ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "Χημικές ουρές" - Kάποιοι ανέλαβαν να ψεκάσουν τον πλανήτη? Νο1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2006, 09:55:57  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Και εδώ που τα λέμε υπάρχουν πιο σοβαροί κίνδυνοι εξ'ουρανού από οποιαδήποτε ψεκαστήρια. Φανταστείτε να πηγαίνετε στην εργασία σας, σε κάποιο σημαντικό ραντεβού επαγγελματικό ή προσωπικό και να δεχτείτε ολόφρεκση κουτσουλιά στο καλό σας ρούχο ή ακόμα χειρότερα στην κεφάλα???

Συγνώμη για να καταλάβω... Τι μια στιγμή μας μιλάς για το περιβάλλον που καταστρέφετε από τους ανεύθυνους και την άλλη μας λες ότι μια κουτσουλιά από ένα πουλί είναι πιο επιζήμια από τους οποιουσδήποτε ψεκασμούς με τοξικά χημικά???
Θάνατος στα πουλιά λοιπόν με δηλητήριο! Να εξαφανιστούν από την Αθήνα για να μην λερώνονται οι περαστικοί και μετά αναγκάζονται να καθαρίζονται με βρεγμένο χαρτομάντηλο!(γιατί τόσο εύκολα φεύγουν οι κουτσουλιές)
quote:
Εδώ στην Ελλάδα υπάρχουν ακόμα μερικοί μεγαλύτεροι κίνδυνοι από τους υποτιθέμενους ψεκασμους. Εκεί που περπατάς αμέριμνος στο πεζοδρόμιο μπορεί να σου'ρθει στο δόξα πατρή σακούλα σκουπιδιών, επειδή η κυρα-Μαρίκα στο ανωθεν μπαλκόνι αποφάσισε να παίξει τέτρις με σκουπιδοσακούλες και επειδή πιστεύει ότι το πεζοδρόμιο της ανήκει!!
Επίσης στους κεντρικους δρόμους της Αθήνας υπάρχει περίπτωση να προσγειωθεί στο κεφάλι σας μάρμαρο ή τέλος πάντων κομμάτι από παλιό ή κακοδιατηρημένο κτήριο. Θυμηθείτε πέρυσι το καλοκαίρι εκείνο τον φουκαρά που περπάταγε στην Ερμού με την αγαπημένη του και του ήρθε μάρμαρο στο κεφάλι το οποίο ξεκόλλησε από κάποιο κτίριο και τον έστειλε στον άλλο κόσμο...
Κι εσείς μιλάτε για ψεκασμούς???!!!

Oσο για τα υπόλοιπα συμφωνώ απολύτως!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."

Edited by - Avallon on 14/05/2006 09:56:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2006, 17:00:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
quote:
Συγνώμη για να καταλάβω... Τι μια στιγμή μας μιλάς για το περιβάλλον που καταστρέφετε από τους ανεύθυνους και την άλλη μας λες ότι μια κουτσουλιά από ένα πουλί είναι πιο επιζήμια από τους οποιουσδήποτε ψεκασμούς με τοξικά χημικά???

Σε ποιο ποστ είπα για περιβαλλον που καταστρέφεται από τους ανεύθυνους? Σε κάποιο άλλο τοπικ εννοείς ίσως?
Τώρα για τις κουτσουλιές και τα περιστέρια, έκανα απλα χιούμορ. Κι εγώ τα συμπαθώ

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2006, 21:20:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

Kοινώς αν δε σταματήσεις το υφάκι αυτό βλέπω το κοντέρ να μηδενίζει ξανά και συ να τραβάς ξανά την ανηφόρα...

Γι'αυτό σου λέω...κάνε εσύ τα χθόνια χόμπυ σου και άσε εμάς να κοιτάμε τους ουρανούς.



Μίνα'ς Γιούνικορν,

εγώ λέω, ότι άργησες αλλά την είπες.

Όχι ότι μου έλλειψες, αλλά το τι κάνω εγώ, πίστεψέ με, είναι από τα λιγότερα προβλήματά σου.

Αντί να γεμίζεις τα τόπικ με τα "έξυπνα" εμπαθή σχόλιά σου, κοίταζε τους ουρανούς, βλέπε ότι θές, ασχολήσου εσύ με τα χόμπυ σου, και όλα θα πάνε καλά. Άντε πουλάκι μου.


Edited by - Βρίλ on 14/05/2006 21:22:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2006, 02:10:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Avallon:
quote:
Kοινώς αν δε σταματήσεις το υφάκι αυτό βλέπω το κοντέρ να μηδενίζει ξανά και συ να τραβάς ξανά την ανηφόρα...

Λυπάμαι Avallon, αλλά και εμένα μου φάνηκε πως το σχόλιό σου έκρυβε κάποια εμπάθεια ή - εάν σε παρεξήγησα - ήταν κάπως εκτός τόπου η καυστική αναφορά σου για τον λογαριασμό του...
Κρίμα.
Θα μπορούσες πραγματικά να βοηθήσεις, εάν έκανες κάποια ευγενική και διακριτική αναφορά στον τρόπο που ο Βριλ απευθύνθηκε στον Pano και στο ρητό που παρέθεσε πιο πάνω. Σίγουρα δε συμφωνούμε με αυτού του είδους το χιούμορ, που μπορεί να θίξει κάποιους ανθρώπους.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2006, 02:28:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Κατ' αρχήν να καλοσωρίσω τους καινούργιους φίλους στην παρέα μας.

Φίλε PaNo ευχαριστούμε για τις ενδιαφέρουσες φωτογραφίες και για τις παραπομπές στα video.

Να χαιρετίσω και τον αγαπητό μας φίλο Βρίλ που δεν λέει να σηκώσει κεφάλι και να δει λίγο πιο έξω από τις αγαπημένες του σπηλιές.

Δεν νομίζω φίλε μου να μας έχεις πείσει ιδιαίτερα με το χίουμορ σου πως και καλά δεν τρέχει τίποτε.
Εδώ πλέον ακούστηκε και στις ειδήσεις το "νέο" πριν αρκετό καιρό, αλλά μάλλον ότι απρρίπτεις εσύ γίνετε ασυζητητί από την ασφάλεια που σου παρέχουν οι σπηλιές -και με τι ντοκουμέντα δεν ξέρω, θα ξέρει σίγουρα το πιθηκάκι σου...
Ας κάνουμε καλά εμείς που ζούμε πάνω και όχι μέσα στη γη...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2006, 09:03:47  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Λυπάμαι Avallon, αλλά και εμένα μου φάνηκε πως το σχόλιό σου έκρυβε κάποια εμπάθεια ή - εάν σε παρεξήγησα - ήταν κάπως εκτός τόπου η καυστική αναφορά σου για τον λογαριασμό του...

Mάλιστα...
Περίεργη άποψη έχεις για την έννοια της λέξης "εμπάθεια" και περιέργως δεν ήσουν εδώ να μας την αναλύσεις όταν ο Βρίλ έλουζε με την εμπάθειά του και τις προσβολλές του όλα τα μέλη του τόπικ που έχουν αντίθετη άποψη από αυτόν!
quote:
Κρίμα.
Θα μπορούσες πραγματικά να βοηθήσεις, εάν έκανες κάποια ευγενική και διακριτική αναφορά στον τρόπο που ο Βριλ απευθύνθηκε στον Pano και στο ρητό που παρέθεσε πιο πάνω.

Αυτή είναι δική σου δουλειά... μη σου την πάρω κιόλας... Αλλωστε αν ήμουν διακριτική δε θα ήμουν η Avallon αλλά συντονίστρια.

quote:
Σίγουρα δε συμφωνούμε με αυτού του είδους το χιούμορ, που μπορεί να θίξει κάποιους ανθρώπους.

Xιούμορ??? Εσύ αυτό το λες χιούμορ???
Οσο και να μας το χρυσώνεις το χάπι ευχαριστούμε δε θα πάρουμε...

"Ο έξυπνος παραδέχεται,
ο πονηρός διακιολογείται,
και ο ηλίθιοςεπιμένει"

Πόσα θες για να μας τρελλάνεις Αμαλία?
Ελπίζω να το θυμηθείς και την επόμενη φορά που θα σε αποκαλέσουν ηλίθια και διασκεδαστική...

Καλή συνέχεια στο "συντονιστικό" σου έργο...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2006, 10:08:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
A, όλα κι όλα !

Εγώ δεν πάω να πείσω κανέναν και καμία !

Εμένα προσωπικά δεν με καλύπτει ούτε ο ΠαΝο ούτε και οι αερολογίες που παραθέτετε εδώ σαν "αποδείξεις". Δικαίωμά μου δεν είναι ?

Άν θέλετε να πιστεύετε ότι σας ψεκάζουν με και με τυρί γραβιέρα, ορίστε κάντε το. Άν εγώ θεωρώ την Άβαλλον πανέξυπνη, έιναι επειδή έχει δόσει δεκάδες παραδείγματα.

Κάντε ότι θέλετε. Άν μάλιστα ταυρίζεστε και με τις απόψεις του ΠαΝο και σας καλύπτουν, ακόμα πιο όμορφα. Εξ επαγωγής, επειδή ο ΠαΝο έχει παρουσιάσει κάποιες "αποδείξεις", οι οποίες είναι εκτώς τόπου και χρόνου, κοινώς hoax, καταλαβαίνετε την εγκυρότητα και το συγκροτημένο της προσωπικότητάς του ! Τι λέει το σοφό ρητό ? Όμοιος ομοίω αει πελάζει. Ή στην νεοελληνική, "είδε ο γύφτος τη γενιά του, και αναστέναξε η καρδια του" ...
Που το "γύφτος" δεν το εννοώ αυτολεξί, σε κάποια μέρη λένε "ο τρελλός"

Αλλά πάρτε τώρα μια γκάφα ολκής της Άβαλλον, μια που το έφερε η κουβέντα.
Έχει πάρε-δόσε με την ΕΣΕ, και μου μιλάει εμένα επιτημητικά για τη Σπηλαιολογία. Χα χα... Η ΕΣΕ το ξέρει ? Το ξέρεις ότι έχω ΚΑΙ μπλουζάκι της ΕΣΕ ? Που το βρήκα ρε Άβαλλον, το έκλεψα ??? (κουκουνιάου)

Δε φταίω εγώ βρε παιδιά. Έτσι μου τα σερβίρουν... έτοιμα !


Edited by - Βρίλ on 16/05/2006 10:18:51

Edited by - Βρίλ on 16/05/2006 10:35:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2006, 11:11:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

Να χαιρετίσω και τον αγαπητό μας φίλο Βρίλ που δεν λέει να σηκώσει κεφάλι και να δει λίγο πιο έξω από τις αγαπημένες του σπηλιές.


Και εγώ χαίρομαι που σε ξαναβλέπω ! Θεώρησα, ότι αφού κυκλοφόρησε το άρθρο με αυτό το θέμα σε γνωστό "παράξενο" περιοδικό, ότι η αρθρογράφος, αφού τα τσέπωσε, πήγε διακοπές στις Μπαχάμες...
Urlaub... finito ?

quote:

Δεν νομίζω φίλε μου να μας έχεις πείσει ιδιαίτερα με το χίουμορ σου πως και καλά δεν τρέχει τίποτε.


Να σε πείσω ? Γιατί ? Εδώ εσύ πείτηκες και παγιώθηκες στο γνωστό θέμα από πολύ λιγότερα στοιχεία... Από μηδαμινές χιουμοριστηκές ατάκες θα αλλαξοπιστίσείς ???
quote:

Εδώ πλέον ακούστηκε και στις ειδήσεις το "νέο" πριν αρκετό καιρό,


Αλήθεια ? Και ποιός μου εγκυάται για την ορθότητα αυτών που ακούγονται στις ειδήσεις ? Να το κλέισω τελείως το ... τσερβέλο (άλλη λέξη για κεφάλι) και να καταπίνω ότι μου λένε ? Τι ιδανική προϋπόθεση... δε συμφωνείς ?
quote:

αλλά μάλλον ότι απρρίπτεις εσύ γίνετε ασυζητητί από την ασφάλεια που σου παρέχουν οι σπηλιές -και με τι ντοκουμέντα δεν ξέρω, θα ξέρει σίγουρα το πιθηκάκι σου...


Η ασφάλεια στην εξερεύνηση των σπηλαίων είναι ένα θέμα, και το παρδαλό πιθίκι ένα άλλο. Πιστεύω, ευελπιστώ στη διακριτική σου ευχέρεια, να ξεχωρίζεις το ένα από το άλλο. Δε ζητάω πολλά, ετσι ?
quote:

Ας κάνουμε καλά εμείς που ζούμε πάνω και όχι μέσα στη γη...


Να, αυτά είναι που αμφιβάλλω καμιά φορά άν πράγματι καταλαβαίνεις το βάθος των πραγμάτων...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2006, 12:20:57  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αλλά πάρτε τώρα μια γκάφα ολκής της Άβαλλον, μια που το έφερε η κουβέντα.
Έχει πάρε-δόσε με την ΕΣΕ, και μου μιλάει εμένα επιτημητικά για τη Σπηλαιολογία. Χα χα... Η ΕΣΕ το ξέρει ? Το ξέρεις ότι έχω ΚΑΙ μπλουζάκι της ΕΣΕ ? Που το βρήκα ρε Άβαλλον, το έκλεψα ??? (κουκουνιάου)

Συγνώμη... για να καταλάβω...
Mπορείς να μου κάνεις εδώ ένα copy paste για να δω επιτέλους και γω -που δεν ξέρω- που σου μίλησα επιτιμητικά για τη σπηλαιολογία και να δω την περιβόητη "γκάφα ολκής" της Αvallon? Εγώ ούτε επιτιμητικά ούτε υποτιμητικά σου έχω μιλήσει γι'αυτήν (που μάλλον το δεύτερο ενννοείς απ'ότι κατάλαβα)

Tι με νοιάζει εμένα τι μπλουζάκι φοράς? Και αν γράφει ΕΣΕ ή ΕΠΕΝ ?
Μήπως έχεις ξεφύγει λιγάκι??
Η μόνη γκάφα είναι η δική σου... που ενώ την άλλη φορά μου έγραψες προσβλητικά υπονοούμενα επειδή είμαι ξανθιά εγώ δε σου απάντησα καταλλήλως (για να μη το συνεχίσω και γίνουν χειρότερα τα πράγματα) ότι ξέχασες ότι έχεις παντρευτεί και συ μια ξανθιά!!

Kαι για να τελειώνουμε εδώ , πόσο νομίζεις ότι μπορείς να συνεχίσεις να μας προσβάλλεις και μεις να τα καταπίνουμε κάνοντας τους χαζούς (από κει μάλλον έβγαλες τα συμπερασματά σου…) μόνο και μόνο για να μην πυροδοτούμε εντάσεις? Υπάρχουν και όρια και αφού ασχολείσαι με την σπηλαιολογία είναι καλό να το ξέρεις γιατί ενδέχεται να σου φανεί πολύ χρήσιμο...


quote:
Το ξέρεις ότι έχω ΚΑΙ μπλουζάκι της ΕΣΕ ? Που το βρήκα ρε Άβαλλον, το έκλεψα ???

Πανεύκολο Βριλ!! Οπως το βρήκα και γω!! Το επόμενο βήμα από το ΣΕΛΑΣ είναι η ΕΣΕ γιατί κάποια πράγματα μαθαίνονται μόνο εκεί!
Αλλα δεν είναι αυτό το θέμα μας...
Το θέμα μας είναι ΟΧΙ ότι εκφράζεις την αντίθεσή σου αλλά ο τρόπος που το κάνεις... Και αν εγώ σου έχω δώσει δείγματα για να πιστεύεις ότι είμαι "πανέξυπνη" και συ ομοιοτρόπως μου έχεις δώσει δείγματα για να πιστεύω ότι είσαι "ευγενέστατος"!!...

Mπορείς να τα αφήσεις ΟΛΑ πίσω σου και να σταματήσεις εδώ τις προσβλητικές αντιπαραθέσεις?
Δοκίμασέ το για λίγο και θα δεις ότι λειτουργεί...
Γιατί δεν είναι δυνατόν στα καλά του καθουμένου να σου επιτίθενται οι "εμπαθείς" όπως λες. Αλλο εμπάθεια και άλλο παράνοια...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."

Edited by - Avallon on 16/05/2006 12:27:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2006, 12:24:21  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητέ Agnostic η αίσθηση που έχεις αφήσει και η γενικότερη εικόνα των ποστ σου δείχνουν άτομο που έχει οικολογική συνείδηση...
Κάπου μίλαγες για τους ανόητους που έχουν καταστρέψει το περιβάλλον...

Ετσι δεν είναι?


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2006, 12:57:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
Άλλη μια γκάφα ολκής της Άβαλλον...

ΕΠΕΑΝ, λέγεται, όχι ΕΠΕΝ. Αυτό είναι κάτι άλλο, που ούτε σχέση με τη Σπηλαιολογία έχει, ούτε και με μένα...

Τη λίστα με τις γκάφες σου, τις θές εδώ, με προσωπικό εΜαίηλ, σε νέο τόπικ ... ? Πώς ?

Έτσι για να δούμε ενα ρεσιτάλ ευένειας, επιτημιτικών εκφράσεων και προσβολών, που ξεστομίζει η κατα τα άλλα συμπαθέστατη, πανέξυπνη και γούτσου-γούτσου συνφορουμίτισσά μας...

Αβαλλον, εγώ πιστεύω στους ψεκασμούς !
Ναι αλήθεια. Πιστεύω !

Δεν τους πίστευα, μέχρι που σε γνώρισα.

Το άλλο που είπες σχετικά με ΣΕΛΑΣ και επόμενο βήμα, αυτό και μόνο λέει πολλά. Γι αυτό και την καταβρίσκεις με τον ΠαΝο. Έχεις κάποιο πρόβλημα αντίληψης του χωρο-χρόνου...

Edited by - Βρίλ on 16/05/2006 13:00:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2006, 18:46:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
quote:
Αγαπητέ Agnostic η αίσθηση που έχεις αφήσει και η γενικότερη εικόνα των ποστ σου δείχνουν άτομο που έχει οικολογική συνείδηση...

Προσπαθώ να έχω

quote:
Κάπου μίλαγες για τους ανόητους που έχουν καταστρέψει το περιβάλλον...

Ετσι δεν είναι?


Δεν μου'ρχεται κάτι συγκεκριμένο τώρα. Ισως παλιότερα σε κάποιο άλλο τόπικ. Πάντως το σατιρικό παράδειγμα που έδωσα αφορούσε τον συσχετισμό των ψεκασμών με τον έλεγχο των συνειδήσεων των πολιτών, και εξήγησα για ποιο λόγο τον θεωρώ αβάσιμο.

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2006, 19:32:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Βρε παιδιά είναι δυνατόν να τσακώνεστε έτσι?
Ο καθένας έχει τις απόψεις του και τέλος, τώρα η πιό έξυπνη, ο πιό ευγενικός δεν ενδιαφέρει κανέναν.

Avallon θα σε παρακαλέσω να μην αναφέρεις ξανά οτιδήποτε έχει σχέση με την οικογένεια του Βριλ. Καταλαβαίνω βέβαια πως το είπες αλλά δεν είναι σωστό ούτε προς χάρην αστεϊσμού.

Βριλ σε παρακαλώ, σταμάτα αυτά τα συμπεράσματα για τα μέλη, δεν είναι καλό όταν κατά την γνώμη σου δεν έχει ο άλλος επιχειρήματα να του κρεμάς την ταμπέλα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2006, 23:02:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

Βριλ σε παρακαλώ, σταμάτα αυτά τα συμπεράσματα για τα μέλη, δεν είναι καλό όταν κατά την γνώμη σου δεν έχει ο άλλος επιχειρήματα να του κρεμάς την ταμπέλα.

Εντάξει Πυραμιδούλα, θα σταματήσω να κρεμάω ταμπέλες, δηλ. να διακομωδώ άτομα, όταν ο άλλος/άλλη δεν έχει επιχειρήματα. Για τι άλλο "συζητάμε" εδώ, αν μη τι άλλο για επιχειρήματα. Όταν λείπουν αυτά, βλέπεις που "πάει" η συζήτηση.

Έχεις δίκιο, Πύραμιντ. Είναι άδικο εκ μέρους μου να "βγαίνω" με τόσο βαρύ πυροβολικό. Το βλέπω και εγώ. Είναι ... ανισοκατανομή Δυνάμεων κξαι Δυνατοτήτων.

Και στο κάτω-κατω της γραφής, οι διάφορες αναφορές της Μίνας πρός εμένα είναι προσωπικής φύσεως, που εμπλέκει και τρίτους, δηλ. Σπηλαιολογικούς Συλλόγους, που δεν έχουν καμία σχέση με τη θεματολογία του παρόντος φόρουμ. Πιστεύω ότι μια επίσημη αναφορά μου στον Σύλλογο ΕΣΕ για την ειρωνική συμπεριφορά της, μπορεί να έχει πολύ πιο ενδιαφέροντα αποτελέσματα, απ ότι η αναφορά των "σχολίων" της εδώ.

Έχεις δίκιο Πύραμιντ και δεν θα μπώ στον κόπο να συγκεντρώσω τις χλευαστικά σχόλιά της -που φαίνεται να μην τα γνωρίζει πια- σε αυτό το φόρουμ. Τα προσωπικά της προβλήματα δεν ενδιαφέρουν κανέναν -μας- πιά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2006, 23:41:40  Εμφάνιση Προφίλ
Η συμπεριφορά μου αγαπητέ Ανδρέα -αφού θέλεις να μιλάμε με τα ονόματά μας- δεν υπήρξε ποτέ χλευαστική ως προς την ενασχόλησή σου και αυτό γιατί έχω φίλους στην ΕΣΕ και μάλιστα και σπηλαοδιασώστες και κατανοώ πλήρως το κόλλημά τους(αν και ώρες ώρες καταντά κουραστική αυτή τους η μονομανία)

Απορώ πως σου έχει καρφωθεί αυτή η ιδέα στο μυαλό!

Αντίθετα δες πόσο εμπαθής είσαι μαζί μου:

Επαναφέρεις το τόπικ για τον ΕΦΤΑΣΤΟΜΟ ρωτώντας αν υπάρχει νεότερο και εγώ σου λέω χαριτολογώντας "Που καιρός για τέτοια με τις σπηλαιοδιασώσεις" (γιατί γινόντουσαν σπηλαιοδιασώσεις εκείνες τις μέρες).
Και συ αρπάζεις την ευκαιρία για να μου την "πεις" λέγοντας:
Kαλά τι σχέση έχει αυτό? Είναι άσχετο...

Κάτσε λίγο και αναλογίσου αν αυτό το ποστ το είχε γράψει ο dimKar που παρεβρέθει στη σπηλαιοδιάσωση θα του είχες απαντήσει με αυτό το επιθετικό ύφος???

Οχι βέβαια!! Αρα την εμπάθεια την έχεις εσύ και ψάξε να βρεις το γιατί αν θέλεις να πας ένα βήμα μπροστά. Εχουμε περισσότερα κοινά στη ζωή μας από αυτά που πιστεύεις ότι μας χωρίζουν.
Και πάνω απ'όλα δεν είμαστε παιδάκια 15 χρονών...

Συγνώμη Πυραμίδα μου για την αναφορά στην ξανθιά του σύζυγο.
Το είχα καταπιεί μήνες τώρα χωρίς να μιλήσω για να μην χαλάσω το κλίμα μαζί με άλλα αλλά πόσες προσβολές νομίζεις ότι μπορεί να ανεχθεί κανείς


"Ο Θεός να σε φυλάει από το οργανωμένο έγκλημα..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2006, 04:24:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:
Επαναφέρεις το τόπικ για τον ΕΦΤΑΣΤΟΜΟ ρωτώντας αν υπάρχει νεότερο και εγώ σου λέω χαριτολογώντας "Που καιρός για τέτοια με τις σπηλαιοδιασώσεις" (γιατί γινόντουσαν σπηλαιοδιασώσεις εκείνες τις μέρες).
Και συ αρπάζεις την ευκαιρία για να μου την "πεις" λέγοντας:
Kαλά τι σχέση έχει αυτό? Είναι άσχετο...

Επαναφέρω το τόπικ για τον ΕΦΤΑΣΤΟΜΟ, τι έγινε, βρήκαν αυτό που ζητούσαν, δεν ήταν και ξεκάθαρο άν μιλούν για το ίδιο τοπωνύμιο, και παίρνω σαν απάντηση "Που καιρός για τέτοια με τις σπηλαιοδιασώσεις" και απαντάω, "καλά, τι σχέση έχει αυτό τώρα" ???

Και γι αυτό είμαι ΕΓΩ ο εμπαθής...

Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή κανέλλα...

Τάχω ξαναπεί, δεν χρειάζεται να πώ τίποτα

Η ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΙΝΑ ΠΑΞΙΝΟΥ ΣΕ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΔΡΑΜΑ !

"όποιος γνωρίζει το παρελθόν καταλαβαίνει το μέλλον"

Edited by - Βρίλ on 17/05/2006 05:38:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2006, 08:48:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Εγώ πάλι θα έλεγα να μην δοθεί συνέχεια σε αυτήν την αντιπαράθεση και να λήξει εδώ...
Δεν υπάρχει λόγος ούτε για παρεξηγήσεις, ούτε για περαιτέρω αναφορές σε προσωπικά στοιχεία.

Διαβάζοντας τα τελευταία μηνύματα σας καταλαβαίνω οτι αυτή η "κόντρα" μεταξύ σας είναι παλιά κι ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω γιατί επανατροφοδοτήθηκε πάλι.

quote:
Συγνώμη Πυραμίδα μου για την αναφορά στην ξανθιά του σύζυγο.
Το είχα καταπιεί μήνες τώρα χωρίς να μιλήσω για να μην χαλάσω το κλίμα μαζί με άλλα αλλά πόσες προσβολές νομίζεις ότι μπορεί να ανεχθεί κανείς

Avallon, η γνώμη μου είναι πως το καλύτερο θα ήταν να έστελνες ένα e-mail στον Βρίλ ώστε να λυθεί η παρεξήγηση μεταξύ σας κι όχι να προσπαθείς να τη λύσεις εδώ.
Όχι να λύσεις μια παλιότερη διαφορά σας σε ένα topic που δεν έχει καμία σχέση μ' αυτήν και δεν ενδιαφέρει και κανέναν άλλωστε.
Όπως κι ο Βρίλ καλό θα ήταν να σου έστελνε ένα e-mail αν είχε κάποιο πρόβλημα μαζί σου.
Δεν βοηθάει ούτε εσάς αυτή η κατάσταση ούτε κανέναν άλλον.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2006, 08:56:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Καλημέρα σε όλες και όλους!

Κυρία Αvallon να ρωτήσω κι εγώ κάτι άσχετο;

Γιατί η ΕΣΕ είναι καλύτερη από τους υπόλοιπους συλλόγους;

Γιατί είναι πιο παλιά;

Και ο αγαπητός σπηλαιοδιασώστης τον οποίο μονίμως αναφέρετε μήπως μπορείτε, έστω και με p.m. ή mail να με ενημερώσετε για το ποιος είναι;

Για να ξέρω (-ουμε) το επίπεδο του...

Και κατά συνέπεια και την σοβαρότητα των λεγομένων του...

Συγγνώμη για την παρέμβαση.

Δημήτρης

________________________
Αν δεν πατήσετε ΤΩΡΑ αμέσως www.foscaving.gr/ να σας καεί το VIDEO!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2006, 10:20:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7
Αν και έχω καιρό να παρακολουθήσω το άρθρο, μόλις βρήκα μία σελίδα από το bbc που λέει ότι τα τηλεσκόπια για την παρατήρηση των πλανητών από την γή, θα είναι άχρηστα εώς το 2050 λογω της ρύπανσης του αέρα σε μεγάλο υψόμετρο από τους κινητήρες jet.

Ακόμη και τίποτα κακό να μην κάνουν άμμεσα στην υγεία όπως πολλοί ισχυρίζονται μπορούν να αλλάξουν πολλά στοιχεία στην ατμόσφαιρα, ακόμη και τον καιρό.

http://news.bbc.co.uk/1/hi/sci/tech/4755996.stm

_____________________
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο και τ'ονομα που μου 'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2006, 12:11:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
Ενημερώνω τον Dying ότι τα πράγματα δεν είναι καθόλου έτσι, και αυτά που ισχυρίζεται ότι καταπίνει η κυρία, δεν είναι ... δικά μου !

Αν άφησα το θέμα να περάσει λίγο στα ... υπόγεια, είναι και επειδή μου κάνει κέφι, και επειδή και το τόπικ έχει άλλο αντικείμενο...

Scripta Manent, κυρίες και κύριοι, και ο καθένας να βγάλει τα συμπεάσματά του. Μια απλή αναζήτηση αρκεί !

Επιπλέον, το να αναφέρεται σε συλλόγους, να κάνει ΚΡΙΤΙΚΗ σε αυτούς και εμένα να μου κάνει ... ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ (!!!) για ένα αντικείμενο που το κάνει ΑΛΛΟΣ και το γνωρίζει από το ... ακούειν, ε, αυτό δείχνει και το πραγματικό πρόβλημα. Σα να μιλάω εγώ για το σύλλογο ... σκακιστών, που δεν έχω ιδέα πώς παίζεται το σκάκι.

Άν ψάξετε στο παλιό τόπικ, που δεν έχι σχέση με μένα, θα ανακαλύψετε κάτι πολύ ενδιαφέρον. Κάντε έναν κόπο και διαβάστε το. Τόσα άλλα διαβάζετε, αυτό που έχει και ... περιεχόμενο θα λυπηθήτε ?
(Θα καταλάβετε πολλά, και είπα, ότι δεν έχω λόγο να ασχοληθώ άλλο)

...

Μιλήστε για τους ψεκασμούς. Με κεφαλοτύρι τριμμένο ή ότι άλλο πιστεύετε. Αφού δεν μπορείτε να ερμηνεύσετε αυτό που βλέπετε με άλλο τρόπο και απορίπτετε ασυζητιτί αυτό που σας λένε οι Μηχανολόγοι, ερμηνέυστε το σε όποια ΑΛΛΗ βάση σας γεμίζει...
Εγώ διαβάζω τις απαντήσεις, τις καταχωρώ, τις λαμβάνω ύπ όψη, αλλα δεν τις λαμβάνω στα σοβαρά. Άποψή σας είναι, αυτό πιστεύετε, καλά κάνετε, αλλά και εγώ έχω το δικάιωμα να γελάω με τα τερατουργήματα της αχαλίνωτης φαντασίας (από τη μιά) και με την κακοήθεια των Φωτοσοπάδων (από την άλλη), που τροφοδοτούν την αχαλίνωτη φαντασία σας με επιπλέον "τροφή". Και δε μιλάψ κάν γι αυτούς που βγάζουν ΦΡΑΓΚΑ πουλώντας σας αυτές τις αηδίες.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2006, 13:43:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Scripta Manent, κυρίες και κύριοι, και ο καθένας να βγάλει τα συμπεάσματά του. Μια απλή αναζήτηση αρκεί !

Aκριβώς! Γι'αυτό περίμενα ένα copy paste όπου θα φαίνεται ότι μιλώ υποτιμητικά (και όχι επιτιμητικά όπως λάθος λες) για την σπηλαιολογία και που σου κάνω κριτική...

quote:
Επιπλέον, το να αναφέρεται σε συλλόγους, να κάνει ΚΡΙΤΙΚΗ σε αυτούς και εμένα να μου κάνει ... ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ (!!!) για ένα αντικείμενο που το κάνει ΑΛΛΟΣ και το γνωρίζει από το ... ακούειν, ε, αυτό δείχνει και το πραγματικό πρόβλημα. Σα να μιλάω εγώ για το σύλλογο ... σκακιστών, που δεν έχω ιδέα πώς παίζεται το σκάκι.

Mη βάζεις το χέρι σου στη φωτιά γι΄αυτό...
Δε μπορείς να ξέρεις με τι ασχολήθηκα όταν ήμουν στην Αγγλία.
Οπως και δεν ξέρεις με τι ασχολούμαι εδώ...
Υπάρχουν άνθρωποι ξέρεις που δοκιμάζουν πράγματα αλλά βαριούνται πολύ εύκολα και άμα είσαι και Κριάρι ... τα χόμπυ έχουν ημερομηνία λήξης!! Το μόνο πράγμα που με κάνει να μην πλήττω είναι η γρήγορη οδήγηση.

Kαι σε ρωτάω: Mπορείς να συνυπάρξεις με μια χαμηλού επιπέδου (συ είπας) πλην όμως ταλαντούχα Κατίνα Παξινού (συ είπας πάλι)

Μπορείς να τα αφήσεις όλα πίσω σου και να κοιτάξεις μπροστά


"Ο Θεός να σε φυλάει από το οργανωμένο έγκλημα..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2006, 14:04:02  Εμφάνιση Προφίλ
DimKar o κολλητός μου που είναι και κουμπάρος μου και γειτονάκι μιας και μένουμε στο ίδιο κτίριο ήταν στα ΟΥΚ και είναι σπηλαιοδιασώστης! Το όνομά του στο στέλνω με mail όμως τον ξέρεις όπως σε ξέρει και κείνος.

Ρε παιδιά εντάξει είναι ωραίο πράγμα να έχεις ενδιαφέροντα αρκεί να μην γίνονται τα ενδιαφέροντα αυτά ψύχωση ή μονομανία (οbsession) ή ακόμη χειρότερο αιτία για παρεξήγηση...
Για φανταστείτε δηλαδή κάθε που βρίσκομαι με τον φίλο μου να του μιλάω για τη συλλογή των νομισμάτων μου... το ίδιο συμβαίνει και με τον κολλητό που άμα ξεκινήσει να μιλάει για τις σπηλιές που έχει επισκεφτεί στην Αμερική δεν σταματά!

Ευτυχώς όμως (αγάπα τον φίλο σου με τα ελαττώματά σου) είναι φίλος και κάνω τα στραβά μάτια για τους υπόλοιπους του είδους δεν είμαι πολύ ανεκτική όταν στο άσχετο φέρνουν τη συζήτηση εκεί. Kαι βέβαια έχουμε τόσα άλλα κοινά που φροντίζω να επικεντρώνω τη συζήτηση εκεί.
Αλήθεια Βριλ έχεις σκεφτεί ποτέ ότι ίσως έχουμε περισσότερα κοινά από όσα νομίζεις? Ναι βέβαια ο δικός μου εγκέφαλος όπως λες διαρκώς δεν έχει το μεγαλείο του δικού σου αλλά για σκέψου ΟΛΑ τα ύπόλοιπα...

Ελπίζω dimar να έγινα κατανοητή...
Για περισσότερα μέσω mail...


"Ο Θεός να σε φυλάει από το οργανωμένο έγκλημα..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 23:42:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
quote:

(Θα καταλάβετε πολλά, και είπα, ότι δεν έχω λόγο να ασχοληθώ άλλο)

...

Μιλήστε για τους ψεκασμούς. Με κεφαλοτύρι τριμμένο ή ότι άλλο πιστεύετε. Αφού δεν μπορείτε να ερμηνεύσετε αυτό που βλέπετε με άλλο τρόπο και απορίπτετε ασυζητιτί αυτό που σας λένε οι Μηχανολόγοι, ερμηνέυστε το σε όποια ΑΛΛΗ βάση σας γεμίζει...
Εγώ διαβάζω τις απαντήσεις, τις καταχωρώ, τις λαμβάνω ύπ όψη, αλλα δεν τις λαμβάνω στα σοβαρά. Άποψή σας είναι, αυτό πιστεύετε, καλά κάνετε, αλλά και εγώ έχω το δικάιωμα να γελάω με τα τερατουργήματα της αχαλίνωτης φαντασίας (από τη μιά) και με την κακοήθεια των Φωτοσοπάδων (από την άλλη), που τροφοδοτούν την αχαλίνωτη φαντασία σας με επιπλέον "τροφή". Και δε μιλάψ κάν γι αυτούς που βγάζουν ΦΡΑΓΚΑ πουλώντας σας αυτές τις αηδίες.


...που και να ηθελες να ασχοληθείς με το θέμα δηλαδή...

τελικά αυτό που χαλάει την εικόνα σου είναι τα καυστικά σχόλια προσωπικής φύσεως που κάνεις και όχι η ίδια η θέση σου στο θέμα του τόπικ -αν δεν το κατάλαβες δηλαδή...

'Όσο για τους "φωτοσοπάδες" επειδή τυχαίνει να είμαι γραφίστρια και φωτογράφος σου λέω πως για το παρόν θέμα δεν χρειάζεται καμία απολύτως τεχνιτή παρέμβαση στις φωτογραφίες γιατί αν κοιτάξει κανείς στον ουρανό έχει καθημερινά τέτοιου τύπου εικόνες να δει.
Τώρα το πως τις ερμηνεύει κανείς και αν τον καλύπτει απόλυτα η εξήγηση των μηχανολόγων είναι άλλο ζήτημα.

Και το επεναλαμβάνω για πολλοστή φορά:
Ναι τα contrails συμφωνώ απολύτως και με καλύπτει η εξήγηση της φυσικής και των μηχανολόγων πως έτσι σχηματίζονται, αλλά
το να βλέπω έναν ουρανό "σκακιέρα" με πτήσεις "φαντάσματα" και αεροπλάνα που πηγαινοέρχονται με ιδιέταιρη "φροντίδα" ώστε να καλύψουν τον ουρανό και να εξαφανίζετε η ωραία μας λιακάδα με μια "ομίχλη"...
ε, το λιγότερο που μπορώ να πω είναι πως με βάζει σε σκέψεις και εδώ είναι που δεν μου αρκεί η εξήγηση των μηχανολόγών. Ιδιαίτερα όταν επίσημα πλέον παίρνουν θέση και μιλούν για τη "νεα" μέθοδο "προστασίας" από τις παρενέργεις της ατμοσφαιρικής ρύπανσης χωρίς να χρειάζετε να μειωθούν οι εκπομπές ρυπών, μέσω ψεκασμών διαφόρων συστατικών από αεροπλάνα...

Σε αυτή τη βάση συζητώντας νομίζω πως δεν θα σου ήταν δύσκολο να πάψεις να μιλάς για "κεφαλοτύρια"...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2006, 23:59:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

Σε αυτή τη βάση συζητώντας νομίζω πως δεν θα σου ήταν δύσκολο να πάψεις να μιλάς για "κεφαλοτύρια"...

Πώς με πιάνεις, πώς με πιάνεις....

Εντελώς ... Φροϊδικά (λέμε)

Γιατι να σταματήσω να ασχολούμαι ? Απαγορεύεται να διαβάζω, να σκέφτομαι και να διασκεδάζω ?

Αλήθεια, πόσο ΔΙΑΡΚΕΙ η επίδραση από το "κοκταίηλ" που σας ψεκάζουν ? Ρωτάω, γιατί μια εξαφανίζεσαι για εβδομάδες, μήνες, μετά πάλι για μέρες... Αυτό που σας ψεκάζουν, δεν υπάρχει άλλος τρόπος να σας το δώσουν ? Με χάπια, με ενδοφλέβια, με υπόθετα ... ίσως ? (ρωτάω, επειδή καταλαβαίνω την ανάγκη ΤΟΥΣ να ΣΑΣ ελέγχουν - πιθανώς να έχετε ξεφύγει )

Σσσσστττττ ! Σας ψεκάζουν ....

ΨψΨψΨΨψΨψΨΨψΨψΨΨψΨψΨΨψΨψΨΨψΨψΨΨψΨψΨΨψΨψΨΨψΨψΨΨψΨψΨΨψΨψΨΨψΨψΨ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2006, 00:33:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Mου αρέσει που κρατάς και το απουσιολόγιο μου!...

Πηγαίνω να "τσεπώσω" τα κέρδη απο τις "φωτοσοπίστικες" παρεμβολές μου στις φωτογραφίες βρε, γι' αυτό λείπω, μην ανυσηχείς όμως

επανέρχομαι και διασκεδάζω κάθε που σε βλέπω ακμαίο

τώρα να σου πω

quote:
Γιατι να σταματήσω να ασχολούμαι ? Απαγορεύεται να διαβάζω, να σκέφτομαι και να διασκεδάζω ?

Αλήθεια, πόσο ΔΙΑΡΚΕΙ η επίδραση από το "κοκταίηλ" που σας ψεκάζουν ? Ρωτάω, γιατί μια εξαφανίζεσαι για εβδομάδες, μήνες, μετά πάλι για μέρες... Αυτό που σας ψεκάζουν, δεν υπάρχει άλλος τρόπος να σας το δώσουν ? Με χάπια, με ενδοφλέβια, με υπόθετα ... ίσως ? (ρωτάω, επειδή καταλαβαίνω την ανάγκη ΤΟΥΣ να ΣΑΣ ελέγχουν - πιθανώς να έχετε ξεφύγει )

Σσσσστττττ ! Σας ψεκάζουν ....


Όχι βέβαια να μη σταματήσεις να ασχολείσε και να διασκεδάζεις, τι θα κάναμε χωρίς βριλάκι στην παρέα?
Απλά εσύ συνεχώς το αναφέρεις πως δεν έχεις λόγο να σχοληθείς, αλλά να που βρήκες λόγους: διασκεδάζεις τουλάχιστον.

Επίσης δεν "σας" ψεκάζουν όπως λες -κι εσένα σε πέρνει η μπόρα, μόνο μέσα στις σπηλιές όταν βρήσκεσε υποθέτω πως τη γλιτώνεις.
Και αν κρίνω απο τις παρενέργειες που είχαν σ' εσένα τα "χαλασμένα" που πέρνεις...άσε

με τις ενδοφλέβιες και τα υπόθετα δεν τα πάω καλά οπότε ας παραμείνει ο τρόπος του ψεκασμού που είναι πιο ανώδυνος...

Μη μας το χαλάς μωρέ τώρα που βρήκαμε και τρόπο να βγάζουμε το χαρτζιλίκι μας....:))


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2006, 00:53:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

Επίσης δεν "σας" ψεκάζουν όπως λες -κι εσένα σε πέρνει η μπόρα, μόνο μέσα στις σπηλιές όταν βρήσκεσε υποθέτω πως τη γλιτώνεις.


Μα, δε βρίσκομαι συνέχεια μέσα σε σπηλιές... Τα Σαβατοκύριακα, άντε κάθε δεύτερο... Τις άλλες ώρες και ημέρες ζώ εντελώς φυσιολογικά στην πραγματικότητα

quote:

Και αν κρίνω απο τις παρενέργειες που είχαν σ' εσένα τα "χαλασμένα" που πέρνεις...άσε


Είσαι σίγουρη ότι εγώ παίρνω κάτι ?
Οτιδήποτε ?
"χαλασμένα" ? Τι είναι αυτό ?
Αμαλία, κράτησε σε παρακαλώ αυτό το σχόλιο, μπορεί να το χρειαστεί ο Δικηγόρος μου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2006, 02:14:07  Εμφάνιση Προφίλ
Βασικά είμαι λίγο ξέμπαρκος στο όλο θέμα και δεν έχω γνώσεις,απλά θα ήθελα να προσθέσω κάτι (μπορεί και άσχετο,το δηλώνω μην με πάρουν τα σκάγια...)Μικρός είχα αλλεργικό ασμα.Εχει να με πιασει κρίση τουλάχιστον 11 χρόνια.Κατα το μάρτη λοιπόν,Το άσμα με ξέσκισε,ειδικά τις πρωινές κ τις βραδυνές ώρες που πήγαινα στη σχολή η γυρνούσα από τη δουλειά.Συνέβη καμιά βδυο βδομάδες και μετά...΄τίποτα.Είναι περίεργο ότι Εκείνη την περίοδο πήγα να επισκεφτώ τη γιαγιά μου,και εκείνη μου γκρίνιαξε ότι έχουν χαλάσει τον αέρα,και το μπαλκόνι όταν το λαθαρίσει βγάζει ένα κίτρινο πράγμα.Και πραγματικά εκείνες τις βδομάδες,δεν ξέρω αν εφταιγε το άσμα(χρονια έχω να πάρω τόσο aerolin!!! )μου φαινόταν ότι ο αέρας μύριζε περίεργα.Αυτά.Ευχαριστώ,και καλή συνέχεια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2006, 20:30:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
UFO Satellites cleaning atmosphere from Chemtrails
http://www.orbwar.com/double-formation-secret-sphere-ufos-satellite-orbs.htm
http://www.moonglow.net/ccd/pictures/rocket/
http://www.orbwar.com/Default.htm
http://www.carnicom.com/contrails.htm



~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2006, 19:42:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS
¶νθρωπος = Ανω θρώσκω = κοιτάω ψηλά

5 ερωτήσεις προς Βρίλ ή παράκληση για μια συμπυκνωμένη άποψη
(με αντι-hoax φωτο & links) με παράλειψη παράλειψης απάντησης

Ερώτηση 1
Τα αεροπλάνα που βλέπουμε είναι επιβατικά;
Ερώτηση 2
Τα αεροπλάνα βγάζουν απλούς υδρατμούς νερού;
(κι άν όχι τί & με ποιές συνέπειες στον ανθρ.οργανισμό)
Ερώτηση 3
Όλες οι φωτογραφίες με πλεκτούς σχηματισμούς είναι hoax?
Ερώτηση 4
Γιατί τα trails είναι περισσότερα σε κατοικημένες περιοχές;

ο επιμένων νικά...

(Η ερώτηση 5 αναμένεται )Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2006, 21:17:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

¶νθρωπος = Ανω θρώσκω = κοιτάω ψηλά

5 ερωτήσεις προς Βρίλ ή παράκληση για μια συμπυκνωμένη άποψη
(με αντι-hoax φωτο & links) με παράλειψη παράλειψης απάντησης



Κοίτα φιλαρακο. Τα έχω ξαναπεί και βαρεθηκα να τα ξαναλέω, όπως και σενα και τις "ερωτήσεις" σου.

Κάτσε και πίστευε ΟΤΙ θέλεις.

Από τη στιγμή που εμφανίζεται το οποιοδήποτε ΑΝΘΡΩΠΑΡΙΟ εδώ μέσα, ισχυρίζεται ότι καταναλώνω ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ χαλασμένο ΚΑΙ ΥΠΟΝΝΟΕΙ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΜΕ ΑΥΤΟ, σταματά η "συζήτηση".

Πιθανότα να το αναθέσω σε κάποιον άλλον να ασχοληθεί μαζί σας.

Γεια σας.


Edited by - Βρίλ on 28/05/2006 21:26:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy