνους ή του αεροπλάνου που το αφήνει ?

Καταγράφετε τίποτα στοιχεία ?

Διακριτικά ?

Αριθμούς ?



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 18:20:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM
Έρευνα δεν είναι μόνο να βγείς στον δρόμο και να μαζέψεις τα χημικά που πέφτουν στο έδαφος από τα chemtrails, υπάρχει και η έρευνα στο internet και σε άλλες πηγές που έχουν ασχοληθεί με το οποιοδήποτε θέμα και είναι στην διακριτική ευχέρια να κρίνουμε ποιές από αυτές ευσταθούν, σύμφωνα πάντα με το πως το αντιλαμβανόμαστε.

Νομίζω ότι όταν αναφέρω μέρες, ώρες και περιοχές καταγράφω και περιγράφω το γεγονός.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 18:36:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM
Φίλη toxotis τι γίνεται με αυτές τις φωτογραφίες, μία εμφανίζονται και μία όχι.

Σε παρακαλώ ξαναβάλε αυτές με τις δηλώσεις του Κατσαρού γιατί δεν πρόλαβα να τις αντιγράψω.

Για δοκίμασε και το http://photobucket.com/, είναι δωρεάν μία εγγραφή χρειάζεσαι μόνο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 18:46:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

Έρευνα δεν είναι μόνο να βγείς στον δρόμο και να μαζέψεις τα χημικά που πέφτουν στο έδαφος από τα chemtrails, υπάρχει και η έρευνα στο internet και σε άλλες πηγές που έχουν ασχοληθεί με το οποιοδήποτε θέμα και είναι στην διακριτική ευχέρια να κρίνουμε ποιές από αυτές ευσταθούν, σύμφωνα πάντα με το πως το αντιλαμβανόμαστε.

Νομίζω ότι όταν αναφέρω μέρες, ώρες και περιοχές καταγράφω και περιγράφω το γεγονός.



Θα σου κάνω την εξής ερώτηση.

Αν κάποιος μπεί στο φόρουμ και σου πεί, οτι η στάθμη της θάλασσας στην Αθήνα αυξάνεται σταδιακά, θα πάς στην προκυμαία να το δείς και να το μετρήσεις, ή θα ψάξεις στο Ίντερνετ να βρείς μια πηγή που θα πιστέψεις οτι είναι αξιόπιστη ?

Αν μπορούσες να μαζέψεις δείγμα από το υλικό που βλέπεις στον ουρανό και να το αναλύσεις, θα μπορόυσες να ξέρεις και με τι ακριβώς έχεις να κάνεις.

Άν μπορούσες να παρατηρήσεις με ένα κθάλι ή τηλεσκόπιο το ίδιο το αεροπλάνο, θα μπορούσες να διαπιστώσεις αν υπάρχει κάποια διαφορά με το ίχνος καυσιμου που αφήνουν εξ ορισμού ΟΛΑ τα αεροπλάνα.

Άν μπορούσες να καταγράψεις και να ερευνήσεις τα στοιχεία των ίδιων των αεροπλάνων, θα ήξερες την "ιδιότητά" τους, αν είναι συμβατικά, στρατιώτικά ή ξέρω και εγώ τί.

Όπως βλέπεις, μια απλή έρευνα κοστίζει. Και κοστίζει πολύ. Κοστίζει σε τεχνικό εξοπλισμό, εργατώρες, ψάξιμο, ανάλυση κλπ.

Αυτή τη στιγμή, το επίπεδο των γνώσεών σου είναι ώς εξής.
Κοιτάς στον ουρανό κάποια ώρα, βλέπεις κάποια ίχνη, συμπεραίνεις οτι έιναι κάτι διαφορετικό από αυτά που αφήνουν τα αεροπλάνα ώς συνήθως, αναξητάς πληροφορίες στο Ίντερνετ, βρίσκεις κάποιες αναφορές από κάποιους που βρίσκονται στο ίδιο επίπεδο ανάλυσης με το δικό σου, και εφ όσον δείς οτι και άλλος έχει τις ίδιες ανησυχίες (και υποθέσεις) με τις δικές σου, πιστεύεις οτι η τοποθέτησή σου είναι σωστή, και άρα είναι ψεκασμός με κάποια ουσία.

Πως μπορείς να ξέρεις, οτι δεν έιναι ίχνη από συμβατική κάυση καυσίμου και κρυσταλλοποίηση στον ψυχρό αέρα ?

Τι έρευνα έχεις κάνει και τι στοιχεία έχεις αποκομίσει ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 19:05:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM
Έχεις δίκιο, όπως είπες..

quote:
Όπως βλέπεις, μια απλή έρευνα κοστίζει. Και κοστίζει πολύ. Κοστίζει σε τεχνικό εξοπλισμό, εργατώρες, ψάξιμο, ανάλυση κλπ.

...και επειδή δεν έχω τέτοιες δυνατότητες είμαι αναγκασμένος να αρκεστώ σε δηλώσεις και έρευνες σοβαρών επιστημόνων όπως αυτή του κυρίου Νίκου Κατσαρού (πρωην διευθηντή του Δημόκριτου) που ζήτησα από την toxotis να ξαναβάλει.

Τα στοιχεία που έχω, σε όποιο επίπεδο και αν είναι αυτά και όσο και αν θέλει να τα δεχτεί κάποιος, τα έχουμε πει πάνω κάτω στις προήγούμενες σελίδες του topic και κυρίως η toxotis.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 19:11:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

...και επειδή δεν έχω τέτοιες δυνατότητες είμαι αναγκασμένος να αρκεστώ σε δηλώσεις και έρευνες σοβαρών επιστημόνων όπως αυτή του κυρίου Νίκου Κατσαρού (πρωην διευθηντή του Δημόκριτου)

Γιατί είναι πρώην διευθυντής ?

Τι ηλικία έχει ? Έχει βγεί στη σύνταξη ή έγινε κάτι και δεν είναι πλέον διευθυντής ?


Άλλη ερώτηση.

Όπως γνωρίζεις, τα αεροπλάνα καίνε κεροζίνη, που είναι υδρογονάνθρακας. Τι πιστεύεις οτι παράγεται κατά την καυση του υδρογονάνθρακα ? Δηλ. σίγουρα θα έχεις ακούσει, οτι ένα αεροπλάνα γεμίζει με τόσους τόνους κεροζίνη. Που πάει αυτή -και με ποιά μορφή- φεύγει αυτή τελικά από το αεροπλάνο ?

Άλλη ερώτηση.

Γνωρίζεις τη toxotis ?



Edited by - Vril on 17/06/2005 19:12:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 20:19:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM
quote:
Γιατί είναι πρώην διευθυντής ?

Τι ηλικία έχει ? Έχει βγεί στη σύνταξη ή έγινε κάτι και δεν είναι πλέον διευθυντής ?


Πρέπει να είναι γύρω στα εξήντα και όχι δεν έχει βγει στην σύνταξη.

Δεν ξέρω γιατί δεν είναι διευθηντής πια.
Στο ALTER είχα ακούσει να λένε ότι τότε που βγήκε η υπόθεση με το μέλι και τα γιαούρτια τις είχε βγάλει ο Κατσαρός για να "χτυπήσει" τον νυν διευθηντή του Δημόκριτου επείδη του έφαγε την θέση.

Τώρα τι να πω δεν ξέρω τι έχει γίνει, είναι δικά τους αυτά.


quote:
Όπως γνωρίζεις, τα αεροπλάνα καίνε κεροζίνη, που είναι υδρογονάνθρακας. Τι πιστεύεις οτι παράγεται κατά την καυση του υδρογονάνθρακα ? Δηλ. σίγουρα θα έχεις ακούσει, οτι ένα αεροπλάνα γεμίζει με τόσους τόνους κεροζίνη. Που πάει αυτή -και με ποιά μορφή- φεύγει αυτή τελικά από το αεροπλάνο ?

Τι με ποιά μορφή;
Αν εννοείς με μορφή καπνού τότε θέλω να σου πω ότι αυτός διαλύεται μετά από λίγα λεπτά και δεν έχει μεγάλο μήκος σε αντίθεση με τα chemtrails όπου μένουν στον ουρανό πάνω από 15' και είναι από την μία άκρη του ορίζοντα ως την άλλη, όταν η πτήση είναι σε ευθεία γραμμή γιατί υπάρχουν και οι περιπτώσεις που είναι ζιγκ-ζαγκ ή σπειροειδής.

Για παράδειγμα..

quote:
Γνωρίζεις τη toxotis ?

Προσωπικά όχι, μόνο μέσα από το foroum.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 21:13:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic
Το θέμα είναι
υπάρχει κάποια σοβαρή έρευνα που να μας δίνει τη δυνατότητα να ξεχωρίζουμε τα chemtrails(αν δηλαδή υπάρχουν) απο τα φυσιολογικά contrails;;
Ξέρετε πόσες πτήσεις γίνονται καθημερινώς και πόσες αερογραμμές υπάρχουν ακόμα και σε ανύποπτες περιοχές;;
Η υπερβολική παρουσία των αερομεταφορέων στις μέρες μας δημουργησε αυτό το φαινόμενο με τον κορεσμό των ουρανών απο τα contrails των α/φων και μάλιστα επηρεάζουν και το περιβάλλον και τον καιρό. Αυτό είναι το βασικό πρόβλημα.

...To be or not to be. That is the question.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 23:56:45  Εμφάνιση Προφίλ
To σίγουρο είναι ότι υπάρχουν 2 ειδών contrails... αυτά που η διάρκειά τους είναι μεγάλη χωρίς να αποσχηματοποιούνται και που είναι αρκετά πλατιά και τα άλλα που το "σημάδι" τους διαρκεί ελάχιστα και όταν σβήνουν δεν φαίνεται να εξαπλώνονται αλλά διατηρούν το "λεπτό σχήμα" τους μέχρι που να σβήσουν.

Το μόνο που μένει είναι να βρούμε τι είναι αυτό που κάνει τη διαφορά.

Η ασπρόμαυρη φωτογραφία που έβαλε ο STERM είναι ξεκάθαρα chemtrails και απ'ότι φαίνεται έχει λογική γιατί γίνεται σε καλλιέργειες καλαμποκιού... Μόνο που καλαμπόκια δεν υπάρχουν στις μεγαλουπόλεις..

Αγαπητέ STERM έχω και γω κανά δυο ερωτήσεις:

- Toν Κατσαρό τον ξέρεις προσωπικά?
- Που μένεις?
- Με τι ασχολείσαι?
- Τι νούμερο παπούτσι φοράς?

Σε παρακαλώ απάντησε στις παραπάνω ερωτήσεις γιατί ο Vril θέλει να κάνει μια πιο "εμπεριστατωμένη" έρευνα για το θέμα...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2005, 00:51:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz
ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΨΕΚΑΖΟΥΝ ΜΕ ΑΕΡΙΩΔΗ ΑΕΡΙΑ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2005, 00:56:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz
ΙΔΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sav
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2005, 03:41:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sav
Πάντως τα αεροπλάνα που ψεκάζουν το συγκεκριμένο σύνεφο , τα βλέπω πολλάααα χρόνια εδώ στο Ν.Σερρών...Και όταν λέω πολλά,ενοώ 6-7+++ . . .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Buffer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


87 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2005, 04:30:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Buffer
Είδα πολλες φορές γραμμένη την λέξη έρευνα...

Θα έπρεπε κάποιοι να έχουν λίγο περισσότερο σεβασμό τόσο στο συνάνθρωπο τους όσο και στον ευατό τους και να σταματήσουν τις ηλιθιότητες. Όποιος θέλει να κάνει έρευνα δεν ψάχνει στο internet αλλά η προυπόθεση είναι να ξέρει να κάνει έρευνα, να ξέρει τι θα πει ερευνα....

Αλλά τι λέω, έγω προσπαθώ να το παίξω έξυπνος ενώ αυτοί θα σώσουν τον κόσμο...

Είστε επιεικώς ανόητοι, όσοι κινδυνολογείτε χώρις την παραμικρή κατανόηση του φαινομένου... Δεν έχετε ίχνος λογικής συνέπειας και συνέχειας όσοι δεν μιλάτε με ανάλυση των υποτιθέμενων στοιχείων..

Και όποιος αναφέρεται στο τι έχει πει ο όποιος επιστήμονας όσο καλός και αν είναι, μια είναι η απάντηση: επειδή το είπε ο τάδε δεν σημαίνει ότι είναι αλήθεια, δεν σημαίνει οτι αποδεικνύεται...

Αλλά είπαμε, προυπόθεση σωστής κρίσης είναι σωστή έρευνα

Προυπόθεση σωστής έρευνας είναι λογική τεκμηρίωση....

Αυτά πάνε περίπατο όταν το μυαλό είναι πάνω από το κεφάλι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy