ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ Η ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ! ! !
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Μηδεία
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2010, 23:56:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μηδεία
quote:
Πάντως μετά την επισημοποίησή της απ' τον
Βρετανικό νόμο,νομίζω πως είναι η σειρά του
Ελληνικού Κράτους να προβεί στην επισημοποίηση
της Πανάρχαιας Ελληνικής Λατρείας...
Να δούμε τους Ναούς και τα Ιερά Άλση να ζωντανεύουν,
μέσα από την σχέση ανθρώπου-Φύσης...

Η λάσπη προστατεύει τα απολιθώματα απο τις φθορές του χρόνουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 00:03:26  Εμφάνιση Προφίλ
dimitris2

quote:
το Πατριαρχείο Κων/λεως το οποίο (...) συντονίζει τους απανταχού στον πλανήτη Έλληνες,Ευρώπη , Αμερική, Αυστραλία κ,α., λαμβάνει πολιτικές αποφάσεις.

Κανέναν δεν συντονίζει και καμία πολιτική απόφαση δεν πήρε. Μην ονειρεύεσαι.

quote:
Γιατί ο Πατριάρχης μας είναι "Οικουμενικός"

Σιγά μην είναι διαγαλαξιακός.

quote:
Έχει μεγάλη δύναμη στην πολιτική και στα λόμπι.

Ουουου.... τι να σου πω... Στην Αστόρια πάντως, που ζει ο βασικός κορμός των χριστιανών Ελληνοαμερικανών, "Τούρκο" τον ανεβάζουν, "Μεμέτη" τον κατεβάζουν. Αν πεις για την "πολιτική δύναμή" του... τρέμουν οι παγκόσμιες κυβερνήσεις μη τυχόν βγάλει καμία ανακοίνωση το πατριαρχείο και πέσει ο δείκτης Dow Jones...

Σύνελθε βρε. Ένας Τούρκος προκαθήμενος ενός τουρκικού θρησκευτικού σωματείου είναι που συντηρεί το σωματείο του με τα εκατομμύρια του ελληνικού λαού από τα μυστικά κονδύλια του ΥΠΕΞ.

Καλό είναι να φαντάζεσαι ότι είναι αρχηγός με παγκόσμια δύναμη... αλλά... (όχι ότι θέλω να σε απογοητεύσω)... δεκάρα δεν δίνουν στον κόσμο ούτε γι'αυτόν ούτε για το σωματείο του.

ΥΓ. Αλήθεια, δεν μας είπες την άποψή σου για το γεγονός της απόκτησης της τουρκικής υπηκοότητας από 6 Έλληνες Μητροπολίτες (2 στα Δωδεκάννησα, 4 στην Κρήτη). Οχι ότι δεν τη φανταζόμαστε, αλλά θα είχε ενδιαφέρον να την ακούσουμε...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 00:15:06  Εμφάνιση Προφίλ
quote:


Παγανιστής σήμερα είναι αυτός που θέλει την κελεμπία αρκεί να μην είναι μαύρου χρώματας (ράσο), βγάζει ανεξήγητα σπυράκια.

Νοιάζεται μόνο για την ακρόπολη και τον Όλυμπο και όχι για την Ιωνία που σήμερα έχει έδρα το Πατριαρχείο Κων/λεως το οποίο φυσικά είναι επανδρωμένο με Έλληνες, τούρκους υπηκόους κατ ανάγκη, δε ζούμε και στον παράδεισο, το οποίο συντονίζει τους απανταχού στον πλανήτη Έλληνες,Ευρώπη , Αμερική, Αυστραλία κ,α., λαμβάνει πολιτικές αποφάσεις. Γιατί ο Πατριάρχης μας είναι "Οικουμενικός" που συνεπάγεται ότι αντιπροσωπεύει και την Ρωσία και άλλα πολλά εκατομμύρια ορθοδόξων
Έχει μεγάλη δύναμη στην πολιτική και στα λόμπι.

Λογικό είναι να βλέπουν οι ισχυροί του πλανήτη διαφορετικά τον αντιπρόσωπο των 10 εκατομμυρίων (καλυβάκι) από τον αντιπρόσωπο πολλών περισσοτέρων.


Οικουμενικά υπάρχουν αιτήματα φίλε μου ... οικουμενικές ψυχές...οικουμενικές ανησυχίες...ερωτήματα...ανάγκες...συνεργασίες και πολλά άλλα που τείνουν σαν ανταμώσουν να ανοίξουν νέους δρόμους...φωτεινούς και άπλετους για τους ανθρώπους...

Τώρα αν είναι ή δεν είναι ο Πατριάρχης Οικουμενικός , προσωπικά δεν μου καίγεται καρφάκι...και δεν νομίζω ότι ενδιαφέρει και κανένα Έλληνα...και που είναι δηλαδή -θεωρείται- και τι εγινε..κερδίσαμε ή θα κερδίσουμε εμείς το οτιδήποτε και δεν εν-νοώ υλικά...!!!

Μιά ζωή εκεί στην Τουρκιά και θα προσκυνάει...ας σηκωσει κεφάλι και ας μην ακολουθήσει τις οδηγίες και θα δείς επεισόδια...!!!

Η Ακρόπολη είναι "Οικουμενικό στολίδι" και "Οικουμενική επιθυμία" πολλών εκατομμυρίων που έρχονται να την θαυμάσουν και δεν πάνε ασφαλώς να δούν τα μοναστήρια και τους παππάδες...να ζαλιστούν απο το λιβάνι και το μοιρολόϊ...!!!

Πήγαινε δε στον Όλυμπο και κάνε σύγκριση με την Ιωνία και τον "Οικουμενικό"...

Εμείς "μένουμε Ελλάδα" φίλε μου και μας αρέσει και μάλιστα πολύύύύ.....

Πειράζει..ενοχλείται κανείς..???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 18:37:19  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
...να ζαλιστούν απο το λιβάνι και το μοιρολόϊ...!!!


Τώρα που ανέφερες,αγαπητέ Εαρινέ το λιβάνι,
συνδύασα κάτι που μου συμβαίνει!
Από το προηγούμενο σπίτι που έφυγα,λόγω προβλημάτων
του οικήματος,(υγρασία,κακή θέρμανση με συνεχείς βλάβες,
έως που πλημμύρισα!!!),σύμπτωση(;) λίγους μήνες πριν
είχε μετακομίσει σε διαμέρισμα του υπογείου,μια κυρία
η οποία απ'το πρωϊ μέχρι το βράδυ έβαζε στην διαπασών(!!!),
λειτουργίες,και έβγαζε στο χώρο του κλιμακοστασίου το
θυμιατό!!!

Εδώ,πριν δυό μήνες,περίπου,και πάλι σε διαμέρισμα του
υπογείου ήρθε να κατοικίσει η μητέρα της ιδιοκτήτριας,η
οποία επίσης βγάζει το θυμιατό στο χώρο του κλιμακοστασίου!!!
Το νέο πρόβλημα που μου εμφανίστηκε,προς το παρόν αλλά πολύ
σοβαρό,είναι οι πολύ συχνές προστριβές για το θέμα του
ταϊσματος των γατιών!!! Μιλάμε φυσικά για μια νοσηρή
κατάσταση (ψυχοφθόρα)που ενώ τους κάνω το χατήρι και
πηγαίνω 100 μέτρα μακριά να τα ταϊσω παρ'όλα αυτά
και πάλι όλο κάτι θα λένε γιατί τα βλέπουν μπροστά τους!!!

Τι συμβαίνει τελικά με τα λιβάνια και τα θυμιατά!!!
Πάντως εμένα φαίνεται να μου προκαλούν ...προβλήματα !!!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 18:45:39  Εμφάνιση Προφίλ
Λόγο στο περιεχόμενο των σχολικών βιβλίων φαίνεται ότι θέλουν να έχουν οι ιεράρχες, οι οποίοι ισχυρίζονται ότι έχουν παρατηρήσει σημάδια "αποχριστιανοποίησης" στα εγχειρίδια της Πρωτοβάθμιας και τη Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.
Στη χθεσινή συνεδρίαση της Ιεραρχίας, οι μητροπολίτες αποφάσισαν η επιτροπή της Εκκλησίας για θέματα Παιδείας να κάνει έρευνα και στη συνέχεια να συντάξει πόρισμα, το οποίο θα σταλεί στην Ιερά Σύνοδο.
Μετά την απόφαση των ιεραρχών για έλεγχο στα βιβλία, άμεση ήταν και η απάντηση του υπουργείου Παιδείας δια στόματος της υπουργού Άννας Διαμαντοπούλου.
"Τα βιβλία του ελληνικού εκπαιδευτικού συστήματος εκδίδονται από το υπουργείο Παιδείας και την ευθύνη τους έχει το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο" απάντησε η υπουργός Παιδείας, επιχειρώντας να κλείσει το θέμα.
Στη συνεδρίαση της ιεραρχίας έγινε συγκεκριμένη αναφορά σε βιβλίο Νεοελληνικής Γλώσσας στο οποίο υπάρχει απόσπασμα από έργο συγγραφέα, ο οποίος αναφέρεται αρνητικά στον "παπά και τον χωροφύλακα". Έντονη ήταν η αντίδραση του μητροπολίτη Ζακύνθου Χρυσόστομου, ο οποίος τόνισε ότι αν ισχύει κάτι τέτοιο θα πρέπει να υπάρξει παρέμβαση.
Οι ιεράρχες τονίζουν ότι το φαινόμενο της "αποχριστιανοποίησης" όπως το ονομάζουν, έχει παρατηρηθεί και σε θρησκευτικά και ιστορικά βιβλία στα ελληνικά σχολεία.
Τα ζητήματα που θέτουν οι μητροπολίτες είναι ότι το μάθημα των θρησκευτικών και της ιστορίας στη Β και Γ λυκείου έχει μετατραπεί σε προαιρετικό και έχει αποδυναμωθεί, ενώ από την ιστορία αφαιρούνται τα κεφάλαια που αφορούν το Βυζάντιο και την επανάσταση του 1821 σύμφωνα με την πρόταση της αρμόδια επιτροπής του υπουργείου.
"Η σταση του υπουργείου εναντι του μαθήματος των θρησκευτικών είναι η εσχάτη" δήλωσε χαρακτηριστικά ο μητροπολίτης Θεσσαλονίκης Άνθιμος.
Ο Αρχιεπίσκοπος κ. Ιερώνυμος και ζήτησε όλες οι παρατηρήσεις ιεραρχών να καταγραφούν και να τεθούν στο υπουργείο από την αρμόδια επιτροπή
Θέση υπέρ της εκκλησίας πήρε με ανακοίνωσή του ο ΛΑΟΣ, ο οποίος τονίζει ότι η Ιεραρχία έχει το δικαίωμα να παρέμβει.
"Η Εκκλησία είναι ένα εξαιρετικά σημαντικό κομμάτι της κοινωνίας και νιώθει υπεύθυνη για αυτά που συμβαίνουν γύρω της. Άρα έχει και το δικαίωμα, αλλά και την υποχρέωση να παρέμβει όπου νομίζει ότι μπορεί να συμβάλει με τη δική της θέση" αναφέρεται στην ανακοίνωση.

Από: News247.gr
http://news247.gr/ellada/arxizei_ereyna_sta_sxolika_vivlia.570897.html

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimitris2
Πλήρες Μέλος


1364 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 20:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimitris2
quote:


Τι συμβαίνει τελικά με τα λιβάνια και τα θυμιατά!!!
Πάντως εμένα φαίνεται να μου προκαλούν ...προβλήματα !!!



Τι πρόβλημα; βήχεις;
Απλά η σκέψη του ανθρώπου αναθυμιάζει και αναθεματίζει.
Ξεκόλλα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 21:04:31  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:


Τι συμβαίνει τελικά με τα λιβάνια και τα θυμιατά!!!
Πάντως εμένα φαίνεται να μου προκαλούν ...προβλήματα !!!



Τι πρόβλημα; βήχεις;
Απλά η σκέψη του ανθρώπου αναθυμιάζει και αναθεματίζει.
Ξεκόλλα.


Να ξεκολλήσει Δημήτρη..???
Αλήθεια ποιός θεωρείται ως κολλημένος...???
Μήπως τελικά όλοι μας , είμαστε κολλημένοι...???


Φίλε μου , είμαι σίγουρος ότι εσύ και ο καθένας εδώ μέσα -και όχι μόνο- μπορούν πολύ περισσότερα ως οντότητες απο τους κάθε λογής παππάδες που τίποτα το νέο δεν κόμισαν και δεν θα κομίσουν ποτέ...

Εμείς μπορούμε και να αγαπήσουμε και να ερωτευθούμε και να σεβασθούμε και να συνεργασθούμε...μπορούμε φίλε μου ...

Προσωπικά πιστεύω στον άνθρωπο και στις δυνατότητές του...στον απλό τον καθημερινό άνθρωπο που αφουγκράζεται τον εαυτό του και τον συνάνθρωπό του...στον άνθρωπο που ανακαλύπτει εν δυνάμει υγιή στοιχεία εντός του και καθίσταται υπερκείμενος και των παππάδων και του κάθε λογής ειδικού...και ειδικότερα του "εαυτού" του !!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dimitris2
Πλήρες Μέλος


1364 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 21:32:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimitris2
quote:


Ουουου.... τι να σου πω... Στην Αστόρια πάντως, που ζει ο βασικός κορμός των χριστιανών Ελληνοαμερικανών, "Τούρκο" τον ανεβάζουν, "Μεμέτη" τον κατεβάζουν. Αν πεις για την "πολιτική δύναμή" του... τρέμουν οι παγκόσμιες κυβερνήσεις μη τυχόν βγάλει καμία ανακοίνωση το πατριαρχείο και πέσει ο δείκτης Dow Jones...



Βρε Μακεδόνα,

Στην Αστόρια πάνε όλοι οι έλληνες το πάσχα και ανάβουν λαμπάδες, ερωτεύονται, αισθάνονται παρτίδα κλπ.
Πολιτικοί δύναμη αφού δεν μπορείς να καταλάβεις το σύμπλεγμα ορθοδόξων λαών ας πούμε για το μουσουλμανικό τόξο.
Ας πούμε για το τόξο Ισραήλ Κυπρου Ελλάδος Ρουμανίας Ρωσίας.

quote:

Σύνελθε βρε. Ένας Τούρκος προκαθήμενος ενός τουρκικού θρησκευτικού σωματείου είναι που συντηρεί το σωματείο του με τα εκατομμύρια του ελληνικού λαού από τα μυστικά κονδύλια του ΥΠΕΞ.


Εσύ βρε φίλε δεν παίζεσαι.
Δεν έβγαλες προδότη τον Πατριάρχη άλλα το ΥΠΕΞ!!!
quote:


Καλό είναι να φαντάζεσαι ότι είναι αρχηγός με παγκόσμια δύναμη... αλλά... (όχι ότι θέλω να σε απογοητεύσω)... δεκάρα δεν δίνουν στον κόσμο ούτε γι'αυτόν ούτε για το σωματείο του.



Απλά ο Πατριάρχης κάνει παγκόσμια συνέδρια που παρευρίσκονται ο Πάπας εκλεκτοί κρατών κλπ.
Αν οι αρχηγοί κρατών είχαν ίδια γνώμη με σένα απλά θα απαξιωνόντουσαν να πατήσουν στα συνέδρια, και δεν θα καλούσε ο εκάστοτε κυβερνήτης στον Λευκό Οίκο τον εκάστοτε Πατριάρχη Κων/λεως τον ασήμαντο κατ εσέ.

quote:

ΥΓ. Αλήθεια, δεν μας είπες την άποψή σου για το γεγονός της απόκτησης της τουρκικής υπηκοότητας από 6 Έλληνες Μητροπολίτες (2 στα Δωδεκάννησα, 4 στην Κρήτη). Οχι ότι δεν τη φανταζόμαστε, αλλά θα είχε ενδιαφέρον να την ακούσουμε...


Δεν πα να φαντάζεσαι ότι θες, ο ρόλος του Πατριαρχείου είναι σημαντικός και οικουμενικός και πρέπει μερικοί να τον συνεχίσουν.
Σε πίκρανε που έγινε λειτουργία στη Σουμελά;
Ετρεξαν έλληνες από όλο τον πλανήτη.

Αν εσύ θέλεις να κάνεις λειτουργία στον Όλυμπο με κελεμπίες που και αυτό το βαριέσαι πιστεύω έτερον εκάτερον.

[/quote]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 22:16:38  Εμφάνιση Προφίλ
dimitris2

quote:
Βρε Μακεδόνα,

Ναι;

quote:
Στην Αστόρια πάνε όλοι οι έλληνες το πάσχα και ανάβουν λαμπάδες, ερωτεύονται, αισθάνονται παρτίδα κλπ.

Έτσι ε; Πότε ήταν η τελευταία φορά που πέρασες από κει;

quote:
Εσύ βρε φίλε δεν παίζεσαι.
Δεν έβγαλες προδότη τον Πατριάρχη άλλα το ΥΠΕΞ!!!

Τι ακριβώς αμφισβητείς; Τη χρηματοδότηση με εκατομμύρια; Τα μυστικά κονδύλια; Τα απόρρητα έγγραφα που τα συνοδεύουν; Και όχι με επιταγές και τέτοιες αηδίες. Μετρητά σε πακέτα των 500.000 ευρώ έκαστο. Ζεστό χρήμα.

quote:
Απλά ο Πατριάρχης κάνει παγκόσμια συνέδρια που παρευρίσκονται ο Πάπας εκλεκτοί κρατών κλπ.

Και η Κοκα-κόλα κάνει... Και;

quote:
Αν οι αρχηγοί κρατών είχαν ίδια γνώμη με σένα απλά θα απαξιωνόντουσαν να πατήσουν στα συνέδρια

Αυτή είναι η δουλειά των αρχηγών κρατών: Να τρέχουν σε συγκεντρώσεις και να βγάζουν ομαδικές φωτογραφίες. Εσύ τι νόμιζες, ότι η δουλειά τους ειναι να κυβερνούν;

quote:
, και δεν θα καλούσε ο εκάστοτε κυβερνήτης στον Λευκό Οίκο τον εκάστοτε Πατριάρχη Κων/λεως τον ασήμαντο κατ εσέ.

Αυτή είναι η δουλειά του προέδρου των ΗΠΑ. Να καλεί ασήμαντους για να τους κάνει να φαίνονται σημαντικοί που μιλάνε με τον πλανητάρχη και να εκστασιάζονται οι οπαδοί για τον "σημαντικό" αρχηγό τους που κάλεσε ο πλανητάρχης.

quote:
Δεν πα να φαντάζεσαι ότι θες, ο ρόλος του Πατριαρχείου είναι σημαντικός και οικουμενικός και πρέπει μερικοί να τον συνεχίσουν.

Εγώ δε φαντάζομαι τίποτε. Απλά ζήτησα την άποψή σου για το γεγονός ότι 6 Έλληνες μητροπολίτες ζήτησαν να πάρουν την τουρκική υπηκοότητα.

Γνωρίζω πως για τους ελληνόφωνους χριστιανούς αυτό που μετράει είναι η θρησκεία και όχι η πατρίδα αλλά... να... ήθελα να μου το επιβεβαιώσεις.

Ευχαριστώ που το έκανες.


macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimitris2
Πλήρες Μέλος


1364 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 22:19:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimitris2
quote:

quote:

quote:


Τι συμβαίνει τελικά με τα λιβάνια και τα θυμιατά!!!
Πάντως εμένα φαίνεται να μου προκαλούν ...προβλήματα !!!



Τι πρόβλημα; βήχεις;
Απλά η σκέψη του ανθρώπου αναθυμιάζει και αναθεματίζει.
Ξεκόλλα.


Να ξεκολλήσει Δημήτρη..???
Αλήθεια ποιός θεωρείται ως κολλημένος...???
Μήπως τελικά όλοι μας , είμαστε κολλημένοι...???


Φίλε μου , είμαι σίγουρος ότι εσύ και ο καθένας εδώ μέσα -και όχι μόνο- μπορούν πολύ περισσότερα ως οντότητες απο τους κάθε λογής παππάδες που τίποτα το νέο δεν κόμισαν και δεν θα κομίσουν ποτέ...

Εμείς μπορούμε και να αγαπήσουμε και να ερωτευθούμε και να σεβασθούμε και να συνεργασθούμε...μπορούμε φίλε μου ...

Προσωπικά πιστεύω στον άνθρωπο και στις δυνατότητές του...στον απλό τον καθημερινό άνθρωπο που αφουγκράζεται τον εαυτό του και τον συνάνθρωπό του...στον άνθρωπο που ανακαλύπτει εν δυνάμει υγιή στοιχεία εντός του και καθίσταται υπερκείμενος και των παππάδων και του κάθε λογής ειδικού...και ειδικότερα του "εαυτού" του !!!



Σημαντικό το μήνυμά σου και άκρως μεταφυσικό η φιλοσοφικό.
Επειδή εγώ είμαι ο πιο κολλημένος έχω την ικανότητα να συλλαμβάνω με τα ρουθούνια συναδέλφους κολλημένους.
Αλλά αυτούς που το καταλαβαίνουν και μόνο.
Ευχαριστώ
ο κολλημένος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimitris2
Πλήρες Μέλος


1364 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 22:43:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimitris2
quote:


Έτσι ε; Πότε ήταν η τελευταία φορά που πέρασες από κει;



Γιατί αναφορά θα δώσουμε; ίσως να πήγα και πέρσι. Τι πρόβλημα έχεις μ αυτό;

quote:

Τι ακριβώς αμφισβητείς; Τη χρηματοδότηση με εκατομμύρια; Τα μυστικά κονδύλια; Τα απόρρητα έγγραφα που τα συνοδεύουν; Και όχι με επιταγές και τέτοιες αηδίες. Μετρητά σε πακέτα των 500.000 ευρώ έκαστο. Ζεστό χρήμα.



Πάλι κατηγορείς το ΥΠΕΞ λες και αυτό είναι εκτός πολιτικής και εσύ εντός. Είσαι ωραίος τελικά.

quote:

Και η Κοκα-κόλα κάνει... Και;



Γιατί σου φαίνεται παράλογο ότι η κοκα κόλα έχει την εκτίμηση του Ομπάμα; όχι βέβαια σαν γεύση.


quote:

Αυτή είναι η δουλειά των αρχηγών κρατών: Να τρέχουν σε συγκεντρώσεις και να βγάζουν ομαδικές φωτογραφίες. Εσύ τι νόμιζες, ότι η δουλειά τους ειναι να κυβερνούν;


Από ότι ξέρω φεύγουν και 4 η ώρα το πρωί. Δε νομίζω να κάνουν νυχτερινές φωτογραφήσεις οι υπουργίνες.

Έχουν πολύ δουλειά τα υπουργεία φίλε, είτε μας αρέσει είτε όχι.
[/quote]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 23:16:44  Εμφάνιση Προφίλ
dimitris2

quote:
Γιατί αναφορά θα δώσουμε; ίσως να πήγα και πέρσι. Τι πρόβλημα έχεις μ αυτό;

Κανένα. Απλά ρωτάω γιατί μου φαίνεται ότι έχεις μαύρα μεσάνυχτα από την ομογένεια της Νέας Υόρκης.

quote:
Πάλι κατηγορείς το ΥΠΕΞ

"Κατηγορώ" κάποιον σημαίνει ότι του αποδίδω μη χρηστές, αθέμιτες ή παράνομες πράξεις. Θεωρείς πως η μυστική χρηματοδότηση του πατριαρχείου από το ΥΠΕΞ με τα χρήματα του ελληνικού λαού συνιστά κατηγορία;

quote:
Γιατί σου φαίνεται παράλογο ότι η κοκα κόλα έχει την εκτίμηση του Ομπάμα;

Μην εξομοιώνεις την κόκα-κόλα με τον πατριάρχη. Η κοκα-κόλα είναι οικουμενικός θεσμός κι άλλος είναι ένας τούρκος παπάς που ηγείται ενός σωματείου.

quote:
Από ότι ξέρω φεύγουν και 4 η ώρα το πρωί.

Η μόνη περίπτωση να φύγουν υπουργοί 4 η ώρα το πρωί από το υπουργείο είναι να πήγαν εκεί στις 4 παρά δέκα για να πάρουν τα κλειδιά του σπιτιού τους που ξέχασαν στο γραφείο τους, καθώς γυρίζουν από τη διασκέδαση.

Πάντως, πρέπει να είσαι ο μόνος στην Ελλάδα που πιστεύει ότι οι πολιτικοί δουλεύουν. Ούτε οι ίδιοι δεν το πιστεύουν αυτό

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 23:22:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:


Μην εξομοιώνεις την κόκα-κόλα με τον πατριάρχη. Η κοκα-κόλα είναι οικουμενικός θεσμός κι άλλος είναι ένας τούρκος παπάς που ηγείται ενός σωματείου.

macedon


Έτσι όπως το θέτεις Κώστα , ξέρεις πως μου ακούγεται...???

Σαν ένα τέχνασμα των Τούρκων να είναι παντα μέσα στην Ελλάδα...και με δεδομμένο ότι ο "Οικουμενικός" είναι Τούρκος και το Πατριαρχείο τούρκικη "υπηρεσία" ... ότι ανήκει στο Πατριαρχείο , αυτομάτως θεωρείται και περιουσία των Τούρκων...!!!

Είναι έτσι..???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 23:32:46  Εμφάνιση Προφίλ
Εαρινός

quote:
Έτσι όπως το θέτεις Κώστα , ξέρεις πως μου ακούγεται...???

Σαν ένα τέχνασμα των Τούρκων να είναι παντα μέσα στην Ελλάδα


Εσύ γιατί λες η πρώτη ενέργεια των κυβερνήσεων των χωρών που απελευθερώνονταν από τους Τούρκους, ήταν να δημιουργήσουν αυτοκέφαλες εκκλησίες και να αποκοπούν από το πατριαρχείο;

quote:
και με δεδομένο ότι ο "Οικουμενικός" είναι Τούρκος και το Πατριαρχείο τούρκικη "υπηρεσία" ... ότι ανήκει στο Πατριαρχείο , αυτομάτως θεωρείται και περιουσία των Τούρκων...!!!
Είναι έτσι..???

Κατ'αρχήν το πατριαρχείο δεν είναι υπηρεσία. Είναι σωματείο αστικού δικαίου (όπως π.χ. το "Σωματείο Φίλων Μουσικής").

Ό,τι ανήκει στο πατριαρχείο, αποτελεί περιουσία του πατριαρχείου. Τα αστικά σωματεία έχουν το δικαίωμα περιουσίας, είτε στην Ελλάδα είτε στην Τουρκία.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2010, 00:12:57  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Εαρινός

quote:
Έτσι όπως το θέτεις Κώστα , ξέρεις πως μου ακούγεται...???

Σαν ένα τέχνασμα των Τούρκων να είναι παντα μέσα στην Ελλάδα


Εσύ γιατί λες η πρώτη ενέργεια των κυβερνήσεων των χωρών που απελευθερώνονταν από τους Τούρκους, ήταν να δημιουργήσουν αυτοκέφαλες εκκλησίες και να αποκοπούν από το πατριαρχείο;

quote:
και με δεδομένο ότι ο "Οικουμενικός" είναι Τούρκος και το Πατριαρχείο τούρκικη "υπηρεσία" ... ότι ανήκει στο Πατριαρχείο , αυτομάτως θεωρείται και περιουσία των Τούρκων...!!!
Είναι έτσι..???

Κατ'αρχήν το πατριαρχείο δεν είναι υπηρεσία. Είναι σωματείο αστικού δικαίου (όπως π.χ. το "Σωματείο Φίλων Μουσικής").

Ό,τι ανήκει στο πατριαρχείο, αποτελεί περιουσία του πατριαρχείου. Τα αστικά σωματεία έχουν το δικαίωμα περιουσίας, είτε στην Ελλάδα είτε στην Τουρκία.

macedon


Ναι αλλα τα σωματεία , κάπου ανήκουν πάντα...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2010, 12:20:05  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

dimitris2:

Επειδή εγώ είμαι ο πιο κολλημένος...



Το θέμα ξέρεις ποιό είναι;
Ότι επειδή εσυ είσαι ...ο πιο κολλημένος
κατα δική σου ομολογία,
νομίζεις και καλά πως έχεις να κάνεις με ομοίους!!!

Αλλά η διαφορά είναι ότι δεν έχεις καταλάβει,ακόμα
πως δεν κρίνουμε εξ'ιδίων τα αλλότρια!!!

Έτσι λοιπόν σου "επιστρέφω" τον χαρακτηρισμό,και
ελπίζω να μην πέσεις και πάλι στο ίδιο ...λάθος!

Καλή σας ημέρα!!!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimitris2
Πλήρες Μέλος


1364 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2010, 21:11:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimitris2
quote:


Το θέμα ξέρεις ποιό είναι;
Ότι επειδή εσυ είσαι ...ο πιο κολλημένος
κατα δική σου ομολογία,
νομίζεις και καλά πως έχεις να κάνεις με ομοίους!!!

Αλλά η διαφορά είναι ότι δεν έχεις καταλάβει,ακόμα
πως δεν κρίνουμε εξ'ιδίων τα αλλότρια!!!

Έτσι λοιπόν σου "επιστρέφω" τον χαρακτηρισμό,και
ελπίζω να μην πέσεις και πάλι στο ίδιο ...λάθος!

Καλή σας ημέρα!!!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.



Έχεις δίκιο αγαπητή Καποδίστρια και λοιποί.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2010, 22:48:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

dimitris2:

Έχεις δίκιο αγαπητή Καποδίστρια και λοιποί.


Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση,αλλά
αυτό το ..."λοιποί" δεν μου το εξηγείς
...καλύτερα;!!!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Edited by - kapodistria on 09/10/2010 22:49:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2010, 23:35:45  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
προφανως οι υπολοιποι που ειναι "αντιθετοι"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dimitris2
Πλήρες Μέλος


1364 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2010, 01:21:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimitris2
quote:

quote:

dimitris2:

Έχεις δίκιο αγαπητή Καποδίστρια και λοιποί.


Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση,αλλά
αυτό το ..."λοιποί" δεν μου το εξηγείς
...καλύτερα;!!!



Ε, λέμε και οι λοιποί συγγενείς.
Οι κατακεκολλημένοι και όχι απλώς κολλημένοι.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2010, 12:10:25  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

quote:

dimitris2:

Έχεις δίκιο αγαπητή Καποδίστρια και λοιποί.


Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση,αλλά
αυτό το ..."λοιποί" δεν μου το εξηγείς
...καλύτερα;!!!



Ε, λέμε και οι λοιποί συγγενείς.
Οι κατακεκολλημένοι και όχι απλώς κολλημένοι.


Είναι η άποψή σου Δημήτρη...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2010, 20:33:43  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

quote:

dimitris2:

Έχεις δίκιο αγαπητή Καποδίστρια και λοιποί.


Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση,αλλά
αυτό το ..."λοιποί" δεν μου το εξηγείς
...καλύτερα;!!!



Ε, λέμε και οι λοιποί συγγενείς.
Οι κατακεκολλημένοι και όχι απλώς κολλημένοι.



Πώς το είπες;;;
Κατακεκολλημένοι;;;!!!

Τελικά σ'αυτόν τον "έρημο" τόπο,
ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ,
λέει,κανείς !!!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2010, 20:37:13  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Είναι η άποψή σου Δημήτρη...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...


Όχι Αγαπητέ μου Εαρινέ,
δεν είναι καθόλου άποψή του!
Δέν μπορεί ο καθείς να πετάει τις
ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ του,έτσι απλά,για να λέει κάτι!

Πόσο δε μάλλον όταν "κατασκευάζει"
και δικές του,εκτρωματικές λέξεις!!!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2010, 20:38:54  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

προφανως οι υπολοιποι που ειναι "αντιθετοι"




Και "κατακεκολλημένοι",
αγαπητέ PREDATOR!
Μην παραβλέπουμε τέτοια
"υπέροχη" λέξη !!!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimitris2
Πλήρες Μέλος


1364 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2010, 21:09:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimitris2
quote:

Πώς το είπες;;;
Κατακεκολλημένοι;;;!!!

Τελικά σ'αυτόν τον "έρημο" τόπο,
ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ,
λέει,κανείς !!!



Μη ψάχνετε τζάμπα στα λεξικά.
Αλλο οι αυτοκόλλητοι που κολλάνε σε μια ομάδα , άλλο οι αυτοκολλημένοι απο παλιά και άλλο οι κατακεκολλημένοι με ισχυρή κόλλα άνευ της θελήσεώς τους.

"οὕτω γὰρ τὴν κατακεκολλη-
μένην ὠνόμασεν ἐν ταῖς Ἑορταῖς Πλάτων"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2010, 21:34:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:


"οὕτω γὰρ τὴν κατακεκολλη-
μένην ὠνόμασεν ἐν ταῖς Ἑορταῖς Πλάτων"


Και το έχεις κάνει κοπτοραπτική,
και δεν λές από που το βρήκες!!!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2010, 21:42:09  Εμφάνιση Προφίλ


http://www.ixorevolution.com/

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2010, 21:47:16  Εμφάνιση Προφίλ

http://www.schizas.com/site3/index.php?option=com_content&view=article&id=21377:2010-10-07-110000&catid=22:ellinides-fones&Itemid=200


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2010, 21:56:34  Εμφάνιση Προφίλ
Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΕΔΩΣΕ "ΙΕΡΟ" ΔΑΝΕΙΟ 27 ΕΚ. ΕΥΡΩ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΟΧΩΝ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ!!

Η Εκκλησία της Ελλάδος δανείζεται 27 εκατ. ευρώ για να μετάσχει στην αύξηση κεφαλαίου της τράπεζας!! Αυτός είναι ο ταπεινός χριστιανισμός ή θρησκεία της άπατης!!
Ενώ είναι ένας από τους μεγαλύτερους μετόχους στην Εθνική δεν τους φτάνει και θέλουν να γίνουν μεγαλύτεροι!!
Ξύπνα πρόβατο με τα δικά σου χρήματα θα ξεπληρώσουν το δάνειο!!
Εδώ τίθεται και ένα άλλο θέμα,
έχει το δικαίωμα η εκκλησία να δανείζεται χωρίς την σύμφωνη γνώμη του Κράτους;;
Γιατί αν είναι ανεξάρτητος οργανισμός να πάψω εγώ ο μ........ να πληρώνω τον ρασοφόρο!!
Α και κάτι τελευταίο τις προάλλες δεν έλεγε ο αρχιεπίσκοπος Ιερώνυμος ότι είναι μύθος η φήμη περί πλούσιας εκκλησίας;;;
Με δάνειο από το Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο ύψους 27 εκατ. ευρώ συμμετέχει η Εκκλησία της Ελλάδος στην αύξηση κεφαλαίου της Εθνικής Τράπεζας. Η τελική απόφαση για συμμετοχή στην αύξηση ελήφθη χθες από τη Σύνοδο της Ιεραρχίας και το επόμενο διάστημα η Εκκλησία θα προχωρήσει στην ολοκλήρωση της σύναψης δανείου προκειμένου να μπορέσει να αντιμετωπίσει το κόστος της αγοράς.
Οπως επισήμανε ο εισηγητής και πρόεδρος της Επιτροπής Οικονομικών της Εκκλησίας, Μητροπολίτης Ιωαννίνων κ. Θεόκλητος, ο οποίος είναι εκπρόσωπος της Εκκλησίας στο διοικητικό συμβούλιο της Εθνικής, «η τιμή εκδόσεως της μετοχής είναι αρκετά ελκυστική, η Εκκλησία δεν πρέπει να απολέσει την δεσπόζουσα θέσιν που κατέχει εις την μετοχικήν σύνθεση».
Εμ βέβαια πως θα εξαγοράζουν συνειδήσεις και όχι μόνο;;

Η Ιεραρχία έλαβε την απόφαση για συμμετοχή στην αύξηση χωρίς αντιπαραθέσεις και επέμεινε στην ανάγκη δανειοδοτήσεως αφού όπως προκύπτει από τα οικονομικά στοιχεία τα έσοδά της εξαιτίας της οικονομικής κρίσης σταδιακά μειώνονται.
Τα πρόβατα άρχισαν να ξυπνούν!!
Ως εκ τούτου απευθύνθηκε σε όλες τις μεγάλες τράπεζες για τη λήψη δανείου με ενέχυρο τις μετοχές της Εθνικής (μετοχοδάνειο) πλην όμως ανταποκρίθηκε μόνο το Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο.
Το Ελληνικό δημόσιο δηλαδή!!

Η κρίση που πλήττει τη χώρα μας αποτελεί το κύριο αντικείμενο της ετήσιας τακτικής συνεδρίασης της Συνόδου της Ιεραρχίας και όλοι οι μητροπολίτες αναμένουν με ενδιαφέρον τις εισηγήσεις των Μητροπολιτών Σιατίστης κ. Παύλου και Δημητριάδος κ. Ιγνατίου οι οποίοι θα προτείνουν τα μέτρα που πρέπει να ληφθούν για να υποστηριχθούν όλες οι κοινωνικές ομάδες που δοκιμάζονται.

ΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑ Καλό το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε;;;

Πηγή: Φιλόστρατος (Απολλώνια Ελληνική Κίνηση)


Περισσότερα: http://www.schizas.com/site3/index.php?option=com_content&view=article&id=21462:2010-10-07-140000&catid=13:xenos-christianismos&Itemid=194#ixzz11z1nHsXl

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimitris2
Πλήρες Μέλος


1364 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2010, 00:34:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimitris2
quote:

quote:


"οὕτω γὰρ τὴν κατακεκολλη-
μένην ὠνόμασεν ἐν ταῖς Ἑορταῖς Πλάτων"


Και το έχεις κάνει κοπτοραπτική,
και δεν λές από που το βρήκες!!!



Είναι αρχαία λέξη και όχι δική μου εκτρωματική.
Και αφού αρκετά διασκεδάσατε σαν αγράμματοι θα σας παραπέμψω κάποτε σε κείμενα αρχαίων που λένε την ίδια λέξη.
Αλλά μέχρι τότε ψάξτε το.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.25
Maintained by Digital Alchemy