ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "Χημικές ουρές" - Kάποιοι ανέλαβαν να ψεκάσουν τον πλανήτη? Νο1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2005, 16:47:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Λογικά αυτό θα σημαίνει πως καμία απο τις φωτο που έχω ανεβάσει
δεν φαίνονται σ'εσάς.
Έχω όμως την εντύπωση πως κάπου είχα δει απαντήσεις σε σχέση με scannarismena κείμενα που είχα επικολλήσει...
ίσως να κάνω και λάθος
Αλήθεια ποιος μπορεί να μας βοηθίσει σ'αυτό το στάδιο?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2005, 22:18:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Τι γίνεται?
Θα μας βοηθήσει κανείς να κάνουμε επιτέλους αυτή την επικόλληση εικόνων?
Αν δεν γίνεται απ'ευθείας απο το σκληρό, ας μας κατατοπίσει κάποιος πως και που πρέπει πρώτα να τις ανεβάσουμε.

Ευχαριστώ εκ' των προταίρων
ΤοξότηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 00:36:10  Εμφάνιση Προφίλ
Aγαπητέ τοξότη οι φωτογραφίες που έχεις πρέπει να τις ανεβάσεις σε ένα άλλο σάϊτ και μετά εδώ.
Μπες στο www.ripway.com όπου μπορείς ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ να τις ανεβάσεις από το σκληρό σου και μετά με το URL που θα σου δοθεί μπορείς να τις ανεβάσεις εδώ.


"Vivere pericolosamente και Κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 03:26:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Να' σαι καλά Avallon,
θα το κάνω αμέσως.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 03:50:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis



Ελπίζω να πέτυχε τώρα...


Edited by - toxotis on 25/05/2005 03:53:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 04:31:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Παρακάτω ξαναβάζω και προηγούμενες φωτο που μάλλον πριν
δεν φαίνονταν σε εσάς αλλά δεν το γνώριζα







http://home.ripway.com/2005-5/313204/chemtrails//chemtex1.gif
http://home.ripway.com/2005-5/313204/chemtrails//979194-chem2copy.gif
http://home.ripway.com/2005-5/313204/chemtrails//197731-chem4copy.gif
http://home.ripway.com/2005-5/313204/chemtrails//90786-chem3copy.gif
http://home.ripway.com/2005-5/313204/chemtrails//chem6copy.gif
http://home.ripway.com/2005-5/313204/chemtrails//769033-chem5copy.gif
http://home.ripway.com/2005-5/313204/chemtrails//chem8copy.gif
http://home.ripway.com/2005-5/313204/chemtrails//chem7copy.gif
http://home.ripway.com/2005-5/313204/chemtrails//chem9copy.gif

Edited by - toxotis on 25/05/2005 04:33:45

Edited by - toxotis on 25/05/2005 04:43:32

Edited by - toxotis on 25/05/2005 05:00:02

Edited by - toxotis on 25/05/2005 05:15:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 13:38:34  Εμφάνιση Προφίλ
Πάλι κάτι δεν κάνεις καλά απ'ότι φαίνεται...
Πάτα το κουμπάκι που είναι για εισαγωγή εικόνας (αυτό δίπλα στον φάκελο αλληλογραφίας) και όταν βγουν τα άγκιστρα πιάσε και κάνε κόπυ το URL της φωτογραφίας ανάμεσα σε αυτά

π.χ. [ιmg]http://home.ripway.com....gif[/ιmg]

Πρόσεξε μόνο να μην αφήσεις κανένα κενό μετά τις αγκύλες εκεί που αρχίζει και τελειώνει το URL.

Eλπίζω τώρα να βοήθησα...


"Vivere pericolosamente και Κινδύνευε φρονίμως..."


Edited by - Avallon on 25/05/2005 13:48:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 23:01:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Μα έτσι ακριβώς το έκανα...
Δεν φαίνεται καμία απολύτως?
Σε ΄μένα δείχνει να έχουν πρόβλημα μόνο δύο, αν και εκεί το έκανα έτσι όπως μου λες. Γι'αυτό έβαλα και σκέτα τα URL, αν κάποια δεν φαίνεται να μπορεί να τα δει κανείς πατώντας στο link.

Αν σου είναι εύκολο να μου πεις τι βλέπεις από τα τελευταία μυνήματα
θα με βοηθούσες πολύ.
Σ'ευχαριστώ και πάλι

ΤοξότηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2005, 11:23:39  Εμφάνιση Προφίλ
Mπράβο σου τα κατάφερες!
Τα βλέπω όλα μια χαρά και είναι πολύ πολύ ενδιαφέροντα...


"Vivere pericolosamente και Κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2005, 13:36:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM
Εγώ ακόμα δεν τα βλέπω, ακόμα και τα link δεν ανοίγουν.

quote:
π.χ. [ιmg]http://home.ripway.com....gif[/ιmg]

Εγώ το κάνω διαφορετικά πατάω το κουμπί του υπερσυνδέσμου και μετά της εικόνας και εκεί βάζω το link όπως λέει και ο Avallon π.χ.
[ur1][/ur1][ιmg]http://conspiration.ca/chemtrails/chemtrails_satphoto_rhone_fr.JPG[/ιmg]

και θα βγει το ακόλουθο

Toxotis για δοκίμασε το και εσύ έτσι...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2005, 18:25:10  Εμφάνιση Προφίλ
Tώρα βλέπω μόνο τις 2 πρώτες!
Σύγκρινε σε παρακαλώ με ποιό τρόπο έβαλες τις 2 πρώτες με τις υπόλοιπες και θα βρεις που είναι το λάθος.


"Vivere pericolosamente και Κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2005, 19:41:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Η πλάκα είναι πως τώρα δεν βλέπω εγώ καμία!

Δηλαδή κάποια στιγμή Avalon τις έβλεπες και μετά έβλεπες μόνο δύο?

Καλά θα δοκιμάσω την ιδέα του Sterm

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2005, 22:15:49  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Δηλαδή κάποια στιγμή Avalon τις έβλεπες και μετά έβλεπες μόνο δύο?

Eεε για να είμαι ειλικρινής αργούσαν πολύ στο φόρτωμα και αφού είδα τις δυο πρώτες υπέθεσα ότι θα κατέβουν κανονικά και οι άλλες.


"Vivere pericolosamente και Κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 22:48:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Εδώ και αρκετές ημέρες δεν έβλεπα πλέον να γίνονται συστηματικές πτήσεις ψεκασμών, όχι τουλάχιστον όπως τον περασμένο μήνα.
Θεώρησα πως ησυχάσαμε....
Μόνο που από την Τετάρτη το βράδυ στις 1:00 είδα να γίνονται νύχτα τέτοιοι ψεκασμοί!
Το ίδιο φαινόμενο με τις γραμμές, αλλά σε νυχτερινό ουρανό.
Το φεγγάρι με το φως του βοηθούσε στο να γίνονται ορατές τις γραμμές.
Το ίδιο είδα και χθές το βράδυ στις 2:00 το πρωί.
Οι πτήσεις που άλλοτε γίνονταν μέρα μεσημέρι γίνονται τώρα νύχτα????
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2005, 01:32:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Τελιά μάλλον δεν υπάρχει διαφορά ανάμεσα σε περιοχές που διθέτουν κοντά τους αεροδρόμιο ή όχι.
Στο χθεσινό μου ταξίδι προς Σέρρες, έβλεπα σε όλη τη διαδρομή από Θεσσαλονίκη προς Σέρρες παντού τις γνωστές μας "γραμμές" στα κενά ανάμεσα στα άλλα σύννεφα. Ήταν σαν να είχε δημιουργηθεί ένα υπόλευκο φόντο πίσω από άλλα κατάλευκα παχιά και μεγάλα σε διαστάσεις σύννεφα.
-Πράγμα που δεν συνέβενε την περασμένη εβδομάδα που ξαναταξίδεψα στην περιοχή. -
Επίσης αν όπως υποστηρίζουν ορισμένοι πρόκειτε για απλά contrails, γιατί σε ταυτόχρονη εμφάνιση αεροπλάνων άλλα αφήνουν και άλλα δεν αφήνουν πίσω τους τέτοιες γραμμές?
Δεν βλέπω πραγματικά να μαθαίνουμε τίποτε νεότερο σε σχέση με το θέμα.
Εγώ πάντως συναιχίζω να παρατηρώ και να παρακολουθώ τη δραστηριότητα.
Ελπίζω πραγματικά να μην είναι τίποτε, όμως οι απορίες μένουν αναπάντητες...

Φιλικά Τοξότης
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2005, 02:51:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM
Καταρχάς να ευχαριστήσω τον Avallon για τις οδηγίες.

Κάτι νέο για το θέμα δεν έχω ούτε εγώ.
Παρατήρησα όμως τα γνωστά trails την προηγούμενη Δευτέρα στις 6 το πρωί πάνω από τον Πειραιά και αργότερα στις 12 πάνω από την Καλλιθέα, εχθές επαναλήφηθηκε το φαινόμενο πάλι στις ίδιες περιοχές, τις ίδιες ώρες.

Όσο για τους νυχτερινούς ψεκασμούς είναι κάτι που τελευταία φορά το παρατήρησα πριν ένα χρόνο περίπου....

Edited by - STERM on 31/05/2005 02:52:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΥΒΕΛΗ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2005, 17:32:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΥΒΕΛΗ
Αν και δεν ασχολήθηκα ποτέ με την παρατήρηση του εν λόγω φαινομένου, ωστόσο θυμάμαι πως ένα από τα γνωρίσματα τέτοιων ψεκασμών είναι η εμφάνιση όλων των συμπτωμάτων της γρίπης πλην του πυρετού.
Δεν κατεβαίνω συχνά στο κέντρο της Αθήνας κατά το τελευταίο διάστημα, αλλά χθες, Δευτέρα 30 Μαϊου που κατέβηκα, αναγκάσθηκα να γυρίσω σπίτι νωρίτερα από το προγραμματισμένο λόγω εμφάνισης ζάλης, δύσπνοιας και γενικότερης αδυναμίας, που δεν συνηθίζω να νιώθω και δεν υπήρχε συγκεκριμένος λόγος να νιώσω.
Αν δεν φανεί ότι είναι κάποιας μορφής ίωση - αν και νομίζω ότι είναι ίωση που ταλαιπωρεί πολλούς Αθηναίους αυτό το διάστημα - θα αρχίσω να σκέφτομαι ίσως ως πιο πιθανό το σενάριο του εν λόγω topic.
Γι΄αυτό το λόγο θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιοι από εσάς που μένετε στην Αθήνα νιώσατε το τελευταίο διήμερο συμπτώματα γρίπης και αν ακόμα συνεχίζονται.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2005, 18:06:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Αγαπητή Κυβέλη,
σίγουρα δεν μπορεί να ξέρει κανείς.
Ωστόσο υπάρχουν νοσοκόμες οι οποίες υποστηρίζουν πως τα σχετικά συμπτώματα οδηγούν στα νοσοκομεία πολλούς ανθρώπους, με ιδιαίτερα επιβαρημένη ή ευαίσθητη υγεία, ειδικά τις ημέρες αμέσως μετά από ψεκασμούς.

Πάντως από το Σεπτέβριο που έμαθα για το φαινόμενο έχω παρατηρήσει πως οι κάτοικοι της περιοχής παραπονούνται πολύ συχνά
-για έντονους πονοκεφάλους
-ζαλάδες
-υποφέρουν από κάποιο "είδος" γαστρεντερίτιδα
-παρουσιάζουν αναπνευστικά προβλήματα και ενοχλήσεις στις αναπνευστικές οδούς όπως και ξηρό βήχα
και τα μικρότερα παιδιά
-αρρωσταίνουν πολύ συχνά με τέτοια συμπτώματα γρίπης -χωρίς πυρετό, που όπως μας λένε οι παιδίατροι δεν είναι γνωστή "γρίπη" και για την καταπολέμιση της δεν υπάρχει καμία κατάλληλη αντιβίωση.
-παραπονούνται για πόνους στην κοιλιά και παρουσιάζουν συχνά συμπτώματα γαστρεντερίτιδας -εμετό κτλ
-τα σκευάσματα τύπου "aerolin" δεν λείπουν σχεδόν από καμία μητέρα...

Τις τελευταίες ημέρες παρατηρώ και πάλι ιδιαίτερα έντονη δραστηριότητα, όσων αφορά την περιοχή μου.
Θα παραθέσω αργότερα και φωτο.

Φιλικά
ΤοξότηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2005, 02:45:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM
Όντως τον τελευταίο καιρό έχει αρρωστήσει αρκετός κόσμος και εγώ ό ίδιος ταλαιπωρούμαι από γρίπη και δύσπνοια τις τελευταίες μέρες(παίρνω και εγώ aerolin).

Παρόλα αυτά μην ήμαστε τόσο καχήποπτοι το πιο πιθανόν που φταίει για αυτό είναι οι συνεχείς αλλαγές του καιρού σε συνδυασμό με τις ανοιξιάτικες αλλεργίες.

Ίσως κάποιοι πουν "μα δεν είμαι αλλεργικός", λοιπόν ούτε εγώ ήμουν, είναι κάτι που απέκτησα τα τελευταία 2 χρόνια και σύμφωνα με το γιατρό μου συμβαίνει σε αρκετό κόσμο που ζεί στις πόλεις.
Αν έφταιγαν οι ψεκασμοί αυτό θα συνέβαινε και αλλού, αφού οι ψεκασμοί δεν γίνονται μόνο στις πόλεις...


Edited by - STERM on 01/06/2005 02:47:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 19:17:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Έχεις δίκιο αγαπητέ Sterm, ας μη γινόμαστε καχύποπτοι, όμως θα σου πω πως εγώ δεν μένω στην πόλη.
Αυτά που αναφέρω παραπάνω διαδραματίζονται εκτός πόλης, σε ένα χωριό. Επίσης τα συμπτώματα αφορούν την τελευταία διετία/τριετία, που όλως τυχαίως συμπίπτει με την έναρξη ψεκασμών στη χώρα μας.
Επίσης είχαν γίνει προ 2 ετών περίπου διαμαρτυρίες για νεκρά πουλιά κοντά σε λίμνες όπου είχαν γίνει ψεκασμοί.
Σίγουρα δεν θέλω να κινδυνολογώ. Απλά διατυπώνω την σκέψη μήπως όντως κάτι συμβαίνει...μήπως

Φιλικά Τοξότης

Υ.Γ.: Επειδή τις τελευταίες ημέρες αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα με τον ΗΥ μου δεν έχω βρεί ακόμη το χρόνο να ανεβάσω τις φωτο, αλλά δεν έχω λάβει και τα url από το forum. Δεν τις ξέχασα όμς θα τις στείλω σύντομα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Θανάσης
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 00:04:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Θανάσης
Χαιρτετω την παρέα...ακούγεται πολύ ενδιαφέρον το θέμα...Anyway εγω είμαι φοιτητής Φυσικής στήν Αθήνα οπου έχουμε τομέα παρατηρησιακής Αστροφυσικής. Άν όντως ο αέρας της πόλης μας ήταν γεμάτος αλουμίνιο θα φαινόταν στην φασματοσκοπεία....correct me if I'm wrong...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 00:16:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Όντως τον τελευταίο καιρό έχει αρρωστήσει αρκετός κόσμος και εγώ ό ίδιος ταλαιπωρούμαι από γρίπη και δύσπνοια τις τελευταίες μέρες(παίρνω και εγώ aerolin).

Kαι γω που αρρωσταίνω κάθε δέκα χρόνια κόλλησα μια "ίωση" την περασμένη βδομάδα που δε λέει να φύγει με τίποτα...
Σημειωτέον η "ίωση" αυτή έχει διαφορετικά συμπτώματα στον άντρα μου και στο παιδί μου... Ο ένας είχε μπούκωμα και συνάχι, ο άλλος βήχα(παραγωγικό), και ο άλλος ξερόβηχα μέχρι να σου βγουν τα άντερα...
Κοινός παρανομαστής ότι κανένας δεν έκανε πυρετό και όλοι είχαμε κομμάρες... Περίεργο δεν είναι?



"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 13:33:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM
quote:
Επίσης είχαν γίνει προ 2 ετών περίπου διαμαρτυρίες για νεκρά πουλιά κοντά σε λίμνες όπου είχαν γίνει ψεκασμοί.

Ναι, αυτό είναι γεγονός, από τον θείο μου στην Αμαλιάδα ξέρω ότι οι ψεκασμοί στα χωράφια για ζιζάνια έχουν πολλές φορές σαν αποτέλεσμα να σκοτώνονται διάφορα ζώα και πτηνά που κυκλοφορούν εκεί.

Εγώ δεν λέω πως δεν ευθήνονται οι ψεκασμοί για τις αρρώστιες απλά δεν είναι μόνο αυτό, σκεφτήτε ότι στο νερό ρίχνουν διάφορα για το κρατάνε καθαρό, οι επιστήμονες λένε πως το χλώριο δεν είναι ακίνδυνο, απλά είναι λιγότερο επικίνδυνο από τις άλλες ουσίες που θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν, τρώμε ψεκασμένα με ζιζανιοκτόνα λαχανικά, συσκευασμένες τροφές γεμάτες συντηρητικά, αναψηκτικά με διάφορα "Ε" μέσα πιθανόν επικίνδυνα, μέχρι και στο ψωμί για να φουσκώσει βάζουν βελτιωτικό που σε μεγάλες δόσεις είναι δηλητήριο.
Είμαι φούρναρης και ξέρω ότι επειδή όλοι οι μύλοι στην Ελλάδα ρίχνουν διάφορα στα σιτάρια για να μεγαλώσουν γρηγορότερα και να προστατευτούν από τα ζιζάνια, αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να καταστρέφεται το αλεύρι και χωρίς βελτιωτικό εκτός από το ότι δεν φουσκώνει, δεν στρώνει κιόλας, δηλαδή δεν κρατάει την μορφή που παίρνει από το πλάσιμο (η μαγιά ή το προζύμι δεν έχουν αρκετή δύναμη).

Αν ψάξουμε να βρούμε τι υπάρχει στον αέρα, το νερό και την τροφή μας θα δούμε ότι κάνουμε χρήση διαφόρων επιβλαβών ουσιών.
Όλα αυτά σε συνδυασμό με τις απότομες καιρικές αλλαγές ή και με κάποια κοινή αδιαθεσία πιστεύω ότι προκαλούν αυτές τις μαζικές ιώσεις.
Τώρα αν αρχίσουμε να μιλάμε συνομοσιωλογικά π.χ. για αρρώστιες που ελευθερώνονται επίτηδες, τότε πάμε εντελώς αλλού και κατ' εμέ δεν υπάρχει λόγος.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 14:16:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Είμαι φούρναρης και ξέρω ότι επειδή όλοι οι μύλοι στην Ελλάδα ρίχνουν διάφορα στα σιτάρια για να μεγαλώσουν γρηγορότερα και να προστατευτούν από τα ζιζάνια, αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να καταστρέφεται το αλεύρι και χωρίς βελτιωτικό εκτός από το ότι δεν φουσκώνει, δεν στρώνει κιόλας, δηλαδή δεν κρατάει την μορφή που παίρνει από το πλάσιμο (η μαγιά ή το προζύμι δεν έχουν αρκετή δύναμη).

A τώρα εξηγείται γιατί προχθές που ζύμωσα για πρώτη φορά στο σπίτι αν και έβαλα την ανάλογη μαγιά μου βγήκε λαγάνα!

quote:
Όλα αυτά σε συνδυασμό με τις απότομες καιρικές αλλαγές ή και με κάποια κοινή αδιαθεσία πιστεύω ότι προκαλούν αυτές τις μαζικές ιώσεις.
Τώρα αν αρχίσουμε να μιλάμε συνομοσιωλογικά π.χ. για αρρώστιες που ελευθερώνονται επίτηδες, τότε πάμε εντελώς αλλού και κατ' εμέ δεν υπάρχει λόγος.

Στο πρώτο μέρος θα συμφωνήσω ότι φταίει ο συνδυασμός όλων αυτών όμως πιστεύω ότι δε θα πρέπει να πάρουμε το θέμα των ψεκασμών ελαφριά γιατί είναι πραγματικότητα! Το μόνο που μένει είναι να αποκαλυφθεί/ανακαλυφθεί κάποια στιγμή το γιατί γίνεται.


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 03:38:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Θα συμφωνίσω και εγώ με τη σειρά μου ως ένα σημείο.
Σίγουρα για τις διάφορες ιώσεις φταίνε πολλοί παράγοντες.
Όμως όπως αυτές οι απότομες καιρικές αλλαγές δεν ξέρουμε τίνος προϊόν είναι.
Δεν μου αρέσει να βαφτίζουμε με μεγάλη ευκολία "συνομοσιολογίες" όσα ακούγονται. Μ' αυτό τον τρόπο ίσως κάπου μας ξεφέυγει η αλήθεια.
Σίγουρα όπως και άλλοι συνομιλιτές μας ανέφεραν παραάνω θα είμαστε οι τελευταίοι που θα μάθουμε ποια από τις θεωρίες που υπάρχουν σχετικά με τους αεροψεκασμούς είναι η πραγματική.
Σίγουρα δεν θα ερωτηθούμε. Όμως θα ξαναπώ πως όπου υπάρχει φωτιά κάπου κάτι καίγεται...

Αγαπητέ Sterm δεν πιστεύω να έχεις ταυτίσει τους ψεκασμούς για ζιζάνια με τους ψεκασμούς chemtrails?
Σίγουρα και οι πρώτοι είναι επικύνδυνοι για την υγεία σε τελική ανάλυση, όμως δεν είναι το παρόν θέμα.

Οι ψεκασμί ενάντια στα ζιζάνια έχουν ως πρωταρχικό στόχο τη βελτίωση της πααγωγής εις βάρος βέβαια της ποιότητας, αλλά οι ψεκασμοί chemtrails στην ουσία δεν ξέρουμε ποιόν σκοπό εξυπηρετούν.
Όλα όσα έχουν γραφτεί μέχρι σήμερα πάντως δεν είναι καθόλου ενθαρυντικά. Και οι επίσημες θέσεις των κυβερνίσεων μοιάζουν με στάχτη στα μάτια των πολιτών.

Το ότι είναι γεγονός είναι πλέον αδιαμφησβήτητο. Ότι περιέχουν τρομερά βλαβερές τοξικές ουσίες-οξείδια αλουμινίου- και καρκινογόνες -βάριο- είναι η θέση επιστημόνων, όπως του Κου Κατσρού.

Αν όπως λέγετε γίνετε και ψεκασμός "ιών", "βακτηρηδίων" κτλ, δεν το γνωρίζουμε με σιγουριά, αλλά είναι ευφικτό.

Όμως τα συμπτώματα που προανέφερα -πρίν δύο post- δεν χρειάζονται κάποιο έξτρα ιό, αρκεί ο ψεκασμός με βάριο και αλουμίνιο για την πρόκληση τους.

Επειδή σχετικά αργά έμαθα πως τα κείμενα που είχα παραθέσει από την αρχή του τόπικ ως εικόνες δεν φαίνονται σ΄εσάς, -ανάμεσα σε αυτά και δύο άρθρα του Κου Κατσαρού- θα τα δακτυλογραφίσω και θα τα περάσω κάποια στιγμή ως κέιμενα. Είναι θεωρώ πολύ ενδιαφέροντα όσα ένας αξιόλογος έλληνας επιστήμονας λέει για το θέμα.

Θα αργήσω λιγάκι, αλλά θα σας τα παραθέσω.

Φιλικά ΤοξότηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 14:12:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM
quote:
A τώρα εξηγείται γιατί προχθές που ζύμωσα για πρώτη φορά στο σπίτι αν και έβαλα την ανάλογη μαγιά μου βγήκε λαγάνα!

Ακριβώς!
Η αλήθεια είναι ότι σε τόσο μικρή ποσότητα δεν παίζει ρόλο, άλλο στα 100 κιλά αλεύρι και εκτός των άλλων που είπα το βελτιωτικό χρησιμοποιήται και για θέμα χρόνου.
Μάλλον το λάθος ήταν δικό σου.

quote:
Στο πρώτο μέρος θα συμφωνήσω ότι φταίει ο συνδυασμός όλων αυτών όμως πιστεύω ότι δε θα πρέπει να πάρουμε το θέμα των ψεκασμών ελαφριά γιατί είναι πραγματικότητα! Το μόνο που μένει είναι να αποκαλυφθεί/ανακαλυφθεί κάποια στιγμή το γιατί γίνεται.

Δεν είπα ότι πρέπει να πάρουμε ελαφρώς το θέμα των ψεκασμών, κάθε άλλο, είναι μια πολύ σοβαρή και ύποπτη πραγματικότητα!

quote:
Δεν μου αρέσει να βαφτίζουμε με μεγάλη ευκολία "συνομοσιολογίες" όσα ακούγονται.

Όταν είπα για συνομοσιολογίες δεν αναφερόμουνα στους ψεκασμούς, αλλά για πειράματα χημικών και βιολογικών όπλων σε ανυποψίαστους πολίτες πριν χρησιμοποιηθούν καν στον πόλεμο.
Συγκεκριμένα έβλεπα ένα ντοκυμαντέρ για ένα τέτοιο πείραμα στο Λονδίνο από την Βρετανική κυβέρνηση.


quote:
Αγαπητέ Sterm δεν πιστεύω να έχεις ταυτίσει τους ψεκασμούς για ζιζάνια με τους ψεκασμούς chemtrails?

Φυσικά όχι.
Απλώς είπα ότι και αυτού του είδους οι ψεκασμοί μας επηρεάζουν με τρόπο που οι άνθρωποι δεν μπαίνουν καν στον κόπο να αναρωτηθούν.

Με τα λεγόμενα μου ήθελα απλά να πω ότι δεν φταίνε για όλα οι ψεκασμοί, υπάρχουν και άλλοι παράγοντες.

quote:
Σίγουρα δεν θα ερωτηθούμε. Όμως θα ξαναπώ πως όπου υπάρχει φωτιά κάπου κάτι καίγεται...

Ή όπως λέω εγώ...
Όπου υπάρχει καπνός, υπάρχει και φωτιά έστω και αν είναι φρεσκοσβησμένη!

Edited by - STERM on 04/06/2005 14:22:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 22:01:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Αγαπητέ Sterm
quote:
αλλά για πειράματα χημικών και βιολογικών όπλων σε ανυποψίαστους πολίτες πριν χρησιμοποιηθούν καν στον πόλεμο.

Ανάλογες αναφορές έχω διαβάσει σε πολλ'α site σχετικά με το εδώ θέμα.
Τις ανέφεραν ως ανάλογες με τους ψεκασμούς δραστηριότητες που ήδη έχουν λάβει χώρα με παραδείγματα από Αμερική και Αγγλία.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 22:17:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Οι φωτογραφίες που είχα υποσχεθεί...

Edited by - toxotis on 06/06/2005 22:24:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 00:12:27  Εμφάνιση Προφίλ
Πάλι δε βλέπω τίποτα!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 02:52:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Αγαπητή Avallon, δεν ξέρω τι να πώ! Σηκώνω τα χέρια ψηλά!

Ακολούθησα τις οδηγίες κατά γράμμα!
Μάλιστα αρχικά δοκίμασα τον τρόπο του Sterm, αλλά δεν φαινόταν τίποτε κι έτσι έβγαλα το

Κατόπιν εμφανήστηκαν αμέσως και μάλιστα γρήγορα γιατί ήταν μικρότερες από τις προηγούμενες τόσο σε μέγεθος όσο και ανάλυση.

Πολύ κρίμα...

Η αλήθεια είναι πως επανηλημένα έστειλα mail στο forum esoterica, με τις ίδιες φωτο για να μου στείλουν url, αλλά τίποτε δεν έγινε κι έτσι πήγα πάλι από τη διεύθυνση που μου είχες δώσει εσύ.
Τι να πω πια, αρχίζει να γίνεται εκνευριστικό....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy